Új privát üzeneted érkezett!

Gabi,én 82-ről kezdtem,174 cm vagyok.Most 92... :oops: De nem zavar,nem vagyok rosszul,még bicajozok,nem is keveset,valamelyik nap pl.11,5 km-t.
Nem szsem többet,mint mikor nem vagyok terhes,van már rajtam víz is,de nem baj,a doki szerint,a vérnyomásom,100/60.Cukor nincs,fehérje sincs a vizeletben.Ma megyek terhelésesre,mert a múltkor nem csinálták meg.
Te a júliusi babavárókban is benne vagy?Én meg a II Női klinikásban,és a Spánikosban.
Vendég
 


Sziasztok! Most olvasgattalak titeket... én is a gombócok táborát szaporítom :wink: és szeretnénk kistestvéreket is :wink: szóval aktuális a téma. Most még csak egy gyerekes mama vagyok és a 168 cm-hez 75 kiló. Ez viszont már siker. Mátém fogantatásakor 85 kilós voltam, mibújáskor 90. Ebből a baba 3700g, szóval nem híztam a várandósság alatt, ami az én esetemben igazi áldott állapot volt :D Azóta intenzíven szoptatok, ez a tündér meg szépen leszívja a fölösleget 8) A normál súlyom egyébként 62-65 kiló körül mozgott. Engem egy vacak munkahely és a stressz hízlalt meg ennyire, és egy munkahelyváltás kellett ahhoz is, hogy teherbe essek. Jöhetek közétek?

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Hallo Csajok!

Igen nagy a csend a házunk táján!

Örömmel látom, hogy szaporodtunk! :D
Kindertojás: Ismerős, amit írsz. Nekem is volt olyan munkahelyem, ahol csak a kávét ittam egész nap, enni nem nagyon volt idő (kapkodva ettem mindig) estére meg teleettem magam. Jó stresszes is voltam, és ez nálam még eszegetéssel jár!
Szerintem nem olyan vészes a súlyod, ha visszaolvasod, látod, hogy én jóval ducibb vagyok.

Mikorra tervezitek a kistesót? Mesélj magatokról.

Lilisgabi: sikerült levetetned a terhelésest?

És a többiek hol vannak? Adri? Flake,Betti, meg mindenki! Néha azért tessék hír adni!!!! :D

Kép
Kép]
hendegabi
 
 

 
 

Sziasztok!
Üdv köztünk Réka!Gyere gyakran,és várom a jóhírt a kistesóról.Jó lesz,ha nem nagy a korkülönbség.Én úgy jártam,hogy 3 év 4 hónap lesz.Már kiestem a nemalvásból,a pelusból,szoptatásból,stb..Jobb ezt egyben letudni 4-5 év alatt.Úgyhogy már most a következő babát tervezem. :wink: Mivel császár lesz,várnom kell 1-1,5 évet,és jöhet.Annyi meg kell is,hogy utolérjem magam.Ezt előre tudom.
Gabi:Voltam,minden ok,nincs semmi rossz eredmény,jó a cukor,a vizelet,minden.Most nem híztam,92 vagyok még mindig,de nem vacsizok.És napközben mindig iszok,hogy ne legyek éhes.Reggeli normálisan,ebéd 1 féle,vagy leves,vagy második,de egy nagy tányér. :oops: Az igaz.Azért,mert nem vacsizok.Du gyümölcs,joghurt,müzliszelet közül valami.
Örülök,10 kg eddig,és már csak 10 hét van hátra.
Vendég
 


Gabi:Örülök, hogy jó az eredményed!

Én ma megyek nőgyogyihoz, már izgulok, de tuti minden rendben lesz.
Reggel mértem magam, és úgy tűnik, én is 10 kg-nál tartok :oops: .
Igaz, ez az itthoni mérleg, de majdnem mindig ugyanazt mértem, mint a védőnőm. Hozzá meg majd hétfőn reggel kell mennem. :?

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Gabi:Akkor szerintem nagyon ügyesek vagyunk! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Ma egy kicsit pihenőre fogom a dolgot. Az elmúlt két napban elég sokat mozogtam és takarítottam, de lehet, hogy az időjárás is befolyásol, de nem vagyok épp a toppon!

Tegnapi vizsgálaton eredményeim: méhszáj zárt (2000) :D , koponyavégű fekvés :D
fejátmérő: 77
Combcsonthossz: 52
haskörfogat 230
Becsült súlya 1120 g!
Tehát van egy óriási, szép nagy fejű bébim, akinek mindene a helyén van. :D

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Gabik, köszi a kedvességeteket! Kistestvérke akkor jön, amikor akar. Most még az én kicsim (nagyom? :wink: ) olyan intenzitással szopizik, hogy eddig még nem nagyon lehetett peteérésem, szóval nem tudjuk. de remélem , nem lesz nagy korkülönbség :)
Nagyon ügyesek vagytok a 10 kilóval!

Hendegabi: szép nagy baba!

Lilisgabi: gratula a jó eredményekhez! Tuti a csaszi? Nagyon hősies vagy a diétával! Mondjuk megéri, amit a mérleg mutat, az magáért beszél

Ti biztos túlestetek már ezeken a körökön, de nem baj ha kérdezem, babázás előtt/között mit csináltatok? Én genetikusként, meg biosztanárként, a végén meg hogy legyed gyedem könyvelőként is dolgoztam :wink: :wink:

Pöttyöm eddig tűrte, hogy írok...

Puszi

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Ja, írtátok a 90 napost :) Nálam 2005-ben 8 kiló ment fel vele :oops: 68 kilóról indultam, gondoltam ötöt leadok az esküvőig. Hát nem így alakult :roll: Pedig szabályosan csináltam... no mindegy, a barátnőm meg 20-at adott le ugyanakkor.

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Réka: én is mindent csináltam a két gyerek között. Nóci 2,5 éves volt, mikor visszamentem régi munkahelyemre.
Kivágtak a központból egy külső telephelyre (ami még nem lett volna baj, mert közelebb is volt, és jóval nyugisabb is), ugyanannyi fizuval, mint terhességem előtt. :?
Aztán mivel ez mezőgazd. cég volt, és területileg hozzánk tartozott a terménytároló, néha éjszaka is kellett menni mérlegelni.....
Na, itt döntöttem úgy, hogy váltok.
Kaptam egy tüzépen egy tök jónak tűnő állásajánlatot, mint értékesítő adminisztrátor, de hamar kibukott, hogy a főnököm egy szadista, még a saját feleségével is úgy bánt, mint az állatok...
Egy évig bírtam. Majdnem ráment a házasságunk, meg az egész életünk. Közben meghalt édesapám is, úgyhogy orvosi segítség kellett, hogy újra embernek érezzem magam.
Aztán 2-3 hónap munkanélküliség után ajánlott az egyik szomszédom egy beugró állást egy kisebb osztrák-magyar cégnél a logisztikára (beszerzés + vámügyek). Eredetileg 4 hónapos szerződéssel, míg egy gyeses vissza nem jön. Augusztusban, mikor a főnök azt mondta, hogy meghosszabbítja decemberig a szerződésem, megkérdeztem, tudna-e támogatni, ha vállalnék még egy babát. Azt mondta, OK, így ugrottunk bele a babyprojektbe. Ha decemberig nem sikerült volna, már aligha próbálkozunk.
Karácsonykor jelentettem be a főnöknek, és a kollégáknak, hogy baba lesz. A főnököm szó nélkül meghosszabbította a szerződésemet július végéig. Azt mondta, nem ír határozatlan idejű szerződést, mert nem tudja garantálni, hogy vissza tud venni.
(Szerintetek ma, akinek határozatlan idejű a szerződése, az tutira tudja, hogy 3 év múlva lesz helye? lehet, már a cég se lesz!)
Április elejétől vagyok szabin, még lehet, hogy be kell mennem a jövő héten pár napra helyettesíteni, és onnantól tp.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Babázás előtt boltban voltam eladó a budai várban.
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: Ugyanis én meg itt lakom a vár tövében! Melyik boltban?

Hendegabi: jó kis túlélőtábor lehetett ez az időszak...
Nekem anno egy telefon hatására (munkahelyemről az egyik rosszindulatú idióta) szökött meg a csöppem (még mielőtt a nőgyógyihoz eljutottam volna) a 8. héten... No, én akkor döntöttem úgy, hogy nincs mese, váltunk.

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Az eleje lemaraqdt: lilisgabi, mi tuti találkoztunk már élőben!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!
Hát, én nagyon eltűntem, ez igaz, de Zaránd egyfolytában kinnt akar lenni, én meg estére hulla vagyok. Sokat kertészkedünk, és annál is többet biciklizünk... :)
Ez az első éles hónapunk, drukkoljato, hogy mihamarabb sikerüljön a kistesó... Viszont talán kiderül lassan, hogy mi okozta a vetélést, és ez nem könnyíti meg a következő terhességet... Úgy néz ki, hogy trombózis hajlamom van, ami azt jelenti, hogy terhesség alatt szúrnom kell magam (a hasamat), plusz ugye még az inzulin... Hát, nem lesz könnyű, de nagyon szeretnénk a kistesót! :)
Kinek milyen lett a cukra??? Engem érdekelne! :) Ügyesek vagytok, hogy nem híztok sokat! :)
Vendég
 


Adrienne:Nekem 4.6 az éhgyomri,és 4.2 a terhelés után.
Réka:A nagyközértnek a fotóboltja és a Budavár Csemege volt a miénk,de tavaly januárban vége lett.A nagybolthoz tartoztunk,és annak lejárt a bérleti szerződése,így nekünk is menni kellett.A Mátyás Templommal sréen szemben van a nagybolt,most talán CBA?Így emlékszel?
Vendég
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy így eltűntem, de nagyon felgyorsultak a dolgok a házunk táján. Először eladtunk egy örökséglakást Kaposváron, két hete meg vettünk egy kisebb ikerház-felet Pomázon, így aztán rengeteget dolgoztunk. Képzeljétek, még nappalit is festettem (ezzel nem fogunk eldicsekedni a doki néninek). Amúgy szerencsére jól vagyunk, a bébi majd' kirúgja a ház falát, annyit mocorog. A hízás eddig 4,5-5 kg körüli, próbálnám valamennyire visszafogni magam, hogy ne is nagyon legyen több, de úgy veszem észre, hogy egyre nehezebb, néha olyan éhségrohamok törnek rám. Mindeközben pedig rendesen meglódult a gyomorsavam :( Először azt sem tudtam igazán, hogy mi a bajom, amikor éjszaka arra ébredtem, hogy ég a nyelőcsövem és a gyomrom, mert előtte szerencsére ez nem volt rám jellemző. A védőnő tanácsára próbáltam változtatni az étrenden, de ez együtt járt persze a több szénhidráttal is.

Próbálok gyakrabban jönni amint megvan a költözés (ez a hét végére várható). Addig is üdv mindenkinek és kitartás!

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


De jó, Adrik, hogy hírt adtatok magatokról!

Adrienn: neked 1000-rel megy a drukk, hogy sikerüljön a babóca. Kell valamit szedned addig is?

Flake: nagyon szupi vagy a 4,5-5 kg-mal.
A munkákkal azért csak óvatosan.

Gyomorsavam nekem is gyakran feljön. És nem csak a kajától, hanem főként a hajolgatástól.
Mivel én epés is vagyok (tele az epehólyagom apró kövecskékkel), még inkább hajlamos vagyok rá. Hiába a magas párna.
Ha már lefekvéskor érzem, hogy ég a nyelőcsövem, abból kb1-2 óra alvás után tuti hányás van.

Cukrom: 4,8 éhgyomri, 5,1 a 2 órás. Úgyhogy védőnéni le van pottyantva az ilyesztgetéseivel. (amúgy rendes, csak ezzel paráztatott folyton)
Különben ma reggel voltam védőnéninél: 0,5 kg-mal kevesebbet mért mint én, úgyhogy 9,5 hízásnál tartok, és ha meg nem is dícsért, de azért azt mondta, hogy egész jó a helyzet.
Az elkövetkezendő 11 hétben azért még nagyon kell figyelnem. Nócival 18 kg-ot szedtem fel. Ennyit semmiképpe nem akarok!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


lányok rettentően ügyesek vagytok!

adrienne, drukkolunk a kicsi mielőbbi megfoganásához! Már a gyed hossza miatt is :wink: :roll:

flake, egy hős vagy, hogy ennyi mindent bevállalsz! Azt nézem, hogy kis oroszlánod olyantájban fog születni, mint enyémek tette (aug 1) Te fiúcskát vagy lánykát vársz?

lilisgabi: a bolt megvan, most CBA, itt is laktok valahol?

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Szia Réka!
Nem lakunk a várban,Budatétényben lakunk.A Campona mögött,a Dubaparton.Hárosi-öböl.Ti a Várban laktok?
Vendég
 


Sziasztok.
Már tegnap elolvastalak bennetek, csak egy kissé nyügi voltam, azért nem válaszoltam.
Szóval a hír az, hogy már nem kell mennem dolgozni, legalábbis jelen állás szerint.
Egy kissé dühít a dolog, mert úgy volt simán, hogy még szabin vagyok, asztán szerdától jövő péntekig meló, hogy ne kelljen tp-re mennem még ebben a hónapban. Ehhez képest, nem szóltak, hanem bennem volt valami fura érzés, és inkább felhívtam a főnököm, hogy akkor holnap megyek, ahogy megbeszéltük, erre közli, hogy ja, bocsi, mégsem kell, csak hétfőtől.....
Ma reggel meg felhívott a munkaügyes kolleganőm, hogy én hogy számoltam a napjaim, mert ő szerinte mával elfogy az időarányos szabim (szerződésem júli végéig van). Mondom, hogy mit mondott nekem tegnap a főnököm. Neki meg azt mondta, hogy hívjon fel, hogy irassam ki magam. Na köszi. Kissé szarul esett.

No, hogy visszatérjek a lényegre: csatolok nektek 29 hetes pocakfotót.

Kép

Kép

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


hendegabi: a főnöködtől ez nagyon nem volt szép :?
A pocid viszont aranyos! Szép, arányos, 29 hetes pocak! :) és végre csak a családdal kell foglalkoznod.... ez azért jó, nem? Kicsit irigykedem, de ami késik, nem múlik! Remélem már nem kell olyan sok idő, hogy élesben mehessen a babaprojekt!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Réka: igaz. Legalább több időm jut Nócira, Babóra és apára.

Lilisgabi: már múltkor akartam írni, csak elfelejtettem: egyszer te is voltál a 2009 júliusi babavárókban, és a lányok beletettek a táblácskánkba, amiben az adataink vannak.
Ha lenne időd, esetleg egy hozzászólás erejéig lépj be oda is, hogy frissíthessék a te adataid is!
Asszem a legutolsó tábla a 205. oldal közepe táján van. Ami neked hiányzik: testvér neve, kórház, ahol szülni fogsz, következő vizsg. időpontja (ezt nem igazán töltjük). Örülnének szerintem a többiek is, ha hírt adnál!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Oké,most van időm,megnézem.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Hogy vagytok?
Nekem elég vacakul tellt a hétvégém. A péntek még jó volt (apa ebédelni vitt, mert előtte héten volt a házassági évfordulónk, és most jutott időnk egymásra), de a szombat az már kevésbbé: Nóci 2 nap anyukámnál aludt, és akkor mentem érte. Persze anyám kitalált mindenféle programot, hogy vigyem el ide, meg oda..... Szóval piszkosul lefáradtam, miután vagy 10-szer ugráltam autóból ki-be.
Tegnap fél napom ráment a főzésre, és közel 3 óra volt, mire elvégeztem nagyjából. Próbáltam pihengetni, de nem igazán éreztem jól magam, a vérnyomásom is ugrált.
Fel is mentem reggel a védőnőhöz, mondtam neki, hogy vacakolt a vérnyomásom, meg alig mozgott a baba is.
Szerencsére a vérnyomim mára rendbejött, 111/74-et mért a védőnő, pisim is okés, viszont a szívhangot fél óráig kereste, már kezdtem nagyon ideges lenni.
Kicsit fáj a fejem is, de itt nagyon fúj a szél, amire alapból is érzékeny vagyok.
Panasznap befejezve, ma pihenek, holnap kutya bajom se lesz. :D

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!

Ha már panasznap, hadd panaszkodjak én is egy kicsit, mert kezdek tényleg nagyon lefáradni. Amennyire egyszerűnek gondoltuk a költözködést, annyira bekavaródik minden, és néha úgy tűnik, mintha soha nem lenne már vége. Ezzel párhuzamosan túl sok szabadnapőot sem tudok kivenni, mert annyi az irodában is a munka. Szóval kezdek besokallni....

Amúgy minden OK, a súlyom szerintem most kezd beindulni, ahhoz képest, hogy a költözködés + házberendezés miatt eléggé sokat kell mozgolódnom. Jelen pillanatban, ha jól néztem, akkor 6 kilónál tartunk. Holnap megyek a cukoreredményért, arról azért majd beszámolok.

Gabik,
vigyázzatok magatokra!

Réka,
fiú lesz a kisoroszlán, sokan már most mondják, hogy rettegjek előre :)

Adrienne,
remélem, Te jól vagy mostanában!

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam Sopronban,az utolsó vizsgán,jól sikerült,jegyet még nem tudok,írásbeli volt.Már csak egy szakdoga védés,és egy államvizsga.Én jól vagyok,vasárnap kezdem a 30. hetet.Holnap reggel dokihoz megyek,majd beszámolok.
Vendég
 


Hú, Gabi szurkolok neked. Nagyon ügyi vagy!

Adri! Csak lassan és óvatosan csinálj mindent! Nehogy megerőltessed magad!

Hála égnek én is túl vagyok a hétvégi és tegnapi letargiámon, ma már jobb kedvem volt, és valamit tudtam is csinálni.
Többek között jártam a munkahelyemen, leadtam a tp-es papíromat, meg beszélgettem egy jót a csajokkal, kollégákkal. Mindenki el volt hűlve, hogy az elmúlt 3 hétben mekkorát nőtt a hasam.
Legalább túl vagyok ezen is egy időre, aztán legközelebb meg lehet, hogy úgy küldöm be a papírokat valakivel.
Bár a főnökasszonyom azt mondta, lehet, hogy még szükség lesz rám néhány nap erejéig, de azt hiszem, hogy nem fogom vállalni, már többet ér a nyugalmam.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Voltam dokinál,most nem vizsgált,mert 4 hete voltam,és akkor zárva volt a méhszáj,és nincs problémám.Megnéztük viszont uh-gal,vastag még az előző heg,gyönyörű a méhlepény,Lotti fennt volt,nyitva volt a szeme.Minden rendben vele.2 hét múlva kedden a 3. kötelező uh,ami nekem kb a 13. lesz:)Aztán rá 2 hétre vissza a dokihoz,és utána a kórházba nst-re hetente.Olyan hamar vége lett,vasárnap kezdem a 30. hetet.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Bocsi, de asszem szerda óta nem jártam errefelé. Egyszer próbáltam, akkor nem ment a babanet, utána meg nem jött össze.

Ma viszont úgy döntöttem, hogy egész napomat pihivel fogom tölteni, mert nagyon rámfér. A hétvégi hűvös, szeles idő nem volt túl jó hatással rám. :oops:
Mai hírem: most jöttem a védőnőtől. Szokásos mérések alkalmával mindent rendben talált (nincs fehérje a vizeletemben, vérnyomásom 115/69 volt, tömegem :!: 99,5 :!: kg, tehát nem híztam továbbra sem :D .
Babuci szívhangját megint piszok nehezen találtuk meg, pedig közben akkorákat rúgott, hogy vagy 2 centiket is emelkedett a hasam!
Jövő hétre (32) beírt vérvételre :(
Meg elvileg kell majd mennem UH-ra és vizsgálatra is. Asszem utána már csak a 36 héten kell dokihoz mennem, mikor is kenetvétel lesz, és utána már nekem is NST.

Ti hogy vagytok?
Hogy bírjátok ezt a sok időjárás-változást?

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Gabi:ÉN jól vagyok,jól bírom az időjárást,meg mindent.Én holnap megyek a védőnőhöz,utána írok,nem,vagy csak 1 kg-t híztam 1 hónap alatt.Meglátjuk az ő mérlegén mi a helyzet.
Többiek?
Vendég
 


Szia Gabi! Örülök, hogy írtál!
Gratulálok a vizsgádhoz! Nagyon ügyi vagy.
Holnap várlak védőnéni után (főleg, ha én is tudok jönni)

nem tom, többiek merre vannak, de jó lenne felőlük is valami hírt kapni!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, próbálok jönni rendszeresen.
Hendegabi,
Nagyon ügyi vagy, gratula! És tényleg már szinte a finisben.

Lilisgabi,
Az 1 kg nem tűnik soknak, biztosan a védőnő sem mér majd többet.

Én az indulósúlyhoz képest most +7kg-nál tartok, de még mindig aggódom, hogy az vajon mennyire sok. Voltam terheléses cukor vizsgálaton, szerencsére ott minden rendben, pedig becsületes voltam, és nem vettem be a metformint előtte :) Találtam a neten mindenféle táblázatokat, hogy a terhesség végére mennyit illik hízni, de ti tudtok olyanról is, amiben az lenne, hogy ezt milyen ütemben? Olyasmit láttam, hogy a második harmadban hetente fél kiló, de mintha mostanra majd be kellene lassulnia. Ehhez képest engem minden barátnőm azzal riogat, hogy most lódul majd csak meg a súlygyarapodás :shock: Nálatok, akik már másodszor csináljátok, mi volt először a tapasztalat? Kíváncsi lennék...

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Szia Adri!
Szerintem a +7 kg tök szupi, egyáltalán nem sok.

Bevallom, nekem a Nócival az utolsó 2 hónapban 6 kg ment fel, de azt tudni kell, hogy ő szeptember végén született, nagy melegek voltak, és rendesen vizesedtem is. A végén 18 kg-mal mutatott többet a mérleg.
Nem tudom, hogy hol láttam amúgy a hízásról táblázatot, de megpróbálom megkeresni. Amennyire rémlik, ebben az időszakban (mondjuk úgy, hogy a 3.trimeszterben, hiszen te is ott vagy már) a heti :!: 30 dkg hízás, ami normálisnak mondható!
Szerintem, ha okosan csinálod (ahogy eddig is), akkor nem lesz semmi baj!

A havi 1 kg-os hízás, amit Gabi írt, totálisan megengedett ebben az időszakban. Az más kérdés, hogy minket, akiket amúgy is terhel néhány felesleges kg, érzékenyebben érint minden deka.
A júliusban szülőknél van egy csaj, aki most 13 kg-nál tart (igaz, vékonyabb volt jóval, mint mi), de hallottam sokkal rosszabb (20 kg fölötti) esetekről is.

Legyetek jók!
Gabi, remélem jössz ma az eredményekkel!
Sziasztok
GAbi

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Nemsokára indulok a védőnőhöz,este jövök persze:)
Adri:Nem sok a 7 kg,nem tudom,mennyivel kezdted?
Én 10-11 kg-nál tartok,az elsővel 20-at híztam.Mindent megettem,amit megkívántam,nem olvastam a neten semmit akkoriban,mert netünk sem volt,dolgoztam is a 7.hónapig,utána meg a suli miatt csak tanultam és tanultam.Akkor voltam elsős.
Az utolsó hónapban 6 kg-t híztam az elsővel.Nem akarlak ijesztgetni,nálam így volt.De zabáltam,majd éhen haltam. :D
Most csak eszegetek,nincs vacsi.
Vendég
 


Voltam,10 kg-nál tartok,minden ok volt,vérnyomás megint 110/50.
Jövő szerdán uh,a 3. kötelező,rá 2 hétre doki.Utána már csak a kórházba megyek. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy lelket öntötök belém a 7 kilóm miatt, de a problémám ugye nekem is adott, hogy már eleve sokról kezdtem (87,5kg/175cm), így aztán az egész minimális hízás is ijesztő eléggé. Ráadásul mindenhol azt írják, hogy az én BMI-mel (28) nem kellene 10 kg fölé menni egyáltalán. Attól azért félek, hogy ezt nem biztos, hogy tudom tartani.

Amúgy elég érdekes, hogy több túlsúlyos barátnőm is van, akik a terhesség alatt szinte egyáltalán nem híztak (de tényleg, csak kb 2-3kg-t), a szoptatás végére viszont megvolt náluk lazán a +10!! Úgy tűnik, hogy a küzdelem soha nem ér véget :lol:

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Szóval a BMI-m 28, de ez a zárójel miatt viccesre sikeredett :wink:

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Adri!
nekem a BMI-m 30 felett van (sőt az indulási súlyommal is felette volt)! Ne keseregj ezen. Az a lényeg, hogy jó legyen neked és a babának is.
Én azt az elvet vallom, hogy próbálok mértékkel enni és persze hízni is, de ha 1-2 kg-mal több csúszik be, mint amire számítottam, akkor sem megyek falnak.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Múltkor láttam egy cikket, ami szerint szüléskor a baba súlyán felül mintegy 5 kg megy le rólunk, a többi pedig 8-10 hónap alatt áll be.
Aztán ki tudja!
Uncsitesóm, aki amúgy is elég vékonyka volt, minden szoptatás alatt (3 gyerek) olyan sokat fogyott, hogy rossz volt ránézni. Valaki meg még szoptatáskor is hízik.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam uh-n,Lotti 1900 gr,feje 8 cm,pocakja 28,feje körbe 28cm.Jó nagy.Majd írok bővebben,most bankba "rohanok".Holnap fodrász,hurrá :D
Vendég
 


Sziasztok! Én is túlsúlyos vagyok (erösen), a 174 cm-hez 98 kg. Férjemmel nagyon szeretnénk egy kisbabát, örülnénk, ha április- május környékén születne, de ahhoz ugye júliusban legkésöbb meg kéne öt alkotni :D . Viszont én nagyon félek attól, hogy a túlsúlyom miatt komplikációk lépnek fel, vagy, ha a jövö 7en elmegyek az orvoshoz alapból le akar majd beszélni a dologról. Sajna eddig nem tudtam elkezdeni semmilyen tartós diétát mert ez idöben költözünk haza némethonból (márr 3 hónapja tart a dolog) és nem volt energiám ezzel is foglalkozni. Szerintetek merjem bevállalni?

90 napossal már próbálkoztam korábban is, ha most valamit elkezdek, az biztos valami nordic walkingolós lesz, azt kaptam páromtól szülinapomra :P :lol:
sáriatán
 
 


Sziasztok!
Lányok nagyon ügyesek vagytok! a bmi meg babásan nem mutat reáli értéket, ne törődjetek vele!

sáriatán: hajrá babaprojekt! A súlyoddal meg ne foglalkozz, lehet hogy a pici leeszi majd a fölösleget rólad, mire kibújjk!

Le sem merem írni, szüléshez képest -16-17, gyártáshoz képest -11kilónál tartok! lassan jöhetne a második is! :wink:

Puszi

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!
Sáriatán:Üdv köztünk.Én is azt modom,hogy ne törődj a súlyoddal.Ha szeretnél babát,arra koncentrálj,ne a súlyodra.Majd,ha már terhes vagy,ráérsz akkor gondolkozni,hogy mit és mennyit egyél.Nagy öröm egy picibaba,hát csak hajrá!!!!!!!! :D
Vendég
 


Nagyon örülök, hogy ezt mondjátok. Nagyon sokat töprengtem az utóbbi idöben, az az igazság, hogy (szüleim szerint) nagyon fiatalok vagyunk még mind a ketten ahhoz, hogy gyereket vállaljunk. Férjem 24 én 22, de az az igazság, hogy szerintem egy fiatal nö szervezete sokkal rugalmasabban reagál egy ilyen nagy változásra mint egy idösödöbbé, és hát az anyagi háttér megvan, ha kicsit szükösen is, de elboldogulnánk. csak az a fránya háj ne lenne...
Kindertojás: nagyon büszke vagyok rád, iszonyatosan tudom tisztelni azokat a nötársaimat akik nem adják fel. és ez a többi fórumlakónkra is érvényes :)
sáriatán
 
 


sáriatán: köszi szépen! fontos az optimizmus, és akkor előbb-utóbb minden sikerül! És legalább fiatal mama leszel, és nem kell azon aggódni, hogy belefér-e még kistestvér(ek) vállalása!
.Majd,ha már terhes vagy,ráérsz akkor gondolkozni,hogy mit és mennyit egyél.Nagy öröm egy picibaba,hát csak hajrá!!!!!!!! Very Happy
ez így van, nincs is a babézásnál szebb az életben!
Pusz

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!
Holnap reggel utazom Sopronba a kedd reggeli védés miatt.Gondoljatok majd rám,nagyon izgulok.Remélem nem indul el Lotticska a nagy izgi miatt... :? Kedd este jövök a hírekkel.
Vendég
 


Sziasztok!
Gyorsan beköszönök hozzátok is.
Nócinak kedden kivették a manduláját. Szerdán jöttünk haza a kórházból. Húzós héten vagyunk túl.
Lényeg: Babuci is jól van. Csütörtökön 1626 grammnak mérte a dokibácsi, és egyéb paraméterei alapján is a korának pontosan megfelel.
Sáriatán: jó, hogy itt vagy. Esetleg finoman diétázgass, és legyetek nyugodtan a projekten. Fiatal vagy, de nem annyira, hogy ne tudjatok dönteni egy ilyen felelősségteljes kérdésben. (Esetleg mond meg anyukádéknak, hogy most kell elkezdeni, mert ha kétévente jön a következő, akkor úgyis 30 felett leszel a 4.-nél :D )

Lilisgabi: neked drukk ezerrel az utolsó nekifutáshoz!!!!!

Holnap megyek védőnénihez, aztán ha a nagylányom engedi, majd bekukkantok.
Addig is jók legyetek!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Hendegabi:Örülök,hogy jobban van a kislányod,gondoltam rá.Nekem és a tesómnak is kivették még 3 éves korunkban,nem is emlékszem rá.Nekem 1900 gr volt kedden reggel a Lotti.32 hetesnek felelt meg.Érzem én,hogy előbb fog jönni. :shock: Nagyon sokszor keméynedik a hasam,nyilal a lábamba valami fájdalom,fáj a csípőm.Ha leguggolok,olyan,mint ha ki akarna esni. :D Még 5 hetet kéne várnunk,utána már nem lehet baj.Köszi a drukkot,most fejeztem be a prezentációt,amit eddig készítettem az gagyi volt,most újat eszkábáltam.Megyek aludni,mindjárt megy a vonatom.
Vendég
 


Sziasztok!
Én is visszatértem közétek! :)
Túl vagyok néhány vizsgán, erre a félévre le is tudtam... :) Ez volt az első "éles" hónapunk a kistesó újrapróbálásában, de sajnos nem sikerült... Talán majd ebben a ciklusban... Közben újra nekiálltam diétázni, mert az utolsó 2-3 hónapban feladtam, mert csak terhességben magasabb a cukrom, így csak olyankor muszáj diétázni, és mostanság ellustultam ezügyben... Mind a két terhességemet 86 kg-al kezdtem, most 80 vagyok, remélem lesz ez még jóval kevesebb is! :) De a lényeg a kistestvér, mit bánom én, hogy hány kilósan is! :)
Nagyon örülök, hogy jól vannak a kismamik! :)
Remélem Hendegabi kislánya teljesen jól van már, éa Lilisgabi is túl van a sikeres védésen! :)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: