Új privát üzeneted érkezett!

ágiboszi!!
gratulálok a kisbabádhoz!közhely de az élet útjai kifürkészhetetlenek!
mindenkinek kívánok szerelmet, boldogságot és babásodást!
szabina
 


Kedves Szabina!

Mikor (már megint) olyan hónap volt, hogy nem sikerült kismamának lennem a következő lehetséges időpontig azzal "töltöttem" az időt, hogy felkészítettem a testem egy babára.

Egészséges dolgokat ettem, tornáztam és vitamint is szedtem. Ez arra volt jó, hogy a figyelmem elterelődött arról, hogy csak a napokat figyeljem, mikor van itt az ideje. A másik pedig, hogy egészségesebben éltem ezáltal.

Drukkolok Nektek és Mindenkinek, aki babát szeretne!

Pöttöm
 


Sziasztok!

Nekünk elsőre sikerült.Most vagyok 17+4.

Kinga
 
 

 
 

kinga,gratulálok!
a kisfiam nekünk a 3. ciklusban jött össze.remélem a kistesó sem várat túl soká magára.
pusza
szabina
 


Sziasztok!!!

Én már annyira izgulok. Ma van 60. napja hogy semmi. Viszont még 5 nappal ezelőtt is negatív lett a tesztem. (már a 3. teszt ebben a hónapban.) Én marhára optimista vagyok, addig reménykedem, míg meg nem jön. (de ne jöjjön meg)
Viszont az is az igazsághoz tartozik, hogy mióta júniusban abbahagytam a fogamzásgátlót,-enyhén szólva- elég rendszertelen a ciklusom. Rögtön először 3 hónapig nem jött meg, a doki Norcolutot írt fel, erre persze megjött. Ezután 50., majd decemberben már 40.napra jött meg. Bíztam benne,hogy lassan elkezdek "működni".Azóta viszont semmi.
Szóval lehet, hogy hülye vagyok és túlságosan bizakodom.DE a férjem is megmondta, hogy nagyon sokat zabálok mostanában. Na meg a szagok!!! Hihetetlen szaglásom lett az utóbbi időben és nem egytől a gyomrom is felfordul. (úgy tudom ez is egy jel szokott lenni.) És néha talán még kicsit émelygek is. Azért csak talán, mert én már annyira szeretnék babát, hogy elképzelhető, hogy ezeket a tüneteket csak beképzelem magamnak.
Szerintetek????????????????

Köszi!!!!
Móni
Móni
 


Móni!

Amikor bent voltam a korházban a terhességem alatt találkoztam olyan mamikkal akik már 8 hetes terhesek voltak de a teszt még mindig negativat mutatot, az ultrahang szerint már ott volt a bébi a pociban és vert a szivecskéjeKép

Vagyis nem kizárt, hogy te is babát vársz már.

Szurkolok nekedKép
Ági

KépKép
KépKép
 


Móni: Van már valami? Csináltál újabb tesztet? Mi van? Drukkkkk+++++++
Kérjük a beszámolót! Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Én a kislányommal gyógyszer mellett maradtam terhes! Úgyhogy nagyon gyorsan összejött!Kép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Móni,
milyen tesztet használtál? Én annak idején a Clear Blue tesztet használtam, meg is mutatta a Picurikát a pocakban. Esetleg próbáld ki, hátha az jobb, és kimutatja azt a babócát Kép Nekem azt mondták, hogy az az egyik legjobb teszt.

Üdv:
Gabi

 
 


Sziasztok!

Nekünk fél év alatt jött össze, már épp kezdtem volna izgulni, akkor.
Soha nem figyeltem a ciklusra és hogy mikor vagyunk "jó időben jó helyen" Kép csak abbahagytam a fogamzásgátlót. Így kellett fél év.

Nagyon drukkolok mindenkinek, hogy gond és idegeskedés nélkül hamar beköltözzön a Picúr!!!

Üdv.
Tmami
 
 


sziasztok!

Nekünk a most már 27 és fél hónapos Ákos 15 hónap próbálkozás után jött össze. 11 hónap után mentem dokihoz, addig persze rengeteg tesztet csináltam, mind negatív lett. A doki PCO syndromát állapított meg, azzal kezelt, és pont akkor, amikor már magamban letettem - legalábbis egyelőre - a babáról, akkor fogant Ákos. És éppen ekkor, amikor végre valahára két csíkocska boldog tulajdonosa lehettem volna, nem csináltam tesztet, a laboreredmény alapján a doki értesített Ákos jöveteléről.

Most másfél év után megint leálltam a gyógyszerrel, és abszolúte terhességi tüneteim vannak, de nem hiszem, hogy az első gyógyszermentes hónapban összejönne a kistesó, amikor Ákiért annyit küszködtünk.

Bocs, kicsit hosszú lettem, kösz hogy "meghallgattatok"
Zsu
 


Sziasztok!

Végigolvastam a történeteket, hát ideírom az enyémet is:

A nőgyógyászatilag "idős"-nek nevezett, első gyermeküket szülő nők körébe tartozom, azaz 33 éves vagyok. A méhem hátrahajló (elméletileg ez is neheziti a teherbeesést). 27 napos ciklusaim mindig napra pontosan "érkeztek".

Tavaly tavasszal határoztuk el, milyen jó lenne, ha a nyári hónapokban teherbe esnék, mert akkor szép tavaszi babánk születne, s még az évet is végigdolgozhatnám. Mivel mindkettőnk munkája, munkahelye elég stresszes, napi 10-12 óra "agyleszívás" után örültem, hogy élek, úgy döntöttünk, akkor nyaralás után jöhet. Ennek az lett az eredménye, hogy a júniusi 2 hetes nyaralásról már a kis "potyautassal" 3-an jöttünk haza. Babánk napokon belül a világra jönKép Vagyis akkor elsőre sikerült.

Tehát a receptem: PIHENÉS, távol az otthontól, a napi teendőktől, munkától. Semmi stressz, idegeskedés, telefon, főnök, kollégák! Hatalmas (és fehérjedús) reggelik, séta, kikapcsolódás.

Mindenkinek jó egészséget és mihamarabbi édes kis "eredménnyel" kecsegtető próbálkozást kivánok!

Szilvi
 
 


Szia Szilvi!

Igazad lehet, pontról pontra ez alapján a recept alapján jöttünk mi is haza három éve hármasban a nászutunkról. Kép Most viszont már hónapok óta hiába próbálkozunk a kistesóval. Kép


BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok!

Elég régen volt már hozzászólás, de azért én írok. Az első gyerkőcünk elhatározásunk után rögtön megfogant, de nem is akárhogy. KIszámoltam mikor kell nekiállni és abban az időben tényleg minden másnap együtt is voltunk. Terhes is lettem, de az első uh szerint két héttel azelőtt mint ahogy akcióztunk. Vagyis a menstruáció vége utáni nap. Kicsi lányunk már elmúlt 3 éves.Most pedig már három hónapja próbálkozunk egy kistesóval,de még semmi. Lehet, hogy én is kipróbálom a pg53-t.Így kell kérni a gyógyszertárban?

Szilvi
sys
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok itt,de már rég óta olvaslak Titeket!Én nem rég kaptam az egyik barátnőmtől ezt a PG53-mat,eleinte nem nagyon mutatott semmi páfrányost,bár nem minden nap néztem csak amikor félidőben voltam!Egyszercsak a havim utolsó napjaimban megnéztem,és láss csodát páfrányos volt!Tehát nekem nem a félidőben vannak a term.napjaim!Hát ezért nem jtt össze az a Baba,ha félidőben próbálkoztunk!Mindenkinek FEL A FEJJEL!KITARTÁS!!!
 


Bejcsy
Én ugyanígy vagyok vele. Bár asztrológus mondta már, hogy akkor a leg befogadóbb a méhem, amikor úgy áll a hold, mint a születésemkor. Az meg véletlenül sem a félidőre esik, hanem a menses közepére. Hát akkor valóban nem próbálkoztunk még eddig. És most megnéztem én is és tényleg páfrányos, akármennyire is nem akarok hinni a szememnek...
Lujza
 
 


Üdv mindenkinek!
Ajánlani szeretném a természetgyógyászati szaküzleteket, melyekben mindenféle termékenység elősegítő kapszulákat , teákat lehet kapni változó áron.
Természetesen a hatékonyabbak 5-6 ezer körül is megvannak, viszont az ismerőseim nagyon dícsérték őket.
Próbáljátok ki :-)
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy nem a legjobb helyre ÍROM, de egy hatalmas kérdés: most Lindynette 30 tablettát szedek, nemsokára szeretnénk babát(már ha egyéb orvosi problémáim rendeződnek). A nőgyógyászomat kérdeztem, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy a gyógyszer "teljesen" kiürüljön a szervezetemből. Az ő válasza az volt, hogy elég a tervezett baba előtt 1 - azaz egy - hónappal leállni.
Lehet, hogy teljesen tudatlan vagyok a témában, de legtöbb helyen a minimum 3 hónapot hallottam, sokan pedig a 6 hónapra esküsznek...

Szerintetek???!!!
(Ehhez csak annyit, hogy amikor "legutóbb" szünetet tartottunk, csak a harmadik hónap végére jött meg magától...)

Segítség!!!
Előre is köszi:
Ági
 


Ági!

Gyere át a megint megjöttbe ott szívesen válaszolnak minden kérdésedre, és ott nagyobb a mozgás is!
Én három hónapig szüneteltettem a dolgot. Szerintem az a biztos! Nektek is elég lesz ahhoz hogy a leendő babókátok egészséges legyen! Valaki 1 hónapot sem vár ki mégis egészéges a babója! Szóval 3 hónap az a biztos!

Zsu

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Sziasztok!
Lenne egy buta kerdesem.8 eves a kislanyom,anno rogton ahogy egy alkalommal nem probalkoztunk terhes maradtam.Ez alatt a 8 ev alatt nem akartunk meg egy gyereket,de ha terhes maradok,termeszetesen orultunk volna neki.Szerintetek nem fura,hogy a 8 ev alatt nem maradtam veletlenul terhes?Alkalom lett volna,hisz sokszor nem vedekezunk.A mehem hatrahajlo es kb.5 eve tulajdonkeppen voltam terhes,de a baba elment az 5-ik heten.Most jutottam oda,hogy vagyok egy kisbabara,kb.2 honapja probalkozunk es hat azt hittem,hogy olyan "ugyesek"leszunk,mint elso alkalommal.
Pusszancs
Ildi
Vendég
 


Ezer bocsi,nem ahogy nem probalkoztunk,hanem ahogy nem vedekeztunk
Vendég
 


Szia Annamaria!

Mi is hasonló cipőben járunk, a dokik szerint hátrahajló méh esetében egy bizonyos pózban kell próbálkozni , úgy a legnagyobb az esély! Kép
 
 


Szia Zozi!

Miota probalkoztok?Van mar gyereked?
Nalunk az a fo baj,hogy apa rengeteget utazik(munka),keveset van itthon,persze soha nem akkor akciozunk amikor kellene.
Vendég
 


Sziasztok!
Nekünk az első kettő rögtön összejött,azután kétszer elvesztettem a babát, majd 9hónapos próbálkozás után lett meg a harmadik.Egyébként nekem is hátrahajló méhet állapítottak meg.
 


Annamari,
bocs, csak most néztem be ide..
Igen, van már egy gyerkőcünk, és igazából még "élesben" nem próbálkozunk (gyógyszert kellett szednem eddig ami mellett nem lehetett), de lassan beindítjuk a projektet. Az első baba nekem váratlanul sikerült, igaz előtte volt már korai vetélésem. Állítólag különben egy nagyon jól sikerült, klassz együttlét akár spontán peteérést is kiválthatKép érted!
Szóval nem biztos hogy csak azokon a napokon lehet teherbe esni! A lényeg a helyes mód!
 
 


Hali!

Én is szaporítom egy kicsit az élménybeszámolókat:
Első csemete rögtön fogant, lényegében védekezés mellett (naptármódszer + gumióvszer)- későbbre terveztük 1 évvel, de egyáltalán nem bántuk. Utóbb rájöttem, hogy az a hónap nagyon stresszes volt számomra, az pedig befolyásolja az ovulációt (azt hiszem késlelteti). Nos a papírforma szerint terméketlen napon mégis teherbe estem.

Második csemete: elhatároztuk, hogy következő hónaptól próbálkozunk - és lőn siker!

Harmadik csemete: 9 hónapja várat magára. Bennem pedig hatalmas az értetlenség: mi ez most???

Az előző kettőnél nem voltak trükkök. Most viszont tettem már egy-smást az ügy érdekében. De csak akkor írom le, ha sikerrel jár.

Kép
 
 


Nekünk 14 hónap alatt sikerült, praktika nem volt, kivizsgálás sem.
Fel a fejjel, akinek még nem sikerült, sokunknak nem megy azonnal.
 


Sziasztok!Kép

Mi a 2. hónapban babásodutunk be.Kép

Januárban kezdtük, és februárban Valentin nap tájékán jött össze a babóka.

Trükk? - az égvilágon semmi! Szerencse? - az biztos benne van. De másfelől, én állítom hogy 2 dolog nagyon sokat segít:

1. Testi-lelki harmónia a pároddal: azaz normális viszonylag egészséges életvitel, egészséges vérkép, és lelki ráhangolódás, magyarán mindketten akarjátok a gyereket, vágyjatok rá!

2. Lehetőleg mellőzni mindenféle hormonális cuccot, fogamzásgátló tablettát. Mi előtte másfél évig védekeztünk hormonmentesen, kúppal, és nem babásodtam amíg nem akartukKép

Sok sikert mindenkinek!Kép

Tűzmanó 8+6
Vendég
 


Kedves Regina3 és többiek!
Írjátok le légyszi a trükköket. 9 hónapja várjuk a kistestvér érkezését. Máté nem volt tervbe véve csak jött. Most viszont terv szerűen próbálkozunk. Ha a nyák nyúlós, tojásfehérjeszerű /kb. fél időben/ ráerősítünk. Szedem a folsavat. minden hónapban reménykedem, s a végén jön az elkeseredés. Máté az előző házasságomban született. Párom és az egész család nagyon várja a babát. Ráadásul várandósokkal és csecsemőkkel foglalkozom, így a gondolatom a baba körül forog. Tudom, hogy lazán kell venni, nem szabad rágondolni, de az életben nem így van.Nem lehet nem rá gondolni!
Mindenkinek sok sikert és jó egészséget kívánok.
 


Sziasztok!

Nekünk ez lett volna a 21. hónap, de úgy látszik most jött el az ideje, hogy egy kis manó költözzön a pocakomba.
Próbálkoztunk Clostyval, dokival, időzített szexeléssel, mindenféle praktikákkal, de győzött a papírforma: elmentünk gyalogtúrázni Aggtelekre és onnan már 3-an jöttünk haza.
Mindenkinek van remény!

Vica

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Amikor először mentem férjhez a gyógyszer szedését abba hagytam és rögtön én is teherbe estem. 12 hetes lehettem, amikor elvetéltem. Utána 6 évig próbálkoztunk és nem sikerült. Válásunkat követően pedig háromszor is állapotos lettem és ma már 3 gyönyörű szép kislányom van.
Nem koncentráltunk arra, hogy mindenáron gyereket szeretnénk, csak úgy jött magától.

A húgom is szeretett volna kisbabát, de nem sikerült nekik 4 évig. 2 éve elmentek nyaralni és már hárman jöttek haza.

Pár éve olvastam, hogy sok nő nyálkahártya problémával küszködik. Torokra szokott az orvos felírni rendes gyógyszertári kanalas orvosságot, ami a nyálkahártya megvastagodását hivatott szolgálni. Ez a kanalas a testedben lévő összes nyálkahártyára - méh is! - jó hatással van, a vastagabb nyálkahártyán jobban megtapad a megtermékenyített petesejt.

B. Annamari 3 kislány anyukája
 
 


Sziasztok!

Én a nyaralás / pihenés hatásosságát szeretném hangsúlyozni :)
A munkám elég húzós, első alkalommal 5. hónapban lettem terhes, de ehhez 3 hét nyaralás kellett... Azt a babát sajna elvesztettem, majd 1 normális ciklus után próbálkoztunk újra, most a 6. hónap volt sikeres, és egy elutazós, pihenős hosszú hétvége hozta meg az eredményt, most a 14. hétben járok.
szóval én tényleg azt tudom mondani, hogy el kell utazni, pihenni, no stressz, és az segíthet...

sok sikert!

winnie

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!
Mi 4 évet próbálkoztunk, de már a második évben kiderült, hogy nem lesz sétagalopp. 9 inszeminációnk volt, ebből a harmadik sikerült, de a babánk 8 hetesen sajnos elment. A mostani terhességem a hatodik , egyben utolsó inszeminációval sikerült, a doki legnagyobb meglepetésére :D
Én is azt mondom, hogy valahogy ki kell iktatni a fejünkből az állandó stresszelést, bár ez nekem sem sikerült könyen. de tény, hogy ez a kiscsaj akkor sikerült, amikor a munkahelyemen jóra fordultak a dolgok, és a páromnak is előtte 1 héttel lett állása.

Kitartás!!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok asszonyok!

Csatlakozhatok hozzátok?
Bár ennyi hozzászólást nem tudtam vissza olvasni, nagyon érdekel a témátok.
Magamról annyit, hogy kislányom születését követően 11 évet kellett várnunk a következő babára.
Mindenféle módszert kipróbáltunk, mivel semmi szervi problémát, elváltozást nem találtak az orvosok egyikünknél sem. Folyamatosan jártunk uh-ra, vérvételre, hogy pontosan meglehessen állapítani a peteérést, ami sem nekem sem a pénztárcámnak nem tett jót, mivel magán dokihoz jártam.
De sajnos ez sem hozott segítséget. Kezdtünk bele nyugodni, hogy nekünk csak egy gyermeket szánt a sors, utolsó szalmaszálként kipróbáltunk egy ismerősöm által javasolt dolgot,amivel kapcsolatban kikértem az orvosom véleményét nagyon rendes volt, mert mikor megkérdeztem a véleményét, mondhatta volna, hogy nagy hülyeség, de nem tette. Azt mondta 99% megbízhatóságú. Amivel otthon nyugodt körülmények között tudod megállapítani, hogy van-e peteérésed, tüszőrepedésed, fogamzó képes vagy, vagy sem. Segítségével egy hónapon belül kismama lettem. ", ráadásul kisfiú, amit szerettünk volna az első kislány után. A baba nemét is valamilyen szinten befolyásolni lehet vele, a biológiát alapul véve. Ez elég rég volt, mert a baba most töltötte az első évét, azóta is fogi gátlóként használom minden gond nélkül.

Ha valakit érdekel, szívesen írok róla bővebben, csak nem akartalak benneteket untatni, bár így is hosszura sikerült.

Sziasztok
Stöpszli
 


Szia Stöpszli!

Engem érdekelne a módszer :lol:
 
 


Kedves Érdeklődők!

Számos tapasztalat erősíti a gyógyvíz fogamzásra gyakorolt pozitív hatását (nem beszélve a megszületett gyermekekről). A Somogyi Hírlap pár hete közölt érdekes és meggyőző cikket egy orvosilag meddőnek diagnosztizált hölgyről, akinek a csokonyavisontai gyógyvizes kúráját nem egy esetben koronázta siker és gyermekáldás. A közös fürdőktől sokan tartanak, de Csokonyavisontán már arra is van lehetőség, hogy a gyógyvizes kúrát ki-ki a saját fürdőkádjában élvezze. Részletek a http://www.termaludulo.hu honlapon vagy e-mailben: info@termaludulo.hu.
Mindenkinek sok szerencsét!


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ven-e köztetek olyan babás, akinek nagyon rendszertelen volt a mensie. Nekem 60-70 naposak a ciklúsaim, most kezdtem el hőmérőzni, és a babaprojektet is, mármint hogy a nődokim segítségét kértük. Szóval csak ezekután derül ki, van-e egyáltalán peteérésem.
Köszi
Sziasztok
 
 


mona: az én ciklusaim is 60-70 naposak voltak, aztán kiderült, hogy nincsen peteérésem. Igaz, megszenvedtünk érte, de nagy nehezen sikerült Pannát összehozni. Azért ne ijedj meg, nálunk mindkettőnkkel probléma van:) ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan:)
Ági

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Szia Mágnes! :)

Irnál nekem, hogy milyen dolgokon mentél keresztül? Nagyon érdekelne, kicsit meg vagyok ijedve /kicsit nagyon/. Hogy kezdtétek, mennyi idő után jött a baba? Én most a Duphastont szedem, ezzel kezdünk, és elkezdtem hőmérőzni.
Köszönömm a segítséged.
Mona
 
 


Mona:
Nem kell félni, egyáltalán nem törvényszerű, hogy neked nincs peteérésed! De ha ne adj Isten mégsincs, akkor is gyógyszerekkel szuperül be lehet állítani!
Én vérvételen voltam, ott derült ki a peteérés dolog. Aztán be kellett mennem a párommal, őt is megvizsgálták, és tanácsot adtak neki, mikor kiderült mi a baj. Aztán petevezeték átjárhatóság, spontán próbálkozás.Utána jött az inszemináció.
De neked nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, a hormonháztartásodat könnyen rendbe tudják hozni, szóval csak nyugi:) Pároddal minden rendben? Vagy nem tudjátok?
Egyébként mi 2002-ben kezdtük, és most várjuk a Manónkat. De nálam más problémák is voltak:)
Ti mikor kezdtétek a próbálkozást? Én nem is hőmérőztem.

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Sziasztok,
segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni:
Volt 3. sikertelen inszemem X intézményben, clostyt+puregon kaptam előtte+ choragont ,inszem után 3*2 duphastent +utrot: sikertelen volt mindhárom.((
intézményt váltottam - Y, most, tehát a 4. inszemnél "csak" clostyt kaptam meg repesztő szurit előtte. Ezek szerint X intézménybe "lőttek ágyúval verébre" vagy Y intézmény a "kevesebb is elég elvet" valja???
Semmit nem értek:(((((( Gondom az, ha agyon gyógyszerezve sem jártunk sikerrel, akkor "csak" closty-val miért lenne sikeres????
 
 


adél:
Nem az számít, hogy mennyi gyógyszert kaptál. Nagyon valószínű, hogy az előző intézményben esetleg kaptál olyan gyógyszert is, ami fölösleges volt. Én is clostyt és repesztő szurit kaptam, az bőven elég, jobb lenne, ha az sem lenne. :? Gondolom orvost is váltottál.
Ha kérdésed van, csak szólj!

Üdv, és sok sikert! Ági

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Sziasztok

Nekünk 15. hónap alatt jött össze a baba, spontán, minden gyógyszeres és egyéb beavatkozás nélkül!

Kép


Sziasztok!!!

Én 22 éves vagyok, 3 éve próbálkozunk a párommal, de semmi. PCO_s vagyok, rengeteg a hormon, ami ki is készít, mégsem sikerült az 1-ső inszemem. Most készülök a 2-ra, de félek, hogy ez sem fog sikerülni. Mostis van 30 tüszőm, de abból egy van, ami használható, de nincs hova beágyazódni, mert nagyon vékony a hártya.

Szóval eléggé el vagyunk keseredve.

üdv. réka
 
 


Sziasztok!!!

Én 22 éves vagyok, 3 éve próbálkozunk a párommal, de semmi. PCO_s vagyok, rengeteg a hormon, ami ki is készít, mégsem sikerült az 1-ső inszemem. Most készülök a 2-ra, de félek, hogy ez sem fog sikerülni. Mostis van 30 tüszőm, de abból egy van, ami használható, de nincs hova beágyazódni, mert nagyon vékony a hártya.

Szóval eléggé el vagyunk keseredve.

üdv. réka
 
 


Sziasztok!!!

Én 22 éves vagyok, 3 éve próbálkozunk a párommal, de semmi. PCO_s vagyok, rengeteg a hormon, ami ki is készít, mégsem sikerült az 1-ső inszemem. Most készülök a 2-ra, de félek, hogy ez sem fog sikerülni. Mostis van 30 tüszőm, de abból egy van, ami használható, de nincs hova beágyazódni, mert nagyon vékony a hártya.

Szóval eléggé el vagyunk keseredve.

üdv. réka
 
 


reka:
kitartás, és főleg optimizmus!!! az első inszemek ritkán sikerülnek, de ne adjátok fel, és hidd el, meg lesz az eredménye!!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


sziasztok
Azoktól szeretném megkérdezni akik spontán próbálkoznak, hogy menstruáció első napjától számít a ciklusba a 14-15 nap, vagy menstruáció utolsó napjától kell számolni a félidőt?!

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
 
 


Kagyló

Elvileg számolható innen is,onnan is :).
Azért célszerű az első naptól számítani,mivel a spermiumoknak kb 3-5 nap az életbenmaradási esélyük a nő szervezetében,lehet "előre dolgozni".
Azért írtam,hogy visszafelé is számítható,mert elvileg(és ez nagyon elvileg) a progeszteron szakasz(tehát a ciklus második fele) 14 nap egy normál ciklusban.
Viszont nem törvényszerá,hogy a 14. nap környékén van PÉ.Nekem pl 17-18. napon van és ennek fejében hosszabb is a ciklusom az átlag 28 napnál.De a progi fázisom sem 14 napos :D.
De van olyan,akinek a 10. napon van PÉ-e...
ezért érdemes hőmérővel követni,és hozzánézni a méhszáj állapotát és a méhnyaki nyákot is... :roll:

Remélem,segítettem :)!

 
 


Sziasztok!

Nálunk az első gyermek nem volt tervezett abban az időpontban, amikor megfogant. Nem számítottunk rá, viszont nagyon megörültünk neki. A második fiunk tervben volt, csak pár hónappal később szerettük volna összehozni. KOrábban jött. Most a 3. baba viszont 10 hónapot váratott magára, de megérte, mert már a 8 hetet betöltöttük. Igaz, ez a 10 hónap nehéz volt, mert nagyon szerettük volna, hogy sikerüljön. S lám, áprilisban születik.
Ha odafent is úgy akarják.

Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron