Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ide jöhet bárki, aki jövőre szeretnének belevágni a babaprojectbe. :)


Nálunk is ez a terv :-)
 


@vivicske6:


Szia!

Örülök, hogy írtál. :D Újévet már egyből ezzel kezditek vagy még vártok vele? Mi még januárban szeretnénk elmenni vizsgálatokra, hogy minden rendben legyen. Ne jó pár sikertelen hónap után derüljön ki, hogy valami nem okés.

 
 

Sziasztok igaz mi már ebben a hónapban kezdtük de mivel nem tuti, hogy össze is jön így inkább ide írok. Szerda/ csütörtökre nem várom. Ma csináltam egy Predictor early tesztet az negatív lett. De simán lehet, hogy még korai volt.
Sok sikert mindenkinek
 
 


@csipke5:


Üdv nálunk! :)
A nem várt napján is csinálj tesztet, hátha akkor már pozitív lesz. Én már novemberben elkezdtem vitamint szedni, hogy ha be is csúszik a baba, akkor ne aggódjak, hogy nincs a szervezetem felkészítve. :)


@marcipancica:
Én is azóta szedem a trimeszter egyet. Fogok. Eddig még nem jött meg. Reménykedem. De tudom, hogy dlsőre ritkán jön össze. Sok sikert neked is :) remélem hamar sikerül nektek!
 
 


Most is negatív lett... de sebaj lesz ez még pozitív.
 
 


@csipke5:


Én Femibion 0-t szedek. :) Nagyon örülnék, ha az idei karácsonyt már hármasban töltenénk (ha még pocaklakó, akkor is :) ) Nektek is sok sikert! Első baba lenne?



Sziasztok! Teljesen zöldfülüként én is becsatlakozom :) 


Nekem októberben műtötték a méhemet, januártól engedélyezett a próbálkozás. Remélem hamar sikerül végre, most hogy minden akadály elhárult :)



@chilipepper:


Üdv! :) Én is nagyon remélem, hogy gyorsan összejön a babóca nektek. :) Nekem rutin vizsgálaton derült ki, hogy petefészek cisztám van. Szerencsére a ciklusom teljesen normálisnak mondható ettől függetlenül. :)


@marcipancica:
Igen nekem az első lesz, páromnak a 2.
Én is remélem, hogy karácsonykor már egy kis csodával többen leszünk. Bár sok nehézség van most az életemben de igyekszem nem feszülni rajtuk.
 
 


Köszi :) Hajrá mindenkinek! 


Tök durva hogy egyre több embertől hallani, hogy ciszta meg inzulinrezisztencia lett, fiatalon is akár. Nekem a baráti körömben is van 3 lány akit érint a dolog, érdekes módon mindenkinek a foggátló abbahagyása után jött ki. Nekem "csak" egy jó nagy miómát okozott :( A mai eszemmel már biztos nem szedném. 
Viszont nekem a dokim ajánlott egy étrendkiegészítőt, hogy ez segít a hormonrendszert rendbe tenni és elősegíti a fogamzást is. Az a neve, hogy Gynositol. Utánanéztem a neten és egy csomó ilyen hatóanyagú termék van (folsav van benne meg egy mio-inozitol nevű cucc). Aki próbálta kb csodákat zeng róla, meglátjuk tényleg segít-e. IR és PCO-ban szenvedők számára is ajánlják. 


 



@chilipepper:
Akkor sdszem ennek én is utána nézek. Nem rég hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Köszi a tippet.
 
 


Én soha életemben nem szedtem fogamzásgátlót. Kíváncsi vagyok mit fog mondani az orvos a cisztámra, mert aki előzőleg vizsgált csak annyit mondott, hogy majd eltűnik magától. Nem okoz semmi gondot, néha fájdogál, főleg közép időben.. mintha érzékenyebb lenne akkor az a petefészkem.


Amúgy meg szerintem a Femibion után átállok erre a vitaminra: https://www.dm.hu/das-gesunde-plus-mama ... 40814.html

Elég jókat írnak róla. :)


@marcipancica:
Dm-es vitaminokról én hallottam olyat, hogy elvileg nincs benne annyi mint amenyit ráírnak. Igaz vagy nem igaz nem tudom.
Ma kellett volna megjönnie nekem de semmi... kiváncsi leszek miért. Vagy a fogamzásgàtló abba hagyása... vagy llehet, hogy még is baba? Utóbbi jobb lenne
 
 


Nekem a dokim annyit mondott, hogy folsav és d vitamin pótlás ami kell, amúgy ha egészséges vagy, és nem gyorskaján élsz akkor nem kell nagyon más. 


A vitaminokat illetően pedig azt mondta, hogy érdemes küéföldi gyártmányt venni, mert Magyarországon nincs szabályozva a piac és egy csomó olyan mintha cukorkát szednél, nincs is benne hatóanyag :( Mivel a DM német márka szerintem abban biztos benne van, ami rá van írva :)



Sziasztok! Mi igaz november óta próbálkozunk de még nem jött össze így idén továbbra is terv. Most ott tartok hogy december 10én volt mensi,24 körül peteérésem. 7.e körül nem várom. Ma csináltam tesztet de negatív lett. Ha nem sikerül most akkor következő cikluskor elkezdek teázni. Anno a lányom is azzal sikerült. :) szurkolok mindenkinek
 
 


Sziasztok! Én is szeretnék csatlakozni, bár mi már szeptember óta próbálkozunk. Remélem már nem kell sokat várni a babóra :) Most vagyok pont félidőnél, szóval még jó pár nap izgulás jön. Én rengeteg féle vitamint szedek, mert jobban hiszek abban, ha külön külön vannak a bogyók, mint egyben multivitaminként. Aztán majd lehet váltok. Elkezdtem ma a palástfű teát is inni, meglátjuk segít-e. A gynositol-nak viszont utána nézek, még nem olvastam róla.
 


Sziasztok, sok sikert mindenkinek  
Nekem tegnap sajnos megjött (mondjuk hivatalosan decemberben még nem volt szabad próbálkozni...), szóval majd 4 hét múlva izgulhatok :) 



@chilipepper: szia chilipepper akkor sok sikert az első éles hónaphoz! Nekem is még 2 hét, na de ki számolja lassan úgy érzem teljesen ráfüggtem a témára, nincs olyan perc szinte, amikor nem ezen kattogok. Nehéz leállni
 


Sziasztok! Oohh,én már terhességi tesztekkel álmodok. :)
Olyan mindjárt megjön érzésem van de eddig semmi.Ha igy marad holnap újra tesztelek.
Chilipepper sok sikert jövő hónapra! :)
 
 


Sziasztok. Nekem ma megjött szóval az első hónapban nem jött össze de se baj :) remélem a köviben össze fog. ;)
 
 


Sziasztok! Hát az álmokról én is tudnék mesélni, sosem voltam egy pozitív álmodó, de már megszoktam a rémálmaim. Tegnap is sikerült összehoznom egyet, de nem érdekel, túl lépek rajta :) krijan: milyen teát fogsz inni? Én elkezdtem a palástfüvet, ma reggel eléggé szédülgetek, ez lehet attól?
 


@denisa84:
Én is álmodtam pozitív tesztekeről sajna most még nem jött össze. Az a baj hogy most hagytam abba a fogamzásgátlót. Így nem ismerem a ciklusom. Ovulációs tesztekkel van valakinek tapasztalata? :)
 
 


@csipke5:


én használom őket elég régóta. Voltak hónapok, amikor nem voltam túl következetes felhasználó, de most jól csináltam mindent :) Nekem az esti időpont vált be a legjobban a tesztelésre. Fontos, hogy ezt nem az első vizeletből kell, és előtte 2 órával ne igyál folyadékot. Ha pozitív lesz, akkor a következő 24-48 órában lesz az ovu, tehát neki lehet állni akciózni :) A teszteket a kb sejtett ovu előtt 5 nappal érdemes elkezdeni, és addig folytatni, amíg negatív nem lesz. Lehet olyan is, hogy 2 egymás utáni nap is pozitív, de ez csak azt jelenti, hogy még egy nap kell a peteérésnek. Én netről rendeltem egynagyobb mennyiséget, így nem drága 100 ft körül volt darabja, One step márkájú.
 


@denisa84:
Szia. Nem tudom okozhatja e a tea. Azt tudom hogy ciklus elsö napjáról kell,és ugye először cickafark pé után palástfű. Előtte ittad a cickát? Nekem ezekkel a teákkal sikerült a lányom :)
 
 


@krijan: a cickafarkot nem ittam, pedig megvettem, csak a palástfüvet kezdtem el. A ciklusaim 90%-ban rendezettek, 28-30 naposak, és a cickafarkról olvastam olyat, hogy megborítja, ezért nem mertem... De ha most nem sikerül, akkor lehet következő hónaptól azt is fogom. ja és persze most vagyok pé után, azért kezdtem el a palástfüvet :)
 


Megborítja a rendezettet? azt nem tudtam. Nekem rendezetlen volt,nekem ezaz hogy nagyon szépen rendezte. Így még nem hallottam hogy csak az egy félét isszák. Mindig tutira tudod mikor van pé-d?
 
 


@krijan: Az LH tesztekkel igen, plusz önvizsgálattal, és hőmérőzöm is, tehát legkésőbb utána, ha már a görbén látszik, tudom, hogy megvolt az ovuláció. Igen én is úgy olvastam, hogy kombóba kell inni a két teát, így is terveztem, de aztán elbizonytalanodtam... Mivel a palástfűt nem csak babaváráskor ajánlják, hanem kb mindig, ezért úgy gondoltam, hogy azzal biztos nem ártok. De még csak ez a második nap, hogy iszom, majd meglátjuk mi lesz.

 


Sziasztok! Hű, mennyien lettünk. :) Épp most rendeltem LH teszteket, így ebben a hónapban már ki is tudom próbálni. Most tartok a menzeszem utolsó napján. Január 15 körül már elkezdek tesztelni. :)


@denisa84:
Kiváncsi leszek a tea hatására. Én a magam részéről csak jót tudok róla mondani.


Ami nálam most fura hogy úgy nem zabáltam mint mensi előtt szoktam,és két napja hidegrázásom van pedig nem vagyok beteg,nem is érzem hogy az akarnék lenni. Megmértem a lázam és 37,3 Holnap a nem várt napja,reggel tesztelés
 
 


@krijan: Nagyon drukkolok! Ezek elég biztató jelek!  Vigyor
Szerencsére a szédülés csak reggel volt, elmúlt. Amúgy is még 2 hetem van a nem vártig, szóval még nem akarok szédelegni Nevetés

marcipancica: olvastam, hogy januárban készültök vizsgálatokra. Mikre mentek? Engem a dokim szeptemberben leállított, hogy ráérünk... de én nem érek rá, és sokkal nyugodtabb lennék, ha inkább előre tudnám, hogy minden rendben velünk, csak idő kell. Lehet én is megpróbálom kierőszakolni a vizsgálatokat.
 


@denisa84:
Köszi a válaszod. Akkor ki próbálom én is mert nagyon nem ismerem a ciklusom.
 
 


@denisa84:
Miért érne rá? Nem jobb, ha még baba előtt derülne ki, hogy gond van? Egyébként természetesen nőgyógyászati vizsgálatra szeretnék, van a jobb petefészkemen egy ciszta. Nem szeretném, ha amiatt lenne gond. A ciklusommal ettől függetlenül nincs baj. 28-30 naposak és tűrhetően szokott fájni menzeszkor. Meg jó lenne vérképet is csináltatni. Igaz a vérvételtől (még mindig) félek. :D


@marcipancica:
Igazad van, és én is így gondoltam, de a nőgyógyász azt mondta türelem, majd ha már 1 éve próbálkozunk, rátérünk a vizsgálatokra. Viszont 34 évesen sokallom ezt az 1 évet, főleg úgy, hogy szinte mindent bevetünk, és időzítjük az együttléteket is. Ha máshogy nem megy, akkor majd magánba elmegyek, ott biztos foglalkoznak velem
 


@denisa84:


Mi is magánba tervezünk menni. Igen, és akkor az az 1 év elmehet a semmire. Logikus. :)


@marcipancica:
Dehogy logikus, de manapság mi az mindenhol ez megy... Mondjuk én az elején nagyon magabiztos voltam, már 2 éve nem szedtem a gyógyszert, a sima ellenőrző vizsgálatokon minden rendben volt. Azt hittem 2-3 hónap és össze is jön. Most viszont már pánikolok, igaz még csak ez a 6. próbálkozós hónap, de akkor is. Pontosan ezért, mert nem akarom, hogy 1 év feleslegesen a kukában landoljon.
 


@denisa84:


Akkor engem lehet jobban el fog küldeni az orvos, mert még nem is próbálkozunk és 28 éves vagyok. :D Pedig már most a legjobbat szeretném a babámnak. :)


@marcipancica:
Én először nem magánban voltam,talán ha fizetősre mész rögtön, ott nem hajt el. Amúgy teljesen igazad van, totál nem értem ezt a várj x időt dolgot, pedig a neten olvasgatva is ezt írják, ismerősök is ezt mondogatják. Na mindegy, kérek is idopontot, mert csak felidegesitem magam előre az egészségügyön, aztán még nem is mondtak semmit
 


Én fél év próbálkozás után orvost váltottam, elmentem egy magánrendelőbe ahol kifejezetten terhesség-meddőség a profil. 31 éves voltam ekkor, tehát a régi orvosomnál azt mondták ráérek, meg essek teherbe és akkor elmúlik a gondom. Az új orvosom az első vizsgálatnál mondta, hogy orvosilag meddő vagyok abban a pillanatban :( Akkora mióma volt a méhemben hogy teljesen eltorzította az alakját. Tehát hiába próbálkoztunk volna, csak még fél évet elvesztegetünk. Így közben megműtöttek, a kontroll szerint tökéletes lett minden és mostantól lehet élesben próbálkozni. 
Szóval én mindenkinek javaslom a magánrendelést, ha beavatkozás kell akkor úgyis államiba visz a dokid, mint ahogy engem is. 
Könnyen mondják, hogy várj... de ha már évek óta szeretnéd csak most lettek ideálisak a körülmények akkor nem akarsz várni :)


@denisa84:


Most foglaltam magánba időpontot jövő hét szerdára. :) Csupa jót írnak az orvosról meg a helyről is. Remélem tényleg normális lesz. Neten olyanokat olvastam, hogy érdemes fogantatás előtt elmenni kivizsgálásokra.


@chilipepper:


Az nagyon durva. :/ De nem is volt semmi tünete a miómának? Igen, mondják, hogy várjunk, de persze minden év számít, főleg 35 év után. Én meg azután már nem nagyon szeretnék gyereket vállalni.


@chilipepper:


azért ez nem semmi... Még szerencse tényleg, hogy váltottál.
Foglaltam én is, január vége :) Addigra pont vége lesz ennek a ciklusnak. Akár még sikeres is lehet persze, akkor max átrakom későbbre :)
 


@denisa84:


Én pont ovuláció környékén megyek. Remélem fog olyat mondani, hogy "hmm ott egy érett pete, akár ma próbálkozhattok is". :D


@marcipancica:


ez jól hangzik, legyen így! :D Aztán majd mesélj ám, mi volt :)
 


@marcipancica:


De voltak tünetei, illetve én már 4 éve tudtam róla, hogy van - de ahova régen jártam (amúgy szintén magán csak a cégem fizeti), ott azt mondták hogy ne foglalkozzak vele, essek teherbe és akkor majd visszafejlődik. Hát köszi :D 
Az új dokim egy fiatal lelkes doktornő, abszolút megbíztam benne az első perctől kezdve, szóval végül jól jöttem ki belőle. De lehet ha még egy évig halogatok akkor már nem tudták volna ilyen szépen kiszedni.


Egyébként ki merrefelé lakik? Én pesti vagyok. 
Ki hányadik babára készül? Nekünk az első lesz :)


@chilipepper:
Én is pesti vagyok. Nekem is az első sajátom lesz. Páromnak a 2., már van egy 5éves fiacskája. Így úgymond nekem is van egy nevelt gyerköcöm igaz nem velünk él. De ő mondta, hogy a nevelő anyukája vagyok imádom.
 
 


Én kicsit messzebb tőletek, Sárvár. Első baba lenne, nekem csak egy tündéri keresztlányom van egyelőre. Viszont őt imádom :)
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron