Új privát üzeneted érkezett!

@szanimanika:


Nagyon sajnálom :( De még semmi sincs veszve. Az első pár napot végig szenvedem én is minden alkalommal, de utána már könnyebb.
Nekem leesett a hőm, igazából már 3. napja megy lefelé, szóval úgy gondolom, nem sikerült. Persze a remény majd akkor fog elveszni ha meg is jön, de próbálom felkészíteni magam.

 


@denisa84: sziasztok! Bocsi de nem nagyon jártam erre mostanában, próbálok kicsit másra gondolni, hátha segít. Most járok a ciklusom 16. napján, a hőm folyamatosan 36.3 már az elejétől fogva, peteeérésnek eddig nyoma sincs.


@chilipepper:


sziaa :) Ne aggódj, nekem volt már a 21. napon is ovum, pedig általában 14-17 nap között szokott lenni. Kicsit hosszabb lesz a ciklusod, de reméljük inkább hogy sokkal hosszabb, mert majd meg sem jön :)
 

 
 

@denisa84:
Bár így lenne :)


@chilipepper:
Szia. Így is lesz. Meglátjátok hamarosan mindannyian bebabásodunkAddig is kitartás lányok.
 
 


Köszi lányok a biztatást, jó tudni hogy az ember lánya nincs egyedül.
Bár reményeim szerint lassacskán babàs élményeket fogunk megosztani.

Valami trükk addig is? ;-)


@chilipepper:
Milyen jó lenne egy karácsonyi baba vagy csajok megcelozhatnank az év első babàjànak jàró pénzdìjat :-D


http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 214431.jpg
A legfelső a mai (ez a 14ik napom) . Lehet szerintetek a bar@átcserjétől ilyen erős csíkok? Eddig sokkal halványabak voltak a negatívak most csodálkozom h ennyire határozottan látszik mind1ik nap.
 
 


@ewuss28:
Juj ez nagyon jól néz ki simán lehet a baratcserjetol. Hajrahajra
amy
 
 


Sziasztok!
Sajnos nekem is megjött 4 nap kèsès után ma reggel.
Akinek mèg nem jelentkezett megy a drukk!
Én most kicsit megzuhantam megint, nem tudom már mit kellene kipróbálni. Na de majd holnapra jobban leszek talán lelkileg.
 
 


Sziasztok!
Ritkán irok ide, de gondoltam beszámolok nektek hogy én hol tartok. Most van a második probalkozós honapunk és a ciklusom 24. napján lett pozitív az lh tesztem, azt hittem már sose lesz ovulaciom, de végre eljött ez is (mikor a fiammal terhes lettem a 26. napon volt). Én küzdök a rövid lutealis fazissal, ami nálam 8-10 nap, ebben a hónapban kezdtem el inni a palastfü teát, hátha segít, ezen felül pedig szedek c e és d vitamint, hat meglátjuk mi lesz. Most vagyok a ciklus 27. napján, úgyhogy várakozok és drukkolok hogy ne jöjjön meg. Gratulálok minden kismamának és szorítok minden próbálkozónak!
 


@vivicske6:


nekem a palástfű 2 napot hosszabbított a 14 napos luteálisomon, szóval talán tényleg beválik :) Én nem merem inni már ezt sem, mert a 14 nap bőven elég.
@edke6:sajnálom, de pár nap és jobb lesz.
Nekem holnap vagy pénteken kellene megjönnie, de már most is érzek görcsöket. A hőm stagnál, de alig az átlag felett, úgyhogy szerintem minden jel egyértelmű, pár nap és meg fog jönni. Tudom, hogy így lesz, persze mégis legbelül reménykedek :) Na mindegy, csak jöjjön hamar, induljon az új ciklus, mert ez az utolsó pár nap rettentően idegörlő.

 


@denisa84
Hat én nagyon örülnék ha nekem is olyan hatással lenne a palastfű, mint neked, ebben bízom, majd kiderül. De érthető hogy te nem iszod, a 14 nap az tökéletes. Drukkolok neked hogy ne jöjjön meg!
 


@denisa84:


Köszönöm a bíztatást, jól esik! 


Aki már volt hormonvizsgálaton, az tudna nekem infót adni? Ez mennyibe került neki stb...
Illetve volt aki a párját is kivizsgáltatta már? Akik ezeken túl vannak, írjanak már le mindent!
Köszönöm! :-]
 
 


@edke6:


Én most megyek, ha megjött. Magán dokihoz mentem el, aki UH-s vizsgálatot és kenetet vett, illetve elküldött a hormonokat megnézni vérvételre. A ciklus 3. napján, és a 21-en kell mennem. A vizsgálat 15e volt, a vérvétel szerintem ingyen lesz, mert a kórházban csinálják.
Férjem andrológián volt sperma vizsgálaton, szintén magán úton. Sperma mintát vitt, illetve őt is vizsgálták UH-n is. Ez 17e Ft, de azonnal van eredmény, és kapott is vitamin javaslatot a kevéske spermaszámra. (3 havi adag 30e Ft) Egyelőre itt tartunk, remélem tudtam segíteni :) Gondolom a magán dokik ára is orvosonként változó.
 


@edke6:
Kitartás! Új ciklus új lehetőség!


@edke6:
Én az elején a Synlabba jártam vérvételre, itt van női hormon 3-5. És 21-23. Napi kedvezményes kiegészítő csomag. 18.500 Ft illetve 9.900 Ft. Ezeket az értékeket érdemes megnézetni. Ha nem akarod mindet megnézetni, 2.500 Ft egy hormon, plusz van mintakezelési díj. Én először nem nézettem AMH-t, mert drága, de az endokrinológusom javasolta, így külön megcsináltattam később.
Azóta találtam egy jó magán nődokit, aki nem horror áron van, és ad beutalót kórházba, így ingyen van a VV. Szerintem érdemes min. Két ciklust megnézetni így. Ha több mint fél éve próbálkoztok, szerintem érdemes elmenni egy hárompontos cukorterhelésre inzulin szintekkel, hogy kizárható legyen az IR. Egyre több nőnek van.

Nekem a párom államiban volt spermaképet nézetni, a Honvédban. Még a Semmelweis-re lehet menni, de ott sokkal többet kell várni időpontra. Első körben a mintaadásra kell bemenni 3-5 nap önmegtartóztatás után. Aztán van egy megbeszélés, ahol van manuális vizsgálat is. Viszont a pasiknak elég ezt az egy vizsgálatot elvégezni, a női oldala már macerásabb.

Kérdezz nyugodtan, sajnos én már elég sok vizsgálaton túlestem.
 
 


Sziasztok! Rég jártam itt. Majd visszaolvasok. :) Hoztam egy képet az ovu tesztjeimről. Szerintetek is volt ovum 19-én? Kép


@marcipancica:


Szia! :) Szerintem akkor volt igen, egyértelmű, mert 20-án már halványodik a csík.
Örülök, hogy újra köztünk vagy :)

 


@denisa84:


Ismerkedem a ciklusommal, már a 9. nap elkezdtem nézegetni. Akkor ezek szerint a ciklusom 20. napján volt ovum. :) Következő ciklusban már a méhnyak nyákomat is fogom figyelni. :) Múltkor a nőgyógyász azt mondta, hogy kicsi az esélye, hogy legyen peteérésem (a ciszta miatt). Hát most megcáfoltam. :D


@marcipancica:

Nekem is így volt 19ikén elég erős két csík volt az LH teszten. Viszont ma erős szúrkálást éreztem délelőtt a petefészkemben plusz fáj a derekam reggel óta így egy kicsit meglepődtem de utánnaolvastam hogy a tüsző a pozitív teszt után 24-36 órában reped meg. Remélem, hogy ma délelőtt ezt éreztem.  https://felicitasz.blog.hu/2009/08/18/t ... rv_szerint Én ezt olvastam el. Tetszik a módszer, igaz elég komplikált és sokáig tart míg megismered magad. Én próbálkoztam a hőmérőzéssel szeptember/október hónapokban de csak felidegesített ha nem olyan értéket mértem, plusz hétvégén nem tudok felkelni mérni reggel 6kor
 
 


Visszaolvastam mindent. Gratulálok a babásoknak, és kitartást a próbálkozóknak. :) Mi úgy döntöttünk, hogy majd csak az év második felében kezdünk bele élesbe. (elég sok minden közbe jött, munkahelyem meg olyan, hogy ha teherbe esnék egyből ki kéne magamat íratnom) Addig meg megfigyelem a ciklusomat. :) Nekem most március 2-án kell megjönnie.


@ewuss28:


Húú, ez nagyon jó kis összefoglaló volt, köszi :). Én már egy ideje nagyjából így csinálom, de azért jó pár dolgot pontosított.


Ma végre megjött. Azért végre, mert így kérhetem az időpontot a vérvételre, és végre nem agyalok, hogy most mi van. Remélem így, hogy elindultak a vizsgálatok, jutunk végre valamire, mert már 2019-ből is eltelt 2 hónap, aztán még mindig semmi...
@marcipancica: szerintem lehet utol is érsz, mire nekem összejön :D

 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat! Nagyjából az èn nődokim is ilyen árakkal dolgozik, a vizsgálat nekem is 14 körül volt. Nem tudom hány hónap próbálkozás után kellene ilyen vizsgálatokhoz folyamodnom szerintetek?
 
 


Jajj meg mindig 1 dolgot felejtek el megkèrdezni... szerintetek az edzès mennyire befolyásolja a beágyazódást vagyis magát a teherbeesést? Én már erre is gondoltam bár sokan inkább csak a pozitív hatásairól beszélnek hogy legalább nem agyalsz rajta, egészséges leszel stb. Több éve csinálom de rendszerességgel kb 2-3 éve. Azért kérdezem igazából mert súlyokkal dolgozunk azért sokszor, persze nem ilyen 60 kilókkal általában amit emelünk az olyan 20 nagyon max 30 kiló. Csak olvastam azt is hogy aki már edzettebb annak nem igen veszélyes már hanem inkább annak aki most kezdi el és terheli magát hirtelen. Megis annyi nő van aki abbahagyja a mozgást mert babát szeretne. Ahová járok edzőterembe folyamatosan morzsolódnak le a nők csak mert babát akarnak és inkább nem jönnek. Ti ezt hogy látjátok? Lehet ez az oka nekem is amiért nem jön össze? Megmondom az őszintèt azt sem szeretném ha a mozgás nem lenne az életem rèsze... én begolyóznék
 
 


Sziasztok, csak gyors helyzetjelentes, tegnap este voltam uh-n 10 mm petezsákot láttunk, 5 hetesnek felel meg, pont annyi is voltam tegnap :) 3 hét múlva kell visszamennem, remélem minden oké lesz és látni fogjuk a babát és a szívverését is addig izgulas van
amy
 
 


Sziasztok. Nemvárt előtt 6-7 nappal égő szúró görcsölő mindjárt megjön érzés szerintetek lehet a palástfű teától? Nem akartam de így lehet elkezdek holnaptól tesztelgetni. Hátha
 
 


Denisa84: írj majd, milyen lett a hormonsorod!

Edke6: azt mondják, egy év sikertelen próbálkozás után érdemes orvoshoz fordulni. Én fél év után mentem el. Ha hormonprobléma van, azt azért állítgatják egy ideig, nem akartam húzni az időt. Ti mióta próbálkoztok?
A sporttal kapcsolatban nehéz válaszolni. A túlzásba vitt testmozgás, extrém súlyok emelése lehet, hogy nem tesz jót. Én mindig is sportoltam, heti 3-4 alkalommal megyek. Szerintem több a pozitív hatása. De kíváncsi vagyok, a többiek mit gondolnak erről.

Amy: grat a jó hírhez!

Gkata78: szúrkáló érzés szerintem lehet beágyazódás. Nekem a palástfű teától iszonyúan égett a gyomrom, így abbahagytam.
 
 


@gkata78:
Teszteltél? :)
 
 


Sziasztok!
Marcipancica: Az a baj hogy az ovu teszt csak az Lh csúcsot mutatja a tényleg tüszőrepedést nem. Tehát koránt sem biztos hogy van peteérés. Ezért ajánlják hogy az ovutesztet kombinálva érdemes használni a hőmérőzéssel,mert a hő ha megemelkedik, igazolja vissza hogy volt tényleg peteérés.
Én az önvizsgálathoz vagyok buta. Fogalmam sincs mit kell érezni odabent

Nekem is erösebben szurkál a hasam mint szokott,és most hamarabb is. Remélem a tea meghozza a hatását,múlt ciklusban 20. Napon volt pém most remélem hamarabb lesz. 11. Ciklusnapon tartok,holnaptól LH tesztelek én is újra.
 
 


@krijan:
Melyik teatol varod a hamarabbi peteerest? Én ebben a ciklusomban ittam először a cickafarkot, abban bíztam hogy előrébb hozza a peteeresemet, hat nem úgy lett. Most a 24. napon lett pozitív az lh teszt, korábban a 18-22 nap között. Majd kérlek oszd meg a tapasztalatod. Már most a palastfu teát iszom, a 29. napnál tartok.
 


@vivicske6:
Cickafark és palástfű teát iszok én is. Nekem kitolódott a ciklusom 28-ról 32 napra és azt várom hogy vissza állítsa.
Van aki azt mondja a normál ciklust boritja a tea...hát majd kiderül. 6 éve gond volt a ciklusommal. 40-50 naposra kitolódott,azt 2 ciklus alatt vissza rántotta és sikerült is a kislányom. Neked se rövid a ciklusod. 25. Nap akkor peteérés és onnan még 12-14 nap...uhh az is 40
 
 


@krijan:
Akkor neked jó ha van már jo tapasztalatod a teakról, nekem meg ez az első ciklus hogy iszom. Igen, nem rövid a ciklusom, de engem inkább az aggaszt, hogy a peteerestől csak 8-10 nap telik el a mensiig, ebben várnám a palastfu tea segítségét. Na majd kiderül a jövő héten hogy mi lesz
 


@krijan:


Az LH hormon felelős a tüsző repedésért Kis segítség: https://www.instagram.com/p/Bt_rabUAa8Y/


@marcipancica:
Na akkor ezen megint lehet vitatkozni,mert alapvetően én ezt facebookos babás csoportban olvastam mielőtt tesztelésbe kezdtem és nem egy csaj írta hogy nem biztos a pozi teszt után az ovu....aztán utána is olvastam máshol is és mindenhol(kivéve az instagramos forumod) azt írja hogy az LH hormon maga a peteérést inditja meg. Tehát oké hogy megindítja meg érik a tüsző de végbe nem biztos hogy megy a folyamat. Ráadásul ennek az LH hormonnak is meg van a maga értéke (gondolom) aminek kell hogy a szervezetben legyen a tényleges ovuhoz,és mitől vagy biztos benne hogy meg is van az az érték? A tesztek ma már extra érzékenyek szóval bőven lehet pozi tesztünk...

Pl én ki vagyok akadva hogy 6 év alatt mennyi újdonság van. Kémiai terhesség meg újfajta tesztek...annyira érzékenyek hogy már mensi elött napokkal kimutatja a babát aztán rengeteget olvasom hogy mégsem marad meg mert nem tapadt meg... én a lányom előtt is beleástam magam a témába de sose olvastam anno ilyenekről...szóval vissza térve...lehet igazad van,de én úgy tudom az ovuteszt csak arra ad igazolást hogy a szervezet próbálkozik,felkészült egy esetleges ovura,viszont csak a hő mutatja meg hogy ténylegesen bekövetkezett e.
De most már nagyon izgat a téma,újra utána olvasok mert nem szeretek találgatni bár nyilván egy doki tudná a legtutibban megmondani ezt.
 
 


@vivicske6:
A palástfű tuti segit benne,legalabbis saját tapasztalat szerint biztos. Nekem is 10-12 nap a luteális fázisom,az se a legtökéletesebb még.
 
 


Nem tudom nekem a palástfű segített e de januárban kezdtem ugye inni és össze is jött. Úgy drukkolok nektek.
Én meg holnap megyek a 2. Uhra. Egy hete voltam 10mm petezsákot talált. Remélem holnap már szívhang is lesz
 
 


@krijan:
A 10-12 simán elég lehet, nekem 8.dpo délután lett halvány pozi tesztem! De 10.-en nagyon sokan tesztelnek már pozit. Az lh-val kapcsolatban én is úgy tudom, ahogy te, h nem tuti a tuszorepi, csak homerozessel, mondjuk én nem mertem. De sztem egy egyértelmű pozi lh tesztnel majdnem tuti. Ennek sztem halványabb tesztnel van jelentősége. Ami gebasz lehet h nem érik meg rendesen, nem tuti a petesejt vagy nincs is a tuszoben petesejt, sajna ilyen is van... Baromi nagy szerencse kell az élethez, nagyon fura dolgok ezek, mert ugye itt is mindig van kivétel... A lényeg h sztem egy szép pozitív lh tesztnel elvileg van tuszorepi is, de tuti csak homerozessel utólag mérhető mindez.
amy
 
 


@csipke5:
Tuti lesz már szivhang, írj majd mindenképpen én is várom már nagyon, de még 2 hét :(
amy
 
 


@csipke5:
Nem mertem tesztelni. Húzom ameddig tudom mert félek a csalódástól. Írok majd. Te is írj, hogy mi volt dokinál. Hozzál képet is..
 
 


@gkata78:


irigylem a türelmedet, hogy még mindig nem teszteltél, hányadik napon tartasz?
@csipke5: biztosan minden rendben lesz, jöhet majd a kép :)
@rea33: ma volt a 3. napi vérvétel, eredmény max 1 hét múlva, de úgyis meg kell várni a 21. napit, hogy legyen értelme értékelni a kettőt. Úgyhogy még kb 3 hét mire lesz valami eredmény. Addig is persze folytatjuk a próbálkozást, hátha segítség nélkül is sikerül :)

 


@denisa84:
24.nap. Péntekre nem várom. Nincsmit irigyelni mert nem bírtam tovább és ma délután teszteltem egyet munka után öt körül. Negatív. Majdnem kigúvadt a szemem hátha meglátok egy halványka második csíkot de semmi. Lehet, hogy még korai volt
 
 


@gkata78:


Akkor az kb. 10. DPO. Simán lehetett korai, még ne írd le ezt a hónapot. Viszont tényleg várj egy kicsit, persze ezt úgy mondom, hogy én is teszteltem a 11. dpo-n :D Percekig vizslattam a tesztet, még a telefonom vakuját is bekapcsoltam, hátha, de semmi. Aztán vártam, és persze megjött. Neked legyen nagyobb szerencséd! :)
 


@gkata78:
Nekem a nemvárt elött 4 nappal volt 10mlU/ml-s tesztel nagyon halvány pozi. Reggel csináld inkább. Holnap reggel is nézheted akár ha érzékeny teszted van otthon. Ez még simán lehet pozi. Este sokkal kisebb a hcg koncentráció mint a reggeli első pisiben.
 
 


@krijan:
Pont tegnap voltam nődokinál, aki ugyanezt mondta, a pozitív LH teszt nem egyenlő a peteéréssel sajnos. Nálam az a baj most, hogy több tüsző érésnek indul, így mindegyik ösztrogént termel. Sajnos az ösztrogén szintem még azelőtt kiváltja az LH csúcsot, hogy lenne elég nagy, érett tüszőm. Szóval házi megoldások közül az LH tesz + hőmérő vagy méhnyaknyák + hőmérő módszer a tuti!
 
 


@csipke5:
De jó, ma már lesz szívhang is! írj majd, mi volt az uh-n!

Gkata78: lehet, csak túl korán teszteltél, megy a drukk!
 
 


Köszi lányok a válaszokat. Sajnos csak remélem, hogy 25 ös teszt volt még az előző ciklusból maradt és a dobozát már kidobtam. Ma veszek 10ml s és folyt köv....
Az a durva, hogy teszt óta szinte semilyen tünetem nincs.
 
 


Sziasztok lányok! Ma vagyok a 7ik Dpon. Eddig figyeltem a testem árgus szemekkel, felírtam mindent, hasszurka, fejfájás stb. Tegnap elkezdtett fájni a mellem és mára elég vacakul vagyok. Nagyon rosszul is aludtam egész éjjel fogrolódtam és szenvedtem és nem tudom mitől. Nem fáj konkrétan semmim de rosszul érezem magam. :(
 
 


Sziasztok! Én a 8. dpo-n vagyok már, mostantól nálam már nagy az izgalom, mert a 8-10 között szokott megjönni, és előtte egy fel nappal már barnazok. Eddig meg szerencsere semmi, csak 2 napja görcsöleses szurkalast érzek, ami kicsit kihat a hatamra is. Remelem nem csak bekepzelem, vagy a 14 kilós fiam emelgetésétől faj a hátam Na majd meglátjuk. Mindenesetre megfogadtam hogy leghamarabb hétvégén tesztelek ha addig nem jön meg. Megy a drukk nektek is!
 


Sziasztok! Képet nem enged feltölteni. 7mm a kis drágám. Ver a szivecskéje is olyan boldog vagyok. 6+3nak felel meg.
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron