Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bocsánat, hogy kéretlenül betörök ide, de remélem, hogy lesz, akinek segítség lesz.
Angol (alig) használt ruháim vannak nagyon nagyon olcsón. Márkák Next, George, MarksandSpencer, Mothercare, Ladybird és hasonlók.
Az árak kb: body 100-200ft, rugi 200-300ft, póló 100-200ft, rövidnadrág 100-200ft, kocsikabát 200-300ft, nadrágocska 100-400ft
Érdemes körülnézni! A képek alatt ott a konkrét ár, állapot és márka is. Nagyrészt néhányszor mosott, egy gyerek által hordott dolgokról van szó.

http://picasaweb.google.com/gabikikocs

Ha tetszik valami, írj privit vagy e-mailt a gabikikocs kukac gmail pont com e-mail címre.
Köszönöm!

kikocska
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk, mert mindárt itt az angolosom.

Este már írtam, csak picilány rá-shiftelt az egészre, és hussss.... :?

Zita, rendes a lánykád, hogy megvárta apáját! :) Hétfőn kell neki mennie újra vagy már veled lesz végig? Csak azért kérdem, hogy most meg azért drukkoljunk, hogy hétvégén kíváncsi legyen a nagyvilágra ez a csajszi? Ügyesek legyetek! És majd várjuk a jó híreket!

Egész éjjel bizsergett a derekam, meg reggel már én is csak úgy totyogtam, mint a kacsa. Néha azt hiszem, egyik lábam rövidebb lett mint a másik.. Elég érdekesen megyek... :lol: Na, mondjuk apjuk mellett nem könnyű lépést tartani, nem szereti a bevásárlást. Röpke 40 perc alatt megjártuk a várost, 5 bolt, mindegyik máshol. Csak úgy röpültem... :shock:

Aprooka, neked mikor kezdődik az nst? Lehet, írtad, de nem emlékszem. Én szerdán megyek, meg elvileg bekönyörögtem magam a szülésznőm protekciójával egy súlybecsléses uh-ra... :oops:

Még nem tettélk fel képeket, vagy én vagyok béna, hogy nem láttam... :o

Na, megyek. Majd még bekukk..

Szép napot!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Nnna, minden napra egy jó hír.... A dokim júl.2-30-ig lesz szabadságon... :o :shock: :evil: :twisted: :oops: :roll: :D Örülök....

Kép

Kép
kiskavics
 
 

 
 

Nna, itt vagyok.
Szombaton ugye nst-n volt jelenésem. Fájások ritkán, gyengén. Mondtam a dokimnak mivolt szerdán (ugyebár nem tudott semmit), meghogy akkor bő 1 ujjnyira voltam nyitva. Hát akkor megvizsgál... Láttam a meglepett arcát, már bő 3 ujjnyira voltam nyitva, és a piszkától a magzatvíz is elkezdett szivárogni. Akkor itt baba lesz.
Szóltam apának, hogy hozhatja a cuccot mert szülünk :D
11kor volt a burokrepesztés, de nem voltak még elég erősek a fájások és nem sűrűsödtek úgyhogy fél 4kor kaptam oxit.
16:33-ra pedig kibújt Roli babám 3260 grammal és 50 cmel :)
Röviden ennyi. :)

Kép
Kép
zita79
 
 


ZITA!!!!!! Hatalmas gratula!!!!!:)))))) Nagyon sok boldogságot és jó egészséget Nektek! Neveljétek a kis Rolit szeretetben, békésségben. Minden jót a kibővült kis családnak! Vigyázzatok egymásra és drukkoljatok a még egyben lévőknek!:) Aztán majd ha lesz szusszanásod, nézz be hozzánk ide! SOk puszi!!!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Időm mint a tenger itt a kórházban. Halálra fogom unni magam szerintem. Ennyit feküdni meg aludni :D
Na, de kell is ez mert aztán ha hazamegyünk jöhet az éjszakázás.
Most valahogy hamarabb regenerálódok mint Botondnál. Tudok ülni rendesen (na azért nem fájdalommentes) és úgy járkálok mintha misem történt volna.

Kép
Kép
zita79
 
 


Zita!

Hurrá, hurrá, hurrá!
Szuper ügyesek és irigylésre méltóan gyorsak voltatok!
Üdv a kis Rolinak idekinn. Rengeteg tejcsit és szép életet!
Telóról írsz vagy van benn net+gép?

És akkor apás szülés volt? Ezek szerint még sokat alszik a kisfickó!
Nagyon jó, hogy jobban érzed magad, de hiszen már rutinosnak is számítasz! :wink:

Kiskavics, kedden megyek dokihoz, ott kiderül, hogy leenged-e még Balcsira a hétvégén és sztem ott lesz az első ctg is. De nem vele beszéltem, csak az asszisztensével, szóval nem tudom mire számítsak. :D
Dokidat sajnálom. Akkor ügyeletes marad? Tudod nekem is minden esélyem megvan, hiszen jövő héttől már másik kórházban dolgozik a dokim, és ha meg Balcsin jön rám a szülhetnék, akkor vagy hazaérünk, vagy Veszprém vagy a sógorom, aki velünk nyaral és szülész, de ez utóbbi eléggé extrém lenne.... :oops: :roll:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Telóról írok. Nem hoztam be gépet mert még 1 zárható szekrény sincs és hát ugye sosem lehet tudni...
Persze, hogy apás szülés volt, őt várta a picúr :)
Nem tudom, hogy mennyit alszik a picúr igazából. 3 óránként hozzák szopizni, a végén mindig alvás van.

Kép
Kép
zita79
 
 


Zita, csak irigykedni tudok.... :D ...sóhaj....

Botond??? Mit 'szólt'?

Olyan fura. Mikor megtudtam, hogy kismama vagyok, olyan messzinek tűnt a vége. Aztán meglepődtem, milyen gyorsan eltelt az idő, és már itt vagyok a finisben. Aztán most megint mintha ólomlábakon járna az idő, olyan végtelennek tűnik ez a pár hét vagy nap... Kislányom már teljesen be van sózva, nagyon várja, egyfolytában a pocakomat simizi, puszilja. Bárhol babát lát, sikongat örömében.

Aprooka, bátor vagy ezzel a Balcsi dologgal. Illetve mennék én is, de párom már ne milyen bevállalós, meg valahogy a kis Hasipasi se bírja már a nagy utakat. :lol:

Háááát, sógornál én se szülnék, bár a szükség nagy úr... :lol: :oops: :lol:

Dokival kapcsolatban az a helyzet, már az elején váltani akartam, de aztán meggondoltam magam, végülis kislányom is nála született. Aztán mikor szó volt róla, hogy LEHET, hogy szabin lesz, kértem, hogy ha lehet, ennek a másik dokinak adjon át (akire le akaratam cserélni). Be is írta a kiskönybvembe. Most kiderült, a szabi 2 hét helyett 4 hét, és az összes betegét ez a másik doki veszi át... Ha ezt tudom, eleve hozzá járok. NA, de mindegy, egyik se szüli meg helyettem, meg hát még júl.2-áig akár meg is szülhetek. Júl.30-at már annyira nem szívesen várom meg... :oops:

Azé holnap írj, mi volt dokinál. Én meg majd szerdán írom a ctg híreket, na meg az uh-sat is. Azt várom a legjobban.

Zita, otthonról képeket is kérünk a drágaságról!!!

Puszi mindenki!!! Szép napot!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Bocs a sok hibáért, sietek!!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Hát utána én is sóhajtottam egy nagyot. Lábam még fent volt, kivoltam nyúlva miegymás, mondtam is, hogy onnantól kezdve nekem már minden mindegy. Jópofa volt a szülésznő, varrás közben kérdezgette, hogy fáj-e. Erre csak kérdezni tudtam, hogy micsoda? :D
Botond még nem látta picúrkát csak képen meg videón.
Jobbnak látták ha nem hozzák be.
Vasárnap reggel csak annyit mondott amikor felkelt, hogy apa hazajött, anya elment. Édes lehetett.

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Zita!
Nagyon gratula és sok boldogságot és örömet az új családtaghoz:)

Kiskavics!
Ez a doki ügy... érdekes, igazán szólhatott volna már az elején, hogy egyből tudjál a másik dokihoz járni. Na de ha már így alakult, legalább annál vagy akihez mentél volna.

Én holnap megyek ismét NST-re, meg a doki is megvizsgál, és talán uh is lesz. Majd írok róla.

szép napot!
Andi

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Kiskavics, nem, nem tettem fel még a képeket, mert egész hétvégén rohangáltunk:

Nagyon jól esett. Tudtam, hogy ez most hosszú ideig az utolsó ilyen közösségi hétvége, már nagyon vártam, két hónapja lefixált progik:


Vasárnap marhagulyásoztunk, mivel az évi nagy banzáj, Péterék "szűk" családi foci és gulyáspartija volt, de Bfokon esett az eső. Nem mintha ez zavarta volna akár a focisokat akár a játszótéri különítményt. Eléggé lefáradt a társaság, a fiúk meg azóta is nyögnek, senki sincs hozzászokva az ilyen vérre menő játékokhoz.
Megint voltunk vagy 30-35en, és azt a brutál mennyiségű kaját, tortát és sütit, mint egy esküvőn. Jól sikerült, bár én már nem álltam be kapusnak....


Szombaton meg Bogdányban voltunk az én régi közimmel. 4 család, 7 gyerek plusz 3 pocakban, és bejelentettek plusz két esküvőt is októberre. Szóval nagy buli volt. A 7 gyerekből meg egy szem fiú Levi volt, szóval a lányos apukák és a csajszik is kényeztették a fiamat. Jól sikerült, pedig kb. 50 percet aludt a fiatalúr a kocsiban, de este 8ig mint a duracell nyuszi, focizott és rohangászott.
Extra mennyiségű szunya volt a Duna-kanyarban, egy mérgező meg is csípte Levi lábát, de nagyon vacakolok, hogy az nem is szunya, hanem pók, mert kettős udvara van, gennyes és hatalmas. Isszuk a calcimusc-ot.Aztán tegnap anyóséknál is hirtelen lett rengeteg, de ezek már engem is faltak, annyira agresszív egy banda. Levim úgy néz ki, mintha bárányhimlős lenne, pedig tutti nem az.

Szóval ezért sem tudtam jönni nagyon, mert buli volt.
Amúgy a kocsit már én sem bírom, nagyon keményedek, de csak pocsék utakon=egész Budapest..... :evil:

Remélem a sztráda nem lesz majd balhés.

Andi, jó, hogy jöttél, majd gyere és mesélj picit, hogy mizu!

Én is jövök majd a hírekkel!

Zita, tényleg, írtad is, hogy nálatok a babák nincsenek veletek. Akkor tényleg használd ki és pihizz, mert otthon már nehezebb lesz a dolog....na, de csak egy fél fokkal. Mit mondanak a csecsemősök, békés baba Roli?
És tejcsi akkor ezek szerint már van?...Szuper!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Egyenlőre evés, kaka, pisi, szunya a napirendje, de Botondnál is így kezdődött. Aztán jön csak a pocifájás mikor otthon leszünk.
Beindult a tejci mostmár, lehet még fejnem is kell majd kicsit.
De a legényke rá is kapott, megvan már az adag amit egy alkalommal hamiznia kell.

Kép
Kép
zita79
 
 


Zita, mennyi az egyszeri adag? Úgy értem, ez meg van határozva a kórházban, hogy mennyivel engednek haza?
Mert nálunk anno hatalmas eltérések voltak. Volt olyan csaj, akinek úgy beindult, hogy 80akat evett a lánya, de még utána is 100akat tudott fejni. Levi meg 4-5 napig semmit, de tényleg semmit nem evett, csak itthon indult meg a dolog. NA, persze ez a csaszi miatt is volt ugyebár sajna.

És ne fesd az ördögöt a falra. Nem is minden gyerek hasfájós! Hátha most megússzuk. Én nagyon reménykedem, mondjuk annál rosszabb úgysem lehet mint nekünk az első 8 hét a műtétig, de azért én gyúrok arra, hogy a második békésebb és nyugisabb lesz!!! És Roli is ilyen lesz!!!! :wink:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Ágy pár napig nem tudok jönni és ilyen változások vannak!

Zita!
Gratulálok! Nagyon örülök Nektek! LAssan már mehettek haza. Nem de? Nálunk 2-3 napokat töltenek az anyák a kórházban.
Hát igen mindannyiunknak közeledik a vég...

Írtátok, hogy tegyek fel képet a babakuckóról. Igazából anyukám most jött haza Angliából, szóval várom még a kárpitok, meg babaágyneműk megvarrását tőle. Aztán teszek fel képet. A falvédőről is amit én gyöngyöztem.

Még csüt., péntek dolgozom és aztán vége. Igazán nem kívánom már ezt a munkát.

Szombaton voltunk a szülésznőnél, nagyon aranyos, rendes. 24-én megy nyaralni, szóval meg kell szülnünk addigra. 19-re vagyok kiírva.

Minden jót!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Az adag az nem befojásolja a hazamenetelt. Csak megvan, hogy egy szopival mennyinek kéne menni a pociba. :)
Csak Botondból indulok ki, ő sokáig pocifájós volt.

Igigig köszike :)
Itt megkell várni amíg meglesz 4x24 órás a baba. Utána ha minden ok lehet menni.
Nekünk csütörtök lesz a várva-várt nap.

Kép
Kép
zita79
 
 


Jó reggelt!

Éjjel akkorát nevettem magamon, kínomban persze, hogy majdnem felébresztettem kis családom. Szokásos wc-vizit, kelek ki az ágyból, nehezen megy mint mindig, sőt, egyre rosszabb... Vánszorgás közben járnak a gondolatok, szidom a természetet, minek kell ilyen sűrűn menni, mikor elég az ember baja. Persze én is ha nem délután innám a legtöbb folyadékot, talán jobb lenne picit a helyzet. Jut eszembe, a vastablettát megint nem vettem be! Nnna, ennél a pontnál jött rám a nevetőgörcs: Bevillant: Nemcsoda hogy így áll a helyzet mozgás terén: szedem a vasat, iszom az ásványvizet: Te jó ég! Tényleg rozsdásodom!!! :lol: :lol: :lol: Na, végem lett mint botnak! :lol: :lol:

Andicsiga, hát igen. Most már mindegy. Nem is érdekel a doki-ügy. Majd lesz valami. Majd írj, mi volt nst-n meg uh-on.

Aprooka, te aztán jó pörgős csaj lehetsz! :D Ennyi népet.... Én jobban szeretem a kisebb társaságot, sőt néha az egyszemélyes a legjobb.... :P

A császi miatt nekem is később indult be tejcsi, de még a kórházban. 4 napig Szofi sem evett szinte, de azt mondták, pár csepp is elég meg van annyi tartalékjuk...Hasfájás nálunk csak 2 hétig volt, mert az Espumisan csepp annyira bejött, talán 6 napig adtam neki minden szopi előtt és pá-pá pocakgörcsök. Persze azt mondják a lányok kevésbé hajlamosak rá, lehet szerencsénk volt csak.

Szia igigig! Dolgozni?? Meg is őrülnék már! Minden elismerésem!!! De tényleg!! Kívánom, még legyen kis időd feltöltődni, aztán kezdheted az új "munkádat"! (meg ne kövezzetek, mert munkának mertem nevezni!)

Szülésznőm helybeli, így visszük magunkkal, hátha félúton meg kell állnunk.... CSAK NEM!!??

Na, megyek, főzök valami ebédfélét!

Egy gyors kérdés: Akinek második babó, és a másik sem sokkal nagyobb: Terveztétek? Mert mi igen, és mindenki azzal ....szogat, mért nem vártunk még, minek ilyen hamar, stb.... 1.SEMMI közük hozzá!!! 2. Kislányom 3 év után sikerült csak, naná hogy örülünk, hogy ilyen hamar minket választott szüleinek ez a második picur! 3. Úgyis nekünk kell megbirkózni a feladattal, nem lesz könnyű, de megoldjuk.

Szép napot nektek!!!
Írjatok! Sziasztok!!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Na, vége a medencepartinak, én is ledőlök, egész éjjel 10 perceseim voltak.... :roll:
Megettem vagy 4-5 nospát, de nem hatotta meg a Picúrt.

Kiskavics, sztem meg ideális a 2 év korkülönbség. Persze az első időben nehéz lesz, de látom a szomszéd gyerekein, az egyik 3 a másik 7 lesz azt hiszem, hogy ott nem tudnak egymással mit kezdeni már. Úgy értem később bizti nekik is tuti lesz, meg szeretik egymást, de nincs közös játék nagyon. Persze ez is olyan, hogy gyereke válogatja...
Mi terveztük, sőt nekünk nagy valószínűséggel Mazsola már a harmadik baba, de a lényeg, hogy vele minden okés!
Rozsdásodás, na igen!:-) Bár nekem tegnap volt az első reggelem, amikor lábgörcsre ébredtem és olyan fürge lettem hogy magam is meglepődtem, mennyire 2 mp alatt pattantam fel. Én meg ezen nevettem!
Jaj, nem, én is szeretem csendet meg minden, de nálunk hatalmas a család. Péteremék heten vannak tesók és most csak a szűk család volt ott, tesók és családjaik, meg unokatesók és így voltunk több mint harmincan. De ebből tényleg elég évente pár alkalom, szuper meg minden, de azért mindenkit lefáraszt a dolog rendesen.
Mi ugyan csak hárman vagyunk tesók, de a tág család így is hatalmas.


Igigig, majd hozzál ám képeket!És tényleg dúrva, hogy eddig dolgozol. Jól bírod. Én Levivel a 33. hétig bírtam, bár még itthonról kellett ügyködni, de rettenet volt. Mondjuk nekem 3 munkaköröm volt, jobban mondva most 4 ember csinálja csak azt amit anno én egyedül, persze ezerszer részletesebben, akkor ez nagy fejetlenség volt. Hozzávetőlegesen 350 folyamatban lévő aktát adtam át, amikor eljöttem....és engem az estébe nyúló bizottsági ülések viseltek meg. kb. félidős terhesen volt egy maratoni képviselő testületi ülés, ahol megkértek, hogy maradjak, az hajnali egyig tartott. Azt hittem megszülök már a végére.

:lol:
De le a kalappal, azért remélem már nem hajtod nagyon a dolgot!

Kiskavics, hú, de nagyon jól megúsztátok a pocakfájást!!!Én is erre szugerálok most, mert sztem az a legrosszabb az első pár hónapban, tényleg. Amikor csak tekereg, sír és nem tudsz segíteni rajta. A szívem szakadt meg! Na, de most biztosan nem lesz ilyen gondunk!!!!! :wink: :D

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka: 10 perces micsodáid voltak???? Keményedés vagy görcs? Gyakran én is 10 percenként keményedek, de ilyenkor általában csak nem tetszik a legénynek a testhelyzet, s ha máshogy fordulok, javul a helyzet.

Lehet buta kérdés, de nospát miért kellett bevenned? Még szeretnéd benntartani a bébit, vagy annyira görcsöltél?

Engem anno jól lecseszett a dokim, hogy keményedésekre a 36. héten már minek veszek be Magne B6-ot, karácsonyig se akarok megszülni??? Mert ezek a keményedések segítik a méhszájat a lassú tágulásban... Lehet volt benne valami, mert 41 héten még sehol semmi. Most "rutinos" vagyok, már nem szedem a magnéziumot, csak rozsdásvasat. :lol: Vagy még kéne MB6???

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Igen én is azt gondolom, hogy jól bírom. Igazából fogalmam sincs, hogy mik is azok a keményedések, így simán tudok lépcsőzni, gyalogolni, időnként kocogni is, bár mikor elkap a hév, hogy fussak a busz után, gyorsan lelassítok, hogy ki ne pottyanjon Koppácska.

Még június elején kiszámoltam, 5 vagy 6 munkám volt egyszerre. Főállás, mellékállás, 3 pályázat, magánbetegek, csoporttornák, szóval attól azért én is kipurcantam, hogy szombaton is volt munka.

A medencém fáj erre-arra, de ez meg tudom, hogy rendben van így, szóval elviselem. Úgyis már csak 2,5 hét.

Aprooka jó is a nagy család. Nálunk a férjemék 6-an, mi 5-en vagyunk tesók. És szinte mindenkinek van már gyereke (1 db-3 db) Egy egész hadsereg tud összejönni, amikor találkozunk. És ráadásul az én családom amolyan hangos olasz família.
Beszéltük a párommal, hogy előre félek hazajönni a kórházból, mert ahogy más megteheti, hogy hetekig nem enged senkit a gyereke közelébe, nálunk biztos vagyok, hogy a hazaérkezése napján már sorok fognak állni a kapu előtt. Megy majd a bográcsozás, meg a jó hangulat.
Aztán most rájöttünk, hogy 19 táján szülök és anyukám 31-én 60 éves. Na, elképzelhetitek mi lesz itt...
Úgy gondolom a bébi már szokva van ehhez, mármint bentről hallgatta eleget a családi zsivajt. :-)

Szép napot Nektek!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Kész őrület volt a tegnap délután, most megint mást mondott a Kútvölgyi új profja, elvileg nem szülhetek ott, ahogy eddig volt. Mindegy, ez hosszú történet, egyenlőre most Klinikák, a kettes, mert oda ment a dokim ugye.
Így nehéz lesz felkészülni meg megnézni. Eléggé nagy változás és már kezd elegem lenni, hogy se kórházam, se szülésznőm, bár ez utóbbi nem is kell úgy tűnik...

A másik, ami miatt kicsit szomorkodós lettem, hogy a természetes szülés szép lassan elúszik az orrom előtt, sajna nem fogják engedni. Még jövő héten megyek egy profi szonográfushoz is, de úgy tűnik, Mazsola elképesztő méreteket öltött, most 39+2nek felel meg, 3450 gr. És csaszis sebbel, ennyi idő elteltével nem engednek a szakadás veszélye miatt. Persze a lényeg, hogy egészségesek legyünk, de akkor is picikét bánt a dolog.

Na, kb. ennyi történt, de Picúr elvan odabenn, volt pár 40-60as fájásom is, de nem jelentős. Mehetek Balcsira, utána rögtön még egy ctg meg uh és dönt a nagy bizottság, a doki meg az anesztes, hogy mit vállalnak be velem, meg mit kellene tenni. Szóval úgy tűnik, valamikor 10-15 között születik kisöcsi jelen állás szerint.

Többiek?

Igigig, azért nekem a balul elsült szülés után annyira nem esett jól, amikor megszálltak, mert a kórházba csak a család fele tudott bejönni, a másik felét le kellett mondanom, mert annyira lázas voltam, hogy ki sem tudtam menni. De már ebből is tök nagy balhé lett..már sírva könyörögtem a páromnak, hogy had szusszanjak egy csöppet. Szóval itthonra jöttek. Most is számítok nagy banzájra, de azért remélem sikerül annyira összeszednem magam, hogy inkább mindenkit a kórházban fogadunk és itthon nyugi legyen 1-2 hétig. Ami persze kb. kizárt, mert Levi szülinapja lesz azt meg nem akarom, hogy kisöcsi miatt semmi ünneplés ne legyen. Szóval még hezitálok. Attól függ persze hogy leszünk...meg augusztus vége felé lenne egy másik nagy családi 30 fős nyaralás, ahova sógornőmék tavaly levitték az alig 6 hetes babájukat, szóval ha mi most nem megyünk, akkor az is lehet, hogy közfelháborodást kelt majd. Mondjuk ott eléggé puritánok a körülmények, sőt....Tihany eldugott kis hegye, 180 lépcső a strand és tiszta beton, nincs kerítés, ott száguldoznak az autók ezerrel.....na, nem gyerekbarát, az tuti.
Nem szívesen mennék most bár Péteremnek meg ez az év nagy eseménye, mert minden unokatesója lenn van.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Mi jól vagyunk, olvaslak titeket folyamatosan, dehát telefonnal pötyögni nemegy leányálom.
Ami nagy hír, holnap végre mehetünk haza.
Már csak a varratszedés amit kihagynék.

Kép
Kép
zita79
 
 


Pár mondatra beugrom.

Megvolt a súlybecslés. Hál'Istennek a riogatás az óriásbébivel nem jött be. Kb. 2600 gramm most a súlya. Csak egyszerűen olyan pozítúrát vett fel odabent, hogy ennyire kinyomja a hasam.

Nekem meg felcsillant a természetes szülés reménye. Örülnék neki, meg egyúttal félek is. Nem a fájdalomtól, azt jól bírom. Csak minden rendben legyen (gondolok főleg a kitolásra), aztán majd valami lesz. Evvan. Agyamat kezdhetem megint átprogramozni...

Nst nálam is rendben, szintén pár 40-70-es fájással.
És egyfolytában nyomtam a mozgást jelző gombot... Miért is nem csodálkozom ezen... :shock:

Na, mára ennyi. Pusszanat!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Kiskavics, na most rendesen irigykedem ám!
De jó, hogy nem óriásbébi. Na persze nem baj, ha az lenne, de így mégiscsak könnyebb lesz a dolog!

Zita, az anyatanyán Te indítottad a 2010 júliusit? :wink: Mármint nem a zártat....

Én is lépek, mert ma Levi kész vicc, egész álló nap anyaaaa, anyíííí, jöveeee=gyere, gyejeeee, jöjöjö, ez is a gyere. Szóval kb. még wcre sem jutottam el, egész nap mentünk mint a meszes. Most apája elvitte, nekem maradt a konyha, mert 1 óra múlva megy vissza melózni, akkortól megint enyém a gyerekműszak. Amúgy nem lenne ez baj, jaj, dehogynem, szóval csak jobban bírnám, de most kicsit sok, hogy napok óta alig látjuk és minden az én nyakamba szakad.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka, igen, én nyitottam :)
Nem is tudtam, hogy zárt is van.

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Na, ma jól elhúzódott a kis majdnem szomszédunk látogatása, fél2 volt, mire Levi elaludt, most meg mindjárt itt van egy barátnőm két gyerekkel, már vagy 3 hete akarunk találkozni. Estére jó fáradtak leszünk Levivel, de szülés után meg egy jó darabig úgyis nélkülöznie kell a gyerekzsivajt.

Mostanáig próbáltam kicsit rendet tenni. Aztán még este kis pakolás, nagybevásárlás, de ezt apa intézi.....és holnapra marad a a cuccolás és szombaton hív a Balaton, juhééééé!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Most jöttem meg munkából. Már csak 1 nap...

MA felvillant bennem a remény, hogy talán egyszer én is szülök. Mivel sosem érzek semmiféle fájdalmat, már kezdek aggódni. És ma reggel alhasi görcseim voltak. Na jó nem az igazi görcsök, hanem olyan menstruációs jellegű, de legalább valami. :-)

Olyan jó, hogy Ti láttátok a piciteket a 36. héten. Én a 29. héten voltam utoljára rendes uh-on. Persze az orvos megnézett, mikor jártam nála, de ott nem mondott súlyt meg ilyeneket. Azt majd a szonográfus. Szerdáig kell várnom.

Nálunk nem lehet bejönni a szülészetre rokonoknak. Azaz csak az előtérig jöhetnek. Én kimehetek, de a picit nem tolhatom ki oda, csak egy üvegfalig. Állítólag az anyák kérték ezt, hogy ne legyen népvándorlás. Hozzám meg akkor jöhetnek ha kibírok menni az előtérig.

Készülnek a függönyök, meg az ágyneműk Koppának. Nagyija varja éppen. :-) Tegnap vettük meg az anyagokat. Reggel 8-tól este 6-ig a városban (Bp) lófráltunk. Mire hazaértem nem bírtam felvenni a kerti papucsomat... Ez új. De gondolom nem csoda.
Egyszerű anyagokat választottunk, kékes árnyalattal. Semmi minta, vagy dísz. Elég lesz a sok gyöngy figura amit varrtam a falvédőre.

További szép napot mindenkinek.

Zita, ha hazaértek, tegyél fel képet picurról!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Kép

Itt egy képecske, majd teszek fel még, de most ennyi van a gépen :)

Kép
Kép
zita79
 
 


Istenem, de gyönyörű!!!!:)))) Meseszép!!! Elfogott a sárga irigység!! Én is haza akarom már hozni....

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Édes kis Pocakmanó!

Nagyon szép!! És látom, Te is jól felöltözteted....nincs melege szegénynek?
Na, majd írj ám, ha lesz egy csöpp időd! Boti hogy fogadta? Mert Levi meglátta a képet és itt viháncol, hogy tesóbaba. :lol: :lol: :lol:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Zita!
Nagyon édes!Gyönyörű baba:)

Igig!
Eddig nekem is egyszer vagy kétszer volt enyhébb hasi görcsöm, de egyelőre én se érzem úgy hogy hamarosan szülni fogok.
viszont amit egyre többet érzek az a haskeményedés, gondolom ez is vele jár, hogy közeleg a vége.

Az eheti nst-n is minden rendben volt és a dokim azt mondta, hogy 1 hetem még biztos van a szülésig. Már nem zárt a méhszájam, azt mondta, hogy kb 1 ujjnyira nyitva van, amire azt mondta, hogy a 38.hétben ez már normális. Remélem így is van:)

Hogy bírjátok ezt a meleget? Én most kicsit nehezebben, sajna az éjszakák se túl jók, nem igazán tudok aludni. Ti?

andicsiga
 
 


Gondolom nem csak itt van 60 fok..... :lol:
Megettünk Levivel két nagy tál fincsi tyúkhúslevest, de kb. azonnal ki is izzadtuk.
Őt sikerül lefürdetnem, most lassan én jövök, de előtte még nagytakarítás.
Ha minden igaz, holnap reggel indulunk végre. De addig még fűnyírás, égetés apának, nekem megvolt már a porszi, most jön a felmosás, és már "csak" be kellene pakolni.
Szóval van mit tenni még indulásig. Ezt utálom amúgy az utazásban, az elindulást és az érkezés utáni felfordulást. A közepe szuper! :D

Andi, igen, az éjjelek rettenetesek. Tutti legalább 3-4x kell kelnem, ma pl. fél4-5 között nem is tudtam visszaaludni. Na, de hát edzünk, úgyis jön a 3 óránkénti szopi, akkor meg kelni kell, ha nem akarunk, akkor is.

Jah, a meleg meg....én eleve decemberi vagyok, szóval nem szeretem a nyarat annyira. Ősz és tavasz, meg nyár eleje, de ez a hőség betesz. Remélem vízpart mellett azért elviselhetőbb lesz, ha nem is fürödhetek, akkor is.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Na, végre elaludt a csajszim is.

Nálunk meg kisasszony 3 napja lázas, felsőlégi meg légcsőhurutja van egyben. Tegnap délután 39 volt neki, éjjel 'csak' 38,7. Aludni közénk vettük, mert annyira köhög, épp csak meg nem fullad.

Nagyon 'kellemes' így 'négyen' összeizzadni...Plusz ha épp nem wc-re megyek, akkor lázat mérek, hűtőfürdök, kúpot adok, stb, stb... Nappal ugyanez a móka, csak mindezt egyedül, s elég nyűgös a csak, ölber akar lenni, a sok szirupot meg miegymást kiköpködi, a orrsziporszinak rá kell ülnöm lefogni. Szóval kész katasztrófa a napom. Mellette főzök is, meg teszem a többi dolgot. Segítségem nulla. Teljesen egyedül vagyok vele egész nap. Minden nap. Férjem reggel 6kor elmegy, este fél 7kor jön. Hulla fáradtan. De teszi ő is a dolgát a ház körül. 1500 nm-es a telek, ott a kert, akad tennivaló bőven. Belefogtunk melléképület épülésébe is, most épp betonozzák a koszorút.. Hogy le nem szédülnek ilyen melegben onnan.

Egy szó mint száz: Hulla vagyok, pedig épp most kéne még kicsit feltöltődnöm. Na, mindegy. Addig úgysem jöhet a kisöcsi, megbeszéltem vele, míg nővérkéje meg nem gyógyul.

Hab a tortán: Idáig ebéd után fél-1 körül mindig elaludt a csöppöm. Úgy másfél-2 órát. Mostanában viszont egyre később tudom letenni, nem fárad el, vagy nem igényli a nappali alvást, és van, hogy 4-fél 5 körül bóbiskol el. Persze felkelteni meg alig lehet (max 1 órát hagyom ilyenkor), mert akkor csak sír. Így viszont az esti móka csúszik meg rendesen. 'Régen' fél 9 körül le tudtuk tenni. Most 10 körül, de a rekord negyed 12 volt. :shock:

Ja, és az is aggasz, hogy az én mindenevő csajom 3 napja se eszik se iszik. :( Egyáéltalán semmit. Na jó, egy fél banánt evett tegnap. Ma meg egy nektarint. ENNYI: Ivás tegnap 4 dl, ma 1,5nél tartunk még csak. Persze, se reggeli, se esti kakaó se. Már nem tudom, mit csináljak. :cry: Nem lesz így jó vége. :cry: :cry:

Aprooka, jó nyaralást nektek!!! Irigykedem rendesen én is.

Andicsiga, engem nem zavar a meleg. Az éjjeleimnek amúgyis lőttek. De tényleg, legalább szokjuk a nemalvást.

Igigig: SZabadság!!!! :D
Szerencsére, itt sem mehetnek be a rokonok a szobába, sőt, még a férjed se. Ez mondjuk durva. Viszont a jó kis huzatos folyósóra kitolhatod a babádat a millió nép közé ( ha ki bírsz menni), télen-nyáron.

Várjuk a babaszobaképeket tőled is!

Na, megyek, ledőlök kicsit,. Talán még van egy fél órám.

Zita, jó babázást nektek! Várjuk a híreket!!

Írjatok majd csajok! Puszi!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Javítás:

felsőlégúti

nyűgös a csaj

az is aggaszt

egyáltalán

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Na, most végeztem, kissé húzós nap volt.
De nagyjából indulásra készek vagyunk!

Szegény Szofinak jobbulást, anyukájának meg pihenést!

Jövök szerdán, remélem még egyben!

Szép hétvégét!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Zita!

Gyönyörű a babád! Meg sem viselte, hogy erre a világra érkezett. :-)

Már én is egyre inkább várom, hogy túl legyek a dolgon. Egész este nem aludtam és már ez a második ilyen nap. Fújatom a ventilátort, meg bevetek mindenféle praktikát, de semmi. Ma 4-kor is a mosógép mellett kötöttem ki, csak, hogy csináljak valami hasznosat ha már nem alszom.

A melegtől elkezdett dagadni a lábam. Ti ezzel, hogy vagytok?

Na megyek, folytatom a házimunkát. Lassan a férjem is kel, hogy menjen dolgozni. Vicces. Direkt kérte, hogy júliusban ne kelljen éjszakai ügyeletet vállalnia, mert olyankor egyedül van és nem hagyhatja ott a munkát, ha esetleg szülök. Hónapok óta nem osztották be éjszakára, ami törvény ellenes amúgy, most viszont 6 napra megy majd 10-e körül éjszakába. Ez ám a megértés!

Minden jót!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Szép reggelt!

Nincs javulás, megyünk vissza doktornénihez. Illetve tegnap már kezdett visszatérni az étvágya. De akkor így leszek nyugodt, ha mégegyszer ráhallgat. :?

Igigig, Andicsiga: Én se nagyon tudok aludni. Nemtom, hogy a meleg miatt-e, vagy egyébként is így lenne. Nehezen alszom el, 11-kor még nem vagyok álmos, 4-kor meg szinte kidob az ágy. Nem bírok magammal mit kezdeni. Pedig biz'Isten egész nap teszem a dolgom, meg sem állok szinte, hullára elfáradok és mégse. :shock:

Lábdagadás: Eddig nem volt nekem se, de most ebben a melegben nekem is széltében-hosszábban szétfolyik. Mint a szafaládé, úgy néz ki. Ma készülök új papucsot venniDew nyugi, , mert ez már nem állapot. De lehet békatalpat veszet, mert most az passzolna leginkább ezekre az elefánttappancsokra. :oops:

Gondolom, mennyire örülsz férjed beosztása miatt... Tényleg nincs megoldás, ha épp egy ilyen éjjeles 'napon' szülnél? De nyugi, Koppány is bizti olyan okos, mint Zita kis ROlandja, megvárja majd az apukáját! :D

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Nagyon csúnya hörghurut, plusz tüdőgyulladás-gyanús... :cry: Kaptunk újabb antibiotikumot. Ha nincs javulás, 5 nap múlva röntgen...

Csajok, rámtört a NAGY takarítási frász... Jelent ez valamit, vagy csak azt, hogy cudar világ van? :lol:

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Hahó???

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk tegnap dél körül, csak sokat rendezkedtünk, mert este már egyedül voltam.
Voltam Auchanban, a lakás kész, már kipakoltam, de kb. 4 adag rucit kellene mosni....

Az idő két napig csodás volt, a strand egyszerűen tökéletes, gyerekbarát, azzal a feltöltött iszaphomokozóval. (Levi szerint piszahomokoszó...vicces volt ahogy kajabálta... ) Nem is értem, hogy más strandok miért nem veszik ezt át, a kölykök 0-15 éves korig odáig vannak érte, ja bocsi, 30 éves korig, Pétert ki sem lehetett robbantani.

Levi rettenetesen élvezte, meglátta és megszűntünk létezni, ment mint a güzü, be a vízbe mellig, ott megállt, majd vissza, minden homokozó gyerek mellett megállt nézelődni, a szimpibbeknek behajolt az arcába vigyorogni egyet, de le nem ült volna a fenekére játszani, csak futott, futott és le sem olvadt a vigyor az arcáról amíg lenn voltunk a strandon.
Voltak édes pillanatai...pl: kölesgolyót akart enni, elküldtem hogy mossa le az iszapot a kezéről a vízben. Kb 5 méterre volt a víz. Elment, lemosta, de visszafelé megállt vki/vmi mellett ami lekötötte és leült iszapolni 5 mp-re. Aztán rámnézett, eszébe jutott hogy miért is ment, újra kezet mosott, majd újra leguggolt vhol visszafelé. Aztán tanácstalanság, újra rám, újra kézmosás. Majd a végén már rám sem nézett, csak azt láttuk, hogy kb. percenként megy kezet mosni és már vagy 3 anyuka vigyorog rajta.

Unokatesóit (12,10,7,4 évesek) hihetetlen csodálattal nézte, egész nap a neveiket rikoltotta, ha nem voltak látható közelségben. De a skacok is bolondultak érte, a füredi séta abból állt hogy a legnagyobb fiú végig rohant fel-le vele a babakocsival rallyztak a sétányon.

Én végig tök jól bírtam, bár éjjelente nagyon fájt a pocak, de még a 2 órás nagysétányi kirándulást is megcsináltam, utáltam volna otthon ülni. A strandon volt nehézkes fel-le ugrálni Levihez.
Kb 600 képet lőttünk, tettem föl picassára.

Most újra alakult a helyzet is: Kútvölgyiben maradunk, és a prof fog műteni...jaj, ne is kérdezzétek már, kicsit bonyi. A lényeg, hogy csepegtetve de végre kibökte a harci nagyhelyzetet sógorom, szóval kb. 1% esély lenne a szülésre, mivel nálam nem a köldökzsinór miatt nem volt tágulás. Így meg megismétlődne a múltkori.
Szóval új doki, régi kórház, és ha minden igaz jövő csütörtök a nagy nap. Én szeretném a 15.ét, Péter páros napot akar, de így járt. Azt hiszem van némi előjogom a döntésben, vagy nem?

Szofit nagyon sajnálom, rosszkor jött ez most nagyon!
Remélem nem lesz semmi komolyabb belőle.

Na, mennem kell, Levi megszokta, hogy nyüzsi van körülötte és most képtelen lekötni magát. Éljen, éljen....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Hahó Csajok!

Ilyenkor már illik bejelentkezni 1-2 naponta, hogy ne izguljunk!!!!
Mindenki szül?
Nekem jövő csütörtök a nagy nap, ha addig nem dönt úgy Mazsola, hogy előbb érkezik.

Gyertek, gyertek, meséljetek!

És képeket is kérünk a gyerekszobáról.
Én tettem föl a picassára...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Jelentem még egyben, csak anyuéknál lazítok sokat. Ott meg nincs gép.

20-án befektetnek, az előző császi miatt, ha addig meg nem szülök...

Kedden megyek nst-re, meg lesz még egy súlybecsléses uh. is, plusz időpont az altatóorvoshoz. Addigra kész a streptoszűrés is. Szóval egy újabb rohangálós nap.

Kis-Hasipasi olyan virgonc, mint még sose. Jóslófájások, keményedések elmúltak. Szóval én még egy darabig nem szülök szerintem. Hacsak ki nem rúgja a magzatburkot ebben az őrületes vihánckodásban ez a kis fütyis. Hihetetlen miket megmutat magából, szinte látni a kis lábfejét, bokáját, produkálja magát, én meg "élvezem"... Sőt, néha olyan keresztbe vágja magát, ha akr, meg is fordulhat. Nem tom, mire ez az őrületes tempó.

Szóval megvagyok, jól vagyok. Kedd után jelentkezem.

Most sajna csak ennyi, mert jönnek a pesti rokonok, pár percen belül.

Puszi Mindenki!

Többiek? Írjatok!!!!!!!!!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


HAHÓ???????

Ketten maradtunk???

Andicsiga, gajdangy, igigig?? VÁrjuk a híreket!!!! NEm kell regényt írni, csak röviden mizu?

Aprooka hamarosan te is itt hagysz.... Asszem magam maradok... Mikor kell befeküdnöd? Ja, és a 15-ét ti választottátok vagy akkor ér rá a prof? Már tuti?

Mi úgy beszéltük dokival, hogy megvárjuk, hogy a természet tegye a dolgát, vagyis a kisúrfi döntse el a napot, ne mi, aztán 80%-ot mondott a császárra... Holnap még ennél is okosabb leszek... AMúgy olyan furi, hogy tényleg SEMMI keményedés, jóslófájás vagy 1 hete, pedig eddig voltak... Viszont ami eddig soha nem volt, az most van... aranyerem... Pedig nem kell erőlködnöm, megy minden szépen, mégis... Na, nem taglalom tovább. Mindenestre nagyon kellemetlen.

Írjatok!!!! Szép napot!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Ja, néztem a képeket! SZép a szoba, ügyes vagy, ha te csináltad a díszeket! A nyaralási fotóknál meg csak sárgultam... :?

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik, mindenki szül már? :lol:

Kiskavics, igen, tuti a 15, én szerettem volna páratlan napot, meg hét vége felé, hogy apa 2 hetes szabija majdnem tisztán meglegyen.

Csakhogy az élet közbeszólt. Pénteken az uh, ctg okés volt, estére apa kicsit szarabbul volt, majd éjjel Levi volt fenn negyed2-fél3 között, utána meg apának volt 40 fokos láza. Így most ezerrel izgulunk, hogy rajtam ne törjön ki, mert akkor bukta a műtét.
:?
Apa már jobban, de itthon maradt, mert még gyenge, meg ugye kb. semmit sem intéztünk hétvégén és még lenne mit.
Ma is vitt ctg-re, meg még szerdán is kell, de a fenének nem hiányzik már az egész délelőttös autózás, Mazsola nagyon utálja.

Levi meg rettenet pocsékul alszik ebben a melegben, óránként van fenn éjjel és du. is max 1 óra a 3 helyett. És semmit nem is eszik, meg újra szorul, sztem érzi hogy lesz vmi. Nem tudom, de a lényeg, hogy most kegyetlen nehéz vele, magát sem viseli el, annyira kis zizi.

Na és persze ebben a melegben én sem tudok semmit sem csinálni a nyögésen kívül, már tényleg jó lenne kettőben...de jönnek elő az emlékek és emiatt is totál frászban vagyok....szóval nehéz ügy... :oops: :roll:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Ja és köszi, igen a díszek saját termés meg a parafa is.
Nyaralás meg, mintha az lett volna a vízválasztó, ott minden szupi volt, amióta megjöttünk, valahogy nem találom a helyem.

Ne hiányold a görcsöket, én minden éjjel óránként kelek rájuk... :?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Drukkolok, hogy ne legyetek betegek!!!! :?

Mi szerencsére meggyógyultunk. Étvágya is a régi, és noha délután már egyre inkább nem igényli az alvást, azért este 10-től reggel fél 9-ig hangja sincs. Úgyhogy nem szólhatok egy szót sem.

Ja, és végre újból a helyén alszik el, szépen egyedül. Kicsit korábbra tettem a kakaóivást is. Eddig fürcsi után itta, illetve nem akarta már meginni, ezért most fürcsi előtt adom neki, és úgy tűnik, beválik, mert mind az utolsó cseppig benyeli.

Szóval lehet ez a nyugalom az oka, hogy nincs jóslóm. De kb.2 perccel ezelőtt úgy bekeményedtem mégis, hogy csak na... Örülök neki!!! :) Nekem több szimpi dátum is lenne (júl. 13-14-16-17-19-21-22-23-24-27) , majd igyekszem megbeszélni a drágámmal. :lol: Annak viszont örülnék, ha inkább rák lenne, mint oroszlán, tehát 22-éig bele kéne húzni. Nem mintha annyira hinnék a horoszkópban, csak anyósom is oroszlán... :roll:

Hidegfrontot akarok!!!!!! :lol:

Kép

Kép
kiskavics
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: Levi is oroszlán...én is ezért szeretnék belehúzni.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Egy családban elég egy!
De imádom!

Örülök, hogy meggyógyultatok.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Ja,ja.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Már megint pihenhetnék, mert Szofi bement unokatesózni, ehelyett a ruháit válogatom, mi jó még rá, mi nem... Ha tudtam volna, hogy itt vagy... :roll:

Kép

Kép
kiskavics
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: