Új privát üzeneted érkezett!

Ha nagyon durva, 1x-1x lehet neki adni egy kis nurofent. Illetve jó lehet a Viburcol kúp, már ha nem idegenkedsz a homeopátiától.

Tegnap du Nonó is csak üvöltött, semmi nem volt jó neki, már minden volt még a kádban pancsizás sem terelte el a figyelmét, állandóan szopizni akart, stb, szóval este kapott 5ml nurofent, pedig nem vagyok egy gyógyszerezős típus :oops: . Utána evett némi vacsit, szopizott, és egészen jól aludt, nem állítom, h ébredés nélkül, de azt amúgy sem szokott :roll:
Mellesleg tegnap du lehetett vmi a levegőben, Joni is nyüglődött, de vele megúsztuk gyógyszer nélkül, nem tudom neki is a foga volt-e, vagy csak fáradt volt, de ő a fürcsi, aztán kenyér rágicsálással végül lehiggadt.

Claire
claire
 
 


Olivér kedden kapott oltást, aznap nem volt semmi baja, csak kicsit elnyomta, többet aludt, mint szokott. Aztán másnaptól 3 napon keresztül nyügi, szombattól már kicsit jobb, erre hallom, megint szütyög. Elegem van, hogy valaki mindig beteg.
A sok nyüginek rájöttem egy kicsit a miértjére. Olivér baba kb. fél évesen már felállt. Ez úgy néz ki, hogy csücsül, fogom a kezét és felhúzza magát. De eddig elég volt, hogy naponta 1-2-szer csináltuk. Most meg játszik, játszik a szőnyegen, egyszer csak gondol egyet és üvölt, mint a fene, azt se tudom, mi a baj. Odamegyek, elkapja a kezemet és hopplá, márt fönt is van. Akkor persze megy a gőgicse ezerrel, mert állva ezerszer szebb a világ. Aztán nekiállt lépegetni is. Kérdeztem is a védőnőt, hogy nem korai -e. Azt mondta, amit a gyerek önállóan, saját maga akar csinálni az semmi se korai. A mászás valószínű, hogy kimarad...

Jelentem, fogunk sincs. Pedig hányszor fogtam rá, hogy a foga. Aztán lehet, hogy az is volt... Csak még mindig várat magára.
Én is csináltam, amikor úgy gondoltam, hogy a foga, hogy adtam neki egy kis panadolt. A viburcol kúp is nagyon jó, csak ajánlani tudom. Nekünk már volt, hogy használt.

Olivérnek volt egy kis falat cipőcskéje, úgy dísznek. Hát kinőtte és ma vettem neki még egy díszcipőcskét. Mégiscsak jön a hideg és a zokni kevés lesz, ha kimegyünk. Igen ám, de Olivér már lépeget és egy-két hónap múlva kell neki rendes cipő. Tapasztalt anyukák, mire kell figyelni a rendes cipő vásárlásakor? Illetve egyáltalán milyet kell venni? Mikortól kell, amikor már önállóan tud menni, vagy amikor még csak kézen fogva megy?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: nekünk azt mondta a dévényes nő, hogy amint feláll kell neki bentre magas szárú szandál, ami a bokáját tartja. Én most Salus szandit vettem mindkettőjüknek.
Felállás: lehet jó lenne egy járóka, ahol bele tud kapaszkodni a rácsba. Később meg majd a rácsba kapaszkodva tud lépegetni is. Nem túl jó, ha kimarad a mászás, később akár dislexiához és tanulási nehézségekhez is vezethet. Nem csak mozgáskoordinációs jelentősége van, hanem neurológiai is. Érdemes erről megkérdezni egy szakembert. De 10hós koráig még bőven van ideje mászni.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

 
 

Abbey: van járókánk, de abban még nem áll fel, csak ha a kezembe kapaszkodik, akkor.
Mászás dologra nem mondott semmit a drnő és a védőnő sem. Igaz, ha a korrigált korát nézzük, akkor még csak 6 hónapos Olivér. Majd novemberben megyünk neuronhabilitáció kontrollra, akkor majd biztos átbeszéljük a főorvosnővel.
Anya azt mondta, hogy se én, se a húgom nem másztunk, így benne van a pakliban, hogy Olivér sem fog. És ez olyan dolog, hogy erőltetni nem tudom. Annyit csinálok, hogy tornáztatom, aztán vagy bejön vagy nem.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi!
Én is rajta lennék, h ne hagyja ki a mászást, akkor se, ha ti sem másztatok. Nem akarok erről hosszan írni, ériintőleg szakmába vág nálam, és nem akarlak ezzel traktálni. Mindenesetre én a helyedben megnézetném egy Dévényes gyógyival. (Nálunk a legnagyobb 8-9 hósan már járt, alig kúszott, mászás semmi, meg is szívtuk ezt. Lehet később is mozgásterápiával korrigálni, de most egyszerűbb lenne. És amennyire lehet, nem vezetném kézen, ha feláll egyedül vhol, az valóban más, mintha a kezed be kapaszkodva húzza fel magát. tudom, h ez nehéz, én is végig játszottam.)

Cipő: mai ortopédiai vélemény: sarok támaszos, tehát hátul kérges kis szandi vagy cipő, nem kell haránt emelős, és jó, ha olyan 2-3 csatos, mert azt jobban a lábára tudod állítani. de az első lépéseknél még elég a puhatalpú cipő, vagy a tappancsos zokni, sőt, a mezítláb is, de az most egyre kevésbé aktuális. amúgy még az a javaslat, h ahol biztonsággal lehet, és nem kemény aljzat, tehát pl nem beton, hanem föld, kavics (nem szúrós), fű, homok, stb, ott járjon mezítláb!, de ez megint majd jövő nyáron lesz aktuális

Claire
claire
 
 


Joni is húzta így fel magát, nem kell erőltetni, de nem lesz tőle baja.

Amikor mi gyerkek voltunk, még egy csomó mindent nem tudtak az agyról, és persze most sem tudunk sok mindent, de speci a neurológia, meg a mozgásfejlődés és összefüggései a tanulási-magatartási-viselkedési zavarokkal azóta sokkal ismertebbek, kutatottabbak, több fejlesztő módszert dolgoztak rá ki, stb.
Jó szakember valszeg még így utólag is ki tudná mutatni, h te nem másztál. És persze ez sem olyan, h ha nem mászik akkor tuti pl diszlexiás lesz, csak nagyobb rá az esély.

C
claire
 
 


A kereszt pályák nemm járatódnak be, nem idegződnek be, és ez később gondot okoz bizonyos nagy (pl lépcsőzés, stb) és bizonyos finom (írás) mozgások tanulásánál hátrány.
claire
 
 


Nyilván a látásodat is érdemes vizsgálni ilyenhez, nem tudom szemüveges vagy-e, de lehetnek olyan extra cilinderek és egyebek, amit régebben meg sem tudtak csinálni. az én szemüveges kisfiam is a lépcsővel szokott gondban lenni, és vicces, de pl a síelés megy neki!
egy mozgásterapeuta meg tudná mondani, h okozott-e vmit a mászás hiánya, ettől nyugodtan lehettél kitűnő tanuló, mert nem biztos , h okozott, másrészt az agy nagyon plasztikus, és mindenki "kitalál" vmi kompenzációt.
Nekem a bal-jobb marad örök probléma, valszeg van egy kis bal kezes beütésem, és, mint kiderült, ugyan jobb kezes vagyok, de pl bal szemes, és az is számít ám! És persze megtanultam, de mai napig gond, h merre kell lecsavarni a fűtést, becsavarni egy csavart, meg ilyenek. Különben ha a kezemben van, akkor nem gond, megoldom, de ha a gyerek megkérdezi, h merre kell elzárni a gázt, akkor csak mutogatok :lol: És akkor jön még idegen nyelven a bal-jobb.... :lol:

Szóval nem kell ezt túl köhögni, csak én úgy vagyok vele, h amit pici korban pl egy kis tornával meg lehet oldani, abból ne csináljak a gyereknek egy fél életre szóló kihívást, mert lesz abból elég így is-úgy is. Nálam vmi ilyesmit jelent, h adjunk meg mindent a gyereknek, amit tudunk! (nem a havi új mobil telcsi, meg a napi 1000-es, h mehessen a 2mekibe")

:lol: :lol: clAIRE
claire
 
 


Nyilván a látásodat is érdemes vizsgálni ilyenhez, nem tudom szemüveges vagy-e, de lehetnek olyan extra cilinderek és egyebek, amit régebben meg sem tudtak csinálni. az én szemüveges kisfiam is a lépcsővel szokott gondban lenni, és vicces, de pl a síelés megy neki!
egy mozgásterapeuta meg tudná mondani, h okozott-e vmit a mászás hiánya, ettől nyugodtan lehettél kitűnő tanuló, mert nem biztos , h okozott, másrészt az agy nagyon plasztikus, és mindenki "kitalál" vmi kompenzációt.
Nekem a bal-jobb marad örök probléma, valszeg van egy kis bal kezes beütésem, és, mint kiderült, ugyan jobb kezes vagyok, de pl bal szemes, és az is számít ám! És persze megtanultam, de mai napig gond, h merre kell lecsavarni a fűtést, becsavarni egy csavart, meg ilyenek. Különben ha a kezemben van, akkor nem gond, megoldom, de ha a gyerek megkérdezi, h merre kell elzárni a gázt, akkor csak mutogatok :lol: És akkor jön még idegen nyelven a bal-jobb.... :lol:

Szóval nem kell ezt túl köhögni, csak én úgy vagyok vele, h amit pici korban pl egy kis tornával meg lehet oldani, abból ne csináljak a gyereknek egy fél életre szóló kihívást, mert lesz abból elég így is-úgy is. Nálam vmi ilyesmit jelent, h adjunk meg mindent a gyereknek, amit tudunk! (nem a havi új mobil telcsi, meg a napi 1000-es, h mehessen a 2mekibe")

:lol: :lol: clAIRE
claire
 
 


Nem azért ment el kétszer, mert olyan fontos, hanem mert Joni is közre működött :D
claire
 
 


Köszi lányok az ötleteket. A Dévényis gyógyit még azért az ő esetében korainak tartom. Pont 10 hónapos lesz, amikor a neurohabilitációra kell vinnünk legközelebb, addig úgyis van ideje megtanulni mászni. Erre amúgy kaptunk egy gyakorlatot és a kiülésre is. De a neten most találtam még egy-két jót, majd a játékba becsempészem neki. Addig meg annyit tudok még tenni, hogy nem vezetgetem kézen és minél többet lesz a szőnyegen. Bár eddig is sokat volt, de sokszor csücsült. Ja és jövő héten kezdjük a babaúszást is, ha minden jól megy (nem lesz beteg pl.) és az is jó hatással van a mozgásfejlődésre. Persze én is azt szeretném, ha mászna, de erőltetni nem lehet, csak segíteni tudok neki.

Zsuzskó: nem semmi ez a Gyurka baba! Nagyon kis önálló akar lenni. :D

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Babaúszás szuper! mi is járunk, de zet csak halkan írom, mert mindenki azt mondta, h ilyen fülüvel, mint Joni, meg ne merjem tenni :oops: . Beszereztem füldugót. Nyáron nem volt babaúszás, a Balcsi nem volt olyan meleg, h vízalá vigyem, a füle meg pont olyan, mint előtte. Nagy az orrmandija, ha nem változik a helyzet .

Dévény: egyáltalán nem korai, az nem tornáztatás, hanem ha kell , először helyre állítás, utána fejlesztés, és már néhány hós babák is járnak, pl aki oxigénhiánnyal születik! Nyugodtan vidd el, megmondják, ha nem kell neki. Nálunk is azt mondták, h mindkettő kicsit hipotón, de látják, h nonó tök jól urallja, nem kell neki, jonit kezelik. Így mivel velünk van, úgyis látják Nonót is, ha muszáj majd hozzányúlnak, de csak akkor!

Hova jártok neurora?

Claire
claire
 
 


A fiúk Zalaegerszegen születtek és oda is viszem az Olivért a neurohabilitációs főorvos nőhöz. Az ország egyik legjobb neuroja és a főorvosnő is nagyon érti a dolgát. Még amikor bent voltunk a kórházban, akkor mondta, hogy szeptember körül már ő is fogja látni, hogy kell -e alkalmazni az Olivérnél korai fejlesztést illetve be kell -e vonni más szakembert, addig csak tornáztassam itthon én. Aztán augusztus végén voltunk nála, akkor mondta, hogy nagyon meg van elégedve a kicsivel és nem kell más fejlesztés, csak továbbra is az itthoni torna.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


No, mindenki siratja anyarat? A kicsi(k) hogy bírják a frontokt nálatok? Nálunk ilyenkor nyügibbek, és rengeteget akarnak szopizni :wink: Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Hazaérkeztünk :) Húúú, du. 4-től sírás ezerrel....remélem csak ma volt így (hosszú út, helyváltozás, front).
Remélem mindenki a legjobban viselte ezt a szép időt....
Fiúk mint a gomba úgy nőnek, elkezdtek gőgicsélni, hangoskodni :) Tömjük a mancsocskáinkat ezerrel a szánkba......hát tényleg fogzunk?? :D
Kép Kép
deni78
Budapest
 
 


Lányok! Ti mit vennétek, vagy vettetek? A fiúk már nem szeretnek hanyatt fekve lenni, a hason fekvésről már nem is beszélek. Vegyünk olyan pihenő szék félét, vagy egy jó etető széket, amit hátra lehet dönteni? Persze költségkímélős megoldást keresünk, de ha más nincs.....Meg a helyünk sem olyan nagy.... Szóval szerintetek? Mert hát kézben mindig nem lehetnek..ugyebár :)
deni78
Budapest
 
 


Bébiúszás: mi is voltunk szombaton, sajna elaludtak a kocsiban, némi képp ébresztgettük őket, így nem voltak lelkesek, főként Jonó. Aztán utána kiderült, h a szopit hiányolta.
Ahova mi járunk, ott nincs ilyen központi foglalkozás, mindenki saját ütemben halad. Jártunk olyanra is a nagyobb ikrekkel anno, de kevésbé jött be nmekik, bár ez több tényezőn múlott. :)

Deni: mire gondolsz? Nálunk voltak szopis párnán feltámasztva kicsit, hason is jól tudtak így nézelődni, meg időnként betettük az autósülésbe. Még a nagynak volt ilyen pihenő széke, de akkor még nem volt kocsink, és autósülésünk. És aztán hipp-hopp forogni fognak, meg kúszni-mászni! :D
Képek szuperek!

Ma Joni is többször lépkedett teljesen egyedül, nonó meg már egészen határozottan sétál, és láthatóan nagy élvezettel gyakorol!
Annyira cukik, másrészt meg az ember úgy van vele, h olyan gyorsan "saját lábra állnak", és már nem is babák. :(
claire
 
 


Köszi Claire! :) A szopispárna bejött :))igaz, csak pár percig okés a helyzet, de nagyon cukik, ahogy ott félig ülve basáskodnak :D, a babahordozót itthon nem szeretik, autóban is csak úgy,hogy ha alszanak, ami általában mindig úgy volt eddig, amint elindult alattuk a járgány :D
deni78
Budapest
 
 


Örülök! Attól is függ, mit látnak, nálunk nagyon ment a "mozizás", ha a nagyokat, meg a családi nyüzsit nézték :lol: vagy ha volt vmi érdekes csörgő-börgő-pörgő előttük!
Claire
claire
 
 


Deni: gyönyörűek a fiúk. Olivér elég sokáig elmaradt a hátán, ha a játszószőnyegen volt. A szopipárna is nagyon jó megoldás, mi is használtuk. Az egyik ismerősöm vett a kisfiának baba tornáztató állványt. Nekik bejött, saját tapasztalatot nem tudok mondani. Azt még kipróbálhatod, hogy ha elunják magukat hason vagy háton, átviszed őket más helyiségbe, és amíg ott elnézelődnek, addig is elvannak, vagy nem...

Mi is voltunk babaúszáson. Olivér nagyon élvezte. Már a babamasszázs alatt is végig be nem állt a szája, dumált és sikongatott felváltva. Ja és nekiállt udvarolni az egyik kislánynak. :D Nagyon tetszett neki a víz és hogy foglalkozás közben végig mondókáztunk. Az oktató meg is dicsérte. Olyan büszke voltam rá, hogy annyira természetesen viselkedett. Igaz, hogy ő hozzá van szokva a tornához, a vízben való játszáshoz és a mondókákhoz is. Annyira jó volt nézni ahogy megállás nélkül pancsikol a kis kezével és lábával.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi :D

Babatornáztató: hát igen a föléjük lógatott cuccok lekötik és inspirálják is őket. Nálunk először az állólámpáról lógott lefelé ez-az, aztán kaptak egy jó kis állványt, olyan babatornáztató félét, de olyan helyes, színesre festett fa cuccokkal. Még most is használják felálláshoz, meg tolják maguk előtt "járás segítő" gyanánt.
(interneten vettetm, "babavár"-ban, és nem is volt drága :D)
Persze házilag is lehet csinálni hasonlót!
Bocs , mennem kell!
C
claire
 
 


Jaj, lányok, már megint bajunk van :)...Zozó nem akar aludni délután...(este is csak későn)be csak akkor szoktam vinni Levente után, ha már elalszik a nappaliban, de most már azt csinálja, hogy amint beérek vele és leteszem a kiságyba el kezd nyifogni és addig csinálja, míg fel nem ébred Levente, ezt pedig én nem akarom, ezért mindjárt kihozom...de az a baj, hogy pl. ma is egész idő alatt(alvási) nyafizik, van amikor bealszik, de nagyon rövid időre....Most is föl-föl sír...ez is a fogzás? Vagy mi a csuda?? :? Pedig már be is kentem az ínyét Dentinox-szal........
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok Csajok!

Bár szerintem már meg sem ismertek, de remélem néhányatokban felcsillan, ja igen azaz a csaj... Hát szégyen szemre négy hónapja néztem be legutoljára... Akkortájt szült meg Zsuzskó, írtam is egy egész oldalt, és mire elküldtem volna elszállt az egész...
Hát utólag is NAGYON NAGY GRATULA! minden anyukának, és főleg neked Zsuzskó! Írtó büszke vagyok rád, az egész hozzáállásodra stb. Még annyira eszemben van, hogy tavaly decemberben még azt írtad, hogy lehet, hogy elvetetitek stb, mert nem tudni, hogy mi lesz a fiúkkal stb., de egy nagyon hosszú küzdelem meghozta a megérdemelt jutalmat: egy gyönyörű fiúcskát!Rendesen megkönnyeztem azt a kis videót amit a szülés után tettél fel..

Csak az utolsó pár oldalt futottam gyorsan át. Remélem mindenki meggyógyúlt.

Bár gondolom azóta megoldódott a dolog, de én is szívből ajánlom az I. sz. Gyermekklinikát. Rékának volt ott a kétoldali lágyéksérv műtéte. Öreg épület stb, de profi orvosokkal. Én szívből ajánlom Kiss doktort. Nagyon nagy tudású, és rettenetesen gyermekbarát.

A manók már kilenc és fél hónaposak. Mostmár nagyon "rosszalkodnak" :lol: Csak azt csinálják amit nem szabad :)
6-6 fogunk van. Az első Barnusnak napra pontosan hat hónapos korában bújt ki. Eddig semmi gondunk nem volt a fogzással kivéve Réka hatodik fogát. Nem igazán tudom, hogy miért pont ez viselte meg, de sokat felébredt éjszaka, napi 6-7 x volt kaki a szokásos kettő helyett.
Hat él fél hónapos koruk óta másznak, és Barnus nem volt nyolc hónapos mikor felállt, mostmár kapaszkodva lépeget. Réka 8 és fél hónaposan állt fel. Mindent esznek, lényeg csak hogy kaja legyen :lol: :lol:
Bár Rékára ráfér.. még mindig csak 7600 gr. Kétszer volt lázas beteg, és a műtétkor is fogyott. Szóval tudom, hogy miért csak ennyi, de azért már jó lenne átlépni azt a 8-as határt. Barnus 9200 gr, így a hétvégén be lett rakva már a 9-25 kg-ig lévő ülés. Látszólag nagyon élvezte, hogy már mennyi mindent láthat!

Ma voltunk először fodrásznál! Rendes volt a fodrászom, mert kérés nélkül mind a kettőjüknek becsomagolta az első levágott tincseket. Barnusnak már nagyon hosszú volt a haja, szó szerint tépkedte.
Egyébként nagyon ügyesek voltak, egy hangjuk sem volt. A fodrászom is el volt tőlük ájulva. Mesélte, hogy van olyan gyerek aki hány is az erős üvöltéstől... Fel voltunk anyuval készülve rá, hogy lesz majd ordítás, de nem.

Múltkorában nézegettem, hogy az egy éves vizsgáltnál szerepel kérdésben, hogy együttműködik-e a gyerek öltöztetésnél?. Na az én fiam üvőlt mint a sakál. Rékával nincs gond, de Barnust néha szivem szerint kikötözném :) Mikorra fog ez változni??

Jelenleg ennyi. Igyekszem időt szakítani, és elolvasni, hogy mi történt veletek az elmúlt pár hónapban... szerintem lesz mit bepótolnom... :oops:

Kép Réka és Barnabás

Ani

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Sziasztok!

Eladnám régi autósülésünket, mert nagyobbra váltottunk.
2 db Bébé Confort Iséos Isofix Fekete színben. 9-18kg-ig. Mi 3 évvel ezelőtt 90ezerért vettük darabját a Brendonban, most 40ezerért adnám őket darabonként.

Kép

Ha érdekel valakit írjon privit!!!

Bocsi, hogy betolakodtam. :oops:

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok! Na, merre jártok?
Azóta még Zolta mindig nem akar aludni du. Csak ma....megkaptuk a2. oltást is és beadattuk az agyhártyagyulladás ellen is(tudom......)Van köztetek olyan, aki szintén beadatta?
Remélem az időjárás ellenére mindenki jól van testileg és lelkileg is..............Mi fáradtak vagyunk :) Mint egy lombját hullató fa.....az lehet fáradt? :D
deni78
Budapest
 
 


Ja és még annyit:
Claire :) Összejött a babahordozós dolog is (köszikeeeee :D ).
Zolta van a képen, de Levente is nagyon szereti ütögetni a dolgokat rajta :)

Kép
deni78
Budapest
 
 


Látom működik a szórakoztató központ :D örülök!

Claire
claire
 
 


Cukiiii!Nagyon kis vidám pofa!

C
claire
 
 


:D Kis vigyori...édes pofika :)
deni78
Budapest
 
 


Ani! Micsoda veletlen! en sem neztem ide be sok sok honapja... es mi szinte pont egyutt szultunk. persze nem is fogod ezt vszleg olvasni...

nekem is kb ott tartanak a lanyok, bar eleg mashogy fejlodnek, de most mindketto kb ugyanott tart (kapaszkodva lepegetes, maszas); bar Bogi mindenben sok hettel lekorozte Pannat. sulyban viszont Rekadhoz hasonloak vagyunk, de en egyaltalan nem aggodom, mindketto kerek; egy meresen sem emlittette kicsit sem a nagyon aggodos dokinenink, hogy barmi gond lenne, igy van eleg egyeb aggodnivalom.

megiscsak jo lenne egy talalkozo, osszehozni a "babakat", akik mar szinte nem is azok...

Zsuzsko, en is, mint Ani, szinte minden nap, de minden heten tuttira, gondolok Ratok, meg MEzire is. de nekem is eszembe jut, hogy gondolkodtal az elvetetesen, es aztan milyen kuzdelem lett belole... es most gondolom, milyen nagyon boldog vagy.

na megyek, mert ami viszont valtozott, hogy miota tobbet kell a kicsikre is figyelni (nem csak alszanak bekesen a kisagyban, vagy elnezelodnek a jatszoszonyegen), azota a kapacitasaimat messze tulhaladjak a feladatok, es folyamatosan kuzdok, hogy anyai (es haziasszonyi, es munkahelyi; es felesegi....) feladataimnak legalabb minimalisan megfeleljek....

vegulis ezert nem tudok ide bekukkantani sem nagyon...

de nektek bekesebb babazast es sok meghitt orat kivanok

zsebi
zsebibabak
 
 


jajdeimádnivalóóóóóóóóóó!!!! :D
deni78
Budapest
 
 


Nagyon édes a kis Gyurka! :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzskó, nagyon sajnálom a kis Gyurkát....
Nálunk is negatív változások vannak....Levente már a kocsiban is nyűgös.....fogzás...elég valószínű. Hamarabb esteledik, úgyhogy hamarabb is kezdenek el nyafizni.....
Levente már kóstolgatja az almát (lereszelve), de nem eszi meg.....kiköpi, Zozóka meg egyszerűen ordít tőle :( nem tudom miért...persze nem erőltetem, de a levével semmi bajuk nem volt....
Levente estére már kap tejpépet a tápszerhez....
Tejem alig....
Ja,és nem szeretjük a Köki terminált (sok autó...igaz, nem közvetlen a közelében lakunk, de érezni).
:?
deni78
Budapest
 
 


Zsuzskó, inkább valahol kint a szabadban!!! :D
deni78
Budapest
 
 


oké :)

Lányok, etetőszék ügyben mi a tapasztalatotok? Fát szeretnénk venni, dönthetőt... Kép
deni78
Budapest
 
 


Ezt a dönthetőt (mármint fát) nem ismerem. Fa nekünk nem volt, de egyébként ezt az asztallá-székké szétszedhetőt sokan szeretik, amikor kicsit nagyobb a gyerkő, akkor jól használja kisbútornak saját maga is.
Nekünk volt nagy tálcás kinyitható, annak előnye, h lappá össze lehet csukni, amikor nem hazsnálod. Meg a nagy tálcán mást is lehet csinálni, rajzolni, vacakolni, mondjuk amíg te a konyhában vagy, magad mellé veszed. Én szeretm, ha tálcás, és nem rögtön a nagy asztalon kezd disznózni.
Most ikeás műanyag etető székünk van, az is tálcás, tisztántartani is könnyű, stb. Sajnos az enyéim felállnak benne :( , de a babakocsiban is, bekötve is, hihetetlenek.
Én a dönthetőséget nem tudtam volna kihasználni, igaz, 6hós korukig csak szoptak, és utána egy ideig azt a kis gyümit autós ülésben ülve kapták. Ha korábban akarod beletenni, akkor jó, ha dönthető.
Kb ennyi, nem tudom segítettem-e, talán.
claire
claire
 
 


Gyümit már kap? Én amikor már ment a napi egy gyümi egy jó ideje, akkor kezdtem el bevezetni a főzit. Simán vízben párolva, sárgarépa, sütőtök, krumpli és ezek variációi mentek először. esteleg feljavítva almával, ha nagyon seízű volt, bár az nekik nem baj, még nincsenek hozzászokva az erős ízekhez. A védőnő adott nekünk listát, h kb mikor mit, ha nem kapsz ilyetm akkor szólj, szívesen eljuttatom!
Én inkább szopi előtt adtam, mert ha utána, akkor már nem álltak szóba a kanállal! És persze eleinte csak pár falat, aztán ahogy veszi. Én néhány napig uazt adtam, csak ha már megszokta, akkor újítottam.

Claire
claire
 
 


Ja, mondjuk enyémek addigra vagy 7 hósak voltak, de én botmixerrel törtem össze, nem passzíroztam.
claire
 
 


Claire, köszi :)
Háááát....lehet,h. meggondolom...megnézem a neten milyenre gondoltál....
Zsuzskó, nekem is adott avédőnő olyan papírt...bár mi még nem tartunk ott..még az alma sem megy :)
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok! Bocsi a zavarásért, a 2009-es ikresekből vagyok. Zsebibabákat keresem, a (munkahelyi) emailjeit visszadobja a szerver, más elérhetőségét nem tudom. Ha esetleg valaki tud egy mobilszámot vagy egy másik emailcímet, elküldené priviben? Elvileg várja a levelemet, de nem tudom elérni. Vagy ha vki beszél vele rendszeresen, megmondaná neki, hogy keresem és írjon (mailt vagy itt a Bneten / Ikreseken) vagy hívjon? Köszi!!

Zsuzsko, remélem, nem veszed belepofázásnak, csak pont olvastam a hzs-odat. Legeslegegyszerűbb, ha veszel pici üveges bébiételt az elején. Én Bio alma, banán, ilyesmivel kezdtem (meggyet is lehet adni az elsők között, bár abból üveges nincs, most meg primőr se, ugye), a legeslegelső a 2-3 kávéskanál almalé. Zöldségből répa, krumpli, sütőtök (az most úgyis van bőven), ilyenkor még úgyse esznek ipari mennyiséget, nem kerül olyan sokba! Aztán ráérsz majd főzőcskézni eleget!! :lol: Mi vettünk egy Tefal párolót (magunk miatt is), egészségesebb a párolt, mint a főtt. Hozzátáplálási táblázatokat meg találsz a neten, hogy mikor mit lehet bevezetni.
És igen, az fontos, hogy új kaja bevezetésével várj mindig 4-5 napot, addig kiderül, nem allergiás-e véletlenül a pici az addig bevezetettre. Utána már vegyesen lehet adni azt, amit addigra bevezettél. Spenótot hetente csak egyszer szabad, és a sütőtököt /répát se szabad orrba-szájba adni, mert a B-karotint nem tudják még olyan iramban lebontani. Meg van egypár dolog még, amire oda kell figyelni.
Viszont ha sokáig akarsz szoptatni, akkor szopi után add a gyümit / zöldséget. Enyémek így is jól ettek, és két éves korukig szopiztak! Persze ha el akarod már választani a bébit, akkor előtte add.

Na elnézést, ha zavartam.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Elvileg tényleg szopi után kell. Én is sokáig szoptattam, de szopi után már semmi nem érdekelte őket, még kóstoló sem. :lol:
Igen, gyümiből először a levet nyomják most, a nagyobbaknál reszltalmával kezdtünk.
Claire
Ja, Zsebit megpróbálom utolérni. Melyik ikres topicba?2009?
claire
 
 


Sziasztok!

Ha fülbevalót szeretnétek babátoknak ajánlom figyelmetekbe ezt az oldalt!

Gyulladás és allergiamentes gyógyulási időszak, újszülöttkortól! Smile

Svédországból származnak az ékszerek és magát az eljárást is svéd gyermekorvosok dolgozták ki!

http://fulbeloves.blogspot.com/

KépKépKép
bogyra
 
 


Claire, oda is lehet, vagy az Ikresek.hu-ra.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Nekem az anyatej kiolvasztva mindig undi volt, nem nagyon használtam fel, de amúgy lehet. Krumplival vagy rizsliszttel is lehet sűríteni.
Ma egész más a hozzátápi, még az utóbbi 10 évben is változott!
Ha ennyire szoptatsz, akkor miért kezdted el a hozzátápit?
Különben amíg átmegy rajta, addig nem igazán való neki az adott kaja. Nonó ilyen a darabossal, hiába fogadja el, látom, h átmegy rajta, nem emészti meg rendesen.
Én szoktam nekik üvegeset is adni, ha utazunk, vagy olyat, amit nem főznék úgysem. Elfogadják, de igaziból jobban szeretik, amit én főzök :).
A srépa, meg a sütőtök jó édes, azt simán párolva is szeretik. (Kuktafazék is jó, az is jól megőrzi a tartalmát.)
Először néhány kanállal kell nekik adni, aztán fokozatosan növelni a mennyiséget!

Claire
claire
 
 


Zsuzsko, ne aggódj, ha megkóstolja a te főztödet, a boltit nem fogja már kérni! :lol: :lol: :lol: Legalábbis mi így jártunk, ránk is száradt egy csomó bébiétel, ezeket még most is használgatom (belekeverem a kajákba, mert amúgy egészségesek nagyon). Azokban ugye eleve kevesebb (vagy nincs) a só (mondjuk ezt nem is bánom, mert mi is eleve sószegényen főzünk), meg hát fűszer se sok, legalábbis nem olyanok, amiket ezek a pókhasok szeretnek (bors, fokhagyma, erőspaprika :shock: ). Na majd kitapasztalod, keverheted is amúgy őket egy kaján belül is, hogy változatosabb legyen (pl csinálsz krumplipürét és belekeversz üveges bio zöldborsópépet, az Univeres nem olyan drága, vagy fordítva). Érdekes, egyik ismerősöm is mondta, hogy az alma nagyon hajtotta a kisfiát. Nálunk ilyen nem volt szerencsére. Hasfájás (?) viszont rengeteg, máig se tudom, mitől volt, pedig annyi mindent kipróbáltunk, meg felváltva elhagytuk a különböző ételeket, hátha vmelyik okozza (meg az én kajámból is, ugye, mert az is átmehet a tejcibe). Nálunk néha a szélcső jött be, na meg főleg a ringatás... :roll:
A védőnő nekem se adott semmit anno, én is fórumról meg netről szedtem össze (azt hiszem, a Kismamás volt a legteljesebb, legmegbízhatóbb, nekem ez a szentírás: http://www.babaprojectproba.eoldal.hu/c ... -2008.html). Ez is elég jó, úgy látom: http://www.kismamablog.hu/hozzataplalas ... s-tablazat
Na meg rengeteget van még fenn a témában.
Mennyiség: eleinte kisebb mennyiséget csak, óvatosságból, aztán 1-2 nap múlva már adhatsz, amennyit megeszik. A fagyitej tökéletes erre a célra (bár inkább hígít, mint sűrít, én víz helyett azzal csináltam a gabonapépet), csak sose mikróban melegítsd meg /olvaszd ki, hanem hűtőben és / vagy meleg vízben. És figyelj az eltarthatóságra, mert nagyon rövid (http://www.babazunk.hu/szoptatas/temak- ... j-tarolasa) Hű, egyszer én is megkóstoltam a (megmaradt) anyatejes gyümipépet, hát én is rosszul lettem tőle... :lol: Tényleg, adhatsz majd gabonapépet (eleinte gluténmentes köles- és rizspépet, aztán lehet 7gabonásat, én a DM-ben vettem Babylove-osat) is gyümivel.

Én is akartam kérdezni, hogy mire ez a nagy sietség a hozzátápival, ha még sokat szopizik?
:roll:

Claire, megvan Zsebi! :)

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Még nincs :oops: .
Nyáron volt egy telszámom, de nem a telefonomban, és nem találom, majd Abbeynél érdeklődünk!
C
claire
 
 


Claire, ez kijelentés volt, nem kérdés! :wink: :lol: Azért köszi! :D

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ja, tényleg! Már olvasni sem tudok, haha.
Zsebihez telszámod is van? Átküldenéd priviben? Köszi! Én nem lelem!
c
claire
 
 


Á nem, csak eljutott hozzá végre az emailem. De a mostani megint nem, úgyhogy kezdjük elölről... :? :? :? Úgyhogy ha mégis megleled, küldheted! :|

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Na, csend van..és hideg :D Remélem jól vagytok.....
Kérdésem lenne...mennyi ideig lehetünk kint a fiúkkal pl.5 fokban? ..és ha már hidegebb lesz?
Amúgy most olyan időszakunk van, hogy Álmos nem alszik du. csak 3/4 órát!!!!!! :D nem értem....és utána már csak kint a kocsiban kb.10-15 percet olyan 5-6 óra körül, amikor kimegyünk velük....Nem semmi..ja, és este 9-kor megy aludni (hamarabb megint csak nem bír elaludni), viszont nem ébred föl éjjel , de hajnalban már igen...úgyhogy húúúúúúúúúúú.....milyen jó is volt, amikor du. 4-ig aludtak mindketten :D
deni78
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: