Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kriszti!


Szuper a babakocsi! De jo lenne, ha mar en is vasarolhatnek! Azert meg varok egy par hetet.
Olyan szep vasarnap volt ma. Napsütes meg minden. Mi meg egy szar szülinapon töltöttük az egesz delutant. A setabol nem lett semmi.
Legutobb mikor ultrahangon voltam, egy hete, mondta a doki, hogy a magzatviz mennyisege elegendö. Miböl gondolod, hogy most kevesebb van?
Szerintem ne aggodj, minden rendben van.
Az en fiukam is annyit mocorog es az utobbi idöben este meg ejjel. Remelem szüles utan jol fog ejjel aludni :?

Jo ejszakat
puszi Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Sziasztok!

Martyr
Jó kis babakocsi!Mi pikolót "vettünk" :lol:
Remélem már nem aggódsz a magzatvíz miatt,észrevennéd,ha szivárogna!Vagy mástól is lehetne kevesebb..... :oops: :?:

Eszti
Nálunk is szép volt a vasárnap,öröm volt kint lenni a levegőn!Sajnálom,hogy Nektek nem jött össze a séta!Húúúú,tényleg nincs rosszabb ,mint egy rosszul sikerült "vendégség"!

Mocorgásból nekünk is van bőven! :lol:Reggel fél 7 és 8 között,délfelé megint,majd este lefekvéskor,meg hajnalba valamikor,még az időt nem néztem,de felébredek rá :lol: :lol:

mazsolasyl
 
 


Sziasztok!


Nem tudom, milyen a pikoló??! Most hirtelen a Peg Perego Pliko Matic-ja jut az eszembe. De lehet, hogy hülyeséget írok. Miért van idézőjelben a vettünk?

Azt nem vettem még észre, hogy szivárogna a víz, olyasmire gondolok, hogy talán nem termelődik annyi. De biztos marhaság. Én sokszor beképzelek magamnak mindenfélét, nem tudom, miért jó ez nekem? :? A férjem egyszer azt mondta, hogy kezeltessem magam.

Az első terhességem alatt a toxoplazmózissal voltam elfoglalva. Kezdeményeztem a vérvételt, de végül nem hiába, mert a második után az eredmény pozitív lett. Azt mondták az orvosok, hogy nem kell aggódnom, mert régi fertőzésről lehet szó, így már nem veszélyes a magzatra nézve.

Most is van miért rágnom a körmöm, hisz az első szűrésen streptococcus volt a vizeletemben. Miért is menne minden simán...

Szilvi dolgozol még? Vagy otthon vagy?

Kép

Kép
martyr
 
 

 
 

Martyr

Azért tettem idézőjelbe,mert még nem hoztuk el,csak előleggel lefoglaltunk mindent! :lol: Párom hazajön,és elhozzuk!Már alig várom,párom is hiányzik,olyan sz....r "egyedül"!
Én is ilyen aggódós vagyok! :)

Nem dolgozom,itthon vagyok állandóan!

Te dolizol?

mazsolasyl
 
 


Szia!

Én táppénzen vagyok május 15-től, akkor lehettem úgy 6-7 hetes. Egyébként irodán voltam, az iwiw-en lehet, hogy már láttad, hol dolgoztam.

Most beszéltem a dokival, azt mondta, hogy a 30. héten kell mennem a II. szűrésre (zsemle + tej) , és csak ennek eredményével menjek hozzá. Csak azt nem tudom, hogy betöltött 30. héten? Mindegy, a héten elmegyek a védőnőhöz a papírokért, majd elmondja.

Egyébként tegnap próbáltam a DVD-ről azt a bizonyos képet a babáról ide bemásolni, de nem sikerült. Mikor rámentem a könyvjelzőre, az onnan oldalra nyíló lehetőségek inaktívak voltak. Lefényképezni nem akarom a képet, mert nem olyan jó a felvétel, azon pedig szerintem semmi sem látszana.

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok csajok!


Ferjem delutanos a heten, igy estenkent suli utan gyalogolnom kell hazaig a metrotol. Nincs messze, de azert igy terhesen kifulladok mire hazaerek. Kb 15perc. A buszra 20 kene varnom, az alatt meg haza is erek nem igaz? :lol:

Kepzeljetek ma vasaroltam egy ket dolgot a picinek.
Tenyleg csak aprosagokat, egy rugdalozot meg 4 bodyt. Olyan jo erzes volt, szinte mint egy kisgyerek ugy örültem neki. Annyi jo dolog van amit szeretnek, de ugye itt van a babonam. Csak a 7. honaptol. Bennem van egy hajszalnyi felelem, nehogy valami baj legyen. Ez a veteles igen mely nyomot hagyott bennem.

Amugy jol vagyok es igen varom a csütörtöki vizsgalatot. Remelem nalatok is minden ok!

Puszi jo ejszakat!
Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Eszti!

Én is vettem már rugit is meg bodyt is. Ne aggódj, nem lesz semmi baj! Én mindig ezt tartom szem előtt. Egyébként én is babonás vagyok, és én is féltem eddig vásárolni. A barátnőm cipelt el, ezért vásároltam. Ő már 1 hónapon belül szül. Én meg azzal nyugtattam magam, hogy azért vettem meg, hogy a bébim már most érezze, hogy milyen fontos nekem, és már most gondolok rá.

Nem igaz?!

jutiboszi
 
 


Sziasztok!


Ahogy elindultunk hétvégén a babakocsit megvenni, bennem is volt egy félsz, hogy mi van, ha történik valami, aztán itt lesz az üres babakocsi. Dehát már van egy szép gyerekem, őt is ki tudtam hordani, másodjára miért ne tudnám?
Mostmár úgy vagyok vele, hogy beszerzek mindent, az utolsó pillanatra sem szeretném hagyni. Ki tudja, decemberben milyen idő lesz. Nem akarok hóban, jégben nagy hassal botorkálni...

Láttam olyan szép rózsaszín bundazsákokat, amire szükség is lesz, de nem mertem megvenni, mi van, ha mégis fiú. Azt nem adhatom rá fiúra. A babakocsiból is volt még piros-bézs-fekete színű, de úgy gondoltam, ez megfelelő lesz mindkettőnek. Az sem mindegy, hogy a sötét nem olyan kényes.

Van egy barátnőm, képzeljétek, akinél terhességi toxémia lépett fel tavaly, és huszonegynehány hetesen szülte meg a babát, 450 grammal. Most gyönyörű kislány! Milyen picurka lehetett.

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok!

Kriszti olvastam egy esetet nem reg az interneten egy forumban. A lanyt ismertem, de csak ugy futolag. Mar volt 2 vetelese, mire ikrekkel terhes lett. Fiu meg lany. A 24. heten elözetes fajasai voltak es korhazba került. Az orvosok mindent megprobaltak, hogy bent tartsak a babakat meg par hetig. Nem jött össze. Megszülettek elve, mindketten lelegeztek par percig aztan szepen elaludtak. Olyan szomoru törtenet. Szegenyek utan a temetest szerveztek. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy nincsen isten. Mert hagyja, hogy szenvedjen igy egy par. Azota nem hallottam a lanyrol, gondolom szörnyü nehez lehet feldologozni.

Bocs, hogy ilyen szomoru törtenetet irtam, de arra akartam utalni, hogy milyen nagy szerencseje volt a baratnödnek es megmaradt a kislanya.
Persze mi mind itt siman atveszeljük a terhesseget :lol: :lol: :lol:
Az a baj, hogy tulsagosan sokat aggodunk es olvasunk a terhessegröl. Igy könnyen jöhetnek a rossz gondolatok!

Puszi nektek Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!

Tényleg nagyon szomorú történet, amit írtál. Nem is tudom, hogyan lehet ilyen tragédiát feldolgozni?! Az emberhez minél jobban hozzákötődik a gyereke, annál borzasztóbb lehet. Ráadásul egyszerre kettő?!

A barátnőm nagyon szerencsés, álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen pici súllyal egy koraszülött baba így kikupálódhat.

Nekem sem szabad semmit olvasnom, mert rögtön beképzelem magamnak is. Aztán minél inkább beleásom magam, egyre jobban bepánikolok. Ebben a streptococcusban bizakodom, hogy most a II. szűrésnél nem lesz jelen a vizeletemben. Bár az antibiotikumot így sem úszom meg a szülés alatt, de inkább, mint hogy probléma legyen a babával.

Igen, mi optimisták vagyunk, és velünk nem történhet semmi baj! Ugye?

Kép

Kép
martyr
 
 


Igen martyr!

Mi optimisták vagyunk! Hát persze, hogy nem történik semmi baj! Odafigyelünk, és megteszünk mindent az egészségünk érdekében. (Most megyek is, megiszom a napi vodkámat, és elszívom mellé, a fél doboz cigimet! Csak vicceltem!!!!!!)

jutiboszi
 
 



Jó reggelt Lányok!

Pár napja iszonyú a közérzetem,nyűgös vagyok,nem tom kipihenni magam,pedig már minden trükköt bevetettem alvás terén!Nagyon gyorsan elfáradok,ráadásul légszomjal is küszködök,mivel kicsi lányom nyomja fel a gyomromat!Étvágyam sincs nagy,vagyis lenne,de ha eszem,utána fáj a gyomrom!
Hát,ez van csajok,befejezem már a panaszkodást,megyek megpróbálok még visszapihizni,aztán 11 felé indulok a védőnőhöz!

Eszti
Iszonyú történet,én nem élnék túl egy ilyen tragédiát az bizti!

Babócák,tessék szépen rendesen viselkedni,és minél tovább bent maradni!!

Martryr
Nagyon szerencsés a barátnőd!
Ne olvasgass feleslegesen! :)

Juti
Remélem megy a pihenés 1000-rel! :wink:

mazsolasyl
 
 


Hát, igen, megy a pihenés! De csak a pihenés. Nem tudok egész nap feküdni, úgyhogy ténykedek, de csak lazán, kényelmesen, óvatosan. Aranyos vagy, hogy aggódsz!

Én is szarul vagyok tegnap óta, nem tudom mitől. Nehezen alszom el, aztán meg nem tudok felébredni. Meg a gyomrommal is van valami. Tegnap hánytam is. Brühüm. Nem teszett a bébinek a reggeli és visszaküldte.

De ma már jobb. Mindenkinek kívánok jobbulást, aki nincs jól!!!!

jutiboszi
 
 


Juti

Szerintem a front is lehet az oka a közérzetünknek!
Voltam a védőnőnél,és a vérnyomim is magasabb,130/80 :?
Mi olyat ettél,ami nem teteszett Neki?

mazsolasyl
 
 


Sziasztok!


Szerencsére a frontok rám nincsenek hatással. Ellenben a terhesség előtt nagyon sokszor fájt a fejem. De megfigyeltem, hogy az előző terhesség alatt sem fájt egyszer sem a fejem. Most néhanapján, de az semmi.

Az én vérnyomásom nagyon alacsony, a múltkor is 110/65 volt. Kérdezte is a védőnő, hogy szoktam-e szédülni?

Mostmár én is érzem, hogy sokszor lassítanom kell. Tegnap és előtte is délután olyan alhasi fájdalom tört rám, hogy kénytelen voltam lefeküdni.

A lábdagadással hogy álltok? A bokám, mintha az utóbbi időben kissé pufibb lenne.
Mennyit híztatok?

Holnap megyek a védőnőhöz, remélem, újabb kilók nem jöttek rám.

Kép

Kép
martyr
 
 


Martyr

Lábpufi van nálunk is!Meg fájnak is a lábaim elég rendesen,mintha nem bírnák a súlyomat!
Eddig 7,5 kg jött rám össz-vissz!Most 72 kg vagyok!
Irigyellek,hogy nem érzed meg a frontokat,sajna én egész pici korom óta.
Én már oda jutottam,hogy napjában kb 3x kell lepihiznem,annyira nem bírok a fáradságtól!

mazsolasyl
 
 


Szilvi!


Én két hete voltam plusz 9 kilónál, így vagyok - voltam - 62 kg. Nem vagyok túl magas egyébként. Nálam továbbra is a lágyékomon a dudor fájogat, főleg, mikor ülőhelyzetből felállok, de aztán alábbhagy.

Így a harmadik trimeszter elején valahogy nem érzem a fáradtságot. Egyik nap kapott el az álmosság úgy dél tájékán, aztán átment rajtam.

Nem tudom, mi van a picurkával, de nagyon mocorog egész nap!

Az utóbbi napokban vettem észre esténként, hogy az előtej kezd beindulni. A fiamnál már félidőtől elég rendesen volt. Nálad nem jelentkezik még?

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok!

En is itt vagyok es total faradt. 2 napje nekem is igen rossz a közerzetem. A tanfolyamot alig birom vegigülni, asitozom. Egyszer biztos szol a tanar, ha unom elmehetek :oops:
Szerintem is az idö lehet a hibas. Itt tegnap ota elegge lehült a levegö.

Jutti tovabbra is jo pihenest, de vigyazz a hazimunkaval. En annak ellenere, hogy jol vagyok egy porszivozas felmosas utan ugy erzem hogy idö elött szülök, le is kell feküdnöm. Ugy vagyok, mint Kriszt, igen faj a hasam.

Holnap beszamolok az ujabb kiloimrol. Ha emlekeztek, holnap nögyogyasz!!!!!! 5 hete 6,7kg-nal tartottam.

Kriszti ne takarits mar annyit! Vigyazzunk magunkra, nem eri meg a faradozas.

Szilvi neked is jobbulast. Remelem hamar elmulik a front.

Jo ejszakat mindenkinek!
Gondoljatok ram egy kicsit holnap delelött 10-kor.
Puszi Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Sziasztok!

Mazsolasyl!

Fahéjas Cini Minis tejjel. Eddig imádtuk, de most úgy tűnik besokallt, és visszaküldte. Reggel nem bírok mást enni, csak ilyen müzliféléket, meg pelyheket.

Nekem is fáj a lábam, meg a hasam is, és én is nagyon, de nagyon hamar kifáradok mindentől. Van olyan, hogy csak arra gondolok, hogy főznöm kell, és már attól kifáradok - előre. :) Pihegek, mint a várandósok. Ja, én is az vagyok! :)

Pussz

jutiboszi
 
 


Ja, én nagyon rossz példa vagyok a kilókra!

Most tartok a 21.hétnél, és már nyikorog a mérleg,ha ráállok! 9,5kg-t híztam. De nem aggódok, mert mielőtt jött a baba, nagyon keveset ettem, és cigiztem is. Most hogy már nem vagyok rosszul, nagyon jó étvágyam lett, állandóan éhes vagyok, és eszek is rendesen. Szerintem ha nem lennék terhes, akkor is ennyit híznék. Apu miután leszokott a cigiről, majdnem 30 kg-t felszedett, ha nem többet!

jutiboszi
 
 


Eszti
Gondolunk Rád,minden rendben lesz,aztán meg hozz képet a picuriról! :lol:

Juti
Ajaj,azt hisz én azt nem bírnám megenni :) Nem csodálkozom,hogy visszaküldte! :lol: Szerintem felesleges a kilók miatt aggódni!Úgyis le fog menni! :)

Martyr
tegnap nálunk is nagy volt a mocorgás,valszeg Ő is érzi a frontot!

Előtej:Hát,Emőkével nekem is volt már félidő tájékán annyi,hogy nem győztem ágyneműt cserélgetni minden reggel!Most még nem nagyon van! :? :( Pedig mindenképpen szeretném szoptatni,minél tovább!

mazsolasyl
 
 


Sziasztok!

Tisztara ki vagyok akadva az orvosra.A babaval minden rendben van szerencsere. Kb 25cm es nem 28 amit 2 hete a masik orvos mert, aki a szerveit nezte meg. Irtam rola emlekeztek? Szoval az a masik doki 390grammosra mondta a babat, akkor a 21. hetben. Ma elvittem az ott mert eredmenyeket az en dokimhoz es ö is ultrahangozott. Az ö gepen hihetetlen 170g volt lathato a 23. hetben. Erre azt mondta, hogy ez teljesen normalis es a masik doki vmit elszamolhatott, mert nem merhet a gyerek a 21. hetben 390g. Hat en hazajöttem es felhivtam azt az orvost, hogy megerdeklödjem mi az igazsag. Persze szabin van szerdaig. UTana meg az interneten es a forumon erdeklödtem. Eredmeny: 21. het kb 398g, 23. het 568g es nem 170g. Felhivtam utana a dokimat es persze nem vallja be, hogy hiba volt nala, meg mindig azt allitja, hogy jo a 170g es ha akarok jöjjek 2 het mulva es ne 4 het mulva, hogy megnyugodjak minden rendben van.
En tudom, hgoy minden rendben van, hisz a masik orvos a rendes sulyt merte 2 hete, de akkor is ki vagyok bukva az en dokimra, hogy nem tudja mennyi kell a sulynak a 23. hetben lenni.
Bocs csajok, de pipa vagyok.

Jutti ne szomorkodj en is elertem a 10kg sulyfelesleget.
Vernyomas 105/64, mint mindig
Remelem mindenki jol van.

Puszi Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Sziasztok!


Eszti: Hát szerintem is valamit nagyon elszámolhatott ma a dokid! Én a 4D UH-n voltam betöltött 23. héten, és akkor mondta az orvos, hogy súlya kb. 600 g. A 170 g tényleg nagyon kevés.

Az orvosok márcsak ilyenek, ha hibáznak, azt nem képesek beismerni.
Ma a magyar dokidnál voltál? Két hete miért másik orvos UH-zott? A genetikai UH-t más csinálja? (Ezek szerint avatottabb szem.)

Ma voltam a védőnőnél. Megint feljött rám 1 kiló, így vagyok 63 kg. Összesen 10 kg a többlet eddig.

Rá se rántsunk a kilókra, majd leolvadnak!

Kedden reggel 8-ra éhgyomorra kell mennem a II. szűrésre.

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Kriszti!

A genetikai vizsgalatot mas csinalta, mert az en dokimnak (magyar) nincs ilyen jo gepe. Amugy az adatok amiket merni szoktak jok, en is utana tudtam nezni. Otthon hogy vannak ezek az adatok a kiskönyvben? En leirom az enyemet,hatha azonos a tietekkel. BPD 59, FOD/KU72, ATD55,APD/AU18.0,FL/HL42.Tehat vmit elszamolt a sulynal. Na mindegy. Te a 29. hetben 10kg-nal vagy en a 23.hetben. :lol:

Puszi Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Én meg a 22. hétben vagyok majdnem 10 kg-nál. De azt mondják, nem látszik! Nem is zavar. Majd letornázzuk, igaz?

Eszti!

Tényleg bosszantó lehet a dokid viselkedése. Szerintem menj vissza 2 hét múlva, vagy menj másik dokihoz. Nálam eddig minden rendben volt, de ha észrevenném, hogy tévedett, biztos átmennék máshoz!

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Eszti: Biztosan a dokid régimódi gépe nem tud jól számolni. :? A mi terhesgondozási kiskönyvünkben - úgy emlékszem - nincsenek átlagértékek feltüntetve.

Megnézem az enyémben a mért értékeket, de úgy látom, a 23. heti UH-n mérteket nem is írta be, csak a 20. hetit tudom leírni:
- BPD: 48 mm,
- HC: 172 mm,
- AC: 144 mm,
- Femur hossz: 31 mm
- magzatvíz: közepes mennyiségű.

Még leírom, hogy a 4D-n miket mértek. 23. hét + 6. napon voltunk, (a mértek szerint 23. hét + 4. naposnak feleltünk meg):
- BPD (fejátmérő): 57 mm,
- HC (fejkörfogat): 214 mm,
- AC (haskörfogat): 184 mm,
- FL (combcsont hossza): 39 mm.

A tiédnél némelyik rövidítés számomra ismeretlen. De a babád nagyobb! Legalábbis a fejátmérője és a combcsontja.

Nekem azt soha nem szokta a doki megmondani, hogy mekkora a súlya. Az előzőnél is - 8 éve - csak úgy saccra mondta, hogy kb. ennyi lehet.

A múltkor találtam egy jó weboldalt, ahol hetekre levetítve voltak megadva mindenféle méretek, de valahová eltűnt. Majd megpróbálom újból megkeresni.


Juti: Te mikor mész UH-ra?

Kép

Kép
martyr
 
 


Sajnos nem találom már azt a bizonyos oldalt.

De ajánlok egyet, ami érdekes: A Google-ba ezt kell beírni: A születés előtti fejlődés biológiája. Nézzétek meg!

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Kriszti!

Köszi, hogy megnezted. Az adataink szinte megegyezznek. A lenyeg legalabbis. Szoval ez a hülye pasi nem tudja mennyi kell a sulynak lennie. Komolyan gondolkozom, hogy cserelek orvost. Mar elegem van belöle. Semmit nem ir fel amit kerek, allitolag nem lehet. Menjek a haziorvoshoz. Kerdeztem tegnap ezt a cukortesztes vizsgalatot. Ö nem csinal, menjek a haziorvoshoz. A pajzsmirigyemre szedek gyogyszert a terhesseg ota es itt ugy müködnek a biztositok, hogy ilyen esetben a nögyogyasznak kell felirnia nem pedig a haziorvosnak.
N mindegy, nem szabad aggodnom, nem tesz jot. Tudom a baba jol van, hisz lattam meg erzem rendszeresen.

Puszi Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!

Még most sem késő váltani, érdeklődj valami megbízható doktor után, ha úgy érzed, nem vagy jó kezekben. Az sem mindegy, ki kíséri majd a szülésedet. Vagy fogsz választani szülésznőt? Nálatok szokás vagy lehet?

Én szülésznőt nem hiszem, hogy fogok, bár ajánlottak egyet. Aki lesz épp ügyeletben, az lesz.

Többiek merre vagytok?

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Kriszti!


Itt korhazat szoktak valasztani, amelyik eppen közelben van, meg szülesnöt. Az en dokim nem szülesz, legalabb is nem tudok rola. Szülesznöt sem valasztok aki epp ügyeletben lesz.
Szerdan erdeklödöm annal az orvosnal aki szimpi volt, addig szabin van. Amugy lenyugodtam mar.

Hol vagytok többiek?

Puszi Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Eszti!

Akkor milyen orvoshoz jársz, van olyan is, hogy csak nőgyógyász? Vagy netán csak terheseket gondoz? Nálatok ismert fogalom a hálapénz?

Fáj a hasam alul, remélem, nem lesz semmi bajom.

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztooooooook! :)

Eszti
Szerintem is válts dokit!Veszteni nem fogsz,legfeljebb jobb dokid lesz!
:)

Kriszti
Szerintem ne aggódj,(én is azt csináltam)tegnap nekem is fájt,már kétségbe voltam esve!De mára már jól vagyok!Lehet,hogy ezek már jósló fájások?:oops:

Emőkével nem választottam szülésznőt,az volt,aki épp ügyeletes volt!Dokim volt,bár Emőke korán és olyan gyorsan ki akart bújni,hogy még a dokinak sem volt ideje beérni,így az is az ügyeletes volt!Most Ő a fogadott dokim! :)
Szülésznőn most gondolkodom,de nem ismerek senkit Starjánba,így még érdeklődnöm kell.Majd megkérdezem dokit,ha megyek legközelebb,javasol-e valakit!

mazsolasyl
 
 


Szia Kriszti!

Persze, hogy van csak nögyogyasz. Elötte is jartam hozza es a terhesseget is ö követi(követte) nyomon. Itt nem kell ahhoz jarni akinel szülni fogsz. De lehet igy is orvost keresni, hogy ö legyen a szüleszorvos is. Itt szabad minden teren a valasztas. Ez jo.
Megeröltetted magad? Vegyel be magneziumot, hatha a hasad nö. Tagulnak a szallagok. En rendszeresen szedek. Majd irj hogy vagy es pihenj le.

Puszi

Kép

Kép
eszti78
 
 


Sziasztok!


Délután lefeküdtem, néztem egy filmet, kicsit el is aludtam rajta. Talán megerőltettem magam: délelőtt lehúztam az ágyneműket, utána kimostam őket, plusz egy másik adagot is. Lehet, hogy vissza kell vennem magamból.
Rettegek attól, hogy mostanság beinduljon a szülés. Még olyan picike lehet. Még legalább a 36. hétig várjon...

Mazsolasyl: Reméljük, még nem a jóslóak. Bár azt sem tudom, hogy az milyen. Az elsőnél nem emlékszem rájuk.

Gyarmaton ki volt a szülésznő, akihez kerültél? Én név szerint nem ismerem, de egy alacsony termetű szőke nő volt. Úgy idegesített, hogy mialatt én majd meg haltam a szülőágyon, ő mellettem a Kiskegyedet olvasta.
Most ajánlottak egyet, aki helybéli származású, de úgy gondolom, hogy nem kérek meg senkit.

Kéjgázt használtál a szülés alatt? Egy maszkon át kellett szívni, de nekem nem nagyon csillapította a fájdalmat. Olvastam homepátiás bogyókról, amit vajúdás közben lehet szedni. Arról hallottatok?

Kép

Kép
martyr
 
 


Kriszti

Vegyél vissza a tempóból!

A szülésznő nevére nem emlékszem,de az lehetett,aki Neked!Nálam tök aranyos volt.Csak ne evett volna kovászosubit,azóta is azt kívánom!:)De másnap kaptam egy üveggel!:)
Nem használtam a gázt,mert nem használt,de még az érzéstelenítő sem akkor ,mikor kellett volna!
Engem az bosszantott,hogy mialatt én kínlódtam,a párom,meg a doki vadászvicceket meséltek! :) Nagy vadászok mind a ketten! :) Azt sem tudtam sírjak,vagy nevessek :)
Én is félek a 35.hét előtt szülni!Remélem legalább Karácsonyig kibírjuk,utána aztán nem bánom! :)

mazsolasyl
 
 


Sziasztok!

Szilvi, Te melyik napra vagy kiírva? Úgy néztem, pont egy héttel későbbre, mint én, akkor január 3-ra?

Egyébként a szülésznőre, aki nálam volt, én sem mondhatok semmi rosszat. Nem nagyon beszélgettünk, mert délelőtt 3/4-ed 11-kor bekötötték az oxytocint, utána jöttek a fájások, és én leginkább magammal voltam elfoglalva. Annyira nem érdekelt senki és semmi. Mikor már nagyon padlón voltam, kaptam egy fájdalomcsillapítót a fenekembe, de nem rémlik, hogy enyhült volna a fájás tőle.

Minden nap az jár a fejemben, vajon hogyan fog megszületni, megint annyit kell kínlódni?!

Ti vesztek majd sterilizálót és mellszívót?

Többiek hol vagytok?

Kép

Kép
martyr
 
 


Jó reggelt Csajok!

Kriszti
Aha,január 3! :lol: Már nincs olyan messze! :lol:
Én a sterilizálót meg a mellszívót is megvettem!
Szerintem a sterilizáló nem égetően szükséges,de a mellszívó jó,ha van!Én mikor Emőkével voltam bent a kórházba,az egész osztályon egy hordozható állványos izé volt,amire kb 10-en vártunk!

mazsolasyl
 
 


Sziasztok,

itt vagyok en is. Sajnos ferjem dolgozik igy egyedül töltöm ezt a szep vasarnapdelutant. Pedig jo lett volna setalni menni. Azt hiszem delutani alvas lesz belöle :lol: .
Most nyomtattam ki az internetröl par dolgot, mit kell a babanak venni. Annyi minden dolog van, hogy lista nelkül biztos elfelejtenek valamit. Meg persze nem vasarolok.
Vegül is arra az eredmenyre jutottam, hogy orvost fogok cserelni. Mindenki azt ajanlotta eddig akivel beszeltem erröl. Titeket is beleertve.
November közepen hazautazunk mar ugy varom,.Aztan szülesig mar nem megyek sehova. Utana ugyis sok latogatonk lesz.

Puszi szep delutant
Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Sziasztok!


Szilvi: A sterilizáló csak a héten ütött szöget a fejembe. Egyszerűbb lehet, mint kifőzőcskézni a dolgokat. Azt nagyon nem szerettem. Ráadásul csupa vízkő lett minden. Néztem az Avent márkájút, nem túl olcsó.
Szilvi, Neked milyen van?

A mellszívóval bajban vagyok. Az előző gyerekemnél kaptam kölcsön egy Medelát, az nagyon béna volt. Meg olyan sok tejem nem is volt, Marci csak 5 hónapos koráig szopizott, utána nem kellett neki.
Szintén Aventosat néztem, sok jót írnak, mondanak róla. Csak attól tartok, hogy netán nem lesz tejem valamilyen okból kifolyólag, aztán kiadok 15 ezret rá.

Gyarmaton a kórházban emlékszem arra a mellszívóra, egyszer én is próbálkoztam vele, de nem sikerült.

Eszti: Nálunk is szép idő van, holnapra már nagyon hideget jósolnak.
Tényleg sok mindent kell megvenni egy babának. Főleg ha az ember mindenből újat vesz. Itt arra gondolok, hogy nekem maradt sok ruhácska plusz egyebek a fiamról, így arra nem kell költeni.
Én is írtam listát, még sok mindent be kell szereznem.

Azt olvastam, hogy a szülés közeledtével a kismamákban beindul a fészekrakó ösztön. Én is ilyen vagyok, addig szeretnék mindent rendben tudni. Úgy döntöttem, a jövő héten elkezdem átmosni azt a temérdek ruhát, majd kivasalni.

Kép

Kép
martyr
 
 


Kriszti
Én innen rendeltem a sterilizálót,meg a mellszívót is!A sterilizáló Brevi,a mellszívó meg Campol.Szerintem jó dolgokat kaphatsz itt,és sokkal olcsóbban!És van,amelyik tényleg szinte vadi új!Ja,vettem itt egy bébiőrzőt is!


http://www.teszvesz.hu/28461_muszaki_cikk.html


Hát,nekem is mostanában az a legnagyobb bajom,hogy még nincsenek itthon,amiket megvettünk,és nem vagyok tőle túl nyugodt!Én már átmostam a babarucikat,meg ki is vasaltam :lol: Nekünk mindent újra kell venni,mert annó Emőke ruháit mind szétosztogattam.
Lehet,hogy butaság,de én már azokat a dolgokat is elkeztem összepakolgatni,ami majd kell a kórházba :oops:

mazsolasyl
 
 


Szilvi!

Dehogy butaság. Én a héten megyek Gyarmatra, megpróbálok beszerezni néhány dolgot, és lassan én is készülődök.

A gyarmati bababoltokban jártál mostanában, ott szerinted lehet kapni a fentiekben említett dolgokat? Vagy érdemes nagyobb helyeken keresni? Mindjárt megnézem a teszvesz. hu-t.

Kép

Kép
martyr
 
 


Kriszti
Gyarmati bababoltba egyikben sem voltam,de szerintem ami a Tábornok során van,tudod ott majdnem a kereszteződés sarkán,na,ott bizti van,csak jó borsos áron!Sőt még a nagyobb helyeken is drágák!
Na,találtál valami jót?

mazsolasyl
 
 


Rákattintottam az oldalra, rájöttem, már valamikor jártam ott. Vannak jó dolgok, de nem igazán értem, hogyan is működik ez a licitálás.

Még eszembe jutott, hogy Te légzésfigyelőt is vásároltál, vagy bébiőrzőt? Úgy látom, manapság sokan vásárolják ezeket a dolgokat.

Kép

Kép
martyr
 
 


Bébiőrzőt :) Nem tom vegyek-e légzésfigyelőt!Van,aki azt mondja,hogy jó,mások meg azt,hogy nem!
Te veszel?

mazsolasyl
 
 


Ja,ha gondolod segítek a licitálásban?Regisztráltál?

mazsolasyl
 
 


Most találtam egy vadiúj Avent mellszívót. Kikiáltási ára 1 Ft, licit nélkül 8.000 Ft. Még 3 nap van.

4-en már licitáltak rá, a legnagyobb összeg: 5 Ft. Létezik ilyen? Szerinted licitáljak én is? Ez nem valami behúzás?

Kép

Kép
martyr
 
 


Aha,megnéztem!
Igen van ilyen,nem behúzás,de ez minimáláras,ami azt jelenti,hogy csak akkor nyered meg az aukciót,ha elérik a minimálárat,és te teszed a legmagasabb ajánlatot!Azon alul nem kapod meg!Bár,ha engem kérdezel,a 8000 Ft sem sok érte,mert nagyker ára is 13000.
Ja,és ha szeretnél vásárolni,bármit, csak az utsó napon licitálj,ha még mindíg megéri neked!

mazsolasyl
 
 


Ja,ha licit nélkül megveszed,akkor tuti a Tiéd!

mazsolasyl
 
 


Mindjárt regisztrálok, csak közben msn-ezek.

Kép

Kép
martyr
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: