Új privát üzeneted érkezett!

Csillag, Tabati: mi (is) nagyon lassan haladunk hozzátáplálás terén, de valóban, néha előfordul, hogy egy héten 2 új kaját kap (nem ez a gyakoribb, de eddig nem volt gond). Hülyeséget írtam amúgy, mert holnap is parisburgonyát kap, hiszen ma nem mertem odaadni neki az egész üveget, bár megette volna, ha hagyom.
Lehet, hogy a körtével és a szilvával még várok pár hetet. Sajna, a mi fagyasztónkból kifogyott a barack, de majd szólok anyósnak, hogy hozzon megint. Nálunk az a favorit.

Lombik és...: bevallom, hogy amikor a sebeimet nyalogattam itthon hónapokig és vártam, hogy újra próbálkozhassunk, nagyon sokat olvasgattam a meddőségi fórumokat, mert onnan is erőt merítettem. Tényleg nem semmi, hogy mennyit küzdenek/küzdötök a babákért. Bár közöm se volt hozzájuk mégis csendben drukkoltam mindenkinek, hogy összejöjjön és ugyanúgy pityeregtem, ha nem sikerült valakinek. :roll: :oops:

Amadea: semmi nem lett céklás. Olyan előkét használunk amiről letörölhető a kaja + tettem rá papírtörlőt is :wink:
Ez a csattos haj?! Nagyon tuti! :lol: Olyan szép ez a kislány!

Tabati: megértem :D

Képzeljétek, nekem meg inkább apóssal volt nagyon durva ellentétem a kapcsolat első éveiben. :evil: Pedig fiús anya az anyósom, mégis após volt rám féltékeny és próbált szétrobbantani minket. De egy idő után rájött, hogy ha így folytatja Ő jár rosszul, mert ha én nem megyek hozzájuk, akkor a fia se fog. 8)

Manó: öööö, izé, nem is tudom, hogy hogy mondjam... Peti megfogta Petra kezét, majd fordítva. :oops: Ez talán még nem tekinthető hűtlenségnek, ugye?

Mindenkinek köszönjük a bókokat.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Noémi: ajjaj, a hajára nagyon kényes (főleg, hogy most este belőttem neki)! Na, ha Áron meglátja csini ruciban, lehet hogy nem lesz itt hajtépés! ;)
És mit szólnál hozzá, ha a két bébit V.ra hagynánk és lemennénk capuccinozni?! :D

Cosmo: féltékeny após?? Na, nekem ez új, ilyet még nem hallottam! :) Egy (idősebb) férfinak milyen eszközei lehetnek? Mert egy rafinált nő sok mindent el tud érni, de egy pasi...?
tökmag79
 
 


Tökmag: mindenbe beleszólt, minden apróságon megsértődött, bemártott a férjemnél, mindennek elmondott, próbálta lebeszélni rólam, jeleneteket rendezett, félrehívott és a férjem háta mögött közölte, hogy mi nem tetszik bennem neki, min kellene változtatnom :evil: Aztán egyszer eljátszotta azt is, hogy anyámnak :!: elkezdett szidni (mint az oviban) meg a férjemet is, na anyámnak se kellett több, elküldte melegebb éghajlatra. De órákon keresztül tudnám mondani a húzásait. Ahogy telt az idő, úgy lett viszonylag normális... most talán már szeret is ?! Bár nem nagyon hat meg, mert nem felejtek, de a családi béke és a nyugalom miatt örülök neki. A férjemnek lehetett a legnehezebb, hiszen Ő kettőnk között őrlődött és a makacsságommal, nem könnyítettem meg a helyzetét.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 

 
 

Sziasztok!

Petra es Nori gyonyoruek! :D

Sajnos mi nem vagyunk jol. Lorka rondan kohog, nem tud rendesen aludni. Tegnap nagyon rossz volt a helyzet, hulla lettem a nap vegere. :( :(
Nagyokert pedig ha esik, ha fuj, ha cunami, menni kell az oviba, ferjem csak reggel tud segiteni. :?
Este koran lefekudtem, igy aludtam egy jot 9-2-ig, az ejszaka tobbi resze hanyagolhato. :(

Ha szerencsem van, kijon hozzank a doktorneni, csak rendelesrol-rendelesre rohan, igy a forgalomtol fugg, kier-e hozzank. Kulonben nekem kell vinni, es messzire sajnos. :?
Egy jo a rosszban, hogy rengeteg tejem van, mert Lorkuc gyakran keri. Ejszaka mar fajt is rendesen.

Csillag!
Gratula a felevhez, mar nekunk is csak 11 nap. :D

Ez a betegseg most megoldja nalunk a hozzataplalasi kerdest, tehat nincs. Igy tenyleg kihuzom 6 hoig, aztan johet a sutotok.

Babaaldas: Orulok, hogy sokatok ennyi megprobaltatas utan vegre a karjaban tarthatja a babajat. Nalunk majdnem 1 ev volt, de orokkevalosagnak tunt. En mar 2 honap utan mentem dokihoz, uramat is megvizsgaltak, nalunk velem volt gond. Ritkan volt peteeresem, arra kaptam bogyot. Azota is szivbemarkolo erzes, ha arra a reggelre gondolok, amikor 37.4 volt a hom, es megcsinaltam a pozitiv tesztet. :wink: :lol:
Nagyon gaz, hogy par 10 ev alatt mennyit romlott az emberek nemzokepessege. Allitolag nagy szerepe van az ivovizben levo noi hormonnak (fogamzasgatlok), amit a tisztitas soran bennehagynak.
A pasiknak pedig teljesen szetbombazza a spermaszamat.

En azota is ugy menstrualok, hogy telen kb 4-5 honapig teli almot alszik a szervezetem, es se pete, se verzes. Mindegy kiegyezem ezzel, hiszen osszejott a 3 gyerko. :D :D

Agi

KépKép
lys
 
 


Sziasztok!

Lys!
Lorkának jobbulást!!! Remélem kiér a doki néni....
Nekünk andrológia gyakon mondták, hogy a mobiloknak is nagy szerepük van abban, hogy egyre több pasi lesz nemzőképtelen....főleg, hogy sokan a zsebükben hordják a telefont...

Cosmo!
Ezt akár anyósomról is írhattad volna :? ... Amúgy régebben apóssal is voltak gondok, aztán bejelentettük az eljegyzésüket és még aznap elvitte egy szívroham.... :shock:

Céklával ügyesek voltatok :D

KépKép
amadea
 
 


Emlékszem, többen is szemeztetek Ferrari autósüléssel....végül vett valaki? Mi a tapasztalata?

KépKép
amadea
 
 


Lys,
gyógypuszik mennek Lorkának! Más anyuka nem tudja ilyenkor hazahozni a tieidet, legalább amikor beteg a kicsi?

Kép
benta
 
 


Sziasztok!

Összegyúrtam a só-liszt gyurmát.Ha hazaértek a fiúk lecke után csinálunk pár diszt a fára.Már úgy várom a karácsonyt,kiváncsi leszek Dominik reakciójára hogy mi az a sok szines bigyó.Már tavaly is velünk ünnepelt,de még nem látta :lol:

Na,lehet mégsem lesz gyurmázás.Most telefonált Viktor osztályfőnöke,hogy balhézott a gyerek és Apa menjen be fél 2-re :evil: Hát kiváncsi leszek mit csinált.

Képzeljétek tegnap pedig Ricsit hozta haza az ofő mert 3 lány megrugta a kukiját.Hát mit ne ondjak elég rendesen be vlt dagadva szegénykémnek.ELvittük dokihoz azt mondta borogassuk ha nem javul menjünk vissza.Jegyzőkönyvet is akart irni,de az egyik lány apja rendőr,a másik anyja tanárnő igy el lett volna simitva a dolog.

Kép
kata840725
 
 


Lys nagyon sajnálom, hogy Lorka ilyen kis betegecske, gyors gyógyulást Neki!!!!!

Kata de gáz sztori ez a kukis ügy! És az kiderült, hogy miért rugták meg?

Amadea az én "lett volna"apósom aznap este halt meg pont,mikor megvolt a férjemmel az első randink...

Na aztán anyósom keserítette meg az életemet rendesen , állandóan keresztbe tett,nagyon féltette a fiát... Utólag visszagondolva (meg hogy már az én fiam is már lassan 14 éves)már megértem,hogy féltette az akkor16 éves gyerekét,( én is annyi voltam) hogy nagyon összetöröm majd a szívét...
Aztán mikor 18 évesek lettünk és eljegyzést akartunk,anyósom azt is ellenezte,mondván, hogy még nagyon fiatalok vagyunk.Valóban azok voltunk, de imádtuk egymást,és csakazértis eljegyeztük egymást még katonaság alatt!
Aztán 2 év múlva összeházasodtunk... Anyós még akkor se hitt bennem!
Most pedig már imád,(állítólag), főleg most,hogy lett még egy gyerekünk! (meg azóta Ő is férjhez ment újra,ez sokat dobott a kapcsolatunkon,szerintem irigy volt a mi boldogságunkra,meg félt, hogy egyedül marad,ha a fia megnősül)

Banyoszka
banyoszka
 
 


Amadea: Nóri mindhárom képen tök aranyos csajszi.
Anyósod megérdemelne egy egyutas holdutazást. visszaútra ne fizessen be neki senki.
akkor enyémanyós most 3 éve kellett volna rágja elsőszülött fia fülét a válóperrel. akkor lett nekem több végzettségem mint neki :D (addig ugye egyenlőek voltunk, 1-1 egyetemi diplomával).
bár a kezdetekben tökre lüke volt velem, levegőnek nézett több rendben, nem köszönt, nem beszélt. após meg aranyos volt, s a párom az apja véleményére ad (ha ad), anyós maradt a saját véleményével. aztán mikor én kezdtem kommentelni egy szem lánya választottjának a viselkedését, akkor (is) én voltam a fekete bárány (bár utólag tényleg változott a srác, s én ezt anyós előtt el is ismertem önkéntesen, nem felszólításra). de lecarom, 200 km távolság rulez. így kibírható. meg há apa sem részesíti dícsérő szavakkal szülőanyját.
Apóst elvitte a szívroham az eljegyzés hallatán? Esküvő dátum bejelentésekor anyós mehetett volna utána.
Felőlem akárki lehet a gyerekeim szíve választottja, csak tisztálkodjon, s ne útszéli kiskúrva vagy ribanc legyen. Többit úgy is ők kell megoldják.

Ági: az jó, ha dokinéni kimegy. Csak remélem tényleg oda is ér.

Obi körül elég nagy a homály, ma még du. kéne hívjon a pasi. De ma jön az unokatesóm, Anyukám megy haza vele, s viszi Tétát is. Max vasárnap hazahozzuk, ha lesz amiért.

na, jobb ha küldöm amit írtam, mert itt zajlik az élet, s nehogy a bermudáknak írtam volna

Kép
kissmanó
 
 


Banyoszka!


Annyit mondtak azért mert új gyerek.Kiváncsiak voltak mit bír. :evil: Hát én is kiváncsi leszek ők mit birnak mert lehet elkapom őket.

Kép
kata840725
 
 


jajj, tuti gázok azok az anyósok (fiús anyukáknál, családunkban is van példa erre), ahol após előbb távozik. na, ott rendesből megféltik a fiacskájukat (főleg ha egyszemről van szó) a menytől vagy főleg a leendő menytől.

Kata: bakker....azért a párod nem dumcsizik el kicsit azokkal a szülőkkel? meg tényleg, mit tett a gyerek, hogy ilyent "érdemelt"?
milyen dolog az, hogy ilyen szülők gyereke, s azért kell ügyet simítani? :twisted:

Kép
kissmanó
 
 


Jaj, az előbb lemaradt, hogy gyönyörűek a lányok a fotókon!!!!!!!!!!!
Nóri nagyon édes gyönyörű szemekkel, na de a haja.....Na Nikinél még kell néhány hónap,mire lesz egyáltalán valamicske haja,nem még csatot tudjak belerakni :lol: :lol: :lol: :lol:

Cosmo Petra itt is tündérke :lol:

Kata Új gyerek? Hisz már több, mint 2 hónapja ott van, most jutott eszükbe? De ezt én sem hagynám annyiba! Ez azért túl durva egy próbához!!!!!!!!!! :evil:

Magdiról senki nem tud semmit?????????????? Nagyon rég volt.....

Banyoszka
banyoszka
 
 


Már elindult Apa és nem úgy nézett ki mint aki szó nélkül hagyja a dolgokat.Igaz most Viktor miatt kellett mennie de úgyis ott lesz az egyik lánynak az anyja igy nem hiszem hogy megússza.Apa hirtelen haragú,egy ideig örlődik,aztán kitör belőle,de akkor aztán......Marha gyorsan és marha messze szaladjon az áldozat. Sajnos én is ilyen vagyok.Remélem azért finom leszek.Én is megyek holnap a suliba lebeszélni hogy miként lesz teremdíszítés Mikulásra.

Jajjj lányok én úgy szenvedek.Orrba verték szegény "macimat". :( :( :( :( :(

Kép
kata840725
 
 


Sajnos dokineni nem jott, mi mentunk. :( :(
Legalabb megmaradt a penzem! :evil: :D

Viccet felreteve, szerencsere nincs nagy baja, se tudogyulladas, se horghurut. Allitolag ez egy virusos natha utan visszamaradt kohoges, es hetekig :shock: is eltarthat. Remelem nem igy lesz. Kaptunk Sedotoussin kupot, meg folytatom a homeos cuccokat.

Vegul papuska hazajott, o vitt minket kocsival, eszmeletlen, mi van a varosban. :evil: :evil:

KépKép
lys
 
 


Sziasztok!

Lys!
De jó, hogy nincs nagy baj!!! Szorítok, hogy hamar elmúljon a köhögés!!!

Kata!
Durva ez a kukis eset :( , én se hagynám szó nélkül!

(De jó, hogy Nóri még egy darabig nem megy közösségbe, feláll a szőr a hátamon a sulis történeteket olvasva :? )

KépKép
amadea
 
 


Sziasztok!
Lys, Lorkának jobbulást! Milyen homeos cuccokat adsz neki?

Én meg azt hittem, hogy Zéti jobban van, erre ma délután elég csúnyán köhögött. Hívtam a dokinénit, ajánlott Nasivin orrcseppet meg Ambroxol Q szirupot. Hát, majd meglátom...

Délelőtt vettem párásítót a szobájába. Már nagyon ideje volt.

Kata, nem semmi a sulis történet. Kiváncsi vagyok, párod mit intéz.

KépKép
süni76
 
 


Sziasztok!

Mi csak megjártuk ilyen időben is Budapestet, nem volt gáz, mert Noé mindig bebújik a két mellem közé és csicsizik. Tőle jöhet, eső, szél, hó, bármi. :wink: Na, ezt figyeljétek, kocsi nélkül, a perifériáról, egy babával mennyi idő alatt lehet megjárni Pestet úgy, hogy amit el akartam intézni, ott még fél órát sem töltöttem el. Reggel 9kor elindultam és 14 órára értem haza. azaz 5 órs volt, hogy bementem a Városligeti fasorba, onnan a Westendbe szoptatni (szupi a baba-mama szoba, még egy néni is van, aki segít, hogy el tudjunk menni wcre) majd haza. Ennyi. :shock: Aztán amikor hazaértünk még elugrottam a Rossmannba, kiváltottam a hippes csomagokat, a csaj rögtön odaadta a 3-ast is, és nekem is azt mondta, hogy 1es nincs. :shock: Addig Noé mamázott, majd amikor hazaértem játszottunk picit most meg alszik.

Vettem 3 doboz laktoherbet.... :? Egyre kevesebb a tejem, pedig fejek is ... Tegnap a 4 órási etetésnél is kellett már pótolni, ma meg már amikor hazaértünk 2kor is üvöltött cicizés után... :( Már alig van a fagyasztóban sajnos...remélem ez még csak átmeneti állapot, ilyen azért még nem volt. Talán Noé is többet enne, meg nekem is kevesebb van...párom nagyon tápszerellenes, de ha nem lesz más akkor muszáj lesz...azért még nem adom fel! :wink:

Jobbulást a betegeknek! Lorcának, Zétinek!

Kata!

Sajnálom az iskolai erőszakot, hihetetlen!!! :shock: :evil:

Kép
Kép
tabati
 
 


Koszi a jokivansagokat! :) :)

Tabati!
Sajnos mostanaban Lorka ficereg a mei-taiban, teljesen hatrafesziti magat. Lehet, hogy nem fogom visszahajtani tobbet az aljat, akkor jobban tartja majd. Ma is ugy elfaradtam, mire hazaertunk az ovibol, mert o nyomta magat hatra, en meg vissza egesz uton. :? :?
Garcia Lorca-ra asszocialtal, mikor c-vel irtad a nevet? :D :D
Kedvenc koltom egyebkent, meg jobb lenne, ha spanyolul is tudnek.
Jo, hogy ilyen jol alakult az utatok! :)

Suni!
Kapja meg a Stodalt, es a Luffel orrcsepp ment, amikor meg kellett.
Nekunk az nagyon bejon, a nagyoknal is mindig ezt alkalmazom, hogy forralok a legnagyobb labosban vizet, bele sok gyogynoveny, sok so, es diapulmon cseppek. Ezt teszem a szobajukba, persze biztonsagosan. Alt. ha mar alszanak, es egy szek ala.
Ugy veszem eszre, ez mindig jot tesz.

Agi

KépKép
lys
 
 


Lys!

Tényleg c-vel írtam... :shock: :lol: Lehet igen, hogy ő jutott eszembe. :oops: :lol:

Nekem ugyanez a problémám a mei tai-jal, és én is erre jutottam, hogy nem hajtom vissza alul. :lol: Szerintem csak egyre kíváncsibbak a világra. :lol: Akkor jó, ha utazok, mert akkor bebújik és alszik. De amint leveszem a kabátot, már ficereg és hiába forgok, abba az irányba amerre ő akar nézni, mégis mindig kicsavarja magát meg a nyakát. :lol: De az is lehet, hogy lassan háta kéne felkötnünk nem? :shock: mondjuk még télen nem akarom, mert a kabát miatt nem lehet, de ha bejön a jóidő, akkor én kipróbálom majd. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati,
gondoltam Rád, miközben MT-ban kint sétáltunk Benivel, és a jeges szél kikapta a kezemből az ernyőt, hogy te egy bevállalós csaj vagy. Nekem 20 perc elég volt, de a fiam se bírta tovább. Szóval le a kalappal mindkettőtök előtt! Noé szupercsávó! A pelust nem felejtettem el, szombaton már Zuglóban lesz, amikor tudtok, mehettek érte.

Ki kérdezte az alapítványi iskolát? Talán Tabati? Nos, sokszor ott mégtöbb a k_csög gyerek, mert azt hiszik, ha fizetnek, bármit megtehetnek. Szóval az sem véd ki mindent, sajnos.

Ha már Garcia, akkor Garcia Marquez, elő is veszem, jó ötlet :)

Süni,
nagyon elgondolkodtatott a történeted. Zétinek gyógypuszik szállnak.

Cosmo,
neked sem lehetett könnyű, finoman szólva.

Ha nagyon elkettyenek, eszembe juttok, meg az is, amit egy kedves ismerős mondott ma a telefonba, hogy az ember mindent kibír. Azt is, ami kibírhatatlan.

B. mindig kitalál valami anyakínzót, jelenleg nem akar szopni :roll:

Benta

Kép
benta
 
 


Kata: durva és szomorú ez a sulis történet :(
Majd tegyél fel képet a díszekről.

Tabati: a 3-as csomagban nézd meg a bébikaják lejáratát, amikor én rosszat kaptam, az nagyon hamar lejárt volna, előbb mint hogy Petra betölti a 8hót.

Látom legtöbbünknek problémás após, vagy anyós :?

Benta: nagyon igaz, amit az ismerősöd mondott. (Kevés kivétellel).

Holnap nem tudom mennyire tudok majd jönni, mert délelőtt és délután is programunk van.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Ma Noémiztem és Áronoztam (Noémi meghívott magukhoz), nagyon szuper napom volt, jól éreztük magunkat Adéllal! A gyerekek nagyon jól viselkedtek, és eszméletlen milyen édesen eljátszottak: megfogták egymás kezét, és gagyarásztak. Noémi le is kamerázta, alig várom, hogy megmutassam Petinek! Láttam Áron szobáját is, szuper, ahogy megoldották a loggiából! Férje nagyon kedves, Adélt teljesen levette a lábáról: vigyorgott, kacarászott és pózolt, amíg fényképezte. :)

Cosmo: még szerencse, hogy jól alakult és belátta apósod, hogy így nem viselkedhet! És hát gyönyörű unokával ajándékoztad meg, ezek után egy szava sem lehet! ;) De nem lehetett könnyű kibírni ezt az időszakot…

Ági: öröm az ürömben, hogy nem súlyos Lorkuc betegsége. De hogy több hétig is eltarthat… hát… :(

Amadea: após :shock: nagyon durva!!
Azt hallottuk egy mentős ismerőstől, hogy ez a H1N1 a spanyol nátha egyik mutációja. Hallottál esetleg erről valamit?

Kata: mi volt a baj, mit csinált fiad a suliban?
És a pofátlan kis dögök még be is vallották, hogy azért szekálták, mert új fiú?! A helyedben tényleg bemennék rendet tenni!

Benta: én kérdeztem az alapítványi sulit. Egyébként én is azt hallottam, hogy talán ott még szemtelenebbek, ráadásul a tanárok még annyira sem fegyelmezhetnek, mint az állami iskolában. De hát csak nem mindegyik ilyen, vagy igen?
Beni nem kínoz, csak a figyelmed próbálja elterelni. :) Remélem sikerrel, és nem sokat rágódsz…
tökmag79
 
 


HEEEELPP

nem tud valaki valamilyen homeós szert mit adhatnék Gézengúznak, mert már őt is az őrületbe kergeti ez a széklethiány.
hiába próbáltam kamillateát, alig csúszott le tíz mili, s inkább összehányta volna magát mintse többet igyon (rám is ilyen hatással van a kamilla). az este bevetettem a barackot is, becuppogta jó ízűen, de.... szélcsövet is ha próbálom, már puki sem távozik, de kakit nem ér el a cső vége.
nem találom az okosabbik homaós könyvecském, amiben csecsemőknek való fejezet is van. a nagyobb gyerekekre vagy felnőttekre vonatkozó részek meg nem tetszenek.
már ott tartok, hogy megyünk kúpárt a patikába, úgy szenved a gyerek.
meg persze én is, de az másodlagos.

Kép
kissmanó
 
 


Manó!

Nálatok nincs Laevolac szirup? Az természetes és nekünk bevált.

Benta!

Oké, akkor jövőhéten valamikor elmennénk a pelusokért, majd felhívlak, vagy lelevelezzük, hogy hova kell menni. :wink:

Tökmag!

Én is én is, privát tali. :lol: Ha már a múltkor úgysem jöhettél, egyszer majd meglátogatnánk titeket. :wink: Na nem meghívatni akarom magunkat, de azért hívj, ha már nagyon egyedül érzed magad. :lol: :lol: Hozzátok is egy busszal kijutunk a pállyaudvartól. :wink:

Cosmo!

Köszi, megnéztem, és egy tápszerminta van ami már lejár mire felhasználhatnánk, de nem érdekel, odaadom a héten a védőnőnek, adja oda valakinek. Amúgy meg szortiroztam azért, mert a kecskeméti lében, meg kajában van hozzáadott cukor, azt nem adom oda neki, nem akarok már ilyen korán cukrosat adni. Vannak azok a teák is, olvastam azokhoz is raknak cukrot, de minek? :shock: Úgyis tea, majd én ízesítem ahogy akarom nem.... ?

Kép
Kép
tabati
 
 


van, de csak receptre adják. a dokihoz menést lenne jó megspórolni.

Kép
kissmanó
 
 


Mano!

Sajnos nem tudom, de nektek lehet, hogy valami gyorsabb segitseg kellene. Nem tudsz felhivni egy dokit, akiben megbizol?
Hany napja nincs kaki? :cry:

Nekunk megint eleg gaz hajnalunk volt, most viszont alszik 1 oraja Lorka, ilyen mar napok ota nem volt. Talan most mar jobban lesz. :wink: Meg az sem zavarta, hogy pont a szemebe sutott a nap a nagyagyon. Most elbarikadoztam parnakkal. :D

Tabati!
Ha vegre meggyogyulunk, egyszer hozzank is eljohettek, legalabb kipletykaljuk a zeneszeket. :D :D
Persze mindenkit szeretettel latunk, aki a 8-as busz vagy az 59-es vili vonala fele vetodik, szoljatok! :D

KépKép
lys
 
 


ááá, doki ezen nem tom hogyan segítene. anno Edinával voltam nála, adott valami port, amit fel kellett oldani, s úgy adni a gyereknek. hát nem vált be :(
akkor végül a kiwi leve oldotta meg, most nem próbálkoznék ha találnék homeós megoldást. nekem a homeopátia aránylag a szívem csücske, ezért szeretnék ezen a vonalon találni valamit.
már tűvé tettem a házat a könyvecskémért, de olyan mint a mondókában a nadrág zsebe: sehol nem találom (lehet drága elsőszülöttem rendezett, néha elvesz dolgokat engedély nélkül, s én meg csak nyomozok).

Kép
kissmanó
 
 


ja, bő 2 hete már, hogy felfigyeltem erre a problémára. utoljára több mint 1 hete volt, múlt hétfőn egy pici, s szerdán egy másik pici. a kettő ha kitett egy rendes adagot.

miután volt az antibigyós meg az aeroszolos kezelés, egy hétig napi több kaksi is volt, s utána jött ez az áldatlan állapot.
betegsége előtt pedig napi 1 kaki volt a jellemző.

s a gyerek pocija rendesből fel van puffanva.

Kép
kissmanó
 
 


áááááááááá
én ezt nem értem.
most találkoztam egy kicsi ujjamon levő köröm nagyságú kakival a pelusban. és barack volt. felismerhetően.
akkor most miiiiiii vaaaaaaaaaaaaaaaaaan?
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :roll: :?: :?: :?:

Kép
kissmanó
 
 


Manó sajna nem tudok segíteni,én a homeós cuccokat egyáltalán nem ismerem.Nálunk Dani volt így,hogy napokon keresztül nem kakilt,nálunk a gyerektea oldotta meg a kérdést (ez vegyes,kamilla,meg még 3-4 gyógynövény egyben), de Nálatok ez most szerintem túl lassú megoldás lenne,ha lenne....
Csak halkan mondom, egy pici babaszappan-darab a popsiba nem nyújtana gyors segítséget? nekem mikor székletmintát kellett vinnem a lányomtól 4 hónapos korába, akkor mondta ezt a gyerekdoki...Nekünk akkor segített, de ez csak a legvégső megoldás talán..

Banyoszka
banyoszka
 
 


Tesóm is kapott szappant, de mennyiszer!

Kép
benta
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Gyorsan Manónak: Ezt olvastam most a Homeopátia és a gyermek c. könyvben székrekedésre:
Fájdalom és görcs, ami csökkenti a székletürítést a puffad és hasi görcsöktől szenvedő gyermeknél:
Lycopodium 5 CH reggel és este 5 golyó

A széklet ürítése nagy nehézséggel történik, a széklet száraz, nagy mennyiségű és összeállt:
Bryonia alba 9 CH reggel és este 5 golyó

A gyermeknél nincs székletürítési inger, teljes végbélrenyheség, a széklet kemény és fekete:
Opium 15 CH minden este 5 golyó

KépKép
süni76
 
 


Lys, jobbulást Lorkának! Remélem azért nem fog eltartani Nektek hetekig! Este férjem is hozott Stodal-t, úgyhogy már nyomatom Zétibe. Sikerült beszereznem Sterimar Baby-t. Klasszisokkal könnyebb befújni vele, mint a másikkal. Amborxol-t hagyom a csudába, nem szimpatikus... Még az a szerencse, hogy tud aludni. Éjjel is párszor köhögött, de csak 1x ébredt fel rá, szerintem akkor is csak azért, mert az apja kikapta az ágyból ijedtében. A Stodal mellett nyomatom bele a Coryzalia-t és a Cebion cseppeket.

A tej is iszonyúan fogyóban. Nekem soha nem sikerült lefagyasztanom. Ha fejtem is, azt feléltük még aznap. Úgyhogy megy a táp kiegészítésnek, de szerencsére Zéti nem válogatós, bár nem eszik annyit mint régen. Este mértem, 40 g-ot hízott egy hét alatt.

KépKép
süni76
 
 


Csajok!

Most talaltam egy szuper oldalt, ajandekotletek gyerekeknek.
Nagyon igenyes jatekok vannak es konyvek is, csomagban pedig akciok.
Kicsiknek es nagyobbaknak is. Nezzetek meg:

www.tudatosszulo.hu

Ezt neztem ki Daninak :

http://www.tudatosszulo.hu/akcios-kinal ... zto-csomag

Persze a jo jatekok sosem olcsok, de ossze lehet fogni nagyszulokkel, stb.

Mano!
Van fejlemeny??

Agi

KépKép
lys
 
 


Suni!

Koszi! :D Nektek is jobbulast!
Ugy veszem eszre, a Stodal sz@rt sem er. Viszont a Sedotussin kup csodakat muvel!
Folytatodik a jo nap, vegul Lorka 2 orat aludt delelott, most is tobb, mint egy oraja huzza a lobort.
En most Prospan szirupot vettem, az szokott bevalni a nagyoknal is, borostyanbol van, ugyhogy most Lorka is azt kapja.

KépKép
lys
 
 


http://www.tudatosszulo.hu/catalog/akci ... eves-korig

Itt vannak a piciknek valo jatekok. Nekem az utolso csomag tetszik a legjobban. Vegulis 2-3 honap mulva mar ulve fognak jatszani, van, aki sokkal elobb is, pl Niki! :D

KépKép
lys
 
 


Köszi csajok a válaszokat.
Kissé bekavart nekem ez a körömnyi barackos kaksi, de végül kapott a gyerek egy glicerines kúpot. Utána bezabált és elaludt a pihiszékében, ami mostanában nem kenyere. Pelus persze max pisás :(

Süni, köszi a homeós írást, bevetjük a Lycopodiumot.

Karácsonyra a nagyoknak az arzuhanas honlapjáról néztem valami boltos játékot. a két kicsinek még nincs teljes lövésem mi is lenne jó.

Kép
kissmanó
 
 


Ja, es az egyes jatekokrol tobb leiras is van, csak akkor kulon-kulon kell rakeresni.

Bocs, eldugultam. :wink:

KépKép
lys
 
 


Lys!

Oké, szavadon foglak, nagy menős vagyok, tudod, nem bírok itthon ülni. :wink: Ma is mentünk a munkahelyemre gyedet intézni, de az csak kifogás volt, tulajdonképpen bezsebeltük a dicséreteket. :wink: :lol: És talán holnap is megyek meglátjuk...

Benta!

Azért bennem van a para, remélem nem fázott meg akkora szél volt... :roll: de kabát rajtunk amiből csak a feje látszott ki, amin meg sapi volt. Ma már plusz egy nyári sapit is ráadtam a téli alá, biztos ami biztos, de ma szép idő volt nagyon.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Este nem tudtam már jönni,mert állt a bál.A helyzet a következő volt.Viktor elkezdett verekedni az egyik osztálytársával.Odament hozzájuk az osztályfőnök és szólt nekik hogy hagyják abba.Erre az én drága kisfiam:-Maga ne szóljon bele ez a kettőnk dolga.És különben is szünet van,azt csinálok amit akarok.Menjen innen.
Így szóról szóra.Hát nem semmi a gyerek.Megvan az első osztályfőnöki figyelmeztetése.

Ma én is bent voltam az iskolában ugye a megbeszélésen,ami iszonyatos vitába torkollott.A téma végén megkérdeztem a verekedő kiscsaj anyját,hogy a lánya nem szeretne-e bocsánatot kérni a fiamtól,amire az anyuka azt mondta,hogy biztos a fiam kezdte a verekedést.Én mondtam neki hogy nem úgy van nevelve,hogy üsse a lányokat és különben is örüljön,hogy nem lett belőle bajuk.Erre ő:-Nem tudtok semmit tenni,hiszen én tanár vagyok.
Kijöttem a teremből és felhívtam a dokit.Azt mondta menjek be holnap reggel és megírjuk a jegyzőkönyvet.
Ezeket történtek velünk igy hirtelen.

Kép
kata840725
 
 


Hmmm...Viktor nem semmi.
Ellenben az az anyuka....jó, hogy hívtad a dokit.

Visszakaptam a kisfiam :D
Olyan hatalmas, sűrű, pasztás állagút nyomott a pelusba, hogy csak :shock: néztem. Utána tök nyugalom szállta meg, vagy 3/4 órán keresztül csak mosolygott és kész.

Ja, s tegnapelőtt kipipáltuk a fejlődési folyamat egyik állomását. Megfordult hasra. Tudom, ez sok babánál már a múlté, de Téta 5,5 hósan tette, szal lehetett volna később is.

Kép
kissmanó
 
 


Akkor duplan nagy nap ez a mai! :D :D

KépKép
lys
 
 


Sziasztok!

Hú álomkóros voltam ma :oops: ...

Manó!
Gézának gratulálok a hasra forduláshoz!!!
Kakis problémát későn olvastam...örülök, hogy megoldódott!!!

Kata!
Nem irigyellek...azért tényleg jól tetted, hogy felhívtad a dokit.

Tökmag!
A H1N1 alapjában véve az influenza legártalmatlanabb típusa, csak néha "bevadul", na ilyen volt a spanyolnáthát okozó H1N1 törzs is....

KépKép
amadea
 
 


Sziasztok!

Már 2 napja nem tudtam benézni...nem is hiányoltatok?! :D

Na jó, ez még nem a világ...viszont így Géza kakigondja, is gyorsan megoldódott. :)

Tegnap - ahogy Tökmag írta - mini babatalit tartottunk. Majd csatolok egy fotót a "kézfogóról".
A legviccesebb rész szerintem az volt, mikor Áron megpróbálta bekapni Adél kezét...de hiába húzta, Adél keze csak kicsúszott a kezéből!
Egyébként a kiscsaj nagyon élvezte: egyszer el is mosolyodott. :):)

Ma nem volt túl jó nap. Múltkor írtam, hogy az ikres barátnőm anyukája nagyon rosszul van...keddig bírta szegény. Ma de. már meg is volt a temetés (vidéken ilyen gyors) ott voltunk...:(

Áron ma anyukámmal volt. Nem is mondtam neki Benta céklás receptjét, de van egy babaszakácskönyvem, és Anyu pont ezt nézte ki Áronnak. Nagyon ízlett neki is!

Akkor most már hivatalosan is Áron az utolsó, aki forgolódni fog?

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Kép

Kép

Kép

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Igen, nagyon örülünk a mai termésnek. Uhhó a barack még továbbra is figyeljen csak szépen a fagyóban.

Noémi, Tökmag - már nagyon kíváncsivá tettetek, gyorsan ide a képekkel, hadd nézem meg ezt a két aranyos gyerkőt egy fotón :!:

Amúgy Áronnak extra nehéz lehet megmozdítani s átgurítani azt a 9 kilót.

Ja, kilók, grammok. Tegnap este az 5 hó "örömére" megmértem a kispasit. 8030 gramm volt. No, de ebből mennyi volt a mai kaki :?: :lol:

Amadea: álomkór ideért. Mék én is aludni, a család már húzza.

Kép
kissmanó
 
 


jéééé, azt a hajkoronát Adélnál :roll: 8)
Csodásan áll a sérója az első fotón. Kitől örökölte?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kissmanó 2009.11.13 21:23-kor.

Kép
kissmanó
 
 


sziasztok...jöhetek még egy picit :?: :oops: ...tudom-tudom...a májusi topic...nem magyarázkodom...nincs mit, nagyon jó ott a társaság, és valahogy ott ragadtam de mindig jövök olvasok hogy mizu az itteni gyerkőcökkel. :oops:

Helyzetet jelenteni jöttem (ha még kiváncsiak vagytok ránk :oops: ) Lilike 7600 gr (vagyis több szerintem, de mult héten ennyi volt) és 69 centi, még napi 5 szor szopizik, de már kap tízóraira gymit, uzsira főzit, és vacsira tejpépet, nagyon ügyin eszik, már rájött hogy befelé jobb mint kifelé... :D

fogunk nincs, bár tegnap éktelen visitás volt egész nap...és látszódik halványan a első,felső,kettő

Lilkó elkezdett mászni és 3 napja felcsücsül magától , oldaltámasztós pózba...lejönni nem tud így hatalmas koppanások vannak, de csak röhög rajta (bár tegnap "beleszemelt" egy kockába, és bevérzett a szeme...nemtudotam hova rohanjak vele, már sírtam, de a vnő megnyugtatott hogy semmi baj majd elmúlik)

nagyjából ennyi, rakok képeket is ha nem gond...

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
mniki84
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: