Új privát üzeneted érkezett!

Köszi aranyosak vagytok talán majd a jövő hónapban!
Igen rendesen megjött!Sajnos!! :( :( :(

Nagyon szurkolok mind a kettőtöknek,hogy minél előbb sikerüljön és együtt babázhassunk!! :) :) :)
Vendég
 


Csajok!
Ti mivel hőztök? Digitálissal vagy higyanyossal?
Azért kérdem, mert én már nem tudok eligazodni a hőmérőimen. A digi 36,2-t mutat a higyanyos meg 36-9 és 37,1 közötti értékeket. Hogy állapítsa így meg az ember, hogy volt e pé-je vagy se...

Most párom vesz egy másik higanyost, mert lehet hogy csak rosszul van belőve ... :roll: De azért reménykedek, hogy ez mér jól és nem a digi, mert akkor az legalább azt jelentené, hogy volt pé-m...
szilbee
 
 


Nekem ez a hőmérőzés soha nem ment.!!
Vendég
 

 
 

Gabi!
Szerintem nekem sem! :oops: :lol:
Ezt a hót még végigcsinálom (bár valszeg semmi értelme), ... csak mert nem szeretek félbehagyni dolgokat, de utána hagyom a fenébe...
szilbee
 
 


Én Levinél talán 2* csináltam aztán hagytam a fenébe az egészet!
Összejön a hőzés nélkül is ha akar!
Vendég
 


Ági!
Holnap derül ki ugye, hogy sikerült ez a hónapotok?!?!?!
szilbee
 
 


Szilvi
Szerdán derül ki.

Amúgy a hőmérővel kapcsolatban az a lényeg hogy egyet használj, még ki se kelj az ágyból és mérd meg és ennek az alakulása alapján lehet valamire is következtetni.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!
Akkor megy a drukk, hogy ne legyen piri még vagy 20 hónapig! :) Most, hogy érzed? Összejött vagy nem?

Én is így hőzök, csak le kellett ellenőriznem a digi-t, mert Levente a földhöz vágta és azóta kerreg! De kiderült, hogy a higanyosnak volt rossz a skálázása (amivel próbáltam lecsekkolni, hogy nem ment e tönkre a másik) és a digi, még ha kerreg is, jól műxik!
szilbee
 
 


sziasztok!
ági mi is drukkolunk és neked is Szilvi! Hajrá

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Szilvi

Nem tudom, jobban afelé hajlok, hogy nem, mert nincs meg az az egy tipikus tünet, ami Dominál megvolt.
Már beszereztem a következő ciklushoz a gyógyszerek egy részét.

Köszönöm nektek a drukkokat. Higyjétek el én is ugyanennyire drukkolok a próbálkozóknak.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Elkezdtem barnázni :( Ez van. :(

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!
:( Kép
Akkor most mi aköv lépés? Ugyanaz, mint ebben a hónapban?
szilbee
 
 


Szilvi
Most várom, hogy normálisan megjöjjön, majd vissza a dokihoz. Következő ciklusban önhatalmúlag megemelem a gyógyszer adagomat. Meg merem tenni, mert folyamatosan néznek Uh-val, meg egyébként is a 2 szemtől egyetlenegy nem túl nagy tüszőm lett. Hátha a megemelt adagtól egy kicsit jobb lesz az arány.
Közben már felveszem a kapcsolatot a másik dokival, akihez a mostani kórház (hova járok) bezárása miatt lesz szükség.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Na voltam tegnap dokinál. Ő is azt az adag gyógyszert írta fel, amit én be akartam szedni, úgyhogy ennek nagyon örültem.
Megerősített ő is abban, hogy a Schöpfi magánkórház lesz és egy inszemináció vagyonokba fog kerülni, így mondta kiadja az összes leletemet és nézelődjek másfele.
Azért annak örülök, hogy megata számomra az utolsó lökést is az orvos váltáshoz és hogy elég korrekt és mindenféle papírt kiad.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Lányok, teszteltem két pozitívat!! :lol: :shock: Van gyomorégés, hányinger, cicifeszülés, meg ami még vele jár... :)
szilbee
 
 


Ági!Nagyon sajnálom! :( :( :(

szilbee!Gratulálok és irigy is vagyok,de örülök,hogy sikerült!
Vendég
 


Szilvi!
Ez aztán a nem semmi. Első próbálkozós hónapban pozitívat tesztelni. :) Gratulálok!

Gabi
Te már nézelődsz állás után, van valami konkrét?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szilvi!
gratula nagyon ügyik vagytok. Többiek nektek meg meg ám folyamatosan a drukk.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Köszönjük! :)
Én magam sem értem hogy mi volt az a plussz dolog, amitől most ilyen gyorsan összejött. Persze igazán majd akkor fogom tudni elhinni, ha a doki is megerősíti a terheséget.
Drukkolok továbbra is nektek!! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++ :)
szilbee
 
 


Ági!Hát annyi van eddig ha nem esek teherbe szeptemberig akkor megy a Husi bölibe és novemberben nyílik az Interspár akkor áthelyeztetem magam oda,mert bölcsileg is és lakhely szerint is jóval közelebb lesz mint a másik spár!
De remélem sikerül teherbe esnem!
Vendég
 


Szilbee,hogy vagy?Most ha lejár a GYED-ed táppénzre mész?Vagy hogyan lesz most?Maradsz GYES-en?
Vendég
 


Gabi!
Köszi! Jól vagyok! :)
Pénteken megyünk UH-ra, hogy a doki is megerősítse a terhességet. Egyenlőre cicifeszülés, gyomorégés és állandó alhatnékom van.
Maradok gyes-en és úgy megyek majd gyed-re. No nem azért, mert különösebben beszámítana a gyed-be a táppénz.... a valódi okot azonban nem szertném közkincsé tenni... :oops:
szilbee
 
 


szilbee!Persze ha nem akarod ne írd le!Olyan jó neked/nektek irigykedem,de örülök!Majd mond mi volt a dokinál!!
Vendég
 


Sziasztok
Én is orvosnál voltam és szuperül működnek most a dolgok bennem. :)
22 mm-s tüszőm van. Amikor Domival terhes lettem 20 volt és azelőtt és azután néha súrolta a 18-t, de ennyi.
Azt tudni kell, hogy 18 felett van benne petesejt.

Szóval most a fellegekben járok.
Remélem sikerül!!!!!!! :lol:

Szilvi orvos után jelentkezz mi volt.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!
Ez szuper hír!! Akkor most tutira összejön! :D 8)

Más!

Lányok! :D
UH megvolt!
10 mm-es petezsák van. 5+1 hetes!
szilbee
 
 


Szilvi :)
Vártalak már. :) Gratulálok! :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Kinél szülsz?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szilvi!Akkor már hivatalosan is gratulálok!!! :D :D :D :D

Ági!Hajrá mindent bele most sikerülnie kell!! :) :) :)
Vendég
 


Mosonyi Attilánál. Nagy valószinűséggel ismét császárral, mivel márt volt két nagy hasi műtétem.
szilbee
 
 


Épp most írta a Domicsenge,hogy a birolil terhes!!
Ági te emlékszel rá ugye?
Vendég
 


szaisztok!
szilbbe nagy gratula majdha közkincsé teszed és lesz kép a kis pocaklakóról oszd meg velünk.
Ági nagyon drukkolunk neked is. Gabi neked is.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Kicsit rég jelentkeztem, mostanában mindenféle összejött. Betegség, műtöttek a bölcsességfogammal, meg hasonló jó dolgok :cry:
Szilbbe én is gratulálok, azért közben olvasgattam, nem semmi, hogy egyből sikerült. :wink:
Lassan én is becsatlakozom a kistesó-projectesek közé, végre megjött a menstruáicóm, most Dórit szoktatom le a sűrű szopizásról. (Orsi, erről a tervről család még nem tud, szóval ne mond Eszteréknek légyszi)
Szerintettek naoi kétszeri szopi még belefér terheség mellett? Elég nehéz lenne Dórit teljesen elválasztani.
Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Dóri múlt héten a játszótéren:
Kép

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafír!Szia épp ma gondoltam rád,hogy mi lehet veletek,hogy itt volt Eszti!Örülök,hogy jöttél és,hogy jól vagytok nagyon tündéri Dóri!
Miért ilyen nagy titok,hogy le akarod szoktatni a sűrű szopiról?
Az egyik ismerősöm terhesen is szoptatott végig!
Vendég
 


Köszönjük szépen a gratulációkat! :)

Zafír!
Asszem, hogy az első időszakban még lehet terhesség mellett szoptatni. Egyik ismim legalábbig így csinálta.
szilbee
 
 


Zafír :)
Szia te elveszett lélek! Na de olyan sokan elvesztek már.
Mekkorát nőtt ez a leányzó. Nagyon édes!

Gabi :)
Igen emlékszem rá. Kár, hogy már ő is olyan ritkán néz be ide.

Ma felhívtam az új dokit, mivel ugy a Schöpfi magán kórház lesz.....
Elsőre nagyon korrektnak tűnt és azt mondta megcsinálja az inszemet (ha ez a hónap nem sikerülne, de én most nagyon bízom benne) Talán ez az én hónapom volt. :wink:

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!
Lenne egy szép karácsonyi ajándékotok!!! ;) :D De jó lenne!!! Pontosabban de jó LESZ!!!! Ciklusban hol tartasz?
szilbee
 
 


Szilvi :)
Igen :) Lenne. :)
19. napon tartok.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!A régiek nagyon eltűntek pedig anno nagyon pörgős topik voltunk!
Nagyon drukkolok nektek!

Nekem sajna tegnap megint megjött! :( :(

Szilvi!Hogy vagy? :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Én is eltűntem....sokminden volt......

A fő hír: Nálunk is érkezik novemberben a kistestvér. :)
Most még nagyon pici, kb. mint Szilvinél. :) Örülem is, meg kicist félek is. Nekünk is olyan csodaszerűen jött össze, de most már nagyon örülök.

Drukkolok mindenkinek, h. sikerüljön a bébi!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Lili!
Gratulálok! Kép
Egy nap csupán az eltérés! :lol:
Én is be vagyok ám tojva, de ezek csak a hormonok!
UH-n voltál már? Mekkora?

Gabi!
Hát ez nem igaz! :cry: Kép
Ne aggódj, hamarosan netek is összejön! :) Kép



(Hányingeresen vagyok! De legalább tudom, hogy bent van és ez nagyon jó érzés!)
szilbee
 
 


Ildi!
Gratulálok!!!!

Ildi, Szilvi irigy vagyok egy kicsit, de nagyon örülök ám nektek.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Lili!Őszintén gratulálok,de úgy mint Ági én is irigykedem kicsit! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!
Ha esetleg valamelyikőtőket érdekelné!



Tesómmal beszéltem ,és ő mondta, hogy gyed-gyes-táppénzzel kapcsolatos kérdésetek van.



Itt is beszéltünk róla, és arra jutottunk, hogy jobb, hogyha munkaviszony mellett nem igényli a feleséged a gyest, mert – igaz, hogy havonta 25 ezerrel jobban jár -, de új jogviszonynak számít, és, ha újra táppénzre megy, csak azt fogják a táppénzalapnál figyelembe venni, amit a gyes mellett kapott. Ha ez nincs meg 180 nap (tesóm azt mondta, hogy hamarabb akar újra táppénzre menni) akkor csak a minimálbér alapján kapná a táppénzt, sőt , ha újabb baba születik, akkor a gyást és a gyed-et is. Ez nagyon kevés lenne , a minimálbér 60%-a. Azért csak 60, mert a folyamatossága is megszakad a gyessel, és nem lenne meg a 2 év, ami viszont a 70%-hoz kéne.



Tök bonyolult így, de most leírom a másik variációt is:



Ha visszamegy dolgozni a 2 év után (amikor lejár az első baba utáni gyed), nem kéri a gyest, és hamarabb lemegy táppénzre, mint 180 nap, akkor a táppénz alapja ugyanannyi lesz, mint a gyás alapja volt (amit a gyerek ½ éves koráig kapott), és, ha 70% volt (ha volt előtte folyamatos 2 év munkaviszonya), akkor 70% lesz. Aztán a 2. gyerek születése után a tgyás, és a gyed összege is hasonló lenne, mert az alap marad a folyamatos jogviszony miatt.



Ha esetleg nem menne el táppénzre, csak 180 nap munkaviszony után, akkor is jól jár, mert a munkaviszony jövedelme alapján kapna táppénzt, tgyást, gyedet (ez lehet, hogy magasabb lenne, mint az előző), és a % maradna 70( ha volt 2 éve). Így is folyamatos lenne a jogviszonya.



Szerintem tehát a munkaviszony melletti gyest ki kéne hagyni, ha akartok még egy babát hamarosan, mert hosszú távon nagyot lehet bukni vele. Ha minimálbér alapján kapna táppénzt, az havi 65500x60%=39.300 Ft lenne.Ennyi lenne a gyás, meg a gyed is 2 évig, ha marad a 2. gyerekkel is otthon. Én nem javasolnám ezt a variációt.
Vendég
 


Kismamák és leendő kismamák,hogy vagytok?
Vendég
 


Igen! Szakbarbár is azt mondta, hogy ez csak akkor jó, ha nem minimálon vagy. Majdnem a legmagasabbat kapom. Nálam szerencsére nem ez a helyzet, ezért játszuk meg, hogy nem megyek vissza dologozni, meg táppénzre.
szilbee
 
 


Ági!
23. napon vagy? Akkor már csak 1 hét hogy megtudd! :)
Most hogy érzed?
Én most megéreztem ezt a terhességet... nem'tom hogy... :roll: :)
szilbee
 
 


Szilvi :)
Legkorábban 9.-én tesztelek.
Úgy éreztem sikerült, de ma reggel nagyon begörcsöltem és így már nem igazán bízom benne. :(

Viszont továbbra is úgy élek, mintha az lennék, mert ki tudja. Az az igazság, hogy én annyiszor láttam már negatív tesztet, hogyha végre lesz egy pozitív addig biztosan nem fogom elhinni, ameddig az orvos meg nem erősít.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!
Én menszis fájás vagy a petefészked szurkál? Korai lenne még, hogy megjöjjön, nem?
Én is csak akkor hittem a tesztnek, amikor a doki is megerősítette azt. Így a helyes! A teszt tévedhet is.
szilbee
 
 


"És"-t akartam volna írni az "ÉN" helyett ... :oops:
szilbee
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: