Új privát üzeneted érkezett!

@zsuzsu84:
De jò, azt hittem èn vagyok csak így hogy nem èrzek semmit. Igaz nekem egy hèttel fiatalabb, de picit megnyugodtam. Ma sírásig pánikoltam magam hogy nem èrzek semmit. Tudom butaság de a tùl sok hormon. Fèrjemet kèrdezgetem hogy ugye tèlleg itt van ès minden rendben. Azon kívül hogy a berendezèst is megennèm nem nagyon van tünetem. Megörjít hogy várnom kell az ultrahangra hogy láthassam. Igaz jobb ez mintha hánynèk egèsz nap, de elsö babáskènt kicsit ilyesztö.
 
 


@ewuss28:
Teljesen normálisak a tüneteid. Azért mert nem érzed ott van a pindurka! ;-)
Az étvágy elég jel :-D Nekem is ez van kb. Aztán a bőgőroham, majd a nevetés a semmin. Én most hamar pattanok mindenre, pedig nagyon türelmes tipus vagyok. Szedek magneB6-ot a vitamin mellé hátha ez kicsit segít.
Mi csütörtökön megyünk uhra. Alig várom!
 


@ewuss28:
Ja még annyit, teljesen nyugodj meg. Ha pánikolsz az nem jó neked sem a babónak sem. Foglald le magad valamivel, így túl lehet élni a várakozást. Csak sodródj a napokkal ne agyalj és meglátod pikk pakk eltelik.
Egy hét van köztünk téényleg! :-D Majd uh-k után egyeztetünk, az is lehet egyidősek a pindurjaink
 

 
 

@ewuss28:
Ő 5 hetesen én se éreztem semmit. nekem a 6.héttől jött a fekteleves. Eleinte csak kis émelygés de a 7.-8. Héttől màr durva volt. Persze az is lehet, hogy te szerenyés leszel én nem leszel igazán rosszul :) tényleg ne aggódj és ne pánikolj. Nem tesz jót! Teljesen normális hogy nem érzel semmit. Én ma màr 29hetes vagyok de mikor éppen nem mocorog, és mással foglalkozom nekem is olyan mintha ott se lenne. Egészen addig míg izomból meg nem rúg csak hogy el ne feletkezzek róla Mondtam is páromnak, hogy ez a terhesség kicsit olyan mintha skizo lennék. Néha annak èrzem magam néha nem
 
 


Köszönöm Csajok nagyon aranyosak vagytok! Igyekszem nyugodt maradni és most próbálom lekötni magam addig. Tegnap pihentem egyet meg aludtam egy nagyott és jobban is éreztem magam meg a közérzetem is jobb lett mára. Most kétségbe vagyok estve h nem érzem de azért reménykedem hogy a hányinger/hányás elkerül majd. Pár hét és kiderül. Addig meg felhúzok még minden ruhát aminek egy időre búcsút mondhatok és próbálok nem aggódni mindenen.
 
 


Fuhh csajok, most nagyon görcsölök. Kiscsaládom elment állatkertezni, én meg lepihentem. Most nem tudom ez jót jelent vagy sem, lehet a méh tágul, vagy a vasárnapi húsleves nem tetszett a babynek :-) Más tünet az álmosságon kívül nincs, csak néha néha a jó erős alhasi görcs. :-(
 


Sziasztok! Kb. 3 napja szúrkál és görcsölget a hasam, hol petefészeknél, hol a méhemnél. Kicsit korainak érzem, hogy beágyazódás legyen. Ha sikerült is jövő héten kéne annak lennie. Most nem tudom mitől lehet ez. Nem erős, meg csak néha érzem, hol rövidebb, hol hosszabb időre.


@marcipancica:
Lehet pedig valami folyamat okozza odabent :-) Készül a szervezet, alakul át. Bármi lehet, de baba legyen!
 


@zsuzsu84:
Én is reménykedem, hogy az. De elég durva lenne, hogy elsőre sikerüljön. Még soha nem éreztem ilyet. Most vagyok a 19.ciklusnapon. És augusztus 9-11.körül kéne nem megjönnie.


Kukucska :)


Látom megy a diskurzus ki éppen mit érez és tapasztal. Nos, nekem két napja fáj a derekam. Amiről először azt hittem, hogy azért van, mert csapatépítőn igen kényelmetlen volt az ágy, de nem.. itthon is fáj, pedig teljesen új és iszonyatosan kényelmes az ágy és a matrac, szóval ez már a terhesség. Meglepődtem, én erre később számoltam, létezik, hogy ilyen korán már fájna a derekam?  Másra pedig nem tudok tippelni. 
Nekiállok tornázni, enyhítve a tüneteket, de este már nem kényelmes sehogyan se az alvás, sokat forgolódom. 
Illetve valamelyik nap felfedezést tettem a tükör előtt.. van már pocak.. Látszik  

 
 


Én most csak menzit tapasztalok, hogy veszne oda a nyűves banya!
Olyan sok gólyát láttunk múlt héten, reméltem, hogy jel lesz.  Nagyfiamnál volt így, utaztunk valahova, néztük sorra a gólyafészkeket, egy hét múlva pozitív lett a teszt.   Na most leghamarabb is 3 hét múlva lehet, azért sem fogok panaszkodni persze. 

Nem is emiatt voltam rosszkedvű egyébként, hiszen kb. ez volt a 2. valós próbálkozós hónap, hanem hogy milyen kétszínű emberek vannak.  Egy társaságban szóba került, hogy szeretnénk még kisbabát (az idei vetélést is elmeséltük), mondja a csaj, hogy ó, hát ne izguljak, 40 fölött nem késő, hányan szülnek még, még biztos lesz stb stb.    Majd másnap a hátam mögött kibeszélt másoknak, hogy a sok hülye azt hiszi, hogy azért mert az újságban a celebek 40 után is kipottyantják a babát, majd neki is pont úgy lesz.   Na b....meg:((((   annyira utálom az ilyet!  Nekem nem gond, ha valakinek az a véleménye, hogy 40+ ne szüljön vagy ő nem szeretne szülni, de miért nem ezt mondja nekem is...?   Ráadásul ezek érzékeny témák, egy bennsőségesnek gondolt esti baráti beszélgetés során elmondjuk a vetélést (amely azért elég friss élmény még) meg a vágyunkat, és így kibeszél(csúfol) másnap?  Nagy csalódás.  Remélem lesz alkalmam egy bazi nagy feltartott középső ujjal képet küldeni neki a születési értesítő grammja és centimétere mellett.
 
 


@marcipancica:
Miért lenne durva elsőre? Simán! Nagyon szorítok hogy pocak legyen! A nem várt meg jó messze kerüljön el, legalábbis a következő 9 hónapra! :-) ;-)
 


@vivi93:
Létezik a derékfájás, korábban is! Igen a torna valami kímélő kényelmes mozgás az jó, én is tornázgatom. Csak ilyen kis nyugdíasan! :-D Ja amúgy nekem az iszoyatosan kényelmes pihe puha ágyikótól állt be a derekam :-D Mióta keményebb matrac van, sokkal jobb! De ez persze nálad a terhesség!
De jó, látszik a pocak is! Ha hiszed ha nem, nekem is jol ki van dudorodva. Sokszor agyalok lehet nem is egy lakónk van :-) Mondjuk hasam az amúgy is van, nem vagyok vékony laposhasú a fiam óta legalábbis nagyon nem.
 


@zsuzsu84:


Köszönöm, kedves vagy. :) Alig várom a jövő hétvégét, hogy tesztelhessek. :)

Pelle! Nagyon bunkó volt az a csaj akkor. Sajnos vannak nagyon rosszindulatú emberek. Múltkor egyik munkatársam megkérdezte hogy állunk a baba témával, mondtam, hogy hát tervezzük.. Meg se várta, míg végig mondta, megjegyezte, hogy "ja csak nem jön össze"...aztán azt se várta meg, hogy válaszoljak... Komolyan annyi megkeseredett, irigy ember van. Kiábrándító...


@pelle:
Fuuuu, hallod. Ez kiverte a biztosítékot! Voltam már baráttal kapcsolatosan ilyen helyzetben.... A kérdés ami megfogalmazódik ilyenkor az emberben, basszus minek ellenség ha ilyen barátja van az embernek? :-( Fel a fejjel, igenis lehet babád, a celebek is ugyanúgy igen kipottyantják a gyereket.... akkor csesszék meg, már elnézést de te is ki fogod! Jujj engem nagyon fel tud bosszantani az ikyen görény viselkedés, a szemedbe jajj igen így úgy a hátad mögött meg röhög! Semmi gond nincs azzal ha valaki 40 feletti és gyereket szeretne. Akinek meg baja van ezzel az tartsa magában és fogja be, ne kritizáljon másokat! Uhh bocsi lehet kicsit eeős voltam de felm~rgeltem magam, hát igen, mostanában kicsit hamar pattanok :-D
Hajrá csajszi, fel a fejjel, tojni a rosszakarókra hajrá a babaprojekt ;-)
 


Sziasztoook! Mi neki estünk az újabb próbálkozós heteknek! És felmerült bennem a kérdés, ami lehet hogy butaság előre is bocsi.. heti kétszer járok kondicionális edzésre kettlebell meg saját testsúlyos gyakorlatok (húzóckodás, plank stb..) mindenképp addig csinálom mivel sok a súlyzós gyakorlat amíg kiderül hogy baba van. De ez nem nehehítni meg a teherbe esést? Hanyagoljam inkább? :O
 
 


@zsuzsu84:
Pedig már kezdtem aggódni, hogy beképzelem ám az egészet és még biztos nem kéne látszódnia, mivel nekem sincs lapos hasam, sőt a pajzsmirigy miatt felszaladt rám jó pár kg úgyhogy a végére túlsúllyal indultam neki.. én a nagy sportember.. nah mindegy... De látszik, kétségtelenül lászik 
A derékfájás igen kiborít  sose fájt, így az érzés nagyon új, először mondtam páromnak is, hogy valami nem oké, fáj hátul a derekam, miért.. aztán mint valami ufo néz rám, hogyhát a derékfájás az ilyen.. oh.. szóval ez ilyen..  Elmúlt időben elhanyagoltam a sportot, nem volt hozzá se erőm se kedvem a rosszullétek miatt, mostmeg rohanás van mindig mindenhova, de muszáj lesz beiktatnom. 


@pelle:
Ezek szerint mindenkinek van egy ilyen "jó barát"... Igazán sajnálom, de úgy gondolom, hogy az ilyen nem is igazán érti hogy min mentek keresztül és valójában az sem érdekli, hogy hogyan érzitek magatokat. Én nem tudtam volna megállni, hogy ne mondjam el a véleményem.
Pont a hétvégén volt egy hasonló szituációm, csak étteremben, nem akartam jelenetet rendezni, pedig lett volna kedvem úgy igazán nyakonönteni a tányér levessel, így csak karonragadtam, és az épület előtt mondtam el a véleményemet a viselkedéséről és arról, hogy lehet előbb a saját is portáján kellene rendet tennie, s majd csak utána más életében vájkálni, de ha ez nem megy akkor nagyon szívesen segítek felnyitni a szemét...  Ne félj, ment a hebegéshabogás.
Nagyon nagy a türelmem, de e az álszent viselkedés ez nincs ínyemre. Fuh.. most is felment bennem a pumpa.. 
Úgyhogy tényleg fel a fejjel és bár tudom, nagyon nehéz, de próbáld az ilyenektől távol tartani magad vagy meg nem hallani azt amit mondanak. 


@anna08:
Ilyen módon nincs hatással, hisz a szervezeted egy jó ideje ehhez van idumolva, minden igazodik a sporthoz. Amint csak egy kis esélyt is látsz arra, hogy esetleg baba van a pocakban akkor viszont a megterhelő edzést hanyagold addig amíg ki nem derül, hogy igen-e vagy sem. Vagy csökkentsd a súlyt vagy az edzések intervallumát. Sok sikert. 

 
 


@vivi93:
Nah a sportot ne is emlegessük. Én valóbanbaz voltam. De most.... Pfff tönkrement benne mindenem, így örülök ha nem kell mozogni! Na jó ez túlzás, mert mozgok azért, kis karbantartót, de a súlyon ez nem változtat sajna. Igen a pajzsmirigy. Plusz a 3 gyerek meg a korom, hát mondjuk mindig 50-52 kg voltam, ha nagyon meghíztam 55. Mind 3om babát 66al szültem. Nos, most alapból 60ról indulok... Soha életemben nem voktam ennyi, próbáltam lenyomni, nem megy. Most babásan meg pláne nem lehet diétázni. Kiakaszt a dolog :-D
A derékfájás, sajna, de pocakkal jár :-( De ez is okyan kinek fáj kinek nem. Vajúdásnál is van akinek a hasa, van akinek a dereka fáj. Kitartás, pihentesd sokat! Esetleg egy kis fini masszázs? Az amúgy is jó és ellazít, én is be szoktam fogni apát ilyen célra
 


@zsuzsu84:


Apuka a masszírozáshoz nem igen ért...  Gondolkodom, hogy keresek valami jó kis masszőrt, aki finoman meg tud gyámbászni 
 
 


@vivi93:
Igen akkor mindenképp abbahagyom ha már egy kicsi jel is utal a bogyókára! Remélem minél hamarabb így is lesz, köszönöm! :)
 
 


@anna08:


 Én se merek tornázni. :D Most vagyok a 2 hét várakozási időben. Azt se tudom, hogy ilyenkor lehet-e táplálékkiegészítőket szedni (fehérje, kollagén, edzéshez vitamin).

Egyébként ma már nem szurogatott meg görcsölt a hasam. 4 napig tartott.


@vivi93:
Ooo hidd el ha kell értenek mindenhez! A mi papánk sem egy masszőr, de ha kell....
 


Lányok tanulság mièrt nem szabad korán tesztelni ès korán dokihoz menni. Elcsábultam ès elmentem ma dokihoz. Menzesz szerint 5hèt 2napos. Hát semmit nem látott az UHn. Nagyon elkeseredtem. Meg van nagyobbodva ès puhulva a méhem. A nyálkahártyám 13 mm amin felritkulás látható. Szóval most ennyim van. A papíron terhessèg gyanúja. 2 hèt múlva megyek vissza. Azt mondta a doki lehet hogy kèsöbb fogant. aAz elejèn nagyon elkeseredtem de próbálok pozitívan gondolkodni hogy ott van ès minden rendben ès kèt hèt múlva már látjuk.
 
 


@ewuss28:


Szerintem nem kell elkeseredni. Nekem az orvosom azt mondta, nem hajlandó megcsinálni az uh-t a 8.-ik hétig, pont ezért, mert nem fog látni semmit és nem akar senkit elszomorítani. Nem is értem miért csinálta meg az orvosod az uh-t, nem kellett volna még.. "felesleges". 
Nyugodj meg.  Én 2 hét múlva se mennék, csak a 8 hét után, akkor már van szívhang is, kivárnék.

 
 


@ewuss28:
Csak pozitivan! Én 6+1nél mentem elösszőr nekünk akkor még csak petezsák volt, babóka meg a szívhang nem látszott még akkor. Rá egy hétre már 7mm kis manó volt szép szívhanggal. Ki tartást ehez a 2 héthez! Minden rendben lesz! Próbálj nyugodt maradni! Tudom ilyenkor nem könnyű én is szét paráztam magam az alatt az egy hét alatt
 
 


@ewuss28:
Nyugi, a baba ott van, a jelek is azt mutatják. Nekem az első terhességemnél 5hetes voltam, szépen látszott az uhn. A második lányom annyira elbújt higy majd 7hetesen látták, a fiamat meg egyik doki látta a másik egy fél óráig turkált akkor sem látta majd közölte nem vagyok terhes :-D Pedig nagyon az voltam. Fel a fejjel, ott van ő, még picit növöget és megmutatja magát!
 


@ewuss28
Nyugalom, ahogy előttem is írták, biztos ott van a babus, csak még olyan pici, hogy UH-n se lehet látni. :) De szemmel látható jelek is vannak. :)


Éjjel nagyon pocsékul aludtam. Valamikor arra ébredtem, hogy iszonyat mód fájnak a melleim (mintha elfeküdtem volna) és mintha jóval teltebbnek is érezném őket. (kismellű vagyok, észreveszem menzesz előtt is ha változik). Eddig is nagyobb volt kicsivel (középidő óta), de most még nagyobb, ekkora még nem volt (persze nem drasztikus változás kell elképzelni :D). Annyira meglepődtem. :D Remélem a baba az okozója és nem PMS.. Ja és utóbbi 2 éjjel mindig azt álmodtam, hogy terhes vagyok. :D Soha nem álmodtam még ilyet. :)


@marcipancica:
Én már méretet is cseréltem melltartó ügyileg! Én alapból sem alszom jól éjjelente mióta pocilakó van. A hormonok... A mellfájás, duzzanat, brutális. Hoonap rá is kérdezek a dokinál hogy ez normális e, mert visszaemlékezve az előző 3 terhességemnél ilyet nem tapasztaltam. Meg az egész nap alidnék szindróma... Éjjel meg, forgolódás. Ki érti ezt? Bár biztos normális.
 


Csajok egy lehet hülye kérdés vagyis lesz 2 is. Olyat hallottam, hogy otthon pénzt kérnek egy uh fotóért. Ez most komoly????
A másik kérdés, ez kicsit bizarr téma, de ki higy áll a székletével? Nekem egyszer ilyen egyszer olyan Lehet a pajzsmirigy is közre játszik úgyhogy inkább a pajzsmirigyeseket kérdezem ezügyben, hogy akinek a "nagy dolog" változékony, annak csak a terhesség miatt vagy hamarabb is tapasztaltátok, már ha van olyan aki hasonlót tapasztal? Persze mindenkinek várom a válaszát aki hasonló cipőben jár. :-)
 


@zsuzsu84:
Nàlam eddig nem kértek viszont összesen 1x kaptam nyomtatot fotót. Amúgy csak telefonnal fotózhatom le a képernyőt...
 
 


@zsuzsu84:én két különböző magán dokinál voltam eddig, az egyiktől mindig kaptam képet, a másik nem ad. A kórházban abszolút nem adnak, de ott örül az ember, ha az ócska gépek miatt egyáltalán lát valamit a monitoron :D
Széklet téma: nekem a legeleje óta székrekedésem van. Ez a tipikus nyuszibogyó kategória, talán ez a legszebb megfogalmazása :D Mióta emeltem a magneziumot a pocak keményedés miatt, egy fokkal jobb a helyzet, de nem mindig. A túlzott magnézium bevitel viszont okozhat hasmenést.

 


@zsuzsu84:
Èn is kinöttem már 1 melltartót de igaz az pántnèlküli. A többibe belefèrek mèg. Nekem a kosármèret fog nöni oldalt van megduzzadva a mellem. Amùgy èrdekes mert hol jobban fáj hol kevèsbè de sokkal jobb melltartó nèlkül viszont mosni nagyon rossz akkor nagyon fáj. Nekem legszembetünöbb a pisilès. Törpevízmü vagyok. Van hogy lehúzom a wct ès újra kell. Èjjel is 2-3szor felkelek pisilni. Aludni viszont jól alszom csak elkezdtem horkolni ès nyálfolyatósan alszom ami eddig nem fordult elö. :lol: Meg mindig baloldalt alszom el azt szeretem most viszont szúr a mèhem ha úgy fekszem úgyhogy átpártoltam a jobb oldalra. A wcre menèssel hálisten nincs gond de nincs is gond a pajzsmirigyemmel úgyhogy ez a kèrdès nem èrint. Viszont èrdekes a kollèganöm is állapotos, 13 hetes ès neki sokat fájt ès ment a hasa ès olvastam már írta valaki hogy terhessèg alatt hasmenèse volt viszont az orvosom azt mondta hogy a hasmenès nem terhestünet.
 
 


@zsuzsu84:
Nálunk fizetős a fotó, 500ft/db, alapítványnak megy. Meglepődtem, de nem érdekel, kifizetném...
 
 


@csipke5:
Ne már! Sajna régen voltam otthoni terhes így nem tudom mi folyik ilyen téren. Arra emlékszem hogy nekem sem volt sok uh képem a lányokról, de legalább nem kellett fizetni.
 


@ewuss28:
A mellmosás, na igen, waaa!! Fájdalmas most ismerős. Pisilni én is kijárok éjjelente, hála a méhem nem szúr, egyszerűen csak forgolódom.
A nagydologról, olvastam, hogy persze a hasmenés nem terhesség jele, az mindig valami jellegű probléma, de ha nem állandó, akkor nincs gond. Nekem váltakozik. Ilyenkor az emésztés is más ám és persze gondolom függ attól is mit eszik a kismama. Na biztos ami biztos ma rákérdezek mindenre a dokitól, annyira várom már a délutánt.
 


@vivi93:
Jajj, de ezt mégis mi alapján döntik el hogy fizetős vagy sem? Ok, ha magándoki az más. De állami finanszírozott rendelésen hogy kérhetnek el pénzt ilyenért? Esküszöm arcom leesik :-D Nálunk minden uh után van 2-3 kép, amit a dokinéni be is rakosgat szépen a kiskönyvbe. Huszon valahanyadik héten átkapcsol 3D-be és az arcocskájáról igyekeznek fotót csinálni amit ideadnak ajándékba. Nekem a kisfiam képe mai napig a polcán van A többi a kiskönyvben emlékként. Itt igazából a 12.heti kombinált vizsgálat ami nagyon zsebbe nyúlós 600-800 euro között mozog, de abból 99%ra megmondják akármilyen pici eltérés is van a babánál. Persze lehet kérni csak genetika az olcsóbb, illetve magzatvízből ami ingyenes. Hát köszi fizetek inkább de nyugodt vagyok hogy semmi baja a babámnak! :-) Itt egy baj van az orvoslással. Az orvosok nagy százaléka vér buta! Ez komolyan. Klinikán a gyerekorvos csak nézett mikor a picimmel bementünk mert refluxos volt. Ez ráadásul nem ritka dolog babáknál, nagy százalékát érinti a piciknek. Azt sem tudta mit mondok. Adni semmit nem adott, én hoztam a Nutriton sűrítő tápszert ki a gyereknek hogy tudjon mellette tovább szopizni. Doki, adjak neki reflux tápszert meg emeljem meg az ágyat fej résznél. Igaz itt nem nagyon erőltetik a szoptatást mert a nők nagy része hallani sem akar róla. Lusták. Hát mi nem adtuk fel, amég egy csepp tejcsi is volt szopiztunk. Fuhh na ez egy későbbi téma, csak a körülmények kapcsán gondoltam megemlítem itt higyan mennek a dolgok
 


@zsuzsu84:


Ez csak abból a szempontból full ciki, legalibbis szerintem, aki szeretne képet, de nem kér, mert nincs nála apró vagy egyáltalán nincs nála éppen pénz. Így jártam én is múltkor. Kértem 3 képet, úgy emlékeztem van nálam 2ezer forint, de utólag kiderült, hogy párom kinyúlta mikor jött a futár, mert nála se volt kisebb.. elfelejtett szólni, én abban a hitben voltam hogy, majd mikor fizetni kellett csak 20ezer volt nálam.. én meg álltam az öltözőbe, hogy ez most ultra gáz, de tuti nem fognak tudni visszaadni. Végül aranyosak voltak, és majd következő vizsgálatnál fizetek, de nekem az arcomról majd leégett a bőr, rettentő kellemetlen helyzetbe sikerült hoznom mogam...  Nah mindegy, ez van... Egyébként itt alá is irattatnak veled egy papírt, hogy nem kávéra költik a pénzt, hanem alapítványnak megy a befolyt összeg. 
Én azt hittem mindenhol fizetős a fénykép... 

Széklettéma: Éjszaka ügyeletre kellett rohannunk, mert reggel óta rettentően fájt egy ponton a hasam, beszúrt, majd elmúlt és ez így ment egészen estig. Estére már mindenhol fájt a hasam, de nem volt bekeményedve. Az egyik ilyen görcsölés annyira rossz volt,  hogy eldobtam a poharat, összecsuklottam és semmi mást nem tudtam csak szorítottam ökölbe a kezem és nyögtem, fujtattam, sírtam, épp csak hogy nem sikítottam. Páromat itt már nem tudtam megnyugtatni, kocsiba ültünk fél 11kor és bevitt az ügyeletre, onnan pedig fel a sürgősségire. 
Megvizsgáltak, uh-, vérvétel, vizelet, rámraktak egy ketyerét amivel szívhangot néztek. 
Tudni kell, a vérképem múltkor nem lett jó, a dokim írt fel plusz gyógyszert és vasat, amire mondta ő is és a patikus is, hogy megfgohatja a székletet... jó hát ezt tudtam... igenám csak nekem annyira megfogta, hogy majdnem bélcsavarodásom lett tőle, ezért fájt nekem ennyire a hasam... Kaptam hashajtót, amitől kb fél óra alatt rendbejöttem, és fél 5kor hazaengedtek, addig monitoroztak minket. 
Úgyhogy vastablettát nem szedem tovább és ennyit a székelési problémákról. 

 
 


@vivi93: Jézusom, ez nagyon durva...  És most már minden rendben? Én tuti megemlíteném a dokinál aki felírta, hogy köszi, vagy ez ennyire más, hogy kire hogy hát ez a gyógyszer? 

 


@ewuss28:
Amíg csak 2-3x mész addig örülj én óránként járok éjjel is. Élvezzétek ki amíg nincs nagy poci és tudtok aludni én kb 3-4 hete nem aludtam ki magam. Zombi üzemmódban működök. Pedig még meg sem született mondjuk addigra hozzászokok az tuti...az nyugtat hogy pár nap és már a 30.hetet töltjük.
 
 


@vivi93:
Ooo te jóságos ég! Remélem már jól vagy/tok. Azt tudom hogy a vas veszettül megfogja a hasat. Nekem ezzel egyidőben ikyen rost valamit adott a doki meg a proktológus is most, mert ugye aranyeres is vagyok, hát miért ne ugyebár, egy kiskanállal belekeverni 2dl innivalóba és meginni napi 2szer. Amúgy tudom ajánlani mert baromi jó ha esetleg indokolttá válna a vas szedése továbbra is. Képet nem tudok küldeni egyszerűen nem megy, már a pozi teszt óta próbálom de egyszerűen nem tölti fel.
Jobbulást, vigyázz magadra! ;-)
 


Igen, mostmár jól vagyok/vagyunk, aludtam idáig, mert egész éjszaka le se hunytam a szemem, reggel olyan kómás voltam, hogyha nem tudok aludni akkor falnak megyek. Szerencsére a kis tökmag ebből az egészből nem érzékelt semmit, teljesen jók voltak az eredményei, csak én szenvedtem borzalmasan.
Igen, a vasról tudtam én is, újdonság nem volt, de azt nem gondoltam volna, hogy ennyire megfogja, nyilván a terhesség is rátett, így a kettő már nem volt jó. 
Annyiban maradtunk az orvossal, hogy ne szedjem a vasat, legyen rendben minden. 3 hét múlva kér külön vérképet, megnézzük mennyire üt ki, hogy nem szedem a vasat és meglátjuk a továbbiakat. Ugye a vashiány hosszútávon vérszegénységhez vezet, azzal meg veszélyeztetett terhessé nyilvánítanak, az pedig nem lenne jó se nekem se a pocaklakónak, de ez sem állapot... 
Most reggel azért elolvastam a gyógyszer mellékhatásait, és vicces: hasmenés, székrekedés, hasfájdalom.. most akkor székrekedés vagy hasmenés? Érdekes...


@ewuss28:
Nekem az orvosom meg azt mondta, hogy ritkán de előfordul, hogy a terhesség során hasmenés lép fel székrekedés helyett. Nem speciális terhestünet, de megesik. Szóval egyik orvos ezt, másik azt 


 

 
 


Na, már itt a dokinál, egyelőre csak vizeletet adtam le. :-) Az előző kiskönyvemet persze otthon hagytam, és a gyerekem kiskönyvét hoztam el amiben a vizsgálatai vannak. :-D Gyogyi kismami vagyok :-D :-D
 


Hahooo újra itt. Minden rendben eddig. 6+5hetes ahogy kiszámoltuk és 7mm hatalmas méretű a mazsi! Szeptember 11-én megyek újra, addig nyaralás, pihenés :-) Remélem a genetikán is minden rendben lesz! :-)
 


@zsuzsu84: dejóó, szuper hírek, örülök, hogy minden rendben :) Akkor jöhet a jól megérdemelt pihi, aztán meglásd hamar elmegy az idő szeptemberig. Kaptál képet? 
Egyszer én is otthon hagytam a kiskönyvből a leleteket, jól le is lettem cseszve, pedig csak a védőnő hatására szortíroztam ki. Azt mondta mindent átír úgy is a kiskönyvbe, a doki meg közölte, hogy elég rabszódikus a töltés, kb a fele hiányzik. Azóta inkább viszek mindent, azt is amit nem kell :D 

 


@denisa84:
Én is megnyugodtam. Bár még a genetika előttünk és ugye meséltem higy voktam egy röntgenen Na mindegy nem izgulok előre annál rosszabb!
Hát igen, ma az időpont előtt voltunk a kisebbik lányommal fogszabályozáson ahova ternészetesen elfelejtette hozni a fogszabályzót, ugye ez nem végleges még ezért suli után meg éjszakára kell hordania. Mindegy. Átmegyünk a nőgyógyászhoz, kéri az előző terhes kiskönyvet mert ugye benne van minden fontos alap info, veszem ki a táskámból, hát a fiam orvosi könyve volt Hát igen, a gyerek is anyja lánya Viszont a jó hír, hogy nagyon jól számoktam ki a terhességem és kaptunk egy kismama üdvözlő csomagot, amiben vokt egy kék színű kiskanál, mondom én hogy ez is egy jel hogy fiú lesz Plusz vokt benne pelenka, meg bababoltokba 10000ft kedvezmény, plusz egy csomó kedvezményes kupon ilyen 10-20-30%ok. Ennek nagyon örülök, és tuti mindet el fogjuk használni! Azért így jól végződött a nap és még egy nagy grillcsirkét is bevertünk a csajokkal
 


Sziasztok Lányok!

Gratulálok a babásoknak és kitartást kívánok a próbálkozóknak!
Én is még sajnos az utóbbiak táborát erősítem!

Azoktól szeretnék infót gyűjteni, akik szedtek/szednek Clostit!
Tényleg ennyire szőrnyű a hatása és felborítja a hormonokat? Gondolok itt az émelygésre, hőhullámokra stb. Valakinek segített esetleg? Most írta fel a dokim a következő ciklusomra az általa megadott rend szerint. Picit tartok tőle. Bármilyen infónak örülnék mert a petevezeték átjárhatósági előtt sajnos a Closti az utolsó lehetőségem! :roll:
 


@velvet93:
Szia! Huu, nekem hála égnek ilyenem nem volt, nem is ismerem ezt a gyógyszert, bár tudnék segíteni! De szívből kívánok, mihamarabbi babaáldást! ;-)
 


@vivi93:
Tuti, hogy baboca
 


@pelle:
Uhh, nagyon sajnalom!

Remelem a kedves ismeros megtapasztaja mastol a hozzad valo josagat.
 


@ewuss28:
6 het elott nem erdemes uht csinni, ugy tudom. Vervetelbol igazolhatna addig a dokia terhesseget, jo lett volna, ha legalabb id elkuld megnyugtataskent.
Ne veszitsd el a remenyt, amig gyanu van, es meg nem jon. Kitartas!
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: