Új privát üzeneted érkezett!

Kaptunk tápszert, de nem nagyon akarja meginni Domi. Nem izlik neki. Csak a ciciről akarja a tejet. Csak éjjel, amikor nagyon ordított kajáért, ivott meg egy keveset. Hát, majd meglátjuk, mi lesz.

Barbamami, nagyon köszönöm a tanácsokat és a támogatást. Szerintem teljesen igazad van. Ha az embernek nincs teje, mit csináljon? Mindent megpróbáltam/ok, ez van. Mások szerencsésebbek nálam. Most már próbálok megnyugodni, hiszen az a lényeg, hogy Domi egészséges legyen, semmi más. Egyébként ezért dühít, hogy bizonyos újságokban istenítik a szoptatást, ódákat zengenek róla, mások küzdelmét, aminek a vége mondjuk tápszerezés lett, nem adják közre, más véleményeket még véletlenül sem adnak le.

Zsana, pocakfájás van még Bálintnál?

Kérdezted, fáj-e még a sebem. Na, én már "virgonckodtam" (emelgettem, cipeltem sokat Domit), erre tegnap elöntött a vér és nagyon fájt a hasam belül. Most próbálok pihenni, segítséget igénybe venni a cipelgetéshez. Remélem, most már nemsokára jobban leszek, mert férjecském jövőhéten mindenképp dolgozni kell, hogy menjen.

Berzkat, örülök neki, hogy megúszod a császárt.

Őzi, mi a helyzet veletek? Nagy már Levi?

Vitte, az biztos, hogy te sokkal jobban jártál, hogy nem Mo-on kellett szülnöd.

Zsu, nekem is Nikahoz hasonlóan, egy hét után kiszedték a varratokat. De én már a kórházban is zuhanyoztam, utána mindig kicserélték a kötést. Így mondták, hogy csináljuk. A zuhanyozás gondot jelent? Akkor a műtét óta nem is zuhanyozhattál?? Ez elég rémesen hangzik, főleg, amennyit én izzadok azóta.

KépKép
nanett
 
 


barbamami,
jaj dejót kacagtam azon amit a cumiról írtál :lol: írhattam volna én is...szintén alápolcolok pelust és szintén a rákötés megfordult a fejemben amit gyorsan el is vetettem... :lol: :lol:
Szoval Dalmi egy max félpercnél tovább nem tartja bent, kilöki véletlenül a kis nyelvével, ez nektek meddig volt? az hogy alvásnál kicsúszik, az oké...EGyébként azt vettem észre, mikor már beálmosodik és laposakat pislog, már nem is kell neki a cumi, csak míg megnyugszik.
Tényleg jó olvasni amit a szopiról írsz.sokat segít, de komolyan!!!!Persze örüni így sem fogok a szitunak, csak azért jobban érzem magam!!!!!!!!!!! :D :D :D Ja és jó, hogy ennyire támogatják a szopit, csak átestek csöppet a ló tulsó oldalára...

vitte,
nem is írod, hogy hogy telnek a éjszakák???tudsz pihenni?

nanett,
tök érdekes, hogy nem ízlik neki!!! Dalmi rögtön elfogadta!Egyébként milyet kaptatok?

Dalma éjjel kétszer kelt, és közte ALUDT!!!! tíztől reggel félhétig!!!!! :D :D :D
Vendég
 


Jó estét!

Niki, ha minden igaz, 1 óra múlva ébred, akkor szopi és remélem, hogy ma éjszaka nem fog kétóránként kajáért kuncsorogni.

Nanett:
legyél türelemmel, lehet, hogy megjön még a tejed. Különben hallottam olyanról is, hogy a védőnő közvetít tejtestvért, ami nem a legális útón megy, de ha két nő megegyezik, akkor az egyik leadhat a másiknak tejet. Különben nekem is túl sok tejem van és én is már gondolkodtam tejleadáson, csak a hivatalos út állítólag elég macerás.

Kismamák:
Ti vetteket külön pelenkaszemetest? És milyent? Persze most még nem annyira büdi a babapelus, de később gondolom elviselhetetlen lesz.

Kép

Kép
rekanna
 
 

 
 

Vitte,
Koszi a hianyolast, aranyos vagy! Nagyon edes Noah! Kivancsi vagyok mekkora sulya lesz az elso honap vegen!
Nekunk eppenhogy hosszabbodik a szopizas ideje. Ha Levi alszik es "nekem" kell szopi, akkor mar nem keltem fel, hanem kicsit lefejek a mellembol. Nem tudom, hogy pszihes-e, de par csepp, es megszunik a feszules.

Szoval nalunk kicsit osszejottek a dolgok, ket napja egyedul vagyunk Levivel, a parom csak este er haza. Kicsit el vagyok igy havazva, de sajnos most muszaj dolgoznia. Otthon sem mennek jol a dolgok, allandoan a telefonon logok, majd meselek... De vannak szep es jo dolgok is! Levi ma este bemutatta, hogy hogy kell hasrol hatra fordulni. Na, gondolam ezt le kell videozni, de biztos nem fogja ujra megcsinalni. De racafolt, mert egymas utan haromszor sikerult felvenni!

Zsu,
Mennyit valtozott mar Bence!
Szules elott par nappal voltunk utoljara kirandulni, es akkor azt terveztuk, hogy oda majd Levivel is elmegyunk. Akkor ez eleg futurisztikusnak tunt, de most mar csak napok valasztanak el ettol. Alig varom mar, biztos nekunk is nagy elmeny lesz, ahogy Nektek is az volt.

Koldok: Miota leesett a csonk, azota olyan mint a mienk. Nem volt rajta semmi sarga... Nem budi kicsit?

Cumi: en nem vagyok cumiparti, ennek millio oka van, de persze nem itelek el senkit aki hasznal.

Bacilivi,
Nagyon szep Dalmi, naprol napra szebb!

Betti,
Latom Niki is ugyesen emelgeti a fejet!

Rekanna,
Niki milyen kis hajasbaba!!! Es szep mandulaszemu!
Nekem is folyik a tejcsi, es en sem tudok vele mit kezdeni. Betetet hasznalok, ejszakara meg egy textilpelust teritek magamra. Hol azt olvasom, hogy ez idovel elmulik, hol hogy vegig ez lesz amig a szopi tart. Eddig meg nem talaltam errol megbizhato infot, de nem is nagyon volt idom keresni.
En meg mindig verzek, pedig enelkul is siman el tudnam kepzelni az eletemet :) . Jo lenne ha nem tartana 6 hetig...

Nanett,
A zold kaki az elso 10-12 napon teljesen normalis, es megfelelo gyarapodas mellett kesobb sem jelent semmi rosszat. Eleg sokfele szinu lehet normalisan a kakijuk (itt a sarga es a zold arnyalatira gondolok :) ). Az is lehet, hogy sok elsotejet ivott a kicsi. Jelezhet betegseget is, de ha a baba jol fejlodik es jo a kedve, akkor ezzel nem kell foglalkozni. Nekunk is van zold neha a kakiban. Kerdezz meg egy orvost vagy valaki hozzaertot akiben megbizol...

Amugy koszi, mi jol vagyunk, szerencsere nincsenek gondjaink, de baromi faradt vagyok. Varom nagyon a hetveget, mert akkor mar a parom levesz par dolgot a vallamrol. Nem megy meg valami gordulekenyen egyedul a baba es a fozes, meg a csaladi ugyek intezese. Ezt a hozzaszolast is reggel kezdtem el irni, talan meg ma sikerul is befejeznem... :)

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


lányok: érdekelne, h kinél hogy indult be a szülés, ha nem baj, h megint bepofátlankodok!! Csak azért kérdem, h mire számítsak!!!

Kép
gyanixi
 
 


milyen előjelei vannak??

Kép
gyanixi
 
 


nanett nálunk sem lehetett zuhanyozni vagyis alul zuhany felül vizes törölközös mosakodás nem érhette víz a kötést.Nagyon kényelmetlen volt de hát ki lehetett bírni.Ja és nekem nem is cseréltek kötést csak akkor szedték le mikor a varratot szedték ki.
Tápi: szükséges rossz ha valakinek nincs elég teje.Barátnőm nyáron szült és szopiztatott de a gyerek nem akart hízni már otthon jöttek rá hogy nincs elég teje.kezdetektől fogva szoptat amennyit tud kiszív a gyerek és utána pótlásként adja a tápit a gyereknek. Nem tudsz mit tenni ez nem rossz a babának és ugyanúgy fog fejlődni ,úgyis az a lényeg hogy kettőtök közt a kapcsolat meglegyen és agyermeked fejlődjön.Szép lassan meg fogja szokni a tápit és nem lesz gond nyugodj meg ezzel nem teszel semmi rosszat neki.

Gyanixi nekem mikor inditották mensiszerű fájdalom volt de annál azért erősebb mint a sima mensi. többről nem tudok mert végül császároztak.


Köldökcsonk nálunk márcsak cérnaszálon lóg remélem ma vagy holnap már leesik neki.Nekünk nem büdi.

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok!

Cica mosdás volt vasárnapig.
Alul zuhany óvatosan ne hogy vízes legyen a kötés felül szivacs.
a kórházban is hasonlóan.-ott ha vizes lett cserélték azonnal.
itthon kellet jobban vigyázni.

nika:mi is haza jöhettünk 1 hét után csak az a vacak kötés volt még egy hétig fent.

Jó hogy mindenki meg van elégedve a csíkjával!
Én nagyon féltem, hogy csúnya lesz.
Anyukámnak nem lett esztétikus igaz 71-ben csinálták.
Más műtéti hegeket is láttam fiatal nőkön és el voltam szörnyedve hogy így nem vették figyelembe a "szép" helyre állitást.

Köldökcsonk: rendeződött a dolog én aggódtam túl.
de figyeletem ne hogy büdi legyen vagy piros mert akkor biztos gáz lett volna.

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Kukk be ide: http://www.mamavar.hu/

Aja
aja
 
 


Nanett:
Teljesen normális,hogy izzadsz! A terhesség alatt sokkal nagyobb mennyiségű folyadék van a szervezetben,főleg a végén. És ilyenkor valahogy muszály túladnia rajta.. :roll:
Tudod,én midig azzal vigasztalom magam,ha a gyerekek betegek,vagy bármi nem úgy megy,ahogy "kéne",hogy vannak anyukák,akiknek a gyereke tényleg nagybeteg,vagy ilyesmi. És hozzájuk képest mindig "örülök",hogy "csak" ez a baj.. Lehet,hogy sovány vigasz,de valamit muszáj az embernek maga elé állítani..
Van egy GYÖNYÖRŰ,EGÉSZSÉGES kicsi tündéred,ez a LÉNYEG. Akiről azt gondolod,hogy "szerencsésebb",annak is megvan a maga baja,hidd el. Mindenkinek van valami,nehogy unatkozzon.. :roll: Az,hogy van elég tejed,vagy nincs, egy év múlva abszolút nem lesz érdekes. És NAGYON gyorsan elmegy az az egy év! És mivel abszolút nem a te "hibád",hogy mennyi tejed van,és ettől még UGYANOLYAN JÓÓÓÓÓÓÓÓ anya vagy,ne egyed ezen magad! Tökéletesen fel fog nőni tápszeren is,és még apuci is kipróbálhatja az etetést :D :D :D (amit szoptatással elég nehezen tudna megvalósítani..)

Bacilivi:
Hát,az ember kipróbálna mindent,de elég soványak a kilátások. Tulajdonképpen én azt vettem észre,hogy a Napsugár NEM is szerette,ha sokáig bennt volt a cumi a szájában,direkt kiköpte,hogy hátha mire megint beveszi,valami jön belőle? Nem tudom.. De ezeknek a kis kutyafülüknek sokkal több eszük van,mint az ember kinézné belőlük.. :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Őzi:
várunk új fotókat a kis Leviről. És ne dolgozz túl sokat, a gyerek az első, utána a nagytakarítás. Nincs senki rokon, aki tudna segíteni? Én lehet, hogy szerencsés vagyok, de messze nem vagyok olyan fáradt, mint a terhesség alatt. Éjszaka kétszer három órát alszom a másfél órás szopiztatás, böfiztetés, pelenkázás előtt és után és reggel is még sokáig az ágyban maradok.

Gyanixi:
írtam a másik fórumba is, a kérdésedhez meg csak annyit, hogy nekem halvány rózsaszínű folyással indult be, ami egyre több lett. Egyidejüleg elkezdtem görcsölni. A görcsök az első 2 órában nem voltak fájdalmasak és 10-15 percenként jöttek. Utána szépen besűrűsödtek. És még egyszer, nyugi, tegyél mindent úgy, mintha még messze lenne a szülés, én is aznap még bevásárló körúton voltam, főztem, aztán hirtelen indult be minden.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Még egy dolog.. Nehogy azt gondoljátok,hogy én vagyok a "nagy okos tanácsadó",akinek soha semmi gondja nincs.. Tegnap este a Peti vagy 3x tüsszögött,másfél havi folyamatos arcüreggyulladás,és egy tüdőgyulladás után a gyomrom már azonnal begörcsölt. Persze a pocakom is. Na,ilyenkor jön a férjem,és vigasztal..,hogy nem én tehetek róla. És ez tényleg hat. Végülis igaz.. Tényleg mindent megteszek,többet nem tudok.. Ez van. Vannak,akiknek sokkal nagyobb beteg a gyerekük.. És ők se tudnak többet tenni,mint amennyire képesek.
De a szoptatással kapcsolatban NAGYON jól ismerem azt a gyomorgörcs közeli állapotot,hogy "vajon most jóllakik-e a babám".. Azért írtam le ezeket.. :roll: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


rekanna,
na végül, hogy telt az éjszaka?
mi nem vettünk külön babaszemetest, csak kisebb zacsikba rakjuk és gyakrabban ürítjük.
Jól láttam, hogy nem vagy rajta a táblán?

Őzi,
nem lehet egyszerű sokat egyedül lenni. nálunk még apa igyekszik sokat itthon lenni, de lassan vége a jóvilágnak...El sem tudom képzelni mi lesz, ha reggeltől esig dolgozik...PEdig csak egy gyerekem van :shock: Remélem az otthoni dolgok is hamarosan megoldódnak.
Képzeld Dalmi nemigazán szereti a babaerszényt :( Dühíti, hogy nem tud rendesen nézelődni belőle. Most próbálkozunk kenguruval, amit imád!!Csak abban meg nem akarom sokat hordozni, mert ugyan az van ráírva, hogy 3kilótol ehet használni, de nembiztos, hogy az ülés olyan jót tesz még ilyen picinek.
Jaaés köszi a dicséretet :oops: :D

gyanixi,
nekem pár nappal elötte már NAGYON feszített ott lent, néha járni alig tudtam, annyira. aznap meg joslónál erősebb, rendszertelen, de ismétlődő alhasi fájdalmak, bővebb folyás.HAJRÁÁÁ!!! :D
Vendég
 


BEtti,
Rég voltál!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


köszi lányok!!

Kép
gyanixi
 
 


Ja és barbamami,
nem is mondtam, hogy a hatásodra vettünk mellkagylót és NAGYON BEJÖTT!!!!!!!!! EZ MINDENKINEK tudom ajánlani!! Összegyüjti a kicsöpögő tejet és nem átik a melltartóbetétben a cici... Ma reggel 40 ml volt a kettőben...ez mind ide-oda folyt volna, ahelyett, hogy Dalmi kapná...Szoval CSÚCS!!!
Vendég
 


Csajok ma leesett Gergőke köldökcsonkja.Tök jó már úgy vártam. :)
bacilivi: Mi ez a mellkagyló?

nika70
Salgótarján
 
 


Szisztok Mamik es Babik!

Annyira vartam mar hogy ide is johhessek legalisan :D
Betti gondolom feltette a hirt de azert ide is leirom febr. 2-an reggel 10:30-kor megszuletett Athina 2780 g-mal, csaszarral.

Nehany mai kep, a mindenrol bovebben majd hetvegen es akkor majd visszaolvaslak benneteket!

Kép

Kép

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Rekanna,
O, nem a nagytakaritas a problema nalunk, hanem a fozes, merthat enni kell. De nem panaszkodom, mert jovo hettol megint itthonrol fog dolgozni a parom, ugyhogy akkor mar nem 4 reszletben fog elkeszulni az ebed :) . Ja, es megkaptam az adataid, most mar benne vagy a tablaban!

Pannica :) ,
Nagyon szep kislany Athina! Gratulalok megegyszer es orulok, hogy van sok tejcsid!

Mindenkit arra kerek, aki szeretne a tablaban lenni, hogy priviben kuldje el az adatokat! Bar szinte teljesen egyertelmu hogy mindenki benne lesz, de en megsem akarok onhatalmuan beletenni senkit.

Ja es par link... nevessetek Lanyok!
http://www.youtube.com/watch?v=5_ARBWKp ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=Mh9go-uD ... ed&search=

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Ozi,
Hala az egnek, mar aggodtam. Persze, megertem, hogy nincs idod, nekem segitseggel sem sok van.... Meselj majd!!!
Hasrol hatra fordul Levi?! De jo!!!!

Noah most minden mintas dolgot szugeral, sokat van ebren es nezelodik csendben, kiveve ha gorcsol a poci.
Levinek nem gorcsol?
Hasra forditva felemeli a fejet es egyik oldalrol a masikra rakja. Ennyit a mutatvanyokrol. :D

Na a miniszopasrol mi is alalltunk a maratonira ismet. Sokat es ugyesen eszik. Penteken kiderul mennyire.

Hat lassan en is gondolkodom a fejesen, nekem is nagyon feszul, ha nem iszik 3-4 orankent...

Livi,
Kerded az ejszakainkat. Haaaat. Ferjecske visszajott, de tele van munkaval, hulla faradt es nem tud velunk aludni, mert Noah sajna gyakran szenved ejszaka. Ugy sajnalom mindket pasimat... :cry:
Nem merek adni Noah-nak edeskomenytean kivul semmit, penteken megkerdezem a gyerekorvost.
Akkor az erszenyt nem fogjatok hasznalni vagy probaljatok meg? Mert en meg nem rendeltem meg, megvennem lehet a tieteket... :roll: :?:

Nekem is van mellkagylom, de meg nem hasznaltam... jo, hogy irtad! Ejszaka azok parszor, lenne ertelme...

Nanett,
Teljesen megertelek es nehogy azt hidd, h. itt bizonyitanod kell. Ha nem megy, nem megy a szoptatas, ha vki mast mond, nem kell vele foglalkozni... Attol senki nem lesz sem jobb, sem rosszabb anya, h. szoptat vagy nem, ez azért kicsit összetettebb.
Szerencsés az, aki szeretne szoptatni és tud is. Ennyi.
Nálunk a Milumil PRE HA tapszert adtak volna Noah-nak a korhazban, vettem is belole itthonra, ha netalan kellene. A HA=Hypoallergen, mert nekem van allergiam.
Lehet kesobb megtetszik Dominak a tapszer, nyilvan idegen elso probalkozasoknal... Sok erot, turelmet es kitartast kivanok nektek!

Pannica!!!!!!!!
Hianyoztal! Gratulalunk ehhez a kis international lady-hez :D Nagyon edes! Meselj, miert csaszar? Es mennyire hosszu Athina? Gyonyoru es talalo nevet valasztottatok neki!

Gyanixi,
AHogy a tobbiek is irtak, durva mensigorcs!!! :roll:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Hello Lányok!

Pannica: Csoda ez a kiscsaj!!! Én Téged látlak benne... Remélem jól vagytok. Egyébként nem is tűnik olyan kicsinek. :wink:
Várjuk a történetet.

Őzi: nálunk ugyanez a helyzet, apuka visszament dolgozni, bár nálunk annyival könnyebb a helyzet, hogy anyukám hozza a menzát nekünk is a suliból, így nem főzök, de azért olyan jó lenne ha apa is itthon lenne...

Nanett: mi van Veletek??? Domi eszik már? Mértétek, hogy gyarapszik e? Biztos minden rendben lesz. Bálintnak még néha fáj a pocakja de már sokkal jobb, mert adjuk neki az Infacolt, ami 3-4 nap alatt hatásos, és tényleg. Remélem rosszabb nem lesz,.,.

Vitte: Noah nagyon szépen összeszedte magát!!! Gratula! Ja és abban a barna macisnak tűnő szerkóban nagyon édi! :D

Barbamami: én külön köszönöm a jó tanácsokat amiket írsz a szopiról és minden egyébről is. Nekem kifejezetten jót tettek. Köszi még egyszer, és várom a többi tapasztalatot is. :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Gyanixi: engem egy CTG vizsgálat után tartottak bent, hogy szülni fogok. Szóval, hogy előtte mit éreztem? Néha mensi szerű görcsöket, de ezeket abszolút nem éreztem fájdalmasabbnak, mint amilyenek előtte voltak. Gondolom ez is típus kérdés. Mindenesetre biztosan tudni fogod, hogy itt az idő, mert később ezek azért beerősödnek... ne izgulj mert az is nagyon sokat számít, hogy hogyan állsz hozzá a szüléshes! Én ebben hiszek... majd ha lesz időm és érdekel Titeket leírom a szülés történetemet. Addig is kitartás, már nincs sok hátra!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


zsana: érdekel a szüléstörténet, írd majd le légyszi!!

Még 1 kérdésem lenne: milyen módszerekkel indítják be a szülést? Ha csak egy újnyira nyitott a méhszáj, akkor tudnak burkot repeszteni??

Kép
gyanixi
 
 


Zsana, köszi szépen az érdeklődést. Most mintha egy kicsit több tejem lenne, de még nem merem elszólni magam. Nagyon sokáig szopizik állandóan Domi, akár egy-másfél órát is, megszakításokkal. Remélem, ez nem gond. Tegnap és ma is alig akart aludni, állandóan nyűgös volt. De nem a pocija fájt, csak nyűgösködött. Nagyon várom a szüléstörténetedet, bár már kicsit hallottam róla, de nem részletesen!

Ja, egyébként Domi szépen gyarapodott, legalábbis gondolom, ez szépnek nevezhető: 3,05 kg-gal jöttünk ki a kórházból és most 3,6 kg. Ugye ez jó? Akkor csak nem éhezik. Bálint mekkora most?

Vitte, végül is Te mosható pelenkát használsz? Ha igen, mik a tapasztalataid? Még nem tudtunk dönteni. Vagy valaki más használ ilyet?

Rekanna, egy barátnőmnek elég sok teje van, végül nem a hivatalos úton adta le a tejét, mert nagyon macerás volt, hanem a közelben találtak ilyen "tejtestvért" neki. Ez egyszerűbb volt. Nekem nem tud segíteni, mert messze lakik. De remélem, hogy nem is kell. Csak gondoltam, hogy esetleg neked is így egyszerűbb lenne, ha tényleg olyan sok tejed lesz hosszú távon is.

Pannica, gratulálok Athinához. Nagyon szép baba és gyönyörű neve van. Várom a részletes beszámolót.

Zsu, Nika, érdekes ez a varratos dolog mennyire eltér kórházanként. Azért remélem, ez nem okoz gondot nálam sem, hogy rögtön zuhanyoztunk. De ott mindenki így csinálta.

Őzi, remélem, hogy könnyebb már és tudtál kicsit pihenni. Bár biztos hétvégén fogsz tudni igazán. És ha nem főznél egy darabig?

Barbamami, nagyon köszönöm a bíztatásodat és a támogatásodat. Nagyon sokat jelent, aranyos vagy. És hogy van időd még erre is a babócáid mellett, ezt is köszönöm.

Lányok, új képek nincsenek a babákról?

KépKép
nanett
 
 


Nanett,
Az nagyon szep gyarapodas, hiszen meg csak 2 hetes Domi! Gratulalok! Igy bizti nem ehezik :roll: :lol:

Meg nem hasznalok moshatot, mert sajna nem tudna megszaradni egy nap alatt, a tobbi ruha is lassan szarad... Azt hiszem, mielott hazakoltozunk azert kiprobalom, es ha OK, akkor otthon azt fogom hasznalni, ott mar tudok kint is teregetni.

OZI,
KOSZI A LINKEKET! Istenem, de edesek!!!!

Zsana,
Koszi a bokokat!

Gyanixi,
Sztem nem repesztenek burkot, ha vki egy ujjra van kitagulva, hiszen az meg nem jelenti, h. elindul vmi.
En tudom rosszul, tobbiek???? (Itt nem repesztenek burkot, de hat otthon tudom, hogy igen.)

KépKép
KépKép
vitte
 
 


A Lilypie.com enyhen oregiti a fiamat... Mar 3x kijavitottam, de a vegen csak rosszul jeleniti meg... :evil:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


A Lilypie.com enyhen oregiti a fiamat... Mar 3x kijavitottam, de a vegen csak rosszul jeleniti meg... :evil:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


nika,
gratulálok a csontalan Gergőhöz!!! :D :D
A mellkagyló, egy kagyló formájú műanyag-gumi 'izé', amit a bimbóhoz kell rakni a melltartóba ás összegyüjti a csöpögő tejet, védi a kisebesedett bimbót és állítólag a befordúlt mellbimbót kifordítja (ezt az utóbbit barbamamitól tudom, az elöbbiek meg tapasztalat)

Pannica,
ajj, de édes ez a gyerek!!! GARTULÁLOK!!! ÉS jó, hogy itt vagy!!!!!!!!!!!!!! :D :D

Vitte,
csendben nézelődik?? hát nálunk ez ritka muatatvány... :lol: :lol:
Feltétlenül kérdezd meg gyerekdokit, mert van pár szer ami tök természetes és segít nagyon a pocin!!!
Babaerszény vételről beszélhetünk, ha téyleg kell, csak apát megkérdem még. Úgy tűnik nem nagyon fogjuk használni.

nanett,
ez a gyarapodás rengeteg!!!SZUPER!! Szerintem van tejed ne aggódj...!!!!Dalmi itthon FOGYOTT, mikor nekem apadt a tejem...Ugyhogy ne aggódj, lesz ott szopi szépen!!! SZerintem azért van sokat cicin , mert most állítja be magának a mennyiséget, nem?
Vendég
 


Kép Kép

CSajok!!
Rakjatok fel kééépet!!
Vendég
 


Jaaa és ma egy hónapos Dalmi!! Megünnepeletük ám!!KApott szép lufit, meg plüss rénszarvast, meg mondókáskönyvet. (az utóbbit inkább én, mert szégyen szemre alig tudok párat...)

Betti, remélem minden okés és jössz hozzánk hamarosan!!!!!!!
Vendég
 


Kép Kép Kép Kép

pár új kép...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Kép Kép Kép Kép

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nanett: örülök, hogy ilyen szépen fejlődik Domi! Tök jó akkor tényleg van elég tejed! :D Na ez nálam nem mondható el sajnos,de azért megy a szopi annyi amennyi van... :? Nagyon szépen gyarapodik!!! Bálint kedden 3980 g volt... visszanyerte a kiunduló súlyát 1 hetesen volt 3570 g akkor riadtammeg, hogy még fogyott is mert 3660 g vel hoztuk haza... azóta kapja a tápot.

Bacilivi: nagyon édi Dalma! Látom szereti a fürcsit. Ezt a kengurut mikortól szabad használni?

Őzi: mi lenne ha hozatnál valami kaját. (nem túl drágát)?


Csajok! Nálatok hogy telnek az utóbbi éjszakák??? Nálunk az utóbbi 2 katasztrófálisan... éjféltől fél 5 ig fent voltunk. Nyügi volt. Nem volt jó semmi sem. Van valami a levegőben??? Vagy ez így marad és a gyerekemmel éjszaka buliznom kell? :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


r.zsana
Bálint igazi kis pasi!!!!NAgyon jóképű :wink: !!
Fürcsit már szereti, de az első 2-3 hétben végigordította...
A KEngurun az van, hogy 3 kilótol lehet használni.Szerintem azért meg kell várni míg tudja tartani a fejecskéjét.
Az éljszakák nekünk is katasztrófálisak voltak, de igyekeztünk napközben nem sokat aludni hagyni és éjjel mindig csend van, sötét van, nem beszélek hozzá, peluscsere, csak ha muszáj stb... Most már elég elviselhetők így. 9-10 körül bealszik, éjjel 2 kaja és kb 6ig alszik.
Vendég
 


Bacilivi: Köszi a mellkagylóinfót :):):):)

Ma voltunk tanácsadáson kisfiam 600 g-ot hízott 10 nap alatt. Nagyon jó én meg azt hittem hogy kevés a tejem stb :):):):):)Beindult a para :D:D:D:D:D

De most már látom hogy amit eszik az elég neki hála istennek. Még sok is mert ha ilyen ütemben hízik akkor nem is tudom hogy hány kg lesz fél évesen :)
Ezt nem tudom feltettem e már de ez az egyik kedvenc képem :)


Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Bacilivi: én is így próbálom az éjszakát ami a csöndet meg a pelust illeti, de mégis valami gebasz van... éjfél fél 1 kor kaja, mert akkor jár neki, aztán büfi, aztán meg nem alszik. Szóval nem tudom mi a hiba. Nappal viszont angyal. :wink: Kaja, büfi, nézelődés, szellőzés, alvás.... Ebben a kenguruban jól érzi magát? Jó ez a kis gerincének? Azon gondolkozom, hogy napközben lehet hogy jó lenne... Ti mikor használjátok? Nappal ebben hordozod magaddal? szereti? Na jó sok hülye kérdés. Bocs. 8)

Nika: szép kis gyarapodás! a kép meg egyszerűen zabálnivaló! Jó kis husi baba Gergő! Hány centi? Azért kérdem mert Bálint 4 kg most kb és csak 51 cm de nekem nem tűnik husinak.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana, nagyon édes Bálint! És milyen szépen gyarapodott már ő is. Úgy látszik, megint hasonlítunk hozzátok: tegnap óta kínlódunk Domival, de nekünk nappal sem akar aludni. Nyűglődik állandóan. Altatgatjuk, sétálgatunk vele... De nem olyan, mintha a hasa fájna. Remélem, most éjszaka jobb lesz.

Nika, Gergő nagyon édes.

Mások babái is az első időkben utálták a fürdést? Mert Domi kifejezetten rühelli, végig ordít, bármit is csinálunk. Gondolom, ez majd javulni fog.

Ilyen kicsi babát is lehet kenguruba tenni? Ehhez sajnos nem értek.

Bacilivi, gratulálok az egy hónapos Dalmihoz! Már milyen nagy lány!Akkor ő már élvezi a fürdést.

KépKép
nanett
 
 


lányok: a 94-es Bpd az kicsi így szülés előtti héten??

Kép
gyanixi
 
 


Nanett: azon morfondíroztam, hogy lehetséges, hogy a mi babáink a kórházban ebben az éjszakai időszakban buliztak és hozzá vannak szokva! :wink:
Fürdetés: változó volt az elején, de azt vettük észrem hogy minél biztonságosabban fogjuk, meg minél jobban csináljuk mi is a dolgokat annál jobban élvezi a Vackor is. Pl.: mikor a hason "lóg" és beleér a kukac meg a zacsi azt nagyon szereti. Egyébként a kórházban is így tartották azt már az elején is szerette itthon is. Szerintem Domi is szeretni fogja.
Gyanixi: nem kicsi. Főleg egy kiscsajnak pont elég. Nálunk mondjuk nagy volt a kobak a 38. héten 99-s és végül 36-os fejjel született. De nem lett volna gond ha kicsit kisebb a feje... :wink: ja, és tényleg ne izgasd magadat mindenen így a végén, mert az kihat a szülésre. Légy nyugodt rendben lesz Veletek minden!!!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


ÉLJEN DALMA AKI MA ' HÓNAPOS!!! Remélem Dalma kaptál minden féle szépet és jót! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


oké!! köszi zsana!!

Kép
gyanixi
 
 


sziasztok!

ma végre eljutottam fodrászhoz két hónap után, már rám fért végre emberibb formám van.
voltunk ma az auchanban hagyott kb. 10 percet nézelődni, éhes lett, kimentünk a kocsiba, ott azért nem volt olyan , mint otthon, aztán nyűglődött, útálja a bundazsákot. aztán be a tescoba, vettem farmereket, de ilyen gyorsan még nem próbáltam egyszer sem.ott szerencsére bealudt.

én babóval minden este 3-4-ig vagyok fent vele, mindig le kell foglalni mert ha nem akkor bömböl. utánna szinte egész nap alszik, délután fent van egy kicsit. kezdek átállni én is erre az ütemre.

nagyon szépek a babák.

bacilivi majd én is szeretnék valami hasonló babahordozót, majd írd le lécci hogy melyik hogyan vált be és hol mennyiért vetted.

Niki péntek óta elég beteg volt köhögött, trüsszögött, nem aludt, már sokat javult. párásítunk, inhaláltunk kamillával volt 2 féle orrcsepp, orrszívás, antibiotikum. ezekből álltam egész nap.


nekünk extra dolog, hogy ha elalszik hajnalban, 10 perc múlva tejesen éber, ezt csinálja még alvás után kb. 1 órán keresztül. elaltatom magamon, leteszem , bömböl és minden kezdődik elölről.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Vitte,
Az ominozus chili-s eset ota nem volt gond a pocival. A mintas dolgok nalunk is nagyon nepszeruek, es minden mas is aminek eros korvonala van. A netrol is le lehet tolteni abrakat amit nezegethetnek a babak... Levi eleg jol elfoglalja magat veluk, persze nem tul sokaig, de nagyon tetszik neki. Mindig beleboxol az abrakba es folyamatosan gagyaraszik nekik.
"Már egész pici (pár hetes) korban elkezdhetjük az agy fejlődésének stimulálását. Ennek egyik formája a látáson keresztül történik. Megfigyelték, hogy a babák szeretnek kontrasztos ábrákat nézegetni, amely fejleszti agyukat. "
Ha erdekel Teged vagy barki mast, szivesen felteszem.
Majd meselj, hogy mi volt gyerekdokinal!

Zsana,
Nagyon edes a fiatalur! Olyan aranyos mikor teljesen elaleltan alszik! Es persze, hogy erdekel minket a szulestorteneted! En speciel alig varom, mert nem tudok rola semmit :( .

Nanett,
Az szuper, ha Domi gyarapodik, ez azt jelenti hogy jol taplalod! Remelem bebizonyosodik, hogy van eleg tejcid es elfelejthetitek a kezdeti nehezsegeket! Jol irtad a szamokat? A korhaz ota tobb mint fel kg-ot hizott? Mert akkor tenyleg nincs okod az aggodalomra, orulhetsz!
Levi szeret furdeni. Illetve nem biztos hogy szeret, de elvan a kadban, meg sosem sirt. Vajon ez igy is marad?

Nanett, Zsana,
Koszi a tippeket! Az a helyzet, hogy foztem en elore csak mar uncsi a fagyasztott kaja, masreszt pedig ha mar ossze akarok esni, akkor rendelek kajat, de azert annyira nem veszes a helyzet. Igazabol nem panaszkodni akartam, csak leirni, hogy miert nincs idom ugy jonni a forumra mint eddig.

Bacilivi,
Boldog 1. honapot! :D Huh, de edes Dalmi a kadban!!! Most kedvet kaptam, majd en is keresek ilyen cuki pucer kepet Levirol!
A kendoben igy is hordhatod a babat, ha mar tartja a buksijat:
Kép

Nika,
Gratula a szep sulygyarapodashoz! A te fiacskad is olyan zabagep lehet mint az enyem.

Betti,
Vegre itt vagy! Orulok, hogy Niki mar jobban van. Nem lehetett konnyu neked sem az elso betegseg. Nalunk meg szerencsere ez varat magara, de tuti nehez lesz... Biztos sokkal elegedettebbnek erzed magad az uj frizuraddal!
A vasarlas mar nekunk is ketszer torkollott parkoloban szoptatasba :) . Vicces, hogy mig terhes voltam addig allandoan azt lestem, hogy hova tudok pisilni menni, most pedig, hogy hol tudnek szoptatni :) !

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Zsana: Amikor megszületett 58 cm volt de tegnap dr néni 56-ot mért mondta is hogy mai napig veszekszik a kórházzal mert másképpen mérik a babákat.A kórházban szorosan testet követően ők meg ahogy mi is mérjük fejbúbtól egyenesentalpig mint ahogy kell.Na ebből adódnak az eltérések.

Fürcsi: Első két nap hogy hazahoztuk Gergőt még sirdogált de azóta baromira élvezi a fürcsit :):D

Őzi: Hát igen tud enni kb egy órát lóg a cicin és még utána kapja a lefejt anyucitejcsit kb 50-70 ml között eszik még pluszban.

Csajok kérdésem lenne.:Szoptatás alatt lehet hajat festeni? Mert már nagyon le van nőve a hajam de nem merem befesteni.Egy ismerősöm aki most tanul fodrásznak azt mondta szoptatás alatt ne festessek de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre.

Ez még akkor készült mikor hazajöttünk és nem tettszett neki a fürcsi :D:D:D:D:D:D:D



Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Nika
600gr??? nem semmi!! Én meg még azthittem Dalma "túl sokat" hízott... :lol:

r.zsana,
nappal mennyit alszik a Bálint?
KAngurút túl sokat még nem használjuk, hagy erősödjön még a gerince. izomzata.de ha valamit nagyon meg kell csinálni 2 kézzel, akkor belerakom és imádja!! és nincs sok hüly kérdés... :lol: :lol:
Dalmi köszöni neke a köszöntést!!Ezt mondta: öööblablaböööö :lol:

nanett,
köszi :D . Dalmi is utálta pár hétig a fürcsit!! majd ti is belejöttök!!!

Betti,
napközben próbáltad ébren tartani? nekünk ez bevállt!
van babaerszényünk, amiről Őzi most tett fel képet.Dalmi ezt nem szereti,metz a fekvő pozicióban nem lát ki, így ülve mint a képen még nem próbáltuk, de majd leírom milyen.Amúgy ált. a babák nagyon szeretik, mert jól közrefogja őket, mintha a pocakban lennének. Ez 5000ft. Aztán van kengurúnk, ezzel várni kell míg tartja szépen magát. A miénk olyan, hogy háttal is lehet benne ülni, ez fontos szempont volt, mertDalma imád nézelődni.Sokat kerestünk jót és nem túl drágát.Miénk 6ezer volt(chicco), de 10-15 ért is lehet kapni.

Őzi,
várjk a kukisképet!!! :lol:
köszi az infot, kipróbálom így is a hordozót!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Nika,

Nalam is aktualis a hajfestes tema, bar nemtom mikor jutok el... :( , de a lenyeg, hogy a La Leche League szerint semmi bizonyitek ra, h. karos lenne a szoptatason keresztul a babara.

http://www.lalecheleague.org/FAQ/hair.html

Viszont, fontos tudni es sok helyen hallom, h. a relative roviddel a szules utan szamitani kell ra, h. a hormonalis valtozasok kihatnak a hajra es az eredmeny nem lesz olyan, mint normal esetben.

Gergo nagyon husi, tenyleg!!!! Edes!

Zsana,
Hogy Balintnak micsoda csokos szaja van! :D

Livi,
A kisasszony szepseges, mint mindig!
Hat a keguru tenyleg nem ajanlott ilyen pici korban. Viszont vmit nem ertek. A babaerszeny 5000 Ft volt??? Mert amugy $ 50 korul van az ara.

Ozi,
Igen, erdekel, kuldd el a linket, megneznem a kontrasztos fotokat.

Hogy mi volt a dokinal?
Nem sok minden, mert egy hatalmas dinnye vagyok es elneztem a datumot, tegnap kellett volna menni. Majdnem lenyelt az asszisztens... Hetfon teszek ismet egy probat... Jajajjj, en, pedig olyan kivancsi voltam.

Jo nektek, h. Levi nem gorcsol annyit. Bizti egyenfuggo is. Vannak napok, mikor erosen gorcsol, de tegnap pl. minimalisan. A kajam nem okozhatja, mar tenyleg minden felfujo dolgot toroltem...

A furdetesrol:
Mi nagyon ritkan furdetjuk, eddig osszesen talan 3x volt itthon furdetve. Eddig tetszik, nalunk az a trukk, h. egy nedves ruha ra van teve a kis testere es folyamatosan vizzel locsolva es akkor nem remeg, mert altalaban fazik olyankor. Igy elvezi a dolgot.

Intim kerdes:
Meg tudjatok teljesen allitani a pisiteket?????????
Csinal vki gyakorlatokat a lenti fertalyra???

KépKép
KépKép
vitte
 
 


sziasztok!

Nika
én voltam festetni, nem hallottam, hogy ártana.a lelkivilágodnak meg egyenesen jót tesz.

őzi tegyél fel kontrasztos képet érdekel.

vitte hála az égnek nincs gond a pisivel.

bacilivi
nem mindig tudom ébren tartani, néha úgy alszik, hogy állva tartom, vagy éppen orrszívás közben. nappal azért jó néha ha alszik, mert én is tudok pihenni és tudom csinálni a dolgom.



olyan kérdésem lenne, hogy normális 5 hét után, hogy visszajött a vérzés? ti hogy álltok ezzel? lehet, hogy meg fog jönni?

Kép
Kép
bbeti
 
 


sziasztok!

Nika
én voltam festetni, nem hallottam, hogy ártana.a lelkivilágodnak meg egyenesen jót tesz.

őzi tegyél fel kontrasztos képet érdekel.

vitte hála az égnek nincs gond a pisivel.

bacilivi
nem mindig tudom ébren tartani, néha úgy alszik, hogy állva tartom, vagy éppen orrszívás közben. nappal azért jó néha ha alszik, mert én is tudok pihenni és tudom csinálni a dolgom.



olyan kérdésem lenne, hogy normális 5 hét után, hogy visszajött a vérzés? ti hogy álltok ezzel? lehet, hogy meg fog jönni?

Kép
Kép
bbeti
 
 


Vitte,
Intim valasz ;) :
A pisilessel nincs gond nalam, viszont a huvelyem ugy erzem olyan tag mint a becsi kapu. En mar ujrakezdtem az intim tornat, merthat elvileg ket het es szabad a palya... hat nagyon kivancsi vagyok.
Azt azert hozzateszem, hogy mikor egy hete kb eloszor gyakorlatoztam, akkor kinomban elrohogtem magam. Hat nem volt olyan egyszeru ratalalni es mozgatni ezeket az izmokat, mint korabban. Most mar jobban megy, de meg nem az igazi. Leginkabb ahhoz tudnam hasonlitani, mint amikor almodban rohannal, menekulnel valami/ki elol, de nem mozognak eleg gyorsan a labaid, igy csak araszolsz. Gondolom azert ebben a gatseb is kozrejatszik.
Van valaki meg igy a huvelyevel?

Betti, Vitte,
1171031815.4.pdf

Ja es a jo hir, tegnap ota mar nem verzek!!! Tok jo, egy gonddal kevesebb.

Betti,
Neked meg visszajott? Nem eroltetted meg magad? Szerintem meg korai lenne a mensi, foleg hogy szoptatsz is... de nem vagyok orvos.

Bacilivi,
Ugye te nem Native Baby Carriert vettel? Csak azert mert ha nem, akkor nem biztos hogy hordhatod benne ugy a kicsit ahogy a kep mutatja, mert ennek van egy speci bugyra, amit a kepen latsz...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Kepek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Õzi 2009.11.26 07:40-kor.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: