Új privát üzeneted érkezett!

Lanyané, nekünk az első inszem volt, van, 8) pénteken tesztelhetek :lol:
A xx. kerületben lakunk 1ébkébt.Ti gondolom közel a Szabolcshoz?
Háááát nálunk apa a magánakciói során mmmm, hogy úgy mondjam nem volt túl sikeres :lol: :shock:
Fogacskák? :lol: de jó Nektek...hogy tűri Anna-baba?
 


Lanyané!
Voltál azóta uh,-n? Gondolom igen, minden rendben? Mikor jön el a nagy nap? :D
 


szép napot:) egy kicsit tanácstalan vagyok ,most lesz a 3.inszemináció, ha minden igaz pénteken.ebben a cikklusban külnösen sok szurit kaptam,Merional-t kb.7et.meg egy másik fajtát is, Puregon helyett.Eddig maguktol megrepedtek a tüszők, és a jobb illetve a bal oldalon is sok tüsző volt az előző cikklusokban.22-25mm.ek.Most egyetlen 1 tüsző van a bal oldalon a12 napon,ami 17,5 mm.de ma is kaptam merionalt, és még egyet amit holnap otthon be kell adnom magamnak.illetve 2amp.Pregnylt.tüszőrepesztőt.amit szintén be kell adnom magamnak.LH tesztelnem kell holnap és ettől függően UH kontroll, vagy inszemi. pénteken.ez a cikklus teljesen eltér az előzőektöl minden tekintetben.mind1.pénteken elválik minden, szoritsatok:)én is ezt teszem:)puszi
 
 

 
 

sosika:
az egy tüsző miatt ne aggódj, Annám is egyetlen tüszőcskéből lett :) Mi az az LH teszt? Szerintem a ciklusok is változnak, nem kell megijedni, egyszer ilyen, máskor olyan. A lényeg, hogy ott az a tüsző!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1181812316.59.jpg[/img] Egytüszős csajszim :) [/img]

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Most voltam az első inszemem..Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a hasi szurkálódás normális?
Köszi a válaszotokat!
 
 


szia gerike!
a szúrkálás normális, pár nap és elmúlik
Tudsz pihenni? Hová jársz?

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Szis Mágnes!

köszi a választ!

Én Ausztriába járok, a Forgács doktor Úrhoz, a világ legnormálisabb dokija, és a bizalmamat Ő nyerte el leginkább, ( ami mondjuk a Kaáliban nem volt meg...( pénz hajhászás )
Ha sikeres az inszem kell valamit éreznem??Ha terhes lennék van görcsölés, segítség kérlek laikus vagyok a témában..

Puszi
Gerike
 
 


mágnes: gratulálok az "1 tüszős" gyönyörű kislányodhoz:) akkor megnyugodtam:) a férjem is mondta,hogy majd ez az egy lesz ami mindent visz:) ámmen:) köszönöm:) és pusz.szép estét :)
 
 


sziasztok Lányok,kicsit eltüntem mint az aranyóra,de visszatértem,átestem egy jó kis depresszió féleségen de úgy érzem már átbillentem,szóval Mágnes!Annababa meseszép,bübájos tünemény:).....Sosika drukk a 3.hoz,tényleg picit soknak tűnik a szuri,de reméljük ez az insszem mindnben máskép végződik :D .....Gerike!sok sikert ne keress tüneteket mert ilyenkor mindent behalucinál magának az ember......szóval puregontól 4 tüsző 10.napon kettő felszívódott maradt kettő szombat reggel repesztő szuri délután éreztem a repedést,Apa este elkapott hogy őt most nem érdekli semmi megcsinálja azt a gyereket :lol: hagytam magam :D vasárnap reggel inszem az eggyik tüsző repedt meg sperma jó 60százalékos,hétfő reggel ismét inszem megrepedt a másik is,megint 60 százalékos(nyomtam apába a fehérjét,tojást evett husival meg ilyesmik)szóval nagy reményekkel vagyok na meg ugye a bűvös 5.a szerencsés 5....na meg be vagyok zsongva holnap este indulunk görögországba 8) remélem hárman jövünk haza
 


gerike:
én az égvilágon semmit sem éreztem, a mellfeszülés csak akkor kezdődött, amikor már amúgy is tudtam a poz. tesztekből. Pihenj, és ne emelj!! Előző babánk ezért ment el!
sosika:
Na ez a beszéd! Abból az egy tüszőből lesz a gyönyörű, egészséges, okos babátok!!
lanyané:
depi.. ismerős.. De szuper, hogy össze tudtad szedni magad:)
Reméljük Apa ügyes volt, de azért még gyúrjatok rá a témára!!
Aztán híreket várok!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Szia Mágnes!

Nagyon köszönöm, hogy mindig ilyen lelkesen válaszolsz, nagyon sokat jelent, mert nagyon félek az eredménytől....

puszi
gerike
 
 


gerike:
ne félj, első inszem, biztos szerncsétek lesz! Ha estleg mégsem, akkor se törj le, sikerül majd a következő!! Ha egy kicsit is tudom bennetek tartani a lelket, én már annak is örülök, nekem annak idején sokáig senki sem tartotta :)
Mikor kell tesztelned?

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


szép napot:) hát a fejlemény :az Lh (ovulációs )teszt pozitiv lett, ezért megkaptam a 2amp.pregnyl-t amit mellesleg nemtudom mire alapozott a doki,mert eddig maguktól megrepedtek mindig.Illetve még csak17mm volt a tüsző.na tessék.ma mentem inszemire, és lássatok csodát nem repedt meg.Ja mert csak 19mm.A doki azért megcsinta az inszemet,mondván,hogy majdcsak megreped.javasolta,hogy ismételjük meg hétvégén,de én (és most lehet nem értetek velem egyet) nem kértem.Azt hiszem ezt a cikklust kicsit elkapkodta:(
lanyané: a Szabolcsba júli végéig lehet menni? utánna hova kell majd? semmi baj a depivel, én is leülök 1-2 napig aztán felállok és folyt.köv.szóval tényleg ne add fel okés? :)nagyon drukkolok:)pusz
 
 


Mágnes!

Tudod Te vagy az Egyetlen itt a fórumozok közül aki egyátalán reagált a kérdésemre, és ez nagyon köszönöm!
Jövő hét szerdán kell tesztelnem!
Ma kaptam meg a dokitól, hogy volt tűszőrepedésem! Tudod nagyon bízok benne, most már három éve küzdök....Viszont neked nagyon édes a kislányod.

gerike
 
 


Sziasztok!
Jó hogy így beindultatok megint! :lol: -és jó sokat írtatok.

Mágnes, nagyon szép kis tündér ez a kislány!Jó ránézni.. :shock:
Lanyané!
jó pihit, és éljen a bűvös 5-ös!
Sosika!
Ne add még fel, tudtok pihenni a hétvégén? Csábísd el apát, simán összejöhet spontán is!!! :lol:
Bezárják a Szabolcsot is?-vagy csak szabira mennek?

Gerike!
üdv.itt. Én is a Forgácsba voltam, de nem értem hogy hogy te Ausztriában?
Nekem is görcsölt a hasam 2-3 napig egyébként.
Én jövő szerdán megyek uh.-ra aztán v. péntek v, hétfő lesz a 2. inszemünk napja.
 


katica_75: köszönöm szépen a bíztatást:)a hétvégén pihi lesz:)hát sajna erre gyakorlatilag 0 az esélyünk, hogy most sikerül.még megsem repedt a tüsző, és már felvitték a kisfickókat:)a spontán együttlét jó ötlet:) de nekem a pct -m lett rossz, szóval nem lehet természetes uton babu:(a Szabolcsot júli végén bezárják ,és azt hiszem a MÁv kórházba költözik majd, de ez nem bizti.
lanyané: nagyon jó pihenést kivánok:)
Gerike: nagyon szoritok neked is:)!!!!!
szép hétvégét mindenkinek:)pusz
 
 


Katica75!

Én nem a Forgácsba járok, hanem Ausztriába Forgács dr.hez.

sosika!

nagyon aranyos vagy, és köszönöm szépen!!!:)

Lányok!
Van esély azért, hogy az első inszem sikeres lehet, vagy inkább 3. 4. 5. ...stb?

pusz mindenkinek
gerike
 
 


sosika.
Én nem értem, hogy hogy csúzlizhatta be a doki a kisfickókat tüszőrepedés nélkül!! Hogy csinálta? inszem előtt 2 nappal uh, aztán repesztő szuri? Ha nem repedt meg ,akkor miért nem várt vele még?? Magas ez nekem... Azért kapjátok el egymást hétvégén, és mindent bele! :)

gerike:
persze, hogy van esély rá!! Ez csak egy átlag.. Van több olyan ismerősöm is, akinek rögtön első alkalommal sikerült! Aztán látod, itt vagyok én, akinek 3. alkalomra sem.... Ill. egyszer harmadjára, egyszer pedig hatodjára.
De te nem fogsz idáig eljutni, csak pozitívan ! :wink:

katica:
egyébként fogacskákat egész jól tűri, én észre sem vettem, hogy jönnek, egyszer csak kint volt :) Egyébként sem nyűgös csajszi, nem kell ringatni, nem akar folyton kézben lenni, átalussza az éjszakát, szóval egy szavam sem lehet!Szerintem azért, mert ennyit vártunk rá, ezzel jutalmaz bennünket. :)

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


gerike: hát,volt már rá pl. a történelemben ,hogy v.kinek elsőre összejött..nem is egy.) nekem azt mondta a doki,hogy minden inszemire 10-15% az esély.én már lélekben készülök is a 4.re.
szoritok neked :) pusz
 
 


sosika!

Köszönöm szépen, hogy szorítasz nekem, én is így vagyok, nagyon nagyon szorítok itt minden csajszinak..
A 4.-ik tuti sikeres lesz én bízom benne!!
puszi

Mágnes!
Úgy irigyellek, hogy ilyen gyönyörű kislányod van és már látod az eredményt amiért érdemes küzdeni. Az ember néha elveszíti a reményt, amikor már évek óta hiába küzd, van olyan érzése, hogy ő nem érdemel meg vajon egy kisbabát....vagy mégis mi lehet az oka...

puszi Lányok

gerike
 
 


gerike:
Ha valaki, mi aztán igazán megérdemeljük, hogy Anyukák lehessünk! Szerintem, akinek az ölébe pottyan egy baba csak úgy, sokszor meg sem tudja becsülni igazán, hogy milyen nagy ajándékot is kapott. Más, hogy küzdünk érte. Amikor pl. Anna néha nyűgősködik, és türelmetlenebb kezdek lenni, mindig eszembe jut, hogy hát ezért küzdöttünk, most itt van, és milyen jó, még , ha hisztizik is :)
Szóval ilyenre ne is gondolj, hogy ne érdemelnéd meg! És kicsit irígykedhetsz, de nemsokára majd téged fognak irígyelni :)

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Mágnes!

Kicsit pesszimista vagyok az utóbbi pár napban, úgyanis úgy fáj a derekam néha, mint még soha, ez nem tudom mitől lehet, vagyis attól félek, hogy a menszes fog jelentkezni..
:(
 
 


gerike:
vagy éppen az ellenkezőjét jelentheti... :wink:

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


MÁgnes!

Miért szerinted jelentheti azt is? :roll:
 
 


gerike:
persze! A terhesség első jelei nagyon hasonlíthatnak a menstruáció jeleihez! Szóval semmi sincs veszve :)

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


MÁgnes!

Köszi a válaszod!
Te szeretnél egyébként még egy kisbabát vagy megelégszel Anna babával? Neked hányadik volt sikeres ( jól emlékszem, hogy a harmadik?) ?
 
 


Gerike:
Nagyon szeretnénk még 2 gyerkőcöt. Örülnék neki, ha már most sikerülne, a doki szerint nagyon jó esélyünk van spontán teherbe esésre is. Nekünk a 9. inszem volt sikeres. Ha ne adja az ég ,mégsem sikerülne spontán, akkor jövőre belevágnánk újabb inszem sorozatba.. :D

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Mágnes!

Nagyon fogok szurkolni Nektek!
Te egyébként dolgoztál vagy otthon voltál az inszemek alatt?
 
 


Mágnes!

megjött...olyan nehéz elhinnem, hogy nem sikerült, és hogy egyszer én is babás leszek..
Köszi végig a biztatást nagyon sokat jelentett.
 
 


Gerike!
Sajnálom, de ne add fel!! Fel a fejjel!!!
Én 2 hete jártam ugyanebben a cipőben....de ma már a második inszemes uh-n voltam és pénteken inszem nr.2.!!! :lol:
Igaz 4 tüsző is érik de a méhnyálkahártya csak 6mm.Sikerülhet szerintetek ilyen "vékonyan"??? :cry:
 


Gerike:
ne szomorkodj,hogy most nem sikerült.Akkor majd legközelebb,tudom most pár napig rossz lesz, aztán már irány is akövetkező inszemináció:) ne add fel, okés..sosem szabad!pusz
katica_75:
nekem is max.8mm es szokott lenni a méhnyálkahártya, de a dokim azt mondja ez jó,viszont vannak a méhnyálkahártya erősítésre kúpok pl. az Utrogestan :)
szorítok nektek nagyon:)
szép napot:)
pusz
 
 


LÁnyok!

Egyszerűen ennél nehezebb nem hiszem, hogy van, hogy mindig nem nem és nem az eredmény, még egy halvány remény sincs...
olyan aranyosak vagyok, és nagyon köszönöm nektek, szurkolok nektek.

A következő hónapban már mehet is a következőre??
 
 


Gerike!
Remény az mindíg van, sőt csak az az 1etlen ami igazán éltet bennünket hónapról hónapra. Muszáj megrázni magunkat még ha iszonyú nehéz is sokszor, ráadásul úgy hogy ezt a környezetünk nem is értheti. De muszáj, mert 1 baba ránk vár valahol! :-)

Igen, az inszemet lehet folyamatosan csinálni.Te nem kezded újra most?
Sosika!
Szerencsére mindenhonnan azt a választ kaptam hogy lehet ebből még valami :lol: most pont ezt a kúpot fogom kapni!
 


gerike:
A fenébe! Na sebaj, kezdheted várni a következő inszemet, az tutira sikerülni fog! Minden hónapban lehet inszem, szóval már nem kell sokat várnod! Elhiszem, hogy rossz érzés, a sok negatív teszttel Dunát lehetett volna rekesztenem, de azért az egy pozitívért megéri! Szóval fel a fejjel! :D
Én egyébként dolgoztam inszemekkor, viszont az inszem után 3-4 napot otthon maradtam. Ha nem izgő mozgó munkát végzel, akkor simán lehet dolgozni mellette, én azért maradtam otthon, mert 5 percre nem tudtam volna leülni.. :)

sosika:
Én is utrogestant kaptam, a12. hétig nyomathattam magamba napi 8 golyót. Hát felemelő ézés volt....

katica:
Hát nagyon drukkolok péntekre! Tudsz utána pihenni?

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


MÁgnes!

Csak augusztusban tudok menni a következőre, ma beszéltem a dokival mivel szabadságra megy...pedig reménykedtem, hogy talán mehetek is már a következőre.

Katica75

Nagyon aranyos vagy és egyetértek Veled, hogy a környezetünk sokszor nem érti, hogy milyen nehéz ez, és szinte úgy érzed, hogy ketten vagytok Te és a Párod a többiek nem értik, csak próbálják...
egyébként én is az utrogestán kaptam..és szörnyű érzés reggel délben este.....mindig csak nyomogatni magadba...dehát eza legkevesebb úgyebár....
 
 


Na túl vagyunk rajta...semmi extra, már tök gyakorlott voltam :lol: Ez annyit tesz hogy csak fele annyirra volt tele a gatyám mint első alkalommal :oops: Kicsit vérezgettem utána de a doki azt mondta ez belefér (?) Igen pihizek, jó is hogy jön a hétvége..(Nekem "csak" 2*2 utrogestant írtak fel)
Gerike!
Aug hamar itt van! Ha most nem sikerül mi is pihozünk 1-2 hónapot. Nálatok mi a baj? Mióta próbálkoztok?
 


Katica75!

három éve próbálkozunk...igen remélem, hogy augusztus gyorsan eljön, mert most nem szeretnék megállni..
Nekem PCO-m van, ami szedek is gyógyszert, és mivel spontán terhesség ez ideig még egyszer sem jött létre, így javasolták az inszemet..
De jó nekem legalább megint van egy kis remény, hogy esetleg hátha...
Én holnap már megyek dolgozni, de azért majd közben felnézek hozzátok...

puszi Mindenkinek.
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok errefelé, de szoktam benneteket olvasgatni.
Június 11-én volt nekem az 1. inszemináció, kaptam mellette az Utrogestant, most pénteken voltam UH-on és vérvételen, és a labor szerint nem sikerült.
Kérdezem Tőletek, mert látom sokan vagytok, és nagy tapasztalatokkal :) , ha nem jött létre terhesség, akkor miután abbahagytam az Utro-t, mikor kellene a köv. pirinek megjönnie..
:roll: :oops:
Szép napot mindenkinek!
kis-csillag
Tököl
 
 


kis-csillag:
hát ebben nem tudok segíteni, én utrot csak akkor szedtem, amikor már kiderült ,hogy pocakos vagyok. Talán a lányok tudnak erre mit mondani. Hová jársz inszemre?

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


kis-csillag:
szioka.nekem azt mondta a doki,hogy az inszem napjátol kell az Utrogestan,és a menzes napjáig kell használni, illetve ha terhes lennék akkor a 12.hétig.nekem eddig 3-inszem.volt,és ugy néz ki mehetek a 4.re:( lehet csak aug.ban megyek én is, mert ugy hallottam a doki júli közepén szabira megy,nekem meg eddig mindig akkortájt voltak az inszemek.nembaj egy kis pihike lehet nem árt:) aztán folyt köv:) puszi
 
 


Mágnes: Tapolcára járunk, és az inszem napjától kellett használnom 2x1-et naponta.

Sosika: Nekünk ugyan ez volt az első, ezért elég tapasztalatlan vagyok, pénteken azt mondta a doki, mivel a labor szerint nem történt fogantatás, hogy hagyjam abba, s akkor a köv. ciklus 3. napjától szuriznom kell magam, s indulhat a következő projekt.
De beszéltem egyik kolléganőmmel, akinek szintén így sikerült a pocaklakója, neki 2.ra jött össze, az elsőnél mikor abbahagyta az Utrot, másnap meg is jött. Én péntek reggel óta nem adtam magamnak, és még mindig nem jött meg. Ma már vártam, mert egész nap olyan érzésem volt, hogy "na, most".. De semmi.
Azt javasolta, ha holnap reggelig nem jön meg, teszteljek, mert hogy történt már, hogy az inszem utáni 12. napon vérből negatív lett a teszt..
Fel a fejjel Sosika! Sikerülni fog Nektek is! Ti hova jártok?

Puszi nektek :D
kis-csillag
Tököl
 
 


kis csillag:neked stabilak a cikklusok? nálam igen 28-29 nap.
akkor még az is lehet, hogy már van egy pocaklakód:)nagyon nagyon szorítok:)
irj majd!!mi a Szabolcsba utcai meddőségibe járunk,da sajna megfog szünni,és ha jól tudom a MÁv kórházba költözik.
köszönöm szépen a bíztatást:)pusz
 
 


Sosika: mondhatom szabályosak.. Voltak.. Májusban volt egy laparom, utána a köv. 5 nappal korábban jött meg, ez volt május 25én, azóta semmi. Kezdtük Clostyval, ami nem használt, majd Menopur inj., attól lett 3 szép tüsző. Majd 11én UH közben mondta a doki, hogy megvolt a tüszőrepi, csak nem tudni mikor. Aznap reggel ugyan észleltem tojásfehérjét, de nem tudom, akkortájt nem hőztem, pedig lehet jó lett volna. Szóval azóta semmi jele a pirinek, ma reggel teszteltem, ami neg., a hőm viszont ma reggel elég magas.. 37,8. Úgy döntöttem viszont, hogy felhívom a dokim, s megkérdezem, mennyi időre rá kell megjönnie, ha abbahagytam az Utrot. Már egy kicsit aggaszt a dolog... :?
kis-csillag
Tököl
 
 


kis-csillag:az, hogy a laporoszkópia után 5 nappal hamarabb jött meg az lehet pszihés is szerintem,ha általában szabályosak a cikklusok.ne izgulj szerintem,előbb utóbb megkell jönnie.azt olvastam,hogy az Utrog. tol is lehetnek menses zavarok.a Szabolcsba a 3.naptól minden másnap van UH.egészen az inszeminációig:)szerintem ez jó.)ti mióta próbálkoztok? mi lassan 3 éve:( de nem adjuk fel :P az semmiképp sem árt amugy ha konzultálsz a dokiddal:) puszi
 
 


Sosika:
Délután bejelentkezett a piri, de nem bánom, sőt..
Annyira boldog vagyok tőle, fel vagyok dobódva.
Valahogy úgy érzem, a július lesz a mi hónapunk, régóta vágytam arra, hogy júliusban foganjon meg életem gyümölcse, s akkor áprilisi babó lenne :oops: :roll:
Mi 7 éve vagyunk együtt, és 6 éve vágyunk pocaklakóra, de ez idő alatt volt 2-3 év kihagyás is persze..
Szerdától már adhatom a Menopurt, és előreláthatólag jövő kedden kell mennem UH-ra és vérvételre, a többi pedig akkor kiderül.. :P :twisted: :roll:
kis-csillag
Tököl
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi hogy csak így berontok remélem nem baj!!!
Kérdezni szeretnék.
Nálunk is indul az inszem 3 év sikertelenség után. Gondolom részleteznem nem kell hogy mit éltem/élek át lelkileg ez miatt. Most a doki szabin van július első felében utána mehetek és mondja a továbbiakat. Azt szeretném tudni hogy mi előzi meg az inszemet milyen vizsgálatok és hogy fájdalmas e a beavatkozás???? A páromnak jövő héten adnak időpontot (volt már neki 2 éve kiskatona vizsgálata akkor minden rendbe volt! Velem van a gond endometriozisom volt. Remélem az inszem sikeres lesz!!!!

A válaszokat előre is köszönöm.
Mindenkinek kitartást és mielöbbi babásodást kívánok!!!!!!!!!
Üdv.
 


Szia csipcsab!

Még szép hogy nem baj :)
Szerintem mindannyian átérezzük/átéreztük amit Te is, és Neked is csak azt mondhatom, sikerülni fog, a lényeg: nem szabad feladni, s nem szabad görcsösen akarni. Az inszemináció előtt nekünk teljes hormonkivizsgálás volt, Nekem is és páromnak is, Neki kétszer kellett mintát adnia a katonáiból. Mivel nekem februárban volt HSG, így a meddőségi központba már vihettem az eredményét, ugyanis feltétel a HSG, hogy átjárhatóak-e a petevezetők. Majd mielőtt belevágtunk az első inszembe, még kellett csinálni nálam egy laparo+hiszteroszkópiát, mert a HSG során nálam találtak egy min. elváltozást a méh fundusán. A kezdeti kivizsgálások kb. 1 hónap, mi februárban mentünk először a HSG után, s most júniusban volt az 1. inszem, majd 2 hét múlva megyünk a 2.ra.

Kitartást kívánok Neked is, és hogy minél hamarabb beköltözhessen hozzátok is a pocaklakó :wink: :wink:
kis-csillag
Tököl
 
 


Üdv itt Kis-Csillag, Csipcsab! Csipcsab Téged "láttalak" már a Ginevac-os topikban ugye?Ha endod van akkor gondolom túl vagy rengeteg vizsgálaton?Melyik intézetbe mentek? Egyébként maga az inszem nem fáj, inkább csak kicsit kellemetlen, olyasmi mint 1 méhnyakszűrés.

Gerike, akkor már Ti is megjártátok a hadak útját! De mostmár célegyenesben vagyunk, ugye!? :-)

Lanyané! Mizujs??? :lol: Milyen volt a nyaralás?Remélem jól ki tudtátok magatokat pihizni... Mikor kell tesztelned? :wink:
 


Katica75!

Hát igen megjártuk, és most már nagyon megérdemelnénk egy kisbabát....

Lányok!
Az mit jelent, ha a mellékvesével van gond az mit foglal magában segítsetek...

puszi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: