Új privát üzeneted érkezett!

Ki tudja, hogy milyen feltételekhez van kötve a GYED folyósítása?

Nekem már van 1év és 10 hónap munkaviszonyom, viszont most nyárra munkanélküliség és csak szeptembertől lesz ismét munka.Kapok majd így GYED et ha netalán tán nyáron kismama lennék??
Vendég
 


<!--attachment: Gyermekgondoz_si_d_j-81839.doc*mime_msword.gif*application/msword*38.9**Gyermekgondoz%e1si+d%edj%2edoc --><center><pre>
Kép
Gyermekgondozási díj.doc (38.9 k)</pre></center><!--/attachment-->
 
 


Viki,
ha már most tudod hogy munkanélküli leszel, szerintem menj el táppénzre, mielött kiraknak, igy folyamatos marad a biztositási jogviszonyod, és jogosult leszel GYEDre majd a TGYÁS után. De az igazi lényeg az, hogy a szülést megelőző két évben legyen 180 nap folyamatos biztositott jogviszonyod.

KépKép
KépKép
 

 
 

Köszi a tanácsot!

Nagyon szép a kisfiatok, nem is csoda hogy a szemed fénye!Jó egészséget nektek!
Én még nem vagyok kismama csak előre látóan akarok gondolkozni,ezért érdeklődtem a GYED után!
Pá!
Vendég
 


Lányok, ha nekem nem lesz épp állásom, amikor szülni fogok, de egyébként megvan a 180 nap munkaviszonyom, akkor jár majd nekem a GYED?
 
 


Andi70!

Gyermekgondozási díjra jogosult:
1. a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,
2. a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,
3. a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt szűnt meg és a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,
és a gyermekgondozási díjat igénylő személy a gyermeket saját háztartásában neveli.
A jogosultság további feltétele, hogy aki munkaviszonyban, közalkalmazotti, köztisztviselői jogviszonyban áll, annak a gyermekgondozási díj időtartamára a munkáltatójától fizetés nélküli szabadságot kell kérni.

Ági

KépKép
KépKép
 


Azt hallottam, hogy ha 2005. júniusban szülök, akkor a 2004 évi jövedelmem alapján kapom a Gyedet, és teljesen mindegy, hogy 2005-ben mennyit kerestem. Tényleg így van ez?
Nikolett
 


Szia Nikolett!
Elviekben igaz, de ha megszakad a munkaviszonyod( 30 nap) akkor a szülést megelőző 180 nap jövedelméből számítják.
 
 


Sziasztok!

Mi van akkor, ha a terhesség ideje alatt az ember lánya veszélyeztetett terhesként táppénzen volt egész 9 hónap alatt? Mettől-meddig mi "jár", mi után számítják (jövedelem, ténylegesen kapott táppénz után?), a 83 ezer az ugye már nettó maximum???

Köszi a választ,
Ági
 


Szia Ági,
Mindig az előző évi jövedelem alapján számolnak. Ha idén szülsz, akkor a 2003-as jövedelmed alapján, ha volt táppénzed, akkor az is benne van. A szülés napjától 24 hétig jár a TGYÁS, ez a fizetésed 70% (az előző évi fizetésed), ezután jön a GYED, ami szintén a fizetésed 70%-a, de max. brutto 83 ezer, nem netto. Ez a gyerek 2 éves koráig jár. Utána a GYES, ami három éves korig tart. Ez az öregségi nyugdijjal egyezik meg, most kb. 21 ezer.
M.
 
 


Szia Manoca!

Köszi a gyors választ, most legalább valamennyire képben vagyok!!
Jelenleg a felkészülési szakaszban járunk (sajnos még csak!!), de remélem, hamarosan aktuális lesz!

Költői kérdés: kisbabával a bruttó 83 mire elég? (Persze, tudom, van aki baba nélkül is esetleg alacsonyabb fizetésből "kénytelen" kijönni, de lehet, hogy ez is egy oka annak, hogy többen ezerszer is átgondolják, hogy vállalhatnak-e babát...)

Jól tudom, hogy a GYES-ből a nyugdíjjárulékot és az SZJA-t vonják?!

Ági
 


Szia Ági,
SZJA-t nem vonnak a GYESből, csak nyugdijjárulékot.
Ez a 83e kb. 60-70 netto. Ezt nem tudom pontosan, én nem vettem igénybe, helyette 4 órában dolgozom. Nem is tudom, mi a jó szó erre, de néha ciki, amikor anyukák kérdően néznek rám, hogy mért dolgozom, amikor a GYED egész jó pénz. Hát igen sokan még ennyit se keresnek... De azért nem hiszem, hogy ezen múlva egy baba vállalása...
Mindenestre nem árt, ha Apának jó zsiros állása van!KépKép
Sok sikert a babaprojekthez! Kép
M.
 
 


Sziasztok!
Én jelenleg csak az érdeklődési szakaszban vagyok,sok mindent hallok ami kicsit elijjeszt.Pl.aki szerződéses nem kap GYED-et.Én szerződéssel vagyok felvéve 2002 szeptemberétől 2004 júli 15-ig most jelenleg munkanélküli támogatást kapok(ami szintén biztosított időszaknak számít)A fizum a diplomás min.bér Br100000 a munkanélküli napi 1392.Most ezek után ha esetleg kismama lennék kapok e GYED-et és ha igen az mennyi lesz???????KépKépKépEz most nagyok érdekelne és köszönöm előre is a segítségeket!

Viki
Vendég
 


Viki,
az mit jelent pontosan, hogy szerződéses? Számláztál? Vagy határozott idejű munkaviszony?
M.
 
 


Manoca!
Határozott idejű munkaviszony!Van valami jelentősége?Tudsz erről valamit?
KépKépKépKép

Viki
Vendég
 


Viki,
szerintem nincs jelentősége Kép
Az a lényeg, hogy a szülés megelőző két évben legyen 180 biztositott napod. (egészségbiztositási járulék alapját képező jövedelmed) Szerintem a munkanélküli segély is ilyen, és amit előtte kaptál szintén.
Az összeget most pontosan nem tudom neked kiszámolni Kép, de hogy hogy számolják ki, irtam fentebb Áginak.
M.
 
 


Szia Manoca!

Köszi az infót, Apának azért "csurran-cseppen" Kép.
A helyzet elég furcsaságokat tud szülni...Kép
Egyik ismerősöm Apát küldte el a gyerekkel "babázni", mert nekik így jobban megérte, az ő fizuja (szerencsére??) jóval több volt, mint amit úgy kaptak volna, ha marad a babával otthon, Apa meg dolgozik...Kép
Csak az volt neki szörnyű, hogy volt aki megszólta ezért őt...Kép
Ági
 


Sziasztok!
Mi is még csak tervezzük a babát, de sajnos az anyagi vonzatai minket is érintenek. Tudna nekem vki abban segíteni, h bruttó 120 ezerre mennyit kapok és mikortól valamint, h meddig fizet a cég és meddig az állambácsi. Előre is köszi
évi79
 


Sziasztok!
Mi is még csak tervezzük a babát, de sajnos az anyagi vonzatai minket is érintenek. Tudna nekem vki abban segíteni, h bruttó 120 ezerre mennyit kapok és mikortól valamint, h meddig fizet a cég és meddig az állambácsi. Előre is köszi
évi79
 


Szia Évi,
A cég nem fizet semmit, csak állambácsi. A cég csak a papirokat küldi be. Hacsak nem TB kifizetőhely, akkor tőlük kapod a pénzt, és ők számolják el a TBvel.
TGYÁS szülés napjától 24 héten keresztül br. 84ezer (fizetésed 70%-a )
GYED 25. héttől a gyerek 2 éves koráig brutto 83ezer (netto60-70e) (max. ennyi lehet)
GYES 2-3 éves kor között kb netto 21 ezer (öregségi nyugdijjal egyenlő)
M.
 
 


Szia Manoca!
Köszönöm a válaszod
Évi
évi79
 


Sziasztok.
Én egy leendő apuka vagyok, de remélem a y kromoszóma nem jár kirekesztéssel ezen a főleg hölgy-fórumon.

Kérdésem azonban ,természetesen, férfiúi természetűKép

Ha jól tudom: a TGYÁS, GYED a szülést megelőző két év(ben)a napi átlagkereset 70% (GYED max 83000Ft), és min. 180-napig kell biztosítottnak lenni. Eddig OK. Még azt az infót is hallottam, hogy ha a megelőző 2 évben nem volt végig foglalkoztatott az anyuci hanem pl csak 7 hónapig, akkor csak 60% és nem 70%. Igaz ez? 2. kéréds: A szülés időpontjában is biztosítottnak kell lennie az anyucinak?

Köszi.
 
 


Jana!

THGY annak jár, aki
1.a szülést megelőző két éven belül 180 naptári napi biztosítási jogviszonnyal rendelkezik, és a munkaviszony megszűnését-amennyiben megszűnik, vagy ha nem az mégjobb-, illetve a táppénz lejártát követően 42 napon belül szül.
2. Azért írtam, hogy mégjobb, hogyha nem szúnik meg a jogviszony, mert GYED csak annak jár, akinek a biztosítása fennáll, illetve ha a munkaviszony megszűnt, akkor a szülést követően kell megszűnnie.
3. mind THGY, mind pedig GYED esetében 70 % a mérték.(60 % csak tp.-nél van, akinek nincs 2 év folyamatos bizt.ideje.
4. A THGY esetében a szülést megelőző év az irányadó, GYED-nél pedig az ellátás igénylésének napját megelőző év. pl: ha valaki 2004-ben szül, akkor irányadó a 2003.év a THGY-nál, ha a GYED-et viszont 2005-ben igényli, akkor a 2004. év az irányadó.
5. a THGY 168 naptári napig jár, a GYED pedig a THGY lejártát követő naptól a baba 2 éves koráig.
 


Ja elfelejtettem GYED max.83.000.-Ft.
 


Sziasztok!

Mi a következőt találtuk ki:
2004. július 10-én lejárt a GYED-em, ekkor rögtön visszajöttem dolgozni. Kb. novemberig dolgozom, akkor kiveszem a GYED alatt felhalmozódott szabimat, és így meglesz a 180 nap biztosított jogviszonyom (2005. január 10-éig). Mire a szabi lejár szeretnék újra teherbe esni és szülésig táppénzen lenni.
Ugye jól gondolkodtunk, hogy így a fizum után kapjuk majd a TGYÁS-t és a GYED-et? Az nem számít ugye, hogy szülésig táppénzen leszek?

Köszi, Dió
 


Sziasztok!

Azt már tudom, hogy ha egyetemi hallgató vagyok, akkor az biztosított időnek számít így elvileg jár nekem a gyed. A kérdésem az lenne, hogy ha a szülés után is tanulok akkor jár e gyed (a törvény szerint a szülés után nem lehet keresetem, de az ösztöndíj is annak számít?), valamint, hogy mivel így nincs havi keresetem akkor milyen összeget fogok kapni?

Köszönöm, Móni

Kép
 
 


Móni
nem akarlak kiábrándítani, de neked nem jár GYED. A főiskolai tanulmányaid csak akkor számítanak előzetes biztosítási időnek ha van munkahelyed, vagy ha megszűnt, akkor a munkaviszony megszűnését követően 42 napon belül kell szülnöd. Azaz, ha dolgozol valahol és a TGYÁS, GYED megállapításához nem rendelkezel elegendő biztosítási idővel (180 nappal) csak akkor számít előzetes biztosítási időnek a főiskolai, illetve egyetemi tanulmányok. Neked csak GYES jár.
Timi,
minden attól függ, hogy mikor fogsz szülni. Mint azt a fentiekben írtam a GYÁS-nál mindig a szülést megelőző év keresete az irányadó, GYED-nél pedig az igénylés napját megelőző év. Azaz, ha te mondjuk 2005-ben fogsz szülni, akkor a 2004 év keresete az irányadó a GYÁS-nál, GYED-nél ez már változhat. Ha a GYÁS 2005-ben jár le, és a GYED.-et is 2005.évben igényled, akkor a 2004. év keresete az irányadó, HA viszont átcsúszol 2006-ra, akkor a 2005. év az irányadó. HA 2005-ben semmilyen jövedelemmel nem rendelkezel, akkor a szerződés szerinti munkabéred lesz az alapja a GYED-nek.
 


Sziasztok!

Elég nagy dillemában vagyok a következőkkel kapcsolatban:
Én február végén fogok szülni. 2003-ban fejeztem be a főiskolát (tanító vagyok), és 2003 szeptemberétől megszakítás nélkül dolgoztam 2004. június 31-ig. Utána Július 13-ától munkanélküliként nyilvántartásbavetettem magam, szerencsére nem sokáig volt rá szükség, mert augusztus 2-ától ismét van munkahelyem.
A problémám a következő:
Nem tudom, hogy ezek alapján járni fog-e nekem a GYES ill. a GYED, ugyanis fogalmam sincs, hogy a munkanélküliségben töltött néhány napom beleszámít-e a biztosított időszakba?
A másik problémám pedig az lenne, hogy veszélyeztetett terhesség miatt az új munkahelyemen csak 3 napot tudtam dolgozni, és azóta itthon vagyok táppénzen. (Amit lehet, hogy nem is kapok, mert olyan keveset dolgoztam itt.) Szóval ez befolyásolhatja a GYES-t ill. a GYED-et?
Köszönöm!
Babygirl
 


Babygirl,

Szerintem egyik sem befolyásolja a GYED-et, GYES-t. Az a lényeg, hogy a szülés napján biztositott legyél, ami megvan, a mhelyedről terhesen nem rughatnak ki. És táppénzt is kapnod kell.Kép

Szilvi
 
 


Sziasztok! Jár e nekem a GYED, ha megvan a 180 nap munkaviszony, viszont szerződéses vagyok aug. 30-ig. A szülés csak a szerződés lejárta után esedékes, de természetesen előtte bejelentem a terhességet. A szerződésemet a terhesség MIATT nem hosszabbítják meg, tehát akkor már nem vagyok munkaviszonyban. Gondolom a munkaadót senki nem kötelezi, hogy a terhes kismamának szerződést hosszabbítson.
A másik kérdésem: ha ezért nem jár GYED, akkor a nyomorúságos GYES mellé még milyen pénzeket lehet igényelni?
Köszi
Judit
 
 


Sziasztok!
180 munkaviszonynak mi számít pontosan? Azzal tisztában vagyok, hogy a betegállomány nem tartozik bele, csak a fizetett szabadság és a ledolgozott munkanap. Egy hónapban 22 munkanap van. Ez azt jelenti, hogy 180 nap = 180/22 = 8 hónap. Azaz 8 hónapot kéne dolgoznom, ahhoz, hogy a fizetésem után kapjam a Gyed-et? Ez sajna nem menne, még akkor sem, ha az utolsó hónapban nem kéne befeküdnöm, de így pláne. Vagy a szombat-vasárnap is beleszámít a 180 napba? Mert akkor csak 6 hónapot kellene dolgozni.
Az a helyzet, hogy fiam december elején volt 2 éves és most 5 hetes terhes vagyok. Nem tudom, hogy járnék a legjobban. Ha nem dolgozom 180 napot, akkor a minimálbér 2x-eséből számolják a gyedem, de nekem ez kevesebb, mint ha dolgoznék, viszont ha nincs meg a 180 nap, csak mondjuk 179 akkor felesleges volt visszamennem. Segítsetek, szerintetek, hogy járnék a legjobban. Érdemes valamennyi időre visszamenni, vagy felesleges? Még nem teljesen értem ezt a rendszert, de már kezd világosodni.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta, azt nem tudom, hogy megéri-e visszamenned, de úgy tudom, a 180 nap az naptári és nem munkanap, tehát a hétvége és ünnepnap is beleszámít!
Andi
 
 


Sziasztok!

Judit!
A 180 nap munkaviszonynak a szülést megelőző két éven belül kell lennie. Ezen kívül fenn kell állnia a biztosítotti jogviszonynak. Szülés várható időpontja mikor van? Ha a szerződésed lejárta és a szülés időpontja között nincs 4 hétnél több a szülés előtt elkezdheted a szülési szabadságot. 36. hét betöltésekor indíthatod. Ha nem, akkor még aug. 30. előtt menj el táppénzre. Szerintem ettől jobb megoldás az (és erre is lehetőséged van), hogy ha nincs 4 hét, akkor is táppénzre mész és a szülési szabadságot csak a szülés időpontjával indítod. Ha bruttó 120 ezer felett van a összesített havi jövedelmed, mindenképpen ez utóbbit célszerű tenned.
Az első terhességemkor Nekem is határozott idejű szerződésem volt, de nem időpontig, hanem időtartamra. Ez automatikusan meghosszabbodott, kizárólag a betegszabadság számított bele és valamennyi a táppénzből is. De gondolom ha időpontig szól a szerződés akkor nem így van...

Kriszta!
Na, ez meg a második terhességem volt! A 180 nap tényleg naptári nap, ahogy Andi írta. Tehát 6 hónapot kell dolgoznod. Én 3 hete dolgoztam, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. (Előtte hónapokig nem akart összejönni). Közben lejárt a szerződésem, másik munkáltatóval új szerződést kötöttem. Ami számít csak annyi, hogy a TB-nél meglegyen a hat hónap munkaviszony után a befizetés. A max. GyED és a minimálbér kétszerese alapján számított GyED között nem nagy a különbség (kb. bruttó 10 ezer), tehát emiatt nem biztos, hogy érdemes visszamenned. Bár ha azt nézem, hogy addig csak GyES-t kapnál... Meg persze a TGyS-nél sokat számíthat, hogy dolgoztál-e. A felhalmozódott szabadság is beszámít és ha meg tudod beszélni a munkáltatóddal, hogy a végén vennéd ki, ennyivel is kevesebb lenne. Sajnos ehhez nagyon rugalmas munkáltatóra van szükség.

Remélem nem írtam téves dolgokat, mert nem ilyen területen dolgozom. Csak tanultam róla valamennyit, meg hasonló két esetnek voltam alanya.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Judit!
Látom tanító vagy! Ha közalkalmazottként dolgozol, mint tanító, akkor nem lesz semmi gondod a munkáltatóddal.
Számomra csak az a kérdés, hogy ha aug. 30-án még nem táppénzen vagy, hanem betegszabadságon, akkor az abból aug. 30. után eső részt a munkáltató fizeti-e vagy nem?
Én a helyedben nem nagyon törném magam, hogy utána járjak ennek sem, hanem aug. 10. táján elmennék táppénzre és a szülésig táppénzen maradnék. (Anyagilag annyira kicsi a különbség, hogy nem éri meg a fáradtságot az utánajárás.)

B.

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Andi,Betti!
Köszi a válaszokat, ez a 6 hónap jó hír. Bár ha tényleg csak bruttó 10eFt akkor meggondolandó.
Betti!
Nekem már a GYES ketyeg 1 hónapja. Akkor is a minimálbér 2x-eséből kapom a következő GYES-t? Vagy minden esetben a fizetésem az alap? Nem a GYED+GYES? Mert előbbi csak 70%-a a fizunak a GYES-t meg megemlíteni sem érdemes Kép
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta!
Ha nem mész vissza dolgozni, akkor a minimálbér kétszereséből fogod kapni a GyED-et. Itt feltétel, hogy a szerződésen szereplő béred fölötte legyen egy adott összegnek. Ezt nem tudom pontosan mennyi, tavaly talán 100 ezer volt. Ha alatta van akkor a szerződéses összegből számolnak.
Ha visszamész dolgozni, de nincs meg a 180 nap, akkor is így számolnak. De amíg dolgoztál fizetést kaptál, nem a GyES-t. Ami elég nagy különbség.
Ha megvan a 180 nap, akkor pedig az adott időszak alatti béredből. Ebbe beletartoznak a különböző rendszeresen fizetett pótlékok, egyebek is. A jutalom pedig időszakra arányosítva. Tehát nem csak az alapbér számít.
Ezen kívül a GyED maximálva van (83000), de a TGyS nem, így a fizetésedtől függően majdnem 6 hónapig esetleg jelentősen magasabb összeget kaphatsz. Az alig 10 ezres különbség csak utána jön. Igy aztán most 7 hónapig kaphatsz fizetést GyES helyett, utána pedig a magasabb TGyS-t. Kiszámolhatod mennyi a különbség. De látatalanban is elég soknak tűnik.
Másrészt ott vannak a munka költségei. Például ha dolgozol, valahol el kell helyezned a nagyobb gyerkőcöt. Ha ez nem nagymama vagy bölcsi, akkor elég drága mulatság.
Végül lehetnek nem anyagi jellegű okok is. Nekem ez is jelentős volt, 3 hónap maradt még a határozott idejű szerződésemből, semmiképpen nem akartam rendezetlenül hagyni a dolgokat.
Szóval nagyon sok függ attól, hogy mennyi a fizetésed és hogy milyen egyéb szempontok vannak.
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Kriszta,
beneztem ide, hogy meglessem, miert is jarsz Te erre... GratulalokKépKépKép

-Afonya
 
 


Áfonya!
Köszi Kép Remélem most nem lesz gond.

Betti
Köszi a válaszokat, szerdán megyek be a munkahelyemre és meglátom mit sikerül intézni.
Még egy kérdés. Ha most visszamegyek dolgozni kb. 2,5 hónap szabit rögtön kiadják és csak utána kezdődik az a 30 nap amíg még védett vagyok? Vagyis ráérek hivatalosan 3 hónap múlva bejelenteni a terhességet az újboli védettséghez? Védettség alatt azt értem, hogy nem rúghatnak ki. Ez azért is fontos, mert nem tudok hazudni, így rögtön elmondom, hogy mi a szitu és miért jövök vissza, viszont Ők meg nem tudnak visszaélni ezzel, mert védett leszek. Jól mondom?
KRiszta

Kép

KépKép
 


Szia Kriszta!
Nem tudom, de szerintem a 30 nap akkor kezdődik, amikor hivatalosan kezded a munkát, nem ténylegesen. Szóval amikor a szabadságot kezded. Tehát ha ki akarnak rúgni, már a szabadságod alatt is bejelenthetik és annak leteltével megtehetik. Ezt csak érzésből mondom! Gondolod kirúgnának ha nem lennél terhes?
A másik kérdés meg az, hogy mit szólnak ahhoz, hogy most visszamész, aztán pár hónap múlva megint nem leszel nekik. Már hogy ez mennyire viseli meg őket. Van valaki a helyeden szerződéssel vagy belső átcsoportosítással oldották meg annak idején? Én biztos hogy elmondanám, de a Te helyzetedet és munkáltatódat Te ismered!
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Betti!
Az a helyzet, hogy már el is mondtam, de még csak telefonon. Nálunk úgy működik, hogy a státuszom azonnal megszűnt ahogy eljöttem és ha épp nincs státusz (ami most nincs) akkor más osztályon ajánlanak fel állást. Szerintem ki nem rúgnának, de jobb szeretek biztosra menni.
Az gáz, hogy a szabadság alatt is kirúghatnak.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta!
Ennek inkább kérdezz utána. Mármint hogy mikor rúghatnak ki. Nálam ilyen nem volt. Meg a szabadság alatt biztos nem rúghatnak ki csak közvetlenül azután, hogy vége és már dolgozol. Max. bejelenthetik, hogy kirúgnak. De ezt is csak azért gondolom, mert így tűnik logikusnak, nem tudok róla semmit.
Bár ez az egész most már teoretikus, terhesen sehogy sem rúghatnak ki. Legalábbis nekem így rémlik.
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Betti
Terhesen tényleg nem rúghatnak ki, de még nincs kismamakönyvem és addig nem jelenthetem be hivatalosan, hogy terhes vagyok. Kismamakönyv meg kb 1 hónap múlva lesz remélem.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Betti!
Ma voltam a munkahelyemen. Ha nem lennék terhes valószínű megszűnne a munkaviszonyom, mert átalakult a főosztály és megszűnt a státuszom. Azért csak valószínű, mer 30 napig keresgélnek számomra munkát, de ha nem találnak vagy nem felel meg, akkor mehetek. Így viszont elintézték, hogy visszamehessek 180 napra, úgyhogy egyenlőre minden OK. Kép Ráadásul, ha úgy alakul, hogy nem dolgozhatok, mert a dokim nem engedi, de nem vesz betegállományba, akkor a munkahelyen felmentenek a munka alól, ami azt jelenti, hogy ketyeg a 180 nap, de nem kell bejárni dolgozni.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.Ha nyártól munkanélkülin lennék,és akkor esnék teherbe,akkor a munkanélküli után kapnám a GYEd-et vagy az előző 3 év munkaviszonyom alapján kapott bérből(Br.105000) ?????????????????
Vendég
 


Sziasztok!
Csak annyi lenne a kérdésem, hogy ha minimálbér a keresetem mennyi lenne a nekem járó GYED, vagy telejesen mindegy hogy GYES-t igényelek-e?
 
 


Csigano
GYED és GYES két külön dolog. Először GYED-et kapsz a gyerek 2 éves koráig és ez a fizetésed 70%-a, de max. 83eFt netto. Ennek feltétele a 180 nap munkaviszony. Ha nincs meg a 180 nap, akkor tudtommal amúgy is a minimálbér után fizetnek.
A GYES mindenkinél ugyanannyi, 20onvalahányezer Ft és ezt a gyermek 2 éves korától számított 1 évig kapod.
(Ha van lehetőséged érdemes GYED előtt egy bejelentett magasabb fizu 180 napig)

Kriszta

Kép

KépKép
 


Vkimi
Nincs olyan, hogy előző 3 év, csak előző 180 nap. Szerintem a munkanélküli után kapnád. Nálam az a helyzet, hogy a munkahelyem nem vesz vissza, ezért kénytelen voltam GYES-t igényelni, mert tervezünk még babát és ha a GYES alatt esnék teherbe, akkor az alapbérem lenne a GYED alapja, ha viszont munkanélküli lennék akkor valószínű a minimálbér. Pedig anyagilag jelenleg a munkanélküli támogatás jobb lenne mint a GYES, ráadásul a két hónap végkielégítés alapból több mint az egy éves GYES, de mégis hosszútávon a GYES a kifizetődőbb, ha még egy baba lesz.
Szar ez a rendszer úgy ahogy van Kép

Kép

KépKép
 


Vkini
Helyesbítek, GYES alatt csak annyiból az alapbér az alap a köv GYED-re, hogy ha meghaladja a fizud a minimálbér kétszeresét, akkor a minimálbér kétszerese az alap, egyébként a fizud.

Kép

KépKép
 


Szia Kriszta!

Off! Nem úgy volt, hogy visszavesznek és védett vagy a terhesség miatt? Most mégse?

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Betti!
Elment a baba és visszamentem GYES-re. Most újra próbálkozunk, de már tudjuk az okát, mert ez már a másokik volt. Pajzsmirigy alulműködésem van. GYES alatt teherbe kell esnem és akkor minden OK. Van rá 10 hónapom Kép
Kriszta

Kép

KépKép
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron