Új privát üzeneted érkezett!

Tappancs, én is csak ritkán és gyengén érzem, szóval aggodalomra semmi ok. Te is fogod, nyugodj meg, emiatt ne aggódj.

A hasfájásod nem az lehet esetleg, hogy érzed, ahogy nő a méh, attól vannak enyhe fájdalmak.

Amúgy tegnap krumplistésztát csináltam, aztán tepsibe raktam, tettem rá bacont és beraktam megsütni. Valahogy megkívántam, nagyon jóllaktam belőle, ráadásul a fiúk is szeretik.

Igyekszem többször ideülni, csak nem megy annyiszor, ahányszor szeretném.

Jó hétvégét Mindenkinek!

KépKép
gitti
 
 


Gitti gyönyörűek a fiúk :P .Remélem tényleg azért fáj ma pl még nem csináltam semmit mert nembírok flállni annyira görcsölök s egyedül vagyok most 2 napig mert apa dolgozik.Félek, nehogy baj legyen, mert az elején is sokat görcsöltem aztán volt pár hét amikor nem és most újra.Ha őszinte akarok lenni félek most egy kicsit mert ...nem akarok rosszat átélni... :cry: .Mennem kell mert nembírom ülve se mindenkinek jó hétvégét :wink: .Igyekszem összeszdni magam és főzök valami kajcsit.Holnap mag magcsinálom a krumplistésztát ahogy írtad.Kiváncsi vagyok mit szólnak hozzá.Ha nem csalnak az érzékeim ma éjszaka hanyatt fekve éreztem olyasmit mintha belülröl gyalogolna a picuri a hasfalon.Remélem Ő jól van.
Puszka mindenkinek

tappancs28
 
 


Jajj Tappancs, most aggódom érted..
Remélem hamar elolvasod a levelem, kezdj el szedni azonnal 3*3 szem Magne B6-ot, vagy igyál naponta 3-szor magnézium pezsgőtablettát, attól függ melyik van otthon. Nekem, ha fáj a derekam, vagy görcsölök, csak azt szabad, sőt kötelező akkor is szednem, ha nem fáj semmim. Orvosi utasításom van rá, úgyhogy próbáld ki és fekvés, tudom, nehéz megoldani, de most a baba az első.
Jó, én is csak beszélek, ahhoz képest, hogy fel sem szabadna kelnem, de akkor hogy lenne mosott ruha, tiszta tányér, stb.stb.stb. ugye folytathatnám?
Ha nem múlik sehogy, hívd a dokid, beszélj vele és irány a kórház...

Írjál, hogy vagy, drukkolok, hogy minden rendben legyen!!

szia

KépKép
gitti
 
 

 
 

Köszönöm Gitti !

Kedves vagy én is magne B6-ot szedek 3*2-t de megpróbálom a 3*3-at mert hétvégén senkire se tudok számítani ha hétfőig nem múlik akkor hétfőn bemegyek a kórházba mert ez így érdekes :( ,de ma megfőztem holnap meg csak melegítek és fekszem egésznap.Majd hétfőn írok legközelebb szerintem addig pihizek.Puszka és köszönöm 8)

tappancs28
 
 


Szia Tappancs, emeld az adagot, drukkolok és vigyázz magadra, pihenj sokat!
pusza

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!
Én 14 hetes kismama vagyok Paksról. Július 21. a szülés várható időpontja.
Írjatok nyugodtan.
bekesi22
 
 


Szia, mesélj magadról egy kicsit és üdv a csapatban! Gyerkőc/gyerkőcök vannak már neked vagy az elsőt babát várod?
szia

Tappancs hogy vagy??
Többiek???

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

Megvolt az UH, hatalmas élmény volt látni!
Mindenkinek azt javaslom, ha teheti, menjen el!

Íme a kisfiam(!!!!) :lol: :lol: :lol: :
14 hetesen, és 2 naposan.

Kép

Kép


Tappancs!
Ugye jól vagy??!!!
Vendég
 


Hát Maria minden elismerésem! A fiúhoz meg gratulálok külön, édes gyerek, már most leveszi az embert a lábáról!
A lényeg, hogy megnyugodtál és boldog vagy!!

hali

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok lányok !

Bocs de csak most bírtam felkelni és ide jönni a géphez.Aranyossak vagytok, hogy gondoltok rám :wink: .Jól esik.

Gitti:
Az adagot megemeltem így tényleg jobb, van amikor csak tompán érzem de általában egésznap fekszem csak etetni kelek fel a gyerkőcökhöz. Most döbbentem rá mennyire szerencsés vagyok, hogy ekkora kisfiam van és ennyire jófej kislányom 8) .Szépen elvannak, ha a kicsinek kell valami a nagy készségesen segít neki és eteti, itatja, wc-n segít neki,popsitörlésben kézmosásban...
Angyalok.

Bekesi22:
Üdv ebbe a kis csapatban jó helyre cseppentél, mondj valamit magatokról!

Marcsi:
Gratulálok a fiúcskához :P ! Sok örömet hozzon akár atöbbi kicsike, jó egészséget neki ill. nektek!
Mit szólt a család a férfiúhoz?


Nos mennem kell nem bírok többet ülni, s a fürdetés még hátra van.Hál istennek holnap apa itthon lesz már :), azt hiszem mostanában nem örültem ennyire a hazajövetelének. Tudjátok olyan lelkiismeret furdalásom van a gyerekekkel szemben, mert nagyon ingerült vagyok és nembírok mit kezdeni a helyzettel, csak fekszem és agyalok, meg próbálok dumcsizni a bébihez, hogy nehogy felmerje adni a játékot, mert nagyon össze akad a bajszunk.
Hát remélem érti, ma azért jóval jobban éreztem magam mint tegnap.Viszont holnap felhívom a dokit ez még is mennyire normális.Remélem nem akad ki, hogy zaklatom két hetente(múltkor mikor ónoseső volt zhanyatt estem és kiugrott a bokám, szerintem a törpje tele már velem :) ).

Holnap jövök, legyetek jók!
Puszi mindenkinek

tappancs28
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm az elismerő szavakat!

két nagy lány után igazi csoda, hogy talán kisfiú lakik a pocimban.
El sem merem hinni.

Tappancs!

Nagyon vigyázz magadra!
Feküdj nagyon sokat, holnap pedig irány az orvos!!!!
Vendég
 


T.Maria!!!

Ez fantasztikus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok lányok,

Tappancs fekvés és doki feltétlenül. Figyelj, hívjad ha bármi van, szép is lenne, ha még neked kéne meggondolni, hogy ugyan miért zavarod ennyit, ugyan már! Doki, ez a dolga, hogy segítsen, neked meg az, hogy megnyugodj.
Amúgy a fiúk nekem is sokat segítenek, szóval én is igyekszem pihenni és amit te, erősíteni a babát, hogy kitartson.

Kislány mi újság veled? Rég meséltél...

Képzeljétek éjjel begörcsöltem. A hasam jobb oldalán a belső varratom nagyon fáj, érzékeny és egy kicsit duzzadt, ez görcsölt be, de úgy, hogy kisugárzott a jobb lábamba és körbe a derekamba. Remélem nem fog gondot okozni. Már ott tartottam, hogy húzok be a kórházba, de 1-2 óra elteltével szűntek a tünetek. Holnap úgyis talizom a dokival, addig még jó lenne kihúzni valahogy.

Mindenki vigyázzon magára, sziasztok!

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok Mamikák!
Engedjétek meg, hogy így virtuálisan átnyújtsam a szórólapomat:
http://www.tiger.hu/robi/anitja.jpg
...akit érdekel kismama jóga az V. kerületben...
További jó pocakosodást! :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Csajok, el vagytok tűnve!!!! halihóóóóó :?: :?: :?: :?:

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok lánykák!
Bocs eltüntem de sajnos oka volt :( .Nagyon fáj a pocóm és délután a fiamat levittem edzeni és mikor haza jöttünk elmentem pisilni mikor is észre vettem , hogy véres a betétem.Hívtam a dokit aki mondta szedelőzködjek s menjek a kórházba, megvizsgál az ügyeletes és Ő reggel Velem kezd, mert most nemtud vissza menni.
Hát ekkora görényt a világ nem hordott a hátán mint ez az ügyeletes...Mindenk dúlt fúlt a méregtől, hogy fájt a vizsgálat, hogybunkó volt stb-...semmit nem mondott uh-nál se vizsgálatnál se csak rámparancsolt, hogy hol várakozzak és kitett a kórházból, hogy szedjek nospát és igyak sokat meg pihenjek.Szerintetek 2 gyerek mellett?
Amúgy is feküdtem egész eddig mit tegyek még? A nővér mondta, hogy nyugi a babóca állítólag jól van.
Szóval holnap megint kórház megyek a sajátomhoz mert szeretném tudni a vizsgálat fordítását mivel latinul nem tanuiltam :cry: . Szerintem a fogadott doki is ki fog akadni, hogy reggel nem talál ott, mivel vidéki vagyok és 21.00-kor kiraktak stb ...amit nem bánok mert mg reggel is látni kellett volna ezt a majmot akkor biztos elkaparom magam önkéntes alapon.
Szóval gondoljatok rám és szorítsatok!!!!!
Ja a vérzésrwe az volt abeszólás, hogy biztos megeröltettem magam.Mire megkérdeztem, hogy ha napok óta fekszem akkor mégis mibe eröltettem meg magam??????????
Na erre már nem volt okostojásnak válasza. Kész vagyok senkinek nem kívánom ezt senkinek!!!!4
Pusz mindenkinek legyetek jók ha holnap nemjövök akkor kórházban pihizek .Igyekszem jelentkezni sziasztok :wink:

tappancs28
 
 



Szia Tappancs

Szorítunk neked! Biztos minden rendben lessz, csak ne idegeskedj! Vigyázz magadra!!!

Kép
dittke
 
 


Tappancs, nagyon sokat gondolok rád, tudom, hogy mit érzel, de a lényeg, hogy nyugodj meg és legyél te is bunkó azzal az orvossal, aki hozzád az! Ne hagyd magad, neked megvan a saját dokid, ő legyen normális és figyeljen oda rád.

Ha tudsz jelezz, kíváncsiak vagyunk hogy vagy és nem lesz semmi gond.

puszi

KépKép
gitti
 
 


Dittke mi újság veled? szia

KépKép
gitti
 
 


Szia Gitti!

Én jól vagyok. Pénteken voltam vérvételen, most várom az eredményt. Remélem hamar meglessz. A védőnő nem mondott semmit, hogy majd telefonál, vagy én érdeklődjek. Csütörtökön meg mennem kellene uh-ra.
Pici lányom lebetegedett a hétvégén, így eggyütt vagyunk itthon. Szegénykém be van rekedve, alig van hangja.
És te hogy vagy? Mikor mész a dokihoz? Írj, hogy mi volt!

Szia

Kép
dittke
 
 


Szia Dittke, hát kérlek ma megyek este uh-ra, utána tudom mondani, hogy rendben van-e minden. Nagyon remélem. Jó lenne egy kicsit pörgetni az időt, még olyan sok van vissza, félek, nehogy baj legyen.
Annyira mondogatták nekem az orvosok, hogy gyakorlatilag 40% alatt vannak az esélyeim, hogy végigvigyem a terhességet, nehéz így lelkileg végigcsinálni ezt az egészet, próbálom tartani magam, de néha nem megy.

Pici lányodnak jobbulást kívánok, reméljük hamar meggyógyul :wink:

pusza

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

Meg tudnátok nekem mondani, hogy a 18. geti genetikai ultrhangra bejöhet-e az apuka. Eddig mindig a dokim magánrendelésén voltunk uh-on, bárom mindig bent volt, de most a MÁV Kh-ba kell mennünk és tartok tőle, hogy ezúttal kint kell maradni és ettől nagyon kivan. :?

Mi a tapasztalatotok?

Köszönöm!
dóri797
 
 


Szia Dóri, szerintem igen, semmi akadálya nem lehet, még a Máv-ban sem. Amúgy kihez mész genetikai uh-ra és mikor?
Szia

KépKép
gitti
 
 


Gitti, köszönöm a segítséget! :D Még nem tudom, csak jövő hét szerdán jelentkezem be afp után. Úgy tudom, hogy jövő héttől Hajdú drnő csinálja a genetikai uh-ot keddenként.
Tudsz erről valamit?
dóri797
 
 


Sziasztok lányok

Írjatok, hogy mi van veletek! Mi volt tegnap Gitti? Tappancs nem írtál! Remélem minden ok.

Kép
dittke
 
 


Sziasztok lánykák!

Hát tegnap felhívtam a dokimat beszéltünk :( .Sajnos amit mondott nem dbott fel, de próbálom tartani amit kért és fekszem 24 órán keresztül.A vizsgálat eredménye :előrelátható vetélés
Azt mondta a nospát felejtsem el mert több a hátránya mint az előnye, mivel nekem alacsony a vérnyomásom 90/60 - 80/50 ezért az kilőve.Abba állapodtunk meg, hogy pihenek sok folyadékot iszok és minnél több magneB6 ill. magnézium pezsgőtablettát eszem iszom s mellette még elkezdtem Ca pezsitabit is inni._A gyerkőcöket elvitték a nagyszülők, párom megfőzött így csak pihi kaja wc, és alvás szigorúan.
A doki aranyos volt mondta, hogy ne feküdjek be mert felesleges, csak akkor amikor vérzek akkor viszont bentfognak. Hiszen jelen pillanatban semmit nemtudnak többet nyújtani a kórházba se csak nospát vénába, ami nálam nem játszik tehát ennyi.
Próbált nyugtatni, hogy az anyák általában túl jutnak ezen az időszakon ha tényleg fekszenek és pihennek.S hogy nem lesz gond.Orvosi vizsgálat alapján semmi rendellenesség nincs a szervezetben tehát baba jól van méhszáj zárt stb....
S azt is mondta, hogy orvosi szempontból semmit nem tudnak arról mondani mért éreznek görcsöt ill. fájdalmat az anyák mikor ők a tények alapján semmire nemtallnak utaló jelet. S ez tényleg így van mert hívott egy ismerősöm ismerőse s ugyanezt mondta pedig PŐ is nőgyógyász és szülész.
Tehát mostanában nem fogok írni mert fekszem , s nemakarok rosszat magamnak és a babámnak :wink: ezért pihi alvás wc és semmi más. Itthon vagyok ez a lényeg mert a kórházat nem viselem el és ezt a doki is tudja, így örültem mikor azt mondta nem kell befeküdni s nyugodt vagyok mert tudom a kicsik is jól vannak és jó helyen.

Ja és GITTUI MEGMOZDULT A BABÁCSKÁM :P :P :P :P :P :wink: :wink: :wink: :P :P

Muszály rendbe jönnünk, muszály!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Legyetek jók!
Remélem mindenkivel minden rendben nem tudtam visszaolvasni mert nem vagyok jól de majd egyszer összeszedem magam és pótolom.
Hiányzik a veletek való beszélgetés de sietek felépülni és vissza jönni.SZIASZTOK!

tappancs28
 
 


Tappancs, imádkozom érted, hogy minden rendben legyen, ha nem is tudsz írni, talán el tudod olvasni. Sajnos átérzem, min mész keresztül, bíznod kell és betartani az előírásokat. Kemény lesz de menni fog és nem lesz baj, veled vagyok és nagyon drukkolok neked szívből.

Dittke, voltam dokinál, de nem vagyok nyugodt.
Úgy érzem, valami gond van. Akárhogy számolom, kicsi a gyerek.
Pénteken tölteném papíron a 15. hetet, de valójában másfél-két héttel kisebbnek mondják a késői teherbeesés miatt. Viszont az átlagos méretnek megfelelő értékeket sem érem el, még mindig csak 7,3 cm. Ez normális?? Nyugtassatok már meg. Akárhol nézek utána, még egy 11 hetes babának is el kéne érnie legalább a 10 centit.
Rettentően félek, hogy itt a háttérben megint lepényelégtelenség lesz és akkor vége mindennek...
Írjátok meg, hogy nálatok mekkora a baba mérete (crl), had legyen több viszonyítási alapom kérlek,

köszi csajok
sziasztok

KépKép
gitti
 
 


Dóri, Hajdú drnőnél a legjobb kezekben leszel. Az ország legjobb genetikusa és nem azért mondom, mert elfogult vagyok, hanem nekem ő lett a másik kezelőorvosom, ha segíteni kell, csak ő tud, ha visszaolvasol, tudod, mi miatt.

nyugi, profihoz mész, szia

KépKép
gitti
 
 


Gitti: nem tudom, hogy megnyugtatlak e vagy sem, annyit tudok, hogy leírom az én 13. hetes méreteimet:
CRL( ülőmagasság): 68 mm, Bpd:24 mm, TAD: 18 mm, FL: 8 mm, Tarkóredő: 1,5 mm

Tehát ezek alapján én is el lennék maradva méretügyileg, viszont a doki mindent a legnagyobb rendben talált. Nálam napra pontosan a fogantatás időpontj: okt.26 és mindenki okt.12-től számol nekem.

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Gitti!

ahol én szoktam olvasgatni ott a kb.10 cm-t a 14. hét körülre irják. tényleg elég pici, de szerintem ne aggódj. 11 hetes babának nem kell annyinak lennie. a 12. héten kell olyan 6-6,5 cm-nek lennie. tehát ha le is van maradva azért annyira nem vészes! tehát ha le is vagy maradva 2-3 cm-rel ne aggódj! rendellenességet nem találtak. hidd el nekem behozza a lemaradást! utoléri magát. van olyan ismerősöm akinek rendesen növekedett és a 20-25 hét körül állt meg a növekedésben. gondolhatod... egyfolytában uh-ra járt meg vizsgálatra hogy szivhang van-e meg egyfolytában a mocorgását figyelte. ugyhogy tényleg ne aggódj! nincs ő annyira lemaradva!!!! majd ha mész szülni még lehet kisebbnek is örülnél :wink: FEL A FEJJEL!!!!

Kép

Kép
timi1982
 
 


Gitti: én innen hasonlítgattam az adatokat

11-13. hét

Az ülőmagasság
A vizsgálatok során fontos tudnunk a pontos terhességi kort, amit az utolsó menstruáció első napjától számolunk. Abban az esetben azonban, ha a menstruációs ciklus nem szabályos, jelentősen eltér a klasszikus 28 naptól, vagy a kismama nem tudja, hogy mikor volt az utolsó menstruáció első napja, csak az ultrahangra hagyatkozhatunk. A terhességi kort legkönnyebben az ülőmagasságból számolhatjuk ki. A leleten az ülőmagasságot a CRL jelzi, ami az angol Crown-rump length (fejtető-far hossz) rövidítése. Ez az érték 11 hetesen körülbelül 40mm, 12 hetesen 50-55, 13 hetesen 65-70, így egy táblázat segítségével megadható a terhességi kor, amit a leleteken a Grav.s. jelez. Néhányan beleesnek abba a hibába, hogy összekeverik a terhességi kort és a magzat korát. A terhességi kor két héttel több, mint ahány hetes a magzat, tehát ha pontosan ismerjük a fogantatás időpontját (lombik terhesség, hőmérőzés, csak akkor voltunk együtt stb.), akkor ehhez hozzá kell adni két hetet.

A tarkóredő mérés
Az első trimeszteri (a terhesség első harmada) genetikai ultrahang-vizsgálat során mérik a tarkóredőt. A leleteken általában NT (Nuchal Translucency) rövidítésként szerepel, de használják a nucha, tarkóredő, vagy nyakiredő kifejezéseket is. Az NT mérést 11-13 hetesen kell elvégezni. A magzat tarkójánál, a bőr alatt folyadék gyülemlik fel. Bizonyos rendellenességek esetén (Down-szindróma, egyéb genetikai rendellenességek, szívrendellenesség) jóval több folyadék található ezen a területen, így tarkótáji ödéma alakul ki, ami magas NT értéket ad. A tarkóredő értéket általában 3 mm-ig tartják normálisnak, azonban a mért érték sok mindentől függhet. Az egyik ilyen tényező, hogy a tarkóredő vastagsága a baba méretével együtt nő, így természetesen más eredményt kapunk, ha valakinél méréseket végzünk 11, 12, illetve 13 hetesen. Az ultrahang eredményeknél figyelembe kell venni az emberi és egyéb tényezőket, így nem mindegy, hogy ki és milyen készülékkel végzi a vizsgálatot. Azon felül, hogy a mérést végzőnek gyakorlottnak kell lennie, figyelembe kell venni azt is, hogy az egyes szakemberek mérései között következetesen lehet különbség, ezért az eredményt mindig a mérést végző orvos, vagy szonográfus méréseinek átlagához kell viszonyítani. Az ultrahang készülékek között a képfelbontásban van különbség, természetesen minél jobb a felbontás, annál pontosabb diagnózis adható. Sajnos a jó minőségű ultrahang készülékek igen drágák, így sok helyen nincs lehetőség ezek beszerzésére. A tarkóredő mérés során a magzatnak semleges pózban kell feküdnie, mivel ha a fejét előre vagy hátra hajtja, az NT eredmény a tényleges értéknél kevesebb, illetve több lesz.

Orrcsont jelenlétének vizsgálata
Langdon Down, amerikai háziorvos, már 1866-ban lejegyezte, hogy a Down-szindrómás egyéneknek általában kisebb az orruk, de vajon látható-e ez az eltérés az ultrahang-vizsgálatok során? Vizsgálatok igazolták, hogy Down-szindróma esetén később kezd el kifejlődni az orrcsont, így az első trimeszterben (a terhesség első harmadában) még általában hiányzik. Az orrcsont jelenlétének az igazolásával nagyban lehet csökkenteni a Down-szindróma kockázatát, ezért a közelmúltban már pár centrum végez orrcsontmérést. Az első trimeszteri vizsgálat során nincs értelme az orrcsont megmérésének, csak a jelenlétét határozzuk meg. Az orrcsontot a leleten NB-vel szokták jelölni. Az első trimeszteri vizsgálatoknál megadhatók még az embrió egyéb méretei: BPD (fejátmérő), HC (fejkörfogat), AD (hasátmérő), AC (haskörfogat), FL (combcsont-hossz).
18-20. hét

A 18-20. hét között szoktak sort keríteni a második trimeszteri (a terhesség második harmada) ultrahang-vizsgálatra. A mérések hasonlóak lehetnek, mint az első trimeszteri vizsgálatoknál, de ebben az esetben az ülőmagasságot, illetve a tarkóredőt már nem mérik. A méréseken kívül ekkor kell szűrni -az AFP eredmény birtokában- a nyitott gerincet, illetve a koponyafejlődési rendellenességeket. Egy jó minőségű ultrahang készülékkel a nyitott gerinc legalább 95%-ban, a koponyahiány 100%-ban szűrhető, mely rendellenességeket a magas AFP szint is jelezheti. A terhesség korai szakaszában szedett folsav tartalmú magzatvédő szerekkel jelentősen lehet csökkenteni a nyitott gerinc kialakulásának a veszélyét (családtervezés). A 18-20. heti ultrahang-vizsgálat során kell megnézni, hogy a csontok, illetve a belső szervek normálisan fejlődnek-e. Külön hangsúlyt érdemes fektetni az embrió szívének a vizsgálatára, mivel a szív fejlődési rendellenességek genetikai rendellenességre utalhatnak. A 18. héten az orrcsont hosszának a mérésével lehet a Down-szindróma kockázatát jelentősen csökkenteni. Ebben a terhességi hétben az orrcsontnak 2,5 mm fölött kell lennie, de átlagosan 4-5 mm körül van.

Amennyiben az első, illetve második trimeszteres szűrések során mindent rendben találtunk, és a kismamának sincs semmi panasza, rutinszerűen a 30., illetve a 39. hét körül végzünk ultrahang vizsgálatot. Ezeknél a vizsgálatoknál a magzat helyzetét, illetve fejlődését követjük nyomon, genetikai rendellenességre utaló jeleket ilyenkor már nem keresünk.
Istenh

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Köszi lányok, próbálom összeszedni magam és nem gondolni semmi rosszra, de a folytonos aggodalom azért bennem van.
Én is szeretném, hogy rendben legyen minden, köszi a bíztatást és az olvasmányokat!

sziasztok és remélem mindnyájan jól vagytok (babákat is beleértve) :wink:

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

NApokkal ezelőtt írtam egy hosszú levelet Nektek, de elszállt, aztán nem írtam meg mégegyszer.

Gitti kedves, próbálj meg ne aggódni, ha lehet ilyet mondani. Beszéld meg a babáddal, hogy szépen növögessen, hogy minden rendben legyen. Ne gondolj semmi rosszra, ne félj, mert a félelem negatív energiát teremt, az pedig nagyon nem jó sem Neked, sem a Babádnak!!!

Tappancs csak feküdj!! Eszedbe ne jusson felkelni!!! Majd jelentkezel, ha jobban leszel. Addig is gondolunk Rátok mindennap!!!!

T. Maria, hogy vagy? Mi van Veletek??

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Szia Kislány,

köszi a bíztatást, igyekszem és mindent elkövetek, hogy rendben növekedjen a babóca. Veled mi a helyzet? Hogy vagy/tok?

Időnként belegondolok, milyen jó lenne személyesen is beszélgetni, az ember mennyi mindenről tudna dumálni, sokkal egyszerűbb lenne, mint leírni. Ráadásul menne az idő és nem agyalnék én se állandóan.

Megyek, ma jönnek az óvónők családlátogatásra, nagyon hiányzik nekem most a pakolás meg a rendrakás, de már nem tudom őket lerázni sehogy..... :?

Délután még jelentkezem, sziasztok és mindenki pihenjen sokat

KépKép
gitti
 
 


sziasztok!


gitti nem irigyellek! hozzám a védőnő jön pofavizitre! 12 órára jelentkezett be ugyhogy bármikor itt lehet. én is takarítgatás, pakolgatás... de nem vittem tulzásba. nehogy már azt higyje hogy tisztaságmániás vagyok. a végén még hozzászokik :wink: :roll:

Kép

Kép
timi1982
 
 


na igen, de ezek az óvónők csak azért jönnek, hogy mindent jó alaposan végignézzenek, mondjuk hamar le szeretném őket rázni, mondván dolgom is van, mondjuk feküdnöm kéne.....

meglátom sikerül-e

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok csajszikák 8) !

Képzeljétek ma reggel már nem görcsöltem, csak kicsit fájt a hasam de eddigiekhez képest jobb de sokkal jobban vagyok :P . Mindenkit puszilok, legyetek jók.

Gittike
vigyázz magadra Te is és ne idegeskedj szépen fejlődik a babád, biztos nem lesz gond.
Ovónők hozzánk annak idején nem mertek bejönni két kutya miatt most már lánykám miatt kéne jönni de at idén se lesz alkalmuk :lol: .

A védőnőt meg megkérdeztem miért nem jött ki mikor megszületett a lányom? Erre nem felelt én meg felajánlottam, hogy most se szükséges,hisz nem kiállítási tárlat a házunk és újjat nem fog mondani így a harmadik előtt.
Erre fel jófej módjára közölte sajnos nem néz szívhangot .Így minden hónapban úgy várjuk a dokival való találkozót mint a messiást, mert akkor látjuk a mi babácskánkat.


Lánykák megyek mert nagy a szám de most megint érzem a pocómat és nem akarok bajt.

Mindenki vigyázzon magára és maradjatok egészségessek.
Szép napot sziasztok

tappancs28
 
 


Tappancs, irány vissza az ágyba!!!
Még pihizned kell!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Én is most azt teszem, picit nekem is fájdogál a hasam.

Gitti, köszönöm, mi jól vagyunk! Most csak hányingerrel küzdök, de alapjában véve már jól vagyok.
Kb. 3 hét múlva megyünk 4D-re amit már nagyon várok!!!

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Tappancs, ne szórakozz, irány az ágy, csatlakozom Kislányhoz!! Nem szabad kockáztatni kicsit se. Vigyázz magadra, hogy jól is legyél ill. legyetek.

Kislány ugye te is pihizel??? Nyilván a rókacsalád látogatása után...
A lényeg, hogy jól vagytok, csak így tovább, az uh meg hamar eljön, nyugi

sziasztok

Ja, végre elmentek..... :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Már alig vártam, de ebből nem lesz rendszer, azt garantálom...

KépKép
gitti
 
 


Hahóó! Sziasztok!

Írtátok , hogy az óvónéni látogat. Az meg miért???? Ez olyan, mint a védőnői kötelező látogatás????

Gitti, én igezn, pihizgetek. Bár tegnap egész délelőtt sütöttem, álltam a konyhában, és bizony kora délután már fájt a ahasam. Úgyhogy most pihi ezerrel. A kis poronty jelzi, hogy anya most elég volt a munkából!!! Tessék pihizni velem!!!! :lol:

Gitti, Neked hogy telnek a napjaid? A fiad ovis már???

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Én július 5-re vagyok kiírva. Tehát elég az elején. De szívesen csatlakoznék hozzátok, ha nem gond, ha így is júliusi kismaminak számítok. :)

kolcsek
 
 
 
 
 
 


Sziasztok csajok!

Kislány igen, nagyfiam, Máté már nagycsoportos ovis, ez az óvónős látogatás meg kötelező legalább egyszer. Pech, hogy novemberben váltottunk ovit, úgyhogy azóta hessegettem a találkozót, mindig kitaláltam valamit.
Szerencsére nem olyan sűrű a dolog, mint a védőnős, azzal legalább az ember tud beszélgetni, ha olyan, az óvónők esetében viszont nálam a helyzet, hogy felveszem a bájvigyort és alig várom, hogy elmenjenek. Legalább túl vagyok, nem akartam, hogy esetleg a gyerekkel szórakozzanak. Akkor pipa lennék.
A napjaim nagy részében én is pihizek, kisebbik fiam még itthon van velem, szóval nem unatkozom ettől függetlenül. Délután, mikor már mindkét gyerkőc itthon van, akkor beindul a menet, adnak hangot.

Kolcsek szia, üdv a csapatban mesélj magadról egy kicsit. Danidnak jó időben lesz tesója. Tudsz azért pihizni egy keveset mellette?

hali mindenkinek

KépKép
gitti
 
 


sziasztok,
kissé eltűntem, de újra itt :)

sajna visszatértek a pecsételgetések, de tegnap voltam dokinál és minden rendben :)

remélem nálatok is! kitartás!

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Gitti!
Köszönöm az érdeklődést. Pihenni egyáltalán nincs időm. Dani nagyon energikus, össze-vissza szaladgál a házba, és esik-kel. Jól el van egyedül, de szeretek vele játszani, sétálni. Ha alszik, akkor meg itt a házimunka. De nem panaszkodom, jól vagyok. Talán az első egy hónap nehéz volt, de most tele vagyok energiával, pedig Dancsi sajnos még mindig kel éjszaka enni. Nem tudom róla leszoktatni. Én 28 éves vagyok, és 17 hetes terhes. Hétfőn megyek uh-ra, akkor elvileg már fogjuk tudni, hogy fiú vagy lány az új családtag. a fiam egyébként vasánap lesz 11 hónapos, és hivatalosan Dániel Felíciánnak hívják. A tesó nevét még nem tudjuk, majd ha már tudjuk a nemét, akkor kitaláljuk.
A fiamat egyébként a Schöpf-Méreiben szültem, ami sajnos bezárt, és az összes orvos átment egy magánkórházba, ami ráadásul messze van tőlünk. Úgyhogy még nem tudom, hogy hova és kihez menjek át. Ráadásul sajnos császárral szültem hirtelen fellépő toxémia miatt, így olyan orvost szeretnék találni, aki vállalja, hogy most megpróbáljam a természetes szülést, ha minden oké. Nehéz. Már maga a váltás ténye is. Esetleg ha van tippetek, szívesen venném.
Láttam, hogy aggódsz a babád méretei miatt. Én még csak 12 hetes uh-n voltam, akkor volt 62 mm a crl. Szerintem ne aggódj! Igaza van Timinek, ha rendellenességet nem találtak, akkor nincs gond. Ráér még nőni. :).

Kislány, Tappancs!
Én most nem keményedek, de a fiammal az 5. hónaptól elég gyakran. Elkezdtem kismama jógára járni. Nem hittem benne, de segített. Ha van lehetőségetek, próbáljátok ki. De az is nagyon jó volt, ha leültem, kényelmesen hátradőltem, és mély hasi lélegzetet vettem, majd lassan kifújtam. Próbáljátok ki, hátha nektek is segít. Magne B6-ot nem szedtem csak 3 hétig, mikor annyira begörcsöltem a munkából hazafele, hogy lépni sem tudtam. Akkor megijedtem. Bár elég stresszes, pörgős helyen dolgoztam. Az biztos nem tett jót. Pihenjetek sokat és vigyázzatok magatokra és a babátokra!!!

kolcsek
 
 
 
 
 
 


tappancs:
én most végigfeküdtem 1 hetet..azt hittem megörülök, de ettől elállt a vérzés..tudom, h gyerek mellett ez nagyon nehéz, de sajnos muszáj. én már csak pár hétig dolgozhatok..de nekem ez lesz az első, és nem akarom elveszíteni..sajna már egyszer megtörtént és elég nehéz volt feldolgozni.
ebben a terhességben most ez már a 3.-ik pecsételgetésem, és én is bevagyok tojva, de ha tehetek ellene akkor az az, h kímélem magam.

szóval kitartás, meglásd minden jó lesz, de ígérd meg, h minél többet pihensz!


¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok, termelékenyek vagytok, ha egy kicsit nem ülök ide.

Mia Drága, sokszor gondolok rád is és nagyon drukkolok, de jó lenne, ha már nem dolgoznál, csak pihennél. Ahogy írtad is, valóban nem kellene kockáztatni, csak magadra és a babára figyelni fekvés közben.

Kolcsek, tudod az én Danim is írtó pörgős, lehet, hogy a névvel jár??? Ahány Danit ismerek, valahogy mind ilyen... ami természetesen jó.
Amúgy az enyém kos, úgyhogy gondolhatod.... épphogy nincs szarva :twisted: , ugyanakkor imádnivalóan erőszakos, főleg a bátyjával.... :D
Én amúgy 26 vagyok és nagyon élvezem, hogy fiatalon lettem anya.
Amúgy köszönöm a bíztatásokat, igyekszem erős lenni, de annyi rossz volt már, hogy egy "kissé" pesszimista vagyok magammal szemben.
Igyekszem javulni, de nem elbízni magam, mert nem akarok bajt.

Nah megyek, éhesek a fiúk, vigyázzatok magatokra, pihenjetek és kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!!!! :D

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

Kolcsek, üdvözöllek!!! Naná, hogy Te is júliusi mami vagy!!!! :lol: :lol: Eleje vagy vége, teljesen mindegy. :lol: :lol:

Miácska!! Szerintem többet, sokkal, de sokkal többet kellene pihenned!!!!! A pecsételgetés nem játék!!! Főleg, ha már ez volt a 3.!!! Kérlekszépen, nagyon vigyázz magadra, és légyszíves pihenj!!!!!! Arra a csöppségre a pocakodban most csak Te tudsz vigyázni!!!! Muszáj még mindig dolgoznod??

Gitti, nem semmi 26 évesen a 3. babucit várni!!! :lol: :lol: Biztosan jó lehet!!! Persze ehhez egy megfelelő társ is szükséges!!!! :lol: :lol: :lol:

LÁNYOK!!! Légyszíves kergessétek el jó messzire a negatív, pesszimista gondolatokat!!!! Eszetekbe se jusson semmi rossz!!!! Csak jó!!!!!!! Nem szabad, mert bevonzátok a rosszat!!!! A gondolatnak, a szónak teremtő ereje van!!!!
Irgum-burgum lesz annak, aki mégegyszer valami rosszra gondol!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
EGészséges babáink fognak születni júliusban. Mindannyiunknak!!!!! Higgyetek bennem, és a Babátokban!!!! :lol: :lol:

További szép napocskát Nektek, olyan napsütéseset, amilyen most itt nálunk!!! :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Szia Kislány, egyetértek veled mindenben.
De ugyanezek a gondolatok rád is vonatkoznak ám!, a pihizéstől kezdve a pozitív gondolatokig.

Amúgy valóban jó, hogy jön a baba, csak ne lett volna az a sok rossz, amin már átmentem. Egy agymosást szívesen bevállalnék elhiszed? Ma is úgy keltem, hogy majd leszakad a derekam, fekszek is, kivétel, mikor a két gyerek éppen nem kelt fel az ágyból valami miatt. Most is egyedül vagyok velük itthon, percenként pattogok. Nem tudom, hogy meddig fog ez így menni, segítségem nincs. Így hogy a bánatba lehet, betartani a folyamatos pihenést és a stresszmentes környezetet?

na megyek is, puszi nektek, sziasztok

KépKép
gitti
 
 


sziasztok,
még 1 hétig szigorú fekvés, utána elintézem a munkahelyemen a fennmaradó dolgokat, betanítom a helyettesemet, oszt viszlát munka. szerencsém van,mert a főnökömmel (nő) nagyon jó a viszonyom, nagyon drukkol nekem, abszolút megérti, h most a gyerek diktál. sztem ha megy, heti 2x bejárok még 1 hónapig, de csak akkor, ha bírom. ha nem, akkor itthon maradok és kész.
vigyázzatok magatokra,

belegondoltatok, h hány gyerek lesz itt júliusban :D tök jó!!



¤mia¤
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: