Új privát üzeneted érkezett!

Xtina
Üdv a csapatban!

Gabóó
IR=inzulinrezisztencia
A PCOS kialakulásának egyik oka. Metforminnal, diétával kezelhető.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok.
Bejöhetek?
:-)
Ha minden igaz, ma vagyok 5+2 hetes babaváró. Szilvi vagyok 33 éves. Ez a 2. "éles" hónapunk volt próbálkozás szempontból, és úgy néz ki, hogy olyan zebracsíkos tesztem lett, hogy csak na! :-) Én a jövő hét csütörtökön megyek dokihoz.
Szóval bekopoghatok ide közétek? :-)))))))))

szilvás76
 
 


Szilvás
Miért ne jöhetnél?????
Gratulálok!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

 
 

Szia Szilvás gratulálok!!!! Látom neked a 2.!
Nő a csapat,remek!
Lombikbaba izgulsz már gondolom,holnap mész dokihoz,nagyon szoritok neked.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Jobban izgulok, mint a vérvételkor!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Elhiszem,meglátod hány babád van ez annyira izgalmas!! Rendben lesz minden! Hányra mész? Irj ám majd.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


evilany írta:Hát az elég fura(nem tudnak mérni hcg-t) lehet hogy nincs laborjuk? Hol volt ez?



Sziasztok!!!

Evilany,
Van laborjuk (helyi rendelőintézet), csak gondolom nem tudnak mindent mérni. Ezt mondta. Vagy megint spórolnak...

Kép
xtina75
 
 


Xtina
Érdekes :roll:
Nálunk pl. éjjel-nappal tudnak HCG-t nézni :wink:

Évi
Délután 2-re megyek...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 



Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


evi, lbaba,

Én sem értem, biztos évvége van, és azért fogják vissza a vizsgálatokat, és ezt a módszert alkalmazzák, hogy letagadják.
De most csináltam újra tesztet, és úgy döntöttem, nem aggódom, full zebrás :lol:

A halványabbak hét elejiek. Bocs a kép minőségéért:



Kép

Kép
xtina75
 
 


Xtina,igen,szép csíkosak!
Ma elfogott a kísértés a dm-ben hogy teszteljek :shock: aztán meggondoltam magam merthogy hülyeség lenne...a hasam úgyis szurkál,meg a mellem is fáj,tehát ott a baba...De a hasam mekkora,ez tök gáz,nem tudom a nadrágjaim begombolni!! Van 2 gumis nadrágom,abban járok..pedig nem híztam csak 60 dkg-t ,reggel mértem...ebből hamar bandázs viselés lesz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Evi,
Nekem nem puffad a hasam... mondjuk az a jó, hogy most fogytam 10 kilót, úgyhogy egy jódarabig van nadrágom... visszaveszem a régieket.

Kép
xtina75
 
 


Xtina
Ezek tuti csíkok :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba,drukk!!!
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!
Evilany. Nekem is a múlt héten kedden kellett volna megjönnie, akkor olyan ÉRZÉS volt, hogy meg is jön, csak aztán nem. :lol: De a hasam azóta is hol szurkál, hol olyan, mintha a szelek mocorgatnának belül, és olyan puffadt a hasam. Reggel még símán felveszem a nadrágomat, délre-délutánra meg gombolom kifelé. :-)

Én tudom, hogy van bent VALAKi, csak attól parázom, hogy Ő is a helyén legyen, legyen szívhang, majd legyen meg MINDENE, a tarkóredő rendben legyen, aztán az AFP, majd a cukor... MIndig lesz valami, ami miatt lehet aggódni. :-) ...emlékeim szerint... :lol:
Most persze a méhen belüliség meg a szívhang a "soros" para.

És nekem van most egy plusz parám. Október legvégén adták be az influenza oltásomat, meg a H1N1-et. Akkor még nem volt baba. Igazából a kisfiam miatt oltattuk be magunkat, én sokat vagyok emberek között, a férjem meg kórházban dolgozik, egyszóval így láttuk jónak. És az oltás után elvileg 10 nappal megfogant a babám. Hát ez az én nagy parám. Hogy nem történt-e vele valami visszafordíthatatlan a vakcina miatt. :cry: :oops:

szilvás76
 
 


Lombikbaba, küldöm én is a drukkokat!
+++++++++++++++++++++++++++

szilvás76
 
 


Szilvás,én nem hiszem hogy gond lenne. 10 nap,az elég hosszú idő,és legalább már a védettséged is megvolt addigra,sőt,most is megvan ami nagyon jó. Ha visszafordíthatnám az időt,mégis beadatnám,bár ha belegondolok mikor nálunk oltani kezdtek,már pár napos terhes lehettem..hát ez van. Borzasztó ez az egész napos média dömping,én nagyon azt gondolom hogy az első trimeszterben,a szervfejlődés szakaszában nem kéne oltani. De hétfőn meg fogom kérdezni a dokit erről is. Én nem tudom mire alapozzák a halálbiztos igéreteket is,hogy nem káros a babára,mikor az oltott magzatok még meg sem születtek szerintem. És az hogy nem lett bajuk,akik az 1.trimeszterben lettek oltva,még korai kijelenteni. De sírni tudnák néha ettől az egésztől. Abban bíztam hogy ha hideg lesz elvonul a vírus,de nem úgy tűnik.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Evi.
Hát igen, az ember tényleg nem tudja mivel tesz jót, és úgy hangzanak el érvek pro és kontra, hogy nincs mögötte empirikus tapasztalat. Valószínűleg (!) az oltás az ajánlott, mert elvileg (!) minimális a mellékhatása, lehet, hogy most semmi bajom, de annak a Picurkának odabent?
Sírni tudnék! Főleg, amikor jön a hírekből a "válságos állapot, meg a sürgősségi császár 2200gr-os babával", kontra azok a hírek, hogy a 70-es években ilyen-olyan szerektől milyen babák születtek :cry:
Remélem, nincs semmi baj, tenni már nem tudok semmit. CSak reménykedem.

szilvás76
 
 


Hát ez az. Az 1.trimeszter ahol mindentől óva intenek...fürdés,szex,megterhelés,vegyi anyagok,tabletták,az ne,oltás az igen. Én ezt nem értem. És ha valami baja lesz a gyereknek,neadj isten,ami pl a méhben nem derül ki,halláskárosodás vagy bármi,akkor mit mondanak? Sorry?...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


...mégha "csak" halláskárosodás...
Na jó, nem károgok tovább, nem akarom az ördögöt a falra festeni, csak félek. Nekem már nem dilemma az oltás-nemoltás, remélem jól döntöttünk. Minden esetre kifaggatom a jövő hét en csütörtökön a dokibácsit, akihez várhatóan járni fogok.
Mi ugyanis 2 éve jöttünk ide lakni, eddig a síma vizsgálatokra visszajártam a dokinénimhez Pestre, de most már nem fog menni. Egyrészt a távolság, ami szüléskor (egy jó kis pesti dugóval megspékelve) nem túl barátságos, másrészt a dokinénim is babát vár, tehát esélytelen nála szülnöm.
Ez a dokibácsi akit kinéztem, a Bolgárkerék utcában, a Magzati Diagnosztika Kp-ban is dolgozik (ha jól tudom Czeizel dr-ral) majd kifaggatom, mit gondol, illetve tudjon róla, ha figyelni kell bármit is, akkor kétszer olyan részletesen nézzünk meg mindent...

szilvás76
 
 



szilvás76
 
 


Ircsi köszi az oldalakat hamarossan felfutok rá!Tudod bennem is nagyon bennem van,hogy esetleg pcos vagyok.egyszer töltöttem ki tesztet és azszerint valószínű.mesélj mi volt a dokinál!!!

evi ne izgulj,minden rendben lesz,hétfőn meg is nézheted!és remélem szívhang is lesz!

Szilvás üdv itt köztünk!Gratulálok!!!

Tegnap teljesen kitakarítottam a lakást,meg átrendeztem a nappalit,hogy majd a karácsonyfát tudjuk hova rakni.tudom kicsit korai,de később nem lesz időm rá.meg sütöttem mézes házikót.
ma is még sütök sütit,linzert.
Nem garantálom,hogy ma jövök még...jók legyetek és boldog baba várást!!!puszi
Vendég
 


Van egy gyönyörű petezsákocskám!
2 hét múlva kell újra menni.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba,szuper!!! Szívhang volt? (gondolom nem,mert írtad volna..szerintem nekem se lesz hétfőn) és mit mondtak,minden rendben? Boldog vagy?
Kép

Oltásról nem kérdezted a dokit?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok

Szeretnék csatlakozni én is!
Szilvi vagyok, 32 éves, második bébinkről kaptunk ma jó híreket :)
Nekünk is lombikbéb, 15 napja volt a beültetés, nekünk 2 hét múlva kell menni uh-ra.
Visszaolvasok.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Akkor ha jól látom 5 aktív tag van?
h1n1 miatt én is vívok magammal, inkább a nem felé hajlok, de amint reggel meglátom a hírekben, hogy 1 kismama kórházba került, hajlok az igenre :roll:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Évi
Nem volt még szívhang. Doktor szerint UH tökéletes és a laborom is.
Oltás: nem. A Clexane miatt nem javasolt az izomba adott injekció. Debrecenben van ITO-n olyan fertőzött, aki már 1,5 hónapja megkapta az oltást. Mégse véd annyira?

Szivvi
Gratulálok!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szivvi gratulálok!!
Lássuk csak hányan vagyunk: Szivvi,Lombikbaba,Xtina, Szilvás76,én,és talán Nati?

Lombikbaba,csak a Clexane miatt mondott nemet a doki?
Szivvi,én annyira azt gondolom hogy az első 12 hétben nem kéne oltatni.... :? de hétfőn én is rákérdezek.Jaj csak már lennénk ott :)

Ti szedtek vmi vitamint? Én az Elevitet kezdtem el.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok, Üdv az újaknak!

Nekem is azt mondta a doki, hogy a 12. hétig semmi H1N1 oltás! Én azt olvastam, hogy van benne valami higanytartalmú tartósítószer, és az káros a baba idegrendszeri fejlődésére. Jan közepén meg majd eldöntöm, hogy AKKOR mi lesz.
IRCSI, gratu a petezsákhoz, nekem még nem látták a 38. napon... akkor voltam dokinál... Ezt írta a papíromra:
BV: alig nagyobb, felpuhult, grav jellegű uterus, szabad környezet. (... ) UH: 48x65mm átm uterusban grav-ra utaló jel még egyértelműen nem ábr. (... ) DG: Korai grav susp
Meg látott egy foltot, amire azt mondta, hogy valszeg az a petezsák. Jövő hét közepén megyek vissza.

Kép
xtina75
 
 


Na ezek után kiváncsi vagyok nekem mit lát majd hétfőn. :?

Ma reggel összebújtunk apával,remélem nem lesz belőle gond...ti hogy vagytok ezzel? Én nemigen merek...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Jó reggelt!
Köszi csajok!
Ircsi
ott az a protokoll, hogy hetente kell menni? És hányadik hétig?
Elevitet nyomatom én is.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!
Csak azért jöttem,hogy elköszönyjek...apával elindítottuk a válalkozásunkat,és nem lenne ídőm jönni.
Meg én sajnos inaktív vagyok... de tag voltam én is... Kép
de mindenkinek kívánok nagyon boldog és gondnélküli babavárást!!!
Vendég
 


Gabóó,azért nézz be ha időd engedi...
És persze tag vagy,csak azt számoltam össze kinek lesz aug-i babája,jelen állás szerint.
Milyen vállalkozás?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Remélem, mindenkit megtalált a Télapó :wink:

(direkt nem a Mikulást írtam... azt felejtsük el másfél évre :wink: )


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lombikbaba 2009.12.06 11:45-kor.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szivvi
Nekem nov. 16-án volt az ET. 3 napos embriókat (2) kaptam vissza.
11. napon kellett mennem vérvételre, az pozitív lett, így a 18. napon visszahívtak UH-ra. Legközelebb 2 hét múlva kell mennem.
Általában a 11-12. hétig szokták itt visszahívni a Kaáliba a kismamikat :wink: (Debrecen)
Ti hova jártok?

Évi
Mivel a Clexane miatt nem javasolt az im. injekció, nem is ragoztuk tovább az influenza oltást :wink:
Én Elevitet, magnéziumot, Utrogestant szedek + a Clexane-t szúrom.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép


A zsákocskám :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Mi a pesti Kaáliba járunk, nekem 16-án volt a punkció és 19-én az et. Itt az et-hez 2 hét múlva van vérvét és onnan 2 hetente uh a 8. hétig.
Szép zsákocska :lol:

Nekem még itt dokit kell keresnem, mivel akihez eddig jártam, februártól Siófokon dolgozik :?

Nálunk már 3 napja télatyózás van, csajok ezekért a pillanatokért érdemes élni! Látni a ded arcát, hát az nem semmi :)
Minnyá ti is megtudjátok!
szivvi
 
 


Szivvi
Mekkora a csemetéd?
Kép róla?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Jó reggelt csajok
Ma UH :shock: :shock: izgulok.
Nekem -szerintem- az Elevittől szorulásom lett. :? úgyhogy beszereztem a Tamarin lekvárt is. :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Jé Ircsi mi egy napra leszünk kiírva :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
drukkkk mára!!!

Ircsi
Lili csajom 2 és fél éves ördögangyal :)
Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Lili,szép név és szép kislány
Mi is a Lili nevet választjuk,ha lány lesz...eddig a Liliána volt a nyerő,most férjem kitalálta h.inkább legyen Lilien,az jobb...ha fiú,akkor Tamás.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Megjöttem...
lelet:
uterusban egy 15 mm átm.szabályos petezsák,benne szabályos szikhólyag látható. Magzati életjelenség egyenlőre biztonsággal nem itélhető meg. 2 hét múlva kontroll.
Dg:terhesség,bizonyított


(nem gáz h.nincs még szívhang,5.hetesek vagyunk)

Nagyon boldog vagyok!!
Oltás:megkérdezte,azt mondta igen,az oltás egy olyan dolog amit be kell adatni,de semmiképp a koraterhességben,12 hét utána ajánlja esetleg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára evilany 2009.12.07 16:10-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Jaj, Évi! Gratulálok Neked IS!!! de jó! Az 5. héten Bendével sem volt még szívhang, a nyolcadikban viszont csak úgy zakatolt! :-) 8)
Én ma délelőtt kicsit megjártam a Pokol egy kisebb bugyrát. :cry:
Elkezdett fájni a fejem, de nem akartam semmit sem bevenni. Na, ez kár volt. Ugyanis nekem olyan migén-féle fejfájásaim lesznek, ha a legkisebb jelre nem veszek be fájdalomcsillapítót. Nem értem, miben bíztam, hogy majd most nem fog fájni, vagy nem tudom. Minden esetre jött a szédülős-lesápadós-hányingeres stádium, majd a "mindent bele illetve ki" helyzet. Még a víz sem maradt meg bennem, és a fejem csak egyre lüktetett... A kezem remegett, nem bírtam nézni, mert szédültem, és "fájt" a fény. Na ekkor mondtam, hogy jó, akkor egy fél bogyó. Kb 1 óra múlva elmúlt a mizériám. Most már tudtam enni is egy szendvicset, mintha mi sem történt volna...
Ergo. Remélem, ez "csak" a migrénem miatt volt, mert ezt még 4-6 hétig mindennap végigcsinálni nem lenne túl barátságos.
Bendegúznál soha nem volt hányingerem, meg semmi "bajom" se, szóval ez nekem nagyon új! :-) Olyan problémamentes 9 hónapom volt, hogy tankönyvbe lehetne tenni :)
Szilvi, az én "kis"fiam most múlt 14-én 3. :-)
Üdv itt! :-)

Sziasztok!

szilvás76
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni, jöhetek? Gratulálok a sikeres tesztekhez! A VÁRVA VÁRT EREDMÉNY! Amúgy nagyon szeretek tesztelni :mrgreen:
Gabóó, köszönöm a topik létrehozását, remélem, hogy hamarosan köztünk leszel, de 2010. szeptemberire is tuti.

4.0 vagyok most. Be akartam reggel adatni a H1N1 elleni oltást, de nem tudtam, hogy sikerült-e a bébi (de gyanakodtam, mert tegnap vacsoráztam, majd rohantam hányni, ami eddig nem volt egyik terhességnél sem jellemző, úgyhogy megfogant a gyanú - is), ezért csináltam egy tesztet. Mesinek pont ma kellett volna jönnie, mindig napra pontos, ami egy áldás, szóval nagyon halovány csík lett 25-ös teszttel, nem reggeli anyagból. Csináltam egy másik félét később, az ugyanaz a halvány csík. Már hamarabb akartam oltást, de mindig valami ovisvírus rajta volt a családon, így nem adták be. Most ezen körülmények között nagyon vártam, hogy megjöjjön és tavasszal folytattuk volna a projektet. Kis Lelkem nem így gondolta :)

Körzetim nem adja be a 12. hétig az oltást, védőnő és gyerekdoki is tilt ezen időszakban. Utána opcionális, körzeti mondta, hogy beadja, de nem szeret kismamákat oltani, ugyanis elég lutri, hisz nem volt idő igazán tesztelni terheseken. Védőnő és gyerekdoki szerint adassam be 12. hét elmúltával. Időm van még gondolkodni. Ráadásul ez egy korai terhesség, még bármi történhet, bár ne történjen, de ha baj van a magzattal, akkor nem húzzuk ki odáig.
Fiam, férjem 2hete oltatott, lányomat ma injekciózták. Azt mondják kevés benne a higany, nem lesz sérült - autista stb.

3gyerekre vágytunk, bár néha egy is sok :), főleg, ha apa rengeteget melózik. Korkülönbség tökéletes lenne. Nagyszülők közül csak anyu él, de nem lehet igazán rábízni gyerekeket, ezért hétvégente van dadusunk, fiam bölcsis dadusa. Remek kis nő, néhány szabad órát biztosít. Nagyon megbízunk benne, vagy 25éve a szakmában van és valami birka türelme van!

Szilvás, asszem te írtad, hogy októberben oltattál, az nagyon jó dátumilag. Ha a terhesség 3. hetéig kifejlődik a védettség, ami szúrástól számított 12-14 nap tudomásom szerint, akkor semmi gond később. Körzetim ezt mondta. Nekem ma nem adta be, mert már 4. hét. Persze nem tagadja meg, de nekem elég az ő személyes véleménye. Dadusunk is megnyugtatott, csak jönnek már a hidegek, mert ez a szemét vírus enyhülésben szedi áldozatait, továbbá minden évben voltak sima influenzában meghaltak, szövődményesek, csak nem kerítettek ekkora feneket neki. Hát a legjobbakat.

Valaki írta a magzatdiagnosztikai központot... oda jártam uh-ra és integrált tesztet is csináltattam. A Timmermann nagyon tuti doki, most is hozzá fogok menni uh-diagnosztikára, talán a Péterfyben dolgozik.
Mivel 35 vagyok, fogok kérni magzatvízvizsgálatot a saját dokimtól, mégha kockázatos is, mert az én koromban ezt fontosnak tartom a gyerek érdekében. Egyébként SoteII-n fogok szülni és programozott császár lesz aug. elején, ha minden jól megy, mert ez már a 3.

Én még csak Elevitet szedek, meg C-vitamint. Magnéziumot majd később. Csináltam vonalzót, talán nem korai, mindenesetre januárban megyek nőgyógyhoz uh-ra, ünnepek között kétlem, hogy rendel, bár... majd megérdeklődöm. REmélem, holnapra erősebb lesz a tesztem, minden órával egyre jobban beleélem magam most, hogy így sietett a bébi.

Pussz mindenkinek!

maccs01
 
 


Maccs,üdv köztünk,és halk gratula!!
Alakul a csapat.
Én nagyon örülök a kis petezsákomnak!És Apa is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


A petezsák nagy siker. Nálam a 6. héten Enikőnél csak egy pacát látott a doki, ezért megyek soká.

maccs01
 
 


Szia Maccs, Üdv itt!

Gyönyörűek a gyerekeid!
Én szerdán megyek dokihoz, már nagyon várom.

Kép
xtina75
 
 


Évi
de szuper!!!
Szilvás
migrén :evil:
Maccs
szijjja

KépKép


KépKép
szivvi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: