Új privát üzeneted érkezett!

Bogi,
sajnálom, hogy így alakult. De a kórházban biztonságban vagytok.

Én sem tudok nagyon megállni, mert folyton van takarítani való a két csaj után, mosás, vasalás, főzés. Közben hétközben vinni-hozni Brigit oviba, örülök, ha ülök. Lakás most már felmosva, a vasalni való még vár, de lehet így marad holnapig. Bogyó is kezdi jelezni, hogy sok vagyok, már többször keményedik a hasam napközben. Pedig nekem még min. 5 hetet ki kell húzni egyben.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri!
Én is így vagyok mint te. Az ovit én is kihagynám már,de Lilit még kivenni sem tudom,mert az utolsó év kötelező és muszáj menni neki. Még ha az ovi marad is,azt a 3 emelet lépcsőzést napi 2x kihagynám szívesen. Főleg ha még a bevásárlást is cipelnem kell fel. 3x biztos megállok pihenni mire felérek a lakásba. Majd jó lesz a császárheggel is felkaptatni... :? Volt már benne részem,mert amikor a fiam született akkor is lift nélküli házban laktunk a 3.-on és nem egy kellemes dolog úgy lépcsőzni. :(
Én is sokat keményedek,de olyankor mindig megállok kicsit pihenni és elmúlik. Csak az a baj,ha megállok a munkával,utána nehéz újra rávenni magam,hogy folytassam. :lol:

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Sziasztok!

Bogi!

Jajj nagyon sajnálom hogy igy jártál de ahogy a többiek is irták ott jó helyen vagytok és talán meg tudják előzni a koraszülést is.Akartam irni de elfelejtettem hogy szupi a babakocsi.Lehet hogy a hosszú út is betett neked.Ilyenkor az már nem olyan jó dolog.

gtimi83
Győr
 
 

 
 

Bogi: hogy vagytok?

Zuzmi: még egy dolog jutott eszembe- a vérnyomásod. Nem lehet, h ingadozik?
Biztos vagy te ebben a programozott csasziban? Barátnőm nemrég szült. Már régóta tudták, h császár lesz, de a doki szedette vele a homeós bogyókat ennek ellenére. Megmondta nek, h megvárják a tágulásokat és csak utána műti. Ez azért jó, mert sokkal kevesebbet kell vágni, így a regenerálódás is gyorsabb. A dolog bejött, a csaj gyorsan helyrejött. Azért gondold át a dolgot!
Persze, ha elkötteted magad, akkor gondolom nem is lehet másképp csinálni.


Kri, Zuzmi: 2 gyerek mellet kihordani egy terhességet nem lehet egyszerű!
Kri: azért néha pihenj te is! Meglesz az az 5 hét! Mikor mész dokihoz?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Zuzmi
Nagyon szép értékei vannak a kisfiadnak! Reméljük, a légszomj meg múlóban már. Azért nem semmi ilyenkor emeleteket mászni, nem irigyellek!

Andi
Neked is! Már majd minden baba elérte a 2 kilót (remélem, az én kicsi fiaim is).
Az még nem biztos, hogy két hét múlva szülök, az a minimum, amíg a fiúknak bent kéne maradni. Utána már akkor jönnek ki, amikor ők akarnak. :) Szóval 2 és 6 hét között bármikor szülhetek :)

Bogi
Sajnálom a korházat, de próbál megnyugodni és arra gondolni, hogy itt vigyáznak rátok! Az otthoni dolgok miatt ne aggódj, a család elintézi – tudom, könnyű ezt mondani, én is ugyanígy voltam a múlt héten. Jobb szerettem volna mindenben részt venni, nálam is anyukám segédkezett. Reméljük, hogy rendeződnek a dolgok nálad is, és még hazaengednek az utolsó hetekre!

A korházban a szülésznők azt mondták, hogy a babáknak is jobb, ha fel tudnak készülni a megszületésre – tehát elkezdődik a vajúdás, mert így idekint könnyebb nekik akklimatizálódni. Ezért várnak sokszor a szülés megindulásával a császárnál.

thimmy
Gárdony
 
 


Sziasztok!
Hát Andi! Igen, biztos vagyok a csasziban, de nem azért mert az annyira jó dolog. De nekem az első szülésem hüvelyi volt és 20 órát vajúdtam,de nem nagyon akartam tágulni. Nagyon nehezen lett meg Lili és amikor megszületett én már azt sem tudtam hol vagyok annyira fáradt voltam. Benjinél meg reggel 8-kor elfolyt a víz amibe belekakilt,de nem volt fájás. Bementem a kórházba és 9-re már csináltak fájásokat is és egész délelőtt próbáltam megszülni,de akkor sem igazán tágultam és sajnos leesett a szívhangja és menni kellett a műtőbe. Ott meg ugye kiderült hogy duplán a nyakán volt a zsinór és sehogy sem tudott volna megszületni. Így 14:51 perckor született meg császárral. Nekem is azt mondta akkor a dokim,hogy jobb így,hogy előtte vajúdtam is,de én nem tudom eldönteni,hogy az mennyire lehetett jó a babámnak,hogy a köldökzsinór szorongatta a kicsi nyakát!?És azt az érzést senkinek nem kívánom amikor kiderült,hogy gyorsan menni kell a műtőbe,mert leesett a szívhangja a kicsinek. Onnantól kezdve míg ki nem vették egészségben én rettenetesen féltem,hogy valami baj lesz vele,de szerencsére egészséges és gyönyörű. A felépülés nekem ennek ellenére is nagyon sokáig tartott. Szülés után kellett legalább 3 hét mire megint úgy mozogtam mint előtte. Szóval szerintem ez is inkább alkati kérdés,mint az előtte lévő vajúdásé. Nekem borzalmas volt utána, pedig nem vagyok egy kényes típus.
Az elkötést meg lehet csinálni máskor is,de nem mindegy hogy hányszor fekszek kés alá és azért az sem,hogy utána sokkal drágább lenne, ami így sem lesz olcsó. És ezenkívül ott vannak még a kockázatok is, az előző császárheg esetleges szétválása, és úgy tudom,hogy aki nehezen tágul és volt már császárja annak nem engedik természetes úton megszülni pont a hegszétválás miatt. Nem nagyon szeretnék egy ilyet kockáztatni.
Szóval hidd el, nem jókedvemből akarok császárt, de nálam ez indokoltabb.

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Thimmy!
Köszi aranyos vagy! Légszomjam csak akkor van,ha rám jön ez a rosszullét. Egyik nap jól vagyok másik nap meg rosszul. Szerintem ez már így marad a végéig.

Andi! A vérnyomásom tartósan alacsony 110/70. A rosszulléteknél is mindig megmérem,de nincs vele gond. A pulzusom viszont irtó magas amúgy is,de amikor rosszul vagyok akkor eléri a 120-at is. Valószínű attól érzem ilyen rosszul magam,de fogalmam sincs a pulzus mitől megy fel ennyire. :roll: :?:

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Sziasztok!

Tősgyökeres Babanetesként örülnék, ha szintén Babanetes kismami lenne a következő elégedett tulajdonosa hőn szeretett babakocsinknak, úgyhogy engedelmetekkel linkelném.
A Vatera természetesen kikerülhető, kérdezzetek nyugodtan priviben! :wink:
Köszi, és jó babavárást! :D

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 83285.html

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Thimmy: okés, akkor még legalább 4 hetet maradjanak bent!

Zuzmi: én nem a császárra gondoltam, h biztos-e, hanem az elkötésre :)
Egyértelmű, h neked császárral kell szülnöd, ha az előző is az volt. Tudod ki kockáztatna ezek után, főleg h te nem is tágulsz úgy ahogy kell. Remélem ezúttal gyorsabban fogsz felépülni a műtét után.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Andi! Az elkötésben is biztos vagyok! :) Ezerszer átgondoltam már! Mire a legkisebb gyerekem is 18 lesz én már 46 éves leszek. Fel is kell nevelni valakinek őket! :) És szerintem 3 az egy szép szám! Így is jó nagy család leszünk. :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Zuzmi
A múltkor hallottam a korházban, hogy a pocakban "nem gáz" a köldökzsinor tekeredése, mert nagyon rugalmas, és ott simán ellátja a feladatát, a szüléskor is akkor problémás, ha túl rövid. De sajnos még semmi módszer nincs a köldökzsinor hosszának mérésére. A dokinénim szerint pedig nem is szokták ijesztgetni ilyennel a kismamát, mert csak bestresszeli magát...
Reméljük, mindannyian elkerüljük ezt!

Szerintem is szép család lesztek a három gyerkőccel! :)))

Andi
Meglátjuk, meddig akarnak még bentmaradni a srácok. Éjjel volt két aprócska "görcsöm", amin igazából el kellett gondolkoznom, hogy görcs-e egyáltalán, de azt hiszem, az volt.

El is felejtettem írni, hogy nekem mától kell NST-re mennem. Az ikrek miatt ez is előbb kezdődik :) Úgyhogy dél körül megyünk, és egyből a szülészetre, mert ikres NST csak ott van :)

Egy kérdés a mosással kapcsolatban: tegnap azt hallottam valakitől, hogy fél évig nem ajánlatos a babák ruháinál az öblítő használata. :shock: Eddig ilyet sehol nem mondtak, szerintetek???

thimmy
Gárdony
 
 


Sziasztok!

Thimmy!

Én használtam öblitőt csak sensitivet és fogok is használni.Az a helyzet hogy én nem igen akartam sosem kényes gyereket nevelni aki mindenre érzékeny szóval ezeket a dolgokat én nem kezeltem a nagy könyv szerint.Lehet hogy megköveznek érte páran de én úgy gondolom az se jó ha agyon félted mindentől a babát.Meg kell találni az arany középutat.Egyébként a coccolinónak van teljessen illatanyagmentes változata is én a metróban vettem 5 literes kiszerelésben. :) Szokták mondani hogy öblitő helyett lehet ecetet használni én még nem próbáltam.De jó neked hogy már mész Nst-re. :D Kivi lennék milyen két babával.

Tegnap elhoztuk és összeraktuk a kiságyat.Az ágynemü még nincs benne nem is lesz csak a legvégén.A hétvégén elkezdem kimosni a korházi cuccaimat és összerakni a táskát jövőhéten meg kezdődik a babaruha mosás végre.Már nagyon várom.

Annyit mozog csajok ez a gyerek hogy kész vagyok tőle nagyon.Remélem nem ilyen lesz ha megszületik.

Ma voltam a védőnőnél a vv beutalókért pénteken kell mennem mert a doki mondta hogy jövőhéten mire megyek hozzá addigra legyen meg minden leletem.Legalább ez is meglesz már.

Ether!

Mi van veletek?

Többiek merre jártok?

Zuzmi!

Nálunk is többek közt ezért lett császár mert Matyinak leesett a szivhangja meg ugye nem tágultam.Most kivi leszek.Jövőhéten megveszem a homeós bogyókat remélem hatnak majd valamit.

gtimi83
Győr
 
 


Thimmy: én jövő hét kedden megyek az első nst-re:) Sajnos, vérvétel is lesz előtte, de már az utolsó!
Milyen volt az első NST?
Én is úgy tudom, h nem lehet öblítőt használni. A Brendonban akciós volt a Dreft, ami babáknak való, én azzal mostam. Nem vagyok megelégedve, mert nem illatosak a rucik, tehát majd beszerzek valamilyen akciós Sensitive öblítőt én is. Mondjuk lehet attól sem lesznek illatosak. Én ecetet biztos nem használnék, mert attól meg büdösek lesznek. Igaza van a Timinek, nem kell a széltől is óvni a babákat, de valahogy ez nekem is nehezemre esik. Még at is betartom, h külön szennyesbe gyűjtöm az ő ruháit és külön mosom őket, mert elvileg nem kavarodhatnak a mieinkel.

Gtimi: én biztos ragaszkodnék a császárhoz, ha az első az volt. Jól teszed azért, h szeded a homeós bogyókat.
Az én kórházi csomagjam már 95%-ban készek :)
Te nem ismersz valami illatos babaöblítőt?

Képzeljétek, megvan a gyerekorvosom is. Ma nála is jártam. Teljesen meglepődtem a rugalmasságán, mivel ideadta a recepteket. Itt az a szokás, h a legfrisebb újszülött nevére adják ki a receptet, így apukának nem kell a szülés napján orvoshoz rohangálnia. Nagyon szuper!!!
A diabetológiára is csak 2 hét múlva kell visszamennem, azt mondta a dr-nő, h az lesz az utolsó. Végre!

Csajok, ti felfogtátok, h mindjárt vége a terhességünknek? Most már nagyon rohan az idő...

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Gtimi
Én is hasonlóképp gondolkozok! :) A világért sem szeretném agyon-védeni a gyerekeket. Kertes házba lakunk, lesz itt minden, mi szem-száj ingere! :lol: :lol:
Mosószert Arielt vettem, öblítőt pedig Silant, és mivel a mosás 99 százaléka már meg van, eszembe nem jut újra mosni!
A szennyest viszont én is külön fogom gyűjteni, meg külön mosni.

Megpróbálnád a természetes szülést a császár után? Úgy hallottam, nem lehetetlen a dolog! :)

Andi
Ez nekem már a második NST volt, mert amikor bent feküdtem, csináltak egyet. Megkérdezték, hogy hogy fekszenek a babák, és úgy rakták fel a tappancsokat. Legalább 10 perc értékelhető lelet kell, ha közben elmászik a baba, újra kezdik.
Itt nálunk a leletet mindig egy orvos nézi meg, és csak akkor lehet távozni, ha ő mindent rendben talál. Nálam rendben volt, és pont az én doktornénim volt a rendelőben, úgyhogy vele beszéltem :lol:
Ja, és mától a magzatmozgást is számolnom kell :)

Közeledik az időpont?! Ne is mond!!! :lol: Olyan hihetetlen az egész!

thimmy
Gárdony
 
 


Sziasztok,

Először is a lehető legjobbakat ether/Boginak, szorítunk neki mi is!
Nálunk semmi új, kicsi reggeli inzulin kell a cukor miatt, de most már elég jól beállt, csak a kedvesemnek van elege már a sok diétás kajából.... na de majd egyszer ennek is vége lesz, lekopogom:)
A kiságyunk ma jött meg, a babakocsit jövő hét végefelé tudjuk majd megvenni, van már jó pár rugdalózó és egyebek, és a rokonság is készülődik mindenfélével... már a 35. hét van, elég durva :)

Lilypie Pregnancy tickers
ficere
Miskolc
 
 


Sziasztok!

Elég régen nem jelentkeztem nálatok, de a hozzászólásokat el szoktam olvasni.

Tényleg közeledik a szülés időpontja, úgy látom, hogy az izgalmak is emelkednek mindenkiben. :)

Nálunk annyi a változás, hogy a feleségemnek múlt héten be kellett feküdnie a kórházba, mert a belső méhszáj is nyitva van, plusz a baba is kicsit kisebb, mint amilyen az ideális méret ilyenkor.

Úgyhogy a következő 6-8 hét a kórházban telik majd el, plusz a 160 CH diétát is tartania kell.

András

Kép
redy22
Szolnok
 
 


:?
redy22
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Andi!

Igen a szennyest én is külön gyüjtöm mai napig még Matyinak is és külön is mosom csak ezt az öblitő meg mosószer mizériát nem szeretem.Amit használtam évek óta azt használom most is csak mindennek a sensitiv változatát.Ügyes vagy a kórházi tatyóval.Te is mész már Nst-re?Itt csak a 38.héten kezdődik.A receptek itt is úgy vannak de én majd csak a hónap vége felé kérem el a dokitól.Mondtam zolinak hogy csak a popsikenőcsöt váltjuk ki egyenlőre hogy be tudjam vinni a kórházba magammal.A többit meg majd akkor ha már a kórházban vagyok ki tudja váltani szépen.

Thimmy!

Én most a Lidl-nek a For-mil cuccát akarom kipróbálni azt mondták itt lent a csajok hogy nagyon jó.Amúgy megszagoltam és tényleg jó illata van de még nem vettem.Ezt is úgy akarom kipróbálni hogy bekeverem az itthoni illatmentes coccolinóval szóval nem teszek bele sokat.Egyébként a silannak is jó a sensitivje nagyon.

Redy!

Sajnálom a kórházat.Szegények akkor nektek is kijut a jóból rendessen.

Ficere!

Kitartást a párodnak.Már nincs sok hátra.

gtimi83
Győr
 
 


Thimmy: régen én is a Silan+ Ariel kombót szerettem. Amióta terhes vagyok viszont az Ariel szagát már nem bírom. Azt hittem, h csak az első trimeszterben lesz így, de megpróbáltam nemrég egy adagot ariellel mosni és a hatás ugyanaz volt. Most már Persil-t, Pervoll-t és Dreft-et használok felválltva.
Sok barátnőm Tomi Sensitivvel mossa a baba ruháit.
Örülök, h minden rendben volt az NST-n. 10 perc egy helyben? Akkor sokat fogunk ott ülni :)
A vérnyomásod hogy áll?

Ficere: 35 hét már nagyon jól hangzik. Kitartás, nincs már sok. Szülés után nem kell már diétázni, habár én fogok hogy ne hízzak. A diabetológus tegnap azt mondta, h180 CH elég a szoptatáshoz. Én tartani fogom annak ellenére, h azt mondta, nem kell. Sőt, a vajúdás alatt sem kell diétázni.
Mekkora nálatok a baba most?

András: minden rendben lesz nálatok is! Kitartás!

Gtimi: én sem váltom ki a recepteket, majd csak a szüülés napján. A doki is erre kért meg. Popsikrémem nekem van, volt a Felicitas csomagban 1 Sudocream. Láttod, ez volt, de pelenkakupon nem.
Egyébként a Rossmann-ban most 400 körül van a Nivea pelenkakiütés elleni krém. Persze, csak azoknak szól az akció, akiknek van Rossmano kártyájuk. Mi a véleményetek róla?
Most ezzel a kártyával a Pampers pelenkákból lejön 15%. Én a Premium Care-t akarom megvenni. Szerintetek 2-es méretből hány csomagot vegyek? Mit tudtok a Pampers New Baby pelusokról? Érnek valamit? Csak 1600 körül van 43 darab, arra gondoltam, h ilyet viszek be a kórházba, mert szerintem úgy is lenyúlják vagy összekeverik ott őket.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

De jó sokat írtatok! :)

Mosás! Én is külön mosom a gyerekek ruháit a miénktől,de már nem gyűjtöm őket külön egy ideje,csak amíg nagyon babák voltak. Persze picurét külön fogom gyűjteni és külön is fogom mosni egy ideig még a gyerekekétől is mert ők azért már máshogy koszolják össze a ruháikat mint a babák. :) Én apa munkásruháit gyűjtöm még külön tartóban és külön is mosom őket. Amúgy én Arielt használok fehér silan-nal vagy fehér coccolinoval a gyerekeknek. Sosem volt semmi bajuk tőle.
Szerintem sem jó mindentől óvni a gyereket,de az első gyereknél még az ember félti mindentől. Aztán második harmadik gyereknél már lazít az ember egy kicsit a dolgokon,mert rájön,hogy a gyereknek sem jó ha még a széltől is óvjuk! :)
Ficere! Örülök,hogy minden rendben veletek! :)
Redy! Sajnálom a kórházat,de már nincs sok hátra! Ezt már féllábon is kibírjátok! :)
Andi! Szerintem a pampersből teljesen mindegy hogy new baby vagy premium care! Én csak pamperst veszek mióta van gyerekem,mert meg vagyok vele elégedve! :) Mondjuk megmondom őszintén én még nem vettem a premium care-ből mert nekem simán megfelel a new baby-s. Nem tudom az árán kívül mi lehet a különbség,de majd te megmondod ha veszel! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Andi!

Mi is a premium care pelust vettük most de csak azért mert volt kupon hozzá.Amúgy én is az active babyt használtam a pampersből Matyinak és azzal meg voltam elégedve.Ha nálatok bababarát kórház van akkor te palusozod a nővérek csak a fürdetésnél mert amúgy veled lesz.Ott viszont általában Liberót adnak rájuk mert azt kapnak a támogatóktól.Én is veszek egy ilyen kis csomagossat is azt viszem be majd a kórházba.Nekem is volt sudo a csomagban de én nem voltam vele megelégedve Matyinál mert érzékeny volt rá azóta csak a patikai seresst használtuk neki.Az nagyon jó kis krém.

gtimi83
Győr
 
 


Na a Libero az nagyon car! Szerintem legalábbis túl kemény és vastag. De a győri kórházban tényleg azt adtak. Azért elhasználtam nekik,de nem szerettem!

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Zuzmi!

Nem mindegyik liberó rossz ám.De ugye gondolom a kórházban csak azt a szart adták nekik.Mi is használtunk annak is van egy premium terméke és az viszont jó.De a legjobb a pampers az biztos.

gtimi83
Győr
 
 


Thimmy!

Igen úgy néz ki sima szülésnek indul a dolog aztán meglátjuk hogy alakul.Lehet sikerül igy is.A tágulástól függ nagyon.

gtimi83
Győr
 
 


Gtimi!
Én csak azt a liberot ismerem amit a kórházban adtak. Na aztán attól úgy elment a kedvem,hogy nem is vettem olyat soha,mert gondoltam mind egyforma. :) Én maradok a pampersnél,mert a dm-ben a 25% kedvezménnyel ez sem olyan drága.

Sima szülést csak akkor engedik császár után ha nem túl vékony az előző császárheg és ha megfelelően tágul az ember.
Majd meglátjátok akkor és ott fog úgyis kiderülni, de én nagyon drukkolok hogy sikerüljön simán megszülnöd,mert utána sokkal hamarabb felépül az ember. :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Zuzmi!

Nekem mindegy hogy szülöm meg csak legyen rendben minden.Meg ne hagyjanak annyit kinlódni feleslegessen mint Matyival annó.Igazából ha császár engem az se zavar a gyerek a fontos.

gtimi83
Győr
 
 


Hát igen! Az biztos,hogy a gyerek a fontos,csak én pl jobban szeretném simán megszülni,de nekem muszáj lesz a császár. Én nagyon lassan jöttem helyre császár után, pedig nem hagytam el magam. Sima szülés után meg csak annyi volt,hogy nem tudtam leülni a gátseb miatt,de nagyon hamar gyógyult. Csak ilyen megfontolásból írtam,hogy jobb a sima szülés! Nehogy félre értsd! Az is ugyanolyan anya aki császárral hozza világra gyermekét!

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Dehogy értem félre.Én ezt ugyanigy gondolom hogy aki császárral szül az ugyanúgy megszenved a gyerekért mint aki simán. :D Pont ezért mindegy nekem csak kint legyen azt kész. :D

gtimi83
Győr
 
 


Akkor jó! :lol: Már azt hittem félre értettél! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Köszi a segítséget pelusügyben.
Szóval annyira nem jó a Libero? Pedig azt mondják, h a legkevesebb mesterséges anyagot ő tartalmazza. Állítólag a Pampers tele van műanyaggal.
A barátnőm is az Active Baby-re esküszik, de az ugye nincs 1-es méretben.

Nedves törlőkendőbe pedig most azt olvastam, h a legjobb a Rossmann és a Libero. Ezekben is minimális az adalék, de elég drágák. Mi a véleményetek?

Ma lett volna az utsó szülésfelkészítő, a császármetszés volt a téma. Én úgy kidőltem az időtől, vagy nem tudom mitől, h ellógtam. Nem tudtam autóba ülni. 5 alkalommal lelkiismeretesen részt vettem pedig. Szép, ha pont császárral szülök. :) Mindegy, majd elolvasom a jegyzetet.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok,

diétához kitartást, nagyon nem lehet egyszerű, főleg ha inzulin is kell mellette. :cry:

Bogi,
remélem hamarosan otthonról tudsz jelentkezni. :cry:

Tegnap voltam a dokimnál, 2200 g-ra saccolta, elvileg csak 2 nappal nagyobb mint a kiírás. Három hét múlva ismét hozzá, majd a 36 hetesre. Hétfőn voltam vérvételen is, még majd a szulésznőmmel kell találkoznom, és kezdhetem pakolni lassan a cuccomat. Mondjuk a nagy része megvan, csak a babának kell a gyógyszertárban vennem dolgokat, + pelust.

A DM-ben május 2-től talán 15-ig 4000 Ft felett +100 pontot adnak. Ez két 50-es kuponfüzet, amiben 25 %-os joker kupon van. Szerintem nagyon megéri.

Én szeretem a Liberot, most már nem olyan vastag mint Brigivel volt, szerintem elég száraz marad pisi után, a pampers zöldjét ellenben nem szeretem. A premium care viszont szinten nagyon jó, de én már nagyobb babára (talán 4-től) már elég húzós.

Az elején főleg mikor még éjjel is tisztába kell őket tenni nekem kb napi 10 db pelus fogyott.

Törlőkendőből nekem a dm-es saját márkás kicsit száraz, a Liberot, Johnsont, Pemperst szeretem, sőt még a tescos saját márkásat is.

Nekem a sudokrem is bejött, de a gyógyszertárit én is nagyon szeretem. Amit nálunk kevernek majdnem olyan mint a bepanthen. Mondjuk nálam az a favorit, de olyan drága sajnos.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri: nagyon köszi a kimerítő választ.

A Tesco-s törlőkendő nekem is bejön, én használom :)
Tudtad, hogy ha most regisztrálsz az új tescos babahonlapon, akkor adnak 4 kupont. Az egyik 20%-ot ad egy 4 darabos tesco törlőkendő árából, a másik a Sudocreamre ad 20%-ot.

Láttam én is a DM-es 100 potyapontot. Pont megyek megvenni a gátmasszázsolajamat, tehát meglesz az is :) Csak győzzem anyagilag. A mostani fizum pelusra, törlőkendőre és olajra megy el. Vicces!

Jó, hogy ti már 2200 g-ak vagytok! Remélem mi is nővünk még, mert nagyon kevés az 50-es méretű ruhánk.

Bogi: olyan jó lenne, ha jelentkeznél! Drukkolunk neked!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Kedden este 20.22-kor es 20.23-kor megerkezett David 1480 gr-mal es Dominik 1810 gr-mal. A pic-en vannak, de csak legzestamogatas kell nekik. Ha jol lesznek, kb akko johetnek haza, mint amikor megszuletnenek.
Nekem elegge faj a csaszar helye, ill. az egesz hasam. Probalok erore kapni.
Lanyok, kitartas mindenkinek, jok legyetek!

thimmy
Gárdony
 
 


Sziasztok!

Thimmy!

Nagy gratula nektek!Kivánunk sok tejcit és mielőbbi felépülést!Várjuk a képeket! :D

gtimi83
Győr
 
 


Thimmy!

Szívből gratulálok a babákhoz! Sok tejcit és mielőbbi felépülést kívánok!


Amint időd engedi 1 képet dobj nekünk a manókról! :)

puszi

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Thimmy: óriási gratula a fórum első babáihoz! Legyetek nagyon egészségesek és boldogok! Várunk majd egy részletes beszámolót és fotókat is. Kitartást nektek!!!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Babeeke: olyan rég nem írtál. Mi van veletek?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Thimmy,
gratulálok kicsi fiacskáitok érkezéséhez! :lol: :lol: :lol: Sok tejcsit, gyors félépülést!

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Thimmy: mi is nagyon gratulálunk! :) gyors felépülést!

Lilypie Pregnancy tickers
ficere
Miskolc
 
 


Kivel mi újság?
Hogy bírtátok a vihart?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!
Én megvagyok Andi! :) Itt nem volt vihar,csak kicsit lehűlt a levegő és esik az eső. Néha jelentkeznek jóslófájások,de ennyi. Már mindent kimostam és benejlonoztam a kicsi érkezéséig. Kórházi táskámból hiányzik még néhány dolog,de csak apróságok. Még a mellszívó gépet kell majd kibérelni,de azt csak szüléskor fogjuk. Takarítással is jól állok. Már csak 1 tetőablakom van hátra, a többit megcsináltam. Ma csak lustálkodok,mert a derekam kicsit fájdogál, de holnap remélem jobb napom lesz és nekifutok a fürdő+ wc-nek. :)
Tegnap voltunk a kisfiam leendő ovijában és beszéltem az igazgató nénivel. Megmutatta az egész ovit,meg az óvónőket. Nagyon kedvesek voltak és az ovi is gyönyörű rengetek játékkal. Benji elég félős volt és jönni akart haza, de remélem nem lesz túl nehéz majd a beszoktatás!
Jövő héten tervezünk hazamenni Magyarországra, azt követő héten megyek bejelentkezni a kórházba, utána dokihoz, aztán gondolom lesznek az nst-k. Szóval innentől nem fogok unatkozni és hamar elrepül ez a pár hét és karjaimban tarthatom végre az én kis drágámat! :)
Többiek! Ti hogy vagytok?

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Sziasztok!

Nekem megvolt a vérvétel ma.Ezzel remélem lezártam a böködős vizsgálatok sorát.Reggel 9 előtt értem oda.Nem vittem tizórait mondván hamar lemegy úgyis aztán jöhetek haza enni.10 órakor még be sem vették a papiromat mert egyedül volt a nővér.Én már majdnem lefordultam a székről mert ennem kellett volna és kezdtem szédülni.Fogtam magam átmentem a büfébe vettem egy szendvicset meg egy vizet.Mire vissza értem addigra szedte be a papirokat és még ültem ott 1 órát mire behivtak.Igy összesen egy 2 perces vérvétel miatt 3 órát kellett várnom.Nem voltam ideges ám kicsit sem.

Megvettem ma a betéteket a kórházi táskába is.Még pár dolog van amit kell vennem majd.De azt a jövő héten veszem meg.

gtimi83
Győr
 
 


Hát Timi! Nem irigyellek! Katasztrófa amit ott művelnek a vérvételen!

Nekem minden alkalommal a nődoki vette itt a vért amikor kellett és nem kellett éhgyomorra menni egyszer sem. Egyedül a cukorterhelésre kellett éhgyomorra mennem,de nem a dokihoz,hanem a laborba. Érdekes,hogy mennyire más az itteni terhesgondozás.

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Timik, boldog névnapot!

Én úgy tűnik nem vagyok érzékeny a frontokra, amikor Brigit szültem, egyedül voltam a szülőszobabán, mert előtte front volt és sokan megszültek. Mondjuk a szülészeten alig tudtak elhelyezni, annyira tele voltak.

Én sem tudom, hogy a sima vérvételen éhgyomorra kell-e menni, az Afp-t tudtam egyedül, hogy nem. Én hétfőn voltam 1 órát vártam míg levették vért. A nővérke kérdezte miért nem mentem nagy hassal előre, nem akartam mondani, hogy meglincseltek volna. :lol:

A baba cuccait én még nem rendeztem, most a csajokét szorítrozom, mert el kéne adni őket főleg a nyáriakat, mert eddig nem mertem eladni, hátha a 3. is lány. :lol:

Zuzmi,
Benji ősszel kezdi az ovit? Jó, hogy így meg vagy elégedve, biztos ő is megszereti hamar.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Eddig én sem voltam frontérzékeny egyik gyerekkel sem,de most a harmadikkal az vagyok. Ha front van,akkor mindig jóslóim vannak. Mindegy hogy hideg vagy melegfront. :roll: Érdekes!

Igen, Benji csak Szeptembertől kezdi az ovit, mert így kaptunk helyet. Igazából így is kértem,úgyhogy lehet lett volna hely előbb is ha mást írok a papírra. De nem akartam hogy most elkezdje aztán nyári szünetig csak 2 hónapot menjen és mire beszokna már itt is a nyári szünet. Akkor megint nagy kihagyás lenne szeptemberig és megint kezdhetnénk elölről a beszoktatást. Meg hát közeleg a szülés is. Szóval jobb ez így. Mondjuk egy babával sem lesz olyan könnyű beszoktatni a nagyobbat,de bízom benne,hogy ügyes lesz a Benjike! :) Lilit is úgy vittem anno beszoktatni,hogy a Benji velem volt. Ő is még baba volt akkor. Úgyhogy van már benne rutinom! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Sziasztok!

Nem kell éhgyomorra menni itt sem csak a terhelésre.Én irtam félreérthetően.Csak tizórait nem vittem magammal mert úgy gondoltam hogy végezni fogok időben.Azt se gondoltam hogy pont ma akarok majd lefordulni az éhségtől a székről.Mégegyszer tuti nem megyek igy el hogy nincs nálam kaja.

gtimi83
Győr
 
 



Sziasztok!

Én is nagyon boldog anyák napját kívánok mindannyiunknak :)

Nagyon leállt ez a fórum, jó lenne kicsit bepörgetni. Mindenki el van tűnve.

Szoktam olvasni a májusi babavárókat. Képzeljétek, ott már majdnem mindenki megszült, pedig nem mindenki volt az elejére kiírva. Ezek a frontok nagyon bekavarhatnak.
Mi is felköthetjük lassan a gatyánkat!

Thimmy: otthon vagy már? Hogy vagy? A babákkal mi újság? Jó lenne, ha tudnál jönni egy kicsit.

Bogi: kórházban vagy még? Hogy vagytok?

Zuzmi: milyenek a jóslófájások pontosan? Görcs vagy keményedés? Esetleg mind2? Nálam inkább keményedés van, néha szurkál az alhasam is úgy, mintha megint nőne a méhem. Mondjuk kicsi a baba, rá is fér a növekedés. Nem tudom, h ezek jóslók-e vagy sem.

gtimi: jó kórán volt meg az utolsó vérvételed. Itt a 35-36. héten van a nagy rutin. Mondjuk nem értem, h miért nem kell éhgyomorra menni, amikor ez egy nagy rutin. Nekem külön felhívták rá a figyelmemet, h kedden éhgyomorra menjek, de vigyek reggelit, mert vv után CTG.

Kri: én úgy nem szeretnék front alatt szülni! Nem akarok teli szülőszobát. Mázlista voltál.
Minket a Jánosban nem lincselnek meg, ha nagy hassal előre megyünk. Ki is van írva, h. a 20. hét után előre lehet menni. Engem a múltkor a sorban álló emberek akkor is előre küldtek, amikor egy vizeleteredményért menték. Persze, biztos itt is néha vannak bunkók. Szerencsére, én még nem tapasztaltam.
Csak a hormonvizsgálatokra nem kell éhgyomorra menni, a többire igen. Az AFP-re nem, nagy vagy kis rutinra igen. Éhgyomri cukrot is néznek rutin alatt. Ha eszel előtte, akkor az jól elszáll.

Babeeke, Ficere, András, Bence: hogy vagytok? Mi van veletek? Írjatok.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Boldog Anyák Napját Kívánok én is mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Andi! Én itt vagyok! :) Olvasok mindig. De azt vettem észre hogy hétvégén senki sem olyan aktív mint hét közben!
Én is szoktam olvasni a májusi babásokat és olyan jó nekik! Már nagyon sokan babáznak. Igaz,ahogy néztem majdnem mindenki a 37. héten járt mikor ment szülni. Ahhoz képest elég szép méretekkel születtek a babák.

Jóslófájás: Megpróbálom leírni. Hasonló mint az igazi fájás,csak sokkal gyengébb. Mensi szerű görcshöz hasonlítanám. Ilyenkor az egész alhasamban érzem a mensi szerű görcsöt és a derekamban is egyidőben. De nem tart sokáig. kb. 5-10 másodperc. Remélem érthetően írtam le. :) Én ezt érzem.

Thimmy! Remélem jól vagytok! Várom a beszámolót és a képeket! Bár elhiszem,hogy egyszerre 2 babával első gyerekesként nem lehet egyszerű! Remélem azért van segítséged!

Ether! ??????? Ugye minden okés!?

Babeeke! Tényleg régen jelentkeztél! Hogy vagy?

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: