Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Először is nagyon sajnálom Kira és Krittti ami veletek történt, én mindig is ettől féltem/félek.

Én tegnap voltam dokinál, és "lehülyézte" a védőnőt, mert kiderült, hogy rosszul számolta ki a szülés időpontját. December 18-ra voltam kiírva, már csak december 11. Vagyis ha minden jól megy, akkor karácsonykor otthon leszünk! :D
Mindenkinek boldog babavárást, és kitartást!
Kép
erisunny
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy igy eltüntem de nem igen voltan net közelben.És ha igen akkor is csak olvasni tudtalak benneteket.

Múlt pénteken voltunk Uh-n és rendben talált nálunk mindent a doki.Meg van mind a két kezünk és lábunk és a nyakiredö vizsgálat is oké volt.Több mint 5 cm vagyunk.Most pénteke megyünk Pécsre a lombikos dokinkhoz és akkor Ö is megkuksiza a kismanót.Csinálunk egy genetikai vizsgálatot is.Azzal tutura ki lehet szürni a Down-kór kockázatát.Húú!Nagyon izgultam,hogy ne legyen baj.Attól féltem a legjobban,hogy nincs szív hangunk.De doki megnyugtatott,hogy innentöl nagyon minimális,hogy történjen valmi bajság. :wink:

Remélem veletek minden rendben.
Puszi mindenkinek.

Kép
Kép
meliz
 
 


Kép pindurkánk

Nos lányok itt a kis pindurkánk, amit hétfőn csináltak nekünk!

Meliz drága nagyon örülünk, hogy minden rendben van nálatok is, mi is ugyanezeket a jó híreket kaptuk!! Puszi nektek, és további jó pocakosodást!

Sunny mi egy héttel később szülünk, dec. 16-ára vagyunk ki írvi, úgyhogy bizti az utóbbi időpont lett nektek jól kiszámítva! :D Nektek is minden jót!

Pá lányok!![/img]

Kép
tini75
 
 

 
 

Sziasztok!
Még új vagyok itt, de mi is december 11-re vagyunk kiírva.
Azt kérdezném ti már jártok terhestornára? Vagy azt később kell kezdeni? Ha valaki az Uzsokiban fog szülni tud a kórházról valamit? Vagy esetleg a Csapóról? És ha egy gyerek 6cm-es a 12. héten, akkor a nyaki redője jó 2,6mm-nél?
Köszi Viki
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nyafi!
Én is most kezdtem gondolkodni a terhestornán, és igazából nem tudom pontosan mikortól lehet járni, de az egyik ismerősöm, aki nemrég szült, azt mondta, hogy minden kismamának kötelezővé tenné. Ő se járt tornára, és nagyon megbánta, mert nem tudott rendesen lélegezni, és nem tudta mit kell csinálnia. Szóval én mindenestre fogok járni, de megvárom a pocim a pici miatt lesz nagy és nem a felesleg miatt :oops: :) :D

Ti is mindig éhesek vagytok?

Tini75!

Köszönöm a biztatást, nekem nagyon fontos lenne, hogy karácsonykor otthon legyünk, mert nem örülnék a kórházi ünnepnek... De majd meglátjuk mikor akar elbúcsúzni a méhemtől, és meglátni a nagyvilágot.


Boldog babvárást mindenkinek!
erisunny
 
 


Kedves Erisunny!
Én mindig éhes vagyok, és nagyon dilis dolgokat eszek össze. Pl:cseresznye és koviubi. A férjemmel mindig azon versenyeztünk, hogy kinek nagyobb a pocija... Most már van mire fognom. :lol:
nyafi
 
 


sziasztok!

Meliz, Tini!

Örülök, hogy minden oké veletek és a picúrokkal! Én majd jövő hét kedden megyek erre a bizonyos uh-ra, remélem engem sem ér kellemetlen meglepetés!

Erisunny, Nyafi!
Üdv köztünk! Hány hetesek vagytok? Tornát csak betöltött 12. hét után lehet kezdeni. Itt győrben az a bevett szokás, hogy a dokid ad róla igazolást, hogy minden rendben, mehetsz. Ezt a kiskönyvedben jelzi. Kisfiammal való terhességem alatt én is jártam, kétfélére is, de sokkal jobban tetszett az, ami nem a szülésfelkészítővel együtt volt. Erre utóbbira a védőnőnél kell jelentkezni. Igazi kikapcsolódás az úszás volt!! és a szülés kiszámítása: Utolsó mensi napja, plusz 9 hónap, plusz 7 nap.

Hát most ennyire futotta, neki kell állnom takarítani, főzni..
Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Szia Deaknezsu!
Én 13 hetes és 2 napos. Sajna a dokimmal csak június végén találkozom, úgyhogy akkor addig várnom kell... :cry: Egy papir miatt nem szivesen fizetek ki 9000 et vizsgálatra. Csak aztán el ne felejtsem kérni tőle. :lol: Az a baj, hogy amikor odaérek mindent elfelejtek...
nyafi
 
 


Sziasztok!!

Üdv. köztünk nyafi!!Olvasom az írásod! Mi pindurunk is 6 cm., de a nyaki redő 1, 6 -es , és azt mondta a doki, hogy szuper minden , nagyon jó minden! Tehát bizti rendben a 2,6!!

Írigyellek benneteket terhes torna, úszás!! :( Nekem minden ilyen meg van tiltva!!! Más ez a terhesség mégis mint a spontán! Sajna, de ki kell bírni!!! Ez van!!!
Puszi nektek, holnap jelentkezünk!!

Még valami babakalkulátort ha beírod a google keresőbe, akkor ki ad egy programot, és ki is számítja neked a gép a pontos szülési dátumot!!

Kép
tini75
 
 


Sziasztok!
Eljutottam odáig, hogy a babafalváról csináltattam egy vonalzót, elküldtem magamnak, de nem bírom feltenni. Nem tom mit csinálok rosszul. Kedves Tiny75! Egy barátnőm már 3x próbálkozik lombikkal és nem akar megtapadni. Úgyhogy örüljünk!!! :lol: :lol: :lol: Jövő nyáron már együtt fürödhetsz a tücsköddel és ez megéri azt, hogy idén nyáron kihagyod az úszást. A terhestornára meg lehet a 3. negyedben azt mondja a doki, hogy hajrá! (Vagy nem?)
Kedves Deaknezsu! Most akkor lehet úszni, vagy nem? Én már mindent hallottam pro és kontra.
Üdv Nyafi[/url]
nyafi
 
 


Sziasztok!

Drága Nyafi a babafalván ha megcsinálod a vonalzót, akkor megkapsz két kódot már pontosan nem emlékszem, de valami http-st és valami pp..-osat ezt kell bemásolni a babanetes profilodban az aláírásod hozzáadása részbe, és akkor rögtön ott megjelenik! Hátha tudtam segíteni!
Tudod tényleg örülünk is, mivel nagy szó, ha elsőre összejön, ezt mindenki aki tud rólunk jelzi, tehát örülünk, de bizti sokkal aggódóbbak v agyunk mint a spontán terhes kismamások!
Pusi!

Kép
tini75
 
 


PHPBB kódot kell bemásolni, megnéztem!! Próbáld ki! Remélem sikerül!

Kép
tini75
 
 


Asszem összejött!!!

Kép
nyafi
 
 


Igen igen igen!!!! köszönöm szépen
Tiny te hol szülsz? Pest, vagy Cegléd?Ilyenkor annál a dokinál aki a lombikot csinálta?
Vagy Ő szülést nem vezet le csak megfigyel a terhesség alatt?
Nézegetem a többi fórumot is főleg az Uzsokist mert ott fogok szülni, és elég brutális szülési árakat látok 30-120e-ig. Az én dokimnak van egy bazi nagy mercije a férjem azt mondta Ő nem az a fajta aki 30ért levezeti.
Apropó ismeri valaki Csapó Csabát, vagy szülni fog valaki az Uzsokiban?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok Lányok!
Most vettem észre ezt a topikot, és szívesen csatlakoznék hozzátok, mivel mi is decemberiek (vagy január 1-ek?!) leszünk. Nekem még nem mondott a dokim szülési dátumot.Az ultrahang szerint (Képzeljétek, Manó integetett nekünk!Esküszüm!)a 11.hét végén járunk. Jövő héten lesz kismamakönyv, és 20-án megyek arra a bizonyos ultrahangra.Bocs, ha hülye kérdés, de ez az az UH, amit fel lehet vetetni kazettára?
A kismamatornát már én is várom, bár állítólag nyáron pont nem lesz az István Kórházban (ott fogok szülni) :(
Ti nem féltek attól, hogy karácsony, szilveszter táján kissé-hogy is mondjam-lazább lesz a kórházakban a hangulat?!
Jó pihenést, nagy lakomákat :D kívánok!! (én a kakaóra vagyok ráállva...anyukám is azt kívánta várandósan)

Sziasztok!
Lina
linus
 
 


Sziasztok!

Ma reggel voltam a védőnőnél, azt mondta minden rendben. Hónap végén kell mennem AFP-re, remélem ott is minden rendben lesz.
Én most belevetettem magam a gyed, gyes és tgyás kérdéekbe, de nem igazán értem. Én egy egyszerű nő vagyok, nem tb dolgozó. De majd kibogarászom valahogy. :)

Linus!

Szerintem a tehestornát nem csak ott lehet végezni amelyikl kórházban szülni fogsz. Nálunk (Siófok) nincs is kórházon belül terhestorna. A művelődési házban van. Szerintem keress egy tanfolyamot, és arra járj. Célszerű, ha közel van. De ha ez sem megy, akkor lehet kapni terhestorna-kazettákat. Nem tudom milyenek, de nem lehetnek annyira rosszak.

Én inkább örülnék neki, ha lazább lenne a hangulat, mert így lesz idő a gyerekkel lenni. Egyik ismerősöm attól volt rosszul, hogy szoptatta a babát, és kikapta a kezéből a nővér, és megetette tápszerrel... :?

De az orvosok akkor is orvosok lesznek, nem felejtik el mit kell csinálniuk... De mondjuk én dec. 11-re vagyok kiírva, úgyhogy én pont nem esek bele az ünnepi időszakba.
Kép
erisunny
 
 


sziasztok!

Linus!
Üdv köztünk. Lehet hogy a végén mi is januáriak leszünk, sose lehet tudni, dec 29-re vagyok kiírva. Én nem tartok a lazább kórháztól, eddig eszembe sem jutott ez. Annál viszont sokkal inkább hogy meghülyülök a kisfiam nélkül....

Nyafi!
Te nem lombikos vagy, ugye? Akkor a 12.héttől nyugodtan lehet fürödni, úszni. Az úszás nagyon jót tesz az izmoknak. Fürdés inkább természetes vízben ajánlott. Amíg nincs nyitva a méhszáj, nincs gond.

tini!
Persze a cél érdekében sok mindent meg lehet/kell tenni, azért én sajnálom hogy nem élvezheted a vizet...nekem már nagyon hiányzik! Úgy néz ki, 3 hét múlva utazunk horvátországba, alig várom!! na, ebben is van ám para, megint aggódhatok, hogy krisztofer hogy viseli majd ezt az 5-600 km-t!!

Puszi mindenkinek!
ja, nekem most a görögdinnye a mindenem!!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok kismamik!

Gyors hejzett jelentés.
Ma voltunk Pécsen mindent rendeb találtak.Sajnos képet azt nem kaptam mert dokimat váratlanul a mütöbe hívták.Már több mint 7cm vagyunk.Megycsinálták a genetikai vizsgálatott is.Vért vettek.Ennyi.Majd postázák az eredményt.És ingyenes volt.

Üdv. az újaknak.Kívánok szép nagy pocikat és egészséges kis babókat.

Tini,
Látam a képet amit feltettél.Nagyon jó.Mennyire aranyos.Látszik mindene.Nálunk elöször mutata magát még meg is fogta a fejét azt elfordult és nem látunk már semmit utána.De majd leközelebb.

Zsu,
De jó nektek mentek nem sokára nyaralni.Vigyázatok magatokra.És éreztéket jól magatokat.
Lehet,hogy szilveszteri babátok lesz? :wink:

Nyafi,
Nekem is azt ajánloták,hogy várjam meg a 12-dik hetet és utána mehetek fürdözni.Már meg is kérdeztem a végönömet.Azt javasolta,hogy csak vizforgatos medencében fürödjek és minél hidegebb vizben.A tenger nagyon-nagyon jót tersz minden kismaminak.Termálvízben és hasonló vízben tilos a fürdés.Nekem ezt mondták.

Linus,
Én kismam jógára fogok járni a 16-dik héttöl.Azt nagyon dicsérik.És nekem sem a kórházban tartják.A védönénim ajánlota.

erisunni,
Örülök,hogy minden redben veletek.Én nagyon be voltam tojva a 12 hetes vizsgálat elött.

Pusz mindenkinek.
Legyen nagyon szép 7végétek.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok !!

Linus üdv. itt köztünk! Talán jobb is ha lazább lesz a hangulat az ünnepek alatt! Eü-s létemre tudom, hogy mindenki még boldogabb a munkahelyen, kórházban dolgozókra értem, ha ilyenkor új élet érkezik! Semmi gond nem lesz! :D És persze mi is it leszünk veletek, persze ha tudunk, de remélem igen!!

Nyafikám! Nagyon örülök a sikeres vonalzódnak! Tudod mi bebiztosítottuk magunkat! Itthon is van dokim, és lesz Pesten is! A mostani dokink csak a lombikkal foglalkozott, és a 16. hétig járunk hozzá, majd a szülészhez járunk majd! Jobban szeretnék Pesten szülni, de télen tényleg ki tudja milyen telünk lesz, és mennyire siet ki hozzánk majd a pindurkánk, tehát a helyzet nekünk még kérdéses! Pesten a Szent Jánosban jóval több pozitív dologgal ismerkedtünk meg, mint a saját itthoni kórházunkban! Tehát megy a dilemma még! :)

Sunny tehát te nem doliztál eddig, igaziból ezt nem értettem, de hidd el alanyi jogon jár a gyes, és gyed is mindenféleképpen, de akkor kevesebb talán, milel ez fizetés függő még jelenleg, vagyis a fizu X százaléka!

Zsu drága írígyellek, de hidd el nem lesz gond Krisztoffal, hugomék is picurostul voltak minden évben, vagyis már kétszer, és először pár hónapos volt, de szuperül érezte magát! Nagyon kellemes időt nektek, és jó pihenést, ne idegeskedj, tudod nem tesz jót a babókának! :D

Meliz hidd el érdekes volt! A dokink kb. 10 percig UH-ozott, mivel fincálkolt a kis drágánk, és meg is jegyezte, hogy most már elég legyen ebből! Na mikor megmérte a teljes hosszát édes pofijával mintha rám, ránk nézett volna! Megszólaltam de gyönyörű, és a pofija is drága, ekkor még egy ficánka , és mondta a doki Timike ez már a popsija, mondtam mindegy, az is gyönyörű! :D :D A dokinő meg mondta, ha jól érzi magát, őt se piszkálja senki, tehát szuper élmény volt, és feldobott hangulat! :D :D

Nem is tudom ki írta a videófelvételt! Kérdezzen rá nyugodtan a dokitól mikor érdemes, de mi csak a 4 Dimenziósat vennénk fel, az egy álom lesz!!-

Jesszus mennyit írtam! Egyébként mi a savanyúra vagyunk rákattanva! Mindegy mi, de savanyú legyen!!

Puszi nektek!

Kép
tini75
 
 


a gyás én úgy tudom a fizu 70%a a gyes meg utána jön. Az is ugyanannyi? A 4 dimenzióstól én azért parázok, mert ugyanugy ki kell fizetni a pénzt ha alszik és csak a popsiját látom... Ami, ahogy Tiny mondta a sima ultrahangon is gyönyörü, :lol: :lol: :lol: de azért az ember reménykedik, hogy a kis pofiját látja inkább. Tényleg ti dolgoztok? Mit? Mi lesz a tücskötök neve?
Én nem dolgozom már, mert Burger Kingben vagyok étteremvezető helyettes, az pedig nem való kismamának. Ja és csak a kislány név van meg az pedig Abigél. Hátha valakinek van jó fiu neve... :wink: A savanyúról még annyit, hogy én vacsira paradicsomlevet ittam ecetes virslisalival.
Köszi Meliz és Deaknezsu!
én akkor megyek fürödni!!! Holnap megyünk nyaralni, már nagyon várom. :o :o :o

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!!

Nyafikám jó nyaralást, vigyázzatok magatokra!
Én a stimu kezdete óta nem dolgozom, az Eü-ben sem érdemes dolgozni, kockázatos!

Nevek már lennének tervben, a két legmegfelelőbb apácskának és nekem látható is a vonalzón!!

Pá! Minden kismaminak jó pihenést!

Kép
tini75
 
 


Sziasztok!

Hétvégén görcsöltem. Lehet, hogy nem jelent semmit, de előfordulhat ilyen úgy, hogy nem jelent semmi rosszat?
Estére elmúlt, nem volt semmi. Előfordult már veletek is? És mitől lehet?

Eri
erisunny
 
 


Sziasztok Kismamák!
Köszönöm az üdvözleteket!

Eri!Ma mondta a védőnő, hogy más kórházba is lehet menni tornánra, az is ingyen van!Szerintem ne ijedj meg a göcsöléstől!Biztos dolgozik a babóca!
Az OEP honlapján minden le van írva a gyed-ről és többiekről.Csak győzd kibogarászni!

Meliz!Én is gondolkoztam a jógán, csak én amikor "egyedül"voltam magammal, már akkor türelmetlen voltam a jógához.Azért fizetni kell, ugye?

deaknezsu!igen, ma nekem is elsejét számolt ki a védőnő!Ez így nagggyon szimbólikus:új év, új élet!

Mindenkinek-aki megy-nagyon kellemes nyaralást kívánok!!
Lina
linus
 
 


Sziasztok!

Linus!
Kell fizetni a kismama jóáért.De azt mondják,hogy azért nagyon jó mert a légzésteknikától kezdve sokmindent megtanitanak vele.Én ezért gondoltam,hogy el kéne menjek.De most már láttom,hogy ilyen melegben nem hiném,hogy sok értelme lenne ott még jobban lefárasztani magam.Hát majd meglátom mi lesz belöle.

Eri!
Szerintem azért is görcsölhetél mert nyúlnak a szalagok a hasad készülödik a baba növögetésére.Nekem néha olyan mint ha szúrkálna.És van,hogy ott lent is a cunimnál.A dokim azt mondta,hogy ez normális és a fö,hogy ha tehetem akkor ilyenkor pihenjek mert az izmok akkor könyebben engednek és nem görcsöl annyira.

Nyafi!Jó nyaralást!Biztosan nagyon jó idötök lesz. :D

Tini!
Nálunk is meg vannak már a nevek.Bence v. Sára,Fanni

Tegnap befestettem a hajam mert már irtóra csúnya volt.Febr. ótta nem volt festve és érdekesen néztem ki.Igaz jol el is fáradtam benne de a végeredményért megérte.A rosszuléteim már egy ideje elmúltak.Ha nagyon fáradt vagyok v. elfelejtek enni akkor elöjön de különben már egész jól viselem a dolgokat. :D

Pusz minden pocisnak!
meliz

Kép
Kép
meliz
 
 



Sziasztok!

Ha nem bánjátok én is szeretnék csatlakozni hozzátok!Már elég régóta olvasgatlak benneteket....De eddig babonából nem mertem hozzászólni, mivel elég nehézkesen indult a terhességem tele voltam félelmekkel de ez mára már alábbhagyott.Tegnap voltam én is a 12.heti genetikai uh.-on és megint egy nagy kő zuhant le a szívemről....Mindent renden találtak nálunk...Nekem még a dokim nem mondott szülési időpontot de úgy számolgattam, hogy dec.20.-a környékén fog érkezni a kis Drágaságunk.Remélem addigis minden jól alakul!

Mindenkinek Jó Pihengetést!:)
Vendég
 


Sziasztok!

Linus, Meliz!
Köszönöm szépem, már kicsit megnyugodtam. Igaz, azóta nem jelentkezett, de azért akkor kicsit megijedtem. Dokinál még nem voltam, mert én még dolgozom, és fogo is amíg nem muszáj elmenni. Nyugis meló, nem kell ugrálgatni, csak kicsit rossz, hogy annyit kell ülni, De már rájöttem ha sétálok egyet óránként, amikor a többiek cigiszünetet tartanak, akkor sokkal fittebb vagyok.

Szerencsére már nekem is elmúltak a rosszllétek, csak akkor köszön vissza minden, ha nem ettem amikor éhes volta, hanem egy fél órával később. Az nem marad meg bennem.

Nálam most a tepertős pogácsa a nyerő. Meg a fagyi minden mennyiségben! De nagyon sok gyümölcsöt kívánok.

Én 29-én megyek AFP-re. Biztos minden rendben lesz. Azért izgulok kicsit.

Nicolete!

Isten hozott köztünk, gratula a picihez! Sokáig próbálkoztatok? Spontán baba?

Jó pocakosodást mindenkinek!
erisunny
 
 



Szia Erisunny!

Nekem az 1 év igen soknak tűnik de aztán találtam egy nagyon jó kezelést meddőségre....teljesen természetes...mégpedig talpmasszázs!!!Januárban kezdtem el járni hetente 2-szer 30perc a kezelés maga....azt hinné az ember lánya, hogy fúúú ez bizti nagyon kellemes dolog lehet pedig nem az .... mert azon a ponton ahol a beteg szerved található ami nekem a petefészkem volt...nagyon fáj amikor masszírozzák de megéri...nagyon-nagyon kedves volt a masszőröm...és Ő már márciusban mondta hogy szerinte ebben a hónapban össze fog jönni a kicsike mivel már nem fájt a petefészkem pontja a talpamon....és lám így is lett...Nagyon hálás vagyok neki....De temészetesen nem én vagyok az egyetlen esete.A barátnőm is hozzájárt és most félidős kismama(tőle kaptam meg az elérhetőségét)!!!Szóval a mi kis Tündérkénk tervezett baba volt vagyis már nagyon szerettük volna....Most pedig már egyenesen imádjuk:)Mi lesz később?:)
Vendég
 


sziasztok!

Nicolette!
Üdv köztünk, gratula a picihez!

Én ma voltam 12 hetes uh-n, hál istennek minden rendben, 6 cm a baba, össze vissza kalimpált, mocorgott. Nagyon édes volt.
Az örömömet csak az árnyékolja be, hogy a kisfiam viszont szombat este óta lázas, beteg. állítólag a klíma árthatott meg neki...Már 2 órája alszik, pedig alig várom hogy megpuszilgathassam! :(

nyafi!
Jó nyaralást! Pihenj sokat!

Eri!
nekem is azt mondták még anno, hogy ilyen fájdalmakat a szalagok nyúlása okoz. ha mégsem nyugodtál meg teljesen, beszélj az orvosoddal! Lényeg, hogy ne izgulj.

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!!

Nicolete üdv. közöttünk!!! Igaziból mi két év után meguntuk a próbálkozást, mi lombikos babókát várunk, de megérte a küzdést ez bizti!


Sunny drága mi nem görcsöltünk, de sokszor volt has szurizós fájdalmunk, de dokink azt mondta ez a méhszalagok nyúlásának a jele, tehát nyugi! Kérdezted dokidat efelől? Mit mondott???
Remélem azért minden rendben, és jól vagytok! Szorítunk az AFP-re!

Meliz éppen majdnem azt írtam Erinek mint te, most olvastam vissza!
Reméljük tényleg szupi lett a frizud! Én sokáig festettem, de mára visszatértem az eredeti gesztenyebarnához! De a hosszán gondokodom, jobb lenne, ha most rövidebb lenne, bár páromnak ez a mániája, de mondta megérti, ha nehezebb kezelni ebnben a szép időszakban! :D

Zsu szívem jobbulást Krisztofernek, és pusszantsd meg helyettünk is! A klíma sajnos ilyen! Már hallotaam róla! Vigyázzatok vele, csak lájtosan! Nagy örömmel olvastuk soraidat, és minden rendben, a mi kis pindurkánk is nagyon kalimpált emlékszem, és a mozgékonyság szuper, valamint jelezte, hogy hagyjátok békén, ő nagyon jól el van ott bent! :D :D

LÁNYOK! Kicsit el vagyok keseredve, mivel ma voltam a kórházban, és sajna nem lett jó az EKG-m, ezért meg a magasabb vérnyomásom miatt kaptam egy 24 órás felcsatolt ABMP gépet, ami negyedóránként nézi a vérnyomásomat napközben, éjjel meg óránként méri, holnap veszik le 8-kor, de aggódom az eredmény miatt! Magasabb volt eddig is kissé a vérnyomim, de most extrém magasakat mértek a tanácsadáson, és mivel látom is mikor mennyit mér, el is keseredtem, igen nagyon magas néha! Ez van! Szorítsatok holnapra!
Köszike! Puszi, és mindenkinek jó pihenést!

Kép
tini75
 
 


Tini, megmondom őszintén én is ettől féltem hogy magas lehet a vérnyomásom mert mostanság elég gyakran fájdogál a fejem....mondjuk eddig is fejfájós voltam szó se róla...de mióta terhes lettem egyáltalán nem fájt....most pedig újra....bár azt írogatják mindenhol hogy ez csak a hormonok miatt van és ha a méhlepényem teljesen beindul és hozzászokik a szervezetem a hormonokhoz akkor elmúlik.
Nekem szerencsém van olyan szempontból, hogy a sógornőm védőnő és nagyon segítőkész szóval méregeti a vérnyomásom és pont az ellenkezője nem magas hanem nagyon alacsony úgyhogy megnyugodtam.

Remélem hogy rendbe tudják hozni a vérnyomásod!!!Szorítok neked holnapra!!!Ja és ne idegeskedj ezen!Tudom könnyű ezt mondani pláne pont én beszélek aki mindenen aggódik!
Vendég
 


Nicol!
Üdv. közötünk!Kívánok zökenö mentes terhességet! :D

Tini!
Ne már!!!
Képzeld mikor elöször voltam a védönénönél akkor 143/90 volt.Mondta is,hogy ez nagyon magas és ez igy nem lesz jó.
Erre anyoséktól kaptam egy új vérnyomásméröt mert itthon mindig alacsony volt nekem mindig.Na aztán elkezdtem méricskélni és képzeld alacsony nem magas.Aztán mikor legközelebb mentem a v.nöhöz akkor is irtóra magasat mért.Még jó,hogy vittem a kis paríromat amint reggel,délben,este felírtam amit mértem.Azt kiderült,hogy az ö gépe nem is jó! :? Hagyományos mérövel teljesen átlagosat mért. :shock:
Nagyon remélem,hogy nálad is minden rendben lesz és nem lesz semmi gond.Én nagyon drukkolok neked! :wink:

Pusz mindenkinek!
Megyek a gyerköcért a suliba.Ma gyereknap van náluk és nem kellett iskolatáskát vinni.Reggel fülig ért a szája! :lol:

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató válaszokat, teljesen jól vagyok már.

Tini!

Nekem is mindig magas vérnyomást mértek, de még a terhesség előtt is. Először 135/67-et, utána 140/86-ot. Teljesen meg voltam ijedve, amikor védőnőcsere lett, és az új védőnő is olyan magasat mért, hogy nem mutatott semmit a mérő. Átraktuk a bal kezemre (eddig mindig a jobb kezemen mértük) és 116/62 lett, 3 hét múlva 124/68. Azt mondta, hogy innentől kezdve mindig a bal kezemen fogjuk mérni.
Azóta semmi gond... Pedig az orvos már gyógyszert akart felírni...

De azért szurkolok neked, hogy rendben legyen!!!!

Sok puszi mindenkinek!
erisunny
 
 


Sziasztok! Köszönöm a szorításokat, holnap amint hazaérünk megírom mi lett, lesz! De aggódásom bizti nem alaptalan, mivel ez a kütyü kiírja mindíg mennyit mér, és amikor fekszem, pihizek akkor 140 körüli vagyis 140/ 80 ill. 90 körüli, de amint jövök megyek, már 165/ 130 és ennéál hol kissé magasabb, hol kissé alacsonyabb, a bal kezemen mér! Hát ennyit erről, bizti kapunk gyógyszit, és pőont ezt akartam elkerülni bármiféle gyógyszer szedését! De köszi nektek, holnap dél körül itt leszek!
Minden jót nektek!!! Pá!

Kép
tini75
 
 


Sziasztok!

Végre itthon, megjöttünk a kórházból, és kész krimi volt!
Megállapították a levett ABPM-ből, hogy nagyon vészesek az értékek a vérnyomást illetőleg, és kellene szednem gyógyszert, de mivel még csak a 14 hétben vagyunk, ezért hárman is belgyógyászok azon filóztak mi is legyen, majd eldöntötték, hogy nbem adnak még semmit, és Július 9-én legyen egy Co., amikor ismét felteszik rám egy 24 órára a gépet, és akkor eldöntik! Na ezekkel a hírekkel és az eredménnyel a kezemben mentem le az V. emeletről a földszintre, ahol az itthoni nőgyógyászom várt, mivel Uh-os napja van, és azokat nézte éppen!
Ő kiakadt, és mondta kellene szednem kétféle gyógyszert, és menjek vissza, és írassam fel, hivatkozzak rá!! Na így is tettünk!!
Elmondtam a belgyógyász doktornőnek, hogy mivel lesz a magzatvíz vizsgálatunk a 25.-ei héten, ezért addigra a Nőgyófyom alapján le kell vinni ezt a magas vérnyomást, különben nem tudják Pesten megcsinálni! Na erre a beles dokik összeültek, engem kiküldtek a folyosóra, és hallottam, hogy beszélnek telefonon a nőgyógyommal! Majd egyszer csak kijött a dokinő, és adott egy receptet / melyen megjegyzem egy harmadik féle gyógyszer neve szerepelt, nem az a kettő amit a nőgyógyom javasolt/, ezzel mentem vissza a nőgyógyomhoz, aki azt mondta ámmenb, legyen ez a gyógyszer ez is jó,m de lehet magában ez sem lersz elég!
Itthon méregessem a vérnyomásomat, este kell elkezdenem szedni a gyógyszert / Adalat GITS 30-at / , napi kettő lesz az adag, DEEEEEEEEEEEE pénteken jelentkezzek reggel nála a kórházban, a mért adataimmal, és ő felír még kiegészítést ha úgy látja, és így jövőhéten csütörtökön lesz a Co. ABPM, nem Júliusban, mert az késői időpont!

Nos nem is értettem miért nem egyeznek meg végre, de belenyugodva végre haza jöttünk, és meglátjuk mi lesz!!

Hát lányok ezek alapján inkább itthon maradok a nőgyógy dokimnál, és nem választok Pesten, mert akkor hogyan szaladgálnánk Belgyógyászhoz is és Nőgyógyászhoz is egy napon!!! :(

Várjuk a véleményeket! Félek a gyógyszerszedéstől, de ez a szükséges rossz sajnos inkább szükséges jó legyen!! nem igaz??, Puszi nektek!
Szép napot!

Kép
tini75
 
 


Szia Tini!

Én inkább a nőgyógyászra hallgatnék csak ő tudja jobban mi jó a babának....az ha magas a vérnyomásod vagy ha alacsony és gyógyszert kell szedned...én is nagyon gyógyszer ellenes vagyok de ha kell akkor kell...nekem is kellett a terhesség elejétől kezdve utrogestan hüvelykapszulát használnom mivel pecsételő vérzéssel indult a terhességem. Fel sem merült bennem hogy káros lehet a babára nézve hisz ezért van a nőgyógy. hogy ezekkel tisztában legyen. Valamint ha minden igaz akkor már minden létfontosságú szerve kialakult és egyre kisebb a kockázat is bármilyen rendellenességre.Szóval én ezen az állásponton vagyok.

Nyugodj meg minden rendben lesz!

Mi mindenképpen szorítunk nektek!

Üdv.:
Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos rég jártam itt, mert a szgépünk most van 3. alkalommal szervízben. De egy ismerősünktől kaptunk kölcsön gépet.
Remélhetőleg pár nap múlva fel tudom majd tenni a képeket, addigra úgyis lesz új is :) A jövőhéten UH és AFP.

Cicabogár, vagyis Andi, Erisunny, Nyafi, Lina és Nicolete ÜDV itt!
Gratula a pocaklakóhoz!

Kittti és Kira, ha még olvassátok... NAGYON SAJNÁLOM, hogy így alakult! :cry:

Zsu, remélem Krisztofer hamar meggyógyul!

Nyafi - a munka.... én sem dolgozom, már ápr. elejétől. A munkahely nem épp a legnyugodtabb, még szerencse, hogy végig betegen tudok lenni.

Tini - nekem már megvan a Pocakosnapoló c. könyv. Nagyon jó, bár én nem azt töltögetem, mert még tavaly vettem (amikor a méhen kívüli volt) egy Terhességem könyve c. -t , abba írogatok.

Sajnálom , hogy nem jó a vérnyomásotok.....
Szerencsére az enyém jó... mindig is alacsony volt, és most is olyan.

Még jelentkezem............... Pussszz

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Tini remélem minden jól alakul most már és rendezödik a vérnyomásod.Miért csinálnak nálad a 25-dik héten magzatvíz vizsgálatott?Én nagyon kockázatosnak tartom.Nem merném megcsináltatni.A 12-dik héten is van egy ilyen vizsgálat de már nem nagyon csinálják mert van egy úgyan olyan jó vizsgálat és teljesen veszélytelen.Vérböl nézik meg a rendeleneségeket.

Nicol az Utrogestan nem tud ártani a babának.Sőt!Nagyon sokat segit neki ha nem tudot rendesen megtapadni v. kevés a szervezetedben a progeszteron.Én is kellett dugdosam.Igaz nem volt semmi bajom de a dokim azt mondta biztos ami biztos alapon alkalmazuk mert elötte való hónapban lombikon voltunk és lehet,hogy nem elég a picinek a prolactin amit a szervezetem termel.

Kia de jó ti már az AFP-re mentek.Én már várom.Remélem minden rendben lesz velünk.Reélem most már jó a gépetek és akkor sürüben tudsz jönni tarcsizni.A képet ne felejts el.Biztosna már szép nagy a babókád. :wink:

Nyafi én nem dolgozom mert elötte való hónapban lombikon voltunk és éppen vártuk a köv. beültetést mikor kiderült,hogy baábás vagyok.Igy a dokim nem is engedné szerintem.De nem sajnálom.Nem hiányzik a bolondok háza. :?

Ma megjegyezték,hogy már látszik a pocimon,hogy szépen növöget.Gondoltam ha már most igy látszik mi lesz késöbb.XXL-es pocim lesz.De nem bánom mert imádom!

Ha kihagytam volna valakit bocsi.Késöbb potólom.
Puszi mindenkinek.Pocisodjatok! :D

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!!

Nos a nőgyógyomra halgatunk, és szedem a gyógyszert, nagyon köszönöm az együttérzéseteket, és tényleg rendik vagytok!

Nos mi lombikos babát várunk, bár szerintem ezt annó már írtam, így még jobban odafigyelnek ránk, és mivel páromnál volt gond ami miatt nem sikerült spontán, ezért kell a magzatvíz vizsgálat, mert abból sokmindent néznek, míg vérből csak pár dolgot!! Tehát ezért van mindenféle kímélő életmód, semmi torna, se strandolás és egyebek!! Az Utrot mi is használtuk, nemrég kellett abbahagyni, és a kezdettektől, pedig nekem vérzésem, és semmi más panaszom sem volt! Nagy szó így is, hogy elsőre sikerült a lombik, sokan, rengetegen kínlódnak bajokkal, ezzel akkor szembesültünk mikor feljártunk a Budai Meddőségi Centrumba, több ezer pár van problémás, nem is gondoltuk volna előtte! Tehát csak tudják mi a jó nekünk remélem!!! Már annyi vizsgálati papírunk van a lombikos program miatt, hogy hatalmas a mappám tartalma! De legalább sikerült elsőre!!!Tudjátok vannak akik már többedszerre próbálrták, és mégsem sikerül nekik, és eszméletlen pénzben van, és volt eddig is!!! Kacsa, hogy 280 ezerből kijön! Bizti sokaknál az anyagiak is közbe szólnak!! Bizti mi is ha nem sikerült volna évente tudtunk volna egyszer próbálkozni, már most 550 ezernél tartunk, nagyon nehéz! És mindíg közbe jönnek dolgok, ez a vérnyomi csökkentő sem olcsó, és havi két doboz kell belőle, ha beválik!!

Meliz drága, már nekünk is nagy a pocink!! De engem sem zavar, ez így szép, sőt gyönyörű!! :D


Lányok ti nem tudtok a babátokról képet feltenni?? Úgy szeretem nézegetni a kis babókákat a másik topikokban is!!

Jó pihenést nektek, puszi mindenkinek!!

Kép
tini75
 
 


Sziasztok!

Meliz - eljön a 16-17. hét, nem is olyan lassan. Furcsa, izgalmas belegondolni, hogy pár hét és itt a félidő.. aztán itt van december :shock:
A képet (lassan képeket) nem felejtem el.

Tini - remélem minden rendben lesz a vizsgálatnál.
Vigyázz magatokra!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!! Na lányok valószínű beválik a gyógyszer, tegnapő este óta szedem, és napközben is " csak " 140 6 80 körüli értékeket méregetek itthon, és van hogy ennél min. alacsonyabbat, de ez már haladás, holnap ismét megnéznek, a nőgyógyászom is jön velem, nála kell jelentkeznem, és mondta velem tart a belgyógyászatra!! Ugye milyen rendi, és most nem is olyan rég megkérdezte telcsin mi újság van velünk?? Hát kedves igaz?? Nos jó , hogy benne bíztam szerintem!!

Kia várjuk a fotókat!!

Mindenkinek mégegyszer köszi mindent, és puszi nektek, további minden jót nektek, és babókáitoknak!!!

Kép
tini75
 
 


Sziasztok!

Tini,nagyon örülök a jó hírnek:)...és tényleg nagyon rendes és aranyos a nőgyógyászod...Szerintem bízhatsz benne és jól döntöttél!Én is ezt tettem volna a helyedben!

Én is megpróbálok majd képet felrakni a mi kis Tündérkénkről...megkérem a kedves férjecskémet hogy segítsen!:)

Üdvözlet minden kismamának és a pocaklakóknak is!:)
Vendég
 


Sziasztok!

Tini - tényleg kedves és rendes a nődokid.

Nicolete - várjuk a képet!

Jó éjt Mindenkinek! Megyek, mert lassan hazaér Apa.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok Kismamák!
Nicolete!Üdv itt, bár én is csak most csatlakoztam a csapathoz.Hasonlóan, babonából ne nagyon árultam el senkinek a babát -volt tavaly egy vetélésem-, pedig majd szétvetett az öröm.Aztán náthás lettem, és a munkahelyemen lemondtam egy rendezvényt, mert nem akartam semmit kockáztatni!Akkor elmondtam ott is. Képzeljétek, azóta minden nap kapok valakitől gyümölcsöt, csokit, kényeztetnek ezerrel....olyan jól esik!

Tini! Örülök, hogy jól érzed magad!

Szeretnék ajánlani egy könyvet azoknak, akik kicsit "parásabb" fajták, és nagyon érzékenyek.Egy barátnőmtől kaptam, amikor elmondtam neki, hogy várandós vagyok. Ruediger Dahlke-Margit Dahlke-Volker Zahn: Út az életbe-A születés teljessége.Nagyon szépen ír a másállapotról a három trimeszterrre lebontva: testi tünetek, a baba fejlődése, a lelki folyamatok, kapcsolattartás a babával.Bemutatja a betegségeket is, de külön fejezetben, így ha nem akarod, nem kell elolvasni :) Persze, lehet, hogy már ismeritek...akkor érdekelne a véleményetek.

Na megyek, hallgatunk még Manóval egy kis zenét, aztán usgyi aludni!

Szép álmokat mindenkinek!
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


Kép Ja, megmutatom Manót 10 hetes korában.Ezen az ultrahangon volt, hogy integetett!

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Nálunk Apa volt nagyon babonás. Én már a 6-7. héten, amikor eljöttem betegre, elárultam 3 kollégának, de ő titkolta. (Egy helyen dolgozunk.) Ha kérdezték tőle mért vagyok beteg - azt mondta idegi alapon :lol: Én, aki alig idegeskedtem :P

Linus, szép a Manód!
Én úgy elnézegetném - akár hetente is - Uh-on Manót.

Ma voltunk kismamaruhát venni.
www.armania.hu Ez egy használtruha üzlet, de vannak új ruhák is.
A használt ruhák csúnyák voltak, de az újak között (kb. 15 fajta volt) találtam 3-at, ami tetszik. Hosszú nyári nadrágot 4900-ért, halásznacikat 4500 ft-ért vettünk. Ez a bolt kicsit olcsóbb, mint a többi, amiket néztem az interneten.
Állítólag a jövőhéten lesznek új felsők is.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ezeket most találtam a szgépen :P Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kép Kép Kép
Jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!!

Nicol bevallom, nekem is a párom szokjott a képek felrakásában segíteni, és műszaki analfabéta vagyok!! :D Várjuk a fotót!

Linus! Köszike az ajánlott könyvet, édes a bébikétek, mindíg azt mondom, már most imádnivalóak!! :D

Kia jók a képek amiket találtál!! A mi Uh felvételeink a hűtőn és a telefon előlapján díszelegnek, apa azt mondta, hogy lassan nagyobb hűtőt kell venni, ez kb. két hete volt, erre vacakol a hűtőnk!!! :D :D Bár a szerelő mondta még figyelgeti, kicserélt benne egy kütyüt, talán jó lesz! Mondtam is apácskának, te mondtad, hogy nagyobb hűtő kell!!! :oops:

Köszi a kedves szavakat felénk, talán alakul a vérnyomim, ami szerencsés, bnár kikészít ez a kértnaponta a kórházba járás dolog, de amint rendesen beáll a vérnyomim, nem kell ilyen sűrűn mennen!!!! Puszi nektek, jó pihit, nem rég értünk haza ballagásról, du. irány a családhoz bulizni, baráti meghívás volt, tehgát bizti jó kis buli lesz!! Pá

Kép
tini75
 
 


Sziasztok!
Kicsit el vagyok keseredve!Az első vérvételem eredményei jók, de a pajzsmirigyem nagyon alul működik.A nőgyógyászom elküldött endokrinológushoz(persze ahhoz először a háziorvostól kell beutalót kérnem....olyan messze még a hétfő), mert lehet, hogy gyógyszerezni kell. Bárhol utánaolvastam, a pajzsmirigy alulműködése magzatkárosodást okozhat. Próbáltam itt a társalgóban keresni erről, de persze a kereső nem működik.Nem tud valaki erről a dologról valamit???!!! :(
Lina

ui.:Nektek is nő már a hasatok? :D

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!
Megjöttem a nyaralásból. Köszönöm a jókivánságokat.Korfun voltunk, nagyon szép volt. Megbeszéltük elötte, hogy most tudunk utoljára kettesben menni, azért is vállaltuk be. Egyébként ez volt a nászutunk. :) Voltam a tengerben, hát az az igazság, hogy hideg volt és képzeljétek Tücsök jelzett, mert valahogy kihült a hasam. Tudom, hogy hülyén hangzik, de igy történt.
Lányok én asszem, hogy mocorog... de nem biztos. a pocim meg nő, az biztos.
A vérnyomás az mindig ugrál, ha terhes leszel, valakinek nagyon alacsony, van akinek magas, sztem a dokik tudják, ha kell valamit szedni, és nem hiszem, hogy olyat irnának fel ami árthat a babának. Nicolete el tudod küldeni a doki elérhetőségét? Kéne egy barátnőmnek.
Puszi mindenkinek Nyafi

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: