Új privát üzeneted érkezett!

Jajj, ez a vérnyomás leesés nekem is volt az előző terhességemnél! Először nem tudtam, mi az, csak azt lreztem, hogy fekszem a kanapén, és nem tudom megmozdítani semmimet, pláne nem tudok felkelni, kicsit talán szédültem is. És nem értettem. Végiggondoltam minden porcikámat, hogy fáj-e valami, vagy rosszul vagyok-e, és semmi. Erre mondta a párom, hogy talán vérnyomás. A kávét, teát nem kívántam, de volt itthon Red Bull:) Abból ittam egy ujjnyit, és 1 perc alatt magamhoz tértem! Ez még jó párszor előfordult, és a Red Bull mindig működött...
caramel
 
 


Sajnos nekem ezek a koffeinszármazékok szóba se jöhetnek, pedig én nagy kávézós vagyok. Amíg nem volt gond, minden reggelem 1 erős kávéval indult. Aztán olvastam, hogy a kávézás 2,5x-ére növeli a vetélés kockázatát, így azóta nem merek inni. Pedig nagyon hiányzik, mert az alapvérnyomásom is kb. 110/70, ami most csak alacsonyabb.

linhbaba
 
 


Nekem mindig nagyon volt a vérnyomásom,de most lealább ez jó.Nem vagyok nagy kávézós de vannak napok amikor egy féldeci kávét mfelontok egy csésze tejjel és kávés tejet iszom,ennyi nem árt meg.
Mar végem van etttol a fekvéstol
Linhbaba-szerintem ez a 14.hetem az orvos szerint vagyis az ultrahang szerint a 15.
Olvastam róla ,hogy ha korán veszik le nem lesz jó az eredmény szóval nem szákitok jóra mert szerintem hama volt na de majd meglátjuk.
bresbea
Bernecebaráti
 
 

 
 

Sziasztok!

Látom hétvégén nagy itt a csönd :)

Most voltunk a Camponában meg sételgattam egy kicsit, remélem nem lesz semmi gond belőle, de ettől a sok fekvéstől olyan gyenge vagyok, hogy 10 percenként le kell ülnöm.

Bea: szerintem egy kicsit sétálgathatsz te is nyugodtan, persze csak amennyire bírod. Elvégre ha orvoshoz "elmehetünk" és kinn tudunk ülni 1 órát a rendelő előtt...
Nálatok miért ilyen korán veszik le az AFP-t?

Andi: jól eltűntél, remélem minden rendben! (lehet téged Andinak szólítani, vagy Andrea inkább?)

Georgia: milyen Hollandia? Merre laktok? Nincs kevés napsütés ilyenkor? (mármint télen)

Caramel: még a red bullról eszembe jutott, hogy egyetlen egyszer megpróbáltam vizsgaidőszakban, mert nagyon fáradt voltam. Két órát aludtam tőle :)

Jók legyetek!

linhbaba
 
 


Linhbaba

Itt telen nyaron keves a napsutes, telen nincs nagyon fagy, nyaron pedig nincs nagyon forrosag.
Arnhemben lakunk.
Te merre laksz magyarorszagon?
Miert kell ennyire pihenned?
Hiszen lassam 16 hetes vagy, velem vagy aranylag egyidos terhes.
Vendég
 


Sziasztok!
Nem tűntem el, csak nálunk most nincs semmi különösebb történés (hála ég! :)...). A hétvégi szép időben jöttünk-mentünk, évfordulóztunk, Márton napoztunk.... + megnéztünk egy pár filmet, illetve én elég álomszuszék vagyok, úgyhogy sokat alszom... :wink:
Azelőtt kávézgattam...de mostanság a szagát se bírom, gondolom emiatt is... :)
Holnapra tervezem, hogy bemegyek a melóhelyemre, tp papírt leadni + az üzemorvossal meg akarom csináltatni az ekg-t, így nem kell beutalóért futkosni és a kerület másik felére elmenni majd emiatt.... és a múltheti vv-s leleteimet is ki akarom kérni a Jánosban (doki telón annyit mondott, hogy minden rendben.... de vele csak decemberben találkozom majd, hogy adjon belőle 1 pldt).

Georgia: Olyan fura ez nekem......meg lehet valaha is szokni a kevés napsütést???? Én imádom, hogy itt bár november van, de pár napja nagyon szépen süt még most is a nap... már előre félek a morcos téli hónapoktól..... :shock:

Linh: Persze, Andi jöhet.. úgy is hív mindenki, csak a nicknevem ez :)
Sajnálom, hogy gyengusz vagy.. remélem hamarosan elmúlik!!! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Andrea

En 36 eves vagyok es 16 eve itt elek.
En mar nemszivesen koltoznek magyarorszagra, itt megszoktam.
Ha meleget akarok, elmegyunk nyaralni a ferjemmel, vagy haza latogatunk magyarorszagra.
De itt jobb elni kicsit konnyebb mint magyarorszagon.

Orulok hogy minden rendben van veled, vagyis veletek :D :D !!
Vendég
 


Georgia:Ezt a napsutés hiányt én is nehezen viselném,már csak itthon is az a pár nap nélkuli téli hónap is sok :D

Linhbaba:az az igazság,hogy félek sétálgatni,mert ugy rám parancsoltak a családtagjaim is azt mondják,hogy azért kellene.Tegnap már elmentem anyósomékhoz eb´dre meg az anyuékhoz tegnap elott autóvál.

Ugy izgulok ma kell hivnom a az AFP végett.Szoritsatok!
Nálatok ez hanyadik héten van?
nálatok van ez a 20.heti Uh mikor a baba szerveit meg minden vizsgálnak,hogy rendben e van meg egézszéges-e.Mert a Pesti barátaink mutatták hova járna osrvoshoz G1 centrumba és azon gondolkodtam el mennék oda mindegy hol fizetek.Meg aztán ahova én járok ahoz képest ez a Hilton!A dokimnál még a szivhangot sem tuja meghallatni mert nincs olyan Uh-ja.

Nektek a Párjaitok,hogy állnak ehez a a babaváráshoz?
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok! :)

Georgia: abban biztosan igazad lehet, hogy ott könnyebb, mint idehaza..... :shock: Mi alapjában elég nemzeti érzelműek vagyunk a férjemmel...de egyre többször felmerül, hogy érdemes-e itthon szétgürizni magunkat erre a bizonytalanra ami itt egyre jobban alakul??!! Pont tegnap kezdték el riogatni a népet, hogy öregségünkre nem lesz aki eltartson és egy 120 ezer nettós átlagfizetés (kérdem én tényleg ennyi lenne????), szóval aki átlagban ennyit keres és fizet mindent, az jó esetben öreg éveire egy 40 ezres nyugdíjra számíthat.... fasza... :? Ha eléred az öregkort, jobb is ha felkötöd magad, vagy mit akarnak ezzel :?: :?: :?: :?: Persze mondják, hogy takarékoskodj... Köszi... És akinek már eddig is megélhetési problémái voltak, az hogy tegye félre a jövedelme 5-10%-át 30 éven keresztül???... Na inkább bele se folyok ebbe.....

Bea: Én úgy tudom, hogy a 18. hét környékén van ez a második genetikai ultrahang. Nekünk ugye most a 12. hetesen is volt, elméletileg már itt is elég sok mindent lehet szűrni...de a 2-ról mondták nekem, hogy az nagyon fontos. Ha nincs jó uhuja a dokidnak, érdemes elmenni fizetősbe (akár Istenhegyi, akár Bolgárkerék u.... vagy máshova is... A G1-et én nem ismerem).
Az én férjem szerencsére nagyon jól áll a babaváráshoz. De nekünk ugye van egy több, mint 4,5 éves - várakozással teli - előéletünk... csomó kivizsgálással, inszeminációkkal, lombikokkal...Ez azért nem elhanyagolható :) Rajó, a férjem idáig nagyon jól vizsgázott, már azokban az időszakokban is, mikor a vizsgálatok voltak, soha nem húzta az orrát, vagy morgott ha menni kellett, hát mentünk, végig támogatott, a beavatkozásokkor mindig ott volt velem... (ne tudjátok meg, hány pasiról tudom, hogy mekkora probléma egy ilyen tortúra végigcsinálása!!!)
Most pedig, amióta tudjuk, hogy jön a baba, gyakorlatilag a fellegekben jár. Az első uhukon ugyan nem volt ott velem a melója miatt, de most a 2 utolsón igen, és ezután is igyekszik úgy szervezni majd a melóját, hogy a vizsgálatokkor ha teheti ott lehessen. Számunkra nagyon fontos, hogy mivel ennyit vártunk RÁ, együtt csináljuk végig ezt az egészet, ne legyen Ő semmiképpen se kirekesztve a dolgokból. Természetesen apás szülésre készülünk... :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Hivtam a novérkét minden rendben az AFP-vel minden alacsony lett. :D ugy orulok végre egy kis orom.
Nálunk a 15.héten veszik le.

Hát az én párom nagyon nem tud mit kezdeni ezzel a terhességgel.Kérdeztem,hogy fél e de azt mondja nem .A dokihoz elkisér de be nem jon ,mert,hogy o nem akarja látni ahogy a doki vizsgál.Utoljára ahogy kijottunk megmutattam a képet rá nézett meg mutattam milye hol van és ennyi,Annyira bánt ez a hozzá állás.Meg fog ez változni?Vagy o ilyen tipus?
bresbea
Bernecebaráti
 
 


bresbea: szerintem nem olyan nagy baj, hogy az orvoshoz nem akar bemenni veled a párod, ez csak manapság "elvárás". Így megmarad egy kis saját intimításod, nekem ez is tetszik. Amúgy meg nagyon sok olyan apuka van, aki csak onnantól tud kezdeni valamit a gyerekével, amikor már ő is érzi, hogy mozog, vagy lehet, hogy csak onnantól, hogy már megszületett, és a karjaiban tarthatja, de hallottam olyanról is, aki csak onnantól, hogy már játszani tudott a gyerekkel:) Szóval sokfélék a férfiak, de szerintem semmiképpen ne érezd bántónak a hozzáállását. Együtt döntöttétek el hogy akarjátok, hogy gyereketek legyen, nem? Innentől meg szerintem neked meg kell várnod, míg ő is apává érik. Neki egy-két pöttyös UH felvétel nem tud annyit jelenteni, mint neked az, hogy változik a tested, érzed, hogy növekszik benned valaki, stb.
Én ismerem a G1 intézetet is, ott is elég jó orvosok, és UH gépek vannak, és igen, nálunk a 18. héten van a nagy genetikai UH. (az AFP pedig szigorúan a betöltött 16. héten, úgyhogy érdekes...) Ha gondolod, csináltasd meg náluk, szerintem bízhatsz bennük.
caramel
 
 


Sziasztok!

Georgia: 1 éve költöztünk ki Budapestről Dunaharasztiba kis családommal :).
Ez annyira igaz egyébként, hogyha napsütést akartok, akkor nyaralni mentek :D irigyellek titeket is emiatt. Idén nekünk sajnos elmaradt a nyaralás és borzasztóan hiányzik. De talán majd jövőre négyesben :D.
Azért kell feküdnöm, mert a 15. héten 2x is volt kisebb vérzésem, miután abbahagytam az utrogestant. Mivel a dokik nem nagyon tudták, hogy mi a vérzés oka vagy forrása, ezért fekvésre ítéltek. :(
Nagyon szeretnék már újra mobilizálódni, de úgy félek, mert a második vérzés azután volt, hogy elmentem a sógornőm diplomaosztójára.

Bea: gratula az alacsony AFP-hez, ez ám a jó hír!
Bea, közösen terveztétek a gyereket a pároddal? Mert ha igen, akkor Caramelnek igaza van, szerintem is csak adj időt neki. Az én párom Marcinál benn volt szinte minden UH-on, aztán egyszer valahogy beszélgettünk ls kibökte, hogy az ég egy adta világon semmit sem lát az UH-képből. Neki az csak fekete-fehér összevisszaság :D.
Úgyhogy most már nem cipelem magammal, csak a 4D-n voltunk együtt.

Andi: mi is rengeteget gondolkozunk azon, hogy ki kéne menni külföldre valahova dolgozni. Szerencsére mindkettőnknek olyan szakmája van, amivel nagy valószínűséggel el tudta helyezkedni. Nekem 2 barátnőm (az 5-ből, akikkel tartom a kapcsolatot) már kinn dolgozik Németországban, az egyik már majdnem 2 éve. És a többiek is menni akarnak.
Szóval lehet, hogy ha meglesz a második lurkó és elindul, akkor el fogunk kezdeni munkahelyet keresni külföldön. Főleg ha addigra se változik semmi.

linhbaba
 
 


Georgia: nálatok a szülésznőhöz kell járkálni kontroll vizsgálatokra? Vagy ilyen hamar felvetted a kapcsolatot a szülésznőddel?

linhbaba
 
 


Nincs ma senki? :( Egyedül pörgök itt...

linhbaba
 
 


Dehogynincs! Itt van a sok mindenfélét hirdető:) Nekem nagyon zűrös napom van, rohanok egyik helyről a másikra, azért csak ennyi. Ja, és hsz-ban már a júliusiak is leköröztek minket:)
caramel
 
 


:D :D :D

linhbaba
 
 


Sziasztok!

En is csatlakoznek hozzatok! Andit mar ismerem egy masik topikbol:)

En ma toltottem be a 13. hetet! Mi kozel 6 evet vartunk a Kisbabankra, ugy hogy egyikunknel sem talaltak szervi problemat, IR-rel (inzulinrezisztencia) kezeltek, gyogyszert is szedtem, most mar csak a dietat csinalom, es a pajzsmirigyem mukodik alul, erre most is szedek gyogyszert. A 6 ev alatt vegigcsinaltunk 6 inszeminaciot, 1 lombikot, 1 fagyasztott embrio beultetest, es a 2. lombik hozta meg a csodat! Mult heten voltunk kombinalt teszten es szerencsere negativ lett az eredmeny! Ezutan kezdtunk el hangosan is orulni es az ismerosoknek es a csaladnak elmondani a nagy hirt, volt nagy oromkodes a hetvegen! Mindket reszrol elso unoka erkezik!

Igyekszem jonni, ahogy idom engedi, en meg dolgozom, de szerencsere csak heti 2-3 nap megyek be az irodaba, egyebkent itthonrol tudom csinalni a munkamat. Ez nagy segitseg. Mar keressuk az utodomat, egyet mar el is fogyasztottunk, nem birta a kikepzest...

Mindenek boldogsagos es egeszseges pocaknovesztest kivanok!
Oroszlan

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem volt netem a párom magával vitte a gépet!

Orulok ,hogy mindenki jól van :lol: :lol:

Szi oroszlan :D

Lányok a héten rengeteget eszek ha ez igy folytatódik a végére olyan lezsek ,mint a golyó!Bár eddig meg keveset ettem ,de most bepótolom :oops:
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Helló Oroszlán!!:) SZuper, hogy minden rendben :) Nemtudom, írtam-e a múltkor, mi is a Jánosban fogunk szülni, nagyjából Veled együtt :)... afp-re dec. 6-án kell mennem...

Bea: Mázlid van,hogy bírsz enni.... engem még mindig gyötör a hányinger-hányás.... :shock: :oops: Enni-inni szerencsére azért mértékkel tudok, így nem fenyeget a kiszáradás....de nem garantált, hogy bent is maradnak a dogok..... és nem is mindig esik jól, de a Met miatt muszáj erőltetnem az evést...... ha valami szagot megérzek, na az a legsz@rabb.. :shock: Hétfőn elmentem a leleteimért.. amíg vártam megéreztem az ott levő öregasszonyok "szagát".. nem az a gusztustalan büdös, csak az a tipikus öregasszony-szag... hát kész lettem tőle.. öklendezés, ablakhozrohannás, mentőautó fehérre válás......erre jön oda az egyik hogy aranyoskám, segíthetek....??? Édes volt, de szegényt majdnem lecsandáztam....
Szuper, hogy az afp-d rendben van!!! :)

Caramel: Gondolom őket nem húzta be a banyatanya..... :shock:
Aztán, csak módjával azzal a futkosással!! :)
Igen, nem minden pasi értékeli, hogy bevonjuk az egész folyamatba... barátnőm férjenemhogy a vizsgálatokra, v. szülésre nem ment be vele....de gyakorlatilag semmiben nem "támogatja"... 2 gyerekük van, de apuka még a pelenkázásrt sem próbálta soha... :shock: ... szóval ők a másik véglet, mit ahogy mi gondoljuk.... :shock:

Gorgia: Tényleg, Te hogyhogy már a szülésznőhöz mész????

Linh: HOgyvagy? Látom tegnap pörögtél volna....csakhát szólóban??? :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Sziasztok!

Nahát, végre nem csak egyedül dumálok itt! :D (azért lekopogom)

Oroszlán: szia! Gyere gyakran, hátha felpezsdülünk kissé! :)
Hogy vagy? A kezdeti rosszullétek elmúltak már?

Bea: az nagyon jó, hogy van étvágyad! Nem baj az, ha most eszel, a vége felé, amikor a gyerek felnyomja a gyomrodat, már úgyse nagyon lesz étvágyad az állandó gyomorégéstől...
Én eddig 2 kilót fogytam az idegtől, most próbálok majd hízni kicsit, remélem a baba azért szépen növekszik.

Andi: :D (öreg nénis sztori :lol: :lol: :lol: )
Tegnap nem volt nagy pörgés :) Jobban vagyok, de azért lekopogom ezt is. Holnap elő fogok állni a nőgyógyásznál azzal, hogy elkezdeném elhagyni az Utrogestant szép fokozatosan, 3 hét alatt. Szerinted hülyeség? Te szedtél Utro.-t, vagy nemis?
Én is ismertem ilyen házaspárt, ahol édesapa egyáltalán nem vonta be magát az egészbe... épp válnak sajnos :(.

linhbaba
 
 


Linh:
Igen, használtam Utrót még az inszemekkor, de annak nem olyan nagy a dózisa (3x1). Nekem semmi bajom nem volt tőle, csak puffadtam..... de rosszullét, v. ilyesmi nem... csak az az egész napod dzsindzsás állapot, hogy folyt ki... brrrrrrrrr... na az nem annyira tetszett.
Lombiknál amúgy amikor még utrót adtak az 3-szoros mennyiség, tehát 3x3 golyócska lett volna... full Niagara effektus :).... de szerencsére én a lombikoknál már Crinone zselét kaptam, amit 1 nap egyszer kellett használni és az Utróval ellentétben nem folyik vissza. Attól sem volt egyébként semmi bajom...Max. a puffadás, mint az Utrónál.
Most mikor kiderült a baba, a dokim óvatosságból megint felírta a Crinone-t és a 11. hétig használtam, azóta semmi progipótlás nincs.
Kérdezz rá a dokinál szerintem, de aműgy lassan már időszerű talán hogy elhagyjátok, ha nincs panasz, amire kapni kéne.... szeirntem :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Linhbaba:én a duphaston szedem még mindig naponta 2x1 egészen a 20-ik hétig már lassan beakarta fejezni a doki de akkor kezdtem vérezni megint ugyhogy maradt.

Nekem rosszuléteim nem voltak,de lehet ,hogy az kevesebbb idegeskedéssel járt volna.Az idegeskedéstol nekem is lement 1,5kg.
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Andi: Sajnos azért kaptam vissza az utro-t, mert voltak ezek a vérezgetések, de azért most már 16 hetes vagyok és félek, hogy ettől a sok progeszterontól nem fog a placenta saját maga hormont termelni :( ezért akarom abba hagyni. Ráadásul elméletileg csak a 12. hétig szedhető...

Bea: igen, a Duphaston az kicsit enyhébb gyógyszer, azt a 20. hétig tuti lehet szedni.

linhbaba
 
 


Lányok azt hiszem megmozdult a pocaklakom.VAgy buborékozott,olyan mintha korogni akart volna a gyomrom ,de nem fejezte be .Ez az? :lol: :lol:
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Bea: ha ott érzed,ahol a baba is van, akkor valószínűleg ő lesz! :)

Voltam ma kontrollon az ambulancián, de a doki kicsit elfelejtette, hogy berendelt, meg se nagyon akart vizsgálni... Bimanuálissal minden rendben volt, de reménykedtem az UH-ban is, ami sajnos nem jött össze.
Nem baj, majd 2 hét múlva. :(
Mókás egyébként, hogy mennyire feledékeny a dokinő... ha 2 hétnél tovább nem lát, akkor már magáz, pedig ő ajánlotta fel, hogy tegeződjünk :D.
Meg azt is elfelejtette, hogy az utro.-t december 2ig mondta, hogy szedjem, ma meg rákérdeztem és azt mondta, hagyjam abba fokozatosan.
Mindegy ez van.

Tervez valaki majd otthon szülni?

linhbaba
 
 


Linhbaba:Akkor hasonló beállitottságú a dokink az enyémnek is mindent mondani kell meg mindenre figyelmeztetni.Ez nekem nem tetszik el bizonytalanit.

Nálunk nincs lehetoség otthon szulésre,bár az kórházak távolságát felmérve minden lehetséges.Most azon gondolkodom ,hogy magyarországon szulnék ha lehet ilyet Balasagyarmatra gondoltam az csak 45 km.CSak nem tudom lehet e ilyen utána kell kérdezgetnem.A mi kórházainktól egyre inkább el megy a kedvem inkább elletok ,mint szulészetek,a barátnomet is kikotozték meg egyszerre 3-an szultek és nézték egymást én ezt nem akarom.Szerintem ez intim dolog,meg az apuka nem lehet melletted vajúdás allatt csak szulés legvégén meg utána se johet be a szobába.

Nem tudtok valamit a gyarmati kórházról?
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea: hát igen... Marcinál még nem volt ennyire feledékeny a dokim. Nagyon én sem örülök neki,de arra fogom, hogy biztos nagyon sok betege van. (sovány vigasz...)

Húha, ez jó nehéz kérdés. Magánkórházban biztos, hogy szülhetsz itt Mo.-on, de hogy állami kórházban szülhetnél-e, azt nem tudom. Az biztos, hogy ki kell fizetni mindent, tehát a szülésvezetést, aztán majd magát a kórházi ápolást kettőtöknek, de hogy ez mennyi lehet arról fogalmam sincs.

Én sajnos nem tudok semmit a balassagyarmati kórházról. Próbálj meg valami fórumon keresni valami topikot, ahol tudnak ajánlani egy orvost, aki tud válaszolni a kérdéseidre. Vagy felhívni a kórházat, de azt viszont nem tudom, kit lenne érdemes ilyenkor keresni. :(
Hátha a többiek okosabbak lesznek.

linhbaba
 
 


Találtam itt ezt:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.php?t=119426&postdays=0&postorder=asc&start=300

A topikba május óta nem írt senki, de megnéztem a legutolsó hozzászólót (heni81), aki valamelyik másik topikba ír folyamatosan, úgyhogy szerintem írj neki egy privit, hátha tud segíteni!

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Hajnali 4 óta fenn vagyok, nem tudok aludni :(.
Remélem benéz majd valaki ma...

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Még az elején írtam ide is,csak aztán nem akartam lebukni,hogy mi mondhassuk el a babahírt.Azóta már persze mindenki tudja,úgyhogy újra itt (is) :D .

Majd a vonalzóimat is visszateszem,addig is: van már két kislányunk,a picurkával pedig most vagyunk 14+1 naposak.

Bresbea,nővérem Bgyarmaton szült tavaly,teljesen elégedett volt,a szülészet ráadásul vadiúj épületben van,úgyhogy szép is,nem lepukkant.
dettus
 
 


Szia Dettus!

Eloszor is gratula.
És milyenek a korulmények ?vajúdás alatt bent lehet az apuka?Szobára bemehet?LEhet kulon szobád?

Linhbaba:én az ese nem birtam elaludni osssze morogtunk a párommal ezeken az orvosokon megkorházakon,aztán olyan feszult voltam,hogy ki kellett kelnem,Tv-ztem egyett ittamm melegtejet aztán visszafekudtem.
Pihizhetsz egyet napkozbe :lol:
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Ma végre nekem is nyugis napom van, úgyhogy újra itt. Nagyon zűrös hetem volt, jól le is fáradtam, de annyi intéznivaló jött össze, mellette viszont a tornáról és babausziról nem akartam lemondani...
Linhbaba, nem gondolkozol orvosváltáson? Csak mint ötlet. Mert ahogy írsz a dokid feledékenységéről - és nekem kicsit úgy tűnik, "nemtörődömségéről" - ez engem eléggé idegesítene, és úgy érzem, neked sem tetszik. Én azt gondolom, hogy főleg így, hogy gondjaid voltak az elején + az első gyerekedet is nála szülted, tehát ismer = extrán kéne törődnie veled. Nekem a terhesség olyan dolog, hogy a maximális gondoskodást várom el... Nem lázítani akarlak, csak kíváncsi vagyok rá, hogy benned felmerült-e.
Mi is volt a heti kérdés? Jaaa, az otthon szülés:) Elég egyedi véleményem van erről az egész hajcihőről (nem értek egyet az otthon szüléssel, de mellette igenis, tudom, hogy a kórházakban is rengeteg hasonló haláleset, vagy születési sérülés történik, pedig ott ott van a szomszédban a műtő - és erről miért nem beszélnek???), na de már a zárójelben benne is van, nem nem terveznék ilyesmit, még akkor sem, ha az előző császár miatt nem császár várna most rám:)
caramel
 
 


Sziasztok!

Milyen sok hozzászólás lett!! :D

Dettus:szia! Gyere gyakran! Bár 2 gyerek mellett gondolom nehezebb megoldani :). Merre laktok, hol fogsz majd szülni?

Bea: te szlovák állampolgár vagy, ugye?
Sajnálom a veszekedést, de előfordul. Ne idegesítsd fel magad rajta! Biztos a párod is feszült a rá váró felelősség miatt!

Caramel: bevallom, már Marcinál is sokat gondolkoztam rajta, akkor is ilyen hebehurgya volt a doki (vagy nemtörődöm). De a szülésnél annyira pozitív élményem volt vele,meg kitörlődtek ezek az apróságok, amik rosszul estek. Csak most jutottak eszembe újra ezek a "sérelmek". Meg már a 17. hétben vagyok. Ilyenkor orvost váltani... Meg ötletem sincs... Meg férfihoz sem mennék... De sajnos nekem is eszembe jutott a váltás :(.
Te melyik kórházban is fogsz szülni?

Otthonszülést :) azért kérdeztem, hátha felpezsdíti kicsit az életet a topikon :). Én se akarok otthon szülni. Szerintem ez a nagy balhézás, ami mostanában körülötte van, túlzás. Nem értem, miért nem bírja egyik eü.-i kormányzat sem végre megfogalmazni a törvényeket az egésszel kapcsolatban.

Jövő hétre is majd előállok valamivel, hátha arra több lesz a reakció!

linhbaba
 
 


Bea,hétvégén találkozok nővéremmel,majd megkérdezem,pontosan mi hogy volt!

Linhbaba,kecskeméti vagyok,vszínű itt is fogok szülni,eddig is itt szültem,bár még nem vetettem el Pestet sem.
Igazándiból kicsit könnyebb,mert a nagy ovis,a kicsi bölcsis.Mivel úgy volt,hogy megyek vissza dolgozni,csak közben meg beköltözött ez a kis babó :D .

Otthonszülés: ha adottak lennének a feltételek én nagyon szívesen szülnék itthon!Mivel ez vszínű nem lesz adott,azt szeretném,ha minél háborítatlanabb lenne a babánk születése.
Egyébként pedig legszívesebben a vízben szülést próbálnám meg.
dettus
 
 


Sziasztok.
A laptoppom bedoglott, nagynahazan be tudtam jelentkezni, de jovo heten veszunk ijat, es majd jelentkezem.
Itt csak szuleszno vizsgal, nincs vedono.
A nogyogyasz csak akkor van ha komplikaciod van.
Ez itt igy megy, es mukodik, mert meg egyenlore a hollandok nemhalltak ki :D :D !!
Mindenkinek puszi!!
Es pocaksimi!!
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantottam, mert hétvégén azért én se nagyon vagyok, csak a fiúk elmenetek bevásárolni. :)

Dettus: igen, úgy talán könnyebbek a hétköznapok! :) Mi is most gondolkozunk rajta, hogy lehet beadjuk a Marcit heti 2-3 napra egy közeli családi napközibe. Ez még akkora összeg, hogy ki tudjuk fizetni és legalább én is tudok pihenni itthon.

Georgia: szerintem az jobb metodika, hogy szülésznőhöz jár az ember, meg külön UH-oshoz. Mert pl. egy szülésnél is az orvos szerepe akkor lesz fontos, amikor valami komplikáció van.
Az, hogy nincs védőnő, az meg külön öröm (legalábbis az én részemről).

Jó hétvégét mindenkinek!

linhbaba
 
 


Sziasztok!
Úgyl átom a hétvégéje mindenkinek suru volt! :D
Linhbaba:Igen szlovák állampolgár vagyok.

Szornyu ez az ido egész nap sotét van rendes depressziós vagyok tole.CSak esik esik......

Lányok a babócámat mindig kelllene éreznem?Vagy csak akkor ha figyelem ,mert nem tudom eldonteni mikor csak a hasam és mikor a picur.Mert amugy is állandóan morog meg zorog meg mocorog a hasam.A baratnom azt mondta,hogy az elso nem is érezte csak a 20.héttol mert nem tudta mikor mi az?! :lol:
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Az időjárás engem is megvisel, borzasztó! Ha legalább hó esne... de ez a nyálas-nyirkos saras cupák az agyamra megy.

Bea: nem "kell" mindig érezned a babát, vagy érzed vagy nem, attől függ ő hogyan mozog. Még bőven van helye úszkálni.
Azt mikor a bélmozgásod meg mikor a baba, majd idővel megtanulod megkülönböztetni! :)

Holnap megyünk Marcival családi napközibe, első beszoktatós napra (délelőttre). Ha lesz valaki holnap, akkor majd megírom a benyomásokat!

linhbaba
 
 


sziasztok!

en nagyon erzem a frontot es a lehulest, amit hoz, egesz nap fajt a fejem... du. tudtam egy kicsit pihenni, mert itthonrol dolgoztam, de nem tudtam elaludni, csak lecsuktam a szemem kb. fel orara, ez is jol esett!

Andi: tenyleg, lehet egyutt fogunk szulni:) A vonalzom es az utolso menses elso napja szerinti szamolas szeirnt kedden toltom be a 14. hetet, viszont a 12. heti uh-n 3 nappal idosebbnek mondtak a Picurt, ami igaz is lehet, mert ugye tudjuk mikor volt a punkcio es megtermekenyites, igy viszont tegnap toltottem be a 14. hetet. Ha jol latom, te ehhez kepest 2 nappal jarsz elorebb!

Linhbaba: remelem tetszeni fog Marcinak a napkozi!

Bea: ma en is azon paraztam egy kicsit, hogy nem erzem a Picurt a hasamban, megha tudom is, hogy korai lenne, de ugy varom mar, az olyan jo lehet:)

Nekem a heten kell mennem terheleses cukorvizsgalatra, hat nem varom... remelem rendben lesz a cukorszint! Jovo het utan pedig az AFP + Hepatitis vervetelre. Ennek mennyi ido alatt keszul el az eredmenye? Andi, te mikor mesz ezekre? Nekem majd a Janosban csinaljak!

Mara ennyire futotta, megyek pihenni! szep estet mindenkinek!
Oroszlan

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!
Na csak nem meg vagyunk mind nyamvadva ettől a fos időtől??????? :) Én fejem is szétmegy, Rajó az előbb már nyomkodta rajta a fontosabb stratégiai pontokat, most egy kicsit jobb...

De jó annak, aki már érzi a babát... el sem tudom képzelni milyen lesz majd ha én is... :).... Ma hallgattattam a Picúrral egy kis Holdviolát, Csík zenekart, meg hasonló zenéket..... meg énekeltem neki, hátha már hall belőlük valamit.. jó lenne, ha majd muzikális gyerkőc lenne :)

Linh: várjuk majd a beszámolót.. kíváncsi vagyok Marcinak hogy fog tetszeni a hely, meg a többi gyerek :)

Oroszlán: nálam a terheléses megvolt még a 12. héten.. hát lehetne alacsonyabb is, de betudtam annak, hogy az IR diétát a rosszullétek miatt nagyon nem tudtam tartani...... Majd pont mikulás napján kell mennem a Jánosba az afp-re, másnapra meg van időpontom Sz-hez 16 hetes vizsgálatra. Mondta, hogy akkor még nem lesz meg az eredménye, max a vizelet vizsgálaté, de azt majd hozza magával... Szóval egyelőre én sem tudom mennyi idő az, míg meglesz, de majd rákérdezek .... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Sziasztok!

Na, megvoltunk ma az első 2 óra bölcsivel! :)
Pont úgy ment, ahogy vártam, vagyis sehogy... Marci egész végig fogta a kezemet és mikor leült játszani, akkor is az egyik kezével fogta a kezemet :). Egyedül a Túró Rudi evés kötötte le annyira, hogy el tudtam menni a táskámig, meg vissza.
Holnap is megyünk, akkor már délig leszünk és így tovább. Remélem lassan azért bele fog szokni a pasas, mert nem ártana neki a szocializáció.

A pocaklakóm már nagyon mozog, főleg hajnali 4-kor, mikor felkelek az utro. miatt, akkor ő is felébred és olyankor megy ám a lakberendezés! :) Akkorákat rúg, hogy még apa is simán érzi.

Oroszlán: engem is tisztára kikészít ez a front, most is aludtam egy fél órát, miközben a gyerek nézte a Toy Story 3-at. Azzal ébresztett fel, hogy "Anya kaki lesz!"

Andi: szerintem már hallja a babád, ha beszélsz hozzá vagy énekelsz neki!

AFP meg Hepatitis Ag eredmény szerintem 1 vagy 2 héten belül van, de úgyis a dokinak küldik meg és annak birtokában csinálják a 18.-21. heti UH-ot.

Lányok, ti híztatok már? Én még semmit. Holnap jön is a védőnő, biztos fog majd hőbörögni, de hát ez a dolga!

:)

linhbaba
 
 


Linhbaba:Nem lesz gond a bolcsivel ugy bele jon ,mint kisutya az ugatásba :lol: Az ovis gyerkoceim is igy voltak aztán meg haza sem akartak menni.De jó neked már igy mocorog.

A terheléses cukor vizsgálat nálatok mikor van?

Nálunk az AFP 2 napon belul megvolt.

VAlahogy belevagyok zavarodva ezekbe a hetekbe.Akárhogy is számolom egy héttel kevesebb van mint amit a doki mond.Emlékszek mikor bejelntkeztem LINHBABA egy héttel elottem voltál most a dokim szerint már én vagyok elotted hova vezstek el a heteim.AZ én számlálásom szerint az AFP-t is a 14 héten vettík le AZ nem BAj ,hogy hamarább volt?Mert eloszor a novérke nov 22.re irt be rá aztán hivott hogy mehetek 11.-én mikor kontrollra is kell mennem.
Mit szóltok hozzá?

Már sikerult 1kg felszednem.És ha igy folytatom nem is lesz ezzel gond a továbbiakban:D

CSutortokon kell mennemmegint kontrolra kiványcsi vagyok mit mind a doki.

Olyan jó ,hogy ma már jobb idp volt végre nem fáj a fejem,és lassan a legzis képeink is a helyukre kerulnek .
:lol:
Megyek bengedem HAthorunkat mrt már szétszedi az ajtót :roll:

Puszi mindenkinek
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Csak most jutottam géphez:( És annyit írnék, hogy én már plusz 5 kg-nál tartok :shock: - asszem, megint meglesz a 19-20 kg összesen:) Szerencsére a szoptatáskor pikk-pakk lement minden múltkor is...
caramel
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék, bár június 1-re vagyok hivatalosan kiirva, de nem hiszem, hogy kibirja majd addig. Nálunk szinte az egész család májusi, szóval miért pont ő lenne kivétel.

Még dolgozom, és nekem is kellett szedne utrogestant a 12. hetig. Szedem az Elevitet és jódot is (mert az nincs az Elevitben).

Gyerek nagyobb, mint a kora, ezért is gondolom, hogy hamarabb fog érkezni.

Voltak múló rosszul léteim, de semmi komoly. A kombinált teszten minden rendben volt, a gyerek nemét nem akarjuk tudni előre.

A II. nőin fogok szülni.

Szivesen olvaslak benneteket és mindenkinek szoritok, hogy jobban legyen és élvezni tudja a terhességet.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Megvoltunk a 2. délelőttel is a bölcsiben, de most nem tudtunk sajnos tovább maradni, mert haza kellett jönnünk a védőnő miatt. Pedig Marci egész jól érezte magát, már töltött 5 teljes percet nélkülem! :D

Bea: te óvó néni vagy? Nem lehet, hogy a doki az UH alapján módosította a szülés időpontját? Mikor volt az utolsó menstruációd első napja?

Nálunk a terheléses cukor a 20. hét környékén szokott lenni azt hiszem, de én már jövő héten megyek, mert kis zűr volt a vércsoportom miatt. Az meg minél hamarabb kell, de nem akarok tűpárna se lenni, úgyhogy egyben elintézem a dolgokat.

Caramel: Marcival én is sokat híztam, de akkor 57kg-ról indultam, most meg 69ről...

Vanda: Isten hozott! Gyere gyakran! II. nőin kinél fogsz szülni?
Az utrogestant hogy hagytad abba?
Én most nagyon lassan csinálom, ma van az első 2 tablettás napom, és még 6 napig fogom így szedni, aztán fogom csak 1-re csökkenteni. remélem így már nem lesz gondom. (kop-kop)

Képzeljétek, nekem még mindig nincs meg a vércsoportom (bár tudom, mert Marcitól még megvan, de az nem jó... nem tudom miért nem, mert ez ugye nem változik az élet során). Területileg a Szigetszentmiklóson lévő laborba tartozom, de ott azt mondták, nem csinálják meg a vércsoport vizsgálatot nekem, mert nem Miklósra járok gondozásra. Azt mondták, a nőgyógyászommal beszéljem meg.
Persze ő nem csináltathatja meg, azt mondta, szerinte tegyek jogi lépéseket, nem mintha tudnám, hova lehetne ilyenkor fordulni.
De mivel mostanában elég sok gondom volt, inkább elmegyek egy magán laborba, ahol ugyan fizetnem kell érte, de megcsinálják legalább. Magyar egészségügy...

linhbaba
 
 


Szia Vanda udv. koztunk.! :D
LInh:Nem csak a Magyar mi még a kórházba is borítékkal mentunk.Mindenhol ez van!!

Aug.2.-án volt az elso napja de azért vagyok bajba mert mert tudom hogy leg elobb 14-én voltunk egyutt.A menzes szerint vagyok maj.9re ki írva.Az ultrahang szerint tobb,de ezt se értem még nem mondott a doki más idopontott csak a névér ezt a máj 9.de az tobb lesz.
Lehet,hogy nem kéne ennyit foglalkoznom ezzel.Mindenki ezt mondja.
Igen ovóno vagyok.
Percrol percre tobbet lesz majd nélkuled :)
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Az újaknak üdvözlet, és gyertek sokat, többet, mint én:)
Linhbaba: micsoda zűrökbe keveredsz! Egy sima vércsoport, ami tényleg nem változik, és jogi út, stb, mert csak egymásra mutogatás van???? Hát én ezt nem is értem:) Mennyibe kerülhet az államnak, hogy nem akarja senki megcsinálni? 200 Ft? Megőrülök!!!
bresbea: meértem, hogy szeretnéd tudni, hogy hányadik héten jársz...Azért nehéz nekünk segíteni, mert itthon teljesen más a terhesgondozási protokoll. Itt a 12. héten van egy fontos UH, amikor pontosan meghatározzák a gyerek korát is többek között. Azért ilyenkor, mert ekkor még annyira "sztenderdek" a baba méretek, hogy a méret egyértelműen megadja a kort. Tehát itthon - jó esetben - a 12. UH-n mért korral számolnak az orvosok, hiába van egy csomó létező dátum. A 12. hét után, ha jól tudom, már annyira különbözőképpen tudnak fejlődni, hogy már nem tarják annyira mérvadónak a méret és a kor közötti összefüggést. Remélem, nem valami nagy hülyeséget írok, valami ilyesmi a lényeg. Szóval ha nálatok volt 12. heti UH, és ott írtak a papírodra terhességi kort (nem a számítottat, hanem a mértet), akkor azzal számolj szerintem.
Andrea-1 megvagy?
Ja, és még a bölcsis beszoktatás. Én az egy évesemmel még ott tartok, hogy mondjuk nagyszülőkhöz szoktatás...Napközben, meg ott lenni, játszani, az OK, de otthagyni, esetleg ott altatni, na attól még messze vagyunk. Pedig el kéne már kezdeni. De azt hiszem, nem a gyerek miatt nem álltunk még neki...:)
caramel
 
 


Sziaszok!

Csak fel ugrottam,1 percre, nem jo a leptoppunk, es koltozunk is, vettunk egy kertes hazat itt Hollandiaban, ugyhogy suru a programunk.
Nekem 2szer talaltak bakteriumot a vizeletemben a terhessegem alatt, kaptam ra gyogyszert rendbe jott, azt mondja a szuleszno, ez nem gaz, surun elofordul a terhesseg alatt :cry: !!
Nekem is mozog ugy 1 hete, de csak ritkan de en meg nem erosen erzem, de erzem :D !!
Majd jelentkezem hamarosan!!
Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Ma nem mentünk bölcsibe, mert Marci megfázott szegénykém :(. Már az gyanús volt, hogy fél9ig aludt, elkezdett jönni az orrából a zöld takony :(.

Bea: szerintem se nagyon foglalkozz vele. Az ún. Naegele-számítás szerint a terminusod valóban május 9-re esik. De általában a babáknak csak kb. 20 %-a (ebben nem vagyok biztos, a lényeg, hogy nem sokan) születik a "kiírásnak" megfelelően. A lényeg, hogy kb. május elejére várod a babát.
Nahát, óvónéni vagy, milyen izgalmas! Van valami tipped arra, hogy hogyan érdemes kezelni ezt a 2 év körüli dackorszakot? Most is itt toporzékol mellettem... :?

Caramel: hát igen. Ráadásul én még szerencsés vagyok, mert ki tudok fizetni egy magánlabort, ha muszáj. De mi van, ha valakinek nem futja rá? Nem is értem... akkor ő vércsoport nélkül megy szülni? Azt ugye nem lehet... Ahhh :x

Georgia: Gratulálok a házvásárláshoz! Majd esetleg ha tudsz, tegyél fel képeket, ha már beköltöztetek! És ne erőltesd meg magad!!!!!
Mit kaptál a fertőzésre?

Szép napot mindenkinek!

linhbaba
 
 


Linhbaba

En is ovono vagyok itt hollandiaban.
Szerintem kicsit el van kenyeztetve a gyermeked, azert olyan.
Kicsit legyel hatarozottabb vele.
De ez csak egy tipp.
Lehet hogy tevedek.
Ide kepet bena vagok feltenni, de van iwiwem Bikkesne es Bikkes Robi ugy megtalalsz minket, es latsz nehany kepet rolunk.
Antibiotikumot kaptam mindd a ketszer, ami nem art a bebinek.
De amugy nem fajt semmim, semmi gondom nem volt, csak alltalanos vizelet vizsgalat mindd a ketszer, es ugy derult ki :cry: !!
De mar elmult :D :D !
Amugy aranyos csaj vagy, te tartod itt ossze a bandat :D :D !!
Nem ismerlek, de innen amit eddig irtal, szimpi vagy nekem.
Tobbieknek pocisimi!
Puszi! Meg is jelolhetsz az iwiwen ha akarsz, van mar az ivf forumbol is egy par ismerosom az iwiwen :D :D !!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: