Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mazsics: gyöngyörűséges babód van...:-)
Hát libaba tényleg eltűnt.
Nálunk a mhelyen írtó nagy a feszkó, nagy túlórákra lesz kilátás novemberben, meg decemberben.....voltam dilidokinál, aki szerint a metakommunikációm és a mondanivalóm a leendő babácskámról túl görcsös......40 évesen naná......meg ami körülöttem folyik mostanság.......
A doki csak annyit újdonságot mondott, hogy az 50 mg Zoloft hatása egyezik meg a Cipralex 10 mg-jával. És felvilágosított, hogy a gyógyszerek mg-jai (hatóanyagai) sem egyeznek meg. Lehet h zavaros, amit leírtam...most ennyi telik tőlem....
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok!
Milyen szakmában dolgozol ungeszbugesz? A doki kikérdezett,h hogyan látod a babavárást? Az adagodra nem mondott semmit,h csökkentsd v valami?

Amugy igen,nekemis kavarog a fejem.... nehéz kocentrálni is meg aludni sem tudok.... szerintem a frontra!

libaba....már biztos kibujt a picit......:)

Na jo pihit mindenknek!!!!!!!!
sszandra
Szolnok
 
 


igen,megvan a babóca! :D
Hétfőn született,és tiszta szerencse,hogy császárral,mert 2x volt a nyakára tekeredve a köldökzsinór,meg belekakilt a magzatvízbe is.
Volt egy kis nehézség a légzése beindulásával,meg az izmai ernyedtek voltak,de ez csak pár másodpercig tartott,aztán helyreállt a dolog. Hát ez lehet a gyógyszer mellékhatása is,de nem tudták biztosra mondani,hogy attól volt,de én gondolom,mert ez sűrűn előforduló mellélhatás,de szerencsére gyorsan elmúlt,és teljesen egészséges a bébike. Gyönyörű,és imádjuk. Kb. pénteken mehetünk haza úgy néz ki.
libaba
kamcstka
 
 

 
 

Alleluja!
Gratula! Gratula! Micsoda csodás ajándék! Kérlek ha módod lesz rá tegyél fel képet! Istenem, de jó! És Te hogy vagy Libaba? Fáj a vágás? Hormonális dolgok, szorongás? Otthon lesz segítséged?

A tegnapi levelemre visszatérve, szóval babát sajna még nem várok, a hozzáállásomra, meg a viselkedésemre értette a doki, hogy görcsös....40 évesen, amikor ketyeg a biológiai órám persze h minden számít,.....a pszichiáter doki egyenlőre nem engedi csökkentsem az adagot, sőt, azt mondta, hogy mivel ezt lehet szedni, akkor inkább folyamatosan szedjem végig, mert ha elhagyom vagy csökkentem és elő jönnek a tünetek, akkor a babának az még rosszabb. Szóval az ha valaki szorong és nem vesz be semmit és nem múlik el a szorongása meg a depije, az a babának rosszabb, mintha gyógyszert vennél be......
a nőgyógyászom a korom miatt indította el márciusban a meddőségi kivizsgálást, de az borzasztó volt, maszek dokiknál kötött ki a párom mert őt is komoly górcső alá vették, de állami kórházban 4 hónapra előre minden időpont le volt foglalva, és nála is volt gond. Nálam csak az az egy kis "apróság" volt Urbancsek "dokika" meg se nézte, hogy milyen gyógyszert szedek, és a magas prolaktin szintemre felírta a Bromokriptint, amiben egyértelműen az első mondat az, ha depire szedsz gyógyszert be nem mert szedni, még jó h elolvastam a tájékoztatót, a dili dokit hívtam, személyesen megbeszéltük, azt mondta, hogy még véletlenül se szedjem be.....azóta áll ez a fajta kivizsgálás. Más miatt most meg azt kellene kideríteni, hogy van-e inzulin rezisztenciám, ami terheléses cukorvizsgálattal menne, de ezt meg a házi orvos nem nézeti meg, mert szerinte először a cukromat kell megnézni, ami jó, (még a leletet nem láttam, csak asszisztenssel beszéltem) és ha a cukrom nem lenne jó vagyis magas lenne az érték vagy emelkedett, akkor néznék meg. Viszont utánaolvastam és állítólag a kettőnek egymáshoz szinte nincs is köze....annak viszont van,hogy ha nem esel teherbe annak oka lehet az inzulin rezisztencia......meg fogom most keresni a nőgyógyászomat, hogy most akkor mi legyen, mert a SOTE Baross u-i meddőségi centrumról meg van a véleményem.....

bocs mindenkitől hogy ennyit írtam, most ez így kijött belőlem....
puszi mindenkinek, pihenjetek....
Libaba! Éljen a babázás.....:-)
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Szia Libaba!
Gratulálok a bébihez, még nem is írtad kisfiú, kislány?Mennyivel született,biztos nagyon boldog vagy.Van már tejcid, veled van éjszaka?Ezernyi kérdés...Én is várok képet, mint Ungeszbungesz.
Ungeszbungesz:remélem nem bántottalak meg, sajnálom, hogy megríkattalak, nyilas vagyok, ami a szívemen a számon.Még azt szeretném mondani, hagyd, hogy a dolgok menjenek a maguk útján, és hagyd ezeket az orvosokat lépj tovább, ne agyalj annyit mindenen.
Puszi Mindenkinek

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


sziasztok!
Libaba:gratulálok!!! Hogy vagy? Kisfiu,kislány?

Ungeszbugesz: Az jo ha a gyogyszert szedheted.A többi meg majd megoldodik. Nem izgulnál csak hagynád a dolgokat egyszer csak pozitiv lenne a teszt. Unokatesomék is igy jártak,amit régebben irtam.Amig annyira akarták nem jött össze,aztán majd lesz vmi ugy voltak vele....aztán lett is:)

puszika
sszandra
Szolnok
 
 


sziasztok!

Fiúcsa a baba és 2600gr.Elég pici,de majd megnő idekint. :wink:

Most annyi bonyodalom lett,hogy mégsem mehetünk haza csak hétfőn,mert van valami fertőzése,lehet,hogy benyelt a kakis magzatvízből,és így antibiotikumozni kell.A gyerelorvos meg nagyon lelkiismeretes,nem enged így haza minket.De a babó jól van,semmi jele,hogy ne érezné jól magát,csak a vérvételből derült ki a fertőzés.

Én is jól vagyok köszönöm,tök gyorsan javulok,nem panaszkodom.
libaba
kamcstka
 
 


Jupiiiiiii!
Kész boldogság! :) Gratulálunk a picikéhez. Annyira nem is pici, én anno, 27 éve 2500 gramm voltam, és lám, mára sikerült még magamra szedni még 55 kg-ot. :o
Holnap már hétfő, mire fellépsz, már biztosan otthon is lesztek. De jó nektek!
Majd ha tudsz, mesélj ám többet a dolgokról, meg a kórházi napokról!
Amúgy milyen apgarral bújt ki? Nem féltél, amikor volt az elején a légzés és izom "rémület"?
Ungeszbungesz: nem olvastam vissza, bocsi, de milyen gyógyszert szedsz?
nem gondoltál pécsre? azt hallottam, hogy ott is szuper a meddőségi rész, lelkes dokikkal.
magán doki: ezen nem csodálkozom, ha valamit szeretnél, ahhoz már szinte minden hol pénz kell, és nem kevés :cry: szomorú, de ez van.

na és kedves többiek? (:
hogy telt a hosszú hétvége?
mazsics
Pécs
 
 


jah, és köszi mindenkinek a kedves szavakat a baba képéhez, apja azt mondta, hogy kicsit csúnyácska volt, de d.u, mire vissza jött, már szépen kiformálódott.
hát szegény kicsi helyre votl zárva, ázott is, és még ki is kellett préselje megát egy kis helyen,,,,erre csak azt lehet írni: újszülött. :D
mazsics
Pécs
 
 


Szia Libaba!
Én 2400 grammal születtem 36 évvel ezelőtt, nekem is 2x volt a nyakamra tekeredve a köldökzsinór, és most én is 55 kg vagyok.Ezek a születési súlyok túl vannak misztifikálva szerintem, sokan azt hiszik, hogy ez fontos, pedig szerintem teljesen mindegy.Nem kell aggódni emiatt sztem.Így igazi babázós az élet,egy csöpp tündérke.Tejcid van? A neonatológus engedi, hogy szoptass, vagy fenntartásai vannak a gyógyszer miatt?Nem sárgultatok be?Ne ijedj meg élettani, sok folyadékot, lehetőleg tejcit fogyasszon a pici, meg vizet is adhatsz neki,attól nem fog kevesebbet szopizni.Nekem mindkettő, főleg a fiam sárgult be,olyan volt mint egy kis kínai, a lányom is besárgult, de ő nem annyira, és nála gyorsabban el is múlt. A kisfiam októberi, a lányom júliusi volt, lehet, hogy ennek is szerepe volt benne.Első babánál sztem, nem is baj, ha kicsit tovább vagytok bent, a lányom szombaton született, és már kedden otthon aludtunk, nagyon fárasztó volt, igaz nekem mindkettőt elvitték éjszakára, de akkor is.
Na puszi mindenkinek

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


Sziasztok!
Libaba! :-9
Én 1900 grammal születtem, köldökzsinór a nyakamon....épp most mondta Édesapa, hogy fél éves koromban már utolértem a korombélieket....ja most 65 kg vagyok.......4 éve 58 kg, sportolnom kellene rendszeresen meg táncolni, képzeljétek régebben intenzíven salsaztam, isteni volt, az volt maga a tökély.......
most zumba örültem van/volt, azt is folytatni kellene.... hogy vagytok?

Reni33! Semmi baj, mély érzelmű lány vagyok és érzékeny, hamar jönnek a könnyeim....legalább kijön....egyáltalán nem bántottál meg...jó volt beszélgetni....lányok Reninek édes kislánya van! egyfolytában mosolyog, kész hölgy 3 évesen....csupa báj.

Lányok! Reni! azt hiszem te mondtad, hogy lehet, hogy a antidepi mellékhatása, hogy magas prolaktin szintem....a Zoloftnál ezt írják is, de tuti hogy a Cipralexre is ugyanez vonatkozik, mivel egy hatóanyag, ezt már dilidokim is mondta.

Mazsis! Csak van ebben a nagy Budapestben is normális orvos, csak pénz kell hozzá....
A nődoki a lombikot javasolja, én meg annyira szeretném, ha természetes úton jönne össze, mivel ez a lombikozás olyan erőltetett......de ha más nincs.....

Én olyan ezotériás beütésű vagyok, azt gondolom,ha egy baba megfogan az egy ajándék....a természet adja, hát ha nem annak valami oka van........bárcsak tudnám mi lehet az, lehet h csak lazább akarok lenni....többet fogok agykontrollozni, meg meditálni....
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Hova lettetek?
ungeszbungesz
Budapest
 
 


én már itt vagyok....
mivel ma d.u. nagyon jó idő volt, így kint voltunk. nemrég jöttünk be, de csak azért, mert ide ért az eső. :(

ungeszbungesz: nem lehet, hogy nagyon rástresszelsz a baba dologra és azért nem jön össze?
ismerek olyan szülőket, akik az első gyereket örökbe fogadták, mondván nem lehet saját, aztán a nagy meglepetés: megfogant a baba és bár semmi vérrokoni kapcsolat a fiú és a kislány közt, mégis " hasonlítanak". szőkék, szépek, piszék...
ebben én is hiszek, hogy azért fogan, mert akkor kell. én is akkor lettem terhes, amikor nem számítottam rá, közel másfél évvel azután, hogy felhagytam a fogamzásgátlóval. de mégiscsak azt mondom, attól, mert műnek tartod a lombikot, még a baba nem lesz mű. így is a sajátod lesz, csak nem érzed......na, most nem tudom befejezni, mert nem találok rá megfelelő szót, de az a lényeg, hogy nem úgy fogan, hogy te azt közbe élvezheted. :P
zumba és salsa? de jó! nekem amikor kijött a pánikom, semmi olyat nem mertem csinálni, ami gyorsabb szívverést okoz. nem mertem futni a motorozó gyerek után, vagy dombon felfele bicajozni....és ez néha most is előjön.

LIBABA
hogy vagytok? mi lett a fertőzéssel? sokat esett a súlya, a születésihez képest?
te jól vagy? nem volt semmi pánik? majd ha a gyerkőc enged, mesélj án menkünk, nagyon kíváncsiak vagyunk!

sszandra: veled mi a helyzet??

:wink:
mazsics
Pécs
 
 


sziasztok,marha kevés időm van ám,de azért itt vagyok. Aranyosak vagytok,köszi a bíztató szavakat.
Az apgarja 8/9 lett,mert még 5 perc múlva sem volt rózsaszín a bőre,meg ugye a légzési gond miatt lett az első 8-as,de 10 perc múlva már gyönyörű rózsaszín volt.Gyönyörű baba,imádjuk,és hál'Istennek eddig nem túl sírós.
A súlya nem esett,mert sajna az elejétől tápszerezték,mert leesett a vércukra,és a cukros víz sem nyomta fel neki,csak a tápszer.Ettől viszont nagyon nehezen indul be a tejem,már 10 napos a baba,és még csak most kezd egy kicsit több lenni,de még mindig pótolgatom.
Amit lehet megteszek,hogy legyen tejem,tegnap megvettük a szoptanít nevű készüléket,és tök jó,mert így a tápszert is ciciről eszi,és szerintem ezért lett mára kicsit több tej.
A cumisüvegtől ki vagyok borulva,hogy mindegyikből ömlik a cucc,totál ellustítja a gyereket.De ez a gép nagyon jó.
A kórházból egyhét után engedtek ki,a fertőzése meggyógyult,szépen lement a crp-je. :D
libaba
kamcstka
 
 


libabab:
örülök, hogy minden oké. A szoptatin egy nagy cucc, sok jót hallottam róla.
enyémnek szerencsére nem kellett pótlás, de amikor fogyott a tejcsi a 4 hónaptól, akkor ő sem fogadta el az üveget. volt olyan, hogy éjszaka ültünk az ágy szélén és csészéből itta a tápit.
a légzési bajt a gyógyszeredre fogták, vagy a köldökzsinórra? és a cukor szintet?
azóta te hogy vagy? hegeddel nincs baj? nem gyullyadt be?

éééés most a többiek tüntek el....
mazsics
Pécs
 
 


lányok! írtam egy csomót és letűnt a levelem.....:-(((
ungeszbungesz
Budapest
 
 


eltűnt.....á nem is lettem ingerült, még csak egy kicsit se, na majd legközelebb nekifutok újra, most inkább megnyugszom........:-(((((((
ungeszbungesz
Budapest
 
 


ungeszbungesz: erre a linkre leltem a f.book-on.
http://www.meddosegbol-gyermekaldas.szeghykrisztina.hu/

többiek?

pusziiii
mazsics
Pécs
 
 


Sziasztok!
Én azért tűntem el, mert rengeteg a munka és a feszültség a munkahelyen. Alig élek, és sajnos a magánéletem is tele van feszkóval. Erről most nem akarok beszélni, de egy biztos, a baba nem véletlenül nem akar összejönni.....ezt tuti biztosra érzem.
Mindenkinek kitartás.

Libaba? Reni 33? Többiek? Sszandra?
ungeszbungesz
Budapest
 
 


hetek óta senki nincs, mi lett veletek?

ungeszbungesz, helyzet nem javul? mesélj....

libaba: hogy vagtyok? babócád?

reni33, te?

sszandra és te??

:)
mazsics
Pécs
 
 


Sziasztok csajok!!!!
Látom mindenki el van tünve. Nekem nagy az évvégi hajtás. Már várom,h pihenhessek. Csökkentettem közben a rivotril adagomat egy negyeddel....kemény azt tudom mondani,pedig csak negyed szemröl van szo. Mellkasam összeszorul,meg depis vok kicsit,de nem adom fel,akkor is kibirom,most az a baj rátesz ez a sok melo..... de eddig jol birom,talán 2szer volt,h potolni kellett. Jajjj,annyi mindenki vár babát körülöttem,h egyre több kedvem van hozzá!!!!
Irjatok csajok mi van veletek???? Karácsonyra készülödtök már??? Nekem már mézeskalácsaim vannak:)

puszika
irjatok
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Lányok! nov. 9-én babám fogant, dec. 4-e óta táppénzen vagyok! Mit szóltok? Számomra totál hihetetlen még mindig. Kb. az ultrahang szerint 7. hétben vagyok. A gyógyszereket leredukáltam, cipralex fél szem, 5 mg, frontin 0,25 fele.

Veletek mi van? Jó lenne ha írnátok.....
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok!!!!!
Ungeszbogesz ez nagyon jo!!!!!!!! Mennyiröl csökkentetted le ennyire az adagod? Jol vagy? Nincsennek elvonási tünetek? Hogyhogy már táppénzen vagy? Akkor neked nagyon megvan a Karácsonyi ajándékod!!!!!!!!!!
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Szia Sszandra!
10 mg cipralexet szedtem és 0,5 -ös frontint. Hát a frontintól egy ideig remegtem, de magne B6 extrát szedek 3x1-et. Főleg az alhasi görcsök, tünetek miatt mondta a nőgyógyász h ezt is szigorúan szedjem.
Azért vagyok már táppénzen mert eleinte barnás cuccok jelentkeztek, aztán véreztem is és 1 hetet szigorún feküdnöm is kellett. Most is nagyon kell vigyáznom magamra. Sokat fekszek, alszok stb. Házimunka szinte semmi. A párom segít mindenben, meg apukám is itt volt.
A doki azt kérte, hogy az első szemeszterben egyáltalán ne dolgozzak. Ha addig minden oké lesz, akkor lehet szó a 12. héttől a munkáról. Remélem hogy bírni is fogom, mert első pár napban amikor dolgoztam görcsöltem, ülni alig bírtam és hulla voltam, agyilag főleg, igaz nagyon kellett koncentrálni.

A pszichiáter azt kérte, hogy a frontit hagyjam el, mihamarább, a cipralex nem érdekes, azt szedhetem, nem árt, de én azt is el akarom hagyni.

Annyira szeretném, hogy egészséges babám szülessen és egészségben felnevelhessük....!

Mindenkinek kellemes ünnepeket, békés, boldog, egészségben teljes új évet kívánok.
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok!
Ungeszbungesz:Nagyon örülök, hogy végre sikerült, tényleg tiszta szívből!!!Vigyázz magadra, és a babócádra, pihenj sokat és élvezd a babavárás minden percét.
Most nem nagyon tudok írni, a kicsit ki kellett vennem az oviból és azóta KISSÉ felborult az életem, úgyhogy amint stabilizálódik a helyzet majd talán többet leszek a fórumon én is.
Mindenkinek BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT, és BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!!!
Puszi:Reni

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


ungeszbungeeeesz!!!
gratulaaaaa!! de jó, micsoda karácsonyi ajándékot kaptatok! nagyon örülök neki! azóta hogy vagy? gyógyszerek? miért mondta a frontinra, hogy hagyd el? nálam pont ez lenne a lehetetlen... :(
nem voltál rosszul? terhességi vagy pánikos? nincs semmi félelmed a baba és pánik miatt a jövőre nézve? bocsi, hogy megkérdezem, de én bár még babás sem vagyok, "csak" anyuka, és kistesó tervbe, de néha a fejembe jön, hogy mi van akkor, ha 2 gyerekkel nem bírok majd, és akkor előjön a mumus pánik.

reni33: mi van a ygerkőccel, hogy ki kellett vegyed?

sszandra: meló? pihenés? összejött? nálad mi akadálya a babának?

no, ennyi, ha addig nem leszek, akkor mindenkinek: B.U.É.K!!!
mazsics
Pécs
 
 


Sziasztok!
Ungeszbugesz nagyon jo!!!!! Jol le tudtad tenni a gyogyszert! Hosszu távon sem leszhiányérzeted? Én csak attol félek,h jol lecsökkentem,aztán egyszer csak rámjön és kellene bevenni,de ha már terhes lennék,ugye nem vehetnék be,akkormit kell csinálni??? Ilyet kérdeztél a dokitol??,
Nagyon szurkolok,h minden rendben legyen a kicsivel,meg veled is!!!
Most én is negyed rivotrilnál járok meg a fevarin se vészes adag,tartani akarom ezt az adagot,aztán bele kellene vágni a babaprojektbe!!!!!! Jövöre remélem iylenkor már lesz pocakom :)

Mazsics: Még csökkentésen vagyok,aztán szeretnék stabilizálodni,aztán jöhet. Csak attol félek,h jol lecsökkentem,aztán meg egyszercsak kell és mondjuk ha terhes lennék akko mit csináljak????

Ungeszbugesz nekem is azt mondta a dokim,h magnéziumot szedjek,tényleg jo.


Mindenkinek Boldog Uj Évet Egészséges babavárásban gazdagot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok Csajok!
A frontint teljesen elhagytam, a cipralexből felet szedek, minden másnap, lassan ezt is elhagyom. Mivel veszélyeztetnek írtak ki egyenlőre az első 3 hónapra, ezért nagyon sokat tudok aludni, pihenni, feküdni, sztem ez nagyon fontos és jó. kb napi 14-15 órát is tudok aludni. Ha dolgoznék, nem biztos h bírnám. A párom szinte mindent megcsinál, egy főnyeremény, egy angyal! Bevásárol, mos, vasal stb. Néha hetente 3-4x főzök.
Nagyon aranyosak vagytok, hogy gratuláltok és érdeklődtök. Igen jól esik.
Magne B6 extrából 3x1-et szedek. Szerintem csodára képes ez a vitamin.
A félelmem inkább attól van, hogy egészséges legyen a babám, a nyártól félek,mert igen nehezen viseltem már 2012-ben is, és az első 3 hónaptól. Igen attól tartok, hogy a depim nehogy kijöjjön a nem alvástól és a feszkótól.
SSzanra! A doki azt mondta, hogy ha rosszul lennék, egyszer-egyszer vehetek be 0.25-ös frontint nem lesz semmi baja a babának. Akkor voltam pánikban, amikor megláttam a 2 csíkot. De aztán megnyugodtam, igaz én karácsonyig szedtem a frontint november 9-től számítva. Ezért van bennem para. CSak egészséges legyen a baba!

Boldog új évet kívánok mindenkinek!
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok!30 éves,28 hetes kismama vagyok,egy 7 éves kisfiú,és nemsokára egy kislány anyukája:)van egy csodálatos párom,aki mindent megad nekünk,anyukám ,anyósom,akiket nagyon szeretek :) 18 éves korom óta szedek rexetint és rivotrilt,emelett teljesen jól voltam,leszámítva pár pánikrohamot.Amikor a kisfiammal terhes lettem,azonnal le tudtam tenni a gyógyszereket(23 évesen)tele voltam energiával,8 hónapig dolgoztam egy gyorsétteremben.Majd megszületett,kb rá egy évre kezdődtek a pánikrohamok,kényszergondolatok.Kaptam megint rexetint meg rivot és minden happy lett :) most júniusban újra terhes lettem,boldog voltam,elmentem a pszihiáterhez szépen leállított a gyógyszerekről.kb.a 12.héten már nem szedtem semmit,na és ekkor kezdődött minden :( az éjszakai pánikrohamok,a kényszergondolatok,a depresszió,a megőrülés érzése...kiírattam magam táppénzre,mert azt mondták a munkahelyemen,hogy ilyen boldogtalan kismamát még nem láttak.sírtam,aludtam...pánikoltam stb...ekkor elkezdtem a neten utána olvasni az" ssri készítményeknek terhesség alatt".Felkerestem a pszihiáteremet,ő azt mondta,hogy neki fontosabb a baba egészsége mint az enyém,és ő semmilyen gyógyszert nem ad ki nekem.szerencsére volt még két receptem és így magam vettem kezelésbe a dolgokat.Olvastam kutakodtam(Akkor ez volt az egyetlen ami lekötött).elkezdtem szedni a rexetint 16 hetes terhesen 10 mg-ot és 20 igy emeltem.Minden reggel.A rivotrilra nem szoktam vissza szerencsére:)És láss csodát!!!Minden rendben,hirtelen színes lett minden,örülök a babámnak,életem legszebb karácsonya volt!még 12 hét van a szülésig most próbálom lecsökkenteni hogy mikor szülök ne szedjek gyógyszert de utána azonnal elkezdem,nem akarom ezt megint átélni.
Persze nagyon félek,hogy valami lesz a picivel :( :( :( és hoyg az miattam lesz de nem tudtam másképp cselekedni,és szerintem így tetem a legjobbat vele,és az egész családdal.
Örülnék ha írna olyan anyuka aki szintén rexetint szedett terhessége alatt,nagyon megnyugtatna.
BUÉK.K.
mazsikata30
Békéscsaba
 
 


sziasztok,már két hónapos a fiúnk,nagyon szépen fejődik,utolérte magát.Ti,hogy vagytok?

mazsikata30:én paroxatot szedtem,az ugyanaz mint a rexetin, ugyanaz a hatóanyaga.(paroxetin).
Én csak a 29.héttől kezdtem el szedni.
Ha jól olvasom te szedted az első trimeszterben?
Én elég jól utánanéztem a dolognak,azt találtam,hogy ha 20mg alatt van a napi adag,akkor már nem volt elvonási tünet ezért én 15mg-ot szedtem.Ezzel nem is volt gond, de légzési nehézségünk sajnos volt,ha visszaolvasod a fórumot,ott leírtam részletesebben.
Az Apgarja is csak 8/9 lett.Az egy perces azért 8,mert nem lélegzett,és mert szürke volt a bőre. Az öt perces azért 9,mert még mindig szürke volt,de 10 percnél már minden rendben volt,azt mondták,hogy egészséges lesz,és ilyen elég gyakran előfordul.
Szerintem nem kell még abbahagynod,elég,ha az utolsó4 hétben csökkented az adagot 20mg alá.
Ha utána néztél te is,akkor biztos tudod,hogy az első trimeszterben egy szívfejlődési rendellenesség kockázata nő meg a háromszorosára a paroxetinnél,emiatt tették D veszélyességi kategóriába a korábbi B-ből.
libaba
kamcstka
 
 


egyébként én ugyanígy voltam mint te,a 29.hétre teljesen kész voltam,mint a legrosszabb periódusaimban,de ahogy elkezdtem a bogyót,rögtön rózsaszín lett minden,és most is jól vagyok.De nekem külön mondta a dokim,hogy ne hagyjam abba,mert nagy az esélye a szülés utáni depinek,de így hál'Isten eddig elkerült ez a lepra,remélem így is marad.Most is 15-öt szedek. :roll:
libaba
kamcstka
 
 


ungeszbungesz:
nagy gratula,meg juhhhéj!!!! :P
libaba
kamcstka
 
 


Sziasztok!
Ungeszbungesz:nagy gratula a gyógyszercsökkentéshez, hány hetes vagy most?Lassan vége talán az első trimeszternek.
Mazsics: szegényt, nagyon megsajnáltuk, mást se csinált csak az óvónénik ölében ült, és egyfolytában csak sírt, és azt hajtogatta, hogy anya, anya.Mondjuk az érdekessége a dolognak, hogy az első hónapot szinte probléma nélkül végigcsináltuk,aztán 3 hetet, így.Mivel itthon vagyok az óvónénik felvetették, hogy mi lenne ha várnánk, még egy évet.Én pedig belementem.Az igazat megvallva, talán jobb is ez így.Ez az időszak soha nem fog visszajönni, és ha neki kell ez a biztonság akkor miért ne kapja meg.Bár ha dolgoztam volna, nem tudom, hogy oldottam volna meg.
Libaba: örülök, hogy cseperedik a bébi.Én szerintem nem a Paroxat okozta a légzésproblémát.Nekem is 2x volt a nyakamra tekeredve a köldökzsinór, és hát biztos nem lehettem szívderítő látvány, főleg hogy 2400 gramm volt a születési súlyom, és egyedül csak a nagypapám mert például megfürdetni, mert egy tenyerében elfértem.Az a baj,ha valaki gyógyszert szed, ha esetleg bármilyen probléma adódik, van mire fogni.Pedig ha jobban belegondolunk, a mai technika, UH teljesen alkalmas arra, hogy tökéletesen tudják, az orvosok monitorozni a babát, áramlást tudnak nézni.Szerintem pont ezért feküdt keresztben a babád, és szeretett volna megfordulni, de nem tudott, mert különben megfojtotta volna magát.Amikor anyu engem várt, talán 1x csináltak UH-t az egész terhesség alatt, és kb. 1 hónappal a születésem előtt anyu jelezte a dokijának, hogy valami nem jó, mert nagyon keveset, és másként mozgok.Hát igen, az alatt az 1 hónap alatt nem sokat fejlődtem.Ma az UH segítségével, szerintem ezt látni kellett volna.De ez az én magánvéleményem, és távol álljon tőlem, hogy bárki felett ítélkezzem.
Szia Mazsikata30!Mindig bővül a csapat,ami egyrészről jó, mert támogatjátok egymást,másrészről szomorú, mert eggyel többen vagytok,vagyunk.
Hát mit is írhatnék:nem tudom mi lenne,ha attól akinek magas a vérnyomása elvennék a gyógyszerét, vagy a cukorbetegtől mondjuk elvennék az inzulinját.Milyen érdekes, hogy a pszichiátriai betegségek, még mindig más elbírálás alá esnek, annak ellenére, hogy azért vannak a terhesség alatt biztonsággal adható gyógyszerek. :(
Vannak olyan pszichiáterek, akik azt mondják, hogy ezek a betegségek, mindegy, hogy a pánikról, vagy a kényszerről, vagy egyszerűen csak szorongásról legyen szó, krónikusnak számít.Az én életemben is voltak, időszakok amikor nem kellett gyógyszert szednem, aztán valami újra előhozta, és újra kellett.Ma már több év után nem görcsölök azon, hogy szedem, nagyon nehezen,de elfogadtam, nekem ez a gyengém.A terhesség azt gondolom, hogy nagyon nehéz időszak volt az én életemben is, úgyhogy minden jót, és kitartást kívánok Neked.
Puszi :Reni

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


"Libaba: örülök, hogy cseperedik a bébi.Én szerintem nem a Paroxat okozta a légzésproblémát.Nekem is 2x volt a nyakamra tekeredve a köldökzsinór, és hát biztos nem lehettem szívderítő látvány, főleg hogy 2400 gramm volt a születési súlyom"


hát nem tudom.Aranyos vagy,hogy nyugtatni próbálsz (már ha ezért írtad :? ),de nekem császárom volt,tehát a szülésnél nem szorult rá a zsinór,és a doki szerint nem fojtogatta őt,csak a nyakán volt.Szóval ettől nem lehetett. A paroxátnál meg elég sűrűn előforduló mellékhatásként írják ezt,úgyhogy én ebből gondolom.De a neonatológus szerint ez soha nem fog kiderülni,mert nem lehet tudni,hogy mi okozta.
A lényeg,hogy túl vagyunk rajta,és remélem nem okoz semmi károsodást a babócámnál. :(
libaba
kamcstka
 
 


Szia Libaba!
Hát persze, hogy nyugtatni próbállak, annak idején például a Zoloftnak amit, én szedtem végig, nem volt ilyen mellékhatás feltüntetve, azóta teljesen megváltoztatták, és ott is megtalálható.
Mind a két gyerkőcöm 9/10 Apgarrral született.Igazából egyik se sírt fel, rögtön.A nagy fiam vákumos volt, úgy kikapták szerintem,hogy még meglepődni sem volt ideje, a pici pedig nagyon érdekesen arccal felfele jött a világra, mármint azért érdekes, mert arccal lefele szoktak megszületni.És csak nézett a nagy szemeivel,aztán pár pillanat múlva kezdett csak sírni.Csak azért írtam, mert érzékenységünknél fogva sajnos, képesek vagyunk magunkat hibáztatni, pedig lehet, hogy nem is tehetünk róla.És így igaz, az a lényeg, hogy túl vagytok rajta, és minden rendben van.És csak ez számít.
Puszi:Reni

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


Szia Evihusi!
Én már 9 éve szedek Xanaxot és mi is szeretnénk babát,ezért felhívtam egy genetikust aki azt mondta,hogy semmi kockázat nincs a picire nézve.Engem megnyugtatott,pedig én 2x1-et szedek a 0.5 xanaxból!A lényeg az,hogy ne parázd végig a babavárást.Én először ezt csináltam és nem is maradt meg a pici kisbabám.
Sok sikert!!!

Szia ! Én frontin szedek, 0,25 mg de csak esténként az alváshoz. Pánik betegségre írták fel, de viszonylag hamar túlmentem rajta, de észrevettem, hogy nagyon jól alszok tőle. Mindig is nagyon rosszul aludtam, nagyon éber alvó voltam mindig is. Szerinted ez a frontinra is vonatkozik, hogy nincs probléma vele, ha terhesség előtt szedtem ? Szeretnénk második gyereket, de még mindig szedem, nem is gondoltam, hogy akadály lehet ez. Nem tudsz esetleg olyan altatót amelyet terhesség alatt is lehet szedni és azért hatásos ?

Köszönöm. Üdv: Kriszta
visnup
 
 


Sziasztok!Örülök,hogy írtatok!:)
Libamama:
A kisfiamnál nem szedtem gyógyszert mégis leszürkült kb fél éves koráig minden nap:(Sőt!Nem is leszürkült,hanem szó szerint fekete lett....nem lehet tudni mitől volt,mindenki csak találgatott.
A 15 mg-ot szülés alatt,a kórházban és szoptatás alatt is szeded a paroxatból?Most 30 hetes vagyok,lassan el kellene gondolkoznom hogyan tovább a gyógyszerekkel.Pszihiáterhez nem megyek,mert kidob:)Most lecsökkentettem 15 mg-ra,így rendben vagyok úgy érzem.
Reni:Én is elfogadtam,hogy gyógyszerrel élek,semmi bajom ezzel,nem tömöm magam marokszámra a nyugtatókat,szépen szedem a gyógyszereket,ugyanúgy mint anyukám a vérnyomáscsökkentőt:)
Jajj úgy izgulok,remélem minden rendben lesz:)
üdv:Kata
mazsikata30
Békéscsaba
 
 


Kedves olvasók, fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban:
Szakdolgozatomban azt vizsgálom, hogy hogyan vélekednek a szülésről azok a fiatal nők, akik még nem szültek.

Ennek érdekében olyan 18 és 35 év közötti nőket szeretnék megkérni egy kérdőív kitöltésére, akik jelenleg éppen első gyermeküket várják.

Ha Te magad megfelelsz ezeknek a feltételeknek, akkor kérlek, töltsd ki a kérdőívet!

Emellett kérlek, küldd tovább ezt a linket azoknak az ismerőseidnek, akikről úgy tudod, hogy első gyermekükkel várandósok, és kérd meg őket is a kitöltésre. Illetve kérlek, továbbítsd azoknak az ismerőseidnek is, akik – életkoruk, foglalkozásuk, stb. okán – ismerhetnek ilyen hölgyeket!

A kérdőív elérhetősége:
http://www.surveygizmo.com/s3/1083956/S ... -s-2012-v1


Előre is köszönöm a segítséget!

Bármilyen kérdést, véleményt szívesen fogadok a szuleskerdoiv@gmail.com címen!
szivarvany23
 
 


Helló Mindenki!

Jól eltüntem, de csomó dolgom is volt, meg valahogy nem volt türelmem írni- de azért itt voltam és olvastam. :)

sszandra: hogy megy a gyógyszer csökkentés? próbálkozol már vele? ki pihented az év végi fáradalmakat?
én most elkezdtem a Lyrica-t kevesebbet szedni, igaz, csak az este óta, de ez is valami. Bizti lesz pár rossz nap, de próba cseresznye.

ungeszbungesz: nagyon irigyellek, hogy így le tudtad tenni a frontint! nincs semmi panaszod emiatt? és a picúr? hol is jártok most? lassan már azt is megtudod, kispasid vagy csajod lesz! :) féltél az első 3 hónaptól....milyen volt? reggeli rosszullétek?
a magne b6-tal én is próbálkoztam, de csomószor olyan érzésem volt, hogy ezer tű szurkálja a kezem. így abba hagytam. :/

mazsikata30 : sziaaa :)) hogy vagytok? babócád? lassan ő is érkezik. sajnos az én pánikom is akkor jött, mikor 2 éves múlt a gyerek. de én csak frontint szedek. reggel 0,25 fél, este egész. és én emiatt nem merek még babát vállalni. az egyik azt mondja nem lesz baj, a másik meg hogy húúúúha inkább ne. én meg nem tudok dönteni. lehet, ha kiderülni, hoggy babás vagyok le tudnám tenni hipp-hopp, de annyira félek, hogy megint előjön. iszonyatos érzés, pont azokat érzetem mint te. grrrrr.......

libaba: jó rólatok hallani, te is el tüntél rendesen. :D
mekkora babád? szopzik már? írtad anno, hogy szoptatinnal próbálkoztok.
vagy a gyógyszer miatt nem lehet ?

reni33: hát képzeld, nálunk is volt egy vissza esés.
szeptember nehéz sírós nem evős volt, de ezt akkor írtam is. aztán jó lett a helyzet, nem sírt, játszott evett. ééééés a december: minden nap sírva mentünk, nem evett, ő is óvónénizett. ez így ment még január elején is. akkor már annyira kikészített engem is, hogy ő ott én itthon sírtam. aztán egyik nap bementem, mondtam az óvónéninek, aki a vezető is egyben, hogy kivenném, mert ezzel a mindennapos sírással mindkettőnekt tönkte tesz, és féltem nagyon. azt mondta meg ne próbálja, mert ez javulni fog, és ha most kiveszem ugyan ezt el fogja játszani szeptemberbe is és ha kell majd az iskolába is. apja sem hajlott rá, így maradt. na de a héten már javult a helyzet, már nem ordítás volt, csak nyafka. nem kiabálom el, de kezdek megnyugodni.

visnup: én is felkerestem egy genetikust, aki ezt mondta nekem is. no para, gyerek jöhet, gyógyszer maradhat. hm, és mégsem merem abba hagyni a fogamzásgátlót. :s

pusza
mazsics
Pécs
 
 


Sziasztok!
Én is jól eltűntem, de váljon mentségemre, hogy a vészes terhességi hányás volt az ok.
Hogy mi van velem? A 3. hónap végét járom, küszködve a hányással. Nekem nemcsak reggel, hanem egész nap többszöri hányásaim vannak/voltak. Bízom benne, hogy elmúlnak.... volt hogy 6-8x is hánytam napjában. Szerdán már kiszáradás jelei álltak fel, a doki ultimátumot adott, ha nem erőltetem az ivást, jön az infúzió. A hányás mellé még étvágyam sincs. Most ezzel próbálok inni, eddig a másfél l ment be, de min 2 l nek kellene naponta fogyni. Küzdök.
Abban reménykedek, hogy egyszer csak vége lesz és ezek a tünetek elmúlnak.
A nődoki azt mondta, hogy örüljek igazából ennek, mert ezek jó lelek,másrészt pedig odabennt valszeg kislány nődögél, amit még ultrahangon nem láttak/tunk, de keze-lába mozgott, olyan volt mintha integetett volna.
Igazából nem tudom hogy normális-e vagy sem, de még mindig nehezen fogom fel vagyis olyan hihetetlen, hogy növekszik bennem egy élet. ...

Annyiban fogom fel, hogy állandóan parázok, igy gondolati szinten, hogy mi lesz majd,ha megszületik, mi lesz szülésnél, képes leszek-e megszülni természetes úton vagy császárral, de főleg arról vannak kételyeim, hogy ha haza jövünk, na akkor mi lesz, én a nagy alvó, aki 12-14 órát tud aludni, hogy fogom bírni az éjszakázást, a monotonitást stb.....meg tudom-e majd állapítani, hogy miért sir, meg tudom-e majd nyugtatni stb.

Voltunk genetikusnál is. Lányok! Azt mondta a frontinra, hogy a 6-12 .hét a legkritikusabb. Akkor fejlődnek a szervrendszerek és akkor nem szabad szedni a gyógyszert. Én arra ugye már mindent csökkentettem. Karácsonykor hagytam el a frontint. Most már nem szedek semmit. Csak hányok....kivétel a B6 a magne B6 és a folsav.
A cipralex fél se volt gond. Ha újból kell szednem a várandóság alatt, az sem próbléma. - azt mondta, a szoptatásnál gond, de akkor meg tápszerezni kell a babócát.

Szóval lányok! Fel a fejjel! Ha a genetikus mondja, csak tudja, hogy mi a helyzet....

Ugyan én már paráztam előre, hogy mit fog mondani. De megnyugtatott, febr. 27 lesz az amniócentézis. Be se fektetnek, hanem itthon kell 2 napot feküdni.

Kérlek, hogy nyugtassatok meg, meg továbbra is drukkoljatok, hogy minden oké legyen. Pszichiáterhez febr. elején megyek.

Na most egy csomót írtam, mindenkinek minden jót kívánok!
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok!
Mazsics,köszönöm a kérdésed.Probálom csökkenteni,de a rivotril az kemény gyogyszer. Hátvágán tulzásba vittem a csökkentést,hétfön elég szarul voltam a munkahelyen,venni is kellet be gyogyszert. Na mindegy,nem adom fel,de még csökkentemem kell. Negyed rivotrilt szedek regggel,este, fevarin t felet reggel,negyedet este. Ez már nem olyan sok,szerinted se? A doki szerint ez nagyo kevés, tegyem le,csak pár napig fogok rosszul lenni,de az a baj,h a megszokás nagy! Szedek magneothot,az nagyon jo,egy szemet szedet. De mér idén jo lenne,ha belevághatnánk a babaprojektbe! Veled mi ujság?

Ungeszbugesz!! Kitartás!!!!!! Most jelenleg milyen gyogyszert szedsz? Phu annyira hányos vagy.... az nem jo! méghogy a genetikus annyira nem tilotta a frontint. Jaj de jo lehetett,mikor láttad a lábát,kezét:) Akkor nem is dolgozol,ugye? Kitartás és nem lesz semmi gond!!!
sszandra
Szolnok
 
 


sziasztok,
megint jelentkezem,tudom,hogy ritkán,szégyellem is a pofázmányom :wink:

nagyon jól vagyunk hála Istennek,szépen fejlődik a babóca, utolérte magát.

ungeszbungesz: bíztatásul írom, hogy a mi babánk este 10-től reggel 9-ig alszik, mondjuk úgy hogy együtt alszunk, és éjszaka szopizik ,de nem kell rá igazából felkelnem,van,hogy nem is emlékszem hányszor evett éjjel. Úgyhogy nincs ám kőbe vésve,hogy nem fogsz tudni aludni.

mazsics:5600gr már,megduplázta a súlyát 3 hónapos korára.Szopizik igen,sikerült felhoznom a tejtermelést a szoptaníttal,nagyon jó kis találmány
libaba
kamcstka
 
 


Sziasztok csajok!!!!
Minden bajom van. A gyogyszercsökkentésem tök jol ment, egy darabig,most meg ugy megzuhantam,hol ezt kell bevennem hol azt!!!!!!!!!!!! Nektek hoy ment????? Januérban birtam,kb dec. végén kezdtem el a csökkentést de igy februárra kezdtek jönni a hiányérzések,utána kisebb rosszullétek. Tudtok valami tanácsot adni??????????
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!Muszáj írnom!!!
Ugye írtam már nektek,hogy 15 mg rexetinnel élem mindennapjaim,immár 36 hetes terhesen.Teljesen jól vagyok,minden oké:)Mivel a pszichiáterem páros lábbal rúgott ki,mikor megtudta,hogy terhes vagyok,magam döntöttem úgy hogy szedem,persze beszéltem gyógyszerésszel és genetikussal is.Mivel,most elfogyott a gyógyszerem,amit amúgy is csak "szereztem",gondoltam felkeresek egy másik pszichiátert,adjon tanácsot,a szülés és a szoptatás időszakára.Hagyjam abba...vagy ne...vagy mi legyen...az egész terhesség alatt egyedül voltam ezzel a gondommal,még a család se nagyon tudhatta,mert aztán még azt mondják mérgezem az unokát:)az mindegy ugye,hogy én hogy vagyok.....
Szóval szépen bejeéentkeztem egy orvoshoz,vittem a papírokat,a város másik végére,nagyon elfáradtam,leültem,kijött az asszisztens,meglátta a nagy hasamat,hááát az arcára minden rá volt írva....kérte a papírokat,mindent odaadtam neki,a személyim nem találtam...errev közölte akkor nem fogad.Éreztem,hogy törik a mécses,de még tartottam magam.na behívtak,kérdezték hát ide meg minek jöttem,majd soroltam,hogy mert innen is onnan is "kirúgtak".És én csak annyit szeretnék,hogy adjanak tanácsot mit csináljak a gyógyszerrel szülés idejére.Erre elkezdtek telefonálni az előző pszichiáternek,hogy én itt vagyok és ők igaz e hogy elküldtek,persze azok meg mindent tagadtak...annyira megalázó volt,itt már bőgtem...erre megijedtek,hogy úristen nem vagyok normális és biztos mély depresszióban vagyok,és képzeljétek!!!!Felhívták az anyámat a munkahelyén,hogy jöjjön oda értem,mert itt sírok és kivagyok borulva,és nem tudják mi van velem...anya 3000 forintért jött taxival bőgve,és azt sem tudta mi van.Kitöltettek velem egy depresszió tesztet,ami rendben volt.anyát kikérdezték,ő mondta,hogy boldog a lánya,nem érti mi ez az egész....majd közölte velem az orvos,hogy nyugodtan szedjem a 15 mg rexetint és még xanaxot is írt fel az ilyen esetekre,ha kiborulnék,ugyanígy.soha nem szoktam,nem is szedtem xanaxot még életemben,hát most sem fogok. abszolút jól érzem magam a bőrömben,csak kell a rexetin hogy ne legyenek pánikrohamaim.
Hát szegény anyukám azóta is bolondnak néz,óránként hívogat,jól vagyok e....
szóval most kész vagyok,totál kiborultam ennyit az egész terhességem alatt nem sírtam mint ma,totál hülyének néztek,még valami terhességi pszichózist is emlegettek:)hát persze,miután felba.....ták az agyam,elég rémisztő lehetett a látvány ahogy egy 36 hetes kismami sír,és a gyógyszeréért könyörög:)
De ez van.gonolom ezeknek az orvosoknak még nem volt pánikrohamuk,vagy nem voltak depressziósak,és fogalmuk nincs az egészről.
Na megyek ,megiszok egy deci bort és lefekszek aludni:)
Köszi,,hogy leírhattam,máris megkönnyebbültem!
mazsikata30
Békéscsaba
 
 


Szia Mazsikata!
Borzalom amit leírtál, nem csodálom, hogy kiakadtál.
Figyu! Én a Dr.Lehoczki Pálhoz járok, pszichiáter. Én őt tudom ajánlani. Ha szükséges priviben elküldöm a mobil számát.

Lányok!
A gyógyszerek mellé kezdjétek el szedni a magne B6 extrát, 3x1-et, próbáljátok ki. A görcsöket, feszkót nagyon tudja oldani....
ungeszbungesz
Budapest
 
 


sziasztok!

Segítséget kérnék. Szedtem 10 mg cipralexet minden reggel és 0,5 mg rivotrilt este a 28.étig, most 30 hetes vagyok és iszonyat szorongásom van félek megõrülök, azon kattogok mi van ha ártottam babámnak a gyógyszerekkel :( mit csináljak? Nagyon rosszul vagyok.
pocaklako82
 
 


Szia Pocaklako!

A Cipralex-et a pszichiáter dokik és a genetikusok szerint is lehet szedni. A rivotril kérdéses. Jársz pszichiáterhez? Konzultáltál vele? Ha nem
Mindenképpen keress fel egy szakorvost. Voltál amniócentézisen?
Ha igen, annak mi lett az eredménye?
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Szia Pocaklako!

A Cipralex-et a pszichiáter dokik és a genetikusok szerint is lehet szedni. A rivotril kérdéses. Jársz pszichiáterhez? Konzultáltál vele? Ha nem
Mindenképpen keress fel egy szakorvost. Voltál amniócentézisen?
Ha igen, annak mi lett az eredménye?

Szia,

jaj de örülök, hogy írtál, közben ma beszéltem nõgyógyászommal is és a pszichiáteremmel is és mindketten egyöntetûen azt mondták, hogy napi 0,5 mg rivotrilt kell szednem, a nõgyógyász feljebb is utánakérdezett, azt mondják többet ártok az idegeskedéssel.

Visszaolvasgattalak titeket, te hogy vagy?
pocaklako82
 
 


Szia pocaklako82!!!!!!

Akkor nem árt a 0,5 rivotril? Mert én is pont ebben a cipöben járok,mint te! Vagyis én még nem vagyok terhes,küzdök a rivotrillal,de nagyon nehéz a csökkentése! Én is ennyit szedek! Sokhelyen azt olvasom,h azonnal le kell tenni,máshol meg ilyen kis adag nem árt,hisz ha nem szednék sokkal többet ártanánk a pánikrohamainkkal a kicsinek!!!!

És amugy hogy vagy? Hogy iseled a terhességet? Émelygés,rosszullétek?

Jo hétvégét!!!!!
sszandra
Szolnok
 
 


Szia Szandra,

Én se mertem szedni, így a vége felé, de a nõgyógyászom és egy pszichiáter fõorvos is azt mondja muszáj vagyok, persze iszom a citromfû teát de ne sokat ér sajna, hol jobban hol rosszabbul vagyok :(
akkor veszem be ha nagyon dögrovás van.
pocaklako82
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: