Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Arra gondoltam, ide írhatnának azok akik még csak most tervezik a babát,vagy még csak most kezdtek el próbálkozni. Persze az mindegy, hogy első babuci, vagy már a sokadik.
Ti milyen lépéseket tesztek előtte, szedtek e vitamint, lelkileg, hogy készültetek fel rá?
Érdekelne, hogy pl. a második babánál voltak e kételyeitek, hogy mi lesz tovább. Én például aggódom, hogy fogom e tudni úgy szeretni a másodikat mint az elsőt. Biztos butaság, de ez van. Egyszóval, szeretném ha megosztanátok velem tapasztalaitokat, érzéseiteket!
Várom írásaitokat:
Bellana
 
 


Szia!
Mi is pont most tervezzuk a tesocskat (illetve mar regebb ota) es elegge be vagyok gyulladva emiatt. Kép Nekem mindig az jut az eszembe, hogy vajon hogy fogja atelni a Kislanyunk (aki januarban lesz 2 es fel eves), felek, hogy azt fogja gondolni, hogy nem szeretjuk (annyira). Mivel kulfoldon elunk, teljesen magamra vagyok utalva, ezert attol is parazok, hogyan fogom birni ket gyerkoccel. Szerencsere Manocska nagyon jo kislany, bizom benne, hogy nem fog valtozni a kisbaba erkezesevel. Kép

Maci
Macimaci
 


De buta ez a program, igenis regisztralva vagyok! grrr
 

 
 

Bellana Kép
A "... ma megint megjött" topicban pont ilyesmikről beszélgtenek a lányok.
Tinka
Tinka
 


Szia Maci!

Na igen, én is pont ilyenektől vagyok oda. És én hiába élek itthon, segítségem nuku. Illetve csak a férjem ha nem dolgozik. Sajnos a családnak mi is híján vagyunk...Én is sokszor hívom Manócskának a gyerkőcöm, bár Ő fiú,és 16 hónaposKép
Ti már "aktívan" próbálkoztok? Mennyire esel könnyen teherbe? Hú, mi másfél évig akcióztunk mire Dani megfogant...Emiatt is odavagyok bár megfogadtam, hogy nem fogok aggódni, meg teszteket venni és nyomasztani a légkört a vágyakozásommal. Hátha úgy fogan meg, hogy nem parázok Kép
Szia!
Bellana
 
 


Tinka! Én benéztem oda, de nekem úgy tűnt, hogy ott már a "problémásabb" anyajelöltek leveleznek.
Hormonok,hőgörbék stb.
 
 


Bellana Kép
Nem kényszer a disznótor.
A "Ti milyen lépéseket tesztek előtte, szedtek e vitamint, lelkileg, hogy készültetek fel rá?"
kérdéseid egy részére talán választ kapnál.

De ez csak egy javaslat volt, ha problémásnak gondolsz minket (bár sokan nem problémásak), nem muszáj jönni Kép
Tinka
Tinka
 


Tinka, be ne kapjál már! Kép
 
 


Nem tudom, miért érzed bekapásnak.
Még Smilie-kat is írtam, hogy ne érezd bántásnak.
Tinka
 


Sziasztok!Kép

Tinka, en sem "mertem" odamenni. KépKép Olvasgatlak Benneteket, 2 ismerosom is tartozott oda - azota mar boldog Anyukak!Kép

Bellana, nekunk a csajszi 2-3 honap alatt jott ossze. Befejeztem a fogamzasgatlot es 3x-ra mar nem jott meg. Hol nekiveselkedunk a temanak, hol nem. Szeretnek meg utanajarni bizonyos dolognak. Nekem ket orvoshoz is volt szerencsem, de egyik sem javasolt kulon vitaminszedest, kiveve a folsavat, mert az nagyon fontos. Tulajdonkeppen az az igazi magzatvedo vitamin. En meg vasat fogok szedni, mert Manocskaval nagyon vashianyos lettem. Alig birtam vanszorogni, par szaz meter utan kifulladtam. Azt hittem ez "terhessegi tunet"Kép , azutan kiderult, hogy a vasam a beka feneke alatt talalhato.

Maci
 


Sziasztok!

Csatlakoznék.Kép Nekem már van két lánykám. "Gyártás" alatt a harmadik babóca.
Most éppen mérgelődöm, mert eddig is elég sűrűn jött meg kb.23- naponként, most pedig 11 napja múlt el és már megint megvan. Felhívtam a dokimat és hétfőn megyek uh-ra mert ez így elég vacak. Még finom voltam és nőies, mert amit valóban gondolok nem szalonképes.
Amikor kisebbik csajszim született a nagykislányom 2 éves és 5 hónapos volt.
Kettőnk közül én viseltem rosszabbul a kórházat. Persze ő is sokat változott pár nap alatt, de olyan okos és ügyes volt. Megtanult telefonálni és esténként mesét mondtam neki a kórházból.
Itthon az első hetek nem voltak könnyűek. Mindig akkor volt szomjas, éhes stb. amikor a pici szopizott.Most már Miléna 4 éves múlt szeptemberben, Korina 2 éves lesz januárban és imádják egymást. Nagyokat játszanak. Én is aggódtam, hogy tudok két gyereket majd egyformán szeretni. Mind a kettőt másért imádom de ugyan annyira. Már nagyon várom a harmadik bébit és fel sem merül bennem, hogy őt kevésbé vagy jobban fogom szeretni. A szeretet duplázódik, triplázódik és mindig pont annyi jut beleőle mindenkinek amennyi kell.

Én magnéziumot szedtem a vége felé,mert görcsölt a lábam reggelenként. Eleinte elevitet,kb.3 hónapig és némi vasat.
 
 


Folsavat én is szedek, nagyon fontosnak tartom.
Elevitet is szedtem, de most csak két-három naponta már, mert egyébként is sok zöldséget, gyümölcsöt eszek. Azért kétnaponta igyekszem bevenni, mert én is vashiányos vagyok kicsit.
Tinka
 


Linato Kép
11 nap? Ez nagyon durva. Remélem, azért semmi komoly nincs mögötte!
Tinka
 


Sziasztok!!

Mi is most próbálkozunk a kistesóval. Kislányom lassan két és fél éves.
Én is félek picit ettől az egésztől, de úgy hiszem, hogy ha már itt a baba akkor teljesen természetes lesz mindkettő.
Kislányom jövő szeptembertől megy oviba addig jó lenne ha sikerülne a babó Kép
Bár most megpróbálok nem gondolni rá annyira Kép
Csak sikerül addig Kép

Üdv mindenkinek: Niki
 
 


Tinka!

Azt én is remélem. Hétfőn kiderül, majd megírom.
Gyógyszerrel be lehet állítani ha hormon probléma, de én babát szeretnékKép, nem fogamzásgátlót.Kép
 
 


Niki!

Drukk neked is babaügyben.Kép Nekem Miléna szinte elsőre,na jó harmadszorra már pocakban is volt. Korina nyolc hónap próbálkozás után.De időben elkezdtük,hogy mire Miléna 3 éves lesz megszülessen a kistesó. Most is azt szeretném, ha Kori 3. szülinapján már legkisebbünk is lenne.
 
 


Tinka!

Örülök, hogy nem akarsz bekapni Kép
Én tényleg olvasgattalak titeket és abból amit láttam azt gondoltam nem illenék közétek. De ezt nem rossz értelemben gondoltam és nem is bántásnak szántam!!!

Maci: akkor nektek már nem sokat kell várni a pocaklakóra Kép

Linato, Niki sziasztok!
Mi is szeretnénk tesót, de egyenlőre kerüljük, hogy túl direktbe menjen a dolog. Mivel Dani másfél év alatt jött össze, azért már a vége fele volt egy kis "gyerekcsináló" hangulat és nem mondhatnám, hogy jó volt. Állítólag hátrahajló a méhem, azért nehezebb teherbe esnem.. Kaptam gyógyszert is és már a petevezető átfújásra mentem volna a kórházba, mikor kiderült, hogy végre van lakó a pocimban: )
Szóval mi most már nem védekezünk,de próbálom elkerülni a hőgörbét és Lh. teszteket stb.
Végülis már kiderült, hogy teherbe tudok esni Kép

Bellana
 
 


Sziasztok!

Niki

Nem tartasz attól,ha éppen akkor fog a nagyobbik ovibamenni,mire jön a pici,akkor zokon veszi?Csak azért kérdem,mert annyit lehet róla olvasni,ha lehet,akkor addigra szokjon be az oviba,met nagy lelki sérüléseket okozhat a tesó jötte az éppen ovibaszokónál.De talán majd Linato nyilatkozikKépKép.Amúgy természetesen drukk!!!!

Bellana

Nem akarlak ijeszgetni(és bekapni semKép),de azért ne vedd annyira tutira dolgot.Mármint az nem jelent semmit,hogy egyszer már sikerül teherbe esni.Csak azért írom,mert éppen egyik nagyon jó ismerőseink estke ebbe a csapdába.Volt már egy nagyobbacsak és szerették volna tesót.Ha jól emlékszem,3szor vetélt el az anyuka,mire sikerült kideríteni,hogy a petefészke nem termel elég progeszteront,így az első 3 hónapban külön hormon kellett neki.Egyébként az első terhességeproblémamentes volt.No,nem azért írtam,hogy általánosítsak,csak azóta én is befogom a szám,pedig én is sokszor mondogattam eztKép.Egyébként a hőmérős módszer nagyon jó,főleg,ha a méhnyaki nyákból is tudod,hogy mikor van peteérés,ez megerősíthet.És akkor pontosan tudod,mikor érdemes próbálkozni.Így még tervezettebb lehet a jövevény és talán nem kell olyan sokat sem várni rá...

Linato

Mi a helyzet azzal a 11 nappal és nagy összevisszasággal?

Pussz,Anyapoc

 
 


Jaj Anyapoc, ne ijesztgess Kép Ijesztgetem magam eleget én Kép Sajnos amit írtál az megtörtént velem is, éppen 3 hónapja vetéltem el...Persze a dokik nem vizsgálódnak mert egy vetélés "még nem elég ok erre". Sajnos. Egyenlőre csak reménykedek a jó sorsomben, de ha nem megy akkor gondolom vizsgálatok lesznek, brrr.
Amúgy vérből állapítják meg, hogy mi újság a hormomokkal? Én is szedtem gógyszert Danival az első 3 hónapban : Turinal a neve. Ismeritek?

Puszi és senkit nem kapok be, már ettem Kép
Bellana
 
 


Helyes, helyes ha már ettél! Én még nem, ezért bekapnivalót keresgélek Kép
Igen, a hormonokat vérvétellel vizsgálják, Általában többször veszik le, hogy lássák a változásokat, és sajnos nincs meg túl hamar az eredménye.
Tinka
 


Hűha, Tinka szóval még nem ettél Kép
Akkor futok is továbbKép
A Turinált nem ismered véletlenül?
 
 


Na, máris megnyugodhatsz, megebédeltem Kép
Sajna, a Turinált nem ismerem.
Tinka
 


Sziasztok!Kép

Szepen novekszunk!Kép

En is gondoltam mar ra, hogy mi lesz, ha Manocskat oviba adjuk es pont akkor lesz meg a Kisteso? Igaz eloszor helyet kell talalni Kamillanak, mert itt nem olyan egyszeru ovodaba kerulni. Es mostanaban egyre anyasabb a kis Csibem...

Kb. 1 eve barnazom menzi elott, ezert szeretnek elobb orvoshoz menni. Ugye mar kiokosodtam a "megint megjott.."-es Lanyoktol, szeretnem kizarni a progi hiany lehetoseget.

Remelem mindenki jot ebcsizett, nalunk almas palacsinta volt. Kép nyamm

Maci
 


Ja, es kepzeljetek, eloszedtuk a babarucikat, ki akartam szelektalni belole a hasznaltabbakat. Hihetetlen pinduri ruhak is vanna kozte. El sem hiszem, hogy ez a 14 kilos nocire jo volt valamikor!KépKép

Babat akarok, de azonnal!Kép
 


Sziasztok!

Anyapoc!

Holnap megyek uh-ra, de remélem semmi komoly.A 11 nap azért kicsit megijesztett.Kép

Ma nagyon ügyi voltam és befejeztem a szokásos vasárnapi számítógépes apa helyett munkámat.
Általában éjjelre sikerül, most pedig még csak 3/4 4 van. De most mesélek. Amikor Korina született január vége volt. Miléna szept.1-én lett három éves és akkor kezdte az ovit.
Tehát Kori már 7 hónapos volt.
Semmi gond nem volt az ovival a beszoktatás is kb. egy hét alatt rendeződött.
Hétfőn simán bement, mert nem tudta mi is igazából az ovi.
Kedden ő sírt bent én meg kint.Szerdán szintén. Csütörtökön már csak szipogott.
Péntektől meg minden rendben volt. Azóta is imád oviba járni.Kép
Kori 2005 január végén lesz 3 éves. De oviba csak szeptembertől megy majd. Addig remélem sikerül a harmadik babóca!Kép
Szerintem ha pont ovi kezdésre születik testvér én semmi képpen nem vinném a nagyobbakat egy-két hónapig oviba. Annyi baci meg vírus van ott, kinek kell az egy pici baba mellé.
Na pusz nektek, majd jövök.
 
 


Szia Lányok!

Linato, remélem semmi komoly baj nincs, majd írd meg mit mondott a doki!

Maci, én is nézegettem már a pici babaruhákat, hihetetlen,hogy valamikor jók voltak a kis atomkámraKép

Képzeljétek a szűkebb környezetemben 4 kismama van...Kettővel naponta sétálok, mert nekik is van kisebb gyerkőc. Ilyenkor néha sárga színt öltök KépCsúny dolog az irigység Kép

Sziasztok:
Bellana
 
 


Sziasztok!

Már én is gondoltam rá, hogy kellene egy újabb topicot nyitni, hisz nekünk egész más problémáink vannak, mint a "ma megint"-ben. Bár nagyon szeretem öketKépKép.

Mi is most tervezzük a harmadikat, már van két fiam: Beni 4,5 éves, Nátán 16 hónapos. Öt még szopiztatom, ez külön kérdés, hogy jó-e ugy teherbe esni, hogy ez igy van. Bár tudom, hogy sokaknál semmi gondot nem okoz, de nekem már az elözö teherbeesésem sem volt sima út.

Sajnos az ovi nálunk nem kérdés, túlterheltség miatt nem vették fel (itthon vagyok a kicsivel).

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Szia Beszti!

Mit értesz azon, hogy "nem volt sima út" a teherbeesés? Dani is szopizik még napi egyszer...
 
 


Bellana

Akkor beletrafáltam..KépNem akartalak tényleg ijesztgetni,csak ez az "egyszer már úgyis sikerült" nekem olyan mumus lett.Igazán sajnálom a vetélést,remélem,minél hamarabb bizonyítasz!Kép
Az irigységgel én is így vagyok.Már két kismama van a kolléganőim között,egyiknek szép nagy pocakja is van már és én csak sárgulok,sárgulok.De hamarosan nálunk is eljön az idő és én csak erre gondolokKép.

Linato

Nem akarok találgatni,de talán csak egy kis ciszta van a dologban,az elég gyakran okoz ilyen panaszokat.Azt meg hamar elintézik,de most már tényleg kíváncsi vagyok,mi a fene lehet ez.
Na,ahogy nálatok volt az ovizás,az már más.Addigra eltelt egy kis idő.De ha éppen egybe esik a dolog,akkor azért rázósabb.A szakemberek szt ilyenkor előfordulhat,hogy a nagyobbacska azt gondolja,hogy a pici miatt kell elmennie.

Beszti

Ki volt túlterhelt???KépMert így Te biztosan!Kép

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Kipakoltam a babrucikat es szepen vissza is tettem mindegyiket a dobozba! Nem volt szivem "kidobni" egyet sem. Nagy nehezen, 4 db-tol fajo szivvel bucsut mondtamKép

Nekem van egy 5 honapos unokaocsem, 2 ismerosom babas es 1-nek 3 hetes kisfia van. Gondolhatjatok, valamelyik ejjel arra riadtam, hogy: "Te jo eg! 31 leszek es meg csak 1 gyerekem van!" Majdnem elkaptam Apucit. ;)

Nekem fajo pontom a szoptatas, az en kis disznofulum nem szopott, en fejtem a tejet 6 honapig, attol fogva a cumisuvegbol sem kellett neki a tej. Remelem a Tesocskaval tobb szerencsem lesz.

Maci
 


Megneztem a gyerkocoket, mindegyik nagyon edes!Kép
Maci
 


Bellana!

Azt értem, hogy mig a nagy az elsö adantó alkalommal beköltözött, addig a pici több, mint egy évet váratot magára. Akkor is gyógyszeres segitséggel (elötte már volt kettö sikertelen ilyen), és közben UH alapján azt is valószinüsitette a dokim, hogy 1 petefészekkel élek.
Egyébként a pici megfoganása elötti hónapig nekem is volt barnázásom, pedig se elötte, se azóta (pont ugy történt, hogy szptember végén már nem barnásozással jött meg, és októberben be is költözött). De ha volt is progihiányom, nekem annyira, hogy a beágyazódásig sem jutott el a terhesség, igy szerencsére vetélésem nem volt.
Ezért is aggódom egy kicsit a szopi miatt, mert az alapból magas prolaktinszinttel jár együtt, viszont az nagyon sokszor jár együtt alacsony progeszteronszinttel... Viszont elválasztani nem akarom, mert fontos neki a szopi, én nem eröltetném, de pl. este alvásnál ö jön oda, húzkodja a pólómat.Kép

Anyapoc!

Sajnos itt ez megy. Bp környéki nagyközségben élek, ahol sok az, aki mostanában költözött ki Bp-röl, az önkormányzat meg nem birja ovival. Igy (bár törvényellenesen) arra hivatkozva, hogy a kicsivel itthon vagyok, nem veszik fel.
Igen, sokszor fárasztóak, mert persze az energiájuk nagyon sok, és nem is tudom lekötni mindig.
De már csak ez az utolsó ilyen év, jövöre mindenképpen kötelesek felvenni. Persze ebböl ki lehet érteni, hogy igy vagy ugy nem szeretem a gyerekeimet, de nem erröl van szó...

Maci!

Szoptatás: Biztosan. meg tudsz informálódni is, hisy itt netKépKép!
Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Beszti!

Ejnye!Hogy jut ilyen eszedbe?????Miért lehetneebből kiérteni azt,hogy nem szereted őket?Ez teljesen természetes,szt minden épeszű hasonlóan érezne,ha két gyerekkel lenne otthon.
Azért ez tényleg nem semmi,de vhogy inkább így tudjam biztonságban a gyerekemet,mint hogy olyan sok gyerek jusson egy óvónőre,hogy aztán baj legyen belőle,mert nem tudnak rájuk figyelni.Na,persze ez nem vígasztalja az ember lányátKépKép!Akkor nem akarsz inkább pihenni egy kicsit a harmadik előtt?

Anyapoc

 
 


Sziasztok! Kép

Húú de megsokasodtunk Kép De ez tök jÓKép
Anyapoc: De persze tartok tőle, hogy akkor fog oviba menni, de magpróbálom majd valahogy úgy csinálni, hogy a kis lelke ne sérüljön Kép
Esetleg előbb vagy később... Ha meglesz a pocilakó akkor már mindent meg tudunk beszélni, hogy mi hogy legyen.
Egyébként nagyon társaságközpontú gyerek, imádja a gyerekeket, a közösséget.
Járunk játszócsoportba nagyon jól érzi ott magát.
De persze majd valahogy kitaláljuk, hogy mindenkinek jó legyen Kép

Linato: bizti nincs semmi baj, de tényleg feltétlenül írd meg, hogy mi volt!!!

Üdv mindenkinek: Niki
 
 


Anyapoc!


Azért jó tudni, hogy nem csak én vagyok hajlamos besárgulni Kép A múltkor olyan jól eldumáltak arról, hogy ki van rosszabbul reggelente, hogy észre sem vettek jóformán... Én meg igyekszem "bizonyítani",remélem nem lesz gond, bár bujkál bennem a frász, de azért inkább optimista vagyok. Dani előtt meg volt egy méhenkívülim, amivel kórházban is voltam sokáig "megfigyelésen" és szerencse a szerencsétlenségben, hogy felszívódott szegény, tehát megúsztam a műtétet. Na szóval, ha a sormintát követjük akkor most egy sikeres terhességnek kell jönnie Kép
Na csak aludjon el a bébi...

Maci

Ne aggódj, hogy 31 vagy és még csak egy gyerkőc van. Van akinek meg egy sincs...Nekem van ismerősöm aki 35 évesen szült először. Még mindig jobb mint esetleg túl fiatalon és esetleg nem a "megfelelő" férfinak szülni.
A ruhácska dolgot nem egészen értem. Elajándékoztad őket? Én őrzöm őket a tesónak, de ha nem is lesz akkor sem bírom odaadni őket -még Kép

Beszti, értem az aggodalmad szopi ügyben. A legutóbbi terhességemnél én is még többet szoptattam...A dokit kérdezted? Mondjuk az enyém nem javasolta azok miatt amit te is írtál, de én sem bírtam eltolni a kis buci fejét a Manóvárinak ha jött, hogy : Ba-ci =baba cicire Kép
Tényleg megkérdezhetem melyik nagyközségben laksz?

Sziasztok:
Bellana
 
 


Sziasztok, meg gyorsan bekukkantottam, a ded alszik.

Aaaa, Bellana, biztos felreertheto voltam, a pinyoban dobozokban varjak a babarucik az ujjabb csemete erkezeset. Csak olyan sok van, hogy gondoltam kiselejtezek belole, de keptelen voltam.

Tenyleg, mivel mossam majd ki? Tud valaki egy jo tippet? Mert sajnos tobb, mint ket ev alatt elegge besargultak a kis ruhacskakKép Fehereket ki lehet hypozni, de a tobbit?

BesztiKép
Mar elore parazok, hogy nem lesz eleg a tej, sajnos fejessel is 2 orankent csak (+ 1 ejjeli fejes) 60 ml jott le (20-40 ml), mig masok ugye sajat csemete mellett tejtesonak is fejnek + tele a huto fagyasztott tejcsivel.... de jo nekik!

Jo ejszakat!Kép

Maci
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én isKép! Ugyan nem pont most azonnal szeretnénk a kistesót, de azért jó lenne, ha az elkövetkező 1 évben összejönne. Mivel a fiam (15 hó) "véletlen" baba, igy nem is nagyon készültem rá a terhességre. Most viszont szeretnék majd sokkal körültekintőbb lenni, testileg, lelkileg ráhangolódva vágni neki a következő terhességnek.
Amikor terhes lettem, én is úgy gondoltam, hogy nekünk simán összejön a baba, mivel előtte mindig védekeztünk valamilyen módon. Azóta viszont sok helyen azt látom, hallom, hogy minél tervezettebben akarják a babát, annál nehezebben jön összeKép. Remélem nálunk nem igy leszKép.
Babaruhákat én is nagy becsben tartomKépKépKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Maci!

Nem parázni!KépKépKép Szerintem félig ez a kulcs. Egyébként fejéssel sokkal nehezebb elöállitani a szükséges mennyiséget, mint szopival. Ennek több oka is van:
1. a baba sokkal hatékonyabban tud szopizni, mint bármilyen fejés. Ennek az az egyszerü oka, hogy fejéssel vagy a szivás (fejögéppekkel (kézi is)) vagy a préselés (kézi fejés) van megvalósitva, de egy jó szopinál a baba mindkettöt (sziv és présel) egyszerre tudja csinálni
2. valószinü, hogy az elözö okok miatt a baba sokkal jobban ki tudja üriteni a mellet, ill. hormonális okok miatt a baba szopása sokkal hatékonyabb inger, mint a fejés.

Többit holnap.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Szia lányok!

A szopi kezdeténél szerintm nagyon fontos a nyugalom, már az is bekavarhat ha ömlenek a látogatók. Nekünk is nehezen indult a dolog annó, még tápszert is felírtak -meg is van még mindig bontatlanul- A kórházban mindenki szoptatott csak én nem. Még itthon volt némi sebesedés, keményedés, szenvedés, de aztán belejöttünk és Dani 7 hónapos koráig csak anyatejezett. Ma is szopizik még egyszer, reggel. Nálam akkor bejött, hogy maszíroztam, meg kifejtem előtte és akkor tettem mellre a Manót amikor akarta. Akár 2 óránként is. Szóval Maci, ne aggódj már előre ezen, mert ha azt hiszed, hogy megint nem fog menni, akkor még a végén bedumálod magadnak. Már miért ne menne? Már rutinos anyóca vagy Kép Amúgy én nem fejtem, nem volt tele a hűtö, "csak" annyi volt amennyi kellett.
Ruhaügyben gőzöm sincs, még nem is gondoltam erre Kép

Banyóci, üdv itt is Kép
Amit írtál a teherbeesésről az tök igaz. Valahogy a görcsös akarás nem tesz jót smmilyen téren.

Linato, mi volt a dokinál?

Bellana
 
 


Anyapoc!

Nem rátok értettem, csak már kezdem megszokni, hogy ha az ember véletlenül kicsit öszintébb, és természetes emberi érzéseket ír le, vagy gyerekviselkedést, amivel semmi gond, akkor kéretlen és névtelen "jóakarók" egyböl ráugranak, hogy ilyen meg olyan bajod van, fordulj pszichológushoz és vidd a gyerekedet is. Mert különben...
Nem, nem akarok pihenniKépKép (tehogynemKépKép), mert én jól érzem magamat igy, és csak olyan hiányosságok vannak, amik orvosolhatók, amivel könnyebbé tehetö az életem, de még a baba elött vagy közel egy idöben remélhetöleg meglesznek. Pl. nagyobb lakás, hogy jobban el tudjunk férni, és könnyebben rendben tudjam tartani. Ez van akinek ellentmondás, mert nagyobb, azt nehezebb, de szerintem aki magukhoz képest kicsi lakásban él, az tudja, hogy akkor is nagyon nehéz a helyzet, ha dolgokat nem tudsz hova tenni, mert nincs rá tárolóhelyed, és emiatt szalad a lakás. A másik, hogy egyenlöre nincs saját autóm, így a közlekedés, de egy normális vásárlás is elég nehéz, a férjemhez van kötve, de jövöre ez is meg fog oldódni!KépKép
Két gyerek mellé a harmadik szerintem már nem olyan nagy váltás, az egyböl kettöre igen, de ez már nem. És anyagilag sem fog annyira megterhelni, mert szinte mindent újonnan vettünk a kicsinél, nagyon jó állapotúak, úgyhogy az sem gond.
És az sem mindegy, hogy ha 3 év letelne, akkor mi történik? Én Bp-n dolgoztam a XIII. kerületben, oda bejárni két gyerek mellett, hát nem lenne könnyü. Persze találhatnék olyan munkahelyet, ami itt van közel, de be kell valljam, nem vonz, túlságosan el voltam kényeztetve (számtech tanár vagyok, és olyan suliban dolgoztam, ahol nagyon támogatták, és igyekeztek fejleszetni is a gépparkot, ezt sajnos nem sok iskola teheti meg).

Bellana!

Szigethalmon lakok.
A dokimat még nem kérdeztem, pedig tényleg azt kellene tennem. Csak azt nem tudom, hogy hogyan reagálna rá. Nálam orvosilag nem volt bizonyitott a progihiány, és a terhességekben sem kellett pótolni. Kicsit tartok attól is, hogy hogyan állna a szopikérdéshez, de ez lehet, hogy abszolút csak az én félelmem (3 gyerekes családapa a dokim).
Meg amúgy sem tudnék mit tenni. Egyszerüen nem tudom és nem is akarom elválasztani a picit. Annyira aranyos, ahogy reggel korán jön át a szobánkba, mászik az ágyra, és bújik, hogy ö most szopizikKépKép. Most ezt utasitsam el, és hagyjam, hogy sírjon miatta?
Úgyhogy abban reménykedem, hogy gond nélkül mehet egyszerre a terhesség és a szopi, és sikerül is hamar teherbe esnem így is. Az idö nem sürget, de azért várni nem olyan jó, ha az ember szeretné. Viszont arra azért nem vagyok hajlandó, hogy csak a gyerek miatt legyünk együtt, ha amúgy nem szeretném. Legyen ez természetesebb. Persze lehet, hogy egy kicsit azért benne van (föleg, ha billeg a dolog, és fáradtabb vagyok, annyira esetleg nem lenne kedvem), hogy gyereket szeretnénk, de mint tudjuk, azért az együttlét kell a babához!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Bellana!
Délután ötre megyek a dokihoz.
Este majd írok, hogy mi a helyzet.
 
 


Maci,
En csak kukkolo vagyok itt, mar nem tervezunk tobb babat, de a szoptatasi problemadrol mintha en irtam volna. Csak en ketszer jartam igy, hogy nem szopott a babam, es ketsegbeesesemben es szaksegitseg hianyaban elkezdtem fejni, de onnan mar nem volt visszaut a szoptatas fele!
Harmadszorra viszont sikerult!!! Most 9 honapos Miki, es meg mindig fo taplaleka az anyatej, es igencsak ciciman a gyerek! Igaz, neki sem volt az a hu, de nagy szoporeflexe, es az ut is rogos volt, de sikerult! Azt javaslom, hogy "szerezz" magad melle valakit, aki nagyon magabiztos, nagyon ert a szoptatashoz, es az elso hetekben ugrasra kesz, ha hivod megy, es segit! Nem art, ha pl. LLL-es tanacsadonak hivjak!
En drukkolok, hogy sikeruljon, mert csak az tudja, milyen stresszes es kimerito fejni, aki csinalta! Engem legalabbis nagyon megviselt!
Drukkolok mindannyiotoknak!
Zsuzsi
 


Sziasztok! Minden rendben. Egy éppen érő petesejten kívül semmi.Ennek én nagyon, de nagyon örülök.Kép Köszi az érdeklődést.
Most megyek aludni.
Jó éjt.
 
 


Jaj de jó, Linato!
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!Kép

Koszonom Zsuzsi a tanacsot, igyekszem majd, de egy biztos, akarhogy is alakul majd, megegyszer nem akarok kiborulni ettol! Kisbaboknak normalis anyucikra van szukseguk es nem bogo masinakra.

Linato, ez jo hir! Remelem nekem is jo hirt tarotogat a dokim! (nagyon ohajto jel!!!!!!!!!!!!!!) Megmondtam tagnap a paromnak, nem vagyok hajlando tovabb varni! Uff, en beszeltem!Kép

Legyetek jok, megyek fozni!

Maci



Tobbiek, hol vagytok??
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Köszi, hogy örülsz.Kép
Meggyógyultak már a családod iciri-picirit beteg egyedei? Szoktam ám olvasni mindent rólatok csak nem mindig van erőm válaszolni. Legtöbbször éjjel érkezem netezni és hamar kidőlök. Na pusza nektek.Kép

Maci! A tejci kérdés engem is érzékenyen érint. Mindkét lánykám össz -vissz három hónapig volt anyatejes, de elejétől pótlással.A legnagyobb lefejt tejci mennyiségem két ciciből 40ml. A kórházban csodát láttak a nővérek. 5.napra 2*20 perc fejés után sikerült 10ml-t produkálnom.Addig semmi, de szó szerint. A 4190g babám pedig ordított az éhségtől csakúgy mint a nagyobbik lányom aki anno 3960g-al született. Kori két nap alatt már csak 3790 volt.Jó mi?Kép
Próbáltam én mindent,homeopátiás szer, szopis tea, sok szopizás, fejés, stb.
Most már no idegeskedés. Harmadikkal lesz ahogy lesz.
Ügyi vagy ,hogy pároddal beszéltél. Dokihoz neked is drukkok.Kép

Anyapoc, Bellana, Niki, Zsuzsi, Banyóci, Beszti!
Szép napot nektek.Kép Majd később folytatom...
 
 


Linato hajráááá!!!! Kép

Nekem is nagy babám lett Dani 4400g-al bújt elő, huhh..Szóval esélyes, hogy a tesó is ilyen szép nagy legyen?
Ne aggódjatok a szopi miatt lányok attól még biztos szuper anyucik vagytok Kép
Nálunk úgy tűnik kifutunk az időből ebben a hónapban, brühüü! A férjemnek újabban mindig van valami baja...Lehet, hogy újra kéne beszélnünk a tesó kérdésről Kép A csuda vinné, pedig nem akartam, hogy direkt gyermeknemzés legyen.
Én csak hozzá akarnék bújni -na nem hátsó szándék nélkül Kép -

Sziasztok, puszi:
Bellana
 
 


Sziasztok!!!!! Kép

Linato: Nagyon örülök, hogy jó híreket mondtál és nem volt semmi gond Kép

Bellana: Ez nagyon aranyos ahogy írod, hogy te csak hozzá szeretnél bújni....Kép
Én is így vagyok!!!!

Valahogy úgy van ha az ember görcsösen akarja tuti nem sikerül bezzeg ha nem szeretnél...

Most én is így vagyok, hogy szeretnénk nagyon de nem téma állandóan, és akkor előbb-utóbb bekopogtat tutira. Legalábbis remélem Kép
De persze az ember a tudat alatt úgy is gondol rá Kép

Üdv mindenkinek: Niki
 
 


Linato!
Ez nagyon jó hirKép!

Bellana!
Nekem is nagy volt babám, 4050 g, 58 cm. Ő volt a kórházban az "óriásbébi", de csak addig amig meg nem született egy több mint 5 kilós babaKép!
Mi még nem kezdtünk bele a gyártásba, de már nem szedek gyógyszert, csak gumit használunk.

Szopi miatt meg tényleg ne aggódjon senki!

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Hű Banyóci, szép nagy baba volt a tied is Kép
Az ötkilós baba természetesen született?

Niki:tényleg úgy van ha az ember nem akar akkor lesz és fordítva. Belegondolok mit nem védekeztem még annó, aztán mire ott voltunk, hogy na tessék és akkor volt a nagy csönd. Egy másfél éves. De aztán megszületett a szemünk fénye és imádjuk!!!
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron