Új privát üzeneted érkezett!

igen néztem azt a helyet , ez az egy van itt Szentendrén , ott 16 ezer
Időpontért még nem volt időm telefonálni , de a héten biztos fogok telefonálni
Tegnap elment a Dunakeszi Kangaboo-ba és vettem hastartót 4000 ft-ért
Nagyon jó , kényelmes :-)



Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Na meg van a 4D Babamozi időpont , jövőhét csütörtök 15:30

Azt mondták , hogy a 22-23.hét-ig jó a 4D , addig tudnak jó képeket csinálni a babákról , utána már nem .

Jaj de várom már , végre lesz kézzel fogható képem a babócákról


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


hahó mi van veletek?

minden rendben?

Gyerekek a héten otthon vannak , fosos vírus , én se voltam jól tegnap, hányás-hasmenés egész nap , de szerencsére mára jobban vagyok már, gyerekek is jobban vannak :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 

 
 

Sziasztok!

Voltam tegnap uh-n és az enyémek rejtőzködnek, az egyik haránt, a másik medencevégű, és nem mutatják magukat. :) A doki azt mondta, hogy a csontozat és a forma alapján inkább kislányok. :) Én mindig kislányokat éreztem, de azért majd elmegyünk 4D-re is. :) 
Itt most akciós: http://www.g1intezet.hu/index.php/arak/akciok/300-4d-babavizio-akcio.html
Már le is foglaltam, május 28-ra. Addigra 21 hetesek lesznek, és hátha máshogy fordulnak, belátunk majd. :) Később már nem akarok 4D-re menni. :)

Az egyik baba agyában van egy kis ciszta, de a doki azt mondta hogy felszívódik, az enyém is megnyugtatott, hogy csak egy kis folyadék maradt vissza, van akinek csak később múlik el, szülés előtt. Remélem azért azelőtt elmúlik nekünk...

Itt az adatok: Hátsó/Mellső lepény, BPD 42/44, AC 132/137, HC 150/158, FL 26/27, Humerus 25/27.
Amúgy nagyon cukkerkék voltak. :) ,,B" baba kicsit belehúzott, de nem lényeges a különbség, azt mondták.

Reni, akkor nektek meg jobbulást! Mi jól vagyunk, Emmának a ballagása körül forognak a gondolataink, 31-én lesz, én már várom a munka végét is. :)
A doki azt mondta a 20. hét után fogjam vissza magam, minél több pihenés, hogy továbbra is ilyen jó legyen minden. Hát igyekszem majd. :)

Dia, ha tudsz, jelentkezz! :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Laura és Emili <3
Minden rendben van velük , most jelenleg mind a kettő fejvégű , az egyiknek teljesen lent van a feje , a másiknak egy picit feljebb , aki eleve fejvégű volt , az már kibérelte magának azt a helyet , nem is mozgott sehova , de megy ám a boksz , aki eleve fejvégű volt össze-vissza rudgossa , ütögeti a másik babát , a kisebbik meg probálgatott védekezni , állandóan afeje előtt volt mind a két keze , nagyon nagy élmény volt , az Uh-s nő is teljesen odavolt  , olyan jót mulatott azon amit látott :-)



Ma vittem a fiam oviba , és közölte velem az óvonéni , hogy készüljek fel arra , hogy a fiamat kitehetik az oviból , meg sok más gyereket is , azzal a címszóval , hogy nagyon sok a gyerek , és azokat a gyerekeket teszik ki , akiknek az anyukája munkanélküli vagy gyesen van otthon , hát mondom ez nagyon remek , csak akkor azt nem értem , hogy van az a törvény , vagy mikortól lép hatályba , hogy 4 éves kortól kötelező az ovi , ha csak jövőre lép hatályba , akkor most kiteszik a fiam és jövőre meg visszaveszik ?! Nem értem , de akkor az is biztos , hogy abba az oviba ahonnan kitették , vissza nemviszem , úgy hogy most nagyon nem tudom , hogy mi van , azért a fiamnak is nagy érvágás lenne , csak most hogy otthon volt 5napot , állandóan kérdezte mikor mehet oviba a pajtásaihoz

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Nagyon aranyosak a lányok, az enyémek is verekedtek a 15. héten :) Kíváncsi vagyok, 28-án mit fognak csinálni. :) 

Szerintem ezt nem csinálhatják meg hivatalosan, én még ilyet nem hallottam, hogy egy négyéves gyereket kitehetnének az oviból, milyen ovi ez? Teljesen fel vagyok háborodva... és év végén amúgyis minek kavarnak? 
Én most irattam be Sárát oviba és éppen azért van több esélyem, hogy flevegyék szeptembertől, mert jönnek az ikrek és az olyan különleges helyzet, hogy az erre való tekintettel, ha lesz hely a 3évesek felett, fel fogják venni. Persze ehhez szobatisztának is kell lennie.



dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Anyukák!
Reni! Szépek a 4D-s képek :)
Múlt héten nem volt időm írni.. Jól vagyok, vagyunk, a babák nőnek, egy héttel nagyobbak is mindig, most a hét elején 31. hetes voltam, és 32. hétnek megfelelő adatokat mértek súlyban is meg a többi értékben is. Súlyuk: A: 1818gr B: 1725gr, méhlepény 2es stádiumú, elkezdett öregedni, nem baj azt mondták az orvosok, esetleg ha mégegy stádiumot öregedne, akkor gyógyszerekkel vissza tudják fordítani. Nálam minden héten általában kedden csinálják az ulltrahangot, az utolsó 3 hétben mindig másképp feküdtek, a most keddi uh.-n volt mindkettő fejfekvéses, de állandóan forgolódnak.. Amikor nézik nekik a szívhangot, néha nagyon rugdosnak, csütörtök este egyik nem is engedte, hogy meghallgassa a nővér, csak a rugdosását lehetett hallani
Ezen a héten magnéziumot és a vas tablettát szedtem csak, más gyógyszert nem kaptam.
Múlt héten jött új szobatárs is egy szintén ikres anyuka ő a 33. hétben van, lombikos babák, két fiú.
Ti hogy viseltétek ezt a viharos időt? Én elejében még jól aztán már eléggé rosszul is aludtam sajnos.
Csak nem tesznek ki senkit az oviból?!

Kép
dia983
Tab
 
 


Dia, 

ha már az elejétől nagyobbak, akkor nem állították át a kort? Nálam még az elején ez történt. 
Hát neked már közel a vége. :) Szép nagyok a babák, bár nekem ez a súlytippelés sosem jött be. Szerintem ilyenkor már okés a 2-es stádium. :)
Nem semmi mennyit forgolódnak. :) Mit mondanak, szülhetsz természetesen vagy császárra készülnek? Nem emlékszem, beszéltük-e már. 
Én egyelőre nagyon jól alszom esténként, nem visel meg az idő, de könnyen beszélek még a 20. héten :)
Kitartást Dia! :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Ovival az van , hogy érdekes módon csak nekem mondták, pedig rajtunk kívül vagy a csoport felének az anyukája otthon van ,mikor elmondtam egy-két anyukának döbbenten néztek és ők is azt mondták , hogy ezt nem tehetik meg , ha meg mégis van valami akkor családsegítő , azt mondják , hogy nagyon kedvesek ott és elintéznek mindent.


Én teljesen jól vagyok , tényleg semmi panaszom , az időjárást teljesen jól viselem egyelőre , jól alszom , néha azért bekeményedik a hasam , de azt annak tudom be , hogy sokat sétálok , mivel autónk már nincs , így mindenhova gyalog járok 

2 hét múlva cukorterhelés plusz orvosommal is találkozok , csinál uh-t

Lányok nagyon sokat mozognak , van hogy egész nap , de van amikor csak este :-)

Dia neked továbbra is kitartást :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Ne hagyd magad az ovival, mert ez már aztán tényleg pofátlanság! :(

Én is sokat gyalogolok, habár van autónk, de nem én használom. Biciklizem is még simán. :)

Nekem hétfőn kell telefonálni az afp miatt, hogyha nagyon magas, akkor csinálni kell még egy uh-t a ciszta miatt. Szerdán megyünk 4D-re, remélem ott már nem is látjuk. 

Nekem is nagyon sokat mozognak mostmár, látványosan, hullámzik a pocim, imádom. :)

Ti hogy fogjátok altatni a kicsiket? Ezen gondolkodom most? És a légzésfigyelő? Nekünk angelcare van, kapunk még egyet, de gondolom az csak úgy megy, ha külön ágyban vannak, viszont legalább az elején jó lenne ha együtt aludnának. :)



dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok anyukák!
Itthon vagyok hétvégére, már kezd meleg lenni a kórházban, szerencse, hogy a délelőtti nap süti a szoba ablakát.. A tegnapi vizit után levette az orvos a cet kenetet, mert újabban már a 36. héten veszik le csak nekünk ikreseknek az már késő. Továbbra is zárt a méhszáj, magnéziumot, vasat kapom, már kitapasztaltam hogyan nem lesz székrekedésem a vastól.
Hétfőn kevesebb cuccal megyek be, mert ugye most mindent haza kellett hozni, mert a szobatársam is hazament. A folyosó az meg ugye átjáróház, meg egyik nap is csak úgy kopogás nélkül bejött egy férfi, hogy jött nosztalgiázni, mert anno az ő felesége is itt feküdt ezen az ágyon, közben járt a szeme, mérte fel a terepet, nem fehér férfi volt, majd így írom.. 2 hete a mellettünk lévő szobából tűnt el a nőnek az összes cucca, mint alsónemű, tusfürdő, megkezdett wc papír, evőeszköz.. Csúnya világot élünk sajnos, ha ti is bekerültök erre nagyon figyeljetek majd oda..
A babák a keddi ultrahangon 1917gr és 1907gr-ok voltak, a méhlepény visszament 0-ás stádiumba, az sem mindegy melyik orvos nézi az uh.t.. Ezen a héten van, h egyik se fordult vissza, fejjel lefelé van mindkettő, kicsivel könnyebb is így ülnöm, amikor eszek, már a relax fotel sem kényelmes itthon.. Csak fekszem hol egyik, hol másik oldalamon, háton feküdni egyáltalán nem tudok már.
Szülésről, egyszer beszéltünk csak egyik orvossal,h ha egyik is farfekvéses, akkor  császár lesz, most, hogy így áll mindkettő fejjel lefelé, így nem tudom mire számítsak..
Én először egy ágyban szeretném altatni őket, később akarom majd őket külön.
Amúgy jól vagytok? Nagy tesók várják már a piciket?

Kép
dia983
Tab
 
 


Sziasztok!
Timcsi vagyok és mi is ikreket várunk. Nagyon örülök,hogy megtaláltalak titeket! Mi még csak ma töltjük be a 14. Hetet. Már van egy kislányunk,aki 2 éves mult márciusban. Nagyon izgulunk a jelenlegi terhesség miatt! Legelső uhon egy babát mondtak,de utánna egyértemű lett,hogy ketten vannak. Az egyik baba első perctöl kisebb, ezért kicsit aggodalmaskodnak az orvosok. Van aki azt mondja,hogy ez nem jo jel,mert ilyenkor még egyformának kell lenniük,de van aki szerint lehet ő később ágyazodott be! Nagyon izgulunk! Elnentünk emiatt kombinált tesztre, és a pici egyik eredménye nem lett tul jo,igy most mennünk kell genetikai tanácsadásra. Uhon mindet rendben találtak nála is,csak kicsit szaporább a szivverése!

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Altatáson még mi is agyalunk , hogy legyen
Mindenki , vagyis sokan azt mondják , hogy egy ágyban , de viszont vannak olyanok is akik azt mondják , hogy csak külön

Én lehet úgy fogom csinálni , hogy napközben együtt egy kiságyban és este külön alvás a saját kiságyukban , de persze a két kiságyat egymás mellé fogom tenni

Légzésfigyelő , szerintem-szerintünk felesleges dolog, így nekünk az nem lesz , és nem is volt egyik gyereknél sem

Dia örülök , hogy a körülményekhez képest jól vagy/vagytok :-)
Szorítok , hogy fejvégűek maradjanak :-)
A súlyuk is nagyon szép :-)

Én amúgy jól vagyok , továbbra sincs semmi panaszom
Jövőhét csütörtökön megyek cukorterhelésre aztán meg az orvosomhoz , csinál Uh-t

Nagytesók nálunk igen várják már nagyon , mostanában egyre többet simogatják , puszilgatják a hasam
Nagyfiam mindig az a kérdése , hogy mikor bújnak már ki? :-D

Timi Üdv itt közöttünk :-)
Nálam az első két Uh egy babátláttak , aztán a 10.dik héten derült ki az ikerterhességem
Amúgy nálunk is "B" baba 1 héttel van lemaradva "A" babához képest , nekünk is azt mondták , ő később fogant meg , vagyis 1 hét van a két baba között , de az eredményekkel nálunk minden rendben van
Biztos nálatok is minden rendben lesz :-) Csak pozitívan :-)

Amúgy hol laktok? Te hány éves vagy? Hol fogsz szülni?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Debrecenbe fogok szülni, 33 éves vagyok. Most csütörtökön megyünk genetikai tanácsadásra,már nagyon várjuk.
Milyen a pocaktarto? Tényleg ér valamit? Ti hogy viselitek?

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


szerintem a pocaktartó fantasztikus találmány így ikresen , amíg nem volt sokat szúrkált a hasam , 5 perc sétá után már nagyon fájt a hasam, de amióta megvan ,minden megváltozott , azóta nem fáj a hasam , és nem is szúrkál egyáltalán , én azt mondom érdemes bezerezni :-)
és tényleg sokat ér :-D
én azt vettem amilyen képet megosztottam róla , ez nem tépőzáras, hanem teljes egészében elasztikus anyag , anyagösszetételre 92 % poliamid , 8 % elasztán anyagot ír , nagyon jól tartja a pocakot , csak felhúzom a hasamra
de egész nap nem ajánlatos viselni , én csak akkor használom ha elmegyek itthonról

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Köszi a gyors választ,lehet én is veszek egyet! Ti akkor hanyadik héten is voltatok 4d uhon? Mikor fogtok szülni? Nektek is azt mondták,hogy a 38. hét körül esetleg császár?

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Mi az a cet kenet? Mikor veszik le? Hányadik héten mondanak sulyt is az uh on? Szerintetek kell még az Afp?

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Sziasztok!


Képzeljétek, csak úgy jártam, hogy rossz lett az AFP, nem magas, hanem éppenhogy alacsony, valami 0,82. Úgyhogy a dokim még a héten elküldene egy kontroll genetikai uh-ra, de a tartományba csak nagyon neccesen férek be, mert már a 21. hétnél vagyunk. (Csak késtek az eredménnyel ugye.) Kedden és csütörtökön van a Bajcsyban genetika, de időpont nélkül az 4-5 óra várakozást jelent és nekem még óráim vannak a héten... 
Nem tudom, hogy a kor lehet elszámolva, mert mensi alapján valóban a 15. héten volt az afp levétel, de a doki minden vizsgálatra az uh-k alapján küld és azok már a szerintem 7. héten inkább 8-at mutattak.
Annyira nem izgulok, de mivel holnap úgyis megyünk a G1-be, így megpróbálok ott beszélni egy genetikussal, hogy ne kelljen emiatt külön menni...

Üdv itt Timcsi! :) Nekem is kétéves múlt a kislányom márciusban. :) Nekem rögtön kiderült, hogy ketten vannak, 7. hét körül mentem először dokihoz. :) Nem gond, hogy az egyik kisebb, ha egyébként minden rendben, Reni is éppen így van. :) Az enyémek a 12. héten is szinte még egyformák voltak, a 18. hetin húzott el egy picit az egyik baba. Biztosan rendben lesznek, ne aggódj. :) Nekem még nincs ilyen pocaktartóm, de nem is nagyon voltam azóta olyan üzletben ahol ilyesmit árulnak... ebből következik, hogy mi még nagyon nem kezdtük el a vásárlást. :) Nem babonából, de időnk se nagyon volt erre mostanság, majd ezután. :)

Reni, nagyon örülök, hogy így bevált a hastartó, akkor csak kéne nekem is :)
Szerintem fantasztikus találmány a légzésfigyelő, Emmánál elég sokszor riasztott is, tényleg nem vett levegőt, de persze nem tudom vett volna-e pár mp-re rá, és bébiőrként is használjuk, mondjuk azt még most is Sáránál, emeletes házban amúgy tényleg nem hallanám.
A váltogatást, hogy napközben itt, este ott, azt nem csinálnám, mert kell nekik is hogy megszokják mi a rend és nekem is. :) De majd kitapasztaljuk.

Dia, nagyon örülök, hogy minden zárt és rendben van, ebből a szempontból főleg nem értem a kórházi bentfekvést. :)
Én is erre gondolok, hogy az elején együtt, utána külön.
Gondolok rád, már nagyon célegeyenes van ikres számításban. :)



dincuska
 
 
 
 
 
 


Timcsi, az utolsó két írást nem is láttam. Én voltam 4D-n a 15 és a 16. hét között, de a nemüket sem mutatták, mondjuk azt a 18 hetesen sem :), de nagy élmény volt már az is. 
Most megyek a 21.-en, remélem itt megmutatják magukat és az arcuk is látszódik már, később már nem megyek.

Nekem nemrég vett kenetet a doki, hogy van-e valamilyen fertőzés, ha van, az veszélyes lehet a babára, ki kell kúrálni. Emmánál sokszor volt, a 37. héten vették az utolsót, az pont negatív lett, így nem kellett a babának antibiotikum vénásan.

Nekem pl. még sosem tippeltek súlyt :), de annyira nem is érdekel, mert eltalálni nagyon kis százalékban sikerül vagy Emma hízott két nap alatt több mint fél kilót. :D 





dincuska
 
 
 
 
 
 


Ja az AFP nagyon elavult, tényleg, még a saját eredményeimre se sokat adok, ha lehetett volna választani, biztos nem csináltatom meg, egy alapos ultrahang többet ér.

dincuska
 
 
 
 
 
 


4D-n 22 hetesen voltam  , nagyon nagy élmény volt :-)
Nekem súlyt itt mondtak , akkor voltak 500 gr , 480 gr

Amúgy nekem azt mondták , hogy ikrek esetén a 4D a 22.hét és 24.hét között ajánlatos

Én elvileg szept.13 , de eddig nem volt még szó semmiről , befekvés , szülés semmi.
Majd jövőhéten megyek a dokimhoz , biztos fog mondani valamit.

Nekem nem vett még le semmi kenetet .

Nekem azt mondta az orvosom , ha minden rendben és úgy vannak befordulva , simán szülhetek természetes úton , csak akkor császár , ha valami gond van , vagy farfekvésűek


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Tegnap találtam rá a fórumra és amennyire tudtam egy este alatt végig olvastam, nézegettem a képeiteket, pedig már épp aludni készültem 
Timinek hívnak, Szarvason élek és 26 éves vagyok, az első babóimat várom és nagyon-nagyon szeretem Őket.
Most vagyunk a 21. hétben, eddig minden rendben volt szerencsére. Igaz az elején én nagyon rosszul voltam, de aztán a 13. héttől sokkal jobb lett a helyzet. A hasam egyre többet feszül, főleg, ha a gyerkőcök helyezkednek. A hemoglobinom alacsony, de ez elég sok kismamánál így szokott lenni, úgyhogy megpróbálok még több vasat enni, pedig eddig is igyekeztem:) nektek volt/van ilyen problémátok?
Nálunk a 8. héten derült ki, hogy ikerbabóink lesznek, pont amikor először jött Velem a férjem, hogy Ő is hallhassa  a szívhangot. Úgyhogy együtt szembesültünk életünk legjobb hírével:) Azért fél óra kellett mire feldogzotuk:D
Már a 11. hét óta táppénzen vagyok, amit egyáltalán nem bánok, szeretek itthon lenni, főleg, hogy olyan sok vizsgálatra kell menni a 9 hónap alatt. Nálunk kéthetente ránéz az orvos a gyerkőcökre, igaz csak szívhangot elenőriz és rájuk pillant, de az is megnyugtató:) Én Szentesen fogok szülni, a 17. hét óta járok a szülész orvosomhoz is, akkor lett biztos, hogy egy kisfiút és egy kislányt hordok a szívem alatt. Lacikát és Noémit 
Mi is voltunk már 4D-s ultrahangon a 12. héten, nekem ott csinálták az első genetikai ultrahangot. Ekkor kaptunk két képet , ott még egész alakos portrét tudtak csinálni róluk A 20 hetesre is át akartak küldeni, de már nem kaptunk időpontot, így 22 hetesen megyünk a második és egyben utolsó 4D-re. Kíváncsi leszek, hogy mit mutatnak meg magukból, eddig nem voltak szégyenlősek.
Olvasva a bejegyzéseiteket rájöttem, hogy minden kórházban/orvosnál más a szokás a befektetést illetően. Nekem a 23. héten kell befeküdnöm először 3 napra. Akkor kapom az első tüdőérlelő injekciót (elővigyázatosságból). Aztán a 30. hét körül egy másodikat. Végül a 36. héten néznek rám. Mindig nézik majd, hogy nyílik-e a méhszáj. Ha igen, akkor bent kell maradni, ha nem akkor természetesen haza engednek. Egyedül a 36. hét az amikor már nagy valószínűséggel azt mondják majd, hogy maradjak is bent.
Nálunk elég óvatos mindenki (orvos, védőnő), így abba kellett hagynom a megerőltetőbb mozgásformákat, ami érthető is. A 8. hétig persze tornáztam, amíg nem tudtam, hogy két babó van, de szerencsére ez semmi problémát nem okozott. Mivel derékfájós vagyok, szerettem volna úszni, de erről is lebeszélt az orvos a fertőzések miatt. Igaz, sose kockáztatnám a kicsik egészségét, így maradt a séta, már amennyi távot meg tudok tenni pisilés nélkül
Mi azért már vásárolgattunk a kicsiknek. Ruhákat még azelőtt vettem, hogy megfogantak volna. Ez azért volt, mert már nagyon vágytam arra, hogy kisbabánk szülessen. De jobb is így, akkor még a fizetésemből költhettem büntetlenül ilyesmire, most már azért óvatosabb vagyok Azóta csak az apródon és egy ismerősömtől vettem egy két dolgot. A többivel várunk még néhány hónapot. Szerencsére sok mindent kapunk kölcsön, ami azért nagy segítség elnézve, hogy mennyi mindenre szükség van.
Láttam, hogy felvetettétek a babakocsi témát is. Hát nem épp arról híresek az ikerbabakocsik, hogy olyan kis takarosak:) Nekünk sikerült egyet venni egy budapesti pártól, igaz még nem láttuk élőben, mert egy barátnőm ment érte. Mégiscsak le akartuk ellenőriztetni, hogy nincs-e valami baja.

Azt hiszem sikerült elég részletesen írnom, igyekeztem érinteni sok témát amiről beszéltetek eddig. 

Én, 20 hetesen:)

12 hetes ultrahang kép

Babakocsi

12 hetes ultrahang kép 12 hetes ultrahang kép 12 hetes ultrahang kép
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Kislánykáim vannak, a 4D-n egyértelműen látszott és mutogatták is magukat! :)
Nagyon boldog vagyok, nem láttak semmilyen rendellenességet, sajnos genetikusssal nem tudtam beszélni, így ma csak el kell mennem a Bajcsyba genetikai tanácsadásra, godolom megint lesz ultrahang. De most hogy láttam őket, nem izgulok. :)))))
A méretek nagyon szórnak már, mensi szerint csak 20. betöltött hét van, ehhez képest az egyik baba kb. ezeket, de inkább a 21. heti adatokat produkálja: BPD 48, OFD: 60, AC: 165, FL: 33, a másik baba pedig egy héttel vagy többel nagyobb: BPD 54, OFD 64, AC: 166, FL:37
A kisebb baba becsült súlya 379 gr, a nagyobbiké 452 gramm. :) Nőnek mint a gomba. :)

Reni, az én dokim is így áll hozzá kb. mint a tied. :) Megvolt a cukorterhelésed?

Timi, üdv itt :) Én is kb. ott tartok, ahol te. :) Években egy évvel vagyok nálad idősebb. :) Nekem eddig nem volt gond a vérképemmel, majd most lesz megint labor a 24. héten. 
Én egyedül voltam a 7. héten, amikor láttam a két szívhangot! :) Nálatok van a családban? Nekünk a férjem dédmamája volt iker és a tatám testvérei között volt egy ikerpár, de ezek olyan távoliak, nem gondoltam, hogy nekem lesznek, de lehet hogy ez nem is számított. :) Diának is itt vegyes párosa van, mint nektek. :)
Én még dolgozom a héten és júniusban is lesz még egy kéthetes fejlesztésem a gyerekeknek. Szeretnék menni július elején tanfolyamra, de a dokim azt mondta, várjuk meg vele a következő vizsgálatot. Nálunk nem adnak tüdőérlelőt sem addig, míg nem merül fel valami, ami koraszülésre utalna. Szép a babakocsitok! :)

Kiválasztottam két képet és egy mai pocakfotó:



dincuska
 
 
 
 
 
 


Szia Timi , üdv itt köztünk
Én is 26 éves vagyok :-)

Amikor nálunk a 10.héten kiderült , hogy ikrek , párommal voltam , csak ő a folyosón ült kint én meg bent a vizsgálóban , de nálunk is kellett fél óra mire észhez tértünk , de persze már nagyon várjuk őket :-) meg a tesók is várják :-)
Klassz a babakocsitok , meg csinos vagy te is :-)


Akkor 1-1 vegyespáros és 1-1 lánypáros :-D

És Dincus mit szóltatok , most hogy tényleges lett , hogy jön még 2 lányka?
Nagyon cukik :-) És nevek megvannak már?
Neked is helyes a pocakod :-)

Azért nekem olyan szempontból jó , hogy van már egy fiam

Cukorterhelés majd jövőhéten csütörtökön lesz

Vásárolgatni én már sok mindent vásárolgattam , de persze még hiányoznak dolgok , igazából rugik kellenek még meg szeretnék még venni kisnacikat meg felsőket hozzá , akkor hiányzik még egy babaágy hozzá matrac , mellszívó , kiskád és igazából meg is vagyunk


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Ja és a friss pocakos fotóm
renianya
Szentendre
 
 


bocsi, olvasgatlak titeket, mert jópofa ikreseket is követni, meg Renianya a szeptemberi topikban is ott van. Szerintem nagyon klassz lehet 4 lánytestvérnek felnőni, mennyire buli lehet majd minden pasit kibeszélni.:D Bár az még messze van... .:) Dincus szerinted Ti megpróbáltok majd még egy fiút azért?

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Sziasztok, 

tegnap voltam genetikai tanácsadáson az AFP miatt, hát szörnyű hely. Olyan anyákkal ülni, akik már szültek Down-os babát, kétségbeesett arcok, hát :(
Elősör volt egy beszélgetés, a családfáról, a genetikai eredményekről, mondta hogy az AFP kutyafüle, mért nem egy hónappal később estem teherbe :)
De ha már ott vagyunk, akkor legyen még egy genetikai ultrahang, ahol profi és nagyon kedves főorvos mindent mutogatott, még a füleiket is megszámnolták, mindenük teljesen rendben van, és nincs is nagy különbség köztük, mint a 4d-n tűnt, mindkettő 42/43 dekás. :) Úgyhogy teljesen megynugodtam, csak rossz volt látni a sok aggodalmas, síró arcot... :(

Reni, én mindig nagyon lányos voltam, igazából sosem vágytam fiúra, nagyon örülök a kislányoknak, nincs egyáltalán hiányérzetem! :) A férjem is nagyon boldog és a kislányoknak szurkolt! :) Mondjuk én mindig mondtam, hogy azok :D Tudtam őket előre, nagyon meglepett volna egy kuki a kijelzőn! :D

Hát a nevekben még nem egyezünk, én már a legeleje óta a Júlia/Aliz párost fontolgatom, de a férjem nincs odáig, most különleesebb nevek felé eveztünk, mint az Ajsa/Amira és Édua, de ezt meg azért nem szeretném, mert Emma, Sára mellé túl különlegesek. Úgyhogy ez még eléggé nyitott. Jó hogy nektek már megvan :)
Babaágyat azt hiszem kapok még egyet és akkor összetolom és kivesszük a középső rácsokat. :) A babakocsi témán agyalok sokat, kell vagy nem, fogalmam sincs. :) Nem biztos hogy kihasználnám, én nagyon hordozós vagyok, és amúgy meg sok pénz, hacsak ki nem fogok használtan egy jót. Nekem az egymás mellettiek tetszenek és lehetőleg legyen átforgatható a kar, valami ilyesmi:
http://olcsobabakocsi.hu/duo-ikerbabakocsi.html
Mit szóltok hozzá? Tudom zömében nektek egymás mögötti van. :) Én kisközségben lakom, ha városba megyek, akkor úgyis hordozás lesz. :)
Megnéznétek a többi típust is itt? :D Én annyira nem értek a babakocsikhoz, az elsőnél is rosszul választottam. 

Ja és nagyon szép a pocid és te is milyen fiatal vagy! :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! Voltunk genetikán,uhon semmi eltérést nem láttak,de vussza kell menni két hét mulva kontrollra és akkor döntenek csinálnak e amniocentézist!
. Egyébként meg tudták mondani a nemüket, a nagyobbik baba kisfiu,a kisebb kislány! Nagyon örültünk,de a legfontosabb,hogy egészségesek legyenek! Nagyon jok a fotoitok,majd én is megprobálok feltölteni! Ti már ugy látom sik mindent beszereztetek,mi még semmit.
Dincusja hogy álltok a lánynevekkel? Megvannak már?
Szia Timi! Te akkor mikorra vagy kiirva? Már kaptál tüdőérlelőt? Én még erről nem is nagyon hallottam,csak amennyit itt a topicon olvastam a lányoktol.
Renianya nagyon szép a pocakid! Itt hány hetesek vagytok?

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Szandra, nem vettem észre a hozzászólásodat, mert akörül írtál, ahogy én. :D
Szerintem is poén a 4 lány, talán megpróbáljuk egyszer, nem biztos hogy a fiú miatt, hanem mert a kedvenc könyvem a Büszkeség és balítélet és ott 5 lány van! 
Na jó, négy lány után azért már eléggé kíváncsi leszek egy kisfiúra is! :) Látom neked is kislány van a pociban! :D
Timcsi, miért kell a kontroll, ha az uh-n nem láttak semmit és úgy látom a korod sem indokolja?
Gratulálok a vegyes pároshoz :)
Én még semmit nem szereztem be konkrétan, úgyhogy biztos nem rám gondolsz! :D
Hát, a lánynevek még nem alakultak ki igazán, feljebb írtam, hogy mik az esélyesek, de még smemi sem biztos, pedig én szeretem korán eldönteni, és már így szólítgatni őket.


dincuska
 
 
 
 
 
 


ptimcsi friss fotó a pocakról , tegnapi fotó amúgy 24,5 hetes pocak :-)

nekem ebben a babakocsiban a babahordozósrész feltéve nem tetszik , már láttam egy párszor ilyen babakocsit ,de  nekem nagyon nem jött be

de mondjuk ha egymás melletti tetszik nektek akkor , jó ez a babakocsi is , 1x volt szerencsém kipróbálni még Krisszel meg Lillával , nagyon tetszett nekik , kényelmes volt és nagyon könnyen lehetett tolni is
http://elefani.eu/spd/12-451/Peg-Perego ... i-Geranium

vagy ez is nagyon jó ez múltkor volt szerencsém látni a babaszafariban és hát nagyon megtetszett , de nekem nem jó az egymás meletti

https://babaszafari.hu/Chipolino-Twiny- ... -2014-cham

egymás mögöttiben a Peg Perego Duette akkor az amit én vettem Graco Quattro Tuor Duo meg a Jane Powertwin

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Szia Reni,

nekem ezek a duplakerekesek (nem tudom hogy mondják szépen) nem tetszenek, ilyen a régim is, és össze-vissza megy, sokkal nehezebb irányítani. De ezekhez rendes újszülött rész is van, azt írják újszülött, de nincs róla kép.
Az nem tetszik az én linkemben, hogy olyan oldalt vannak a hordozók rajta? :) Az nekem is elég fura, de megnéztem és a másikon is így van.


dincuska
 
 
 
 
 
 


@dincuska:


Igen kislány, ő Emma! :-)) neked is van egy Emmád! En ugy kepzelem eros akaratu, vagany leanyzo lesz. A te Emmad is ilyen?:)

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


igen az nem tetszik rajta
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok Anyukák! A hétvégére bent maradtam a kórházban, a férjem behozta a gépet, h ne unatkozzak. A 34. hétbe lépvén az ikreseknél a legkritikusabb időszak.. Szerdán megkaptam a 2. tüdőérlelőt, ami egy szteroid valójában, hogy kifejlődjön előbb a tüdő a babáknál,ha mégis előbb jönnének, remélem a 37. hétig még bent maradnak! Amúgy itt bent unalmas, már akivel összebarátkoztam jobban ők ketten elmentek szülni. Olvasni már ráuntam, már csak beszélgetni szoktunk, mellettem is egy ikres anyuka fekszik ő olyan 1,5 héttel előbb van, mint én. A szerdai uh.n 2190, 2197grammra mérték a babákat, jó nagyok, meg már mindkettő fejjel lefelé fekszik, remélem így is maradnak most már! Már a szülés témáról beszélgettem a kórházi védőnővel, akár természetes szülés is lehet, de majd meglátjuk mit hoz a sors.. Ti hogy érzitek magatokat erre az időre? Én majdnem egész du. aludtam..

Kép
dia983
Tab
 
 


Szia Dia! Kitartás,már nemsokára a kezedben foghatod őket! Biztos nagyon rossz lehet ennyi ideig korházba lenni,de már csak pár hét van hátra! Egyébként miért kellett befeküdnöd?

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Szia Timcsi!
Nálunk itt az a szokás, h ikreseket befektetnek, nehogy vmi komplikáció legyen, mert ebben a kórházban nincs koraszüött ellátás, így ha valami van rögtön tudnak vinni oda ahol van ilyen. Meg ilyenkor már nagyon kell vigyázni nehogy kinyíljon a méhszáj. Ezért a főorvos meg a többi orvos is egyhangúan maradásra fogtak hétvégére is.. Itt a kórházban naponta kétszer néznek szívhangot, ez megnyugtató, igen kórház válogatja,h kit mikor fektet be.. Meg orvosfüggő a tüdőérlelő is, van aki csak akkor adatja be, ha görcs van, de ha még csak görcs van azt vissza lehet fordítani akár infúzióval akár gyógyszerekkel.. Hát igen még pár hét és meglesznek a babák
Ha tudok segíteni bármiben, már egy csomó vizsgálat áll mögöttem..

Kép
dia983
Tab
 
 


Sziasztok

Ma megvolt a cukorterhelés , minden a legnagyobb rendben cukor utáni mérés 7.0. , a doki szerint tökéletes :-)

Uh adatok :

"A" baba még mindig fejvégű , lepény hátsó falon tapad , "B" baba most megint medencevégű , lepény a fundusban tapad , magzatvíz átlagos  BPD: 64mm/62mm , HC: 235mm/221mm , AC: 219mm/219mm , FL: 52mm/46mm , FHR: 131 min / 125 min , súly 988 gr/880 gr

"A" baba 26 hetes 4 napos , "B" baba 25 hetes 6 napos

Ma rákérdeztem , hogy a kórházban van-e valami protokoll az ikresekre , azt mondta , hogy ha panaszmentes és nincs baj , akkor szinte csak szülni kell menni a kórházba , vagyis nincs befektetés , méhszájra meg azt mondta , hogy ha nincs szurkálás vagy nyomás vagy egyéb probléma ő nem birizgálja feleslegesen , majd a 30.héttől vagy 32.héttől nézi

Következő UH 26.án :-)


Úgy hogy minden rendben

Veletek mizu csajok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!
Ha nem banjatok, szeretnek csatlakozni hozzatok. Van egy kisfiam, Benedek, aki szeptemberben lesz 3 eves. Lombik programmal egyelore ugy nez ki, hogy ikreket varunk. Ma 9 hetesek multunk egy nappal. Olvasom, hogy tobbeknek kellett fel ora is, hogy felfogjak ikreket varnak ;) Oszinten megmondva mi, azaz en most sem fogtam meg fel teljesen, de tudni kell, hogy millio evnyi probalkozas elozte meg a babakat. Volt korabban mehen kivuli terhesseg, vesztettunk el babat a 16. heten, szoval telis tele vagyok felelemmel. Egyetlen ismerosom tudja egyelore, h ikreket varunk, mert o is lombikos ikres anyuka, demasnak nem mondtuk a sok bizonytalansag miatt.
Azt hiszem 2005-ben regisztraltam erre a forumra, azota harcolok a gyerekekert. Persze voltidoszak, amikor eltuntem, mert nem volt erom mar maradni. Most azert jottem, mert az ikres varandossagrol sok rosszat olvastam, es egyszeruen vagyom mar sikertortenetekre.
Annyira az elejen vagyok meg, es annyira nem latom a veget.... Tartanatok bennem kicsit a lelket? :) jol jonne nagyon :)
Es persze a tanacsok... Barmi, ami hasznos!
Legyen szep napotok!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Szia Babszi!
Olvasom az írásodat, én már megtanultam, h nem nagyon kell olvasgatni az ikerterhességről a rémtörténeteket, mivel aztán csak azon agyalunk, h na ez velem is megtörténhet.. Csak azokat olvasd, hogy hanyadik héten milyen változás történik veled és a babákkal, hogy épp milyen fejlődésen estek át.
Én természetes úton letten ikerterhes, a 10. héten voltam először nőgyógyásznál, be kell tartani amit mond az orvos, nem emelni, nem erőlködni, olvasom, hogy van egy 3 éves kisfiad, őt se emelgesd, ikreseknek nagyon vigyázni kell a ki ne nyíljon a méhszáj-ra, mert onnan aztán nagyon nehéz visszafordítani a dolgokat.
Én az első kettőt várom, sokat feküdtem, az utóbbi időben meg mást nem is csinálok, csak fekszem, mivel erre felénk az iker terheseket befektetik kórházba, ott biztos nem erőlteti meg az ember magát..
Csütörtökön töltöttem be a 35. hetet, túl vagyunk a kritikus 34. héten, a babák nagyon elevenek a hasamban, de jó testvérek, fiú-lány páros, a szerdai uh.n 2420, 2222 grammra mérték őket, már nehéz a hasam.. Egyedül magnéziumot és vasat szedek, meg a Hipp Natal terhesvitamint, ettől biztos nincs rosszullét a terhesség elején sem.
Épp a nyárba lépünk bele, egyél sok zöldségfélét, meg rostosat gyümölcsöt, sok folyadékot igyál ezt tudom tanácsolni. Rostosat a székrekedés ellen, próbáld megelőzni, nekem így a vége felé már ez probéma, nyomják a beleim, meg a vas is besegít..
Ha valami konkrétabban érdekel, írhatsz privát e-mailt is gydiana@gmail.com erre az e-mail címre, hétfőig itthon vagyok, keddre kell vissza mennem a kórházba.

Kép
dia983
Tab
 
 


Szia Babszi!
Nekünk is lombikkal sikerültek az ikrek, sőt a most két éves kislányom is! Én is nagyon izgulok,probálok sokat pihenni nem emelni,nem hajolni,ami nagyon nehéz!
Szia Renianya! Nagyon örü k,hogy minden rendben!!!! Szépen fejlődnek a babócák!
Dia! Már csak pár hét! Már hétvégére egyáltalán nem engednek haza? Hogy birod a meleget?

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Szivbol gratulalok Dia a szep nagy babakhoz! "Irtigykedve" neztem a vonalzodat, h mar bizony lassan megvan a 35.het is! A tanacsokat is koszonom, igy kepzelem en is a tovabbiakat... Nem emelve, sokat pihenve. Esetleg tobbieket kerdeznem, hogy mennyire ertik meg a kisebb gyerekek, hogy most anya nem ugy mukodik, ahogy azelott?...

Mikor erdemes majd beszerezni a hastarto pantot? Bar olvastam, h van akinek a bugyi jott be...

Ptimcsi, veled akkor sorstarsak vagyunk izgulasilag is... :wink: mar ha lehet ilyet mondani...

Tudom, h nem szabad az internetet olvasni, ezt mindig is tudtam. De ohatatlanul belefutottam itt-ott negativ tortenetbe, amikor egyaltalan ennek az egesznek a mibenleterol akartam megtudni valamit.

Visszaolvasva kicsit titeket eppen a nyugalmatok tetszett meg, ahogy elfogadjatok a kovetkezo lepeseket. En meg elkepzelni sem tudom mi lesz, ha tobb napra be kell koltozni korhazba...hogy fog mukodni a csaladom nelkulem, mit szol majd a kisfiam... Szeptembertol kezdi az ovit, nagy lesz a valtozas igy is.

Nem vagyok egy nagyon vekony alkat, 63kg-rol kezdtem a terhesseget. Van inzulinrezisztenciam, amire a gyogyszert abba kellett hagynom, es biza mar most akkora hasam van, mint egy 4 honapos babas maminak. Paromon kivul nincs segitsegem, O pedig neha amolyan ferfi modjara ragadja meg a dolgokat ;) imadom, csak nagyon ferfi ;)

A helyesirasi hibakat nezzetek kerlek el nekem. Neha tabletrol irok, es nem akarja a szavakat a megfelelo helyen tagolni...

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Most hétvégére haza engedtek, múlt héten nem jöhettem csak haza a 34. hét miatt. A kórházi szobám a hűvös oldalon van, még egyenlőre bírjuk a meleget, itthon meg most kellemes az idő, sötétítő függöny be van húzva.. Én 58kg-ról indultam és a 74nél megállt a súly gyarapodás. Nekem sincs segítség, párom a kertet meg az udvart szépen rendben tartsa, néha felseper a lakásban, én az utolsókig letörölgettem, úgy, h na akkor egyik nap ezt másik nap azt, de már nem bírom azt sem.. Szülés után majd jön anyu arra a 4-6 hétre és ennyi lesz a segítség.. Szerintem bele jövünk majd a dolgokba ha lassan is, nem kell idegeskedni.. Tettem fel múlt heti uh.s képet, már csak egyik babáról tudnak egyszerre képet csinálni..

Kép
dia983
Tab
 
 



Kép
dia983
Tab
 
 


Dia! Nagyon helyesek! Akkor téged sem kell irigyelni a sok segítség miatt!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok :)

Dincuska, az Én családomban is tatámnak voltak ikertestvérei, de sajnos nem éltek sokáig (Nem igazán tudom miért, valamilyen betegségben hunytak el szegények (nem veleszületett, hanem vmi elkapott betegségben, akkoriban sajnos ez gyakrabban előfordulhatott) legalábbis anyukám ezt mondta. Én nem is tudtam róla, ezért is lepődtam meg ennyire. Amíg ki nem derült, nem is olvasgattam ikrekről szóló dolgokat, mert annyira biztos voltam benne, hogy nekem csak egy babám van:)

Tényleg jó olvasni, hogy mindenkinél jól alakulnak az események. Kívánom, hogy ez így is maradjon. Nagyon tetszenek az ultrahangos képek:) Mi pénteken voltunk 4 D-s ultrahangon, Én is rakok fel képet a kis csöppségekről. 
Babszi ne aggódj, minden rendben lesz. Nyilván több a kockázat két baba kihordásánál, de ez egy csoda, néha még el is sírom magam az örömtől, amikor belegondolok, hogy két élet lakozik a szívem alatt. Ez minden nehézségért kárpótol. Igaz nekem még nincs gyerkőcöm, így Én sokkal könnyebben mondok igent a kórházra, mintha itt kéne hagynom a nagyobbakat. Nem minden kórházban fektetik be az anyukákat rutinszerűen. Próbálj olyan orvost választani, aki csak akkor cselekszik így, ha tényleg indokolt. Sokszor ez csak a  36. hét környékén történik meg.

Én holnap megyek be először az első tüdőérlelő injekcióra (23 hetesen) 3 napra. Egyébként október 6-ra  írták a szülés várható idejét. Engem megnyugtat ez a dolog, legalább egy kicsit pihenek:D A férjem szerencsére sokat segít, ha megkérem. De Ti is tudjátok, hogy a nők késztetést éreznek arra, hogy mindig csináljanak valamit a lakásban. Rendet szeretnének, főzni, stb. Nem beszélve a nagyobb gyerköcőkkel való gondoskodásról.

Hogy bírjátok a meleget? Nekem a tegnapi nap először jött elő a lábdagadás. vagyis a bokám vizesedett be, estére már fájt is. Szerencsére reggelre nagyjából elmúlt. Sokszor vagyok kimerült, nehéz a pocakom is:) Egyelőre csak hasra híztam,a csípőm most kezd jobban szélesedni. Sokan kérdezik, hogy "Nemsokára szülni fogsz"? Hát nemsokára, ősszel:D 
Dia Neked meg kitartás a kórházban, nemsokára a kezedben tarthatod a gyermekeidet

Én majd 17.-én megyek cukorterhelésre, nagyon remélem, hogy jó lesz az eredményem, mint renianyáé:D Egyébként nem tartok ezektől a  dolgoktól, inkább a vérvétel előtti koplalástól. Aki már túl van rajta, Ti hogy bírtátok ki, hogy este 6 után ne egyetek reggelig? vagy csak nálam van az, hogy este 9-kor vacsorázok és hajnali 4-kor rosszul vagyok az éhségtől? Pedig tartalmasan próbálok étkezni, nem chipset eszek vagy hasonló:D Mondjuk nekem alapból alacsony a vércukorszintem, régebben is rosszul voltam, ha nem ettem reggel.

A pocaktartóról annyit, hogy tényleg jó találmány, de Nekem nem mindig olyan hatásos. Sétáláshoz szoktam néha  felvenni, vagy ha vizsgálatra megyek itt helyben. Ülés közben nem kényelmes, ezért ha kocsival közlekedünk, akkor nem használom. Szerencsére kaptam kölcsön a barátnőmtől, így Én nem vettem. Pedig gondolkodom rajta még mindig. Igaz mostmár kezdem észrevenni magamon, hogy sokat úgyse tudok egyszerre talpon lenni, ezért lehet nem is lesz rá szükség.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe. 
Mindenkinek kitartás  Az Ikerterhesség a világ egyik legszebb csodája



demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok,


azt hittem, ha nem dolgozom, több időm lesz, de áááááá, azt se tudom hol áll a fejem. :)


Szandra, amíg Sára nem született meg, addig azt gondoltam, hogy igen, Emma ugyenilyen erős akaratú, vagány, de mostmár inkább a kicsi az, Emma finomabb lélek, Sára a harci kakasom. :)


Dia, már 2 hét sincs a 37. hétig, annyira csodálatos, mindjárt világra jönnek a babáid és már nem uh-fotóval fogsz nyomulni! :D
Én nagyon vegyesen vagyok, egyik nap a csillagokat le tudnám bányászni az égről, másik nap meg egész nap csak feküdni tudok, a gyerekek miatt ez elég nehéz, ha épp fekvős napom lenne.
Nem is híztál sokat, ügyi vagy! :)


Reni, örülök, hogy rendben volt a cukor, én 16-án megyek, rá egy hétre dokihoz és ha minden rendben, lehet hogy elmegyek arra a tanfolyamra, nekem fontos lenne, ha most egy ideig nem is fogok dolgozni. :)
Szépen tartják a babák az eddigieket, jól fejlődnek! :)
Örlök, hogy ez a kórházi protokoll, remélem az orvosom sem rendeli másként. :) Ő nézi a méhszájamat, sajnos sok példa van rá hogy 30. hét előtt nyílik, és szerintem nem lehet különösebben érezni...


Babszi, szívből gratulálok a kisbabákhoz és a kisfiadhoz ilyen hosszú út után. :) Örülök, hogy úgy láttad, hozzánk érdemes csatlakozni, tényleg egy pozitív társaság vagyunk. :) Az internet tele van veszélyes olvasnivalókkal, inkább minket bújjál. :)
Mi is voltunk 9 hetesek és meglátod, hamar elrepül. :) Rosszulléteid vannak?
Nekem 2 éves múlt a kisebbik lányom, és nem mondhatom, hogy nem emelem fel soha és nem terhelem magam, mert nincs állandó segítségem, őt még bizony fel kell venni. Ha úgy érzem, hogy most nem vagyok abban az erőben, akkor megmondom neki és vagy megérti vagy nem. :) A dokim is persze azt mondta hogy vigyázzak az emeléssel, meg is teszek mindent, ami lehet, de ő is ott van.
Nekem a kicsi ha szobatiszta lesz, szeptemberben kezdi az ovit, a nagy meg az iskolát és vsz. akkor fogok szülni is, nem fogok én sem unatkozni. :)


Timcsi, eddig nem tudtam vagy nem emlékeztem hogy lombikos vagy. mekkora ajándék ez a lombik. Egyik ismerősöméknek sehogy sem lehet kisbabája, még lombikkal sem, vsz örökbe fogadnak majd, annyira sajnálom őket.


Timi, nálunk ugyanígy volt a tatám testvéreinél, egy nagyon gyors lefolyású járvány vitte el őket a 20-as években, ami végigsöpört az utcán, minden nap egy gyerek. :(
Mi angyon egyidősek vagyunk, mert nekem is október 6 vagy 7 a dátumom, azt hiszem, de még konkrétan nem írták ki. :)
Egész jól bírom a meleget, de az allergiával már együtt némelyik nap sok. :( Én is belefutom ezekbe a mindjárt szülsz kérdésekbe, dehát nagyobb a pocink, nem csoda, hogy ezt gondolják. :D


Befigyel egy horvátországi nyaralás július 12-től, ha a férjem is kap szabit, nem is merem mondani a dokimnak, biztosan lebeszélne róla. Szerintetek is gáz már akkor elmenni? Nem tudom mit csináljak, mert úgy szeretnék kicsit lemenni a tengerhez, és az autóutat is jól bírom, éjszaka mennénk.


dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! Nem tudok fényképet feltölteni és vonalzot szerkeszteni! :|

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Próbáld a képet tömöríteni, ha nem akarja felrakni...
Vonalzóban nekem lilypie-s van, ha tetszik, kattints rá és menj végig a lépéseken, a végén a bbcode-ot kell beillesztened a profilodnál az aláírásodba. Menni fog az! ;)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Babszi üdv itt köztünk , és fel a fejjel , minden rendben lesz , csak pozitívan , nem rég még mi is ott tartottunk és hasonló gondolatmeneteink voltak mint neked , hogy minden rendben lesz-e stb. , de minden rendben lesz :-)

Hastartó pántot amúgy szerintem már a 20 héten érdemes beszerezni , nekem akkor sokat nyilalt a hasam , sétálni is alig bírtam , és akkor mondtam ezeket a dolgokat a védőnőmnek és ő mondta , hogy szerezzek be egy hastartó pántot és be is szereztem és azóta nagyon szuper :-)
Én is csak akkor veszem fel ha elmegyek itthonról , de amúgy úgy is ajánlják , otthon nem kell használni , meg elvileg egész nap nem is ajánlatos viselni

Olyan hamar telnek a hetek én a héten lépek a 27.hétbe :-)

A meleget elég nehezen bírom most , ha tehetem ki se mozdulok itthonról , annyi hogy reggel elviszem a fiam az oviba , délután érte megyek , gyalog , Lillát meg az apja intézi , sajnos a bölcsi messze van tőlünk

Emeléssel én is próbálok vigyázni , de hát a lányomat azért nekem is kell néha felvennem , pl etetőszékbe rakni , kivenni , babakocsiba berakni , onnan kivenni (13 kg) 

Nagytesóra visszatérve van amikor megérti de van , hogy ügyet sem vet rá , pedig a fiam már 4 éves múlt , van hogy mondom neki , hogy most nem tudok ezt meg azt csinálni , hajolni , pakolni utánuk van , hogy megérti , de sokszor ki is tud akasztani , Lillácska ( 2 éves volt januárban) még nem igazán fogja fel , hogy mi van anyával , de aztán vannak pillanatok a fiamnál , hogy ő mondja nekem , hogy anya hagyjad ezt vagy azt majd én megcsinálom helyetted

Mostanában az alvás már nagyon nehezen megy , sehogy se jó aludni , se bal oldalt , se jobb oldalt , se háton , plusz ez a meleg éjszaka is , csak forgolódok , van hogy éjjel 1-2 körül felkelek és vissza se tudol aludni
Elkezdett fájni a derekam is nagyon , csajszik sokat mozognak, aztán van , hogy úgy kinyomják magukat :-)

Dincus de irigyellek most , mi is tavaly úgy de úgy terveztük , hogy idén elmegyünk nyaralni mi is Horvátba , de sajnos nem fog összejönni , autó nélkül meg végképp nehéz , mivel eladtuk és sajnos a közeljövőben nem is lesz autónk :-(

Hízás én 68 kg val indultam , most tartok 75 kg nál

demtimi nagyon cukik a babcik :-)

Segítség , nekem se lesz segítségem , a párom elvileg arra az időszakra tartogatja a szabaságát  , úgyhogy ha szülni megyek akkor kiveszi az összes szabiját , meg anyukám vesz ki 1 hét szabit , ő lesz még itt velem , de utána annyi , meg elvileg van egy "tartalékunk" vagyis egy csajszi , ha bármi van csak hívjuk és jön segíteni , de hát 1 ezer ft kér 1 órára , úgyhogy igazából ha segítség kell akkor csak arra hívom , hogy reggel elvigye a gyerekeket oviba-bölcsibe délután meg haza , de persze csak azokon a napokon amikor majd férjem dolgozik

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Olyan kedvesek vagytok, orulok nektek!

Dincus! Rosszullutek alig vannak. Olyan fura ez is... Azt hittem minden erzes duplan tor majd ram, es szinte semmi. Az elejen a faradtsag volt a legrosszabb, de raszoktam, hogy del es ketto kozt pihenek a kisfiammal. Akkor nem erzem magam jol, ha bepanikolok..nincs ilyenbetegsegem, de neha azert ram tor. Ezt a mi elozmenyeink szamlajara irom.

Renianya,megnyugtattal. Az en gyerekem isbiza 13kg, de mint a sar, olyan nehez. Csak ha szukseges, akkor emelem fel, probalok erre nagyonvigyazni. Valoban eszre sem venniamikor a mehszaj nyilik, szerintem ez egyben amolyan adottsag is. Amirol nem isbiztos, hogy tehetsz...

7vegen tettem elbefottet. Probaltam az erommel takarekoskodni, de nap vegen hulla voltam mar. Na, ilyenkor jon a panik, hogyugye nem lesz semmibaj.. Persze reggelre ujul az ero...

Legyen kellemes napotok! Allitolag jon majd az enyhules a melegre...

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: