Új privát üzeneted érkezett!

31 éves vagyok és most érzem azt, hogy eljött az idõ, hogy megértem arra, hogy végre én is anya legyek. 1 hónapja próbálkozunk. Sajnos most nem jött össze, de minden vágyam, hogy legyen egy kislányom. Szeretném ha nem csak egyedül lennék hanem megtudnám osztani másokkal is azt az élményt, hogy hogyan is sikerül ez a kis csoda. Nektek, hogy sikerült? Vagy van még valaki aki próbálkozik?
Névtelen
 


A ..."ma megint megjött"..-ben igen sokan vannak, akik próbálkoznak....
Névtelen
 


Kedves elsõ NévtelenKép
Gyere át Hozzánk a ..."ma megint megjött"... topikba. Sokan vagyunk ott (sajnos...) de nagyon jó kis csapattá kovácsolódtunk és biztosan sokmindenben tudunk majd Neked is segíteniKép Addig is kérlek ne keseredj elKép Egy ciklus nem a világKép Fel a fejjel és kérdezz bátran ha kételyed volnaKép Egy átfogó kivizsgálást érdemes csináltatni a NõgyógyászoddalKép

Puszi: Doris
 
 

 
 

SZiasztok! Én most voltam mûtéten, hogy lehessen babám. Most megjött a havim és mostantól lehet próbálkozni elõször. Ebben a hónapban lesz az elsõ alkalmam, hogy terhes lehessek. Eddig elzáródásom stb. volt. Most már megjavítottak és 3 hónapot kaptam, hogy teherbe essek. Hajrá mindenkinek! ÉN is próbálkozom.

Kérlek, írjatok az e-mail címemre is. elore5@freemail.hu (Melinda)
Névtelen
 


Névtelen!

Milyen kérdés az, hogy nektek hogy sikerült? Nem tudod, hogy mit kell tenni ezügyben?
Névtelen
 


Szia Melinda és 31 éves Névtelen!

Én 27 éves vagyok, egy éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Három hónapot kivártunk, azóta viszont próbálkozunk a babával. Úgy tûnik ez nem is olyan egyszerû feladat.
A szervezetem teljesen elfelejtette a dolgát, és egyáltalán nem menstruálok. A dokik arra sem méltatnak, hogy egy vérvételbõl próbáljanak következtetni bármire. Megállapítják, hogy nem vagyok terhes, megkérdezik, hogy eltelt e már egy teljes év, írnak fel valamilyen hormontartalmú tablettát, ami meghozza a vérzést, aztán újra nem történik semmi.
Olvastam, hogy Bpesten létezik több olyan hely, ahol kimondottan ezzel a témával foglalkoznak hangsúlyosan. Én viszont egyelõre nem akarom a belsõ dolgainkat megbeszélni a családdal és a munkatársaimmal, fõnökeimmel. Így viszont nehéz megmagyarázni, hogy pár száz km távolságra miért utaznék el különösebb cél nélkül. Pláne, hogy amúgy alig van idõm bármire.

Remélem ti hamarosan be tudtok számolni kedvezõ fordulatról.
Bogi
Névtelen
 


Szegény! Sajnos nem sok jó orvos van aki igazán a Te érdekeidet képviseli. Nekem nagyon jó az orvosom már mint a nõgyógyászom ha segítség megírom a címét, nevét és a telefonszámát.
 
 


Lányok, kik babára vártok, kattintsatok ide, itt nagyon sok sorstársatok beszélget errõl a témáról.
Névtelen
 


Sziasztok!
Szeretném feléleszteni ezt a topicot.
Nem mintha a ... "már megint megjött"... nem tetszene nekem, de szerintem kellene egy olyan rovat is, ahol olyanok "randiznának" akik még csak most kezdték el a családtervezést!

Nekem már van egy 3 és fél éves kislányom, és eddig nem igazán szántam rá magam a másodikra. Szeptemberben azonban döntés született és elkezdtünk nem védekezni. Nekem az elsõ gyerek 5 nap alatt fogant meg, és szinte biztos voltam benne, hogy most is így lesz. Viszont azóta sem estem teherbe, ami számomra hihetetlen! Ráadásul minden hónapban, most is, szinte biztosra bebeszélem magamnak hogy, na most tuti terhes vagyok! Érzem a mellfeszülést, enyhe émelygés, fáradékonyság stb. Azután olyan pontosan megjön, mint a svájci óra. Remélem nem jutok a "már megint megjött" rovatos lányok sorsára!! (Kérlek meg ne sértõdjetek!!!! Semmi bajom veletek, csak nem irígyellek benneteket!!!!!) Semmi kedvem és sajos idõm sincs hormonkezelésekre és stb-re járni. Nagyon sokat dolgozom és semmire sincs idõm. Lehet, hogy emiatt van ez az egész? A szervezetem úgy érzi, hogy nincs erõm mégegy gyerekre? Pedig nagyon nagyon szeretném már !!!!!!És igenis van hozzá erõm!!!!!(Remélem)
Na, eddig ennyit.
Sziasztok!
Andi
Ui. Bocs ha ritkán fogok jönni, de csak hétvégén vagyok Netközelben.
 
 


Sziasztok!
Valahogy beleptem a "ma megint megjött"es irtam is de nem tudtam elküldeni!
Sajnos nem nagyon ertek ezekhez a dolgokhoz!
Névtelen
 


Sziasztok!
en 28 eves vagyok es nagyon szeretnek mar egy babat!
Igaz a parommal megszakitassal vedekeztünk!felek attol,hogy nem lehet babam!!
Nemsokara beleadunk mindent!!
amikor dokinal voltam az csak annyit mondott,hogy hömerözzek!De,hogy mikor jo vagy mikor nem azt mar nem mondta1Jo mi?
Ha valaki tud egy jo Bp.-i dokit megköszönnem!!
Sziasztok!
Névtelen
 


Hát én ezt nem értem: eg ymeglévő topikba nem tud valaki hozzászólni, egy tök újat meg tud nyitni.
Névtelen
 


ez nem az utolsóra vomatkozott
Névtelen
 


Andi!

Nagyon örülök, hogy felélesztetted ezt a topicot, mert én is a "... már meging megjött"-be kezdtem el írni, mivel jobbat nem találtam. Viszont Ők már teljesen más stádiumban vannak ezzel a témával kapcsolatban. Mi a férjemmel 3. hónapja próbálkozunk, de még semmi. Persze a múlt hónapban teljesen úgy éreztem, mint Te. Minden porcikámmal úgy éreztem, hogy már elkezdődött egy új élet bennem, de nem. Most kipróbáltam a PG/53-at (eddig nem sok jót hallottam róla a "...már megint mejött"-ben). Várom a hatást. Ha nem jön be, akkor elkezdem a hőmérőzést. Bár én sem sokat tudok róla. Az biztos, hogy minden reggel ugyanabban az időpontban kell megmérni, és hogy elvileg akkor van peteérésed, amikor a legmagasabb. Legalábbis én így tudom, de ha valaki jobban tudja, légyszi írja le.

Nata
 
 


Nata

Bocsi, hogy beleszólok szerintem is jó lenne egy topik kezdőknek, de nem úgy néz ki mintha ide sűrűn írnának. Én is a ma megint megjöttben vagyok általában, és én sem tudok semmit semmiről. De sokat lehet tőlük tanulni és nem nézik le azokat akik sok hülyeséget kérdeznek, mint például én.

A hőmérőzést különben pont fordítva tudom. Amikor leesik akkor van peteérés. De az biztos, hogy amikor leesik az előtt, közben és után kell akciózni. És szerintem mindenképpen minél előbb kezdj el hőmérőzni. Meg is kell szokni, és én is az első két hónapban nem tudtam kiolvasni belőle semmit. Ebben is segítenek a lányok.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni!

Köszi az infókat.
Azért reménykedek benne, hogy fel tudjuk éleszteni ezt a topicot, mert kicsit üdítőbb dolgok hangzanak el itt, mint a másikban.

Ti mióta próbálkoztok?

Nata
 
 


Én írni fogok neked ide is. Bár ne nagyon várj tanácsot. Esetleg lelki támaszt. 19 hónapja próbálkozunk, de még nem voltunk semmi féle vizsgálaton. Mielőtt megkérdezed azért nem voltunk, mert jelenleg építkezünk és addig időnk és kedvünk sincs míg be nem fejezzük. Különben is anyuéknál lakunk egy tetőtéri szobában és oda még nem igazán kellene. Szóval addig nem izgulunk. Vagy lesz vagy nem. De inkább legyen Kép

Hajni

Kép

Kép
 
 


Bocs azt elfelejtettem írni, hogy te is írjál magatokról.

Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni!

Mi is építkezünk, de mi még nagyon az elején vagyunk (sávalap). Addig mi is Anyuval lakunk. Jól meg vagyunk hárman, elég nagy a lakás is, de azért jó lenne már külön. Viszont én nem szeretnék várni a babával. Sokan azt mondják, hogy majd ha minden körülmény olyan lesz. Sosem lesz jó időpont a gyerekszülésre. Úgyhogy mi akciózunk ezerrel.

Most megint a fülembe ültették, hogy lehet, hogy terhes vagyok, mert másfél hete nagyon sokat eszem, és ma felfordult a gyomrom a tojásszagtól. De én már nem reménykedek, mert az előző két hónapban nagyon depis lettem, amikor megjött. Most inkább pesszimistán állok a dologhoz, és akkor ha esetleg sikerül, sokkal boldogabb leszek. Majd meglátjuk. A férjem szerint jön a baba, ha jönnie kell (jó filozófia, mi?).

Én azt javaslom, hogy menj el orvoshoz. Nem tart sokáig, és lehet, hogy tudnak megoldást a problémátokra. Drukkolok!

Nata
 
 


Mi már lassan a tetőt rakjuk. Nem tudom, hogy ti hogy építkeztek, de mi amit lehet ketten csinálunk. Úgyhogy én az elején hordtam a zsaluköveket, utánna a béléstesteket (14-15 kg/db), toltam a betonos talicskát. Most ezt nem azért írtam, hogy én szegény, de így egy picikét nehéz teherbe esni. Volt hogy két-három nappal előbb jött meg. És éreztem mikor megemeltem a béléstestet, hogy na akkor holnap meg fog jönni.

Azért ez a határidő, mert addigra minden nehezebb dolgot befejezünk, és lesz idő arra is, hogy magától összejöjjön.

Különben én minden hónapba bízom, és mi is ezzerrel akciózunk mindig a babárét, és minden hónapban telebőgőm a férjem vállát. De soha nem tudtam még pesszimistán várni a ciklus végét.

Te se légy pesszimista. Jobb bízni és utánna csalódni, mint nem is bízni a sikerben. Szerintem Kép

Én bízom benne, hogy összjött nektek.

Mennyi van még hátra, hogy megtudd? Mindenképpen szólj. Izgulok értetek.

Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni!

Mi is mindent magunk csinálunk, amit tudunk. A múlt hétvégén zsaluvasakat emelgettem, de azért én próbáltam figyelni magamra. Ami nagyon nehézvolt, azt nem emeltem meg.

Én nem sírhatom tele a férjem vállát, mert nem bírja elviselni, ha elhagyom magam. Ennek én örülök, mert valószínűleg már belebetegedtem volna ebbe az egészbe, ha nem várná el tőlem, hogy erős legyek. 3 hónap próbálkozás után, ez tényleg csak hiszti. Ha mi is már régóta próbálkoznánk, akkor érthető lenne, és valószínűleg Ő is másképp állna a dologhoz.
Amúgy most kicsit csalódott vagyok, mert 5. napja nincs akció, mivel hihetetlen fárasztó napjaink vannak. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy biztos most összejött volna, ha lett volna szex, és ez tök szar érzés.

November 7-én kellene megjönnie (28. nap), de mivel nekem 21 és 26 napos ciklusaim vannak, ezért várható, hogy előbb fog, bár én 2 napja úgy érzem, mintha meglenne. Semmi komoly, csak feszül a hasam, a mellem, az a furcsa "fájdalom" van a derekamban, elfáradok, ha egy emeletet lépcsőznöm kell. Na mindegy, majd jövő hét végén kiderül.

Nálad mikor várható eredmény?

Nata
 
 


Én a 13. napon vagyok rendes 28 napos ciklussal. Úgyhogy még 2 hét.

Ne rágd magad a szex miatt. nálunk volt olyan 2-3 hónap egymás után, hogy havi 3-4 alkalommal voltunk együtt. Mikor hazaértünk a telekről este 10-kor a páromnak még a feje se érte el a párnát de már aludt. Nem tudlak bíztatni, mert ugye nekünk nem jött össze, de nekem mindig fontosabb volt a házasságom, és az élvezet mint a baba. Jönnek még jobb időszakok. Itt lesznek a hosszú téli esték. Kép

Kíváncsi vagyok az eredményetekre. Bízz benne az a legfontosabb!!! Tudom hogy nehéz. És ne gondold, hogy hiszti. A sírás méregtelenít, amire ugye mindig szükség van.

Te is mindig a 28. napot jelölöd a naptárban?

Ma azzal keltett a párom, hogy azt álmodta, hogy bent volt a szülésnél és fiunk született. Kép Olyan aranyos volt hogy elmesélte. Különben ő nem nagyon mesél a babával kapcsolatos érzéseiről. Látszik rajta, hogy kudarcként éli meg mikor megjön, de ő tartja bennem a lelket. Időnként úgy is érzem, hogy ő még nem akarja annyira a babát mint én. Bár mostanában annyira aranyos, mindig mondja, hogy ma van a második nap. Kép

Amit nem tudtam az én sem emeltem meg, de nem nézhettem, hogy ő egyedül szenved. Mindig azt mondtam, hogy majd a következő hónapban már nem lesz ennyi. Kép

Puszi és kitartás

Hajni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is örülök ennek a topicnak, és fogom is rendszeresen látogatni.A "ma megint megjött" annyira még nem nekem szól, remélem nem is fog...28 éves vagyok, egy éve vagyunk házasok és mi is három eredménytelen hónapot tudhatunk magunk mögött. Természetesen én is minden hónapban úgy éreztem, hogy most tényleg sikerült. Hiába döntöm el mindig, mégsem tudom nem beleélni magam. Most kezdünk el újra próbálkozni, de már előre félek az egésztől. Lassan ezt a menstruáció utáni pár napot szeretem, amíg nem figyelek "befelé" és nagyon félek a csalódástól. Megnyugtatott, hogy nemcsak én szoktam sírógörcsöt kapni. Ráadásul mindig bent a munkahelyemen jön meg. Mivel embrekkel foglalkozom ez nekem különösen nehéz...
Ráadásul legutóbb 5 napot késett.

Építkezés mellett nagyon nehéz lehet nektek, én még néha amiatt is félek, hogy a munka miatti stressz nagyon rontja az esélyeinket..
Zafír

Kép
Kép
 
 


Szia Zafir!

Üdvözlünk köreinkben. Nem nehezebb mint bárki másnak szerintem, főleg hogy már korán sötétedik Kép Ti a próbálkozás előtt szedtetek fogamzásgátlót?

Nekem az utóbbi időben éjszaka jön meg. Az sem jobb elhiheted. Ráadásul én iszonyatosan görcsölök. Szóval megszenvedek minden hónapot.

Az szörnyű ha késik. Én már az első nap teljesen beleélem magam. Legtöbbet 7 napot késett. Már tesztelni akartam, de a párom azt mondta várjunk még. Sajna igaza lett. Kép De majd ebben a hónapban.

Most nézem milyen fiatal vagyok köztetek Kép

Nata

Neked meg sem köszöntem az együttérzést a másik topikban. Itt köszi. Különben nekünk is nagy nap lesz a 7-e. Akkor kezdik rakni a tetőt. Remélem neked is öröm lesz az a nap. Már nagyon izgulok az eredmény miatt.

Úr Isten már megint mennyit írtam. Inkább abbahagyom mert kitiltotok.

Puszi

Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni,

örülünk, ha sokat írsz. Ne hagyd abba! És annak is örülök, hogy Zafir csatlakozott hozzánk.

Üdv Zafir!

Hihetetlen, hogy ugyanazok az érzések munkálkodnak bennetek, mint bennem: én is a ciklus vége felé egyre inkább kezdek reménykedni, bár próbálom megmagyarázni magamnak, hogy nincsenek rosszulléteim, nem feszül a mellem, stb. Nem akarok megint bedőlni a képzelgéseimnek, és nem akarom, hogy ez a dolog betegessé váljon.

Egyetlen dologban vagyok szerencsésebb nálatok: nekem nem szokott késni, hanem előbb jön meg.

Amúgy 16 éves korom óta szedtem fogamzásgátlót, azaz 8 éven keresztül. Márciusban hagytam abba. Remélem ez nem fogja befolyásolni a baba-projektet. Szeptember 4. óta próbálkozunk.

Üdv
Nata
 
 


Nata, jó sok szünetet hagytatok. Ez biztos, hogy nem befolyásolja. Hacsak nem vagy olyan igen "szerencsés" mint én. Szerintem nekem, miután fél éve abbahagytam, tovább fejlődött a testem. Elkezdtek nőni a cicijeim (nem képzelgés a párom is észrevette Kép), máshogy éltem meg a ciklusaim. Nekem soha nem volt olyan, hogy mielőtt megjön fájjon a mellem ha hason fekszem, vagy egyátalán feszüljön. Most volt. Mondjuk én 15 éves korom körül kezdtem el szedni. De mostmár megálltam, remélem. Ezért is nem tűnik olyan sokanak ez a 19 hónap.

Visszatérve hozzád Kép, nem biztos, hogy képzelgések. Szerinted mondjuk egy éve nem voltak ilyen tüneteid? Biztos hogy voltak, csak akkor még nem foglalkoztál velük, nem ez volt a napi téma, mármint a baba. Szóval szerintem nem beteges, csak jobban figyelsz magadra.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást, jól esett!Én is azon gondolkodtam, mint Hajni, hogy bizonyos tüntek eddig is megvoltak, csak nem figyeltünk oda rá. Pl. rémlik, hogy egy kis mellfeszülésem volt egy ideje menstruáció előtt, csak nem nagyon foglalkoztam vele. Most meg ez a nagy befelé figyelés... jó is, rossz is. Gondolom a terhességünk is így fog telni, na de az már mennyivel kellemesebb lesz. Persze agggódni akkor is van miért.
Én sosem szedtem tablettát, ilyenek miatt se, a meddőségtől mindig tartottam egy kicsit. Persze a tabletta rohadtul nem jelent semmit, a barátnőim egy-kettőre teherbe estek a tabletta elhagyása után, azóta már boldog anyukák.
Érdekes, amit írtál Hajni a tabletta elhagyáa utáni időszakról, lehet, hogy a szervezeted még most fejezi be a "fejlődést", a babára való felkészülést.
Nata jó Neked, hogy ilyen fiatal vagy. Én is korábban szerettem volna babát, csak később találtam meg neki a megfelelő apukát. De három gyereket szeretnénk, és félek, hogy a végén még kicsúszok az időből, főleg, ha valami probléma van velem. Na de erre még tényleg korai gondolni.
Ti hány gyereket szeretnétek?

Zafír
Nata jó Neked, hogy ilyen fiatal vagy.

Kép
Kép
 
 


Én is hármat szeretnék. A párom csak kettőt. Kép Teljesen összhangban vagyunk. Majd a második után meglátjuk. De most az első jöjjön má össze!!!

Zafir

Ne félj hogy kicsúszol az időből. Van aki 35 fölött kezdi el. Attól meg azért még elég messze vagy. Kép

Különben én soha sem foglalkoztam magammal. Ugye szedtem a gyógyszert. Mikor elfogyott akkor tudtam, hogy két-három nap múlva meg fog jönni. De ha valaki megkérdezte volna csak úgy hogy mennyi van még hátra soha nem tudtam volna megmondani. Úgyhogy nekem furi megismerni magam. De egyre jobban belejövök. Kép

Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni, Zafir,

mi két gyereket szeretnénk. A férjemnek és nekem is egy testvérünk van, és úgy gondoljuk, hogy az elég is. Mivel építkezünk, hitelt kell felvennünk, és csak reméljük, hogy minden kiadást fedezni tudunk a fizetésünkből, plusz normál körülmények között felnevelni a két gyereket. Egyáltalán nem keresünk rosszul, de azért fő a biztonság.
Amúgy a barátnőm kisfia szeptemberben volt egy éves. Miután szült, gyermekágyi depressziója lett, és nagyon sokáig azt mondta, hogy soha többet nem akar szülni. Mostanában kezdi el emlegetni a második gyereket. Remélem én nem leszek ilyen, de sosem lehet tudni, hogy milyen hatással lesz ránk a szülés.

Jártatok a "ma megint megjött"-ben? Adrinak már harmadszor is pozitív lett a tesztje. Irigylem!

Nata
 
 


Ne is mond, én egy irigy dög vagyok. Nem sajnálom tőle, de azért nagyon irigykedem. Én is hajlamos vagyok a depresszióra, és szóltam is már most a férjemnek, hogy nagyon figyeljen rám szülés után pár hónapig. Remélem nem lesz semmi gond. Kép De én legalább felkészülten várom. Vagyis nem várom.

Mondtam már, hogy én még sosem csináltam tesztet? Vicces, de még nem volt rá szükségem. Bár az időkorlát elég tág. Egy hét. Annyit soha nem szokott késni. Bár egy nap után reménykedem. Sőt... Nemsokára már hetedike Kép Izgulok miattad. Ugye jól emlékszem a dátumra?

Zafir, nagyon eltűntél Kép

Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni,

tényleg nem csináltál még tesztet? Jó neked. Én már sokszor, és mindig reménykedtem (hol abban, hogy ne legyen pozitív, hol abban, hogy pozitív legyen). Borzalmas érzés. Várod az eredményt, és semmi. A legtöbb teszt elvileg 1-2 perc alatt kimutatja a pozitív erdeményt, de te még 10 perc elteltével is ott ülsz előtte, hátha....

Azért hetedikén én is veszek egy tesztet. Elvileg akkor lenne a 28. nap, de mivel rövidebb a ciklusom, talán már megpróbálkozhatok vele.

De nem jól emlékszem, hogy neked is lesz valami hetedikén?

Nata
 
 


Igen, mi a tetőt kezdjük akkor. Kép Tudom, hogy teljesen más, de nekem legalább olyan izgi.

Sajna, nekem hogy kiderüljön a hónap eredménye még legalább 12-éig kell várnom. Nem baj. Hamarosan itt lesz Kép. Már én is nagyonkíváncsi vagyok rád Kép.

Nektek hogy megy az építkezés? Haladtok? Vagy majd jövőre folytatjátok?

Hajni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, csak hétvégén nem nagyon neteztem. Szombat este egyedűl voltam otthon és sokat olvasgatttam különböző topicokat és teljesn lment az életkedvem. (kisbaba elvsesztése, meddőség,stb..) Viszont láttam van már 2005 nyári babák topicja, jó lenne, ha mindannyian ott (is)folytathatnánk a levelezést.
Még én sem csináltam soha tesztet, mi a párommal úgy beszéltük meg, hogy miután nem jön meg. egy hetet várunk. Ezt a barátnőm is a lelkemre kötötte, mert volt három nap csúszás után gy pozitívnak tűnő teszje, másnap pedig megjött neki. Akkor borzasztóan kikészült, na de azóta már egy szép háromhónapos babája van.
Nata, Te mindig a 28. napon tesztelsz? A hetedike már elég közel van, szorítok. Mi csak most "dolgozunk" a babán, biznyos jelekből arra következtetek, hogy most van a peteéresem. Aztán két és fél hétig várjuk, az eredményt. Mikor megjön mindig úgy érzem, hogy én már még egyszer nem tudok reménykedni abba, hogy sikerűl, de aztán ilyenkor mégis olyan bizakodó vagyok. A csalódástól persze nagyon félek.

Zafír

Kép
Kép
 
 


Zafir
Akkor hasonló a tűréshatárunk.Kép Engem is a párom győzött meg arról hogy várjunk egy hetet. Lehet, hogy ők jobban ismernek minket, mint mi magunkat? Kép Vagy csak higgatabbak. Nekem is vannak ilyen érzéseim. Sőt én minden honapban eldöntöm, hogy nem fogom nézni a napokat, aztán ahogy elmúlik, máris számolok. Kép Csalódni mindig kell. Annál nagyobb lesz az öröm. És a következő hónap közepére úgyis új érzések kerülnek előtérbe.

Kitartást
Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni, Zafir,

teljesen ugyanilyen érzéseim vannak. Én is mindig azt mondom, hogy nem reménykedek, és nem élem bele magam, de persze már most is várom a hetedikét.
Amúgy én nem a 28. napon szoktam tesztelni, mert a szakkönyvek azt mondják, hogy a menstruáció elmaradásának napjától számított harmadik-negyedik naptól kezdve (tehát a megtermékenyülés után kb. 3 hét múlva) van már olyan HCG szint, amit kimutat a teszt. Ezért kb. a 31. naptól kezdve lehet tesztelni, de ha azt nézem, hogy nekem átlagban 24 napos ciklusaim vannak, úgy gondolom, hogy a 28. nap már eredményt mutathat.
Már megint beleélem magam, minél többet írok. Nem szabad!

Véleményem szerint a pasik nem ismernek minket jobban (sőt...), hanem higgadtabbak. Az én férjem is nagyon szeretne már babát, de nem türelmetlen (velem ellentétben).

Nata
 
 


Valószínű igazad van a férjekkel kapcsolatban. Bár az enyém annyira kikupálódott már, hogy jobban tudja pl azt is, hogy nekem mikor fog megjönni, mint én. Időnként teszteltem (mármint a férjemet) ilyen ügyekben és mindig tudta. Lehet hogy időnként belenéz a naptáramba. Kép Egyszer amikor a 34. napra jött meg, természetesen én már vagy 5 tesztet megcsináltam volna, de ő közölte, hogy várjunk még hétfőig úgyis megjön a hétvégén. Bár akkor nagyon mérges voltam rá ezért, de végül igaza lett. Kíváncsi vagyok megmondja e azt is, hogy na kedvesem most sikerült, jöhet a teszt Kép.

Hajni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

ILyen esettel mint az enyém, még nem találkoztam.
Már van egy babám, szinte rögtön, 2. alkalomra összejött.

Műtétek miatt kellett várnunk 2 évet a babával, ami nem is volt gond, mert nem akartunk olyan hamar bébit.
Aztán csak nem jött össze. 6 hónap múlva elmentem csak úgy egy meddőségi vizsgálatra, ahol kiderült, hogy el vannak záródva a petevezetékeim, de szerencsére, az egyik megnyílt a HSG alatt. Durva nem?
ezek után közölték, hogy most már spontán is teherbe eshetek, hisz az egyik petevezetékem járható.

3 hónap múlva terhes lettem, kimutatta a vérvizsgálat, de 1 héten belül el is ment a baba.
(az első babámmal is veszélyeztetett voltam az elején)

Azóta semmi, már próbálom nem emlékeztetni magam, hogy most páros vagy páratlan hónap van ... szőrnyű szar ...

Ráadásul nekem 28-30 napos ciklusaim vannak, viszont peteérésem hőmérőzéssel a 20 napon van. (plusz akkor fájdogál a petefészkem, ami állítólag a peteérés jele, olyan érzés kicsit, mintha meg akarna jönni, pedig tudom hogy van még minimum 7-10 napja)

Szerintetek mit csináljak?

T.
 
 


Tomka!

Az "azóta" mit jelent? Mióta próbálkoztok újra? Az orvos nem szabott határt, hogy mennyi próbálkozás után menjél vissza? Nekem azt mondta, hogy három hónap után, ami le is telt, de végeztem a környezetemben egy mini-közvélemény kutatást, ami alapján kiderült, hogy a legtöbbet vagy 1., 2. hónapban vagy fél év múlva esnek teherbe. Úgyhogy én még várok egy kicsit, bár lehet, hogy hülyeség. A petevezeték elzáródástól én is félek, főleg ,mert gyakran van gyulladásom, ami ezt előidézheti. Milyen az a HSG? Bocs, hogy csak hülye kérdéseket teszek fel, de nagyon nehéz bármi okosat írni.

Hajni,
jót mosolyogtam azon, amit a férjedről írtál. Nálunk is hasonló a helyzet, néha idegesít is a "vészmadárkodása", de aztán sajnos neki lesz igaza. A kérdés nagyon jó, kiváncsi vagyok, hogy azt is megérzik-e, ha végre sikerült.
Egyébként, ahogy Nata férje az enyém se türelmetlen, pedig már ő is nagyon vágyik babára. De leginkább csak engem sajnál, amikor megjön. Jaj, nem tudom hogyan csinálják...

Zafír

Kép
Kép
 
 


Szia Toma!

Arra én is kiváncsi lennék, hogy mennyi ideje próbálkoztok. Ha régóta, akkor azt javaslom, hogy kukkancs be a "már megint mejött"-be. Sok a sorstárs.... sajnos.

Én sajnos úgy érzem, hogy meg fog jönni. Pedig Hajni is drukkol nekem a hetedikéhez, de szerintem nem fogom addig kihúzni. Már most el vagyok keresedve. Persze a férjem tegnap egész este vígasztalt. Ha tényleg megjön, akkor megint várnom kell egy hónapot. Esküszöm ez a legrosszabb benne! És ha várnunk kell, akkor már 4 hónapja próbálkozunk, és ha így van, akkor azt nem értem. Elvileg mind a ketten egészségesek vagyunk. Szerintetek mikor menjek orvoshoz?

Nata
 
 


Itt is sziasztok!

Tomika, én sajnos vagy szerencsére nem tudok neket semmit mondani, a kérdéseddel kapcsolatban csak azt amit a lányok a "ma megint megjött"-ben.

Nata, én továbbra is izgulok, úgyhogy neked sem szabad feladni. Amíg meg nem jön nem szabad elkeseredni. Főleg, hogy anyukám is mesélte, hogy ő még négy hónap múlva is tudta, hogy mikor kellene megjönnie, mert érzett mindent úgy mint előtte (már mielőtt babás lett).

Elvileg én milliomos vagyok Kép, gyakorlatilag nem annyira Kép. Ezt most csak azért írtam, mert ha jól emlékeszem nem voltatok még vizsgálatokon. Nem akartalak megbántani Kép. A legtöbben azt mondják, hogy 1 év után érdemes orvoshoz menni, van aki 2-t mond. Ha belegondolsz az az egy év nem olyan sok. Csak 12-szer adatik olyan alkalom, amikor megfoganhat a baba. És az ugye nem sok.

Különben én egész hónapban úgy érzem mintha meg fogna jönni. Pedig 12-éig nem szabadna. Utánna sem, de az már más.

Zafir

Majd megírom azt is hogy akkor megérezte e Kép. Remélem hamarosan. Szerintem az lehet a különbség, hogy ők, habár nagyon szeretnék, mégsem tudnak annyira vágyakozni utánna, mint mi. Nekik is szomorúság ha megjön, de máshogy fogják fel.

Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni,

a leveledből arra következtetek, hogy ma már jobb kedved van.
Ez annyira érdekes, hogy egymásnak mondogatjuk, hogy nem szabad feladni, mi pedig az első jeltől már elkeseredünk. Ha jól tudom, tegnap Te sem voltál rózsás hangulatban.
Nem baj, a lényeg az, hogy most már jól vagy. És ígérem neked, hogy nem keseredek el!

Most átmegyek a "ma megint megjött"-be, mert szeretném megkérni Zitust, hogy rakjon be a táblázatba. Remélem sikerül.

Nata
 
 


Sziasztok!

Ti a munkahelyetekről szoktatok netezni?
Nata, amíg nem jön meg, addig ne keseredj el. Utána se kéne, de persze az már sokkal nehezebb.
Szerintem fél év alatt semmit sem jelent, ha nem jön össze. Olyan iszonyú véletleneken múlik az egész, hogy az a két sejt pont jókor találkozzon, és utána is minden rendben történjen. Igaza van Hajninak, ha az egy évet úgy nézzük, hogy 12 alkalom, akkor még az se jelent sokat.
Csakhát az idő nagyon megy, és senki nem így képzelte...
Nekem 18. körül kellene illetve nem kellene megjönnie, Hajni után egy héttel.
Addig a befelé figyelés helyett inkább Értetek szorítok.
Hajni, sokkal könnyebb lenne nekünk is, ha úgy tudnánk felfogni, ha nem sikerült, mint a párjaink.

Zafír

Kép
Kép
 
 


Nata, tenap nem voltam elkeseredve csak sírós volt a hangulatom. Különben én olyankor is szoktam sírni, mikor este odabújok a páromhoz, pedig akkor boldog vagyok. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én két éve minden nap a párom mellé fekszem le az ágyba, mégis úgy érzem ez az első alkalom. Valahogy nem tudom megszokni. Kép

Másnak könnyebb mondani, hogy ne kenődjön el, magunknak meg elég nehéz olyankor parancsolni. Remélem erőt merítesz belőle és antikenődsz Kép (feltaláltam egy új szót!!! Kép)

Zafir

Én itthonról netezek. Izgulj értünk addig sem foglalkozol annyit magaddal és ránk is fér az izgulás. Addigra már mi is tudunk izgulni érted teljes erőnkből Kép. Milyen jó, hogy egy-egy hét van köztünk. Remélem így jönnek a jó hírek is. Előbb Nata, aztán egy hét múlva én, aztán egy hét múlva Zafir. Kép

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni,

Mindjárt fekszem, csak nem bírom megállni, hogy ne reagáljak az utolsó mondatodra, mert nagyon tetszik... hát a próféta szóljon belőled. De ha nem is ebben a hónapban, de hamarosan így összejön, akkor is gyönyörű lenne!
Most megyünk akciózni. Kicsit fáj a hasam remélem a peteéréstől.

Jó éjt!

Zafír

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy tegnap nagyon "szótlan" voltam, de én a munkahelyemről netezek, és tegnap nem volt éppen toppon a rendszer.

Ma van a 25. nap. 3 napja úgy fáj a hasam, hogy úgy gondolom, bármelyik percben megjöhet, de még semmi. A mellem pedig annyira fáj, hogy nem tudok hason feküdni, pedig elég kicsi melleim vannak...

Sajnos vasárnapig még van 4 nap, és addig még bármi megtörténhet, de nekem is tetszett Hajni utolsó sora. Szerintem az csodálatos lenne!

Amúgy nekem is azok a legboldogabb pillanataim, amikor odabújok a férjemhez esténként. Még akkor is, ha nincs kedvem a szexhez. Elaludni is csodálatos a mellkasán.

Hajni,
látom, hogy milyen időpontokban netezel, és írod, hogy otthonról. Te nem dolgozol?

Nata
 
 


Nata!

Épp munkakeresési fázisban vagyok.

Kitartás már nem sok idő kell vasárnapig. A táblára való felkerülésért meg ne izgulj, sajna mostanában Zituska elég ritkán és kevés ideig van itt. De egyszer csak sikerül.

Én már nagyon izgulok érted Kép.

Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni,

akkor sok sikert kívánok neked a munkakereséshez.

Helyzetjelentés: egyre jobban fájnak a melleim, már lépni sem tudok. Menstruáció terén még mindig semmi, pedig folyamatosan nézem. Főleg azért, mert félóránként megyek pisilni. Ez viszont nálam nem újdonság, mert mindig is sokat ittam, és sokat pisiltem.

Én még mindig azt mondom, hogy az elkövetkezendő 4 napban még elég sok esély van arra, hogy megjön, de OK, pozitív leszek. Többet nem írok erről addig, amíg meg nem jön, vagy amíg vasárnap nem tesztelek.

Hajni, Te érzel valamit?

Nata
 
 


Nata, tényleg ne foglalkozzál vele ennyit Kép. Tudom, hogy nehéz, de kezdesz görcsös lenni.

Én is úgy érzem két percenként járok pisilni, de szerintem sem a babától van.

Én egész hónapban azt érzem, hogy holnap meg fog jönni. Nem tudom mi lehet. De a bal oldali petefészkem legalább már nem fáj, a hányingerem megvan, de azt meg szerintem bebeszélem. Kép Az a baj, hogy tudom mit kellene éreznem és így nem tudom igaziak e a tünetek Kép. Őrült egy nőszemély vagyok.

Azért izgulok értetek!

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Hajni,

olyan édes vagy! Nekem mondod, hogy kezdek görcsös lenni (ami egyébként igaz), közben pedig Te is ugyanúgy egész nap ezzel foglalkozol.
Ígérjük meg magunknak (és egymásnak), hogy kicsit lazítunk, és megpróbálunk nem erre gondolni egyfolytában. OK?

Én lassan megyek haza, szóval csak holnap tudok újra írni. Addig is: relax!!!!!!!!!!!!

Nata
 
 


Te is aranyos vagy! Én most egy ideig osztogatom csak az észt. Sajna nem kell ezzel foglalkoznom. Ugyan is ma 16.05-kor megjött. Nem tudom mi van velem, már feltettem a lányoknak a kérdést. Nagyon félek, hogy valami bajom van. A 20. napon lennék még csak. Ilyet még soha nem csinált. És igazából most nem is a baba miatt sírok. Azt hiszem kezd egy picikét elegem lenni a hormonjaimból. Nagyon fáj a pocim.

Neked meg kitartást! Már teljes erőmből tudok izgulni érted.

Puszi

Hajni

Kép

Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: