Új privát üzeneted érkezett!

Monde,
Bori gyonyoru !!!!!!!! Nekem is a 2. kép tetszik a legjobban !
Mar régen akartam kérdezni, Bori minden éjjel alszik? És hany orat egyhuzamban? Hagy irigykedjunk mar egy kicsit!

Barbazso,
Samu maszik??? He he, 5 nappal lekoroztunk! Varjuk a videot!
A darabos kaja adasa tok jo otlet. Én is probalkoztam, de teljesen szétnyom mindent a markaban, egyelore....

Hibernia,
Itt is minden gyerek alszik éjjelente 10-12 orat.... mind tapszeres.... a nagytobbségre a potmama vigyaz.... hihetetlen..... de legalabbis ezt mondjak..... nem baj! Mi majd alszunk nyugdujas korunkban!
Probalj meg feltoltodni ezen a par nyugis napon, a kovetkezo fejlodési ugras nalatok a jarni tanulas lesz!

Balu 4. fogahoz gratula! És milyen jol aludt elotte.... szoval a fogzas nem mindig jar sz@r éjjelekkel… Balu sem « fakir ».

Délelott elment vasarolni, talaltam egy nagyon édes tavaszi kabatot, sapkaval Elisanak. + par mas dolgot is. Képzeljétek itt ragyogo napsutés volt, hideg, 20 km-re innen meg suru kod és nagyon hideg. Vennem kellett magamnak egy pulcsit, mert majd’meg fagytam. Mondta a férjem,h jo indok.

Haat nekunk a tapados tanyér nagyon nem jott be régen… meg az ilyen “borulasmentes” poharak sem....

Elisa is viszonylag gyorsan lefekudt ma este, egy horror délutani alva utan… fél 6kor uszni vittuk Alexet, ott megint eloadta « a vilag legaranyosabb kisbabaja » produkciot…. Csak 7re értunk haza, kozben megalltam a McDrive-ban kivételesen… Miota maszik, olyan « nagy lany » lett, sokkal jobban elfoglalja magat és most mar kezd jonni utanam is. Zabalnivalo.
s.orsi
 
 


nem tudom az idézojeleket miért irta at a gép..... bocsi
s.orsi
 
 


Lányok, aranyosak vagytok, köszi a dícséreteket, nekem is az a kedvenc fotóm... :)

Barba, gratulálok Samu mászásához, úgy tűnik ő az a fajta, aki kivár, aztán egyszercsak mindent megcsinál.

Csöpplány, Bori május 19-én született. Ezen a szekrénypisilésen jót nevettem.

Orsi, igen, Bori rendületlenül alszik, csak nem akarom itt borzolni a kedélyeket, mert sajnálom az éjszakázókat. Mi este 1/2 9-kor fürdetünk, 9 - 1/4 10-re van ágyban Bori, és reggel 1/2 8 felé ébred, amikor a férjem elkezd motoszkálni. Nap közben még összesen alszik minimum 2, max 3 órát, 2-3 részletben. Tök változó, mert szegényt sokszor ugye rángatom, de annyira édes, mert őt egyáltalán nem zavarja, ha eltérünk a napirendjétől. Igazi kis tündér.

Én ma először villával nyomkodtam csak szét a kajáját, és tök jól fogadta, nem volt vele baja, megette rendesen. Bár turmixolni egyszerűbb és gyorsabb...

Megyek aludni, jó éjszakát!
monde
 
 

 
 

Köszi lányok! Már küldtem is a videót két másik kíséretében.

Éljen Balu 4. foga! :)
A kétóránkénti szopit úgy bírom, hogy max 10-15 percet vagyok ébren, aztán rögtön vissza tudok aludni. Meg néha ritkábban kel, bár néha meg épp sűrűbben is ennél. De ha nagyon fáradt vagyok, hétvégén lepasszolom ebéd után Samut apázni, én pedig alszom egy-két órát. :) Meg ha nagyon rosszul alszik éjjel Samu, akkor nem kel fél 8-kor, hanem csak 9 körül. Szóval ki lehet azért bírni. Azt hiszem, hozzászoktam. :) Fú, az első hónapokban szó szerint görcsöltem az éjszakáktól. (Olyan iskolás kori vasárnap délután érzésem volt, ahogy sötétedni kezdett.) :D Úgy féltem, hogy megint egy éjjel, amikor nem tudok aludni. :) Aztán pár napig úgy aludtam, hogy szopipárnán félülésben, Samu pedig az ölemben, és ezzel megnyugodtam, azóta tök természetesnek veszem a dolgot. Na, ezt kicsit bővebben fejtettem ki, mint kellett volna. :D

Ja, tényleg a tányér! Baby Bruin gagyi sz@rt vettem a tescoban. Nem tapad le, bár kevésbé csúszkál az asztalon, mint a sima tányér. Legalább van teteje, bár még nem próbáltam, hogy mennyire zár jól. Ma jött anyu, és elhozta a békás ikeás egyik készletét, amit az unokák miatt vett ottani használatra. Ez piros, de a másik fekete, hát inkább ezt kértem akkor már. :) Egy fokkal jobban tapad, mint az első, de én valami erősebbre számítottam, amit Samu nem tud elhúzni. :roll: Na, mindegy, legalább bővült az itatós pohár készletünk. Itthonra nem szeretem az aventet. (Nagyon megszínezi a kaja az itatóját.)

Holnap folytatom, mert még teregetnem kell.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Tényleg, a szekrénypisin én is nagyon nevettem! :lol:

Bori akkor pont úgy fekszik és kel, mint Samu, csak ő nem szopik éjjel. :) Tartsa meg jó szokását! :wink: És tanítsa meg Samunak is. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


monde de aranyos vagy, kímélsz minket... :D örülj Borinak, a fiad is ilyen volt? akkor ez genetika lenne... :roll:

barba, hát ez az éjszakázás tényleg kimerítő lehet azért folyamatosan... :( mondjuk Samu éhes ezek szerint, nem passzióból kel... én tudod azt utálom, hogy hiába etetem meg jó fél óra alatt (addig eszik éjjel), utána nekiáll sírni meg feszengeni még vagy fél órát, szóval egy felkelés alapból 45-60 perc legtöbbször... ha negyed órára ébred az tök jó, azt "imádom"... akkor még vissza is tudok szunyálni. de sajna ez a ritkább...

orsi, örülök, nagyon is, bár most este kicsit nyüszi volt, sehol sem volt jó neki, ha felvettem, le akart menni, ha letettem, sírva mászott rá a lábamra... szóval a szokásos... :lol: nem is evett ciciből + tápszer sem kellett, de miután az uzsi sem ment, adtam neki zabkását, azt tolta, igaz, úgy, hogy négykézláb állt, én meg guggoltam előtte és ezerrel etettem. néha hátramászott egy kicsit, letette a fejét a szőnyegre, rákente a szájáról a cuccost majd tátotta a száját újra... :roll: szóval éhes volt, de nem kívánta a tápszert... :?
szóval ott is alap a 12 óra alvás... nagyon durva... nálunk mikor istenien aludt, akkor is 10-8ig aludt max, az is csak 10 óra egy húzásra... nem is tudom, mihez kezdenék, ha 8-8ig szunyálna ez a gyerek... :roll: el sem tudom képzelni.

nagyon durva ez a 20 km-en belüli évszakváltás... :roll: én dániában láttam ilyet, nagyon nevettem akkor. :) (autóban mentünk, sütött a nap, néztem vmit az ölemben, 10 mp volt, mire felnéztem, addigra sűrű ködbe értünk és esett az eső....)

macianyu, köszi a kuki infót ezt is akartam kérdezni... én sosem tudtam fejni, most sem megy... :oops: ezért is vagyok bajban. hajszárító úr már nem jön be nálunk sajnos, üvölt, ha bekapcsolom. már Peti, nem a hajszárító.
7 fog??? te jó ég, Kristóffal fej-fej mellett haladtok... asszem... :oops:

csöpplány, mi sem meztelenkedünk már... :D vicces ez a szekrénypisi, gondolom neked kevésbé... :lol:

no lépek bocsi, jó éjt

hibernia
 
 
 


ja és gratu Balu 4. fogához! melyik az? :)
és a lépegetés óóóó, ügyi fiú.

hibernia
 
 
 


Hibernia,
van megint egy kéretlen jo tanacsom: ne etesd Petit négykézlab, mert ezzel ujabb problémak elé allitod magadat hosszu tavon. Peti is alapbol jo sulyban van, egy -két nap "koplalas" nem arthat. Viszont, ha rajon, h nem "muszaj" az asztalnal ulve enni, az életbe sosem fogod tudni asztalhoz ultetni és "normalisan" etetni késobb, 1-2 éves koraban. Van egy baratnom, az osszes gyereke olyan, h leul, eszik 2 kanallal, aztan felall, jatszik, visszaul, eszik 3 kanallal, felall, kozben keni az egészet a haz minden sarkaba, BORZASZTO.

Samu nagyon ugyes! par nap mulva, max 2 hét szerintem, ulni is fog!

Monde,
aztaaaaaaaaaaaaaaa, de jo nektek!!!!! de azért igy jo hosszu a napod! A fiad mennyit alszik?
s.orsi
 
 


sziasztok!

Nem nagyon tudok gép előtt ülni mostanában (csak ha alszik Krisz), mert egyrészről fáradt vagyok a nemalvásoktól - megint óránként kelünk éjjel cicizésre (vagy más miatt?! :roll: ), másrészről Krisz állandóan a közelemben szeret lenni, de legjobban a karomban csimpazkodva.
Most mi lehet vele? betegség még bújkál benne? vagy ez már a szeparációs szorongás?

De nagyon aranyos is egyben! Sok puszit ad magától és babanyelven gatyarászik odabújva hozzánk. Természetesn nagyon meghatódom ilyenkor. :oops:
Az első alkalom az úgy történt, hogy mutattam neki, hogy a kezét puszilja meg és küldje tovább. (messziről adjon puszit) Nézett-nézett aztán odajött és a kicsi száját az arcomhoz nyomta. :oops: :lol:

Próbálok visszolvasni és reagálni. :wink:

KépKép
charlott
 
 


orsi tudom, igen, hogy ez gáz, próbálom is leszoktatni, csak este attól féltem, hogy éhesen fekszik le és ezért fog ébredni... :( mert tátog, tehát kajás, csak nem marad meg az ölemben. :? ehhez képest ébredt 4 körül meg 6 körül. (a 6 a fix pontunk :lol:)

gratula krisz puszijához!! :) aranyos lehet!

ja náluk végre teljese kinn a 6. foga! szóval most 2 felül, 4 alul hivatalosan. :lol:

megyek, reggelizni :?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Maci:köszönjük a dicséreteket :) Szerintem is jó itt a csapat! :) Én is szeretek főzni,és sokszor főztem neki,ami ment ki a kukába,hát bevallom én is nagyon szomorú voltam.Most próbálom már neki a mi kajánkat adni.Tegnap pl rizses húst kapott,ízlett neki,ma is ez lesz az ebédje :) Nálunk itt Vecsésen a közelben nincs olyan játszótér,ahol lehetne ilyen pici babával játszani,gondolok itt olyan babahintára.Szóval nálunk egyelőre nincs lehetőség játszóterezni,amit nagyon sajnálok,mert ma is olyan szép idő van,hogy szívesen lemennék Baluval.Nálunk kukiból kb 10 szem fogy/nap,meg most a sajtos tallért imádja,abból is kb ugyanennyit eszik,és hálisten rendesen eszik e mellett.Huu,nehéz lehet ha ennyire felületesen alszik,Balu a felújítást is végig aludta :D Mindkétszer :D Aztaaa,mennyi fog!Ez már kész fogsor :D Én most egy kisvakondot akarok Balu ajtajának ablakára.Most a neve van ott meg Balu a dsungel könyvéből :D Hogy telt végül az éjszaka?

Tapadós tányér:ezek mennyire tapadnak?A baba nem tudja felborítani őket?Mert nekem Balu folyton tányért borogat,így még csak a közelébe se teszem :D

Orsi:köszi a foggratut. :) Hát jól aludt,bár ma éjjel kicsit necces volt,de majd lentebb leírom :) Ennyit te is bőven megérdemels!Jól tetted hogy vettél magadnak egy pulóvert :)

Monde:látom Bori is igen jó alvókával rendelkezik! :) Nagyon jó kislány Bori :)

Barba:nagyon cukik a videók!Nagyon ügyes Samu baba is! :) Hát azért még így is nehéz lehet az éjszaka.Legalábbis én tuti kiakadnék.Hihetetlen mód szeretek aludni,és ha nem tudok legalább 3-4 órát egyhuzamban aludni akkor el van az egész napom cs.szv. ,nem tudom hosszútávon hogy bírnám.

Szekrénypisi:hát egy részről nagyon mókás volt,más részről meg baromira nem örültem neki :D Na meg persze a végén az a huncut mosoly amikor rászóltam hogy mit csinált :D Azért ezek baromi jó emlékek lesznek,mindig emlékezni fogok az ilyenekre :) Ha már pisilés,nagyon vicces,de pl amikor fürdik,akkor is sokszor feláll,pisil,aztán visszaül :D :lol: Nem tudom hogy most ezért áll-e fel,de annyira jól jön ki,tök muris :D És erről akkor egy kérdés.Ha nektek belepisil a vízbe akkor utána már kiveszitek a gyereket,vagy hagyjátok?És ha beleiszik a vízbe ilyenkor? :? Balu mindent a szájába vesz,és nem tudom hogy ilyenkor hagyjam hogy ugyanúgy folytassa a pancsit,vagy szakítsuk meg?

Hibernia:azt én is imádom anikor kajánál össze vissza keni a kaját.Van hogy én se az etetőszékben etetek,mint pl ma reggel.De általában mindig beteszem.A bal felső fogunk jött ki :) De mintha a jobb felső melletti is alakulna,legalábbis már egy kis fehér csík látszik.Alul semmi.Gratula a fogakhoz!!!Kérünk képet! :D

Charlott:lehet hogy a szeparációs szorongás van Krisznél.Aranyos lehet a pusziadás :)

Nekünk most kicsit furább volt az esténk.Elaludt fél 11kor és éjfélkor felsírt,de ha kivettem abbahagyta,ha visszatettem akkor sírt.7 perc sírás után bealudt.Aztán fél 6kor megint felsírt,akkor csak etetésre nyugodott meg,be is nyomta az egészet,170 ml-t.TEgnap így 3szor kapott tápszert,és mindannyiszor bezabálta a 170 ml-t :O
Szerintem megint fejlődési ugrása van,és azért nyüszögősebb az elmúlt napokban,meg többet is eszik mint eddig.Kivi vagyok hogy mozgásfejlődésileg vagy értelmileg fogok rajta fejlődést észlelni.Mozgásban látok előrelépést,na meg ugye a fogacska is ott van.Na majd meglátjuk.Végül 9:40ig aludtunk :D Szóval valszeg a délelőtti alvás kiesik,és csak délután fog aludni.Apa most forgalmi oktatáson van,aztán meg megy varratszedésre.Aztán délután rakott krumplit csinálok,meg ha ilyen jó idő marad,lehet kimegyünk kicsit. :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csopplany,
haat igen, az emlékek!!! de az igazan vicces dolgokat jo lenne felirni, én ellustutltam ilyen szempontbol. Maténak még nagyon tuti babanaploja van, Elisanak mar csak egy fuzetbe jegyzetelek, néha napjan...
A "nemalvast" senki nem tudja elképzelni, amig at nem megy rajta. Mindent meg lehet szokni, foleg, ha muszaj. de azért nagyon szeretnék mar aludni egy jot! Ma sikerult 5 orat egyhuzamban + még 3-t... Elisanak megvan a 12 oras éjszaka minden nap, kicsi kora ota, de 2x szopik kozben... és mivel fekve szoptatok, kozben is "pihenek", szoval turheto a dolog. Nalunk egy ébredés kb 20-30 perc, mert olyan sokaig szopik/ a végén cumzik + 2-3 perc allva ringatas, ha van egy kosza bufi...
én Balunal a jarasra tippelek!

Charlott,
édes lehet Krisz, ha puszit ad!!!

Hibernia,
és etetoszékben etetés? olben én csak akkor etetem, ha nem vagyunk itthon. ez is a tanulasi folyamat része, beul az etetoszékbe, kap egy elokét, esetleg egy kanalat és tudja, h most enni fog.
6. fog? még a végén utolértek minket? még mindig nincs kint a 7.
s.orsi
 
 


hali gyorsan küldtem két felső fogról képet, olyan csúnyák. :D főleg a nagyobb látszik a jobb, de a bal is kicsit...

jövök még de fen van és unatkozik.

hibernia
 
 
 


Haláli ez a kép! :D

De cuki lehet a kis puszis Krisz! Jaj, pedig én is folyton tanítom Samut, de még nem jött össze egy igazi sem. :) Leragadtunk az "adj egy ötöst"-nél és a "szia=hej"-nél... :)

Megyünk sétálni! Tök szép az idő!

Ja, képzeljétek, nem törtem össze neki az ebédet! A főtt cukkinit és répát kockákban ette, és nem volt semmi galiba.

Még egy gyors kérésem lenne. Már ha van kedvetek hozzá. Valami egységes méretű dolgon le kéne fényképezni a gyerekek kezét. Mondjuk egy félbe vagy negyedbe hajtott zsepin. Kíváncsi vagyok, mekkora a többieké, mert szerintem Samu hatalmas lapát tenyérrel rendelkezik. :) Előre is köszi, ha küldtök ilyen képet! :) Nincs jelentősége, csak a kíváncsiság hajt. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hibernia: Én a régi autós ülését, amit kaptunk, egy régi műanyag, azt fogtam be neki etető széknek. Rátettem egy sima székre és nem esik le , mert a fogantyúját a szék háttámlájára szorítottam. Így stabil. Oda tettem az asztalhoz és úgy eszünk.
Én is kanalat szoktam a kezébe adni közben. Meg van egy nálam amivel eszik.

Hasmenés? Mitől lehet ??? Atál valami újat ?? Nem lehet, hogy arra reagált így ??

Igen, tegnap elkezdtem takarítani is még, meg mosni és főzni, amit megcsinálok pár óra alatt, azt most sikerült egész nap csinálnom. Így tegnap még be kellett fejeznem a dolgokat. Lefeküdtem vagy kb: 21 órakor.

Samunak gratula a mászáshoz. :D :D :D :D :D :D :D

Csöpplány: Gratula a 4. foghoz. Én is remélem, hogy hamar kibújik nekünk is a felső fog,mert annyit nyálzik. Óránként cserélek neki partedlit és felsőt is. :D :D
Betegek vagytok ti is ?? Mielőbbi gyógyulást kívánunk.

Igen Szinti még nem mászik, de már előre és hátra halad. Olvastam a könyvet ami a megfelelő mozgásfejlődésről ír. Nyugodt vagyok, mert annak megfelelően nagyon jól fejlődik.

Juci71:
Nektek is mielőbbi jóbullást kívánunk. :D :D
cyntia2009
 
 


Orsi:igen,van nekünk is babakönyvnk,de ritkán írok bele :? Bár a fontosabb dolgok benne vannak :) Mondjuk igen,amikor Balu hasfájós volt,akkor hajnalba 2-5 órát is fent voltunk miatta.és persze reggel kezdte a napot.De mondjuk akkor az volt a jó hogy max másfél 2 órát volt ébren aztán aludt 1 órát.Így mi is tudtunk nappal pihenni.Most már nehezebb a helyzet,mert van hogy nappal 5-6 akár 7 órát is fent bír lenni,és amíg alszik,az arra elég hogy gyorsan utólérjem magam,meg kajáljak.Szóval nem is értem hogy ti,többgyerekes anyukák hogy tudjátok összeegyeztetni a napokat, a háztartást, a többi gyereket na meg a picit is,és akkor még éjjel is keltek!Szóval azért nektek is jár egy hatalmas respect! :) Én is a járásra tippelek,ma többször is elngedte magát miközben valaminél állt,és több másodpercig úgy áll,aztán leguggol és leül.Tök ari :) Mi is etetőszékben eszünk,vagy nagy ritkán a szobában,de akkor is a székben ül (asztallá és székké szedhető etetőszéke van most),vagy még még még ritkábban áll mellettem és úgy etetm :D Ez akkor van amikor az enyémből kunyizik :lol: Nálatok felül van 4 fog?

Hibernia:én nem látom csúnyának azt a fogat :) Rajtad felbuzdúlva én is küldtem fogas képet :) Ma az ölembe aludt el,és így le tudtuk jól fotózni :)

Barba:a cukkinit te hogy adod neki?Kimagozod?Vagy azt eheti?Én eddig mindig kimagoztam,alig marad belőle valami :? Mekkora kockára vágtad neki? Ő csipegette az ujjaival? Balura is azt mondják nagy keze van.Mindjárt megpróbálom lefotózni míg alszik,mert utána lehetetlen lesz :D

Szinti:hát csak én vagyok most beteg.Végigment valamilyen formában az egész családon.Apa torokgyulladása kezdte,aztán Balu kötőhártyagyulladása,aztán most én a náthámmal.Ráadásul most Balu is taknyos volt,és apának megint fáj a torka.Ehhh....Tavaszt akarok minél előbb,eltűnhetne ez a zord beteges tél.fúúúújjjjjjjj..... Hát nincs is mi miatt aggódnod :) Szépen fejlődik Szinti is,nincs lemaradva semmivel :) Csak kiváncsi voltam hogy mindenki elkezdett-e már mászni,kúszni :)

Na megyek,megpróbálok fotózni,már gyorsba felmostam,elmosogattam,mindjárt kezdem a rakott krumpli előkészületét,bár apa rámparancsolt hogy feküdjek le pihenni.De ő úgyis kötözésen van,nem látja :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Macianyu108: Én szerintem sincs baj, ha nem fogy.
Bár én azt szoktam csinálni, ha szinti nem eszik, hogy a kajájába keverek két kanál sima tápszert. Érdekes, hogy úgy megeszi.
Ha gondolod próbáld ki, hátha úgy megeszi. :D :D

Séta:Mi ma is voltunk lent, bár nagyon csalóka az időjárás, mert ablakon keresztül nagyon jó időnek tűnik. 1 órát voltunk csak lent, de igen csak csípős volt az idő.
Ha tehetjük, lemegyünk minden nap. Már nagyon várom, hogy jobb idő legyen. Ne kelljen ennyi cuccot rá adni a gyerekre. Így még bevásárolni is körülményesebb, mert állandóan le kell vetkőztetni meg felöltöztetni. Én személy szerint sokkal jobban szeretem a nyarat.

Alvás: Mi mostanában 6:30 tájt szoktunk kelni. délután alszik kb: 1-2 órát. Főleg, ha sétálunk, akkor tutti bealszik. :D :D :D Este 7-8 között szokott aludni. Éjszaka is csak inni szokott még, a száraz levegő miatt.

Elaltatás: Úgy szokott zajlani, hogy vagy a mellkasomon alszik el vagy a ágyba mellé fekszem és a buksinkat egymáshoz rakjuk.
Van, hogy magától is elalszik, míg én tévézek. :D :D :D

Gmailen én is megnéztem a képeket és a videókat.
Nagyon szépek és ügyesek a babáink. :D :D :D :D
cyntia2009
 
 


Balu, ez kész. :D :D hogy a jó életben nem ébred fel erre a szájhúzogatásra? :D :D hihetetlen ez a kölyök! és milyen jóképű. ;)
hogy sikerült a rutin?
kötözés??? lemaradtam... :?

barba jó ez a kezes dolog, próbáltam fotózni, mit ne mondjak, nem sikerült... :D mostanság tök nehéz fotózni, mert amint kamerát lát, teper ide. még jó, hogy nem most csinálunk naptárat, lehetetlen lenne...
jó sétát!

cyntia, aha, így értem a fekvésedet... :) nem evett semmi mást, újat, nem tudom, mitől jött a hasmenés... :roll:
ez a hordozós jó ötlet, bár én a földre teszem majd biztos ami biztos, mert nem tudom rögzíteni.

orsi, etetőszéket most veszünk majd hétvégén. asszem.

no megyek, itt kajabál már, ezt mondatonként írtam. :D

hibernia
 
 
 


Macianyu:ez nem is rossz ötlet,amit szinti írt.Mi lenne ha anyatejet keversz a kajcsijába,úgy se enné meg?

Szinti:igen,én is többet mennék le,ha nem kellene ennyi előkészület.Egyszerűen fél óra mire elkészülünk és le tudnuk menni.Ráadásul Balu végigüvölti a felöltözést :D Aztán meg feszeng a babakocsiban ha nem álmos.Kééész :D
Sznti baba már csak egyszer alszi egy nap?

Hibernia:valahogy nem szokta zavarni ha ilyenkor turkálok a szájába,csak ilyenkor lehet :D Ha ébren van akkor lehetetlenség lefotózni :D
Hát apa a utinon átment,másdojára :D Aztán most forgalomba jár,ma volt a második órája :)
Apának volt egy anyajegye ami begyulladt és azt szedték le.Két öltéssel varrták össze,most azt szedik ki.
Hallod nálunk is ez van,mihelyt fotózom,vagy csak meghallja a kamerát csipog amikor beindítom) egyszerűen nyomul oda érte,és fogdossa,megpróbálja elvenni :D
Milyen etetőszéket fogtok venni?

Sikerült lefotózni a kezét,Barba,hova küldjem?gmailen jó lesz?Vagy adsz email címet?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


elküldtem a kezet én is

hibernia
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Hű Barba, most láttam a videókat, amiket küldtél, Samu nagyon ügyesen mászik. És mindezt úgy, hogy ha jól emlékszem, nem is olyan régen kezdett el kutyázni. És amit a rizsgolyókkal művel. Basszus, betöm vagy hármat, nem? És olyan hamar megeszi. Bori egy golyón kb 5 percig rágódik :) És tök sok haja is van! (mármint Samunak. ) Nagyon édi!

Hibernia, na ez neked a nagy fog? Csak szokatlan szerintem! De azért Peti komoly kis vasgyúró! A szemei meg hihetetlen kékek. És neki is mennyi haja van. Bori olyan mint én voltam. Másfél éves koromig kopasz voltam, aztán annyi hajam lett, mint a szemét. Ez tart még most is, el is kéne menni fodrászhoz.

Én nem fotózok kezet, mert B-nek nagyon picik a lábai is, unokahúgoméval összemérve pl (aki pont egy éves) fele akkora kb Borinak, pedig súlyra egyforma a két csaj. De ha akarjátok, akkor lemérem. Az egyszerűbb.

Csöpplány, Balu is ilyen szőke? Tök édi. És hihetetlenül ügyes, már kapaszkodás nélkül áll! Nem vesztegeti az idejét!

Mi ma már kétszer is voltunk kint, délelőtt barátnőztünk, Bori két órát aludt a babakocsiban, délután meg egy bazi nagy kört mentünk, posta, zöldséges, hentes, patika. Én kifáradtam. Igen, az öltözködés macerás, bár én nem variálom túl, itthon is két réteg ruha van Borin, mikor kimegyünk, erre kap egy overált meg sapit, beledobom a budazsákba, és indulás. Ábit öltöztetni meg gyorsan megy már.
monde
 
 


hahó!

csak rövid leszek, mert egész délután távol voltunk baba-mama csoportban, most meg megjött Soma , és ki fog bukni, ha nem együtt vacsizunk!
Az új videókat/képeket még nem láttam, de nagyon kíváncsi vagyok ám!!
Cynti, Csöpplány: próbáltam azt is, hogy anyatejet keverek a kajájába, de az sem válik be...Ma viszont megevett kb.15 kanál paradicsomos-krumplis.karfiolt; remélem, újra beindul valami. Nagyon rapszodikus ez a csaj, és eg y ilyen rugalmatlan anyával :) , néha nem egyszerû a kombináció :D .
Az éjszakánt egész jól telt, de a 2 szopi fixen nálunk is megvan. níla is uu. alszik kb. mint Szinti (este 8-fél 7-ig), csak közben van egy kis nass. Én nem tudok fekve szoptatni /illetve Níla nem szereti, de ebbôl volt már necces helyzet, hogy alig láttam a fáradságtól/féálomban voltam, és majdnem leejtettem a párnáról. (ülve, párnán szopik) :shock: Nagyon betojtam tôle!!!Azóta éjjel is sólyoméberséggel szoptatok, és tök nehezen alszok vissza.... Olyan is volt már, hogy felsírt Níla, én meg azt álmodtam, hogy átmentem hozzá, köözben meg aludtam tovább...Soma persze felébresztett, hogy sír a Kiskopasz :) : Ami azt illeti, én sem aludtam 4 óránál többet egyhuzamba, de nem sajnáltatom magam, mert ez még belefér nálam.
barba: köszi a bejelölést a Facebook-on :D !

Holnap majd jövök!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


szerintem sem gaz az a fog Petinek! mindenkinek ilyen, nem?

ma borsooot probaltunk délben, mint mindent, ezt is ette szivesen, de csak a szokasos adagot.

Nem tudom, mi van mar megint, lefekudt fél 9kor, az agyban aludt el, nem cicin, nem ringatva, nem sirva és 9kor felsirt és fel kellett vennem, de 2 perc alatt visszaaludt.... pedig délutan jol aludt. én annyit valtoztattam délutan, hogy ulve szoptatok, pedig nem szeretek ulve szoptatni, h ne tudjon elaludni cicin... végleg le akarom errol szoktatni.

Hibernia, az etetoszék alapszukséglet ilyen korban mar, remélem megoldja a helyzetet nalatok is majd

Elisa kezét majd megmérem én is holnap. Neki szerintem nincs nagy keze, de hosszuak az ujjai. lehet zongorista lesz belole :)

Macianyu, éjjel ulve szoptatni, na az kemény. szerencsére Elisa ezt szokta meg, mindig fekve szoptatom, ha itthon vagyunk. Kulonben beszakadna a hatam.
és a baba-mama csoport hogy tetszik Nilanak?
s.orsi
 
 


Monde:igen,Balu is szöszke :) Van amikor barnul neki,aztán tök fehér szőke :D Ez utóbbit imádom :) Kis szőke herceg :) Én se öltöztetem nagyon Balu,a benti két rétegen van még egy pulóver,egy vastag nadrág és egy kabát sapka,és így teszem a bundazsákba és a babakocsiba,plusz a lábzásk.Lehet túlöltöztetem mégis? Olyan soknak tűnik ahogy leírtam :lol:

Maci:ááá,pedig azt hittem hogy ez beválik.Akkor tényleg passz.Én is ülve szoptattam,és volt hogy arra keltem hogy előrebiccent a fejem :shock: Tényleg tök para :? Nem is tudtam hogy vagy facebookon :) Ha nem baj én is bejelöllek :)

Balu aludt 14-től 15:35ig,azóta egy szemet sem és még mindig it virgonckodik az apjával.Mikor fog elaludni? :D Többiek merre vagytok?Zsu?Hogy avgytok?Régen írtál!Csigaby?Szintén.Törpi,Anita,Mucus???TEssék jelentkezni!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Még egy kérdés,ti milyen gyakran mossátok a babák haját?Balu utálja,kifordul a kezemből,nem marad meg a hátán,üvölt :? Így is már heti egyszer mosunk hajat.Régen semmi baja nem volt a háton fekvéssel a vízben,de mióta ülve fürdik,nem hajlandó hátradönteni.
Használjátok még a gyógyszertári fürdetőt,vagy mit használtok?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


ami késik, nem mulik! hogy ne kelljen mindig kérdezni, mennyi idosek a gyerekeim!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Ó Orsi, most már én is kénytelen vagyok... Ezek a vonalzók amúgy már megvannak ezer éve, csak mindig lusta voltam. De akkor most már legyen teljes a kép :D :D :D


monde
 
 


Hú, de beindultatok!

Két és fél órát sétáltunk délután. 3 babakocsis kismama. :) Elmentünk a közeli halastóhoz. Jó volt, de kicsit alul öltöztem. Csalóka volt ez a napsütés. Ja, és banyek, visszafelé Samu előrehajolt a kocsiban, és úgy nézte az aszfaltot. Egyszer csak feltűnt, hogy nagyon mozdulatlan, megemeltem, és totál petyhüdt :) volt! Jesszus, a 8 hónap alatt nem ijedtem meg ennyire!!! Szerencsére ahogy hátradöntöttem, nyöszörgött egy picit, de nekem még nagyon sokáig remegett kezem, lábam. Kis manó, elaludt a monoton látványtól :D Amikor hazaértünk, és felébredt, jól megölelgettem, és elmeséltem neki, hogy megijesztett. :)

Ez a gyufás doboz jó ötlet, Hibernia! Én is fényképeztem, de majd mérek is akkor. Csöpplány, te is küldd a gmailre! Köszi!

Mi kb hetente mosunk hajat, vagyis elvileg szombatonként, de ha beizzad, vagy valami, akkor persze megmosom. A fürdetőkrémet akkor használom, ha Samu nyűgös a masszázshoz, vagy nagyon elcsúsztunk az idővel.
Milyen babakocsit rendeltél?
Fel sem merült bennem, hogy magozni kéne a cukkinit. Kellett volna? Ajajj! Először félbevágtam, aztán azt 4 csíkba, és onnantól már adódik, hogy mekkora lesz egy kocka. Kisebb, mint 1x1 centi.
Nagyon helyes Balu a képeken! A 4. a kedvencem, az valami iszonyat bájos! Na, meg az alvósok.

Monde, karácsony körül kezdett (elvétve) kutyázni, de minden mást az utóbbi két hétben. Szóval tolatás, bármilyen helyváltoztatás,... csak kapkodom a fejem. :)
Rizsgolyóból akár 5 is befér egyszerre Samu szájába. Ez az egyetlen dolog, amit még sosem nyelt félre. :) Eleinte egyáltalán nem érdekelte, aztán nagyon rákapott. Most itt tartunk. :) Borinál egy szem 5 perc? Milyen kis gazdaságos! :D Samu a nyers répát hamarabb letolná. :) (Még persze nem kapott.)

Maci, mindig elfelejtem kérdezni, hogy Bicskén merre laknak a rokonaid? Hallottad, hogy itt járt a lopós néni? :lol: Hát ha egy 85 éves öregasszony becsöngetne, eszembe nem jutna, hogy lopni akar. :shock: Mi pont itt lakunk a kisállomáshoz közel, ahol elkapták. :)
Kiskopasz. :lol: :lol:

Én is ülve szoptatok a franciaágyon. Felhúzom a lábaim, és nekidőlök a párnámnak, amit a háttámlának támasztok. Sokszor alszom közben, de Samu nem tud leesni, mert ott van a térdem, meg a karom. Azért ha már azok is kicsúsznak a helyükről, arra felébrednék. :)

Orsi, nem lett hasfájás a borsótól? Én még nem mertem adni saját főzésűt. Sőt, én sem mernék pl borsófőzeléket enni. Lehet, át kéne már programozni az agyam... :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Á, vidám vonalzók! Éljen! :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Én mindennap megmosom B "haját". Babé-s fürdetőnk van, sampon meg Sebamed.

Én is ülve szoptatok, fotelban.

B is komálja a borsót, nagyon is, semmi baja tőle, Barba, szerintem programozd át magad nyugodtan, én már Bori 5 hós korában savanyú káposztát, fejtett bablevest ettem, lencsét szilveszterkor stb, ilyenkor már nincs baja a babák 90%-ának ezzel.

Megyek aludni.


monde
 
 


Ja Csöpp, még egy tipp a hajmosáshoz. Nem próbálod meg, hogy öntöd a fejére a vizet? Mi úgy is szoktuk, hogy a fürdőtornyos játékából valamelyik nagyobb tálkával öntjük, de párszor már zuhanyoztuk is neki. Nem szeretném, ha félne a víztől, most még olyan természetes ez neki, szeretném, ha így is maradna. (Hol itt az összefüggés? Gondolom, ha most megszokja, hogy az arcába ömlik a víz, akkor később sem fog rettegni tőle.) Szerettem volna úszni is vele, de az ekcéma miatt nem ajánlják. :( Majd nyáron a kertben! :)
Ja, és a pisi dolog. Hónapok óta nem láttam, hogy belepisilt volna Samu a vízbe. Mondjuk a nagy kádban annyira elenyésző az a pár csepp pisi szerintem. Meg mi még nem is hagyjuk magára Samut, vagy a karikában ül, vagy fogni kell, így elkerülhető a beleivás. De valaki gyógyszernek tartja, és mindennap issza a sajátját. :lol: Fúúúj!!!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Lehet, rászánom magam. :) Köszi a biztatást! Pedig hogy kívántam a lencsét szilveszterkor! Majd veszek vörös lencsét, és bevezetem Samunál is. Maci, adsz használati utasítást?
És a borsót csak turmixoljátok, vagy átpréselitek szűrőn, hogy a héja azért ne menjen a babának? Most annyira ég a fejem, hogy így lemaradtam! :oops: Még karfiolt sem főztem neki. Sőt, zöldbab-krumpli bébiételt (4 hónapos kortól!) is most mertem csak venni, és odaadni nem tudom, mikor fogom. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Mindig eszembe jut valami. Petiről a 3. kép annyira vagány! A hintás meg egyszerűen cuki. :) Ja, anyu mondta, hogy napi min. 5 percet hintázzon Peti, és forgassátok, pl úgy, hogy takaróra fektetitek, két végét megfogjátok, és egyszer apa emeli meg, így Pepke hozzád gurul, aztán te emeled meg a takaró végét, így guruljon oda-vissza. Nem tudom, érthető-e így. Meg próbáld meg kifelé fordítva a csípődre ültetni, hátha attól felveszi azt a nyakmegtartós pózt. :) Azt mondta anyu, hogy nagyon ügyes Pepke, azzal biztos nincs baj, hanem talán az idegrendszerét kéne (nem jut eszembe a jó szó rá -megbizgerálni, hogy mondják??!!??). És kérdezte, hogy nem vettél-e olyat észre, hogy valami anyaghoz nagyon utál hozzáérni, pl koszos/nedves/... felülethez. Meg mondta, hogy különböző érdességű, felületű dolgokkal masszírozd, dörzsölgesd, ha hagyja. :)
Nagyon idegesít, hogy nem jut eszembe az a szó!!!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ételek: Én már mindent adtam Szintinek. Sajnos nem volt tejem, így amikor lehetett előbb bevezettem a hozzátáplálást.
Karfiolt is főztem, ízlett neki. A borsót, sokáig főzőm a héja miatt is és áttöröm bot mixerrel majd átszűrőm. ha mást főzők akkor csak botmixerrel áttöröm és darabosan adom már.
Vettem áfonyát is mirelitbe lehet kapni. 4 szemet beletettem tegnap az uzsijába. Simán megette.
Bolognait is adtam neki. Csak úgy ette :D :D :D :D :D :D :D

Hinta: Párom vett szobába hintát, amit az ajtó félfába felfúrtunk és azon szokott hintázni a picur.
Tegnap, mikor lent voltunk a játszótéren hintáztunk.
Meg van egy műanyag motorja, azon szokott ülni itt bent a szobában. de még nem hajtja magát persze. De már a lábait próbálta előre tenni. :D :D :D :D


Csöpplány:
Hetente 1 x mossuk. Fürdetésre és hajmosásra is mi Jhonsont használunk. Kádban fogom és hátrafelé döntöm a fejét, mert én úgy tudom, hogy ha belemegy a szemébe esetleg, akkor inkább félni fog tőle , mármint a víztől.
Ki sem akar mászni sokszor a kádból. Már előre látom, hogy ha megyünk a strandra, akkor szerintem mi leszünk akik kimennek utoljára bezáráskor. :D :D :D :D :D
Van amikor igen, csak 1 x alszik, de van, hogy d.e is még alszik egy keveset. Bár sokat megyünk autóval, abban egyből beájul.
Így összességében meg van a napi 10-13 óra.

Kezről én is küldök a g-mailre fotót.

Mennem kell, mert főzőm a kajáját.
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

néha tudok olvasni, de írni..... :?

Szülinap tök jól sikerült nagyon élvezték a gyerekek, Kristóf is majdnem végig nyomult a nagyokkal! :lol:

Alvás hol jó hol kevésbé, nem tudom mitől függ...
Rengeteget eszik, borsót meg ilyeneket én sem mertem neki még adni, de ma lehet főzök neki, kedvet kaptam!

A felső fog szerintem mindenkinek nagyobb lesz mint az alsó, szerintem petié is tök nprmális!

Elolvastam a régi babanaplóba hogy a nagyok mit mikor csináltak és a nagy fiam 7 hónaposan kezdett csak el kúszni :shock: viszont utána egy hónapon belül szinte mindent csinált!

Nagyon jók a képek és videók, nagyon szépek a fiúk-lányok!
És samu is hogy beindult!

Hajat mosni mi is hetente egyszer szoktunk ha nem keni össze valamivel mondjuk!Mostanában meg elég nehéz fürdetni mert ott is másodpercenként feláll!

Ja és jók a vonalzók!

Nem tudom ti hogy vagytok vele de én úgy érzem a 24 óra nem elég semmire, főleg hogy most jó idő van!!!

kriszta0612
 
 


Sziasztok4

Orsi,Monde:jók a vonalzók!Monde én azt hittem hogy Ábi már idősebb :shock: Honnan vettem? :D

Barba:Ti is már sportbabakocsit használtok?Vagy csak simán előrefelé néz már Samu?Jó lehetett hogy így elaludt :D Bár elhiszem hogy elsőre megijedtél :) Én negyedre hajtott papírzsepin fotóztam :) De elküldöm akkor ,ha az is jó. (nincs itthon gyufásdoboz :D ) Ilyen a babakocsi:http://www.goldnerbaba.hu/502-ketfunkcios-ernyore-csukhato-/1457-baby-design-travel-sport-babakocsi/ Ilyen zöld színűt rendeltünk :) Nekem a vilgoskék tetszett apának meg a tűrkíz,így a zöldnél maradtunk :lol: Az még mind a kettőnknek tetszett :) Nem tudom hogy kell magozni a cukkinit,én mindent magozok szinte :D A padlizsánt is magoztam.Nekem is az az egyik kedvenc képem róla :) Igen,láttam a hiradóban azt a repülős gizit :D Hogy mik vannak? :D Én is adok már régen borsót Balunak és nagyon szereti.Elvileg a héjától meg kell fosztani.Na most vagy főzés után átpasszírozom,de volt hogy "unatkoztam" és még nyersen egyesével kinyomkodtam a héjából (2 adag kajára valót 2 óra alatt héjaztam le :lol: ) Karfiolt is evett már Balu azt is szereti,meg a kelkáposztát is :) Jajj ilyen "hendergőzést" mi is csinálunk Baluval,imádja,olyanokat kacag rajta :D Én a toll takarónkba szoktam így görgetni :D Vagy amikor még nem volt kész a szobája,és egy nagy felfújható matrac volt bent akkor azon gurgattuk le,apa állt a végén,elkapta,és jól megrágta a hasát :lol: Na meg szabadesésezni szoktunk,azt is imádja :) Samunak tényleg jó nagy keze van.Na megpróbálok gyufásdobozt szerezni és azt is lefotózom,és elküldöm egybe a kettőt :)

Hajmosás:hetente egyszer,plusz ha valamit a hajába ken,de van hogy csak popsitörlővel kiszedem a hajából,annyira rühelli a jhajmosást,nem akarom plusz kínozni.Sampont mi a babe koszmó ellenit használjuk még mindig,míg el nem fogy.Aztánmajd váltok,mert ez iszonyat drága,bár sokáig elég,és már teljesen nincs koszmónk bő 3 hónapja.Fürdetőből még mindig a gyógyszertárit használjuk,olcsó és jó.Érdekelne ki milyet használ,és pl van-e értelme lecserélni a gyógyszertárit? Próbáltam úgy hajat mosni neki hogy locsoltam a hajára,de amikor a sampont mosom le akkor valahogy emgijed,pedig próbálom úgy hogy ne menjen a szemébe.Én sem hagyom magára Balut a kádban,de imádja a lefolyót piszkálni,és be akarja kapni és sokszor lemerül hogy megkóstólhassa :shock: De ezt már sokszor eljátszotta és még mindig nem tanulta meg hogy ez nem jó :? Na meg ugye van szivacsjátéka is,és azt csócsálja,gondolom ki is szívja belőle a vizet,ilyenekre gondoltam beleivásnál :)

Szinti:áfonyát már lehet adni nekik?Nem is tudtam.Huuu a olognai nálunk is csúszik neki! :D Amit még megeszik üvegesbe az a brokkoli.Érdekes hogy üvegesbe nagyon válogatós lett.Már nem is szívesen veszek,mert a múltkor legalább 6 félét öntöttem ki a kukába.Szóval már csak abból veszekamit tudom hogy szeret.Nekünk is van hinta,Balu is szereti,van hogy majd bealszik benne :D Ilyenkor bánom,hogy nem csinálnak olyan hintát aminek dönthető a hátámlája,mert akkor simán aludhatna benne ha bekötöm :) Balu is imád fürdeni,néha még sír is mikor kiveszem :D Egyedül a hajmosást utálja.

Hibernia:néztem a Pepke képeket is.Hát az a fej ahogy a fényképezőre vetődik :lol: Na meg ezek a kisingek!Annynnnyira jól állnak neki :) Na arról a huncut mosolyról nem is beszélve :D Zabálnivaló :)

Baluval tegnap megint kóstoltattam a céklát,krumplival kapta,és bevágott belőle 160 gr-ot.És evett volna még de csak ennyit csináltam neki,kapott még hozzá egy kis rizses húst,abból is bevágott még 40-50 grammot.Fura mert eddig amiben cékla volt azt kiköpte.Tényleg érdemes többször próbálkozni :) Végül 22:20kor aludt és ma reggel 8:20ig nem ébredt :) Most reggelizett.Hozzánk jön az alsó szomzéd a kisfiával,összeengedjük a gyerkőcöket :)

Kriszta:örülök hogy jól telt a szülinap! :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Elisa lazas, remélem csak ujabb fog érkezik

Barbazso,
A cukkinit én kimagozom és megpucolom.
A borsot bébiételbol kapta, nagyon finom, 1 :5 aranyban kevertem a fozelékbe, semmi baja nem lett tole. Ma megkapja a masik felét.
Szerintem, ha sajat fozésut akarsz, akkor turmixolni és szitan atpréselni kell. Legalabbis elsore nem adnam a héjat.
Barabzso én sem adtam még se karfiolt, se zoldbabot… de most mar mindenképp bevezetem.

Hajmosas,
Minden nap bevizezem a hajat is, és kb 2-3 naponta mosom samponnal. De én napi szinten csak a kezét mosom szappannal…

Azt, h belepisil-e a vizbe ??? Passz. De ha belepisil sem gond… csak par percet van a vizben és nem iszik belole.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Csopplany,
én helyi markakat hasznalok a furdetokbol, még mindig van akorhazban kapott mintakbol, mustela a neve, nem hiszem, h van otthon, csak gyogyszertarban lehet kapni, de persze recept nélkul

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


húúú mi ma korán keltünk 5.50kor :? előtte 10 után csak 2kor ébredt, 10 percre... most sztem elmegyünk sétálni, bár tök borult az ég, de uncsi itthon... :D

szóval csak gyorsban, köszi a képdicséreteket, hihetetlen képeket tud vágni, ha gépet lát és liheg hozzá... :roll:
barba, stimulál? :lol: köszi a tippeket, a fejtartás a lényeg vagy a kar? :oops: mert ha felemelem a mellkasánál a fejem fölé, akkor mosolyog, tartja magát, de a karja nem tudom, hol van... :oops: elfelejtem megnézni mindig. :D
jajj láttam a videókat, az az evés!!! :lol: kis mohó!

a vonalzók nagyon jók! véégre! :lol: amúgy én is idősebbnek hittem Ábit. :D szegény... :D

no innen folytatom...

hibernia
 
 
 


Hát a borsót én úgy adtam, hogy megfőztem, és szitán (levesszűrőn) átnyomkodtam. Ha először leturmixolja az ember és utána szitázik, akkor megy bele héj is, nem? Szerintem igen. Viszont átnyomkodás után már egyből ehető is.

A cukkinit én sem magoztam, de nem is sokat csináltam, mert Bori nem ette. Asszem ízetlennek találta. A brokkolit is. De azért ezekből is keverek a kajájába, csak úgy, hogy ne az az íz domináljon.

Ja, hát Ábi most 22-én lesz 3 éves, tudjátok, írtam, hogy most megy majd oviba (konkrétan 23-án), és ott ugyebár a bűvös korhatár 3 év.

Hát én ezen a belepisilésen sosem izgattam magam. Bori újabban búvárkodik a vízben, hason van, lemerül, aztán persze prüszköl, de baromira élvezi. Nem vagyok oda a mutatványért, de persze ott vagyok, és igyekszem nem hagyni neki, de úgy vagyok vele, hogy nem olyan nagy baj, ha nem kap agybajt, ha víz éri az arcát. Egy lánynál meg ugye nem is venni észre, ha belepisil a vízbe, a fiúk azért látványos szökőkutat produkálnak. Szerintem nincs ezzel baj.

Csöpplány, én nem merek csak ilyen nagyon jó minőségű fürdetőket használni, azt is csak most egy hónapja kezdtük, eddig gyógyszertárit használtunk. Borinak volt az arcán egy kis ekcémás pötty ugye, az most elmúlt, de Ábinak is kicsit érzékeny bőre van.

Én ma gyerekruhákat pakoltam, basszus 4 (!!!) kartondoboz ruhánk van, siralmas. Ebben persze minden benne van, olyan is, ami majd Borinak jó lesz a fiamtól, de akkor is. Nagyon sok.


monde
 
 


Monde,
a borsonal igazad van! latszik, h nem csinaltam eddig.... :)
GYerekruhaval én Dunat tudnék rekeszteni..... rengeteg ruhat eltettem régen, ha lesz még egy fiam. Haat nem lett. Elisat meg nem akarom fiunak oltoztetni.

Hibernia,
5.50? jo kroan! én kb akkor aludhattam el... Elisa nem tudott aludni 3tol fél5ig, lazas volt, nekem meg tokre kiment az alom a szemembol.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Én is pont most raktam rendet a szekrényében. Több rucija van mint nekem. :D :D :D :D
Olyan jó kis nyári dolgai vannak, alig várom, hogy hordhassa.

Cukkini neki sem ízlett.

A borsót én is megfőzőm, turmixolom és úgy szitálom, de egy csomó héja így is fennmaradt. Sűrű műanyag szitán szitálom. Úgy nem megy bele a héja.

Szerencsére már nagyon szép Szintike puncija. Még nagyon haloványan látszik, de már a héten bizti elmúllik. De még kenegetem neki. :D :D :D :D :D

Csináltam Szinti kezéről én is fotót, mindjárt felteszem a G-mailre.

Kép
cyntia2009
 
 


Borsó: én is megfôzöm elôször, aztán teaszûrôn átnyomom (a csicseriborsót is ugyanígy; a vöröslencsét nem passzírozom). Jó kis pepecs munka. Ma egészen jól (=.kb. fél bébiételes üveg) evett Níla ebédre, paradicsomos-krumplis-karfiolt. Szerencsére a paradicsomot is bírja, bár most DM-es bio süripari szószt kapott-nagyon finom!

Mi gyógyszertári fürdetôt használunk, szerintem tök jó, és olcsó! Még nem tervezem leváltani egy darabig. Samponból Dm-es (sodium laureth sulfat mentes) Babylove smapont, mi is kb. hetente mosunk hajat a Kiskopasznak :D , akinek ugyen még nincs dús hajzuhataga :D . Koszmója sose volt, mert sima mosogatószivaccsak dörgöljük meg a fejét, ezt a férjem találta ki (neki is így mosták), nagyon jól élénkíti a fejbôrét, persze csak finoman :D .Aranyos látvány...
csöpplány: jelölj, csak be nyugodtan :D !

Melyik is a jobbik fajta kölesgolyó, ami olvad?

A gyümiket nem nagyon eszi a Kiskopasz, lehet, hogy a délutáni étkezésre is gabonapépes fôzit adok.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Orsi:remélem tényleg csak egy újabb fogacska van a láthatáron :) Nálunk a pancsi van hogy 20 perc is megvan,imád pancsolni.Ezért kérdezem hogy ha látom hogy belepisil mennyit maradhat benne?Vagy ez egyáltalán nem gáz-e.

Nekünk jó éjszakánk volt.Balu elaludt 22:20kor és reggel 8:20kor kelt.Aztán délelőtt jött a felső szomszéd,jót dumáltunk,gyerkőcök játszottak,aztán elsétáltunk közösen a Müllerbe,vettem tápszert neki,meg tejpépet.Balu aludt a babakocsiban 11:40től 14ig,azóta fent van és húzni akarom az alvását.Aztán átmentünk egy másik anyukához.Ott is voltunk 2 órát.Aztán voltunk anyuméknál,onnan jöttünk haza.Mindjárt viszem pancsolni ,aztán remélem 8kor kidől :D

Monde:jó sok rucitok van akkor :)

Köszönöm szépen a hajmosós samponos fürdetős válaszokat :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Megint csak olvasásig jutok..

Julcsi még mindig szörcsög, úgy sajnálom, hősiesen tűri a sűrű orrszívást, de még nincs igazán formában :( Szerencsére eszik rendesen (már amennyire a napi 3x 50-100 jónak számít), játszik is és egyre több helyen felkapaszkodik állásba és az alvással is haladunk: már "csak" 2-3x eszik éjjel és végre újra vissza tudom altatni szopi nélkül. A legújabb módszer a dúdolás :) Párom segített be, Ő kezdte aztán én is átvettem és így most félálomban letesszük és elalszik. Ha jobban lesz megpróbálok még egy éjszakai szopit kiiktatni és akkor már egész jól alszom :) Egyébként Julcsi 8-fél 9-kor alszik el és az utóbbi napokban fél 7-kor kel, ami elég korai, de így is 10-11 órát alszik. Napközben kb. 2 óra két részletben 11-12 és 15-16 óra között. Ma mondjuk nagyon meglepett: fél 12-kor elaludt, felébredt 12-kor enni, aztán aludt tovább negyed 3-ig :shock: Jól jött ki, mert kaja után én is lefeküdtem, így aludtam egy jót én is :) Persze többet nem aludt már estig.

Fürdetés: én is a gyógyszertári fürdetőt használom amíg csak lehet, nekünk nagyon bevált, ha kiszárad a bőre kicsit valahol, akkor is azt használom, azzal kenem be. A pisilést én sem látom, annyi, hogy fentről lefelé mosdatok, tehát jó eséllyel az arcát még nem pisis vízzel mosom :D, amennyit meg a játékokról lenyal... Egyébként Julcsi is ülve fürdik, de ha hátradöntöm, akkor is jól elvan, fekszik és hagyja a hajmosást is (mi is még a babe-t használjuk), de mindig is jól elvolt a vízben.

Borsót és cukkinit még csak üvegest adtam, de holnap csinálok neki én cukkinit, akkor nem kell kimagozni?

Nagyon édesek a képek és a videók, én is terveztem, hogy küldök, de még nem jutottam el odáig. Julcsinak kis tömzsi ujjai vannak :D

Orsi: remélem Elisa jobban van és valóan "csak" fog van a dologban.

Jók az új vonalzók!

Barba: az a golyóevés! :D Julcsi egyet is alig bír megfogni és lassan elnyammogni. Nekünk egyelőre sikerült ritkítani az éjjeli evést, az első éjszaka után nappal többet evett, így talán átszokik lassan, hogy nappal egyen egyre többet, éjjel egyre kevesebbet. Meglátjuk, hogy haladunk majd...

Hibernia: azok a szemek! :D és Petinek is hogy nő a haja!

Apropó küldök mégis egy képet gyorsan, Apja frizurát csinált a lányának :D

Monde: ruha nálunk is gyűlik, gondolkozom, hogyan kellene túladni rajtuk, lehet megyek vaterázni, van valakinek tapasztalata? Rengeteg ruha van fent, nem tudom, mennyire lehet eladni ott... Láttam, hogy van aki már megkereste az idei tavaszi babásokat, jó lenne egy-két májusi kismamának továbbadni, nekem most nincs a környezetemben kismama.

Csöpplány: jó, hogy így jöttök-mentek, Balu milyen jól bírja az egész napos programot! :)

Jó éjszakát mindenkinek!

Juci

Kép
juci71
 
 


Küldtem néhány képet g-mailre :)

Juci

Kép
juci71
 
 


sziasztok este beszaladtam a központba venni ezt-azt, a fiúk addig sétáltak, jó késő értem haza, időm sem maradt írni. :(
de vettem megint inget meg ünneplős pulóvert :lol: Petinek, tök olcsó volt, nem tudok ilyenkor otthagyni semmit, tavalyi modellek (ha-ha) 2-3 euróért. :roll:

azt sem tudom már mit olvastam... :oops: odafelé a buszon kifogtam két fiatalt beszélgetni, mondta az egyik, hogy a kislánya fél 8-fél7ig alszik mindig. :D pont ilyenek elé kell ülnöm nekem is... :lol:

elisanak jobbulást!! a foga lehet? nem nyűgi?

juci szegény juli mióta beteg már... :( képeket még nem láttam, de pótolom.

barba, a videók hihetetlenek... :) azon filóztam, Samunak milyen jó, a mászós videón pl csomóan vannak körülötte, Peti meg csak az én képem látja mindig szegény... :? ma is hintáztunk, már imádja. :)
ez a furcsa anyagos dolog ez mit jelent? ha utálja őket? amúgy megfog mindent, érdekli, csak pl ha a hajam simizi, akkor undor látszik a fején... :D ez baj? ez mit takar? :D

monde, kiselejtezed a ruhákat? vagy mi a terv? jó lenne tudni, mi lesz a 3. baba? ;)

borsót stb én tuti nem adok még idén... :lol: :lol: na jó, ma vettem karfiolos bébiételt, azt kipróbáljuk majd, de szívesen maradék a sütőtök-cékla párosnál... :roll:

macianyu, nálunk pont a zöldséget nem szereti... a gyümölcsöket nagyon, eddig mindet. a zöldségek közül meg a répa + krumpli továbbra sem jönnek be... szóval tényleg marad a sütőtök meg a cékla... :D

fürdés: na ma próbáltuk ülve fürdetni, nem jött be... :? fél perc után hátravetette magát, jót koppant a feje... :( nagyon rühell ülni, ez gáz?? max fél percig marad ülve, utána elindul...
mi is gyógyszertárit használunk + Johnson's top to toe fürdetőt, heti 2-3x mosunk hajat, ha már koszosnak tűnik...
ja és nálunk sem gyakran pisil már bele, de ha igen, akkor nem cserélünk vizet. igaz, max 10 perc a fürdés.

folyt.

hibernia
 
 
 


basszus írtam csomót még és elszállt... :cry:

jó éjt

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Most próbálok olvasni, reagálni, míg csöndes a ház!

Hibernia: babakocsiban Krisz már 5 hós korától csak előre felé tud nézni (sajnos ilyen vacakunk van, hogy nem lehet állítani), mert a hordozót kinőtte. Így tetszik vagy nem a nagyvilágot kell néznie. Nálunk is tök változó, hogy most nyugisan, csednben-nézelődős vagy ordítós, nyüszőgős-hisztizős a séta. Sokszor megizzadok Krisz jelenetei miatt. De azért tartom magam, hogy naponta 1 óra erejéig lent vagyunk a szabadban. :)
Sajnálom, hogy anyukáddal szórakozik a melóhelye. De nem is értem, ha úgy is nyugdíjba megy, akkor már nem mindegy, hagynák már békébe az embert! :?
Hasmenés tejérzékenységtől is lehet – rájöttél már hogy mitől volt rosszul Peti?
Kantár - na, ne már!!! :shock: :)

Csöpplány: remélem már meggyógyultál már! :wink: Balu milyen sokat tud egyhuzamban aludni! Mindig is csodáltam eme képességét! :) Nagyon ügyes a járogatós videón, mikor csak egy kézzel fogod kicsi kezét és ő teljes erőbedobással menetel előre! Gratula a 4. foghoz. :D
Hajmosás 3-4 naponta és nem zavarja a művelet. A Babe kozmosz ellenit használjuk.

Cintia: gratula a 4 foghoz! :)
Bugyit vennél Szintinek? Nem korai még, ezt a pelusra gondoltad húzni? Jaj, ezekben a babaöltözködésben nagyon bénának érzem magam. Még cipője sincs szegény Krisznek! :roll:
Micsoda vicces vonalzót készítettél!

Juci: jobbulást Nektek! Irigykedem a hosszú alvásokra. :)

Orsi: egyetértek a sétával kapcsolatos mozgással – sokszor a kismamának van szüksége arra, hogy végre kimozduljon, friss levegőt szívjon. Én ilyenkor tudok ellazulni és átgondolni a napot, problémákat helyesen látni. :wink:
Szuper a vonalzók! Úgy örülök, hogy készítettél azt sem tudtam, hogy Elisa mikor született pontosan. :oops:

Macianyu: Nila nagyon szép kislány! Evés elutasítás nem lehet, hogy nincs igénye több kalóriára? Azért utasítja el? Krisz sem eszik sokat 50 g max egy étkezés. Védőnő fejét fogta, hogy milyen keveset adok neki, de mit csinálja, ha becsukja a száját és hisztizik? Nem jó erőltetni. Ja és szoktál csalni a főzelék adásnál? Én teszek bele vagy anyatejet vagy gyümölcspépet és akkor rögtön megeszi Krisz a nem tetsző ételeket. :wink:
Játszótérre már Krisz 4 hónapos korától járunk. Nem bírt megmaradni a babakocsiban, gondoltam ingergazdag környezetbe viszem és bejött. Szereti nézni a szaladgáló, örökké mozgásban lévő gyerekeket és hintázni is szeret. A ezek elunja akkor körbe viszem a játsszon, hogy a játékokat megismerhesse. Hosszú perceket időzünk egy elemnél. :)

Monde: nekünk a pékáruk nem jötték még be! Adtam már kiflit és babáknak gyártottat, de nézi, kóstolgatja aztán eldobja!
Jobbulást Borinak! Nagyon szép kislány. A vonalzók is aranyosak, végre-végre! :D

Barbazso: gratula Samu mászásához ! :D Vége a nyugodtabb napoknak!
Ezek manók olyan hirtelen tudnak elaludni. El hiszem, hogy megijedtél Samu előre dőlésétől. Mivel Kriszt nem látom séta alatt a szembe jövők tekintetéből szoktam olvasni: a sapka félrecsúszott, a gyerek alszik fektessem le!


Krisz már nagyon aktív, állandóan csinálnia kell valamit és hogy bajt ne történjen mindig nyomában vagyok, illetve próbálom lekötni a figyelmét. Együtt játsszunk, ringatós órákat már nagyon elsajátítottam (szegény családom :oops: ) Azt nagyon szereti Krisz, hogy felállítom és megfogom a kezeit és hátulról kéztetem a menésre. Akkor a tegnapi pordukció a fiók kipakolása volt! :) Küldök képeket a gmailra.
Orrszívás még mindig kell és éjjelente többször kelünk. Fogzás folyamatos. Nálunk a felők indultak be nagyon. :roll: Szeretném már én is kialudni magamat és egy újságcikket végig olvasni.

Remélem normálisan tudtam reagálni a témákra, biztosan kimaradt sok minden…..
:roll:

KépKép
charlott
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: