Új privát üzeneted érkezett!

Ez a topic azért készült, hogy a ..."ma megint megjött"...-ben hosszú ideig együtt várakozó, már sikeres kismamák, anyukák találkozhassanak, megosszák egymással örömeiket, esetleg problémáikat anélkül, hogy a még csak reménykedőket (akiknek kivétel nélkül hamarosan lesz pocaklakójukKép) zavarnák.

Reméljük hamarosan mindenki átköltözik hozzánk a ..."ma megint megjött"...-ből, mi mind nagyon drukkolunk nekik, teljesen átérezzük a helyzetüket - azt hiszem ezt bártan állíthatom minden volt ..."ma megint megjött"...-ös nevében, hiszen mi is onnan indultunk.

Remélem sok látogatója lesz ennek a topicnak és azt fogjuk jelenteni a másikban maradtaknak, hogy van remény! Kép

Leone (26+0)

KépKép
 
 


Leone!

Jaj, de jo lenne!!!! De jo hogy megcsinaltad a ezt a topicot! Lehet hogy mindjart jovok ide!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dodo
dodo1
 


Szia Leone! Kép

Én is a Megint megjött-ből indultam, ha emlékszel rám onnét, bár én csak kb. fél évig voltam ot látogató. Egy kis peteérés rásegítéssel és tüszőrepesztéssel sikerült is a baba.
És mint tudod már csak 6 napom van a szülésig.

Szerintem sokan jönnek majd ide(akik eddig a különböző évszakos topicokba írtak,jó lesz velük újra beszélgetni) és egyre többen a mostani Megint megjött lakói közül is.
Úgyhogy nagy lesz itt a forgalom.

Kitty
39+1
 

 
 

Sziasztok!

Leone,
Szerintem is nagyon jó ötlet volt megnyitni ezt a topikot. Így legalább a mi példánkkal is reményt adunk minden mostani ...megint megjött... lakónak.

Régebben ott leírtam a történetem. Én eddig több babát vesztettem el, de mindig az első hetekben. Most úgy néz ki, hogy már tudjuk mi volt a probléma és most nagyon-nagyon várjuk a mi kis porontyunkat és hiszek benne, hogy már nem lehet baj vele.

Remélem minél előbb és minél többen átvándoroltok hozzánk a mostani ...megint megjött...-ből.

Kitty:
Nagyon izgulsz már?

Humi
26+3
 
 


Humi!

Már izgulok, félek is, és nagyon várom. Tegnap már olyan szépen görcsölgettem, de elmúlt.
És holnaptól beláthatatlan ideig látogatási tilalom lesz a kórházban. Szegény család!

Kitty
39+1
 


Sziasztok Csajszik!

Bejelentkezem ide is és remélem hamarosan nagyon sokan átköltöznek a ma még csak reménykedők közül!Kép

LeoneKép
Hol a megígért pocis kép?Kép

KittyKép
Hú, te már nagyon célegyenesben vagy! Nagyon drukk! Mi lesz a baba neve?Kép

HumiKép
Látom már te is túl vagy a félidőn, innentől csak úgy repülnek a hetek!KépSzeretnék már én is ott tartani!Kép

Egcsi
14+4

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Talán néhányan még emlékeznek rám a régiek közül. Én közel 10 hónapig voltam oszlopos tagja a ma megint megjött topicnak. Nálam hormonális okok miatt nem jött össze a baba, vagy ki tudja, ugyanis néhány sikertelen clostilbegit-es és tüszőrepesztős hónap után, miután eldöntöttük a férjemmel, hogy akkor most ezzel a dologgal leállunk és időt adunk magunknak, meg a babának, a 2. gyógyszermentes hónapban terhes lettem, aminek a gyümölcse néhány napon belül 7 hónapos lesz és éppen nekem visítozik most, hogy hagyjam már az internetet és vele játsszak.

Szóval nem is szaporítom a szót, nagyon örülök, hogy megnyílt ez a topic, mert itt én is otthon érzem magam és szívesen írok majd.

Zsuzsu és a 4 nap híján 7 hónapos Zsófi
 
 


Jaj de jó, jaj de jó! Kép Pont ezt reméltem, ha meglátják a topic címek között ezt, akkor azok is bekukkantanak, akik a régebben hagyták ott szerencsésen a ..."ma megint megjött"...-öt, és többet tudhatunk egymásról. Kép

Kitty!Kép
Persze, hogy emlékszem rád! Igen, tudom, hogy már csak pár nap választ el a nagy naptól, olvaslak a tavaszi topicban. Megnéztem a fényképeidet is, hatalmas pocakod van! Furcsa érzés lehet, hogy félsz is meg várod is a szülést! Én még nem tudom elképzelni, hogy várni fogom, mert eddig annyira élvezem a terhességet, és szeretném, ha még májusig mindenképpen bent maradna Borsóka (aki azért már nem borsónyi méretKép), hogy szép, erős és egészséges legyen. Kép Így aztán én még nem tudom várni a szülést, de úgyis eljön ha itt lesz az ideje. KépKépKép

Humi!Kép
Te csak 2 nappal vagy előttem!

Egcsi!Kép
Oooops, most jól számon kértél!Kép Készül a kép, a héten meglesz! Kép

Zsuzsu!Kép
Jó hogy te is ránk találtál!Kép

Puszi, Leone (26+1)

KépKép
 
 


Lányok!

Feltettem egy képet Zsófiról a profilomba, de hatalmas lett. Nem tudjátok, hogyan lehet kicsinyíteni?

Zsuzsu
 
 


Sziasztok!Kép
En is megerkeztem...nincsen megint megjott kezdetu topik szoszi nelkul!Kép Na jo,en meg mindig folyamatosan olvasom a lanyokat odaat,csak a mar sokszor atbeszelt okbol nem irok egy ideje!
En mindig a "friss"-be vagytam,emlekeztek hanyszor emlegettuk felve,remenykedve,hitetlenkedve azt az "alomtopikot"!? A sors fintora,hogy mire mehetnek,lassan megszunik...LeoneKép,olvastalak ott is, majdnem bejelentkeztem utanad,hogy ne te legy az utolso,de aztan kozbeszolt az influenza, epp a ferjemet apolom...
De itt megint lesz mindenfele koru kismama,mert bar szeretem az en evszakos topikomat,megvallom en mar szivesen es elerzekenyulve olvasok szuletestortenetet is meg a nagypocakosok panaszait is...
Na,megint hosszu lettem!Kép

Varjuka tobbieket is!
szoszi 16+3
 
 


Sziasztok! Kép

De jó, hogy egyre többen vagyunk!!! Kép Kép Kép

Kitty,
Hú, ez elég rossz lehet, hogy pont most lesz látogatási tilalom a kórházakban. Hátha nem tart sokáig, a többi kórházban is max 1. hét után feloldották. Csakhát ha pont akkor leszel bent. Kép

Leone,
Tényleg csak pár nap van köztünk, de ezt én már akkor kiszúrtem amikor bekerültünk a tavaszi topik táblicskujába. Tudod már, hogy kisfiú vagy kislány lakik a pocidban?

Zsuzsu,
Gyönyörű a kislányod! Kép Jaj, de nagyon vágyom már rá, hogy én is a karomban tarthassam a picurinkat. (Bár azért remélem erre májusig még várnunk kell. Kép )

Egcsi,
Hát a hetek azért elég lassan kúsznak, másznak. Most éppen derékfájással kínlódok. Lassan belépsz a 2. harmadba; szerintem azok a legjobb hónapok. Na de nekem sincs okom panaszra, hiszen picurkánk mindent megér. Kép

Humi
26+3
 
 


Sziasztok!

Én is, én is itt vagyok!!! Kép
De jó, Leone olyan ügyes vagy!

Kitty! Tapolcáról, ugye? De régen hallottam rólatok. Kép És szülés előtt? Hű, de izgi!
Mi másfél évet vártunk a most 4 hónapos Péter babára. Kép Majd valamikor teszek fel róla képet a profilomba. Kép

Puszi mindenkinek! Remélem sokan bejelentkeznek majd ide. Kellene egy táblicsku, nem? Persze ki vállalja baba mellett? Kép

Andi
 
 


LeoneKép
Nem számonkérés, csak emlékeztetés.Kép

ZsuzsuKép
Zsófi nagyon szép!Kép

HumiKép
A derekam nekem is fájdogál, ha sokat állok, vagy takarítok, de ez semmi a rókakomához képest.Kép

Egcsi
14+4

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Végre én is ideértemKép Na jó, nem lesz mindig ilyen hosszú a levelem, ígérem, de a csajom napközben nem enged a géphez. Tök jó! Pocisok, anyukák együttKép

Leone
Annyira tuti ez a topic. Itt legalább mindenkit ismerek. 27. hetet kezded, nagyon telik az idő. Még visszatérve a cicigondolatra. Majd várd ki, mikor legalább másfél deci tejci még benne lesz külön-külön mindkettőben.

Kitty
Szia. Én is emlékszem Rád. Nagyon szurkolok. Várjuk a híreket és a születéstörténeted is. Nekem a magzatvizem kezdett el szivárogni, előtte nem is fájt semmim.

Egcsi
Hidd el, hogy nagyon gyorsan telik majd az idő. Élvezd ki ezt az időszakotKép. A barátnőm mindig azt mondta, hogy most (vagyis akkor) aludjam ki magam. Én meg nem hittem nekiKép

Humi
Mi volt a probléma? Csak úgy slagvortokban leírod nekem?

Szöszi
Szia Te is. Rád is emlékszem.

Zsuzsu
Szijjjjja. Hú, de sokat gondoltam Rátok. Gyönyörű ZsófiKép Úgy örülök, hogy újra irogatsz majd.

Lányok
Én már bele is csapok a sűrűjébe. Tegnap volt nálunk a védőnő. Egy fabatkát sem ér a csaj. Ő kérdezte régebben, hogy van-e elég tejci, mert Eszter nem hízik olyan sokat. Meg kezdte a tápszerrel, mondtam is, hogy felejtse el, mert nem vagyok hajlandó tápszert adni, mert igenis van tejem, a gyerekemet meg nem tudom tömni, mert úgyis annyit eszik, amennyit akar és nem fogom felpumpálni csak azért, hogy a könyvek statisztikáit hozza. Hozzá kell tenni, hogy a védőnő most végzett a suliban, természetesen nincs gyereke. Ma is nézte, hogy mennyit eszik. Ott állt mellettem féééél centire és nézte, hogyan szopizik a kicsi. Mondtam neki, ülj le nyugodtan, mert onnan is látni fogodKép, ráadásul így nem szopizik a pici, mert téged néz. Persze Eszter tele ette magát, úgyhogy meg is jegyeztem, hogy nem kell ide a tápszer.
Majd kioktatom Esztert, hogy ilyen nénikre nem mosolygunkKép

Andi28
2 napja mi sem alszunk rendesen. Szegény, remélem nem most kezdi a hasfájós időszakát 3 hónaposan. Tele van gázzal a csaj. Az a baj, hogy habzsol. Nektek mennyi ideig tart egy szopiztatás?

Bella2
Remélem majd Te is idetalálsz. Ti hogy vagytok. Nálatok minden ok?

Lányok
Ja azt majdnem elfelejtettem, hogy Nikie kislánya is megszületett, aki nem tudná, jan 28-án és Boglárka a neve.
Láttátok a szülőszobát? Annyira megható volt.
Ha minden igaz van friss kép a profilomban Eszterről.

Pusza
Bogár+Eszter
Névtelen
 


Sziasztok!
Előbb nem volt jó a profilom, de most megjavítottam, remélem a friss képet is sikerült feltenni EszterrőlKép

Még egyet Hurkinak
remélem most már tudod, miért is mondtam a kis hörcsögötKép


Kép

Megyek csicsizni, mert reggel aztán kelt a csajom
pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Olyan jó, hogy sokan kezdünk összejönni.

Egcsi!

Hát igen, ez már a célegyenes. Rékának fogják hívni a kiscsajt. Mindegyik lányom ilyen rövid nevű és a-ra végződik. A mi hosszú nevünk mellé nem akartam kiszúrni Velük még egy hosszú keresztnévvel is. (Dóra, Helga,Réka)

Humi!

Most állítólag hosszabb ideig lesz látogatási tilalom a megye kórházaiban, mert ez a szép idő kedvez a vírus terjedésének. Legalábbis az újság ezt írta.

Andi!

Majd rakjál fel képet, kíváncsi vagyok a nagyfiúra.

Bogár!
Attól félek egy kicsit, hogy majd elfolyik a magzatvíz és úgy mehetek be a kórházba. A nagyobbik lányommal jártam így, és utána nem jöttek a fájások. Aztán végig infúzión voltam, még felállni sem tudtam, és több, mint 24 óra múlva lett meg a Dóri. Nagyon elfáradtam a végére. Jobban szeretnék fájásokkal menni. Persze majd úgy lesz,ahogy meg van írva.
Neked nem volt elhúzódó a szülés?
Eszter nagyon szép kisbaba.

Kitty
39+2
 


Sziasztok!

Kitty! Szóval a 3. is kislány lett? Kép Férjedurad nincs elkeseredve? A kép már elkészült, de én nem vagyok elég ügyes ahhoz, hogy rávarázsoljam a szgépre. Kép Kép Kettőnk közül a párom az informatikus. De a hétre már nem igérem, mert ma du. vendégek jönnek, aztán holnap elmegyünk néhány napra anyukámékhoz. De remélem még szülés előtt odaér hozzád! Kép Drukk, hogy a 3. nagyon könnyen menjen. Kép A Réka nagyon szép név. Kép

Bogár! szopiinfót sajnos nem tudok adni, mert nálunk már nincs elég tejci. Kép A fele már tápszerben megy sajnos. Nálunk is lassan ment a hízás, a védőnő meg a doki állandóan mondták a tápszert, ettől teljesen kikészültem, ráadásul jöttek hozzá más gondol is, amitől éjszakákon át nem tudtam aludni, ez pont elég volt ahhoz, hogy szépen elmenjen a tejem. Kép Persze én is hülye voltam, most már tudom. Kép Mindig utólag okos az ember. 3 napig küzdöttem, annyit sikerült elérni, hogy valamennyi azért legyen. Igy utólag már szinte ennek is örülök, viszont hetekig rettentően bántott a dolog. Sajnos túl lelkizős vagyok. Kép Drukk, hogy neked ne legyen ilyen gondod. Kép Viszont nagyon halkan jegyzem meg, és csak ezen a topikon, hogy 2 napja jól alszunk. Egyszer kel fel hajnalban enni. Kép Igaz ma 3/4 6-kor már reggel volt neki Kép , de ez legyen a legkevesebb. Most is ott virgonckodik a kiságyban. Kép

Pocakos lányok! Kép Tényleg most aludjatok sokat. Kép NÉha én is nagyon vágyok már egy ujabb pocaklakóra. Kép Máskor meg mondom a férjemnek, hogy löjjön le, ha még egy gyereket akarok. Szerencsére ez utóbbi már nagyon ritkán van. Kép Kép Kép

Puszi!
Andi
 
 


Bogár! Eszter tündéri! Kép
 
 


BogárKép
Én tanács nélkül is alszom, nem is keveset!Kép A saját védönömböl sem nézek ki sok jót, bár eddig semmi bajom vele, söt, egyáltalán nem tűnik "rámenösnek".Kép Eszter tündéri, egyáltalán nem tűnik kiéhezettnek.Kép

KittyKép
Réka tetszik, nekem a Ráhel a titkos kedvencem.Kép

Képzeljétek, ma észrevették a boltban, hogy kismami vagyok! Akkor mégiscsak növöget az a pocak.Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Én is itt vagyok!
De jó ez a topik! Leone köszi.Ez egy Örömtopik, Sikertopik, Álomtopik ragozzam még?

Zsuzsu olyan helyes a kiscsaj!

Bogár, akkorát röhögtem Hörcsögkirálylányon! Tündéri! Megyek ha kilábalok a bacikból és meggyömöszkélem. Van rajta mit fogni.

Szöszi én is 16+4

Kedden megéreztem amint mocorászik odabent valaki Kép

Hurki Kép (Optimacska)
 
 


Sziasztok,
no, télleg idetaláltam végre.
Ez így érdekes, mert itt most mindenféle stációban lévõ kismama jelen van, lehet tapasztalatot cserélni, ill. andalogni régmúlt terhességen és szulésen.

Egcsi, a lányomról nem tudok képet feltenni, mert béna vagyok. Majd egyszer talán lesz ido rá, hogy próbálkozzam. De, elárulom, szerintem olyan kis szabályos kerekfeju. Majd egyszer azért kuldok róla képet.

Bogár,
Piroskánál én kétszer voltam, de már elso alkalommal is babásan, csak még nem tudtam. De ha neked nem találta el a nemét, akkor megnyugodtam, nem boszorkány.
Egyszer még régebben láttalak a budaörsi Ikeában, de mire rájottem, honnan is ismeros az arc, már messze jártunk.

Amúgy sokat bukik a lánykám, refluxos egyelore. VVan valamelyikotoknek ilyen gondja?

bella
bella 2
 


Haho!

Hurki!Kép
De jo neked... Engem mar 2x is atvert,szoval hogy ugy ereztem erzem,aztan nagyon figyeltem es semmi,masnap sem.Ugy latszik,csak bekepzelem.

Lanyok!Kép
Ma derult egbol villamcsapaskent ramtort a gyomoreges.Kép A kismamakonyvemben a jotanacs a kovetkezo:haztartasi keksz brrrKép,semmi fuszerKép es majdnem ulve alvasKép Hat,ez jol hangzik,mi?Valaki valami humanus de hatasos gyogymodot tud?
szoszi
 
 


Szöszi, nekem párszem mandula elrágcsálása szokott segíteni.
Névtelen
 


Hurki!Kép
Úgy örülök, hogy így örülsz! Kép
Gratula, te is megérezted végre, az egyik legcsodálatosabb dolgot az életben! Kép

Szöszi!Kép
Nekem nem sűrűn volt még, de a 20. hét körül nekem is égett a gyomrom, nekem a tej vált be. És ne edd teljesen tele magad, sokszor, kevesebbet és hagyd abba mielőtt jóllaknál. Nem könnyű, de ez van.

Egcsi!Kép
Férjem megcsinálja a képet a hét végén, természetes fényben, mert most mindig sötétedés után ér haza.

Bogár!Kép
Eszter nagyon aranyos!KépKépKép
Ügyes vagy, jól leszerelted a védőnődet! Szerintem igazad van!

Humi!Kép
Nem tudom, hogy kisfiú vagy kislány-e, nem is kérdezzük meg, úgyis mindegy, csak egészséges legyen!

Andi!Kép
Én mostmár hétfő óta itthon vagyok, próbálok aludni nagyokat, nincs is benne semmi hiba! Csak az a baj, hogy nem lehet előre kialudni magunkat, később úgyis ugyanolyan fáradtak leszünk.
Mit kellett volna másképp csinálnod a szoptatásnál? Engem leaglább annyira foglalkoztat ez a kérdés, mint a szülés.
én is várom a fényképet!

Puszi, Leone

KépKép
 
 


Szoszi!
Én se állandóan érzem a motoszkálást csak akkor annyira egyértelmű volt. Aztán ma nem tudtam odafigyelni rá és nem is éreztem így, de holnap megint pihizek és remélem ő is úgy gondolja majd, hogy megörvendeztet.
Gyomorégésem nincs de el tudom képzelni, hogy a hamlet, abonett is segíthet. Ez jobb mint a háztartási keksz? Kép
Ma egész nap zabáltam. Mindent mindennel és nonstop.
Csajszik segítsetek állatira viszketnek a mellbimbóim. És mintha száraz is lenne rajta a bőr. Kenem mint a félőrült nívea tégelyessel,tudjátok jó zsíros krém, de nem sokat és és viszket de nagyon. Meg amúgy is vakarózom mint rüheskutya szinte mindenütt viszket a bőröm.
Pusz bolhásHurki
 
 


Sziasztok!

Kitty,
Nagyon izgi lehet így a finisben. A leánykáid nagyon várják már a kicsit? Amúgy szép nevük van! Kép

Szoszi,
Én is kínlódok a gyomorégés miatt. Igazán jó módszert nem találtam, mert szinte mindegy mit eszek minden lefekvésnél előjön. Annyit észrevettem, hogy ha egyszerre sokat eszem akkor sokkal rosszabb, mintha sokszor keveset. Ami még bevált: vettünk egy kifli alakú szoptatós párnát, azt a fejem alá téve, szinte félig ülő helyzetben tart és mégis nagyon kényelmes, így végre nagyokat tudok aludni. Legvégső esetben marad a Maalox szirup. (A dokim az Almagel-t ajánlotta, de sehol nem lehet kapni.)

Leone,
Akár fiú, akár lány lesz, de tutira szép neve lesz, nekem legalábbis tetszik amiket választottatok. Kép

Bogár,
De kis aranyos a képen Eszter! Kép
A történetünk röviden: Én egy kicsit kilógok a sorból, mert soha nem volt gondom a teherbe eséssel, csakhogy.....
...első terhességből sima szüléssel egy aranyos kisfiú (illetve mostmár nagyfiú). Ezután pedig a kálvária; sok-sok év alatt összesen 6 terhesség eredményekent 8 elvesztett baba (mindegyik 9-10 hetesen szakadt meg). Persze közben rengeteg kivizsgálás és sehol semmi problémát soha nem találtak. Orvosváltások, újabb viszgálatok, stb.
A lényeg, hogy végre immunológiai vizsgálaton kiderült, hogy egy kicsit jobban alvad a vérem mint kellene és ez kora terhességben a kialakulóban lévő méhlepény ereinek az elzáródását okozza. Ellenszere: napi 1 gyerek aszpirin (arra inkább nem gondolok, hogy ennyin múlt a picik sorsa) és jelenleg is naponta injekciózom megam kis dózisú heparinnal. Többb mint 10 év kellett hozzá, hogy kiderüljön mi a gond. A legmengdöbbentőbb benne az, hogy nem is olyan ritka ez a probléma, mint ahogy nálunk kezelik és az angol szakirodalom szerint nagyon sok korai vetélés (látszólagos meddőség) okozója.
Hát röviden ennyi a történetünk.

Jó éjszakát mindekinek!
Humi
26+4
 
 


Lanyok!KépMindenki!Kép

Tegnap megirtam az evszakos topikomba,aztan valamiert kifujt a babanet,nem jott be az oldal:

FIAM LESZ!!!!!Tegnapi uh-n doki ba azt mondta,hogy mindene van,ami egy fiunak kell.Szerinte 95%.
Vegig ugy ereztem,hogy lany,a fogamzas idopontja es minden erre mutatott...Hat,tevedtem,csak az apja meg a kinai horoszkop nem tevedettKép

Viszont alacsony az AFP-m.KépAz also hataron van pont,a doki szerint alacsony.Az uh-n mindent rendben talalt.Nagyon kiborultam tegnap,de most hogy utanaolvasok,rajottem,hogy ez az AFP olyan korulbeluli es sokat nem mond,meg ha alacsony vagy magas se, de azert ma megyek megismetelni. Remelem magasabb lesz (ebben bizunk,mert csak 16+1 voltam mikor levettek) es gyorsan elfelejthetem a tegnapi estet,amikor urom vegyult a nagy orombe.Kerek egy kis drukk-ot!

Nem akarom rontani itt a hangulatot,a lenyeg:
Az en Katam tulajdonkeppen Balazs Kép!

NevtelenKép,LeoneKép,HurkiKép,HumiKép!
Koszonoma jotanacsokat gyomoreges ugyben...Valamelyik csak bejon.Meg aztan hatha elmulik,ahogy Leonenak is.Azt mondjak ha hajjal szuletik,akkor eg a kismama gyomra.Na,az enyemnek nem kell copf,mar tudjuk,hogy kisfiuKép.

Humi!Kép
Hat,ez nem piskota kalvaria,amit kijartatok...De egyetertek,nem ragodni azon min mulott,hanem orulni a megoldott helyzetnek!

Hurki!Kép
Tegnap este megint ereztem egy-ket alkalommal,gyors egymasutanban.Szerintem ezta datumot fogom megjegyezni.Csak furcsa,hogy megerzem es varom a kovetkezot,de futyul ram...

szoszi (+KisBalazs)
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen a dícsérő szavakat Zsófira.Kép

Hurki: És minden bolhás kismamaKép
Nekem is szörnyen viszketett a hasam, meg úgy általában mindenütt a bőröm. Ami nekem bevált, az a sima egyszerű; hidrofil krém, amit gyógyszertárban lehet kapni és megegyezik a babafürdető; krémmel. A barátnőm nőgyógyásza ajánlotta éa tényleg nagyon jó, nem beszélve, hogy szemben a több ezer forintos terhességi csíkok elleni krémekkel ez kb. 200 Ft, receptre meg kb. 20Ft. Ez egy nagyon zsíros krém, de közben meg vízben oldódik, így fürdésnél mindig lejön. Ezzel szokták a babákat is füröszteni.

SzosziKép
Ha az uh-on minden rendben találtak, ne aggódj az alacsony AFP miatt. Nagyon sok esetben alacsony és a babának semmi baja. Nekünk 0,7 MOM volt, majd 1 hét múlva újra annyi, pedig nőnie kellett volna. Gondolhatod, hogy meg voltunk ijedve, de az UH-on minden rendben volt (voltunk 4D-n is a 20. héten) és az orvos is nyugtatott. Felesleges volt a sok aggódás, meg sírás, mert Zsófikám hála Istennek makk egészsséges. Én már csak azt nem értem, hogy miért végeztetik el még mindig az AFP-t, amit már sok ny-európai országban nem csinálnak, mert nagyon sokszor ad téves eredményt.

Gratulálok a fiadhoz!Kép

BogárKép
Eszter nagyon aranyos és nem tünik úgy, mint aki éhezne.Kép Nagyon jó, hogy nem adtál neki tápszert. A szopós kisbabák maguk szabályozzák, hogy mennyit esznek, ezért nem is lehet őket például túletetni sem. Tudod, azt szokták mondani, hogy ha van naponta 4-5 pisis, meg 1-2 kakis pelenka, akkor elég neki a tej.
A szoptatással egyébként mi is megjártuk a magunk kálváriáját, elég nehezen indult az elején (ennek nagyrészt az volt az oka, hogy a szülésnél fellépett komplikációk miatt én az intenzívre kerültem 2 napig és így Zsófit csak a 3. napon tudtam megszoptatni, addig szegénykémet gondolom tápszerrel tömték) Így tulajdonképpen legfőképpen az ő; érdeme, hogy soha nem fogadta el ennek ellenére sem se a cumisüveget, se a cumit, csak a cici kell neki. Már 7 hónapos, de még szinte csak szopizik (reggel kap egy kis almát, de eddig főleg kiköpte, most kezdi elfogadni a Drágám néhány napjaKép)

Nálunk egyébként hála Istennek minden rendben megy, csak az éjszakázást bírom nehezen, ugyanis Zsófi 2-szer akar enni éjszaka is. Megjegyzem 3,5 hónapos koráig átaludta az éjszakát.

Lányok! AZ tényleg nagyon igaz, hogy a terhesség alatt nagyon sokat kell pihenni. Ha akkor jól kipiheni magát az ember, kitart néhány hónapig és az éjszakázások ellenére sem érzi magát az ember holtfáradtnak.

Zsuzsu
 
 


Sziasztok!

Viszketős lányok, ez nekem is ismerős. Igaz nekem a sima Avonos testápoló jó volt, de abból sok kellett. Kép

Zsuzsu! Te nem tudom hogyan tudtad magad előre kialudni, nekem sajnos nem sikerült. Kép Állandóan hulla fáradtnak érzem magam. Na, de majd lesz ez jobb is. Kép
Leone! A szoptatási kudarcról majd inkább magánban, jó? Ha valamikor lesz több időm.
Szoszi! Gratula Kisbalázshoz! Kép Az egyik legszebb fiú név szerintem. Kép Csak nálunk már van a családban. Kép Nekem csak 0.67 volt az AFP-m. És egy egészséges babócám van. Szóval ne aggódj! Szerintem az már semmit nem ér!!!! Kép
Bogár! Sajnos elkiabáltam magam. Kép A ma éjszaka már nem volt olyan jó! Kép De azért még reménykedem. Kép

Szép hétvégét mindenkinek! Mi elmegyünk néhány napra anyukámékhoz! Kép

Andi
 
 


Sziasztok!

Ugye nem gond, ha én is írok? Kicsit félve, de azért csak nem néztek ki...
A magára (viszonylagKép, nekem) sokat várató Nátán már 19 hónapos, a pici meg a pociban 8 hetes.

Zsuzsu!

Olyan jó hallani rólatok.
Zsófi nagyon aranyos!Kép
Néha nosztalgiázok, hogy mi lehet a többiekkel. Babásokkal, akiről nem nagyon hallottunk, csak esetelg azt, hogy megszületett a kis jövevény.

Bogár!

Tök jól csináltad. A legfontosabb az, hogy sok önbizalmad legyen, és akkor nem nagyon tudnak összekavarni holmi védőnők. Sajnos az is igaz, hogy utólag sokkal könnyebb okosabbnak lenni, mert akkor már tudja az ember, hogy mit kellett volna tennie.
Eszter egyáltalán nem úgy néz ki, mint aki éhezik!KépKép
Nátán sokkal vékonyabb volt mindig is, de ő egy ilyen alkat. Én nem nagyon engedtem volna ennek ellenére beleszólni a szopiba (de ő már nem az első gyerek, nem nagyon lehetett ilyesmivel ebizonytalanítani). A mai napig szopizik (igaz már csak 1-2-szer egy nap), és mellé olyan mennyiségeket eszik meg a "rendes" hamiból, hogy időnként túltesz a 4,5 éves bátyján. Ennek ellenére a mai napig vékony, így 1,5 évesen is csak 10 kg körül van.

Hurki!

KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


SzösziKép
Pattogatott kukorica.Ha lehet natúr, semmi só!Kép
Gratulálok KisBalázshoz!Kép Már én is tudni akarom! Az AFP miatt ne izgulj, ha a doki mindent rendben talált az UH-n akkor végképp ne! Már írtam a másik közös topikunkban is, hogy 37%-ban hoz jó eredményt az AFP, ami nem egy jó arány. Különben engem a védőnőm direkt később küldött, majdnem betöltöm a 17. hetet mikor megyek. Szóval nyugi és örülj a kis kukacosnak!Kép

LeoneKép
Okés!Kép A párom is jön haza talán jövő héten hétvégén és akkor az én pocakom is reflektorfénybe kerülhet.Kép

HurkiKép
Nekem nagyon bevált a Baba testápoló száraz bőrre, tudod a kék-fehér pettyes.Kép

HumiKép
Megdöbbentő, hogy ilyen egyszerű kis dolgon múlhat a babák élete. Lényeg, hogy végre sikerült!Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok KépKépKép

én is itt vagyok!!
Történet: 2001-ben egy molás terhesség, ami után 2 évre el lettunk tiltva a gyermekcsinálásnak még a gondolatától is. Aztán ennek letelte után csatlakoztam a ma megint megjött topikba és fél év után fogant meg a pocaklakónk. Nagyon sok izgulás volt a terhességem legelején, még most sem nyugodtunk meg tökéletesen, de ma töltöm a 11. hetet es a legutolsó UH szerint eddig minden a legnagyobb rendben Kép Még a tarkóredo mérés visszavan, addig 2 hét még...

Amúgy Finno-ban élunk, a férjemmel aki finn Kép Itt is fogok szulni, egy kisvárosban Helsinkitol nem messze. Még dolgozom és ha minden rendben, akkor szeretnék továbbra is.

Ennyi rólunk, próbálok majd bekapcsolódni.
A babák nagyon nagyon szépek!!! Gratulálok minden már anyukának Kép Karmen Orsiját is láttam a szegedi topikban, csodaszép kiscsaj! Kép

Szép hétvégét!
Soraya
 
 


Hahó hahó!

Köszönöm a tippeket, holnap az első gyógyszertárban megveszem az összes fellelhető krémet, magamra kenem mindenhol, és ha viszketni merészelek hát nem is tudom mit teszek.Kép

Beszti, gtaula az újabb jövevényért! Nátán milyen óriási. Még emlékszem, hogy a talin fogdostuk, hogy "megfertőzzön" minket a babaillat.Kép

Szoszi! De jó, hogy tudod a nemét. Mi csak sejtjük, de azt nagyon. Szintén Balázs. Kép Szoszi vannak véletlenek? Hétfőn voltam 16+1 napon AFP-n én is, bíztató Képmit ne mondjak a történeted. Jó akkor előre felkészülök, hogy esetleg alacsonyabb lesz ne essek kétségbe, de nekem sokára lesz meg az eredménye. Ja és a bacik, köhögés hőemelkedés miatt izgultam, hogy nehogy baja legyen, UH-on doki megnyugtatott, olyannnyira, hogy el is felejtettem minden mást Kép pl megkérdezni a nemét. Hát ez van na. Így mi még nem tudjuk. De ma is csikimikizett belülről Kép
A párom se lesz már kispapásabb. Tegnap megkaptam első kantáros kismamanacimat, anyu varrta flanel-kismackós. Párom a komoly üzletember Kép meglátta, kitömette a hasamnál, majd ölelgetett jobbról balról hátulról elölről és lelkendezett, hogy így is átér és milyne szépek vagyunk én és Balázska. Olyan édes.Neki is támadnak a hormonok? Kép

Nos akkor gömbölyödős hétvégét kívánok minden kismamának, sok tejet a megszületett babáknak és nyugodt éjszakát a mamáknak.

Puszi Hurki Kép
 
 


Lányok, ezt nem bírom nem kitenni ide! Edelweiss írta a megint megjöttbe. Ha olvasod Edelweiss előre is bocs miért megtettem, nem akarok belemászni a lelkedbe hogy én közlöm a többiekkel de annyira nagyon jó hír!!! Úgy gratulálok!

"Hidd el vannak csodák. A kisfiam is Kaáli baba és az 1. lombik sikerült. Ráadásul összesen 1 db. petesejtet sikerült produkálnom összesen. Padlót is fogtam akkoriban rendesen. Most meg... 2 baba lubickol a pocakomban, akik elmúltak 10 hetesek. És minez spontán, úgy, hogy egyikünk családjában sem voltak ikrek eddig. A doki szerint kétpetéjűek. Nem védekeztünk, mert úgy voltunk vele, hogy egy lombikos baba után úgysem lesz túl egyszerű a dolog, szóval minek, meg különben is, ha becsúszik akkor mostmár jöhet és örülni fogunk neki. Hát mit mondjak. A 2. ilyen ciklusban becsúszott. Szóval fel a fejjel!!!!
Puszi,Edelweiss "
gratulaaaaa
mindenlébenkanálHurki
 
 


Sziasztok!

Szöszi,
Ne izgulj az AFP miatt. Tényleg nagyon sokszor ad téves eredményt. Mi elhatároztuk, hogy biztosra megyünk - már amennyire lehet - és megcsináltatjuk maszek alapon a fizetős AFP viszgálatot is. Épp a betöltött 16. hét után egy hétfői napon voltam a kötelező AFP-n, másnap, kedden pedig a fizetősön. Az eredmény: a hétfői AFP értékek tökéletesek, a keddi alacsony (majdnem a fele a másiknak). Dokik egyértelmű állásfoglalása szerint ilyen nincs, egy nap alatt ennyit nem változhat, úgyhogy valamelyik érték nem jó. Persze jól megnézték picurkánkat UH-n kétszer is (3D-n és 2D-n is) és szerencsére nem találtak eltérést. Nos ennyit az AFP megbízhatóságáról. Ne izgulj miatta!

Humi
26+5
 
 


Haho Lanyok!

Mi is csatlakoznank, mint egykori oszlopos tagja a megint megjottnekKép Lacko immar 13 honapos, gyonyoru nagyfiuKép

Jo otlet volt ez a topik, meg az ilyen regen latott ismerosok is elobujtak, mint ZsuzsuKép Telleg, mi volt a gaz a szulesnel, nem is irtal rola (vagy nem olvastam).

Tok jo latni a regi arcokat, igazan elokerulhetnenek a tobbiek is, pl Edirol tudunk valamit? Es Dorisek, jol vannak? Telleg, nem kene szervezni egy talit, regi es jelenlegi topiklakokkal akar? Nekem hianyoztok (mar foleg azok akiket ismerek szemelyesenKép).

Na befejezem az omlengestKép

Pusssz: orsoly
 
 


Sziasztok Pocisok és Anyukák!

Na hát én újra hosszúra sikeredtem....bocsi

Kitty
De igen. Elhúzódó volt a szülés. Hajnali 3 h elfolyt a magzatvíz, aztán este 8h -ig semmi. Viccesen mondtam is a férjemnek, ha ez a vajúdás akkor simán kibírom, na aztán jöttek a fájások. Éjfélkor kaptam infúziót, mert annyira fáradt voltam, hogy már a fájások is gyengültek, nemhogy én. Hajnali 2 h 11 született meg Eszter. Összességében viszont kb 5 órát vajúdtam, szerintem az nem olyan sok első szülésnél.
Mire ezt elolvasod addigra már lehet, hogy otthon leszel a manóddalKép
3 kiscsaj fantasztikus lehetKép

Andi
Nálunk ugyanez volt. A védőnő csak húzta a száját, mikor rátettük a mérlegre a picit. A dokinő is megkérdezte, hogy elég-e a tej. Persze otthon ment a lelkizés. Biztosan nincs elég tejci, vagy lehet, hogy én nem adok eleget neki… A férjem nem győzött nyugtatgatni. Persze én meg voltam győződve róla, hogy igenis van tejem, de a kisördög soha nem alszik, tudod. Még a laktoherbet is elkezdtem inni, nem beszélve a töménytelen mennyiségű vízről amit minden szopiztatás után megittam. Be akartam magamnak bizonytani, hogy nincs igazuk, mert a törpicur 3-4 órákat aludt, nem sírt. Azt pedig egy anya megérzi, ha nincs elég tejci. Odaadtam neki mind a két cicit (a másodikat persze csak rövid időre), ami pedig lefolyt a cumisüvegbe szokás szerint már nem kellett neki. Én is tudom milyen szar érzés ez. Tudom, hogy az anyatej a legjobb, de gondolj bele hányan nőttek fel tápszeren. Ha ez van, ez van. Én is tápszeren nőttem fel és tessék semmi bajom.
Peti már 4 hónapos elmúlt vagy most lesz, ugye? Jó pihit anyukádnálKép

Pocisok és anyukák
A védőnőktől óvakodniKép

Egcsi
Jó érzés, hogy már észreveszik, ugye a kispocit. Majd kérünk fényképet, okszi?!

Hurki
Nagyon találó a topic-megnevezésedKép Én mellbimbószáradásra egyszerű sertészsírt használtam/használok. Ez szopiztatásnál is jól jön majd. A hasviszketésre pedig sima babaolajat használtam. Na most ebből a sok jó tanácsból hozzál ki vmitKép
Csak aztán nehogy puncis legyen a végénKép én is azt hittem az elején, hogy aztán mégisKép A férjed cuki-muki!

Bella
Máskor légyszi hamarabb kapcsolniKép Eszter is nagyon sokat bukik. Neked konkrétan megmondták, hogy Luca refluxos, vagy miből gondolod. A hasi uh nem is emlékszem mikor van, még a korházban a koponya uh-al együtt, vagy a 6 hetesen küldhetnek el a dokik? Én is féltem/félek, hogy refluxos lenne a manó. A dokinő szerint viszont nálunk irtó sok levegőt nyel szopizásnál, mert baromi sok a tej és csak úgy ömlik a szájába, na meg nem beszélve a mohóságáról. Csak habzsolva tud enni, pedig mindig mondom neki, hogy ez mind a tiéd kicsimKép Állítólag refluxnál akár fél méterre is elhányhat a pici. Szóval kiváncsi lennék, hogy Ti miből jöttetek rá?
A refluxot egyébként úgy tudom, hogy 1 éves koráig kinőhetik, ha nem akkor viszont meg kell operálni. Na ezt én nem igazán akarnámKép

Szöszi
A mocorgászás az elején még nagyon héba-hóba észrevehető. Aztán majd lehet, hogy éjszaka arra kelsz, hogy a kistörpéd bulizik odabentKép
Gyomorégésre esetleg a ropi?
Gratu a fiúcskáhozKép Az AFP érték csak összezavarja a kismamák fejét és csak arra jó, hogy megnövekedjen az adrenalinszint.

Humi
Én csak itt hümmögök. Eszméletlen sok az a 10 év, de minden jó, ha a vége jó és hogy mégis volt vki olyan okos, hogy ezt a problémát meglelje. Kézfogás vele.

Zsuzsu
Annyira jó, hogy még mindig tudod szopiztatni. A férjemmel úgy beszéltük meg és, ha a tejci engedi 6 hónapos koráig csak tejci, aztán állítólag már nem elég a teletáplálásra. Úgy látszik nem csak én vagyok egyedül ezzel az elég a tej vagy nem sztorival.
Én most csak azon mosolygok, hogy minden könyv csak a szépet és jót írja le, de a nehézségekről senki nem beszél, ezeket úgy látszik a saját szakállunkra tanuljuk meg.

Beszti
Szijja neked is. Hihetetlen, hogy telik az idő. Nektek ő lesz a 3. (2 fiúcska), ugye, ha jól tudom. Gratulálok. Annyira jó, hogy ismerős nevek újra feltűnnek, de már a soronkövetkező pocaklakóról dumcsizunk velükKép Nem tudom emlékszel-e rám, még Edinél is összefutottunk egyszer egy kertipartin.
A szopiztatásról pedig uúgy gondolkozunk. Az önbizalom a lényeg, na meg mi ismerjük a gyermekeinketKép

Soraya
Üdv neked is. Csak ne izgulj, nem lesz semmi problemKép

Lányok
Tök jó. Eszter már olyan ügyesen eljátszik egymagában fél, de akár 1 órát is. Most már fogdossa a játékokat, minden érdekli, nem beszélve arról, hogy mennyire nagy dumagép lett.

Orsoly
téged is üdv. Hát így a végére már elfogytam a szavakbólKép gondolom nem csodálodKép

Lányok
a taliban én is benne vagyokKép Remélem Ti is igent mondtok rá.

Pusza
Bogár + Eszter

Bogár
Kép
Kép
 
 


Lanyok!Kép
Mindenkinek koszonom a biztatast,mar sokkal jobban vagyok.Nem is izgulok igazan,picit ott van a tudatalattimban,de apa megigerte,hogy teljesen egeszseges lesz, es ettol megnyugodtam...Kép Elvegre o megmondta azt is,hogy lesz kisbabankKép es azt is,hogy fiuKép
Ideje lesz ra is hallgatni picit,nem igaz?

Hurki!Kép
Mar en is erzem...Csutortok ota biztos vagyok benne,hogy o az, lehet,hogy elotte is o volt...Azt a datumot jegyzem meg. Hihetetlenul jo erzes! Az AFP miatt ne izgulj,nem biztos,hogy neked is alacsony lesz, en valojaban 2 nappal fiatalabb vagyok a hivatalosnal,es lehet,hogy azert is...
Ja! Es en is viszketek (az elejen jobban),mondtam is,hogy nem terhes vagyok,hanem ruhes,allandoan undoritoan vakaroztamKépKepzeld,nekem meg hamlott is a hasam...

Humi!Kép
Koszi! Arra en is rajottem,hogy jobb ha csak picit eszek egyszerre. Es Balazs a konnyu eteleket,pl halat jobban kedveli,akkor kevesbe eg.Es megprobaltam kicsit kevesebb fuszerrel enni.


Zsuzsu!Kép
Minket is megneztek uh-n,nem latszott semmi elteres.Aztan 16.-ra van idopontunk 3D-re is,remelem ott is megnyugtatnak. Kezdem en is azt hinni,hogy nem veletlenul nincs ez a vizsgalat sok helyen. NEm nezhetjuk meg Zsofit is kepen? Nekem is tetszett ez a nev...de mar nem aktualis,mint tudjukKép

Egcsi!Kép
EN is azt elvezem legjobban,mikor a csalad amuldozik,hogy mekkora a hasam.Hat,az szuper jo erzes.Es a pattogatott kukit is szeretem,igaz,eddig sok soval ettem.

Bogar!Kép
A kishorcsogod ennivalo.EN regebben azt mondtam,hogy a terhesseget varom leginkabb, es az elejen is azt,hogy nem banom ha 2 ev mulva jon is ki,addig mocorogjon csak nekem es legyen szep nagy hasam,annyit vartam ra...De igy,mikor neha megnezek egy-egy ilyen kistundert,megvallom elfog a vagy,hogy megfogdossam,megszaglasszam mar a sajatomat is.Megse maradjon 2 evig...Kép

Soraya!Kép
VEgre megvagy!Itt majd legy aktivabb,alakitunk ujra ejszakai muszakot,jo?

Kepzeljetek,tegnap apa meghivta anyat es KisBalazst etterembe,megunnepeltuk azt a kis kukacot a laba kozott.(igy unnepeltuk volna a puncit is szerintem Kép)Halacskat ettem es palacsintat es utana setaltunk kez a kezben.Olyan jo allapotosnak lenni...
Most megyek vasarolni,mert d.u babaklub lesz nalunk,jon a ket baratnom a 3 es 5 honapos babajaval...

Kellemes hetveget!
Bogar babarjaira torok ezzel a hosszusaggal...
szoszi 16+5

U.i:Mi lehet Kittyvel?Megyek is megnezni a frissbe...
 
 


Sziasztok!

Szöszi!
Én még mindig itthon, csak egy kicsit feltorlódott a dolgom, azért nem jöttem.(Egy kis finom dudulás a fürdőben, szakember jött, aztn mikor végzett lehetett takarítanom, kilépőket kimosni,stb) Szülés előtt a legjobb teendők. Nem erre vágytam,de ez van.
Most az érkező esti hidegfrontba reménykedem, meg a mai teliholdba, aztán majd meglátjuk. Most abszolút nincs semmi előjele a dolognak.

Bogár!
Hát ezért tartok én a magzatvíz elfolyástól, mert eléggé menyújthatja az időt, és mire tényleg az igazi fájások vannak, már totál kifárad az ember lánya. Másodszor mikor fájásokkal mentem be 4 óra múlva már a megfigyelőben babáztam. Hát az sokkal jobb volt.
Na, megyek teregetni, meg vasalni, mégis legyen ruhájuk az itthoniaknak, ha be kellene mennem.

Kitty
39+4
 


SorayaKép
Végre előkerültél! Már éppen kerestetni akartalak.Kép
Örülök, hogy minden OK.Kép

HurkiKép
Nagyon édi a párod, a kispapák is tudnak annyira lelkesek lenni!Kép

BogárKép
Fénykép lesz, ha előkerül a kispapa.Kép

KittyKép
Drukk! Már közela "vég"!Kép

Egcsi
15

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

BesztiKép
Gratulálok a pocaklakódhoz! Remélem, a második nekünk is majd könnyebben, illetve hamarabb sikerül.

BogárKép
A tejci 6 hónapos kor után is elegendő. Erre élő példa Zsófi, aki a nem csekély születési súlyát (4300 gramm) már 4 hónaposan megduplázta. Most pedig 7 hónaposan 10 kg és szinte csak tejet kap még, ahogy fentebb már írtam. Én azért próbálok már neki mást is adni, de eddig nem sok sikerrel. Főként egyébként azt szereti, ha anyatejet keverek a szilárd ételbe, például krumpliba, sütőtökbe, amiket 1 hete már kóstolgat, de 2-3 kanálnál még nem jutottunk tovább, szóval még mindig csak a tejet akarja.

HurkiKép
Jó, hogy Te is itt vagy. Gratulálok a csodás pocaklakóhoz és a kispapához is!Kép

OrsolyKép
Üdv Neked is. A szülésemmel nem szeretném riogatni a kismamákat, ezért csak távírati stílusban. Bent maradt az óriási méhlepény egy darabja, rövid altatásban akarták kivenni, altatás végén leállt a szív, a tüdő, 2-szer újraélesztés, majd 1 nap alatt csodaszerű felépülés, azóta minden rendben. A kórházban 20 éve nem volt ilyen, több százezer szülésre jut egy, szóval a statisztika letudva egy időre.

Megnéztem a profilod, nagyon szép a kisfiad!Kép

SzosziKép
A profilomban van kép Zsófiról.

KittyKép
Óriási drukk a szüléshez.

Zsuzsu
 
 


Zsuzsu: jezus, ez telleg horrorKép De akkor vegulis nem a szulessel volt gaz, hanem az altatassal nem? Szegeny te....nem lehetett konnyu (bar lehet a szeretteidnek meg rosszabb lehetettKép).

Ja es Lacko kb 8 hos koraig csak anyatejen elt, 6 hosan kezdtuk a hozzatapit, de nem volt hajlando enni. Aztan egyik naprol a masikra elkezdte, mostanra mar belpoklossa notte ki magatKép Annyit eszik szerintem mint egy ovodasKép

Ja es egy hir a vegere: ujabb csemetevel gyarapszik a topik (legalabbis remelem nem lesz semmi baj), utban van a kisteso, 8 hetes mostKép

orsoly
 
 


Sziasztok!Kép
Csak gyorsan beköszönök, sajnos nem vagyok túl jól, csúnyán megfáztam. Most próbálom kúrálgatni magam, de így, gyógyszerek nélkül nem egyszerű. Szerencsére lázam nincs. Kép

Egcsi!Kép
A képet a saját honalpomra fogom feltenni, és megírom a címet ahol meg lehet tekinteni, egyéb más dolgokkal együtt. Kérek még egy kis türelmet, mert eddig percdíjasan interneteztem, de ha minden igaz holnaptól lesz ADSL, akkor majd jobban nekilendülök.Kép

Szöszi!Kép
Amúgy a nagy bölcs gyomorégéses tanácsok után, még aznap este nekem is égett a gyomrom, meg másnap is, de a tejivás megint megoldotta szerencsére. Azóta nem volt, van helyette ez a megfázásKép, ez még rosszabb, aludni sem tudok jól, rossz a közérzetem, nagyon fáj a torkom és tele van a fejem, meg fújom az orrom. Remélem te jól vagy azóta, nem ég már a gyomrod!

Puszi, Leone(26+5)

KépKép
 
 


Leone,
oscillococcinum homeopátiás és megfázásra jó, a
stodal homeopátiás és köhögésre jó, a
lándzsás utifű szirul módjával! köhögésre jó, a
bioparox orrfolyásra, arcüreggyuszira, torokfájásra jó
van valami sókivonatos orrspray is amit lehet nyugodtan használni,
fülfájásra fülgyertyát
mi kellhet még...Szóval van mit használni, élj vele ha már úgyis muszáj. És 39,4 fölött biztonságosabb egy lázcsillapító mint a láz.
A bioparoxról csak annyit, hogy szombaton én is vettem, a Cora-ban ebéd után ki is próbáltam. Befújtam vele. Annyi időm maradt hogy rohamtempóban kiborítsak a gyógyszeresszütyőből mindent és belepakoljam az ebédet. Egy minutum alatt felborította a gyomrom. Élő ellenreklám voltam az étteremben. De Marcsinak pl bevált a bioparox, úgyhogy van pozitív példa is.

Orsoly, gratula az új babához, én úgy látom, mi akik eddig azt hittük ez a meddőségi cécó arra legalább jó, hogy majd idősebb korunkban ne főjön a fejünk hogyan védekezzünk, na tessék, csak úgy potyognak a gyerekek...Kép

Lányok én azt olvastam, hogy finom buborékolás érzésű a mocorgás. Hát Balászka aki mint tudjuk akár Grétike is lehet, szerintem páros lábbal ugrált odabent vasárnap. KépHogy lehiggasszam a párom a hasamra tette a kezét, mert azt is olvastuk, hogy az apa érintésétől eleinte idegenkedik és nem mocog. Hát a mi kicsikénk tojik a könyvekre. Kép

Ha napi 3-szor használom a hidrofil krémet a bolháim fele eltávozik. Kép de a mellbimbómra bevállt az "olyan nyugodt vagyok mióta a bepanten vigyáz a mellbimbómra" Kép Jaj lőjetek le iszonyat szófosásom van Kép
Pusz Rühi Kép (HUrki)
 
 


Sziasztok!

Hurki!
Milyen tájékozott vagy homeopátiás témában! Kép Tanultad vagy csak úgy hobbiból ismerted meg? Nincs valami jó szer derékfájásra is? Az utóbbi időben igencsak szenvedek tőle, pedig soha azelőtt nem volt ilyen problémám.
A mocorgást szerintem mindenki másképp érzi meg először. Én pl. szinte sehogy. Kép Csak kb. 1 hete érzem rendszeresen Ficánka rugdosását, pedig már kb. 2 hónapja éreznem kellene. UH-n jól lehetett látni, hogy mocorog csak én nem éreztem. Doki nénink a pánikolásomra megnyugtatott, hogy ez teljesen egyéni, mert van aki korán és nagyon érzi és olyan is létezik aki szinte egyáltalán.

Orsoly!
Gratula a kis Pocilakóhoz! Kép Kép Kép

Leone!
Hogy van a megfázásod? Gyógyulj meg minél hamarabb!

Zsuzsu!
Nem semmi a szüléstörténeted! Elég ijesztő ami veled történt. Brrrrr! Nem lehetett könnyű a családodnak sem!
Zsófi nagyon aranyos a képen! Kép

Képzeljétek, így a 7. hónap elején végre meglátogatott a védőnénink. Nagyon szimpi volt és persze a lehető legjobbkor jött (épp leszedtem a karácsonyfát, és porszívóval a kezemben álltam volna neki a tüsik összeszedésének amikor csöngetett). Előtte kétszer voltam nála, de másodszorra más helyettesítette és azzal kezdte, hogy minek jöttem. Nos akkor elhatároztam, hogy többet nem megyek... erre nem meglepett! Nektek milyen védőnéni "jutott"?

Szombaton voltunk UH-n. Minden rendbenlévőnek tünik. Bár az egy kicsit aggaszt, hogy babócánk vállán keresztül a szájacskája előtt megy el a köldökzsinór, viszont az jó, hogy már fejvégű a fekvése. Átlagos súlyú babát jósoltak.
Olyan édi volt amikor megunta, hogy bökdösik kívülről, kitámasztotta magát, a talpát a pocakomhoz nyomta "ülő helyzetben", rákönyökölt a térdére, mint aki azt mondja, hogy "na jó, ennyi elég volt".
(Egy UH kép a profilomban.)

Humi
27+0
 
 


Hurki!Kép
Köszi a tanácsokat, utána fogok nézni a homeo bogyóknak. Szerencsére lázam egyáltalán nem volt, még hőemelkedésem sem. A este még volt erős torokfájás, de éjjel amikor felébredtem a szokásos wc-utam miatt már egyáltalán nem fájt, pedig korábban ez volt a legelviselhetetlenebb. Vagy a sok kivi, narancs, citrom használt, vagy a fokhagyma, vagy a kamillás tea és inhalálás. De jobban vagyok, remélem a többi is hamar elmúlik.

Most voltak itt az ADSL miatt, sajnos még nem tudják bekötni KépKépKép, mert nem elég jó a vonal minősége, épp csak a határ alatt van. Ki fogják mérni a vonalat, hogy hol van a minőségromlás, úgyhogy egy pici remény még van. Remélem sikerülni fog, évek óta szeretnénk, és nem tudják idehozni. Se a Chellót, se a rádiós internetet, csak a percdíjas marad, pedig mi mindketten informatikusok lévén rengeteget internetezünk. Közben iszonyúan tud dühíteni, hogy reklámozzák agyba-főbe, én meg itt rimánkodok, hogy hozzák akkor, de nem... Máshol vidéken a legutolsó faluban is meg tudják csinálni, de Debrecen ebben a részében nem. Kép Persze arra a központra vagyunk kötve, ami a legtávolabb van tőlünk.

Humi!Kép
Az én védőnénim is mostanában akar jönni. Volt már egyszer, találtam egy cédulát tőle a postaládában és kérdezte, hogy miért nem voltam otthon. Mondtam, hogy dologzok, hogy legyek otthon? Aztán egyszer felhívott, hogy jönne, pont itthon voltam, mert a búcsúbulimra sütöttem, az volt az utolsó napom a munkahelyemen és csak délutánra mentem be, azért kapott el. Akkor megnyugodott, hogy mostmár majd jöhet. Bármikor betoppanhat, én meg ezt nem szeretem. Remélem legalább idecsörög előtte! (Bár most is foglalt a vonal az internet miatt.Kép) Úgyhogy most fogok jobban összeismerkedni vele, csak mióta tudja, hogy nem dolgozok, azóta mutat jobban érdeklődést felém, addig csak egy vérnyomás és súlymérés voltam neki.

Már fejvégű a fekvése?! Borsóka még keresztben fekszik és forgolódik is, hol a jobb oldalon van a feje, hol a bal oldalon. Nagyon kis illemtudó babád van, hogy már ilyen hamar felkészült! Kép

Puszi, Leone

KépKép
 
 


Hurki!

Azért sokakat sikerült "összebabaillatozni"KépKép.
(El se hiszem, de akkor még csak 10 hetes volt!)

Orsoly!

Tudod, hogy én bármikor bármilyen taliban benne vagyok!Kép Lacikát is utoljára fekvő állapotban láttam, hát azóta már gondolom mást is tud!KépKép

Bogár!

Hát persze, hogy emlékszem. Ediékkel vajon mi lehet? Próbáltam még neki korábban mélt írni, de nem kaptam választ...
Aha, a 3. lesz, de azért örülnék neki, ha ő most nem kisfiú lenne. Persze ezen már nem lehet változtatni, ki tudja, ki került be a pociba.KépKép
Egyébként én úgy tudom, hogy nem arra nem elég a tejcsi 6 hónapos kor után, hogy teleegye magát, hanm inkább a tápanyagagokra lesz szüksége. Pl. az ajánlások egyik része szerint ezért mondják, hogy viszonylag korán vezessék be a húsféléket.
De sokszor ebben is a gyerek dönt. Én annyira szoros szájat még nem láttam (kivéve talán a gyógyszerbevételeket), amiket Nátán a hozzátáplálási próbálkozásom elején produkált.Kép

Védőnő:
Nekünk nincs túl nagy szerencsénk vele. Nem tudom, hogy miért, de Nátánnál sem nagyon látogatott (ill a terhesség második felében én sem nagyon voltam nála, egyszerűen felesleges volt). Lehet, hogy azt gondolta, második baba, nem lehet már gondom, de pedig volt (igaz, valószínű úgysem tudott volna segíteni, de legalább az irántunk való érdeklődése jólesett volna).
Most meg amikor megírta a kiskönyvemet én mondtam neki, hogy ne haragudjon, de nem nagyon fogom látogatni. Erre azt mondta, hogy nem baj, akkor majd esetleg ő jön. Hát kíváncsian várom.
Viszont azt szerintem mindenki elvárhatja tőlük, hogy legalább telefonon odaszóljanak vagy előre mondják meg az előző látogatáskor, hogy mikor jönnek. Én két gyerek mellett egyszerűen nem is tudom állandóan toptisztán tartani a lakást (folytonosan nyakig járunk a játékokban, pedig lehet, hogy 5 perce pakoltam el), és rendetlenségben nem szeretek senkit fogadni. Nem is fogok...

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


ZsuzsuKép
Hát tényleg elég horror ami veled történt, szerencsére jó lett a vége!Kép

OrsolyKép
Gratula!Kép

LeoneKép
Tessék gyorsan meggyógyulni!Kép

HurkiKép
Kép

HumiKép
Nagyon édi a babád!Kép Az én védőnénim elég normálisnak tűnik, minden hónapban megyek hozzá, remélem terepszemlére csak akkor jön, ha elkészül a babaszoba!Kép

Egcsi
15+2

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Gyomorégéshez-annyi, hogy nekem a HIDEG ital-pl. tej jott be, de fontos, hogy hideg legyen. Valahol olvastam ezt és jó is lett.

Vakaródzás- próbáljatok meg kevesebb éességet enni, ezt sem tudom, hol olvastam, hulyeséget nem akarok írni, de én találtam osszefuggést.

Orsoly- Gratula a kistesóhoz!

Bogár- onnan tudjuk, hogy reflux, hogy hasi Uh-nál épp tele pocival mentunk és ilyenkor látszik, ahogy liftezik a tejcsi a gyomorszájnál. Én a bukásokból gondoltam erre, meg hogy sokszor látni rajta, hogy valami irritálja a torkát és nyeldes, mintha valami felfelé jonne.
Kulonosebb bajt nem okoz, meg majd úgyis kinovi, remélem. Most valami zselészerûséget adunk neki evés elott, hogy besürítse a tejet és nehezebben jojjon fel meg sokat kell fuggolgesen tartani szegénykét.
bella
bella2
 


Humi, ezeket csak onnan tudom, hogy egy hete szombaton tombolt nálam az influenza, és valahogy ki kellett belőle kászálódnom. Remélem nem tudom meg mik a hátfájás ellenszerei, mert az azt jelentené, hogy fáj. Nem lehet, hogy a súlyeloszlás miatt rossz a tartásod? Próbáltál tornázni? Meg is lehet maszíroztatni.
Én nem eszem édességet, nem kívánom. Mégis rühi vagyok Kép
Beszti, a babafertőzést szinte mindannyian megkaptuk, ki előbb ki később, Nátán tökéletesen végezte a dolgát. Kép
pusz Hurki Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: