Új privát üzeneted érkezett!

charlott: Igen, vettem már bugyit, de nem a belenkára húzom rá, hanem simán ráhúzom, mint mi felnöttek. Mert valami soor fertőzése volt, most már elmúlt. Így szellőzött neki a kis punija.

Azért csináltam ilyen vonalzót, mert állandóan rosszaságokon töri a fejét. Mindig olyanhoz nyúl, amihez nem kéne pl: telefon, papír, ez utóbbit mindent szét is tép. :D :D :D :D :D :D :D

Juci71: A cukkinit ki kell magozni , biztos ami biztos, ne hogy valami meg akadjon a torkán. :D :D :D :D
cyntia2009
 
 


Meglestem a képeket. Olyan gyonyoruek a babak !!!! Szintinek mekkora haja van!!! Julcsi is valtozatlanul egy csodalatos és Peti, az orok huncut!
Krisz mar fiokot pakol? Akkor nem unatkoztok!

Elisa egész nap lazas volt tegnap, keveset evett, szopni rendesen szopott, ma éjjel 5x kelt, abbol 3x szopott és mar fél8kor felkelt 9 helyett… még most is hoemelkedése van, mas tunet nincs, tehat tovabbra is a fogara gyanakszom. Nem nyugos, de sokkal kevesebbet mosolyog, latszik, h nincs jol teljesen.

Azért az megnyugtat, h minden szoptatott baba "kuszkodik" a szilard kajaval, ugy latom mindenki 100 gr korul eszeget (kivéve Borit, de o ugye nem eszik éjjel).

Elisanak lesz egy-két monokli a fején. Van a hazban 3 lépcsofok, ami a nappalibol a szobak felé vezet, se egyik, se masik oldalon nincs lehetoség, h fix korlatot tegyunk oda, egyelore el lehet barikadozni, de azt egy ido mulva el fogja tolni. Most is odament, én is odamentem, ramnézett és indult volna lépcson lefelé, persze, ha nem fogom meg, bukfenc… Gondolom ez a hely ugy fogja vnzani, mint a magnes, mert raadasul a haz kozepén van. El fog telni par hét/honap mire megtanul rajta hatrafelé lemaszni…

Juci, a cukkinit én is magoznam a helyedben, foleg elsore.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Ju:jajj,ennyire nehezen gyógyul Juli? Én kimagozom,bár így alig marad belőle valami.Nagyon szép kislány Juli,na meg maguk a képek is fantasztikusak!!!!Jó fotós a párod :) Na az a frizura :lol: :lol: Nagyon álat :lol: Hát a kisruhákat én nem tudom eladni.Gondolkodtam hogy itt VEcsésen is szokott néha lenni babás kirakodóvásár,hogy elviszem oda.

Hibernia:hát jó embereket fogtál ki a buszon :lol: Balu meg csak ülni hajlandó.És ezért nehéz a hajmosás is :D

Chalott:már a másik fórumon írtam neked :) Fiókpakolászás nálunk isv an :) Lassan meg kéne tanítani visszapakolni is :lol:

Orsi:remélem tényleg csak fogacska gyötri Elisa-t.Nem tudsz bekukkantani szájába? Még jó hogy nálunk nincs lépcső :? Így is már a lábát emelgeti az ágynál,mintha fel akarna rá mászni :?

Balu aludt fél 9kor,11kor kelt inni,aztán aludt reggel 7:45ig.Aztán voltunk Buirger kingbe reggelizni,aludt útközben fél órát,kapott egy koronát is :) Csináltam róla képet,megpróbálom majd feltölteni :) Na megyek,mert szarban a haza :D :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

 
 

orsi, szegény elisa még mindig. :? lépcső kerítéssel nem próbálkoztok? (vagy mi az, itt stair gate)
az örök huncuton jót röhögtem... :)

cyntia, tök jó, hogy javul a fertőzés! nagyon-nagyon szép babád van, mekkora hajzattal. :D

juci, juli is micsoda szépség! a "szép" képe újságba való...

charlott, szóval krisz is sír időnként a kocsiban, remek. :?
jajj a fiók nálunk is divat most, a dvd-ket hányja ki, az még csak okés, rászólok, de mindig becsípi az ujjait tőből. :roll: nem szeretnék MINDEN fiókra bizgerályt szerelni, van vagy húsz fiók csak a nappaliban, remélem rájön, hogy ne csípje be az ujjait...
olyan fura hogy kinőtték a gyerkőcök a hordozót - hát mekkora volt? :shock: nálunk még így 9,5 kg-san, baromi nagy télikabátban is elfér bőven...
szerintem a foga miatt volt a hasmenés, elmúlt már szerencsére... :roll:
nagyon aranyos Krisz flegma képe, ahogy rendezkedik... :D

hibernia
 
 
 


csöpplány, lemaradtam, kapott koronát. :lol: :lol:

jajj a rámászásról jut eszembe: én úgy laptopozom, hogy a kanapén van az ülőrésznél a laptop, én guggolok / térdelek a kanapé előtt, Peti játszik, mászkál a szobában, de ha látja, hogy írok vagy piszkálom a laptopot, odastartol, feláll a kanapénál és a lábamra fellépeget, hogy elérje és ő is nyomkodja a gépet... a múlt héten már felhúzta a térdét a kanapéra is a magasítójáról (a lábamról) és feljutott... :shock: nagy motiváló neki ez a laptop... :oops:

tegnap vettem egy buborékfújót, hát ne tudjátok meg, hogy nézi... így gyanúsan nyögdécsel, ahogy fújom és tök rémülten bámul... :shock: nem nevet vagy ilyesmi, ki van akadva... :D

áfonyát én már adta amúgy, üvegeset, ízlett... ha én készíteném, még nem adnék, mert apró magvas gyümi, eléggé allergizálhat... :roll:

kriszta hát 3 gyerek mellett írni nem lehet semmi... én tuti nem tudnék...

szopi: én már csak fekve, így is tortúra... :( fekszik és veri a tamtamot rajtam, tök erősen ütöget... :? :? aztán ha megunja, elmegy, éjjel is... akkor sem alszik bele... :( úgy szeretném úgy altatni, hogy fekszünk egymás mellett és simizem. de ez nálunk sosem ment... :cry:

barba, 2,5 óra séta... :shock: jól nyomod!!!
ja és a beszélős videó is annyira aranyos! :)

na lépek, reggelizem...

hibernia
 
 
 


küldtem még pár fotót a gmailre... :oops:

hibernia
 
 
 


Nagyon fáradt vagyok, úgyhogy csak egy gyors helyzetjelentésre jöttem :) . (Az éjszakáink eléggé húzosak, pont mikor lefexem -kb.fél 11- indul az éjjeli menet, és újabban nem is egyszerû visszaaltatni...)

Rólunk: ma voltunk babajelbeszéd-tanfolyamon :) , nagyon tetszik! Tulajdonképpen könyvbôl is megtanulhatnám, de ez is lehetôség, hogy kimozduljunk ill. Níla babák között legyen; és igyexem megragadni minden ilyen alkalmat :) . A szopi jelét már ô is jeleli, legutóbb orrszívózás közben mutogatta hevesen, nagyon édes volt. Ahhoz képest, hogy nem egy nagy szopi-bajnok, de az orrszívásnál még az is jobb :D .
Nagyon megnyugtat engem is, hogy vannak még babák rajtunk kívûl, akik szintén nem nagyokat zabbantanak "szilárdból" :D
Elhatároztam, hogy nem szívatom a gyümölcsökkel Nílát (kívétel:narancs, de azt csak harapdálja ill. levét adom), hanem azt adom neki, amiket szeret; és délutánra is fôzeléket kap 2. szilárd kajaként, amibe eg kis Sinlacot keverek, hogy feldúsítsam. Ma egész jól evett (paradicsomos-karfiolos-krumpli; délután: sütôtök Sinlaccal, anyatejjel), nagyon örülnék, ha beválna ez a rendszer.
Ma délután 2 órát aludt a Kiskopasz :-), de kizárólag úgy, hogy mellette fexem...Egy óra után kisurrantam, persze felébredt, újra visszaaltattam, ott maradtam 20 percet, újra kimentem....Nem vagyok elégedetlen, hogy nem nélkülem ill. "segédeszközök" nélkül alszik, már ez is nagy szó!!

Körkérdés :-):
1. A cukkinit mihez/mivel adjátok???
2. Ti mivel ápoljátok a fogakat? Én eddig még semmivel (védônôm szerint csak egy éves kor után kell :shock: ), de azért 7 fognál már tuti, hogy kellene valamivel...

Betegeknek jobbulást!!!
Holnap remélhetôleg tudok részletesen is reagálni + gmailre menni, de ma teljesen lefoglalt a Kiskopasz :)

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Stimulál!!! Köszi! :D A fejtartás a lényeg, mert ott a tarkónál kell erősödni. Hát a hajundor :D nem tudom, baj-e. És sajna azt sem, miért kérdezte ezt anyu. Majd még faggatom tovább, vagy elküldöm az e-mail címét. :)
Jók a Pepke képek! Az ablak melletti a kedvenc.
Samu mellett sokan vannak. :D Ennek ellenére akkora mimóza, mint egy kislány. Ha valaki hangosabban felnevet, vagy pl Panka sikongat, rögtön görbít, és bőg. Pont a videón nem sírta el magát, de másfél héttel azelőtt ugyanígy kurjantott Eszter neki, és zokogott tőle. Amúgy imádja a down-kórosokat. :D

Juli nagyon cuki! És az a haj...!! :D Nagyon jó, ahogy alszik az öledben.
Reméljük, hamar meggyógyul! És Elisa is!

Maci, kölesgolyóból sokféle van, és a Biopont-osban vannak kemény részek, amik nem olvadnak el. A többit nem tudom.

Charlott, Krisz olyan nagyfiú már! Ahogy pakol, tök ügyi, és olyan helyes kis pofija van. :)
"Szegény családom" :lol: :lol: :lol:

Szinti is olyan szép baba! Lányok közül van még valakinek ekkora hajkoronája? :) Fiúknál egyértelműen Kristóf vezet. :) Köszi a kézképet! Jó hosszú ujjai vannak Szintinek. Samu keze hatalmas, lapát és tömzsi. :)

Kriszta, Samu meg 8 hónaposan kezdett kúszni, aztán 4 nap múlva mászott, rá 3 napra felült (ma). Még Ábelnél is később kezdte. Jóval. :) Boldog szülinapot Ábelnek!

Csöpplány, kérdezted a babakocsit. Szembe van velem fordítva Samu. Amit itthon (terepen) :) használunk, az egy régi, rugózós vázú peg perego, majdnem vízszintig dönthető a sportrésze. És van egy karfa, vagy mi keresztben a gyerek előtt, arra hajolt rá Samu, és nézte az aszfaltot, vagy ahogy a kerék forog, aztán egyszer csak elaludt. Azért ijedtem meg, mert úgy lógott a karja, meg az egész gyerek, amikor felemeltem, hogy felültessem, és nem ébredt fel rá.
A normál babakocsinkhoz is már a sportrészt használjuk, az is szembe téve. Én sokkal jobban érzem magam, ha látom Samut, és ő sem igényli, hogy előre nézzen.

Mennem kell, de még gyorsan leírom, hogy ma egész nap azt gyakorolta Samu, hogy égbe pucsította a fenekét, és csak a két kézfeje és a lábujjai voltak a talajon. Nem tudom, ez mit készít elő, de nagyon gyakorolta. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Zsu, Mayday, többiek?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Hú, de szép új vonalzója van itt mindenkinek!!! :D :D :D
Most már megint tudok netezni talán. Úgy tűnik kezdünk kigyógyulni a bacikból + Grétinek kijött az egyik felső fogacskája, ez is lehetett a baja szegénynek mostanában.
Én olyan rosszul voltam, hogy a doki rengeteg gyógyszert írt fel, állítólag a tüdőmbe le volt tapadva valami... aztán férjem is elkapta...Gréti meg még mindig tiszta takony, de már javul.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Most olvasom, hogy páran betegek :( Mielőbbi jobbulást!!!
Vettünk porszívós orrszívót...hááát azóta üvölt már a sima porszívózásra is. Elég küzdés szegényt lefogni a művelet alatt. Kapott ő is antibiotikumot. A hozzátáplálás nálunk a betegeskedés miatt sem halad. Brokkolit próbáltam, ami új volt, de utálta :oops: A borsót/babot kéne, de azt még nem merem. Cukkinit akarom a hétvégén.
Fogát még én se ápolom, igaz csak 2,5 van még. Bár vettem szilikonos ujjamra húzhatós fogdörzsölőt. Ajánlották, hogy ezzel jó masszírozni az ínyét, ha fáj. A dobozában volt fogkrém is, de azt nem merném még. Plusz vettem neki fogkefét, de még azzal is szerintem csak a szemét szúrná ki :? Védőnő szerint este lefekvés előtt nedves ruha pelussal kéne átdörzsölgetni a fogakat. Néha csinálom, csak nagyon felélénkül rá, és akkor ringathatom, így inkább kihagyom.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Nadi: hol lehet ilyen szilikonos fogkefét venni? Sajnálom az orrszívást, az nálunk is utálotos egy dolog. Ha egyedül vagyok, bepólyálom, és akkor nem tud rugkapálni szegényke.

Voltam fent a gmail-en, hát tényleg csodaszépek a babákok :D ! És mekkora kezeket láttam, azta...! na, majd én is lefotózom a Kiskopasz kezét, bár szerintem neki pici a tenyere. (Az enyém is nagyon pici.) Szuper a videó is Kukó úrról! Peti meg hatalmas, és nagyon úriember feje van, már most :D ! A lányok (Juli, Szinti, Bori, Elisa...remélem, nem hagytam ki senkit) is mind csodaszépek!! És Krisz hogy pakol már!! Balu továbbra is gyönyörû :D .

Ma reggel ismét bepróbálkoztam gyümölccsel (banán+ meggy+ cornfakes, illetve 3 gabonáspehely), ki se nyitja a száját!!!! Szerintetetek mit csináljak, hogy egyen valami gyümit? A narancsgerezdet megcsócsálja+ levét imádja, azt annyi. Most napi 2-szer (ebéd, délután) kapfôzeléket, délelôtt meg gyümivel kínálom. A tejtermékeket még nem mertem bevezetni, de lehet, hogy az lenne az áttörés , ha joghurtot vagy túrót kapna. nem tudom miért, annyira tartok a tejtermékektôl...talán mert ekcémára hajlamos Níla, és még húzni akartam a 10. hónapig.

Nálunk a nagy sláger játékok most az (üres) öblítôs flakon, szappanbuborékfújó, elemlámpa, tésztaszûrô.... Nem vagyok híve a sok felesleges játéknak, inkább ilyen "játékaink "vannak., és tök jól el van vele Níla. Most azonban gondolkodom egy játéktelefonon, mert az én mobilomat imádja!

Charlott: Milyen ízû Babydream tejpépet szoktál adni Krissznek? Én eddig csak gabonakásákat adtam (gyümivel, amit ugye nem eszik meg).

Most a napokban úgy vettem észre, mintha kevesebb lenne tej. Na, nem Níla reklamált (így is kb. 7-szer szopik egy nap), hanem a köv. etetési idônél is van, hogy puha a cickó...(ez fôleg délután van) Lehet, hogy fejnem kéne.

Már 2 órája alszik Níla :shock: , persze 1 órát ott voltam mellette...már kezdek aggódni...meg is nézem, hogy él-e még :shock: (Huuu, de súlyos vagyok.)

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hibernia:nálunk is nyerő a fiók,én csak simán átrendeztem.Az alsó fiókok,amiket könnyedén elér és ki tud pakolni,azokban csak olyan dolgok vannak miket rámolhat,pl konyhai törlőkendők,textilzsebkendők :) Az ujj odacsípére nincs gyógymód,szerintem egy idő után rájön.Legalábbis Balu már rájött.Amikor tolódik be a fiók,akkor kinyújtja az ujjait,és nem markol,így simán bezáródik a fiók.Persze azért jópárszor odazárta,de érdekes módon sosem sírt :shock: Hamar ráfog jönni Pepke hogy kell feljutni a kanapéra magasító nélkül :P Balut nem köti le a buborék :? Koronás képet majd teszek estefelé,akkor teszi apa át a gépre :) Üvegesbe én is adtam már aprómagvast tartalmazót,és tényleg benne voltak a magvak,ózkodtam is miatta,de semmi baja nem lett.Védőnő azt mondta hogy nyugodtan lehet neki adni üvegesbe,de rendeset inkább még ne.Hányszor van még szopi nálatok?Emlékszem az elején is elég kevés tejed volt,és mégis milyen hosszú ideig kibírtátok!!!!!Nagyon ügyes vagy!! :) Nagyon cukkancsok a képek Petiről :) Jól látom hogy rózsaszín pólóba tolja? :D

Maci:csak lazán!! :) Ne stresszeld túl,hátha Níla is elkezd szépen enni :) Én a cukkinit simán krumplival adtam,meg almával (alma nagy favoritja volt),most egy ideje nem adtam már neki.Nekünk van fogkeféje,és minden este pancsinál a kezébe adjuk,ő mg elkezdi rágni :D Aztán persze én gyorsan megsuvikolom kicsit,és aztán rághatja tovább :) Mi már akkor elkezdtük mikor az első fogacska kibújt.Sőt kaptunk tablettát is,amit adni kell neki napi 1 szemet.CSak mi kaptunk ilyen tablettát???? Nekem azt mondták hogy ápolni kell,de fogkrémet elég ha 1 éves kortól adunk neki.

Barba:nekünk pont ilyen biopontos van :? Én mindig félbevágva adom Balunak,és úgy eszi.Gratula a felüléshez!!!Nagyon belelendült Samu :d Hirtelen mindent egyszerre! :) Szerintem fel is fog állni neked akkor nagyon hamar :) Szerintem ez a háromszögezés ,amit Pepke,Gabi,meg Balu is csinált.Bár mi asszem mászás előtt csináltuk :)

Nadi:Gratula a fogacskához!Ez most nem járt hányással?Jobbulást az egész családnak! :( Babot még mi se próbáltuk,csak üvegeset,de nem nagyon ette.A borsó viszont nagyon nyerő.Én pancsi közben adom a fogkefét a kezébe.Előtte én is sokszor maszíroztam ezzel az ujjra húzható bizgentyűvel.

Mi jól vagyunk,bár inkább csak Balu,nekem fáj a torkom,meg tök gyengének érzem magam :? Balu jól aludt,én meg csak forgolódtam :? Voltunk TEscoba is,Balura addig hugom vigyázott,mert nem akartam vinni,nehogy elkapjon valamit.Nagyon sokan betegednek meg itt valami hányós hasmenéses vírussal,na meg ott van az influenza is.Szeretném elkerülni hogy elkapja.Ma főztem is,gombakrémleves,burgonyapüré,és rántott hús a menü.Remélem manó elalszik nemsokára,mert én is ledőlnék pihenni. Ma még csak 45 percet aludt.Többiek merre vagytok?ennyire hétvége van?És Zsuékkal mi lehet?Régen írt.És a többi eltűnedezett?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Még él :D , pont most fordult hasra. csak hát heverôn alszik(kipárnázva), és parázok nehogy leessen...

Babakocsi: Níla felém fordítva utazik benne, felülve ill. félig ülve. Én még nem tzervezem kifelé fordítani, bár lehet, hogy akkor nem ordítana annyit kocsiban :D

Huu, baker, mire bementem (mocorgást jelzett a bébiôr) a szobába, már ült a heverô szélén :shock: , azt hiszem, befellegzett a heverôn altatásnak...pedig így 2 órát is alszik...

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Látom, nagy a pangás...
Csöpplány: mi semmilyen tablettát nem kaptunk a fogára. Ez valami fluortabletta?

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Szép jóreggelt mindenkinek !

Nos, mi vásárolni voltunk szombaton. Vettünk egy karton 10 db-os kristálycukrot. Mindenütt már 300 Ft / kg. Egyedül a Tescóban 240 ft / kg. Azért vettünk ennyit, mert majd befőzünk. Jobban szeretem ha van itthon minden. Ki tudja mi lesz. Nagyon mennek fel az árak.
Finom lisztből is vettünk 8 kg-t bár azt nem lehet sokáig tárolni. Meg olajat képzeljétek az is 500 Ft / üveg vénusz.

Ma húslevest fog enni Szintike. Picit náthásak vagyunk mi is. De ez szerintem csak szimpla megfázás.

Éppen a Hupikék Törpikéket nézi a picur. Szegény Hókuszpók mindig ráfázik.
:D :D :D :D :D :D :D

Április 16-17 én lesz a Hungexpon Babaruha börze. Lehet, hogy ki megyünk.
cyntia2009
 
 


csak gyors nagyon fos napjaink voltak.

a tea, amit írtam: a szegfűszeg helyett szegfűbors kell bele... :oops: remélem (gondolom) nem lett gáz belőle sehol, de ezentúl ezzel csináljátok... :roll: bocsánat.

hibernia
 
 
 


Hibernia: sajnálom a fos napokat!! Nálunk az éjszaka volt überfos, Níla ugyanis tegnap óta MÁSZIK!!!! Mivel éjszak a/alvás közben is állandóan gyakorolja a tudományát, alig aludtunk valamit. Fekvésbôl is fel tud ülni, na...állandóan felült álmába, aztán meg ordított, mert nemértette, hogy hogy a rákba, került ilyen helyzetbe ? :D
Gondolom, egy ilyen hatalmas fejlôdési ugrás nagyon megviseli ôket, olyan lehet, mintha hirtelen ráébrednénk, hogy tudunk repülni :D . Remélem, ma éjjel nyugton marad, már szorongok egy kicsit az éjszakától....

Nektek is ilyen nagyon rossz éjszaka következett a mászás/ felállás után, hogy álmában gyakorlt a baba?

Hol vagytok? Mi ez a nagy pangás?

Gyertek!!!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocsika, kicsit pörgünk. Szerencsére :)
Anno nem írtam, de be voltam sz@rva, mert Gabi miután elkezdett mászni és letettem, hogy na másszál odajött hozzám és csimpaszkodott, nem volt hajlandó semmivel sem foglalkozni csak velem, el kellett szinte bújnom előle. NA most végre elkezdte felfedezni a világot, bár ha elindul mindig megnéz megyek-e én is :D

-elolvastam mindent, de kusza leszek szerintem:

Csaszi: MAx 5 csázsár lehet, de sanszos, hogy 3. után azt mondják nem kéne több. Persze nem mindegy mennyi idő telik el 2 szülés között. Pl ha a két szülés legalább 2 év van, akkor lehet megint természetesen szülni, de ezt dokija is válogatja. Az enyém tuti nem engedi már soha :?

Mi mindenből gyógyszertárit használunk, nekem az a legmegbízhatóbb na meg olcsó is :D HAjmosás? Az meg mi? :lol: Mi a fürdetős vízzel mossuk de csak pihések vagyunk :)

KAja nálunk 2x van és max olyan 80 gr fogy. Nálunk is csak a gyümi nyerő, a zöldség nem annyira. Főzelék az krumpli alma csirke :oops:

Húú mit is akartam??

Ja, Gabi standardben üvölt a babakocsiban születése óta. Én még mindíg cipelem/tem kenguruban, elöl! De a térdeim feladták a küzdelmet. Most elég jól tűri a babakocsit. Nálunk a séta kb 20-30 perc, elmegyünk az utca végééig ami a falu vége is egyben és vissza. Odafele Gabi felém van, visszafelel kifele, mert sajna így süt a nap meg fúj a szél, de bevált :D

Csöpplány köszönöm, hogy megkerestél, jól esett!!

Jobbulást mindenkinek!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja, tök jó, hogy csináltatok vonalzót! Minde, már akartam kérdezni mennyi vana 2 gyerkőc között, de most már tudom :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Nila felul almaban?? hu, az nagyon durva! reméljuk csak atmeneti!!! Gratu a maszashoz! Nalunk ennyire nem zavarta meg a maszas Elisat.

Ma mar talan nem volt lazas, fog sehol... étvagya jo, ma a kedve is jo volt... éjjel mostanaban 3x kel, de abbol egy mar reggel 7 korul és még olyankor is visszaalszik, szoval én van, hogy csak 1x kelek hozza...

Hibernia, mesélj, mizujs, miért vannak fos napok?

Fluortablettat mi nem kaptunk.

Betegeknek jobbulast!

Zsuékkal mi lehet vajon?

Nalunk még annyi uj van, h ma csak villaval tortem ossze a kajat és ette szépen. Kostolt egy pici mangot, mert nagyon finomat sikerult venni... és haromszogezik. ez az uléshez elokészulet, ugye? végre!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


egyszerre irtunk Zsu! akkor Gabi is maszik! orulok, h jol vagytok! mar 80 gr-ig jutottal? az nem is olyan rossz, szerintem! és az éjjelek? haladtok az alvas felé? vagy tivabbra is oranként kel?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


hellobello

hú nem volt sok hsz a hétvégén! hol vagytok? :)

nálunk eddig tartottak a jó napok sajna, megint visszatért a nyűglődés, miután jött a fosi is, asszem újabb fog(ak) vannak kilátásban... :evil: mikorra jön ki átlag mind??? még van 14 db, hát én belehalok... :) szóval megint ott tartottunk ma, hogy ha a földön van, az a baj, mert bármi kis frusztráció éri már sír, ha felveszem, mert beüti magát / dörzsöli a szemét hogy álmos, akkor lemenne és közben sír. :? mondjuk most hétvégén én bírtam jobban, a férjem viszont tök kivolt, hogy nem hiszi már el, hogy egy 9 hós gyereknek mindig valami baja kell, hogy legyen... :( hát igen, P. tényleg elég elégedetlenke, gyakorlatilag az élete 50%-ban eddig semmi sem volt jó neki, ami azért rossz arány... :( no mindegy.

OFF de nem is ezért volt fos a hétvége, hanem mert a kib... szemét ku... szomszédok megint buliztak. péntek este 10kor letettük P.-t, felkelt éjfélkor, fél 1-re visszaringattuk, 1re kb elaludtunk, erre 3/4 4kor arra ébredtünk, hogy ku... hangosan megy vmi gagyi Ace of Base szám felettünk... fél 5ig küszködtünk, aztán felpattantam, hogy ezeket én most megölöm, felszaladtunk pizsiben, berontottunk a lakásba és elkezdtem kiabálni az ott lévőkkel, hogy mit képzelnek még is stb stb jó sok fuck-al díszítve, majd a férjem is beszállt, hogy azonnal kapcsolják ki ezt a zenét, hajnali fél 5 van. köpni-nyelni nem tudtak, szó nélkül kikapcsolták. ilyenkor kicsit sajnálom, hogy külföldön élünk, olyan szívesen cifráztam volna, mit csináljanak a mijükkel, így csak a fuck-ot tudtam minél többször beilleszteni... :roll: iszonyat felhúztam magam. aztán lefeküdtünk, P. 5kor ébredt persze, 6ra tudtuk visszatenni aludni, mikoris aludt fél órát és végképp felébredt, szóval fél 7kor kezdtük a napot, úgy, hogy kb 1-3/4 4ig aludtunk már baromsága miatt...
bocs, hogy így részleteztem, de annnnnnnyira utálom ezt a sok kis pöcs fiatalt, akinek minden rohadt hétvégén bulizni KELL. pontosabban bulizzon, leszarom, de ne a lakásunk felett! :evil: mindegy, állítólag 16-án kiköltöznek... és ugye itt mindenképp kell referencia az előző főbérlőtől ha új helyre mész, remélem lesz egy kis gondjuk, mire valamit kiadnak nekik úgy, hogy az előző helyről kiköltöztették őket... :evil: :evil:

na szóval hogy kidurrogtam magam, mire emlékszem:
gratula a mászásokhoz!!!!

barba, nálunk is mászás előtt volt a háromszögezés... :)

maci, nem akarlak ijesztgetni, nálunk a mászás óta ilyen rosszak az éjjelek, előtte 10-7/8ig aludtunk... :roll: aztán december eleje óta, mióta mászik, azóta megy ez az őrület... :roll:

csöpplány, köszi a szopis dicséretet... :) jól esik... :oops: most éjjel / reggel 6kor szopik csak, akkor mást nem is kap; reggel 9-10 körül gyümi + tápszer; 12-1 körül zöldség + tápszer; 4-5 körül gabona + szopi; 9kor szopi + tápszer. szóval napi 3 szopi. este már csak jelképes mennyiség van, 60-70 mg max.
hogy vagytok amúgy?
a rózsaszín azért az, mert összemostam egy új, piros pólómmal... :oops: :lol:

jaj kaja. ma voltunk ikeában, ott etettem és basszus kis zacsis kaját vittem, befalta és tátogott mint az őrült, hogy még kér... gyorsan odaadtam az emergency tápszert is, 120-at beivott... :shock: tök zabás lett megint, most este 280 ml ment le... :shock:

ha vmi allergizálja, akkor hol lesz foltos??? mert képzeljétek, ma fürcinél láttam, hogy a hátán két piros folt van... :shock: ha kajától lenne, több lenne, nem?? nem csak kettő...

zsu, jó, hogy jöttél! már én is aggódtam... :) hogy vagytok, mesélj bővebben!!!

orsi, gratu az összetört kajához! ügyesek vagytok!!!
nálunk a kuki továbbra is nyerő... :D

ja és monde, köszi életmentő a sírós sétákon... :D (nyerek akár 1-2 csendes percet is... :lol:)

cyntia gratu a bevásárláshoz! mit főztök be?

no megyek, fáááááj a fejem... :( hülye hétvége... :?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

De jól esik a hiányolás, aranyosak vagytok. Most is vasalnom kéne :oops:

Szóval pár dolog ami még eszembe jutott, fogkefe van nálunkis, én a fogorvosommal beszéltem erről. Egyelőre csak a kezébe adjuk fütdinél ismerkednek :)
De ha pl fürdi után már nemlenne szopi adhatnék fogkrémet is. Lehet lassan fogok, had szokja :D

Csöpplány köszi a dícséretet, hogy tudatosan bevezettem a 3 órás kajálásokat, de azért Gabezs is vevő volt rá, én csak követtem az igényeket, na meg azért kicsit bekeményítettem, de azért így ez elég kezelhető most már.

Alvás: egy-két estét leszámítva elég jók, 3x kerlünk kb. Nem neeletem vagy valami, elmúltak az óránkénti kelések, bár minden este felkészülök inkább a szar estére.
Egyelőre az egyedül alvást sem vezetem be, mert most vagyunk a szep szorongásban és nem akarok kárt tenni esetleg ezzel.
Sírni hagyás: nem vagyok a pártján, nagyon nem, de egyszer alkalmaztam, mikor a kezemben elaludt aztán letettem felébredt. De elaltattam, letettem hagytam sírni 1 percet, aztán visszamentem, újra elaltattam, hagytam sírni 2 percet és ez így ment 5 percig, azóta nincs ezzel gond.
Így szeretném majd az egyedül alvást is, de nem most. Még nem érett meg bennem a gondolat, és csak akkor vágok bele ha végigcsinálom.

Hibernia sajnálom ezeket a szomszédokat, de akkor talán a köv hétvége már jó lesz!

Orsi, Elisának is jobbulást. Na lett fog?

Monde, nem csak Te szoptatsz sokat, én napközben 6x szopiztatok, merta szilárd kaja után is kap szopit + az esték

MAcianyu: látom kezd rendeződni a kaja. Sajna nálunkis eltartott ez 2 hétig is :roll: Remélem most már eszik majd Níla.

Küldtem én is képeket g-mailre és megyek majd meglesem a többieket :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Jajj, még pár dolog

Barba, a C-vitaminom LEnkei, aban van 1000 mg-os és jó árben, nagy kiszerelésben is. A rágótabikat uuuutálom!! :)

Hibernia, most mi vagyunk ott ahol Ti pár hete, Gabi mögött kell lennem, mert hátraveti magát, mint egy zsák. Igaz csak térdelésből, de az seépp kellemes :?

Meg kérés: csöpplány, belinkelnéd megint azt a helyet ahol a hintátokat vettétek?

Hibernia Te meg leírnád nekem a teareceptete. Sajna nem mentettem ki ezeket és már nem tudom hol vannak, és nem nagyon van időm visszakeresni :oops:

Ezer köszi!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Oooo, Hibernia, ez tobb, mint bosszanto. Minden hétvégén... szegények!
Peti “az esetek 50%-aban elégedetlen” : nektek tényleg feludulés lesz, ha megtanul beszélni!

Elisa ma éjjel csak 1x kelt este négyed 9 és hn8 kozott. Nem is emlékszem mikor volt ilyen utoljara... szerintem még visszaaludt volna egyébként, a meg tudom ogton szoptatni, de mivel a férjem ma hajnal 4kor elutazott, muszaj volt a tobbieket iskolaba inditani...

Olyan szomoru ido van, esik az eso, szurkeség...

Bedurrant a bolcsességfogam, holnap fogorvos, szerintem most mar ki kell huzni.... ha nem felejtem el, megkérdezem a fogkefe kérdést is Elisanak. Még nincs nekunk, de mar biztos kellene. Fogkrémet egy jo ideig tuti nem fogok még adni. Lemossa a tej.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Ja Macianyunak akartam még, hogy miota Elisa maszik, azota elég gyakran elofordul, h alvas kozben sir vagy nevet, magyarul almodik vmit, biztos nehéz feldolgozni ezt a sok uj dolgot, amit igy fel tud fedezni... Milyen volt az éjszakatok?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


halihó

már fél 12 és még mindig nem alszik a legény, pedig 6kor keltünk, mint mindig. :? :? viszont reggel elkezdett tátátázni, annyira vicces volt, a T az új hang most, folyton ezt nyomja. :lol: szóval orsi, nincs messze a megváltásunk... :D

a fogat sajnálom, kihúzzák??? de ilyenkor kapsz érzéstelenítést? (szopi miatt) jajjjj de gáz... :(
a jó éjszaka viszont gondolom kellemes lehetett... ;)

mi most átrendeztük a szobákat, a hinta bekerül a nappaliból a gyerekszobába, úgyhogy átforgattuk a kiságyat is, É-D-re... 10-6ig aludt, de ki tudja, ezért-e... meglátjuk...

fffffffddxc

hibernia
 
 
 


Neeem, sajna, nekem ilyen éjszakakon mindig van vmi. Elisa negyed4kor ébredt, sokaig szopott, hn4kor tettem vissza az agyba, akkor mar készulodott a férjem, kb 4kor ment el, utana Elisa még felsirt almaban 2x, kb 5kor aludtam el, Alex kohogott almaban 6kor és negyed 8kor fel kellett kelnem...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Írok, bár Gréti kinn alszik a teraszon 2 órája :shock: :shock: :shock: (5 fok van) Nem tudom ez jó-e, de felkelteni tuti nem fogom. Már 5 percenként kimegyek hozzá, de alszik.....
Szerencsére úgy tűnik, hogy meggyógyultunk mindketten, bár még mára van gyógyszerünk, beszedjük mindet :D Főleg én, nem akarok mégegyszer ilyen szarul lenni.

Írjátok többen is, hogy már fogkeféztek, lehet kipróbáljuk, bár ugye fürdés után kap tápit, akkor azután kéne, akkor meg már totál kóma. Nemtudom. Ja és én Dm-ben vettem, egyben volt egy fogkefe, gyerekfogkrém és az a szilikonos ujjra húzható maszírozós micsoda.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


na véééééééégre elaltattam. :? az előbb beledumált, gyorsan elküldtem a hsz-t.

jut eszembe, orsi, nálunk nem felül, feláll álmában néha, tök para... ezért sem tudom aludni tanítani amúgy, mert beteszem a kiságyába álmosan, 10000%, hogy 1 mp-en belül feláll, szóval nem tudom csak úgy simizni. :( vagy ilyenkor mit tesz az aludni tanítás? hogyan?

akkor mégsem volt nyerő az éjjel. :?

zsu, a recept (helyesen):
téli tea 8 hónapos kortól:
- egy nagyobbacska alma vastagon hámozott héja (bio)
- 1 kis darab friss gyömbér
- 2-3 szem szegfűbors (nem szegfűszeg)
- 2-3 fahéjdarabka
forrázd le a hozzávalókat háromnegyed liternyi forrásban levő vízzel, 10 perc elteltével a fahéj kivételével halászd ki a fűszereket, majd hagyd állni egy fél órát. És már lehet is inni. (by muzsa)

részvét a zsákság miatt, vigasztaljon, hogy nálunk 1-2 hét volt kb. igaz, most is van, hogy eldől, ha fáradt, de napi 1x kb.

mi is bevezetjük a 20 perces sétát asszem... :D eddig min. fél órát akartam lenn lenni vele, de úgyis sír, minek. az előbb kb 20 percet voltunk lenn, annyit bírt. az az idegesítő, hogy egyszer belesüt egy kicsit a nap a szemébe, berág és el van rontva a séta... a napernyő nem pálya, mert kicsavarja a szél... :(

maci ne álmodozz, szerintem a játéktelefonnal nem fog játszani. :D a tiéd KELL. van 3 távirányítónk, 1 dvd, 1 tv, 1 a upc; a dvd-set adom neki játszani, ha tv-zem, ne kapcsolja el, hát tuti hogy az nem kell, becserkészi a tv vagy a upc távirányítóját és azt nyomkodja és az esetek 95%-ban ki- átkapcsolja a tv-t.

jut eszembe, hogyan tiltotok? nálunk divat az üveg verése és hiába mondom, hogy nem és viszem el onnan, adok elé mást játszani, azért is visszamegy és újra ütögeti az üveget. ezt kb 5x eljátsza egymás után.

amúgy a puha cici állítólag nem biztos, hogy üres is.

azta, Samu iszonyat beindult!!!! mi mindent csinál!!

láttam a képeket, Gabi cukkancs a kis pihéivel nagyon, Samu meg irtó viccesen ugrál és már miket eszik!!! :shock: le vagyunk maradva... tök jó az a pálya is. :D

no ebédelek, míg alszik, van pár percem... :roll:

hibernia
 
 
 


Orsi, sajnálom a fogadat. Tényleg ilyenkor akkor kapsz érzéstelenítőt? Bár én is kaptam a tömésekkor és akkor még szoptattam, nem lett baj belőle. Egy bölcsességfog kezelést meg nem élnék túl szuri nélkül. De gondolom, ha be van gyulladva, akkor egyből ki se lehet húzni, nem?
Elisa javul éjszakai alvásban, ez tök jó!

Hibernia, köcsög szomik! Viszont nemsokára megszabadultok tőlük :D Reméljük a következő normálisabb lesz, gondolom ennél csak az lehet. Ez a gáz, ha valaki fölött egy ilyen banda lakik..... nálunk is gázos néha, de mióta Gréti megvan mindig szólunk aztán próbálnak szerencsére tekintettel lenni (kisebb-nagyobb sikerrel) :? Pizsiben még nem kellett felmennünk sosem szerencsére. Azért azt megnéztem volna, ahogy felrohantok és anyáztok :shock: :) Mármint a reakciójukat :D

Zsu, gratula Gabinak a mászáshoz!!!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


nadi 2 órája alszik?? :shock: úristen!! :D

nálunk átállt a 40 perces ritmusra, tudjátok, 20 perc éber-, 20 perc mély alvás és aztán kel... van, hogy 2x40 percet alszik az a királyság.

hibernia
 
 
 


ja, nadi, reakció: iszonyat ledöbbentek. :D egy spanyol srácra emlékszem csak, neki magyaráztam, kb 10-en voltak, de körbe sem néztem az idegtől. :lol: :lol:
amúgy a leggázabb, hogy az egyikük a férjem munkahelyén dolgozik!!!! szóval a k*cs*gség cseppet sem végzettség függő, ismételten bebizonyosodott. :(

hibernia
 
 
 


küldtem még kéz-gyufa képet!

hibernia
 
 
 


Nadi,
fogalmam sincs mi lesz a fogammal... kb masfél éve mondta az otthoni dokim, h huzzuk ki most azonnal, de utana 3 hetes nyaralasra mentunk és féltem, h mi lesz. egy bolcsességfog kivétele mar egy mutétnek szamit.. tavaly, pont ilyenkor terhesen is beindult, de magatol helyrejott... viszont most mar ki akarom vetetni, meglatom mit mond holnap, érzéstelenités nélkul kizart... délben mar ugy is fajt, h a masik oldalon ettem... de szerencsére egyelore csak olyan tompa fajdalom, inkabb nyomas..

Hibernia,
felall az agyban... hm.. Elisa is négykzlébra all, hiaba tok almos, sot el is indul. :)
Mi mar eljutottuk oda, h hagyom jatszani, aztan idonként visszamegyek, lefektetem a fejét, kicsit megsimogatom és kijovok, aztan mikor mar nagyon almos, sirni kezd, ha ott allok mellette és esetleg néha megsimogatom, akkor szépen fekszik. az esetek 90 %ban elalszik igy. Matol kezdve ujabb szakasz, amikor igy szépen fekszik, adok neki egy puszit és kijovok. Ilyenkor sirni kezd. Ha nem alszik el rogton, visszamegyek, stb... Most mar minden este és minden délutan ezt csinalom. Az utobbi 3 este egy percet sem sirt (sotétben konnyebben elalszik)...
Ugyanezt kell csinalni akkor is, ha felall vagy felul az agyban. a lényeg az, h rajojjon, hogy o egyedul is képes elaludni. Peti is ra fog jonni!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok
megnéztem a képeket a gmailen és nagyon helyes mindenki! Gabi tényleg tök ari a "pihékkel" :D

Játéktelefon szerintem sem nyerő, még a használaton kívüli rendes telefon sem jó K-nak :roll:

Orsi, nem irigyellek a fog miatt, a bölcsességfog kihúzása azért tényleg elég durva lehet!

Akkor már majdnem minden baba beindult, nehogy unatkozzanak az anyukák 8)

Kristóf is azonnal feláll az ágyban ahogy beteszem, mostanában a kiságy mellé fekszem a földre és úgy csinálok mintha aludnék, közbe meg simizem, így alszik! Emlékszem a nagyoknál is volt ilyen időszak!

Jó hogy újra feltetted Hibernia az almateát, én is mindig meg akartam csinálni de nem volt kedvem megkeresni :oops:

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Orsi: Elisa hogy van??
Bölcsességfogad fáj? Én is küzdök vele, de mindig közbejött valami (lombik, terhesség) így halogatom, de azt tanácsolják a dokik, hogy minél hamarabb érdemes megszabadulni ezektől, mert csak bajt okoznak.
Krisz is nehezen fogad el anyatejen kívül mást, de úgy tudtam növelni az elfogyasztott mennyiséget, hogy a főzelékbe gyümit kevertem, na így mindjárt tetszett a legénynek a koszt!
Lépcső – állandóan figyelni kell rájuk, mert biztos „rosszban” sántikálnak. Krisz a szemeteskukát szereti magára borítani és nevet, mert tudja, hogy tilos.

Csöpplány: fiókpakolás - én már láttam olyan 1 évest, aki kipakolás után nagy élvezettel vissza is pakolta a dolgokat.

Hibernia: akár hiszed, akár nem! Mikor olvastam még pénteken a hsz-det, hogy Peti beszorítja az ujjait a fiókokba, na akkor nagy sírás-rívásra lettem figyelmes. Természetesen Krisz is éppen beszorította a kis ujjait. Párom minden fiókot be akar bébivédővel zárni, de akkor hogyan fogja elsajátítani eme képességét a gyerek?
Hordozót 5 hósan már kinőtte, beszorult sajnos. Így kénytelen voltam e nélkül tologatni a kocsiban. Hát, ez egy 2006-os babakocsi, azóta gondolom már csúcs-szupereket gyártottak.
Petyát izgatja a laptop, elhiszem, minden amivel mi dolgozunk az nekik nagyon érdekes. Én nem is merném Krisz közelébe tenni, mert biztos, hogy ütné-vágná.
Sajnálom, hogy mindig kifogod a bulizós szomszédokat! Bosszantó, de jól megmondtad a magadét! A rendőröket nem lehet csendháborítás miatt kihívni?

Macianyu: jelbeszédet te is tanulod!! (Barbazso is) Biztosan elősegíti a beszédfejlődésést és a kapcsolatod a gyerekkel mélyülni fog ezálltal, mert hamarabb megértitek egymást. Merre fele van ez a tanfolyam?
Fogápolás – én már vettem fogkefét Krisznek és engedi is használni, próbálom nagyobb étkezés után. De az is elég, ha vizes ruhával átdörzsölöd a fogait, ínyét kajálások után.
Tejpépek gyümölcsösek szoktak lenni, amit adok Krisznek. Pl:Hipp, Milupa és Babydream.

Barbazso: köszi a dicsiket, aranyos vagy! Samu talán a felüléshez készült elő! ? Gratula a mozgásfejlődéshez!

Nadina: jobbulást kíánok nektek! Neked is ajánlom, hogy a főzeléket szédíts meg egy kis gyümölcsöcs péppel és mindjárt jobban csúsznak a falatok. Orrszívó-porszívózás nagyon hasznos, hatékony dolog és előbb utóbb megszokja a baba. Krisz is sír, de miután kitisztul az orr vigyorog.

Zsu: jó, hogy jelentkeztél! Gabi is már a felállást gyakorolja? Akkor nálatok is zajlik az élet ezerrel.

Sűrű volt a hétvége, de szeretem a pörgős napokat. Apukáméknál vendégeskedtünk szülinapja végett, de szegényt nem sokat tudtunk ünnepelni, mert Krisz csinálta a maga műsorát. Állandóan figyelni kellett rá, nehogy a kíváncsiságával bajt okozzon.
Tegnap barinőm látogatott meg (a leendő keresztmama) és végre ki tudtam kapcsolódni, nemcsak babas témákról esett szó. Kaptam kis infót a külvilágról is. Persze Krisznek nem tetszett, hogy nem ő középpont, így mindent bevetett, hogy ráfigyeljünk. El van kapatva ez a gyerek!
Voltunk dokinál receptekért és kérdezte, hogy milyen testápolót használ Krisz? Lányok ti kentek babáitok bőrére valamit?

KépKép
charlott
 
 


hali

charlott ez tetszett. milyen testápolót használ? :lol: :lol: már hogy ő használja... :oops:
no de vicc nélkül, mi semmit sem használunk, én már a popsiját sem kenem mert örülök, ha a pelust ki tudom cserélni, nem kenegetem, értékes időt vesztenék.
a fürdetője (gyógyszertári) az krém is, ezt mondta még az otthoni gyerekorvos.

sajna itt a rendőrség nem száll ki, ha zajonganak, megpróbáltuk. :? a házban elvben van biztonsági őr, eddig őt hívtuk, de az elmúlt két hétvégén ki volt kapcsolva. :evil:

a fiókot mi hagyjuk ahogy vagy... :roll: igaz így elég sebes itt-ott az ujja, de levágni szerintem nem fogja őket... :oops: ügyesedjen... :roll:

ez a tátátázás haláli amúgy, fel is vettem, annyira aranyosan nyomja. ja és dél körül aludt 40 percet és most sikerült megint letennem... :? mondjuk ez így oké mert nem sírt, szépen játszottunk. megnéztem 3 született feleségek részt is közben... :oops: nem láttam az első évadot végig és a mostaniban addig nyúlnak vissza és nem értettem, mi van.

tök jó, hogy jól sikerült a hétvége!

otthon mennyi amúgy a gabonapép?? most vettem 120 grammosat 3 euróért... tök drága. de szereti.

és egy etetőszék? még nem vettük, de kb tudom, milyet szeretnék: legyen 5 pontos bizti öv rajta (különben folyton a tálcát nyalja), legyen a lába között vmi tartóka (különben kicsúszik alul) és lehessen összecsukni meg levenni a tálcát, hogy asztalhoz tolhassuk. ennyi. baromi drágák sajna, várom, hátha vki használtan árul. :roll: :roll:

hibernia
 
 
 


HAli!

Charlott, gyógyszertári testápolónk van, dokinénink írta fel

Hibernia nekünk kb olyan etetőszékünk van, amilyet akartok, íme:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=32


Nem épp a legolcsóbb sajna


Megyek altatni

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Charlott,
Elisa most délutanra ujra megbetgedett. Tok sokat aludt és igy is almos volt. Este elkezdett kohogni is... most almaban is kohogott. hoemelkedése is volt. félek az éjszakatol, nekem meg egyre jobban faj a fogam....

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi, sajnálom a fogad na meg Elisát is. Jöhetne már a tavasz és húzhatn a afrancba ez a betegeskedés. Remélem hamar túl lesztek ezeken.

Hibernia, köszi a teás receptet!!

Nadi, tök jó, hogy meggyógyltatok, maradjon is így ;)

Látom Gabi pihéi nagy sikert arattak ahajas babák anyukái között :lol:

Gabi ma 2 lábra állt, cserébe, hogy du nem aludt. Persze már fél 9 óta alszik, szóval félek korán kezdjük holnap a napot :roll:

Csöpplány, mizu?? Remélem jobban vagy!!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

CSak gyorsan,mert hulla vagyok.

Hibernia:ezek a szomszédok :? De megnéztelek volna :D :lol:

Orsi:Gyógyulást Elisának,neke dmeg a fogadhoz :?

Zsu:gratula a felálláshoz!!! :) Ezt a hintát a Brendonba vettük.Ilyen:http://www.ababa.hu/atalakithato_gyermekhinta
Brendonba csak 5990 ft volt.
Na emg gratula a viszonylag jó alváshoz,meg az elfogyasztott kaja mennyiséghez! :)

Nadi:örülök hogy meggyógyultatok!Szerintem semmi baja nem lesz Grétinmek ha a friss levegőn alszik,főleg ha jól fel van öltöztetve.

Hirtelen ennyi ugrott be,bocsika :? Nekünk még mindig jól telnek az éjszakák.Minden változatlan :) Bár mostanában napi 1szer hajlandó aludni másfél 2 órát.Ma pl délben aludt és 3/4 2kor kelt,azóta fent van.Most próbálja az apja ágyba tukmálni.És ezennel megdőlt a nemallvási rekord :D Ha jól számolom 8 és fél órája van fent.Hihetetlen mennyit bír.
Apával meg ma voltunk valentin napozni :) Balura a mama vigyázott,mi meg elmentünk mozizni egyet. :) A csak szexre kellesz-t néztük meg.Nem volt nagy durranás,de azért jó volt kicsit romantikázni kettesbe :)
Ne haragudjatok de csak ennyire emlékeztem,jó éjt mindenkinek! :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jaj még annyit hogy igen,jobban vagyok már :) Vedeltem a teát,meg próbáltam minél többet pihenni :) Most már szinte teljesen meggyógyultam,bár az orrom még kicsit folyik :)
Na tényleg jó éjt :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali

csöpplány, front volt ma akkor: reggeltől eddig Peti 2x40 percet aludt. :shock: de ami csoda: nem volt nyűgös emiatt!!!! tök örültem. legyen fenn, oké, de ne sírjon, így ki lehet bírni. :roll:
de jó, hogy voltatok moziban irigyellek. ;)

ja, ma evett marhát először... :) 120 mg "cottage pie"-t nyomott + 120 ml tápszert utána...

orsi, fogad, áááááá én terhességem előtt csináltattam meg minden fogam, nagy menet volt, a tömést már fél lábon kibírom, de a húúúúúúzás... brrrrr... egy fogamat húzták ki tavaly, nagyon szar volt... :( sajnállak...
elisanak is jobbulást!

zsu, ez jó kis szék! sajna ezek itt kivételesen drágábbak, mint otthon... :( a "gagyibbak" 50-60 eurótól indulnak, a jobbak meg 100 körül vannak. :? ááááá

az jutott eszembe, hogy ti miket adtok játszani? mi a sláger? összeírtam, nálunk mik, kíváncsi vagyok, másnál hogy van... pl csomipapír, stb. ;)

jó éjt

hibernia
 
 
 


Hibernia: Nálunk az ásványvizes flakon. Imádja a hajamat húzni. papírok, de ezt mindig kiveszem a kezéből, mert a szájába veszi. Madzag.
Befőzés: Majd a telken lesz málna, megy, eper, barack. ezeket főzzük be és lekvárt is csinálunk belőlle.

S. orsi: Sajnálom, a fogad. Az a legrosszabb szerintem ,ha valakinek fáj a foga. Csinálj Elisának egy kis húslevest.
Szinti is egy picit náthás lett és most hétvégén azt csináltam neki.

Zsu84: Gratu a felálláshoz. :D :D :D :D :D :D

Most mennem kell, bocsi ha valakit kihagytam.
Később bepótolom. Kép
cyntia2009
 
 


Jó reggelt!

Mi jól aludtunk.Ugye fél 11kor bírtuk leküzdeni,és ma reggel 8ig aludt.Most reggelizett.Olvastam hogy tegnap elírtam a fáradtságtól egy dolgot :?
Zsu:nem a Brendonba vettük hanem a KIKA-ba a hintát.Viszont az árat jól írtam :D

Hibernia : Még mindig küzdés a pelenkázás? Nálunk is van ellenkezés néha,de akkor lefogom,megvárom míg megnyugszik,aztán folytatom.Mindez a pelenkázóasztalon történik szigorúan.Az esetek 95 %-ban szépen hagyja a pelenkázást.
Etetőszék:nekem ilyen van:http://balamberbababolt.unas.hu/spd/0305010/Fa_kombi_etetoszek
Sok mindenben nem olyan mit szeretnél,nincs benne öv(de van ugyanilyen típusból olyan is:http://balamberbababolt.unas.hu/spd/GI_JD008/Giraffe_etetoszek_JD008)
A mi etetőszékünk 6000 ft volt,leértékelve,mert az ülőrész huzatja el volt szakadva,amit anyukám megvarrt :)
Én és Balu is nagyon szereti.Amikor nem a konyhában etetek akkor viszem magammal a kisszék részt,és a földre teszem és úgy eszik :) Tök praktikus,és később is jó kis játszóasztalt lehet belőle csinálni,amin lehet gyurmázni :) És később le lehet csavarozni a fa tálcáját,és akkor teljesen az asztalhoz lehet ültetni :)
Játékok:most a függöny a nyerő,meg az ablakon kibámulás.Játékokból úgy igazán semmi nem érdekli,nincs kedvence.Flakon,papír,újság,az nyerő de azt elveszem mert megemészti :D Kiskanál!Na azt imádja.Meg van neki egy műanyag bögréje :) Azt is szereti.Ilyenekkel szeret játszani mostanság.

Ja és Zsu,megnéztem a a képeket,nagyon édes Gabi,és tényleg nagyonn helyes a pihécskéje :lol: Ilyen nagy markolóval nyomatja már? :lol: Nem aprózza el :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali

nálunk megint 10-6ig aludt úgy tűnik, most erre áll rá (remélem...) a nappali 1,5 órával együtt így is csak 9,5 órát aludt 24 alatt... :shock: eh, nem értem, honnan szedi az energiát.

csöpplány, egy hete kb van, hogy percekig is megmarad háton újra. :shock: eddig ugye mióta hasra tudott fordulni, letettem és máris pörgött, de most már naponta többször csak úgy fekszik a hátán pár percet, úgyhogy próbálom ilyenkor elkapni és ekkor cserélek pelust a pelenkázón, ha kaki van, ha csak pisi, akkor a kiságyban. :oops: aztán így is van, hogy megunja félúton, akkor megy a harc, de már nem minden peluscserénél küzdünk, csak az 50%-ban... :D ha én lefogom, bedühödik és annál inkább fordulna, nem nyugszik le abszolút, ekkor a számba veszek vmi izgit és piszkálom vele, hátha ez eltereli a figyelmét. :D hát így élünk. :D

ez az átalakítós etetőszék tök jó! nekem is ilyen volt kicsi koromban, imádtam mászkálni alatta még több évesen is. ;)

a függöny nagy divat ja, meg a kikukucskálás... :D én sima poharat meg bögrét is adok, nem tudja eltörni szerintem.

cyntia, madzag, tök jó. :lol: és nálunk is megy a hajhúzás, tök erősen, úgy idegesít... :oops: és közben undorkodó fejet is vág. :D

orsi, fogorvosnál mi volt?

monde, barba, charlott mizu? meg a régebben eltűntek? csigaby? moncsi?

hibernia
 
 
 



hibernia
 
 
 


Ennyit a jobb éjszakákról :?
Ez van.. szerintem fejlődési ugrásunk van, mert 2 lábon állunk, de nem állunk :D
Szóval én ülök törökülésben, odajön, megtámaszkodik a térdemen és két lábra áll, azonban a felsőteste lefelé van még. Na meg mindezt parkettán, szóval csúszik 8 felé szegén ygyerek, de ügyes és kezdetnek nem rossz :D

Ja a 80 gr elég jó a nullához képest, nem is panaszkodom, sőt!!
Bár az ebéd necces. Nem csúsznak a zöldségek..Ez van, pasi :lol:

Csöpplány, köszi a linket!!

Etetőszék: most kijött a haucknak is egy hasonló mint a stokke csak fele annyi. Nagyon bejön, de mégsem cserélünk, mert ami van abban még az atuti, hogy dönthető. Mi elég sokat megyünk étteremben, családi bulikra esküvőre stb, és tök jó, hogy ha elalszik hátradöntjük és alszik benne. Szóval visszük mindenhova :oops:

Mennem kell, hív a főnök :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: