Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan kell hőmérőzéssel figyelni a ciklust?
Mennyi egy nő átlagos hője, ha termékeny, és mennyi ha nem termékeny időszakban van?
Terhesség alatt mennyi a hő?
Már a fogantatástól változik az átlaghő?
Vagy a beágyazódástól?
Hogyan kell mérni, hol és mikor?
Ha valami fontos kérdést kifelejtettem akkor bocs. Járatlan vagyok a témában!Kép
Köszi
MacifülKép
Macifül
 


Bocsika, most vettem észre, hogy már van ilyen topik! Elnézést kérek, tényleg nem volt szándékos!Kép
Viszont nem igazán jöttek bele infók??? Senki sem hőmérőzik?
Maci
Macifül
 


macifül,
hol van ez a topic?biztos kiszúrja a szemem de nem találom.engen is érdekelnének a hőmérőzéssel kapcs.infók.
szabina
 

 
 

Ez a topik mellett! Kép tényleg nem vettem észre én is kerestem és ezért nyitottam ezt, vaksi vagyok Kép
De nagyon nincs benne semi infó (2 db hozzászólás)! Furcsa, hogy nem írnak erről a témáról a lányok, pedig egyik legbiztosabb cikluskiszámító módszer! Csak tudnám, hogyan kell csinálni!
Macifül
Macifül
 


Egy másik topikból idemásolok valamit:

Hőmérőzni ébredés után kell, a hődet mérheted a hüvelyben vagy a végbélben az tuti pontos.(Én világéletemben a hónom alatt mértem és mindig értékelhető lett.) Nincs olyan, hogy vmennyinek lennie kell. Egy ovulációs ciklusban a ciklus első felében a hőd jóval alacsonyabb mint a 2. felében. A hőemelkedés a peteérés után 1 max 2 nappal következik be amiatt, hogy megemelkedik a progeszteron szinted. Az emelkedés után a ciklus végéig fenn marad a hő, csak közvetlenül a nyálkahártya leválása előtt megy le. Ha terhes vagy nem megy le.Termékeny napok leginkább a hőemelkedés előtti napok.A hőemelkedés után a teherbeesés lehetőségének mértéke a nullával egyenértékű. (Kivéve persze a csodákat.)
Macifül
 


köszi.
lehet hogy jövő hónaptól megpróbálom ezt a módszert.a menstruáció első napján kell kezdeni?
még egyszer kössz a z infót.
szabina
 


Naszóval, megmondom a tutit :o))) (hőmérőztam baba-ügyben sokat):
minimum 5 óra alvás után kell mérni, ha pl fél órával előtte felkeltél pisilni, utána nem mérhetsz, hanem ágynyugalomban üldögélj szépen egy órát az ágyban, utána mérj. Mérhetsz ahol akarsz (száj, hónalj, hüvely), de fontos, hogy akkor mindig ugyanazon a helyen mérj, mert a különböző helyeken különbözőek a hőmérsékletek ugyanazon időben.
Elkezdeni a menzesz első napján érdemes, mert akkor ad értékelhető infót. Ha csak lehet, mindne nap megközelítrőleg ugyanabban az időpontban mérj.
A mért hő válzotó lehet, kis ingadozásokat mutat. Olyan nincs, hogy vmennyinek leeni kell, az emberek alap-testhője nagyon eltérő mértékű lehet, van akinél wez 35.8, másnál 36.2, megint másnál pedig sdzinte hőemelkedés.
A vérható fogamzás előtti napon a hőm. leesik, több tized fokot, majd a következő napon hirtelen felemelkedik, akár egy egész fokot vagy még többet is, és ez így marad a menzesz megjelenéséig, il. terhesség esetén tovább Kép.

Bekavarhatnak lázas betegségek, idegállapot, alkoholfogyasztás.
Kockás lapon vezesd, ne csak felírd a számokat, hanem csinálj belőle grafikont, úgy sokkal értékelhetőbb, és tkp laikus szemmel is látható, érzékelhető.
Ahhoz, hogy valóban értékelhető eredmény legyen (az orvos számára), minimum 3 hónapig vezetni kell.

Macifül: létezik orgazmus hatására létrejövő peteérés, sőt, van olyan asszonyszemély, aki kizárólag a menstruáció napjaiban termékeny!!

Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Elég rég nem irt senki ,de azért megkérdezem,Szerintettek menyire jön be a hömérözés?Hol a legcélszerüb mérni (hüvelybe,v a szájba)?Volt már olyan akinek ez bejött?
Vendég
 


Keditke

Legjobb belső hőmérsékletet mérni,mert az ált. pontosabb, a külső ingadozhat különböző hatásokra.
Olvastam,hogy neked is azt írták másik topikban,hogy hüvelyben a legjobb.Én szájban mértem,mint Te,nyelv alatt és olyan hőgörbét produkáltam elsőre,ahogy a tankönyvekben is van.Természetsen ingadozások lehetnek,de a peteérés előtti 2-3 tizedfokos csökkenést és az utána levő emelkedést elég egyértelműen lehet követni.
Mi ez alapján akcióztunk,sikerrelKép
mondhtani,napra pontosan stimmel a dolog,bár én inkább azt tartottam célszerűnek,hogy kb 2 naponta legyünk együtt.
Az a jó,ha ciklus elejétől méred.
Ja,én digitális hőmérőt használta,de azzal is 10 percig mértem,mert az ugye arra van beállítva,hogy akkor csipogjon,amikor már jelentős hőemelkedés nincs(asszem 16 mp-n belül nincs emelkedés),de ez ugye több perc alatt még néhány tizedfokot jelenthet,ami itt fontos.

Hát,nem tudom,mennyire voltam érthető,mert egy kicsit fáradt vagyokKép.
Ha gondolod,szívesen megmutatom a görbémetKép.

Sok sikert,Anyapoc

anyapoc
 
 


Köszi szépen a válasz az én görbém is elég gáz lett ma reggel már lejjeb tehát most se jött össze.De a következö hónaptol a hüvelybe fogom mérni.Egyébként mi is minden 2. nap együtt vagyunk de szerintem valami lehet velem h nem sikerül össze hozni a babát ,a dokimat is felkeresem majd!Aha kiváncsi vagyok a görbédre ,köszi h elküldöd Kép
Remélem a köv.honap termékeny lesz!Puszi
Vendég
 


1.n 36.8
2.n 36.8
3.n 36.9
4.n 36.7
5. n 36.7
6.n 36.8
7.n 36.9
8.n 36.7
9.n 36.9
10,n 36.7
11.n 36.5
12.n 36.7
13.n 36,7
14.n 36.7
15.n 36.8
16.n 36.9
17.n 36.9
18.n 36.8
19,n 37
20,n 37.2
21.n 37,2
22 n 37
23 n 37
24.n 36.9
25.n 36.7
A 35. napon szokott megjönni a mensim!Eléggé megy lefelé nem?"Bár még van 10 nap sose lehet tudni".Én hagyományos hömérövel szoktam mérni,minden reggel (mielöt felkelnék).5 percig .Akora görbe az egész szerintem h csak na!
Vendég
 


Szia Edit!Kép

Csináltam az adataidból egy hőgörbét,nem tudom,Te csináltál-e otthon.Így néz ki:

Kép

Ezek szt a 12. nap körül volt peteérés.Nem tudom,azóta hogy állsz a mensivel,megjött-e,de nagy valószínűséggel meg fog,mert eléggé el kezdett csökkeni a hőd.
Egyébként a görbe nem rossz,bár elég lassan mászott fel a ciklus második felében.
Szt ne 5,hanem 10 percig mérd,mert főleg a hagyományos hőmérővel 10 percig kell mérni.
Remélem,azért a dokid tud vmi okosat mondani,bár szt ha még nem régóta próbálkoztok,akkor nagyon nem fog még semmit csinálni...
És egyáltalán nem biztos,hogy baj van veled,ne várd,hogy azonnal összejön!Nem olyan egyértelmű ám,hogy azonnal összejön első próbálkozásra!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Ja,és összehasonlításnak itt az enyémKép:

Kép

anyapoc
 
 


Köszike,de nem tudom mér váltakozik anyira a höm ma pl.36.9 volt(a mensi még sehol)le-föl ingadozik nem tudom mér van ez?!elöte nap 36.8.azelött 36.7 pasz!
Köszi a görbédetKép Nem tudom olvastad-e a másik topikba amit irtam,vérvételel kapcsolatos?!"ma megint megjött-be".Kiváncsi vagyok a véleményedre,ha még nem olvastad akor légyszi tedd meg.Köszi
szia......Kép
Vendég
 


szia,ma reggel 37 volt a höm ,kiváncsi leszek ,hogy megjön-e a mensim!
Vendég
 


EditKép

teljesen normális,hogy ingadozik a hőd,nem fogja mindig ugynazt az értket mutatni.Ha megnézed,nekem is voltka a ciklus második felében olyan napok,amikor egészen "alacsony" volt.
Nem tudom,azóta mi van,de ez elég jónak tűnik.
Ha biztosra akarsz menni,már nyugodtan csinálhatsz egy tesztet,mert a 12. nap már elég régen voltKép,elvileg már kimutatható.Én már a 13. napon tudtam,pedig a mensinek még volt 1 hete,nekem is 35 napos ciklusaim voltak...Persze másból is éreztem,de ez a tutiKép.
Persze azért készülj fel mindenre....

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Közben elolvastam,amit a vérvételről írtál...

Abban egyet értek Noémivel,hogy az a fajta véralvadás,ami az általa említett maminál van(én ismerem őt és a történetétKép),tényleg nem egy köztudott dolog.De az sajnos nem egyenértékű azzal a fajta problémával, ami neked van,hiszen ez bkinél kialakulhat,Te viszont örökölhetted.
A kérdés az,hogy anyukád vérzékeny,vagy túlzottan gyorsan alvad-e a vére.mert ami az említett kismaminál volt,ott túlzott alvadásról volt szó,ami miatt a kialalkulóban levő méhlepény erei elzáródtak és a terhesség korai szakaszban(12. hét előtt) elhalt...Ekkor csináltak neki vizsgálatot,ami ezt igazolta.Szedett rá valóban bébi aszpirint,de az sajnos végig nem elég,hanem kellett injekció fomrájában vérlavadást gátlót is kapnia egész terhesség alatt.
Ha nálatok viszont vérzékenység áll fenn,akkor tk. a szülésnél okozhat problémát,hiszen ott elég nagy a vérveszteség és a dokinak tudnia kell,hogy mivel akadályozza meg a felmerülő problémát.
Nem tudom,nálatok melyik áll fenn,de valójában mindegyik orvosolható és a doki tényleg nagyon lelkiismeretes,mert ezekre a problémákra egyébként nehéz rájönni,holott vizsonylag gyakoriak.

Puszi,Anyapoc

Ui:ja,és a 36,8 nem alacsony hő szt...Kép

anyapoc
 
 


Sajna lement a höm 36.5 re és megjött Kép ,hétfön megyek nödokihoz hogy mi lehet az oka amiért nekem nem akar összejönni(pedig már 11 honapja nem szedem a f.gátlot,és 1 honapja hömérözök)Ara is gondoltam hogy abahagyom a hömérözést,de aztán inkáb még se ,minden reggel rászánok 10 percet,aztán majd kiderül.Tudod én azt hittem hogy 6. honap után nekem is sikerül,aztán tévedtem.Milyen vizsgálatot szoktak ilyenkor végezni?A vérvétel az biztos,de valamit még ?
El vagyok keseredve Kép!Na meg izgulok nagyon a hétfö miatt,hogy mit mond majd a dokiKép


U.I:Anyunak véralvadási problémája van,de ez is most derült ki hogy trombozisa volt,az elsö tromb.-nál még ez nem derült ki, csak most a 2. nál.Egyébként gyogyszert kell neki szednie,de remélem és nem örököltem töle,ezért is kell a vérvételre mennem állitolag.Na megyek is köszike ,hogy válaszolsz nekem,ez nagyon rendes töled!Kép puszi.edit
Vendég
 


Szia EditKép!

Akkor megpróbálok önteni egy kis lelket belédKép!
Olvastam feljebb,hogy mi történt és sajnálom.egyszerű lenne azt írni,hogy ne keseredj el,de ilyenkor nincs mit tenni,keseregni kell egy kicsit,aztán mint a többiek,szépen talpra állni.
Szt először párodat fogják megvizsgálni,mert az egyszerűbb.Ha nála minden rendben,vagyis ő nem lehet oka a sikertelen próbálkozásoknak,akkor jössz Te 8vagy egyszerre mindkettőtöket vizsgálják) először homronvizsgálattal.Ha ott minden OK,akkor a szervi problémákat fogják feltárni.A menetrend többi részét feljebb jobban tudják a lányok.
Viszont abban is nagyon igazuk van,hogy a negatív hozzáállás nagyon sokat vethet vissza az eseményekben.
A hőmérőzést én sem hagynám abba,mert így egészen jól kiismerhető a ciklus és ugye 1 hónap hőmérőzés még nem vmi hosszúKépKép.Persze előtte 11 hónap már sok,de lehet,hogy akkor sem megfelelő időben voltatok együtt,ki tudja...
A fogamzásgátló nem mindenkinek ürül ki túl hamar a szervezetből.Emiatt lehet,hogy eddig mindig sima vérzéssel jött meg a mensi,mert a fogigátló un. megvonásos vérzést idéz elő.Ehhez képest egy normális ciklus teljesen más.lehet,hogy most kezd visszaállni a szervezeted.
Véralvadás:ezek szt anyukádnak túlzott véralvadási hajlama van.ezt is tudják kezelni,ha örökölted.Gondolom,először vérből megnézik az alvadást neked is,hogy milyen gyorsan alvad,aztán majd a megfelelő kezelést kiválasztják,ha szükség lesz rá.De akkor ezt is feltétlenül minél hamarabb!KépHa örökölted is, az a fontos,hogy tudsz róla,így tudod orvosolni!Ilyenkor már mindig annak kell örülni,hogy tudod,mert csak akkor tudsz ellenen tenni!!!!
Fel a fejjel és majd olvasom a fejleményeket!Kép

PusziKép,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia! köszi szépen a gyors választ Kép.Nagyon aranyos vagy.Szerintem minden nö igy van vele ha nem sikerül,és ezért is irogatok a topicba,mert jol esik hogy velem is foglalkoznak.Mert megörülnék ha nem beszélhetném ki a dolgaimat.Itthon is mindenki biztat(anyu azzal,hogy neki is 1 év után sikerült,na meg a családba majdnem mindenkinek)A barátnöm most szült meg és alig várom ,hogy menjek hozzá babázni .Kép ö is nagyon szurkol nekem és ö azt tanácsolta (,már az elején)" rég" el kellett volna mennem a dokihoz,de én mindig biztam benne hogy majd a köv.hónapba sikerül és igy nagyon hamar elment az a pár hónap.Na most csak enyi

u.i:Majd irok hogy mit mondott a dokim
puszika.sziaKép
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok?
Eddig csak olvasgattam a hozzászólásokat, de most elhatároztam magam és regisztráltam.
2 sikertelen hónap után reménykedve léptem a harmadikba. Első ciklusnap.

Felrakom a görbémet. Remélem sikerül csatolni.
Egyet nem értek. Elvileg amikor a legalacsonyabb a hő, akkor van peteérés. De az ovulációs tesztem a 13.-14. napon mutatta ki a pé-t. Melyiknek kell jobban hinni?

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Szóval a görbét nem sikerült csatolni. A lényeg, hogy a 10 cn-on volt 36,55 a hőm és aztán hirtelen felugrott 37-re és ott is maradt egészen tegnapig. A teszt viszont 13cn-en lett pozitív. Nem teljesen értem.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Íme! Kép

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Szia nagyon örülök neked,én 1 honapja hömérözök de nekem is azt mondták hogy akor van p.é amikor hirtelen lemegy a hö aztán felmegy 37 -vagy az fölé.Ha akcioztatok akor (10 nap)akor semi gond mert a spermák 3 napig élnek.Én már 11 hónapja probálkozom Kép edig eredménytelen,pedig minden 2. nap együtt vagyunk"általába".De lehet hogy nekem több idö kell a tisztulásig a f.gátlo után.Te szedtál f.gátlot?Mert annak idö kell mig kiürül a szervezetböl (3 honap),és ha minden rendbe van nálad akor szerintem ,most sikerülni fog Kép
Termékeny napokat kivánnok.
szia
Vendég
 


Ja a teszteléshez nem értek,mert azt még nem használtam.Te hol méred a hödet?
Vendég
 


Szia Keditke!

Én hüvelyben mérem, mert azt mondták a belső hő pontosabb, de a száj nem számít elég belsőnek. Egyébként ugyanezt a görbét felraktam a babát szeretnénkbe, ott is van egy két hozzászólás ezzel kapcsolatban, ha érdekel.

Én csak 4 hónapig szedtem tablettát 2004 november és 2005 február között, de csak a pattanásaim miatt szedtem. Szerintem ez nem olyan hosszú idő, hogy sokáig tartana a kiürülés. Azóta meg már volt vagy négy rendes menzeszem nagyjából 24-26 napos ciklusokkal. Előtte is ennyi volt, csak a tablettás periódusban volt pont 28 nap.

Hát mi a 13.14 napokon voltunk együtt és gyanítom, hogy 10-11 körül lehetett a peteérés. De az olyan korainak tűnt akkor és "Billings bácsi" se jelzett semmit. (mondjuk később se)

Én is kívánok neked mielőbbi babásodást. Mikor kell drukkolni? Úgyértem melyik nap kell megjönnie?
Azt megkérdezhetem, hogy hát éves vagy? Én 27.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Én 23 éves vagyok ,2 napja jött meg a mensim (tehát kb 2 hét)Hétfön megyek dokihoz,mert szerintem valami nincs rendbe nálam mert sok az a 11 hónap .Aztán majd kiderül .én 6 évig szedtem a f.gátlot,azért gondoltam hogy nekem kell 3 hónap pihi azután lehet probálkozni,de ugy döntöttem hogy kikérem a doki véleményét.Bár most elöször jött meg a 29 nap ,elötte mindig(30-35 napos volt),lehet hogy most áll helyre a szervezetem.

u.i:Akor szerintem neked nem kell várni a f.gátlo után után . Kép
Nagyon drukolok.Az a teszt szerinted jo? Gondolkodtam rajta én is csak azért kérdem.
A munkatársam mesélte ha babát akar akor elötte gyogyszert kell szednie mert nincs peteérése(pedig minden hónapba mensizik)ezt a nödoki mondta neki. Én ere is gondoltam, bár a höm fel szokott menni de sose lehet tudni,hogy jelent-e valamit.Mindenkinek más a szervezete.
Szia
Vendég
 


A hőm szerint van peteérésem. A teszt szerint is van, úgyhogy én reménykedem, hogy rendben vagyok.
A teszt azt mondják elég megbízható, mert egy bizonyos hormont mutat ki a vizeletből. LEhet, hogy érdemes lenne kipróbálnod. Ha két csíkos lesz, akkor tudhatod, hogy van peteérésed. Ez is valami. Én most nem fogok tesztet venni júliusra. Majd augusztusra, mert akkor megyünk nyaralni és szeretném, ha akkor tényleg összejönne. Az olyan romantikus lenne.

Ha neked hosszabbak a ciklusaid, de pár nappal előbb jött meg mint nekem, akkor kb. pont egyidőben izgulhatunk július második felében.
Ez jó!

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Aha ez nagyon klasz Kép
Már alig várom a júliust,hogy megint probálkozhassunkKép De remélem több sikerel.
Te melyik ov.tesztet használod,mert anyi fajta van?
Ha a doki megvizsgál és lát pé-t akor lehet,hogy veszek tesztet én is.De aba 5 db van ugye?a gy.tárba veted vagy vmelyik bev.központba?

U.isokat kérdezek ugye? "bocsi"
Vendég
 


Én BabyMark-ot vettem, gyógyszertárban. 5 db-os és majdnem 3000 Ft. Ahol én vettem ott nem volt raktáron, de megrendeltem és behozatták nekem. Állítólag a Rossmannban is lehet kapni, de én nem találtam.
Júliusban nem bízom a Jóistenre a dolgot. Keményen kétnaponta nyomni fogjuk az ipart. Bár a párom sokszor későn jön haza én meg bealszom mire eljutnánk odáig.... Hú ez már a hálószobatitkok kemény kidumálása. Azt hiszem itt abba is hagyom, még a végén eljutunk odáig, hogy ki milyen pózban....

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Kép hát ez jo! Köszike a választ.Lehet h veszek majd meggondolom(hétföig)Kép

Puszi.
Vendég
 


Szia mennyire hiszel te a jonás modszerbe?Csak azért kérdem mert kiváncsiságbol kitöltöttem és a mai napra muttata(jun.29)de mensizek még és a höm 36.5.Szerintem ez nem lehetséges,de van olyan akinek sikerült Kép

Na mindegy hát van ilyen.Puszika


U.i : Anyapoc veled mi van?Régen irtál,gyerköcök jol vannak?
Sziasztok Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Új vagyok itt, de érdeklődve olvastam a ti tapasztalataitokról. Én is csak 1 hónapja hőmérőzök kb.,és még 'izgulok', vajon lesz-e baba. A hőm még nem csökken, és valószínű a 32.napon kellene megjönnie, ha a hő alapján a peteérést nézem. A hő kb. mikor csökken, hány nappal a mensi előtt, ha nem fogant meg baba? Köszi a választ.
dbogica
 
 


Sziasztok!

Edit

Nem írtál,mi volt a dokinálKép...Szóval?Ovulációs tesztet szt nyugodtan ki lehet próbálni.Ha jól tudom, a Babymark a vizeletből mutatja ki,ami szt elég megbízható. A nyálas teszt(PG53 asszem) van,akienk bejön,van,akinek nem.Én jobban bíznék abban,amit a vizelet mutat,mert ott jobban kiválasztódnak a homronok...
Amúgy köszi,jól vagyunk,csak kicsit fáradtan,mert sok a munkaKép.De már nem sokáig...
egyébként ahogy a másik topikban írták,nem mindenkinek van a középidőben peteérése.eshet a mensi idejére,vagy közvetlen utána.Sőt,jó tudni, hogy a szervezet extra is meg tud érlelni hamar gyorsan egy-egy petesejtet,ha éppen szükség van ráKép.Szóval itt aztán semmi nem biztos...

Kamilla

Megnéztem a görbédetKép.Igen,lehet, a 13-14. napon a tüszőrepedés.Ugyanis a hőcsökkenés a tüszőrepedés előtt következik be 1-2 nappal.A Így a görbéd ezen a helyen tökéletes, a teszt szt működött.Bár nem tudom, a másik topikban mit írtak...Egyébként mi is kétnaponta akcióztunk,naná,biztosra akartunk menniKép.
viszont a görbéd vége nagyon lefelé megy most,ez nem jelent túl jót.

Dbogica

A hő a mensi előtt 2-3 nappal látványosan leesik,ami annak köszönhető,hogy a progeszteronszint(ami a magasabb hőt okozza) a ciklus végén (ha nem történ megtemékenyítés) lecsökken.Erre persze nem azonnal reagál a méhnyálkahártya,kell 1-2 nap,míg beindul a leválás folyamata.Remélem,gratulálhatunk majdKép.

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia Anyapoc!
Köszönöm a bíztatást. Jövő hét elején kiderül majd.
dbogica
 
 


Köszi a bíztatást Anyapoc!
dbogica
 
 


Anyapoc!
Most hétfön megyek dokihoz(jul.4-én),de már tiszta lámpalázas vagyok ugy izgulok.Na meg a kolleganöm táppánzre ment és a jövö héten megint reggel kell mennem dolgozni.Azért vagyok mérges mert vérvételre biztossan elküld és (kedden akartam menni),de mivel csak 09 oráig vannak ott ,igy nem tudom mikor tudok elmenni Kép Olyan ideges vagyok ,hogy én már mondtam a páromnak hogy ezt nem birom és felmondok(de a pénz meg kell) Kép.
Lehet hogy a sok idegeskedés is befolyásolja hogy nem esek teherbe .


Dbogica! Nagyon örülök neked,föleg hogy egyre töben vagyunk akik babaprojekten dolgoznak Kép.
Remélem hamar pocaklakod lesz Kép
Nekem a mult honapba a mensi elötti pár napba esett le a höm,egyre lejebb ment,amikor 37 alá ment már akor sejtettem hogy meg fog jönni Kép ,és meg is jött a 29 napon.Én már attol vagyok kész hogy 11 honapja ez van Kép"mindig megjön"
De szoritok hogy neked sikerüljön,körülöttem mindenki babázik már.A bnöm pénteken szült meg,a másik bnömnek 6-honapos a kislánya.Csak még nekem nem sikerült Kép De remélem a jövöbe összejön nekem is!!Puszika
Vendég
 


Anyapoc köszi a diagnózist. Eddig mindenki a 13 cn ra mondta a peteérést. Hát igen amikor megindult lefelé a hőm már tudtam, hogy nem nyert a dolog, így a mensi már nem is volt meglepetés.
Na majd most. Mindent beleadunk 10-20 cn-ig. Csak bele esik a nyerő nap is...! Nem is veszek most tesztet. Csak a hőt nézem meg a billings módszert.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


DbogicaKép

A többi rajtatok múlikKép.

EditKép

Az biztos,ha ideges vagy, jót nem tesz.
Annyi időre csak el tudsz menni nem?Beszéld meg a főnököddel,hogy lehet,hogy véralvadási problémáid vannak és sajnos nem tűr halasztást,hogy ezt megnézzék,mert bajod lehet belőle.Szt ő sem akar magának rosszat...
Izgulni viszont nem kell,mert ilyen dolgoknál pont az a jó,ha az ember tisztában van a helyzettel!Arra gondolj,mennyivel rosszabb lenne,ha nem tudnál róla és csak a bajok történnének...Így legalább lehet tenni ellene!!!Kép

Kamilla

Akkor sok sikert a következő hónahozKépKép:Azért túl gyakran se csináljátok,mert tudod, a spermiumok éréséhez idő kell!De 2-3 naponta pont jó!És azért azt is tudni kell(de biztosan tudod),hogy a tüszőrepedés után 24 óráig megtermékenyíthető a petesejt és hogy a spermiumok kb 3 napig élnek a méhben,illetve a petevezetékben.Szóval azért van itt esély bőven,ha minden rendben vanKép!A Billings módszer is nagyon jó, a kettő együtt elég biztosan mutatja a peteéréstKép.
Sok sikert,drukkolok!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Köszi a drukkot, Anyapoc. Hát igen nagyjából már kezdek képbe lenni a dolgok működésével. Remélem most sikerül az időzítés. Majd referálok.
Hóvégén küldöm a ciklustábrát elemzésre.

Üdv. mindenkinek.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Anyapoc!Mivel kevessen vagyunk egy müszakba(2-en)igy nehéz lesz megoldanom,de végülis 1 hétel késöb tudok menni szerintem az még belefér.Remélem a köv.hétre meggyogyul a kollegina,mert akor vele tudok müszakot cserélni,ezt meg kell neki értenie.De tudod az boszant hogy már emlitettem neki a dolgot hogy el kell mennem (vérvételre)és igy kicseszet velem,hát szép.Na de megprobálom pozitivan látni a dolgokat,és az a lényeg hogy boldogok vagyunk a párommal : )


U.i:Jo hétvégét!!
Puszika
Vendég
 


Sziasztok!!Voltam dokinál,azt mondta elöb a páromat kell kivizsgálni(mert ugy gondolja velem nincs gond).De a páromat nehéz lesz rászedni,de valoszinü hogy 2 hét mulva megyünk be az(urólogiára).De szerintem hogy legyen babánk bele fog menni Kép !
Vendég
 


Anyapoc!Remélem nem haragszol amiért irtam neked,de kérlek válaszolj majd!
Szia
Vendég
 


Anyapoc!Kicsit lenyugodtam,de hát nem tudok mit tenni,folytatom a hömérözést az talán segit majd a dolgokon.Aztán majd jelentkezem a fejleményekel.Remélem természetes modszerel sikerül majd.De nem tudom a párom mér fél az orvosi dolgoktolKép .Szia!Puszika!
Vendég
 


EditKép

írtam!

anyapoc
 
 


Köszike nagyon jol eset,okosab lettem.Ma(13.nap) lement a höm 36.5-re tehát este akcoizunk(meg még jo pár napig)és remélem sikerül!Ha nem akor mindenképpen megyek (tudod hova)..Kép
Puszi!!!!!


UI: Nagyon megörültem kedves levelednek!
Vendég
 


Nagyon örülök,hogy sikerült megnyugtatnom Téged és főleg a párodat!KépKépKépKép
Aztán csak ügyesen!!!!És semmi idegeskedés,mert az nem tesz jót!Kép

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

örülök, hogy itt van aki foglalkozik a hőmérőzéssel, mert a könyvek utan mar kezdek benne csalódni
az első görbém utan azt hittem lemegyek hídba mert inkabb egy eeg görbere hasonlított, meg meg mindig Kép((

szal en hüvelybe merem ugyhogy a menstruació alatt mivel dől belőlem a ver aza par nap kimarad, de tobbnyire a 8. napon is elő fordul hogy 37 fölött van és talán a legalacsonyabb a 36,9 és a legszebb az egeszben hogy mielött megjön nem kezd esni. elég szar mikor kesik 1-2 napot és fenn van a hőmérséklet kicsit se vagyok ideges ilyenkorKép((
szerintetek meg nem urult ki a gyógyszer, mert egy könyvben volt halvany utalás arra hogy ha gyogyszert szed az ember akkor 37 folott van, de mar novemberben abba hagytam....
szal ram fér egy kis biztatás, csak ne azzal kezdjetek hogy menjek nőgyógyászhoz :-P
kösz

katyerina
 
 


Kép
na most bejött a parom, kar hogy nem lattatok az arcat, bar valószínű eltudjatok kepzelni, miutan közöltem hogy peteérés tesztet is ki kellene próbálni. Amugy dokinal meg nem reg voltam eddig minden ok, ha nem jon ossze szeptemberig magatol akkor csinal minden felet azt mondta
csak addig meg kellene fejteni a görbémet Kép
de addig is köszi nektek az infokat kevesbe vagyok depi hogy megjött Kép

katyerina
 
 


Szia KatyerinaKép

Hát akkor ne menj nőgyógyászhozKépKép!
Na,viccet félretéve,mivel a hőmérséklet különbségeket a homronok okozzák,nagyon is valószínű lehet,hogy a bent maradt fogigátló okozza a dolgokat.De egyébként belső hőnek a 36.9-37 szt nem olyan magas.A lényeg,hogy peteéréskor legyen lesés,majd utána feljebb menjen pár tized fokkal a nomrálnál.Szt még mérgess egy-két ciklust,hátha mégis lesz belőle vmi.Nem tudod feltenni ie a görbét?
Persze mindez nem jelenti azt,hogy nem eshetsz teherbe,mert én is anno novemberben hagytam abba,egy hónap kihagyás után már ott csücsült a fiam a pocibanKép.Persze attól is függ,mennyi ideig szedted,de mindenki szervezet máshogy reagálhat.
Hőmérőzésnél fontos,hogy lehetőleg mindig ugyanakkor mérd és ébredés után azonnal,semmi mocorgás előtte.Én a 10 percet tartom ideálisnak,annyi idő alatt tuti maximumra megy fel a hőd.Milyen hőmérővel mérsz?
Peteérés tesztet nyugodtan próbáljátok ki,mert az is sok infót adhat!

Anyapoc

anyapoc
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: