Új privát üzeneted érkezett!

Ajsa! Én is biztos vagyok benne, h klassz csapat leszünk ;)
Én is azt hallottam, h bármit lehet enni, amit megkívánunk. OK, vannak az alap dolgok, amiket nem - fehérhús, stb., de alapjában véve akármi. Ezt nekem fórumon is mondták, aztán a doki is megerősítette!
Nekem se dokim, se kórházam.. de még van időm :D

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Évi nézd milyen az én tickere :wink:

Én az első fiammal elevitet szedtem, meg is lett a hátránya (ujjbegynyi kutaccsal született ami azért volt rossz, mert szülésnél nem tud a koponya összenyomódni), a kissebbikkel sima terhes multivitamint szedtem, nem is híztam annyit :wink: ,de ezt sajna megszüntették. Most nem szedek semmit az uram megtiltotta szerinte mind méreg inkább gyümit eszem kilószámra.

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


HiHi!

Azért a betonról és a homokról lebeszélnétek benneteket!

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 

 
 

Klarissza! A gyümit én is kilószámra hammolom :D Munkába jövet mindig elrágok 1-2 almát, meg ma hoztam magammal gyümisalátát is. Az esetek túlnyomó részében sokkal jobban kívánom a gyümölcsöt (meg esetleg a zöldséget), mint bármi mást! Mondjuk a 'nemgyümölcs' (vagy nemzöldség) bennem se marad :?

KépKép
lexus
 
 


Nekem sincs s kórházam, se dokim!
Dokiból szerintem az sztks tökéletesen megteszi, kórház meg úgy is az lesz, amelyik a legközelebb van hozzánk!
Vendég
 


Amúgy én azon is gondolkodom, h dokit nem fogok fogadni, hanem majd az ügyeletesre bízom magunkat - remélem, h nem vmi tahó lesz, hanem inkább a szülésznőre fektetek úgymond nagyobb hangsúlyt! Mégis csak ő az, aki inkább ott van akkor az emberrel, azt hiszem..

KépKép
lexus
 
 


Teljesen egyetértek!!!!
Az ügyeletes dokik pont ugyanolyan jók, mint a másik vagy a harmadik!
A szülésznők pedig képzettségük szerint akár totálisan le tudnának vezetni egy komplett szülést, csak nem hagyják nekik.... Hja kérem, a pénz, a pénz..... :roll: :wink:
Vendég
 


Hahó!
Lexus, jól értettem, hogy nem lehet enni fehér húst--azt pl csirkemell-filét?( csak mert ma azt főztem, sajtos csirkemellfilét sütöttem, saláta mellé..kedvencünk) Nekem ez viszont teljesen új! Pedig az első babánál eléggé elmerültem a témában, de ezt még nem olvastam! Lehet, hogy csak félreértettelek! Sőt, nekem, mivel toxémia gyanús voltam (nagyon vizesedtem,) pont fehérje-dús étrendet írtak elő!
Azt ugye tudjátok, hogy nem vezették be azt a szabályt, hogy csak az ügyeletes orvosnál , az illetékes kórházban lehet szülni! Ez a része a jogszabálynak nem lépett hatályba! Szóval, mindenki mehet, ahova szeretne! :D
Szakadék, nagy szerencséd van, hogy az sztk-s dokid jó! A miénk, itt a lakóhelyemen katasztrófa! Majdnem meddővé tett!!
Eszi-iszi: Én sem vagyok mesterséges vitamin párti, így gyümi-zöldség kilószámra. Viszont úgy döntöttem, hogy az első 3 hónapban iszom ezt a Hipp Natal Activot, ami teljesen természetes, várandósoknak készült, gyümölcslékoncentrátum -az íze is finom. (Szóval nem tabletta,és kapszulla, hanem meg kell inni mindnennap egy kupicával..) Már csak a folsav miatt is..Kíváncsi vagyok a dokim mit mond majd rá, de addig is iszogatom.
Sajnos a vonalzóval sehogy sem boldogulok! Csak krix kraxot tesz be. :(
Sziasztok!
ajsa
 
 


Szakadék! Örülök, h megegyezik a véleményünk! ;) Hát igen, valóban, a pénz.. de remélem, h kifogok vmi normális csajszit! És ezzel a témával annyit még mindenképp, h abban meg én értek egyet veled, h egy rendes szülésznő le tud vezetni egy szülést! A doki meg csak beugrik.. mármint ez kicsit hülye megfogalmazás, de most, h terhes vagyok, teljesen átbillent a mérleg a szülésznő felére - eddig úgy vtam vele, h nekem kell egy rendes doki, akivel hűdejó kapcsolatunk lesz majd, és megbízom benne meg minden (persze, azt hiszem, ez nagyon jó lenne, csak azok alapján, amiket én hallottam, a nők csak nagyon nehezen bíznak meg az orvusokban úgy igazán - és ez nekem tök érthető); most viszont úgy gondolom, h egy jó szülésznő KELL, akivel addigra, amire eljön az idő, már mindent átnyálazunk, és tökéletesen meg fogjuk tudni csinálni együtt!

Ajsa! Öhm, természetesen nem fehér, hanem vörös hús akart lenni - csak amikor írtam, pont arra gondoltam, h a fehéret lehet :D Szépen is néznénk ki, ha fehéret nem lehetne ;) Mondjuk lehet, h így is félreértettem vmit.. na, asszem, eldugulok a husikkal kapcsolatban :D

KépKép
lexus
 
 


Ajsa a BBCode-ot másolod be???? Annak műkszeni kellene pedig!!! Az sztks dokik olyanok, amilyenek, de terhesgondozásra szerintem tökéletesen megfelelnek. Komolyabb dolgot tény, hogy nem bíznék rájuk...... A genetikai uh-ot úgy is megcsináltatom az istenhegyin, amit tudni akarok, azt ott simán megtudhatom, a többi manuális vizsgálatot pedig nyugodtan visszautasíthatom.

Lexus! Így, ahogy Te tervezed lesz a legjobb. És egyébként is. Úgy csináld, ahogyan érzed, az ösztönök ritkán csalnak!!
Vendég
 


Ajsa! Ahogy Szakadék utalt rá, a BBCode-t kell bemásolni. Te sztem a HTML-t másoltad, és az a babanetnek nem erőssége..

Szakadék! Tök örülök, h így megerősítettél az elgondolásaimban :) Most jelenleg azt gondolom, így csinálnám, és így lenne nekem/nekünk a legjobb, de lehet, h 100x átértékelem még addig!

KépKép
lexus
 
 


Ja, Szakadék! Megkérdezhetem, h honnan jött a nicked ötlete? :oops:

KépKép
lexus
 
 


Hát én fogadtam dokit és soha nem bántam meg, mivel nem a városunkban szeretnék szülni (katasztrófa ami itt van) ezért olyan orvost kellett találnom, aki azért itt rendel, de máshol születtet. Így kerültem Kiskunfélegyházára egy szuper kórház szuper csapatához. Nálam a szülésznő szerepét édesanyám játszotta el mivel Ő volt velem a vajúdás első pillanatától. Nekem az is jó volt, hogy bármi gondom volt egyből hívhattam a dokim és Ő mindig megnyugtatott, szerintem ez szuper. Ha nem baj mondok egy példát, Ákoskámmal voltam 8 hetes terhes amikor reggel barnás volt az alsóneműm, azonnal hívtam a dokimat aki megnyugtatott, hogy ne aggódjak biztos csak elfelejtette a szervezetem, hogy kismama vagyok. HIHIHI.

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok,

klarissza: láttam, igen, és csak 1 nap különbség van, olyan jóóóóóó! Várom majd a szív uh eredményedet.

Nekem már van dokim meg kórházam is, szerintem nagyon jó fej a pasi, a barátnőm ajánlotta, és mindenki megvan vele elégedve, akitől hallottam róla.

Volt valakinek eddig a terhesség alatt orrvérzése, mert nekem a hétem ez már a 3., csak ma volt 2*...

Gyümölcsöt én is eszek, ma éppen gyümisalit csináltam, meg zöldséget is.

Évi

KépKép
bnesz.eva
 
 


Lexus!
Az átértékelés természetes, csak hagyd nyitva az utakat minden irányba!

A nickem..... Hát, a terhességem kiderülte után kb. 3-4 napig nem volt biztos, hogy megmaradhat-e borsóka..... Teljesen padlót fogtam, magam és a föld alá kerültem, nagyon régóta akartam már ezt a babát. A szakadék aljából másztam ki, innen a nickem......
Kavicskával ismerjük egymást, csak nem merek a másik topikunkon jelentkezni...... :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Sztem az is istenkirály, ha vkinek sikerül jó kapcsolatot kialkítania a dokival - ahogy írtam is ;) Én ismerem magam, és tudom, h nem menne, ezért gondoltam úgy, h nekem a szülésznővel kell kialakítanom ezt a fajta bizalmas kapcsolatot :)

Évi! Én orrvérzéssel még nem találkoztam.

KépKép
lexus
 
 


Szakadék! Gyanítottam, h egy komolyabb dolog állhat a háttérben, de örülök, h sikerült kikecmeregni abból a szakadékból, és most itt vagy velünk, Borsókáddal együtt :)

KépKép
lexus
 
 


Évi! Rákerestem erre az orrvézéses dologra - gáz az nincs, ez is a terhesség velejárója. Én erről eddig még nem is hallottam, úh most belevetem magam :D Így kezdődik: "Kellemetlen tünetek azért továbbra is kínozhatják a leendő anyukákat. Ilyen például az orrdugulás vagy az orrvérzés, ami gyakori panasz a terhesség alatt."
És ha gondolod, itt el tudod olvasni az egészet, nem tom, mennyire van szó benne a vérzésről, lehet, h más is van, akkor bocska, de csak most készülök majd olvasni ;) http://www.helloinfo.hu/main.php?folder ... list&iid=1
Mondjuk ők a 4. hónaptól írják, de sztem ez tök mind1, a hányinger is mindig máskor jelentkezik mkinek.

KépKép
lexus
 
 


OK, olvasgattam, csak az első bekezdésben van szó benne az orrvérzésről, amúgy a terhesség 4. hónapjáról szól a cikk. Ez meg itt a terhesség 2. hónapjáról, ez kell most nekünk, hátha érdekes ;)
http://www.helloinfo.hu/main.php?folder ... list&iid=1

KépKép
lexus
 
 


Köszönöm Lexus!!! :lol:
Vendég
 


Na, én most elköszönök, megyek haza, majd onnan jelentkezem :D

Pusz addig is, Lexa & Törpicsek

KépKép
lexus
 
 


Lexus, nagyon aranyos vagy, mindjárt megkuksizom...Te mikor mész szív uh-ra?


puszi

KépKép
bnesz.eva
 
 


Lexi, ez tényleg nagyon hasznos, én a babóm fejlődését itt nézem:

http://www.anyaleszek.hu/terhesnaptar-5 ... sseg--cikk

KépKép
bnesz.eva
 
 



KépKép
bnesz.eva
 
 


húúúú Évi, ez nagyon jó oldal.....
Nagyon köszönöm!
Vendég
 


Szívesen!

KépKép
bnesz.eva
 
 


Évi! Ez a honlap sztem is nagyon jó! Nagyon hasznos!! Én is köszönöm szépen, jókat szúrsz be nagyon :D

KépKép
lexus
 
 


Éva!
Az orrvérzés normális tünet a terhesség miatt, mert megváltozik a nyálkahártyák erezettsége (érellátása). Több szkirodalom is említi. A másik, hogy a kisfiamnak az utóbbi időben nagyon sokat vérzett az orra (volt, hogy naponta többször is egész löketszerűen) és ezért elvittem fülorrgégészhez, aki elmondta, hogy mostanában az idióta idő miatt akkora légnyomás-ingadozások vannak, hogy nem bírnak vele lépést tartani még egy egészséges felnőtt ember erei sem, nemhogy egy kisgyereké (vagy egy kismamié :wink: )

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


mpart: köszi, akkor megnyugodtam..., bár ma nem vagyok valami jól, a pocakom nam az igazi, meg a fejem is fáj egész nap,és inni sem tudok, pedig kellene...


http://www.libero.hu/Pages/Pregnant/Cal ... x?id=18995

KépKép
bnesz.eva
 
 


Engem meg elkapott a hányinger :(

KépKép
lexus
 
 


Juuuj, milyen sokat irtatok. Nem jegyzeteltem, úgyhogy csak ami eszembe jut, azt irom reagálásként.

Üdv az újaknak :)

Elevit: sztem hazsnos az első időben szedni valamilyen "terhes"vitamint, vagy legalábbis folsavat. Én Nándival végig szedtem az Elevitet, mert ugye a 33. héten begörcsöltem és az UH-k azt mutatták, hogy kis súlyú és a lepény keringése nagyon rossz (már lyukacsos, meszes volt, pedig nem dohányzom, nem iszom stb) és igy, hogy végig szedtem, igy is teljesen normál súllyal, 3130 gr-al született.

jaaaaj, apája sürget, majd még folytatom...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Szegény lexi, igyál egy pohár hideg, szénsavmentes kólát

KépKép
bnesz.eva
 
 


Minyu! Én szedem az Elevitet meg a Magne B6-ot is. Amúgy ezeket egészen a terhesség végéig kell szedni, vagy a Magne B6 vmikor elhagyható? Ez most hülye kérdés, tudom, de nem kérdeztem rá a dokinál, ő meg nem mondta magától :roll:

Évi! Köszike! ;)

KépKép
lexus
 
 


Könnyes búcsút veszek tőletek egy kis időre, vár az itthoni meló - mosogatni kell, meg kicsit pakolni, meg betenni egy adag ruhát a mosógépbe, meg vasalni is kéne, de azt majd asszem szokásosan a Szeress most alatt :D

Puszi addig is, amíg újra jövök!

KépKép
lexus
 
 


Nyaa, én itt vagyok, ti hol? :)

KépKép
lexus
 
 


Igazán aktívak voltakot ma! Nagyjából végigolvastam, hogy miket írtatok, és megpróbálom és is hozzátenni amit tudok.

Orrvérzés: hát kb annyit tudnék elmondani, amit már írtatok, hogy ez is lehet a terhesség egyik veleljárója, úgy mint az orrdugulás, orrfolyás, stb.

Vitamin: én már írtam, hogy nekem a dokim a NUTRILITE-t ajánlott, sőt adta. Állítólag ez teljesen természeres alapú, és több vitamin szívódik fel belőle, mint a gyógyszertári készítményekből (nem tudom ezt csak a doki után mondom). A doki szerint ez + gyümölcs bőven elegendő, majd a 4. hónaptól kell majd D vitamin, de majd annak a mértékét is ő fogja diktálni. Egyébként had kérdezzem meg, hogy pl az elevit mennyibe kerül? Ezt csuopán kíváncsiságképpen kérdezem, mert a dokim azt mondta, hogy a NUTRILITE egy hónapra leosztva olcsóbbra is jön ki (2500,- Ft/hó).

Doki választás: Nos én egy teljesen új dokit választottam, mint akihez eddig jártam. Elsőre azért, mert nem tudtam kivárni, amíg az enyém hazajön szabiról. De így utólag egyáltalán nem bántam meg. Az új dokimról az egyik fórumon nagyon jókat olvastam, így elmentem hozzá. Már az elején úgy viselkedett velem, mintha ezer éve ismernénk egymást. Nem volt túl tolakodó, de nem is az, aki éreztetné, hogy ő a nagy tiszteletreméltó doki. Nekem bejött. Már az első alkalommal megadta a privát számát, hogy bármikor bármi van, akár gáz van, vagy akár csak tanácsot szeretnék kérni tőle, hívjam bátran. Nekem viszont nagyon fontos, hogy olyan dokim legyen, akinél nem azt érzem, hogy kiszolgáltatott helyzetű nő vagyok (mint pl. az sztk-s rendelésen, amikor a nővérkék, aszisztensek ki be rohangálnak, amikor a doki vizsgálja az embert.).
A szülés meg még annyira messze van, hogy szülésznőről még ráérek gondoskodni. Nekem most ez a most már igencsak szű kilenc hónap a fontos.

Tényleg az apás szüléssel hogy álltok? Nekem a párom biztos, hogy nem jön be velem, amit én kértem tőle határozottan. Ő szerencsére ezt a döntést teljes mértékben rám bizza.

Kép
tand
 
 


Andi! Na, ezt akartam megfogalmazni a dokival kapcsolatban, amit te most nagyon jól leírtál, h olyan kapcsolatot kell kialkítani vele, amiben nem érzed magad kiszolgáltatottnak!

Nálunk is volt már szó az apás szülésről, az én párom szeretne bejönni, én pedig nem ellenkezem, söt, örülök neki :)

KépKép
lexus
 
 


Hahó!
Bnesz.eva:Nekem vérzett az orrom az első terhességnél, úgyhogy no para! Az orvos azt mondta anno, semmi gond, ez is terhesség okozza, és biztos a többiek által írottak is közrejátszanak( fránya időjárás pl).
Örülök, hogy sokaknak olyan jó sztk-s dokija van,hogy mertek oda járni terhesgondozásra! Ez csak azt jelenti, hoy azértz még nem mindenhol haldoklik az egészségügy.
Sajnos nekem az első terhességem problémás volt (toxémia, sürgösségi császármetszés) , és gyakorlatilag csak az orvosom odafigyelése volt az, aminek köszönhettem a szerencsés kimenetelt- ezért most is ragaszkodom a választott orvoshoz. Az apró kis jeleket, amik felett sokan mások elsiklottak volna- ő komolyan vette, és többször befektetett a kórházba, igaz minden leletem negatív volt! És neki lett igaza! Az utolsó héten jött igazolódott be a gyanúja, ki is kapták a babót 20 perc alatt. De igazatok van, nem erre kell készülni, hanem hogy minden rendben lesz veletek, és a babával, és a szülésznő a lényeg. (nekem sajnos a másodiknál is nagy esélyem van a csaszira..., így a szülésznő ugrik.., de majd meglátjuk..)
Most megyek,
Sziasztok
ajsa
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az uh-ról. 12*11 mm-es petezsákot láttunk, de még nem láttunk benne semmit (megsúgom én láttam két apró szürke foltot, de az még mérhetetlen) szóval terhesség igazolva, ja és azt mondta a dokim, hogy máris mennem kell a terhesgondozóba kiskönyvért, mert most az lett a divat, hogy már 10- hetesen kórházi UH, 11 - hetesen pedig vérvétel!

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Lexus :)
Magne B6-ot szülés előtt néhány héttel abba kell hagyni, mert a magnézium ellazitja az izmokat, szülésnél pedig pont az kell, hogy jól összehúzódjanak.

tand :)
apás szülésről: nekem borzasztó nagy segitség volt, hogy tizenx órán keresztül ott ült mellettem, hozta a vizesruhát, szorithattam a kezét. Persze ezt egy szülésznő is megcsinálja, de az, hogy Ő ott volt, nagyon sokat jelentett számomra. A vége csaszi lett, tehát végkifejletet, a "véres részt" meguszta, de bizom benne, hogy Ketteske sima úton születik meg és ez az élmény is meglesz nekünk. :)

ajsa :)
Én is Söfis voltam. :) Csak voltam :cry:

bababejelentés: azt már irtam, hogy a munkahelyemen kivárom a 12 hetet. A családnak viszont már megmondtuk. Megegyeztünk Csabival, hogy először a nagymamámnak mondjuk el, mert nagyon beteg, és hátha ez felviditja kicsit. Épp ott volt nálunk anyukám, felhivtam hát a dédit:
-Szia Mamókám. Téged ért az a megtiszteltetés, hogy a családban te tudhatod meg legelőször, hogy márciusban jön a kistesó.
mindezt jó lassan, komótosan. Anyukám megmerevedettt és először azt hitte, nem jól hall... :lol: Nagyon vicces volt. Apukámat is felhivtam, mondtam neki, hogy intézze a 2. pónit (mindig azzal viccelődik, hogy Nándinak majd vesz pónit)

Na, megyek. Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Klarissza! Gratula!!! A következő vizsgálat alkalmával már biztos látni fogjátok a babót is! Ha pedig te láttad, akkor biztos ott is volt az a 2 foltocska ;)

Minyu! Köszi a választ a Magne B6-tal kapcsolatban! Édes lehetett a bejelentés, és nagyon megható, h a nagymamádnak mondtátok el először (az meg nagyon vicces, h anyud hallotta :lol:)!

KépKép
lexus
 
 


Hello!

Csajok nem semmi a mai termés :D :D :D :wink:

Alig győztem visszaolvasni,de ez jó :lol:
Én is csak fejből megpróbálok reagálni.

Vitamin:
-én az első kettővel nem szedtem seemilyen vitamint,ettem a rengeteg gyümit meg zöldságet.
Most a harmadikkal sokkal de sokkal aggódósabb vagyok és elkezdtem az Elevitet,ja meg persze a folsavat.

Apás szülés:
-nálunk mindkétszer bennt volt a férjem és nekem nagyon -nagyon jó volt ,nagy segítség.Nkei meg8az elmondása alapján)hatalmas élmény.Leendő apukáknak mindig ajánlani szokta.De pesrez csak akkor ha az anyukának meg az apukának sem kényelmetlen a szitu.

Évi!

Láttad hogy egyidős terhesek vagyunk napra pontosan??!!
Tök jó!!! :wink:

Szülésznő-orvos:
-Én az elsőnál fogadtam orvost aki nem jött be a szülésre mert épp részeg volt(ezt ő mondta a telefonba) és az ügyeletesnél szültem a Máv-ban és maximálisan meg voltam elégedve mindennel és mindenkivel.
A másodiknál fogadtam orvost(másikat)meg szülésznőt is és telejsen igazat adok abban,hogy szinte 99%a szülésznő a lényeg.És abban is egyetértek,hogy a szülésznő maximálisan levezeti a szülést,az orvos már csak varrni kell,ha épp volt gátmetszés.Más fejlett országokban a szülésznőnek 100%-os joiga van a szüléslevezetéshez.
A dokim visszaaludt kicsit amikor hívtuk(éjszaka volt)és így a szülésznő teljesen egyedül a férjemmel mindent levezetett,még gátvédelem is volt.Mire a dokim álmosan előkecmergett már kinnt volt a baba.Persze utána ő fejezte be a méhkitakarítást ami azért nagyon fontos és orvosfeladat.
De ehhez hozzátartozik hogy nem volt semmi probléma.Problémamentes terhességnél és szülésnél áll ez a "szülésznő elég "teória.És igenis kell egy jó doki hogy az esetleges vészhelyzetben helyt álljon.

Mivel most nincs kórházam(máv??)eddig az biztos hogy szülésznőt mindenképp akarok fogadni.

Lehet hogy megbotránkoztok a kérdésemen.... :oops: de ti a szexel most hogy álltok???Mertek?Hülye kérdés attól aki a 3 gyerekét várja?? :? :oops:

Jó éjt!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok csajok,


Klarissza: nagyon-nagyon nagy gratula!!!!!! :lol: :lol: :lol: Még 2 hét és már a babókát is fogják látni. Nekem a doki még nem adott igazolást, csak egy uh képet, azt mondta majd ha lesz szívhang, akkor küldd el a kiskönyvért...ez furi

Panny: igen, szerintem is tök jó, és ez olyan furi...pont egy napon volt a foganás(na jó, eddig úgy néz ki), remélem egy napon is fogunk szülni. Remélem jól bírod...én ma is rosszabbul vagyok, a hányinger nagyon kerülget és a jobb oldalon is szurizok...


Szép napot csajok!!!

KépKép
bnesz.eva
 
 


Hello!

Panny merek csak nem kívánom :cry:

Évi nekem majd csak 4-5 hét múlva kell visszamennem a dokimhoz, ne költsek túl sokat biztos azért :lol:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok!

Évi! Jobbulást hányinger téren, tudod, egy pohár szénsavmentes hideg kóla ;) Nekem bejött tegnap, úh köszi szépen még egyszer!
Felteszed az UH képet, amit kaptál? Tök jó neked, én még nem kaptam, remélem, majd a jövő héten!

Lányook! Tegnap este nem tudtam aludni. És mondjuk ez az elhatározás már amúgy is megvolt bennem, de tegnap este meg is valósítottam - csináltam egy blogot :D Itt a címe: http://torpicsek.freeblog.hu Remélem, nézegetitek majd néha :D

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Hú, rengeteget termeltetek, két nap nem voltam és már alig győztem elolvasni, amit írtatok, de ez nagyon jó!!! :lol:

Üdv az újonnan csatlakozóknak!

Annyi mindenről volt szó, megpróbálok azért reagálgatni.

Én választottam orvost magamnak, ezt tavaly határoztam el, amikor méhen kívül műtött a jelenlegi dokim. Nagyon rendes volt velem, mindent részletesen elmondott, hogy mi fog velem történni, aztán pedig hogyan fogok felépülni. Akkor már nem volt kérdés számomra, hogy ő lesz az, akihez a babával járni szeretnék. Hozzáteszem, hogy itt Dunaújvárosban az egyetlen doki, aki szimpatikus. Fiatal, 30-40 év körüli. Amikor anno bent voltam a kórházban, páran leszólták, hogy miért ilyen fiatal dokit választok, igazából megérzés volt, hogy ő lesz a megfelelő, és bejött.

Az Elevitet szedem én is, úgy hallottam, hogy a magzatvédő vitamint az első három hónapban a legfontosabb szedni, utána abbahagyom, mert eléggé hízásra hajlamos vagyok és ez is dob a kilókon.
Tand,
tavaly vettem egy 100 db-os Elevitet és az 6000 Ft körül volt.

Apás szülés: teljes mértékben a páromra bízom, hogy bent lesz-e, ezt meg is mondtam neki. Most úgy van, hogy bejön velem, szeretne végig ott lenni, de tudom, hogy nem bírja a vért. Mondtam neki, hogy nem érte akarok ott bent aggódni, úgyhogy jól gondolja meg, hogy komolyan gondolja-e a bentlétet, nekem ott végig támaszra lesz szükségem.

Klarissza,
nagy gratula az UH-hoz, szerintem hamarosan látni fogod a bébit is! :) Nálunk úgy van, hogy a szívhangos UH után mehetünk a védőnőhöz, és ő kb. 1 hétre rá küld el vérvételre, vizeletvizsgálatra és EKG-re. Én most hétfőn megyek ezekre. Jó, hogy nálatok a 10. héten is lesz UH, nálunk legközelebb csak a 12. héten.

Panni,
én is úgy vagyok a szex témával, mint Klarissza, merünk, csak én egyre ritkábban kívánom. Kértem a párom, hogy az első három hónapban ezt nézze el nekem.

Pussz

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Lexi,
sajna nem jön be a blogod! :( Hibát ír ki.

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Meli! Vmit szaraxik a freeblog :? Nekem egyik se jön be, amit szeretnék megnézni. Azért remélem, hamarosan helyreáll! Örülök, h meg akartad voltna kukkantani!

A szex-témához még: ugyanúgy vagyok vele, mint az előttemszólók, merni merném, de nincs hozzá kedvem. Egyébként erről azt olvastam vhol, h az első trimeszterben, vagy annak egy részében ez általában így szokott lenni, aztán egyszer csak "visszaáll".

KépKép
lexus
 
 


Igen, egyszer csak visszaáll a kedv, de azt hallottam, hogy van akinek sokkal nagyobb lesz az "étvágya", mint a baba előtt. Majd meglátjuk! :wink:

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Wow, ez nekem még új! :D De amúgy tök érdekes ez a terhesség, rengeteg dolgot megváltoztat! Én olyanokat is hallottam, h vki, aki terhesség előtt migrénes volt, annak elmúlt, meg ha a mensi nagyon gáz volt, tehát erős görcsök, stb. az is átállt "normálisra", amikor a szülés után először megjött vkinek..

KépKép
lexus
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: