Új privát üzeneted érkezett!

csipke5: Vannak jobb és kevésbé jó időszakok. Bevallom, néha eléggé el tudok keseredni, amikor megjön, de tudom, hogy ezzel itt mindenki így van. Nekem ami még nehéz, hogy a környezetemben mindenki azt nyomatja, hogy ne görcsölj rá, ne foglalkozz vele. Mintha az olyan könnyű lenne. 


denisa84: biztató a hőd, ebből még bármi lehet akkor.  Én is elkezdtem mérni.
Szerintem is ad egy megnyugvást az embernek, ha tudja, hogy a hormonjai rendben vannak. Ha egy év után mentünk volna el orvoshoz, úgy éreztem volna, hogy azt az egy évet gyakorlatilag kidobtuk a kukába, esélyünk se volt.

 
 


@rea33:


Az én környezetem is ugyanezt mondogatja. Persze mindnek van már legalább 1 gyereke. Nem is értem, ez nem működik varázs szóra, mit gondolnak, ha mondogatjáki h ne görcsöljünk, nem fogunk? De. Tök felesleges, erre nincs jó tanács, mert a tippeket trükköket már szerintem mind kívülről tudjuk, a hülyeségeket meg inkább tartsák meg maguknak.
Ma lejjebb ment a hőm, ami akár normális is lehet, mivel tényleg lassan meg kell jönnie. Ha holnap feljebb megy a mainál, akkor tesztelek, ha nem, akkor várok.
 


krijan: sajnálom, hogy most nem sikerült, de ahogy írtad mindennek megvan az oka. Majd most, ebben a ciklusban! 

rea33: tudom mit érzel... könnyű mondani hogy ne görcsölj rá, de ha évek óta szeretnéd és nem sikerül akkor nehéz nem rágörcsölni. Néha nem is gondolok a babázásra csak élem az életem, de a legtöbbször szembejön valami, ami eszembe juttatja és tök rosszul leszek. Pl mindenhol terheseket látok, a baráti körömben is jönnek a gyerekek mindenhol, vagy a múltkor pl láttam egy nőt 4 kisgyerekkel. Tök irigy lettem hogy neki négy van nekem bezzeg egy sem. Aztán persze attól éreztem rosszul magam hogy irigykedek...

nekem kicsit furcsa a hőgörbém, bár lehet hogy rosszul csinálom. Nem vagyok egy pacsirta típus és mire eszembe jut hogy mérni kéne már percek óta ébren fetrengek. Ez baj lehet?



 
 

@chilipepper:


Ha kb. ugyanannyit alszol, vagyis legalább 5 órát, és a percek óta ébren fetrengek nem azt jelenti, hogy az ágyban tornázol, akkor szerintem nem lehet gond :D Mit jelent a furcsa?
 


@denisa84:


:D 8 órákat szoktam aludni, csak nehezen ébred fel az agyam és az ébresztő megszólalása után még nem teljesen vagyok magamnál, így elég változatos időpontokban jut eszembe mérni. De mindig mielőtt felkelnék. 

most úgy néz ki, hogy ciklus elejétől kezdve napokig 36.1 volt, aztán szombaton leesett 35.7-re, vasárnap és hétfőn 35.9, tegnap 36.0 és ma megint 35.9. A ciklusom szerint holnap kellene peteérésnek lennie, de még nem érzem -általában szoktam.


@chilipepper:


simán kitolódhat, nekem a decemberi ciklusban az általában 16-17. napon lévő peteérésnek se híre se hamva nem volt, meg voltam győzödve róla h ez egy ilyen ciklus lesz, aztán a 21. napon végre nekiállt emelkedni a hőm. Biztos sok minden befolyásolja, én egész hónapban extrémen stresszeltem, lehet emiatt volt. Aztán utána a luteális fázis ugyanaddig tartott, szóval a normál 29-30 napos ciklus helyett lett 34. Ebben a hónapban viszont a 14. napon volt a peteérés. Szerintem nyugi, jön az majd :)
 


@denisa84:


oké, köszi akkor nézegetem továbbra is. :)


Denisa84: szorítok, hogy emelkedjen a hőd. :) Majd írj, hogy alakult.

Chilipepper: amit írtál, mintha én írtam volna. Ugyanezt érzem. A szűkebb baráti körömben már a második lány lett terhes két hónap után. Kb. egyfolytában ez a téma, szóval ha akarnék, sem tudnék nem gondolni rá, nem foglalkozni vele. :( És igen, kicsit irigy vagyok, amiért én is utálom magam.

Szerintem sok múlik a hőmérő pontosságán is. Engem három gyógyszertárból is elhajtottak, amikor kimondottan ovulációs hőmérőt akartam venni. Úgyhogy netről rendeltem egyet, ami két tizedes pontossággal mér. Van otthon egy digitálisom, de ha kétszer egymás után megmérem a hőm, simán van pár tized eltérés. Ti milyen hőmérőt használtok, hol vettétek?
 
 


Sziasztok! A görbézés szerintem nem kell mérnöki pontosságú legyen. Én a lányommal se mértem mindig ugyan akkor,valahogy lefotózom nektek ha érdekel. Most még egy értelmeset nem tudtam mérni mert lázas voltam. Amúgy sima hagyományos hőmérővel mérek.
Iszom a teát,talán már a mai hőm figyelembe vehető...most meg rendeltem 10-10db hcg és lh tesztet. Ezt most épp facebookról,de a vatera is tele van ezekkel. Ki milyen tesztet használ? Én sajnálom megvenni a patikába. Elpisilek annyi pénzt
Amúgy az én ismeröseim is babásodnak folyamatosan,irigykedem de még ki nem borít. Igazából bele gondolok vajon ők mióta probálkozhattak mire sikerült. Az egyik nem rég szült,ők majdnem két évet vártak a kistesora és az első fiúk is közel ennyi időre fogant...szóval hallgassak csak.
 
 


Krijan: Én LH tesztet a fastest.hu-ról rendeltem csomagban (One Step tesztcsík), így 100 Ft körülre jön ki darabja. HCG tesztet is innen fogok venni, ha elfogy, most még Corax márkájú van itthon. Csak akkor tesztelek, ha legalább két-három napot késik (vagy legalábbis próbálok nem előbb tesztelni).
Mindig úgy örülök, ha olyannak jön össze, akik már régóta próbálkoznak. Kicsit visszaadja a reményt.
Tegnap vettem palástfüvet is, hátha ez nekünk is beválik.

 
 


@rea33:


Én is a one step-et használom LH tesztnek, HCG-m is van belőle, de eddig nem hozott szerencsét :)
Ma kellene megjönnie, egyelőre semmi, csak a jobb oldalam szúrkál. A reggeli hőm még lejjebb ment, de még nincs a coverline alatt. Ennek ellenére teszteltem, teljesen negatív. Végülis 1 nap különbség volt a programok közt, ahol vezetem a hőmet, szóval még holnap lehet a napja. Tesztelni max vasárnap fogok, ha addig sem történik semmi.

 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni. 38 éves vagyok. Vannak már gyermekeim. Vasárnapra nem v@rom, de ma reggel a predictor early negatív lett. Úgxhovy szinte semmi esélyt nem látok, mert az egy. Egbízható teszt.
 
 


Bocs, telóról vagyok, sok az elütés és előbb is küldte el.

Szóval, ebben a ciklusban folsavat és d vitamint szedtem. Ovuig pedig e vitamint is. Ovuteszteltem is. :-D
 
 


@nono5:


Szia, sok sikert :) A negatív még nem jelent semmit, akkor most a 10-11-ik nap körül lehetsz nem?
 


@denisa84:

Mi újság?Izgulok
 
 


Predictor earlyről én sok rosszat olvastam. Igaz nekem is negativ volt mikor használtam és tényleg nem volt baba. Ovulációkor lehet hátfájás tünet? Úgy keltem fel, hogy fáj. Úgy fáj mintha meg akarna jönni. De nagyon korai lenne az még, február elejére nem várom.
 
 


@krijan:


Még mindig semmi :) Nincs görcsölés, se semmilyen jel, hogy meg akarna jönni. Ma nem teszteltem, majd inkább holnap. A hőm reggel 36,5 volt, ami szerintem kevés, de tegnapi 36,4-nél meg több. Hát nagyon kiváncsi vagyok. Kicsit félek tőle, hogy a palástfű tea tolja ki a menstruáció elejét, de tegnap óta nem iszom. (olvastam, hogy volt akinek ezt okozta)
 


Nono5: üdv a klubban! :)

Denisa84: szorítok. :) Írj majd, ha teszteltél.

Nagyon tetszik a Fertility Friend program. Bízom a hőmérőzésben, és ebben a ciklusban kezdem a palástfű teát is.
 
 


@denisa84:
Ennyi szokott lenni a hőd mensi előtt? Szorítok neked nagyon.
 
 


Köszi a befogadást!

Azóta csináltam egy 1-_es one step tesztet de negatív. Vagyis kettőt csináltam egymas után mert az első pacás lett. Biztos elázott.

Én most nem akarok teázni mert ha minden igaz nem nálam vannak gondok hanem a férjem kiskatonáinak számával. Ezért most a pre-seed gélt szeretném kipróbálni. Meg is rendelem hátha segít. A legutóbbi gyerek 2 év alatt jött össze.
 
 


@nono5:
Utána néztem a tea a beágyazódásnál és a magzat megtartásánál is segíthet. :)
 
 


Sziasztok!

Üdv az újonnan csatlakozóknak. :) Csak most volt időm felnézni. Szerdán voltam nőgyógyásznál. Elmondtam, hogy szokott fájdogálni, görcsölgetni jobb oldalon. Megnagyobbodott petefészkem van (diónyi méretű cisztával). Jövő héten megyek uh-ra, aztán a következő menzesz után vissza kell mennem. Valószínűleg meg kell majd műteni. Félek, mert még soha nem volt semmilyen műtétem. Furának tartotta, hogy ciszta ellenére normális a ciklusom. Baba dologban meg annyit mondta, hogy a ciszta miatt lehet nehezebben esnék teherbe. Szóval addig ne is próbálkozzunk, míg az ott van. Egyébként férjemmel úgy döntöttünk, hogy majd csak az év második felében kezdünk neki a babaprojectnek.


@marcipancica:
Hát ez nem jó hír! Kitartást neked! Műtét miatt ne aggódj, igaz nőgyógyászatim még nem vol de 4 év alatt 4x mütöttek. Túlélhető.
 
 


Sziasztok 28 éves vagyok a párom 30, 10 éve vagyunk együtt és most próbálkoztunk elöször a baba projektel :) az utolsó mensim 1.napja az december27.volt, egy ideje már gyanakszom hogy v.mi megváltozik bennem és reggel csináltam egy tesztet szerintünk ez pozitív lett ;-)
 
 



@lena28:
Kb.2 hete elkezdtem szedni a jutavit terhes vitamint, mi a véleményetek a terhes vitaminokról? :)
 
 


Lena ez pozitív. Gratulálok. Kb 11. nappal vagy ovu után? Biztos érzékeny teszt mert szépen látszik rajta.

A terges vitamin nagyon fontos. De a legfontosabb a megfelelő mennyiségben bevitt folsav. Amit már a tervezett terhesség előtt egy hónappal érdemes szedni.
 
 


Gratulálok, ez bizony pozitív! :)
Remélem nemsokára mindannyiunk ilyet tud majd produkálni :D
Ahogy nono5 is írta, folsavat szedj, az a legfontosabb. Amúgy sima multivitamin is jó.
Én most elevitet szedek de váltani fogok mert ettől farkasétvágyam lett, és pint fogyni szeretnék még terhesség előtt. Emellett gynositolt iszom, ezt az orvosom javasolta.


Lena28: gratulálok a pozitív teszthez! :) El sem tudom képzelni, mekkora boldogság lehet egy ilyet produkálni.

Marcipancica: milyen cisztád van, folyadék van a belsejében? Van, hogy magától felszívódik, szóval ne izgulj. De ha esetleg műteni kell, akkor se aggódj. Engem egyszer műtöttek petefészek cisztával. Maga a ciszta sokkal jobban fájt és több kellemetlenséget okozott, mint a műtét, vagy akár a műtét utáni időszak. Nekem amikor kiderült a ciszta, egyáltalán nem jött meg, tényleg belezavarhat a ciklusba. Ha neked nem okozott ilyen gondot, még biztos hamar sikerült elkapni. 

Ti mennyi folsavat szedtek? Amennyi a terhes vitaminban van, vagy valaki szed külön folsavat? Én eddig Inofolicot ittam, abban is van folsav. Most váltottam Wise Tree mio-inozitolra, amihez folát krém van. Vannak fenntartásaim, hogy vajon egy krémből mennyire szívódik fel és hasznosul a cucc...

Nono5: egy másik fórumban olvastam, hogy pasiknak nagyon hasznos a cink, szelén, E-vitamin a katonák minőségének javítására, illetve nekik is segíthet a méhpempő.

 
 


Köszönöm :) igen óriási öröm volt reggel nyakba borulós sírós percek szinte hihetelen hogy elsőre sikerült :) minden babát akaró párnak mihamarabbi pozitív tesztet kívánok! :)
 
 


@rea33:


Nem tudom milyen a ciszta. Jövő héten megyek uh-ra, remélem többet tudok meg. Nem okoz sok gondot, csak néha rájön a görcsölgetés, fájdogálás meg mintha nyomna. Tavalyi ciklus görbém: http://ciklus.hu/sub/grafikon_ciklushos ... rf1pa3pgn3


 


Gratulálok lena! :) Boldog babavárást nektek.



@marcipancica:


Na, nem jeleníti meg rendesen.. Felraktam képmegosztóra: https://kepkuldes.com/image/pSGYl


Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Babát tervezünk a párommal és 13 napja késik de a teszt negatív. Azonban jelentkezett minden tünet ami menstruáció előtt szokott lenni. Pattanások az arcomon és mellérzékenység. Ezek általában a menstruáció előtt 1 héttel jelentkeznek. Valamint az alhasi fájdalom egy nappal előtte. De most ezeket mind érzem már két hete. Ráadásul állandóan vizelési ingerem van és hiába megyek el a wc-re nem kell pisálnom. A negatív teszt miatt lemondtam arról hogy baba lehet a dolgok mögött. De így viszont teljesen tanácstalan vagyok. Keddre van időpontom az orvoshoz, de gondoltam hogy írok ide hát ha valaki volt már hasonló helyzetben. :)
 
 


 


Sziasztok. Megint újabb ciklust kezdek, mert bár semmi előjele nem volt, szombat éjjel megjött. Szerintem a palástfű tea miatt nem görcsölök, cserébe a fejem egész nap fájt. Szerintem ebben a hónapban nem fogok teázni, és a vitaminokat is kicsit mérséklem, lehet azt is túltoltam. C vitamin, magnézium és E vitamin marad, és a folsav mennyiségre én is kiváncsi lennék, hogy mennyi az ajánlott. Én most a Jutavit márkájút szedem, napi egyet, az ennyi: 1000 mcg / tabletta.
@zita28:
Hőmérőzöl? Mert a megszokott középidős ovu is csúszhat, több napot is, és akkor máris nem 13 napja késik. Már csak 1 nap a dokiig, ne idegeskedj, minden rendben lesz!

 


@denisa84:
Nem hőmérőzöm. Mikroszkóp segítségével figyelem az ovut és legutóbb a 19. napon volt peteérésem. Cickafark tea segítségével 33-35 naposak a ciklusaim. Ha nem iszom akkor akár 40. De nem számít normálisnak hogy a tea kihagyása miatt ennyit késsen. Most eszembe jutott, hogy amikor 10ik napja késett páfrányos volt a minta amin nagyon meglepődtem mert ha időben meg is jött volna akkor is túl korán lenne az ovuhoz. Másnap azonban már semmi páfrányt nem mutatott a mikroszkóp. Októberben voltam nőgyógyásznál bartholin tályog miatt. Visszahúzódott magától de egy ideje néha elkezd ott sajogni. Talán köze lehet a késéshez.
 
 


@zita28:
Ne idegeskedj, rengeteg dolog miatt késhet, stressz, betegség, extrém mértékű fizikai igénybevétel stb. A doki megnéz uh-val, utána biztos tud valami okosat mondani.
Peteérés nélküli ciklus is elhúzódhat, bár írtad, hogy volt peteérésed. Mikor teszteltél utoljára, csináltál többet is?

Denisa84: fel a fejjel, új ciklus, új esély! Hátha ez a hónap lesz az a hónap. :)
 
 


Eddig két tesztet csináltam. 8 és 11 nap késés után. Azóta nem. Gondolkoztam azon hogy holnap reggel csinálok megint, de tudom hogy nagyon csalódott leszek ha negatív lesz a teszt így inkább megvárom hogy mit mond az orvos.
 
 



Lena28, gratulálok, elindítottad a bébibummot a csoportban, mert.....

...boldogan, remegő kézzel írom, lányok, úgy néz ki, a mi kis csodánk is érkezik:-)

nagyon-nagyon drukkolok mindenkinek, jöjjenek a gólyák sűrűn!

Tesztem 2 nappal a nemvárt előtt délután ötkor, Rossmannból 399 Ft-os Facelle:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 061827.jpg

megmondom őszintén, tényleg nem számítottunk pozitív eredményre, mert több napig lázas beteg voltam, szilvesztertől kezdve volt bulizás is, egy csomó esemény, előfordult, hogy hétvégéken is dolgoztam, hogy beérjem magam.  Nem mellesleg,elültették az elmúlt hónapokban a fejemben (főleg az sztk-s dokik), hogy 40 fölött ez már nem lesz olyan könnyű és én is beletörődtem ebbe, abba is, hogy lehet, nem is lesz több gyerek. 











 
 


Gkata78
Sziasztok csatlakozni szeretnék én is hozzátok. Már egy jó ideje olvasgatom a fórumot és szorítok mindenkinek. Mi már 4. hónapja próbálkozunk eddig semmi. Ebben a hónapban kezdtem el teázni és hl tesztelni a sorstársaim vagyis a ti hatásotokra... Nekem a harmadik férjemnek második baba lenne. Férjem 36 én 40 vagyok. Kicsit félek már kicsúsztam az időből habár az ovuteszt tegnap halvány pozitívat mutatott és az orvosom is látott tüszőket. Meglátjuk. Mindenesetre ma ötkor tesztelek és ha pozi akkor akciózunk egyet. De ha nem akkor is a biztonság kedvéért kétnaponta.
 
 


@pelle:
Gratulálok boldog babavárást!
 
 


Lena,Pelle Szívből gratulálok nektek! Boldog babavárást!
Ma megjöttek a tesztjeim,mindjárt ki is próbálom az LH tesztet. Szurkál a hasam bár én korainak gondolnám a peteérést.
Hogy is van a görbén a pé? Leesik a hő pé-kor aztán tartósan fent marad ugye?

Denisa Sajnálom,hátha itt a lányok szerencsét hoznak nekünk is.
 
 


Lena28, pelle gratulálok nektek! Nekem a múlt hét kedden és szerdán volt pozitív az Lh tesztem, hat sztem leghamarabb egy hét múlva tesztelek majd. Vasárnapra nem várom, sajnos nekem elég rövid a luteális fazisom, nem tudom hogy ez fog e gondot okozni, majd meglátjuk. Ez volt az első probalkozos honapunk.
 


Azta csajok! Gratuuu olyan szuper, hogy itt izgulunk egymásért! Igaz nálunk most kicsit kevésbé vesszük komolyan. Persze nem védekezünk de nem izgulunk rá, sok minden változott az elmúlt pár hétben nálunk na meg bennem. Valahogy már nincs az a görcsös ragaszkodás. Most úgy állok hozzá, hogy jön amikor jönnie kell.
 
 


@csipke5:
Szerintem pont ez lesz a siker kulcsa :)

Gratulálok mindenkinek akinek már sikerült!
Mi most pé előtt 1,3 és 5 nappal tudtunk együtt lenni, elvileg ez még jó lehet... meglátjuk február elején.


Zita28: majd írj, mi volt a dokinál!

Pelle: neked is gratu a pozitív teszthez! :)

Gkata78: reméljük neked is bejön az lh teszt és a tea. Mindenkinek szorítok, hogy mielőbb összejöjjön a babó!

Krijan: szerintem pé-kor leesik a hő, aztán emelkedik, és beáll a magasabb szinten, ahogy írtad. Nekem egyelőre nagyon változékony a görbém, pedig ugyanabban az időpontban mérek nagyjából. Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből.

Csipke5: tök jó, hogy ilyen lazán tudsz hozzáállni. Bár nekem is menne.
 
 


Pelle gratula a pozitív teszthez! :) nagyon szurkolok hogy mindenkinek két csík legyen a teszten! És utánna is minden rendben legyen,egészséges babákat hozzunk a világra! :) lenne még kérdésem jövőhéten megyek orvoshoz az lenne a kérdésem hogy már most adnom kell pénzt az orvosnak? Tudom megoszlanak a vélemények a dologról de én beakarom magam biztosítani hogy kellő figyelmet kapjak! Nem úgy mint a barátnöm aki nem fizetett..... :-(
 
 


@lena28:


Ha magán orvoshoz mész, akkor így is úgy is fizetned kell, és a kellő figyelmet is megkapod. Ha viszont sima ellátásra, akkor totál felesleges fizetni... Inkább menj magán rendelésre :) 

Én most kicsit ugyanúgy vagyok, mint csipke. Hálisten alakulóban egy új projekt, vagyis az egyik nagy álmom kezd valóra válni, és ezzel tudok foglalkozni. Ennek ellenére nem engedtem el a baba dolgot, ugyanúgy mérem a hőmet, és az együttléteket is ehhez időzítjük, de a lelkemnek így jobb. Végre van valami más is, ami leköt :)

 


@rea33:
Köszi. Én is szorítok mindanyiunknak. elevit mellé szedek napi egy folsavat. Doki szerint nem kell csak folsav és c vitamin a kettő csíkig. Azért egy hónapja elkezdtem szedni mégis.
Nono5: mi újság?
Többiek ki mikorra nem várja? Én 10 nap múlva nem várom de lehet tesztelek majd valamikor pár nap múlva. Addig is hajrá csajok!
 
 


@lena28:
Szerintem is magándokihoz menjél egyébként miért fizetnél? Gondolom sztk ban mindig más a doki úgysem tudja előre h fogsz e adni vagy nem. Csak a szerencsén múlik h hogyan bánik veled. Igaz h magándokira meg rámegy az ember gatyája is de én nem mertem eddig kockáztatni inkább kiszorítottam rá a pénzt. Remélem most is majd kitudom fizetni...
 
 


Fogadott orvost szeretnék! A magán doki túl sok lenne nekem ... ez olyan közép út lessz fizetek is de nem annyit hogy a gatyám rá menjen :-)
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: