Új privát üzeneted érkezett!

Irina,

ha fűszeres kaja, akkor tudok Neked ajánlani egy szuper indiai éttermet. És ugye az indiai konyha nem éppen a kevés fűszerről híres :lol:
Én szombaton esete mentem el a férjemmel, mert nagyon megkívántam és istenien esett :-)
Ha érdekel, mondom a konkértumokat.

silka
silka
 
 


Sziasztok,

Ételügyben nekem a banánturmix nagyon beválik, gyorsan el lehet készíteni, tápanyagdús és elég laktató. Sok mindent nem tudok enni, gyakran vagyok megint rosszul és már 3 kg-t fogytam.

Vera,
De jó, hogy elmúlt a barna! Nem tudom, láttad-e a korábbi hozzászólásomat, én is barnáztam, 2x3 Magne B-t és 2x3 Duphastont is kell szednem, ezek hatására nekem nem múlt el, de úgy tűnik, most az antibiotikum segített, mert tegnap óta nekem is elmúlt. Nem kell szigorúan feküdnöm, de sokat kell pihenni. Jövő héten megyek UH-ra.
Majdnem együtt haladunk, egy nap van csak a babáink között :)


Timi,
Gratulálok én is a babához!

Ardo
7+4
ardo
 
 


Sziasztok.

Először is gratulálok mindekinek a kis pocaklakójához!! :D :D

Szeretnék én is csatlakozni.Szeptemberre várjuk mi is a 2.babánkat!
Van egy 16 hónapos gyönyörű kislányunk,Melitta Panna!! :D :D
Én még kicsit vártam volna a 2.babával,de a párom meggyőzött!! :lol: :lol: :wink:
A kislányom szept.11-én született most meg szept.9-ére vagyok kiirva.
Ma voltam a 2.uh-on és 7+4hetesek vagyunk.
Egyébként nekem is kisebb a terhességem,mint a menszi alapján,de mondta a doki,hogy akkor később fogant!!
Kicsit izgulok,mert Meli előtt már volt egy terhességem,de a 14.héten megkellett szakitani,mert beteg volt a baba. :cry: :cry:
De aztán a műtét után 2 hónapra megfogant Meli és teljesen egészséges emberke!! :D :D
Amúgy Miskolcon élünk.
A környékről valaki??

Ezt a terhességet sokkal rosszabbul viselem,mint az előzőt.Melivel szinte semmi bajom nem volt,most meg émelygek,fáj a fejem...
Olvastam,hogy valaki a mekis sajtburgert ette(bocsi,de még nem igazán tudom hogy ki kicsoda).Hát tegnap én is azt ettem sültkrumplival és kólával!! :oops: :oops:

Ideirom a táblázatba valókat.
Hajni,beirsz majd???(bár ha jól emlékszem,te utazol most éppen?)

7+4nap
2007.szept.09.
Miskolc Megyei kórház
Testvér:Melitta 16hónapos.
Aktuális:jan.30.védőnő.

Bocsi,hogy ilyen hosszú lett! :oops:
Próbálok majd beolvadni közétek,bár a 2005.őszi babák aktiv tagja is vagyok és még it van nekem Melcsi is...na meg a párom is!! :D :wink:

Vigyázzatok magatokra!!

ancsi26
 
 

 
 


SZiasztok !

Mindenkinek gratulálok aki szeptemberben fog szülni.

Az az igazság, hogy én elég érzékeny tipús vagyok de egyenlőre olyan nagyon rosszul nem vagyok.
Kiolvastam egy pár könyvet már a terhességgel kapcsolatba és ott mindennel riogatják az embert és egyenlőre nálam semmi jel nincs azon kívül, hogy sokat járok pisilni és egy kicsit érzékenyebb a mellem.
Remélem ez így is marad igazán nincs kedvem hányosnak lenni de ha ezen múlik ám legyen.
Este beszélek az orvosommal ha van valami fejlemény írok.

Mindenkinek további kellemes napot.
20200310173350
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok! Én is szeptemberi babát várok. Most vagyok 7+1 napos. Ez lesz az első babánk. Nagyon boldogok vagyunk, már négy éve várunk rá. Tegnap voltam másodszor UH-on. Már látszott, ahogy lüktet a kis szíve.
Tüneteim nem nagyon vannak, csak cici feszülés és néha délutánonként egy kis émelygés, ill. időnként borzasztóan rám tör az éhség.
A jó kis kajaötletek nekem is jól jönnének!

Kati

Kép
Kép
Kép
katicico
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Micsoda babaeső lesz szeptemberben! :lol:

Sense szorítok, bár már lehet, hogy végeztél a vizsgálattal. Remélem, minden OK. Gyere mesélj!

Mi most jöttünk az UH-ról. Elég fejetlenség az egész, mire megtaláltam a kórházban a helyiséget, mire kiderült, hogy hogyan történik a betegfelvétel... Szóval ez a része egy kicsit kiakasztott.
Aztán mint valami futószalagon bekerültem, és megállapították, hogy ma 8 hetes a babónk! :lol: :lol: Csak ez az egész eljárás kiborító. Belegondoltam, hogy még hányszor kell menni..... :?
Megerősítették, hogy szept.7-én születik! :lol:
Viszont nem utaltak se vérvételre, se védőnőhöz, se sehová. Majd 12 hetesen kell menni a következő vizsgálatra. Szerintetek ez így szokott működni? Nem nagyon vagyok jártas ebben... még :D
Irina, szerintem 12 hetesen még mindig hüvelyi UH-t csinálnak. :(

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Szia Manofalvi!

Köszönöm a kedves fogadtatást! Tényleg jó sok baba fog szeptemberben születni! :)
Én tegnap kaptam a dokitól egy csomó beutalót. Viszont még kenetet nem vett egyáltalán, azt olvastam, hogy ezen a vizsgálaton már szoktak, de ő csak UH-t csinált. De remélem a dokik tudják, mit kell csinálni!
Sajnos, még nem vagyok képben, hogy ki kicsoda, és kivel mi történik, de igyekszem pótolni.

Kati

Kép
Kép
Kép
katicico
 
 


Lányok!

Sajnos tegnap minden előzmény nélkül elkezdtem vérezni nagyon erősen, mmire beértünk a kórházba a baba elment. :cry: :cry: :cry:
A doki azt mondta, ha bennt lettem volna sem tudták volna megmenteni, meghogy v.szinű beteg -életképtelen magzat volt-természetes szelekció. de ez engem egyáltalán nem nyugtatott meg.
Még "frissiben" kikapartak...Hiába kértem az orvost, hátha él még a magzat, azt mondta, hogy a méhszáj már kinyílt....
Végibőgtem az egész éjszakát... ma délelőtt engedtek ki.

Mindenkinek további egészséges várandósságot kívánok és erős babákat, vigyázzatok magatokra. A barnás vérzéseket nem szabad figyelemen kívül hagyni, inkább nézzen rátok hülyén az orvos, de a babáitokra elsősorban ti vigyáztok!!!!

Az orvos szerint 3-6 hó múlva újra próbálkozhatunk, de előtte genetikai tanácsadásra kell mennünk (MInd a ketten egészséges emberek vagyunk a párommal, Ő 33 én 30 éves.)

Szóval megpróbálom valahogy elfelejteni mindent ami erre a terhességre emlékeztetett (magazinok, könyvek, stb.), és talán úgy könnyebb lesz.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera.

Nagyon sajnálom ami veletek történt!! :cry:
Átérzem a helyzetedet,hiszen mi is elvesztettük az első babánkat!! :cry: :cry:
De ne add fel,minden rendben lesz és reméljük nemsokára egészséges babád lesz!!! :D
Nekem a műtét után 2 hónapra megfogant Melitta! :D
Úgyhogy fel a fejjel!!!

Manófalvi.
Mi majdnem egyszerre vagyunk kiirva!! :D
Én szept.9-re!! :P
Szerintem terhesgondozásra valahova menned kellenne!!
Nekem mondta a dokim,hogy most már jelentkezzek a területi védőnőnknél.Mondjuk nekem egyszerűbb,hiszen Melinek is ő a védőnénije!! :D
Hivd fel a dokidat és kérdezd meg,mert azért ilyenkor már szoktak vért,vizeletet vizsgálni!!!

ancsi26
 
 


Sziasztok !

Beszéltem a dokimmal hétfőn reggel megyek hozzá uh-ra.
Remélem kapok képet is. :D

Vera szívből sajnálom a dolgot :( , fel a fejjel.

katicico üdv a csapatban.

Mindenkinek kellemes napot.
20200310173350
 
 


Kedves Vera!

nagyon aterzem ami veled tortent, nekunk is gond volt az elso terhessegemmel, ugyh nagyon nagyon erzekenyen erint, ami veled tortent. en azt tudom, h most mindenrol! - amit ugy gondolom, h kicsit is egeszsegtelen nem eszem, iszom; rengeteget pihenek (bar nem szeretek tetlenkedni) es nagyon nagyon figyelek mindenre - es meg mindig ugy erzem nem biztos h eleg! de nagyon bizom benne, h most minden rendben lesz!
ha erdkel privibe elmondom, nekem mit mondtak az orvosok, mit csinaljak - mert nem szabad tetlenul eltolteni a 3 honap varakozasi idot!
nekem azt mondta az orovosom a tortentek utan, hogy most semmi mas dolgunk nincs, mint helyet csinalni az uj babanak a szivunkben. minden nap gondoltam erre es a 4. honapban teherbe is estem.

Kép

Kép
mmarica
 
 


Kedves mmarica!

Küldtem neked privit!-Köszönöm.

Ancsi26!

Minden rendben ment a 2. terhességgel? Nálam az a baj, h. volt már egy spontán vetélésem pár évvel azelőtt, bár az azért volt, mert nem tudtam, h. terhes vagyok, és kb. 20 kg zöldséget/gyümölcsöt (hétvégi bevásárlás) cipeltem haza a piacról.
Ennél a mostani terhességnél mindent megtettünk (egészséges kaják, sok pihenés, elevit, stb) h. ez ne következzen be, tervezett baba volt...

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Kedves Vera!
Szívből sajnálom, ami Veletek történt! Nem is tudom, mi vigasztalót lehet mondani...
De itt nagyon sokan drukkolunk Nektek, hogy mielőbb sikerüljön az álmotok!
Puszi:

Kép
Kép
irina
 
 


Üdv és gratula az új kismamáknak!

silka, szívesen veszem az indiai étterem címét, bár most kicsit berezeltem, mert ma sáfrányos kaját akartunk a férjemmel készíteni, de a neten azt találtam erről a fűszerről, hogy nem túl jó egy terhes nőnek (mindent próbálok visszaellenőrizni). úgyhogy kezdek elbizonytalanodni a keleti kajákban... szóval: óvatosan (mindannyiónknak mondom).
de a nevét-címét írd le, kérlek, mert biztos el fogunk oda menni egyszer! :lol:

Kép
Kép
irina
 
 


Sziasztok!

Vera! Nagyon sajnálom, hogy így alakult. :cry: Pihenj sokat, és biztos hamarosan újra egy kis Babóca lapul majd a pocakodban.

Ancsi, mi akkor fej-fej mellett haladunk! :D
Köszi a tanácsot, most nem akarom zavarni hétvégén a dokit, de jövő héten megkérdezem tőle, hogy most akkor mi is van? Amikor voltam nála és kérdeztem, akkor csak annyit mondott, hogy 1 hónap múlva kell hozzá mennem. A háziorvos tudja, hogy melyik védőnőhöz tartozom majd? (Egyelőre erről sincs infóm) :( Bosszant, hogy ennyire semmit nem mondanak... :?

Jó hétvégét mindenkinek és vigyázzatok magatokra!

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


szia, manofalvi,
én úgy derítettem ki a védőnőm kilétét, hogy megnéztem, hol van a kerületünkben védőnői szolgálat (internet), mert nálunk szanaszét vannak intézmények (van sztk nem messze tőlünk, van kórház messzebb stb.). Aztán telefonkönyv/tudakozó egy telefonszámért. Ha eléred a védőnőket, ők már meg tudják Neked mondani, hogy területileg ki a kirendelt védőnőd.
Nekem nagy szerencsém van vele, egy nagyon kedves, aranyos védőnőhöz kerültem, attól tartottam, hogy majd valami kioktatós-leparancsolós asszonyságot kapok, de nem. :)
Sok sikert!

Kép
Kép
irina
 
 


Sziasztok!
Én, remélhetőleg a 2. gyermekemet várom :) Orvoshoz csak Valentin-nap megyek, ezért addig babonából nem is akartam itt írogatni, de ma ettem valamit, amitől teljes pánikban vagyok.
Írtatok arról, hogy ki mit eszik és mit nem :?
Amikor a fiamat vártam, én nagyon odafigyeltem rá, hogy a "nem ajánlott" ételeket kerüljem!
Néhány ezek közül: MÁJ, nyers hús, lágy és penészes sajtok, tojás csak keményre főzve, salátát lehetőleg csak otthon és jól átmosva, aztán a sáfrány!
Írtátok az indiai kaját, hát abban rengeteg curry van, ami gyakorlatilag sáfárny! Szóval, ezekkel vigyázzatok!
Bocs, ha okoskodásnak tűnt! :roll:
odorata
 
 


Kedves odorata!

udv itt! Nekem nem tunt annak (okoskodasnak), sot jo h leirtad, ezeket tudnia kell mindenkinek! de mit ettel, amitol bepanikoltal?

nagyon nagyon kivanom a kacsa/liba majkremet/patetomot! de meg nem ettem, nem merek enni, bar azt mondjak magas hofokon keszul, ugyh nem lehet gond, dehat ha kis reszben is, de akkor is majbol van! szerintetek?

Kép

Kép
mmarica
 
 


Szia!
Csirkemell filé pesto+mozarella és sáfrányos rizottó! Szerencsére nem sikerült túl jól a szakácsnak, ezért inkább csak a csirkéből ettem. A rizsnek olyan tejberizs íze volt! Akkor esett le, amikor a férjem hangosan kimondta a sáfrány szót :(
Az első terhességem idején, én még a májkrémet se mertem megenni, csak a kórházba vonulás előtti utolsó este, akkor viszont két nagy szelet meleg szenyát ettem forró teával. nyami-nyami :lol:
Elég nehéz szülésem volt és sok vér veszítettem, így utána kimondottan ajánlott volt, hogy májat egyek. Be is pótoltam a 9 hónapot :D
odorata
 
 


Üdv mindenkinek!

8.hetes és 2. napos kismama vagyok,szept.6.-ra kiírva. Első baba lesz. Sajna veszélyeztetett terhes vagyok,van a méhemben egy sövény. Bogyónk a jobb oldalon telepedett le. A vetélés lehetősége nagyobb az én esetemben. Remélem nem lesz baj. Duphastont szedek 3x1-et. 7. héten voltam uh-n,majdnem sírtam a szívhangot hallgatva. A doki mindent rendben talált. Mázli,hogy jó helyen van megtapadva,mert máshogy a helyhiány miatt később gond lenne.

Szeretnék kérdezni:szokott néha picit húzódni-görcsölni a hasatok?
Nálam is van minden:mellfeszülés,hányinger,étvágyam hullámzó... :D

Sziasztok!
Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Sziasztok !

Üdv milénamoni a csapatban. :D

Nekem is sokot húzodni a hasam de nagy részt akkor amikor már pisilnem kell.
Nálam a hányinger még nem jelentkezett de a mellem az marhára feszül és éjszaka ha véletlen megnyomom akkor marhára fáj is.
Igaz én még csak 5 hetes és 2 napos vagyok de nagyon jó érzés.
Én hétfőn megyek a dokimhoz uh-ra már nagyon várom remélem kapok képet tőle.

Nem tudom ti , hogy vagytok vele de én már úgy elmondanám a szüleimnek az öröm hírt ja meg persze a párom szüleinek is de még nem igazán merem.
Bár úgy vagyok vele, hogy ha fent nem akarják akkor úgy is elveszik tőlem.
Apósomnak február 6-án lesz a szülinapja szerintem akkor megmondjuk a családnak bizti nagy lesz az öröm.

Mindenkinek kellemes pihenést .
20200310173350
 
 


Manofalvi: a védőnőt a kórházban kell megkérdezni, hogy kihez tartozol. (Izsáki út, a főajtón bemész, majd jobbra a folyosó végén)

A védőnő mindent el fog mondani állítólag (én szerdán megyek hozzá), szóval ő megmondja, hogy mikor hova kell majd menned. Ő adja a terheskiskönyvet is.

Remélem tudtam segíteni. :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


Szia !

Falevel2 azt esetleg nem tudod mikor adják a kiskönyvet ?

Köszi
20200310173350
 
 


Jó reggelt!

Timi,
a kiskönyvet csak a bűvős 12. hét után ad a védőnő, akkor kell csak felkeresni. Utána pedig havonta 1x egészen a 9. hónapig, mert akkor már sűrűbben kell menni. Van ahol pl. a CTG-ét a védőnő csinálja, ha meg vannak a lehetőségei és nem kell ezért bejárni a kórházba!
odorata
 
 


Szia !

Odorata köszi szépen az infót.
Én is erre gondoltam de nem voltam benne biztos.
Már nagyon várom a holnap reggelt mert megyek uh-ra.

Mindenkinek szép napot.
20200310173350
 
 


Üdv mindenkinek!

t.koszegi:nálam 5. hetesen jelent meg a bűvös két csík. Mi elmondtuk a szülőknek, de barátoknak csak mostanában.
.
Terheskönyvről:én 7. hetesen megkaptam,már voltam is vérvételen, terhestanácsadáson. A védőnő jövőhéten jön hozzám. Ma 8. hetes és 3. napos vagyok.
Egyébként védőnő a végzettségem,bár még nem dolgoztam benne.
A protokoll szerint a 8. héten van az első jelentkezés, de ha nem,akkor legkésőbb 12. héten.Az elsőnél adják a terheskönyvet.A 12. heti uh-ra elvileg már vinni kellene a vérvételi eredményt a dokinak.

Remélem segítettem valamit!
Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Még valami eszembe jutott:

Érdemes 8. hét körül elmenni a védőnőhöz,mert van akinek már akkor vannak gondjai amit esetleg kezelni/kivizsgálni kell.Saját példa: ő mért először vérnyomást nekem,amiről kiderült,hogy magas.Eddig nem volt soha az.Rögtön továbbküldött, be is állítottak gyógyszerre.Majdnem kórház lett belőle,mert felugrott 170/90-re, én pedig meg sem éreztem.


Vigyázzatok magatokra!

Üdv:Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Sziasztok!
Én 6 hetesen voltam először az orvosnál, meg UH-n. És akkor azt mondta a doki, hogy kb.2 hét múlva menjek a védőnőhöz, úgyhogy én el is megyek most szerdán. :D

Szóval a 12.hétnél hamarabb is el lehet menni, de 7-8 hetesnél hamarabb nem érdemes.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék,bár egy másik topicban szoktam írni,de ide is elég aktuális vagyok,mert én is szeptemberben fogok szülni.31 éves vagyok,már van egy 9 éves fiam.A tesó 3 hónap alatt jött össze. :D Most tele vagyok félelemmel és izaglommal,de azért remélem végül minden rendben lesz.Már hallottam az UH-on dobogni a kis szívecskéjét is,és már nekem is van papírom,amivel mehetek a védőnénihez, a kiskönnyvért.

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!


Én is abba a topikba tartozom, ahová Eszter /anubias/. Bár lehet, hogy én nem szeptemberbe fogok szülni, mivel a menstruáció szerint kiszámolt időpontom október 1-e, de azért remélem nem bánjátok, ha csatlakozom. Már van egy 2 éves kisfiam, aki elsőre összejött, és most megint az első hónap után sikerült, január 25-én pozitív lett a tesztem, de már előtte éreztem, hogy készülődik odabent valaki! :lol:
A védőnővel kapcsolatban, én úgy tudom, hogy nem csak a 12. hét után adja ki a kiskönyvet, én az elsőnél már a 9. héten megkaptam.

Timi! Én még nem voltam dokinál, majd a jövőhéten fogok időpontot kérni, de az anyukámnak és a mővéremnek elmondtam, hogy pozitív lett a tesztem. a párom szüleinek is elmondtuk volna, de velük most nem találkoztunk, és telefonba nem akartuk elmondani. Én úgy vagyok vele, hogy inkább elmondom, mert akkor máshogy állnak hozzám, és ha esetleg valami történik, akkor is mellettem lehetnek, és nem akkor kell szembesülniük a dologgal. Nem akarok beleszólni, mert sok embert ismerek, aki csak a 12. hét után mondja el /bár utána is történhet bármi/, de én nem bírom az ilyesmit magamba tartani!
Vendég
 


Ja! És én is imádom a kínait, most meg főleg! :wink:
Vendég
 


Sziasztok !

Köszönöm a sok infót a kiskönyvvel kapcsolatba akkor holnap rákérdezek a dokinál.

A bejelentéssel kapcsolatba én is úgy gondolom, hogy jobb ha tudják de a párom ő még várni szeretne egy kicsit.
Igaz már ő is nagyon nehezen tudja magába tartani és vannak helyzetek amikor majdnem elszóljuk magunkat.
Majd a holnapi uh után lehet, hogy elmondjuk de még nem tudom én is tiprodom kicsit még.

Nagyon tetszik, hogy itt mindenki ennyire kedves és segítőkész. :D

Holnap írok majd, hogy mi volt a dokinál.
20200310173350
 
 


Hali!

Hát, nekem eszembe se jutott a 12. hét előtt elmenni a védőnőhöz :) Most is úgy vagyok vele, hogy sajnos még a 8. és a 12. hét közötti is fordulhat rossz írányba a dolog. A lényeg, hogy orvos lásson!
A védőnő akkor nagy segítség, amikor megszületett a baba és hetente 1x megjelenik, főleg első gyereknél :)
Mindenki akkor megy, amikor jól esik! Egy biztos, ettől nem megy gyorsabban az első 12 hét! Szerintem ezek a hetek mennek a leglasabban.
odorata
 
 


sziasztok, lányok!
üdvözletem az új kismamáknak! :D
úgy látom, a védőnős témával kapcsolatban mindenkinek teljesen más tapasztalata van. :lol: nekem a 7. héten adott már kiskönyvet és havonta kell visszajárnom hozzá. vért nem ő vett, csak vérnyomást mért. vért a nőgyógyászomnál vettek tőlem, még a vizelettel vagyok adós. :P
odorata, való igaz, hogy az első 12 hét csigalassan telik el. alig várom már a 2. UH-t, és hogy azt halljam, a világon minden a legnagyobb rendben a babával!

Kép
Kép
irina
 
 


nekem is nagyon lassan mennek a hetek vagy inkabb a napok!


mar 4 napja nem rossz a gyomrom, jo lenne ha igy maradna!

van aki nem szed elevitet?

Kép

Kép
mmarica
 
 


Odorata! Védőnő nagy segítség??? Jó neked, hogy ilyen védőnőd van! Engem kiakasztott a Bencénél. Már a szőr is felállt a hátamon, amikor megláttam a kapuban. Állandóan azzal foglalkozott, hogy szülés után mivel védekezünk. Amikor egyszer itt volt és ezt már vagy 20-szor szóbahozta, a férjem, aki közben járt-kelt a lakásban már megkérdezte, hogy "mi ellen, a legyek ellen?". Aztán már nem is jött, azt mondta szóljak, ha valami gondom van, hát gondolhatjátok hányszor szóltam neki. Inkább körülnéztem az interneten ha valami gondom volt!

Irina! Elhiszem, hogy várod az uh-t. Az egy nagyon jó találmány, és tök jó, hogy az ember ilyenkor hallja és látja azt, aki a pocijában van! 4D-re nem akarsz elmenni? Ott sokkal jobban lászik a baba.

Marica! Az előző terhességemnél csak a 8. héttől kezdtem el szedni az Eelvitet, mert akkor voltam először dokinál és ő mondta. Most már novemberbe elkezdtem, amikor még csak elhatároztuk, hogy meg kellene próbálkozni a kistesóval. Valószínűleg majd még valami magnéziumot is fogok pluszban szedni, mert az előzőnél is szükség volt rá, sőt még vasra is, mert eléggé vérszegény voltam.
Egyébként ha rossz a gyomrod, akkor egy pár korty hideg kóla sokat segít, nekem a dokim ajánlotta.
Vendég
 


Timi! Holnap az uh után írd meg feltétlenül, hogy mi volt. Ha adnak képet, akkor azt is felrakhatnád!
Vendég
 


Elevit,
az elsőnél is csak keveset szedtem, egész pontosan hetente 1, összesen még egy doboz se fogyott el! Így is 3700 gr és 58 cm lett :) Most se viszem túlsásba, főleg mert hízlal és szorulást okoz!
De ezt megint mindenki maga, illetve orvosa dönti el. A Magne B6-ot viszont szedtem rendesen, már a 12. hét előtt is a görcsök miatt!
Én sok narancsot, kiwit, savanyú káposztát, almát és sajtot ettem :) jobban lecsúszott, mint az a hatalmas Elevit.
odorata
 
 


Odorata! Én se szedtem sokáig az Elevitet csak a 20. hétig, eddig javasolta a dokim is. Szerencsére a kisfiam nem lett nagy 52 cm, és 3450 gramm. Egyébként nem akarsz vonalzót csinálni, hogy tudjuk, hogy hol tartasz, meg mennyi idős az első babád?

Nézzétek! Így néz ki egy 8 hetes baba 4D-s ultrahanggal! Tök ari

Kép
Vendég
 


Szio !


little ildy holnap reggel megyek utána megyek dolgozni de rögtön megírom az eredményt a képet nem biztos, hogy fel tudom rakni mert nem tudom bemásolni mert nincs gépem hozzá max lefotózom és úgy.

A 4d kép amit felraktál 8 hetes babáról nagyon tutti.
Én úgy gondoltam, hogy 4d uh-ra csak a 12. hét után megyek de a kép láttán lehet, hogy elöbb elmegyek.

Elevittel kapcsolatba én nem szedem szedtem egy ideig de szorulást okozot és nem merem szedni.

Üdv mindenkinek holnap írok.
20200310173350
 
 


Timi! Várjuk a jelentést! :lol:

Azt hallottam, hogy a legjobb a 18. héten 4D-re menni, mert akkor genetikai uh-ot is csinálnak. Bár amit én tudok helyet, oda 1 hónappal előtte kell időpontot kérni!
Csak összehasonlítás képpen, így néz ki egy baba 13 hetesen
Kép

és így 18 hetesen
Kép
Vendég
 


Sziasztok !

Na megvolt a dokinál a vizsgálat.
Egy 8mm-es magzatot látot aminek nagyon örültem.
Most nem kaptam képet de a jövőhéten megyek megint és akkor csinál labor vizsgálatokat is és majd akkor kapok képet is.
Nagyon boldog vagyok.

Üdv mindenkinek
20200310173350
 
 


Sziasztok!

Nagyon tetszenek a képek!!!Én is szeretnék hamarosan menni majd.Van már uh képem 5. hetesen és 7. hetesen.Az a baj,hogy nem olyan mint a 4D-s.Ettől függetlenül csodaként nézegetjük. :D

little ildy: bár elvileg védőnő a végzettségem, megértelek. Ismerek olyat,akihez én sem mennék... Remélem ha egyszer a szakmában fogok dolgozni,nem ilyen leszek... :wink:

Szép napot mindenkinek!
Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Üdv minden új kismamának! :)

Vera, csak most olvastam, nagyon sajnálom... Kívánok neked sok pozitív energiát a következő babához!

Marica, én sem szedek Elevitet, nekem semmilyen vitamint nem mondott az orvos. Egyedül Magne B6-ot kell szednem.

Lányok, a folsav mennyire fontos? Sok kismamától hallotam, hogy szedi, de mikortól meddig érdemes?

Ardo

Ardo
Kép
ardo
 
 


SZiasztok !

Én ma voltam a dokinál és csak folsavat kell szednem mást nem mondot.
Én Elevitet nem fogok szedni mert szorulást okozot nekem.
20200310173350
 
 


T.koszegi.

Örülök hogy minden rendben ment a dokinál!! :D

Üdv Milénamóni!! :D

Mi majdnem egyszerre fogunk szülni!! :D
Én szept.9-re vagyok kiirva!!


Én Melivel a 13 héten voltam először terhesgondozáson,de akkor nem a védőnőhöz jártam,hanem a doki tartotta azt is.De mivel orvost váltottam igy most a védőnőhöz megyek holnap!!

Kb. egy hónapja szedem a centrum maternát és van még magne b6-om,meg folsavam is.

Mindenhol igy fúj a szél??
Ez szörnyű!!!Szegény Meli nem tud elaludni,mert szerintem fél!! :(

ancsi26
 
 


Timi! Örülök, hogy minden oké veletek!

Milénamóni! Remélem nem vetted magadra amit a védőnőmről írtam! Tudom, hogy nem mindegyik ilyen, sőt a terhességem első pár hetében még egy másik volt, aki nagyon aranyos volt. Talán ebben a nőben az is taszít, hogy baromi büdös a lehelete és tök ápolatlan. Szerintem aki az egészségügyben dolgozik, attól az ember elvárhatja, hogy ápolt legyen. Meg a másik, hogy utálja a háziállatokat. Nekünk van egy benti cicánk, aki már 9 éve velünk lakik, és amíg nem volt gyerekem, őt tekintettem annak. Látnotok kellett volna, hogy milyen képet vágott, amikor eljött és látta, hogy a macska jár-kell a lakásban. Ha szemmel lehetett volna ölni, szegény cicám már biztosan halott lenne.

Ardo! A folsav elengedhetetlen a magzat egészséges fejlődéséhez, mivel segíti a sejtosztódást és a szövetek kialakulását. Szedése teherbeesés előtt kifejezetten ajánlott, mivel az idegcsatorna amiből később kifejlődik az embrió agya és gerincvelője a megtermékenyítés utáni első négy hétben alakul ki. Már a teherbeesés előtt ajánlják elkezdeni a szedését, és általában a 12. hétig.
Vendég
 


Hali!

little ildy,
tőlem senki nem kérdezte, hogy védekezünk-e :D csak rám néztek és annyit mondtak a gyerekorvossal felváltva, hogy MAGA/Te még mindig nagyon rosszul néz ki! Szóval gondolták, hogy biztos nem leszek olyan hülye, hogy rövid időn belül terhes legyek!
Hát kellett majdnem két év hozzá!
Azért nem akarok vonalzót, mert én tudatosan nem megyek csak a 8. héten orvoshoz és amíg nem láttam, addig "biztos, ami biztos" alapon nem élem bele magam. Anno nagyon korán mentem uh-ra és nem is tudta megmondani a doki, hogy mi lesz abból a 1,5mm-is vmiből :) aztán következő héten vérvétel, aztán két hét múlva megint uh stb. Szóval most lasabb tempóban! De hát ez ugye nem első baba! :D
A védőnő kedves volt és a gyerekdokival mindent elmondtak, így én nem is hívogattam őket. Ráadásul mi 100% tápszeresek voltunk! Doki néni ajánlotta az idegen tejet, de én elutasítottam és ezzel se "piszkált" többet.
odorata
 
 


Na elalud végre a kiscsaj.
Már nagyon régen egyedül alszik el nappal és este is,de most tuti félt a széltől,úgyhogy fogtam és átmentünk a hálónkba,befeküdtünk a franciágyba és 2perc múlva aludt is!! :D
Annyira jó volt hallani ahogy ott szuszog a kis drága...még sose aludt igy el velem!! :?

ancsi26
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: