Új privát üzeneted érkezett!

tontica :) Ma voltam Én is!! :) Nállunk minden a legnagyobb rendben!!! Gyönyörűek a picik!!! Már egész babaformájúak. :D:D:D
"Kettő élő embryó látható. CRL: 19-19 mm."
Szóval teljesen egyformák!!!! Annyira jó érzés volt, hogy az kimondhatatlan!!!! :D:D:D Én utána el is bőgtem magam.
Neked mi volt??? Gyere mesélj!!!

Pusszi Nektek!!!

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Kiscsillag!

Annyira orulok Nektek!!! Szupi, szupi!!!

En babaim is jol vannak, dobog a szivecskejuk, Ok nem egyformak.
A baba: 22,2 mm B baba: 20,9 mm

Kép Kép
B bababol nem sok latszik.
Mikor lehet megtudni hogy egypetejuek-e vagy sem?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Kiscsillag Neked nincsenek kepeid?

KépKép
KépKép
tontica
 
 

 
 

Sziasztok!
Ma mindenkinek jó napja van, úgy látom. Mi is voltunk megnézni őket. A dokinéni lelkendezett, hogy milyen helyes kis pofikájuk van. Egyenként 450 g-ot nyomnak, lényegében tök egyformák a kölykök. Az egész UH-t végig kalimpálták, az egyik a homlokát vakarászta - matematikus lesz az istenadta - a másik meg a fütyi után nyúlkált :D
Az egész vizsgálatról kaptunk egy DVD-t is, lehet mutogatni a nagyszülőknek.

Igazából nagyon nehéz kérdés, hogy egy v. kétpetéjűek a gyerekek. Van hogy csak drága DNS vizsgálattal tudják megmondani. Ha nem egyforma neműek, akkor tutira kétpetéjű. Minden egyéb esetben lehetnek egypetéjűek, v. kettő. Az egypetéjűeknek közös a méhlepényük, de ez akár ketté is válhat, pont mintha külön-külön lenne nekik. Ha teljesen egy űrben fejlődnek, akkor egyértelműen egypetéjűek, de ez ritka. Ha elég hamar megtörtént a kettéválás, akkor van köztük egy vékony hártya, amitől pont úgy néznek ki, mintha két petéjűek lennének.
Ha nagyon rutinos a szülészorvos, akkor szülés után a méhlepény vizsgálatából meg tudja mondani.

Na puszi mindenkinek! Ezek itt benn kirúgják az oldalam, lehet sétálok egy kicsit, hátha elalszanak.

Kép

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok!

Nagy gratula mindenkinek!!!!

Már nekem is csak 6 nap és láthatom őket, már annyira izgulok, remélem minden OK lesz...

A babucis képek nagyon jók, majd holnap én is felrakom, amit 7 és 12 hetesen kaptam.

Addig is jók legyetek és örüljetek!!!

PUSZI MINDENKINEK!!! Kép

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök a jó híreknek!
Én nem kapok képeket :( A kórházba kell mennem UHra, és ott nem osztogatnak...

Most a férjem szüleinél vagyunk, itt tudnak nekem segíteni. Nekem nem kell sok mindent csinálni, csak pihenni, meg amit akarok :) Rám fér, mert még mindig pocsékul vagyok. Voltunk homeopátiás orvosnál, kaptam bogyókat. A hányingerem még túlságosan jól van, de a hasmenés legalább megszűnt.

Tényleg, szerintetek árt a babáknak az Uh? Apukám szerint igen. Remélem, nem így van!!!

Kép
Kép
maminti81
 
 


Szia Marminti!
Örülök, hogy jobban vagy. Túl leszel a hányáson is, csak kitartás.
Jó, hogy van aki kicsit törődik veled.
Az ultrahanggal kapcsolatosan általánosan azt mondják, hogy nem árt a babának, főleg ahoz képest nem, hogy régen még rutinszerűen röntgenezétk is a kismamákat! Nekünk is vannak kétségeink efelől, és meg is kérdeztük az Uh-s orvost. Végülis arra jutottunk, hogy ártani nem árt, de egy kicsit azért zavarja őket. Viszont a túlzott aggodalom még sokkal többet árt, és az ultrahang vizsgálat nagyon is megnyugtatja a kismamát, én már csak tudom :lol:

Kép

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok!

Én is így tudom, hogy nem árt a babóknak az uh, csak zavarja őket, de a kötelezőkön kívül nem csináltatok én sem, eddig 7 és 12 hetesen volt, így már alig várom, hogy jövő hét szerdán menjek dokihoz, mert akkor lesz a genetikai uh...
Olyan megnyugtató...
Amúgy gondolkodtunk rajta, hogy elmegyünk 4D-re, de nem tudom, a Gergőmmel nem voltunk, nem is akartam. A nővéremék voltak láttam az ő felvételüket, szép, és tényleg szinte mindenük látható, de én inkább majd a kezemben szeretném megcsodálni...
De lehet, hogy még meggondolom...

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok lányok!
Lehet, hogy már el is felejtettetek, de kb egy hónapja nem jelentkeztem. Ha emlékeztek, én szültem 33 hétre két kislányt február 5-én. Nos, kb négy hétig voltak a kislányok kórházban, én két hetet voltam velük, onnantól kezdve mehettem, amióta lehetett őket cumisüvegből etetni. Az inteniven és a koraszülött osztályon fekvő 22 gyerekből 12 iker volt! Úgyhogy nem hiszem, hogy hülleség, hogy kímélni kell magát az ember lányának. Jó, én kíméltem magam, nekem a fertőzés tett be. De szerencsére minden rendben van mostanra. A lányoknak csak annyi bajuk volt igazándiból, hogy kicsik voltak. De nekünk, szülőknek iszonyatos volt az a két hét, amikor nem is láthattuk őket, otthon ültünk az üres kiságy mellett. Emellett eltörpült a terhesség során érzett bármilyen kellemetlenség (beleértve a hányást is).
Egy tanács: szerezzetek be egy nagy U alakú szoptatós párnát. Én csináltam magamnak darált szivacsból meg otthon talált anyagokból. A méretet a szopiparna.hu-ról vagy a szoptatosparna.hu-ról szedtem, ahol le van írva, mekkora egy ikres párna, illetve a boltban megnézteml, hogy is néz ki igaziból egy ilyen. Remekül lehet őket egyszerre szoptatni, és tényleg szabad mind a két keze az ember lányának. Aztán a büfiztetés cifrább, de megoldható.
Nos, ennyit egyelőre, bepótlom az éjszakát. Pedig nagyon jó gyerekeink vannak, mert tényleg csak sznek meg alszanak, és már csak hétszer. Megszokták a kórházban a rendszert.

vica
jenei éva
 
 


Szia Vica!

Nagyon örülünk nektek, szuper lehet együtt az egész család. Az a két hét valóban nagyon szörnyű lehetett, de most már csak tényleg előre kell nézni, és a kis csajok nagyon ügyik....
Ha majd tudsz kérlek tegyél fel fényképet!!! Ja és azt még nem is írtad, hogy milyen neveket adtatok a babócáknak!!!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Szia Vica! Jó hallani, hogy minden rendben van. Én pont a koraszülés dologtól félek egyedül. Ma voltam dokinéninél. Egyelőre mindent rendben talált, zárt a méhszáj, stb. Az ikres párnán már én is gondolkodtam, de lehet, hogy meg is veszem most. Kicsit bejáratom alváshoz, ne legyen olyan új szaga :D
Azt lehet tudni, hogy honnan kaptál fertőzést, és mifélét? Küldjél képet a lánykákról. Azt tudod, hogy 1 v 2 petéjűek?

Minden tapasztalatot szívesen hallunk, milyen volt a szülés, gondolom császár, altatásban vagy sem, és természetesen az is érdekel, hogy milyenek a hétköznapok.

Puszilok mindenkit.

Kép
Kép A gyerek Kép B gyerek

Kata

Kép
egok
 
 


Szia Kata!

Annyira édesek a picurjaid, A bébid mint egy modell babóca, olyan édes, B pedig egy kicsit fáradtabbnak tűnik. Már én is nagyon várom, hogy láthassam őket, és megnyugodjak, hogy minden OK!!!

De már csak másfél nap és gyönyörködhetek én is, és akkor kb. egy hét nyugi...

Amúgy sok-sok puszi mindenkinek!!!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Vica!
Annyira jó, hogy már minden rendben van, sőt, szoptatni is tudod a babákat! Gondolom, azt a két hetet elfelejtetik veletek a lányok!

Egok!
Nagyon aranyosak a babócák! Szerintem mi nem fogunk ilyet csináltatni, pedig jó lehet így látni őket! :(

Egyébként szerintetek az ikreket jobb egyszerre szoptatni, vagy egymás után? Pl büfiztetés miatt. Mindkét féle szopihoz hallottam érveket, én még nem döntöttem el. Persze ehhez jó lenne, ha tudnám szoptatni őket! Mert Kingussal nem volt elég tejem...

Kép
Kép
maminti81
 
 


Sziasztok!

Szopizás, hát ezen még nem is gondolkodtam, de mivel a Gergőmmel is csak fekve volt kényelmes mindegyikünknek, így gondolom, hogy egymás után.... Vagy nem tudom... Sajnos nem jött rá az ülő technikára, hogy kényelmes legyen, mert kb. két perc után kész voltam...
De viszont 17 hónapos koráig szopizott így is. És az első fél évben annyi tejem volt, hogy ki is kellett burogatnom. Szülés után a kórházban azt mondták, hogy kb. 4 kis babát tudnék szoptatni, remélem ez most is így lesz.!!!

Kép
Kép
times
 
 


Ja és ma voltam a védő néninél, vérnyomásom még mindig gyengus: 90/60, de azt mondja, hogy csak jó indulattal 90!

És megkaptam az AFP-s papírom, képzeljétek egy vérvételből két babát szűrtek (Kata tied is így volt?), kíváncsi lennék, hogy ezt hogy csinálják. Ja és 15+0 (hetes napos voltam vérvételkor)
Ez áll a papíron:
A BABA
magzati életkor a vérvétel napján: 16+5
AFP 0,85
HCG 1,48
uE3 1,72

B BABA
magzati életkor a vérvétel napján: 16+6
AFP 0,84
HCG 1,51
uE3 1,66

Igaz minden negatív, de nem értem, hogy tudják ez megállapítani ua vérből két gyerkőc...
De ők tudják, a lényeg, hogy OK!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Nekem csak egy értéket adtak, ez misztikus, honnan tudják külön-külön egy vérvételből megállapítani. De nekem tök más értékek vannak, nagyságrendileg sem hasonlít, valami más mértékegység lehet.

Nekem a MOM volt aláhúzva, hogy kell genetikai UH, de 18 hetesen minden rendben volt, meg 22 hetesen is. Azért is vannak ezek a szép képeim, mert az Istenhegyi úti géndiagnosztikai központba küldött a dokinőm megcsináltatni őket. Igaz, kicsit fizetni kell, de nagyon profi gépeik vannak, jó orvosok is, és tényleg mindent részletesen megvizsgálnak. a kép, meg a DVD a teljes vizsgálatról csak ráadás.

A következő vizsgálat nekem a cukor lesz a jövő héten.
Ma megrendeltem a szoptatós párnát. Jó hogy nektek már valamiféle tapasztalatotok van a szoptatásról, nekem még az sem, így eléggé nyomaszt. Főleg, hogy egyből kettő srácot. Remélem éhesek lesznek, és ők rájönnek a dologra, hogy kell, mert én már nem igen emlékszem rá, hogy csináltam :lol:

Jó éjszakát mindenkinek.

Kép

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok!

Ma voltam doki bácsinál, csinált uh-ot is, szerencsére minden ok, de sajnos a nemüket nem mutatták meg, egész végig mocorogtak!!!
Ez áll a papíron:
Két élő embrió medence és koponyavégű fekvésben.
A lepény a hátsó falon tapad jó helyen.
Elválasztó burok látható. Kp mennyiségű magzatvíz.
Ritmusos szívműködés, négy üregű szív.
Gyomor, hólyagtelítődés látható.
Ép rekesz és vesék. Épnek tűnő gerinc.
BPD: 46-47mm
FL: 30-31mm

De mivel annyira pontosan nem tudta megnézni őket, úgy döntöttem bejelentkezem 4D-s uh-ra is. Április 4-én megyek...
A dokim uh-ot úgy is csak két hó múlva fog csinálni!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Már én is nagyon várom az uht!
Kedden reggel megyek.

Most még itt nyaralunk anyósoméknál, nagyon jó, nagyon sokat segít. Nem is tudom, mi lesz, ha hazamegyünk!!! :)

Kép
Kép
maminti81
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit irigyelem, hogy ti még az UH-ról beszélgettek, mert annyira jó a várakozás!
Szóval: császárral szültem, engem, a dolog gyorsasága miatt altattak, de nem is bántam. Annyira hideg és rideg volt a műtő, és annyira gyorsan történtek az események, hogy már alig vártam, hogy elaludjak. Akit utánam császároztak, ő spinális érzéstelenítést kapott, modjuk az ő babája meg 29 hetes volt. Ő utána nagyon fázott, órákig, és egy egész napig nem emelkedhetett fel az ágyról, illetve a fejét nem emelhette meg, mert akkor örök életében megjelenő fejfájást kapott volna. Állítólag az EDA után is így van.
Szoptatás: így, hogy a két babát egyszerre szopatatom, rengeteg időt takarítok meg. Büfiztetni is tudok egyszerre, letenni őket nehezebb, de először úgyis az ágyra teszem. A védőnőm is ezt szorgalmazta. Az első időszakban úgyis van az embernek segítsége, és később már úgyis jobban mer az ember. Így is kb. egy óra tisztába tevéssel, büfivel együtt, és különben egész nap szoptathatnék. Egyet el kell árulnom, egyszer vagy kétszer a gyerekek tápszert kapnak, általában este, hogy éjszakára gyűjjön a tejcsi, mert szoptatni egyszerűbb, mint üvegezni. Én tartom a 3 órás etetést, éjszaka pedig egyszer kelnek fel 10 óra után, a kórházban már ehhez szoktatták őket. Így biztosan van rendszer, és egy kis idő a pihenésre is. Ha nagyon nem szopiznak eleget, akkor pótlom. De csak ha tényleg nagyon keveset szopnak. Egyébként nekem mindenféle segédeszközzel: homeopátiás bogyó, szoptatós teákkal és rengeteg folyadékkal sikerül ennyi tejet termelni. Fejni egyszerüen már nincs is erőm, mert annyira megviseli a bimbót, hogy mindig mind a kettóből szopnak. de nem is nagyon van mit kifejni.

A lányok neve: Janka és Borka. Jó, mi?
Ne haragudjatok, hogy ilyen címszavakban írok, de kevés az idő, az a három óra hihetetlenül gyorsan eltelik. Ha bármi kérdésetek van még, szívesen válaszolok, mert tényleg nem egyszerű a dolog. Ja, és apát úgy szoktatni, hogy mindenből vegy ki a részét! Nálunk ez onnantól kezdve, hogy hajöttünk működött, apa pelenkáz, büfiztet, fürdet, ringat.
Ja, a fertőzés: azt mondják, hogx ez valami felszálló fertőzés, csak gondolom, hogy pl. vécén lehet elkapni, de nem tudom pontosan. Állítólag nyugaton már erre is szűrik a kismamákat. Nagyon könnyű elkapni, de a felnőttre nem veszélyes, észre se veszed, de a babákra nagyon veszélyes, ha nem észlelik, bele is halhatnak, de állítólag szülés után egy gyorsteszttel ellenőrzik őket, és ha pozitív, akkor antibiotikus kezelést kapnak.
Na, jók legyetek! Küldöm a képet! Nem tudom, mikor jelentkezem legközelebb.
Ja, valószínű két petéjűek, de azért nagyon hasonlítanak.

Bocsi, de hiba miatt nem tudom feltölteni a képet. Legközelebb.

vica
jenei éva
 
 


Szia Vica!
Jó volt hallani a beszámolót, és kicsit meg is nyugtat, hogy lehet egyszerre etetni, meg büfiztetni. Ez állandó parám. Lehet, beíratkozom valami tanfolyamra. Jók a nevek, várjuk majd a képeket is. Milyen segítséged van vagy volt? Anyukád, vagy valaki más? Folyamatosan ott van nálatok, vagy x időre naponként?

Többiekkel mi újság? Csak nem hosszú hétvégére mentetek? Használjátok ki ezeket a napokat, mert nekem így a 24 hét vége felé közeledve már egyre kevésbé van kedvem és erőm nekiindulni. Vasárnap megyek le a szüleimhez Kunszállásra, ami ide kb. 100 km, az is szép túra lesz, de hát egy finom ebédért, meg madártejért sok mindenre képes ilyenkor az ember lánya.

Ja még amit riogatásképp mondhatok. Lassan kínszevedéssé válik az alvás. Háton ugye nem megy, mert szétnyomják a kiscsávók a májam vesém, vagy amim még velük egy szinten van. Hason hehe, már nem is emlékszem milyen. Oldalt pedig hiába igyekszem úgy feküdni, ahogy a nagy könyvben elő van írva (párna a térdek között, meg a has alatt) tuti hogy elzsibbad valamim két órán belül. Pl. a felül lévő kezemen az első három ujj, vagy a lábfejem. A térdizületem is hasogat, ha be van hajlítva, és ha nem is minden este, de elég gyakran begörcsöl a vádlim is. Megrendeltem a szoptatós párnát, valójában most attól várom a megváltást.

Puszi mindenkinek, tessék irkálni!
Kép

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok!! Gyönyörűek a pocaklakók! :) Én sajnos most nemkaptam képet, mert a kórházban fizetni kell érte, Én meg nem is tudtam. :( Úgyhogy nem fizettem, nem adtak. :( De ha lesz azonnal felteszem. :) További szép hétvégét Mindenkinek!! Mi most lakásfelújításban vagyunk.. Nagy munka!! Közben meg magas a cukrom az ikrek miatt insulinuznom kell magam. Úgy néz ki mostmár végig. :( Elég rossz, de Értük mindent megtesz az ember!! :) Ja és képzeljétek barnáztam is. Nagyon megijedtem, de doki mondta kis barna nem gond. Volt valakinek ilyen???

Pusszi pusszi Mindenkinek!!!

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Ja, Én elvileg 2-án megyek genetikára. Jön még valaki? Vagy volt valaki ilyenen?? Érdemes megcsináltatni?? 28 ezer Ft. :( Elég drága. tontica??? maminti??? Ti mentek???

Times Érdekes, hogy a babák között 1 nap van. :) Ezt hogy csinálták?? :shock:

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Hali!

Egok!
Ne ijeszgess! Nekem már most sem megy annyira az alvás, valahogy nehezen tudok elaludni :( Mi lesz később???
A lányzó is elkezdett hajnali 5kor kelni az eddigi fél8 helyett...
Nekem még nincs kedvem a rosszullétek miatt sehova se menni, remélem, nemsokára nyakamba szedhetem az országot :)

Kép
Kép
maminti81
 
 


Kiscsillag!
Miért kell genetikaira menni? Nekem csak a 12 hetes lesz kedden, ingyér a kórházban. Genetikai csak a 18. héten szokott lenni, nem?
Inzulin :(

Kép
Kép
maminti81
 
 



Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Kiscsillag!
De, ha jól gondolom, neked nincsenek kockázati tényezőid, igaz?
Bár gondolom, néha jó egy kis megnyugtatás. Én azért sem csinálnék ilyet, mert 1. nem jutna eszembe, 2. tudom, hogy akár beteg valamelyikük, akár nem, mindenképpen megtartanánk őket.

Kép
Kép
maminti81
 
 


Sziasztok!

Én sem csináltattam külön vizsgálatokat, igaz úgy tudom itt Győrben elég alaposan dolgoznak, és a dokim is mindig mindent kétszer is átnéz, s nekem is elmutogat. Igaz 4 D UH-ra elmegyek, mert valahogy egy kicsit most én is jobban izgulok, hogy minden ok legyen. Gergőmmel még ilyenen sem voltam. Most viszont alig várom, hogy április 4. legyen!!!

Ti tervezitek, vagy már voltatok is 4D UH-on?

Kirándulás, már én is említettem a családnak, hogy mostanra (2 hónapon belülre) kell mindent szervezni, mert később ki tudja el tudunk e menni... (és reméljük az időjárás is engedi majd)

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Én a nőgyógyászom javaslatára voltam az Istenhegyi géndiagnosztikai centrumban. Éppen most töltöttem be a 35-öt, és ilyenkor már szokták javasolni a magzatvíz mintavételt. Ezzel a vizsgálattal viszont - ha nem is olyan pontosan - de ki lehet szűrni a rendellenességeket, ráadásul teljesen kockázat mentesen. (Ráadásul a magzatvíz mintavétel ikrek esetén fokozott kockázattal jár.)
Több fajta van, de szintén az ikrek miatt érdemes a 12. heti komplex vizsgálatot elvégeztetni. Ez egyrészt egy vérvételből áll, valamint egy nagyon alapos UH-ból. 28e Ft, valóban, de én úgy voltam vele, hogy ha nincs baj, legalább megnyugszom. Ha baj van, akkor időben felkészülök rá, valamint ezzel lehet, hogy legalább az egyik gyereket meg lehet menteni. Ezt persze mindenkinek magának kell eldönteni, így hogy nekem minden rendben volt, inkább nem moralizálok.

további jó hétvégét mindenkinek

Kép

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok!

Én a nőgyógyászom javaslatára voltam az Istenhegyi géndiagnosztikai centrumban. Éppen most töltöttem be a 35-öt, és ilyenkor már szokták javasolni a magzatvíz mintavételt. Ezzel a vizsgálattal viszont - ha nem is olyan pontosan - de ki lehet szűrni a rendellenességeket, ráadásul teljesen kockázat mentesen. (Ráadásul a magzatvíz mintavétel ikrek esetén fokozott kockázattal jár.)
Több fajta van, de szintén az ikrek miatt érdemes a 12. heti komplex vizsgálatot elvégeztetni. Ez egyrészt egy vérvételből áll, valamint egy nagyon alapos UH-ból. 28e Ft, valóban, de én úgy voltam vele, hogy ha nincs baj, legalább megnyugszom. Ha baj van, akkor időben felkészülök rá, valamint ezzel lehet, hogy legalább az egyik gyereket meg lehet menteni. Ezt persze mindenkinek magának kell eldönteni, így hogy nekem minden rendben volt, inkább nem moralizálok.

további jó hétvégét mindenkinek

Kép

Kata

Kép
egok
 
 


maminti
Nincsenek kockázati tényezők, de azért csak jobb megnyugodni, hogy nincs gond!! Nem?? Tudod Én még mindenen aggódom... :?

egok
Én lányoktól hallottam másik topicban, felhívtam, bejelentkeztem. De még szándékozom azért a nőgyógyit megkérdezni, hogy tényleg érdemes -e elmennem.

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Kiscsillag!
Persze, tudom, jobb megnyugodni :)

Most már itthon vagyunk, holnap kezdődnek a hétköznapok, egyedül :cry:
De már nagyon várom a keddet!!! :D
Tegnap láttuk a NGeo-n az Élet az anyaméhben: Ikrek-et. Nagyon jó volt! Bár volt szó a felszívódott testvérekről (azóta nagyon félek, hogy kedden tényleg 2 babót látok-e majd...), meg a sziámi ikrekről is (az meg borzasztó), de egyébként fantasztikus volt végignézni a testvérek fejlődését a pocakban! És nagyon jó belegondolni, hogy már mostantól kezdve milyen erős kötelék alakul ki kettejük között... :)

Kép
Kép
maminti81
 
 


Sziasztok!

Maminti
Én is láttam ezt a műsort, tényleg nagyon szuper és egyben hihetetlen ahogy fejlődnek, és persze az is, ahogy kötődnek egymáshoz, de azért remélem a Gergővel is kialakul között ez az erős kötelék...
Ja és kedden szorítunk neked, hogy minden rendben menjen, de majd gyere gyorsan mesélni!!!!

Kép
Kép
times
 
 


De jó nektek, hogy van ilyen csatornátok. Valaki esetleg nem rögzítette dvd-re??? Én is nagyon szívesen megnézném!! Annyira kíváncsi vagyok rá!!

Kinek hogy telt a hosszúhétvége???

Mi felújítunk és teljesen átrendezzük a házat. Helyiségek vándorolnak ide- oda. Volt nagy rumli, de szerencsére a konyha naggyából kész (burkolás, festés). Hátra van még nappali és a gyerekek szobája. Jó nagy munka!! De szép lett nagyon a konyha is!! :)
Ezzel kapcsolatban nem kell valakinek véletlen egy nagy 6 személyes üvegasztal?? Nagyon szép fekete színű, ha kell küldök képet róla. Nekünk most már nagy lesz az új konyhába nem fér be. :(

Pusszilok Mindenkit!!!

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok!

Betöltöttem a 20. hetet, kezdődhet a visszaszámlálás, jó lenne, ha még 17 hétig bent maradnának....

Kép
Kép
times
 
 


Kiscsillag!
Mi felvettük, de csak videora. Nem tudom, hogy lehetne átírni dvdre. Hm.
Annyira jó nektek, hogy átalakítjátok a lakást! Gondolom, most fárasztó, de tök izgi lehet! :)

Times!
Hát igen. Nagyon drukkolok, hogy legalább a 36. hétig bent legyenek! De az még annyira messze van...

Kép
Kép
maminti81
 
 


Times
Én is 37 hetet tűztem ki célul. Gratulálok a 20. héthez!! :)

Maminti
Én sem tudom. :( Tényleg jó érzés a lakás szépítés. :) Főleg ha már látni a végeredményt akkor már nagy öröm! Főleg a gyerkőcök szobáját várom nagyon már!! :)

A másik topikban olvastam, hogy 12. heti 4D Uh-n már látják a baba nemét. Ti mit gondoltok erről?? Érdemes elmenni rá?? Azt tudom, hogy ikreknél korábban kell elmenni, mert késöbb már nem is látnak semmit. Times, Egok Ti voltatok már??

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok!

Kiscsillag
Még nem voltam 4D-n, de már bejelentkeztem, április 4-én fogunk menni, már alig várom...
Mikor felhívtam őket nekem azt javasolták, hogy a 18 és 24 hét között menjek majd, akkor már jól látszanak (kéz, láb, szív, vese..., és persze a nemük), de nekem is azt tanácsolták, hogy a 30. hét után már annyira kevés a helyük, és annyira összegabalyodnak, hogy akkor már csak tényleg mozizásra jó a 4D.

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok! A kismamamás könyvekben azt írják, hogy a 16. hétre alakulnak ki úgy a külső nemi szervek, hogy az megkülönböztethető. Nekem a 18 heti genetikain első ránézésre megmondták mindkettő gyerekre, hogy fiú. De úgy, hogy épp csak bekapcsolta a gépet, megjelent az egyik, és már rá is vágta az orvos, aztán amint becserkészte a másikat, arra is egyből.
A 22. heti UH-n pedig már én is egyértelműen meg mondtam volna. Igaz a kis disznók inkább mutogatták a fütyköst, mint a pofikájukat.

A 18. hetin különben a végtagok épségén kívül azt is megvizsgálták, hogy hogyan telik illetve ürülnek a szívkamrák, működik-e a vese, gyomor, hólyag, stb. telik-e.

Mostanában nagyon beindult az élet odabenn, akkorákat rúgnak, kalimpálnak, hogy néha megtántorodom:o) Máskor meg nekifeszülnek a hasamnak, azt hiszik, akkor majd nagyobb lesz a hely.

Tegnap megint voltam aquanatalon, csak most máshol, a Campona mellett, mert kórházban volt az Andi, aki a MOM-ba tartotta. Igazából itt teljesen más volt, az is jó, de ez tán még jobb volt, leginkább azért mert jó kevesen voltunk, ráadásul még jóval olcsóbb is volt. A legjobb pedig az volt, hogy egy anyuka lehozta a kb. 1 éves gyerekét, hogy nézzék meg, hogy működik-e a búvárreflexe még. Hát működött. Nagyon élvezte a vizet. Ha lehet, biztos viszem én is majd úsztatni őket.

Az ikres adást megismétlik április 15-én este 11-kor. Nekünk sincs ilyen csatornánk, de már megbeszéltem egy ismerőssel, hogy vegye fel.

Kép

Puszi mindenkinek

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam jönni, KO voltam.
Reggel ugye voltam UH-n. Azon kívül, hogy több, mint 1 órát vártam, nagyon jó volt! :)
Megint ugyanaz volt a helyzet: A baba aktív volt, rúgkapált, B baba meg végig aludt (egy kicsit azért hintázott, de nem sokat...)
Minden rendben van velük, nyaki redő 1 és 1,1 mm, CRL 59 és 61 mm.
Össze-vissza nézegettük őket, nagyon édesek voltak! És nagyon megkönnyebbültem, mert már rémálmaimban kísértett, hogy valamelyikük felszívódott... :(

Ma voltunk ebédelni, nagy társasággal. És képzeljétek: tudtam enni, sőt, jó ízűen! :D Végre nem csak a rosszullétetl párosul az evés...

Kaptam képeket is a babócákról. Bocsi, nem a legjobb minőség, de nincs scannerünk, csak fényképezni tudtam

Kép

Kép

Kép
Kép
maminti81
 
 


Maminti
Gratula a jó eredményekhez!
Annyira jól látszik mindegyik babó!!!

Kép
Kép
times
 
 


Halihó!

Sehol senki?
Mit csináltok ebben a pocsék időben?

Times!
Köszi :) Annyira jó látni, hogy tényleg már emberi formájuk van...

Tegnap és ma nálunk van anyukám, mert a férjem elment 2 napra, ne legyek egyedül. Nagyon szeretem ezeket az időket, mert maximálisan ki vagyok szolgálva, és Kingussal is rengeteget vannak a nagyszülők együtt. :D

Egyébként a lányomnak és nekem is dől az orrunkból a trutyi (Bocsi! :oops: ) Mit csináljak vele????
Utálom ezt a pocsék időt!!!!!!

Kép
Kép
maminti81
 
 


Sziasztok!
Ritkán jelentkezem, de hátha tudok egy kicsit még segíteni, átadni a tapasztalatokat.
Szóval a gyerekorvos barátnőm azt mondta, hogy a streptococcus fertőzés sajna nem ritka. Az OEP jelenleg még mérlegeli, hogy érdemes-e a kismamákat kötelezően szűrni rá, vagy inkább továbbra is fizeti a rengeteg koraszülött ellátását, mert az is rengeteg pénzbe kerül. Egyébként azt is mondta, hogy a szűrést 32. héten végzik kenetvétellel, és szerintem a nőgyogyi plusz pénzért persze gondolom, megcsinálja. Megfontolásra érdemes. Ha esetleg még egyszer várandós leszek, én biztos megcsináltatom.
Az alvás nekem se volt egyszerű eset. Oldalt egy idő után én is iszonyatosan elnyomtam magam, háton meg szinte nem kaptam levegőt. A szopipárna kicsit kényelmesebbé teszi az oldalt alvást, sőt, a háton alvást is, erre a kórházban jöttem rá. Jó magasra fölpóckolod magad, úgy, hogy az utolsó réteg az összekötött szopipárna meg egy kispárna, és nem nyomod magad agyon, és kapsz levegőt is. Meg még valami olyasmit csináltam, hogy a hasamat valahogy félre fordította, a felső testem meg maradt egyenesen. Kitartás!
A NeGeo-n én is láttam a műsort, tök jó volt. A felszívódástól nem kell tartani, csak a 12-16-ig hétig történik. Inkább azt nézegetik, különösen egy lepény esetén, nehogy nagyon elhúzzon az egyik, és elegye a kaját a másik elől. De ha már az elején fej-fej mellett vannak, nem történhet baj. Egyébként a Spektrumon is megint megy egy ikres film: Ikrek, öröm és küzdelem-nekem nagyon tetszik. Sok ikres házaspárt mutat be a terhesség és az első néhány hónap alatt. Szombat du. fél 5, és valamikor a hét közepén ismétlik.
Kiscsillag! Azt hiszem hasonló cipőben járunk, mi is felújítunk. Decemberben az előszobát, most meg mi is a konyhát! Kaptunk egy mosogatógépet, és ennek az eredménye a konyha teljes szétbombázása. Még szerencse, hogy úgyse főzök. De gyönyörű lesz,. ha kész lesz.
Egyébként anyám, anyósom segít, leginkább a házi munkában, illetve versengenek a büfiztetésért. Anyósom nyugdíjas, ő főzött eddig, de annyira igyekezett a gyerekek körül tüsténkedni, hogy szinte mindent odaégetett, úgyhogy direkt jó a felújítás. :wink:
Ha sikerül, töltök fel képet. lehet, hogy én vagyok a béna?
Sziaszok!

vica
jenei éva
 
 


Sziasztok!

Maminti
Nálunk ilyenkor csak a proszívó és az orrcsepp szokott segíteni, de muszáj leszívni neki, mert rámegy a fülére!!!

Vica
Örülünk, hogy jelentkezel, a főzéssel szerencsére én is így vagyok, hogy anyósom besegít már most is, de azért én is szoktam főzőcskézni...
A szűrés a terhesség első felében volt, hát remélem, nagyon óvatos vagyok, nem szedek össze semmit. Amúgy nagyon érzékeny vagyok a bacikra, gyorsan összeszedek mindent, de mióta használok intim mosakodót azóta nincs kop-kop-kop ilyen problémám... Remélem nem is lesz...

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Maminti, szépek nagyon a gyerekek a képeken. Hasonlítanak :D
Ha mész legközelebb a 18. héten, akkor már azt is meg fogják tudni mondani, hogy fiúk vagy lányok.

Nagyon irigyellek benneteket, hogy van anyuci-anyós a közelben, aki segít. Főleg a főzést jó lenne, ha valaki levenné a hátamról. Meg egy kis takarítást:o)))

Ma már teljesen kinyúvadtam, annyira rossz éjszakám volt. Megrendeltem a kismamapárnát, de se híre, se hamva, asszem ma rájuk telefonálok, hogy küldik-e. Vica, akkor úgy mondod az alvást, hogy kicsit mintha ülnék? A szar éjszaka örömére ma inkább nem megyek be dolgozni, kicsit molyolok a gépen, aztán visszafekszem.

Puszi mindenkinek
Kép

Kata

Kép
egok
 
 


Kata
Hasonló éjszakánk lehetett, minden apró kis zörejre felébredtem, ráadásul Gergőm is 2 körül megébredt és átjött hozzánk, aztán már csak szinte forgolódtam, most ott tartok, hogy semmihez sincs kedvem, álmos vagyok, de muszáj lenne tanulnom....

Kép
Kép
times
 
 


Times!
Te már tudod, hogy Buksi2 és Buksi3 férfi vagy nő?

Kata

Kép
egok
 
 


Kata

Sajnos még nem, de valahogy én is és a férjem is úgy érezzük, hogy fiúk lesznek!!!

Gergőnél mikor nevet keresgéltünk, úgy akartunk választani, hogy ne lehessen nagyon becézni, így lett Gergő (nem Gergely, csak Gergő), most nem a nevét becézzük, hanem kapott egy becenevet BUKSI!!! Mert olyan okos kis buksija van....
Ja és remélem, hogy a kis pocaklakók is hasonló buksik lesznek!!!

De azért jó lenne, ha egyikük csajszi lenne!!!!!!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Times!
Mit tanulsz?

Egok!
Szerintem is hasonlítanak :D

Nekünk sajna a legközelebbi nagymama is másfél órányira van, a másik meg 4 órányira, pedig nem jönne rosszul a kaja...Mivel mostanában nem nagyon tudok főzni a hányinger miatt. Vagy a férjem főz, vagy pl ma pizzát rendelünk...Jövő héttől meg hordani fogjuk a kaját. Hm. Kíváncsi vagyok rá!

Vica!
Nekem Kingánál volt streptococcusom, de csak annyi volt, hogy szülésnél antibiot kellett kapnom. Nem is tudtam, hogy ez koraszülést okozhat, nem is mondta a doki! Ki lehet ezt előtte valahogy kezelni? (Vagy csak szenilis vagyok, és nem emlékszem rá? Nem, tényleg nem volt kezelés!!!)

Kép
Kép
maminti81
 
 


Sziasztok!

Csak angolt tanulok, úgy éreztem, hogy muszáj vmit elkezdeni tanulni, mert egyre kukább lettem. Hetente igaz csak egy órát veszek, de nagyon nehezen tudom rávenni magam a tanulásra, de nem adom fel, szeretnék nyelvvizsgázni, majd egyszer....
Igaz azt nem tudom, hogy ha majd az ikrek meglesznek mi lesz, de nem akarom feladni.....
Fősulit akartam folytatni, vagyis kiegészíteni, de mikor megtudtam, hogy ikreket várok, ja és ügyi fizetni is kell, mivel már van diplomám, így azt a tervet kilőttem - egyenlőre....

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok Lányok!!

Örülök, hogy mindenki jól van!! Gyönyörűek a babák!!
Maminti :)
Sajnos Én megint nem kaptam képet. :(

Hétfőn voltam 12. heti UH-n. :)
Minden rendben!! Végigbőgtem az egészet a boldogságtól!!
A baba 46mm B baba 40 mm. :D :D :D Na mekkorák vagyunk?? :D :D :D Mind a két babának 1-1 mm az NT. Ez jó???
Annyira hatalmas nagy élmény volt integettek Anyának, járt rendesen kezük lábuk kalimpáltak össze-vissza. :D :D :D
Szegény Apa sajnos most is dolgozott. :( Nagyon boldog volt, de szomorú is, hogy Ő még nem látta a kicsiket. Na majd jövő hétfőn a genetikán. :) Ugye oda bejöhet Ő is???

Van rosszhírem is, bezár a kórház szülészete ahol szültünk volna. Nem tudom mi lesz Velünk... :(

pusszilok Mindenkit!!!

Kép
Kép
kiscsillag
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: