Új privát üzeneted érkezett!

gratulálok peva.
gondolom nagy az öröm, régóta próbálkoztok?
hogy vagy?
csak én vagyok itt aki hányt?
én több vetélésen vagyok túl, mégsem kell sűrűn járnom dokihoz.az időt úgysem tudják megsürgetni

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a dokitól. Van szívhang!!! Hét hetes terhesség... Annyira örülök!!!
marek
 
 


Sziasztok Lányok!

Peva! Gratulálok én is a bébi-kezdeményhez! :)

Marek:
Úuy irigyellek, hogy neked volt uh-od! :)Meg persze örülök is veled együtt a szívhangotoknak! :)

Védőnő kérdés:
Olyat olvastam, hogy a 12. hét előtt kell nála jelentkezni, különben vmelyik segélyre nem lesz jogosult a kismama.

"...Leletet ad a terhesség tényéről és nagyságáról, mellyel a lakhely szerinti védőnőhöz kell fordulni a terheskiskönyvért. Ez azért fontos, mert így a védőnő is értesül a körzetében levő kismamáról. A terhesgondozásba vételnek a 12. terhességi hét előtt meg kell történnie, mert a szülési segélyre csak az jogosult, aki a 12. hét előtt megjelent a gondozáson. ..."

Ez a cím: http://www.babaszoba.hu/topics/9month/articles/460

kgaba
 
 

 
 

Sziasztok!

Hű,de sokat írtatok tegnap óta!ez tök jó!...:D
nekem meg úgy döntött a netem,h délelött még pihen!utálatos ilyenkor! :?

Lányok!nagyon köszönöm a tanácsokat!ma gondolkodtam és arra jutottam,h van egy fiatal arab doki az sztk-ban,ugyhogy sztem holnap bemegyek és kérek hozzá időpontot!
tényleg hihetetlen,hogy már 3.hete tart ez az egész és mg mindig csak annyit tud mondani,h pihenjek és szedjem a magneB6-ot aztán majd elválik,h mi lesz! hát köszi! :? ...

annak viszont nagyon örülök,h mindannyian jól vagytok!!!:D
jó ezeket olvasni!

egyébként én is allergiás vagyok és olyankor calcium sandozt
szoktam inni,amin azt olvastam,hogy terheseknek és szoptatós anyáknak is hasznos!és tényleg csak fontos,mert ilyenkor rengeteg nőnek megy tönkre pl a foga!
viszont a magne B6 tájékoztatójában meg az van,h a calcium nem engedi felszívódni a megnéziumot!:)

adri
Vendég
 


marek: csak most láttam a jó hírt!!! gratulálok!!!:D
Vendég
 


Én biztos fogom inni a Calcium sandozt, mert allergiára mást nem is lehet. A magnézium nálam nem kavar be, mert én azt nem szedhetek...

És én is úgy tudtam, hogy 12. hét előtt kell kiskönyvet csináltatni... :roll: Énmár semmit nem értek... :?

Ja, egyébként nekem sincs még semmi papírom a terhességről, mert most nem kaptam semmit, csak egy képet....Pesten a Bolgárkerék utcában csinálták az uh-t, és tök természetes volt a dokinak, hogy nyomtat egy képet, pedig nem is kellett fizetnem az uh-ért, csak a Czeizelnek a szokásos összeget. Ja, a képen nem látszik semmit, de annyi baj legyen... :lol:
marek
 
 


Sziasztok!!

Napsugi!
Nálam az utobbi napokban jelentkezett csak émelygés, hányinger, de még nem hánytam. Örülök, h jobban vagy!!!!!!
Dokihoz mikor mégy??

Szia Peva! :)
Szerintem valamiféle vitamin kell, főleg így télen-tavasszal. Prblémamentes babavárást!

Marek!
DE JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ :D :D :D :D
Lécci azért tedd fel a képet, olyan kíváncsi vagyok!!!! :wink:

Adri!
Jobban vagy már???????

pedro!
Sikerült intézned valamit???

Rólunk:

kaptam 11.-ére időpontot a dokihoz , igaz csak 17:45-re, de már most görcsben a gyomrom....remélem minden OK és itt fogok örömködni...

Itt nálunk még csodaszépen süt a Nap, úgyhogy irány a séta...

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


kocsit elkiabáltam ezt a jobban vagyok dolgot, mert ma reggel kihánytam a gyomrom, utána kicsit megkönnyebbültem, most viszont nagyon fáj a fejem rettenetesen, én nem szoktam gyógyszert bekapkodni, mert én is allergiás vagyok, úgyhogy tűrnöm kell.
Marek nagyon örülök neked is , tudom milyen zabszemmel a seggünkbe várni de így annál nagyobb az öröm.

Zsuzsu.
Jövő hét végén, vagy utána hét elején kell menjek.
10 hetesen akar látni, az pedig péntekhez egy hétre van. :lol:

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Szerintem itt nézzétek meg, hogy mikor kinek mi jár!
Ebből én úgy értelmezem, hogy jár az egyszeri segély, amelynek feltétele a 4 pecsét és nem a 12 hét előtti védőnőnél jelentkezés!
:roll:


http://www.csaladinet.hu/kisokos/gyed-gyes/

Kép
bettike
Eger
 
 


Peva! Gratulálok!!! Melyik intézet?

Marek! Vonalzót kérünk!!! :D

Zsuzsu! Nagyon köszönöm a beszélgetést! Ne haragudj hogy csak így rád rontottam... :oops: Ez az orvos egy tündér! Voltunk nála ma délben, mert a magánra nekem is csak 11.-re tudtak volna időpontot adni, de addig nem tart ki az utrom. A másik doki gyökeres ellentéte. Annyira örülök hogy váltottam. Remélem nem lesz semmi gond amíg elutazik... 3 hét múlva megyek megint, mert csak 3 doboz utrót írhat fel egyszerre, ami 15 napra elég. És nem kért egy fillért se!!! Szóval nem csak egyszerre, egy helyen, de még egy dokinál is fogunk szülni. :wink: Majd beosztjuk hogy legalább egy nap különbség legyen. :lol:

Kép

Kép
perdo
 
 


sziasztok lányok!

Peva, marek gratula!!!!!!!

Én ma kaptam meg a kiskönyvem, de rám sem kiváncsiak 12 hét előtt.
Tudja valaki mennyibe kerül a toxoplazma vizsgálat?

Kép
Kép
Kép
tgabi80
 
 


Sziasztok!!

Pedro!
Tudod a barátaim barátja Nekem is a barátom...ÖRÜLÖK, H SEGÍTHETTEM!!!!!!!!!!! A szülés még odébb van :D :D :D Remélem a rendelőben, UH-n már korábban talizunk, aztán majd CTG-n.... :D :D

Meg is vizsgált, UH vagy csak beszélgettetek a Klinikán???

BIZTOSAN nem lesz gond!!!
Ábival juli 4-re voltam kiirva, a doki szabin volt 2-áig. Átadott egy másik dokinak. Kértem a pocakban Ábelt, h várja meg a dokit. Megtette, sőt.....13.-án született csak. :lol: :lol: :lol:

Napsugi!
Sok erőt Neked, veled vagyok!!!!!

Bettike!
Én is így tudom!

Gabica!
Szegeden a 16. hét körüli vérvételnél van AFP szűrés, toxoplazma, vércsoport és általános labor. INGYEN természetesen.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék, ha nem bánjátok. Teljesen véletlen baby van a pocakomban, pénteken csináltam tesztet, miután 1 napja késett. Gyógyszert szedtem, így teljesen pontosan kellett volna megjönnie, mint mindig. Egyelőre még sokkos állapotban vagyok, mert egyszerűen nem értem hogy történhetett, a baby apájának sem mertem még elmondani, mert tudom mennyire nem szeretne gyereket.Sajnos nagyon nem jött most jól szegény,de hát ez van...lassan fel kell ocsúdnom, mert az tuti, hogy ez a baby már meg fog születni, ha már ennyire akart jönni. :)
Magamról csak annyit, hogy Londonban élünk, és a baby itt is fog születni, mert szeretném,ha angol állampolgár lenne. 23 leszek áprilisban, és a kalkulátor szerint nov.1.-jén bővülünk...amit őszontén remélek, hogy nem így lesz...azért mégse ezen a napon már! :P Dokit szerintem csak 12 hetesen fogok látni, illetve azt sohasem remélem, mert itt nem divat dokikat beavatni a terhességbe/szülésbe, csak ha baj van. Végig midwife fogalalkozik a dologgal, ős is vezeti le a szülést...ő tul.képpen erre szakososdott nővér. Azért valahogy megpróbálok kiharcolni egy UH-t, mert addig nem nyugszom, míg nem látom a dobogó szivecskét...és 12 hét messze van még. Valszín erre csak private-ban lesz esélyem, amiért fizetni kell, de ez van....
Azt hiszem egyelőre ennyi, mindannyiótoknak kellemes pocakosodást kivánok!
Sensi és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok Lányok!

Megjártam az sztk-t!kicsit megnyugodtam,de még mindig nem lélegezhetek fel!...
a pici jól van,szépen dobog a kis szive és már 18mm!:D
és persze nehogy gondtalan legyen az öröm, a petezsák mellett 22x15mm-es haematoma! :( de ez a doki szerint egyre kevésbé veszélyes a babóra,mert erős és csak nő és nő és nem hagyja magát! (én szurkolok neki) :wink: állítólag ez a vérömleny még ürülgetni fog aztán "szervül"!hát úgy legyen!...
a gyógyszert említettem neki,de azt mondta,h ő az elő3hónapban nem mérgezne semmivel!csak ha nagyon muszáj!...

zsuzsu,perdo: de jó nektek,h ilyen közel vagytok egymáshoz!:)

gabica: gratula a kiskönyvhöz!:D én is úgy szeretnék már,de még nem merem elintézni! :roll:

napsugár: én is folyton küzdök a hányingerrel, szédüléssel, de miota a doki mondta,hogy ha ezt érzem az azt jelenti ugye,h dolgozik a pici! azóta esküszöm örülök!...:D

sensi: üdv!először is gratulálok!azt hiszem nagyjából hasonló cipőben járunk!én is 22vagyok és nálunk is meglepi volt a baba!:D
bár nálam ,nem apukával van a gond,hanem inkább az én szüleimmel! :roll: nálunk asszem a hétvégén jön ez az igazság pillanata! :wink: te kinek modtad már el?

adri
Vendég
 


Inez! Nekem is volt vérömleny bár sokkal kisebb és a mostani UH-n már nem volt! Szerencsémre felszívódott, de lehetett volna az is hogy vérezgetek miatta! Szóval ha esetleg te is vérezgetést, barnázást észlesz ne ijedj meg és ne tessék a legrosszabbra gondolni, valószínű a haematomád lesz az! :wink:
És addig veszélyes én úgy tudom, amíg a babó kisebb, mint a haematoma! SZóval igaza van a dokidnak! :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


bettike: köszönöm a biztatást!...egyébként barna az van,de egyre bizakodóbb vagyok!:D

adri
Vendég
 


Sziasztok!

Nem volt ma nagy élet! Merre jártok?

Jelentem van kiskönyvem (nem mintha az bármire garancia lenne :cry: ). És fáj a hasam...mondjuk az már nem is furcsa... az a fura, amikor nem fáj... :cry: Lehet, hogy el kéne mennem dokihoz? :roll: ÁÁÁÁ hagyjuk...hülyeség. Nem is fáj olyan sokat... :roll:
marek
 
 


ma tényleg nagyon el van tűnve mindenki!:D

marek: gratula a kiskönyvhöz!!!
amúgy sztem a hasfájás nem olyan vészes!legalább is nekem is szokott fájdogálni és ugye azt mondják,h azért mert a bébi csinálja magának a helyet!:D

lányok: nem egy kellemes téma,de megkérdezem: ti hogy vagytok
a felfújódással és székrekedéssel! én kb 3naponta tudok wc-re menni és ez olyan kellemetlen érzés! :roll:


adri
Vendég
 


Adri

Rossz hírem van, nekem nincs székrekedésem....nekem inkább hasmenésem van :lol: Az se jobb... Szóval majd a többiek válaszolnak, mert én ilyen fura egy szerzet vagyok...
A felfújdás pedig....hát ez még fokozódik majd....vicces lesz...vagy nem? :roll:
marek
 
 


csináltam új vonalzót!szerintem ez cukibb!:D
marek: csinálj te is!(közkívánatra) :wink:
amúgy igaz,a hasmenés se jobb!...fuuu..tiszta lufik leszünk!:D

és ha már így kérdezősködök, még egy kérdés!tudom már írtam korábban de most meg ez idegesít folyton! ez a szúró érzés amit nem is tudok pontosan meghatározni,h hol-mi,de úgy érzem mintha a hugycsőből jönne!többször is van ilyen naponta és percekig tart!és olyankor kicsit úgy érzem,h pisilnem kell pedig elmegyek és nem jön szinte semmi!ez is azért van mert nyom odabent vmit a babó? :roll:


adri
Vendég
 


Na, hahó Lányok! :)

Tényleg pihinap volt ma itt.

Marek: VONALZÓT!!! :)
Gratula a kiskönyvedhez! Én egyre inkább azt érzem, hogy kiskönyv nélkül sehol nem foglalkoznak velem. A háziorvos elküldött, hogy majd ha lesz könyvem, akkor menjek vissza.

Adri:
Jó az új vonalzód! :)
Nekem az elején volt pufajkázásom, vszínüleg emiatt voltak éjszakánként borzalmas hasfájásaim. Aztán kezdtem odafigyelni az evésre (sok gyümi, meg folyadék - 100%os gyüm.húsos narancslé. Ja, amik akkor is segítettek, amikor már elég "gázos" volt a helyzet: kivi, grapefruit!!!!reggel biztos volt az eredmény).
Így szerencsére nem jutottam el a konkrét székrekedésig.

Gabó

kgaba
 
 


Sziasztok!!

Szerintem sokan dolgoznak és nem könnyű jönni.. Megértjük Őket, de életjelnek örülnénk! Ugye??!!!
Később biztosan nagyobb lesz a pörgés!!!

Én 3 naponta elevitezek, akkor előfordul székrekedés, amúgy inkább hasmenés...

Adri!
Tényleg jó, ha van a közelben ismerős kismami. Jókat lehet dumcsizni, vizsgálatokra várva...Biztosan csatlakozik majd Miskolc környéki is! (amúgy az exkedvesem miskolci, na meg sokat nyaraltam Bükkszenten egy kollégiumi szobatársaméknál) :)
Ha a pisivel van összefüggésben a fájdalmad, akkor lehet felfázás. Nekem volt huszonhetesen. sok folyadék és tisztul, de előfordulhat, h antibogyó is kell....
Többekről tudom, h volt hematómájuk, sok pihenéssel gond nélkül kihordták a babát.

Marek!
A hasfájás tényleg lehet attól, h alakul át a tested. Nálam így a második babánál sokkal hamarabb nő a pocak, a köldököm is más...szóval KISMAMIK VAGYUNK!!!! ÉLETET HORDOZUNK!!!!!!
:) :)

Ma is 4 órát sétáltunk, Ábel mégis ordított, akor bejöttünk. Úgy cipeltem be, mert már majdnem bepisiltem, na meg iszonyat elfáradtam. Mi lesz később??????????

Ti mennyire fáradtok el fizikailag???????

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Még nem szeretnék vonalzót... majd....12. hét után... de 8+5 (közkívánatra :lol: )

Egyébként van kiskönyvem, de a felét szerintem én fogom kitölteni, mert a védőnő elfelejtette....egy csomó fontos dolgot kihagyott.... :shock: Jó, mondjuk értem, hogy miért, de akkor is... :roll:

Asszem megyek olvasni, mert az uram itt sétálgat körülöttem, és várja, hogy mikor kapcsolom már ki a gépet.... :roll: Nem zavar ám....áááááá...dehogy!
Délután meg felhívott, de nem tudtam felvenni, mert éppen tanítottam.... aztán még hívott még ötször, mert úgy aggódott, hogy mi lehet velem.... :roll: Mintha nem tudná, hogy tanítok...

Jóccaka!!!
marek
 
 


Na még itt, bár a férjem már nagyon kivan :lol: :lol:

Szerintem, ha felfázás, akkor azzal orvoshoz kell menni, mert az terhesen veszélyes...nem? :roll: Nekem is sokat fáj az alfelem, de nekem a hüvelyem... :oops: Az de gáz!!!

Én fizikailag nem tudok kifáradni, annyira nem vagyok aktív. Viszont szellemileg baromira... Az esti csoportomban (8-ig tart) sokszor nem tudom, hogy mit beszélek. Nagyon gáz.... :oops: És jovő héten kezdek egy új tanfolyamot, ami jó sok utazással jár majd és hetente egyszer napi 10 órát fogok tartani.... Hát be is vagyok tojva rendesen, hogy mi lesz....

Ja, és ti is feledékenyek meg szétszórtak vagytok? Olyan ciki tud lenni néha...

Na, most már léptem, mer kikapok... :lol:
marek
 
 


Sziasztok lányok!

na, megvolt a doki! Jelentem a vizsgálat után azt mondta, hogy minden jel arra utal, hogy terhes vagyok, egészségesen, és jövő hét szombaton megyek UHra. A párommal együtt mehetek (mondja itt mellettem a kis aranyos...) :D

Kicsit elfoglalt volt, vártak rá vagy ezren (meg én is vagy 1,5 órát), úgyhogy az egyéb kérdéseket nem tudtuk igazán megbeszélni. Remélem az UH előtt, alatt tudunk egyeztetni.

Mesélte egyébként, és ez érdekes, hogy sokan azok közül, akik arra a bizonyos repro assistance (terhesség elősegítő) központba jelentkeznek, a nyomás elmúltával még előtte vagy nem sokkal a kezelés elején teherbe esnek...

Szóval minden rendben, remélem a folytatás is hasonló lesz!

Szúró érzés: valahol olvastam, hogy ez teljesen normális és tényleg általában a baba helyezkedésével és a méh alakulásával van összefüggésben. Ki kell bírni! :lol: gondolom, ha nagyon kóros, akkor nem árt a doki...

KépKép
stike
 
 


Sziasztok!

Inez!
Köszi a kellemes fogadtatást! Csak egyetlen ember tud róla, egy fekete rasta barátom, akivel szombatonként táncolni szoktam reggae partyban. A családnak még jóideig nem szándékozom elmodani, 12 hét után, ha túl vagyok az Uh-n, de lehet mégkésőbb. Apjának is csak uh után, ami valszín 12 hetesen lesz, de megpróbálok egyet 8hét körül privátban, addig úgysem nyugszom. Jaj, nagyon félek ettől az egésztől. :(

Fájás, szurkálás téma: Amíg nem görcsöl, addig nincs baj, a szurkálás pedig azért van, mert nyúlnak a méhszalagok.

Felfújódás, stb. : Sok gyümölcsöt és zöldséget kell enni, meg inni sok folyadékot, lehetőleg ne szénsavasat. És így lehet enyhíteni a problémát, székrekedésnek is kevesebb lesz az esélye.

Körkérdés: Ti nem vagytok hulla álmosak? Én majd meg halok napközben, el tudnék aludni.

Egyébként nekem már volt egy terhességem 1,5 évvel ezelőtt, szintén véletlen, bár akkor nem szedtem épp gyógyszert. Erről nem szeretnék soha többet itt bezsélni, mert azóta sem hevertem ki....tehát a lényeg, hogy most teljesen másképp érzem magam. Akkor nem voltam ennyire álmos, igaz nem is dolgoztam, nem nagyon éreztem a hasamban sem az alakulást, szurkálást, stb., viszont elég durva hányingerem volt...most meg álomkór vagyok, érzem a hasamat alakulni, de csak néha napközben émelygek kicsit, szinte semmi... Szerintem mostmár tudom, hogy mit kell érezni, ezért van így...a hányinger meg lehet majd csak jön ezután, vagy szerencsés vagyok, és elkerül. A hasam belső kipárnázódását is most hamarabb érzem, nem tudom jobban elmagyarázni ezt, érzéketlenebb is nyomásra, mintha vastagodna és telne belül, ami mondjuk igaz is...de ezt múltkor nem éreztem ilyen korán. Ti hogy vagytok ezzel?

Na mára be is fejeztem! :) Mindenkinek problémamenteset!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok csatlakoznék hozzátok mert úgy fest a dolog, hogy baba van a pocakomba :)
Ma reggel csináltam tesztet miután már 4 napja késik, és erőteljes pozitív lett! Eddig nem akartam csinálni, most is csak a férjem unszolása miatt csináltam meg! Annyira nem érzem magam terhesnek, hogy fel se merült bennem, hogy tényleg babó :)
De szerencsére az, és nagyon remélem, hogy velünk marad!
A szülés kalkulátor szerint október 31.én születne, de mivel császár lesz, így valószínűleg egy héttel hamarabb jön majd világra, hacsak magától nem jön előbb :lol:
Szóval remélem befogadtok :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok Lányok!

Én sem feledkeztem meg Rólatok, csak most már úgy vagyok vele, hogy megvárom a keddet, akkor megyek végre a saját dokimhoz. Ígérem kedd délután mindenről beszámolok!

A hétvégére mindenkinek jó pihenést!
Drukkoljatok, hogy halljam dobogni a kis szívét! :D
barifelhõ79
 
 


sziasztok.
Vagyok én is csak sokszor nincs arra sem kedvem hogy belépjek, olvasgatni szoktam, néha nagyon rosszul vagyok. vukk után kicsit megkönnyebbülök, de fél óra és gyötör megint, bármit eszek iszok, semmi nem használ, viszont így hogy enni sem bírok, van hogy megkívánok valamit, de csak amíg megveszem.
Most sütőtököt ennék, persze sehol nem kapok, de addig kajtatom, míg lesz, hogy megeszem e .... nem tom.
Mindenki örüljön aki megússza hányingerrel.
Inez.
én is hallottam, hogy amíg van ez az erős tünet adig minden rendben.
Nagyon remélem, de azért vannak akik semmit enm éreznek végig, mégis gyönyörű egészséges babának adnak életet.
Sensimilla.
Nem egyszerű az életed, nem lehet könnyű úgy kismamának lenni, hogy nem oszthatod meg senkivel.
Kérdezhetek valamit, ha nem akarsz ne válaszolj.
Eggyütt élsz a leendő apukával?hogy létezik hogy nem veszi észre , hogy furcsa dolgok történnek veled?
És ha majd megtudja 12-dik hét után, nem lesz nagyobb a baj?
azért én nagyon szorítok neked, hogy minden rendben legyen, mert érezni rajtad hogy te nagyon vágysz a baba után.
Barifelhő, szorítok, nem lesz semmi baj ne aggódj.
akira üdv és grat.
honnan tudod hogy császár lesz?

Kép

Kép
napsugár035
 
 


ja és örülök mindenkinek akinek van már szivecskéje, nagyon nagy dolog, én aztán tudom, a mostani terhességemnél, nem mertem a képernyőre nézni, csak az járt a fejemben, hogy sajnálom asszonyom, megint nem látom dobogni, persze az akkori dokim, nagyon bizonytalan és parás volt, ott is hagytam, természetesen egy másik doki, csak a tényekre szorítkozva, mondta, hogy ezzel a terhességgel minden rendben van .
Szerintem nekünk kismamáknak nagyon fontos, hogy olyan dokit fogjunk ki aki biztos a dolgában, és nem hozza ránk a frászt lépten nyomon.
Nyugodtaknak kll lennünk, mert úgysem tudunk javítani semmit a dolgokon, az idegeskedéssel viszont ronthatunk.
Na befejezem.szép napsütéses tavaszi napot kívánok minden kedves kismaminak.

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Sziasztok!

Kyra 11 hónapja császárral született a 42.héten mert nem indult meg magától és köré volt 2x tekeredve a köldökzsinór!
Az orvosok 90%a szereti császár után a császárt! Főleg, hogy két év se lesz a két szülés között! Ez így nagyon rizikós! És őszintén én nem ragaszkodok a normál szüléshez! Szóval már kikértem a dokim véleményét teherbeesés elött és egyet értett velem!
Innen tudom, hogy császár lesz :)

Én két hét múlva akarok elmenni dokihoz, mert én is abba reménykedek, hogy addigra már lesz szívhang :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Most ment el a tanítványom és az utolsó fél órában nagyon nehezen ment, hogy ne hánjam el magam.... Már azon gondolkodtam, hogy kimegyek...lesz ami lesz... :oops: Pedig én még sose hánytam, csak kerülget, de nagyon.... Annyira rossz!!!

Ja, és a csaj a gyerekét is hordja hozzám, délután jött volna, de kiderült, hogy beteg. Meg kellett kérnem, hogy ne hozza el, mert jelen pillanatban nem nagyon hiányzik nekem semmi vírus.... Kicsit furán nézett rám, hogy egy kis láztól beparázok, de nem érdekelt. Mondtam, hogy ne jöjjön a gyerek és kész... :lol: Eleve nem értem az ilyen szülőket. A gyereknek se jó, ha betegen eljön. A kicsi is beteg, azt meg berakta a játszóházba, mert bölcsibe így nem viheti... Hát az ilyenek miatt van ilyen sok beteg mostanában... :roll:

Bocs, ez kijött...kicsit érzékenyen érint engem ez a téma... :oops:

Akíra
Üdv itt!!! Kaphatunk képet a lánykádról?
marek
 
 


Marek teljes mértékbe egyet értek veled!
Utálom én is amikor a gyerek beteg és jön a játszóházba meg a baba-mama klubba... :evil:

Mindjárt keresek képet Kyráról kicsinyítek és teszek fel :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Akira! Udv a csapatban!

Napsugar! Igazabol megoszthatnam en sokmindenkivel,de ez most az en dontesem, hogy nem akarom. Varni szeretnek meg, hogy en magam is fel tudjam dolgozni ezt az egeszet. Igen egyutt lakunk a parommal, mar 1,5 eve itt Londonban, de mielott kikoltoztunk is majdhogynem nalunk lakott mar tobb mint fel evet. Azert nem veszi eszre, hogy van vm, mert meg tulajdonkeppen en sem sok mindent erzek, es valljuk be, hogy ha nem hany az ember egesz nap, a kulvilag nem sok mindent lat az egeszbol.
A tuneteim annyiban nyilvanulnak meg, hogy faj neha a cicim, es nott is eleg sokat...amit valszin eszre fog venni, de mikor megjon, akkor is e\ a helyzet, uh nem fog feltunni neki. Talan most nagyobb kicsit, de nem annyira feltuno sztem...viszont nagyon erzekenyek, en magam is az vagyok. Erzem a pocimat is neha alakulni. Szerencsere vuk meg nem nagyon jelentkezett, de talan mintha ma reggel picit ereztem volna, es napkozben neha kicsit kellemetlen hullamok jonnek ram, de nem mondanam rajuk, h hanyinger. A legrosszabb, hogy borzalmasan faradt vagyok, es ugy erzem nem birom mar. Napkozben tobbszor majdnem el is sirom magam, egyreszt a faradtsag miatt, masreszt vm megmagyarazhatatlan dolog miatt is, valoszinuleg ketsegbeeses is van a dologban, de abszolut nem foghato ra egyertelmuen a dolog. Ma pl. 15 orat dolgozom, 8tol este 11ig...es egyszeruen kesz vagyok, vasalas kozben mar majdnem elbogtem magam. Foleg, hogy meg is kerdezte a no, h holnap is tudok-e babysittelni, mert elmennenek rokonokhoz....kerdem en, hogy mi a feneert nem tudjak elvinni a gyereket is? Na mind1, a lenyeg, h holnap is jovok 6 orat a normalis 4 helyet, ami minden 2. szombaton van. Es delutan-este jovok a reggel helyett, hogy nehogy tudjak valamit csinalni. Basszus mar vagy 2 honapja nem volt egy full szabad hetvegem. Az a baj, hogy voltunk otthon egy hetet nemreg (amikoris a baby megfogant), azt az idot kifizettek,es le kell dolgoznom,meg elotte is volt par plussz oram...de hat nem vagyok allat, aki ezt birja is. Es persze tartanom kell a szamat meg, hogy terhes is vagyok, uh nem mondhatom, hogy bocs ne....foleg, h minel hamarabb meg akarok szabadulni a plussz oraimtol, ezert bolintok is ra, aztan meg majdnem bogok... Hat ez van.

Marek!Neked sem lehet egyszeru....ha meg hanynek is, asszem ott erne el a veg.

Bocs a panaszaradatert, nem volt szandekos...de most epp kutyaul erzem magam, egyfolytaban bognek...es ezektok a dolgoktol fuggetlenul nem nagyon tudom megmondani, h miert, mert nem igazan miattuk. Na megyek is, mert melobol gepezek, es lassan ebred a gyerek.

Minden jot nektek!

Sensie es Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó nagy itt a forgalom. Egy napig nem jön az ember, és csak győzze olvasni.

Akíra! Gratulálok!

Pedro! A budapesti Kaáliban voltunk. Első lombik (remélem a szerencse tovább kísér Minket). Mázlink volt már októberben is, hogy volt hely (OEP finanszírozással) januárra.
Te hova jártál (korábban azt olvastam Nálatok is lombik, de javíts ki, ha tévedek)

Marek! Gratula az uh-hoz. Vigyázz Magatokra - betegek maradjanak otthon, távol a kismamáktól. Páromat 1 hónapja 3 napra száműztem a nappali kanapéjára amikor egész éjjel köhögött. :)

Székrekedés: hát nálam ezen a héten kezdődtek az ilyen gondok. Éh gyomorra kell lekvárt, gyümölcsöt, tejet....de persze én nem tudok, mert a gondolatától is elhányom magam reggel. Szóval passz. Várom az ötleteket.

Napsugár! Sütőtököt én pár hete kívántam. Jól nézett ki. Megsült szépen- és k.va szar volt...kutyák ették meg :lol:

Inez! Hasszurkálás rendben. Nekem azt magyarázta a dokim, hogy akkor van gond (hívjam azonnal fel), ha középen féj, mintha egy kő lenne benne - görcsösen.
Méhet tartó szalagok feszülgetése természetes. Csak szép nagyra nő.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sensie

Nem lehet egyszerű ez az egész. Kár, hogy nem nagyon mondhatod el senkinek, mert így csak egyre nagyobb lesz a feszültség. Egyébként ez a bőgés szerintem természetes még akkor is, ha az embernek semmi gondja nincs. Én most egyszerre bőgök az örömtől és az aggodalomtól.... De nálam inkább a hiszti jellemző. Viszont az nagyon durván. Minden repül a kezemből, pedig alapjáraton nem vagyok egy tányért földre dobálós fajta, de a terhességem óta már eléggé mínuszban vagyunk, mert mindent földhöz vágok...így vezetem le a feszültséget... :roll: Nem ciki ám.... :oops: Volt amikor felrúgtam a széket, üvöltöttem, majd eldobtam egy tányért.... :oops: Aztán meg csak pislogtam, hogy mi van...? :? Szegény uram most még jól viseli, de meddig...? :?

Akíra
Nagyon aranyos Kyra!

Megyek lefekszem egy kicsit, mert mindjárt itt a tanítványom és nem szeretnék közben bealudni....

Majd jövök..
marek
 
 


hello Lányok!

most tényleg jó nagy volt a forgalom!:D...
hirtelen nem is tudom hol kezdjem!...

jók ezek a székrekedés elleni tanácsok!köszönöm a tippeket!:D

akíra:nagyon szép kislányod van!az az utolsó kép olyan,mintha magát fényképezte volna!olyan édes!:D

marek,sensie: megértem a kiborulásaitokat!teljesen igazatok van sztem!én is rohadt érzékeny vagyok,ráadásul olyan hamar meghatódok!elég meglátnom vmi kis kedves dolgot szinte máris elbőgöm magam! :lol:

napsugár: borzasztó lehet,ha valaki ennyire rosszul van!nálam szerencsére nem ennyire rossz a helyzet!én inkább csak úgy érzem,de elvagyok vele!
egyébként azt mondják,h hányingerre nagyon jó mindenféle gyömbéres dolog!én pl sok kinley gyömbért, meg gyömbéres teát iszok!jó szokott lenni,ha mégis bedurvul! :wink:

sensie:megértem,h nincs túl jó kedved!én is félek,mert még én sem mondtam el otthon!nekem annyiból szerencsém van,h a barátom jól fogadta!kicsit megijedt,de örül!
és nekem sem az első ez a terhesség,tehát elég kellemetlen nekem is! :oops: bár én már tervezgetem az elmondást!csak mindig kicsit eltolódik! :lol:

nekem egyébként szerencsém van,mert én megtehetem,h fekszek itthon szinte egész nap,úgyh nálam igazából fáradtság az nincs viszont nem is sokat tudok aludni az éjjel!rengetegszer felébredek!
mondjuk mostmár talán kezd javulni a barnázás(de még nem múlt el,szóval nem szeretném elkiabálni) így egyre többet mocorgok!
jól is esik a mozgás így 2hét fekvés után! :roll:
csak azért sokat nem merek,mert a félelem azért még bennem van!
nem szeretném,h baja legyen a picinek!

adri
Vendég
 


Sziasztok!!

Az nagyon jó, h sokunknak nincsenek különösebb tünetei!! Rendesek a pocaklakók, kímélnek minket! :)

Marek!

Megértjük a vonalzót, majd csinálsz, ha úgy érzed. Az első babánál én is féltem minden fertőzéstől, természetes, h nem fogadod a beteg tanítványt. Ne bánkódj ezen!!!

Stike!
Olyan jó, ha apuci is láthatja UH-n a gyermekét! A férjem a hüvelyi UH-ra nem jött be, de a hasikra igen. Most sajna nem fog jönni, mert Ábira fog vigyázni. Nincs segítségem, játszóházba pedig nem merjük beadni...
Aki tud vigye a családot, nagy élmény!!

Sensi!
Babysitter vagy?????? Én itthon vigyáztam gyerekre, nem voltam elég bátor a külföldhöz. Mesélhetnél kicsit erről, noha nálam már nem aktuális.
Én az első hetekben voltam iszonyat álmos, aztán amikor a fiam alszik, én is ledőlök és alszom 30 percet. Így kibirom estig .
Drukkolok, h a párod jól fogadja!!!!!!!
irhatnál majd arról is, h milyen a terhesgondozás külföldön...
SOK ERŐT NEKED!!!!!!!!!

Barifelhő!

DRRRRRRRRRUUUUUUUUUUUUUUUKKKKKKKKKKKKKK!!!!!!! :lol:

Akira!
Szia! Nagyon édes a lánykád!!! Terveztétek a tesót vagy jött??? Hogy birod???????

Adri!

Tarts ki!!!!!!!!

Rólunk:
kicsi gyomorégés zavarta meg a napom, de amúgy jól vagyok. Valószínűleg a paradicsomleves a ludas, hanyagolni kell asszem.
Ti mennyire figyeltek az étkezésre???

TÖBBIEK????????????????ÉLETJELET KÉRNÉNK! :)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jó reggelt!

Étkezés...? Hát sajnos nem nagyon figyelek. Inkább nem eszem, mint igen... :oops: Asszem az ideg... :cry: Persze tudom, hogy mit lehet, és mit nem, amit nem lehet, azt kihagyom. Meg most már muszáj ennem, mert különben hányingerem van. De amikor estig dolgozom, akkor sajnos nincs időm...nyolckor már kaparom a falat, olyan éhes vagyok....

Uh...nálunk apucinak nem lesz ideje eljönni velem, talán a 4d-s uh-n láthatja a babót, addig biztos nem... :cry: Engem mindig apukám hord Pestre vizsgálatokra, mert a férjem nem tud állandóan eljönni a munkahelyéről... :cry: Én meg azért annyira nem vagyok jó sofőr, hogy oda elmenjek...

Sensie
Én is dolgoztam Angliában. Akkor hibáztunk nagyot, amikor hazajöttünk. Persze sok szempontból itt jobb, de egy csomó minden meg hiányzik. Viszont a barátnőm kinn lakik és hazajött szülni, mert nem bízott az ottani rendszerben...bár nem tudom, a magyar rendszer mennyivel jobb :? Az tény, hogy nálatok nem sok vizsgálat van a 9 hónap alatt....mondjuk kevesebb a para is....

Zsuzsu
Megkaptad az utolsó privimet? Olyan bizonytalanok ezek a privik, csak azért kérdezem. A telefonszámot elfelejtettem beleírni, majd előkeresem és leírom...

Jó hosszú lettem... :oops:
marek
 
 


Talán sikerült a vonalzó... Úgysem ezen múlik...

marek
 
 


Valami nem jó...hogy lehet, hogy nekem már csak 198 napom van, nektek meg 200 felett???? Azt nem hiszem el, hogy mindig így járok.... :shock:

marek
 
 


Talán most.... Bocs, hogy itt bénázok! Mára asszem elég belőlem...
Pedig úgy örültem, hogy márcsak ennyi nap van... :cry:

marek
 
 


Sziasztok! Szép hétvégét bár elég pocsék az idő! :twisted:

Kajálás! Hát nem tudom, de lehet, hogy a MagneB6 miatt (doki előírt 2*1-et) nem nagyon vagyok rosszul, inkább falási rohamaim vannak, de csak 2 kanálig jutok aztán már nem is kell! :twisted:

Most is épp megyek a piacra majd, mert tojásos tésztát akarok csinálni ecetes salátával és tejföllel! Meghalok most ezért, aztán meg mire megcsinálom és belefalok már nem is fog kelleni! :twisted:
De kitudja!

Nekem inkább a folyadékra kell odafigyelnem, hogy sokat igyak, mert az annyira nehezen megy! :?

UH! Mi most majd magánba megyünk és apjuk is tud jönni, bizti hatalmas élmény lesz neki! :lol:

Sensie! Engem is érdekelne persze csak kíváncsiságból, hogy nálatok hogy működik a rendszer!

Marek! Tessék odafigyelni és enni ! :twisted:

Peva! Köszi a hasszúrkálódásos megjegyzést, megnyugtató!

Akíra! Üdv! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!

Inez!
Te akkor még a könnyebb helyzetben vagy, mert az apja örül a babynek. A család engem annyira nem érdekelne, ha az az ember mellettem állna a dologban, aki a legfontosabb ebben a helyzetben. Hát majd meglátjuk. Nagyon nagyon irigykedem, h te otthon pihizhetsz...mit nem adnék most ezért!? Bár egyetlen előnye annak is van, ha valaki dolgozik, mint az állat...úgy röpül az idő, hogy nem győzöm követni...nemsokára azon kapom majd magam, h egy hatalmas púp nőtt rám, és nemsokkal azután a kezemben lesz egy baby, aki az enyém. Huhh! Na erre azért még készülni kell. :D

Zsuzsu!
Köszi a drukkokat! :) Hmm...hát mit is írjak. Itt a középosztály beli, vagy mégfeljebb lévő családoknál midnenkinél van nanny, vagy minimum au-pair. Ennek nem az az oka, hogy az angolok ennyire izék lennének...hanem itt csak 6 hétig jár 90%-os fizu, utána pedig vm nevetséges összeggel kiszúrják a szemüket, így muszáj a nőknek visszamenni dolgozni...na meg sokan karrieristák is, ez tény.De ez már csak így alakult az évek során, ez itt totál elfogadott szokás, h ez van, és kész, nem csücsülhetnek 3 évig otthon az anyukák. Egy 10hónapos gyerekre vigyázom, napi 10 órában. Tulajdonképp én nevelem, de hála az égnek meg van a kötődés anyuval is, mert ha ő ott van, nehezen marad meg velem, a nap végén, mikor hazajönnek, sír is, ha nem mehet hozzá. Ennek azért örülök, mert ciki lenne, ha nem így lenne. Itt rengeteg gyerek program van, lépten nyomon állami játszóházak is, ami általában community center-ben vagy templom melletti oviban van. A kormány tehát maximálisan támogatja a gyerekeket, hogy legyen mit kezdeni velük. :) Persze van rengeteg fizetős dolog is, külön cégek centerei, de ők meg is tudják fizetni. Rengeteg gyerek van itt Londonban (máshol még nem jártam Angliában), lépten nyomon babakocsik rodeóznak az utcán, mert jó a rendszer. És minekt is jól megfizetnek egyébként. Magamról persze nem beszélek, mert én elég keveset kapok ahoz képest, mint amennyit kaphatnék, de remélem lesz majd emelés (még csak 5 hónapja vagyok itt), és igazából tovább is állhatnék több pénzért, de sajnos szeretem őket, és jól érzem magam itt (leszámítva ugye a mostani dolgokat, de a pótlásnak is lassan vége lesz, már csak 6órám van). Átlagosan amúgy 500fontot fizetnek,ez a minimálbér kétszerese, én sajnos nem kapok ennyit, de az előző helyemen én is megkaptam, ahol 4 gyerekre vigyáztam. Ebből már nagyon-nagyon jól lehet élni, tul. képpen megvehetsz belőle mindent, a nagy dolgokra sem kell sokat spórolni, csak pár hétig. Na ezzel csak annyit akartam érzékeltetni, hogy a nannyk Angliában nem kevés pénzért dolgozó lányok, itt ebből főiskolai diplomát is lehet szerezni, és rendes munkának számít, talán mint otthon az óvónő vagy tanítónő. Ha még kiváncsi vagy vm-re, kérdezz! :)

Na akkor az itteni rendszerről...asszem többen kérdeztétek.
Tehát itt 12 hétig senki nem foglalkozik veled, valamikor el kell menni a háziorvoshoz (GP), de ő semmit nem csinál az égvilágon, csak időpontot kér a midwife-tól a kórházba. A midwife terhességre és szülésre specializálódott nővér, ő mást nem csinál. Orvost nem látsz egész végig, csak ha baj van...a midwife-hoz jársz. 12 hetesen van az első kolzultáció és Uh. Ekkor egy órán keresztül kikérdez mindenről, még pszichológiailag is elbeszélget veled, hogy tervezett volt, vagy sem, van-e vm gáz ezzel kapcsolatban bla bla. (asszem én majd tudok neki mesélni erről :? ) Ezután pedig asszem havonta találkozol vele, de csak vérvétel, viezelt vizsgálat, testsúly, pocakmérés van, és kikérdez, hogy hogy vagy, elmondhatod,ha valamitől parázol vagy bármi furát érzel. Ha meg vm para van, akkor azonal hívhatod, és találkozik veled. A következő Uh 20 hetesen van, genetikai. És ez után 30-34 hét körül. És utolsó hónapban hetente van tali. Asszem 16 hetesen van Afp is, de ebben nem vagyok biztos. A öbbi tesztet külön kell kérni, és fizetni kell érte asszem. Pl van vm fertőzés, amiért most kampányolnak, hogy vegyék be az NHS-be (TB), de egyelőre csak privátban van. Ez vm sima női fertőzés, ami "csak" a babára veszélyes, bele is halhat, ezért fontos. A szülés sokkal jobb, mint otthon. Eleve egy ilyen külön szobában vagy, ahol van kád, labdák, minden féle cucc, olyan mint otthon a fizetős. De itt ingyen használhatsz mindent, sőt eleve ezt nyomatják, h aktívan szüljön mindenki, a vízben szülést is nagyon terjesztik (én is így szeretnék). És mindent te választasz meg, hogy hogy szeretnéd, birth plan-t (szülési tervet) kell írnod együtt a midwife-al még előre, és ettől nem térnek el, nyilván csak ha gáz van, és akkor is mindent megbeszélnek veled, és te döntesz. Tehát meg is halhatsz, ha akarsz. :P Tök laza az egész. És a legjobb, h fizetni sem kell semmiért, nincs hálapénz sem, csak az extra dolgokért, +uh, +tesztek, meg ilyenek. Hát asszem ennyi, remélem kielégítő volt, de ha nem, kérdezzetek! :)

Na most egyelőre ennyi! Szép napot! :)
(Remélem mindenkinek ragáltam!)

Sensie és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Zsuzsu
Most megkaptad a privit?

marek
 
 


Sziasztok!

Hogy telt a hétvége? Hogy vagytok?
Engem ez a hidegfront baromira megviselt. Mindenem fájt, se feküdni, se ülni, se állni nem tudtam. Ez már a második ilyen a terhesség alatt... Szörnyű volt. Azt hittem itt a vég... :?

marek
 
 


Marek!
Átérzem a helyzeted! :? Bár nekem csak a szombat éjszaka volt borzasztó. De ezek szerint én még jobban jártam.

Tökre izgulok, mert múlt kedden voltam ugye laborban, ma felhívom őket, hogy van-e eredmény, és ha van, akkor elmondom a munkahelyemen. De ami még jobb, hogy akkor a családnak is szabad a jelzés, és elmondhatják. :)

Kicsit megzavarodtam a hetek számításával... Ha dec. 24-én volt az uccsó menzim (30 napos cikl.), akkor most 10 hetes vagyok? Ami azt jelenti, hogy 10 betöltött hét? Vagy 10. hetes, ami 9 betöltött hét? Vki magyarázza el nekem!!!!

Köc!

kgaba
 
 


Ja, még annyi, hogy korábban másik vonalzóm volt, amin azt is meg lehetett adni a készítésnél, hogy mikor volt uccsó menzi, és az azt írja, hogy "10 weeks pregnant". Úh emiatt sem értem.

Csak amiatt érdekelne, hogy jó időpontban menjek uh-ra, nehogy késő legyen.

kgaba
 
 


Sziasztok!

nem volt túl szép ez a hétvége!végig azon izgultam otthon,h a tetőt le ne vigye a szél!vagy nehogy vmi fa a kocsira dőljön! :?

marek: aranyos lett a vonalzód!

sensie: sztem irigylésre méltó ez az angliai módszer!minden téren!
mennyivel természetesebb ott az egész! mi mikor jutunk el ilyen szintre!? a kádas szülés egyébkéntnekem is szimpi! :wink:
és tudom,h ez hülye kérdés,de honnan tudod,h az apuka nem örülne?olyan biztos ez?meg nem gondolod,h ha olyan későn mondod el neki,akkor becsapva fogja érezni magát?persze nem akarok beleszólni,ez csak az én hülyeségem! :oops:

kgaba: én ehhez ugyan nem értek,de nálam úgy volt,h elmentem egy magánrendelésre és ott mondtam,h valószínűleg baba van!
a doki elküldött uh-ra,ott kérdezték az uccsó mensit,megnézték,megmérték és megállapították,h mennyi idős!
kinyomtatták a kis papírkát és azon már a 12.heti uh időpontja is ott volt!sztem ne izgulj, mert igazából elég kevesen tudhatják pontosan,h mikor is fogant a baba,ugyh sztem nem lesz baj! :wink:


én meg olyan gyáva kukac voltam megint!még mindig nem sikerült közölnöm otthon a tényeket!...így megint húzódik egy hetet! :lol:

kérdés:szerintetek,ha túl sok uh van az első hetekben az árthat a babának??? mert nekem már 6volt eddig a barnázás meg vérzés miatt! :?

adri
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: