Új privát üzeneted érkezett!

Márti! Nem lehet hogy ez is egy hoax? Kizártnak tartom ha valós lenne akkor a médiák nem hivnák fel a veszélyre a figyelmet!

Kép

Kép

Karmen
 
 


karmen írta:Márti! Nem lehet hogy ez is egy hoax? Kizártnak tartom ha valós lenne akkor a médiák nem hivnák fel a veszélyre a figyelmet!

de az, ma épp volt is erről egy rendőrségi közlemény.

Orsi
KépKépKép
 
 


......ettől függetlenül úgy érzem nem baj, ha néha-néha felreppen egy-egy ilyen kósza hír, hogy az ember egy kicsit észbekapjon és még jobban figyeljen az amúgy is könnyen elkóricálló gyerekeire.....főleg, hogy a szomszédos Romániában virágzik a szervkereskedelem

Edit
Kép


Kép
 
 

 
 

Karmen :)
Nagyon klasszak az uszis képek! :D A kis vizicsíbor.... :D

Szervkereskedelem :shock: Az ilyeneket kérdés nélkül főbelőni! :twisted:

Képek a közelmúltból:
Kép Kép Kép Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


sziasztok!

gyorsan bejelentkezem én is, hogy élünk, jól vagyunk. :lol: Régen irtam, főleg lustaságból. Mostanában szerencsére a betegségek is elkerülnek bennünket (kop-kop-kop), remélem igy is marad, mert a hónap végén mennénk a Kolpingba. Péter már nagyon várja, na meg persze mi is apával. :D

Egcsi! Bence is milyen nagy már. :) Hogy vagytok? Munka? Daycare?
Nálunk is nagyon jól eljátszanak együtt a fiúk, most is, amig én netezek.

Dobok én is egy-két képet, ha sikerül.

puszi mindenkinek! Kép Kép

Kép Kép
Kép[/url]
 
 


Andi :)
De, drágák a csemetéid! :D Ábel is jó nagy lett! Szopizik még? Miket csinál? Hogy álltok a hozzátápival?
Azért a kép csalóka, mert Berci éppen rondán néz és az aláfestő szöveg az volt, hogy "No, Bence! My dinosaurus!" Nagyfiam mottója, Ami a tiéd az az enyém is, ami az enyém, ahhoz neked semmi közöd! :roll:
Azért játszanak is együtt, de figyelnem kell, mert felkapja a kicsit és hurcolja. A múltkor meg végighúzta a szőnyegen a lábainál fogva és a buksiján hátul egy darabon "leégett" a bőr. :shock:
Azt hiszem fel kell töltenem az elsősegélycsomagot itthon. :roll:

Egyébként jól vagyunk, havi egy betegséggel átlagban. Remélem a nyári 5O fokban a bacik is megsülnek. :roll: 2napot dolgozok, annyi elég is, néha felhúznak, de gondolom ez mindenhol így működik. 8) Berci szeptembertől megy oviba, azt hiszem 3 napra adom be. Bence marad a daycareben. Közel van a kettő egymáshoz. :)

Na, ennyi. Hol vannak a többiek? HurkiErika, Cat, Orsi, Orsoly????? :?

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ha már így egcsi megemlített, bejelentkezem:) MI köszönjük jól vagyunk, gyerekek sem betegek mostanában (kopp-kopp). Belerázódtunk már szépen a dolgokba, anyukámék is sokat segítenek. Lelkileg teljesen túljutottam a váláson, kellett hozzá pár hónap, de állítólag kell is a gyászmunka, hogy utána új életet tudjak kezdeni. Szóval ez done, jöhet az új élet:)

Gyerkők nagyon szépek és tényleg hogy nőnek! Az enyémeken is néha csak ámulok és bámulok, mekkorák már:)

orsoly
 
 


Én is vagyok, és szégyellem magam, hogy ritkán jövök. :oops: :oops: A képeket azért mindig megkuksizom, mert gyönyörüek a gyerköcök!

A fiúk jól vannak, szeptemberben kezdik az ovit, még bölisek. Már kicsit kilógnak itt a sorból, jobb lesz nekik az ovi, hátha ott visszaveszenk a nagy magabiztosságból. Otthon ölik egymást, baromi idegörlö, de rá 2 percre meg elválaszthatatlan nagy haverok. 8)

Dobok egy képet a kópékról:

Kép

Cat
Kép
 
 


A gyerköcök csuda helyesek!!

Egcsi! Bence máris computert kapott? :lol:

Norbinak kezdödö tüszösmandula gyull. lett, most elöször beteg! :( De nagyon eleven, kis gézenguz, mindenhova odamászik, pakol ezerrel :D Már megy kapaszkodva nagyon szépen, de magátol még nem probákozik az állással. Ja és végre vakolják a házunkat!!! :lol:

Cat! Nem egypetéjüek a fiúk? Mert most igy a képen meg tudnám öket különböztetni.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Cat :)
Ez a csíkos szerkó a kalappal nagyon jóóóó! :D

Orsoly :)
Szia! Örülök, hogy minden okés veletek. :wink: Néha azért jöhetnél emlegetés nélkül is! 8)

Karmen :)
A computer Berci tulajdona, de minden korosztálynak érdekes. Már én is játszottam vele. :oops:
Milyen volt Norbi 1. szülinapja? Utólag is sok boldogságot a kislegénynek! :wink:
A tüszős mandulagyuszi nem hangzik jól, remélem gyorsan túl lesztek rajta! A kapaszkodva járkálás is szuper, nemsokára szladni fog meglátod. Jártok még gyógytornára?

Továbbra is körözött személyek:Zituska, Minyu,Orsi, Hurki.

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Khm....itt volnék én is! :oops: :lol:

Gyönyörűek a gyerekek, és istenem MEKKORÁK!!!! :shock: :shock: :D

Jól vagyunk, úgy tűnik végre letudtuk a betgségeket! Már nagyon ki voltam bukva, hogy a Nőcinek folyamatosan szívnom kellett az orrát. Amióta megszületett talán 3 hetet nem szívtuk neki összesen. :shock: :(
Botit még mindig nem engedem bölibe, addig míg Noémi meg nem kapja a rota oltás második adagját.
Szegény, már nagyon hiányoznak neki a cimbik, de nem merek kockáztatni.
Beíratkoztunk az oviba, januárban kezdjük. Boti jött velem a beíratkozásra, tök jól érezte magát, ott hagyott az irodában, és felfedezte az ovit (egy óvónéni pártfogásába vette). :)

Nőcikém nő mint a gomba, és nagyon szerencsés, mert egy olyan bátyusa van, aki imádja, puszilgatja és beszélget vele! :D

Képek :D :

Mosoly a tesónak

Kép

Kép

Kép

Kép

fárasztó palacsintaevés :)
Kép


Bocsánat, ha kicsit sok belőlünk.... :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
 


Sziasztok, nem vesztem el csak szörnyen sűrű időszak volt. Hol is kezdjem. Szóval végre Balázs ismét jól van. Szedjük az asztmaszereket :?
Zsófi egyik pillanatban egy imádnivaló kis gömbőc akinek fülig ér a szája, nem bírja megunni a dögönyözést, vigyorog mint a tejbetök brümmög fél évesen, repked örömében meg kell zabálni. De ha valami nem tetszik...iszonyat hangereje van. nincs valami guinnes rekord babahangerő téren? :oops:
Apánk külföldön van, pénteken jön végre, de nagyon hiányzik mindenkinek. Balázs szörnyen apás és hisztihegyek vannak - gondolom ez is közrejátszik.
Nekem fél év alatt a 3.vagy 4.torokgyuszim van, mostmár nagyon elegem van belőle így dokihoz is mentem, antibiotikumot szedek. Zsófi szopizik még, 2-3 óránként éjjel is kétszer. Néha mikor nagyon fáradt vagyok nincs elég tejcsi és akkor tápival pótolok. Próbálok gyümölsöt is adni de nem rajong csak a hippért. sütőtököt próbáltam de nem tetszett neki. NAgyon érdekli mi mit eszünk de igazán nem akarja még megenni csak kíváncsi egy nő.
Fáradt vagyok. el sem tudom képzelni mit érezhetnek a 3 gyerekesek...
Dobok képeket a csemetékről. Balázs 3,5 éves Zsófi 6 hónapos. Döbbenet mennyire pasis. Nem beállított kép ahol szunyál.
Erika

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Mi megvagyunk. Telnek a dolgos hétköznapok :)

Erika :D
ez a kiscsaj profilból tiszta olyan, mint Te vagy!!!

Jó húsban van minden babóca.

Nálunk ma nagy hír van, Lili életében először evett mérhető mennyiségű kaját :roll:
Párolt almát evett és hozzá kalácsot, sk, darabolva mindent. A pépest nem hajlandó megenni.

Kép

Máté szemüveget kapott:
a kancsalsága miatt május elején szemműtétje lesz (Tömő u. dr. Sényi)
Kép

Levi meg még mindig hisztizsák tud lenni ha valami nem tetszik neki :)
Kép

Orsi
KépKépKép
 
 


Zituska :)
Na végre!!!! :roll: :D
Nagyon édesek a képek! Noémi mekkora! Kis pufók. :D A palacsintás nagyon jóóóó! :lol:

Erika :)
Nagyon aranyosak a gyerekek! Zsófi mekkora! :shock: Alvós kép :D A torokgyuszikat sajnálom. :? Csak csekély vígaszként, Bence is kel min. 2X éjszaka. :roll:

Orsi :)
Jelentem Bence fiamnak nagyon bejön a lányod! Itt ült az ölemben és hosszú percekig nézte, sőt, mikor letettem a földre, még onnan is hátrapillantott. :D
Nagyon édi a kiscsaj, azok a fogacskák! :D Kajáláshoz kitartás! Fog az menni! :wink:
A képek lehet, hogy csalókák, de úgy látom Levi a nagyobb kópé a két fiú közül.
A szemműtéthez drukk!

No, akkor már csak Minyu hiányzik a listáról. Kíváncsi vagyok, hogy Gerdájuk vagy Csongoruk lesz? 8)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi :D
ez egy mai friss :D Kép

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi :)
Ez a csajszi nagyon szép! Mindjárt szólok a fiamnak, hogy vessen egy pillantást. :D
Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Hahó!
Vagyok én is, csak kicsit régen néztem ezt a topicot. :oops:

Nándit januárban utólérték a bölcsis betegségek, aug-tól nem nagyon volt beteg, azóta 2 hét itthon 1 bölcsi :( Most épp tüszős mandula...

Mi jól vaguynk Pötty babával, múlt héten voltam dokinál és a genetikai UH-on. Hétfön kislányt mondtak, szerdán meg fiút, úgyhogy izgis még a dolog :)

Na, most szaladok, mert nyügi.

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Egcsi! Akkor Berci rendesen képezi Bencét az életre. :roll: Nálunk szerencsére nincsenek ilyen dolgok, mondjuk Pétertől baromi messze áll mindenféle fizikai bántalmazás, legnagyobb örömömre ezen az ovi sem változtatott. :) Szopi? Ajaj! Az megy a legjobban. Napi 6, plusz az éjszakai 2-3-4. Nagyon gáz? :cry: Mondjátok meg őszintén, mert sokan nagyon furcsán néznek rám, ha meghallják. Nincs visszonyítási alapom, Péter ilyenkor már csak egyszer szopizott, azt is elhagyta nem sokkal később. Emellett megy a főzelék is ebédre és vacsira, mennyisége teljesen változó, az 1/3 üvegtől az egészig. Nagy kedvenc most a karalábé. Szinte csak hazait kap, nyáron telepakoltam a hűtőt anyukámék bio kertjéből. :lol:
Uzsonárra gyümölcsöt eszik, a favorit a banán meggyel, de gyorsan csúszik a natúr joghurt is, amit kb. 2 hete kezdtem el. Nálatok szopi van még? Daycare-be vinni kell kaját? Hogy van ez?

Cat! ez a csíkos szerkó nagyon szuper! :lol: Ne szégyeld magad azért, hogy csak ritkán jösz. Mi mindig örülünk Neked!

Zituska! De jók a képek! Nekem a tesós a kedvencem. :wink:

Karmen ! Norbi jobban van? Orsi nem kapta el?

Hurki! Kitartást! Gondolom szedsz vmi vitamint. Hol szeded össze ezt a sok torokgyuszit? Képek :roll: !

Orsi! Lili gyönyörű! Nem látszik rajta, hogy fogyózik. hi-hi. :lol: Akkor gondolom nálatok is van szopi rendesen.
Fiúk mennyire nem hasonlítanak egymásra. Drukk a műtéthez! Párod megy majd be Mátéval?

Minyu! Gyors gyógyulást Nándinak! Lassan talán már itt az igazi tavasz, s elviszi a sok betegséget!

Na, azt hiszem elég bő voltam, le is lövöm magam egy időre.

Kép Kép
Kép[/url]
 
 


Minyu :)
Akkor ez tényleg izgi. :D Néha ugorj be a hírekkel. :wink: Nándinak jobbulást!

Andi :)
Ez igen! Van huzatja a legénynek! :D Szerintem nem gáz, ha te bírod.
Bercinek már nem kell vinnem kaját, ő eszik a nagyokkal, Bencének viszem a tápszert és az üveges bébkaját, joghurtot, de ha olyat főz a bébisintér, akkor azt kap. Pl. összeturmixolt húsleves. :D
Már egyre inkább a darabos kaját enné, eléteszem a feldarabolt banánt és csak úgy gyűri befele. :D

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


hoztam még képeket:

piktor 1 kézzel
Kép

piktor 2 kézzel:
Kép

pocak 19 hetesen:
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


pandi28 írta:Orsi! Lili gyönyörű! Nem látszik rajta, hogy fogyózik. hi-hi. :lol: Akkor gondolom nálatok is van szopi rendesen.
F

csak szopi van :)
1-2 napja kezdett darabosakat enni, mert azt viszont eszi kézzel. Úgyhogy amit most elkezdtünk az a párolt kockázott alma.
(csak nem sok tippem van, mi az amit még így adni tudnék)

Orsi
KépKépKép
 
 


Minyu :)
Aranyos pocid van. :wink: Hétvégén mi is festettünk Becivel. :D

Orsi :)
Párolt répa, karfiol, brokkoli, krumpli, nem tudom körtét lehet-e kapni. A banánt nem eszi meg felkockázva? Bence is nagyon szeret önállóan enni, csak úgy tömi befele, két kézzel. :D

Voltunk oltáson és méredzkedni, Bence 7Ocm és 8,5 kg.

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


egcsi írta: banánt nem eszi meg felkockázva? Bence is nagyon

banánt én 1 év alatt nem adok.
ma megpróbáljuk a brokkolit, úgyis azt csinálok magamnak is.
Azt rágcsálhatja.

Lili pont ekkora lehet, bár nincs 8.5 kg, de olyan 70 cm kb.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi! Lili tüneményes baba!!

Andi! Norbi volt elöbb beteg, igy nem kapta el, inkább lehet Orsi kapta el töle. Norbi jol van, de még mindig taknyos, most már a fogára fogják hogy a fülész is mindent gyogyultnak talált. Erre Orsinak lett gyulladt a bal szeme, fülei néha fájtak, kezdödö hurut, ma meg az egyik metszöfogán találtam egy nagy holyagot!
Ma vittem fogorvoshoz, szerencsénk volt mert 5ig rendelt. Hát sajnos ez genny, ez egy elhalt fog. Kérdezte a doki hogy nem ütötte-e meg mostanában ott, mondtuk nem. Azután eszembe jutott hogy tavaly okt. amikor fotozás volt az oviban, kérnem kellett külön restaurálást a képekre, mert elötte nap elesett és hatalmas seb lett a száján és felette. SZoval valszeg akkor történt, a fog meg elhalt. Most hogy taknyos, legyengült az immunrendszer a bacik megtámadták a fogat, kapott rá gyógyszert Duomoxot. Jövö héten még ránéz a doki, hogyan alakul, a hólyag valszeg kifakad magától, de ezzel a gond nem fog megszünni, majd a fogát a gyökércsatornán végig kell tömni, hamarosan. Elhalt, fájni nem fog, de hogy mit tudunk tenni hagyja, erre nem volt ötlete, de nem is ö fogja csinálni.
Ami nagy szerencse se a foga nem fáj, se a füle (ez csak párszor volt és nem nagyon éles fájdalom)

Nekünk éjszaka van 2 szopi még.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen :)
A fogas problémádra némi info, mert hát ugye most már ez a szakmám... :D
Szerintem ez a gennyes hólyag nem a betegség miatt jött ki, ez csak véletlen egybeesés. Már régebb óta lehetett egy gennyes góc a foggyökéren és a genny most tört utat magának. Tényleg a gyökérkezelés a kezelési módja és majd kiesik, ha eljön az ideje. Még az a szerencse a szerencsétlenségben, hogy nem maradandó foggal történt. :wink:

Orsi :)
Okés, akkor banán ugrott. 8) Tejtermékeket sem adsz még? Bence szereti a joghurtot gyümivel. Hetente 2X kap.

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


egcsi írta:Tejtermékeket sem adsz még?

azt sem lehet kézzel enni :wink:
ő meg csak és kizárólaf darabost eszik.
(bár ma megevett a tesókkal közösen egy üveg bébikaját, a fele szerintem benne landolt, ami csoda-számba ment :) )

Orsi
KépKépKép
 
 


jah, amúgy savanyított tejterméket adnék én :)
majd rápróbálunk

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi, Egcsi :)
Zsófi 8,6 kg és 74 cm :D ja és ezekhez az eredményekhez 6 hónapos. Tudjátok ezek a mi génjeink :)
Amúgy minden renben velünk, Zsófi csak szopizik, semmit sem hajlandó mást enni, de estére amikor fáradt vagyok és kevesli a szopit akkor kap minimális tápit is amikor szükségeltetik.
Ma kóstolta meg először a gyümölcsöt úgy hogy nem köpte ki azonnal :) de addig amig az anyatejtől havonta 1 kg-t hízik nagyon nem izgat hogy mikor eszik majd mást is. Furák vagyunk mi anyukák. először azon izgulunk lesz-e végig elég tejünk aztán meg hogy jaj mikor eszik már mást is :oops:
Erika
 
 


hurki írta:Amúgy minden renben velünk, Zsófi csak szopizik, semmit sem hajlandó mást enni,

Furák vagyunk mi anyukák. először azon izgulunk lesz-e végig elég tejünk aztán meg hogy jaj mikor eszik már mást is :oops:

Erika :)
Lili ma életében először megevett 1/2 üveg bébikaját... eddig csak szopott, és semmi más nem ment le a torkán.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi! Norbi még mindig kihányja a darabosat :o :(

Egcsi! Én csak azon aggodok hogy tényleg elhalt-e a fog. Mert a doki is mondta ha nem lenne rajta a genny, ö sem látta volna a fogon hogy baj lenne, szemre olyan mint a többi. Ha tényleg nem fog neki fájni még rá tudom venni valahogy, de ha igen, akkor rémes lesz hogy nekem kellett elvinni oda. Azért ez is furcsa hogy egy eséstöl el tud halni egy fogacska :o :o Köszi, sokat jelent hogy válaszoltál erre, mert többen javasolták hagyjam amig ki nem esik,de a doki is mondta hogy muszáj gyökérkezelni (hát nekem az elhalt fognál is rémes volt ez)

Norbi füléböl folyik a genny, este megyünk a fülészhez, elég volt a tb alapon vizsgálatokból, 2 hónapja folyik az orra, volt lázas is, kapott gyógyszert, a héten volt kontroll, mégis. (Mondjuk eddig is nagyon igy gondoltam hogy fülészet csak maszek alapon lehetséges, a többiröl megvolt a véleményem. De a vakolás most kivette a zsebünkböl a pénzt, anyutól kell ma kérnem,fffuj). Mondjuk a ház szép lett, ja és most kellett megcsináltatni mert ez volt a lakhatási feltétele még, 1 év haladékkal.

Erika! Hü de szép nagyra nöl a lánykád :lol: :lol:

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen, a fülgyulladás nem vicc, tényleg vidd el, sajnos Balázsnak fel kellett szúrni mind a kettőt, és akkor olyan csinálja aki tényleg jó, ne valami barbár. De mocsok egy dolog lefogni a saját gyerekedet mint a satu, de inkább én fogom le mint rábízom valaki idegenre akit marhára nem aggaszt ha közben kiszabadul ugrik egyet és nem sikerül a művelet jól. De szörnyű. Remélme nektek nem lesz rá szükség. De hol folyik ki és miből a genny? Én nem értem a felszúrásnál pont az a lényeg hogy megnyitják a dobhártyát hogy kiürülhessen a genny. Nektek akkor hogy folyhat?
Orsi, hű ez igen, kitartó vagy ha eddig csak szopi volt. Zsófi elég nagy étkű és egyre sűrűbben nyúlunk estére tápihoz, persze egész nap meg éjjel is van, de főleg este türelmetlen már és többet is gyorsabban is kéri.
A szomszéd kisfiú ugyancsak fél éves 8,5 kg és ehhez csak 68 cm. Ha Zsófi dundi milyen lehet ez a kisfiú :) Imádom a pufi hurkagyurka babákat. Balázs is ilyen volt és olyan szép szál legényke lett belőle. Kicsit sem dagi pedig 105 cm és 20 kg 3,5 évesen.
Erika
 
 


hurki írta:Orsi, hű ez igen, kitartó vagy ha eddig csak szopi volt.

ez nem az én kitartásomon múlik :wink:
nem tudok mit csinálni egy olyan ygerekkel, aki nem iszik cumisüvegből/pohárból, nem fogad el kanalat. Minden amit eszik azt sk eszi (ezért napi szinten 1-2 keksz ami lecsúszik)

Nagyfiad 20 kg???
enyémkisebb (Levi) 12.5, nagyobb (Máté) 13 :roll:
Levi 99 cm, Máté 96 kb.

Orsi
KépKépKép
 
 


Erika :)
Nem semmi méretek! :shock:

Karmen :)
Sajna, ha trauma érte a fogat+genny akkor tényleg nagy valószínűséggel elhalt. Akkor viszont tényleg nem fog fájni csak maga az egész felhajtás.... :roll: Nekem is el kellene vinni Bercit egy ellenőrzésre, de be vagyok tojva, hogy hogyan viselné. :?
Fülgyuszihoz csatlakozunk, ma vittem Bencét, mindkét oldalon fülgyuszi. Antibika, sőt szemcsepp is, mert reggelre csipásodik. :(

Orsi :)
Nem túlsúlyosak a fiaid, az biztos, lényeg, hogy egészség legyen! :wink:
Berci is vagy 21 kg.

Tegnap elkapta Bercit a fosós vírus, ne tudjátok meg milyen éjszakánk volt.... :roll: 5 percenként ugráltam,mert kiabált, hogy kakilni kell vagy már bekakált. (Pelus volt rajta, a körülményekre való tekintettel.)
Közben Bence is belázasodott, mint ma kiderült középfülgyuszi...ilyen magas láza még soha nem volt. Letettem aludni láztalanul du. 2-kor 3-kor sírva 39,7-tel ébredt. :shock:
Ennyit a pihentető hétvégénkről.... :?

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


egcsi írta:Orsi :)
Nem túlsúlyosak a fiaid, az biztos, lényeg, hogy egészség legyen! :wink:

Jobbulást Nektek!!

egészséggel szerencsére jól állunk, nem voltak nyár vége óta betegek.

Orsi
KépKépKép
 
 


Hurki! Norbi füle nem volt felszurva, kicsit hurutos volt másfél hete, arra kapott gyógyszert, 1 hétre rá kontrollon azt mondták minden OK. 2 nap mulva meg spontán átszakadt a dobhártya, innen jön a genny

Tegnap este kitakaritották Norbi fülét amelyikben a dobhártya átszakadt spontán, a másikat még nem kellett kezelni. Mára azt is fel kellett szurni amikor mentünk kitakarittatni a perforált fülecskét. Nagyitoval is megnézte ma, sajnos a legrosszabb ahogy csak átszakadhatott volna, igy müteni kell, szerda reggel (holnap akarták csak ez az orvos nem ér rá) lesz és tubust kell tenni mindkettöbe. (ugy perforált hogy ürülni nem tud, mert a dobhártya 3 rétegü és az egyik réteg belefurodott a másik kettöbe igy elzárja az utat, csak néha, kevés váladék tud kiürülni. Én igy értettem, ez a lényege. :( :(
Holnap meg szemészet Norbinak, még mindig tele van váladékkal, sárgás, és fehéres.

Egcsi! Köszi a fogat, csak ez olyan nehéz most nekem hogy félek mi van ha mégsem halt el, mert a doki is ugy mondta valszeg. És ha nem? NEm kellene ezt elötte valahogy megnézniük, könyörgöm érzéstelenités nélkül akkor nekifogni esetleg élö fog idegelésének??? Plána hogy még tudom elhalva is fáj :( :(

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen :)
Ha elhalt a fog, az azt jelenti, hogy az idegek elsorvadtak, elhaltak benne, akkor nem szabad fájnia! Csináltass róla röntgent, ha nem csináltak volna. Ha megnyugtat, mond a dokinak, hogy a biztonság kedvéért adjon egy érzéstelenítőt.
Norbi füle :shock: Szegény törpike :? Jobbulást neki, nektek! :(

Orsi :)
Jó nektek! Nálunk valaki mindig beteg, a dokinak mi vagyunk az egyik legjobb kuncsaftja. :roll:

Bence fogacskája átlukasztotta az ínyét! Úgy néz ki mégsem marad fogatlan. :D

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


karmen :)
aztaaa, ez a füles téma nagyon durván hangzik. Remélem, már jobban vannak a törpék.

Enyémgyerek sem egy vastag, most lesz 3 éves, és épp 12 kg ehhez 90 cm társul. Tehát annyira nem látszik, hogy gebe, de a bölcsiben sztem szinte mindenki nagyobb nála :) (jó, mi sem vagyunk magasak, én meg mindig is Cérna Cecil voltam...)

Készen lettek a bölcsis képek is:
Kép Kép

+ 1 amit már én csináltam a nagyiknak anyák napjára :)
Kép


megyek, mert Náni már ki akar menni az udvarra...

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu :)
Nagyon aranyosak a képek! Milyen kis komoly. :D

Tud valaki Barbiról? Ő is régen jelentkezett már...

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Én is megvagyok, beköszönök!

Sziasztok!:wink:
Rég jártam erre, de most az utolsó 2 oldalt átfutottam, hüüüü, de megnőttek a gyerekeink. Majd mindjárt mutatom az enyémeket is...

Látom az evés/nem evés, méretek, betegségek voltak a téma, gyorsan bele is szólok :lol: . Anno Balázsnál még elől volt egy kinyomtatott pédány a mikor mit szabad bevezetni táblázattal, most meg úgy kerestem a multkor a neten azt a kismamásat, mert már szegyeltem Matyi előtt :oops: , hogy nem tudom mit is kaphat még almán meg répán, banánon kivül. Orsi, miért nem jó a banán 1 éves kor alatt??? A tartósitás miatt? Na tessék, pedig éppen abból volt hajlando megenni nehány mikrogrammnyit...

Matyi is lelkes cicista, mint a bátyja volt, elkezdtem a hozzátáplálást szépen 6 hósan, de eleinte semmi lelkesedést nem mutatott ezirányba, Balázs rögtön elfogadta anno, pedig ugyanakkor kezdtem, ugyanugy, stb, szoval tényleg nem egyformák ezek a gyerekek. Méretre szinte hajszálra ugyanaz Matyi is, mint Balázs volt, 6 hósan kb 8,5-9kg és olyan 72 cm :oops: , de aztán abbahagyják az ilyen ütemü növekledést, mert Balázs most 3,5 évesen (jééé, már május van, akkor majdnem 4 évesen) 16 kg, nagyon csinos. Szóval szopizunk éjjel-nappal, főleg mióta betegek voltunk, mert persze a felsőléguti nyavaja nem került el minket, szépen hazahozta a nagy az oviból annak rendje és módja szerint és a kicsi mikor antibióra került a sor persze remek hasmenést kapott tőle, úgyhogy ő ugyanúgy nem tud semmiféle szirupos gyógyszert bevenni, mint a bátyja :cry: , allitólag a bélbolyhokban nem fejlődött ki vmi enzim...Balázs majdnem 2 éves volt, mire be tudtunk neki adni vmit...Remek kilátások. Az idegbaj kerülget minden taknyosságnál.

Egcsi!
Balázs is ugyanugy gondolja a testvérek közötti megosztást, mint Berci, minden, ami a Matyié, azt ő elveheti, ami az övé, ahhoz Matyi ne nyuljon, mert összenyálazza, eltöri, stb... :roll:

Orsi!
Matyinak sem kell a cumisüveg, igaz elég későn ismerkedett meg vele, de max az inyét dözsölgeti vele. Annál már jobban iszik kispohárból...Kekszet milyet adsz Lilinek? Én meg azt hittem ilyesmit nem lehet...

Karmen!
Jobban vagytok???

Leone, Bogár???

Puszi:
szöszi

hahah, nem enged képet feltölteni, pedig ilyen még nem volt....
 


szöszi :)
nem lehet, hogy nagy volt a fájl mérete?

egcsi :)
sztem félt a fényképésztöl, mert egyébként mindig pózol a kamera elött, meg vigyorog, de itt minden fotója ilyen komoly lett.
Barbi szokott irogatni a családinetre, jól vannak, de majd bizti jön ide is 2 szóra, "szóltam" neki :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Szöszi :D
sima hipp babakekszet adom. Mivel én adok glutént, afiúk is kaptak 1 éves kor előtt is, így Lili is azt kap.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi :D
es mi van a banannal??? most azon aggodom...mindig talalok aggodnivalot :roll:
szoszi
 


Szöszi :)
De jó, hogy jöttél (végre)! :D Írtam neked a jó múltkor, nem kaptad meg? :?
Betegség: Ami az egyiknek van, a másiknak is lesz....úúúútálom.... :? Antibikától Bence csak nem eszik rendesen, hasmenése nincs.
Hozzátápis táblázat a babafalva .hu-n is van, ha kell még info. :wink:
Képekkel próbálkozz, nagyon kivi vagyok a fiúkra! :D

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


szoszmosz írta:Orsi :D
es mi van a banannal??? most azon aggodom...mindig talalok aggodnivalot :roll:
szoszi

jah, én elvből nem adom.
utóérlelt - ergo egy nagy adag vegyszer van benne -, éghajlatidegen - ergo növeli az allergiás kockázatot -, semmi ilyet nem adok 1 év alatt (pl. citrusfélék is ez a kategória)

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Bekukkantok, Minyu szólt,hogy hiányoltatok. Nincs különösebb okom az eltünésre, csak úgy jön ki a lépés,hogy ide kevesebbet járok topikolni (Babane), más oldalakra költöztek az "aktiv" topikjaim, és mire azokkal végzek már el is fogyott a netezésre szánható idöm...

Egy isznyatos hosszú tél után vagyunk, most már kb mondhatom, hogy tavasz van...Még 2 hete is szakadt a hó (nem túlzás,mert 20 cm maradt a földön...), söt, május elsején is szépen behavazott tájra ébredtünk...Ebböl a tekintetböl iszonyat elegem van Kanadából, ez a tél nem ér ennyit,hogy depressziós legyen az ember...Most van 2 talán 3 jó hónap, és kezdödik minden elölröl.
A párom most gondolkozik saját üzleten, úgyhogy bármennyire is jó lenne innen elmenni,még anyagilag ideköt jó pár évre minden...

A fiúk jól vannak, Danim most már túl lépte Ádámot súlyban (vagy ezt irtam már???)...kis csöppség...Komolyan mondom,ha látom öket, mindig Stan és Pan jut eszembe, annyira eltérö testalkatok...(Ádám 4,5 évesen 112 cm és 19 kg, Dani 2,5 évesen 102 cm és 19,2 kg volt...)

Ádám összel kezdi a sulit, azaz a suliban az elsö beszoktató évet, amit itt ezek ovinak hivnak. Az angollal nagyon jól halad, most már perfektül beszél mindenkivel, azaz csak a gyerekekkel, felnötekkel nem nagyon bátorkodik szóbaállni..

Én dolgozom, félállásban, itthonról, könyvelek. Rettentetesen élvezem, hogy végre normális dolgot is csinálhatok, amit szeretek. Elmegyek a fönöknömhöz, elhozom a munkát, ahogy idöm engedi megcsinálom ,és viszem vissza a kész munkát...Haláli...

Na, most rátok zúditottam dióhéjban mindent,remélem nem voltam még sokkkkk...

Búcsúzóul két kép a fiúkákról:
Kép

Kép

Kép
Kép
 
 


Barbi :)
de jó, hogy írtál.
Egy nagyon kedves barátnőm Fort McMurry-ben lakik, és ő is bőven panaszkodott erre a mostani télre.
Nagyon nagyok már a fiaid!!

Orsi
KépKépKép
 
 


Barbi :)
Azért ne felejts el minket, néha kukkants be! A fiúk nagyot nőttek és tudom, hogy neked nem nagy szám, de gyönyörű a havas kép! :)
Berci is kezdi az ovit szeptembertől, Pre-K-be fog járni 3 napot. Kíváncsi leszek mennyire fogja szeretni, most nagyon várja. 8)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Minyu! Szerintem jol sikerült a bölcsis kép!

Barbi! Én irigyellek a tél miatt. Én nagyon vágyok Alaszkába lakni, de komolyan!! Imádom a havat, és ha jol be vagyok öltözve akkor sokkal kellemesebb a hideg mert a nagy meleg. Látom Ádám is olyan vékony, mint az én Orsikám. Bár most sokat hizott, már 15kg, csak tudnám mi táplálja :lol:

Rólunk. 2 hét után végre itthon, Norbinak a másik fülét fel kellett szurni, még a mütét elötte, amelyik meg perforált az lassabban gyogyult. Naponta jártam vele kezelésre, reggel-este, olyankor vénásan gyogyszert is kapott. Tubust tettek a füleibe, meg 2 alkalommal volt arcüreg öblités (altatásban), sajnos mire elengedtek minket megint taknyos lett, de most a füle nem folyik, igy azt mondták ez nem gond. Végre kibujt az a 3 foga amire ráfogták az elhúzodo (2 hónapos) orrfolyást. Amugy jol van, nem viselte meg ez a sok dolog, bár ha fehér köpenyt lát üvölt.

Egcsi! Érdekes, most ua. az orvos azt mondta Orsi fogára hogy majd kiesik, nem kell tenni vele semmit. Elötte ö javasolta az idegelést, gyökértömést. Érdekelne a véleményed, mert szerintem ez góc amig ki nem hullik, nem maradhat ilyen.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen :)
Privát vélemény, ha az én gyerekem lenne én kihúzatnám a fogat és a gennyet kitakaríttatnám. Kérdezz meg másik dokit. Szerintem. 8)
Szegény Norbi...én is ordítanék a fehér köpeny láttán. :?
Akartam kérdezni tőled. A sóginőm kisfia 1O hónapos múlt elsején és még semmi mást nem csinál csak forog. Nem ül csak, ha kitámasztják, nem kúszik stb. Norbinak nem ezért kellett a gyógytorna? Nem akarom riogatni, de lehet, hogy el kellene vinni Marcit is valahova. A védőnője egy kezdő, a dokit meg csak minden oltáskor látja....szóval érdekelne mit gondolsz. 8)

Velünk minden ok. Bence feláll már mindenhol, ahol kapaszkodni tud. Az étvágya jobb lett, mióta nem szedi az antibigyót, remélem egy jó darabig elkerülnek a betegségek... :roll: Jön a második fogacska is, hurrá, lesz mivel harapni. :D

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Egcsi! Gyökértömés okés, de kihuzatni???? :o :o Akkor mire kinöne a maradando foga zárodna a fogacska helye már az nem fog odaférni, én ugy tudom, igaz nem értek hozzá, de pont ezért nem szabad ott foghiány legyen!
Igen, Norbinak 10 hosan kezdtük a tornát. Ö is csak forgott és ugy közlekedett, kuszni sem tudott, ülni sem, négykézláb sem. Nekem akkor azt mondták még nem kell megijedni, de sokat ne várjunk a tornával. Én is igy gondoltam, de azt is tudtam hogy hátrányára semmiképpen nem fog válni. A gyerekorvos szerint mivel 3 hét alatt megtanult ülni, 2 nap mulva meg mászni ez nem a torna miatt volt, ilyen gyorsan ott nem fejlödött volna. De tény szerinte is hogy a torna nem árt. Én elkezdeném most a helyében az utánajárást mert mire torna lesz belöle még valszeg pár hét eltelik, kell ugyanis beutalo gyerekorvostol neurologiára (nekünk oda volt) az adott tanácsot a tornára, ahova megint kellett idöpont. Nekünk ugy hogy mindenütt elöre vettek ne várjuk ki az idöt elment mégis 3 hét addig.

Bence nagyon ügyes, szerintem ö hamarosan szaladni fog:)

Kép

Kép

Karmen
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron