Új privát üzeneted érkezett!

Bocsánat, hogy pár napig nem jöttem, de mindig volt valami :oops:

Benta: :( nagy ölelés Neked!

Petrának bejött a cékla, már 3x is kapott. Ma kipróbáljuk mi is a paradicsomos krumplit, kíváncsi leszek...
Kép

Tényleg jó randa egy idő van, azt mondják, ma egész nap esni fog. Szerencsére mára nincs betervezve semmi, illetve ha minden igaz hozzánk jönnek (a masszázsról Peti és az Anyukája).

Minden szomorkodónak sok erőt és okot a vidámságra!

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Puszedli, ment a privi!

KépKép
süni76
 
 


2 óra alatt végeztünk a gyerekorvosnál. Borcsát előbb hazaküldtem apóssal (szegényt be kellett rendelnem), mert leküldtek még a rendelőbe is, hogy várjam meg a beutalókat. Na a betegek közöütt csak nem fogom szegényt tartani, még én is arrébb mentem! :evil:
És a fél éves adatok: 5940 g (úgy látszik, a 6 kiló elérhetetlen távolság, de most megdícsért a dokinéni súlyügyileg is), 65 cm.

Annyira jó egy fél éves anyukájának lenni!!!

Tabati: ez nagyon gáz!!!! Tényleg zárható szekrények kellenek!

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Benta, a nyűgösség abban nyilvánul meg, hogy délután szinte nincs el egy percet sem egyedül, és mindenért sír...mindezt olyan kínkeservesen, hogy potyognak a krokodil könnyei. A sírás oka lehet, ha pl. öltöztetem, felemelem, leteszem, megfordítom, vagy egészen egyszerűen úgy dönt...
Tegnap este pl. úy zokogott, hogy nem tudtuk megnyugtatni. :(

Süni, én nagyon kíváncsi lennék a Te történetedre!
Puszedli, egyetértek a barátnőddel, hogy neki kell feldolgozni a dolgokat, de ehhez külső segítséget is igénybe lehet venni. Legyen az akár egy barátnő, vagy fórumozó társak, de akár egy pszichológus is.
Nekem is nehéz volt feldolgozni a 2 év sikertelenséget. Nem is ment. Így kerültem egy pszichológushoz. Ma már azt mondom "neki köszönhetem Áront". A segítségével megoldottam mindent magamban, és a kezelés után 6 héttel megfogant a mi kis csodababánk. (többek között ezért is hívom így :)) Most már azt mondom tényleg nem szabad feladni. És igenis jönnek a csodák...de akkor amikor úgy érzed ez már nem is csoda. :)

Cosmo, Petra nagyon édes a képen!
Nálunk ma sütőtök lesz borsóval, mivel a borsó önmagában nem kellett, kidobni meg nem akarom.
De holnap mindenképp kipróbálom Benta receptjét!

Tabati a zárható szekrény tényleg nagyon gáz! Én sem tolerálnám, ha túrkálnának a cuccaink között. Akkor már inkább egy ismerőst kérnék meg, hogy felügyelje a lakást, amíg nem vagyunk itthon!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Cosmo!

Aranyos a kép! :D De ugye nem vágtátok le Petra haját??? :shock:

Süni!

Engem is érdekelne a történeted...ha nem akarod ide leírni elküldenéd nekem priviben amit Puszedlinak írtál?

Noémi!

Ez nem ennyire egyszerű, egy a telek ugyebár, tuti megsértődnének, ha mást kérnénk meg. Ők vannak a legközelebb, még ha anyuékat kérném meg az is feltűnő lenne. De mindegy, zárható szekrények jók lesznek. :lol: Amúgy a ruhák vagy ilyesmik nem érdeklik, csak a papírok, amiket olvasni lehet, úgyhogy az is lehet, hogy lesz egy fiók amit zárunk és kész. :lol:

Én már mondtam neki, hogy ez gáz, persze finoman, de ő ezt nem így érzi. Neki valamiért ez a termlszetes, hogy a fiainak nem lehetnek titkaik előtte. De párom fiókjában is kutatott, és azt sem titkolta. Valami apehos papírt, kérvény írt meg neki a párom, sürgösen el kellett küldeni, és mérgesen mondta nekem, hogy párom megígérte de nem küldte el. Kérdeztem, hogy honnan veszi, hát az volt a válasz, hogy megtalálta a fiókjában. :evil: Persze az csak egy fénymásolat volt, mert férjem mindent lemásol, hogy legyen belőle itthon is egy példány, de a lényeg, hogy minek kutatott??? :shock: Gondoltam már, hogy naplót kéne vezetnem és leírni a sérelmeimet, majd kint hagyni az asztalon a szobánkban. Tuti elolvasná, és akkor nem róhatja fel nekem, hogy megbántottam, én csak naplót vezetek. Azt gondolom nem mondaná nekem vissza. :lol:

Áron még mindig nyügi?

Csillag!

vajon miért ilyen figyelmetlenek? Nálunk átmegy a védőnő a dokihoz, ha kell beutaló, ott felírja a doki, védőnő áthozza. Így nem kell a betegekkel várakoznunk.

Kép
Kép
tabati
 
 


Nálunk mind a 2 nagyfiúnak van egy papír doboza, amibe a titkaikat gyűjthetik. Abba sose nézünk bele. Miután 1x a szekrény tetején találtam egy rajzot /szex volt a téma, a 8 évesek ahogy gondolják/, amit nem kellett volna megtaláljak, akkor találtuk ezt ki..

Kép
benta
 
 


Hú Tabati, 1 telek?!

Én ezt sosem vállalnám be.
Egyébként a fiús anyák tényleg ilyenek.

Vannak vidéken rokonaink. Ott is ez a helyzet, mint nálatok. 1 telek a pasi szüleié. Oda építkeztek, és oda született a 3 gyerek. Az anyós mindenbe beleszólt, mert úgy érezte neki ehhez joga van. Miért nincs kitakarítva, miért ezt főzi a meny, miért ebbe a ruhába járatja a gyerekeit, stb. stb.

Aztán eljutottak oda, hogy anyós már csak akkor mehetett be a házba ha hívták...de a végén válás lett belőle!

Szóval az a lényeg, hogy majd meg kell hogy értse, nektek külön életetek van...
egyébként azt a rokonok mondták, hogy szerintük a mai napig együtt lennének, ha vettek volna egy lakást és kész...

Ezzel nem elkeseríteni akarlak, csak azt akartam kihozni belőle, hogy jobb ha már most elkezded nevelni az anyóst!
A sérelmeim füzete nem rossz ötlet! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


De jó ötlet Benta! :)

Na ilyen majd nálunk is lesz! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi!

Tudod, mi most együtt élünk anyósékkal. És nem külön lakrész vagy ilyesmi. bemegyünk a lakásba, ott van az előszoba, abból nyílik egy nappali, amiből pedig az összes (3 )szoba fürdő és konyha. Abból az egyik szoba a mienk. Ja, meg plusz még egy szoba dolgozószoba páromnak, de oda anyósom is bejár keresztrejtvényt fejteni az íróasztalhoz, de ha párom dolgozni akar, akkor kimegy. Meg mostanában Noé is ott fetreng a földön egy pokrócon (na, járókáról majd később). Szóval az olyan közös szoba, meg ki tudja a mi házunk mikor épül fel, lehet, hogy egyszercsak ez lesz Noé szobája. (most is itt vagyok lábam a földön és a melegítőnacim alján van egy cipzár, Noé azzal szórakozik éppen. :lol: )

Szóval vannak dolgai anyósomnak, meg apósomnak is (apósom miatt költöztünk el Noé születése után 2 hétre anyuékhoz, na az gáz volt)de azok pont egy különbejáratú házzal megoldhatók. Szoktam itt panaszkodni tudod, de azért nem ő a legrosszabb anyós. Csak én másképp élném az életemet, életünket, ha külön élnénk. Tv nálam nagy mumus, most sem megy (nincsenek itthon, amúgy éjjel nappal szól és ráadásul a mi szobánk melletti falon van, ha akarom ha nem bent is hallom) meg ők hajnalban kelnek, mi nem. Nagyot hallanak, ezért hangosak, minden téren. No, ezek nem hibák, csak zavaróak. Amúgy meg lehet vele beszélni mindent, max nem érti meg és csinálja ugyanúgy. Ez sem probléma, ha nem érti majd meg, hogy ne járogasson át állandó jelleggel, akkor berakom a kulcsot a zárba, oszt annyi. Azért rá lehet őket vezetni dolgokra. :wink: Hétvégén anyuéknál voltunk és ott döbbentem rá, hogy anyósommal olyan téren egyáltalán nincsenek gondok, hogy beleszólna mit adja Noéra meg mivel etessem hasonlók. Elmondja egyszer, elmondja kétszer a vélemyényét, aztán úgysem erőlteti. Elmondta pl. hogy teáztatni kell a gyereket. Mondtam, hogy nem, elég az anyatej, az oltja a szomját is. azóta nem mondja. Ellenben apukám ezzel zaklatott egész hétvégén, hogy adjak neki teát, mert tuti azért sír, mert szomjas. És amikor rábólogattam, de nem csináltam amit mond (na, ezt szépen megtanultam páromtól, hogy ami nem tetszik bólogatni rá, és úgy csinálni ahogy én akarom, de ettől apukám erőszakosabb) még meg is sértődött. Na, anyósom csak a védőnőt szidja, mert én mindig vele takarózom, hogy miért nem kezdhetem már el a hozzátáplálást, meg miért nem adok neki fles forralt tejet, mikor az ő idejükben lehetett. Hát én meg így szeretném csinálni és kész, csak tudom könnyebben szabadulok néha, ha a védőnőre fogom, mert vele nem vitázna. Ja, meg megmutattam neki a kiskönyvnek aközepét sajnálkozó arccal, hogy mostanában így kell hozzátáplálni. Ha le van írva, akkor jobban elhiszi. Ő már csak ilyen, kezelni kell tudni, néha nem megy, de az csakis azért van, mert felhúzo, magam és nem tudok elég higgadtan hozzáállni. :lol: De igyekszem. Nehéz amúgy azért is, mert írtam a múltkor, hogy néha nem érteni mit akar mondani, néha össze-vissza beszél, és felhúzza magát, hogy miért nem értjük mit mond. Na ne úgy gondold, hogy skizofrén vagy ilyesmi, de sok a mondatban az izé, meg bigyó, rosszul használ szavakat, összecserél kifejezéseket, nem jutnak eszébe szavak, és néz ránk ingerülten, hogy "tudod", miután körülírta a szót.

Mi csak kölcsönnel tudtunk volna különmenni, és ki tudja hova...azon is elbukhat egy házasság,ha sokat van távolaz apa, vagy a pénzen megy a vita állandóan. Remélem nálunk ilyesmi nem lesz, persze nem tudhatom, de mi igyekszünk nem veszekedni más hülyeségei miatt.

Benta!

Én is ilyen szülő szeretnék lenni, nem belekotorni a gyerekeim titkaiba. Ha el akarja mondani, úgyis elmondja. Persze nehéz a mai világban, apukám is tuti féltett, hogy nehogy cigarettázzak, vagy kábszerezzek, de a bizalom szerintem sokkal fontosabb. ha olyan vagyok, akkor épp a bizalomhiány miatt keveredhettem volna dacból rossz társaságba.

No, mesedélután befejezve.

Kép
Kép
tabati
 
 


Noémi, Tabati, íme az irományom:

Szia Puszedli!
Ha gondolod, küldd el neki ezt a levelet. Annak idején én is kaptam hasonlót, amiből tudtam erőt meríteni. Egy fontos, az egészségesek nem tudják, hogy mit éreznek azok, akiknek sok küzdelem kell ahhoz, hogy gyerekük szülessen. Akár milyen jó barátok is vagytok és megérted őt, nincs így. Engem a legjobb barátnőm egy mondattal annyira megbántott, hogy a mai napig bennem van a tüske, pedig tudom, hogy nem úgy gondolta, de borzasztó érzékenyek vagyunk. Nekem csak a hasonló cipőben járó ismerősök társasága esett jól. Volt barátnőm, aki remegő hangon mondta el 12 hetes terhesen a telefonba, hogy babát vár, annyira félt, hogy én mit szólok hozzá.

Szóval a mi történetünk: Az első sikertelen év után én elkezdtem kivizsgáltatni magam. Kiderült, hogy semmilyen szervi elváltozás nincs, fizikai akadálya nincs annak, hogy gyerekem legyen. A férjem eközben azt mondogatta, hogy ez még nem kóros, hogy ennyi idő alatt nem sikerül. Én nem akartam őt ráerőltetni, türelmesen kivártam, míg ő mondta, hogy most már nincs mese, neki is el kell mennie kivizsgáltatni magát. Ezeket azért írom le, mert nem tudom, barátnődéknél mi a probléma, de a mi helyzetünk elég kilátástalannak tűnt. Szóval férjemnél kiderült, hogy egy árva spermiuma sincs, tehát egyáltalán nem csoda, hogy nem esek teherbe. Herebiopsziára került sor, ahol szerencsére találtak, bár nem mozgó spermákat, de lombik esetében ez nem probléma. Sikerült is lefagyasztani elég sokat. Ezután jöttek a stimulációk és hiába termékenyült meg sok petesejt, mégsem sikerültek a beültetések. Összesen volt 5 beültetésem (ebből 3 fagyasztott embrió és 2 friss). Az utolsó, Zéti, fagyasztottból sikerült. Majdnem ikrek lettek.
De a lényeg: Elgondolkodtam, hogy valami mégis lehet velem is, hiszem az, hogy nem tapadnak meg, már nem a férjemen múlik (esetleg az embrió egészségén, strammságán). Elkezdtem utánajárni a lehetséges problémáknak. Én a Budai Meddőségi Központba jártam, ahol nem nagyon díjazták akkor még az inzulin rezisztenciát (IR). Ez a betegség általában az endometriózisban szenvedőkre és a túlsúlyosokra jellemző. Meggátolja a beágyazódást. Én 55 kg voltam ekkor és nem szenvedtem endo-ban. Állítólag a mi esetünk picit nehezebb. Gyógyszerrel, diétával és mozgással gyönyörűen helyre lehet hozni. Én a 4. beültetés előtt nézettem meg magam. Kiderült, hogy enyhe IR-ben szenvedek. Elkezdtem diétázni, de közelgett a beültetés, a nőgyógyászom nem engedte a gyógyszer (Merkformin 500XR) szedését. Nem is sikerült a beültetés, de már elkezdődött valami, emelkedett a hcg-m, ami eddig nem. Ezután elkezdtem szedni 3 hónapig a gyógyszert, szénhidrát szegény diétát tartottam és hetente 3x eljártam futni. Lefogytam 52,5 kg-ra, az IR-em tökéletes lett. Az endokrinológus doki azt mondta határozottan, hogy maga legközelebb 12 hetes terhesen fog ide visszajönni. Ez beültetés előtt volt kb. 1,5 hónappal. Közben 2x elmentem egy kineziológushoz. Ő is nagyon sokat segített, mint kiderült, lelki háttere is volt a sikertelenségnek. Szeptember 19-én volt a beültetés (fagyasztott), és mindkét baba megtapadt. Sajnos közben a kisebbik "megadta magát", de azóta itt a Zéti.

Egy biztos, amit megtanultam, soha nem szabad feladni, mindig bízni kell. Én úgy álltam hozzá, hogy addig, míg nekem megvan a méhem arra, hogy kihordjak egy babát, addig meg van az esélyem rá, hogy saját gyerekem legyen. A lelkünket is rendbe kell tenni. No meg biztos van oka is annak, hogy "csak" most született meg ez a legény (kb. 6 év próbálkozás után).

Nagyon sok kitartást kívánok a barátnődnek! Csodák lehet, hogy nem velünk történnek, de amíg van egy pici esély is, meg kell ragadni. Aztán soha nem lehet tudni... Wink Még annyi, hogy egyre több olyan lombikos ismerősömnek, akiknek papírjuk volt arról, hogy soha nem lehet természetes úton gyereke, az első - lombik - gyerek után sorra lesznek spontán terhesek!

Puszi Nektek is! Ha bármi kérdése lenne a barátnődnek, szívesen segítek. :D

KépKép
süni76
 
 


Benta: ez a titkos doboz tényleg nagyon kedves ötlet!

Tabati: ezt a gyönyörű hajkoronát? :lol: Dehogy! Az apukája ragaszkodik hozzá 8)
Kép
De hogy az elől lévő hiányosságokat takarjuk, nézd mit vettem. Reméljük Gézunak is tetszik! :wink:
Kép

Noémi: majd írd meg, hogy hogy ízlett a borsó és hogy volt e utána pocifájás, mert a brokkoli óta már mindentől parázok. Szerintetek a körtétől és szilvától nem fájhat? Holnap kipróbálnánk valamelyiket. De anyum ezzel riogat.

Ma ismét sikerélményem van, Petra kezdi megszeretni a zöldségeket. Nagyon ízlett neki a paradicsomos burgonya. Sőt még főzni is vol időm és nyugiban ebédeltem. 8)

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Süni!

Le a kalappal előtted és férjed előtt is. Meg persze mindenki előtt aki ennyit szenved, szenvedett ilyen kitartóan a babáért. :shock:
Megkérdezhetem, hogy ezek után terveztek még gyerek(ek)et? Akár lombikkal, vagy ahogy írtad, akár spontán?

nem is tudom, hogy ezt lelkileg tényleg hogy lehet megélni... 6 év...rengeteg idő... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Cosmo!

Gyönyörű Petra!!Noénak meg sem mutatom, mert félek, hogy még jobban beleszeret, remélem megérted....egy esetleges csalódástól féltem... Következő talin már ott lesz Gézu....kell nekünk a verekedés?? :lol:

A hozzátáplálás tényleg nem az én asztalom még, de olvasgattam a kiskönyvet. Tudom, hogy semmi se szentírás, de amiket felsoroltál, mind későbbre ajánlja. És nekem a védőnő mondta (ami ugye meg végképp nem szentírás :lol: ), hogy nem muszáj még nekik annyira változatos kajákat adni, nem igénylik. Csak mi gondoljuk, hogy megunják, ha mondjuk egy hétig csak paradicsomos krumplit kapnak, de nekik megfelel.

Örülök a sikerélményednek! :D

Én meg nem mentem a munkahelyemre (de ezt az írásmennyiségemből gondolhattátok :lol: , meg azt is hogy ma Noé igen sokat alszik. magához képest persze, ma már a második fél óráját alussza. legalábbis gondolom ez is csak fél óra lesz szokásosan), mert variálnak megint, még jó, hogy felhívtam őket előtte, mert ők nem hívtak, mentem volna be potyára. :evil:

Kép
Kép
tabati
 
 


Rám 11 évet vártak a szüleim :D Szerintem megérte :D

Hogy a kérdésedre válaszoljak: Nem tudom, hogy akarnánk-e még egyet. Nem a lombik tart vissza. Bármikor végigcsinálnám. Most az utolsónál (úgy hogy nem kellett stimulálni) "csak" 140 injekciót szúrtam magamba. Ha lenne még fagyasztott embriónk, akkor azt mondom, hogy nekifutnék gondolkodás nélkül, hogy ne hagyjam őket ott a jégoviba. De valahogy bízom abban, hogy spontán sikerülhet. Mindenesetre most élvezzük Zétit. Szeretnék sokat utazni velük. Tervbe van véve a jó autó és irány Európa!! Ha-ha-ha. Álmodik a nyomor. Szóval szeretnék neki lehetőségeink szerint a legtöbbet megadni. A mai helyzetbe talán még ez is kihívás. Nem is tudom mi lenne, ha ikrek lennének. Persze biztos megoldanánk...

Cosmo, hajkorona :D Mint nekünk is... Nagyon édes Petra a második képen is. Csini a fejfedője!

Mi tegnap kipróbáltuk az almalevet. Ma is kapott. Nagyon ízlett neki, cuppogott ezerrel. Aztán sírás volt, amikor abbahagytam. Csavarogtunk egyet kenguruban is. Elaludt séta közben :shock:

A nátha alakul, bár ez az orrszívás és előtte a spray-zés minket az apjával jobban megvisel. Még porszívózás után is olyan, mintha lenne az orrában.

KépKép
süni76
 
 


Süni, nagyon megható amit írtál.
Erről az IR-ről mesélnél nekem? Hogy lehet ezt megnézetni?

Azért érdekelne a dolog, mert nálunk sem volt semmi szervi ok, mégis...
Kb. 2006. augusztusában határoztuk el, hogy jöhet a baba...vártunk, de nem jött. 2007. januárjában elmentem a dokimhoz, aki csinált egy hormonvizsgálatot, és kiderítette, hogy a prolaktin szintem kicsit magas. (ma már tudom, hogy ez az a hormon, ami szoptatáskor termelődik, ezért is mondják, hogy szopi alatt nem valószínű (persze nem lehetetlen) a teherbe esés. Mellesleg stressz hatására is emelkedik ez a hormon. Én ezt akkor még nem tudtam) Kaptam gyogyót rá, és az első hónapban lett egy + tesztem. Az örömöm azonban csak 1 hétig tartott..méhen kívüli terhességgel kerültem kórházba. Szerintem nem volt az...mindegy. Aztán különféle gyógyszereket kaptam ilyen-olyan hormonális eltérésekre. Aztán lett még egy + tesztem a nyáron, de baba ebből sem lett.
2008. januárjában kerültem az ÁEK meddőségi részlegére. Érdekes módon ott már hormonális eltérést nem találtak. Viszont kiderült, hogy csak az egyik petevezetékem átjárható, és elég szépen nyírom ki a spermákat!
2 inszemináció következett, de ezek is sikertelenek lettek. Nyáron kértem írják fel a Gynevac nevű injekció kúrát - már nincs mit vesztenem alapon. Azt hallottam róla, hogy az összenövésekre is hatással van. Megkaptuk mindketten az injekciókat. Szeptemberben is készültünk az inszemre, de végül nem lehetett megpróbálni, mert a rossz oldali petefészkemben érett meg egy pete....de aztán itthon megtörtént a csoda. :) Áron a csodababa.

A szülés közben a dokim talált valamit a petefészkemen. Egy dió nagyságú valamit távolított el. Kimutatták, hogy terhességi szövet is van rajta, tehát endometriózis jellegű valami. A dr szerint simán lehetséges, hogy ettől nem estem olyan sokáig teherbe (ill. teherbe estem, de nem maradt meg a baba.)

Egyébként 1 év sikertelenség után én pszichológushoz mentem. Ezt már írtam, de nekem tényleg nagyon sokat segített.

Ennek ellenére még bennem van a para, hogy mi lesz a következő babánál. Ezért én is megnézetném ezt az IR-t.

Ja, és bár én a lombikig nem jutottam el, teljesen egyet értek vele, más nem ért meg, csak aki hasonló cipőben jár!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Süni!

Biztos be van dagadva a nyálkahártya és azért kap porszívózás után is nehezebben levegőt nem?

Igazad is van, élvezzétek ki, aztán majd jön spontán, ha akar a második babó. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Noémi, akkor Te is keresztül mentél jó pár dolgon. Azt már nem is írtam, hogy nekem is megcsinálták az átjárhatóságit, aztán méhtükrözést. Persze minden rendben volt.

Az inzulin rezisztenciát egyszerű vérvételből állapítják meg. Olyan, mint a terheléses vércukor, csak a cukron kívül az inzulint is nézik. Nem jellemző, hogy sima laborokban is megcsinálják. Én a MensMentis-nél voltam, ott is kezelt az endokrinológus doktornő.

http://www.mensmentis.hu/pcos.html

Először egy ismerős endokrinológus doki nézte meg nekem, aki arra az értékre azt mondta, hogy teljesen normális, amire a MensMentisben csak csóválták a fejüket. Nem ingyenes a vizsgálat, de nekünk már teljesen mindegy volt akkor.

Az inzulin érzékenység csökkenését nevezzük inzulin rezisztenciának (IR). Az inzulin a szervezetben éjjel-nappal kis mennyiségben jelen levő hormon, a hasnyálmirigy (pankreász) terméke, a vércukorszint szabályozásának egyik oldala. A szájon át felvett szénhidrátok (a cukrok és a keményítő) a bélből szőlőcukor (glukóz) formájában kerülnek (vércukorként) a vérkeringésbe. A vércukorszint emelkedésére a hasnyálmirigy többlet-inzulint küld a vérbe, ami aztán segít a cukrot elraktározni az izom- és zsírsejtekben. Számos más szerv sejtjeibe (máj, agy, vese, vérsejtek) a vércukor bejut magától is, de az inzulin sok minden más folyamatot is szabályoz: ez az egyetlen "igazi" anabolikus hormon, ami a test felépítését szorgalmazza - magyarul, hizlal.

Ha az inzulin hatékonysága csökken, mert a zsír- és izomsejteken levő fogadó helyek (a receptorok) rosszak, és nem ismerik fel az inzulint (mint amikor rossz a zár és nem tudjuk kinyitni az ajtót a megszokott kulccsal) vagy a sejteken belüli további anyagcsere-lépésekkel van valami öröklött vagy szerzett baj, elmarad a kívánt hatás, tehát nem csökken le a vércukorszint. Erre a szervezet úgy reagál, hogy a hasnyálmirigy több inzulint termel, hogy a többlet-inzulin valahogy jobban elvégezze feladatát. Igen ám, de eközben a sok inzulin sok mást is csinál ott, ahol nem kéne, pl. hizlal, és az étvágyat is fokozza. A felszaporodó zsírsejteken is persze ugyanolyan rosszak a receptorok (vagy a sejteken belüli folyamatok), így a megnőtt keringő inzulinmennyiség vércukor-szabályozó hatása is kevesebbnek bizonyul, ami további inzulin-túltermeléshez vezet. A sok inzulin hatására olykor-olykor egyszer csak mégis lecsökken a vércukorszint, ami kifejezett éhségérzetet, cukor iránti vágyat provokál. Ördögi kör ez bizony: csökkent inzulinhatás - több inzulin - éhségérzet, elhízás - még rosszabb inzulin hatás - tovább fokozódó inzulin rezisztencia.

Közben annyira megromolhat a vércukorszint szabályozása (különösen, ha más okoknál fogva még az inzulintermelő képesség is csökken), hogy a vércukorszint emelkedése állandósul, ekkor cukorbetegség alakul ki. Tehát az inzulinra való csökkent érzékenységről van szó, ami a normálistól csak kicsit különbözőtől az igen súlyos formáig minden változatban előfordulhat. A teljes IR nagyon ritka, életveszélyes állapot, viszont a mindennapi életben gyakori, kisebb mértékű IR-val járó állapotokban ezt a tény sokáig nem is volt köztudott. Az IR-ral kapcsolatos betegségek végső soron az érrendszer károsodásához vezetnek, aminek súlyos megnyilvánulásai a szívinfarktus, korai érelmeszesedés (elbutulás), agyvérzés, veseelégtelenség, érszűkület.

KépKép
süni76
 
 


Noémi!

5 hónap után elmentél dokihoz? :shock: Te aztán nem bíztad a véletlenre! Nekem meg 2. próbálkozásra lett egy méhenkívülim, utána egy évet vártunk Noéra. Én is féltem, hogy a méhenkívüli miatt valami gond alakult ki velem, de ezek szerint nem.
Miért írtad, hogy szerinted nem méhen kívüli volt neked? Nem találták meg a "babát"? Nem is volt műtét?

Kép
Kép
tabati
 
 


Az az igazság, hogy én elég alapos vagyok. Körüljárom a témát, de utána adjuramistendeazonnal akarok mindent.
Már érlelődött bennem a gondolat egy idei, hogy kisbabát szeretnék, de a férjem még korainak tartotta. Aztán augusztusban ő is azt mondta, jöhet a trónörökös.
Én pont a velem történteket szerettem volna megelőzni egy előzetes - alapos kivizsgálással. Ezt később az ÁEK-ban 1 hónap alatt :!: megkaptam!
1,5 évnyi elkeseredést, hiábavaló várakozást, kudarcot "spóroltam volna meg", ha már az elején megkapom azt amit szeretnék.
A vicc az, hogy az akkori dokimnak kész lettem volna bármennyit kifizetni ezért, csakhogy túllegyek rajta.
Végül őt, mint orvost otthagytam, a vizsgálatokat pedig ingyen csinálták meg.

A méhenkívüli. Egy pozitív teszt után kb. 5,5 hétre először barnázni, majd vérezni kedtem (utrogestan ellenére). A doki behívott egy kontroll uh-ra, ahol az első kérdése az volt, hogy itt volt pozitív teszt?! Majd addig-addig keresgélt, míg talált valamit a petevezetékemben. Végül egy konzultáció után úgy döntött jobb lesz nekem a kórházban, ahol 1 hétig unatkoztam. Közben semmi sem történt, mert a hcg szintem folyamatosan csökkent. (elkönyvelték, hogy a magzat elhalt) Mikor azt hiszem 100 alá csökkent hazaengedtek.

Szóval aki már átélt egy igazi méhen kívülit, az tudhatja, hogy ez nem ilyen.


Süni, lehet elmegyek én is ide. Kinél voltál - mármint endokrinológusnál (jöhet priviben is)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Ja ráadásul fél évvel később majdnem megismétlődött az eset. De addigra azt a kórházat bezárták, így a dokim elküldött máshova. Ott az orvos azt mondta, hogy hiába van + teszt ő méhen kívülit nem lát, viszont 3 jól megtermett cisztát igen. (ez vsz. a gyogyszerekről volt, mert korábban sosem volt) Mondjuk ez így egyben szintén PCOS tünet.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi!

Ez nagyon érdekes...mármint a méhenkívüli...nekem hasonló volt. :shock: Megjött a mensim, de nem akart abbamaradni. Folyadék is volt a hasüregemben, és én ugyan nem csináltam tesztet, de a kórházi vérvételen magas volt a hcg szint. Engem is befektettek, én is unatkoztam, és a végén a jobb petevezetőmben találtak valamit. Persze mondta a doki, hogy az bármi lehet, de valószínűleg méhen kívüli terhességem volt. Amúgy nekem is cisztikus volt a petefészkem. Kontrollon tiszta petefészek és a petevezetőmben sem volt már semmi...

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Benta, részvétem nagyid miatt. Kívánom,hogy mihamarabb túl tudjátok magatokat tenni ezen a tragédián.
Az én nagymamám már több, mint 3 éve meghalt, de még mindig nem tudok úgy kimenni a temetőbe,hogy nem zokogjak.

Hát nem valami vidám témát találtatok mára...., még jó,hogy a vége jó lett mindenkinél!
Csak tudnám miért van az,hogy olyan sok párnak ilyen nehezen jön össze. Mi is két évet vártunk. Nekem is volt egy pozitív tesztem, magas HCG-m, de az UH- már nem mutatott ki semmit. Vérzés, műtét, és a szövetelemzés sem mutatott semmit. Aztán kiderült,hogy nekem is magas a prolaktinom. A gyogyótól két hónap után sikerült.

Noémi, te a prolaktinra mit kaptál?

Tabati, sajnálom,hogy anyóssal ennyi bajod van. És én sem irigyellek azért,hogy olyan közel kell majd lakni hozzájuk. Persze azért van előnye is. A mi szüleink messze laknak tőlünk. Jó, mert akkor látjuk őket amikor akarjuk, de mégsem zaklatnak minket. Hátránya, hogy nekünk senki nincs, aki majd vigyázna Zalánra.

Hétvégén otthon voltunk.Mindenkinél,és rájöttünk,hogy nemj ó ez így.Nem lehet egész nap rohanni. De ha úgy csináljuk,hogy egyik héten ide, másik héten oda, akkor nincs egy nyugodt hétvégénk. Mindenképpen kompromisszumot kell kötni. Majd kitalálok valami rendszert, miután elmúltak az ünnepek,hogy mikor hova megyünk, vagy éppen ki jön hozzánk.

Ma elvittem Zalánt a dokihoz, mert ma megint kicsit jobban szörcsög az orra. Semmi baja. Bár én is gondoltam, de jobbnak láttam megnézetni a jövő heti oltás előtt. Azt mondta a dokinő,hogy ez akár tavaszig is eltarthat, mert nekik még olyan szűk az orrüregük,hogy nehezen tisztul ki teljesen.Hát az szép lesz.

És egy mókás családi történet:
Tegnap telefonált nagynéném,hogy mit csinálunk, mert lesétálhatnánk unokatesómhoz, otthon van,és már olyan kíváncsi Zalánra, régen látta. Hát a lesétálhatnánk, azért nem éppen séta, mert kocsival is 10 percre lakik hozzánk. És nehogy már én vigyem a gyereket, ha valaki meg akarja nézni. A másik meg az,hogy azért nem jön fel hozzánk (ezt nem mondta, de tudom), hogy a parkolásért ne kelljen fizetnie. CSak néhány ingyenes parkoló van a lakása előtt, és fél,hogy mire haza megy, elfoglalják. Persze ahol mi lakunk ingyen lehet parkolni, de inkább nyúzzam én a gyereket, és vegyek parkolójegyet. :roll: :roll:

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Noémi, itt a link az orvosaikról: http://www.mensmentis.hu/orvosaink.html

Dr. Tüű a kedvenc, de borzasztó nehéz hozzá időpontot kapni. Én Breyer Helgánál voltam, de úgy látom, ő 2009-ben nem rendel
:shock: Talán szült??? Nagyon fiatal dr-nő. De Valicskó dr-nőről is jókat hallottam. Az oldalukon megtalálod az elérhetőségüket. A Móricz Zs. körtér közelében vannak.

KépKép
süni76
 
 


Bvigh, nem semmi a nagynénis sztori :shock: Hogy van druszánk??? :D

KépKép
süni76
 
 


Süni, drusza most épp jól, apja végre haza jött és elaltatta nagy nehezen. Én már 2-szer feladtam, csak vergődött.
A barátnőm mondta valamelyik nap,hogy neki 40 perc volt, mire elaludt a kisfia. Hát én 10 perc után feladom, hagyom egy kicsit szenvedni,és újra kezdem.
Látom Zéti is taknyol, remélem neki nem tart olyan sokáig.
Egyébként Zalánt nem zavarja, csak minket idegesít.
Após tegnap látta,hogy orrszíváshoz készülődök. Rosszul lett, és inkább kiment.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Zsu!

Miskolcon nincs olyan, hogy ahol laksz ott kapsz valami kártyát és ingyen tudsz parkolni? Vagyis a nagynénéd? Milyen már hogy a lakásod előtt minden nap fizetni kell a parkolásért, ha épp elfoglalják az ingyenes parkolót!! :shock: Vagy félreértettem valamit??? :shock:

Tényleg van előnye, hogy közel lakunk majd egymáshoz. amúgy kikérdeztem pár ismerősömet, akik ugyanígy laknak, és mindenki azt mondta, hogy hiába az egy telek, teljesen más lesz, sokkal, de sokkal jobb. Pedig némelyeknél tényleg voltak problémák. Egyik pár úgy költözött, hogy még csempék sem voltak a fürdőszobán, annyira akartak már menni. Valószínűleg nekünk is csak egy szoba meg fürdőszoba lesz kész és már megyünk. :wink: Mosás, főzés még anyóséknál, de nem probléma neki sem. :wink: Aztán remélem a következő egy saját konyha lesz, mert arra már nagyon vágyom. De iszonyú drága minden, ha csak a háztartási gépeket nézzük is...bútorok meg egyelőre tuti kölcsönbe használtak lesznek. Aztán szép lassan...elég türelmetlen természet vagyok, de ebben a kérdésben nincs mit tenni, már ezerszer átgondoltuk, hogy gyorsítsuk meg a folyamatot, de nincs más út. MInt ahogy azt is ezerszer átgondoltuk, hogy tényleg ide építkezzünk e, vagy sem. Valószínűleg abból a pénzből ami nekünk erre volt kezdetben, kaphattunk volna valahol egy pici panellakást, aztán később költözhettünk volna egyre nagyobba, míg végül talán egyszer a kertes ház is sikerült volna. Sajnos ha lakást beszünk, akkor nem mondhatjuk a tulajnak, hogy ahogy jön a pénz majd úgy fizetünk...ha meg külön telket veszünk, akkor megint ott vagyunk, hogy egy darabig áll az üres telek, és ki tudja mikor lett volna pénzünk ráhúzni a házat... szóval jól átgondoltuk. Pár év alkalmazkodás, de aztán saját házunk lesz, és nem kell a hitelt nyögnünk.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Süni: köszi! 6 év! rengeteg idő! de a türelem bébit teremt;).
ő is volt már amúgy kinez izétől el kezdve jógán keresztül minden hol. Én nagyon bízom az ő csodájukban is!

A mi 9 hónap + egy év várakozásunk eltörpül sokatok mellett...
de minden jó, ha baba a vége!

Cosmo: hú, ez a cékla milyen jó színű!!! és a gyerkőc is tőle ! :)))
Vendég
 


Jó estét :wink:

Kemény dolgokról beszéltek itt.
Bébik: nálunk Gézura kellett a "legtöbbet" várni, fél év. Tehát csak elméleti lövésem lehet arról, hogy némely pároknak milyen tűrőképességi próba a gyerekáldás. Max ott bírok "labdába rúgni", hogy milyen egy spontán vetélés.

Cosmo: mutiztam Gézunak Petrust. Bejött neki a kiscsaj ismételten. Céklástól meg fejpántostól. Ja, s azt üzente Noénak, hogy jobb is a béke, mert biza székely vér is csörgedezik az ereiben :wink:

Valaki adja vissza a tündér kisfiam. Két napja extra nyűg. De annyira, hogy ma már ha felvettem is visított, ha épp letettem mert rohantam a wc-re, akkor is. Tehetetlenségemben Osanitot is adtam, meg kamillateát is főztem. Hisz 2 hete össz-vissz két vékony termés volt.

Téta ma kikönyörögte, hogy menjünk nézzük meg az obit, még mindig ott van-e a lakat. Hát izgultam, hogy ha pl. dolgoznak bent netán, akkor mi lesz a csajom reakciója. No, de lakat fogadott. Kicsit kiakadt, de kb. 3 perc után lenyugodott, s mehettünk a piacra vásárolni (Ági....ááááá....még mindig nem vettem avokadot, eccerűen elfelejtettem).

Tabati: napló baromi jó ötletnek tűnik, szépen elkezdesz Noés témán írogatni, s észrevétlen beleszövöd anyóst is.
Mondtam Anyukámnak, hogy miket összekotorászik anyósod, hát csak nézett ki bután a fejéből.
Noémi: fiús anyukákra írod amit :lol: Jót derültem, hisz fiús anya lennél te is :wink:

Tegnap megkaptam a húgom küldeményét, a gyapjú kocsizsákot. Tök szuper, s a színe (zöld) is jó, nem olyan vad. Anyukámék karira "veszik" a kicsinek. Addig meg tökéletes a múmia.

na, tuti még illett volna reagálni, de megyek, az elmúlt éccaka kissé "elaludtam" a vállam, s nagyon ki van akadva, meg fáradt vagyok, megyek aludni.

Kép
kissmanó
 
 


Köszi Süni megnézem!

Hátha nálam is van valami, aztán most időm is van utána járni! :)

És végül is erre a panaszra a szénhidrátmentes diéta + mozgás + gyógyszer volt a megoldás?

Puszedli a céklában az a jó, hogy még a kai+pisi is színes lesz! :)
Áronnak a popiját is kicsípi ha nem vesszük azonnal észre, hogy tele a pelus!

Tabati, biztosan az a jó, ha olyanokat kérdezel meg, akiknek van tapasztalata.
Én a hitellel teljesen közömbös vagyok. Most vagyok 27,5 éves, és 6 éve élek a saját lakásunkban. Igaz nem azonnal, de szépen lassan felújítottuk, berendeztük...és fizetünk persze hónapról hónapra. Nekem végül is tökmindegy, hogy tartalék miatt kell spórolni, vagy a törlesztő miatt. Így is úgy is spórolunk, de legalább így előbb a vágyott dologhoz jutok. Én így fogom fel.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy itt maradunk örökre. Most már szeretnénk tovább menni, de én ennek örülök. Ez egy új dolog, amit én imádok...nekem az állandóság kicsit unalmas. Pl. ezért vettem csak egy olcsóbb kanapét..ha megunom kidobom címszóval! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Igaz Manó - egyenlőre!

De egy kislányig nincs megállás.

Kevés olyan anya van, mint Benta...a legtöbb fiús mama idióta (már bocsi)
Persze ezt azokra értem, akiknek már felnőtt gyerekeik vannak. Ott ütköznek ki a különbségek.

Pl. a barátnőm anyósa - két fia van. Olyan story-k vannak, hogy a fülem kettéáll.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Help!!!

Tudja valaki, hogy a Westendben (vagy bárhol a belvárosban) lehet szoptatni? Van olyan helyiség, mint mondjuk az Ikeában volt? az is jó, ha mondjuk tudtok olyan helyet ahol a védőnői szolgálat van, egészséges rendelés vagy valami ilyesmi, mert akkor oda bemegyek és ott megszoptatom NOét. Muszáj magammal vinnem, mert nem tudok annyit lefejni, hogy elég legyen 2 szopira, a fagyasztott tejem meg egyre csak fogy... :roll: Előre is köszi!

Kép
Kép
tabati
 
 


öhömmm...apjuk sem állt meg a tökös gyerekig.
az utcánkban a szomszéd mondta is, hogy több merszünk volt mint anno nekik. van 3 lányuk, a legkisebb apával egyidős.

Tabati: nemtomhol, de mintha épp a Westendről olvastam, hogy volna szopis helység. de ez nem tuti.
hátha okosabbak megírják a frankót.

Kép
kissmanó
 
 


http://www.westend.hu/hu/szolgaltatasaink/szolgaltatas/

hát ebből azért nem derül ki mit is fed a Baba Mama szoba

Kép
kissmanó
 
 



Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Tegnap végre Nóri is átaludta az éjszakát! :D

Noémi!
Az én anyósomnak van lánya is, mégis idióta :?
Képzeljétek, arra buzdította a férjemet, hogy váljon el...

Zsu!
Ez a nagynénis sztori elég gáz :?

Süni!
Orrszívás után a nyálkahártya duzzanat miatt szörcsögnek, a sterimar segíthet azon is....nekem nem volt szívem még utána is befújni :oops:

Cosmo!
Petra nagyon kis cuki!!!! :D
Cékla foltot mivel szedted ki? :wink:

Benta!
Klassz ötlet a doboz!

KépKép
amadea
 
 


Hát, Lányok, szavam sincs a történeteitekre. Le a kalappal! Nekünk Borcsa az első "zöld lámpás" alkalommal befigyelt. :D

Tabati: ez a napló ötlet is tényleg jó! Nálunk úgy van, hogy a telek egyik végében laknak a nagymamámék és a nagybátyámék (külön szinten), és a másik végében van a mi házunk. Én nem emlékszem, hogy komolyabb gond lett volna valaha is, bár én még kicsi voltam, mikor a mi házunk felépült, és beköltöztünk. Meg apukám szülei sem kotnyeles fajták. Az meg jó volt, hogy mindig volt unokatesó, legalább volt kivel játszan, mivel én egyke vagyok.

Petra annyira aranyos!!!! Az a hajzat!! :lol:

Szegény csalódott Téta!

A mai orvoslátogatós esetből le se írtam, h milyen pofátlan nőcivvel votl dolgunk. Mi következtünk volna a bemenetnél, Borcsát már le is vetköztettem, a takaróban fogtam, nyílik az ajót, kijöb, aki bent volt, erre egy anyuka (és nem c. volt) sipp-supp behúza gyerekével, pedig legalább ketten voltunk előtte! És bent volt vagy 10-15 percig! Mikor kijött, elkezdte nekem mondani, hogy bocsássak meg, de ők csak 2 oltásért jöttek... Na, én is mondtam neki, hogy mi is csak valamiért jöttünk!! Mégis mit képzel??

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Amadea: te jó ég!!! Azért anyósod már kezd Anuk anyósára hajazni???

Benta: a cipősdoboz nekem is tetszik. Úgy sajnáltam múltkor, hogy nem jöttél talira, már úgy szeretném megismerni ezt a klassz anyukát!! (na persze a többi klassz anyukát is ám, akivel még nem találkoztam!!!)

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Benta!
Most olvastam csak, ahogy visszalapoztam :( ...Részvétem a mamád miatt! Erős nő vagy és csodálatos családod van, sok erőt most nektek!!!

Lys!
Sinupret: napi 3x 10 csepp 10 napig
Remélem Lorka már jobban van!

Tabati!
Köszi a tippet! Én a krémmel kenem neki, de nem igazán használ....

Noémi!
Mostanában Nóri is nyűgösebb, olyan hisztik vannak, hogy csak na :?

Puszedli!
Nórinak nem jött be a barack, de az is lehet, hogy keveset adtam neki és csak 3 napig próbálkoztam....viszont újabban minden nap van kaki :D
Barátnődet nagyon sajnálom, de igaza lehet Süninek, csak az tudja, aki átélte....azért remélem nemsokára kopogtat majd ott is a gólya.
Én hál'Istennek nem nagyon tudok hozzászólni a témához, 4 hónapot vártunk Nórira, de gy örökkévalóságnak tűnt....

KépKép
amadea
 
 


Amadea: az ilyen anyós monnyon le :evil:
mégis mit hoz fel indoknak?

Csillag: én tuti az ajtóban harcolni kezdtem volna azzal a nővel.

Kép
kissmanó
 
 


Tiszta lyukas az agyam. Cosmo, Neked akartam még írni, hogy hetente bőven elég egy kajával megismertetni. Ma is rákérdeztem a dokinál, és ő is mondta, hogy 1-2 hetente elég egy új kaja. Ők még nem gyúrnak annyira a változatosságra, sőt inkább a biztonság náluk a nyerő, ezért ajánlja lassabban. Meg amiatt is fontos, hogy tudd, hogy mire allergiás, ha esetleg valami tünetet produkálna. Én így csinálom, most megkérdeztem dokit is, hogy jó-e, szerinte Ok: hétfő-csütörtök: az új kaja bevezetése egyre növekvő adaggal. Péntek-vasárnap: nem adok az új kajábból, h kijöjjön, h allergiás-e (eddig semmire nem volt). Lehet, hogy ez így lassúnak tűnik, nekem annak tűnt, de a doki mondta, h ne kapjon több újat egy héten. Borcsa 4 hónapos kora után kezdett el hozzátáplálódni, és ilyen ütemmel haladva is már ennyi mindent eszik: alma, répa, krumpli, banán, barcak, sütőtök, cukkini. Jövő héten pedig jöhet már a pipihusi! :lol:
Nem tudom, többiek hogy csináljátok, ha van valakinek jobban bevált ötlete, lécci, ne habozzon megosztani!

ÉS most eldugulok, jó éjt!

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Manó: én is majdnem, de bennem a jólneveltség győzött (ellentétben a nővel ugye)

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Ígértem pár képet...ez pont egy pár! :D

Kép

Kép

KépKép
amadea
 
 


Amadea, kérünk csatos képet is! Ekkora hajzuhatagba már muszáj csatot tenni! :)

Csillag, én nem vagyok ilyen következetes. Adok neki egy új kaját és kész. Tegnap pl. borsó volt. Nem ízlett neki, kiköpte. Ma gondoltam belekeverem céklába, de nem főtt meg, így sütőtök lett belőle. A sütőtököt imádja, de ma érezte, hogy valami nem stimmel...azért megette lassan...de azt hiszem, amíg nem ehet husit, a zöldborsó kihúzva. (ma egyébként kicsit pelenkakiütéses lett a feneke, nem tudom a borsós kakától-e.)
Mondjuk nálunk a családban semmiféle allergia (ételallergia) nincsen - lehet ezért is vagyok ilyen bátor!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Csillag,
én is nagyon szeretnélek megismerni, legközelebb összejön!

Amadea,
köszönöm. A lányod egyszerűen gyönyörű! és már tud olvasni, ez igen!

Cosmo,
nagyon helyes Petra! A haja vetekszik Benjáminéval :)

Kép
benta
 
 


Amadea, mi volt a szörnyű bűnöd, anyós szemében?
Szültél egy gyönyörű kislányt?

Idióta az ilyen tényleg.
Mondjuk attól, hogy van egy lánya valakinek nem biztos, hogy normálisabb lesz, csak nagyobb rá az esélye...anyósod ezzel úgy tűnik nem élt!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi!

A 2. képen ott a csat a hajában :D

De íme :D :

Kép

Anyósnak az a baja, hogy ő takarító néni, én meg doktor néni vagyok :oops: :D (de tényleg!) Egyébként ez engem nem zavarna, nem a szakmája alapján szoktam megítélni az embereket...

KépKép
amadea
 
 


Manó!

Húha köszi szépen, nekem eszembe sem jutott megnézni a Westend honlapját... Ez szuper, ha tényleg ilyen állapotú a helyiség. :shock: Én meg azt gondoltam a wc-k mellett lehet valami hasonló, mint az Ikeában. De ez sokkal jobban hangzik. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Amadea!

nincs mit, remélem ez beválik. :wink:

Amúgy férjednek mit mondott anyósod, mivel győzködte, hogy váljon el tőled? :shock: És gondola, hogy nem mondja el neked? Vagy nem is érdekli mi?

Nálunk egyszer apukámnak volt valami baja párommal, én már ott bőgtem, de apukám mondta, hogy ne mondjam el neki, mert tulajdonképpen nincs vele baja, de azért azon a bizonyos dolgon változtathatna, valahogy női eszközökkel érjem el, és ne mondjam el neki szembe, mert az feltűnő. :shock: Én meg közöltem vele sírva (olyan rosszul esett nekem), hogy ugye nem gondolja, hogy titkolózom aférjem előtt??? Úgyhogy elmondtam neki természetesen, és még férjem mondta, hogy ne foglalkozzak vele, majd ő kezeli a helyzetet, ebből ne legyen már konfliktus. hihetetlen természetes van, úgy irigylem, minden lepereg róla. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Ezt a pocsék időt egész nap… :?
Viszont Adél rengeteget aludt délután, tiszta álomkóros a csaj, hogy hamar sötétedik! :)

Tabati: hát fene se tudja, lehet hogy jobban jártok ha inkább szomszédnak adtok kulcsot, nem anyósnak. :P
És Neked szokta mesélni, hogy miket talál a fiánál? Ez beteg… Egyébként anno ezért költöztem el egy albiból: nyanya turkált a cuccaim között.
És ha teleraknál egy nyitott fiókot „kódolt” írással? Azt elbogarászhatná, amíg nyaraltok. :P
Megint csak el kell csodálkoznom, milyen türelmes ember vagy… (anyós + kégli)

Csillag: féléves kisCsillagodnak sok puszi! :)
Én tuti beszóltam volna annak a dögnek aki elétek tolakodott az orvosnál, mert lehet hogy akkor legközelebb már nem csinálja meg!

Noémi: Adéllal ugyanez a szitu, mint Áronnal: nincs már el egyedül, állandóan igényli a társaságot! Ez már három hete így megy… Nem tudom mitől lett ilyen, előtte szépen eljátszott sokáig magában is.
Megnevettettél a „hamegunomkidobom” kanapéval. :D

Süni: ha nem haragszol, amit elmeséltél magadról továbbküldöm egy nagyon kedves ismerősömnek, szerintem neki is sokat fog számítani…
Egyébként egyre több helyről hallom hogy ez az IR kever be, ettől nem esnek sokan teherbe.

Cosmo: Petra nagyon csábosan mosolyog, igazi NŐ! :)

Zsu: de súrmó a nénikéd! :D
Lementél végül?

Amadea: mi van?! Anyósod azt mondta férjednek, hogy váljon el tőled?! Ennek elment a hülye esze?! És jobban örülne neki, ha férjed egy takarítónőt venne feleségül…?
Mekkora szeme van Nórinak! Szépséges csatos csaj! :)
tökmag79
 
 


Amadea, Nóri zabálnivaló ezen a fotón!

Hát ez az anyós...ennek inkább örülni kéne. Persze valóban nem ez alapján kell megítélni az embereket, de én ettől függetlenül örülnék, ha a fiam választottja nálam többre vitte. Hiszen ez azt is jelenti, hogy a fiam az életben könnyebben fog boldogulni.

Tökmag, holnap összeugrasszuk a babákat! Legyenek el együtt, amíg mi dumcsizunk.
Csak Áron mostanában előszeretettel markolja meg a hajamat...úgyhogy vigyázni kell majd Adél hajkoronájára! :)
Kíváncsi leszek Viktor mit fog szólni hozzá. Mikor mutattam a képet, nem hitte el, hogy az tényleg a haja! :D :D

Jó éjt nektek!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: