Új privát üzeneted érkezett!

Talán most...

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


pedig ez jó
szép sárga, aranyos kislánnyal :)

hibernia
 
 
 


Hibernia,
Krisztanak igaza van! és mi az,h hallani sem akar a férjed rola? azért egy probat megér, mielott "felakasztod" magad, nem? tuti, 1000%, h Peti masképp viselkedne egy idegennel! Na, nem akarom itt osztani az észt, de vmit valtoztatnotok kell, mielott teljesen kikészulsz. Drukkolok, h hamar megtalaljatok a megoldast!

Csopplany,
ma kiprobaltam villaval osszetorni a krumpli, sutotokot és megette... lehet, h csak meg kellett varni a 8 hot? :)
s.orsi
 
 

 
 

Balu még mindig szunyál :) Már majdnem másfél óürája :) Úgy tűnik hamar megszokja az új szobáját :)

Hibernia:szerintem azért egy próbát megérne a nanny.Van még ötleted mit lehtne csinálni?Elég sötét a videó.Ez mai?Nálam van egy végső altatási módszer ha nagyon nem akar aludni de már kellene.Elég fura,de mindig beválik :D Szóval a kezemben tartom,az egyik kezemben a popsija,másikban a tarkója,és így előre hajolva hintáztatom jobbra balra,úgy hogy hajolgatok is közben,aztán ha abbahagyta a sírást (mindig abbahagyja erre) akkor már rendesen a testemhez húzom és gyorsan forgok vele csípőből jobbra balra.Ilyenkor kicsit szédül és lecsukja a szemét ,nem tudja követni a "sebességet".így kb fél perc és csukva is tartja a szemét,akkor már lassítok,és szépen elalszik.Ez a végső elkeseredési taktikám :D

Kriszta:óó,hát akkor nagyon ügyi Kristóf :) Oldalzást próbálja,vagy a guggolást?Nálunk miután fel tudott állni,az volt a menő :D Olyan édesek olyankor :P

Macianyu:sajnálom hogy nálatok is nehéz a helyzet.Nekem Balu egy arany gyermek általában,bár néha azért ő is tud alkotni.pl a másfél órás torokból üvöltés,és semmivel nem lehet vigasztalni,de ez baromi ritka.Értem a vegaságot :) Persze ez is egy nézőpont :) Tudom hogy hús nélkül islehet teljes életet élni,csak nekem fura :) Sose próbáltam még,annyira nem csípem a zöldsáégeket :) Valami még mindig nem jó a vonalzónál. :(

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok

csak egy gyors bekukkantás, mert a nátha elért engemet :( (szerencsére Krisz egészséges)....Zsu mit szedtél mikor beteg voltál, nekem egy homobogyót adtak a patikában.... :roll:

Macianyu üdv! Te is III.kerületes és csodababás vagy??? :lol: Lenne miről dumcsiznunk! :) Margitban szültél?

hamarosan visszatérek.....

:lol:

KépKép
charlott
 
 


Jujj, Balunak boldog 9 hót!!!

Hibernia, nagyon húzós lehet, nem is tudom, mit mondjak erre. Én már attól is kivagyok, ha szimplán óránként felkel, pedig ő csak szopik max negyed órát, de inkább 7-8 percet, és alszik. Ma is ezt csinálta, hát én a harmadik ébredésnél már a plafonon voltam. :oops:
A labdás videó nagyon aranyos! Samu is mosolygott attól, ahogy hallotta a kacagást. :D

Most megyek vacsizni, majd talán még jövök. Bár mindig megfogadom, hogy nem ülök este géphez, mert akkor éjfél előtt nincs fekvés...

Még gmailen sem voltam. :(

Maci, még egy szupi oldal: www.cosmio.hu Vannak krémreceptek is.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Kristof milyen nagy fiu!!! mar en is uuuugy varom, h tudjon végre ulni a kicsi...

Krisz is nagyfius az autosulésben. én is varom, h ilyenbe ulhessen Elisa, de ki tudja mikor éri el a 9 kg-t????

Ja igen a labdas video nekem is nagyon tetszett! holnap mi is elkeresunk egy ping pong labdat.

A ringatos video viszont elég gaz, ha ez orakig igy van... Nalunk Elisa sosem sir kézben, rogton teszi le a fejét a vallamra, ha aludni szeretne.

Charlott,
jobbbulast!!! Krisz nem lesz beteg, mert kapja a sok ellenanyagot a tejjel.

Macianyu,
nagyon aranyos kislanyod van!!!
Mi nagyon szeretjuk ahust, el sem tudnam képzelni az életet vegetarianusként, pedig rengeteg zoldséget is eszunk.
A nathahoz jobbulast. Ilyenkor érdemes a matrac ala betenni vmit, h ne legyen teljesen vizszintesben a gyerek, akkor jobban fog aludni.

Zsu,
meggyogyultatok mar? Hozzatapi hogy halad?

Csigaby???

Barbazso,
és ha oranként szopik Samu, akkor mindig visszarakod az agyba? ha van batorsagod, egyszer kiprobalhatnad, mi van, ha melletted alszik?? Elisa mar honapok ota nem aludt velem, de kisebb koraban elofordult... néha néha

Hibernia,
tényleg te nem probaltad Petit melletted altatni? nem vagyok az odaszoktatas hive, de mint mindent, ezt is érdemes kiprobalni, 1x, 2x.
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Charlott, míg el nem felejtem , én napi 2-3 ezer mg c-vitamint szedtem be. Ennyi (alapból 1000mg/nap az adagom) Csodákra képes :D Amúgy homeós bogyókban az oscillococnium (nem biztos, hogy így írják) nagyon tuti, megelőzésre is!
Mielőbbi jobbulást neked!!!!!!!!!!!

Csöpplány nagyon tuti a szoba, elfelejtettem eddig írni. Nagyon tetszik a színe, nagyon vidám lett!!

Hibernia sajnálom nagyon az állapotodat, és szerintem is kicsit érdekes a férjed hozzáállása. Eddig azt hittem pénz miatt nem akarja a nannyt, de most ha "csak" ezért. Hát próbáljátok ki, max nem bírja a nanny és ennyi, de nehogymá' egy vadidegen lehetséges lelki állapota, akinek még fizetnétek is fontosabb legyen a Tiednél! Állj a sarkadra és kérj nannyt!! Nekem isteni segítség, hogy anyukám csütörtökönként itt van fél napra. (bár most szegény nincs, mert elkapta tőlünk ezt a sz*rt)
Szóval kitartást!

A nevetéses videó állati. Jó hogy nem csapkodja a földet a röhögéstől.
A sírós/ringatós meg szomorú, olyan rossz gyereket sírni látni, bár az enyém is sokat sír, de akkor is rossz látni.

NEkünk 3 napig tartott az óránkénti kelés, aztán kapta ajándékba egy estét mikor csak 2x kelt, és most 2 óránként kelünk. De én ezt úgy tekintem, jobb mintha óránként kellne :D

MAcianyu, szió! Tök jó, hogy jöttél! Tetezsenek az elveid :D Mi is 2x eszünk szilárdat, és bár szopi előtt nem tudom kiváltani egyiket sem. 60-8 grammot eszik/alkalom aztán cicit kér. Igazi pasi :D
Azonban már csak 6x eszünk/nap (+az éjszakák) Ez nálunk nagy szó a 10hez képest :D

Orsi: aranyos, hogy "elképedtél" hogy bírom az éjszakázást, azért Neked +2 gyerekkel több van. Nem csodálom, hogy ez a 2 kelés i s kikészít.
Tök jó, hogy lesz Elisának saját szobája. Fiúk hogy fogadták? Nincs ellenükre, hogy összecuccolnak?

Monde Ti hogy álltok a betegségekkel, kigyógyultatok már? Na az nem semmi, hogy Te hogy voltál képest ezt több hétig csinálni. Én pár nappal betérdeltem. De gondolom az évek meg a rutin :lol: :lol:

Még nem voltam g-mailen de majd megyek, meglesem Kristófot :D

Nadi az az ülés amit kinéztünk (cybex pallas fix) 270 eur, szóval olyan 70-80e forint lesz, de van ennek az ülésnek itthoni változata is, csak az nem isofixes, és mi meg olyat szeretnénk :D

http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=32

Szóval ez is nagyon jó, csak nem isofixes, így olcsóbb, 55e Ft. 9-36 kg-ig jó mindkét változat.

Amúgy elég macerás kérdés ez a gyerekülés tényleg, és pl a Römer brutális. Azért jobb áron hasonlóan jó minőséget lehet kapni. De le kell fedni az összes vásárlói piacot :D

Mi amúgy úgy tűnik meggyógyultunk. Ma kapott utoljára sinupretet. Már utáltam kínozni vele :?

Éééés, 4 fogúak lettünk :D Tök felüdülés volt ez a hónap, 2 hetet szenvedtünk nem kicsit az előző fog miatt, 1 hét betegség aztán a köv fogacska. Fini volt :)

Na jóéccakát megyek, ki tudja mit hoz az éjszaka :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Orsi, nem láttalak de azthiszem sikerült válaszolnom a kérdéseidre.

Tényleg, anno mikor a 2. fiad volt ilyen macerás azt Alex (ő ugye az első?) hogy tolerálta olyan picinek??,
Én ettől fosok kicsit, hogy majd Gabi hogy fogja kezelni ha nehéz eset lesz a tesója is :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Bocs, h nincs vonalzom Zsu. 1. fiam Maté, 2. Alex. Addig nem érdekelte Matét a dolog, mig o kulon volt, Alex meg velunk. Az apja akkoriba Matéhoz koltozott, mert o sem birta a kiképzést. Aztan 8 hos volt Alex, mikor elkoltoztunk és gondoltuk osszerakjuk oket, Maté akkor volt 2 éves 3 hos. Ne nevessetek, komoly, Maté 2 honap mulva magatol kikoltozott a gyerekszobabol és azt mondta o a vendégszobaban akar aludni, fogta a macijat kisparnajat és kivonult. Kb 3 honapot toltott a vendégszobaban... szoval igy birta.
s.orsi
 
 


:lol: :lol:
Édes történet. Nem lehetett egyszerű. Nincs gond, hogy nincs vonalzód, csak azért jobb ha nevek is társulnak a személyekhez, de akkor most már képben vagyok :D

Azért durva, most is kivagyok néha pedig egy szem gyerekem van övé mindenem az időm a szívem az agyam..mindnem. Mi lesz ha lesz még 1?????

Hogyan tudom neki is ezt mind megadni, úgy, hogy Gabitól ne kelljen megvonni. Biztos megoldható többmillióan csinálják, de így elképzelhetetlen.

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


A Kukó úr nem tudom, honnan jött. Talán a kukuccsolásból, vagy abból, hogy kis pasas :D , egyszer csak jött, általában így hívom. De leginkább a "Bence Samura" figyel fel. :D Rémlik amúgy, mintha valami gyerekkori brazil sorozatban hallottam volna ilyen nevet (Kukó úr). De nem biztos. :?

A lányos vonalzóhoz... Van 2-es méretű cumiból 2 MAM-ja, 2 Aventje és egy rózsaszín NUK, amit a Brendonban kaptunk. Találjátok ki, melyik a kedvence! (Mielőtt kiakadnátok, én csak az egyik MAM-ot vettem.) :D Szóval igen, a rózsaszín!!! Ha meglátja a kezemben, már gajdul érte. Mondjuk csak alvás előtt látja meg a kezemben. És ma már kétszer elaltatta magát vele!!!!! Délután nyűglődött, betettem a függőágyába hintázni picit, és amikor láttam, hogy laposodik a tekintete, hoztam A CUMIt, és betakargattam. Pár perc múlva aludt. :shock: Szerencsére van biztonsági öv a függőágyban. :)
Most este pedig szopi után letettem, ő persze felébredt, és egy darabig elszórakoztatta magát, aztán szokásához híven sírni kezdett. Szájába nyomtam rózsaszín NUK barátunkat, és elkezdtem énekelni. Picit megsimiztem a hátát, de gyorsan abbahagytam, annyira szeretném, ha megtanulná egyedül elaltatni magát. Amikor elhallgatott, leültem mellé, és vártam. Tekergett, forgott, gyömöszkölődött fél órán keresztül, közben néha felsírt. Akkor halkan énekelni kezdtem, de nem értem hozzá. Féltem, hogy kizökkentem, és felébred. Aztán egyszer csak abbahagyott minden mozgást, és a következő percben már hangosan szuszogott. Annyira, annyira boldog vagyok! Sejtem, hogy ez még nem a vég, de az első lépés, és nekem ez nagyon jó! A legnehezebb az volt, hogy nem röhöghettem hangosan, amikor csukott szemmel, félálomban kereste a cumit a kezével. :D Tipi-tapi dínó... De hülye vagyok! :)

Megvan Níla! Nagyon cuki! Elküldte már valaki a levelező címét és jelszavát?

Orsi, egy vonalzónál ne állj meg! Hármat várunk. :)
Jaj, amit a madarakról írtál, az nagyon durva lehet. :(

Monde, nagyon ügyes a fiad! Büszke lehetsz rá! Igazi kis pasas, aki bátran tűri a fájdalmat. :)

Lassan egy éve lesz, hogy Visegrádon ünnepeltük a házassági évfordulónkat egy wellness hétvégével. Idén is erre készültünk, nagyon tetszett az a hotel, de most Barnus barátai is jönnek, és nekik nincs üdülési csekkjük, és nem szántak rá ennyit. Így a csak1utazas.hu-ról csaptunk le egy ajánlatot, Almádiba megyünk. Erre ma csörög a telefon, és egy csaj pont abba a visegrádi szállodába (Royal Club) ajánlott február végéig felhasználható akciót!!! Mekkora az esély erre?! Mi meg már lefoglaltuk. Mindegy, mert május környékén újra megkeres majd a nő a nyári ajánlatokkal. Imádom Visegrádot, alig várom! De ez is szupi lesz, február 19-én megyünk. Tavaly is azon a hétvégén voltunk, és akkor merészkedtem először írni a fórumba, miután hazajöttünk.

Mondtam, hogy éjfél lesz, mire lefekszem! :) Már el sem olvasom, mit írtam. :oops:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


hali csak gyorsban, altatunk (már egy órája, pedig hulla fáradt, mert 5kor ébredt fel fél óra után), zsu, férjem nem a nanny-t sajnálná, hanem Petit, attól tart, ha előadja magát, nincs ember, aki elviselné és bántani fogja... :roll:
attól fél, hogy ha mi kikészülünk tőle, egy idegennek sokkal hamarabb elszakad a cérna.
most 2 hét múlva jönnek a szüleim pár napra, utána előhozom újra a témát, mert ő is tök kivan, látszik rajta, próbál segíteni, de hát ő dolgozik is, hétfőn-kedden is 8ra ment és 7kor jött, tök jó volt. :?

jajj egy recept, egy ismerősöm írta, akinél nem iszik vizet a gyerkőc:
egy bio alma vastagon hámozott héját, 2-3 szegfűszeget, 2-3 db fahéjat és egy kis gyömbért leforrázunk 3/4 liter vízzel, 10 perc után kiszedjük a cuccokat belőle és fél óra múlva iható. :) Peti imádja. megyek, sír.

hibernia
 
 
 


Amikor ezt elkezdtem írni, még az én hsz-om volt az utolsó... :)

Zsu, ezen én is szoktam gondolkodni újabban. A többi gyerekemnek nem mondhatom azt, hogy egyetlenem. :D :D Ez így leírva olyan hülyeség, de néha mégis foglalkoztat ez a téma.
Gratulálok a fogacskához!
C vitamin rágótablettát szedsz? Vagy van más formában is ilyen nagy dózis, mert én nem bírom annak a narancsos rágótablettának az ízét, de tudom, hogy szedni kéne.

Orsi ez az átköltözős történet nagyon aranyos!
Reggel már előfordul, hogy fekve szoptatok, és visszaalszom Samuval együtt, de nekem valamiért elég kényelmetlen. Tartom magam, nehogy ráfeküdjek, és mindig arra ébredek, hogy nagyon fáj a hátam. Épp ma reggel is így volt, és képtelen voltam felébredni, amikor Samu fél 8-kor felkelt. Szerencsére picit elvolt, de aztán tökre sírni kezdett, de én el sem tudtam képzelni, hogy felkeljek, és megcsikiztem a hátát. Ettől nevetett, megint kicsit elvolt,... Még húztam majdnem 8-ig. :) Na, nem mintha olyan pihentető lett volna, de a semminél jobb volt. :)

Na, tényleg jó éjt! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


na elaludt, huh, esélyem sincs reagálni annyit írtatok. :) elnézést... :oops:

barba, mit csinál hétköznap az az ismerősöd, aki itt él és szombatra keres melót? :) csak érdeklődünk... :lol:

orsi, nem tudunk együtt aludni sajnos én nagyon szeretnék, de sosem tudott mellettem feküdni egy percig sem... :? ma este is fáradt volt, melléfeküdtem, azonnal négykézláb, elkezdte húzni a hajam, ütögette az arcom stb majd mikor megunta, elstartolt, hogy leveti magát az ágyról... :? próbálok én összebújni vele kicsi kora óta, de kirágja magát, feszeng, mocorog folyton... :? eh...

most kipróbáljuk az osanitot (homeos golyóbis :)), remélem hamar megjön; illetve azt olvastam, hogy a rooibos tea is csökkentheti az ébredéseket... egy próbált megér... :roll: meg hétvégén átrendezzük talán a szobáját, lehet hogy áthúzzuk az ágyát a mi szobánkba, hátha, nem tudom, ilyesmiket próbálunk most ki egymás után pár-pár napig.

tényleg csigabyékkel mi lehet? anna volt még nehéz eset...

no fekszem én is... egy órára. :cry:

hibernia
 
 
 


Dolgozik a HP-nál, 5-ig azt hiszem. Sajna, gondolom, neked az nem nagy segítség... Mármint utána. Ő mondjuk nem bánt gyereket, legfeljebb ha nem tudja kezelni, inkább nem vállalja. Szerintem ilyen babával még nem volt dolga. De nekem sem, aki már az általánosban baby sitterkedtem. :? Mindenesetre szerintem is kell valami segítség nektek. Ebbe bele lehet golyózni, hogy nincs más társaságod. :( Ha gondolod, írhatsz neki FB-n. Az ismerőseim között megtalálod, csak ti ketten vagytok dubliniak. :)

Nagyon aranyos Kristóf és Krisz a képeken! Milyen nagyfiúk!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, Csöpplány, a Chamomilát még nem próbáltam, csak a Viburcolt, hátha a fogzás miatt nyugtalankodik. De lehet, kipróbálom, köszi!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


kösziiii... :)
ha megkeressük be ne számolj előre neki, hogy nehéz eset. :lol: előítélettel jönne... :D

lehet tényleg érzi a feszkót, igazatok van, ki tudja? ez is megér egy próbát... amúgy szombat kéne nekünk pár órára... :roll:

(most este pl az apjánál sírt, nálam bealudt, de volt már, hogy fordítva történt és MINDIG a nyugisabbnál aludt el)

hibernia
 
 
 


ja barba cserébe egy homeos cikk:
http://www.kismamablog.hu/fogzas/fogzas-homeopatia

húúú írnék még csomót... :? pl a vegaság... :roll: röviden: én szívesen kipróbálnám. :D szegény kucuk meg csirekek, tényleg... :)

hibernia
 
 
 


OFF, tobbgyerekes téma

Zsu és Barbazso,
én az elso par napban lelki beteg voltam (konkrétan sirtam), mikor megszuletett a 2. fiam. Nagyon nehéz volt elfogadnom, h nem tudok annyit foglalkozni Matéval. aki egy tundéri gyerek volt. és mivel Alex igen nehéz eset volt, néha titokban haragudtam ra. Magamra haragudtam a legjobban, hogy nem vagyok képes kezelni a helyzetet. Hibernia, EZERT irom, h kell a segitség! én is olyan onfeju voltam akkor, hogy de igen, majd én, fogom birni... Aztan 6 honap mulva 3 babysitterem lett, h MINDIG tudjon vki jonni, ha futtyentek. és onnantol kezdve ment minden mint a karikacsapas! A nagyszulok potolhatatlanok... de mi talaltunk egy olyan magyar lanyt, akivel mai napig kapcsolatban vagyunk, imadta a gyerekeimet, ok is ot és fantasztikusan jol bant veluk.
Ma pedig mar el sem tudnam képzelni a gyerekm nélkul az életet. Annyira, de annyira orulok, h megszuletettek. Mindegyik mas. Mindegyiket ugyanugy szeretem. A szeretet nem olyan, mint egy kerek sajt, amit minden gyerek szuletésével felezni kell, hanem mindig jon hozza egy plusz adag valahonnan. Nekem inkabb az a bajom, hogy az apjuk kerul hattérbe, mert ra mar tényleg nincs energiam. Vele pedig szerencsém van, mert RENDKIVUL megérto és nagyon nagyon szereti a gyerekit és engem is.

Ma reggel vérvételen voltam, mert majd megyek a dokimmal konzulatlni, mit kéne tenni, h kicsit felturbozzam magam. (mar hiztam fél kilot!!! :) ) Elisa még alszik...
s.orsi
 
 


Orsi,
én is sírtam mikor megszületett a második, mert elképzeltem hogy minden happy lesz és ugyanúgy folytatódik majd minden csak már négyen, aztán nem....

az én nagy fiam 18 hónapos volt akkor és 1 hétig nem szólt hozzám nem jött oda annyira megbántódott :cry: iszonyúan megviselt
Aztán egy hét múlva átváltott hogy sírva csimpaszkodott a nyakamba ha wc-re akartam menni akkor is :cry: , aztán ez is tartott egy hétig és utána mintha elvágták volna soha semmi probléma nem volt a tesókérdéssel, ennyi idő kellett neki hogy feldolgozza! Mondjuk azt a két hetet senkinek sem kívánom, olyan lelkiismeretfurdalásom volt...Viszont Botit sosem bántotta volna és nagyon szerette az első perctől fogva, és most is imádják egymást!

Én meg őket! És igen mindegyiket másmiért de ugyanannyira és ugyanúgy! És ezen nem kell szerintem gondolkodni jön magától :)

Ja és Kristóf féltékeny a nagyokra :shock:

Ha valamelyik nagy az ölemben ül, odaspurizik és éktelen hisztit csinál addig míg ki nem száll és akkor diadalmasan elfoglalja a helyét, mi meg nevetünk rajta, tök vicces hogy pont ő féltékeny aki beleszületett ebbe a helyzetbe :D

Hibernia, már az is tök nagy előrelépés hogy beismeritek magatoknak is hogy segítség kell és beszéltek róla, talán ezzel oldódik a feszültség is! :wink:

kriszta0612
 
 


Kriszta,
nekem is 18 honap van a két nagy kozott! :) és a nagy nalunk is kezdettol fogva szerette a kicsit és soha nem bantotta. Igen, minden jon magatol, onnantol kezdve, h az anya elfogadja az uj helyzetet. Szerintem sokkal nehzebb 1 gyerekrol 2-re raalnni, mint 2rol 3ra.
Most a legkisebb olyan, mint egy hercegkisasszony, annyira rajong érte mindenki, nagyon nagyon el lesz kényeztetve....
s.orsi
 
 


jó reggelt, jókat írtok itt a több gyerekességről, bár még el sem tudom képzelni, nálunk ez hogy menne... :D
asszem inkább 4-5 év lesz a 2 között, ha lesz 2... ;)
(tesóm + köztem 7 év van, anyukám máskülönben belém bolondult volna szerintem, bár a tesóm angyalka volt...)

olyan szép tavasz van ma!

a bögre után van másik kedvenc játéka Petinek: a lábas. :shock: szakács lesz... :roll:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Charlott:jajj,jobbulást nektek!!!!Várunk vissza mihamarább :)

Barba:köszi a köszöntést :) Én is sokszor plafonon vagyok amikor 3-4 alkalommal is kel.De nálunk ugye a semmiért kel.Szóval cumi vissza,esetleg segrisza és alszik vissza.Se víz se kaja nem kell neki.Nem hajaz Samu kicsit Pepkére a rózsaszínnel? :lol: Édes leeht a cumikutató Samu :D Na akkor nálatok is halad az alvástanítás :) Biztos jó lesz a kiruccanás! :)

Orsi:nekem azt mondták hogy ruhástól kell hogy 9 kiló legyen.Mondjuk Balu még úgy sincs annyi :lol: Bocsi,de elég vicces amit Máté csinált :lol:

Zsu:köszi a szobadicsit :) Igazad van amit Hiberniának írtál,jól megfogalmaztad :) Huuu,jó drága az az ülés :? Gratula a fogacskához!! :) Nekünk a másodiknak még mindig csak a kis csücske van kint :? Már vagy 4 napja :? Olyan mintha megállt volna :? Létezik ez?

Hibernia:először maradjatok ti is ott a közelben,mármint lakáson belükl és úgyis látni fogjátok hogy milyen a nanny Petivel,meg hogy Peti is hogy viseli őt.Aztán menjetek be egy szobába és hagyjátok kint őket,lehet hogy menne a dolog.Aztán leszaladnál boltba,ugye az kis idő.Szerintem hamar kiderülne hogy mi a helyzet.Na meg lehet bután hangzik de van webkamerád,meg felvevőd a gépen akkor akár fel is veheted titokban és látnád hogy viselkednek csak ketten.Egyébként ezek jó ötletek.Nem tudom hogy Balu a szobától,vagy az ágy helyváltoztatása miatt,de írtó jól alszik.Majd lent írom tovább :P Biztos hat a feszuültség is rá.Megérzik ezek a csöppök még nagyon.Az edények nálunk is menőőőőők :) Foylton csörömpöl valamivel :)

Tesókérdés:engem is foglalkoztat néha hogy hogyan lehet emgoldani két gyerekkel.Amikor mindkettőnek egyszerre lenne rám szüksége.Amikor a nagy nem akarja emgérteni hogy a pici éhes,és eteteni kell,meg ilyenek.Bár jelenleg megint ott állunk hogy egyelőre marad Balu aztán még fiatal vagyok,és lehet hogy lesz több is :)

Rólunk:Balu tegnap bedobta a szunyát 10kor és reggel 9kor kelt :shock: Hajnalban egyszer hallottam nyöszörgést,emg forgolódást,de csak pár másodpercig,szerintem helyezkedett :) Istenem,annyira örülök hogy ilyen jól elvan a szobájába,pedig nagyon paráztam tőle :) És ma is gagyarászva kelt.Ilyen is rég volt.Állandóan sírva kelt,most meg :) Csak el ne szóljam magam :) Apa ma ment vizygázni emgint rutinból.Szurkoljatok hogy ma sikerüljön neki!!!!!!Én most akváriumot fogok takarítani(marhára nincs kedvem hozzá),megdöglött két halam :? Az egyik beszorult a vízszürő mögé, a másik meg csak simán felfordult.Viszont találtam egy halbabát az egyik növény tövében :) És ahogy nézem az egyik megdöglött halé lehetett(mind a két döglött fehér nőstény votl).Aztán jönnek anyuék névnapot köszönteni,tőlünk Balu babakekszet meg babáknak való kukit kapott,meg egy kispárnát :) Na megyek reggelizni,meg folytatom a takarítást,na emg nyöszög is most már.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Csöpplány, Balázskának BOLDOG NÉVNAPOT! Na meg 9 hót!!!
Hogy ünneplitek?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Jajj,csajok,ezt nem hiszem el :D Balu itt nyönyögött ugye mellettem.Láttam rajta hogy álmos.Bevittem az ágyába és lefektettem.Hallottam hogy kicsit még nyünnyög,és most megint hirtelen csend lett.Magától bealudt megint :DDDDDD Én olyan hihetetlen boldog vagyok :) Úgy tűnik vége a ringatásoknak,ágyő nehezen elalvás :) Csak el ne szóljam :D
Na megyek kavicsokat mosni,míg alszik :) Utána úgyse lehet tőle haladni :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


ja tényleg boldog névnapot Balunak!!!
Volt már ilyen a topicon? :oops: (névnap)

hibernia
 
 
 


Nadi:igazából csak anyumék jönnek át,Balu kap babakekszet és szerintem 4en jól meggyomrozzuk :D Köszi a köszöntést! :)
Ti hogy vagytok? :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia:köszi neked is a köszöntést!Tényleg volt akinek volt már névnapja de nem köszöntöttük? :oops:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Ja és majd hétvégén jön anyósom meg párom nővére,esetleg a bátyja.Sóginő nem jön,mert megy ki németországba 2 hétre betanulni,aztán tudjátok nincs 1 órája hogy átjöjjön köszönteni.Na mindegy,nem fog hiányozni csak bassza a csőrömet :D Lehet hogy ez a bosszú,hogy a múltkor elfelejtettünk menni az ő névnapjára :lol: Teljesen kimetn a fejünkből :?
Csinálok majd almás piskótát hétvégére,Balu is kap majd belőle :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia:baromi jó az új vonalzód!Nagyon tetszik! :) Megkérdezhetem hogy az avatarodon ezek az ajtóváltogatások honnan jönnek?Mármint miért pont ajtó? :D De tök király,mindig illik a vonalzódhoz! :D Tök tetszik :D
a tényleg megyek,mert sosem leszek kész.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány, hát ugye itt jellegzetesek az ajtók nagyon, mindegyik más színű (már a régi házaknál) és van egy elmélet, hogy azért, mert amikor megy haza a jónép részegen, akkor felismerje, melyik az ő ajtaja.. ;) szóval a színes ajtók az ilyen dublini jellegzetesség és hát ezért. :)
http://www.google.com/images?q=dublin+d ... 24&bih=476
kulturális rovatunkat olvashatták. :D

hibernia
 
 
 


Csopplany,
ez a Balu milyen rendes gyerek!! orulok neki, h igy elalszik! Teljesen mas igy az élet, nem? Boldog névnapot neki! (én azt sem tudom, mikor van itt Elisa nap. :oops: itt annyira "nem divat" a névnapozas.) nekem is ra kell magam szannom a gyerekek koltozésre, de miota ok ilyen szépen felajanlottak a megoldast, valahogy nem akarozik kitenni egyedul Elisat. még ragodom egy kicsit... tok jo, h nektek bejott!

Hibernia,
szines ajtok :D :D :D
s.orsi
 
 


no hol jár mindenki? :) nálunk az éjjel tök jó volt, 11-7ig nem ébredt, el sem hiszem... próbálom visszaidézni mit hogy csináltunk... :roll: amúgy az a rossz, hogy azért bírom ilyen nehezen ezt az egészet, mert megszoktam az életben, hogy minden rajtam múlik, ha nagyon akarok valamit az úgy van, mindent el tudok érni, csak törekedni kell rá, de Peti esetében ez nem így van... ő irányít... és ez szokatlan és rossz érzés, hogy tőle függünk, az ő hangulatától... nálatok nincs ilyen?
sokszor az az érzésem, hogy hiába csinálok mindent tök ugyanúgy mindig, egyszer tetszik neki, egyszer nem, abszolút nem rajtam múlik az életünk... :oops:
nagyon bízom benne, hogy ma éjjel ismétel az úr és szépen alszik, mert így 10000x könnyebb vele...
amúgy furi, most, hogy ennyit aludt, összeteszem a két kezem, ujjongok, de kiszámoltam, 11 óra 15 perc volt az alvása össz-vissz... :D más ugye 14 óra körül alszik...
hát még ha lenne +3 órám minden nap, észre sem venném, hogy gyerekünk van... :D pf

hibernia
 
 
 


jajj még vmi...
apukám csinált videót, nem kell végignézni, nem izgi, csak nekem, de 2.55höz tekerjetek... :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.02.10 11:26-kor.

hibernia
 
 
 


Orsi:igen,sokkal könnyebb így.El sem hiszem.Annyira örülök hogy ilyen hamar átkerült Balu,végre fel tudok állni úgy az ágyról hogy nem kel fel.Nem kell lábujjhegyen járnom mikor elalszik :D Isteni áldás :D
Köszi a névnap köszöntést :) Mi se tartunk igazából,csak a gyerekeknek.Nekik még legyen :)
Miért rágódsz,Biztos neked is könnyebb lenne ha külön lenne.Főleg ha még arra is felébred ahogy betakarózol.És mikor akarjátok átköltöztetni Elisát?

Hibernia:ááá,így már értem az ajtókat :lol: Érdekes teória :lol: Örülök hogy az éjjeletek,sok hasonlót kívánok nektek!!!! :) Neked is sikerült kipihenned magad?
Ilyen nálam is van.Hogy hiába ébredek jól,ha Balunak rossz kedve van,és nyűgölődik,azzal az án napomra is árnyékot vet,és az nem jó :?
Dettó én is így vagyok vele,hogy hiába próbálok mindent úgy csinálni,valamikor bejön,valamikor nem.Hiába sikerült 1 hétre beállítani hogy 11kor is aludjon egyet,ő gondolt egyet és 3-4 napig csak egyszer volt hajlandó napközben aludni.Most megint 3 napja visszaállt arra hogy 11kor is alszik egyet emg délután is.
Balu tegnap éjszaka aludt 10 órát,nappal egyszer 1 órát és még egyszer 2 óra 15 percet (ekkor én keltettem).Szóval nálunk átlagban 12-13 óra között alszik.Tényleg nagyon kevés 11 óra alvás egy ilyen korú gyereknek.Pont nemrég olvastam utána hogy mennyi alvásra van szüksége egy ilyen korú babának.Azt írták hogy éjjel10-12 óra,nappal egyszer 30 perc és egyszer 2 óra alvás.Szóval összesen 13-14 óra.Ehhez képest Peti tényleg keveset alszik,és gyanítom ezért is ilyen nyűgös egész nap,nem? :?
De hogy lehetne rábírni több alvásra?
Kész akvárium,de nem működik a vízszűrő :? Remélem nem én rontottam el :? Béci ki fog csinálni :? Balu még mindig alszik,megyek takarítok még egy kcisit :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia,
akkor van kegyelem! (hozzatenném, h Elisa szeptember kozepe ota, egyetlegy éjszakat sem aludt at! és egy kezemen meg tudom szamolni, amikor 6 oran tobbet aludt egyhuzamban azota)

én is ezt vallom, mindent el lehet érni, csak akarani kell. De lehet, h Peti is ezt vallja, nem? és amig ra nem jottok, mit akar, addig ez lesz... vicc volt. Egy gyerek is vér-hus ember, és van személyisége és akarata, stb... Most még egy darabig elég erosen tole fog fuggni az életetek, foleg igy, hogy egyedul éltek, tavol mindenkitol... ne gondold, h mashol fenékig tejfel a dolog, csak sokan be sem merik vallani, még maguknak sem, nem még idegennek. Vedd akkor a gyereknevelést kihivasnak.

Csopplany,
magam sem tudom, miért gondolkodom még a kulon szoban... most vhogy ugy érzem, nem alkalmas az idopont. anyai oszton. annyira bujik, stb... és kicsit jobban alszik, hosszabbakat. egyszerre...
hozzank is johetnél akvariumozni. :) szegény halak...
s.orsi
 
 


Úh, de sokat írtatok, a felére nem emlékszem...

Hibernia, nanny téma, mondd a férjednek, hogy azért nem bántaná feltétlenül a nyanyesz a gyereket, mert ő mondjuk heti kétszer 3 órát lenne vele, amiben azért nem mennek tönkre az ember idegei. És ha az összeszokás nem működik, akkor úgysem fogjátok egyedül hagyni őket. De azért a videó az altatásról szerintem gáz. Ne érts félre, értem én, hogy mindennel próbálkozik az ember a cél érdekében, de én azt mondom, hogy ez nem tartható még hosszabb távon. Tudom, hogy azt mondod, hogy nem megy másképp, de látszólag így sem. Ha a kezedben is üvölt, akkor szerintem más megoldás kell, mert ez sem működik.

Sok gyerek téma, hát nem mindig egyszerű, de az szerintem sosem baj, ha akár a nagyobbnak, akár a kisebbnek toleranciát kell tanulniuk. Nekünk az volt egy nehezebb időszak, amikor Bori 1 hónapos volt, mert a fiam akkor lett szobatiszta. Na akkor volt egy-két vicces szitu, amikor épp szoptattam, erre a fiam gyanúsan csöndben van, majd megjelent, hogy anya kakiltam! Leizzadtam, kérdeztem, hogy hova??? Szerencsére a vécébe, na de ugye gatya nélkül jött oda hozzánk, szóval ilyenkor Bori "leakaszt", ergo üvölt, Ábi fenék kitöröl, stb. Én azt mondom, nem kell véresen komolyan venni az egész gyerek témát, kell bele humor a szülők részéről, és akkor azért megy a dolog.
Mindenesetre kis korkülönbséggel azért szerintem még mindig jobb a féltékenységi helyzet, mint 4-5 évvel, mi mázlisták vagyunk, a fiam rajong Boriért, nagyon figyelmes is vele, mindig visz neki játékokat, szeretgeti, játszik vele, sosem bántotta. De azért emlékszem, hogy amikor hazahoztuk Borit a kórházból, láttam a kis arcán, hogy nem érti, hogy ki ez a baba, és kellett neki néhány nap, amíg megértette. Bori viszont megőrül a tesójáért, bármit csinálhat Ábel, Borinál nyert ügye van. És ezt olyan jó látni.

Ja, Borinak volt már decemberben névnapja, de azért annyira nem nagy dolog ez. :)

Zsu, hát köszi az elismerést, betegen gyerekekkel küzdeni még keményebb, mint egészségesen, de túl kell élni. Bár asszem én inkább vagyok beteg, minthogy a gyerekek legyenek azok, az engem rosszabbul érint, de azért örülök, hogy már jobban vagytok mindannyian!

Sütöttem sütit, hát a meggyek eltűntek belőle. Pedig lisztbe forgattam, de akkor is lesüllyedtek. Francba.
monde
 
 


monde, csak azt akartam mutatni, hogy ha leülök, akkor sír így... :? ha menetelek, akkor 80%ban nem sír... :lol: kis ínyenc. (20%ban sír akkor is, de sztem akkor fáj neki vmi)

jajj ez a szobatisztás sztori nem rossz. ;) szegény Bori... leakaszt... :lol:

orsi, tudom én, hogy sehol se tejfel meg nem vagyok én nagy igényű, engem már ez a 11/24 óra alvás is tökéletesen kielégít, sak ne sííííírjon, mert az a halálom. :)

ja, úgy beszél (babababa) reggel óta Peti, mint Elisa a videón. :)

hibernia
 
 
 


Megjöttem :) , Níla végre elaludt (ez kb. 40 perc szokott lenni....) , szóval sietek!
Az éjszakánk nagyon nehéz volt, még fél 2-kor is kellett orrot szívni szegénykének :( /Mit gondolhatnak ilyenkor a szomszédok....már megint egy hülye, aki éjjel porszívózik...:-)/De tegnap már megbarátkozott újra a porszívóval, miután leszívtam elôtte a saját orromat+ az összes plüssállat orrát; bebizonyítva ezzel hogy ártalmatlan a jelenség...Ma már nem is félt, és sokkal jobban van! Egyébként én Oscillococcinumot adok Nílának is ilyenkor (napi 2-szer fél tubus)+ Cebion cseppeket megnövelt dózisban. Nagyon beválik!!!
Sajnos nehezen tudtuk éjjel visszaaltatni (szopival mindig visszaaludt eddig azonnal), így én is bevetettem a vész-altatást, ami hasonló Csöpplányéhoz :) , én is "kaszálok" vele jobbra-balra, miközben a saját idióta altatódalomat skandálom 100000-szer. Néha azon kapom magam, hogy még fôzés közben is ezt ismételgetem.... :D
Töltenék fel képeket is, de ide szerintem nem nagyon tudok (nagy felbontásúak), így ha valaki elküldi a gmail-es címet, akkor tudok rá még ma küldeni!!
Orsi: Te mit szoktál ilyenkor a matrac alá rakni, hogy megemeld Elisa fejét? Ezt én is hallottam, hogy nem jó ilyenkor vízszintesben...
Elisa hányszor szopik nappal? (azt tudom, hogy éjjel 2-szer) Ô már leszokott ezek szerint a 3 perces szopikról?

Hibernia: Hát, igen szegény cockák ...én is ezt mondom :D . Egyszer láttam disznóölést (ez hihetetlen esemény itt nálunk), és jobban sírtam mint a disznó :oops:

Charlott: Igen, Níla is csodababa a javából. 1%-om volt, hogy babám legyen(endometriózis); és évek kínkeserves küzdelme után egyszer csak késett egy hetet....persze nem is vettem tesztet, nem dôltem be, meg nem akartam pofára esni még egyszer....Aztán mégis vettem egy tesztet, és még ma is emléxem, hogy zokogtam szept. 23.-án reggel 6-25 kor a WC-ben, hogy "Ezt nem hiszem el!!!" A szülésnél is ugyanez volt :)
Úgy volt, hogy a Róbert Károlyban szülök, (ott mûtöttek laparoszkópiával), de az utolsó pillanatban egy dúla ismerôsöm lebeszélt a dokimról, és váltottam az Istvánra. Eredetileg vízben akartam szülni, ehhez képest az utolsó 3 órát már csak feküdtem, mint a sár :D . De így is fantasztikus volt (nem volt semmi beavatkozás), de azt hiszem hogy a tudatállapoton múlik a szülés
, nem a beavatkozásokon. Én nagyon féltem tôle (még aznap is azon paráztam, hogy csak ne ma...még ne...), de ehhez képest életem legnagyobb élménye volt. Már másnap szültem volna újra, de azt senki sem mondta, hogy mivel jár a babázás....Jó lett volna, ha nem csak plüssállattal van dolgom a 30 év alatt....
Te a Margitban szültél? Hol laktok? (Mi AQuincumnál)

Zsu: Szia :) ! Hogy tudtad leépíteni a 10 szopit 6-ra? Ezek szerint Gabi újra eszik már "szilárdat"... Gabi mászik már?

Barba: rózsaszín cumi :D . Jó arc lehet a Kukó úr :) ! (Egyébként ha fiam lenne, és lazán adnék rá rózsaszín cuccot is ilyen kis korban....Nílát is volt, hogy fiúnak nézték, mert tiszta kékben volt+ haja sincsen sok:-))Én nem mertem rászoktatni a cumira, de jobban jártam volna, mert így majd fogszabályozásra mehetünk az ujjszopás miatt...persze az még odébb van, és kinôheti. Anyukám mindig azzal szekál, hogy ha cumit adtam volna Nílának (én cumis voltam nagyon---semmi baja nem volt a fogaimnak), most nem kínlódnék ennyit az alvással...Lehet, hogy van benne valami...

Csöpplány: Boldog Balu napot!!!Hogy ünnepeltetek?
----------
Nektek is szokott olyan lenni, hogy a pelusok nem olyan ütôsek (mint a reggeli)? Én soxor parázom ezen, hogy nem elég nehéz a pelus; pedig a jelek szerint nem éhezik Níla...

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Hello,

próbálok reagálni gyorsan amíg alszik Krisz. Nem elég, hogy több napja betegeskedem, Krisz is taknyos lett és még 2 foga is jön egyszerre. Tegnap egész este üvőltött a fájdalomtól. :(
Legyen végre tavasz...itt még ködös, havas, hideg idő van. :?

Csak úgy lestem csak milyen témák röppentek fel...
Hibernia: kicsit megleptél a dadus felvetéssel, amikor képen és videon látom Peti, akkor azjön le számomra, hogy egy kiegyensúlyozott baba, aki érdeklődő, szépen fejlődik és akkor írod a porblémákat....nem lehet, hogy kicsit maximalista vagy a gyerekneveléssel kapcsolatosan? túl nagy követelményt állítasz Peti felé? lehet, hogy az ő igényeit nem veszed mindig figyelemben? - no, nem akarlak megbántani, csak próbálom megérteni a helyzetedet.
Én az első hónap után éreztem azt amit Te és mondtam azt, hogy nehéz ez a gyereknevelés, kicsit megbántam az egészet....Erre apám szólt lazán: azt akarnád amit a gyerek és sokkal könnyebb lenne. Megfogadtam ezt és azóta Kriszhez igazítom a napirendet. (persze a keretet én határozom meg) :wink:

Ja, és az alvásszükséglet babáknál – azt olvastam, hogy 13 és fél lenne az ideális. Hát, akárhogy számoltam 10-11 óra jött ki Krisz esetében. Altatás nálunk 21 órától kezdődik, ágyába teszem és mesélek neki vagy beszelek hozzá és közben fokozatosan sötétet csinálok. Homályban Krisz is lecsillapodik és amikor már csak ül és szopja az ujját, akkor szoktam cicire tenni és 15 perc múlva alvás van. Jobb napokon! 

Csöpplány: boldog névnapot és hófordulót Balunak! Hogyan ünnepeltek? Köszi az érdeklődést.

Orsi: köszi, gyógyulgatok már. Párom akarta kicserélni ideje korán az autósülést, számomra is korai volt, hiszen Krisz még csak 7,7 kg!
Szívesen olvastam a tapasztalataidat a testvérek és több gyereknevelésével kapcsolatban.
Aranyos lehetett Máté mikor kivonult, hogy ő sem bírja már tovább! :)

Zsu: köszi, be is szereztem C vitamint. Nekem is eszembe juthatott volna, terhesség alatt is ezt szedtem naponta. Gratula a 4. fokhoz.

Barbazso: Krisz is a rózsaszínre bukik!!! Az építőkockái közül mindig a rózsaszínes választja és azzal játszik. Nem értem, hát nem az élénk, vibráló színeket szeretik a babák?
Aranyos volt az altatásos történet. Mi is pont február közepén megyünk, utazunk családostól Sárvárra. Az első Krisszel töltött üdülés lesz ez. Izgatottan várom.

Macianyu: szuper a vonalzód! Hát, a vegás dolgot nem tartom egészségesnek gyeremekkorban. Hús az amitől növekszenek, erősödnek a babócák. :roll:
Nem semmi a Te küzdésed sem! Margitban szültem, több lombik és műtétek után mikor már feladtunk, akkor érkezett Krisz. :lol:
Békásmegyeren lakunk. Terveztem, hogy jobb időban az Aqvincumi máltais játszóra elsétálunk Krisszel. :)

KépKép
charlott
 
 


A rooibos teás altató cucc engem is érdekelne :) Filteres teát kell gyengére fôzni? Ezt ki fogom próbálni....bár már próbáltuk Viburcolt, Chamomillát, együttalvást-különalvást, de ezt még nem....Hátha!

Charlott: Köszi a vonalzó dicsit, megkínlódtam érte :D . Gondolhatod, hogy semmi olyat nem adnék Nílának, ami nem egészséges számára. Bár tudom, hogy ez sok embernél (+néhány rokonunknál) kiveri a biztosítékot, én 100%-ig ezt tartom jónak; és teljesen nyugodt vagyok efelôl. Magyarországon ez nagyon bizarrul hangzik, hogy valaki vega kaján nôjön fel, de nagyon sok országban ez természetes. Ha az ember odafigyel nagyon tudatosan az étkezésre (fehérjekomplettálás, lehetséges hiányállapotok pótlása), akkor semmi veszélyes nincs benne. Húsos kaja mellett is lehet valaki vérszegény, alultáplált; ha nem figyel oda.
Szerintem nem a hústól erôsödnek a babák (de ezen nem veszünk össze :D ). Majd küldök fotót :D !

megyek, felébredt....

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Macianyu, ezt most csak azért linkelem be Neked, mert azt mondtad, Ranschburg-hívő vagy:

http://www.okosbaba.hu/erzelmi-fejlodes ... -ujjunkkal

Illetve szintén Ranschburg megfigyelés: "Szerencsére tévhit az ujjszopással tönkretehető fogak elterjedése – Ranschburg Jenő megfigyelése szerint is maximum a maradandó fogakban tehetne kárt, de mint tudjuk, mire oda kerül a gyerek, olyan sűrűn már egyáltalán nem szopja az ujját."
monde
 
 


halihó

macianyu, sajnálom a szar éjszakát. :( jajj ez a hülye takonykór. :?
én is szoktam még magamnak is dudolászni a slágereket... :D (mi régi jazz számokra altatunk... ;))
elárulod, kiről beszélt le a dúlád? :shock: (privátban is jöhet... :))
néha nálunk a reggeli pelus tök könnyű. :shock: :shock: na jó, eddig 3-4x volt ilyen, de olyan furi volt...
rooibos tea link: http://www.kismamablog.hu/tag/rooibos-tea

charlott, óóó jobbulást. :( szegény Krisz a fogak is kínozzák!!! nálunk kijött az 5. fog a felső bal hálistennek, már csak egyet várunk a közeljövőben, a jobb alsó 2-est és kész egy időre asszem. egy hét alatt négy fog jön ki, nagyon brutál... ja és ma hatott a dentinox!!! tök sírt, azt hittem, éhes, cicire dobtam (nadi :D), de elfordult, csak sírt, erre bekentem neki és 2 perc után abbahagyta... éljen...
cseles vagyok amúgy, az aranyos videókat küldöm csak közösre... ;) meg mikor sír és "rossz" azt nem is igen videózom csak nagyon-nagyon ritkán, mint most ezt az altatást. lehet, hogy nagyok az elvárásaim Petivel szemben, nem tudom, de szerintem az, hogy 9 óránál aludjon többet a 24-ből azért nem nagy elvárás. :D amúgy tudom én is, hogy baromi ügyes meg piszok gyorsan fejlődik, csak néha tényleg nagyon nehéz baba tud lenni... (ma pl angyal az elmúlt napokhoz képest...) jut eszembe, apukám is egyke volt (50es évek, figyelem!) azért az már komoly... :lol: (Peti SZÓ SZERINT tök apukám, külsőre és belsőre is úgy tűnik)
meg néha úgy érzem, túlságosan is úgy pattogunk, ahogy ő mondja... :?
Sárvár óóóó, az is de szép!!! irigykedem!!! :) a fürdő a vár áááááá :lol:

ja, most voltunk lenn a dokinknál (mindig más van, hihetetlen), meghallgatta a légzést + megnézte a fülét, torkát, jól van... :) elküldött pisi tesztre (no ezt érdekes lesz levenni khm)...

akkora szél van itt, hogy leviszi a fejünket, tök durva. :shock: ennyit a tavaszról... :(

hibernia
 
 
 



hibernia
 
 
 


próbálom behozni magam... :)

orsi, mikor mész a dokidhoz? gratu a fél kg-hoz... :D én leadtam felet az elmúlt napokban, haladunk... :lol:

barba, rózsaszín cumi... :D nálunk már sajna semmi rózsaszínje nincsen... :( pedig tök aranyosan nézett ki bennük... :oops:
jajj Visegrád nagy szerelem... annyit bicajoztunk ott a Duna parton... :oops: meg elő-nászúton is ott voltunk... :) szép emlékek...

csöpplány nektek jó ünneplést.:: :) ügyes Balu az alvással... lehet, már várta az új szobáját... ;)

kriszta, kristóf féltékeny?? :D mókás lehet! ;)

fura amúgy ez a hús dolog... :roll: mi nem eszünk sokat, férjem CSAK csirke- vagy pulykamellet hajlandó enni :shock: de furcsa lenne elképzelni, hogy abszolút nem eszünk... persze kipróbálni izgalmas lenne, annyi mással lehet pótolni a húst, csak tök sok előkészületet, utánajárást igényel... :?

basszus megint megszólalt egy rohadt riasztó (2 hete naponta 3x-4x szól kb 20 percig :evil:) tuti felébreszti Petit... :evil: a franc esne már abba, aki nem tud odafigyelni erre... :( ááááááááááááá

hibernia
 
 
 


Hehe Hibernia, tudod mi a vicces? Ha van már egy gyereked otthon, akkor az ilyen riasztók, vagy kutyaugatás stb. már fel sem tűnik... Bori úgy is tud aludni, hogy a fiam a szomszéd szobát gyakorlatilag szétszedi... A reggeli pelust én szívem szerint sokszor le sem szedném, mert szinte semmi nincs benne, ugye éjjel nem eszik, ezért nem is termel, szóval szerintem max 1 pisi van benne mindig. De azért kap tisztát, mindig megszánom... :)

Hát én is nagyon húsevő vagyok. Az az egyetlen, amitől nem hízok, szóval ehetem. Asszem ezért sem tudnék lemondani róla. Biztos ismeritek Gordon Ramsay F word című műsorát, na ott egyszer egy halom vegát vendégeltek meg, persze húsételekkel, meg akarta téríteni őket, és basszus bazi sokan meg is ették a húst akkor, pedig volt olyan, aki 20 éve nem evett már. :) Na ez nem provokáció akart lenni, csak érdekesség, én mindenkit becsülök, akinek ilyen komoly elhatározásai vannak. Az meg, hogy mi jó a babának? Hát szerintem annyiféle vélemény van már a helyes táplálást illetően, hogy ebbe még a gondos vega táplálás is simán belefér.

Charlott, gyógyuljatok meg hamar, Krisznél a takony sajna még plusszban generálódik a fogak miatt is.
monde
 
 


monde ajjaj, most megrémítettél, tényleg, tesók is zajonghatnak... :D :D szegény Peti, látom sanyarú sorsát, le fogom kötözni, ha lesz tesó... :lol: :lol: (no mondjuk őt aztán nem, balga én)

reggeli pelus nálatok könnyű?? :shock:
nálunk sem eszik éjjel (kivéve az elmúlt 2-3 hét kétségbeesett próbálkozásait), mégis mindig tök nagy pelussal ébredt... és pont most fordult elő, hogy evett párszor éjjel és mégis szinte üres volt... :shock: hmm...

ja, az normális ha "anyatejes" kaksi van, pedig eszik ezt-azt?? állagra, színre stb... eddig tök kemény volt neki, most 2 napja folyós... ez hasmenés???

hibernia
 
 
 


Hát szerintem hozzátáplálásnál nem szokott egyáltalán folyós lenni. Asszem lehet, hogy kicsit megy a hasa. Magyarázná akkor a kevesebb pisit is. Itasd sokat!
monde
 
 


köszi. ó jaj. iszik is, sokat (vagyis többet, mint eddig. mondjuk ez nem nehéz, tekintve, hogy eddig semmit sem ivott.)

viszont 1,5 órát aludt ma kétszer is. :büszke

micsoda élet! másnál ez mindig így megy??? :lol: nem érvényes. :)

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: