Új privát üzeneted érkezett!

Holle!
Én is kacérkodom a gondolattal veszek még egy tesztet eddig kibírtam eggyel de olyan jó érzés mikor előjön a másik csík! :D
Merre dolgozol???Magne b6 ot én úgy eszem mint a pattogatott kukoricát 3*1 már több hete elöszőr furi volt most már folsavval eggyütt is megy! :D
Sziszi!45 kg???? :shock: :shock: Én szerintem 6-kos koromban voltam annyi!De jó súly anyum ennyivel kezdett engem kihordani!Én nem éppen az ideális súllyal kezdem sajna nem tudtam az előző szülés után csak 12kgt fogyni de így is súlyos vagyok :x Higgyétek el mindent megpróbáltam ilyen diéta olyan diéta futni jártam heti 5ször fél órát itthon tornáztam és max 1-2 kg le majd vissza már azon voltam elmegyek kivizsgáltatni magamat de tudjátok csak húztam húztam most 76-78 kg között vagyok de már most nagyon figyelek és fogok végig figyelni mert max 10 kg ami feljöhet és még az is sok lenne.Szóval én a díjbirkózó kategória vagyok!!! :D De egy melletem szól a mellem súlya min 5kg :P :oops:

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Ranita!Holnap ti is randiztok a Babóddal dejó gyere mesélni várjuk nagyon!!!Én nagyon várom a picurkát sőőőt Őt tudatosan várom lányommal elsőre teherbeestem és csak 8.hetesen derült ki Őt is terveztük de olyan gyorsan történt minden most meg egy éve vágyok már babára csak most jött össze minden körülmény hozzá.Zsaklinommal nem fájt a derekam de az igaz Ő tapostam ki a derekamat mikor befordult azóta vagyok derékfájós!Szóval én legalább annyira várom és akkor boldogság én már beszélgetek is vele minden nap én imádtam terhes lenni és most is biztos szeretni fogom a más állapotot!!
Ti gondolkodtatok azon ősszel fogtok-e valami immunerősítőt szedni a vitamin mellett?Én homeopátiás dolgokba gondolkodom ez a tavalyi h1n1 mizéria remélem idén elkerül minket!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Bocsi, hogy idepofátlankodok, de jó olvasni titeket.....

Holle
Én is a Hipp Natalt iszom, bőven jó (akár az elevit és társai).
Magnéziumból pedig szedj Magnerot rágótablettát, az is van olyan jó mint más gyógyszer.
Ne aggódj, nekem is bógyófóbiám van :))) Sőt nem is ritka jelenség, mert a szülészeten a szobatársamnak is :) Én is eltördelek, amit lehet, és inkább lötyi, vagy rágótabletta.
Hirdesd meg a védőnőnél, vagy a dokidnál, biztos van aki átveszi, főleg ha még egy kis kedvezményt is adsz :)

Jó pocakosodást, és rókamentes terhességet mindenkinek!
Sajnos én elég pocsékul vagyok az 5. hét óta, de már 2 hét és jobb lesz.
Vendég
 

 
 

ÁÁÁÁÁÁ Csajok nem most vagyok 45 kiló, Regivel ennyivel lettem terhes. Pont az írtam, hogy most sajnos nem ennyi, ötvenvalahány igazból fogalmam sincs mennyi. :roll:

Zsaklin, tök jó minden rendben. Nekem is pont ekkora volt petezsákom Regivel épp’ ma kerestem elő a régi dolgokat és én is júli 30-án megyek –bár először. Én is stresszes helyen dolgoztam –közjegyző irodában, 20 héttől táppénzre mentem és nem bántam meg. Most pedig csak levélben bejelentem a terhességem.

Na és igen, remélem idén nem lesz H1N1 botrány, bár én tavaly sem ültem fel neki, na de nem is voltam terhes.
sz.sziszi
 
 


Én is tavaly ki vontam magam alóla nem oltattam nem pánikoltam nem is volt senkinek a családból még csak influenza szerű tünete se de nagyon sajnáltam az akkori babavárókat nem lehetek könnyű helyzetbe hatalmas volt a nyomás rajtuk
Akkor egyszerre megyünk bár lehet,hogy én egy nappal előbb nem tudom,hogy engednek el a munkából.Na a közjegyző iroda sem lehet egy szanatórium!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Sziasztok!

Ti hogy bírjátok ezt a meleget? Én iszonyat szarul vagyok, állandóan émelygek, sőt hányok is. Ma 4-ig semmi nem maradt meg bennem. Haza kellett hívnom a férjem a munkahelyéről, mert egyszerűen nem bírtam függőlegesbe hozni magam, Flóra viszont nagyon igényelte, hogy játszak vele.
Úgy félek, hogy hogy bírom ezt így végigcsinálni. Az előző terhességem negyedennyire sem volt szar. :(

Én az Elevitet szedem végig, ahogy a múltkor. Legközelebb rákérdezek a dokinál a magnéziumra.

Hénó, nekem elég össze-vissza a ciklusom, kb 30 nap. Azt számoltam, hogy a teszt papírja szerint egy hét-10 nappal a megtermékenyülés után, már lehet látni az eredményt. Mondjuk elég halvány volt a csík, de látszott.
Arra gondoltam, hogy ha esetleg nem látszik semmi, akkor lehet, hogy csak azért mert túl korán teszteltem, szóval nem kell feladnom a reményt.
Nagyon várom az eredményedet! :-)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi én szarul vagyok. Nagyon nehezemre esik felkelni, meg ha belegondolok hogy főznöm is kell :oops: :oops: :oops:
Ha nem csökken a meleg megpusztulok!!! :twisted:
sz.sziszi
 
 


Sziszi, akkor sorstársak vagyunk. Én főzni nem bírnék az tuti. Jövő hétan jönnek hozzánk beszerelni a klímát, csak addig tartsak ki valahogy.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!

Nekem is most jön az émelygés. Hála még nem hánytam. De reggel félek már a metróra is felszállni, mert nem tudom mire számítsak. Milyen ez a hányás? Csak úgy jön? Nem szeretnék senkit hátba hányni sehol.:( De sokszor nincs a közelben mosdó.
Én holnap megyek először dokihoz. Holnap leszek pont 6 hetes, vagy 6+1 napos. Kiváncsi vagyok. Még sosem láttam ilyet. Illetve a keresztfiamat láttam de ő akkor már nagy volt.
Olyan jó lenne ha már dobogna a szíve.:)
Milyen volt az első doki?

Szép Napot Nektek

Kép
elsõpocaklakó
 
 


jó reggelt!

de sokat írtatok!
a meleget én sem bírom nagyon, 30 fok van a lakásban, próbálok légkondizni, de ha egész nap megy, akkor is csak 28 fokig hűl le...
Tegnap lefeküdtem én is Szonjával, még szerencse, hogy ráállt a 3 óra alvásra ebéd után, addig kifetrengem a délelőttöt. szörnyű ez az émelygés, először semmi ilyen nem volt...

Szívhang az uh-n még nem látszott, én csak azért siettem dokihoz, mert nyaralni mentünk, és volt pár kérdésem, szóval tudni akartam utazás előtt hogy minden ok.

az első terhességem alatt végig dolgoztam, szinte melóból feküdtem be a kórházba... most ugye itthon vagyok, a munkahelyem nagyon örül a babának, mivel családi vállalkozásban dolgoztam, apukám repesett :)
czzsofia
 
 


Én is dolgozom és szeretnék is amíg tudok. Szeretem a munkám és nem is megterhelő. Egy kutatóintézetben dolgozom. A fárasztó az, hogy a munkahelyem messze van. Napi 2-2 óra utazás. Ez nagyon fárasztó főleg ebben a melegben. Meg hogy állandóan aludnék.
Én annyira fel vagyok puffadva, hogy csodálom még a kollégák nem kérdezték meg, hogy nem vagyok-e terhes. Oylan vagyok mint egy 3 vagy 4 hónapos kismama. Szőrnyű.:( Ez a puffadás is elmúlik?

Kép
elsõpocaklakó
 
 


Sziasztok!

Holle,
nekem nem volt vetélésem :roll: , méhen kívüli terhességem volt. Annak volt jele, de én akkor is nagyon bonyolult eset voltam, megszenvedtem a dolgot.
Ha ma minden rendben lesz akkor felhívom az endós dokimat, aztán megkérdezem, hogy mi legyen a mettel. Gondolom első körben vv.

Hát ez a hányás dolog nem lehet valami jó. Én a Hannával sem hánytam és most sem. Kopp-kopp.

Hannával én szinte végig dolgoztam. Most elég nagy dilemmában vagyok.
Tavaly július 1-től mentem vissza dolgozni gyes után, de csak 4 órába tudtak bejelenteni. Aztán februárban elküldtek munkanélkülire, az új helyemen meg május 13-án kezdtem. Viszont nem határozatlan, hanem határozott munkaszerződéssel, ami azt jelenti, hogy minden 3. hónapban hosszabbítják. És ez most aug 13-án lenne. Nagyon sokat gondolkodtunk már itthon is, hogy mi lenne a jó, elmondjam e addig vagy várjak, mert elvileg addig még nem töltöm be a 12.hetet. Ha meg szólok lehet, hogy nem hosszabbítják meg. Nem tudom mitévő legyek. Nektek mi a véleményetek?????
Én nagyon szeretnék dolgozni, nem akarok itthon ülni, mert akkor befordulok, a pénz is kell, meg hát ugye a tgyás, gyed miatt is. Mert a 2 év alatt csak úgy lenne meg a 365 napom, ha dolgozok még sokáig. Bár ha szülés pillanatában meg nem leszek biztosított..... Jajjj, nem tudom, annyit de annyit agyalok rajta :cry:
Segítsetek nekem, ha van valami ötletek :roll:
Amúgy egy szállodában dolgozok, a recepción. Nem könnyű azért, mert 12 órázunk, éjszaka is kell lenni és bizony néha kész vagyok én is a sok hülye embertől :twisted:
ranita1979
 
 


Pocaklakó,
én is fel vagyok fújódva, főleg este. Tegnap este úgy néztem ki, mint egy 4 hónapos terhes :roll: .
Azért ne legyél ám elkeseredve, ha esetleg nem látjátok még, hogy dobog a pici szíve.

Brita,
gyere hozzánk is nyugodtan :D .

Zsaklin,
igen, ma meglátjuk, hogy mi a helyzet, rágondolok és görcsbe rándul a gyomrom. Annyi rossz történt már velem, annyi mindent átéltem, hogy nagyon félek, nehogy baj legyen.
Én ezért is nem csináltam teszteket, a dokim is megkért rá, hogy ne! Gondoltam rá én is, hogy jó lenne venni és egy igezi erőset csinálni, de arra gondoltam, mi van, ha nem is jelenik meg rajta csík. Na jó hülye vagyok tudom :roll: . Remélem ma megnyugszom :roll:
ranita1979
 
 


Zizi a klímáért irigyellek :wink:

Elsőpocaklakó, de jó holnap mindent megtudsz! Valószinüleg petezsákot és szikhólyagot fog látni és visszarendel 2-3 hét múlva, de legalább megtudod hogy jó helyen van. Megvizsgál, rákszűrést végez –ha nem volt 1 éven belül. Ennyi.

czzsofia az első terhességemnél nekem sem volt ennyire erős az émelygés, de azt mondják a többet szült barátnőim hogy a 2. mindig nehezebb. De jó is az, ha valaki családi vállalkozásban dolgozik, így biztosan örül a főnök! :)

ranita nem akarlak még jobban elkeseríteni, de az az anno 4 órás meló az csak fél napot jelent a gyedbe, ezt figyelembe vettétek?:? Ha bírod a melót szerintem még ne szólj. Hosszabbítsanak, így három hónappal mindig előrébb vagy. Megy a drukk!

Megfőztem –sajnos majdnem minden nap főzök, vizes törölköző volt a hátamon és többször vettem az irányt a wc felé, bár nem hánytam és Regivel sem anno, de nagyon szar. Tönkretesz ez a meleg. Én utálom!!!!!!!!!!!
:x
sz.sziszi
 
 


Sziszi,
nekem egyszer azt mondták, hogy a 4 órás bejelentés majd csak a a nyugdíjas évek számolásánál fog számítani. Akkor mégsem??? De előtte meg gyeden és gyesen voltam, annak bele kell számítania a 365 napba, nem????
ranita1979
 
 


És szerintetek az nem etikátlan, ha nem szólok???
ranita1979
 
 


Csak ne beszéljétek be magatoknak, hogy baj van. Nem szabad. Az agy nagyon sok mindenre képes. Beszélj inkábba babádhoz, hogy jó helye van ott ahol van stb. És csak pozitívan szabad mindenhez hozzáállni.
Bár ez nehéz de meg kell próbálni.:)
Én most olvasok egy nagyon érdekes könyvet a lelki köldökzsinór azt hiszem. Abban van hogy már most tudsz kommunikálni a babóval. Szerintem lehetséges.:) Úgyhogy én is minden nap beszélek hozzá.

Ez a melós dolog kemény dió. Én biztos várnék a bejelentéssel, főleg ha dolgozni szeretnél. Állítólag(nekem azt mondták) ha megvan a kiskönyved nem dobhatnak ki. Persze ha lejár a szerződés kitalálhatnak egy mondvacsinált okot.:(
Én sem tudom mikor mondjam meg a melóban. Kicsit félek tőle. igaz már 2 éve itt dolgozom, de azért vettek fel, mert a kutatóintézetekbe kell a fokozattal rendelkező ember, mert ugye az hozza a pénzt. Felvettek mert épp a doktori képzésem végén jártam. Most szereztem meg, erre elmegyek, mikor már hasznot hoznék.:( Kellemetlen. Persze én is gondolkodom azon, hogy azért otthon ha lesz idő a számítógépen tudok dolgozni. Más is csinált ilyet pici baba mellett. persze nem tudom még sosem voltam ilyen helyzetben.
Én inkább várok a bejelentéssel. És én másnak is ezt mondanám.

Kép
elsõpocaklakó
 
 


Elsőpocaklakó, azért ne ijedj meg, nem biztos, hogy fogsz hányni. Én Flóval egyszer hánytam, azt is a 9. hónapban. Egyébként meg én vittem magammal mindenhova egy átlátszatlan nejlonzacskót, hogy ha minden kötél szakad, abba tudok rókázni. Ez a tudat annyira megnyugtatott, hogy nem is jött rám egyszer sem a dolog. :wink:
Melyik kutatóintézetben dolgozol?

Ranita, szerintem, ha azt a három hónap hosszabítást végig tudod dolgozni, akkor nem etikátlan, ha nem szólsz előre. Ráér ment közben megtudniuk.

Én ma százszor jobban vagyok, semmi tünetem, tele vagyok élettel! Lehet, hogy én is kétnapos lány leszek, mint Zsaklin? :-)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!

Ha valaki kismama akkor már védettséget élvez és ki nem rúghatják, mert ellenkező esetben szép kis munkaügyi pert kapna a munkáltató. Ha zereg alatta a léc, akkor írásban jelentse be, hogy kismama és akkor így járt a munkáltató.Persze ez a határozatlan munkaviszonyra szól. Az ellátás szempontjából pedig a 2 éven át tartó biztosítottság a lényeg, ez akkor is él, ha éppen GYES-en voltál, hiszel akkor is biztosított vagy. Ha a szülés napján biztosított vagy és megvan a 2 éved, akkor jogosult vagy a szülési szabira és a gyed-re is. Ha valaki naon nem bírja magát, akkor már elmehet táppénzre, ha eddig végigdolgozott, mivel megvan június végéig a 180 nap jövedelemmel elátottsága és lesz normál táppénz alapja.Márciusban indul a szülés, tehát csak az ebben megkeresett jövedelem a lényeg, mind a szülési szabadság, mind a gyed szempontjából, ami amúgy maximalizálva van, mert idén bruttó 102900,- FT. A mi esetünkben a szülési szabadságot sem szabad előre beindítani, hiszen a táppénz alapja és a szülési szabadság összege megegyezik, ami nincs korlátozva.Annyi, hogy a táppénz 60 % és annak van egy felső korláta, ami bruttó 9800,-.A szülszabi viszont nincs korlátozva és nem 60, hanem 70 %.Ha valakinek segítségre van szüksége, akkor szívesen segítek, ez a munkám:)))))Azt nem szeretném megmondani, hogy hol, mert nem tudhatni, hogy ki jár itt és ki nem és én nem szeretném még tényleg, ha bent tudnának róla.Először szeretném tudni, hogy nálunk minden ok, aztán jön a család és csak utána a munka:))))
Ranita majd írj, hogy mi van Veled, nagyon szurkolok érted, nem történhet semmi baj most már!!!Nagyon várom, hogy írj!!!!Ranita bajban vagy, ha határozott időben dolgozol:(((Én el nem mondanám a helyedben, úgy meghosszabbítanák a szerződésed, s majd talán utána leülnék a főnökömmel, hogy végig szeretném dolgozni.A szülés napján biztosítottnak kell lenned, ez a bejelentett álláskereső is segítség lehet, ha már 2011 évben csak az a lányeg., hogy biztosított légy, ott máűr a jövedelem összege nem lényeg, mivel csakis a 2010 évi jövedelmeddel számolnak. 05.13tól ha nem hiányzol(kivéve betegszabi) akkor november elején megvan a 180 napod, ami jó lenne. Itt műr csak az a kérdés, hogy a munkáltatód meddig foglalkoztat, de figyelned kell, hogy mindig biztosított maradj!!!Jó lenne, ha január végéig dolgozhatnál, aztán 30 nap passzív tp és megkérdezni, hogy mennyi ideig kapsz munkanélkülit és ha jogosult vagy anyi időre akkor munkanélkülin kihúzod a szülésig.De ott játszani kell a gyednél, mert le kell mondani az ellátást 1 napra, hogy ismét biztosított lehess és a gyedre is jogosult lehess.Jó nagy baromság, de most ez a módi ott. Ranita bármit akarsz lépni szólj, hogy jól gyere ki belőle és ne maradj ellátás nélkül!!!!

Kép

Kép
holle
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért,kérlek Benneteket az alábbi linken szavazzatok a kisfiamra Zsoltra.Köszönjük!

http://liberoarcai.liberoklub.hu/kepek/?pid=2008122744
nituska
 
 


Ranita nálad konkrétan a határozott munkaszerződés a gond, hiszen hiába jelented be, h. kismama vagy ez esetben nem véd a törvény, hiszen lejár a szerződésed és csak a főnökség jóindulatán múlik, hogy foglalkoztatnak-e tovább .

Ezért írtam, h. én a helyedben minél később mondanám meg. Hogy etikátlan-e? Ebben a világba ez érdekel valakit szerinted? A magad érdekeit nézd.
sz.sziszi
 
 


Én egy magánklinikán vagyok recepciós, és persze, hogy nem jelentettek be, csak 6 órára. Viszont most azt akarják, hogy 6 órás legyek és akkor 4-be akarnak visszajelenteni, de ezt nem akarom hagyni, mert azért ami túlzás az túlzás. Valamelyik nap 12,5 órát voltam bent 8 óra helyett... Utálom a munkámat, hát szülés után biztos nem fogok ide vissza jönni, csak most nem volt más megoldás a válság miatt. Egyébként közgazdász vagyok. Remélem, hogy mire oda kerülök találok egy normálisabb munkát. Most egyébként csinálom a cégnek a marketingjét is, és most arra törekszem, hogy írják át a szerződésemet marketingesre, mert akkor az önéletrajzomat az is feldobná. Meg intenzív angol tanfolyamot fogok elvégezni, mert tudok angolul, de nem merek beszélni és erre direkt vannak tanfolyamok, és ha elvégzek egy ilyet akkor már több esélyem lesz a munkapiacon is. És a jelenlegi munkaadóim meg elmehetnek tudjátok hová... Hogy merik vajon ezt megtenni. Ja és van, hogy nem adunk számlát 150 000 kezelésről... El tudjátok ezt képzelni? (na mind1 nem sokáig kell már itt lennem, max márciusig. :)) )
Egyébként múlthét szerdán kellett volna megjönnie, és pénteken teszteltem. De május 30-án volt az utolsó menszim, de ovu teszt alapján tudtam, hogy nem középidőben volt pém, hanem később, június 23-án. Még nem jött a hányinger remélem el is kerül. Inkább a fáradékonyság és a pisilési inger van meg.
Jobbulást a rosszul levőknek.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


Köszönöm a segítséget Lányok. Akkor csöndben maradok a hosszabbításig, aztán majd lesz valahogy. Ha meghosszabbítják akkor nov.13-ig van munkahelyem. Ha meg belém kötnek, akkor tudok arra hivatkozni, hogy még akkor nem töltöttem be a 12 hetet.

Holle,
én is valahogy így találtam ki. Szeretnék dolgozni január végéig, aztán talán arra a kis időre elmennék munkanélkülire, így biztosított lennék a szülés időpontjában és járna a Tgyás és Gyed. Ezt a megszakítást mondjuk nem értem :oops: :roll: .

Sziszi,
tudom, hogy ez sajnos csak a jóindulaton fog múlni. Nem tudom abból mennyi van.
Csak egy dologban reménykedek. Most hirdettek meg recepciós állást és 9 jelentkezőből egy sem felelt meg....
ranita1979
 
 


Csak ehhez a munkadologhoz tartozik még egy jó kis történet.

Az előző munkahelyről nem barátsággal jöttem el. A szemét, bunkó volt főnőköm pedig felhívta a mostanit, hogy én csak azért akarok náluk dolgozni, mert lombikozok, szülni akarok és ne vegyen fel, mert ő ezért rosszul fog járni velem, sokba fogok neki kerülni- Ezen a szálloda tulajdonos nagyon kiakadt és elküldte a fenébe., azt mondta neki, nehogy azt higyje, hogy ő ezért most engem ki fog rúgni. Akkor leültünk, elmondta, hogy mi történt. Én mondtam neki, hogy ez így igaz, lombikoztunk, de ez most határozatlan időre el van napolva, legalább tavaszig, mert kel a munka és a pénz. Ő azt mondta ez nem érdekli, nem kell neki megmagyaráznom, ez benne van a pakliban, nem csak az én esetemben..... Ő nagyon fog neki örülni, ha sikerülni fog.... Csakhogy ugye most az élet közbeszólt és nem várt tavaszig...
Dehát ugye ők sem hülyék, nem hiába csinálnak csak határozott idejű szerződést. De én úgy gondolom (hogy ők hogy fogják azt nem tudom), hogy a munkámat a terhességtől még teljes mértékben el tudom látni, nem akarok én senki megrövidíteni sem, nem akarok elmenni táppénzre, egyszerűen csak dolgozni akarok :roll:
ranita1979
 
 


Holle,
biztos hogy fogok még kérdezni, ha nem baj. A lényeg akkor, hogy most a szerz. hosszabbításig próbálom eltitkolni. Talán addigra nem látszik meg nagyon. Aztán majd meglátjuk hogyan tovább.

Ja, valami eszembe jutott. Ha mondjuk dolgoznék jan. végéig, akkor utolsó hónapban már kiírnak ilyen szülés előtti szabadságra is? Vagy nem? Régebben így volt. Akkor biztosított lennék?


Szerintem azért szemét dolog az ilyen hat.idejű szerz. , pedig egyre több lesz belőlük. Ezzel is csak a munkáltatók járnak jól.
ranita1979
 
 


Ranita

Én anno 12.hétig vártam a bejelentéssel, no de ugye nekem más, mert határozatlan idejű szerződésem volt. Míg itthon voltam/vagyok a gyerekkel jogilag ugyan nem, de alapból megszűnt a melóhelyem. Viszonylag jól be voltam jelentve de persze nem a teljes összeggel. Építész vagyok.
Én a helyedbe:
-ha jól érzem magam és úgy ítélem meg hogy bírom várnék a bejelentéssel addig míg meghosszabbítják a 3 hónapot. Én mikor a fiammal voltam terhes, csak az utolsó hónapban nem dolgoztam. A többit igen.
Lesz@nám hogy mit szólnak. Olyan rablóvilágban élünk, és ha ők korrektek lennének, min. egy évig szólna a szerződésed...de így ők jobban le vannak védve...szal ügyesen de sztem nézd CSAK A TE/TI ÉRDEKETEKET! Hidd el, nagyon kevés az olyan melóhely amelyik nem foszt ki minket! :roll:

Én a fiammal 17kg híztam anno. Igaz nyári baba és bazira vizesedtem. Mire hazaértem a kórházból már csak +5kg volt rajtam. Fél év alatt ebből -2 lett. És most is annyi vagyok....52kg

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Ronmay,
köszönöm a te hozzászólásodat is és tényleg megfogadom a tanácsotokat :roll: . Igazad van, ők sem korrektek a 3 hónapos határozott idejű szerződéssel (mert mindig csak annyira hosszabbítanak), akkor én miért rágjam magam. Nekem legyen jó!

Én Hannával 12 kiló körül híztam, 63-ra beállt a súlyom, aztán most februártól lefogytam 58 kilóra. Most nem tudom mennyi lehetek, mert állandóan eszek/ennék, nem mertem ráállni a mérlegre :roll: .

Holle,
még egy kérdés és nem zargatlak. A Gyedet és Tgyást ugye a 2010-es év szerint fogom kapni. Ha tehát május 13-tól dolgoznék év végéig, akkor az már jó lenne nekem anyagilag??? Persze nem lenne jó, mert min.bérre vagyok bejelentve, de azért ez a 7 hónap azért számítana valamit?
ranita1979
 
 


megjártuk a védőnőt ma, miután felhívtam a terhesgondozót, és mondták, hogy helyettesítik azt akihez tartozom, így kaptam az alkalmon, leugrottunk, mert nem szívlelem a védőnőmet...
kaptam kiskönyvet
most 47 kg-ról indulok, azért híztam szerencsére a szoptatás óta, számít az a 2-3 kg is nekem, így majdnem onnan indulok, mint Szonjával. Én 12 kg-ot híztam az előző terhesség alatt. remélem most több marad rajtam szülés után

Holle: ha én nem dolgoztam az előző szülés (2009.01.21.) óta, csak tgyáson meg gyeden voltam, akkor ez alapján számolják majd nekem a következő tgyást, gyedet, vagy a tényleges jövedelmem alapján amivel a munkahelyemen be vagyok jelentve?
annyira nem világos, és pont most tanakodtunk ezen a másik fórumos társakkal is, de már vagy 3 féle verzió van életben...

elsőpocaklakó: mit kutattok az intézetben, milyen témával foglalkozol? nagyon érdekes lehet a munkád!

ranita: én is mindentől szinte felfújódok, szörnyű. már kezdtem azt gondolni, hogy nem is a terhességtől van...
doki?
czzsofia
 
 


Zsófi,
doki este 7 után, arra kérem a drukkokat :D .
ranita1979
 
 


Zsaklin: a magne b6 az mire jó,és miért szedsz annyit?
Vendég
 


Ranita

Húha megy a drukk ezerrel! :wink:

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Sziasztok!
Magamhoz tértem mire haza értem azt hittem szétfolyok ettől a hőségtől itthon van szerencsére klíma így gyorsan behűtöttem magunkat!Az áramszámlám nem tudom kifizeti van jelentkező??? :D :lol: Délután rosszul lettem bent szédültem meg kerülgetett a róka mindenki kérdezgette mitől vagyok hófehér a déli szendvicsre fogtam hát volt aki hitte volt aki tudta miért vagyok szarul!
Én is félek ettől a róka dologtól eddig megúsztam de mivel ügyfelezek az a parám előttem ül és jön az érzés mi lesz velem?
Ranita !kezem lábam keresztbe drukkolok!Minden oké lesz!Gyere gyorsan mesélni ha tudsz
Mia!MagneB6 B6 hányinger ellen a magnézium izomgörcs meg stressz ellen van én a terhesség előt szedtem a mert állandóan begörcsölt a vádlim az idegeim meg a- sok dinnyétől-néha cincáltak voltak.Erre kezdtem el szedni majd a dokimnak mondtam érzem,hogy néha keményedik a hasam -Zsakival is keményedett elég korán -mondta emeljem fel 3*1-re
Zizi!Üdvözölek a két napos lányok között!Én úgy csinálom mikor jó napom van próbálok mindent megcsinálni,hogy a másik nap kókadozhassak!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Ranita,
drukk!!!
Aztán jelentkezz ám! :wink:
sz.sziszi
 
 


Ranita Innen is megy a drukk!
henó
 
 


Csajok teljesen ki vagyok bukva. A férjemet leküldtem a gyógyszertárba femibion 800-ért és 5400 ft-ért adták neki. Lementem aztán én is és azt mondták nem tudnak vele mit csinálni:ennyi!!! Szerintetek ez normális? Tudom h szabadáras de ez azért mégis több sztem a soknál! Én eddig mindenhol 3-4 ezer ft között láttam. Ti? Vett már valaki ennyiért???
henó
 
 


Henó!Undorító ez nem szabad ár ez rablááás!!! :evil: :!:

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Zsaklin: jaja,nem is hagyom annyiban! Csak meg kell tudnom,hogy adhatja -e ennyiért! hátha valaki tudja! Mindenesetre a gyártónak már írtam mailt! Velem rossz lóra tettek! :D Nem azért mert pár száz ft nem érdeklel de ez nagyon durva! Na és akkor a femibion 400-at mennyiért adhatja?
henó
 
 


Ranita: Akkor kb ugyan abban a cipőben járunk, mert sajnos nekem sem biztos a munkahelyem. :(( Annyira igazságtalanok a munkaadók, hogy az már pofátlanság.
Henó: Ez tényleg iszonyat drága...
Zsaklin: Drukkolok, hogy ne legyél hányos.
Nekem a fejem szokott fájni, szerintem ez a baba miatt van.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


Nem jó hír. 27mm-es üres petezsák. Hétfőn fél 8-ra kell bemennem a kórházba. És ezzel búcsúzom is tőletek, remélem mindenkinek problémamentes babavárása lesz.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranita, annyira sajnálom! Ne add fel a reményt, előbb vagy utóbb biztos teljesül a vágyad!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Ranita :( :( :(
Borzasztóan sajnálom :cry:
Istenem, min mehetsz most keresztül... sok erőt kívánok Neked és kitartást! Jönni fog az a babó!
minden jót kívánok Neked!
sz.sziszi
 
 


Ranita amikor elolvastam rosszul lettem:( Most jöttünk fel a vacsiból és az egész mindenség felfordult bennem ettől a rossz hírtől:(((( Annyira sajnálom!! Nem tom, hogy mit monhatnék Neked, ami vígasztalást nyújthat, mert engem most semmi az égvilágon nem nyugtatna:(((Szívemből kívánom Neked, hogy könnyen feldolgozd és hamar összejöjjön a baba. Néha annyira érthetetlen, de aztán kiderül, hogy minden van vmiért, csak nehéz kivárni, hogy ez ugyan miért történt. Most annyira meg vok én is ijedve:( Lehet én is beleélem magam és ugyanebben a cipőben járok, hiszen egy betegségünk van......
Ranita minden jót kívánok Neked :oops:
Henó én is így jártam ám a Hippel.A normál ára 990,- Ft lenne, én az Auchenben lévő gyógyszertárban meg is vettem 1500,- Ft-ért, hihetetlen. Sztem sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni, egyszerűen nekünk kell figyelnünk, hogy hol mennyiért tudjuk megvenni.Kiváncsi leszek, hogy mit válaszolnak viszont vissza.Nem adtad vissza, hogy máshol megveszed akkor???A vaterán néztétek??Ott minden olcsóbb, én is az elevitet és magne B6ot is onnan rendeltem, amit nem szedek, mert nem tom lenyelni:)
De az ovu teszteket és terhes teszteket is onnan rendeltem, dbja 80 Ft volt szállítási ktsg-gel.Nem mindegy!!!
Ma fürödtem a Balatonban és borzasztóan jól esett.Csak támaszkodtam a matracon és majd elfolytam:)Aludtam délelőtt, majd délután aludtam a strandon és mikor visszaértünk a hotelbe estefele is ledőltem. Szerintetek??:)
Zsaklin hátha átmegy rajtad ez az egész, de sztem a meleg is hozzásegít ehhez a rosszulléthez, nem??Én klímában annyira jól vagyok, melegben pedig szédelgek és levegőt sem kapok.Sőt esténként már nem is merek úgy zuhanyozni, ahogy szoktam, mert a gőztől rosszul érzem magam.Marad a langyos víz.
Sziszi jobban vagy?Elsőpocaklakó mi egy idős/napos terhesek vagyunk:) Nagyon várom a holnapi élménybeszámolót, de részletesen ám!!:)Nekem 23án kellene mennem a dokihoz, de most hogy Ranitával ez történt azon gondolkodtam, hogy mi lenne ha elmennék egy 4D-s ultrahangra hamarabb???Ott is nőgyógyász vizsgál végig, nem???Szerintetek mit csináljak????

Kép

Kép
holle
 
 


Ranita! Nem is tudom ,hogy mit írjak! Nagyon elszontyolodtam. Ha én is hát akkor el tom képzelni te mennyire el lehetsz. De hidd el semmi nincs véletlen! Tudom ez sovány vigasz,de igaz!
henó
 
 


Ranita

óóó..szóhoz sem jutok...erre nem számítottam... :cry: :cry: :cry:
Remélem mihamarabb veletek lesz egy új jövevény!

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Holle!:Szerintem most már úgysem fogsz megnyugodni amíg nem látnak uh-on. Ugyan biztos nem lesz semmi baj,de a nyugalmad végett menj el. Majd megírom,hogy mit válaszoltak én is kivi vok! De ha ez megengedett akkor is fel fogom hívni a gyógyszertár tulajt holnap és elmondom a véleményem. Én már azon gondolkodtam egyébként, hogy nem-e összecserélték a 400-as meg a 800-as árát. Na majd meglátjuk. hogy lenne már mindegy ne viccelj! 80 ft-ért?za nagyon jó! Remélem nem lesz rá már szükségem de ah mégis akkor elkérném a címet.
Balcsi,pihi?szerintünk? aludj csak amennyit csak bírsz nemsokára úgyis csak álmodozhatsz róla :lol: :lol: :lol:
henó
 
 


Holle még annyni,hogy azért felesleges 4 D-re menni,sima 2D-n is teljesen jól látszik. Sőt még jobban! Ismerősöm uh-os,rákapcsolt nekem 4D-re többször is,de sokkal jobban lehetett látni 2D-n mikor kicsi volt. Ja meg azért nem vették vissza mert egészségpénztárra elintézték úgy meg nem lehet visszacsinálni. Tudom, hogy nem megy rá de azért küldtem a férjem ide helybe,hogy itt ismernek aztán hátha megteszik,h mást ütnek be helyette. Hát jól jártam!
henó
 
 


Szép Jó reggelt Lányok!

Azt hiszem, hogy elindultak a gondolataim különböző elméleteket alkotni, hogy talán azért vagyok jól már ezen a héten mert már nálam sincs baba???A hasam sem fáj már azzal a menszesz-görcs-szerű érzettel, mint eddig, pedig azt mondják, hogy az teljesen normális, mivel növekszik a méh. Nálam semmi:(
Csak a mellfájdalom van.....Nektek fáj a hasatok még mindig???
Az a baj, hogy szombat este megyünk innen haza, vasárnap hova menjek és majd csak jövő héten tudnék, de azt sem tom hova elmenni.Azért gondoltam erre a 4D-re, mert közel van hozánk, egy ilyen magánrendelő, non-stop a bejelentkezés.Az a baj, hogy azt sem tom, hogy akkor hova menjek. De ha magánorvost hívok, akkor lehet annyira nem ér rá, vagy annyira elfoglalt mint az enyám, aki nem tud csak pénteken fogadni, nem??? Tegnap este azt számolgattam, hogy anno mikor lettem rosszul, amikor méhen kívülim volt, de talán pontosan a 6 héten kezdtem el vérezni és a 7 hét közepén már műtöttek is.Az is szép volt, az 5. orvos vette észre, hiába kérdezgettem, hogy akkor miért poz a tesztem?????
Az utolsó pillanatban kerültem a műtőasztalra:(
Henó igen az egészségpánztárosat sajnos nem tudják visszafordítani, elhiszem, hogy dühös vagy, én is felháborodtam volna.Lányok Olvastam azt,hogy akinek vannak hányinger tünetei, azok kevesebb eséllyel vetélnek.Lányok látjátok, inkább nekem is legyen tünetem, csak maradjon már meg ez a kics végre:(((((

Kép

Kép
holle
 
 


Holle, szerintem nyugodtan menj el hétfőn a körzeti SZTK-ba nőgyógyászatra. Arra tuti jó, hogy megnyugtasson!
Nekem tök változóak a tüneteim, hol hányok, hol kutya bajom. Ez már az előző terhességemnél is így volt, aztán nem lett semmi baj. Szóval ez alapján ne ítélj!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!

Megszakitottuk a nyaralást, mert baj van! Vérezgetek tegnap óta, most indulok dokihoz! A dokim telefonon azt mondta készüljek a legrosszabbra. (mert nem barnázás, vérzés..)Visszaolvastalak titeket, de csak du. lersz több időm válaszolni amikor hazajöttünk a dokitól. NAgyon félek!

Ranita! NAgyon sajnálom ami történt! Tarts ki! Minden rendbe jön!

Drukkoljatok lányok! Már sirógörcsöm van... :cry:

Kép
Kép
nikolette2
 
 


Nikolette én szorítok és imádkozom!!!!!
Zizi hétfőn dolgoznom kell, ezt ugye csak munkaidőben csinálják???
Munkaidőben nem tok elmenni, csak 17 óra után.....
Nézegetem itt Veszprémben a dokikat már, de csütörtökön rendel mind, mindenkinek ennyire faszán megy, hogy egyetlen egy nap rendelnek csak???????? :evil:

Kép

Kép
holle
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: