Új privát üzeneted érkezett!

@doryca007:
Oh te szegény, akkor nem megy egyszerűen a dolog! Kívánom hogy mihamarabb babóca legyen ebből a kálváriából! ;-)
 


doryca007:
Sokszor jobb ha nem szólunk, bár utólag a fene se tudja, lehet le kellett volna visítani a hajukat! :-) Ez már így alakult.
Persze én már Németországban élek, már a kisfiam is itt született. A pinduri is itt fog! Itt nagyon jó volt szülni, tényleg okom nincs panaszra, a kismama és a baba az első! ;-)
 


Vivi93 :
Na ez a legborzasztóbb, hogy ki vagyunk nekik szolgáltatva és sok úgy bánik a kismamával, mint egy koszos lábtörlővel. Rettenetes. :-(

Apropo csajok!
Nekem van a facebookon egy Nutriklub-szakértő segítség az anyasághoz elnevezésű csoportom vagyis higy benne vagyok és baromi jó. Minden héten bizonyos témával kapcsolatban élőben lehet kérdezni szakorvosoktól. Mindig van egy adott téma arról lehet kérdezni! Gondolom sokan ismeritek. Aki nem annak ajánlani tudom, pl ma 18:30 ig lehet kérdést feltenni a dokinak, a mai téma a szülés! :-) ;-)
 

 
 

Zsuzsu84:
Koszi!
 


Csak hogy meg kevesbe legyen egyszeru a helyzet, megkaptam az std szures eredmenyet, amit a veletenul fellelt dokinom javasolt, hogy kideruljon, nem e kavarhat be valami ilyesmi is a rendszerbe. Orulok, hogy javasolta, mert mint kiderult mycoplasmara + lettem, ugyhogy holnap megprobalom bekufarkodni magam csutire, hogy elkezdhessuk az antibiotikumos kezelest.
Bar nem derul ki meg addigra, hogy sikeres volt-e az utobbi aktivkodasunk. aszem 26-27-en erdemes eloszor tesztelni, a 31-ere nemvart elott. Bar lehet beprobalom a jostesztelest
 


Zsuzsu84:
+, Bocsi, kekec a rendszer, nem hagy ezt azt, ezert irok tobb reszletben. Nembabralkivelem


A lenyeg, hogy tul vagytok rajta, es a sohaviszontnemlatasra
U, dejo! Akkor Nektek tenyleg klassz es csodas lesz egesz! Jo ilyet hallani! :lol:
 


@vivi93:
Koszi! :-D
Elmondhatatlanul gaz, hogy nem akarnak emberszamba venni, de halapenzt, ajandekot meg elvarnak , remelem most mar jo helyre kerultetek!


U, koszi az infot! A varhato ovu napjatol tornaztatok 2 naponta, vagy te is tesztet/mikroszkopot nezegettel, mint en?
 


@doryca007:
+
A coszta es egyebek, nomeg hogy van-e egyaltalan pe miatt nezegetem, eddig legalabb ez pozi volt elv a pozi teszt napja es a kovi 2 nap a legtutibb, mivel az lh csucs utan 24-36 oraval szabadul a bortonbol a gombocske, igy azt is nezem. Nem mindig jon ossze egyebek miatt, amikor akarom, uh ezert is figyelek ennyire erre
 


@marcipancica:
Szerintem tuti jo lesz! Csuriban az ujjam ;-)
 


@doryca007:
Velem is szokott piszkálódni avrendszer, de nem hagyom :-D :-D
Azért azt nem mondanám, mert itt élek, hogy csodás a azülés élménye :-D Ez csak vicc volt, maga ahogy bánnak az emberrel, a környezet, a lehetőségek.... Plusz de, a szülés maga csodálatos élmény, csak az a 10-20 óra kemény vajúdás ne lenne :-D
 


@doryca007:


Nagyon nem nézegettem, tudtam kb mikorra esik, soha nem számolgattam, meg mértem, hogy most akkor mikor és hogy. Applikációval tudtam milyen hosszú a ciklusom és bíztam abban, hogy középre esik az ovu. Aztán nekikezdtünk :) Kb két naponta.. de volt hogy 4nap lett belőle, volt egy egynap 2 volt... a lényeg hogy ne pattanj fel azonnal, feküdj csak 20 percig szépen, ne siess.
 
 


Csajok alig hiszem el. Ma reggel halvány pozitívat teszteltem. Már onnantól látszott a második csík mikor rápisiltem. A férjemmel alig hisszük el. Remélem erősödik majd a csík. :-D :-D http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 073708.jpg
 
 


@ewuss28:
Ez nem is olyan halvány! Hatalmas gratula Majd írj a fejleményekről! Mikor tervezel dokihoz menni?
 
 


@ewuss28: jajj de jó, és tényleg nem halvány! Gratulálok nagyon, az eleje a leghihetetlenebb, de majd megszokod :D 

 


Köszönöm lányok! Az utolsó mensziből számolva még csak 4 hét 3 napos szóval úgy tervezem várok még két hetet a dokival. Alig hiszem el. Reménykedem h jó helyen van és minden okés vele. :-)
 
 


@ewuss28:


Gratulálok! Annyira nem is halvány. :D Én is már azon aggódok, hogy most sikerüljön. Aztán, hogy jó helyen tapadjon meg...ez az első 12 hét tiszta aggódás lesz.


@ewuss28:
Aaa naaaagy gratula! :-D :-D De szuper, ez bizony nem is olyan halvány!
 


@marcipancica:
Igazi megnyugvás a terhesség szempontjából szerintem csak akkor lehet ha egèszségesen megszületik. 28.hetet töltöttük de még mindig van min aggódni Pedig(lekopogom) nálunk semmi probléma nem volt, se vérzés se görcsök se semmi. Uhkon is minden oké volt eddig.
 
 


@ewuss28:


Juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj! Gratulááálok! Az bizony ott nem is halvány  Vigyázz magadra! 

Én meg most jövök uh-ról, van három képem is... vééééégre  Igaz nem tudom fiú vagy lány, de mit számít ez most, végre megnyugodhatok, van képem, párom is bejöhetett, én is láttam mindent, úrsiten.. sokk hatása alatt vagyok 
 
 


Helyes
Naaggyon jol hangzik ha mar tobbedik babozol, remelem azert konnyebb
Avivan taliztam egy jogaoktatoval, aki olyan bazi csodas elmenyrol szamolt be, hogy leesett az allam. Azt mondtam, hogy enisilyet akarok meg mindenkinek is ilyen legyen
Niku gat :lol: :-D
 


@doryca007:
Waa szovaaal
Nuku gatmetszes, meghitt, gyertyafenyes, kadas szoba, apukaval es szulesznovel, zenevel. Azt mondta, hogy nem volt szenvedos, es nagyon egymasra hangolodtak a babicaval. Ugy dereng, hogy valamilyen felelem/blokk oldason esett elotte tul, es ez, nomeg sztem hogy 2. gyerkoc, tehette ilyenne a szulest
 


@zsuzsu84:
Jatszik a net, elszorkalta csak ugy az eterben, hogy elozo etapokat Neked irtam :lol:
 


jaj, lányok, én úgy szeretek ilyen hírekre jönni!!!! @ewuss28: ez csodálatos, gratulálok!:-)))  
@vivi93: elhiszem, hogy boldog vagy!:-) én minden uh után vettem valami apróságot a pöttömnek, amiért olyan ügyes volt és minden rendben:DDD

 
 


@vivi93:
De jo Neked! En a pcos es egyebek miatt kezdtem figyelni, eddig sosem felidoben volt :-)
Igenis, eztan mindig kivarok! :-D tokre orulok, hogy Nektek ilyen hamar bekoszont a bebedli

Renekem nalunk sem varat magara sokaig :-D sikerult hol apra
 


@vivi93:
De jo Neked! En a pcos es egyebek miatt kezdtem figyelni, eddig sosem felidoben volt :-)
Igenis, eztan mindig kivarok! :-D tokre orulok, hogy Nektek ilyen hamar bekoszont a bebedli

Renekem nalunk sem varat magara sokaig :-D sikerult holnapra idopontot foglalnom a magandokinal, hogy nekieshessunk a bacikezelesnek, es egy het mulva mar semmibibi ne legyen.
Kozben jol rakerdezhetek, jogy mist remenykedjek-e, hogy jovoheten pozi lehet a teszt, vagy ne szamitsak ra, csak kovi honapban. Es hogy nem gaz-e, hogy a progi csak hetfoig eleg.
Tiszta zizi vagyok, szeretnem meguszni a levegoben logo meddosegi kezeleseket, es mielobb zebrasodni :D
 


@ewuss28:
Hatalmas Gratula! :-D
 


@vivi93:
Dejo! Akkor moszt mar minden a helyere kerult, es tuti mindenrendben lesz eztan is ;-)
 


@doryca007:
Hát én hiába a fiammal a 3. Szülés előtt voltam, úgymond rutinos, jártam felkészítő tanfolyamokra, légzésgyakorlatok stb. Ha levegőt vettem csak jobban fájt :-D Nem tudom milyen hókusz pókuszok léteznek azt tudom, hogy olyankor semmi nem jó, az ember átkerül egy másik dimenzióba. Még az eda sem volt túl jó barátom :-D Azt nem tudom elmondani magamról, hogy alacsony a fájdalomküszöböm, mert egy figamat húztak, egyet meg gyulladtan gyökérkezeltek fájdalomcsillapító nélkül, de az a 11 óra 2 perces intenzív fájás. Na jó, nem riogatok senkit, fáj fáj kész. Nekem ilyen volt, de most megbeszélem pöttömmel hogy gyorsak leszünk :-D
De mindenkinek szép jó és gyors szülést kívánok!
 


@vivi93:
De szupiii! Ugye milyen jó látni? Én is annyira várom már! Ti mikorra vagytok kiírva? :-)
 


@ewuss28:
Hatalmas gratula!!!! :)
 
 


@zsuzsu84:
Erzodik az elmondasodbol is, hogy nagyon sokat szamit a masodik, nem kulonosebben nem befoyasolhato resztol be vagyok azert rezelve rendesen
 


@zsuzsu84:
Jezusszive! :-D az tuti, hogy Ironwoman vagy megy a drukk, hogy minden ugy legyen, ahogyan megbeszeltetek ;-)
 


@doryca007:
Köszi :-D Bízom benne, hogy csemete is így gondolja majd. Ha Ironwoman nem is vagyok, azon az elven mozgok, ha a 3at kiszenvedtem, ő is meglesz. Szokták volt mondani semmi sincs ingyen. Nekem a gyerkőceim így minden szempontból drága ajándékok :-)
 


Sziasztok! Látom néhányatok küzd/küzdött pajzsmirigy problémával, kiváncsi lennék a véleményetekre. Labor alapján minden értékem határértéken belül van, minden szép és jó, de a nőgyógyász azt mondta, terhességhez a 1.5 körüli TSH érték lenne optimális, menjek el endokrinológiára. Ma voltam ott, de kb kinevetett az orvos, hogy ilyen jó eredményekkel mit keresek én ott. Megvizsgált, megnézte a leleteket és azt mondta szerinte semmi bajom, nekem ilyen a szervezetem, hogy a TSH-m értéke 3, így is minden jól működik. Egyek jódos sót, ja és egyébként fogyjak le. 
Szerintetek higyjek az endokrinológusnak és ne foglalkozzak komolyabban vele, vagy lehet belőle gond?


Babások kinek milyen tünet jelentkezett ès mikor? Menzesz szerint 5 hetes vagyok. Most kezdödik a fáradság, álomkór. A cicim fáj hol jobban hol kevèsbè ès egy törpevízmü veszett el bennem . A haspuffadásom enyhült de kèt hete mikor mèg nem tudtam nagyon szenvedtem töle. Remèlem normális de nagyon fèlek több tesztet csinálni. Olyan sokat vártunk rá ès úgy fèlek h negatív lesz a következö teszt. Tudom hülyesèg de a dokira mèg 3 hetet várnom kell ës addig semmi kèzzelfoghatóm sincs. Remèlem csak a hormonok játszanak velem. :lol: :-D
 
 


@ewuss28:
Puffadás volt nálam is. Meg kívánósság, mell fájás na meg irdatlan nagyon lettek mostanra plusz nekem még annyi idősen szurkált a méhem is. Aztán jött kb 6. Héttől a hányinger, étvágytalanság, szédelgés, állmosság is. Szerihtem tök normális tüneteid vannak. :)
 
 


@zsuzsu84:
;-) azta, mindenfele tekintetben huha vagy :-D igy mar csilioszazalekig biztos vagyok benne, jogy mindent meger :-D
 


kaptam gyogyikat mycoplasmara. Utrot 2 napig kell csak szednem. 5-en kell mennem kontrollra. Es ha megjon 31-en, akkor 1-jen hormonos vervetelre, mert n normalis, h elotejszeru izem van plusz mivel kb allandoan olyan vagyok, mnt egy sokkilos dinnyet nyelt a pufi miatt, es meg n feszulnek az ikrek, bar most nincs annyi mint mult hoban, es ebbol ugyan n lehet egyertelmuen sikerre kovetkeztetni.
Sztem a ciszta miatt lehet, de prolaktint akar nezni. Legyen meg az o akarata, bar jobban orultem volna, ha 2 hete ezt is letudjuk.

Azt is mondta h emelett a bakteriumos ize mellett is sikerulhetett a baba, de ez csak jovo heten derul ki.
 


@chilipepper:
Nekem februarban a 2,94-re mondta az endo dokim, h teljesen jo. A referencia maxa 4,95 aszem.
Ugyan en is 1,5-et olvastam neten optimalisnak, de osszejohet magasabbal is, csak a prolaktin ne legyen magas.
Gyanusan jovo heten esek tul egy uj hrmonvizsgalat kombon,de leghamarabb sztem csak5-en tudok friss infokat mondani :shock:
 


@chilipepper:
Ha azt mondta a doki, hogy ez így rendben van akkor nincs gond. Szerintem sem durván eltérő az érték. Amég nincs baj, addig valóban a jódozott cuccok erősítik a pajzsmirigyet, én spec sok jódos vizet ittam. De aztán kiderült hogy nagy marhaság volt, mert amikor már rossz a pajzsmirigy működés, kerülni kell a jódot, mert attól jobban begyullad. Most a Femibiont szedem a jódmenteset, külön rendeltettem a patikába.
Szerintem ne aggódj, terhesség alatt amúgy is sokat változik a hormon szint! ;-)
 


@ewuss28:
Mi ma vagyunk 5+6 osak, nekem 2 hete, iszonyatos mellfájdalmam van, néha néha hányinger sokszor ez az álomkór :-D pl én soha nem voltam kívánós, most? Fuuu, nagyon. Ja és szédelgések... Az elején nekem is sokáig volt kb egy hétig mensi szerű görcsöm, puffadás, most semmi.
De kinek mik a tünetek, mindenki más.
Ne stresszelj, nem kell teszt sem. Nyugizz az a legjobb, semmi baj nem lesz! ;-)
 


@zsuzsu84:


Köszi a bíztatást. Igen a cicifájás és kívánósság megvan. Tegnap este szegény férjemet elküldtem egy hamburgerért mert annyira megkívántam h muszáj volt ennem egyet. A gombás pizzáért vagyok most oda pedig utáltam a gombát eddig. :D A melleim még nem fájnak annyira vagyis ha nem érek hozzájuk nem fáj. :D Reggel legyőztem a félelmem és csináltam mégegy tesztet. Persze pozitív lett és erősödött is a csík úgyhogy most nagyon megnyugodtam. Augusztus 14én megyek dokihoz, az még nagyon messze van addig próbálok nyugodt maradni és bezélek a picúrhoz hogy nődögéljen és minden rendben lesz. :)
 
 


@ewuss28:
Lesz majd olyan is, legalább is nekem volt van is még néhe, hogy megkívánsz valamit de mire megcsinálod vagy megveszed már undorodsz tőle
Amint érzitek majd mocorogni, onnantól jobb lesz. Legalább akkor már tudod, hogy él a minike. :) addig én is minden uh elött be voltam tojva... most már sokkal jobb. Persze így meg azon izgul az ember ha nyugis napja van a babónak és nem mozog úgy aggódni mindig van min
 
 


@ewuss28:
Jajj de jó! Látod, minden rendben van! Ahogy számolunk, talán egy hét sincs a babóink között. ;-)
Igen a mellfájás nálam is így van, de amint hizzáérek, jajjj. Most jöttünk a strandról, ahigy vettem le a fürdőrucit, végighúztam a cicimen a felsőt, aaa percekig csillagokat láttam. Jelenleg ez a legdurvább :-D
Mi csütörtökön megyünk dokihoz, már alig várom hogy lássam a kis pockot
 


@csipke5:
Ooo igeeen. Pont ma reggel mondtam apának, olyan érzésem van mintha nem is lennék terhes :-D Az biztos, hogy aggódni mindig van min és akkor a pocakos kor még hagyján! Van két kis tini lányom. Most kezdődik csak az igazi aggodalom :-)
 


@zsuzsu84:
Néha én se érzem magam terhesnek
Huh hát a tini korhoz kitartást
 
 


@csipke5:
Én is most speciel semmit nem érzek, jók a reggelek, elvagyok, egy nagyon lightos kv is lemegy :-D Pici szédelgés van talán de ennyi. Ma vagyunk 6+0ok. :-) Már 2 hét elszállt.
Köszi szépen! Igyekszem helytállni, bár a 3 évessel most nehezebb mint a csajokkal :-) Veszett aktív, rosszcsont. Valamelyik nap felszántotta az aszfaltot, gondolta ő erősebb, az összes vakolat lejött a homlokáról térdéről,ömlött a vér a fejéből. Ez úgy minden 2.héten van, legalábbis ilyesmi. :-D Lassan hozzászokom és ha megint fiam lesz, már nem kapok infarktust ezektől :-D

Csajok annyira rohan az idő, pont azon gondolkoztam, még egy páran jönnek pozitív teszttel és nemsokára arról beszélünk, hogy na vajon beindult a szülés, vagy csak jósló fájás és biztos lesz aki nemsokára írja, hogy indul a kórházba mert elkezdődött. Olyan hamar eltelik! :-)
 


@zsuzsu84:
Az nem semmi. Akkor remélem megúszod a komolyabb rosszul léteket. Nehéz lesz így pihenned.
Nekem ami mostansàg új hogy szerintem csuklik a kiscsaj Na meg már olyan ereje van, hogy komoly fájdalmat is tud okozni.
Valóban nagyon rohan az idő mi holnap töltjük a 29.hetet úgyhogy lassan neki állok mosni. Most vettem meg a mosószert hozzá. Nem akarok szeptemberre hagyni(okt 13ra vagyunk kiírva) mert félek, hogy esetleg nem lesz olyan húde jó idő és nem akarom bepárásítani az egész lakást. Már egész sok mindent meg vettünk , persze még van mit venni
 
 


@csipke5:
Hát, komoly lesz 4 gyerkőccel, de imádom őket és nagyon örülünk a nagy családnak
Pihenés? Aaaa az most sincs :-D Ezt a fogalmat nem sok anya ismeri :-D
Atyaég, ti mindjárt meg is vagytok! Ez már úgy elszalad észre sem veszed! De jó!!! Én már annak is örülnék ha látszana a pocak :-)
 


@csipke5:
Ja és igen a csuklás az olyan aranyos :-)
Meg a rugdosódás, tudnak bordarombolók lenni :-D Az a jó amég kis aktívka, egyemmeg :-) Az enyémek is mindig bixmérkőzéseket bonyolítottak odabenn. Az aktívságról, fiam amikor megszületett, természetesen velem volt a szobában ugye a kórházban. Azt tudni kell higy a német nők szeretik elvitetni a gyerekeiket, hogy tudjanak "pihenni" a sok madame! Na mindegy, a gyerek hajnali 2kor rendszeresen égtelen ordításba tört ki mert ő éhes. A kórházi osztály folyosóján síri csend, csak az én fiam üvölt. Aztán napközben sétálgattunk és néztem miért van ekkora csend. Szinte egy anyukánál sem volt bent a gyerek csakbszoptatásra. Tőlemnis kérdezték hogy elvigyék? Mondom azt próbáljátok meg! :-D :-D Az én gyerekem sehiva nem megy. Hát kiidegeltünk pár anyukát, de pont nem érdekelt. Otthon ha hazamegy ki fogja ellátni a babát ha ő pihenni akar? A szomszéd? Na mindegy is, az én fiam anno adott életet a kórháznak éjjelenként
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron