Új privát üzeneted érkezett!

Szaisztok!

Olyan szuper ez a csoport :) Jelentkezek a 2020-as csopiba mindenképp. BÚÉK mindenkinek :) és nagyon köszönöm az infókat, hogy telt a szilveszter?
 
 


Sziasztok!


 


Nálam a szilveszter munkásan telt: délelőtt dolgoztam kettőig, aztán hattól a kutyusom mellett őrködtem éjfélig, mert fél a petárdától és a tüzijátéktól. Ilyenkor mindig bevonul a fürdőszobába és elbújik, ami már csak azért sem könnyű, mert egy német juhászkutyáról beszélünk, tehát ha ő bent van a fürdőszobában, más már nem fér oda be. Odaültem az ajtó elé az előszobában, csak hát kényelmetlen is volt, meg hideg is. Aztán éjfélkor koccintottam anyummal és a húgommal, majd elmentem aludni, a húgom meg még őrizte a kutyusomat hajnali egyig. Akkorra már alig lődöztek, úgyhogy a kutya is elaludt. Azért büszke vagyok nagyon a kutyusomra, mert idén nem kellett neki nyugtatót adni, hogy túléljük ezt a tegnapi napot: 2018/19ben annyira félt, hogy be kellett nyugtatózni szegényt.


Azért remélem, hogy ti jobban szórakoztatok nálam és mindenki pozitív élményekkel indul neki a 2020-nak :)


Nilnarin

 


Ohhh szegény :(
Mi szüleimnél szilvesztereztünk, társasoztunk sokat, éjfélkor egy koccintás és utána alvás... Nem buliztuk túl magunkat xD
 
 

 
 

Jaj, én is imádok társasozni :) Idén megvettem (most reklám következik) a Múlt-kor történelmi társasjátékot. Nagyon szerettünk volna játszani vele szilveszterkor, de a kutyus keresztülhúzta a számításokat. De nagyon szeretek például Ki nevet a végén?-t is játszani, meg Gazdálkodj okosan!-t is. Illetve van még Varázsfazék társasunk is, azt is imádom. Már gondoltam rá, hogy retró játékboltban megpróbálom ezeket beszerezni, tök jó lenne, ha majd a gyerkőceimmel is tudnék játszani ezekkel. 

Én sem vagyok az a bulizós típus, alkoholt sem iszom (málnás kölyökpezsgőt szokott anyu venni nekem és a húgomnak). De szerintem semmi baj nincs ezzel a visszafogottabb szilveszterezéssel :) Úgyhogy nagyon irigylem az ünnepi programotokat berny :)


Nilnarin
 


Hát sajnos már nincs is olyan normális buli mint anno, most mire megérkezel mindenki fetreng :( meg csak az ivászat.Mi amióta össze költöztünk azóta lettünk társas játék mániások, jókat lehet röhögni :) és nem a tv előtt ülünk.

Jó hogy itt a csopiba is vannak ilyen emberek akikkel közös dolgaink vannak :)
 
 


Sziasztok!

Ígértem, hogy ide is referálok, hogy haladnak a dolgaim: jövő héten szerdára (jan. 15.) kaptam időpontot uh-ra. Ha ott mindent rendben találnak, lesz elég érett pete, akkor megcsinálják az inszeminációt is, elvileg a jövő hét vége felé (péntek vagy szombat) lesz aktuális a peteérés. Majd megírom, hogy mi volt és hogy ment a dolog :)

Szép estét,


Nilnarin
 


@nilnarin:
Hajhoo,

Koszi h irtad!
Dejo! Akkor mar kozeleg a nagy nap! Csuriban az ujjam
 


Mi is tarsasoztunk, kaptam forralt bort

Kicsit hianyzott a kimozdulas de keson kezdtem volna szervezkedni.

Ugyhogy a kimozdulasokat most kezdem potolni. Holnap barcraft 2 tarsasozas, aztan oktogonon vmi tarsas jovo het penteken kollegakkal, remelem szombaton bnommel vacsizunk es ha minden jol megy meg diszkoba is lejutok egy ciderre
Azzan elsejen szulinapozunk majd vmi billiardos, csocsos helyen, de lehet viszunk tarsast is.

Errol jut eszbe, h a tortat jol elfelejtettem intezni XD
 


@nilnarin:
Nem sok infom a leanyzorol, par hete lattuk utoljara. Nem szereti, hogy sokat ulok, dolgozom. Most mar 35-37 cm korul lehet, es 1000 grammos. 30-an megyunk utso genetikaira, kivancsi vagyok, akkor mit mondanak, mekkora, mikorra varhato.
Nodoki szamitasai szerint 4.10, de 18. heti genetikai szerint 4.5 a finish.

Tegnap magandokim elment szuletni, uh 30-ara lett uj idopontom. Igy 7 hetig n lat minket. Kicsit aggaszt. Nomendegy.

Elso fali mehlepenybe bujik allandoan a csepertyunk, de veeegre lettek rola cuki kepek
Cuki pisze nozija van, rancolta a szemoldoket, es ugy mozgatta a kezet, mintha tancolna XD nomeg hatrafeszitette a kis gerincet
 


 


@doryca007:


Jaj, de jó ilyen képet látni, köszi, hogy feltetted! Táncol, ez jó :D Biztos jól érzi magát odabent :) Jelentkezzél még majd mindenképpen szülés előtt, meg persze utána is, hogy mi is köszönthessük a babácskát :) 

Másik orvoshoz nem tudsz menni, hogy megnézze a baba fejlődését? Helyetteshez például, vagy jobb híján közellátásba. Főleg, hogy izgulsz is emiatt, hogy nem látja orvos. Szerintem egy kört talán megérne :)

Nilnarin
 


@nilnarin:

Jaja, en is ugy velem
Fogok meg februarban mar szabit tervezek, aztan marciustol tappenzt szulesi elott (vagy hogy), ugyhogy lesz tobb alkalmam.foljonni.

Maganba mehetnek, de mashoz mar mem nagyon akarok. Azt talaltam ki, hogy ha vmi gyanus, akkor jol behallgatozunk az angelsounds keszulekkel, es ha nem nyugtatna meg, akkor huzok dokihoz. Bizom benne, hogy ha eddig nem volt gixi, igy marad vegig, de legalabb 30-ig az mar "csak" 2,5 het.

Veled mi ujsag?
Mi lesz/volt ma az uh-n? Jo huen nez ki, hogy kora reggel irok iet, sry de most tuti belefert az idobe
 


Sziasztok!


@doryca007:


Mi az az angelsound készülék? Alapból mire való? Kitartás, 2,5 hét már tényleg nem olyan sok :)

Ma reggel megvolt az ultrahang, egy jó és egy rossz hír jutott. A jó hír, hogy a jobb oldalon 4, a bal oldalon pedig 2 gyönyörű szép, érett tüszőm van. A rossz hír, hogy a nyálkahártyám csak 6 mm, ez pedig nem alkalmas kb semmire. A doki azt mondta, hogy pénteken reggel csinál megint egy uh-t. Ha vastagodik a nyálkahártya, hétfőn lesz az inszem. Ha nem, akkor nem tudom, hogy mi van.


Nilnarin.

 


Üdv újra!

Ma voltam megint ultrahangon, sikerült növelni a méhnyálkahártyát, már 10 mm Hétfőn 11 órakor csinálják meg az inszeminációt. Ehhez szombat este be kell adnom magamnak a tüszőrepesztő injekciót, keddtől pedig sárgatest hormont kell kúpként adagolnom. Hát ennyike :)

Nilnarin
 


És még egyszer én... túlvagyok az inszemen :) Egyáltalán nem vészes, technikailag leginkább az átjárhatósági vizsgálatra hasonlít, csak a gumicső rövidebb jóval. A legkellemetlenebb része a kacsa szerintem.
Most két hétig nyugiban kell lennem, nem stresszelni és ahogy az asszisztensnő mondta, a hobbijaimnak élni. Elvileg lehet kérni, hogy kiírjanak betegállományba, de én januárban amúgy sem dolgozom. 14 nap múlva kell tesztelnem (kaptam is tesztet az intézettől), szigorúan reggel (és előtte lévő éjszaka nem mehetek el pisilni). Akár pozitív, akár negatít a teszt, fel kell hívnom a Kaálit utána, mert ők mondják meg, hogyan tovább. 


Nilnarin
 


Szia!

Azt megkérdeztem, h neked néztek-e uh-t inszem előtt? Már meg voltál repedve?
 
 


@kacsukk:


Nem, nem néztek meg uh-n. Hétfőn 11-kor volt az inszem, szombaton 8-kor kellett beadnom a tüszőrepesztőt. A doki azt mondta, hogy kizárt, hogy ne repedjenek meg, az egyetlen "veszélyforrás", hogy nem lehet tudni, hogy a tüszőben van-e érett pete, mert az csak mikroszkóp alatt látszik. Egyébként látható jele nem volt és azóta sincs a tüszőrepedésnek (semmilyen nyákom nem volt, pedig máskor szokott lenni bőven).
 


@nilnarin:
Köszönöm :). Lehet hülye kérdés, de mindenesetre létezik olyan, hogy egy kifejlett tüszőben nincsen pete? Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek.

Szurkolok neked nagyon! :)

Mi lehet kicsit pihenünk, mert már nehezen bírom elviselni a mindig visszatérő nem várt előtti napokat. Remélem pár hónap pihenés segíteni fog :). Még egy kérdés: tüszőrepesztő után volt bármi tüneted?
 
 


@kacsukk:


Hát ezek szerint létezik ilyen is, én sem tudtam róla. Köszönöm szépen a szurkolást :) 

A tüszőrepesztő után sem volt semmiféle tünetem, meg sem éreztem, hogy beadtam és semmilyen mellékhatás sem jelentkezett. Én vártam volna a nyákot, de az sem volt. Ezt mondtam is a dokinak, de azt mondta, hogy az nem baj. Egyébként Clostival stimuláltak, de én annak sem éreztem semmilyen hatását, pedig megérett az a 6 tüsző :)
 


Én is nagyon szurkolok, hogy a pihenés meghozza neked a várva várt babókát. Megértem, hogy nagyon stresszes tud lenni, hogy az ember hónapról hónapra reménykedik, aztán mégsem jön össze. Kitartást kívánok neked az elhatározásodhoz és biztos vagyok benne, hogy meg fogja hozni a gyümölcsét :)
 


A Kaáliban így mennyibe kerül ez? Mi majd sztem kis pihenő után lehet jelentkezünk oda. Stimulálni mindig szoktak? És most hogy érzed magad? Sárgatest hormon kúpod használod? Okoz bármi tünetet? Ha túl sok a kérdésem, bocsánat :).
 
 


@kacsukk:


Ugyan, szívesen válaszolok :) Maga az inszemináció a Kaáliban 80 000 forint (nekem olcsóbb volt, 50 000 forint, mert spermabankból volt a minta). Stimulálóként csak Clostit kellett szednem, mert egyébként minden leletem rendben volt, így nem volt szükség másra. Ennek az ára olyan 3500 forint körül van egyébként. A tüszőrepesztő szuri húzós volt, az 9500 forintba került kb. Hüvelykúpot kaptam, egészen pontosan Cyclogestet, ez két dobozzal volt kb 4000 forint. Két ultrahangot csináltak nekem az inszem előtt, ezek ingyen voltak, de ha nem lett volna meg az inszem valami miatt, akkor ki kellett volna fizetni. A konzultáció emlékeim szerint 18 000 forint. Az intézet által kért vizsgálatokat (hormon, átjárhatósági stb.) megcsináltathatod máshol is, TB alapon, nem muszáj náluk. Van egyébként árlistájuk a honlapon, ott meg tudsz nézni mindent pontosan.

Szerintem mindig stimulálnak, mert elég ritka, hogy egyszerre megérik valakinek 3-4 tüszője (lombikhoz meg még több kell). Alavetően jól érzem magam, bár az inszem nagyon fura érzés volt. Nem fájt, csak fura volt, főleg, amikor megéreztem a sperma befecskendezését. 
A sárgatesthormon kúpot használom, naponta 2x. Nem vagyok benne biztos, hogy ez okozza a tüneteket, de rettentően sokat megyek wc-re (ezt mondjuk okozhatja, le is írták a gyógyszer mellékletében, bár ritka mellékhatásként), érzek némi szurkálást a két petefészkem körül és olyan "mindjárt megjön" érzésem van. Ezeket nem említették a mellékhatások között, de nyilván még nem utal terhességre, hiszen még csak hétfőn volt az inszem. Lehet, hogy ez magának az inszemnek az utóhatása, nem tudom.
 


Kedves mindenki! Mivel jóval tapasztaltabbak vagytok fogantatás terén egy kis segítséget szeretnék kérni. Férjemmel kb fel éve próbálkozunk a gyermekáldással. Teljesen normál ciklusaim vannak, peteéréssel. Semmilyen hormonális vagy szervi problémát nem találtak nálam, egy kicsi mèhszáj sebet kivéve. Január 7.-ére nem vártam, nagyon minimális vérzésnek sem mondható mensim volt, inkább csak barnás picit bordós folyás. Az átlag 5 nap helyett mindösszesen 2 napig tartott és az is megszakításokkal. 21-én pozitív lett az ovu tesztem. Terhességi tesztet nem merek venni az esetleges csalódás miatt. Bárki lát egy pici esélyt is a babára?? Nagyon szeretnénk. Köszi




@kisshandoagi:


A leírtak alapján szerintem simán lehetsz babás, de sajnos a pozitív ovulációs teszt ebben nem mérvadó. Azt javaslom, hogy vegyél egy terhességi tesztet. Én látok esélyt a babára a leírtak alapján :) Aztán várjuk a híreket!

Nilnarin
 


@nilnarin:
Az a fura, hogy soha nem volt még ilyen. Általában teljesen időre jön meg, és bőséges vérzés keretében. Már van egy 7 éves kisfiam, de nála nem volt semmi, csak egyszerűen nem jött meg.


@kisshandoagi:


Ilyen vérzés előfordulhat, sőt, van, aki a terhessége alatt is menstruál. Ha nem akarsz tesztelni, akkor szerintem hívd fel a dokidat. Ő el tud küldeni vérvételre is, az sokkal biztosabban kimutatja a terhességet, mint az otthoni tesztek.
 


@nilnarin:
Úgy gondolom holnap reggel adok egy esélyt a tesztnek, de bármi is legyen az eredmény akkor is fel keresem a dokit mert ha nem baba akkor valami hormon probléma lehet a háttérben. Nem akarom h a gondatlanságom akadályozza a babásodást.


@kisshandoagi:


Rendben :) Őszintén remélem, hogy pozitív lesz az a teszt és légyszí majd ide is írd meg az eredményt, nagyon kíváncsi vagyok, hogy sikerült-e.
Visszatérve még az előző terhességedre: én mindig azt olvastam, hogy minden terhesség más, szóval csak azért, mert ott nem voltak ilyen tüneteid, nem jelenti azt, hogy ennél a terhességnél sem lesznek :) Nagyon szurkolok!
 


@nilnarin:
Köszönöm szépen Alig bírok majd aludni!! Plussz nem egyszerű émelygés van rajtam folyamatosan . Vissza olvastam a régebbi üzeneteid és nagyon drukkolok én is neked, hogy minden a legnagyobb rendben menjen. Pihenj sokat és és készülj a csodás babavárásra


@kisshandoagi:
Mindenképp meg osztom az eredményt


@kisshandoagi:


Köszönöm, igyekszem :) Örülnék a rosszullétnek, mert az azt jelentené, hogy sikerült az inszem, de ez még nagyon korai lenne :)
 


Mit mondanak mikor lesz 100%az eredmény?


Az inszemtől számított 14. napon kell tesztelnem, ez február 3-ra esik. Úgyhogy addig azért még van bőven idő. Persze, ha jelentkezne valamilyen tünet (beágyazódási vérzés, hányás stb.), akkor azért már tudnék reménykedni legalább, de erre még szintén várni kell picit :)
 


@nilnarin: Beágyazódástól számított 10 napon már lehet tesztelni azt mondják Drukkolok neked nagyon


@kisshandoagi:


Tudom, de a doki azt mondta, hogy a 14. napon teszteljek. Bevallom, én nem vagyok ilyen mániákus tesztelő, úgyhogy kivárom a február 3. Jobb lesz ez így :) Köszönöm a drukkokat!
 


@nilnarin:
Reggel meg csináltam a tesztet, semmi!!! Az államat úgy kellett fel tornásznom a padlóról!! Teljesen meg voltam győződve h csak úgy lehet ahogy én akarom


@kisshandoagi:


Jaj, nagyon sajnálom :( Pedig a tüneteid teljesen babás tünetek! Mindenképpen hívd fel akkor az orvosod, most már érdekel, hogy mi okozhatja, hogy nem jött meg rendesen a mensid.
 


@kisshandoagi:


Nem akarsz a 2020-as topicba írogatni? Az azért látogatottabb ;-) Ha van regisztrációd, akkor a jelentkezés gombra nyomva tudsz küldeni csatlakozási kérelmet. Az a topic zárt, így senki nem olvassa az üzeneteidet, aki nem tartozik a tagok közé, így te is könnyebben tudsz írni, nem kell attól félned, hogy illetéktelen is olvassák. 

Nilnarin
 


Így lesz, köszi


@nilnarin:
Köszönöm :). Nem is láttam ezt a választ, csak utólag :).
 
 


@kisshandoagi:
Szia!

Mi lett veled? Nekem is nagyon babás tünetnek tűnik, bár ezt olvasottak alapján mondom én is.
 
 


@kacsukk:


Szívesen :) Téged is szívesen látlak a 2020-as topicban, ha szeretnél csatlakozni. Ott sokkal több a hozzászólás, aktívabb a topic, így nyilván többen is tudnak neked tanácsot adni :)
 


@nilnarin:
Szio.
Wiii, ez szupeeer! Szoritas van!
3-an mar tesztelhetsz?
Remélem neked is tunetmentes lesz a dolog, es az elejetol elvezheted mondjuk a foltozas belefer
 


@nilnarin:
Angelsounds az egy jo kis magzati szivhang hallgato
 


@nilnarin:
Lathato nyakos dolgok nelkul is siman pozitiv tesztet szorongathatsz
Nekem sem volt a sikeres honapban, el is voltam kenodve, bar a pozi ovuteszt elfeledtette a negativ gondolatokat. Nekem a 10. Nsp koruli teszt lett nega, pedig koran kimutogato teszzet hasznaltam. Le is mondtam arrol a honaprol Aztan a nemvart utan a parom nyaggatott, h csinaljak ujakat, 16. Nap korul aszem, es nem mertem elhinni a 2 csikot, rogton teszteltem meg 1et.
Jo az, ha kivarsz
 


@kisshandoagi:
Szio.
Sajnalom, hogy nem sikerult.
Siman lehet stressz, hormonok, barakarmi miatt ilyen tuneted.
Engem egy ciszta vert at juniusban
Allj a dolgokhoz lazan, es minden jobb es konnyebb lesz, es a varva vart siker sem marad el
 


@kacsukk:
Csak azzal foglalkozzatok, hogy elvezzetek egymast, es az egyutt toltott idot, es minden sikerul
Dokinal ha eddig minden rendben volt, hamar kopogtat majd a golya
 


Jol kihaltunk
 


@doryca007:


Én itt vagyok, csak közben mindenféle meccseket nézek a tv-ben (foci, kézilabda stb.). Igazad van, attól, hogy nem volt nyák, még lehetett ovulációm és mivel mesterségesen repesztették meg a tüszőket, valószínűleg volt is, csak meglepődtem a nyák hiányán, mert eddig minden hónapban volt. Remélem, hogy a hiánya nálam is a pozitív tesztet jelenti majd :D (Tudom, nincs összefüggés, de azért nagyon jó lenne!).
Igen, a doki azt mondta, hogy 3-n teszteljek, ez elvileg az inszem utáni 14. nap. Az intézetben kaptam is tesztet hozzá. Valami LaboQuick a neve, felteszem, orvosi teszt lehet. Mindenestre nincs ráírva, hogy hány napos teszt, de gondolom, hogy 10, ha már az inszem utáni 14. napon kimutatja. Azért lehet, hogy veszek a DM-ben is tesztet, még meggondolom. Előbb biztosan nem fogok tesztelni.
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: