Új privát üzeneted érkezett!

Hali,

hát, itten a tavasz mán! :lol: éljen-éljen!
Sétáltunk is sokat a Duna-parton, nagyon jól esett. Igaz, Krisz még taknyos és én sem vagyok túl jó formában :roll: De párommal normálisan dumálhattunk miközben Krisz végig aludt a babakocsiban. :wink:

Orsi: gratula Elisa be/elindulásáshoz, azaz a kúszás-mászáshoz. Aranyos nagyon a videókon.
Hát, ezzel a beszédfejlődéssel hadilábon áll Krisz. Csak "a","e","he", ezeket használja még csak. Kezdek aggódni. Pedig beszélek hozzá egésznap és úgy látom hallja, talán érti is, de válaszolni babanyelven nem akar. :roll: Jól összeszorítja a száját. Ja, és szeret kiabálni! :shock: Ez mit jelenthet???

Hibernia: sikerült észak felé fordítani Peti ágyát? Én is hallottam, hogy az a legjobb fekvésű irány. A hitvesi kb így van, Krisz meg sokszor alszik anyja helyén! :)
9 kg!! :shock: Jó húsban van Petya, akkor nem sokat emelgeted már. Régen több dalon át táncoltam Krisszel, mára már egy dal erejéig kérem fel táncra. :roll:
Lehúzza apa gatyáját!! :lol:

Macianyu: sinlac, ahogy leírtad tényleg egészséges kaja lehet, a dokim receptére várok, mert akkor olcsóbban juthatok hozzá. Én is szoktam kostólgatni Krisz kajáit (amit már nem kéri azt én befalom :oops: ), nekem a babydream tejpép a kedvencem! :)
Orrszívó-porszívót nem szereti Krisz, üvőlt amikor az orrához ér, de aza jó, hogy hamar vége, gyorsan kitisztul a nózi és folytatódhat a játék. :wink:
Ja, és ma voltunk a Ti játszótereteken, odáig sétáltunk (a sok duma :roll:) sokan voltak, szép játszótér, sok játékkal és a játszóház is tetszett. Szoktatok odajárni?
Alvással mi is így vagyunk. Krisz max félórát alszik napközben és utána teljesen kipihent. :roll:

Barbazso: kézfogás dettó! mindig elzavarom a nyúkálós embereket, aztán meg engem néznek dilinyósnak! :roll:
Babakeksz - hát vettem valami drága, külföldit és eleinte szépen rágja Krisz, de amikor már szétmálik kiköpi és eldobja a maradék részt. :?

Csöpplány: Krisz is "rendetlenkdik" folyton. Csak veszélyes és tiltott tárgyak keltik fel érdeklődését. Vasalódeszka, ruhaszárító, kábelek és persze a papucs lecibálása a lábról, palack püfőlése... :roll:

Kriszta: éljen az átaludt éjszaka!!! :D irigykedünk! Hogy-hogy oldalazva megy??? :) Hogy sikerült a szülinapozás?

KépKép
charlott
 
 


koszonjuk a dicséreteket!! fantasztikus iramban fejlodik a maszas, ma mar 2-3x olyan gyorsan maszik... uuugy orul maganak (meg mi is neki!), olyan aranyos!

Kriszta,
de jooooo nektek!!! és a tobbiek is aludtak, szoval te is?

Macianyu,
az egy olyan puha borcipo. Ha nincs a laban, fazik...

Charlott,
itt is tavasz volt ma. Most mar biztos meggyogyultok a jo idoban. A papucs nalunk is slager. Fél ora utan kipiheni magat Krisz???

Nalunk Elisa észak-nyugat felé alszik, mashogy nem férunk el, de ha atkerul a masik szobaba, ott észak felé lesz a feje; :) Egyébként javul a helyzet, ezen a héten csak 1x keltem minden éjjel, mert a 2. ébredés olyan fél7, 7 korul volt és olyankor ugyis fel kell kelnem az iskola miatt... remélem most mar jobban kifarad majd a maszasban és talan atalszik egy éjszakat hamarosan... azt hiszem pezsgot fogok bontani, ha atalszik egy éjjelt. :)
s.orsi
 
 


Ja és még vmi vicces, par napja minden ala benéz, szonyeg ala, takaro ala, stb...

Akartam kérdezni, ti adtatok mar tojassargajat??? Mi ma a brokkolit probaltuk ki krumplival és sutotokkel, ette szépen, mint mindent, de 130-140 gr a max...
s.orsi
 
 

 
 

Sziasztok!

Nálunk változatlan a helyzet alvás terén hálisten,remélem megtartja jó szokását.Evéssel kicsit hadilábon állunk.Regglizni tök jól eszik 250-290 között,viszont utána egész nap csak vegetál,kóstolgat,de semmiből sem akar nagy mennyiséget enni.Remélem csak a foga.

Monde:nálunk nincs ilyen napirend.Mert Balu van hogy csak 3 órát bír ébren lenni de van hogy 4-5-6 órát is,és akkor borul a dolog :( Én grammra mérem a kajáját,nem miliben.miliben azért csalóka,nem?Úgy értem hogy azért a kaja súlya a mérvadó,nem? Lehet hogy butaságot írtam :D

Barba:kölesgolyó nálunk is megy,meg vettem most babáknak való kukit,azt nagyon imádja,csak baromi drága.Nekem is az az érzésem hogy én vagyok a bunkó amikor emberekre szólok,de inkább nézzenek bunkónak minthogy a gyerekem bármit is elkapjon,ki tudja előtte miket fogdostak ,és sokan még wc-zés után se mosnak kezet :? brrr :?

Kriszta:gratula neked is az éjszakákhoz :) Gratula az oldalazáshoz! :) hát pedig azt mondjáék hogy nagyon fontos a mászás,hogy ne maradjon ki.De a kúszás is majdnem mászás,nem?

Maci:nálunk én viselem nehezebben ha sír Balu,de rá kellett szánnom magam,mert ezt nem bírtam volna túl sokáig,és örülök hogy beadtam a derekamat,mert most sokkal jobb,és Balun is azt látom hogy még jobban érzi magát :) Nagyon jó a képek!Tényleg jó husis Níla :)

Charlott:örülök hogy jobban vagytok! :)

Orsi:na akkor beindult Elisa :) Bizti aranyos lehet Elisa hogy bekukkant mindenhova :)Én egyszer adtam neki,de öklendezett tőle,azóta nem próbáltam.

Na megyek,anyuval megyünk Praktikerbe.Remélem Balu alszik majd a babakocsiba :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szokásos hétvégi pangás... :D

Maci, igen, én írtam. Itthon már nem használok melltartóbetétet, máshol moshatót. 2 pár van. Ha épp mindegyik mosásban van, marad a papírbetét. Fura, hogy szóba hozod, mert én azt hittem, már senkinek nincs szüksége rá rajtam kívül. :D Komolyan, itt a bicskei kismama ismerőseim csak az elején használtak. Nekem banyek még most is néha folyik a másik mellemből a tej, miközben szoptatok! És szeretkezni is csak pár hete tudunk melltartó nélkül, mert bakter, attól is beindul. :oops: És ha valami nem szexi (a nagy hasam mellett), akkor az a csorgó tejci. :? Remélem, ezt a topikot mások nem olvassák! :lol:
A következő babánál néhány dolgot (főleg altatás terén) én is másképp csinálok majd. :)
Eredetileg azt a receptet találtam a popsitörlőre, amit megcsináltam (teás), most meg ez került elém. Lehet, hogy ez jobb. Hol tartod a folyadékot?
Nagyon jók a képek! Kedvencem a közös, nagyon szépek vagytok!

Fú, Kristóf jó sokat alszik napközben! És éjszaka is. Tartsa meg jó szokását! :wink: Péntek éjjel végre kivételesen Samu is aludt fél 1-től negyed 9-ig, persze én felkeltem hajnalban, hogy minden rendben van-e, erre pár perccel azután, hogy megnyugtattam magam, becsippant a légzésfigyelő. Valószínűleg pont 5 mp után vett levegőt. Frász jött rám. :(
Puszit egy idegen?! Mit képzel magáról??? Ez annyira felháborító szerintem! Most az igazat megvallva, ha már Orsi felhozta a kutyákat, én még egy kutyát sem simogatok meg a gazdája engedélye nélkül. Irigylem azokat, akik bátran mernek szólni. Én olyan nyuszi vagyok, tudom, hogy ebben változnom kell.

Orsi, nagyon cuki lehet Elisa, ahogy bekukucskál minden alá! :) Samu még csak most kezdi, amit Nóri már nyáron csinált, hogy lehúzza a rongyot, amit a fejére teszek, hogy "hol a Samu?", és már vissza is teszi, hogy elbújjon mögé.
Tojássárgánál még nem tartunk. Kicsit elveszettnek érzem magam mindig, amikor valami új dolgot kéne bevezetni. :) Tegnap reszelt sajtot adtam neki, mert nem akarta enni a sütőtökös csirkéjét, aztán amikor szórtam a tetejére sajtot, megkívánta. :lol: Végül az egészet megette. Először féltem tőle, nehogy félrenyelje, de nem volt vele probléma.
130-140g szerintem jó.

Charlott, szerintem egyáltalán nincs lemaradva Krisz a beszédfejlődésben. Ne izgulj emiatt!
Nálunk is a távirányító és a telefon, ja meg az újság, amikért már megéri megindulni. :)

Képzeljétek, tegnap vettem állatkás viaszos vászonszerű anyagot, és varrtam az etetőszékre új huzatot! Átforgattam a konyhaasztalt, és odatoltam az etetőszéket állandóra az asztalhoz, már nagyon untam kerülgetni. Úgyhogy, ma kap Samu egy tapadós aljú tányért, mert mindent felborít.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Maci, most látom, hogy csak az utolsó 3 képet néztem meg. :) Honnan van az a nagyon cukker malackátok??? Látom, borostyánoztok. Nektek használt? Éjszaka is hordja Níla? Az igazat megvallva, én nem tudom, hogy emiatt nem szenvedett-e Samu az első két fogával, vagy amúgy is ilyen alkat. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Egyenlőre csak egy gyors kérdésre jöttem.
Később visszaolvasok.

Szinti punikája körül nagyon piros, és nem tudom semmivel sem elmulasztani, próbáltam kamillával törölgetni, neugranormonal kenni, körömvirágos babapopsi krémmel, sudocrem-el is. Órákat szabadon hagyom szellőzni neki.
Most ma úgy csinálom, hogy itthon bugyiban van csak és este adok rá pelenkát.
Ti mit javasolnátok ?
Szakkkönyvben nem látok semmit sem, csak annyit ír, hogy pelenka kiütés, de azt már végig csináltam mindent amit ír, szellőztetni...stb. Csak sima tiszta vízzel megmosni.
1 hete már, hogy ilyen nem mulasztja el semmi sem.
Majd felhívom a doki nénit, hogy ő mit javasol, de szerintem ugyan ezt fogja.

Macianyu108: Én is üdvözöllek. :D :D

Evés: Ma főztem neki karfiolos burgonyát. Persze csak ha egy kis sima tápszert hozzá kevertem, akkor ette meg. De ő is mostanában 2 napja ebédet nem nagyon akar enni. Pontosabban azt megeszi ami a fogára való.

Alvás: Nálunk szerencsére jók az éjszakák továbbra is.

S.orsi: Nálunk is divat a dolgok alá benézni. Egyre jobban érdekli minden. Főleg amit nem szabad. :D :D :D :D

Orsi: Gratula a kúszás-mászáshoz. :D :D

Később visszaolvasok és reagálok. Csak most sűrűbben kell néznem a pisi miatt, hogy most nincs rajta pelenka.
cyntia2009
 
 


Cynti, én úgy tudom, a fogzás miatt is lehet piros nekik, és az is arra utalhat, hogy nem akar úgy enni, mint eddig. Szerintem jó, amit csinálsz, csak várni kell még. Nagyon nem olcsó, de én most shea vajat fogok rendelni Samunak (ekcéma miatt), és azt ajánlják babapopsira is. Esetleg még egy ötlet: ha van otthon aloe vera géled, akkor spriccelhetsz rá.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, és kajaérzékenységre is utalhat. Húgom kisfiának mindig nagyon bepirosodott az alsója, ha tejterméket adott neki, és azóta is (már elsős) hatással van a tej az emésztésére. :D Nem is nagyon iszik. Nem adtál esetleg valami újdonságot neki egy héttel ezelőtt?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barbazso: Mostanában Avokádót adtam neki, de abból is csak felet és 1 héten 1x-szer.
Meg a tejtermékeket elhagyom most egy darabig. Más újdonság nem volt neki.


A foga miatt, meg eddig sem volt semmi baja, nem volt lázas, kiütéses az alsó kettőnél legalábbis.
Ha jön a felső foga, akkor az más lehet ???

Inni iszik sokat. Enni is eszik szerencsére, csak ami a fogára jó. :D :D :D

Samunak mitől lett ekcémája ???? Allergiás valamire ???
cyntia2009
 
 


Pont arra gondoltam egyik nap, mikor majd felnő Szintike és jön a kis pajtásokkal, és azt mondják nekem, hogy Tina néni eltetszik engedni a Szintiát játszani ???!!!
Belegondoltam, milyen múris lesz ezt hallani. :D :D :D :D :D :D :D

Tojássárga: Mi is adtunk már, de csak felet eleinte, hogyan is reagál a kis szervezete. De semmi nem volt. És már vagy 3-4 alkalommal evett.

Ma leguggoltam és olyan nehezen álltam fel, mint egy 100 éves. Még nyögtem is hozzá. Mögöttem meg olyan kacajokat hallottam.
Szinti baba jól kinevetett.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kiváncsi lennék, mi járhat ilyenkor a fejében.

Idegenek : Én sem engedném, hogy idegen megpuszilja és fogja a gyerekemet.

Bocsi, de apránként reagálok az írásokra.
Most mennem kell megint
cyntia2009
 
 


Hahó!

Csak gyorsan bekukkantok...

Cynti: nekünk a Bepanthen plus jött be toka bepállásra :D ! Pár nap alatt helyrehozta a kipirosodott bôrt. Tényleg okozhatj a afogzás+ kaja is; ha nagyon nem múlik; lehet hogy érdemes a gyerekdokinak megmutatni . (Mi Níla ekcémás foltjára is tök jó gyógyszertári krémet kaptunk a gyerekdokitól, -pedig már elôtte egy csomó természetes szert kipróbáltam. el is mulasztotta teljesen.)

Barbazso: Én még most is használok melltartóbetétet :oops: . Menzesztôl ovulációig durva sok a tej (reggeli szopi után el is ázik), után a a köv. 2 hét jóval kevesebb tejci (ilyenkor nyomom a Laktoherbet, Karamalzot), de még így csöpög idônként.

Közjáték: anyukám itt mesél Nílának mellettem: "Kiengedték az öreg szarkát a sittrôl...." :shock: :lol:

A malacot turkálóból szerváltam, én is imádom :D Níla imádja az állatokat, minden délután mesélek neki állatokról, annyira szereti. Egyébként önállóan akar enni, 2 kanalas módszerrel etetem. Imádja a narancsot (terhességem alatt min. napi 1 kg-t megettem), és most jöttem rá,hogy amihez narancsot rakok, azt megeszi!! Úgy örülök neki!

Borostyánláncot használunk (éjjel nem), de újabban levettem róla, mert állandóan be próbálja kapni, szopi közben tépi, stb. Fogalmam sincs, hogy segített-e :-)Osanitot is használtunk, ott nem vettem észre semmi hatást.

Amikor bevezettek egy új kaját, tényleg 4 napig kell adni neki???(Valamikor ezt olvastam, így csináltam-de olyan soknak tûnik)

Na, megyek!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Mi is bepanthent hasznalunk, piros borre, ekcémara is.

Macianyu,
én nem adok 4 napig folyamatosan ugyanazt. Most mar igazitom a mi kajankhoz is. Pl ha egy nap brokkolit eszunk, akkor fozok az o fozelékébe is belole, de ha masnap mar nincs, akkor mast kap. Nalunk az alap a répa-krumpli-hus vagy sutotok-krumpli-hus és ehhez keverek egy plusz zoldséget minden nap.
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Barba:pfffff,nekem szinte sosem csorgott a tejcsi,maximum mikor szopizott Balu az egyikből,akkor az a kevés a másikból simán kifolyt :? Ezért nem is nagyon tudtam két ciciből etetni,mert a másik mindig "kárba" veszett.Én azért kisit irigykedem hogy ennyi tejcsid van még mindig :) A légzésfigyelő nem 15 mp után csippant be?Én úgy tudom,és újabb 5 mp után riaszt.TEhát öszesen 20 mp múlva riaszt.Balu is csípi a reszelt sajtot :) Van ilyen tapadós aljú tányér? :shock: Olyan nekünk is kellene.Hol lehet ilyetvenni?

Cintia:nem lehet hogy esetleg valami gomba?Én megmutatnám dokinak,ha ezek nem mulasztották el.De esetleg még a Canestent megpróbálhatod talán.Nálunk semmivel nem járt a felső fog,kicsit piros volt a pofija,meg egy apró hőemelkedése volt és annyi.

Maci:Balu is szereti a narancsot,de inkább a mandarint,az ugye édesebb :) Azt próbáltad már? Én 4 napig adtam újat a legelején,fokozatosan növelve az adagot.Most már nem,mindent megkóstoltatok vele,csak arra figyeklek hogy lehetőleg egy nap csak egy új íz legyen.

Nekünk jó éjszakánk volt,10kor letettem az ágyba 10:10kor már aludt.Reggel 7:50kor kelt (örültem volna ha fél 9ig húzza) ,de már ennek is örülök :) Én viszont úgy keltem hogy fáj a torkom,a szemöldökömet mint elnehezítették volna,alig bírtam kinyitni a szemem,meg mikor felálltam olyan érzésem volt mintha egy tonnát nyomnék :? ááááááá,nem akarok beteg lenni :?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Samunak is csak a két alsó foga jött még ki, a fölső fogakkal még nincs tapasztalatom. :) De valószínűleg akkor nem a foga miatt van Szintinek. :?
Nem tudom, mitől lett Samu ekcémája. Kb egy hónapos korában jött ki. Akkor nagyon csúnya lett szegénykém arca, de azóta már kordában tudjuk tartani. :) Akkor még bőven nem kezdtünk hozzátáplálni, és egyikünk sem allergiás, szóval nincs rá magyarázat. :? Én azt hittem, csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek, aztán mostanra már az a ritkaság itt a topikon, ha valamelyik gyereknek nincs ekcémás foltja. :) Nem tudom, mitől lehet. De ezt a csecsemőkorit legkésőbb suli előtt kinövik.

Na, majd folytatom. Megyünk tízóraizni és aludni.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


hello

vagyunk mi is... most aludt el, csak tíz percig ringattam... ;) charlott hát én még táncikálva altatok :D most 3 szám ment le, de ez rekord, van, hogy egy albumot is végighallgatunk... :)

csöpplány, az ikeaban van ilyen tapadós tányér, gondolom otthon is.. :)

hétvégén szombat éjjel borzasztó volt: 1,5 óránként ébredt, ez még okés is (:?) de a rohadvány szomszédék fél 5ig buliztak, zene, tánc. pizsiben mentünk fel, hogy kussoljanak már el... :evil: állítólag 16ig kell költözniük... remélem tényleg, nem csak kamu... :evil: nem elég, hogy Peti felriaszt még vissza sem tudtunk aludni, kb 2-3 órát aludtunk akkor, egyébként meg dühöngtünk. szemetek.
aztán ma éjjel meg tíztől-6ig aludtunk... ;) nem tudom, mitől... :roll:

ja és ha már negatívkodunk:
1: még mindig ezerrel fúj a szél, kb tíz napja nem sétáltunk (no jó, múlt kedden voltunk vásárolni, fél óra), most olvastam, hogy vki meghalt, mert itt a közelben rádőlt egy fa... volt, hogy a saját hangunkat nem hallottuk lakáson belül tegnap, úgy süvít a szél... :( uuuuuuuuuuuunom...
2: nem tudnak jönni a szüleim két hét múlva, mert anyukámat b@sztatják a munkahelyén, most menne nyugdíjba, de ki akarják semmizni kb és nem akarják elengedni sem 4 napra... :( tök elszontyolodtam, ezer éve ezt vártuk, hogy jöjjenek.... milyen szemétség már ez... :( no mondjuk most legalább megint kaptunk egy lökést, hogy ne költözzünk haza örökre... hihetetlen, mi folyik otthon. fúj.

bocsi, hogy panasz megint, de ilyen az én formám. most hogy leírtam, megint tök elszomorodtam... :( :( :(

ja csöpplány, jobbulást... :( :(

jövök még pill

hibernia
 
 
 


Nos voltunk doki néninél :lol: :lol:

Azt mondta, hogy valami gombás fertőzés. Írt fel Naturland kenőcsőt ami soor-fertőzésre van , ezt napi 2 x kell kenni vékonyan és sokat szellőztetni.

A felső foga is most már hamar ki fog jönni, ezt is a doki mondta. Kammillás lemosás vagy sima tiszta víz.
És ajánlotta még a solar lámpát is.

Remélem hamar rendbe jön.

Mennem kell megint,

Majd később jövök
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Orsi, mindenképp küldök fotót, most hétvégén csináltunk tök édeseket, azokat akarom áttölteni, és akkor küldöm. Bori is elkezdett kúszni, mondjuk elég komótosan, de gondolom ez még csak az első fázis. :D

Macianyu, én sem adom 4 napig a kajákat... Tojássárgáját én adtam már egyszer kb egy hete, persze csak felet, nem volt baj belőle, azóta is készülök a következő adagra, de mindig elfelejtem. Én a fiamnál hetente adtam egyszer.

Csöpplány, én abból indulok ki, hogy 1 l víz az 1 kg, persze a főzelékeknek nagyobb a sűrűsége, de olyan 250 milliliter főzi azért nagyjából grammra is annyi lehet. Szóval én ezért mondtam, hogy nem grammos mérlegen mérek, hanem millilitert olvasok le. De igazából ez csak egy irány nekem, mert úgy szemre szoktam a kis tálkáját tölteni én is, aztán megeszik, amennyit megeszik. :)

Melltartóbetétet én sem használok már jó rég óta, bár nekem is folyik szopi közben a másikból, de nekem van egy textilpelusom, azt berakom addig, ha végeztünk szedem is ki. Én mindig utáltam a betéteket, mert átlátszik ruhán keresztül, úgyhogy leépítettem... :)

Cintia nem tudom mi lehet a pirosság, szerintem érdemesebb dokinak megmutatni, abban nem vagyok biztos, hogy a Canestent lehet ilyen piciknek használni.

Hibernia, basszus, nagyon sajnálom, hogy anyukádék nem tudnak jönni. Végre lett volna érdemi segítséged. De hamarosan itt az április, aztán jöttök haza. Szerintem az is tök jó lenne neked, ha lenne valami társaságod. Másik kisgyerekes anyuka pl. Az Petinek is jó lenne, szocializáció, valamint kizökkentés céljából, neked meg némi más agyi inger.
monde
 
 


Sziasztok!
Gyors bejelentkezés csak. Halálomon vagyok :? Tiszta nátha, plusz influenza gyanú....csak nem a H1N1 :oops: mert már rémeket látok emiatt.... Hétvégén kezdődött Grétinél, ő sokkal jobban viselte és mára szinte alig van baja. Bezzeg én! Alig állok a lábamon. Jön anyu segíteni, mert szó szerint csak feküdni vagyok képes és max a billentyűzetet nyomkodni :evil:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


jajj jobbulást mindenkinek... :?
hirtelen jött a tavasz? :?

ja köszönöm, MM ígz tudom, ha nőről van szó... ;) szimpi volt, egyszer voltam nála ctg-n.

Peti átállította a y / z-t, bocs, ha félreütöm... :(

hibernia
 
 
 


Betegeknek jobbulast!!!!!

itt olyan tavasz van 3 napja, masfél orat sétaltunk délelott. Tényleg Csopplany, akartam kérdezni, azt mondtad, ti nem sétaltok, nem akarod hozzaszokatni? de akkor mikor levegozik Balu?

Monde,
Varjuk a képeket!!!
Elisa csak 3-4 napot kuszott hason elore (hatrafelé vagy egy honapot), most mar mindenhova eljut, bar meglepoen megfontolt. Tovabbra is minden lekoti amit talal a foldon, elmaszkal a szonyegen, egyelore nem jon utanam... Nemhiaba, kislany. Viszont emelgeti a kezét, készul a felkapaszkodasra....

Hibernia,
jaj de sajnalom, h anyukadék nem tudnak menni. ez mar biztos?
ma is fuj a szél?

Barbazso,
nekunk az ekcéma novemberben volt a legrosszabb, azota kordaban lehet tartani. félek viszont a nyartol, remélem nem jon elo majd a melegben.

aaa, melltartobetét nekem nem kell. az elso hetekben vettem egy dobozzal, azt hiszem vagy 2-t hasznaltam el az 50bol.... szivesen elkuldom vkinek, ha megirja a cimét. én is textilpelust tettem régen oda, ha folyt a tej.

Elisanak ma alig van étvagya, also fogak johetnek.... tegnap is fajt neki, ugy lattam...
s.orsi
 
 


hali

most néztem, csak nálunk van 4 fog alul és 2 felül? mindenkinél ez fordítva van?? (2 alul, 4 felül) :?

orsi, hogy érted, hogy elisa kislány? úgy értem, ezt mire írtad? irigykedem a sétára... :roll:
ja, ma mennek ügyvédhez anyukámék... :roll: igazság szerint az is szar, hogy nem jönnek, de basszus, tök sajnálom őt is, 40 évet lehúz valahol, kb sosem volt betegállományban, erre most át akarják cseszni kis fos ügyintézők és ő rohangálhat ősz fejjel munkajogászokhoz??? micsoda eljárás ez! tök sajnálom. :cry:

most voltunk sétálni, 30 percet kb, mert most csak fúj a szél, nem orkán erejű, erre végigsírta az egész utat... :( evés után mentünk, nem volt éhes, nem fázott, nem volt melege, rátettem az esővédőt is már végül, nehogy a szél zavarja... :roll: komolyan, ennek a gyereknek semmi sem jó. :roll: meg is fogadtam, hogy majd az érettségije után megkérhet, hogy menjünk el sétálni, addig én em szarakszom itt vele, úgyis ez van, végigsírja az egészet, hát ez aztán már végképp nem hiányzik... az apja leviheti sétálni, ha akarja, de én már unom, hogy mindig csak hazarohanunk vagy cipelhetem egy karban, az orrommal meg bökdöshetem a babakocsit... :oops: (a sport résyben abszolút nem marad meg, hordozóstól sétálunk)

melltartóbetét, eh... :D én vettem csomó félét szülés előtt, erre egyet sem hasynáltam el, örülök, ha abból csöpög vmi, amelyiket szívja... :D persze elhiszem, hogy a fordítottja is kellemetlen lehet... :?

monde, igen, kéne társaság... :roll: csak miután ilyen kiszámíthatatlan meg sírós Peti ezért félek programokat szervezni... :( a szomszédban igaz, itt ez a nő, 5 hós a kislánya, de van vagy 45 éves... :oops: tök félek tőle... :lol:
fotókat várjuk.

csöpplány, hogy megmondtad, hogy gombás fertőzés... ;)

cyntia, örülök, hogy a doki segített.

macianyu, osanit nem segít?? :( pedig én alig várom, hogy megjöjjön... rendeltem postán...

ja, kipróbáltunk egy új homeos cuccot, por alakú :shock: és bébi kokainnak hívják, elősyör ayt hittem, a hatás miatt, de nem, külsőre hasonlít csak. :? :? tegnap adtam először, bele kellett rázni a szájába... :shock:

ja és én sem adok 4 napig ugyanazt... ha újat adok (bár ez rég volt) akkor csak azt tartom be, hogy keveset adok először, aztán másnap többet, ha nincs gáz.

hibernia
 
 
 


Hibernia,
arra értettem, h kislany, h sokkal nyugisabb, "lassabb", nem kapkod, szépen fokozatosan csinal mindent. Bar lehet, h ez genetikailag kodolt...
mar nem emlékszem nagyon jol, de ugy rémlik, h amikor a fiuk elindultak négykézlab, akkor elég hamar felfedezoutakra mentek a lakasban. Elisa pl, ha az egyik szobaban van és kimegyek, egyelore nem jon utanam, folytatja, amit csinal. Egy ido utan kiabal, h menjek vissza. Nekem ez furcsa. Bar tudom, lesz ez még masképp... még egy hete sincs, h maszik..

Probaltad mar Petit kifelé forditani a babakocsiban, tehat a menetirannyal szemben? Mi még ugy sétalunk, h engem (is) lat, de altalaban nézelodik, lassan meg fogom forditani, h ne hattal legyen az utnak.

Miért félsz a szomszéd notol? 45 éves. és?
s.orsi
 
 


jaja, így már értem... a kislányt. :) genetika: http://www.kismamablog.hu/gyermeknevele ... -oroklodik :)

a sportkocsiban menetiránnyal szemben ül(ne), szóval az utat látná, de 2 perc után, mint akit nyúznak... :( annál még a hordozós is jobb, pedig akkor csak engem lát... akkor csak az esetek nagy %-ban sír, nem mindig. :? olyan irigykedve nézem mindig a sétálókat amúgy, már feltűnt, hogy csak nálunk van sírás séta alatt, minden szembejövő gyerek nézeget / alszik stb.

a szomszéd meg kicsit furi... :oops: nem tudom megmagyarázni... :lol: nem félek igazán csak olyan... jájj...

jártam gmailen, Níla micsoda kis szép!!! :) és milyen jó húsba van tényleg, nem a hús hízlal eszerint. :lol: kisvakond nagyon jó lett! ay első, vigyorgós kép meg mindent visz!!!! :) :) annyira aranyos az ilyen mosoly!

kristóf meg micsoda szőke hajasbaba! olyan furcsa szőke gyerekeket látnom... :D megszoktam a sötét hajat... :)

krisz pedig milyen nyugiban ül a székben! nagyon édes! ;)

hibernia
 
 
 


Hibernia:zenében altattok?Tök furi :) Én mindig csendben csináltam,hogy ne zavarja meg semmi.És most is tök sötét,és csend van a szobájába mikor aludni viszem.Hát reméljük tényleg költöznek a szomszédok,és akkor egy gonddal kevesebb.Nem lehetett egyszerű a szombat.Sajnálom a szüleidet,na meg anyukádat hogy ezt csinálják vele!Mi még az alul 2 felül 1 és majdnem 2 :lol: Ennyier nem csípi Peti a sétát?Hát lehet hogy nálatok már tényleg scak az lesz a megoldás ha megtanul járni Peti? Szerintem próbálékozz be a szomszédnál :) Lehe hogy tök aranyos :) Láttál valami hatást Petin a portól?Ültetve se marad meg Peti a sportkocsiba?TEljesen ültetve,bekötve?Nálunk Balu csak akkor marad meg a babakocsiban ha álmos,ha nem álmos nem szivesen indulok vele útnak,mert sokat feszeng,meg kiabál benee,meg ki akar jönni.

Szintia:gondoltam hogy az lesz,remélem hamar helyrejön!Mitől lehet?

Monde:hát nekem minidg más volt a gramm mint a milis mérés,azért mérem grammra mindig.Persze a tápszert azt miliben mérem.Én se görcsölök rajta,csak azért szeretem látni mennyit eszik,mert kkor ki tudom számítani hogy kb mikor lesz megint éhes,és így tudok tervezgetni :) Canestent én se tudom lehet-e ilyen idős korban,azért írtam hogy mindenképp emgmutatnám dokinak.Ez a társaság tényleg jó ötlet,Balu imád haverkodni,tegnap a Tescoba haverkodott :D Odajött hozzá egy 1 éves kifiú és letettem mellé Balut :) Ott tapizták egymást,meg vigyorogtak egymásra :) Tök édesek voltak.Na meg nekünk itt van az alattunk lakó is :) Látszik hogy tényleg szereti Balu a társaságfot,és igényli is :)

Nadi:jajj,jobbulást nektek!Remélem nem influenza!

Orsi:Igazából szoktunk,de csak ha mennünk kell valahova,vagy bevásárolni,vagy szétnézni valahol.De úgy "csak" sétálni nem járunk.Én szellőztetni szoktam,akkor kap kiskabátot,meg sapkát,és ennyi,meg kiviszem kicsit ez erkélyre,nézzük a kocsikat :D Hozászoktatni nem szeretném.Utálom a babakocsinkat,most rendeltem egy sportbabakocsit,talán azzal előbb ráveszem majd magam a sétára.

Balu ma nem akart délelőtt aludni.Fent volt 7:50-13:15ig,viszont így aludt most 15:45ig.És mi is aludtunk egy jót :D Kicsit jobban értzem magam,vettem be egy kalmopirint,meg elszopogattam egy tantum verdét,remélem nem betegszem tovább :?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Mi is most jöttünk haza, sétáltunk vagy másfél órát. Itt is olyan széééép az idő. Végre!!! De állítólag csak pár napig, aztán megint hideg lesz. Mi minden nap megyünk sétálni. Már amikor nem esik. Még a nagy mínuszokban is mentünk, és a helyzet az, hogy nemcsak a gyerekek igénylik, hanem én is... Muszáj kiszellőztetnem a fejemet. Most meg már tök jól tudunk haladni is, mert a fiam jön a bringájával, én meg megyek utána a babakocsival, így tényleg jó tempót lehet menni. Nem az a minden bokornál megállunk fajta séta. Bori is befelé néz még, mármint engem lát, még nem fordítottam ki, állítólag a lelkiviláguknak ugyanúgy jobb séta közben, ha látja az anyját, mint hordozáskor. De azért én is ki fogom majd fordítani. :)

Hibernia, amikor nálunk eljött a babakocsiban unatkozós időszak a fiamnál, akkor kezdtünk el kiflivéggel sétálni. Úgy egy órán keresztül csócsálta. Nem akarsz neki adni valamit a kezébe? Ő is elég kajaközpontú, nem? Hátha sikerül hozzászoktatni a sétához így.

Hibernia, próbáld be a szomszéd csajt, ha nem is jön be mint barátnő, hátha van neki másik barátnője, aki bejön :D :D
Tényleg nagy genyózás ez amit anyukáddal csinálnak, de igazából én már meg sem lepődök. Nem várom azt a napot, amikor vissza kell mennem melózni. Bár az én cégem még elég korrekt, de egy barátnőmmel közölték, hogy nem veszik vissza. Ő meg bakker elhitte, hogy ilyet csinálhatnak. Aztán mondtam, hogy induljon az ügyvédhez. Furamód visszavették mégis. Na persze, hogy meddig, az kérdéses.
monde
 
 


amúgy ami idegesít, hogy folyton ácsingózik lefelé... odamegy az ajtóhoz, ablakhoz és kopog le... :lol: ha lemegyünk, jönne vissza... ááááá a kaját lehet bevetem amúgy... csak az meg úúúúúgy maszatol--- :?

ja Peti újra hátrafelé megy... :lol: előre is persze, de csomót hátrál... :lol:

monde, hát igen, ezért nem szeretem Magyarországot, mert mindig a kiskapuzás, a kicseszés a másikkal megy... :evil: anyu tanár ráadásul, most harcoljon az önkormányzattal pfff. tök idegesítő.

ti is sétáltatok, de jó! :)

csöpplány, aha, zene mellett alszik el sokszor... persze álmosító zene... :) :)
hát várom én is a járós időszakot... ez a kocsizás már horror...
gyógyulgassál... ;)

no megyek, észrevett, hogy írok. :lol:

hibernia
 
 
 


Mi is voltunk sétálni, nagyon szép idő volt ma. Akartam neki még venni kis bugyit, de sehol nem találtam az ő méretére.

Az a 4 db csak elég lesz, ami itthon van.

Azt is mondta a doki néni, hogy le kell szoknunk a cumiról , és ha lehet akkor cumis üvegből sem adjam a kaját neki, csak kanál.

Fogalmam sincs mitől alakult ki neki.

Megint mennem kell, mert az összes cd már a szönyegen hever.
Szinti baba pakolászik.
:D :D :D :D


Majd holnap írok még.

Jó éjt mindenkinek.
cyntia2009
 
 


Mi is voltunk sétálni, nagyon szép idő volt ma. Akartam neki még venni kis bugyit, de sehol nem találtam az ő méretére.

Az a 4 db csak elég lesz, ami itthon van.

Azt is mondta a doki néni, hogy le kell szoknunk a cumiról , és ha lehet akkor cumis üvegből sem adjam a kaját neki, csak kanál.

Fogalmam sincs mitől alakult ki neki.

Megint mennem kell, mert az összes cd már a szönyegen hever.
Szinti baba pakolászik.
:D :D :D :D


Majd holnap írok még.

Jó éjt mindenkinek.
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, nem tudok reagálni, mi is betegek vagyunk. Illetve én már nem, de Julinak még nagyon folyik az orra, mi is többször "porszívózunk" éjjel, nappal orrspray+cebion. Szerencsére láza nincs, de elég nyűgi :(
Én is vágytam kifelé a jó időbe, de még nem mertem levinni, talán holnap sétálunk egyet..

Sorstársaknak gyors gyógyulást!

Juci

Kép
juci71
 
 


Csopplany,
Nappal is sotétben alszik Balu ? én énekelve altatok...

Séta,
Délelott ugy megyunk sétalni, h mar jol kijatszotta magat, faradt. Vagy csak pihen, vagy el is szenderedik, attol fugg mikor kelt. Délutan az alvas utan és kaja elott megyek vele sétalni (fél 5kor van vége az iskolanak), h huzzam az idot a kajalasig.
Ja és nekem is szukségem van a sétara, fizikailag ez az egyetlen “sport” per pillanat. Csak akkor nem megyunk, ha szélvihaz van vagy nagyon szakad az eso. Olyankor kimegyek vele a teraszra. Még nem volt olyan nap, h ne mentunk volna ki, legalabb 1x.

Monde,
Mar rendes biciklivel megy a fiad? Vagy futobiciklivel?
Én ugy emlékszem olyan 9-10 hosan forditottam a sracokat kifelé a babakocsiban.

Hibernia,
Nincs a kozelben jatszotér? Ha kitavaszodik, ott mar elhomokozhat, stb, lat masik gyerekeket, stb, stb és te is ismerkedhetsz. Ha jarni fog, van egy tippem, Petire kantar is kel majd.

Cyntia,
Pelus nélkul hogy birod? Tudod mikor pisil, kakil? Vagy folyamataosan minden elazik? El sem tudom ezt igy képzelni télidoben ilyen pici babanal. Reméljuk hamar elmulik a fertozés!

Juci,
Ti is taknyosak vagytok???

Macianyu,
Nila gyonyoru kislany!! Éq milyen mosolygos! Nagyon szép szemoldoke lesz/van!

Érdekes egy napunk volt, délelott 20 perc alvas, délutan masfél ora és este beajult szoptatas kozben, negyed 8kor, azota 3x ébredt fel! Na ezt add ossze! Fogalmam sincs, ennyire elfaradt a maszastol, friss levegotol? Vagy beteg lesz? Vmi azt sugja, h sz@r éjszakam lesz...
s.orsi
 
 


Jóóóó reggelt!

Monde:ez a kiflivéges ötlet nem rossz,legalább leköti a figyelmét :)

Hibernia:nincs erkélyetek?Ha esetleg oda kimennétek kicsit? Hátrafelé megy Peti? :D
"észrevette hogy írok" :lol: :lol: :lol:

Szinti:én is szoktatom le Balut.Csak akkor kap cumit,ha elalszik,akkor is csak ha igényli,vagy ha nagyon nyűgös.

Juci:jobbulást nektek!!!

Orsi:Van hogy lehúzom neki ritkásra a redőnyt,de általában nem kell,egy takarót terítek az ágyrácsra,meg ott van a gardrób és az elég árnyat vet neki.Csak délután pont betűz a nap,és ezért engedem le a redőnyt.De csak ritkásra,nem teljesen.
Végül hogy telt az éjszaka?Remélem azért jól!
Remélem nem lesz beteg Elisa!

Nekünk ma is jó éjszakánk volt,bár az elején paráztam.Balu 8kor evett,de csak 100 ml-t,és negyed 9kor bealudt.Be is gyártottam egy újabb adag tápszert,gondoltam úgyis kellni fog hajnalba hogy éhes.DE NEM!!!! egész reggel 8ig aludt,ébredés nélkül :shock: negyed9-reggel 8ig :shock: És még akor se nyöszögött hanem gagyarászott 10 percet,akkor hozta át az apja :D Bírkóztunk egyet az ágyban,aztán megette a tápszerét,amit este kevertem be,és azóta játszik.Apa meg hagyatékin van.Déltájban megyek sétálni egyet,meg vásárolni,zöldségeshez.Már javulóban vagyok,vagy legalábbis sokkal jobban érzem magam.Sok teát ittam,meg c-vitamin.Remélem hamar helyrejövök.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Köszönjük a dicséreteket :) , a dokinéninknek is tetszik Níla szemöldöke, szoktam mondani, hogy én igazítom fazonra :D

Majd reagálok késôbb (még ma jövök), de most annyira el vagyok keseredve, hogy muszáj kiírni magamból a dolgokat :( Már annyira elegem van ebbôl az evés-szopás eluatításból....Sokszor magamba nézek (mindig), hogy mit csesztem el, de szerintem semmit (legalábbis nem tudatosan), mert Níla ilyen alkat (alig eszik), és annyi, de annyi feladatot/tanulnivalót ad nekem....hogy az már sok néha. Néha irigylem a "problémamentes" gyerekek szüleit, akiknelk tök jól megy minden (evés, szopás, alvás), mert nekünk semmi nem megy csont nélkül. Irigykedve olvasom, hogy micsoda mennyiségeket esznek(alszanak) a babók, miközben Níla megint 2 napja 2-3 kanállal eszik. Megcsinálom minden nap a friss kaját (kedvenceit), aztán ehetem meg/dobhatom ki... :( Nagyon hervasztó.
Pár hete is volt ilyen idôszak (pont mikor Gabinak is), na akkor is nagyon nehezen kezdett el újra enni. Ezen nem is paráznék, ha a szoptatás jól menne, de max. 2-3 perceket szopik (igaz, akkor ömlik tej), így a szopikat a félálomban lévô idôszakokra kellett idôzítenem. Ha nem így csinálnám, már nem szopna; az tuti :( . Egyébként nagyon-nagyon aranyos gyerek (ahogy a képen is látszik :) ), de nem könnyû eset. Az utcán is soxor megállítanak, hogy olyan mint egy játékbaba, és tényleg olyan... Én annak idején ettem, szoptam, aludtam, ahogy a nagykönyvben meg van írva, ehhez képest nekünmk minden olyan nehéz.... :( Persze, próbálok nagyon türelmes lenni, rengeteget játszunk, hordozom, és nem akarok "megtapadni" ezeken a problémákon (nem is tukmálom kajával), hanem próbálom tényleg élvezni a babázást (hogy minden nap újakat tud- pl. már tudatosan tapsol, utánoz), de akkor is szenvedek ezektôl, hogy miért nem eszik a büdös kölyke :D ? Mit csesztem el vajon?
Ez persze ördögi kör, mert amikor már jönb akajálás, én feszült vagyok (ha nem is mutatom), lesem,hogy elfogadja -e, ôt meg ez idegesíti. Níla szívbôl utálja, ha azt mondom neki, hogy ÁÁÁ, meg Hammm-meg ilyenek.... :(
Félek, hogy veszélyben van a tokája :( , és nem fog úgy hízni, mint kéne....

Bocs, a terápiás monológért, de ez most jól esett...
Majd még jövök, reagálok is..

Betegeknek jobbulást!!!!!!!!!!!(Níla is náthás még mindig---az is lehet, hogy amiatt nem akar ennyire enni)

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Maci:gyere csak írd ki amgadból ha jól esik! :) Szerintem ne okold magad,itt mindenki a legjobbat akarja a babájának,és meg is adja!Szóval ne okold magad,és ne idegeskedj.Van az a mondás,hogy gyerek csendben éhen/szomjan még nem halt! :wink: Lehet ez egy ilyen időszak,és hidd el hogy senkinek se mennek zökkenőmentesen a napjai.Nekem viszonylag "jó" baba jutott,de még így is vannak nálunk is küzdések,minden téren.Nekem elején a szotpatás,aztán a hasfájósság,aztán jött amikor nem akart enni,vagy hogy csak kézben volt hajlandó elaludni,mostanság ugye meg scak rajtam/velem aludt.Most az alvás hálisten rendeződött egy hete,de ki tudja meddig?Pár napja alig akart enni valami,jóformán csak reggelizett meg vacsorázott,aztán most meg akkora mennyiségeket megeszik hoyg csak lesek.Én nem idegesítettem túlzottan magam azon hogy nem akart enni.Mert ha éhes,úgyis enni fog,addig amíg nem több napig csinálja,vagy nem kezd el stagnálni,fogyni,addig nem kell idegeskedni.Lehet a foga miatt nem akar enni.
Ügyes hogy már tapsol,Balu is kezdi,de még nem mindig amikor mondom neki :)
Néztem gmailen az új képet amit küldtél,hát az az első haláli :))) Mennyi foga van már?Felül már 3?
Szerintem nagyon-nagyon kevés olyan baba van akivel semmi gond nincsen.Szerintem itt a topikon nincs is olyan akivel valamilyen téren ne kellett volna küzdeni.Nyugiiii :))

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jajj még azt akartam írni neked,hogy nagyon szupi a gyerekszoba fal!!!!!Én is akartam most festeni neki a falra,de apa lebeszélt,na meg hát mikor tudnám tőle festeni? :D
Látom csípitek a kisvakondot :) Mi is szeretjük,iylen cumija van :D Milyen figurák vannak még a falon?Mennyi idő volt megcsinálni?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Orsi, neeeem, még nem rendes bringával, futóbringával közlekedik, de eszeveszetten. Idén nyáron szeretném őt megtanítani rendes bicajjal, ugyanis azt csinálja, hogy behajtja magát tökre, aztán felhúzott lábakkal egyensúlyozik, így gurul amíg el nem fogy a lendület. Szóval érzi a lényeget, szerintem simán menne neki.

Ja, higgyétek el, a kifli csodákra képes sétálás terén. Maszatol, az biztos, nekem van a babakocsimban olyan huzatvédő, ami ugyanolyan mintás mint a babakocsi, csak egy mozdulattal levehető, mosható. Hát szóval hasznos.

Betegeknek jobbulást kívánunk, Bori orra is folyik kicsit, igaz, csak reggel kell neki leszívni, de asszem ez a fogak miatt van.

Macianyu, sajnálom, hogy ilyen kételyeid vannak, én mondanám, hogy felesleges, mert nem te hibázol, de első gyerekesek közül tényleg kevés az olyan anyuka, aki nem okolja magát, és nem járatja folyton az agyát azon, hogy jó-e amit csinál. Én is ilyen voltam hozzáteszem, tehát nem nagyképűzök. De megértettem, hogy a gyerekek nem klisék és könyvek alapján viselkednek/fejlődnek, tehát az, amit a többiek csinálnak, nem kell, hogy az én gyerekemhez igazodjon. Az, hogy egy gyerek megháromszorozza-e a súlyát egy éves korára, nem mérvadó, akármennyire is nyomják a védőnők, gyerekorvosok. Hogy mászik-e 7 hónaposan, vagy csak 10 hósan kezdi, nem egyértelmű a képlet. Én azt mondom, bízd magad Níla igényeire, és ne emészd magad.

Küldtem képeket Boriról, most meg megyek, megnézem a többieket!
monde
 
 


Monde,
akkor nektek sem kell majd potkerék. Mi is futobiciklirol egybol a rendesre szalltunk at. A 3kerekuty meg utaltak, mert lassu....

Macianyu,
nyugodj meg, valoszinu mindent jol csinalsz. Ha Nila ilyen kevéstol is igy gyarapszik, akkor neki ennyi elég. Jol hasznositja és kész... és egyaltalan nem kicsi és nem sovany! Elisa még 7 kg sincs! De az is lehet, h tul sok étkezés van és nem éhezik meg... Probald az étkezések szamat 1gyel csokkenteni. De azt elhiszem, h elszomoritja az embert, h mindent megtesz és mégsincs ugy, ahogy Te akarod. Amig ilyen kicsik a babak, jobb ugy csinalni, ahogy ok akarjak... mindenkinek egyszerubb..
s.orsi
 
 


hali

nem is tudom, mit akartam. :lol:

ja, tök hasmenése van P-nek, kifolyt a pelusból. :shock: itatom meg minden, nem tudom, mitől lehet, amúgy nem nyűgi meg ilyesmi jobban, mint szokott :D csak furi.
éjjel 10-5ig aludt megint juhúúú, tök örültem, igaz, utána csak 8kor aludt be megint fél órára, de akkor is, ez tök jó lenne, ha így maradna.

macianyu szerintem se izgulj, Níla láthatólag nem éhezik. igaza van csöpplánynak, gyerek szó nélkül még nem halt éhen. ;) lehet hogy jön vmi foga, nálunk is azóta eszik relatíve keveset, mióta ez a fogmizéria zajlik, ciciből kb csak hajnalban meg délután eszik, máskor nem hajlandó, pedig csupa göb már a cicim, szóval van is benne (tényleg ezzel, mit lehet kezdeni??? féltem a cickóim... :?), kanállal meg korlátozottan eszik nagyon... max. 80 mg megy le. (ő, aki 6 hetesen 700 ml körül evett...) de ha nem sírós napközben, szerintem eressz le, örüljetek egymásnak, jól van, szépen fejlődik, mi kell még? én csak akkor izgulnék, ha ilyen nyűglődős, sírós lenne...

orsi, én is attól tartok, hogy kell az a kantár, de tök ciki... :lol: hogy néz már ki? :)

csöpplány, jó lenne ha nem betegednél tovább. ;) de irigykedem az éjjel miatt!!!! de nálunk már ez a 10-5 is királyság. :) lehet a tápszertől alszik Balu is, itt MINDEN baba 7-7ig vagy 8-8ig alszik, tök durva. :shock:
múltkor olvastam egy ír fórumot, tök kivolt egy anyuka, hogy a babája pár hete úgy alszik, hogy 7-10ig (ekkor vacsizik) majd 10.15-6-ig és akkor csak egy óra altatás után alszik vissza 8-9ig... :shock: kedvem lett volna beírni, hogy nálunk 10ből 9 anyuka borzasztóra örülne ilyen alvásnak. :? :? de kiderült, itt ez a módi, nagyon ritka és "kóros" ha egy baba 12 órát nem alszik egyhúzásra... :shock: jó, mi?

jobbulást a még betegeskedőknek!!

megleseM borit... :)

hibernia
 
 
 


jajj de drága!!! monde, tök hasonlít rád!!! :) vajon miért? :lol:
mekkora odafigyeléssel autózik... :D nagyon szép kislány ő is és egész jó husi lett ő is! ;)

hibernia
 
 
 


ja és nagyon szép színű a szeme! ez kimaradt... zöld? barnás??

hibernia
 
 
 


De ari vagy Hibernia, köszi, szeme, hát nem tudom, olyan színváltós. Szürkés-kék igazából, de a pupillája körül zöldes, szóval lehet, hogy ez még nem a végleges neki. Nekem zöld szemem van, ami már jó sok generáción át öröklődött női ágon, nem tudom ő mit kap. A fiam ugye kék szemű, az is meglepetés volt, mert a férjem barna. Ja, autózás, hát Bori keményen fiús kiképzést kap, az autókra indul be leginkább, meg a vonatokra... És egyre többet kúszik már, most is ostromolja a játékosdobozt, de mivel még nem négykézlábazik, így esélye sincs. :)

Én is megnézegettem végre mindenkit, ezeregy éve nem voltam a gmailen. Olyan nagy már mindenki. És ügyes!!! Itt már mindenki áll, meg mászik! Olyan jó látni ennyi szép kiskölyköt! Nem akarok véletlenül sem kihagyni senkit, ezért nem sorolok neveket, de karácsonyig visszamenőleg mindenkit végignéztem, gyönyörűek és édesek a gyerekek nagyon!

Orsi, pótkerék kizárva, nálunk tuti nem lesz, azzal sokkal nehezebben tanulnak meg tekerni. Én meg ráadásul hülyét kapok a hangjától is, olyan bazi hangos.
monde
 
 


De ari vagy Hibernia, köszi, szeme, hát nem tudom, olyan színváltós. Szürkés-kék igazából, de a pupillája körül zöldes, szóval lehet, hogy ez még nem a végleges neki. Nekem zöld szemem van, ami már jó sok generáción át öröklődött női ágon, nem tudom ő mit kap. A fiam ugye kék szemű, az is meglepetés volt, mert a férjem barna. Ja, autózás, hát Bori keményen fiús kiképzést kap, az autókra indul be leginkább, meg a vonatokra... És egyre többet kúszik már, most is ostromolja a játékosdobozt, de mivel még nem négykézlábazik, így esélye sincs. :)

Én is megnézegettem végre mindenkit, ezeregy éve nem voltam a gmailen. Olyan nagy már mindenki. És ügyes!!! Itt már mindenki áll, meg mászik! Olyan jó látni ennyi szép kiskölyköt! Nem akarok véletlenül sem kihagyni senkit, ezért nem sorolok neveket, de karácsonyig visszamenőleg mindenkit végignéztem, gyönyörűek és édesek a gyerekek nagyon!

Orsi, pótkerék kizárva, nálunk tuti nem lesz, azzal sokkal nehezebben tanulnak meg tekerni. Én meg ráadásul hülyét kapok a hangjától is, olyan bazi hangos.
monde
 
 


Hibernia, Samu éjjel kétóránként kel, és 9-10 körül alszik el este, reggel pedig fél 8 körül ébred. Ha úgy vesszük, neki megvan az össz 12-13 órája (nappali alvással együtt), de nekem nagyon nincs. :)
Kantár :lol: , hasmenés :( .

Maci, ezen tényleg ne izgulj! Bár el hiszem, hogy tök rossz lehet, hogy főzöl, és nem eszi meg. :( Csöpplánynak igaza van, egy olyan baba sincs itt, aki jól eszik, jól alszik, és mindenben hiperszuper.

Bori nagyon kis helyes! A második képen annyira cuki!

Jaj, ennyi betegeskedő? Mindenkinek jobbulást!

Ma Samu mászni kezdett! Olyan ügyes, én meg olyan elfogult vagyok! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Maci, egy ötlet eszembe jutott. Panka sem eszik szinte semmit, csak amit ő csipegethet fel. Nagylány. :) Szóval az anyukája a főtt répát, krumplit,... kis darabokban leteszi elé az etetőszék tálcájára, és két falat között megpróbál egy kis pépesített kaját, amiben a hús van (fehérje :)) becsempészni a szájába. Lehet, hogy Níla is csak egy kis önállóságra vágyik. De szerintem ha nem sápadt, nem nyűgös, nem fogy (tartósan), akkor nem lehet nagy baj. :wink:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


S.Orsi: Vettem olyan lepedő szerűt, ami pisilés ellen jó, hogy ne legyen olyan a szőnyeg. De nagyon sűrűn nézem. A kakit megérzem. A pisit meg úgy is látom, mert sötét lesz a bugyika. :D :D :D :D :D
Próbálom, hogy hátha a bilibe teszi a dolgokat, de amikor leszáll róla, akkor csinálja és a bugyiban landol.
Nálunk itt szerencsére meleg van, panelban lakunk. Egy kis polót ráadok még body helyett. Így bizti nem fázik.

Bugyit rögtön kimosom. nem valami kényelmes így, de , hogy meggyógyuljon megéri. :D :D :D

Tegnap kezdtem el kenegetni azzal a soor krémmel , amit a doki felírt, már most nagyon szép. Még egy picit olyan, de a héten biztos meg fog gyógyulni neki.

Csöpplány: Nekünk is a cumit, már csak akkor kell, amikor alszik, még egy picit megnyugtatja. :D :D :D :D :D :D

Gmail: ha lesz egy kis időm, akkor én is megnézem a képeket és a videókat amit felraktatok.

Elteszem magam holnapra, amit tudok bepótolok, és vissza olvasok holnap.

Akiére nem reagáltam, bocsi érte.

Mindenkinek jóéjt.
cyntia2009
 
 


barba, gratu Samunak!!! mászó baba. :lol: mi meg visszafejlődünk ezzel a hátramenetellel... férjem szerint csak azért meg hátra, hogy tágabb perspektívából lássa a dolgokat... :lol: mondjuk ez igaz is, mert hátramegy és aztán azért visszajön... :roll:
jó ez a lilás vonalzó, nem is mondtam még... :)
a 12 óra alvás itt éjjelre értendő... :D most, hogy Peti ilyen sirály éjszakákat produkált, nálunk is van napi 11 óra a 24-ből, de ezek itt az éjjeli 12 óra mellett természetesnek vesznek még plusz 3 nappali szundit is. :D :D elég furi... mindez 8 hósan!!!

amúgy én már tényleg nézegetek kantárokat, de a férjem hallani sem akar róla, hogy szegény Pepke... :D hát igen...

ja, ma nem is ebédelt. :shock: nem tudtam se cicit, se tápot, se semmit belediktálni... :shock: remélem azért uzsonnázik.

különben tök odavagyok én is, hogy nem sír 2-3 napja... :) :) ezen filóztam, hogy most vagyunk ott szerintem, hogy nem tanul újat + nem is jön foga épp és van pár nyugis napunk... (persze akkor ha épp nem viszem sétálni, mert akkor kitör a botrány...) ki kéne használni ez a naaaagy jólétet... :lol:

monde Bori akkor hódító lesz ezzel az izgalmas szemszínnel! ;) ;)

hibernia
 
 
 


cyntia, ügyi vagy, én sem bírnám pelus nélkül tartani a kölköt. :lol:

már fekszel? fél 7kor hogy tudsz elaludni? :shock:

hibernia
 
 
 


Monde:nagyon aranyos kislány Bori,és hatalmas szemei vnnak! :) Tényleg nagyon koncentrál a kocsira :D :lol: Nagyon édes :D Ő mikor született?Vonalzó hiányába nem tudom :?

Hibernia:hasmenés :( Vajon mitől?
Szerintem nem ciki a kantár,csak fura :) De inkább kantár,minthogy véletlen baj legyen :?
Hát azért nálunk szinte kezdettől tápszert eszik,és mégis voltak az éjszakákkal bajok.Biztos hogy azért alszik hosszabbakat,mert nekem pár hós korában is simán aludt 5-6 órát egy huzamban.Mostanság kezdte el ezt a sokszor ébred dolgot,kb szeptembertől,mikor rázendített a mozgása,és akkor sem azért kelt mert éhes volt.Szóval nem hiszem hogy a tápszer sokkal befolyásolja a dolgot.Balu most jól alszik,de mióta különszobája van,előtte szenvedtünk már rendesen :D Hát 12 órát Balu is ritkán alszik egyhuzamra,inkább csak 9-10 óra a jellemző,és néha megdob egy 11-12 órás szunyával :D
Balu is 8-9 körül reggelizik,és utána nem hajlandó csak 2 óra tájban enni :O

Barba:2 óránként kel Samu?Hogy bírod? :?
Gratula Samunak a mászáshoz!!! :) Kérünk majd videóóótttt4444 :)

Szinti:Szinti még nem mászik?Akkor így tényleg kordában lehet tartani a pisifolyamot.Én Balut már nem hagyom puccoskodni,mert a múltkor oldalba pisilte a szekrény mikor állt :lol: Igazi pasi :D :lol:
Örülök hogy javul a nuni :)

Mi voltunk Lidl-be,Balu aludt a babakocsiban 1 órát.Voltunk Otp-be is,elintéztük a hagyaték utáni dolgokat.Végül nem 90 lett a jegyzői díj,hanem "csak" 61ezer.Király....Na de túl vagyunk rajta,most már csak a földhivatalnál kell intézkedni,remélem ott is egy vagyont fogunk hagyni.....
Itthon is aludt Balu 2 óra 20 percet.Jól alszik az ágyikójába :) És ma többször is tett 1-2 lépést :O Napról napra egyre ügyesebben tartja magát,és egyre többször akarja állva megtenni a pár lépésre lévő távolságot.Hihetetlen,most megint nagyon belendült.
Na megyek fürdetni,öltöztetni :)
Jajj még annyit hogy kibújt végre a 4. fogacskája :D Vééééééggggrrre átszakította az ínyét :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Na, megjöttem...most olvastam vissza!
Délután megnézegettem végre a babás képeket a gmail-en- pótoltam a lemaradásomat:-)- , hát csodaszépek a babák!!! Mindenki!!!A karácsonyi fotók is annyira jók!!! Nagyon jó kis csapat :D !

Általában ilyenkor tudok csak írni, mert délután alszik fél órát Níla (délelôtt is), aztán jön az elsô üvöltés, és 2 napja azt csinálom, hogy melléfexek a heverôre, és ilyenkor még vagy 1 órát húzza. Idônként kinyitja a szemét, és lecsekkol, hogy ott vagyok-e még. Ált. egy óra után kiosonok(persze jól kipárnázom, nehogy leesen+ bekapcsoloma bébiôrt), és utána nem sokkal felhangzik egy újabb üvöltés, de ilyenkor már nem fexem mellé vissza...
Ma kerek 3 kanállal evett... :( Nagyon köszi a sok biztatást!!!!!!!!!!!!!Remélem, hogy tényleg csak a foga, vagy a náthája...bár ez eddig nem akadályozta nagyon az evésben. Nagyon remélem, hogy jobb lesz a helyzet pár nap múlva, addig meg próbálok nem stresszelni, ami nem könnyû....Annyira vártam ezt az idôszakot, hogy majd milyen jó kajákat fogok neki fôzni (imádok fôzni, és enni is imádunk Somával---ez rajta látszik is :D ); még Németországból is rendeltem vega-bébiételes könyvet, de már egy kicsit vesztettem a lelkesedésembôl.... :(

Hibernia: Az Osanit csak nekünk nem jött be, egyébként nagyon jókat hallottam róla! Egy barátnômnek abszolút bejött. Mi is Ausztrából hozattuk. A cickódat lefejed ilyenkor, amikor Peti nem eszik? (Én már elég lusta vagyok fejni, de lehet, hogy érdemes, ha nagyon keménynek érzed...) Már nem kell hajszárítózni szopi közben :D ?

Charlott: A játszótéren mit szoktatok csinálni Krisszel? Én még sose mentem Nílával, mert azt gondoltam, hogy korai még...meggyógyultatok már?

Csöpplány: Mi kukit az Auchanban szoktunk venni, nem drága szerintem (feltéve, ha nem napi egy zacskó fogy :D -nálunk napi 2-3 szem), kb. 140 Ft. Vettem Hippes kexet Nílának ( na, az drága 800 Ft 150 g), abból napi 1-2 kap. Nagyon nem akarom, hoyg a nassokra szokjon rá a "rendes" kaja helyett, de a rágcsát meg élvezik ebben a korban. Níla is sötétben (lehuzott redôny mellett) alszik nappal is, és full, hermetikus csöndben, mivel annyira felületesen alszik, hogy nem kockáztatok....Felül 4 foga Nílának, alul 3! A kisvakondos falat 1 hét alatt festettem (a terhesség 38. hetében :) ), egy hét alatt készült el; de úgy hogy 2 napig ceruzával rajzoltam, a többi a festés volt. Már óránként le kellett feküdnöm, állniis alig bírtam, de megért, mert Níla imádja!!! Van egy nagy béka is az elején (ez nem látszik) egy pipacs alatt, és Níla már rögtön néz, ha kérdezem, hogy hol a béka? Imádja békákat :)

Barbazso: hol lehet tapadós aljú tányért venni? Nagyon jók a kutyás fotók Samuról ! :) Gratula a mászáshoz!! Szerintem mi is hamarosan a nyomotokba lépünk, még egy pár hét!

Orsi, Monde: Köszi a biztatást! Jó, Nektek, hogy már van több (gyerekkel) tapasztalatotok!

Betegeknek jobbulást!! Remélem, jobban vagytok!
Na, megyek vacsizni!Níla elég simán elaludt ma este, nem tudom milyen lesz az éjszaka. Egyébként még mindig a polómmal alszik (köszi, Hibernia), és éjjel mikor vándorol akiságyban, a polómat mindig viszi magával, és öleli :) .

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


hali
na a tányér link lemaradt múltkor, barba ilyen van?
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40084861

megyünk fürdeni lassan... majd reag.

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: