Új privát üzeneted érkezett!

EditKép
Lehet, hogy az én freemailem jobban működik, mert SorayaKép névlistáját megkaptam rögtön. be is tudok jelentkezni rá, csak lassú. Köszönöm.

SorayaKép
Neked is köszönöm.
A rosszullétre nekem is a hideg ásványvíz a legjobb, vagy a citromfagyi.Kép Nagyon sajnállak, hogy neked még most is vannak rosszulléteid.Kép

ZsuzsuKép
Köszi. Ameddig tudok dolgozom. A dokim hamar ki akar vonni a forgalomból, de amíg jól érzem magam, és csak a hányinger zargat, addig dolgozom. Szerintem nekem is fogyással fog a terhesség indulni, mert nagyon válogatós lettemKépKép

Cat

Cat
Kép
 
 


CatKép SorayaKép
Az orvosotok nem ajánlotta a B6 vitamint hányinger ellen? Nekem a 13. hétig egész nap hányingerem volt - kivéve reggel, jó mi? Kép- és a B6 vitamin segített valamelyest.
Egyébként azokban a hányingeres időkben csak a tojásos nokkedlit és a csirkemájat, na meg a tőkehalmájat bírtam megenni. Pontosabban azokat nem küldte vissza Zsófi.Kép
 
 


Vanda Kép
13+3 vagyok ma, tehát ez a 14. hét Kép
3 keresztnév+családnév, igen! De az elso az aláhúzott, amit használni fog a gyerkoc Kép
Drukk az uh-hoz és ne ijedj meg ha esetleg nem lesz még szívhang 6+0án!

Cat Kép ez van, ezt akartam, viselem Kép Most már lényegesen jobb, mint pár hete, ez a tegnapi csak emlékezteto volt szerintem Kép

Zsuzsu Kép B6-om van, de már olyan kevésszer vagyok rosszul, hogy nem akartam szedni.
Csirkemáj? Imádom jó fokhagymásan és itt tiltják egész terhesség alatt a májat Kép Rá is fogok erre kérdezni pénteken a védononél!

Soraya
 
 

 
 

SorayaKép
Nagyon édi a bébi a profilodban.KépKép

ZsuzsuKép
Magne B6-ot szedek az Elevit mellé. Szerencsére hányni még nem hánytam, csak az inger kerget, de legyőzömKép.

Én is imádom a májat, de az én dokim sem engedi sajnos. Pedig van benne sok A vitamin.Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
 
 


Lányok!

Nekem senki nem mondta, hogy nem ehetek májat. Zsófinak nem lett semmi baja tőle, én meg nem haltam éhen, mert azt legalább meg tudtam enni.Kép
Egyébként miért nem lehet terhesen májat enni?

Zsuzsu
 
 


Pont az A vitamin miatt-ami vetélést okozHAT-nem ajánlják. Ez volt az elso dolog amire figyelmeztettek, de szerintem a finnek túlzásba viszik! Ha néha-néha valaki megeszik egy májkrémes kenyeret vagy egy adag csirkemájat/hó, semmi baj nem lesz! (arra kell csak figyelni, hogy az Elevitben van A vitamin eleve, tehát túlzásba vinni tényleg nem ajánlott)

Cat Kép köszi Kép
 
 


Soraya Kép
Tényleg, most olvasom CAt Kép írásában, hogy kép a babódról a profilodban.
Én is megnéztem a kis tündért. Nagyon édes Kép

Edit
Kép


Kép
 
 


Edit Kép pedig írtam fentebb Kép Köszi!
A tiéd is így néz ki kb most csak 1-2 centivel kisebb KépKép Fura nem? Neked no a hasad amúgy?
 
 


Soraya Kép
Hát igen, figyelmetlen vagyok, de legalább láttam, ha utólag is.

Már annyira várom, hogy lássam a miénket, meg főleg azt, hogy halljam, minden rendben.
Szerda este magyünk Kép

Nő-e a hasam? Hajaj! Én nem tudom már hordani, csak kigombolva a nadrágaimat, kivéve a csípőnacikat, mert az pocak alatt van.
Szép gömbölyű pocakom van már, egyébként barátnőm szerint tuti azért is lehet ilyen gyorsan észrevenni, mert egyébként teljesen lapos, izmolt (nagyképűség nélkül) hasizmom volt, és így feltűnő, hogy valami dudorodik.

Gondoltam először, hogy fújódás, de reggel, este ugyanakkora Kép

Ha szerdán minden oké lesz UH-n, megyek és veszek kismama nacit, valami üzleti csinosat. Hallottam van egy francia kismama bolt, ahol lehet olyat kapni, ami 9 hónapig jó, mert gombolhatós és abszolút "business like", bár 34 rongy, de muszáj lesz vennem egyet.

Mégsem mondhatom majd az üzleti tárgyalásokon, hogy bocs kismama vagyok, csak lepukkant tréningek és bő hasú nyári ruhák jönnek rám Kép
Ha nem dolgoznék az más lenne, de én végig akarom nyomni a melót Kép
Pusza

Edit
Kép


Kép
 
 


Nem úgy mondtam és nem vagy figyelmetlen, ugyan! Kép

Egy cipoben járunk, az enyém is no, bár még nem annyira feltuno. Én már vettem kismama gatyát 3 hete, mert a melóban ucsörögni szorított mindegyik korábbi...ez is jó lesz sokáig, olyan a hasa. H&M-ben találtam, sima fekete elegáns gatyának néz ki és 26 euro volt Kép Ha neked is több cucc kell, nem tudtok kiugrani Ausztriába?

A francia bolt a Formes lesz, nem? Az tényleg drága Kép http://www.formes.com/uk/astuces.asp
Az enyém olyasmi, mint a kettes típus Kép

Nem méred le a hasad körbe a köldöködnél? Kiváncsi lennék! Kép

Minden ok lesz szerdán!!! Kispapi is megy veled?
 
 


Sziasztok!Kép
Köszönöm a pontosításokat a táblában!
Akiknél kék a születés dátuma, ott az nem biztos adat!
Kikerült a táblából, hogy ki hány ciklus után maradt babás, utólag már nem szabad ezen gondolkozni, a lényeg az eredmény, nem igaz?Kép

Kép

KépKép
 
 


Soraya Kép

Elég gyakran járunk Ausztriába, de én kis babonás vagyok és eddig még nem mertem venni.
Tényleg a Formes, csak feledékeny vagyok.

Este megmérem a pocim köldöknél, de itt az irodában elég hülyén néznék ki Kép Főleg, hogy még csak egy kollega tudja.
Jó bő pulcsikban meg blézerben járok, még jó, hogy hideg van és egyáltalán nem feltűnő.

Kispapi persze hogy jön, ki nem hagyná Kép
Eddig mindkettőn ott volt és azt mondta az összesen részt akar venni, meg a felkészítő tanfolyamokon is.
Olyan kis lelkes, nagyon várja már a kismanót Kép

Edit
Kép


Kép
 
 


Soraya!Kép
Nálam 13+2 vagy, elszámoltam volna?

Edit!Kép
Szinte mindenhol lehet ilyen állíthatós derekú nadrágot venni, nekem is csak olyan van. Van farmer is, meg van elegánsabb, fekete szövet nadrág is, de az sem volt drágább 10 eFt-nál!

Ma voltunk UH-n, minden rendben van, kispapa úgy látta, hogy fiú lesz.Kép (Mi nem kérdezzük meg, de ő mégis azt figyelte!Kép)
Csütörtöktől Budapesten vásárolgattunk, vettünk kiságyat és babakocsit. Amikor hazajöttünk vasárnap este 8 körül, kispapának az volt az első dolga, hogy a babakocsit összeszerelje. Át sem öltözött, nem is evett, csak nekiesett! Kép

Kép

KépKép
 
 


Leone Kép
köszi. majd még jól körülnézek, de eddig mindig az volt az érzésem, ahol néztem nacikat, hogy szar minőségű anyagból készülnek.
Meg is kérdeztem, hogy miért gondolják, hogy a kiamamák nem akarnak jó cuccokat hordani?
Utoljára az esküvőm előtt volt hasonló dilemmám, amikor mindenhol lapos vagy félmagas sarkú fehér cipőt találtam csak és alig volt egy-két igazi magas sarkú.

Majd nézelődök Kép
Hol vásároltatok, adsz 1-2 ötletet? Köszi

Edit
Kép


Kép
 
 


Sziasztok!

Bocs,hogy ide még nem jelentkeztem, de még rázódunk bele az otthoni környezetbe.
Idemásolom a szüléstörténetemet:

Február 16-án be kellett feküdnöm a kórházba, mert ugye 10-én lejárt az időm. Kicsit szomorú voltam, mert arra gondoltam, mi lesz, ha csak egy hét múlva lesz kedve előbújni Rékának. Az orvos délelőtt megkérdezte, hogy bevennék-e ricinust, ha adna, mert ha valaki nagyon közel van a szüléshez, az is beindíthatja, mivel alhasi vérbőséget okoz. Ebéd után 3 evőkanállal meg is kaptam.
Szerencsére nagyon kedves szobatársaim voltak, így hamar ment az idő. Délután 5-kor hozták a vacsit, ami kivételesen nagyon finom volt, és gyanús lettem, hogy egyáltalán nem kívánok enni. Utána meg is jött az első fájásom. Kezdtem figyelgetni, és 5 perces rendszerességgel jelentkeztek. Szóltam, hogy tegyenek fel NST-re mert valamit érzek, de még egyáltalán nem vészes. Ott rögtön 3 jó fájást mutatott a gép. Szóltak az orvosomnak (aki szerencsére pont ügyeletben volt), megnézett, akkor voltam 4 cm-re nyitva, de puha volt a méhszáj. Rögtön elő is készítettek. A beöntés után, amikor szálltam le a vizsgálóról elszégyeltem magam, mert nem tudtam visszatartani a beöntést. Mind kiderült amit éreztem, az a magzatvíz volt. Utána már erősebbek lettek a fájások, de még mindig elviselhető volt. Elmentem lezuhanyozni, nagyon jól esett a forró víz. Visszamentem a szülőszobára, ahol az orvos is meglepődött, mert már 7cm voltam. Kb. fél órát töltöttem a vajúdóban, közben a szülésznő masszírozta a derekamat, simogatta a hasamat, és beszélgetett velem. A fájások végig úgy jöttek, hogy 1 perc fájás 2 perc szünet. Ez nagyon jó volt, mert fájások között tudtam egy nagyot pihenni. Nem is sűrűsödtek tovább, mikor már éreztem, hogy nyomnom kell. Nem is vizsgált már meg az orvos, mehettem a szülőágyra. Érdekes, mert a tolófájások sem jöttek olyan visszatarthatatlanul, így akkor tudtam nyomni, amikor a szülésznő meg az orvos kérte. Valami olajjal kente a gátat a szülésznő, és körkörösen tágítgatott. Amikor kérte nyomtam, amikor nem akkor pihentem, így szép lassan megszületett Réka feje. Előre hajoltam, megsimogattam a buksiját, ami nem volt véres, csak nyálkás, vizes. Utána a következő nyomással megszületett a kis teste is. Először nem sírt, csak miután leszívták a légutait, de akkor aztán nagy hangon. A hasamra tették, és olyan aranyosan nézegetett, szemlélődött. Gondolom jól megnézte az anyukáját.
Kb. 5 percre rá megszületett a lepény is. Megmutatta a szülésznő, hogy melyik része volt rám tapadva, és hol volt a baba. A burokdarab ott lógott rajta. Én nem láttam még ilyent.
Utána az orvos megnézett, és megállapította, hogy nincs dolga velem, mert kívül belül ép maradtam. Lemosdattak, és 2 órára az őrzőben fektettek le, Rékát meg elvitték megfürdeni, felöltözni, majd hamarosan mellém tették. A csecsemős azt mondta, hogy ne szoptassam, mert ráér még az, (egy sárkány volt), de ahogy kitette a lábát, mellre tettem, és rögtön intenzíven szopott Réka.
Közben negyed óránként nyomkodták a hasam, hogy a vér menjen ki belőle. Hát az nem volt valami kellemes, de amikor nem az orvos csinálta, az nem fájt. A szülésznő lassan masszírozta a hasam, és úgy nyomta ki. Az orvos, meg nagyon fájdalmasan nyomta.
2 óra után a szobába kerültem, és onnan már csak babáztam. Éjszakára mindig elvitték a babákat, de kértem, hogy szóljanak, ha felébredt, így aztán éjszaka kimentem a csecsemőszobába szoptatni. Kivéve mikor a sárkány csecsemős volt, mert Ő nem szólt. Jól össze is vesztem vele.
Réka nagyon jól szopik, a 3. naptól már etetésenként 70g –ot szopott a kórházban. Itthon nem tudom, mert csak most délben jön a mérlegem, de 3-4 órát alszik egyhuzamban, úgyhogy nem éhes.

Összességében elmondhatom, hogy nagyon szép szülésem volt, és minden pillanatban annyira magamnál voltam, mint még soha. Mindig kérdeztem, hogy mi történik, hol tartok, mi van a babával. Az első 2 szülésemnél csak történtek velem a dolgok, most meg úgy érzem én irányítottam.
A lányok el vannak ájulva a tesótól, már büfiztetik, nézik, beszélnek hozzá, a nagylányom ott olvas a babaszobában. Nem gondoltam, hogy ennyire tetszik Nekik.
Hát egyenlőre ennyit rólunk, majd még írok, ha eszembe jut valami.
Sajnos visszaolvasni nem volt időm, de igyekszek képbe kerülni.

Az albumomba tettem pár képet a kislányról:

http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1570

Most már majd többet jövök.

Kitty
 


Kitty!Kép

Sok szeretettel gratulalok!!!Teljen sok oromotok a babocaban!
Olyan szep kis szulestortenetet irtal.Igy olyan kis egyszerunek tunik.Semmi vagas,varras,kuret.Alom,alom...Kép

Lanyok!Kép
Kepzeljetek tegnap elkezdtek festeni a gyerekszobat.Ma keszen lesz,viszont az ottani regi butorokat kiszuperaltuk vasarnap,igy aztan bar ma kesz lesz a festes tovabbra is maradunk a dobozokbol elesnel meg kb 3 hetig mire meglesz valami szekreny a gyerekszobaban.Es mondanom sem kell,hogy a festeket szethordtuk a lakas osszes reszebe.NagytakaritasKép

Ma d.u a nyelviskolaban elo-felmerot irok,legyszi szoritsatok...Sajnos keszulni nem tudtam.
Viszont megint voltam kismama-tornan,buszke vagyok magamra...Hat,olyan izomlazam van,hogy csak na.JOl megdolgoztattak.

szoszi 19+2
 
 


KittyKép
Micsoda szép ez a szüléstörténet. Nagyon szupi lehetettKép

CateyeKép
IKREKKép GRATULA

VALAKI ADJON TANÁCSOT, HOGYAN KÉSZÍTHETEK IKREKET!!!! VAN VALAMI PRAKTIKA ERRE A NETEN? Ténlyeg utána is nézek...Kép

Olyan büszke vagyok magunkra, mert Christopher ha álmos (15 hónapos)bemegy a szobájába, lehúzza kis takaróját az ágy pereméről belefúrja azrcocskáját és jelez nekünk, hogy csicsikálni akar menni.

Úgyhogy nincsenek felesleges cirkuszolások, felesleges lefektetési rituálék, egyszerűen ha álmos bemegy a szobájába és kéri (ráutaló magatartássalKép), hogy tegyük bele a kiságyba és 2 percen belül szépen csicsikázik úgy hogy közben bármit csinál6ok, még a rádiót is hallgathatnám a szobájában ha akarnám.

SzösziKép
De milyen szép lesz! Sok munka, nehéz munka, de a végeredmény kárpótol majd! A szoba biztos gyönyörű lesz. Szorítok a felmérőhoz, az izomlázra meg rá kell dolgozni egy kicsit, hogy az izmokban felgyülemlett salakanyagok (e miatt van az izomláz) minél hamarabb kitisztuljanak a fokozott véráramlás következtében.

A táblázatok szupikKép Mennyi név, mennyi ismerős!

Soraya, lányok!
Én úgy értesültem, hogy az A vitamin az Elevitben csökkentett mennyiségben van benne mint a más vitaminkészítményekben.

Mint tudjuk az A vitamin a látásban játszik nagy szerepet. Kevés A vitamin esetén látászavarok léphetnek fel, de ugyanez igaz a túlzott A vitamin bevitelre is. Szerintem főként nem vetélés kockázatnövelő a hatása miatt kellene óvatosnak lenni vele, hanem a méhben fejlődő magzat szem fejlődsére hat rosszul a túl sok A vitamin.

Persze mindenképpen kell A vitamin! Csak megfelelő mértékben.
Puszika, megyek dolgozni
MJ-Móni
 


KittyKép
Nagyon sok boldogságot kívánok nektek. Ez olyan szép szüléstörténet volt, hogy ilyen szülés nincs isKépKép

SzösziKép
Ügyes legyél a felmérőnél! Ez a szintbesoroláshoz kell ?

MóniKép
Nekem lombikosak a babák, azért ikrek, de Edelweissnak teljesen spontán egypetéjűek. Az még ritkább mint a kétpetéjű. Minden 80. szülésre jut egy ikerszülés. Kívánom, hogy te légy a 80.KépKépKép

Cat

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!
Csak kérdezni szeretnék:Azt hallottam,hogy az Utrogestan orál kapszuláját is lehet használni hüvelyben.Kifogytam ugyanis a hüvelykúpból,de orál még van itthon egy fél doboz.Az való igaz,hogy egyformán néznek ki...Mit tudtok erről?
Előre is köszönöm,és mindenkinek boldog babavárástKép
K
 


Sziasztok!

Kitty! Hatalmas gratula Réka babához, meg a két ügyes nagylányhoz. Kép Ők mennyi idősek? És nagy-nagy irigy a gyors és szép szülésért, na meg a gátvédelemért főleg. Kép

Zsuszu! Te még olajozod a lányodat fürdetés előtt? Tudod, hogy meddig kell? Bár ezzel nincs gond, a fürdetés utáni dolgokat utálja a gyermekem. Hallják a szomszédok is rendesen. Kép Nálunk is beindult a fogzás, így miután 3-4 éjszaka jól aludt, újra küzdünk. Kép Ma már 11-kor kezdte az ébredést. Kép És negyed 6-tól nem aludt. Kép És napközben is megy a nyüglődés. Kép Kismamik, nem akarlak ám elrémíszteni benneteket. Kép

Megyek vasalni! (vagy mégse, már fennt van Kép )
Andi
 
 


Andi28, Zsuzsu
Gyerek olajozás! Valamit nagyon elrontottam! Én sohasem olajoztam a gyerekemet!Kép Pedig most, ahogy belegondolok rémlik nővéri tanulmányaiból, hogy kellett volna!

Ja és még valami púderezés is rémlik! Nahát!... hogy mik ki nem maradtak! Na majd a következőnél megpróbáljuk.

Ahány szokás annyi ház, vagy mondhatnám azt is hogy ahány védőnő annyi szokás. Ugye?Kép

Üdv
mj-Móni
 


CatKép
Köszi, Igyekezni fogunkKép
 


AndiKép
Igen, még olajozzuk Zsófit, pontosabban a férjem teszi ezt, a fürdetés az ő reszortja, én csak szórakoztatóember vagyok a fürdésnél.Kép
Egyébként már nem sokáig csináljuk, mert Zsófi annyira ugrándozik, hogy attól tartunk a nagy olajozás közben leugrik a pelenkázóról.Szóval, ha ez az üveg kifogy, abbahagyjuk.
Egyébként Zsófi elég száraz bőrű, így szerintem nála fontos volt, hogy ilyen sokáig olajoztuk.

Andi, részvétem. Teljesen együttérzek, ez a fogzás minket is kikészít. Szerintem Zsófinak már a rágófogai kezdenek most jönni, mert állandóan rág, folyik a nyála és nyűgös, na meg nem alszik rendesen. Már 8 foga van, így engem már csak az a remény éltet, hogy kezdem a visszaszámlálást.Kép

MoniKép
A napközbeni egyedül elalvásra hogyan vetted rá Christophert? Megosztanád a receptet?Kép
Meddig szoptattad Christophert, mert Zsófi délután általában cicin alszik el mellettem, amit most még nem bánok, mert a bagolykodástól úgy ki vagyok purcanva, hogy legalább akkor alszok egy kicsit én is. Na de a későbbiekben jó lenne rávenni, hogy egyedül aludjon el.

LányokKép
Egy kicsit büszkélkedek. Képzeljétek el, Zsófi 7,5 hónaposan egyedül fel tud ülni (hasról indul) és állni is tud a kiságyában, ma meg elkezdett lépegetni a rácsokba kapaszkodva. Ha leteszem a földre, akkor meg mászik utánam ezerrel, szóval igen mozgékony kiscsaj lett, pedig van vagy 10 kg és azt mondják, a nagydarab gyerekek később kezdenek mozogni. Hát, mi rácáfoltunk.Kép

Zsuzsu
 
 


Móni!Kép Zsuzsu!Kép
Gratula az ügyes babákhoz!Kép

Igen, ahány ház, annyi szokás. Pl. a sógornőm púderezte a kisfiát a hajlatokban, a húgom szerint viszont nem szükséges és a plóusokat is eltömíti, ő sosoem használt púdert a két gyereknél. Igaz ő Angliában lakik és ott sok mindenről másképp vélekednek.

K!Kép
Nem tudom hogy az orál kapszulát lehet-e tényleg hüvelyben alkalmazni, bár én is hallottam ilyet. Kétségkívül egyformák, de gondolom nem véletlenül van más ráírva. De miért nem használod ahogy kell? Én is szedtem és én kaptam hüvelyit Andi28-tólKép, a dokim meg az orálra esküdött, mert szerinte egy kismama ne nyúlkáljon olyan helyekre, mert esetleg könnyebben visz fel fertőzést. Úgyhogy először azt használtam ami volt itthon, aztán meg az orált eszegettem meg, amit a dokim adott.

Edit!Kép
Minthogy én debreceni vagyok nem hiszem, hogy sokra mennél azokkal a boltokkal ahol én vettem a kismama nadrágjaimat, de majd küldök pár címet, amit a többiek írtak egymásnak itt a neten.

Puszi, Leone

KépKép
 
 


LeoneKépKöszi a választ."Orálnak" szedem a Duphastont,amellé kaptam az Utro hüvelykapszulát.Gondolom nem véletlenül...Az orál Utró még múltkorról maradt,de nem vált be,hisz a baba nem maradt meg.Remélem ez a kombináció+a többi gyógyi (HCG injekció,Metypred,MagneB6stb) hatékonyabb lesz...
K
 


KKép
Én fordítva használtam csak korábban, hogy a hüvelyit szájba szedtem, de nem volt jó, mert elkezdtem vérezni tőle. Szerintem ne használd, biztos megvan a maga funkciója. A hüvelyi utro rögtön helyben hat, és a májat sem károsítja.

Cat

Cat
Kép
 
 


MJ Móni! Ha most nem hiányzott az olajozás, akkor szerintem az ikreknél sem fog. Kép Gratula az ügyes fiadhoz!

Zsuzsu! Köszi az együttérzést. Kép Azért minden lefekvéskor reménykedem, hogy hátha jobb lesz. Kép Nekem viszont még mindig nem forog a fiam. Kép Egyszer-kétszer már sikerult hasról hátra, de egyébként nem erölteti. Kép Pedig egyébként annyit mocorog. Zsofinak gratula az uleshez. Viszont Péter egyedül alszik el mindig. Eddig napközben kellett, hogy simogassam, de néhány hete leszoktattam. Ültem mellette amikor betettem az ágyába a macijával, csititgattam, aztán sokszor az is előfordul már,hogy cumi nélkül alszik el játék közben, csak a nagy csendre figyelek fel. Kép Persze azért ez a ritkább.
Ja, az előbb is visszaaludt még. Kép Szoval vasalás megcsinálva. Legalábbis a mai adag. Kép

Andi
 
 


KittyKép
Gratulálok a kiscsajhoz!KépSzerintem is mesébe illő szülésed volt, az ilyet kéne mutogatni a Szülőszobában szerdánként! Réka egy tünemény, legyen sok örömötök benne!Kép

SorayaKép
Megnéztem a picurodat, nagyon édi!Kép

ZsuzsuKép
Gratulálok az izgő-mozgó gyerkőchöz, keress futócipőt, hamarosan szaladgálhatsz utána!Kép

Csajszik!
Most eltűnök egy pár napra, mert kispapa itthon lesz, addig is mindenkinek jó gömbölyödést-babázást!Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Kepzeljetek a tapetacsik nem lett eleg.Nekunk 12m kellett volna,de azt mondtak csak 10m-es tekercs van,vettunk kettot,erre ma kiderult,hogy 5m-esek voltak.A festes kesz es az egesz kupibol a kiutat ott lattam,hogy megallok a szep szoba kozepen es korulnezek...
Delutan ezen bogtem...
A Praktikerben kozben elfogyott ez a fajta csik!!!!!!!!Persze a fele mar fennt van.Most tepjem le es keressek masikat,ami mas szinu lesz es festessem at a szobat???????????Ez meg meg sem szaradt igazan.Csak en lehetek ilyen peches.

Most rohangalok,hatha mas varosban a Praktikerben talal nekem valaki.Raallitom az ismerosoket,de nem sok remenyem van,amilyen formam van nekem.

A fejem megfajdult az idegessegtol, az angol tesztet elbaltaztam.Egyebkent sima teszt lett volna,mert 2 het mulva vege a tanfolyamnak es,hogy mindenki tudja mennyire kell tanuljon a zarovizsgara,hogy atmenot kapjon...

Bocs,jol kipanaszkodtam itt magam,nagyon vidam tarsasag vagyok,mi?
Ez nem az en napom.
szoszi
 
 


Leone, AndiKép Köszi a gratulát.

ZsuzsuKép
Az, hogy Christopher így rászokott az alvásidő jelzésére az igazából nem tudatos, de mégis nagyon következets munkánkba telt.

Amikor hazahoztuk a kórházból "kötelezően" a mi szobánkban aludt 1 (egy) éjszakát. Aztán elegünk lett abból, hogy a nyögései, szöszmötölései, éjszakai sírásai miatt nem tudtunk aludni. Szóval 2. naptól fogva kinn csicsikált a szobájában, jó távol tőlünk.

Persze amíg kicsi volt ő is sokszor cicin aludt el (7 hónapos koráig csak szopott! és egy éves múlt amikor abbahagytam, munka miatt), sokszor a TV előtt aludt el velem, és előfordult, hogy 1-2 éjszakát a nappaliban együtt aludtunk, azonban a felkelés mindig a kiságyában történt.

A legegyszerűbb áthelyezési mód, hogy ne keljen fel az az, hogyha takarón altatod a gyereket. Azért kelnek fel ha leteszed őket, vagy áthelyezed őket mert "hideg" a kiságy.

Aztán a felkelésnél mindig, minden esetben örömteli arccal köszöntjük a gyereket (vigyorgunk, nevetünk, esetenként megcsikizzük), még akkor is ha rossz kedve van. Kimutatjuk neki, hogy milyen jó, hogy újra köztünk van, megpuszilgatjuk és időnként hancúrozunk egy jót a padlószőnyegen. Így azt tanulja meg, hogy a kiságyból kikelve mindig egy jó dolog vár rá.

Általában nem csinálunk 2-3 órás lefektetési procedúrákat, de azért előfordul. Nem tömjük be a gyereket a kiságyba, hogy bömböljön és sírjon arra várva, hogy csak elalszik.

Megkapja a tejcsijét este, amig issza ott vagyok mellette, cumi be a szájba (csak alváshoz), és a kedvenc takaróját meg a kezébe adom, aztán kijövök a szobából. Ha nem alszik el akkor megpuszilgatom, többször elmondom neki, hogy csicsikálni megyünk és jó 30 perc múlva visszafektetem. Semmi esetre sem játszok vele ebben a 30 percben! Nem hozom játék "izgalomba", hanem inkább dajkálom, vagy csak üldögélünk együtt. Este 9-kor mindig alszik, reggel 5-6 óráig.

Mára kikövetkeztette, hogy ha álmos akkor irány a kiságy, mert az egy jó dolog, ott pihizhet, aludhat, se sohasem játszhat ott elalvásnál. Így már a 30 perces "procedúrák" is teljesen elmaradtak.

Mindehez hozzáteszem, hogy tudom minden gyerek más, minden babának más a habitusa az alvási szokásai, de véleményem szerint a szoktatás nagymértékben hozzájárul az alvási szokásokhoz.

Remélem segítettem valmannyit, puszika,
MJ - Móni
 


Halihó Kismamik és Anyukák!

Annyira szép idő volt tegnap, h egész délelőtt sétáltunk. Felfedeztem egy turit a közelben, meg méteráru boltot, vettem is rögtön egy kabátot 2 e-értKép Babahordozó kendőben vittem a kiscsajt, mire hazaértünk úgy néztem ki, mint egy karácsonyfa itt is ott is lógott vmi. Eszter úgy kifáradt, h utána 3 és fél órát aludt egyhuzamban és még így is én keltettem.
Voltunk dokinéninél is. Eszter 33 dkg hízott 2 hét alatt és 2 cm-t nőttKépKépKép

Leone
Számot jól beírtam a mobilbaKép Kispapi aranyos lehetett az összerakássalKép és jól néz ki a kocsi összerakva is? Még a táblához Budakalász.

Cat
Hassüttetés?! Na megnézem én azt, ezek szerint nem voltunk elijesztőek Kép A névlista jó ötlet. Nálunk ilyen nem volt. Anyuci megálmodta és a lyányzó azt a nevet kapta. A fiú névválasztás joga a páromat illeti, majd a következőnél remélem hasznosíthatjuk.

REdit
34 rongyért kismamanaci, húúúúha. Az Astoria közelében (Baross u) van egy kismama bolt, ott emlékezetem szerint olcsóbbak voltak a nacik.

Zsuzsu
Gratu Zsófinak a nagyon sokadik fogához. Állítólag (olvasva még régebben a friss babákat) egy idő után megtanulják a picik, h hogyan kell fogacskákkal is szopizni és utána már nem harapkodnak.

Kitty
Gratula Rékához. Kiolvasás alapján gyors és könnyű szülés volt. Örülök nekiKép Képek fantörpikusak és milyen szép szájacskája van, olyan nőiesKép. Az evőkéje is jóKép

Szöszi
TesztKép. BabaszobaKép, de nemsokára kész!

... de az én báttyám erősebb...témáhozKép
MjMóni Christopher alvás nagyon ügyi!!!, Zsuzsu Zsófi ülés-felállás nagyon ügyi, Andi Péter elalvás is ügyes!!!

MjMóni
Én is a következetességre törekszem, húúú ezek a szigorú anyukák!!!

Lányok
Feltétlenül el akartam ezt mesélni. Hétfőn voltunk baba-mama klubban. Egy lány az 5 és fél hónapos kisfiának ahogy megszólalt rögtön benyomta a szájába a cumit. Én csak ámultam! Háááát, de kérem csak gőgicsélt szegénykém!!!

Pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
 
 


Zsuzsu!

A fogakhoz: szopi közben nem tud harapni. Akkor tud, ha már nincs rendesen a szájában. Ha többször előfordulna, akkor figyelj rá, hogy ne cumizgasson, ill. ha megharapott, akkor rá kell szólni (felkiáltani nem jó, mert megijedhet, és esetleg szopisztrájkba kezd), és ideiglenesen elvenni tőle. Persze ez csak a direkt harapásokra igaz.
Figyelj rá, hogy jó mélyen legyen a szájában a melled, mert akkor a fogai nem fogják dörzsölni a melledet. Pl. nálunk minden szopi után látszik a bimbóudvaron a fognyoma, de szopi közben nem fáj, csak kicsit érzem, hogy ott van (pedig neki 16 is van, úgyhogy lenne mivel). Ill. harapni sem harap, ezt is megtanulta.
Arról nem tudok, hogy a szopási pozíció ezt befolyásolná, talán csak abból a szempontból, hogy vannak olyan pozíciók, ahol jobban tudsz figyelni rá, hogy a szájában legyen rendesen, ill. látod, hogy mikor nem szopizik már erőteljesen.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Jó reggelt!

Edit!! Mi volt tegnap?? Izgulok, gyere mesélni!

Majd jövök délután bovebben, most csak ennyi mert ellep a munka Kép

Soraya
 
 


Sziasztok Kép

Megvolt a 12. heti UH.
Nyaki redő rendben Kép Kép
És olyan kis izgő-mozgó virgonc gyerekünk van, hogy csak na!
Hosszú percekig gyönyörködtünk benne, ahogy úszkált, forgolódott, rúgkapált. Egy pillanatra nem állt le.
Közben a kezecskéivel hadonászott, a jobb kezét a fejéhez emelte és úgy csinált, mintha vakarná vagy azt mondaná, "Na mi van? meddig kukucskáltok még, mi ?!"
A lábacskáival is rugdalózott folyamatosan és amikor a kezét a fejéhez emelte, akkor a két lábát keresztbe rakta egymáson.
Szóval, valami fantasztikusan csodálatos érzés volt, látni a mi kis UFÓ fejű mocorginkat.
Láttuk végig a gerincét is, meg a köldökzsinórját.
Nagyon kis fürge ürge, az orvos is megjegyezte Kép
Apja persze, minden férfihez híven rögtön mondta, hogy "Tiszta apja ez a gyerek Kép"
Szóval nagyon boldog vagyok és köszi a drukkot.
Ma már nem nagyon leszek, mert sok-sok munkám van.
Holnap pedig elutazunk síelni (nem kismamák sí, kismamák séta, kirándulás, napozás, pihi, olvasás, főzés stb. Kép)

Legközelebb március 8-án vagyok, addig nagyon vigyázzatok magatokra és a csöppségekre (akár pocakon kívül vagy belül vannak)

Puszi:
Mocorgó kisördög anyukája Edit
(12+1)

Edit
Kép


Kép
 
 


Ja, még annyi, hogy az ülőmagassága 5 cm és ebből 2 cm a feje Kép Kép Kép

Edit
Kép


Kép
 
 


EditKép
Gratulálok a hiperaktív kislurkótokhoz!!!!! KépKép Mostmár lazítsál, minden rendben a mocorgóval, csak növögessen szépen.
Jó napozást, pihenést !

Pusz
Cat

Cat
Kép
 
 


Edit Kép Ez szuper!!!!! Kép
Bezzeg a mi babánk aludt mint a bunda, úgy kellett felkelteni Kép

Cat Kép olvastalak a másikban, jó hogy elmentél orvoshoz. Minden vérzést komolyan kell venni, még ha minimális is. Örulök, hogy rendben vagy és jövo héten már tuti lesz szívhang is! KépKépKép

Bogár Kép gratula a kiscsaj hízásához KépKép

Szöszi Kép mi van a tapétával??? Ugye megoldódik?

Úúúúúgy ledolnék egy kicsit aludni minden délután, leragad a szemem Kép Már ittam egy tejeskávét, remélem magamhoztérek, mert sok a munka Kép

Soraya
 
 


SorayaKép
Ez a fáradtság engem is elkap minden délután. Itt szédelgek a székemben. Sajnos a kávét nem kívánom a terhesség óta.Kép

BogárKép
Gratula Gombóc Eszternek a gyarapodásért.KépKépKép

Meg van oldva minden nap az altatási gondod. Elmész turkálni a kiscsajjal.Kép Lesz új rucid is, és még a délutánod is szabad, mert alszik Eszter.KépKép

Pusz
Cat

Cat
Kép
 
 


AndiKép
Klassz, hogy délután ilyen ügyesen elalszik a kisfiad.
Mennyi idős is most Péter?

MóniKép
Köszi a leírást az altatási módszeretekről. Én sem vígyok híve a "bőgetésnek". Nagyon klasszul kialakítottátok a kisfiadnál az altatási ceremóniát, gratulálok! Megpróbálok egy s mást alkalmazni belőle, hátha bejön.Kép

Egyébként Zsófi soha nem használt cumit, se semmilyen ún. vígasztárgya nincs még, pedig vettem neki már egy pár alvós macit, de nem akarja őket hálótársnak. Eddig úgy néz ki a dolog, hogy csak engem akar.Kép

BogárKép
Gratula Eszter hízásához. Lehet, hogy már Te is elénekelhetnéd neki, amit mi szoktunk Zsófinak esténként fürdés előtt. "Sonka lábán kucu Zsófi fürödni döcög" (Átköltés)

BesztiKép
Köszi a tanácsot. Megpróbálom jól begyömöszölni a cicit a szájába. Kép Bár eddig nem volt ezzel gond és érdekes módon csak a bal mellem sebesedik ki és az is csak egy bizonyos pozícióban.

EditKép
Gratulálok a kis mocorgóhoz. Jó pihenést!

SorayaKép
Én is gyakran fáradt voltam a munkahelyemen, és főleg ebéd után. Olyan jó lett volna szundítani egyet, de azt nem lehetett, így nekem is maradt a tejes kávé.
Meddig akarsz dolgozni egyébként?

CatKép
Olvastam, mi történt. Örülök, hogy már minden rendben. Pihenj sokat és a házimunkát passzold át a párodnak, most bizonyára szívesen elvégzi.Kép (Ez a kispapák sorsa, főleg az ikres kispapáké, jobb, ha már most hozzászokik.Kép)

LányokKép
Tudom, hogy nagyon rá vagyok kattanva erre a fogzás témára, de ez tölti ki éjjelemet, nappalomat. Zsófi állandóan a szájában turkál és mindent rág, meg nyálzik. Tuti, hogy a rágófogai jönnek. Jajj nekem!

Zsuzsu
 
 


Sziasztok!

Olvasok szorgosan, csak írni nincs idom (vagy erom)?

Zsuzsu! Kitartas! Kép Hogy neznek ki most az ejszakaitok? Es mit kell csinalni Zsofival, ha felebred? Nalunk általában megosztjuk az ejszakázást a párommal, ha rosszul alszik a Babó. A hajnali szopiig, ami 3-4 körül van, én vagyok a gyerekszobában, utána Apa. Kép Igy utána én még tudok aludni egy kicsit. Kép Gyerekdoki mit mond a 8 fogra? Ez nagyon ritka ilyen korban, nem?

Cat! Én a másik topikig nem jutok el mostanában, jelentkezz kérlek ide is! Nagyon sokat gondolok Rád és a Manócskáidra. Kép

Bogár! Gratula a növéshez, hízáshoz. Kép Nálunk a csúcs, egy hét alatt 35 dkg volt. Kép Akkor kissé megijedtunk, hogy milyen dagi gyerekünk lesz, aztán szerencsére ez a nagy hízás megállt. Kép
Milyen a baba-mama klub? Kép
Mi lett volna a nevetek, ha kisiú születik? Kép (tudod, gyüjtöm az ötleteket a következőre Kép Kép )

Móni! Ki vigyáz a fiadra amig dolgozol? Vagy bölcsibe jár? Megajándékozhatnál bennünket egy képről. Kép

Szöszi! Mi újság tapétaügyben? Remélem sikerült szereznetek. Kép

Szép hétvégét!
Andi
 
 


Koszi az aggodast,megoldodott a tapeta-ugy!!!Megszereztuk az utolso 5m-t,hal'Istennek.
Most rohanok csaladi eletet elni,mert a Zuram hetfon hajnalban elutazik 6 napra es arva leszek,szeretnem kielvezni,hogy meg itt van.

Kepzeljetek, tegnap elott mar o is erezte a babat!!!

Kellemes hetveget:
szoszi 19+5
 
 


EditKép
Örülök, hogy minden rendben a pocaklakóddal. Jó pihenést!Kép

CatKép
Én is olvastalak a másik topikban, pihengess!Kép

SzösziKép
Látom te is szalma leszel.Kép Én már az is vagyok, a kedvesem 3 napot volt itthon.Kép Nagyon nehezen viseljük és szerintem nem is bírjuk már sokáig. Mi is vettünk tapétát, végig te jártál az eszemben , remélem nekünk elég lesz. Sárga tapéta rajta ceruzácskák, napocskák pasztelszínben és hozzá kék csík amin állatfigurácskák nyaralnak.Kép Két hét múlva jön a mester rendetlenséget csinálni.Kép

Megjött az AFPeredményem egyik fele, a HCGbéta, 0,4 MOM lett ami a normál tartományban van.Kép

Egcsi
18

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Látom hétvége van, nem nagyon pörög a topicKép

CatKép
Olvastam a másik topicban: Valld be, csak le akartad kontrollálni, h minden rendben és odakentél egy kis céklalevetKép Na jó, viccen kívül, nagyon örülök, h tényleg minden oké. A férjeknek van még mit tanulni a témábanKép, a malacodraKép. Valahol olvastam, h ha az elején van egy pici vérzés a megtapadástól lehet, mivel egyre jobban mélyednek bele a méh ereibe.

SorayaKép
Elárulom, h volt rá eset mikor még dolgoztam, épp nem volt senki az irodában, de én 8 hetes terhesen nem bírtam már ülni sem a széken, muszáj volt egy fél órát hunyniKép pssszt

Andi28Kép
1 hét alatt 35 dkg?! Le a kalappal a kissrác előtKép
A baba-mama klub az tuti. 2hetente van, más programokkal. Van, h a kismamik kreativitását fejlesztik (foltvarrás, gyertyaöntés, tapasztalatcsere matricafestésben stb.) ill. gyereknevelési előadásokat tartanak pl. mozgásfejlesztésről vagy mondókákat, énekeket tanítanak stb.
Még be kell valljam már kinéztem a csajunknak egy tuti fiút, egy kis vagánykomát, aki másfél éves lehet és cuki pofa. Persze rajta kívül az összes kis törpi aranyosKép Na meg Eszter olyan érdeklődően néz körbe, látszik rajta, h élvezi, h vannak körülötte.
A kissrácunk a Bálint nevet kapná, ha pedig 2ra ismét kiscsaj sikeredik a Zorka nevet viselné. Ezt most jól elterveztemKép (...álmodj királylány...Kép)

LányokKép
Eszter tegnap először fordult haaaasról háááátra, de csak úgy pörgött a drágám. Osztán ezután még egymásután háromszor megismételte a produkciót. Meg is örökítettükKép

Puszka
Bogár & Eszter

Bogár
Kép
Kép
 
 


a forduló májsternő

Kép

Bogár
Kép
Kép
 
 


BogárKép
Eszter nagyon cuki és ezek szerint nagyon ügyes is.Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Jó reggelt!

Csak panaszkodni jöttem. Szörnyű éjszakánk volt. Eszter félóránként felsírt, nemhogy felsírt, hanem ordított. Ilyet még nem csinált. Apacuka is kitett magáért, ott volt ő is mellette, de csak a cici nyugtatta meg, így most bizti 1 hét alatt produkálja majd uazt a súlygyarapodást, amit 2 hét alatt szokott. Pukkantgatott is szegénykém!!! csak azért csodálkoztam, mert máskor ezt elintézi 2 perc alatt.
Na szóval a kérdésem: ha jön a foga, az ínye látványosan feldagad? Mert én láttam az alsó ínyén két csíkot, de feldagadva egyáltalán nem éreztem. Vagy időjárás-változás van?

EgcsiKép
köszi a bókokat Eszter nevében isKép

puszka
a fáradt Bogár

Bogár
Kép
Kép
 
 


EgcsiKép
Gratula a jó HCGbétához! Biztos a másik fele is jó lesz.
Sajnálom, hogy megint egyedül pocakosodsz, azért remélem hamarosan végleg hazajön a párod.

BogárKép
Most biztos nagyokat szundikáltok. Tedd a cicidre, akkor lehet titokban aludni.KépKép

Néha én is nagyon nehezen bírok a fáradtsággal a bankban. Titokban én is aluszkálok a számítógép előtt, egy 15 percet minden nap.KépKép Egész jól csinálhatom, mert még nem vették észre.Kép

Nevetni fogsz, mert gondoltunk rá, hogy pszichés alapon produkáltam azt az ártalmatlan vérzést. Előtte aggódtam, hogy jól vannak-e a babók, és valaki bíztatott, hogy menjek be a dokihoz megnézetni. De már nem mertem, mert a túlzott aggódásomból elege lehet. De így megoldódott, és az én lelkem is helyre került, legalább 2 napraKépKép

Cat

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Bogár! Szerintem, ha fél óránként felsírt, akkor nem a foga. Nem ettél valami ujat? Nekunk akkor szokott ilyen éjszakánk lenni. Kép Most már nagyon-nagyon figyelek. Remélem a mai sokkal jobb lesz. Nálunk meg éppen az ellenkezője volt, egyszer kelt a kismanó fél 3-kor enni. Kép A Bálint nálunk is ott volt a listán. Hercegnőnkent pedig biztosan Eszternek fogjuk hívni, ha egyszer eljön. Kép Mert ugye nem, mint mondtad, nem védted le a nevet. Kép
Gratula a forduláshoz! Én fiam nem igazán gyakorolja. Bezzeg a hasazást. Megmutatom, jó?
Lányod tündéri! Na, majd biztos engedi, hogy Te keress neki pasit! Kép Kép Kép

Egcsi! Sajnálom, hogy ismét egyedül. Kép
Cat! Ne ijesztgess bennünket! Jó szundizást. Kép
Szoszi! De jó, hogy megoldódott a tapétaügy. Kép
Leone! Merre jársz?

Andi

Kép
 
 


Juj,mennyi tunderi kisbaba...Ilyenkor mindig alig varom,hogy az enyem is kibujjon,bar nagyon jo dolog pocakosnak is lenni...

AndiKép,BogarKép
Egyik sem ugy nez ki,mint aki ehezik...vegyetek mar ki a mogyorokat ketoldalt a szajukbolKép

szoszi (MA 20+0 !!!!!!!!!!!)
 
 


Nagyon gyönyőrűek a kisbabák, én is ilyen szép babákat szeretnék..........

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: