Új privát üzeneted érkezett!

Pimpoka, gratulálok Nektek a 3 kis punáshoz, akkor már tényleg nőuralom lesz otthon! :-) Jó ötlet a meglepi amit írtál! Mi általában együtt megyünk a férjemmel az uh-ra, emiatt egyszerre tudunk meg mindent, de ennek is megvan a varázsa. Kedden megyünk legközelebb, akkor már 14 hetes lesz a babó. Ma reggel kicsit megijedtem, mert nagyon erős szédülès tört rám és nagyon erős hányinger. Egész terhesség alatt nem volt ennyire intenzív ez az érzés még eddig. Arra gondoltam, lehet, hogy vashiányom van, bedobtam egy tablettát és ettem, ittam, lepihentem. Most 1-2 óra elteltével jobban vagyok. Nem tudom miért lehetett ez a 13. héten? Az elején nem éreztem ilyen durván. Remélem minden oké, most keddig megint izgulás van, ismerem magam. :?
viktria
 
 


Sziasztok!


Én is januárra várom :) január 9-re elvileg :) Gratulálok mindenkinek!!! :)



Képalt="Lilypie Pregnancy tickers" />
hcandrea
Budapest
 
 


Sziasztok!
Üdv. az újjaknak! Tegnap voltam a 12. heti uh-n és a kombinált teszthez is levették a vért az uh szerint 12+6 naposak voltunk tegnap a crl:62mm, tarkóredő2,1mm orrcsont látható, egészséges szívhang. Úgyhogy most már megnyugodtam.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 

 
 

hcandrea, gratulálok! Esetleg már tudod a nemét? :-) sodrika, nagyon szuper, hogy minden oké! Én meg vártam a keddet, mint a messiást, csakhogy nem csinált a doki ultrahangot, mert, hogy majd augusztusban a 18. heti lesz a következő. Kézzel vizsgált, azt mondta minden rendben. Új érzés, hogy az az erős hányinger csökkent és a köldököm alatt 2 ujjnyival mintha izomlázam lenne bizonyos mozdulatoknál. Nálatok volt már ilyen? Már majdnem 15 hetesen vagyunk, el sem hiszem, hogy már itt tartunk! :D
viktria
 
 


Én minden nap érzem hogy feszít húz fájdogál a méhem persze nem egész nap, időnként nem túl jó érzés de kibírható, nem tudom mitől van az előző két terhességemnél nem volt ilyen. Mindenesetre velünk minden rendben úgyhogy betudom ezt egy tünetnek. Mi még csak a 13. hetet kezdtük de már alig várom hogy 3 hét múlva menjek a dokimhoz a 16. heti vizsgálatokra mert rettenetesen kiváncsiak vagyunk fiú vagy lány lakik idebenn.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok! Én január 10-re várom a kis jövevényt... :) Első csemete úgyhogy nagy várakozással tekintünk elébe a dolgoknak... 2. terhességem ez, az 1. sajnos 8. hétem missed ab.-bal ért véget... :( Eddig minden ok hál istennek, izgő mozgó a kis picurka a szonográfus megállapíthatta lassan én is remélem... Csütörtökön megyek terhesgondozásra pont 16 hetesen... Így is megcsinálják az AFP vérvételt hogy már nem kötelező?
sleepy17
 
 


Sodrika! Ha húz a pocak, lehet, hogy magnéziumra van szükséged. Az sokat tud segíteni rajta. Én is kaptam rá magnéziumot, napi 3 szemet kell bevennem belőle és sokkal jobb lett a helyzet.

Sleepy! Igen, így is megcsinálhatják az afp-t, csak fizetned kell érte kb 2000 ft-ot. Legalábbis nálam így mondták a terhesgondozáson.

Kép
Kép
molmar
 
 


@molmar:
Szedem a magne b6-ot most fog elfogyni a dokim azt mondta hogy ha elfogyott magnerot-ot szedjek. 8-)

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@sodrika:


A magneb6 gyenge, alig van benne mg, én magnesii citritet kaptam, abban 500 mg mg van. De egyelőre még van a béres féle mg-om, az 250 mg-os, az holnap, holnapután fogy el. De még az is jobban segített nekem,mint a magneb6.

Kép
Kép
molmar
 
 


Ahhhaaa akkor azért javasolt mást a dokim a magne b6-ot a védőnő ajánlotta anno.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok! ujra jelentkezem, ma voltam dokinal, 12 -13 hetes vagyok, es 7,4 cm a babank :) Hat csajok, el se lehet mondani szavakkal azt az erzest, amikor meglatod a monitoron azt a kicsi izgo-mozgo csopseget, meg a szivhangjat, ez egy olyan erzes, amit midenki at kell elljen legalabb egyszer, leirhatatlan :)
zzssuu
 
 


Bizony, csodálatos érzés! Én már alig várom a 18. heti vizsgálatot, akkor fogom látni legközelebb a Picikémet. :-) Nekem is kevés volt a magne b6, egyik reggel begörcsölt a vádlim napi 2-3 szem Mb6 mellett. Most a Béres magnéziumot vettem meg és ebben valóban több van. Elég nagyot nőtt a hasam az elmúlt 1-2 hétben, amiatt is szedem. Érzem, hogy itt-ott húzódik némely mozdulatnál. A reggeli félálomban lévő nyújtózkodást nem tudom, hogyan tudnám elkerülni. Mindig arra ébredek, hogy nyújtózkodom... Bár a doki szerint nem gond. Jövőhéten töltjük a 16. hetet, annyira rohan az idő! :-) Már énekelek is Neki. :D
viktria
 
 


Én most vagyok 14 hetes 2 napos jövő hét utáni héten 16 hetes akkor megyek majd a dokihoz megint és láthatom uh. labor miegymás. Én sem merek nyújtózkodni az ágyban mert azonnal érzem a vádlimban hogy menten begörcsöl nem baj mindjárt elfogy a magne b6 és váltok magnerot-ra.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok!

ha nem késő, még én is szeretnék hozzátok csatlakozni. :) Hogy képben legyek, utólagos engedelmetekkel vissza is olvastam mindent :)
Gratulálok Mindenkinek!

Mi 14 hetesek vagyunk, január 23 a kiírt dátum, első baba, eléggé paramami jellegű, minden apróságra felkapom a fejem, és megijedek. Le is tiltottam magam a netes olvasgatásokról, csak amit nagyon muszáj, azt nézem meg, ha már végképp nem bírom. Igyekszem kontrollálni magam. :)
De nem tudok néha nem arra gondolni, hogy csak egészséges legyen, félek azért, illetve aggódom, hogy minden rendben legyen. 
Az uh-s értékek rendben vannak. Szerdán csináltattam meg a kombinált tesztet (itt is pénzbe kerül, 20000 Ft volt), a nyaki redő 1,8 mm volt. A fej méretére azt mondta, hogy nagy, de tudom, hogy ezek a mérések nem mindig pontosak, hiszen elég izgága Bogyóka... De amúgy az uh-s nőci is azt mondta, hogy minden rendben. 
A lepény eléri a méhszájat, így igyekszem amennyit csak tudok, pihenni, ha fájdogál a pocim, és nem tudok lefeküdni pihizni, akkor Magne B6-ot veszek be, nekem segít. Így ez is kissé aggaszt, nem szeretném megeröltetni magam még véletlenül sem. Amúgy még dolgozom, ha minden ok, akkor decemberig is, meglátjuk, ülő munka, szóval nem megterhelő. :)

Első próbálkozásunk, igencsak szerencsések vagyunk, gyakorlatilag ahogy rágonoltunk, összejött. Terveztük, nem számítottunk rá ilyen hamar, de annál nagyobb izgalommal és boldogsággal várjuk. 

Pimpoka: megkérdezhetem, miért jársz Miskolcról Budapestre orvoshoz? Rossz tapasztalatok, vagy csak ragaszkodsz az eddigi bevált dokihoz? Azért érdekel, mert én is itt élek. :)

Az AFP-t valóban eltörölték, nekem azt mondták, hogy mivel pontos időpontban kell nézni, gyakran mutat téves eredményt, a kombinált teszt jobb, ezért is csináltattam azt. Még csak 26 éves vagyok, szóval reméljük, nincs mitől tartanom, de azért mégis igyekszik az ember mindent kiszűrni. :)


üdv,
kriszta



Kriszti
kriszti112
 
 


Kriszta, gratula nektek! 
Nem túl bonyolult a történet, hogy miért járok el Miskolcról. Az első lányommal amikor várandós voltam, akkor Gödöllőn laktunk, a kistarcsai kórházhoz tartoztam, a doki is ott dolgozik, csak Pesten van a magánrendelője. Az egészségügyben ahol lehet keresem azt az utat, ahol van magánrendelés, inkább megfizetem ezt a "szolgáltatást". 
Valamint a 10 év alatt amióta ehhez a dokihoz járok, annyira megszerettem, hogy nem tudom elképzelni, hogy máshoz járjak. Vannak is gondjaim, ő ismeri ezt a részét a legjobban. Leiden szindrómám van, Miskolcon nem is szívesen vállalnak, nála már kettőt szültem, úgy hogy a másodikkal is mindig oda jártam. Most kicsit nagyobb logisztikát igényel, de megoldom valahogy. 
Itt el is kanyarodok Viktriához, hogy az első gyereknél mi is együtt élveztük a várandósság szinte minden fázisát, a teszteléstől a szülésig, de a másodiknál már csak fele annyit tudott a férjem jönni most a harmadiknál már egyáltalán nem tud jönni.... :) 
Vissza Krisztához, szóval mindkét szülés után okozott gondot ez a fajta mutáció, persze most az először szülőket nem szeretném elrémiszteni, de nekem egyszer sem vált le a méhlepény, a nagynál sem tudtam megszülni(akkor még nem volt ismert a Leidenem) ezért a dokinak kézzel kellett eltávolítania, miután fény derült erre a mutációra a másodiknál már szülés után elaltattak és úgy szedték ki. A második lányommal 0.4-es most 0.6-os clexane vérhígítót szúrok minden nap és ez most is a szülés után 6 hétig tart. 
Egyébként a dokim most nem engedi, hogy Miskocon ne legyen orvosom, ezért az ő ajánlására Szabó Zsoltot választottam a Miskekben, nem voltam még nála, mert 3 hete nyaral....(de jó neki), a mindkét lányom gyorsan született a második baromi gyorsan, ha itthon kezdődik esetleg, akkor nem indulhatok el, mert a másodikat 45 perc alatt szültem meg az első fájástól kezdődően. A tél miatt nem lehetek itt sem doki nélkül. 
Amiért meg oda húz még a szívem, nem más, mint a légkör. gyönyörű szülőszobái vannak, mindennel felszerelve, minden használható, a szülésznők nagyon rendesek, van alapítványi szobája, így apa is bent tud velünk aludni a kórházban, nagyon kultúrált. 

Neked ki az orvosod? Melyik kórházba jársz, melyik részen laksz? 


Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok!
Értelek,Pimpoka! Azért durva,hogy Pestre kell járnod... De mindent a cél érdekében :)

Nekem egyelőre még nincs orvosom.Szülésre nem tervezek senkit felfogadni, de keresnem kell szerintem egy jó magándokit,mert múltvszerdán,mikor a kombinált tesztet csináltattam, azt mondta a nőci,hogy van egy 30 mm-es miomam. Ezt eddig nem említették,pedig ez volt az 5. uh-m összesen...
Meglátom,hogy ma mi lesz a 4D-s uh-n, aztán szerintem felkeresek egy magándokit.

Amúgy az SZTK-ba járok,körzetileg a kismamagondozásra.Nemis bánom, mert a múlt szerdai nap mély nyomokat hagyott bennema megyeiben, egyáltalán,senkinek nem volt egy normális szava az emberhez....

Na de mindegy is. A lényeg,hogy ma megjött a kombinált eredménye,negatív, 1:20000 a számított kockázat. :)
És... Ma délután remélhetőleg kiderül,pucus vagy nunis a kis drágám :)

Szép napot nektek!

Kriszti
kriszti112
 
 


Pimpoka, én is azon a környéken laktam régebben, Bp. XVI kerület (ide születtem), majd szüleimmel Szilasligetre költöztünk. Én is a Kistarcsai kórházba járnék, ha a férjem nem rabol el a világ másik felére a Pilisi hegyekbe. Persze ez a hely is gyönyörű! :-) Én a SOTE 1-en fogok szülni, félig meddig ismerős dokinál, aki majdnem baráti alapon vállal, de a vizsgálatok a magánrendelőjében nekünk is pénzbe kerül. Én császáros leszek valószínűleg, mivel egy pár éve látásjavító lézeres műtétem volt -9 dioptriáról feljavították 0-ra, így most tökéletesen látok 3 éve. Azt nem merem kockáztatni, hogy esetleg az erőlködéstől vissza romoljon.

Kriszti112, ne aggódj, én is paramami vagyok, ráadásul a napokban volt egy mindjárt megjön érzèsem, amely egy órán át tartott, bevettem a magnéziumot, lefeküdtem és elmúlt. Mondanom sem kell, hogy betojtam a 16. hétnél. A védődő azt mondta, hogy ha megemelem a magnéziumot, akkor a 36. hétig azt a dózist kell szedni, mert ha a vérben csökken a magnézium szintje, kiválthat ilyen jellegű érzést, ill. lábikra görcsöt. A szívhangfigyelővel a védődő még nem találta meg a babát, de mondta, hogy nem túl érzékeny a műszere és ilyen kis terhességnél még nem szokta megtalálni. Nah, úgyhogy azért pozitív dolog, hogy érzem mocorogni és ez mindenért kárpótol! :-)
viktria
 
 


Viktria,
Én már megfogadtam, hogy a kéretlen jótanácsokat, és egyéb ilyen megjegyzéseket figyelmen kívül hagyok... 
Tegnap is megkaptam, hogy miért nem megyek be a strandon a vízbe, begyepesedett felfogás, stb... A válaszom egyszerűen annyi volt, hogy azért, mert nekem így jó. Persze mosolyogva, de az arcukra volt írva, hogy mekkora idiótának néznek... Barátok...

Na mindegy. Ilyeneken már tényleg fel sem húzom magam, de minden kis apró jelre figyelek. 
Tegnap voltunk 4d-n, hát nagyon nagy élmény volt :)
dobott egy hasast, és könyökölt, nyelvet öltött, ásított, és mosolygott is :D Ja, meg szopizta az ujját, nagyon édi, és még milyen picike... :D

A magnéziummal én egyelőre nagyon csínján bánok. Ha lehet, inkább csak lefekszem simán. Ha nincs lehetőségem pihenni, akkor kapok be magne b6-ot, vagy ha nem múlik el a pihenéstől sem. Nekem nem említette, hogy ugyan abban az adagban kell szednem, de valahogy sejtettem is, hogy a szervezet ehhez is hozzát tud szokni, mint minden máshoz...

Szép napot nektel! :)

Kriszti
kriszti112
 
 


Képzeljétek Lányok, tegnap voltunk az integrált vérvételen és a doki ránézett ultrahanggal a babára. Dobtunk egy hasast a férjemmel, mert a 12. héten még erősen gyanította a doki, hogy lány lesz kb. 90 %-ra, de most egyértelműen látszott, hogy kukis fiúnk lesz. :D Olyan jót nevettünk, mert én eddig Fruzsinak hívtam a babát. :-) Most fiú név vadászat van, de persze így is ugyanolyan boldogok vagyunk! Hanyatt feküdt és a jobb kis kezét a pofija elé tette, nagyon cuki volt! :-)

kriszti112, ne foglalkozz senkivel, tégy úgy ahogy Te jónak látod! Én is pont így vagyok ezzel. Holnap megyünk 2 napra Horányba, mondták a barátok, hogy kimegyünk strandolni. Nálam is annyi lesz maximum, hogy térdig bemegyek a vízbe és nyomás vissza a fa alá az árnyékba. Amúgy sem vagyok strandolós, de nem is kívánom az egészet. Mondta a doki, hogy tamponnal lehet menni, de én nem szeretném... és kész. :-) Örülök, hogy jól van a Te babukád is, édes lehetett, hogy az ujját szopizta! :D Én 4 D-re szerintem majd a 20. hét körül megyek.
viktria
 
 


Viktria, ez szuper, gyorsan átváltozot lányból fiúba :D
Nekünk a második babánál volt az, hogy 20. hétig mindenki, még a 4D-n is fiúnak mondták, aztán kérdezte e dokim, hogy tudjuk-e már a nemét, mondom persze, kisfiú, aztán ő meg mondta, hogy itt aztán egy darab kuki sincs. 

Én eddig mindkét lánnyal jártam úszni rendszeresen, most nem tudok, mert nem tudom a kicsit hová tenni. Aug. 18án megyünk nyaralni, vizeskedősbe, én vizes vagyok, bemegyek, meg két gyerek van és velük menni kell :D

jaj, fölkelt a cseppem, mennem kell

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Múlt hétvégén voltunk strandon, mert nálunk nyaralt a keresztlányunk és kishugija. Szóval 3 gyerekkel csak bementem a vízbe. Jól esett a víz, viszont az úszás egyáltalán nem. Pár karcsapás után abba is hagytam. De az sem volt jó, hogy a földön heverészek a törölközőn, inkább kölcsönöztem egy nyugágyat. És hát augusztusban megyünk a Balcsira. Szóval megvannak az előzetes tapasztalatok...

Kép
Kép
molmar
 
 


Sziasztok, már régen voltam fent, mert szabadságolni voltunk meg sok dolog volt, látom mindenki jól van :) Én is jövő hét szerdán megyek a 18. heti uh vizsgálatra, már nagyon várom mert 5 héttel ezelőtt voltam, és már kiváncsi vagyok nagyon :) már szokom érezni ahogy mocorog, és remélem most kiderül hogy mi is lesz :) 

Addig is mindenki vigyázzon magára pusszantás

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Edina, mi volt az ultrahangon? Kiderült, hogy milyen nemű lesz a babád? :-) Mi ezen a héten töltöttük a 18. hetet, Jövőhéten csütörtökön megyünk ultrahangra. Apa is itthon van szabadságon, nagyon szuper így együtt itthon. Van egy szuper védődőm, olyan jó dolgokat mond. Nektek milyen? Meg vagytok elégedve? Mostanában sokat nőtt a hasam és érzem, hogy van méhem. :-) Persze a Pici mozgását is érzem gyakran. A strandolásból amúgy nem lett semmi, mert esett az eső. :-)
Majd írjatok, hogy ki hogy van!?

Szép napot!
viktria
 
 


Kedves Kismamák, Anyukák!

Előre is elnézést, hogy ebben a fórumban zavargok, de minden lehetőséget meg kell ragadnom a siker érdekében.  :)

A segítségüket szeretném kérni! A PTE-ETK harmadéves gyógytornász hallgatója vagyok. A szakdolgozatomat a terhesség alatti egyensúlyzavarokról és azok következményeiről írom. Az adatgyűjtéshez egy saját kérdőívet készítettem.
Arra kérném Önöket, ha van néhány percük, kérem töltsék ki a kérdőívet, ezzel nagyban segítve a szakdolgozatom megírását.

Előre is hálás köszönet Mindenkinek! :)

Jelenleg várandós nők kérdőíve: http://goo.gl/jPoiXm

Még egyszer köszönöm segítségüket! Illetve Mindenkinek gratulálok a Pocaklakókhoz! Sok boldogságot kívánok!
katuc91
Pécs
 
 


Sziasztok! Bocsi, hogy nem írtam, de sokat betegeskedtem. Minden rendben velünk.
Kedves Viktria! Most voltam 18 hetesen és 99%, hogy kisfiam lesz. :) ti? Tudjátok már nemét? :)
Hasfájásról annyit, hogy nekem sokszor fáj alul, meg a petefészkeimnél és a köldököm alatt is. Nem tudom mitől lehet. :(
Én is magnesii citricit vagy mit kaptam. :) de nem erre, hanem szívritmuszavarra :/ :)

Képalt="Lilypie Pregnancy tickers" />
hcandrea
Budapest
 
 


 


Sziasztok!
Most bukkantam erre a csoportra és gyorsan regisztráltam az oldalra, remélem van még "tagfelvétel"
Január 21-re várjuk első babánkat, állítólag kislány lesz (a 13. heti genetikai uh-n a doki nagyon magabiztos volt), most vagyok lassan 18 hetes így remélem a következő uh-n is ugyanezt mondják majd Egyébként teljesen mindegy nekünk hogy kiscsaj, vagy kissrác csak legyünk egészségesek.
A várandosságot mikor jobban, mikor rossazbbul viselem, de igyekszem Elég sokat fáj a napokban a hasam és kiújultak a miómáim, azokat is érzem időnként.
Viszont a hasam méreteiből kiindulva egyre hihetőbb, hogy jön a baba és már nagyon várom, hogy mocorogjon. Biztos már meg is tette, éreztem ezt-azt, de azon izgulok, hogy nem fogom felismerni, hogy mikor aktív a pocaklakó
Első nekifutásra ennyi rólam, munka helyett most megpróbálom visszaolvasni az első pár oldal hsz-t:)
Könnyű hetet mindenkinek!
moncsih

Kép
moncsih2
 
 


@katuc91:


kitöltve

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!
Én is új vagyok itt, ma találtam rá erre a topikra!Vigyor
Mi január 20.-ra vagyunk kiírva, és valószinűleg kisfiú lesz! Szeptember 2.-án megyünk dokihoz, elvileg akkor már biztosra tudja majd mondani, de én már most biztosra veszem...persze lehet hogy újra kell majd tervezni mindent...
Hála az égnek eddig "álomszerű" a terhességem (le is kopogom gyorsan), mindenféle rosszulléttől mentes! A Pirinyócskámat még nem nagyon érzem, egyszer-kétszer előfordult olyan "buborékos" érzés, de azt se mertem biztosra venni hogy Ő volt... Na mindegy...
Örülök hogy beszélgethetek velem egyidős kismamikkal, remélem nem bánjátok ha csatlakozom!Kacsintás
Üdvözlök minden kismamit!Vigyor

Kép
minka87
Győr
 
 


@minka87:


Szia! már 2-en csatlakoztunk ma:) reméljük a többiek is felbukkannak mielőbb. Én jan. 21-re vagyok kiszámolva, de korábbi nagyműtét miatt programozott császér van tervben, a doki azt mondta, hogy 15. után bármikor megcsinálhatja, addigra már "érett" lesz a baba. Jól hangzik, hogy "álomszerű" a terhességed. Én igyekszem jól viselni, de azért vannak nehézségek...
Van már nevetek? Én is teljesen kisfiút gondoltam (megérzés+éjszakai éhség rohamok miatt), de uh-n doki kislányt mondott, de meglátjuk még jövőhéten, hogy mi is

Kép
moncsih2
 
 


@moncsih2:


Szia, igen, én is remélem hogy jönnek majd a többiek!! Vigyor Nekem eléggé rosszak a szemeim, emiatt mondta a dokim hogy lehet császár lesz, de még nem bizti, először meg kell majd nézetnem egy fő-szemdokival... 
Ha tényleg fiú lesz, akkor Martin lesz a neve! Érdekes különben, hogy én mindig is kislányt szerettem volna, mégis azt éreztem hogy fiú lesz! Amikor mondta a doki hogy fütyköst lát, már meg sem lepődtem! Ezek után már az lenne a furi ha mégis kislány lenne....semmi lánynév ötletünk sincs... Tiéteket hogy fogják hívni??Vigyor


Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok! Remélem kicsit aktívabb lesz a fórum most már ! Üdv. Minka és Moncsi :-D

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@kriszti112:


Szia Kriszti!
Volt korábban is miómád? Lehet, hogy azért nem említették korábban, mert még nem volt ilyen nagy és nem látták. De ez még a kicsi méret, ennél sokkal nagyobb miómával is ki lehet hordani babát, reméljük így is lesz. A mióma helye fontos, Neked hol van? A terhesség első harmadában szoktak nőni/kifejlődni, én olyan 10. hét környékén éreztem, hogy miómás nyílalások/fájások kínoznak (nekem volt már emiatt egy nagyműtétem 2012 novemberben), majd a 13. heti ultrahangon, nagyon profi gépen már látták is és mérték (3 darabot is láttak - kb 15, 17, 31 mindegyik a méhfalban van elől és hátul) Nekem kicsit megnehezítik a mindennapjaimat, de remélem, hogy a baba határozottan növekszik és nem zavarják majd némi miómák:)
Szép napot!

Kép
moncsih2
 
 


@sodrika:


Szia, köszi az üdvözlést:) Mi újság Veled, hogy vagy/tok?

Kép
moncsih2
 
 


@moncsih2:


Megvagyok köszönöm már jó lenne nem dolgozni de sajna muszáj és még 2 hónapot tervezek aztán kaput, épp tegnap kérdezte a főnököm hogy még meddig jövök mondtam hogy hogy tervezem örült neki majd benyögte hogy és aztán 2 évig otthon akarok maradni? Mondtam hogy milyen 2 év? Jó az 3-nak is sőt ők nem tudják hogy ha meg tudjuk oldani maradok itthon anyaságin nem tervezem hogy oda visszamegyek. Bár szeretem a munkám a kollégáim a főnökeim de sok és ezt 3 gyerek mellett nem tudom mennyire tudnám csinálni ráadásul én mondtam a főnökömnek hogy én nem másnak magamnak magunknak szülöm a gyereket szeretnék velük minnél többet együtt lenni!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok Új Kismamik! :-) Jó, hogy bővül a csapat!

hcandrea, már tudjuk a nemét, kisfiú lesz, de csak a 17. héten láttuk biztosra, a 12. heti ultrahangon azt mondták 90%, hogy kislány. :-) Elkezdtem tervezgetni, de a nődoki mondta, hogy ne éljem bele magam, mert a nemi szervek a 14. hét végére fejlődnek ki teljesen. Ki is nőtt a kukija, úgyhogy Hunor lesz. :-)

minka87! Nekem is rossz volt a szemem, már megműtötték kb. 3 éve, de mi nem merjük bevállalni a sima szülést, bár nekem sajnos nagyon rossz volt a látásom.. Január elején lesz a császár.

sodrika! Maximálisan igazad van, én is ezt tenném a helyedben. Három gyerkőccel foglalkozni kell, leülni Velük tanulni, stb. Mi is hárman vagyunk tesók, szüleim állandóan dolgoztak és sajnos éreztem is, hogy keveset tudtak velem törődni emiatt szegénykéim. Ha megteheted maradj Velük otthon!

Amúgy velünk minden oké, csütörtökön megyünk a genetikai ultrahangra, már Jövőhéten 5 hónaposak leszünk! :-)
Rugdos a kis babukám egyre jobban érzem, de nagyon jó minden, főleg, hogy minden rosszullét elmúlt és tele vagyok energiával. Vajon meddig? :-)
viktria
 
 


@viktria:


 Szia, az én szemem "csak" -5,25.ös meg -6-os, a dokim szerint nem lesz vele probléma de azért meg kell nézetnem egy profival...:D 
Már én is alig várom hogy érezhessem a mocorgását de egyelőre semmi...:( Bár, mellső fali lepényem van, állítólag ilyen esetben később lehet csak érezni a babucit....

Kép
minka87
Győr
 
 


Most beszéltem a dokimmal jövő héten csinálunk uh-t ha ő si azt mondja lányzó akkor már elhiszem bár elég jól látszódott pénteken hogy nincs ott semmi!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok! Ma 19 hetes a terhességemElég vacakul vagyok már pár napja, has és derékfájdalmak kínoznak, remélem, hogy csak a növekedés. Már a tegnap keresgéltem, hogy hova menjek, mert a dokim szabin van. Persze államünnep, meg egyedül vagyok itthon, szóval remek...Mivel járáskor enyhül a fájdalom és nem lett rosszabb, sőt ébredéskor kicsit jobban voltam, hát itt egymagamban jajgatok és figyelem a történéseket. Szerencsére más érzékelhető baj nincs. Bp-en a Szent Istvánnal van valakinek tapasztalata, hogy működik ott valami sürgősségi (neten nem találtam). Csak dokim mondta ha bajom van amíg szabin lesz odamenjek és kollégái ellátnak, csak nem beszéltük azt hogy kvázi sürgősség esetén, ünnepnap is ez legyen...
Mi jövő csütörtökön megyünk a második genetikai ultrahangra és én is nagyon várom, remélem jól van a baba. Illetve arra is kíváncsi vagyok, hogy a neme marad lány vagy változott Illetve most jön majd először velem a férjem is, remélem neki is ugyanolyan nagy élmény lesz mint nekem:) Múltkor bejelentkeztünk már egy babamozira, de meggondoltuk, mert szakember tanácsára úgy döntöttünk, hogy mivel sok a káros hatás ami a babát érheti, inkább kibírjuk és nem nézegetjük.
Viktria! mit érzel a babamozgáskor?Én csak sejtem, hogy érzem néha, de nem vagyok biztos benne...

Kép
moncsih2
 
 


Szia Moncsih! Én ma vagyok 18 hetes és 1 napos! :D Én is attól félek hogy egyedül leszek itthon mikor elkap valami nyavalya.... Szerencsére eddig nem volt semmi baj. 
Az én párom is csak egyszer látta a pirinyócskánkat, a 12. héten ( bár akkor sem tudta hogy pontosan mit lát, csak azt hogy ott egy paca...:). Mi is úgy döntöttünk hogy nem megyünk babamozira, hallottunk már a káros hatásokról, és az árát inkább babacuccokra költjük...:)

Kép
minka87
Győr
 
 


@minka87:


javítás, ma 18 hetes a terhesség, most lépek csak a 19-ik hétbe:)
Én elég sokat vagyok egyedül, heti 2-3 éjszakát minimum (nappal mindegy mert dolgozom) mert ingázunk munka és magánélet között. Most próbáljuk ezt átalakítani, de van pár kihívás. Engem a 12. hétre a dokim elküldött egy másik helyre (Istenhegyi klinika) kombinált tesztre, mert szerinte nekik nagyon profi a felszerelésük és tényleg nagyon tiszta és részletes volt a kép. Drága volt, de mivel már 35 vagyok és fontos, hogy feleslegesen ne menjek pl. amnio-ra, bevállaltuk. Teljesen meglepődtem a kép fantasztikus minőségén, főleg pár héttel később amikor a saját dokimnál az egyszerű gépen a sokkal nagyobb babából semmit sem láttam szinte:)
Mivel telik az ünnepnap?

Kép
moncsih2
 
 


@sodrika:


Le a kalappal, hogy több gyerek mellett várandósan dolgozol. Én kvázi munkamániás vagyok, de már nagyon úgy éreztem a héten, hogy ezt sokáig már nem bírom. Változtatni kell. Olyan szempontból szerencsés a dolog, hogy igaz nagyon kevés a pénz, de rugalmasan kezelhetem hogy mennyit dolgozom. Főleg tanítok, van hogy reggel 8-tól este 8-ig, közben csak annyi időm van, hogy 40 perceket utazom az egyik helyszínről a másikra...De most próbálom fokozatosan átadni a munkáimat...Jó lenne legalább október végéig, november közepéig csinálni személyesen, utána meg egy részét még az adminisztrációnak és skype órákat...De egyáltalán nem biztos, hogy ez menni fog.
Te mit dolgozol?

Kép
moncsih2
 
 


@moncsih2:


A hétvégi éjszakákat én is egyedül töltöm, meg hétköznap is egyedül vagyok itthon, már nem dolgozom. 
Háát, a legutóbbi uh-on én semmit sem tudtam kivenni a picimből, pedig eddig olyan szépen láttam mindig, de most csak egy folt volt... A doki meg csak magyarázta hogy ott a kuki, látom? Hát mondom nem, de elhiszem ha ő mondja....:D 
Csendben telik az ünnep, itt esik az eső, úgyhogy nem megyünk sehova...:(

Kép
minka87
Győr
 
 


minka87! Azért a Te szemed sem valami szuper sajnos, de önmagában nem jelent problémát, mert ha a szemfenék egészséges, nincs semmi baj vele, akkor engedik a szülést normál úton úgy tudom. Nekem -9-es volt mindkét szemem és ezt 0-ra javították. Na gondolhatod mekkora változás! :-) Nem merjük kockáztatni, hogy akár 1 dioptriát is visszaromoljon.

moncsih2! Szerintem a neten meg tudod nézni, hogy a lakhelyedhez közel hol van ügyeletes kórházi nőgyógyászati ellátás, biztosan kell lennie! Nekem is voltak hasonló érzéseim a 14-16. hét között, amikor megindult a pocak növekedés. Én is megijedtem, de doki mondta, hogy sok pihi, magnézium és rengeteg folyadék. Ha nyugtalanít, nézesd meg nyugodtan, de biztos minden rendben van a Picivel!
A a babamozgásra nem tudok jó hasonlatot mondani, de képzeld, tegnap Apa tenyerét 3x megbökte. :-) Ő is érezte! :D Olyan, mintha egy ujj vastagságú dologgal belülről bökdösnének. Nem egész nap érzem, de most néhány napja egyre gyakoribb. :-) Állítólag sokmindentől függ, hogy ki mikor kezdi érezni, mert a hasfal vastagság, izomzat kötöttsége, stb.határozza meg.

Mi sem megyünk külön babamozira.

Szép napot Mindenkinek!
viktria
 
 


Sziasztok, mi vasarnap toltottuk a 16. hetet, s megmozdult a pici Pocaklakonk :D olyan csodalatos erzes, most is mocorog :)
zzssuu
 
 


Viktria! Igen, én is úgy tudom hogy a szemfenéktől függ. El tudom képzelni hogy mekkora a különbség :D Én is szeretném megműttetni, de egyelőre nincs rá keret...:( pedig jó lenne ha nem kellene minden reggel a kontaktlencsékkel vesződni.... zzssuu! De jó hogy Te már érzed!!  Én is alig várom!! :D

Kép
minka87
Győr
 
 


Mi elvileg ma vagyunk 18 hetesek tegnap már látható volt ahogy mozgott! Érdekes ez a mozgás érzése dolog nem hiszem hogy befolyásolja az hogy hol tapad a lepény meg milyen a hasfal vastagsága , nekem elől tapad a melső falon mégis nagyon rég óta érzem mozogni  mert hiszen azt nem csak kifeli hasfelé érzi az ember hanem befelé is , a hasfalam nem tudom mennyire vastag önmagában de zsírréteg van rajta nem is olyan kevés sajna mégis látható is már ahogy mozog (eddig tegnap láttam először) de azt hogy ver a kis szíve szemmel látható , lehet azért mert elől tapad a lepény és a zsírréteg meg igen rugalmas laza így ha fekszem látom a hasamon hogy rezdül a hájacska minden szívdobbanásra és nyilván nem az enyém reng a hasamon! Ezt egyébként már tök rég megfigyeltem.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@sodrika:


Érdekes ez a szívveréses dolog, ezt már én is észrevettem de nem gondoltam rá hogy az Övé lehet!  Egyébként tegnap végre megtört a jég, egy apró de határozott rugást éreztem!!! 
Az én hasamon is akad zsírocska:) ráadásul az első baba, gondolom azért is nem éreztem korábban a mocorgást...:D

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak, vagyis a nálam újabbaknak :)

Moncsih2,
nekünk is úgy néz ki, hogy kislány, kedden megyek a 18 hetes uh-ra, már nagyon kíváncsi vagyok, hogy ott mit látnak, ha látnak, illetve nagyon várom már, hogy lássam, hallhassam a kis drágámat :)
Nekem is szokott fájni a hasam. Mostanában szerencsére ritkábban, az ismerősök meg állandóan azt tolták, hogy nekik egyáltalán nem fájt, és néztek rám boci szemekkel, hogy mi lehet a gond... De igyekeztem nem komolyan venni őket, hisz nincs két egyforma terhesség... :)
Nem votl korábban miomám. 07.29-én voltunk 4D-n, ott nem is említették, hogy lenne. Majd jövő hét kedden rákérdezek a 18. hetes uh-n, hogy mi a helyzet. Most nincs nálam a papír, de ha jól emlékszem, 30mm, és elől, a méhfalban látta. Azt mondta, hogy nem okoz problémát. Gondoltam arra, hogy valószínűleg ezért fájdogált kicsit többször a hasam, mint másnak, de egyáltalán nem nevezném vészes fájdalomnak. Kíváncsian és kissé türelmetlenül várom a keddet már.
Enyhültek a fájdalmak?



Minka87,
Az egyik húgom is január 20-án született :) Nagyon okos :D 
Én is már érzem néha, hogy mocorog, de dicsekedni még csak egyszer mertem vele, az összes többi alkalommal nem voltam biztos benne, mert nem igazán tudom, mit is kéne érezni... :( De egyre biztosabb vagyok, és ez tök jó :D
Egyelőre én is nagyon jól viselem a várandósságot. Egyetlen egyszer hánytam (máig nem tudom mitől), a 15. hét körül. Még dolgozom, szeretnék is ameddig lehet, és ameddig Apa engedi majd :)
A lepényem nekem is elöl tapad.


Sodrika,
Én is imádom a munkám. De igazad van, magunknak szeretnénk a gyereket, nem másnak, én is szeretnék minnél többet otthon maradni majd, sajnos egyelőre úgy néz ki, hogy két év után vissza kell majd jöjjek, de hátha sikerül addig valami más lehetőség is (szeretnék még min. egy szakmát, és így hátha menne a meló otthon is), mert a mostani munkahelyem, bár nagyon jól fizet, nem lehet panaszom, de rengeteg időt felemészt. :(


Én Miskolcon csináltattam a kombinált tesztet, a megyeiben. A vért az Istenhegyire küldték, én is azt hallottam róluk, hogy nagyon jó. Itt is viszonylag drága volt, de úgy voltam vele, hogy nem érdekel, inkább legyünk nyugodtak. :)
Jó is lett az eredmény hála az égnek :)

Szépséges napot nektek!

Kriszti
kriszti112
 
 


@kriszti112:


Szia, köszönjük az üdvözlést! :) 
Nekem cisztám volt, az első uh-on vette észre a doki, 5 centis.... majdnem lefordultam a székről, mert eddig nem voltak ilyen problémáim és nem tudtam hogy ez mennyire számít komolynak. Aztán megnyugtatott a doki, hogy előfordul ilyen a terhesség elején és hogy majd fel fog szívodni magától.Úgy is lett!

A múltkori rugás óta én sem éreztem olyan határozott mozgást, most is csak olyan kis aprókat, de mivel nemrég ettem lehet hogy csak az ebéd helyváltoztatását érzem...

Hála Istennek én is csak egyszer hánytam, egy reggel, fogmosás után....epét..... az utána következő pár fogmosásra úgy készültem mint a kivégzésemre..... utálok hányni és féltem hogy a fogkrém váltja ki, vagy ilyesmi...:)

Valaki leírná hogy hogyan lehet beállítani hogy nekem is mutassa hogy hány hetes és napos terhes vagyok? 
Köszi, puszi mindenkinek!

Kép
minka87
Győr
 
 


@minka87:


Én a picibab.hu oldalon csináltam ezeket a vonalzókat ott be kell írnod az adatokat kiválasztod milyet szeretnél és ott van az is hogy tudod beilleszteni aláírásnak!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: