Új privát üzeneted érkezett!

Ja! És hajrá lányok a győzködéssel!! Mert a fiúk csak be vannak kicsit rosálva szerintem. Legalábbis magunkból kiindulva!! Én is lyukat beszélek a párom hasába (persze csak ügyesen, csajosan, hogy ne riasszuk el :wink: ), és már pár hónappal mi is előrébb vagyunk!
tabati
 
 


Sziasztok!

Hát, megmosolyogtalak benneteket! Nálunk is hasonlóképpen van.
Kérdeztem múltkor a páromtól, hogy akkor ha októberben hagyom abba a gyógyszert, és mújusban esküszünk, akkor mikor állunk neki próbálkozni. Azt mondta, esküvő előtt már 1-2 hónappal mehet... szóval, mi is az egyenesben vagyunk! :D
Bizony, a fiúknál ilyen finoman kell közelíteni a témához, mert tudja isten, miért, de ők valahogy tartózkodóbbak. Bár most már a párom is akarja, tudja, hogy most már kell gyerek...hova várjunk?
Meg ez is oylan, addig reszketnek csak, amíg ki nem derül, hogy pozitív a teszt. Utána odavannak a büszkeségtől. Ezért nekünk nőknek kell helyettük gondolkodnunk, és megtenni azt, amiről ők úgy gondolják, hogy félnek vagy tartanak tőle.
Még három éve szívrohamot kaptam volna egy baba kilátásától, most meg.... alig bírom kivárni a tavaszt.

Tabati, nekem valószínűleg három koszorús lányom lesz, de teljesen saját elhatározásból, a két felnőtt unokatesóm, illetve a tesóm menyasszonya. Nálunk nincsenek kislányok a családban, se a páromnál, mivel mindannyian felnőttünk, most rajtunk, testvéreken, unokatestvéreken a sor a babacsináláshoz.
Nálunk kb. 100-110 fő lesz.
Nektek mikor lesz az esküvőtők? Nekünk május végén.

Akíra! Tudom, hogy le kell kicsinyíteni, egyszer sikerült is, fel is tettem, (nem ide), most mégse sikerül. Megpróbálom most még egyszer. Rendes vagy, hogy felajánlottad a segítséget. Ha mégse menne, majd kereslek!
Vendég
 


Kép

Hát, ez a kinézett ruhám a neten. sajnos, csak ilyen kicsiben sikerült feltennem. Remélem, azért látszódik, hogy milyen. Igaz, ennél nem nagyon változhat az alakom.
Cosmobella darab, 2006-os kollekció. Imádom. Megpróbálok még tenni fel nagyobbat róla.
Vendég
 

 
 

Kép

Itt van! :D
Vendég
 


Ósió, szép ez a ruha nagyon, de ezt tényleg csak eredeti alakkal lehet felvenni, ez nem egy kismamának vló gönc :lol: :wink:
De tény, hogy gyönyörű :)
Csak legyen B terv is! :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra, lesz B terv is. Aztán ki tudja, lehet, hogy a szalonba belépve még sokkal több más ruha is tetszeni fog, s végül nem ez lesz. Viszont a vállpánt nélküli fazonok tetszenek nagyon, ezért jó lenne ilyennél maradni. Majd még meglátjuk. :)
Vendég
 


Vállpánt nélküli az ok, de az terhesen is lehet! Az enyém is az, csak volt hozzá ez a pánt, de különben vállpánt nélkül is tuti jól nézett ki, és este már le is vettem a pántot, csak olyan kép már nincs :oops:
De a válpánt nélküliség nekem is jobban bejön :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szióka!

Nekem is nagyon tetszik a vállpánt nélküli fazon. Olyan elegáns, nőies. De tetszik mondjuk a nagyon vékony pántos is. Vágülis, attól függ, hogy mikor esküszik az ember. Hidegebb időre is nagyon szép modellek vannak. De a mi május végi esküvőnk "meleg" lesz.
Épp ma kértem fel az egyik unokatesómat koszorúslánynak. Aztán hétr végén sort kerítek a másik unokatesómra és a sógornőmre is. Szép lassan rendeződik minden.
Az esküvő időpontját még április elején tűztük ki. Most mégis még oylan messzinek tűnik, pedig tudom, hogy hipp-hopp itt lesz május. Meg úgy alapjában véve úgy várom a jövő évet.
Te? Gondolom, te is.
:wink:
Merre lehetne a többiek? Cukika, Tabati?
Vendég
 


Sziasztok!

Semerre senki? Igaz, a mi évünk majd csak 2008 lesz, illetve 2009 (az meg még oylan messzinek tűnik. De azért én addig is benézegetek ide. :? )
Képzeljétek, azt álmodtam, hogy a legelső alkalommal összejött a baba, mikor nekiálltunk próbálkozni. Március volt, és így decemberre vártam a babát. Mikor megjelent a két csík a terhességi tesztet, úgy meglepődtem, mégis izgatott lettem. MIndezt csak azért írom le, mert olyan élethű volt minden az álmomban. Meg is lepődtem, mikor felkeltem, hogy csak álmodtam az egészet. :o Persze, mostanában annyit gondolkodok ezen, nem csoda, ha erről álmodok. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nem tűntem ám el, csak mi így részletekben nyaralunk. Pár nap szabi, aztán újra itthon, majd megint. :D Sajnos most már ennyi volt a nyaralásból, kezdődhet a hajtás Karácsonyig... :( (de legalább gyorsan megy az idő :wink: )

ósió!

Mi nagyon szolíd esküvőt tervezünk, őszintén szólva a baba jobban érdekel, úgyhogy még a pontos időpont nincs meg, bár nálunk nincs annyi esküvő, úgyhogy időpont az biztos lesz még nyár elején is. Amúgy augusztus elejében gondolkodunk. Annyit remélek, hogy sikerül egy napra rakni a polgárit a templomival. Reményeim szerint délelőtt polgári a szülőkkel, délután templomi a rokonok meg barátok csatlakozásával, azután a kertünkben egy szolíd vacsi. Ennyi. A ruhán még egyáltalán nem gondolkoztam. So mindentől függ, ugyebár... :wink: Majd nyár elején lesz is időm utánajárni mindennek.
Az a ruha gyönyörű, amit kinéztél!!! :shock: Neked is hasonló alakod van, mint a modellnek? Jó vékony... Ha a csipkerész egy picit leszorítja amit le kell, akkor talán nekem is jól állna egy ilyen! :lol: Vagy csak a modell miatt tűnik úgy, hogy ez a ruha csak tökéletes alakon mutat jól?

Visszatérve a pasi témára :lol: Barátnőm nemrég szült. Előtte sokáig könyörgött babáért a párjánál. Most megfordult a helyzet. Barátnőmnek nehéz szülése volt. Ma már a párja könyörög egy kistestvérért. Egyszerűen szerelmes a fiába.
Ja! És mint elsőszülő nő, sok minden megfogalmazódott benne. Kedvenc mondása, ami nagyon találó: Eddig elveim voltak, most gyermekem van. (utalva arra, hogy sosem fog neki cumit adni, meg nem kapkodja állandóan ki a kiságyból, ahogy sírásra görbül a szája)
Erre csak annyit mondanék, hogy elveim nekem is vannak, de van anyósom és apósom is!! :lol:
tabati
 
 


Szia Tabati!

Ez az esküvő dolog olyan, hogy ha az ember tart, bármekkora is, akkor ott mindig van pár rokon, barát, amelyet meg akar hívni az ember, vagy valamely családtag szívesen látná. Nekünk kb. 100 fős lagzink lesz.
Úgy voltunk mi vele, hogy szervezzünk olyat, amelyen a családtagokon kívül néhány jó barátot szívesen látnánk. Ha már lesz esküvőnk, nem tudunk szelektálni a meghívottak között. Meg tudom, hogy nálunk pl. a mi esküvőnk lesz az első a testvérek, unokatesók között, már alig várja a család szerintem, hogy jót mulathassanak. Na, remélem, érthető, mit akarok kihozni. :) Különben egy időben mi is gondolkodtunk az egyszerű esküvőn, sőt, a titkos, beszaladós esküvőn is gondolkodtunk, de végül elvetettük.
Nem egészen olyan az alakom, amilyen a lányé a képen, de hasonló. Nekem is szőke hajam, kék szemem van. De az alakom kissé más, a mellem talán nagyobb... de gondolom, nemcsak egyfajta méretben van ez a ruha. Szerintem ennél tudod, mi a lefgontosabb? A barna bőrszín dobná fel ezt a csipke hófehér ruhát a leginkább. Még nem tudom, mikor megyek próbálni. Áprilisi próbálozásnál, ha összejön a babó, még akkor is beleférek majd simán, ha ilyet választok. Különben mindenképpen pánt nélkülit szeretnék. :D
Még szerintem egyikőnt sincs lemaradva semmiről.
Elhiszem, hogy a baba nálatok is nagyon fontos.
Téged olykor nem zavarnak meg kételyek? Hogy pl. tényleg jó időben próbálkozunk? Nem kellene várni? Meg tudunk majd elni? Stb. Néha bizony bennem kavarognak iylen gondoltok, de azt hiszem, ezzel sokan vannak így. Nem igazán van jó idő gyerekszülésre, mert ha folyton azt terveznénk, sose érkezne el az idő.
Olyan kíváncsi vagyok, milyen lesz, ha már hárman leszünk. Az érzéseink, a mindennapjaink.

Szerintem igaz, amit írtál. Amíg az embernek nincs gyereke, addig mindenfajta elképzelése van, hogyan fogja csinálni. Ha meg már megvan a gyereke, akkor úgyis ő diktál. :-) Én az érzéseimre, az ösztöneimre szoktam hallgatni sok fontos döntésben. Megpróbálok majd a gyermeknevelésben is.
Vendég
 


Suia Cukika!

Látom, ti már tényleg a finisben vagytok! Mindjárt itt a baba, készül a helye, megvan a kórházi csomag... :lol: Elég izgalmas!
Hát, én még nem vagyok igazán járatos ebben a témában, mármint hogy a baba miket csinál odabent, illetve, hogy milyen tulajdonságai vannak. Jól vettem ki a szavaidból, hogy a feje nagysága az átlagosnál nagyobb? És hogy így a hüvelyi szülés nehezebb?
Ja, amúgy láttam, te a 2007-es októberi topichoz tartozol. :-)
Gondold el, ha tartottátok volna magatokat az eredeti elképzeléshez, még esküvő előtt lennétek. :shock:
Ez a térelválasztós módszer jól hangzik. Külön szoba szerintem akkor lenne jó, ha közvetlenül a szülők szobája mellett lenne vagy abból nyílna. Ti majd átteszitek a kicsit később a saját szobájába?
Vendég
 


Sziasztok!

Rohanok, most rövid leszek! :)

Cukika!

Ne aggódj, a barátnőmnek is "nagyfejű" babája született, persze gátat metszeni kellett (bár próbálkoztak a védelemmel, de hiába), viszont a gátsebével semmi probléma nem volt. Simán tudott ülni, meg hamar elmúlt a fájdalom. (bocsi, de az első kaksi volt gáz picit :oops: ), de alapban okés volt minden. Úgyhogy ne aggódj tényleg!!! Amúgy állítólag jobb, ha vágják a gátat, mintha repedne! Puszi! Majd még írok, csak most családi banzáj van, készülődni kell!
tabati
 
 


Nnna, már vagy 2 kiló krumplit megpucoltam! :)

ósió!

Én nem a korom miatt aggódom, hogy lekések a gyerekvállalásról, csak épp most jött rám az a nagyon nagy anyai ösztön!! :) Persze a párom miatt is van ez, mert mellette éreztem ezt életemben először. Tudom, hogy jó apa lesz, és imádja a gyerekeket. Tudnék még erről beszélni, de ez a lényeg. No meg persze, biztos közrejátszik az is, (vagy legalábbis erősíti az érzéseimet), hogy rengeteg ismerősöm, barátnőm babázik, vagy épp várandós. Jóleső irigykedéssel gondolok rájuk. Mert tudom, hogy hamarosan én is az ő cipőjükben rohangálok majd. :D

Én is elgondolkozom sokszor, hogy milyen lesz, ha már hárman leszünk... (nekünk mondjuk komplikáltabb a dolog, mert valószínüleg még nem épül fel a házunk, mire a babu megszületik, és a szülőknél lakunk, de most eltekintek ettől a pici szépséghibától :) ) Biztos lesznek nehézségek, mert sok mindenről le kell majd mondanunk, főleg a nagy kirándulásokról, de megéri, tuti. Aztán majd, ha már nagyobb lesz a babu, akkor jöhet velünk, és az dupla élmény, mint amikor csak kettesben mentünk rég. Hisz neki minden új lesz! :) Mennyi kérdés, mennyi rácsodálkozás!!! :D

Az esküvőt meg csak remélem, hogy élvezni tudom majd. Megpróbálom! :wink: Kicsit frusztrálni szokott a nagy készülődés, de ez tényleg a mi napunk lesz, úgyhogy erre fogok gondolni. :)

Amúgy meg a barna bőr nálam elérhetetlen álom marad. :) Sőt, már nem is álom. Nyáron úgy szoktam kinézni, hogy fentről dekoltázsig, meg hátközépig barnás-vöröses vagyok, az alatt meg hófehér. Régen vörös voltam a napozás hatására, most már inkább nem napozok. Régen rengeteg próbálkozásom volt. A barnítókrémtől kezdve, a rendszeres szolin át, a karotin tablettákig mindent megpróbáltam. Barátnőm már azt mondta rólam, hogy olyan vagyok, mint Michael Jackson, csak épp az ellentettje. :lol: Persze mára már megnyugodtam, hogy én fehérbőrű voltam, vagyok, és leszek. Már másra fordítom az energiáimat, mint a barnulás. :)
tabati
 
 


És még egy! :)

Cukika!

Barátnőm először egy nagyobb kézitáskába pakolta be a kórházi cuccost, aztán következő látogatásomkor láttam, hogy már egy utazótáskánál tart. :lol: Úgyhogy hajrá!! :)
tabati
 
 


Szia Tabati!

Ismrős a helyzet! Mi albiban vagyunk, egyszerűen ellustultunk az utolsó időben, de ha más majd nem, akkor a terhességem megadja a lökést a házvételhez. Addig is szorgalmasan gyűjtögetünk.
Rám is így hirtelen jött az anyai ösztön, hogy gyereket szeretnék. Az elmúlt időben egyre többet jött elő ez a gyereket akarok téma, hiányzik, hogy valakinek átadjam azt, ami bennem, bennünk van. Érzem, hogy hiányzik egy "harmadik". Ráadásul a páromat is meg akarom "lepni" a szülőiséggel, mert úgy gondolom, neki is szüksége van rá. Érzem.
Ma épp az anyósomtól j9ttünk haza, mikor megkérdezte a párom, hogy mikor is hagyom abba pontosan a gyógyszert? Mondom neki, hogy október 14-én, vasárnap veszem be az utolsó szemet. Megkérdezte, hogy akkor miként lesz a szex? Mondom neki, hogy óvszerrel védekezünk tavaszig, aztán uccu bele. Erre ő: ő azt nem bírja ki, hogy zokniben csinálni a szexet. Erre én: a szexnek más módja is vannak :oops: , nem mintha nem tudná.... :lol: Szóval rre ő: hát, akkor előbb nekiállunk a gyereknek!!
Ezen olyan jót nevettem! Tipikus kezdése a babának...dehogyis várja meg az ember a kitűzött időpontokat... Egyből Cukikáék jutottak eszmbe, ők is június helyett már januárban nekiálltak. És láss csodát: jött a babó!. A végén 5 hónapos terhesen házasodok:-) Na, jó, talán nem. Meg ki tudja, lehet, hogy többet kell próbálkozni, hogy összejöjjön a gyerkőc.

Fehér bőr: ismerős téma. Bár én azért képes vagyok barnulni, főleg, ha szerzek egy kis alapréteget. Utána már könnyebb. A hófehér ruha jól mutatna enyhe napbarnított bőrön.
Már két koszorús lányomat felkértem. Még az egyik unokatesóm van vissza. Abban egyeztünk meg, hogy a ruhájuk fazona és szine ugyanolyan lesz, de pl. a színben döntsenek ők. Én szorgalmaznám a pirosat, mivel nálunk a fehér-piros fog dominálni. Legalábbis így szeretnénk. Ti készülődtök már valamivel?
Párod hol tanul?
Mi már nem tanulunk, de mögöttünk is ott vannak azok a szép egyetemi évek. :roll:
Vendég
 


Gondolatban talán már egy kicsit készülődünk az esküvőre. De főleg az anyósom meg én. Páromat az ilyen külsőségek egyáltalán nem érdeklik. A házunk tervezésébe is csak olyan szinten szólt bele, hogy mi hogy lesz logikus, meg hol legyen roló, meg konnektor stb. Az, hogy milyen színű legyen a ház, vagy a falak, vagy hogy legyen berendezve nem érdekli. Persze fontos, hogy ízléses legyen, de azon belül rám bízza, ő ilyenekkel nem foglalkozik. :)
Mi sem tanulunk már, vagyis az egyetemet már befejeztük. Mindketten dolgozunk, csak a párom még szakvizsgára készül. Ezért is nehezebb, mert munka mellett kell még tanulnia is.

Tegnap kinn voltunk a Tüzijátékot megnézni, és ott volt egy nő, aki a még karonülő gyerekét hozta be a tömegbe. Ráadásul a nő várandós is volt, és simán rágyújtott egy cigire. Hihetetlen... Csodálkozott, hogy sír a pici. Én is alig bírtam a tömeget, hát még egy ilyen csöppség!!! A dohányzást meg alapban már kezdem érteni (elfogadni nem), de aki várandósan dohányzik, azt sosem fogom megérteni. Bármiféle mentséget hoznak fel.
tabati
 
 


Várandósan dohányozni? Az ilyen emberek egyszerűen szemetek. Oké, züllsszék le magukat, de ne a gyereket, mert ezzel őket is veszélyeztetik. Én a kórházban láttam egyszer, hogy terhes nők egy szál pongyolában a bejáratnál 9 hónapos terhesen dohányoztak. Megvolt róluk a véleményem.

Mi az esküvő időpontját még áprilisban tűztük ki, és akkor azért döntöttünk május végénél, mert akkor már jó idő van, de még ha be is borul, fagyoskodni már nem kell. Téli és kora tavaszi esküvőt nem akartunk a hideg miatt, de végülis azt hiszem, ez mindegy. Ha előbb lenne az esküvőnk, az se lenne baj a baba miatt.
Mi ebből a szempontból már tervezgetünk, a helyszín megvan, koszorúslányok, ilyenek. Egyénként hallottad, hogy egyes helyeken mik vannak? Van, ahol már több mint egy évre előre le vannak voglalva a helyszínek, zenészek, stb. Nem semmi. Ezért egyes helyeken már jól előre kell gondolkodni.
Vendég
 


Igen, tudom, hogy előre kell gondolkodni, de én nem nagyvárosban lakom, és nincs olyan konkrét dátum, amihez ragaszkodom, úgyhogy nem aggódom. Az esküvő utáni vacsora meg a kertünkben lesz, úgyhogy ott is megússzuk a foglalást.

A nyár meg... Biztos nem véletlen, hogy sokan a nyarat választják az esküvőjükhöz... A jó idő miatt egyértelműen (bár eső attól még lehet :roll: ) , no meg akkor jobban el tudnak menni az emberek szabadságra is. Nekem például egyértelműen a nyár egy nyugis időszak a munkám szempontjából, és a páromnak is.

Jól eltűntek a többiek mi? Lehet, hogy még kihasználják a nyár utolsó napjait. Bár az idő nem a legjobb. Nálunk úgy tud dörögni az ég, hogy rendesen megijedek! Valamikor éjjel is arra ébredtem, hogy leszakad az ég. Gondolom nálatok is viharos az idő, országos viharokat mondanak!
tabati
 
 


Tabati!
Nálunk nem volt vihar az ájszaka, de most például borult idő van, lóg az eső lába. Tipikus őszi idő.
Igaz, mi se nagyvárosban élünk, de azért a városban akarjuk a polgári esküvőt (falun a templomit), és a május 31 elég kelendő időpont. Szóval, fel kell rá készülni.
Ti hol dolgoztok a pároddal?

Cukika!
Szerintem is van ebben izgalom, mármint a készülődésban, várakozásban. Ugyanígy vagyok a babaprojecttel. Oké, persze, nehéz kivárni a jövő lvet, de megvan ennek is az előnye: olyan jó érzés tervezgetni, meg ilyenek. Ha hirtelen jött volna, teszem azt, úgy, hogy nem akarjuk vagy nem is számítunk rá, akkor az hideg-meleg zuhany lett volna, nem pedig előre várt remény bekövetkezése. Utólag persze nem bántuk volna, de azért jó ez így.
Mi sem akarunk sokat a két gyerek között, uis megbeszéltük, hogy legalább kettő lesz.
Viszont amit nagyon remélem, hogy visszaáll a ciklusom a régi rendes, szabályos ütemébe. Olyan jó lenne, ha nem lenne ezzel gond nem kellene orvoshoz járni. Néha elnézegetem más topicok íróit, vannak, akik évek óta próbálkoznak...micsoda lelki erő kell hozzá, folyton kudarcérzetet elviselni, és újra nekiállni.
Cukika, ne aggódj, miért ne jöhetnél bármikor ide? Még ha nem is szülsz 2009-ben? Lehet, hogy én meg 2008-ban fogok. :D
A többiek nem tudom, hol vannak: Zsókuci, Lorca. Biztos túl távolni még ez a 2009-es időpont.
Vendég
 


Sziasztok!

Látom mindenki esküvői lázban ég :)
Minekünk most volt az évfordulónk, ugyhogy mi is nosztalgiáztunk! Bármégegyszer nem csinálnám végig, de azért, így már hogy elmult jó visszagondolni rá! :lol:

Ezenkívül épp a fogzással küszködünk, meg az álmatalan éjszakákkal, ugyhogy azért tűntünk el ilyen nagyon, de azért nem maradunk ki teljesen! :)

Na megyek is, mert nyöszörög szegénykém!

Szép napot nektek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia!

Hát, jó előtte is lenni, tervezgetni, készülődni, engem izgalommal tölt el, de túllenni is jó lenne rajta, mert az valami más kezdete lenne, már olyan értelemben, hogy családalapítás. Ha házat is sikerülne találnunk addig, akkor meg aztán még több területen lenne minden újdonság.
Akíra, én még messze vagyok az ilyen álmatlan éjszakáktól:-) Bár, két év múlva ilyenkor már talán nálunk is fogzási gondok lesznek.
:lol:
Vendég
 


Kizárni? Senkit!! Ki tudja, hogy ki fog először beszámolni egy pozitív tesztről!

ósió!

Nem szabad olvasgatni olyan topicokat!!! :evil: Ha meg nem jön össze elsőre, akkor sem kell elkeseredni! Fő a pozitív gondolkozás. Én ma taliztam egy barátnőmmel, és persze szóba került a babaprojekt is. Ő is azt mondta, hogy fél attól, hogy nem lehet babája. Mire én mondtam neki, hogy rájöttem, hogy ez normális félelem, és minden nőben megvan. Csak nem szabad belelovalni magunkat. És mi egészségesek vagyunk!!! Neki kamaszkorában ciszta nőtt az egyik petevezetékére, és le kellett operálni. A vezetékkel együtt. Szóval most csak egy van neki. Ennek ellenére az orvos azt mondta neki, hogy semmi akadálya a teherbe esésnek, megoldja ezt a szervezete. Ugyanolyan tiszta lappal indul, mint mi. Szóval mi egy szót sem szólhatunk! Az ő aggodalmát jobban megértem, bár látjátok neki sem kéne. :wink:
tabati
 
 


Szia Tabati!
Itt vagy még? Párom nézi a magyar-olasz focit, én meg addig itt lopom az időt. :D
A félelmekről. Szerintem mindenkiben megvan egy ilyenfajta félelem. őszintén szólva, bennem is. 20 évesen kiderült, hogy a prolactin szintem kicsit magas, erre mondjuk kaptam gyógyszert, azóta normalizálódott, de mégis benem van, hogy mi lesz, ha lesz menstruációm a gyógyszer után, ahogy mindig is napra pontosan volt, de nem lesz peteérés. Mi van, ha hónapokig kell próbálkozni vagy évekig? És így tovább. Mondjuk a másik oldalról meg úgy vagyok vele, hogy úgy érzem, elsőre-másodszorra össze fog jönni. Nem tudom, de ezt érzem, de aztán persze bármi lehet.
És ami fontos, és mi ebben a kis fórumban tegyük is ezt, hogy a teherbeesésből ne csináljunk soha, de soha versenyt. Elnézegetem más topicok íróit, és szinte versengenek egymással. Nyilván már nem veszik észre, mivel folyton oda írnak, de kívülállóként bizony szembetűnő.
"Nekem pozitív a tesztem, és neked? Ó, nem sikerült? Úgy sajnálom...." Csakis sajnálhatja és mással foglalkozik, mikor ő maga lett babás. Stb. Szóval van egy egészséges örömmegosztás, társalgás, de versenyezni nem szabad.

Nagyon sajnálom a kis barátnődet. Én is úgy tudom, hogy ilyenkor még lehet gyereke valakinek. De megértem a félelmét is, hogy mi van, ha mégse jön össze, stb. Ha majd nem természetes úton, akkor talán segítséggel, de össze fog jönni nekik. Annyi oylanról hallottam már, hogy görcsölés nélkül előbb sikerült, mint akarattal. Persze, nehéz nem foglalkozni vele, ha akarja az ember. :!:
Vendég
 


ósió!

Elég sok hasonlóság van az életünkben. :lol: Igen az én párom is a tv előtt ül. Állítólag jó a meccs...már ha egy meccs lehet jó... :twisted:

Akkor megegyeztünk! Nem versenyzünk,nem görcsölünk, most még pletyizünk, meg álmodozunk, aztán majd megosztjuk egymással a tapasztalatainkat. Érdekes lesz!!! :wink:
tabati
 
 


Helló!
A meccset én is néztem, miután kiléptem! Meglepően jó lett eredmény született! Amindenit! :D Ezek voltak a magyarok?

Te nem érzed néha, hogy olyan messze van a tavasz? Máskor, mikor nem tervezget az ember, csak úgy repülnek a hónapok, most meg... :) jó, mondjuk most is mennek...csak úgy meg tudok lepődni néha magamon.
Te, hallod, én már tisztára bespájzoltam csomó mindenből télire, hogy finom, vitamindús kajákat tudjunk enni. Rengeteg mélyfagyasztott zöldség és gyümölcs, savanyú uborka, paradicsomlé... tiszta megszállott vagyok.
:D A nagyimmal közösen szoktuk eltenni ezeket a dolgokat. Fincsik is, és így ingyen vannak.
Vendég
 


Van hogy lassan múlik az idő, de én most épp abban az időszakban vagyok, amikor csak úgy suhan!! Volt mindenféle program a nyáron, biztos azért. Úgyhogy nem aggódom, mert most már jön a hajtás, és csak Karácsonykor van megállás. Hamar elfog repülni reményeim szerint. :) Tavasszal meg elkezdődik nálunk az építkezés (optimális esetben :evil: ) , reméljük babu is lesz a pocimban, úgyhogy alig várom már, hogy elrohanjon az ősz meg a tél! :) (persze a Karácsonyt azért szeretem...)

Sajnos én nem vagyok egy nagy főzőcskéző meg háziasszony. Pedig imádnám (meg ha van rá lehetőségem imádom is) csinálni. Gyerekkoromban sokat segítettem anyunak a főzésben, de egyedül semmit nem csinálhattam. Így nem sok minden ragadt meg. Most se én főzök, de amikor kettesben nyaraltunk a párommal, akkor főztem neki. Megfőztem életem első levesét és pörköltjét!!! :) Jól sikerült, nem rontottam el semmit!!! Nagyon büszke voltam magamra. :) Páromnak is ízlett, úgyhogy alig várom, hogy legyen saját konyhám, és ott azt csináljak amit én szeretnék, és ahogy én szeretném.

Hallottam, hogy nagyon jól játszottak a magyarok!! Meglepő, sosem szoktak... :roll: Az olaszok meg tényleg annyira bénák voltak? :shock:
tabati
 
 


Tabati!
Mindig akkor nézek vissza, mikor te írtál! :D

Állítólag az olaszok nem voltak valami nagy szám, de beszélgettünk a kedvesemmel. Ő úgy ítélte meg, hogy az első félidőben direkte bénáztak az olaszok, nem adták a maximumot, gondolták, itt vannak úgyis a béna magyarok, nem lesz itt semmi. Ezt megérezhették a magyarok, és elverték őket. De én azt mondom, szerencse kérdése is volt, mert azért parancsszóra nem lett olyan hihetetlenül jó a magyar foci... 8)

Én imádok főzni, jól elvagyok itthon (nem dolgozom).
Szeretem a háziasszony szerepét, jó is volt az az idő szerintem, mikor a nők otthon voltak, és az volt a munkahelyük. Tapasztaltam, hogy ha az embernek kertje van, házi ételeket készít, akkor ott ugyanúgy nincsen reggeltől estig megállásnak helye, mint egy munkahelyen. Természetesen ha adódik egy munkahely, elfogadom. Ma is éppen megyek egy elbeszélgetésre. Nagyon jó lenne a baba miatt egy munkahely. De hát nem kell részleteznem az állapotokat, hogy mik vannak manapság MO-on... :evil:

Azt azért én is remélem, hogy hamar összejön a babó. Remélem, a köv. olimpián ott lesz velünk, még látatlanban.:-) Soksok változás lesz a köv. évben. De igazából olyan percre pontosan nem tervezgetünk. Nem is lehet. A családnak se mondtuk még, hogy babát akarunk jövőre. Lehet, sejtik az esküvő miatt, bár ez már manapság nem feltétel.
Azért se mondjuk a családnak, mert ha esetleg mégis csúsztatunk vagy bármi, akkor ne legyen folytonos kérdezősködés, hogy na mi van, lesz már gyerek, stb...
Te gondolkodtál már azon, hogy érdemes-e a családnak egyből elmondani a terhességet vagy sem? Bizotsabb megvárni a 3 hónapot? Én biztosan nem bírnám ki a közvetlen családtagok előtt, de kérném őket, hogy senkinek ne mondják, amíg túl nem jut az ember azokon a heteken, amelyeken elmehet egy baba. Nem mintha így állnék neki, csak senkinek semmi köze nem lenne egy ilyen esetleges dologhoz.
Szóval, mi biztosan elmondjuk majd egyből a többieknek, amint kiderül a dolog. :D
Vendég
 


Látod mi még ilyeneken nem is gondolkodtunk. A szüleink biztos tudni fogják, és valószínüleg hozzátok hasonlóan nem szeretnénk másnak elmondani, csak akkor ha már tuti. Ja! És persze ti is tudni fogjátok!! :lol: A munkahelyemmel vagyok bajban, lehet, hogy ott még később szólok. Nem mintha nem lenne biztos az állásom....de ez attól is függ, hogy mikor sikerül a baba. Nekik is kell azért tudni, hogy találjanak helyettem valakit.

Azt viszont eldöntöttük, hogy nem akarjuk tudni a babu nemét. Majd csak a szülésnél. Szerintem így sokkal izgalmasabb lesz, majd találgathatunk. :)

Irigyellek :roll: Én is úgy vágyom már egy saját kis kuckóra, ahol háztartást vezethetek, főzhetek. Kertünk lesz, de azt rengeteg munka lesz majd még az építkezés után rendbehozni. Szeretnénk majd kerti tavat is, ugyanis vannak teknőseink, no meg esztétikus is.
tabati
 
 


Szia!

Hidd el, ha külön lesztek a szülőktől, nagyon fogod szeretni ezt a háziasszonyi szerepet. Egyrészt akkor már eleve kénytelen megcsinálni az ember, másrészt olyan jó érzés tenni valakiért. Lehet, hogy fárasztó ez a munka is, de ha megvan az eredménye, márpedig megvan, akkor az jó érzéssel tölt el.

Szerintem mi tudni akarjuk a baba nemét még születése előtt. Bár lehet, hogy akkor máshogy gondoljuk majd. De hát meg bírom majd állni, ha mondja az orvos, hogy látja a nemét?? Nem hiszem :D

Na, én a munkahellyel vagyok úgy, hogy ha lesz is, nem tudom, milyen munkaszerződéssel (határozott vagy határozatlan), és hogy el tudnék-e menni onnan szülni? Ha lesz egyáltalán melóm. Felvesznek, néhány hónap múlva meg elmegyek...
:? Na, ez még a jövő zenéje.
Nálad ez megoldott, te viszont ez miatt lehetsz nyugodt!
Vendég
 


Hát igen a munkahelyem megoldódott, de nem volt könnyű, sokáig rágtam a főnököm fülét, de szerencsére jóban vagyunk. Mindenkinek megvan a maga problémája tudom...

A háziasszony szerepet már most imádnám (ha kettesben elmegyünk valahová akkor imádom is), én az a szerencsés típus vagyok, hogy szeretem a házimunkát. Takarítani, mosni stb. Mosogatni meg egyenesen imádok... :lol: Lehet, hogy rosszul vagyok összerakva... :lol: Csak vasalni utálok sajnos, de hát azt is meg kell csinálni ugyebár.... A párom meg ráadásul olyan is, hogy ki kell szolgálni. Nem várja el, de inkább megcsinálom, minthogy ő csinálja. :lol: Szerintem még soha életében nem mosogatott! :lol: De aranyos, mert mindig akar segíteni, ha ráér!

És most már keresel is munkát, vagy csak tervezed? Ha felvesznek valahova és határozatlanra, akkor egyértelmű, hogy vissza kell, hogy vegyenek. Sajnos a legtöbb helyen szokott lenni próbaidő, az alatt semmiképpen nem szabad szólni a terhességről. Meg kell várni míg alkalmaznak rendesen, akkor már ha határozott, akkor kénytelen az adott időig alkalmazni. Persze így a szülés után nem tuti, hogy visszavesz.
tabati
 
 


Igen, tudom, tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, már ami a munkahelyet illeti. Keresni keresgélek, de igazából ez nem rajtam áll. Beküldtem az önéletrajzaim, és lesz, ami lesz,. Most két helyről is várok választ, az egyik távmunka lenne, de nagyon tetszene. A másik főállás egy cégnél... természetesen nem szólok a terhességról senkinek, és ha terhes is leszek, csak a harmadik hónap betöltése után szólok.

Én is szeretek mindenfajta házi munkát. Talán a pórszívózás az, amit nem szeretek. A takarítás befekező művelete, s addigra fáradt vagyok. Ráadásul kiskoromban sötétbarna szőnyegem volt, folyton porszívóznom kellett, eredmény nélkül, mivel minden szir-szar meglátszódott rajta.
Én sem várom el a kedvesemtől, hogy álljon neki mosogatni vagy főzni. 12 órát dolgozik naponta, minimum annyit megérdemel, hogy este elé teszek egy finom tál ételt.

Egyébként én úgy szeretnem, hogy ha lesznek gyerekeink, velük otthon szeretnék maradni 3 éves korukig, amíg nem mennek iskolába. Ha lenne is munkám, nem szeretnék visszamenni féléves korukban dolgozni. Nincs annál csodálatosabb, minthogy együtt legyen a család.
Vendég
 


Az biztos, hogy én sem megyek vissza dolgozni, megvárom míg ovis lesz a picur. Aztán meg ki tudja, mikor jön a kistesó. :) Szép tervek mi? Nagyon előrerohanrunk az időben. :lol:

Én nem vagyok karrierista, nem fog megállni nélkülem az élet a munkahelyemen, és feljebblépési lehetőség sincs nagyon ebben a szakmában, hogy izguljak amiatt, hogy esetleg a baba miatt valaki mást léptetnek elém. Sok nő ezért megy vissza már a szoptatás után. Sőt, ha valaki nem szoptat, vagy nem tud, akkor még előbb is. Én a páromra hagyom a karrierépítést, és inkább őt támogatom.
tabati
 
 


Húh lányok, hogy ti mennyit írtok, alig tudom visszaolvasni :lol:

Gyorsan pár gondoloat amíg alszik a kicsim!

Háziasszony szerep! Jó is az, amíg nincs melletted egy kis bébi, akitól örülsz ha a wc-re eljutsz :lol:
De különben én se csináltam semmit amíg otthon éltem, aztán egyik napról a másikra elköltöztem, és azóta is én főzök, meg csinálok mindent és tényleg szeretem :)

Dolgozni visszamenni...hát ha csak nem vagyunk nagyon pénz szűkébe akkor én ugyan nem megyek vissza amíg a második csöppség is nem kerül oviba! persze a gyes már nagyon kevés (huszonezer) tehát lehet, hogy kénytelen leszek két éves kora után visszamenni, de amíg csak lehet én ugyan itthon leszek :)
Nem lehet annyira fontos egy munkahely se (szerintem) hogy amiatt én a gyerekemet bölcsibe vágjam és ott neveljék, ahelyett, hogy én nevelném :evil:

Egy fontos dolog! Ha már itt szó esett a versengésről! Sok topikba sajnos ez megy! Még a babás topikokba csak igazán (én egy helyről már el is jöttem emiatt) Kinek a gyereke mit csinál már és kinek mit nem, és jujj akkor a tied biztos nem olyan okos mint az enyém... :evil:
Szóval remélem ez itt nem lesz, és ami miatt ez most eszembe jutott, az az, hogy nem akarok itt nézeteltéréseket! Én a SAJÁT véleményemet mondom el mindig, ezért oda szoktam írni, hogy szerintem, vagy valami hasonlót! Ugyhogy remélem itt nem lesz ilyenekből vita, mindenki elmondja a véleményét meg a tapasztalatát,és nem versengünk, nem köpködünk ! :D :wink:

Elmodani nem mondani! Én csak a legközelbbi embereknek mondtam el! Anyuka apuka (nagyszülők) meg akit minden nap láttam! Azoknak rögtön hajnalba a teszt után elmondtam, annyira boldog voltam :lol:
De a többieknek mi az esküvőn jelentettük be, akkor voltam majdnem 12 hetes terhes, az egy jó alkalom volt, hogy ne kelljen 100smst elküldenem! :lol:
Én tartottam tőle, hogy mi van ha történik valami, nem akarom mindenkinek elküldeni a következő smst, hogy sajnos storno... :?

Ja, és még egy jó tipp... :lol:
Most olvastam az egyik lapba, hogy egy nő aki a második gyerekét várta, mindenkinek egy héttel későbbit mondott a születési dátumra, mert az előző is később jött, és nem akarta, hogy mindeki kérdezgesse, hogy na egyben vagytok még meg, hogy na, nem akar kijönni? :twisted:
Én tuti ezt fogom csinálni, mert nálunk Kyra 8 nappal később jött, és már mindenki halálra szekált! :twisted:

Na megyek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Van egy szépségverseny az egyik oldalon lécci ha van kedvetek szavazzatok ránk :)

http://www.babaholmi.hu/index.php?todo= ... rszam=1251

Nem tudom megtaláljátok-e elvileg rögtön azt az oldalt adja ki, Kyra Luca, Páty néven fut :)

Köszönöm!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra, én szavaztam! :)

Bezony, bezony...olyan nem szép dolog ez a versengés itt a fórumon... A másik halálom még az, amikor idejön egy kismami, hogy most jött haza a vásárlásból, ilyen és iylen cuccokat vett, az az első dolga, hogy lefényképezi a kis rugdalózókat, ingeket, és felteszi ide, hogy az ő kicsikéje milyen ruciban van, teszem azt két hetesen. Hát nem totálisan mindegy, hogy egy ilyen kisbabó miben van? Valaki nike cipőt vett a gyerekének, és ezt ide tette. Gratulálok neki! Én inkább intelligensen fogom csinálni. Veszek neki pár ezerért (mivel olcsóbban nem fogok pani), a maradék 15 ezret meg félreteszem neki idősebb korára... Na, jó, mindegy, csak ezt oylan szánalmasnak tartom.

Én örülök, hogy itt vannak már kismamák és nemsokára azok lévők, mert így mindig fel tudnak bennünket, első baba előtt állókat világosítani a tényekről. :lol: Tudtok tanácsokat adni, meg ha mondotok valamit, abból is tud tapasztalatot gyűjteni az ember.

Egyébként tegnap azért kissé meglepődtem. Ezen a héten nem szedem az antibébit, és mindig csütörtökön szokott megjönni. Erre tegnap semmi nem volt, de még csak gyanúja se. Már kezdtem kételkedni, hogy egyáltalán meg fog jönni, erre este megjött. % éve alatt még egyszer se volt ilyen, mindig hajnalban vagy reggel szokott megjönni. Gondoltam, ha esetleg gyógyszer mellett maradtam volna terhes (hallottam már ilyet), azért nem repestem volna az örömtől. Amúgy nem zavart volna, na de gyógyszer mellett. Ki tudja, mit vált ki a fog.gátló. Amúgy mindig pontosan bevettem a gyógyszert...de már nagyon várom a végét. Fene tudja, miért, de azért kivárjuk az októbert.
Vendég
 


Lehetséges, hogy másként fogom látni. De ha bemegyek a tescoba, ott is látok nagyon sok aranyos rucit fénykép nélkül is. Tabati írta jól múltkor: eddig eleveim voltak, most gyerekem van. Találó, majd meglátjuk. Csak tudod, abszolút úgy tűnt ki a lányok hozzászólásaiból, mintha kérkedni akarnának. Persze már fogalmam sincs, hol olvastam, valamelyik fórumban itt.
Egyébként én elég aktív lány vagyok, például varrni is tudok. Sajnos a régi, otthoni gép nem jó már, de akarunk majd venni egy varrógépet. Na, hát ha nekem az meglesz, akkor én azon fogok ruhácskákat varrni, sok egyéb mellett. Szeretem az alkotó tevékenységet. Persze, biztosan nem tudok majd ellenállni némely ruhának. Meg a család... vesz egy rakásra valót, gondolom. :D
Vendég
 


Cukika!

Igen, a varrás nagyon jó dolog, de figyelj csak! Miért nem próbálsz ki egy varrótanfolyamot? Lehet, hogy nem is vagy annyira ügyetlen hozzá, mint gondolod! És akkor az ilyen kis pindurkáknak könnyen meg lehet mindent varrni. Ksőbb már úgyis lesz ízlésük, nem kék ruhát kérnek, hanem sárgát, stb.:-)
Engem még anyukám tanított meg varrni annak idején. Akkor folyton táskákat meg szütyőket varrtam magamnak... :D
A turkálók valóban jók....csak nálunk itt helyben nincsenek igazán jó nagy turkálók. Sokszor olyan van, hogy majdnem annyiba kerül a turis ruha, mint az originál. Sajna. DE Pesten rengeteg jó turkáló van. Mikor ott éltünk, barátnőmmel eljárkáltunk, sok jó dolgot szerezünk be. Akkor mondjuk még nem figyeltem a babarucikat.

Tudod, mit szeretek viszont? Mikor a kismamák képeket tesznek fel ide a hasukról. Annyira jó nézegetni, hogy mekkorára nő szülés előtt. :lol: A másik a pozitív teszt. Imádom azokat is nézegetni, van is egy olyan topic...milyen jó érzés lehet, mikor várja az ember, és megjelenik a két csík. Bárcsak ott járnánk már. :!:
Vendég
 


Sziasztok!

Örülök, hogy írtatok ti is, bár jól elbeszélgettünk ósióval. :)

Varrni én is nagyon szeretnék. Még sose csináltam, de ha veszek egy varrógépet, akkor már megy minden a maga útján nem...? Vagy naív vagyok?? :lol: Esetleg veszek majd valami könyvet, és elolvasgatom. Régi álmam, hogy varrjak. Viszont én is imádok turkálóba járni. Olcsó is meg sokkal egyedibb rucikat ki lehet fogni, mint a rendes boltokban.

Persze, a babának rengeteg ruhája lesz, mert nekünk is sok babás ismerősünk van. Fiús és lányos egyaránt. Barátnőm is egy csomó ruhát még rá sem tudott adni a fiára, mert annyira gyorsan nőnek ezek a csöppségek, hogy mire a végérejutsz a ruháknak már ki is nőtte. Sajnálja is egyiket másikat. Ráadásul ő spórolt is vele, hogy"ez olyan szép, majd ha jönnek látogatók ráadom" , meg " majd ha dokihoz viszem jó lesz addig se bukja le" aztán meg addig tartogatta, míg a gyönyörű kis ruha egyszer sem volt rajta, mert kinőtte! Sőt a cérnasapkát rá se tudta adni, mert nagy fejjel született. :)

Úgyhogy tanulság: kevés ruha, és nem tartogatni alkalmakra, mert ztána megszakad a szívünk! :lol:

ósió!

Lehet, hogy már a gondolattól késett a menstruációd. :lol:
tabati
 
 


Hát, nálunk maximum a párom részéről számíthatunk kisruhákra, mert a mi családunkban nincsen kisbaba. Se a tesóméknál nem lesz, és úgy tudom, unokatesóméknál se...csak minálunk. :lol:
De: biztosan fogok így is kapni ruhákat. Sokat venni szerintem se érdemes, csak párat, és azt a kistesó is megörökölheti majd.

A varráshoz (varrógépen) némi ismeret szükséges, tehát hogyan kell cérnát feltekerni az orsóra, hogyan kell a tűt felemelni, hogyan lehet visszafelé varrni, stb. Nem tudom, hogy ez könyvből elsajátítható-e. Talán esetleg egy varrótanfolyam nem lenne rossz. Bár ezeket ritkán indítanak. Nálunk mondjuk már indítottak. Ami fontos: ha nincs tisztázóprogram a gépen (márpedig valószínű nincs, mivel erre külön gép szokott lenni, interlock) akkor az anyagot duplán kell visszahajtani, amitől a varrások mentén kicsit vastag lehet. De pl. egy cikkcakkban varró program alkalmas lehet a tisztázásra, hogy ne menjen szét az anyag.

A menstruációm nem tudom, mi miatt késett. 5 éves gyógyszerszedés mellett még sose volt ilyen. Na, majd ha abbahagyom a gyógyszert, akkor késsen, de nagyon hamar!

Amúgy annyi mindent lehetne varrni is, ami a boltban rengetegbe kerülne. Kis plédet, takarót a babának, illetve a kiságyra különféle huzatokat, masnikat, az ágy fölé nyáron hálót a szúnyogok, legyek ellen. Annyi jó ötlet van.

Egyszer tavaly télen mentünk babalátogatóba egy négy hónapos kislányhoz. Gondoltuk, beugrunk a teszkóba és veszünk neki valami ruhát. Hát, egy kis rózsaszín pulcsit vettünk, oda volt írva, hogy 3-4 hónapos korban ajánlják. Hát, ez pont jó lesz, gondoltam. De még ez a kis pulcsi is olyan nagyon kicsikének tűnt, annyit nevettünk rajta. Na, hát elmentünk, ráadták a kislányra, és hát vagy kétszer belefért volna így is... :lol: Nem tudom, hogy akkor hogyan fogom kitalálni, hogy a sajátomnak mekkorát vegyek. De biztos, hogy mindenből kicsit nagyobat, hogy kicsit később is jó legyen. :lol: :lol:
Vendég
 


Szia Cukika!

Jogon tanulsz?
Képzeld, én idén doktoráltam. Pécsen vágeztem. Így most már legalább ez nem zavar, jöhet a baba!

Igen, a vásárlás olyan, hogy előre amúgy se nagyon szabad, hiszen eleve nem tudja az ember, mikor lesz terhes, azaz mikor fog szülni, pl. nyáron vagy télen. DE ha terhes is, akkor se szabad elkapkdoni, mert tényleg mi van, ha az összes ruha kicsi lesz rá? Oks, félreteszi az ember a követlezőnek, de ha ő is nagy lesz? Inkább kicsit nagyobbat érdemes venni. De hát ki tudja azt eltalálni?

Képzeld, tegnap voltunk a Media Marktban Fehérváron, és láttam egy szuper varrógépet. Az összes Singer volt, de nekem a Toyota tetszett a legjobban. Meg is akartuk venni, de az eladónő mondta, hogy csak a minapéldány van belőle, azt meg nem akartuk mebvenni. Így nem vettünk. Pedig már nagyon ráálltam, de a Singerek közül valahogy nemigen tetszett egyik se. Illetve tetszett, csak mégis a Toyota állt nekem valahogy kézre. Meg is csapott a varrás emléke, mikor nézegettem a gépet. Nagyon régen varrtam már. :o
Nagyon izgulsz már a szülés miatt, igaz? :D
Vendég
 


Ja, igen. Ez a lelki dolog lehetséges, hogy küzrejátszott, hogy késett. Csak hát a gyógyszer mellett nem is gondolná az ember, hiszen akkor a gyógyi szabályozza az egészet.
Arra gondoltam, ha estéig sem jön meg, csinálok egy tesztet, de késő délután megjött. Szerencsére...nagyon zavart volna, ha fogamzásgátló mellett maradok esetlge terhes, amire 5 év alatt tudomásom szerint nem volt példa.
De a te 3 heted azért durva...
Amúgy stressz miatt is késhet. Nekem egyszer egy hetet késett, még főiskolás voltam, az első vizsgaidőszak előtt. Akkor még nem sejtettem, hogy a stressz miatt, tisztára kiborultam, 20 éves voltam, akart a fene gyereket. Ráadásul mindig napra pontosan szokott megjönni. Végül csináltam egy tesztet, ami negatív lett, és aztán meg is jött. Érdekes, ilyenkor amint megnyugszik az ember az eredmény miatt, egyből megjön neki. :D
Vendég
 


Sziasztok lányok!!

Milyen kicsi a világ!!! Nekem meg a párom jogász, nemsokára megkezdi a szakvizsgáit, hogy ügyvéd lehessen!! :lol:

Akkor azt hiszem jogi problémáink nem lesznek itt a fórumon. :lol:

A varrással kapcsolatban meg az az igazság, hogy még az általános iskolában tanultam varrógéppel varrni, de az még az az ősi lábbal hajtható volt. No meg azóta el is felejtettem a dolgokat.

A tisztázás az, amikor az anyag végét levarrod, hogy ne legyen foszlós? :oops: Látod ennyire nem értek hozzá, de majd kérdezgetek. Varrótanfolyam...háááát...most a munka miatt nem lenne rá időm, aztán majd a baba miatt... Meglátjuk, lehet, hogy utánanézek. Egyébként vannak ezek a levelezős tanfolyamok. Szerinted az sem lehet jó?? Mondjuk akkor ennyi erővel már az is jó ha könyvet veszek, gondolom...
tabati
 
 


Szia Tabati!

Szerintem a varrásnál fotnos a gyakorlat is, tehát hogy valaki mutassa, mit hogyan kell csinálni. Ettől függetlenül lehet, hogy hosszabb idő elteltével azért könyvből is meg lehetne tanulni. Én kb. 9 éves voltam, mikor anyukám megtanított varrni, pedálos géppel. De ezekhez a maiakhoz is jár pedál, azt kell összekötni a géppel, és már mehet is a varrás.
Nagyon kell vigyáznia az embernek az ujjára, meg egy-két ilyen dologra. Igazából én könyvet sose használtam, mert anyu tanított. De szerintem a varrógépekhez adnak használati utasítást. Nem is ez a fontosabb. Hanem az, hogy az ember pl. tudja, hogy a varráskezdésnél először előre megyünk egy centit kb., aztán hátra ugyanannyit, majd megint előre, immár végig az anyagik. Ezt azért kell csinálni, hogy a varrás a kezdetnél ne bomoljon ki.
A tisztázás arra szolgál, hogy ne bomoljon ki az anyag széle. Vagy letisztázzuk, erre van az interlock, vagy duolán hajtjuk vissza az anyagot. Ezt egyes anyagoknál meg lehet csinálni, de nem mindél, mert a túl vastag anyagszél nem lesz szép. Esetleg egy cikkcakk program lehet még megoldás, ha mindkét oldalát végigvarrrjuk. Remélem, azért valami érthető volt. :-)
Vendég
 


Persze,teljesen érthető volt, én is erre gondoltam. :) Majd meglátjuk, gondolom nem valami bonyolulttal fogom kezdeni... Úgy érzem bele tudok majd jönni. Inkább a kiszabástól félek, hogy el ne rontsam a méreteket, de majd először úgyis valami terítővel, vagy hasonlóval kezdek, aminél csak le kell szegni az anyagot. Vagy szerinted mivel szoktak kezdeni? Még a suliban tarisznyát varrtunk emlékszem...hááát... ma már lehet, hogy nem sikerülne... :lol:
tabati
 
 


Amúgy képzeljétek, egy hónapja hőmérőzöm, mert kíváncsi vagyok, hogy mikor van peteérésem, meg amúgy figyelem a testem, hogy an műkszöm. Meglepetésemre, teljesen tankönyvszerű vagyok. A hőmérsékletem az ovuláció előtt alacsonyabban mozgott, majd az ov. után felemelkedett, végig fenn volt, és ma hirtelen leesett. Megjött. Még pár hónapig figyelem. Érdekes. Remélem minden más is ilyen tankönyvszerű lesz. No meg azt is, hogy a párom is rendesen műkszik. :)
tabati
 
 


Tabati, pont ilyen célzattal kezdtem el én is 8 hónapja mérni a hőmet.. és hála Istennek ez alapján nekem úgy néz ki, hogy van peteérésem.
Hasznos dolgonak tartom, főleg hogy senkit nem hajt a tatár, ergo nem azért figyegetjük, mert kötelezőszerűen akkor kell kekeszelni. :oops:
Aztán elhet eljön ez az idő is... bár mindenképpen szeretném magam rábízni a természetre. :)

:)

Hasznos oldal:
http://babatervezok.otthona.net/
Vendég
 


pöttye!

Igen, én is pont ilyen célzattal kezdtem el hőmérőzni! Csak érdekes figyelgetni magamat. Eddig sosem figyeltem a jelekre, csak annyit tudtam, hogy mikor fog megjönni, mert kiszámoltam, és előtte szétfeszült a mellem, meg fájt a pocim. Többre nem figyeltem. Most meg érdekes volt ez a hónap. Kíváncsi vagyok, hogy ez a tankönyvszerűség véletlen, vagy tényleg ilyen minden hónapom... Meglátjuk... Az ajánlott oldalra majd fellesek, köszi!

cukika!

Hanyad éves voltál az egyetemen? Bár talán mindegy is, mert ha jön a baba, akkor tényleg nem lesz rá időd... Csak sajnálnám, (meg gondolom te is), hogy ha már elkezdtem, akkor nem tudnám befejezni. De nyilván a legfontosabb a baba, no meg a család. Főleg, hogy nem létkérdés, mert mint írtad van már több diplomád is ezenkívül. Majd meglátod hogy alakul az életed!

Írnál kicsit a toxémiáról? Mi is az tulajdonképpen? Mert már sokat hallottam róla, de homályos a dolog. Csak annyit tudok, hogy összefüggésben van a magas vérnyomással. Ezért érdekelne, mert nekem gyógyszert akart adni az orvos, mert határesetnek titulált, a magasságát illetően. Csak azért döntött úgy, hogy mégsem, mert mondtam neki, hogy hamarosan babát szeretnénk. Szóval ettől a toxémiától kinek kell félnie? Vagy félni kell egyáltalán. (bár nem tűnsz ijedtnek te sem) Csak szeretnék tisztábban látni, s ha majd ilyen problémám lesz esetleg, akkor ne ijedjek meg nagyon!
tabati
 
 


pöttye!

Megnéztem az oldalt, amit ajánlottál, és tényleg nagyon jó, ajánlom mindenkinek akit érdekel!

Viszont elolvastam az illető személyes történetét, és nagyon fura, hogy kérte a császárt... Kíváncsi lennék, hogy mi oka lehetett rá... Én csak indolkolt esetben szülnék császárral.
tabati
 
 


Halihó!

Felvilágosítana valaki, hogy a hőmérőzés hogyan is működik tulajdonképpen? Reggel felkelés előtt kell hőmérőzni, és pé. után végig magasabb marad a menstruációig? Egyébként én igazából majd LH teszteket akarok használni, hogy tudjam, van-e peteérés, és pontosan mikor, ha mégse érezném, de azért ezzel a módszerrel se lenne rossz tisztában lenni. Tehát hogy mikor mennyi fokosnak kell lenni...

Hát, a jog nem könnyű dolog. Rohadt sokat kell tanulni, főleg a végén a négy államvizsgára. Én többek között ezért se akartam a suli mellett babót, bár volt olyan évfolyamtársnőm, aki szült alatta, és közben ő is megcsinálta. De én bizti nem hagyom, hogy a gyerekeimnél kiessen ezért ez a pár év. Cukika, szerintem is jó, ha szünetelteted, aztán majd meglátod, akarod-e folytatni. Hányad éves voltál, mikor abbahagytad?


Pöttye, megnézem én is azt az ajánlott oldalt. Hátha ott megtudok sok mindent. Jól látom, hogy decemberben lesz az esküvőtök? Hogyhogy akkor?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: