Új privát üzeneted érkezett!


timea89
 
 


Sziasztok!

A barnázás elmúlt, de már rongyosra feküdtem a hátam Tegnap pedig újra megtámadott a róka Igaz, ettem egy adag csokis marcipánt, amit csak látványra kívántam, gondolom ez tett be a gyomromnak
Ma megyek az Istenhegyire, izgi van nagyon

Timi: üdv köztünk, boldog babavárást! A nagy kert és a két kutya miatt irigykedem, gondolom a kisfiadat alig lehet becsalogatni a házba Én is falun nőttem fel, imádam, még az ebédet is az udvaron ettem volna meg, ha hagyták volna
Kisfiút vagy kislányt szeretnétek?
A hasamat én is Milupás krémmel kentem, nekem kb. az utolsó héten repedt meg kicsit a köldökömnél a bőr, mikor nagyot nőtt a hasam. Bezzeg anyukámnak 2 gyerek után nem volt egy csíkja sem, pedig anno ők nem is kenték semmivel Tényleg genetika, ill. szerencse kérdése Azért én krémezem rendületlenül minden este - a remény hal meg utoljára címszóval

Dumo: szupi lehet a ruhád, biztos nagyon szép leszel benne! A lenvászon gatya tök jó ötlet! Én próbálgattam már a régi kismama nacimat, de a hasamnál-fenekemnél még lóg, pedig xs-es. Úgyhogy növeszteni kell bele pocakot, hogy kitöltsem.
Jól emlékszem, Te holnap mész a genetikára?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Udv Timi! Csatlakozom a kert miatt irigykedokhoz! :)

firenze: jo hir, hogy jobban vagy...a rokat leszamitva. En eddig megusztam nelkule, remlem igy a 12. heten mar nem is lesz hozza szerencsem. :)
Igen, holnap megyek 9-re a MAV-ba majd du. 4-re meg a maganba kombinaltra, ugyhogy duplan kapok megerositest, hogy mi a sziutu.
Szamolj be neked mi volt ma, nagyon drukkolok! :)

A ruha meg nincs kesz, csak terv, pentkeen megyek varronohoz, aztan gondolom onnan egy jo honap...
Dejo, hogy XS-es vagy en pont a masik vege...XL... szoval nekem nehezebb a ruhazkodas, h ne nezzek ki mar most balnanak... 

dumo
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok. Én januárra várom első kisbabámat, de sajnos nem találtam 2015. januári topikot. Esetleg csatlakozhatok?

katalinf
 
 



katalinf
 
 


Sziasztok!

Timi,
üdv közöttünk, boldog, problémamentes babavárást kívánok! A nagy kertet én is szeretem, a reggeli kávémat a teraszon iszom, közben a srácok trambulinoznak, homokoznak, játszanak, a madarak énekelnek, imádom.

Kati,
csatlakozz nyugodtan, mindenkit szeretettel várunk. Boldog babavárást kívánok Neked is! A rózsaszín vonalzóból arra következtetek, hogy kislányt szeretnél.

Dumo,
Esküvő miatt nagyon irigykedek. Ha tehetném minden évben rendeznék mert olyan szép emlék a miénk. Az a nap olyan gyorsan eltelik és annyit készülsz rá. Csak azt vettem észre, hogy vége. Azóta minden évben a házassági évfordulónkkor meggyújtuk a közös gyertyánkat pezsgőzünk és megnézünk pár részletet a videóból.
Én is az XL-es kategória vagyok, pedig nem híztam sokat egy terességem alatt sem, viszont a szoptatás alatt durván feljött a kiló, na meg pajzsmirigy alulműködésem van, ami nem könnyíti meg a dolgomat.
Szegeden tanulok jogot. Már negyedikes vagyok, nem kellene feladni, de néha nagggggyon nehéz. Mindig látnom kell magam előtt a végét, mert amúgy nem menne.....

Firenze,
drukkolok mára nagyon!! Gyere a részletekkel. fekvés nem jó, de ha kell nincs mese sajnos. XS-es méret nagyon szuper. Én már az M-es mérettel is kibékülnék....

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


lili77 : Remelm a mienk is ilyen jo lesz. Max 25-30 fos lesz, szoval eleg szuk koru, nem lesz nagy dinom-danom, csak szertartas es vacsi, de attol meg lehet jo buli!
En is jogot vegeztem...eleg szenvedes volt, es nem is azon a teruleten helyezkedtem el, uh kb. van 1 felesleges diplomam. :D De megertelek, nem konnyu, kitartast!!!

katalinf: udv neked is! en is  novemberi topiccal kezdtem anno, de ott mar annyira elol jartak, nekem meg 12. heti se volt, masok mar a 16. hetin is tul voltak, viszont legelebb lehet elore okosodni. Lesz hamarosan biztos januari topik is,  ez meg sokaknal az elso sokk idoszaka, sot van aki meg csak nem is sejti.

En XS sose leszek, alapbol 178 cm vagyok...jol eleresztve, uh eselytelennek latom...de jo ez.

dumo
Budapest
 
 


Kati: örülünk ha csatlakozol, nagyon boldog babavárást Neked is! Ha van egy kis időd, írj magatokról pár sort, kisfiút v. kislányt szeretnétek, első baba, vagy van már tesó, stb

Dumo: egyik ismerősöm volt ilyesmi ruhában az esküvőjén, ő is kisbabát várt és nagyon helyes volt a ruciban. Neki annyi volt a plusz a ruhán, hogy egy színes szalag volt még a mell alatti résznél, az nagyon feldobta, csinos volt

Lili: Esküvőt illetően egyetértek veled, tényleg csodálatos, én is gyakran nézem a régi fotókat Tényleg egy pillanat alatt véget ér az esküvő napja, utána viszont évfordulókon olyan jó nosztalgiázni rajta
Suli miatt le a kalappal! Én akkor lettem terhes a kislányommal, mikor a főiskolán befejeztem a 2. évet, a pedig szülés pont a vizsgaidőszak előtt volt 1-2 héttel, így halasztanom kellett egy évet. Utána baba mellett fejeztem be, úgyhogy tudom milyen nehéz, de egy kis kitartás, és nemsoká itt a vége!
Volt olyan, hogy tanultam, míg a kislányom aludt, majd felébredt és az összes jegyzetemet szétszórta a szobában Kibírtam röhögés nélkül

Köszi a drukkot a mai naphoz, érdekes az elsővel nem paráztam a genetikai uh-n túl magam, most mégis van bennem egy adag izgalom. Főleg az este miatt, mert akkor mondjuk meg a kislányomnak a kistesót, nagyon várom már

XS/XL: Én mindig vékony voltam, nálunk az egész család ilyen. Mivel nem nagyon bírom az édességet terhesen (pl. tegnapi csokis marcipán ) szerintem a végére is csak egy nagy has lesz rajtam, elsőnél is így volt.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok. Köszönöm, hogy befogadtok :) Nekünk első baba, és már nagyon régóta várjuk. Kb. 2 évet próbálkoztunk és most spontán összejött. Nagyon örülünk neki.
Én 31 vagyok, a férjem 37 és neki van már egy 12 éves kisfia.
Én egy multicégnél dolgozom 12 éve, férjem is multinál van 17 éve. Igyekszem többet írni, de most sajnos mennem kell.

katalinf
 
 


firenze: en is tervezek vmi szalagot, az feldobja, csak meg a csokrot nem tudom milyen lesz, uh a szinvalasztassal varok. Biztos orulni fog a kistesonak, mar eleg nagy, hogy majd mindent o akarjon csinalni helyetted. Mazlista, lesz segitseged!  

kata: en is 31, elso baba, spontan jott (bar nalunk meg tervebn se volt ) es multinal vagyok mar 5 eve...igaz ez mar a 2. multim.  Bp?
Es ha mar a melorol van szo, en ugy mennek mar haza, nem akarok dolgozni!!! Pedig ma meg tok nyugis nap van, de inkabb setalnek a szigeten vagy barhol, csak ne itt uljek puloverben meg salban a legkondi alatt, ahol lefagy a fulem ugy toljak..

dumo
Budapest
 
 


Végre itt vagyok :) Az esküvő csodálatos dolog, mi imádtuk és bármikor újra csinálnám. Mi kb. 1 évig terveztük és 54 fős volt. A képeket gyakran nézegetem. :) most volt az 5 éves évfordulónk (akkor fogant a kis pocaklakónk +/- 2 nap)

Én még a szívhang miatt aggódok, jövő héten kedden megyünk a dokihoz. Remélem, hogy minden rendben.

Méretileg én M-es vagyok, de azért az utóbbi időben pár kg feljött. Nem mellőzöm a szénhidrátot. :)
Én imádom a marcipános csokit, de nem vagyok egy édesszájú. Sőt inkább a sós kalóriabombák jöhetnek :) Én eddig utáltam a kenyeret, kiflit és minden szökőévben ettem egy szeletet. Most állandóan májkrémes, kolbászos szendvics csúszik  

Firenze, jobban vagy?
Nekem nem volt barnázásom eddig, de olyan hasgörcseim voltak. Éjszaka sokszor arra ébredek, hogy iszonyatosan fáj a méhem. Tart kb. fél óráig, csak utána nehéz aludnom.
Tényleg nagyon kóma vagyok. Hányingerem is van, de a róka eddig elkerült.

Ti mikor mondtátok el a munkahelyen?

katalinf
 
 


Dumo, kelet-Mo. kis településen van egy nagy multi. Ott vagyok helyileg, de járok fel Budapestre a központunkba :)
Én is mennék haza, de soká van még 16:40.
Viszont nemsoká talizok férjjel, elmegyünk bútort nézni, mert először látni kell és csak utána rendelem meg a webáruházból.

Légkondit én sem szeretem, de mivel egyedül vagyok az irodában ezért nem kapcsolom be :lol:

katalinf
 
 


En meg nem mondtam el csak a fonoknek, neki is csak 1 hete, hogy az UH miatt ne kelljen szabit kivennem. A tobbiekkel megvarom, hogy a holnapi genetikain minden rendben legyen, aztan majd kozlom.
Mar bababutort neztek? Nekunk meg a lakasunk sincs meg... meg azt nezegetjuk.  A mostani egy belvarosi, kosz, buz, kutyagumi mindenhol, raadasul 3. em es nincs lift, uh innen menni kell.
Csak nem Miskolc kornyeke?

A majdkremmel azert vigyazz, sok benne az A vitamin, ami nem jo...bar nyilvan nem ipari mennyiseget eszel, de akkor is, take care! ;) En is volt 1 het amikor napi 2x ettem, csak az esett jol, de mar almult...most a pizza jon be...jonne, de probalom visszafogni magam.

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én is pocis menyasszony voltam 2,5 éve, 17 hetes voltam az esküvő napján. Nekem lila szalag volt a mellem alatt megkötve. 55 fő, polgári szertartás plusz vacsi. Csoás volt!
L-es a méretem, uh elhatároztam nagyon fogok figyelni, mert a kisfiamnál 20 kilòt hìztam, és nagOn nehéz volt leadni!! Napok òta a kìgyòuborkát kìvánom, reggelihez, vacsihoz rengeteget eszek! :)
Egy útépìtő cégnél voltam adminisztrátor, jelenleg gyesen vagyok. Szòltam már a munkahelyen, adják ki a szabadnapjaimat, aztán táppénz, de vmit szöszölnek még a munkaügyin... A táppénz kérdéses állìtòlag.
A fiam egész nap kint van az udvaro, motorozik, talicskázik, fűnyìròzik, homokozik, szaladgál a két labradorral, közben nyugodtan meg tudok főzni, mert a konyhaablak az udvarra néz, rálátok. December òta lakunk itt, előtte anyòséknál, és imádok itt lenni. :)

timea89
 
 


Vissza is jöttem. Nem bababútort néztünk, hanem egy gardrób szekrényt. Annyira nem jött be, még jó hogy megnéztük :) Debrecen - Békéscsaba környéke :)

Köszi, hogy szóltál az A vitamin miatt. Kezdő vagyok   Eddig 4 szendvicset ettem az 5 hét alatt.
Timi, a kígyóubi nekem is jöhet, imádom.

Mi 10 éve együtt lakunk, van egy saját kertesházunk. Előtte tömblakásba laktunk külön-külön.

Én nagyon szeretek itt lakni, és tényleg más, mint a töblakás. Mi is sokat vagyunk kint az udvaron, hétvégén pont grillparty lesz nálunk.

Mi a családnak (férj szüleinek) már elmondtuk, mert annyira örültünk, de csak ők tudják. Az én szüleim Németországba nyaralnak tesóméknál, ezért nekik majd jövő héten személyesen.

Én kénytelen leszek hamarabb elmondani, mert vegyi üzemben dolgozom és nem igazán akarok az üzemben nyárni-kellni. De én is csak a fönőkömnek tervezem egyelőre.
habár a kolléganőknek szemet szúrt, hogy ebédelek rendesen. eddig mindig csak a levest ettem meg és utána egy kis salátát. A másodikat hazavittem férjnek. Most viszont kénytelen vagyok enni, mert iszonyat éhség jön rám és akkor falat tudnék kaparni. Néznek is furán, hogy eszek

katalinf
 
 


Most csak egy percre ugrottam be, mert nemsokára hozza a kislányomat a nagypapája, ők vigyáztak rá, míg a kombinálton voltunk.

Csúszott az egész vizsgálat, mert a doki délelőtt szülést vezetett le, úgyhogy jó sokat kellett várni. Az uh-n minden tökéletes volt, a nyaki redő 1,5 mm, orrcsont látszik, kezei-lábai, szíve, mindent rendben talált a doki. Az orvossal maximálisan elégedett voltam, végig mindent mondott, mit néz, mit látunk épp, kaptunk képeket (holnap majd teszek fel) és dvd-t a vizsgálatról, szóval szuper volt az egész!
A vérvétel eredménye miatt holnap hívnak majd fel, de az orvos annyit mondott, hogy uh alapján ő meglepődne, ha bármi probléma lenne

Ééés: FIÚ!!!

Dumo, holnapra megy a drukk, és remélem Ti is megtudjátok, ki lakik odabent!

Minden egyéb holnap, jó éjt, jó pihenést Nektek!


Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


De jó! Gratulálok! És fiú, remélem hasonló jó híreket kapok holnap. :-D
Akkor mi lesz a neve? ;)

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Dumonak nagy drukk, és akkor kispasit kívánunk Nektek

Nálunk a férjem inkább kislányt akart, nekem mindegy volt, a kislányom természetesen kishugit. Azért tegnap az első meglepetés után nagy volt az öröme, meseolvasás után a hasamat simizte, puszilgatta, beszélt a babához, és reggel is az volt az első gondolata, hogy hogy aludt a baba a hasamban Már azt sem bánta, hogy öccse lesz Egyszerűen imádnivaló!
A kora miatt biztosan nagy segítség lesz, amúgy is édes, mindig jön ha sütit kell sütni, vagy valamit főzök, hogy mit segíthet Tegnap mondtam neki, hogy tolhatja majd a babakocsit, mert ő már olyan nagylány, ettől nagyon boldog volt
Este meg, mikor beszéltünk róla, hogy 7 cm most a baba, közölte: "Úúú, akkor akkora, mint egy szőrös pók!" (Így hívja a madárpókot) Szóval jól alakult a nagy bejelentés!

A terasz miatt nagyon irigy vagyok! Igaz, nekem végre itt az új lakásban (fél éve költöztünk) van egy gyönyörű erkélyem, ültettem virágokat is, van levendulám, aminek csodás az illata. Már csak a balkonszett kéne, hogy ki lehessen ülni egy alkoholmentes citromos sörre esténként

Dumo: van favorit kerületed, ahová szívesen költöznél? Megértem, hogy a belvárosból mennél, gyerekkel tényleg ideálisabb lesz valami zöldebb részen lakni
Név: Máté, szerintem nem változik. A kislányom bedobta este, hogy legyen Ádám! Nagyon röhögtünk...

Kati: biztosan rendben lesz a szívhang! És olyan jó először hallani... mi még tegnap is majdnem elsírtuk magunkat a szívhangnál, pedig már harmadszor hallottuk
A májkrémre én is rákattantam, mikor annyira rosszul voltam, hogy szinte csak az maradt meg. Aztán olvastam, hogy nem szabad túlzásba vinni, azóta heti max 1-1 májkrémes kenyeret eszem. Igaz, most már nem is számít, mert elmúltak a durva rosszulléteim.

Timi: kígyóuborka Az tök jó, hgy ilyen egészséges dolgot kívánsz. Szerintem a hízás alkati inkább, bár most tényleg nagyon rámentek a védőnők arra, hogy max. 12 kg-ot hízzon a kismama. Pedig van akinek több vizet tart vissza a szervezete, azért nagyobb a súlya, nem pedig azért, mert szétzabálta az agyát

Holnap megyek a védőnőhöz. Kicsit időpocsékolásnak érzem, de ha muszáj, hát muszáj...

És egy kép a fiatalemberről



Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Firenze, gratulálok :) Csodálatos kép a kisfiatokról

Nálunk a tesó még nem tudja, de nem is akartuk egyelőre elmondani. Még megvárjuk a jövő hetet vagy a június végét, mert akkor megyünk közösen nyaralni egy hetet. Akkor már szerintem elmondjuk :)

Nekem nincsenek durva rosszulléteim, de iszonyat fáradt vagyok. este 7-kor kidőltem és reggel nem tudom összekaparni magam. Ki kell vennem egy pár nap szabit, mert egyszerűen botrányosan szarul vagyok. Minden éjszaka felébredek 2szer és alig tudok aludni. 
Nektek is volt ilyen?

Dumo, megy a drukk. Meglátod minden rendben lesz.


Én most sajnos lemondtam egy pünkösdi utazást Prágába, 11 óra buszozás oda 11 óra buszozás vissza. Nincs rá erőm, pedig így mi lesz velem  Annyira vártam már ezt a céges kirándulást, de egyszerűen nem akarok semmit csinálni. Pedig én aztán a nagyon pörgös típus vagyok/voltam.
Rengeteg utazás, kirándulás, nyaralások  Most aztán már a júliusi Ausztria sem tuom hogy lesz, na meg az augusztusi Erdély


katalinf
 
 


@katalinf:


A fáradtság tipikus első trimeszteres tünet sajnos. Nagy munkában van a tested, érdemes beiktatni egy kis pihenőt, este korai lefekvést. Én is folyton felébredtem éjjel, volt mikor 2,5 órán át forgolódtam, mentek a pisijáratok, utána meg persze sosem tudtam visszaaludni

Nem tudom, szedsz-e vmi terhesvitamint, de a folsav most nagyon fontos, érdemes beszerezni valamilyen szimpatikus márkát.

A jövés-menést nekem is vissza kellett fogni, mi is mentünk volna barátokkal pünkösdi kirándulásra, de esélytelen, kb. a közértig is csak vonszolom magam a melegben, nemhogy kiránduljak
Sajnos érdemes tényleg kicsit visszavenni az aktívabb dolgokból, mert most a baba az első (bármennyire is hiányoznak a túrák, utazások). Azán jövő ilyenkor már lehet vele együtt menni

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Köszi Firenze, megnyugtattál :)

Tényleg Ő az első és mivel nagyon vártuk, ezért bármit lemondok  
Csak nagyon furcsa, hogy ennyire durva.

Terhesvitamint ill. utrogestant is szedek, mivel soká jött össze ezért biztos ami biztos alapon szedem a femibiont, külön magnéziumot és kálciumot (rémálmaim vannak a fogaimról), valamint 2x1 utrot.

Vasárnap bográcsos lenne nálunk, férj szülinapi zsúrja a családdal és bevállaltam a tortát. Már most elfáradtam benne, pedig a robotgépembe csak bele kell önteni a dolgokat és 15 perc alatt kész a piskóta, a krém pedig egy klasszikus a csokimousse (mindig ez van nálunk ).




katalinf
 
 


koszi csajok! Tenyleg paraztam nagyon, de minden oke!!! Eppen integetett mikor kukkoltuk. Nem mozgott kulonosebben, csak kalimpalt. Tarko: 1,3mm, a baby 57mm, es meg nem tudni mi lesz, de du. megyek a Kleopatraba, hath ott esetleg meg az is kiderulhet.

katalinf: en is hulla volta, olyan 6.hettol folyamatosan nyugoskodtem, ejszaka tobbszot felkeltem, szoval szerintem normalis, most mar lassan 1 hete nincs ilyen bajom, pisilni sem kell ejszaka, uh elvezem ezt az idoszakot!  de nem is olyan regem meg eleg rossz volt...kitartas, elmulik! en egy eskuvore nem mentem el, mert keptlen voltam felkelni aznap...biztos szidtak, de nem erdekelt, csak fetrengtem egesz nap, mint egy hisztis kolyok.

firenze : bar igy lenne lotto 5-osom! Nana, hogy jol fogadta, melyik kislany nem orul egy kisbabanak? Foleg ha meg a babakocsit tologathatja!  
Most az a legujabb, hogy a 3. ker-ben nezunk panelt atmenetileg par evre amig kicsi a baby, mert ott lakik anyos, az meg jol johet. Aztan irany valami kertes haz Bp-n kivul, mert Bp-n nem tudnank megfizetni.

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

csak gyorsan beugrottam gratulálni firenzének!!! Ma folyamatos rohanásban vagyok. Nagyon édes a kép, a méretek megegyeznek csak ami a lábuk között van nem. Na persze én még nem élem bele magam, de hátha.

Dumo,
drukkolok mára!!! Rendben van minden!!!

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Dumo,
megelőztél. gratulálok!!!! hátha délután tudnak valami pontosabbat mondani a nemére.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Dumo: szuper, hogy minden rendben! Megy a drukk delutanra :wink:
3. kerulet jo valasztas, mi is Obudan lakunk, minden szempontbol elegedett vagyok vele. Kelloen zold, normalis emberek lakjak. Mi 4 emeletesbe koltoztunk, csak par haz van, olyan mint egy kis lakopark.
Az en anyosomek is itt laknak, miota terhes vagyok, hozzak a piacrol az epret, vagy amit kivanok, nagyon rendesek 8)
Mi ugy tervezzuk, hogy egy kis nyaralot veszunk majd Balatonnal, pont amiatt, hogy kerteshez Bp-en belul eselytelen bankrablas nelkul hozzajutni :roll:

Kati: jo keszulodest, egy kis bogracsozast en is barmikor bevallalnek, imadom a hangulatat, a bogracsos etel illatat 8)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Koszonom Lili! :) Nalatok mar tudjak a gyerekek? Bocs, ha esetleg mar kerdeztem, kismamaagy feledekeny... :D

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Dumo, szuper :) Szép méretek. Drukk a lakásra, remélem sikerül egy jót találni.

Most kopp-kopp jól vagyok. 11 körül mintha elvágták volna a fáradtságot
Akkor megnyugodtam, hogy nemcsak nekem van ilyenem  (huh de furin hangzik leírni)

Olyan jót ebédeltem rakott karfiolból, hogy csak lestek a kollégák  Anyós is megkérdezte, hogy mit kérek, mert szívesen hozna estére. Én nagyon imádom, mert rengeteg mindenben támogat minket és őszintén elmondja a véleményét, rengeteget segít. Esténként elküldi a barátnőjétől az epret, borsót :)
Főleg amióta kismami vagyok állandóan érdeklődik, hogy miben segíthetne és mit szeretnék enni. Olyan jó érzés.

katalinf
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Firenze, gyönyörű baba! :)
Dumo: szép méretek!
Én mégegy kisfiút szeretnék, de érdekes módon a lánynevek ugrottak be elsőre!
Lány: Szofi, Szonja, Ajsa, Zselyke
Fiú: Zádor, Zétény, Sebestyén
Egy Bendegúz-unk már van! 

Gravidát szedek este, napközben egy magnézium pezsgőtablettát iszom. Szerencsére jó a közérzetem, fáradtság van, de ebéd után le szoktam feküdni aludni én is a gyerekkel. :d

 

Ti fogadtok orvost? Én az elsővel sem fogadtam, de szerencsémre pont annál a dokinál szültem, aki a terhesgondozást végzi itt falun a Zöldkeresztben. UH-ra a városba kell járni.

 

Mi a véleményetek a biciklizésről?? Bendegúznál azt mondta a védőnő, hogy ne, mert leszédülhetek róla... Bevallom én még tekerek a gyerekkel magam mögött, mert boltba gyorsabban eljutunk így, mint gyalog. És nagyon jólesik, utána felfrissülök és nem vagyok kómás! Ha rosszul lennék persze hogy nem tekernék nemcsak mert terhes vagyok, hanem még ott ül mögöttem a gyerek, nem szeretném, hogy bármi baja lenne. Valahol ajánlják, valahol tiltják, szerintetek?:o

Nehéz megoldani, hogy ne emelgessem a gyereket.... szerintetek lehet ebből bajom?? Nagyon aggódok!! 

Amúgy aktív vagyok, főzök, takarítok, játszótér,sok séta. Még a füvet is lenyírom, mert kikapcsol.  :):p

 

Szép napot!

Timi

 

timea89
 
 


Kati, szerencsés vagy anyóssal, hogy ilyen rendes! Ez nagyon jól fog jönni a baba születése után, ha tud segíteni, és a kapcsolatotok is ilyen jó. Nálunk anyukám segített sokat, az első időkben hozta az otthon főzött ebédet, elmosogatott, sőt volt mikor levitte sétálni a babát 1-1 órára, én meg addig tudtam aludni

Timi, nekem fogadott orvosom lesz, magánban szeretnék szülni. Nekem megnyugtató így, bár olvastam jó példákat olyanoktól is, akik ügyeletesnél szültek és jó élmény volt.
Biciklizés: én is hallottam mindenfélét, ez is egy olyan dolog, amiben ellenkezőek a vélemények (és még rengeteg ilyen van a terhességgel kapcsolatban)
Olvastam, hogy a rázkódás nem tesz jót, máshol meg azt, hogy veszélyes, mert ha elesel, megütheted magad. Szerintem egy pici gyerek tempójában, lassan, óvatosan nem lehet nagy baj, de ha bizonytalan vagy, a védőnőt érdemes megkérdezn
Az jó, ha aktív vagy, egy egészséges terhességnél természetes, hogy jössz-mész Irigylésre méltó az energiád!

Hívtak az Istenhegyiről, hogy a vérvétel eredménye alapján a down-, edwards- és patau-szindróma kockázati értéke alacsony. Utóbbi kettőt mondjuk nem tudom micsoda, de örülök, hogy a vérvétellel is minden rendben volt, egy parával kevesebb

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Megvolt a 3/4D UH és egyenlőre a doki szerint lánynak tűnik. Még szokom a gondolatot, világ éltemben fiút képzeltem magamnak, de persze örülök, csak még nem látom magam lányos anyaként. 8-) Amúgy kis lusti volt végig, sztem nm tetszett neki, h nyomkodtuk a fejét. A dokinő rendes volt, nekem bejött a Kleopátra Uh, 18.hetire is oda megyünk.

Timi: nekem sincs dokim, simán megyek az "sztk" rendelésre. Egész jó fej a doki, uh egyenlőre ok.
Bringázni én is szoktam néha melóba, nekem jól esik, sztem Maszat is élvezi, olyankor sosem voltam rosszul :-)

Firenze: tök jó, ezen is túl vagy akkor. Nekem jövőhéten lesz eredménye a vérvételnek, de már nm aggódok, mivel a mérések jók lettek. :-D :-D

dumo
Budapest
 
 


@dumo:


Nagyon örülök, hogy minden rendben és tetszett a hely. Én is gondolkodom, hogy a 18. hetire oda megyek vissza, ahol most voltam, mert én is elégedett voltam - ennél jobb nincs is egy ilyen vizsgálat után A mért adatok egyeztek a két helyen?

Kislány: én mindig úgy voltam vele, mióta az eszemet tudom, hogy nekem kell, hogy legyen egy kislányom. Mindegy a sorrend, de egy lányomnak lennie kell. És tudtam, hogy akkor, mikor megszületett, megnyertem a kislányomat és egyben a legjobb barátnőmet, aki mindig itt lesz nekem. Én imádtam/imádom ezt az anyaságban, hogy van egy kislányom, aki finom, szeret öltözködni, lehet a haját fésülgetni, egy igazi kis hercegnő. Úgy beszélgethetek majd vele, ahogy egy kisfiúval talán sose (ezt még nem tudom). És ha majd nagy lesz (remélhetőleg) az én tanácsomat kéri ki, ha neki lesz babája, engem kér majd, hogy segítsek neki, és én is szaladni fogok, ahogy anyukám tette. Ő majd engem fog kérdezni, milyen volt kisbabát várni, mi volt az első szava, írtam pl. naplót is az első évéről, írom az aranymondásait, ezek majd szép ajándékok lesznek, én örültem volna ilyesminek anyukámtól...
Biztos elsőre fura a gondolat, nekem is szokni kell még a gondolatot, hogy kisfú lesz


Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok. Örülök, hogy mindenkinél rendben vannak a dolgok.

Timi, szerintem ha jól érzed magad biciklizés közben, akkor nincs akadálya. Én nem szeretek bringázni, habár régen sokat jártam spinningre. (viszont arról teljesen le vagyok tiltva)

Dumo, gratula a kislányhoz.

Firenze, megértelek a kislány dologgal. Én is dokumentálom fotóval a pocim méreteit, valamint naplót fogok vezetni. Még nem akartam megvenni a babanaplót, de amint kiderül a neme biztosan veszek és elkezdem írni. Én is nagyon örültem volna egy ilyen emléknek.

Én most fiút érzek. Csak egészséges legyen és legyen velünk minden rendben.

Nekem biztosan anyósék fognak jönni segíteni, mert anyuék elég messze laknak tőlünk és nem igazán mutatnak hajlandóságot az utazásra. Habár hozzá kell tennem, hogy elég beteg és sokat jár korházba. Ő úgy gondolta, hogy majd én odaviszen neki a gyerekemet és ameddig mi jövünk-megyünk addig vigyáz rá. Hát én nem így gondolom. Én azért is költöztem el nagyon hamar, mert nem egyeztünk annyira. Aranyos, kedves, de mindig csak a saját problémáival van elfoglalva és nem érdekelte, hogy nekem most anyai jótanácsra van szükségem. De ezen már régen túl vagyok. Szerencsére nem kell túl gyakran találkozzunk, egy évben kb. 2-3 szor.

Szerencsére a kis családom teljesen más, anyóstól pedig megkapom azt a támogatást amire szükségem van.



katalinf
 
 


Koszi csajok a biztatast, mar egeszen beleltem magam, hogy lany lesz. Nem is volt olyan nehez! De a nevekkel bajban vagyok..semmi nem tetszik...

Anyos: Ezek szerint mindenki mazlista az anyosaval. Bar nekem meg nem az, van 2 honap addig, de mindenesetre orul, es alig varja az unokat, jol megvagyunk, szoval valoszinusitem, hogy nem lesz kesobb sem gond vele. Ha meg beleszol a dolgunkba a kicsi fia az elso aki lehurrogja, szoval be vagyok vedve.

firenze : a mert adatok termeszetesen nem egyeztek :D
A MAV-ban reggel 57mm volt, 1,3 a tarkoredo, es nem tudtak mi lehet a neme, es a doki 12+1-nek  saccolta, pedig mondtam, h nagyobb. A Kleopartaban mar megnott mert mar 64mm volt, a mar csak 1,1 a tarkoredo es valoszinusithetoen lany, es persze 12+3 volt (ami mar majdnem valos szamitas). vicces, mennyit valtozik egy kis Maszat fel nap alatt . Najo, a tarko es, hogy minden ok az valtozatlan volt, es az a lenyeg.

Ti szedtek magneziumot? Mennyit?  Nekem 3 napja mindig bedurran a vadlim, uh ma elkezdtem...ugy latszik nem eleg ami a gravidaban van :(

dumo
Budapest
 
 


Dumo, magnéziumot 2x1 szedek a femibion mellé. Nekem elég sokat görcsölt  hasam és ezt már régóta tudtam, hogy majd erre jó lesz.
Érdekes a méretek közti különbség :) De tényleg, a legfontosabb mondin ok legyen veletek.


Halat ehetek szerintetek? Mármint konzerv tonhalat, a sós lében lévőt szeretem.


katalinf
 
 


katalinf : Ez jo, vacsira tegnap pont tonhalas salatat ettem!!! Madarsali, tonhal, kukorica, oliva. Legyszi ne mondjatok legyszi, hogy nem lehet, mert ma is azt terveztem.  Gondoltam, ha mar keves halat eszek, legalabb legyen valami omega3 is bevive...lehet a tonhalkonzerveben pont nincs sok, de akkor is jol esett.

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Voltam a védőnőnél, még mindig szimpi, remélem így is marad Rettentő fontos leleteimet beírta mindenhová, ahová csak lehetett. Mondta, hogy az AFP-re jelentkezzek be (amit júliusban törölnek el, tehát pont nem esünk bele ). 1 kg-ot híztam, így most 59-nél járok. Gondolom normális, végülis van bennem egy 10 dekás gyerek, 1 dl magzatvíz, a többi meg az ebéd, amit indulás előtt magamba tömtem

A hasam akkora kb., mint elsőnél 16 hetesen. A védőnő azt mondta, a második mindig hamarabb látszik, teljesen normális. Szerinte. Engem kicsit zavar, hogy körfogatban már 3 héttel előbbre járok

Magnézium: én napi 2 Magne B6-ot szedek. Azt mondta, ha érzem a méhszalagok húzódását (hajjaj, érzem), és ha bekeményedik a hasam, akkor emelhetem napi 3-ra. Addig mehet a napi 2.

Tonhal: akkor inkább nem leszek ünneprontó, nem írok semmit

Dumo: mérések A lényeg, hogy a tarkóredő jó és az orrcsont látszik, a vérvételen is tuti minden oké lesz! Védőnőhöz mikor mész? Csak kíváncsiság, mit mond az AFP-re. Lesz vmi hepatisis szűrés is azzal együtt, remélem annyi vért vesznek csak le, hogy a maradékkal még haza bírjak vánszorogni

Kislány/kisfiú: ahogy végiggondoltam amit leírtam a kislánykampányomban, be kell lássam, nagyon kislányra készültem De van fél évem átállni pónik helyett dömperekre és dinoszauruszokra

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Firenze, de jó, hogy a védőnővel elégedett vagy. Én kicsit félek tőle, mert elég sok mindennel nem vagyok tisztába. Az AFP melyik héten kötelező és miért törlik el?

1 kg hízás  Én most tartok 64-nél, sajnos jönnek a kilók, mert eszem.

A méhszalagokat én is érzem, de most két jobb éjszakám volt. Biztosan azért mert este nem álltam neki fürdőszobát sikálni, vagy takarítani. Rájöttem, hogy este pihizni kell.

A dömperek és dinók aranyosak, nekünk annyi van belőle, hogy ha kislányom lesz akkor is azzal kell játszania. A férjem 12 éves kisfia még hozott is nekünk párat otthonról, hogy nézzük meg milyen királyak. És ott is maradtak véletlenül

katalinf
 
 


@katalinf:


Az AFP-s vérvétel a 16. héten kötelező vizsgálat, a leírás alapján: "Célja elsősorban a nyitott gerinc (spina bifida) időben történő felismerése."

Azt hiszem, hogy azért törlik el, mert nem korszerű, nem megbízható. Már az első terhességemnél is mondták a kórházban, hogy sz.rt sem ér, kicsit csodálkoztam is, hogy még mindig csinálják

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Nekem júni. 16-án lesz AFP, szó sem volt róla,h nem kellene. Aznap nekem terheléses cukrot is csinálnak, uh le leszek csapolva rendesen, kicsit félek is tőle, h nem bírom majd. Az nagyon durva amúgy?

Rá fogok jönni milyen érzés a méhszalagok húzódása? Nekem még sztem nincs. :-)

dumo
Budapest
 
 


Igen, nekünk azért kell még mennünk, mert júniusban töltjük a 16. hetet. Az AFP-t pedig július 1-től törlik el.
Neked a 16. héten van a terheléses cukor? Jéé. Nálam a listán a 26. héten írják, a védőnő nem is mondta, hogy előbb kéne  Nálam a 16. heti listán csak az AFP és a hepatitis van. Ezek szerint ez is változik kórházanként.

A vérvétel szerintem nem durva. Az elsőnél gondolom annyi vért vesznek le, hogy az az AFP-hez és a cukros első méréshez elég. 2 óra múlva szúrnak másodszor, akkor meg a cukoreredményhez. Szóval így is, úgy is 2 szúrás
Ha a cukros trutymóra gondolsz, hogy durva-e, akkor nem, ha szereted az édeset. Vigyél egy fél citromot, és mikor csinálják a löttyöt, akkor szólj, hogy szetetnél bele citromot tenni, akkor elég nagy pohárba teszik és lesz hely a cirtomnak Olyan lesz, mint egy nagyon elrontott, cukros limonádé. Ezt 10 perc alatt kell meginni, majd 2 órát ücsörögni. Egy jó könyv legyen nálad Meg egy kis üveg ásványvíz, azt lehet közben inni és jól is esik arra a ragacsos limonádéra.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!
Már nem is tudom, mihez szóljak hozzá, annyit olvastam most. 
Először is üdvözlet az újonnan csatlakozóknak!
Nálunk a nevek: Míra vagy Marcell.
A tesóimnak már elmondtam a babát, de anyuéknak még mindig nem.  Lassan már ideje lenne. 
Voltam védőnőnél, aranyos. Ellátott egy csomó olvasnivalóval, meg egy cumival.  Június 23-ra kaptam időpontot a genetikai tanácsadásra, jövő héten megyek laborba. Közben elballag a kisfiam az oviból, meglesz az első sulis szülői, a kislánynak meg véget ér a tanév. 
A héten osztottam-szoroztam, hogy hogyan kapok majd tgyást és gyedet, ha még szülés előtt lejár a határozott idejű szerződésem. A főnökasszony egy hónapot hosszabbít, hogy minden rendben legyen, de azért még jól körüljárom a témát, nehogy a végén rosszul járjak.  
Próbálok majd sűrűbben jönni, és reagálni a hozzászólásokra. 

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


@firenze : szerintem azért csináltat hamarabb, m mondtam, apukám most lett cukorbeteg, de ő már 67éves, de nem hatotta meg, szóval megcsináljuk. :-) Utálom a cukrot, azért tartok tőle.

Ti hallgattatok anno vmi babazenét? Az UHn olyan jó relax zene szólt, akkor gondoltuk, jó lenne vmi. Esetleg ötlet?
Jógára, tornára ti terveztek járni?

dumo
Budapest
 
 


Ami a kilókat illeti, asszem nyertem. Én alapból 78 vagyok (eddig még kb. sikerült tartani), szóval ne aggódjatok, ekkorák nem lesztek.  Jó, a magasságomhoz nem vészes, de lehetnék 60kg is a 178cm-imhez, csak akkor lehet modellkednék...  

Most eltünök vasarnapig, ma egész nap konferencia, holnap megyünk vidékre esküvőre, aztán nem hiszem, hogy nagyon neteznék, de ki tudja milyen lesz a  buli...
Jó hétvégét Nektek! 

dumo
Budapest
 
 


Dumo, érzed jól magad a hétvégén :)

Azsukka, szép nevek. gyerekek örülnek a kistesónak?

Afp-t köszi, hogy elmagyaraztátok én is megnéztem a neten és bízom benne, hogy nekem már nem kell erre a vizsgálatra menni.

Nekem megint egy iszonyatos éjszakám volt. Én már kezdek eléggé elbizonytalanodni, hogy ez így tényleg jó ,mert éjszaka 1kor megint iszonyatosan fájt a méhem. nem tartott sokáig de pont elég volt hogy tiszta csurom vizes legyek és nagyon rossz volt. Dokihoz kedden megyünk, és remélem, hogy minden rendben. Olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy nem tudok mindent megcsinálni pedig még annyira a kezdetén vagyok a dolgoknak. Érik a meggy és a cseresznye és el kéne menni szedni, de egyszerűen nem tudom összekaparni magam. Ez olyan hihetetlen számomra. Ezt az energiaszintet még nem produkáltam soha

katalinf
 
 


Sziasztok!

Reggel voltam a gyerek sulijánál a tanszercsomagért, aztán virágot venni a mai ovis ballagásra, és elfáradtam  Kb. 45 perces út volt, de közben bekeményedett a hasam és mikor hazaértem, csak toltam be a MagneB6-ot, amit indulás előtt nem vettem be, pedig kellett volna így utólag
A tanszercsomag olyan nehéz volt, hogy pár lépés után felmerült bennem, hogy cipelés helyett jobban járnék, ha hazáig rugdosnám
Végül a lakásba sem hoztam fel (4. emelet, lift nincs, önmagam is alig tudom felteleportálni). Betettem a tárolóba, majd valamikor felkerül, végülis szeptemberig ráér

Azsukka: jó, hogy kedves a védőnő, ha már úgyis kötelező velük a kapcsolattartás Sulis első szülői nálunk is volt, sokkal érdekesebb volt, mint az ovis   Kisfiad várja az iskolát?

Dumo: én hallgattam babazenét, volt valamihez egy ajándék cd, az volt a címe: Álomszép zene babáknak és mamáknak
Itt lehet róla bővebbet olvasni, szerintem még talán le is lehet tölteni valahonnan, mert nem mai darabok: http://www.alomszepzene.hu/?page=utmutato&lang=hu
Nekem ami jobban bejött: van két nagyon jó realx jóga cd-m, azokat hallgattam már terhesen is. Naponta-kétnaponta szántam rá időt, elindítottam, és fél órákat feküdtem a kanapén, figyeltem befelé, a babára, közben ellazultam. Nekem nagyon bejött Volt amelyiknek a zenei alapja alatt tengerzúgás van, van amelyiknek békakuruttyolás, mintha tóparton lennél, és van delfines is, ezeket szerettem a legjobban.
A youtoube-n ha rákeresel, hogy "babazene", szerintem kidob párat, ott érdemes meghallgatni, milyen stílusúak vannak.
Jóga/torna: veszélyeztetett vagyok, nálam ezek ugrottak
Te tényleg jó magas vagy  Én 173 cm vagyok, szóval én sem tűnök el a tömegben
Jó mulatást hétvégére!

Kati: kitartás, már csak pár hét és erőre kapsz! A 12. hétig én is nagyon plötyi voltam, bár mikor ilyen frontos idő van, mint ma, érzek némi visszaesést fáradékonyságban





Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem engem már nem fog érinteni az AFP. 11-én megyek védőnőhöz, akkor leszek a 12. hétben, és mondja az UH időpontját, mert nekünk ő kéri a kórházból!
Anyós kérdés: mi decemberig ott laktunk nálunk, sokszor az idegeimre ment már, mert persze a gyereknevelésről mindig mindent jobban tudott. Attól függetlenül tisztelem, becsülöm. Imádja a fiamat, végülis 20 hónapos koráig ott laktunk náluk... A többi unokája nem nagyon jár hozzá. Mióta elköltöztünk sokkal jobb a viszonyunk!! Sokszor felhívom, hogy hogyan kell főzni egy két fogást. (Előtte ő főzött ránk is). Hetente 1-2 * elviszem a gyereket és ott van náluk 3-4 órát délután, addig el tudom intézni a dolgokat, amit jobb gyerek nélkül! 

Kati: az első terhességnél nekem is heteken keresztül görcsölt a méhem, azt hittük hogy baj van, de  a doki mondta, hogy hátrahajló a méhem, és ahogy "csinálja a helyet" bent azt érzem! Szerintem ne aggódj, hatalmas változáson megy át a testünk, most készül fel a javára!  A másik a fáradtság: Az első gyereknél hazaértem délután 5kor a melóból, aludtam 6ig, vacsi, fürdés, alvás már 9kor, és alig bírtam reggel kikelni az ágyból! Sokszor az irodában is lehajtottam a fejem az asztalra és elaludtam.  Amúgy még a vashiány is okoz fáradtságot, ajánlom a Nővér céklát (tabletta), büdös cékla szagú, de nem okoz székrekedést.
Ma ágyneműt húztam, ablakot pucoltam, fürdőt takarítottam!  Szerintem mára elég volt. 

Rosszul vagyok már az édesség gondolatától is. Kifli, margarin, felvágott, sajt, KÍGYÓUBI :D Ez jöhet! Bezzeg az elsőnél a cukros fánkokat tömtem, meg a sütiket.  Én 160 cm vagyok de 68 kiló... cicis, pocis. Eddig nem jött fel 1 deka sem, igyekszem tartani.
Mindenkinek szép hétvégét kívánok!


timea89
 
 


Szep hetfot mindenkinek!. :) Jol telt a hetvege?

Megjottem, kieskuvoztuk magunkat, jo sokat zabaltam, meg most is a maradekokat fogyasztjuk...en mar tok jol vagyok, el is felejtettem az elmult heteket (najo, meg nem teljesen) viszont cserebe belpoklos lettem, barmit barmivel, nem erdekel, csak ehessek...ajjaj...

azsukka
: a Mira nalunk is felvetodott, de apuka elvetette, ellenben nagyon lobbizik a Zoe mellett... nem is tudom... szerintem meg lesz vitank.

firenze : koszi a zenetippet, amint vegre lesz idom rakeresek es meghallgatom. En is faradok rendesen, es egyutterzek mi 3. em nincs lift, es jo regi 4m belmagassag a hazban, szoval mintha a 6.-ra mennek fel...eddig kb. meg se kottyant, most mar emeletenket pihennem kell...durva.

Szep napot!

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nekünk is jól telt a hétvége. Pénteken megvolt a ballagás, ami nagyon megható volt, a végén persze itattam az egereket, hogy ekkora az én pici lányom, hogy szeptemberben iskolába megy
Az oviban kiderült, hogy a kislányom minden élő embernek elújságolta a kisbabát, szerintem még a kertész is tudja Azzal fogadott minden anyuka, hogy hogy vagyok, és milyen mázli, hogy a nagylány mellé újra lesz egy pici babám
A kilsányom változatlanul lelkes, esti puszi anyának, esti puszi Máténak a hasamra, ölelget, állandóan mondja, hogy mennyire imád... teljes a boldogság szerencsére

Timi: mázli, hogy az anyósoddal neked is jó a viszonyod. Gyereknevelésben szerintem szinte természetes, hogy nem egyezik a véleményünk velük, hiszen elég nagy a generációs különbség, őket nagyon másként nevelték Viszont a te példád is mutatja, hogy igaz a mondás: az anyós annyira lakjon tőlünk, hogy ne tudjon átjönni papucsban

Kati: a fájdalom természetes, főleg ha ilyen pár percesek. Később, mikor a méhszalagok nyúlnak (12. héttől érezhető, két oldalt feszítő, szúró érzés), az is kellemetlen, de teljesen oké. Remélem holnap a doki megnyugtat, hogy minden rendben odabent
Fáradtság: én most (holnap lépek a 14. hétbe) kezdem érezi igazán, hogy nem vagyok olyan punnyadt. Neked is egy darabig ez még így lesz, pihenj, aludj amikor csak tudsz, igazából csak ennyit tehetsz a jó közérzetért az első pár hétben

Dumo: tök jó, hogy jól sikerült az esküvő. Táncoltatok sokat? Zenéből találtam kifejezetten kismamásat, de azok már-már túl nyugisak voltak, arra inkább aludni lehet Emelet: régen a kislányommal versenyeztünk, ki ér fel hamarabb. Most nagymama stílusban nyomom felfelé, és a 2. emeletnél már fújtatok

Evés: nekem iszonyú éhségrohamaim vannak Van, hogy reggel 6-kor felkelek a gyereket oviba indítani, és már akkor korog a gyomrom.

Kajában igyekszem még mindig az egészségeseket választani. Az a szerencse, hogy a kislányom annyira imádja a gyümölcsöket (nem rám van ), hogy ő pl. sosem a csokis pultnál áll meg a közértben, hanem a gyümölcsöknél, és tátott szájjal nézi őket Megvenne egy raklappal, így aztán van itthon mindig friss gyümi és ha ő eszik, akkor én is eszem vele. Kívánom is, jól is esik, és a tudat is jó, hogy viszek be egy kis vitamint.

A másik, amiért oda vagyok: tejtermékek. Biztos a kálcium miatt van, az első terhességemnél is szatyorszámra ettem az ilyeneket, pedig amúgy normál állapotombn nem kívánom. Most is 8 túró rudolffal és 4 tejszelettel tértem haza a közértből, szerintem 3 napnál tovább nem fog tartani

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Szep lehetett a ballagas, gratula a nagylanynak! Johet a tanszervasarlas...az lesz meg egy szep dolog.
En is tuti sirni fogok pl. minden anyak napjan... pedig regen mindig kinevettuk a pityergo szuloket...tok ciki...na majd megtudom.

A tejtermekek nalam is nagyon bejonnek, kefir, turorudi, kakao... valahogy husitik a gyomrom, vagy nem tudom, de jol esnek.  Hetvegen megettem vagy 2 kg cseresznyert is vegre valami gyumolcs!  Sajna az eperert annyira nem vagyok oda, szoval en meg kicsit nelkulozom a finom gyumiket, de namoskara jon a malna, barack...maris megeheztem!

Nekem a heten kell megint mennem ver-vizelet vetelre, mert meg mindig sok a feherje, uh ki kell vizsglani toxoplazmozisra...hat remelem csak valami kisebb fertozest szedtem ossze, es semmi komoly. Bajom amugy nincs, ezert is nem ertik mitol lehet.
Remelem veletek minden rendben! Szep napot!

dumo
Budapest
 
 


En is minden ilyenen bogok az elso anyak napja ota :oops:

Cseresznyet imadom, a multkor vettem is volna, de nagyon rusnya volt. Pedig nagyon kivanom.
En tegnap oszibarackot vettem, bar meg nem olyan jo ledus, ahogy szeretem, de fini :)
Vettem malnat is heroin aron, meg oriasi szemu kekszolot, isteni. Este vacsi utan meg eperturmixot csinaltam a csaladnak :) Talan gyerekkent ettem utoljara ennyi gyumit :shock:

Ez a toxoplazmas dolog az, ami a magas vernyomassal fugg ossze? :shock: Remelem semmi gond nem lesz, drukkolok! Az viszont jo, ha kivizsgaljak, jobb biztosra menni.

En most azon agyalok, h kevesebbet mozgott ma a baba, mint ugy altalaban. Mindig van valami paraznivalo :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: