Új privát üzeneted érkezett!

http://www.mamanet.hu/modules.php?name= ... nt&sid=262

hasfájásra találtam a neten masszír. Hátha bevállik...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nanett: azért elég érdekes hogy nem írt fel. És ha történik valami veled vagy mit tudom én. Persze én is azt gondolom, hogy ez a legvégső eset, de miután az egész napos szopi és nyüglődés után még megevett 60-70 g tápot majd rendesen aludt, akkor valóban meglepődtem... ja és éjszaka ugyan ez. Sajnos ez van... :wink: még nem elég neki a tejcim, de fejem, azt is megkapja, és minden nap kap cicit is hogy ne szokjon el tőle... muszály etetnem a sárgaság miatt. :cry:

Mindenesetre nálatok lehet hogy ne is éhes és elég neki amit adsz. Ne izgulj minden rendben lesz! Persze tudod én is nagyon túl tudom izgulni a dolgokat, úgy mint a kórházban együtt. :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana, hát igen, mi már csak ilyen izgulósak vagyunk. Jó volt azért veled együtt izgulni benn, így nem csak a "kedves" társaságom volt a kórteremben.

Berzkat, maga a műtét egyáltalán nem volt vészes. Persze az szerencse, hogy nem láttam semmit sem. Spinális érzéstelenítésem volt, nem volt nagyon rossz a beadása sem. Fura érzés volt, hogy matatnak bennem, azt éreztem, de nem fájt. Mintha azok a testrészek nem hozzám tartoztak volna. Az rossz volt, hogy a babát csak kicsit láthattam, hiszen rajtam még bőven dolgoztak. De hallottam, milyen erősen sír és ez megnyugtatott. Az őrzőben töltött egy nap viszont számomra szörnyű volt. De gondolom ez lehet alkati kérdés is, kinek mennyire rossz. Ahogy kiment az érzéstelenítő hatása, kezdődött a nem épp kellemes periódus. Aznap 4 császár volt, így éjjel egymástól sem tudtunk "pihenni" (mindenki azt írta meg mondta nekem telefonon, hogy aludjak, pihenjek. Na, nekik még nem volt hasi műtétjük). Ráadásul már este fel kellett kicsit kelnem az ágyból, ami elég nehezen ment. Volt, akinek könnyebb volt, mint nekem. Amikor kikerültem az őrzőből egy rendes kórterembe, már hozták is a babámat. Nagyon rossz volt, hogy alig bírok mozogni és közben minden segítség nélkül foglalkoznom kell vele. Nekem ráadásul ő az első babám, így kicsit be is voltam ijedve, mit kell vele csinálni. A szobatársak segítettek. Délután meg megrohamoztak a rokonok, miközben én majdnem összeestem a fáradtságtól meg a hasfájástól. És még értetlenkedtek, hogy miért nincs jókedvem. Másnap meg iszonyú fejfájásom volt, közben persze Domival ugyanúgy kellett törődnöm. De ne ijedj meg, szerintem én csak elég peches voltam, másoknak biztos könnyebb az egész dolog. Remélem nem baj, hogy az igazi tapasztalataimat írtam le és nem szépítettem a dolgot.

KépKép
nanett
 
 

 
 

Jó estét!

Én csak beköszönök, most hogy már én is Anyuka vagyok
Nagyon jó érzés Anyukának lenni, főleg, mert a kis Niki egy tündér.

Tegnap éjjel is csak egyszer kellett felkellnem, akkor sem sírt, csak nyöszörgött. Jó, utána nehezen aludt vissza, de így is 3-4 órát aludtam előtte is meg utána is.

Megyek is, minden Anyukának jó éjszakát!

Kép

Kép
rekanna
 
 


nanett, r.zsana
Annyira jóó, hogy együtt szültetek!!!!!!!!! Már elötte is ismertétek egymást? Nanett, mi az a "kedves" társaság?

rekanna,
ejhaa, ekényeztet a lánYOD!!! remélem majd jössz ide gyakran!
KÉRÜNK KÉPET!!!!!

Szegény Dalma hajnal 4-6ig nyomta a pukikat...(egész embereseket tud alkotni... :lol: )
Vendég
 


Nanett
köszi hogy az igazat írtad. Nem lene jó úgy menni a csaszi elé, hogy hú de jó, meg stb., mint sokan mondják, pedig valahl sejtettem hogy nem egy leányálom. Bár szerintem a szülés sem. Max. a vége. Az már jó. De a csaszinál akkor jön csak a nehe
ze, úgy látom. Persze én inkább a műtéttől paráztam, de ha azt írod az nem olyaín vészes, az azért megnyugtat egy kicsit. De majd hétfőn kiderül hogy mi is lesz velünk, csaszi vagy sem.

berzkat
 
 


Bacilivi, tényleg érdekes, hogy bejött Zsanának a jóslata, hogy egyszerre fogunk szülni. De hogy egy napon is, azt nem gondoltam volna. Együtt voltunk Zsanával szülőszoba látogatáson.

Hát, a "kedves" társaság a kórteremben eléggé lefárasztott. Csütörtöktől szombatig volt részem bennük. Az egyik hölgy (szintén császáros) nagyon profinak gondolta magát, ő volt a tökéletes anyuka, akinek persze rögtön ömlött a teje is (én meg egész nap ott kínlódtam egy cseppért is). És egész nap be nem állt a szája, istenítette magát, a kislányát meg a most született babáját. Ha senki sem kérdezte, akkor is csak beszélt, beszélt. Még éjszaka is. Amúgy is hulla fáradt voltam, úgyhogy nagyon jólesett. A két másik szobatárs a kisebbséghez tartozott, nem túl magas IQ szinttel. Eszméletlen butaságokat beszéltek össze (babonák, hiedelmek, a szülésről mindenféle hülyeség..). Plusz az értékeinket is nézni kellett. A második ilyen anyuka fél órával azután, hogy lehozták a szülésből, kávét akart inni és már aprót kéregetett tőlünk. (Csak érdekességként: már a szállító kocsiról leugrott, aztán jól bevacsorázott, lefürdött és azon siránkozott, hogy ő most miért vérzik. Már akkor este ő vett fel nekünk valamit a földről (mi hárman császárosok voltunk, alig bírtunk mozogni)). Később is állandóan kért valamit. Még bugyit sem hozott a kórházba, csak ami rajta volt. Beosztottuk a szobatársammal, ki mikor megy ki a szobából. Szóval voltak élmények.

Az elmúlt éjszakát egyébként végigszenvedtük a férjecskémmel. Reggel ötig nem aludt Domi. Evett, nyűgösködött, sírt, evett, altatgattuk.... Teljesen hulla vagyok. Az volt a legrosszabb, hogy azt sem tudtuk, mi baja van. Szerintem nem fájt a hasa. Nem tudom, mit csináljunk, hogy ne ugyanez legyen most éjszaka is.

Rekanna, üdv az újdonsült anyukák között! Reméljük, Niki ilyen tüdnér is marad.

KépKép
nanett
 
 


Nanett!

Bocs hogy bepofátlankodok ide hozzátok, csak hátha nálatok is ugyanaz a baj mint nálunk volt. Áron kb egy hetes volt, amikor napal szépen aludt, délután rázendített, evett, 3 perc alvás, sírás. A széklete inkább zöldes volt mint sárga,mondtam is a dokinak. Azt mondta biztosan sokat evett, nem tudta mindet megemészteni. Gondoltam, kis naívan, hogy akkor éhes biztosan nem lehet, a hasa fájhat. Próbáltam hasát maszírozni, tornáztatni, kicsit lenyugodott aztán elaludt. Ez így ment 2 napig, amikor már délelőtt is rendszeressé vált ez a tortúra. Teljesen kész voltam.Dokit kihívtuk. Lemértük a gyereket , hát nem hogy hízott volna, hanem fogyott a hazajöveteli súlyához képest. ( nem méregettük mi mindennap, mert a doki szerint és a védőnő szerint is felesleges, elég hetente egyszer...) Hát így kiderült hogy szegénykém nagyon éhes, azért sírt enyyire. Amikor meg aludt, azért aludt, mert már kifáradt a sírásba. Adtunk neki tápszert, és a világ legjobb babája lett....... Sajna kevés volt neki a tej. És másfél hetes korára gondolom felélte a "raktárkészletét", ami egy kicsi babának a tejbellövellésig elméletileg kitart. ( szakkönyvek ezt írják)
Ezt csak azért írtam le, hogy hátha nálatok sincs annyi tej ami elég neki. próbáldd meg lemérni mennyit szopizott.

berzkat
 
 


ide is megírom, hogy Pannica babája megszületett ma 10.30-kor császárral 2700 g jól vannak.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Jó estét!

Lenne 1-2 kérdésem a tapasztaltabb anyukákhoz:

- gátseb: meddig fáj a seb és a gát környéke? Nekem csak kicsit vágtak, mégis fáj még mindig, feszül és ülni is kellemetlen.

- tejleszívás: egészen jól megy, de a fertőtlenítéssel vannak gondjaim. ha kifertőtlenítem a mellszívót, akkor sokáig vizes maradnak az alkatrészei, és talán emiatt is betúrósodott relatív gyorsan (kb. 12 óra után) a hűtőben a tej. Állítólag 48 óráig el kellene állnia, nem?

Köszi előre is a válaszokat. Majd legközelebb felrakok új képeket is.

Nyugalmas éjszakát mindenkinek!

Kép

Kép
rekanna
 
 


rekanna
egy pár napig még biztosan fogod a sebet érezni,

szerintem nem a víz miatt túrósodik be, nekem nem vizesen is ilyen lett, egyszerűen rázd fel és akkor összekeveredik, ez attól van az én tapasztalataim szerint, hogy áll az üvegben, és kicsapódik a tejszín és a zsír, attól még jó 2 napig.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Zsana,
Nagyon szep Balint baba!!!

Nanett,
Domi is gyonyoru! Orulok, hogy jelentkeztel, remelem hamarosan jobban leszel.

Rekanna,
Lattam Niki kepeit odaat, gratulalok hozza, nagyon szep kisbaba!
Nekem kb 10 napig fajt a gatsebem, utanna szinte egyik naprol a masikra konnyebb lett. Igy harom het utan, mar nincs vele semmi gond, mintha nem is lett volna.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Éjszaka meg volt az első hasfájos virrasztásunk.
Nagyon sajnáltam szegényt, adtunk neki görcsoldó kúpot attól jobb lett és egy kicsit aludt is.

Voltam vele sétálni nagyon jól viselte kb 1 órát voltunk kint vele.
nagy élmény volt.
Kinéztem egy csendes utat a környéken még pocakkal,arra sétáltunk szinte hihetetlen volt hogy eljött az ideje a babakocsitologatásnak.

Cumizik valamelyikőtöknek a babája?
Én tegnap már a motyit is kipróbáltam hát ha segít megnyugtatani.
A cicibe csak fuldoklott.

Nanett: a császárral hasonlóak az élményeim!
Én már szültem természetes úton fájdalom csillapítás nélkül.
Az sem egy leány álom, de ez sem!

Pannicának: gratulálok remélem hamarosan itt üdvözölhetjük.
üdv Zsu
Kép
Kép

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


nanett,
huhh...akkor keményen mekaptátok a szobatársakat....hát ezért utálok én kórházban lenni :? Csoda, hogy kibírtátok!!!
Nálunk is volt ilyne, hogy egész nap vagy cicin lett volna, vagy böbbizett és nem a hasa fájt-Nálunk is éhes volt szegény :? Mérj le egykét szopit.

PANNICA GRATULÁLOK!!!!!!! :D :D :D Várunk ide!!!!!!!!!

rekanna,
én 2 hétig nem tudtam ülni gáttal... :? pedig szintén nem vágtak sokat.
Amit a tejen "túrónak" látsz, az nem csak a tej zsírja? Mert én is fejtem vizes szívóval, nálam nem volt gond.

zsu.
Nagyon szép a babád, MICSODA NAGY HAJAA VAN!!!!
nálunki amikor lekerült ciciről dalmi (most ugye lefejt tejet és tápot kap) akkor elkezdte szopizni a kezét, ekkor adtam neki cumit (inkább azt szívja mint a kezét) Ő szereti a cumit. Én már kevésbé, de talán erről könyebb lesz leszoktatni mit az ujjáról...
Vendég
 


Kép
Kép Kép Kép
Egy pár új kép :D :D :D
és jelentem kinőttük az 56-os rucikat...
Vendég
 


Kép

NEm lehet elég korán kezdeni ... :lol:
Vendég
 


Sziasztok,

Nanett,
hat nem is tudom mit mondjak... ez az otthoni korhazi helyzet... Istenem. Jol megtudja keseriteni az amugy sem egyszeru ottletet...
Nemsokara belejottok a dolgokba, fel a fejjel!

Livi,
Tok jok a kepek! Nem csodalom, h. kinotte az 56-ost, hiszen 57 cm volt!!!! :D
A torta a parodnak keszult a szulinapjara, ugye??? Gondolom, nagyon orult neki!
Az anyas kepetek iszonyat edes, kedvenc pozunk nekunk is. Mindketten szuperul tudunk ugy aludni!!!

Zsu,
Tenyleg hatalmas a haja Bencenek!
En mar annak is orulok, h. Noahnak van... nekem sokaig nem volt es mar aggodtak a szuleim, h. kopasz leszek :oops:

Jelentem Noah is cumizik, nalunk is ua. a szitu, mint Livieknel, ujjszopival indult, es olyan erosen, h. nem tudtam a szajabol kihuzni az ujjat. Mindez jollakottan, tehat meg veletlen sem ehes volt... En sem rajongok a cumiert, de inkabb ez, mint az ujja. Persze ritkan kell szerencsere, pl. este mikor gorcsol a pocija.

Amugy azt olvastam, h. az anyatej osszetetele megvaltozik kb. a 2. het utan, es zsirosabb, nehezebben emesztheto lesz. Kb. ekkora teheto Noah elso hasfajasa is, valszeg ebbe estunk bele, tehat teljesen termeszetes. Az edeskomeny eddig segitett, jovo heten pedig kikerem a doki velemenyet. Szegeny neha annyira erolkodik, aztan hatalmasakat durrogtat a pelusba. :roll:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Rekanna,

Azt hiszem, meg nem is gratulaltam.
Ezuton potlom!
Jo egeszseget mindkettotoknek! Nagyon szep Niki, edes amikor radnez a kepen!!!!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Jo reggelt,

Ime egy uj kep:

Kép


Jelentem, 3230 grammos Noah!

Livi,
Tegnap olvastam egy konyvet, amiben meg epp azt irjak, h. inkabb az ujjat szopizza, mint a cumit, mert ha kulon van a babaszoba - nalunk otthon kulon lesz - akkor jarkalhatunk ejszaka, ha kiesik a szajabol. Hmmmm.

Ma ejszaka 8 ora korul evett Noah utoljara, majd aludt hajnali 3-ig, amikor is felkoltottem, h. egyen, mert a cicim annyira feszult es folyt a tej... , de nem sok kellett neki, ezutan reggel 7kor kelt, es evett ugyesen.
Nem tudom mit csinaljak...
Egyreszt a cicikkel marha nehez, ha ennyire befeszulnek.
A baba jelezne, ha ehes, de nem jelzett, igy hagynom kellene aludni? Vagy? Ez az este 8-tol hajnali 3-ig eleg hosszu ido egy kisbabanak, nem?

Nektek mennyi idot szopizik a baba? Nekem ugy erzem egyre rovidul az ido. Miert????

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Na jo, ezt muszaj feltennem...
Kép

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte: nagyon édes Noah, már bocsi, h így bepofátlankodok, de szoktalak olvasgatni titeket és ezt nem hagyhattam ki!!! :lol:

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok! Ide is teszek képeket a kis hercegnőről. Kép Kép Kép

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket, remélem lassan elmúlik a gátseb fájás, mert már csak ez zavar igazán. A cicim is egyre jobb, csak hát egyfolytában folyik belőle a tejci.

Ti ezzel hogy vagytok? Főleg éjszaka? Eddig betétes melltartót hordtam, de beleizzadok. Tényleg Ti nem izzadtok éjszaka?

Vitte:
Köszi a gratulációt, édes a kis Noel, talán picit hasonlít a kis Nikire.
Szerintem fejjed a melled, én is néha azt hiszem, hogy eldurran, mert a Niki is van hogy 4-5 óráig semmit sem szopik.

Bbeti:
Hogy a Te Nikid már milyen nagy! És tündéri!

És még egy kérdés? Meddig véreztetek? Nekem 4 nap után úgy tünt, hogy múlóban van, már nem vér, hanem más távozott belőlem, de most megint inkább vérzek, csak már nem annyira erősen.

És persze felrakok képeket az immár 1 hetes Nikiről:

Kép Kép

Kép

Kép
rekanna
 
 


vitte,
jóóó, oké, tény, hogy 57cm volt , de a kórházban még lötyögtek rajta az 56os rugik... :lol:
Akkor kérünk mi is olyan anyánalvós képet rólatok!!!!!!!!!!
Cumi, hát ezt már én is hallottam a cumiról...Sőt nálunk még nem is tudja rendesen szopzni sokáig, sokszor tartani kell neki(náaltok??) De szerintem a fogaknak sem jó, ha azt a kemény ujjat szopja, meg arról az életben nem lehet majd leszoktatni... Szerintem az a kérdés, hogy a két rossz közül, melyiket választjuk...nem?
Hűűű, már nagyok vagytok!!!!! És gyönyörűek!!A képek nagyon csúcsok!!!!!!!!!!!

betti, amásik fórumon már megdicsértem a képeket, itt is szépek vagytok :wink: ! Hogy telnek a napjaitok? Éjszakák?

rekanna,
annak ellenére, hogy alig van tejem, engem is el szokott árasztani éjjel és napközben is (ilyenkor gyorsan fejek egyet... :lol: ) Tényleg kicsit zavaró, főleg legutóbb a corában jött rám...mit sem ért a melltartóbetét :lol: :lol:
Én még mindig vérzek!!!Dokim az mondta 6 hétig teljesen normális.
NAgyon jók a képek és szép a kis Niki!
Vendég
 


sziasztok itt is lányok

Nanett: A császáros emlékeim nekem is hasonlóak voltak nekem két napig fájt a fejem azt hittem szétesik :) Sebem nem fájt érdekes inkább égetett amig benne volt a varrat.
Én egyedűl voltam egy három ágyas szobában és nem raktak be senkit mellém mondjuk egy részről jó volt másrészről jobb lett volna ha van mellettem valaki más is. Mindenesetre a csecsemősökkel szemben volt a szobám úgyhogy rámnéztek bent sokat.

Alvással még mi is hadilábon állunk ami az éjszakát illeti.Fürdés után etetés de nem alszik be ilyenkor kb éjfélig elvagyunk azzal hogy cici ,dajkálás, pelenkacsere ha kell, stb,Aztán bealszik és kb 4-5-ig alszik ez a leghosszabb idő eddig amit egyfolytában aludt.Ilyenkor reggel megetetem és utána visszaalszunk a párom meg figyel ilyenkor a babára ha kell dajkálgatja hogy tudjak pihenni.

Nekünk is volt hasfájós éjszakánk mindezt a narancslének köszönhetően amikoris nem aludtunk egy percet sem.

Kaki van rendesen 4x 5x naponta

Még sokat kívánja anyucit mert néha apuka kezében nem marad meg de abban a pillanatban hogy átveszem tőle elhallgat. Ez jó érzés de néha megterhelő is :):):):) Bár ezt vállaltuk az anyasággal. Majd alszunk ha nagyobb lesz:):):):):):)


Egy mai friss kép a pasimról :)
Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Végre itt is!!! Hihetelen a fiad!! Mint egy több hónapos baba!!! ÉS milyen csinos!!!Ööööö, remélem még nincs menyasszonya, mert tudok neki valakit... :wink: :lol:
Ja és ugyanilyen cumink van :wink: Gergő rendesn szívja, vagy néha tartani kell neki, hogy ne essen ki a szájábol?
Vendég
 


Gyanixi,

Koszi szepen, edi vagy!
Alig varom mar, hogy lathassuk a kis Rekat, de hat gondolom, te turelmetlenebb vagy :wink:
Nemsoka te is itt leszel velunk!

Rekanna,

Nem Noel, hanem Noah :lol:
Poen, a baratnom kisfia Noel, es ez is szempont volt a Noénal, mert annyira hasonlit a ket nev, inkabb Noah lett :D
Koszi!!!
Niki nagyon edes!
Nem tudom, olvastad-e meg, amit a gatsebre ajanlottam? A masik forumon irtam, aromaterapia, teafa es levendula olajat kell csepegtetni a betetre, nagyon ajanlom.

Hat nagyon nem akarom fejni... abban bizok, h. beall nemsoka a keresletre... de a mai estem szornyu volt...

Livi,
sajna meg nincs anyan bealvos kepunk :roll: de majd szolok ferjecskenek, ha visszajott. Talan kedden erkezik mar.

Cumi,
A mienk is hamar kikopi es van, h. a kezunket is odaszoritja, hogy tartsuk neki. Az nagyon edi. De tenyleg ritkan hasznalja szerencsere.

Nika,
Szia! Hatalmas es gyonyoru a pasid! :D

Betti,
Niki mar hatalmas kislany! En valtozatlanul teged latlak benne!

Arrol senki sem irt, h. kb. mennyi ideig szopiztok es hogy csak 1 cicibol, vagy mindkettobol????

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Rekanna,

Kihagytam:
1. es 2. heten nagyon izzadtam... ram tapadt a haloing...

Verzes, nekem is majdnem elallt az elso heten, aztan megint vereztem. Most mar csak sargas folyasom van.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a babák!
Hihetetlen hogy így elszaladt az idő és már ennyi baba megszületett.

szopi: nekem 15-20 perc mire tele eszi magát egy két böfivel.
felválta szoktam neki oda adni a ciciket.

Mi is kinőttük az 56-os méretet.
ma elmentünk vásárolni neki egy pár ruhácskát.
nem sikerült valami fényesen!
Nem érezte jól magát a gyerekülésben, a babakocsinak a fedelét pedig itthon hagytuk így rá kellett pattintani a kocsira az ülést.
A ruha és a szűk hely nagyon zavarta, sírt kivettem- elaludt- betettem- megint sírt.
majdnem én is, az autóba szopi, tisztába tevés, hasfájás, dajka,még a köldökcsonk is az autóban esett le.

Milyen a köldökötök már mint a babáknak?
Bencének sárga a közepe nem igazi a bőr ott, olyan mintha fel lenne ázva.
alkohollal kezelgetem neki remélem nem lesz gond vele.

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Lányok,ide ÉRDEMES BENÉZNI!!!!!!!!! JAAAAAJ,de szeretek babás képeket nézegetni!!

Bacilivi:
Nekem is a mamis kép tetszett a legjobban,de szerettem én is,ha rajtam szuszogott!! :D :D

Vitte:
ÉÉÉÉDES!!!! És mennyit hízott!! Ügyesek vagytok mind a ketten!! :D :D

Még egy,cumitéma:
A Napsugár cumis volt.NAGYON. Képes volt 6 órán át (!!) üvölteni,nem tudtam miért???!! És amikor kipróbáltuk a cumit,elvágták.. Viszont tényleg nagy hátrány,hogy éjjel semmivel sem aludtam többet,mert legalább 5-6x kellett visszaadni a cumit. A végén azért találtuk ki a "dobozos" megoldást,hogy félálomban csak a kezemet kelljen kinyújtani. De hiába mondanak egy csomó mindent a nagyokosok,amelyik gyerek cumis,az cumis és kész. NEM lehet leszoktatni idő előtt.
Aztán,amikor már külön szobában aludt,úgy aludt el,hogy 1 a szájában,1 a kezében,1 a polcon tartalékba,hogy ne kelljen éjszaka az ágy alatt keresgélni. Meg még pár tartalékos cumi..
De nagyon szépen leszokott. Amikor kb. 2 éves volt,mikor tönkrement egy cumi,ő dobta ki,és elfogadta,hogy ez van.
Ja,és GYÖNYÖRŰEK a fogai (fogszabályzós Mam-ot használtunk).
A Peti nem cumis,el se fogadta. Ő az ujját szopja időnként. De neki sajna nem olyan szép sorban állnak a fogai..

Vitte:
Azért rövidül a szopási idő,mert ügyesedik a kisbabád,egyre rövidebb idő alatt ki tudja szívni a megfelelő mennyiséget,mert erősebben tud szívni.
Én keltettem a Petit éjszaka 3-4 óránként,de ez csak az én véleményem.. Nekem épp csak elég volt a tejem,és azért szoptattam többször,hogy több legyen. :roll: Ha van elég tejed, és a baba nyugodtan alszik,hadd aludjon,kezd jóval tartalmasabb lenni a tejed.. :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami,

Koszi a bokokat es az infot. En is bizom benne, hogy igy van, mar mint, hogy ugyesedik es azert rovidul az ido.

Zsu,
Nekunk a 2. heten esett le es semmi sarga nincs rajta. Bar Ozihez hasonloan itt sem ajanlanak semmi kezelest, tehat mi nem nyultunk hozza es gyonyoru. Nem tudom, otthon miert nyomjak ennyire az alkoholos kezelest.
Fura, h. nem erezte jol magat az ulesben. Altalaban szokott tetszeni a szuk hely a babaknak. A mienk 3x volt benne eddig, mindig aludt :D

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Bacilivi: köszike nincs még menyasszony :):):):):)
Cumit még nem igazán tartja a szájában néha hosszabb ideig tartja néhe kiszedi vagy kiköpi :)

Vérzés nekem is csökkent egy hét után bár én császáros vagyok állítólag kevesebb lesz de most meg pár napja olyan hogy naponta egyszer egy nagyobb adag kijön aztán sokáig semmi.

nekün hintőport írt fel a doki a köldökhöz és most már úgy néz i egy két nap és leesik nagyon szépen szárad ki de a kórházban pl alkohollal kezelték nem tudom mi a különbség.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon-nagyon gyönyörüek a babák! És milyen gyorsan nőnek!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Ki milyen mellszívót használ, és mennyire vállt be?! Én még mindig nem vettem, de kézi Aventen gondolkodom. Előre is köszi a válaszokat!

Vigyázzatok magatokra!

Pusz

Dia

Kép
dijcsi
 
 


Berzkat, köszi szépen, hogy leírtad a saját tapasztalatodat. Lehet, hogy tényleg ez a gond nálunk is. Azt hiszem, holnap kihívjuk a gyerekorvost és megkérem, hogy írjon fel tápszert. Nem bírom tovább a küzdelmet. Egyszerűen nem elég neki a tejem. A melleim meg már teljesen kivannak. Olyan, mint egy kis oroszlán, úgy esik nekem. És persze ettől még jobban fáj a mellem. És ma már neki is zöldes volt a széklete. Ez egyébként mit jelent?

Ja, egyébként fejek és fejek, de legtöbbször egy cseppet sem tudok "elővarázsolni". Sajnos így nem tudom, hogy fogom bírni a szoptatást.

Nagyon-nagyon édesek a babák a képeken! Egyik aranyosabb, mint a másik. És már mennyit nőttek!

Én is minden éjszaka leizzadok, nagyon zavar a dolog. Akkor ugye ez nemsokára megszűnik?

Vitte, nekem Domi nagyon sokáig szopizik, megszakításokkal egy órát is tud. Gondolom, mert nincs elég tejem. Azért reménykedek, hogy javulni fog a dolog.

Ide is felteszek két képet Domiról:

Kép Kép

KépKép
nanett
 
 


Mamik,ma még egyszer zavarok,aztán (mára.. :roll: ) békén hagylak titeket.. :roll:

Nanett,főleg neked..,és akinek kevés a teje..:

Én az újságcikkek,és egyéb tájékozódási lehetőségek alapján eléggé úgy tapasztaltam,hogy mindenhol azt súlykolják az anyukákba,hogy AZ A JÓ ANYA, aki szoptat. CSAK. Namármost persze tegye ezt mindnki,akinek van ELÉG teje,és addig,ameddig csak lehet. De még VÉLETLENÜL se legyen egyikőtöknek se lelkiismeret-furdalása azért,mert nincs,vagy kevés a teje. Én legalábbis rengeteget sírtam emiatt,mert úgy véltem,hogy kevés..
De tápszeren is UGYANÚGY felnő egy baba,ha sok-sok-sok szeretetet kap (márpedig a hozzászólásaitok alapján mindegyik baba bőven kap belőle.. :D :D ). És még csak az se igaz,hogy a szoptatott babáknak feltétlenül jobb az immunrendszere... Én a lányomat 9, a fiamat 11 hónapig szoptattam. ŐK választották el saját magukat.
És hát írtam,mennyiszer betegek. Vannak ismerőseim,akiknek 1-2 hétig volt csak tejük,aztán SEMMI. És úgy jár oviba a gyerekük,hogy csak na. Nem betegeskednek.. Hát,ez van.

Ha kevés a tejcsi,kapjon csak tápszert a baba, mindig MIUTÁN szopott! (Hogy csak kiegészítés legyen,mert különben lustik,és nem akarnak majd szopni). Így az anya is nyugodt,és a baba is. És ez nagyon jó így..

Nanett,én úgy tudom,hogy a zöldes széklet kevés szopira utal, mármint hogy kevés a tej. De kérdezd meg a védőnőt,v. a dokit..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hello Lányok!

Hát az éjszakánk elég rossz volt... sajnos a pocak fájt, amin nem nagyon segített semmi sem. A vége a dolgoknak a cicin elalvás volt de ez már reggel 7 kor. Gondolom már nagyon kivolt Ő is. A tejjel ugyan az van mint volt. Etetéskor megkapja a cicit, aztán tápszer, mert kevés a tejci. Mindegy már nem csinálok belőle lelkiismereti kérdést, iszom a teát, meg eszem a homeopátiát, várom, hogy legyen valami...

HASFÁJÓS babák anyukái: Ti mit csináltok?

Nanett: a sebed már javult? Remélem jobban vagy. Kíváncsi vagyok mit mond a gyerekorvos a tápszer kérdésre. Egyébként szegény Vackorom, itthon még fogyott is a súlyából, mint kiderült, pedig nem is gondoltam volna... na de most már összeszedte magát! Van mérlegetek otthon? Tündéri a képeken Domi! Olyan igazi kiscsaj. Persze már születésekor ilyen kis csajszis volt! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Még valami: Ti nem tartjátok hűvösnek az ajánlott 21-22 fokot a babaszobába? Nem tudom Nekem olyan hűvösnek tűnik, pedig azt mondják nem kell hogy melegebb legyen, viszont ha én az ő helyében lennék nekem jól esne egy pár fokkal több. 8)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

A babák nagyon szépek! Órákig tudnék bennük gyönyörködni... :P

Nanett
Azt hogy a zöldes széklet mit is jelent, fogalmam sincs. A szakkönyvek is azt írják hogy nem tudja megemészteni a sok ételt. Lehet hogy akkor is ilyen, de az enyém tuti hogy éhes volt és mégis zöld volt, ráadásul naponta többször is. Csakhát ő fogyott, .... Amikor meg egyszer szopi helyett megpróbáltam kifejni a tejet, hát meglepődtem. Összesen 20 ml. Szóval ez még tán egy verébnek sem lett volna elég. Sírtam egy sort, hogy én miért nem vagyok képes etetni a gyerekemet, meg hát nagyon sajnáltam szegényt hogy már mióta éhezhet., és hogy milyen anya vagyok hogy ezt nem vettem észre. Aztán amikor már végre jóllakott a tápszertől, megnyugodtam, hogy legalább ő nem éhes. Aztán ahogy nőtt , a súlya pedig egyre több lett és hurkásabb, valahogy beletörődtem abba, hogy tápszeren fog felnőni. Meg hát előnyei is vannak: más is megtudta etetni ha éppen úgy adódott, és bárhol. Most már, ha ennél a babámnál is hasonló problémáim lennének, tudom hogy rögtön észre fogom venni, és nem lesz lelkiiseretfurdalásom. ( A tápszer nálam már a születésekor ott fog figyelni a polcon, vészelyzetre.) Szóval neked se legyen, lelkiismeretfurdalásod vagy valami hasonló, mert nem jöhet minden úgy össze ahogy mi szeretnénk, de a lényeg az hogy a baba egészséges, jóllakott és ezáltal vidám, jó baba legyen.
Azért kiváncsi vagyok hogy a te orvosod mit fog mondani erre.

rzsana
Én nem tudom hogy miért írják a 21-22 fokot, de szerintem az hideg. Nálunk mindíg 23-24 fok körül volt, mert 21 foknál hideg volt a keze. Persze ez attól is függ hogy mibe öltözteted otthon. Szerintem olyan hőfokot tartsatok a gyerekszobába, mint a lakás többi részében, és ami nektek is kellemes, de nem túl meleg.( Az állítólag a babának nem jó, melege lehet, ami olvastam hogy légzésleálláshoz vezethet. Azt hiszem a légzésfigyelő papírján volt)
Ha a különböző szobákban különböző hőmérséklet van, a baba könnyen megfázik.

Tobábbi szép estét, és jó babázást nektek! De érezném már én is újra azt a jó kis babaillatot :oops: :oops: :oops: :oops:

berzkat
 
 


Berzkat: a 21 fokot azért mondják mert a bölcsőhalál miatt. Ezen a hőfokon nem melegszik fel a baba ami a bölcsőhalál egyik előzménye.Nálunk is ennyi van és még a védőnő meg a doki is azt mondta hogy ez pont elég neki.A kiskeze meg nem hideg és ha fázik a baba úgyis jelez meg akkor a fejecskéje is hüvősebb lesz.

Képzeljétek tegnap azt hittem már nem lesz elég tejem és elapad mert estére baromi keveset tudtam lefejni.Már kezdtem feladni mikor reggel arra keltem hogy csöpög a mellem és 120 ml-t tudtam belőle kifejni. Nekem fejni kell mert nálunk is az a helyzet mint berzkatéknál ciciből nem tud eleget kiszívni ezért kell fejnem és utólag saját tejjel pótólni a babót.Remélem lesz elég tejem csak bízhatok benne :):):):):):):):):) Párom mindig azt mondja csak hinni kell benne és úgy lesz milyen jó lenne ha minden igy működne:):):)):):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Szép napot mindenkinek!

Zöld széklet: én is úgy tudom hogy a baba nem tudja megemészteni a sok táplálékot.
Bencének is zöld néha, szopizhat sokat mert már 4350g.

A távfűtés nem kényeztet el bennünket, folyamatosan aggódom én is hogy fázik.
Inkább az éjszakával van gondom, mivel velünk alszik jóval melegebben van mint a kiságyban lenne.
Nem kényelmes neki a szopi ha fekszem mellette, így mindig felkelek és ülve szoptatok kispárnán és úgy takarom be.

Tegnap levettem a pocakról a kötést.
Végre rendesen zuhanyozhattam!!
Nagyon féltem hogy csúnya lesz a nyoma a császárnak.
De vékony diszkrét csíkocska árulkodik róla csak, hogy Bence hol bújt ki.
A férjem el volt ájulva hogy csak ennyi nyoma maradt.
Ő ugyanis belátott a műtőbe és végignézte.-és merte is!

Az autósülés miatt nagyon elvagyok kenődve, haza felé levettem a bundazsákot róla és így sem tetszett neki.

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Jó, hogy nem csak Dalmi ügyetlenkedik a cumival...azhittem, csak ő köpdösi ki folyamatosan, aztán meg pityereg, hogy hol van...

zsu,
nálunk már nagyon szépen begyógyult a köldök, pedig nem mondhatnám, hogy nem érte víz....sokat bénáztunk.és nekünk se volt sárga, csak leesett és utána kicsit sebes volt még.

dijcsi,
mi avent kézit használunk és van egy kölcsön canapol kézi, állítolg ez a két legjobb. de mivel megtanultam kézzel fejni, látom, hogy ennél hatékonyabb mellszívás nincs...

nanett,
én is kb 2 hétig izzadtam mint a ló.... de tökmegszűnt!!!
TUDJA valaki ez mitől van????

Barbamami,
és napsugár megtanulta nem kiköpdösni a cumit? mikorra? vagy ő már az elején is ügyi volt?
Jajjj, tök ari vagy barbamami és mindig olyan jókat írsz!!!!!Én is sokat pityeregtem, hogy nem megy a szopi, ráadásul a nyomás is elég nagy ezügyben... :( Jó volt olvasni amit írtál!!!!!!!!!!!!!!!!!!

r.zsana
hát nálunk több van mint 21-22 fok..szeretjük a meleget, meg is fagynék 22fokon :lol: :o :o
Vendég
 


húúúú, 4 hetesek vaagyunk!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Vitte:
bocsi a névtévedést, csak annyi maradt meg bennem, hogy nem Noé, tudom, említetted, hogy amiatt sem lehet Noel, mert a barátnődnek a fiát is úgy hívják. Köszi a tippeket, a gátsebes olajat kipróbálom.

Dijcsi:
nekem bejött az Avent kézi, a férjem a kórházi gépit akarta, de mondtam neki, hogy az csak vészhelyzetben jön szóba. Mondjuk én nem mindig fejek, naponta 1-2 szer, akkor is csak azt a cicit, amiből szopott, üresre, meg a másikat egy picit, hogy ne feszüljön. Így 40-50 ml jön össze egy alkalommal.

Zsu:
olvastam, hogy már most kivitted a babát sétálni. Nekem azt mondta a doki, hogy kb. 3 hetesen lehet kivinni, amikor nálam már elérte a 3 kg-ot.

Most a kórtól vagy a súllytól függ, hogy mikor lehet kivinni a babát levegőre? És gondolom az időjárástól is.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Rekana: én már első naptól amióta itthon vagyok kiviszem a levegőre amikor szép az idő. kb 10-15 percre igaz csak a gangra de jól bebugyolálva. Csütörtökön mikor mennem kell a tanácsadásra a védőnénihez úgyis levegőn lesz.Igaz az én babám 4 kg-val született.

Én medela kézi szívóval szívom és meg vagyok elégedve vele.A kórházban is ugyanez volt csak pedálosban. Igaz én kb 3 óránként szívopm mert mint írtam babám nem szívja rendesen ki a cicit ezért saját tejet kell adnom neki utána.

Zsu nekem már a hetedik napon a kórházban levették a kötést amikor kivették a varratokat azóta zuhanyozhatok rendesen bár mondta a doki hogy ne áztassam el csak óvatosan és törölni is csak itatva tegyem.

nika70
Salgótarján
 
 


Az eheti tabla:
Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Bacilivi:
Szerintem nincs "eleve ügyi" gyerek,már ami a cumizást illeti. Jó ég,mi mindent kipróbáltunk.. :evil: Pl. textilpelust összehajtogattam, és "alápolcoltam" a cumit,ahogy oldalt feküdt.. Már azon is gondolkodtam,hogy a cumi két oldalán lévő kis lyukba gumit fűzök,és átvezetem a buksija hátsó részén (mint az álarcoknál).., és akkor az ottartja a szájában. De persze nem mertem,nehogy megfulladjon. Maradtam ÉN :roll: :roll:
Az a baj,hogy ha mélyen alszik,mindenképp kiesik a szájából,ha másfél éves lesz is.. Csak akkor esetleg megkeresi,hacsak nem esik le a rácsos ágy lyukain..
Az az igazság,hogy a nagy szakértők mindig mindent túlzásba visznek. Ez a szoptatással is így van. Egyszerűen nem veszik észre,hogy ha valaki NEM TUD szoptatni,ha belegebed,se fog tudni. Mert persze van,aki nem is akar,ezt nem tudom megérteni,de az ő dolga.. Viszont iszonyú lelkiismeretfurdalást csinálnak az olyan lökött,agyonaggódós,tapasztalatlan anyukákban,mint amilyen én is voltam.(Én is parapiri vagyok,csak jól titkolom...) És tényleg emlékszem arra a rémálomra,hogy mennyit sírtam,te jó ég!! Valahogy úgy írják le a szoptatást,hogy az a világ legkönnyebb dolga,és mindenkinek van elég teje. Ez NEM IGAZ! Sok anyával beszéltem már,akik MINDENT megpróbáltak,és nem sikerült. Viszont ők is mind azt mondták,hogy ezért úgy érezték,hogy csődöt mondtak,mint anya. Érdekes,hogy erről miért nem cikkeznek????? Mert igazából a nagyon okos szaklapok alapján keserednek el az anyukák!
Nekem mindig ÉPPENhogy annyi tejem volt,amennyi kellett,úgy a 4. hónaptól hozzá kellett táplálni. De a Petivel legalább már tudtam magam vigasztalni azzal,hogy a nővére se halt éhen :roll: ..
És egyébként is.. A szoptatásban az a jó,hogy olyankor kettesben lehet az ember a babával,csak rá figyel,duruzsol neki, szeretgeti, stb. Miért,ha cumisüvegből eszik a baba,nem lehet ugyanezt megcsinálni?? Szerintem a "lelki köldökzsinór" inkább kéne hogy legyen a szeretet,mint az,hogy MIT eszik..
Bocs,hosszú lettem..de ezen tényleg nagyon ki vagyok akadva. Szerintem nem is sejtik,milyen gyötrődésen megy át sok anya.. :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ozi,

Minden OK? Hianyzol... :(

Nalunk ma fejlodesi ugras lehet vagy mi. Delelott ota 1-1.5 orankent ehes Noah... Szerencsere most alszik vegre :roll:
Sztem rajott, h. meg par napja van pentekig, amikor a doki lemeri, es palyazni akar a +1kg-os sulygyarapodasra.

Rekanna,
Ugyan, semmi baj :lol:

Livi,
Gratulalok!!!!

Szobahomerseklet...

A babak keze altalaban hidegebb, mint a teste. Az nem igazan mervado.
A fontos az, h. ne izzadjon, amit a tarkojan lehet megnezni. Persze ugyanigy, ha a tarkoja nagyon hideg, akkor megfazhat.

Sajna nalunk nem tud 21 fok lenni, 24 van, ugy hogy nem futunk a lakasban soha... Meleg a lakasunk nagyon.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Lányok!
Nagyon szépek a babák és nagyon irígykedem már, de nem rossz értelemben!!! :D
Valakinek szülés előtti hetekben, napokban nem voltak gyomorpanaszai? Mégpedig; égés, bmit eszik fáj a gyomra, zuborog, hasmenés meg ilyen szépek??? :roll:

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok!

nika70:
nekem az első héten csak köést cserélt.
a második héten szedte ki a "damilt"ez nem rendes varrás volt mert egészben húzta ki és nem csipkodta /valami tova futó izének hívják./De megérte várni mert tényleg nagyon szép lett.
Azt mondta hogy egy év múlva lesz majd a teljes pompájában , de már most alig látszik.

levegőztetés:
a múlt héten olyan szép idő volt csütörtök- pénteken hogy nem bírtam a lakásban maradni.
szerencsére a hőmérséklet is 10 fok körül volt, így mertem csak ki vinni.

rekanna:
nagyon "pici" a babád vigyázz rá nagyon.
eljön lassan a ti időtök is hogy sétáljatok.

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


zsu nekem is olyan varratom volt de nekem egy hét után kiszedték és akkor már ehettünk is haza.Amúgy nekem is csak eg ykis csík van .

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: