Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát akkor úgy látom, hogy mindenkinek hasonló élményei vannak :-)
Nekem is végig azt mondták, hogy a "koromhoz" képest milyen nagy pocim van.
Nem zavar, ha megkérdezik, hogy mikorra vagyok kiírva, csak ez egész litániát von maga után, szóval elméletileg ekkora, de gyakorlatilag valószínűleg ez lesz belőle, mert...
Bár én jobban élvezem ezt a szitut, mert anno az egyik barátnőmnek állandóan mondani kellett, hogy terhes, mert annyira nem lehetett rajta észrevenni.

Wicca: Kb. akkora most a pocim, mint neked 33 hetesen. Köszi, hogy megosztod velünk az előző kismamis képeidet!
Kérdés: Ha például fél évvel korábban esel teherbe, vagy fél évvel fiatalabb lennél, akkor nem is merülnének fel ezek a vizsgálati kérdések??? Persze az ember nem igazán szeretne állást foglalni, mert nem is értünk hozzá stb., de szerintem ha probléma van, akkor később is meg tudják állapítani, és akkor már indokoltan eltudják küldeni az embert ilyen jellegű vizsgálatra. De mivel nem lesz semmi probléma... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szívultrahang: Mikor voltam legutóbb akkor azt mondták, hogyha legközelebb megyek (30. hét), akkor néznek egy ilyen vizsgálatot, mert ikreseknél már érdemes ilyenkor elkezdeni. Azt hogy utána milyen sűrűn nézik azt nem tudom.
Az előző terhességeidnél is a Sote-n szültél? Vélemény? Állítólag a csecsemősök "állatok", szó szerint ezt olvastam több helyen.... :shock:

Zsebibabak: Kitartás a hasviszketéshez, nekem az elmúlt három hétben nem volt (azért remélem nőnek a lúrkók), de előtte úgy kellett visszafogni magam, hogy csak simogassam a hasam, és ne vakarjam :-)
Nekem hálistennek a terheléses vércukrom oké lett. 25. hetesen vették le. Az éhgyomri 4,1mmol/L a glükóz után 5,4mmol/L. Azt mondták, hogy tökéletes érték. Én úgy tudom, hogy 7,8-ig jó. Utána állítólag diétára fogják az embert, és újra megcsináltatják a vizsgálatot, hogy az is magas értéked ad-e ki. Neked mit mondtak?
Köszi neked is a véleményt a pociméreteddel kapcsolatban.

Zsófi: Kitartás a rosszullétekhez! Nekem a 13. hétre múltak el (addig mindenhová innivalóval és keksszel jártam), de a 16. héttől mocorognak a babáim, és azóta pedig szinte minden nap van hányingerem. Hálistennek nem hánytam azóta, de a doki mindig kérdezi, hogy hányok is-e. Nem tudjátok, hogy az mit jelenthet ha véletlenül tartósan előfordulna?
Anyum még régi ismerősökről mesélve többször említette, hogy volt olyan aki végigrókázta az egész terhességét. Ez gond lehet???

Ti szoktátok mérni a haskörfogatotokat? Erre legalább odafigyeltem, úgyhogy ezt mérem és írom, mókás adatok jönnek ki :-)


[/b]

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Zsebibabák: nekem még egészen elviselhető a hasviszketésem. Igaz, minden este kenem terhességi csikok elleni krémmel. Csodákat nem várok a krémtől, viszont jó zsíros, így nagyon puha tőle a pocakom, nem szárad ki, mint egynéhány testápolótól. Sajnos elég háklis bőröm van.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Ígértem, feltöltöm a bébikről a képeket, íme:

1288691167.3211.pdf

Csak így tudom most, mert otthon valami nem stimmel a szkennerrel, a munkahelyemen meg nincs időm másra.

Szép napot!

Kép

Kép
mezi_84
 
 

 
 

Vica: gratula a 20 dekás babákhoz :D Így van, pozitív gondolkodás! Egészségesek lesznek és kész!
Nekem nem tűnik olyan hatalmasnak a 37 hetes pocakod :)

Ani: nagyon aranyosak a pocis képek! A mosogatás nálam is több részletben megy néha, mert majd leszakad a derekam, dehát viszonylag hirtelen került oda az a súly a pocakomra :lol:
Hányás dolog: gondolom a mértékétől függ, hogy gond-e... De a védőnőm mondta még régebben, hogy van akit egész terhesség alatt végigkísér. De amíg csak hányingered van ne aggódj ezen, tudom, hogy kellemetlen (bár nálam szerencsére csak a 12. hétig volt), de ha belegondolsz mitől van, máris elviselhetőbb. Tudom, sovány vigasz :)
Én nem mértem még haskörfogatot, lehet érdemes lenne, bár hamarabb kellett volna elkezdeni.

Mezi: akkor szurkolok, hogy a másik baba ne kukacosodjon meg :wink: :lol:
Cukik a bébik, bár én mindig csak foltokat látok, nem nagyon tudom kinézni, hogy mi micsoda :D

Zsebibabak: engem onnantól zavar, ha már tolakodóan kérdezősködik valaki idegen (az más kérdés, hogy elég hamar tolakodásnak veszem, hiszen magánügy). Múltkor egy nő barátságosan kérdezgetett, nézegette volna a pocakom, de az nem jutott eszébe, hogy talán cigivel a kezében mégse kéne... :roll:

Kép
miamanó*
 
 


Miamanó: a cigis nő azért elég durva! És az a legdurvább, hogy észre se veszik magukat.
Én is remélem, hogy a másik bébi kislány lesz, de ha kukacos is lesz, nem fogjuk őt se otthagyni a kórházban. :D
Ma kicsit elfáradtam. Lehet azért is, mert most 4 napot voltam itthon egyhuzamban és fura volt ma dolgozni. De nem baj, most pihizek egyet és már csak 18 napot dolgozok. :lol:

Nektek az afp és a hepatitis eredményetek mennyi idő alatt jött meg?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Mezi!
Édesek a babáid! :D Most láttam csak, hogy zalai vagy Te is :D
Melyik dokihoz jársz?

Ani!
A mai napom egész tűrhető volt ami a rosszulléteket illeti...azért köszi!

Lányok!
Milyen krémmel kenitek a pocitokat?

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsófi! Most vettem észre, hogy írtad a zalát, hogy egerszegi vagy.
Helyileg a kanizsai kórházhoz tartoznék, de Egerszegen fogok szülni és oda is járok dokihoz. :) A Németh Gáborhoz járok.
Neked van már dokid? Kihez jársz?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Apropó! poci krém. (az előbb elfelejtettem) A dm-ben szoktam venni babylove-os krémet. Kezdetben nem tudtam milyet használjak, aztán vettem ilyet, gondoltam kipróbálom, aztán ha nem válik be, akkor keresek másikat. Nekem tetszik, mert kicsit zsírosabb, ennek ellenére hamar felszívódik. Szóval nekem bejött. És nem is vakarózok annyit.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Hova bújtatok :?: :shock:

Mezi!
Én a Kovács Lajoshoz járok, de hétfőn beszélnem kell vele, hogy mi legyen, mert sajna megy nyugdíjba :( 5 éve is hozzá jártam, vagyis lassan 6...

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Mezi: nekem kb. 1 hét múlva volt meg az eredmény.

Zsófi: én Babydream krémet (rossmann) használok.

Kép
miamanó*
 
 


helló lányok :D!

én is kicsit eltűntem ...

most anyósomnál vagyunk Bálinttal, ő unokázik én netezek :D, bár mindjárt viszem a kis dumagépem fürödni ...

Mezi: édesek a babácskáid!!! képzeld én mostanában egyre többet érzem a manóimat, illetve sztem csak az egyiket, mert mindig a jobb oldalamon érzem ...

Ani: nem a SOTÉn fogok szülni, hanem itt fehérváron a szent györgy kórházban. csak genetikai tanácsadásra küldtek oda. egyébként igen! valószínűleg ha fél évvel hamarabb esek teherbe akkor nincs ez az egész herce-hurca! egyébként egyre kevésbé aggódom, sztem minden rendben! ;)

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


wicca: neked már nem az első terhességed, így előbb érzed a babákat és jobban meg tudod különböztetni pl a bélmozgástól. Amikor először érezted őket mocorogni, milyen gyakran mocorogtak?

Én is mintha éreztem volna, de most elbizonytalanodtam, szerintem a képzeletem vagy a beleim becsaptak. Itthon voltam a hosszú hétvégén 3 helyett 4 napot és figyeltem, hogy pihenjek is, így amikor feküdtem, mintha őket éreztem volna. És kedd reggel is, de azóta semmi. Lehet, hogy a munka miatt se figyeltem annyira és pihenni se volt időm... Na mindegy, türelmesen várok. (vagy néha türelmetlenül :D )

Zsófi: bízzunk benne, hogy a Kovács Lajos még év végéig marad, akkor szülhetnél nála és nem kellene dokit váltanod, hisz őt már ismered és az szerintem nagyon sokat jelent. De hétfőn már okosabb leszel. Én csütörtökön megyek a dokimhoz.

Szép hétvégét!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: még most sem érzem őket mindig, van olyan nap amikor alig és van amikor többször, utóbbi inkább akkor amikor többet pihenek és ráérek odafigyelni. nekem zsozsó (az első gyermekem) pont a 20.héten mozdult meg, Bálintot a 16.héten már éreztem, most meg olyan sokára érzem a picurokat, pedig ketten vannak :D. mikor is van férjed szülinapja?

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica: november 22- én lesz a férjem születésnapja.
Visszatérve a mozgásra. Te a hasad melyik részén érezted a mozgásukat? Én eddig azt hittem, hogy a babákat a szeméremcsont és a köldököm közötti részen fogom valahol először érezni, de a gyomrom környékén éreztem apró bugyborékolást, amit még soha előtte. Lehet, hogy a picurok voltak? Abszolút kezdő vagyok. :(

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sztem őket érezted, lehet felfelé rugdosott valamelyikük a gyomrod felé és azért! a férjed szülinapját azért kérdeztem, mert úgy emléxem azt mondtad, hogy apa "ezt kapja" szülinapjára! addigra bőven érezni fogod!!! egyébként én a köldökömtől lefelé egy-két centire, jobbra szoktam érezni. ma először baloldalon is. jaj még valami! azt mondják egyesek, hogy ha mellső falon tapad a lepény akkor is később érezni a babákat. nekem ilyen van ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica! Nekem is mellső falon tapad a lepény. Egyre több a hasonlóság közöttünk... :D

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ma készült pár kép :D

Kép

Kép

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék ha befogadtok :)

2 év várakozás után szeptemberben derült ki hogy babánk lesz, a 7. héten pedig az, hogy egypetéjű ikrek. Most már 10+4 hetesek vagyunk, ma voltam dokinál, már hasi UH-n nézte meg a babákat, csak az egyiket mérte, ő 4 cm-es :)

Itthon vagyok 2 hete mert a 8. héten nagyon véreztem (haematoma miatt), most már rendben vagyok, azon töprengek, mikor menjek vissza dolgozni.

Végigolvastam a 2010-es és a 2011-es ikres fórumot is, de mivel május végére/június elejére vagyok kiríva, úgy gondoltam, hozzátok csatlakozom.

Igyekszem vonalzót fabrikálni, de még rejtély hogy hogy kell :D

Zitus
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Szia Zitus!

Gyere csak bátran, én örülök, hogy egyre többen vagyunk.

Miből derült ki a 7. héten, hogy egypetéjű ikrek? Én úgy tudom, hogy nem lehet egyértelműen megállapítani méhen belül, hacsak nem különneműek, mert akkor biztos, hogy kétpetéjü babákról van szó.
Nekem ez is furcsa, hogy a doki csak az egyik babát nézte. Nekem mindig mindkettőt szokták. Nem mondta, hogy miért csak az egyiket mérte meg?

Én igaz még dolgozom, de azért mert eddig nem volt semmi problémám, ami indokolta volna, hogy itthon maradjak. De én is már csak 3 hétig dolgozom, utána pihi, már amennyire a babák engedik a pocakomban. Én a Te helyedben nem mennék vissza már dolgozni, most vagy 10 hetes, max. még ennyit dolgozhatnál, ha nem lesz semmi gond, a doki utána már tutira nem javasolja. Tényleg, most mit mond a dokid?

Ebben a topikban is már le van írva részletesen, hogy kell vonalzót fabrikálni, de én nem tudom olyan jól leírni, de megpróbálom. Bárkinek a vonalzójára rákattintasz, akkor bejön az a honlap, ahol személyre szabhatod a saját vonalzódat. Utána lesz egy kód, amit itt a beállításoknál az aláíráshoz be kell másolni, és elvileg kész is.
Lehet, hogy valamelyik lépés kimaradt.

Kellemes babavárást! :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Szia Mezi!

Úgy tudom hogy ha egy petezsák van, akkor nem lehetnek kétpetéjűek. Nekem csak egy van. A doki nagyon biztosan mondta hogy egypetéjűek, most már beleéltem magam hogy két kis tojásunk lesz :)

Most csak kontrollon voltam a múltkori vérzés miatt meg írattam Utrogestant (progeszteron hormon) hogy nehogy baj legyen. Csak azért mérte a babát hogy megfelel-e a 10 hetes kornak, a másikra csak rápillantott, én úgy láttam, mocorgott, szóval gondolom minden rendben. Jövő hét pénteken megyek a 12. heti UH-ra és vérvételre, akkor tutira megnézik rendesen mindkettőjüket.

Legszívesebben én sem mennék vissza dolgozni, de elég "ciki" úgy otthagyni a munkahelyet hogy egyik délután elviharzok (akkor kezdtem el vérezni) és nem megyek vissza többet. Könyvelőként dolgozom, így a hónap eleje a húzós, úgy gondoltam, még január közepéig kihúzom velük ha jobban leszek. Végülis a BKV-záson kívül ülök egész nap bent is, nem kell rohangálnom.

Te mit dolgozol? Nagy szerencséd van hogy nem volt semmi problémád! Ne is legyen!

Te hol fogsz szülni, ki az orvosod? Többiek?

Apa segített vonalzót fabrikálni, kipróbálom. (hiába, pasik nélkül megáll az élet :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltüntem, mert tanultam mint a kisangyal. Egy 1 éves okj-s sulit kezdtem el még áprilisban, és utána derült ki, hogy kismama vagyok :-), úgyhogy sűrgetett az idő.. Tegnap 3 szóbelim volt és sikeresen befejeztem az egészet fél év alatt! Hát igen, súgtak a gyerekek...
Kicsit nehezen viselték az elmúlt pár napos idegességemet, de alkudoztam velük, hogy mostantól csak pihi.
Nem dicsekvésből vagy ilyesmiből írtam ezt most le, csak olyan boldog vagyok, mert ellenkező esetben nem tudom, hogy mikor tudtam volna a két gyerek mellett levizsgázni.

Én is a rossmann babydream termékeit használom. Egy testápolót, este meg fürdés után az olajat. Különösebb észrevételem nincs, sem negatív sem pozitív, de szerintem ebben az esetben ez jó ???

Mezi nagyon látványosan nő a pocid! Főleg a piros hátteres képen lehet látni, mert az előző is ott készült. Persze a másik kép is nagyon jó, nagyon helyesek vagytok a pároddal együtt.
Még mindig nem híztál semmit?
Ja és tuti, hogy a babákat érzed! Én is ezen görcsöltem sokáig, hogy biztos nem az, DE AZ!!! Nekem a 16. héten mozdult meg az egyik látványosan, és pár hétig maradt is az-az egy két apró érzés, de csak akkor amikor tényleg kikapcsolódtam kényelmes karosszékben ülve felpócolt lábbal. Kb. 23-24 héttől folynak "kőkemény" csaták odabenn :lol:
Olyankor már egyre kevesebb bent a hely, és ha az egyik rugdos, akkor a másik is visszaadja :-)))))
Nálunk csak a kislány előtt van a méhlepény (kisfiúnál mögötte), és nekem is mondták, hogy biztos azért érzem jobban a kisfiút, mert a leányzónál a méhlepény felfogja az ütést. A kislányt hozzá képest jóval később érzékeltem.

Vizi üdv a csapatban! GRATULA A BABÓCÁKHOZ! Kíváncsi leszek, hogy tényleg egypetéjűek-e, mert emlékeim szerint mi mindannyian két petéjű babások vagyunk itt. Jó lesz majd megtudni, hogy mennyivel másabb a Te terhességed. Nem riogatásképpen, de én is azt javaslom, hogy már ne nagyon menj dolgozni. Az egypetéjűs ikreknél különösen nagyon sokat kell pihenni.
Nagyon szép lett a vonalzód!

Valahol azt olvastam, hogy a 30-ik héttől az ikreknek már lelassul a növekedésük az egyes babákhoz képest, mert már nem férnek úgy el. Mit gondoltok erről?

Készítettünk mi is képeket elsején, és van egy kabátos is... Mint egy bálna, egy nagyon boldog bálna :-)

Kép 28 hetesen

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Jók a képek!

Festjük-mázoljuk a leendő babaszobát... és takarítok rengeteget...

Ani
Én inkább nem mérem a haskörtogatomat :oops: :wink:

Mezi
Nekem AFP is, hepatitis is megvolt egy hét alatt...
Gyomor környékén még nem igazán érezheted a babákat, hiszen még elég messze vannak attól :wink:

Vizi
Csak az egyik babaát mérte a doktor??? :roll: :roll: :roll: :roll:
Én a 8. héten görcsöltem, azonnal itthonmaradtam... :wink:

Szerintem, terhesség szempontjából teljesen mindegy, hogy egy-vagy kétpetéjű ikreket vár-e valaki.
Vendég
 


Zitus: én Zalaegerszegen fogok szülni, most már van fogadott orvosom is, csütörtökön megyünk hozzá legközelebb. :)
Nekem is apa segített a vonalzóban. Ezek a pasik értenek a technikához. :D

Ani: most már tuti, hogy őket éreztem. Szombaton reggel panaszkodtam itt nektek és este már egyértelműen adták a jeleket. Vasárnap pedig már a köldököm környékén is éreztem és nagyon nagyon jó érzés! :D Azóta meg minden nap adnak "jeleket".
Igen jó lett a kép rólatok. Nagyon csinos kismama vagy!
A kilóim gyarapodásáról nem tudok beszámolni, mert itthon nem állok rá a mérlegre. Elég a védőnőnél. :) Hozzá meg jövő héten megyek, szerintem kb. 3 kg lehet a gyarapodás. Aztán majd meglátjuk.

Bocsi Lányok! Tudom, hogy már százszor érintettük a babakocsi témát, de most megint fel szeretném hozni.
Egymás mellettit szeretnék, kinéztem egy tök jót (chipolino), és kiderült, hogy nem lehet átfordítani a tolókart. Nekem meg az annyira nem tetszik, hogy tolom a babákat és nem látom őket. Igaz az eladó azt mondta, hogy sajnos ikerkocsiknál ez elég gyakori probléma.
Amelyikőtök egymás mellettit vesz, milyen márkát talált?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ani: az előbb elfelejtettem gratulálni! Szép teljesítmény két babával a pocakban. :lol:

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Littlemommy: Milyen színű lesz/lett a gyerekszoba?
Azért ne vidd túlzásba a takarítást! :wink:

Mezi: Ha megszabad kérdezni milyen árban láttatok babakocsit? Nekünk az egyik ismerősünknél vannak ikrek, mi az ő kocsijukat vesszük meg 45eFt-ért. Két évesek nekik az ikrek, és még régen mesélte, hogy ő is többhelyen megnézte a kocsikat, és mivel a két gyerekkel való kanyarodás állítólag nem túl egyszerű, így ők egy 80Ft-os modelt választottak. Ki is próbálták, és ők a többihez hasonlítva döntöttek. Pont ma küldött el egy linket, ahol meglehet nézni a kocsiról ezt-azt. Én sajnos nem tudok angolul, tehát nekem nem túl nagy segítség, de hátha te többre mész vele. Ja és az övékén sem lehet a kart megfordítani. :cry:
link

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Mezi: Köszike! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ani83
Nagykáta
 
 


Ani: én se tudok angolul, de azért megnéztem a kocsit. Nagyon sokfajtát, nagyon sok árkategóriában néztem. Nem igazán az ár a fontos, hanem, hogy megfeleljen nekem és a babáknak is. (Na jó, azért a max. 100.000 Ft). Találtam egy olyan kocsit, ami nagyon - nagyon tetszik külsőleg, könnyű a váz is, de nem lehet átfordítani a kart. Eddig talán a Bergonnál láttam, hogy át lehet fordítani a kart. A Bergonnal az a bajom, hogy nehéz illetve a honlapjukon nincs választék ikres kocsiból. De mondták többen, hogy nem nagyon frissítik a honlapjukat. írtam nekik e-mailt, aztán majd meglátjuk mire megyek vele. A nagyon szép kocsit belinkeltem.

http://babaszafari.hu/spd/unas_283137/C ... _babakocsi

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ani: Hogy te milyen ügyes vagy!! Nekem márciusban lenne 3 írásbeli és 2 szóbali vizsgám (mérlegképes könyvelő), még nem tusom bevállalom-e. Igazából félek hogy bestresszelek és rosszat tesz a babáknak. Sajnos csak egyben lehet letennni ezt az 5 vizsgarészt, úgyhogy töprengek hogy hogy legyen...


Littlemommy:
Csak egyiket mérte most, jövő héten méri mindkettőt. Remélem ennek nincs jelentősége.

Mezi: Nekem ezt a babakocsit ajánlották:
http://www.ikerbabakocsi.hu/
Sajnos újonnan egy vagyonba kerül, használtan is 55 körül van, úgyhogy asszem választunk másikat...

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Ani: igen szórakozott vagyok, a felét elfelejtettem leírni. Próbáltam én is használtat is nézni, de sajnos nem nagyon találtam. De még van időm, úgyhogy még próbálkozom. Neked jó, hogy van ikres ismerősöd, nekem sajnos nincs.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Helló lányok,

Ani: nagyon csini "bálna" vagy :D!!!!

Vizi: üdv köztünk!!! gratula a babákhoz! én is úgy tudom, hogy méhen belül csak azzal a lepényboholy vagy milyen vizsgálattal lehet megállapítani. de mindegy végül is, majd meglátod amikor kibújtak (és egy kicsit később), hogy mennyire hasonlítanak egymásra :D!!!

Mezi: én egyáltalán nem bánom a babakocsi témát! mi is megnéztünk már egyet-kettőt, ez amit belinkeltél is szóba jött már! amit Vizi linkelt be, az pedig a favorit volt nálam egy darabig, volt ... (én úgy vettem észre, hogy) átfordítható karú szinte nincs, azt hiszem csak a bergon. a többi (illetve a legtöbb) mind "sport" babakocsi, amire külön vásárolható mózeskosár és akkor azt szemből tudod rácsatlakoztatni, tehát amíg picikék a babák addig szemből látod őket.
mi hosszas tanakodás után úgy döntöttünk, hogy kettőt veszünk. az egyikben itthon a faluban fogok kőrözni amíg picikék, és akkor már legyen kényelmes (itt a bergon lett befutó), majd amikor nagyobbak lesznek és el akarok menni itthonról, akkor lesz egy könnyebb sport (ez Peg Perego Aria Twin), mindkettőt használtan vesszük majd! Bálintnál a nagyobb babakocsit is még mindig használom és nagyon szeretjük, itt a faluban nem is lenne jó a másik. lehet bolondnak néztek, de nagyon sokat tanakodtunk mi legyen, nehéz döntés volt. a HOCO-ba nagyon szerelmes voltam.
ja!!! tényleg láthatóan sokat nőtt neked is a pocakod!! csini vagy!
megpróbálok én is képet csináltatni magamról valamelyik fiúval ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Ani!
A 30. het utani helyrol annyit, hogy most 32. hetes vagyok, es az elmult 3 hetben legalabb 4-szer fordult meg a B baba (a felso) - vagyik mindegyik UH-on pont masik allasban volt. Raadasul en ebbol semmit sem ereztem, mert idonkent be is panikolok, hogy a B baba mozgasat nem nagyon vagy csak nagyon ritkan erzem... Ugyhogy TELJES rejtely, hogy csinalja - de hat ma is lattam az UH-on; ott voltak fej-fej mellett!

A pihenesrol: nagyon mas a hozzaallas kulfoldon. Pl. a magyar orvosom mar kb. a 20. hettol kiirt (de mivel meloznom kell, a papirt nem adtam le...); a 30. heten nagyon leszidott, mit ugralok meg, mar reg agyban parnak kozt szeretne latni. Ehhez kepest ma az osztrak dokim (egy neves egyetem klinikajan a szuleszet vezetoje, tehat vszleg van tapasztalata) kozolte, hogy ebbol bizony meg egy ideig tutti nem lesz szules (most 32. heten vagyunk), biztonsagosan utazgathatok meg orszagok kozott, a munkarol sem elitette, barmi gond lenne vele... pihenesrol szo sem volt... egy honap mulva talalkozunk a csaszira reggel 9-kor; elotte meg irjak emailt, hogy hogy vagyok... semmi CTG, semmi mehszajvizsgalat, semmi...

Az otthon kronikusnak titulalt verszegenysegemet meg sem emlitette ("rendben van" - pedig bizony igencsak kiesnek az ertekek a normalisbol); a terheleses cukromra, ami 7.5 lett, arra is azt mondta, teljesen rendben, nem kell se dietazni sem meg egyszer merni. (a babaneten ennel sokkal kisebb ertekekkel is kuldtek szigoru dietara mamakat...).

Az ember nem tudja, most mi a jo... Az igaz, hogy Ausztriaban a mama- es csecsemohalandosag sokkal kisebb, mint otthon; csak nem erti az ember, hogy hogyan, ha ilyen laza minden... De az otthoni vedonom mondta, hogy Finnorszagban is hasonlo a lazasag...

Ani: nekem is ekkora, vagy ennel nagyobb a pocim!

A babakocsi temanak en nagyon orulok, eppen ezt bongeszem mar egy ideje, csak en szeretnem hasznalttal meguszni; csak eleg korlatozottak a lehetosegek... Es a tanacsok nagyon jol jonnek.

zsebibabak
zsebibabak
 
 


Vica: én is annyi fajta babakocsit néztem már, és minél többet látok, annál jobban el vagyok keseredve. Vagy nem tetszik már külsőre se, vagy ha jól néz ki, akkor nem látom benne a babáimat. Szörnyű! Komolyan mondom, rosszabb ez az utánajárás, nézelődés, mint a terhesség. Pedig alapvetően imádok vásárolni. Az a legnagyobb baj, hogy nincs nagy választék ikerkocsikból. Jah és a pláne, hogy ahol lakom, esély sincs rá, hogy valamelyik bababoltba bemegyek és van iker kocsi. Örülhetek, ha katalógusban meg tudják mutatni. Kb. két hete az egyik nő kedvesen mondta, hogy ha kiválasztok egy kocsit, bármelyik bababolt biztos szívesen megrendeli. Rá volt az arcára írva, hogy csak hozzájuk ne menjek. Megnyugodhat, ilyen hozzáállással nem is fogok. Amúgy a végső megoldás nekem is a Bergon és kicsit később egy sportkocsi. A nemük miatt még nem akarom megvenni, ha már kicsit többet tudok a másik bébinkről is. Jövő héten el kellene menni 4d-re...

Ti sima szivacsot vesztek a babáknak a kiságyba vagy kókuszmatracot? Zsebi, Vica ti már tapasztaltabbak vagytok, az előző picuroknál ti melyiket vettétek?

Képzeljétek! El is felejtettem írni. Hétfőn voltam kismamaklubban. A lényeg, hogy annak a kórháznak a nődokija tartotta az előadást, ahonnan gyorsan menekülőre fogtam. Az egész egy vicc volt. Szidta a terhesvitaminokat. Beszélt a terhesség alatti szűrővizsgálatokról. Hogy milyen fontos a 12. héten mért nyaki redő és milyen jó dolog a kombinált teszt. Tapasztalatom: pont ez a doki nem mérte le nekem a nyaki redőt és ebből kifolyólag nem tudtam a kombinált tesztet megcsináltatni. Végig voltak ilyesmi megnyilvánulásai, szóval abszolút nem volt hiteles. Azért is meséltem el, hogy lássátok, milyen körülmények között vannak nálunk alapból a kismamák. A következő héten a szülés lesz a téma, arra még lehet, hogy elmegyünk, de hogy nem fogok 10 alkalmat végigülni itt, az biztos.

Zsófi, mi van veled? Igen eltűntél!

Szép babavárós napot!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Vendég
 


Sziasztok!

Hát én most mérges vagyok!

Ma voltam védőnőnél, ügyesen kiszámolta az utolsó vérzés idejéből hogy szülés várható ideje: május 8. Na most ha rámnéz is látja hogy nem vagyok 14 hetes terhes, pláne ikrekkel. Másrészt odaadtam neki a leleteimet és szépen beírta hogy 11. hét. Most akkor hülyéskedünk? 2-szer szóltam neki hogy az a május 8 nem stimmel, azt mondta, ő nem írhat be mást az alapján hogy én mit gondolok. Hát pukkadjon meg akkor.

Persze közben mért egy 145/90-es vérnyomást, akkor meg csodálkozott hogy mitől ilyen magas.

Ki találta ki ezt a védőnős rendszert? Mért nem a doki írja be a szülés várható idejét? Talán ő ki tudta volna számolni a június 2-t magától is...

Kicsit elkeseredtem emiatt :( Ti mit tapasztaltatok, a kiskönyvet veszik alapul a terminust illetően, vagy ha én tudom hogy abban hülyeség van, akkor elhiszik?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus!
Nekem ne mond a védőnős sztorikat, mert én mindenkivel megjárom. A 12. héten voltam vérvételen, a hepatitis eredményt a védőnő kapja, a 16. héten volt az afp, aminek az eredményét szintén a védőnő kapja. Még egyik eredményem se jött meg és a 18. hét közepén járok. Igaz, nem a faluba jön az eredmény, hanem az 5 km-re lévő kisvárosba, de az én védőnőm oda csak havonta egyszer megy. Most akkor miről beszélünk?!
A védőnőd tuti az alapján fog küldeni mindenfajta vérvételre, uh-ra (hacsak nincs fogadott dokid), ami a kiskönyvbe van beleírva. Az eredményeidre meg a dokik, főleg uh alapján fogják mondani, hogy jé, kisebbek a babák a koruknál. Szóval szerintem nem lenne rossz a védőnőt meggyőzni.
Nem csodálom, hogy a vérnyomásod is felment. És akkor csodálkozik mindenki, hogy nem akarnak a nők szülni. Ha erre a procedúrára gondolok, nem is csodálom.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi!
Szerencsére van fogadott dokim, azt mondják ő átírhatja a dátumot, meg is fogom kérni jövő héten.

Amúgy a védőnő további furcsa dolgokat mondott: pl. ne utazzak vidékre. Khmm, mi BP-en lakunk, de Anyukám és több rokon is Kecskeméten. Most nem mondja komolyan hogy még fél évig nem utazhatok? Én ezt mindenesetre furcsállom.

Végülis abban egyeztem meg magammal hogy nekem idős a védőnő én meg neki fiatal vagyok, szóval lehet hogy ezért nem jöttünk ki. Majdcsak változik ez még :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Mezi: "kellemes" nő lehetett ez a bababoltos :twisted: ! nálunk a brendonban rendelték meg nekem a HOCO-t. felajánlotta a csaj én meg nagy unszolásra elfogadtam, megnéztem aztán kész. tényleg nincs nagy választék az ikerkocsikból, neten vagy katalógust böngészve pedig elég nehéz megvenni, ez az amit muszáj az ember lányának élőben is látni!
Nagyon végig kell gondolni, hogy tényleg mit vársz el attól a babakocsitól és ez alapján dönteni, persze olyan tuti nem lesz ami mindenben kielégít :wink: :lol:. Az ikrek kókuszmatracot kapnak, Bálint szivacson aludt, nála egész egyszerűen elfelejtettük megvenni a kókuszmatracot, az ágyhoz pedig szivacs járt :oops: :lol: . Igazából felnőnek így is úgy is :D, de ha anyagilag megteheti az ember akkor én inkább a kókusz mellett teszem le a voksom!

Zitus: Mezinek igaza van, tényleg beszélned kéne a védőnővel, mert ez így nem lesz jó! a dokik az uhut szokták alapul venni, de nálam pl. szülés előtt 1 nappal a főorvos és a nőgyógyászom azon vitatkozott (ott előttem), hogyha nekem május 27.-én volt az utcsó menzim, akkor melyik napra is vagyok kiírva?! hááát elég vicces volt :lol: :lol: :lol: . ja és ha véletlenül betévedtem egy másik orvoshoz, akkor az átírta a szülés várható időpontját ... nem egyszerű :D! beszélj a védőnőddel!

az enyém szerencsére aranyos, kedves és odafigyel mindenre. egy hibácskája van összvissz, hogy nem tud pontos lenni :? ... na de nem lehet mindenki tökéletes!

Zsebibabák: hát elég lazának tűnnek az osztrákok ... a két véglet :lol: .
pihiről: sztem ez alkati kérdés és a terhesség előrehaladtával érzi az ember, h mennyit bír (én pl. már nem sokat :? :lol: ).

Képzeljétek ha felveszem Bálintot és az oldalamra ültetem ahogy azt szoktam, akkor akkora ramazuri kezdődik odabenn, h öröm nézni :lol: , nagyon nem teccik a picuroknak!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


vizi87 írta:Amúgy a védőnő további furcsa dolgokat mondott: pl. ne utazzak vidékre. Khmm, mi BP-en lakunk, de Anyukám és több rokon is Kecskeméten. Most nem mondja komolyan hogy még fél évig nem utazhatok? Én ezt mindenesetre furcsállom.



hááát ez nem ezen a bolygón él :D!!!! nyugodtan mehetsz! a dokid úgyis szól, ha valami olyasmi van amiatt nem ajánlott!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsebi
Én örülök neki, hogy így figyel rám az orvosom :wink:
Egy hónap múlva császár? Miért? Nem szülhetsz simán? Nem lehet a vcsászárral megvárni, hogy beinduljon a szülés?
(babák jobb állapotúak általában akkor, ha császár előtt 1-2 órát vajúdott az anyuka... szakkönyvekben leírt tény ez!... a vajúdás olyan hormonális változásokkal jár a babában is, ami javítja a születés utáni alkalmazkodóképességüket)
Én nem szeretnék ilyen programozott császárt!
(Párom egyébként Eisensadtban dolgozik a kórházban, nekem is megvolt minden papírom a munkavállaláshoz, csak a terhesség közbeszólt... :wink: )

Babakocsi
Én most a graco ikerkocsit nézegettem... én egymás mögöttit szeretnék. Az egymás mellettivel elég nehéz lehet pl. boltokba bemenni...

Vizi
Jogi értelemben a hivatalos terhességi kort az utolsó rendes mensestől számolják... aztán szüléskor figyelembe veszik az 1. trimeszteri UH alapján, az első magzatmozgás alapján számolt időket... és vesznek egy átlagot... :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
és a gyerek meg úgyis akkor születik meg, amikor ő akarja... hacsak nem az orvos dönti el...
Védőnő meg lehet, hogy a vérzés miatt mondta, hogy maradj a fenekeden!
Vendég
 


Sziasztok!

Vizi, üdv a fórumon!:-) Tök jó, hogy egypetéjűek!

Tényleg nagy strapa a megfelelő ikerkocsit kiválasztani, mert választék semmi, boltok sem tartanak mutatóban sem, a babakocsinál pedig alap, hogy MUSZÁJ kipróbálni ha nem akarunk később kellemetlen meglepetést:) A fiamnál egy noname kocsink volt, mert "úgy láttam" az tud mindent, kétirányba fordítható kar meg sportülés meg bolygósított kerék, és bizony a saját káromon tanultam meg, hogy nem éri meg a kocsin spórolni, mert tűz és víz egy jó babakocsi meg egy rossz! (ráadásul a bababoltban igazából nem is tudod kipróbálni, nincs útpadka, nincs kátyú, nincs 10+ kilós gyerek plusz 10 kiló egyéb málha a kocsiban....)

Én most abból indultam ki, hogy 40 kiló vagyok vasággyal és így is sok panaszt olvastam ikres mamiktól,hogy a csuklója beletörik, ahogy a csatahajó ikerkocsikkal izzad, tehát mindenképp egy jó konstrukciót, könnyen navigálható kocsit kellett nézni. Megnéztem, hova járok a legtöbbet: Auchan (minden pénztár mellett keskeny sáv van), ovi (sima ajtó, egymás mellettinek esélye sincs), posta (sima ajtó, nem kétszárnyú), járda (ahol élünk egy kistepelülés, itt eleve keskeny járdák vannak, úgyhogy én már rögtön kilőttem az egymás mellettit. AZtán fontos, hogy egyáltalán beférjen az autó csomagtartójába...

Nekem kettő kocsi tetszett (az egymás előttiek kategóriában), a Jane Twin Two és a Peg Perego Duette SW, persze aranyárban mérik mind a kettőt, így használtan kerestünk, és találtunk is egy tavaly vásárolt, nem lestrapált, kitűnő állapotban lévő PP-t, meg is vettük, így néz ki:

Kép

Kép

Kép

Ez teljes vázra bontható, mind az ülések, mind az autósülések mindkét irányba rácsatolhatóak, kormánya van, amivel nagyon-nagyon könnyű tolni, a mi kocsinkat is a 4 éves fiam tolta haza egyedül:-) A csomagtartóba is befér, igaz, meg is telik vele, de le lehet kapni a kerekét, és akkor még befér egy-két utazótáska:-))))

Kép
Kép
nalla
 
 


Ha nagyobbak lesznek, én is egy Peg Perego Aria Twint fogok venni, ez a szememben a világ legjobb kocsija, legalábbis a sima, egygyerekes Aria van nekünk, és hát imádtam, az nem is megy, hanem siklik:-))) egy kézzel nyitható, egy kézzel tolható, szuper.

Jó tanács: hat hónapos korától használtuk két éves koráig (tehát másfél évig), elég sokat mentünk vele,mert nagy mászkálós vagyok, és le is strapáltuk, csak szólok, hogy vigyázni a használtakkal, csak úgy vegyetek aukción is (teszvesz, vatera), ha van megtekintési, kipróbálási garancia, nehogy tropa legyen már a fékje vagy lejárjon az egyik kereke...

Mezi, nagyon csini vagy! :D

Krém: Chicco Mamma Donna terhességi csíkok elleni krémet és terhességi bőrrugalmasító olajat használok a pocira, pont pár hete volt akcióban fél áron a Rossmannban:-)

Kép

Kép

Nem tudom, használnak-e, már most akkora a pocakom, mint a fiammal szülés előtt és még tíz hetet biztos nőni fog:-))) (36 hétre gyúrok)

Kép
Kép
nalla
 
 


Nalla
PP kocsi jól néz ki! Elég jókat is hallottam róla ikres ismerősöktől :lol:
Vendég
 


Hát csajok! Elmentünk a férjemmel színházba, előtte végigfutottam a hozzászólásokat, mikor most hazaértünk csak győztem olvasni.

Még két hetet dolgozok, utána itthon leszek, akkor még jobban körbejárom a babakocsi témát, illetve, 22-én megyünk legközelebb úgy a dokimhoz, hogy délelőtt, így benézek egy-két bababoltba, hátha....
Holnap megyek nődokihoz. Kiváncsi vagyok mi lesz...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem...
Szombaton délután bevéreztem és most szigorú fekvésre vagyok ítélve, kórházba is maradok még jó darabig.
A "B"baba mellett van egy haematomacsík, valószínű az okozta a vérzést. Az "A" baba meg közel van a méhszájamhoz. Úgyhogy pihi ezerrel...

Köszi mindenkinek a krémes válaszokat!
Ikerbabakocsik közül nekem is a Peg Perego Duette tetszik, később pedig a Peg Perego Aria Twin. Anno a lányomnak is PP babakocsija volt csak az P3.

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Nala: Most már én is örülök hogy egypetéjűek, annyira megszoktam a gondolatot. Utánakérdeztem egy ismerős védőnőtől: ha egy petezsák van, nem lehetnek kétpetéjűek :)

Tetszik ez a kocsi, jó hogy egymással szembe is lehet fordítani az üléseket. Egy dolog nem tetszik: az ára (még használtan is több mint amennyit én szánok a témára) :(

Hű, de jó hogy írtad ezt a krémet a pocira, épp a Rossmannba készülök. Mi a különbség a krém és az olaj hatása között? Nekem az olaj szimpibb, jobb eloszlatni talán.

Mezi: Mesélj hogy mit mondott a doki!

Zsófi: Pihenj sokat! Nekem is haematoma miatt volt a vérzésem, de kb egy hát alatt teljesen felszívódott. Nem lesz semmi baj!!

Ma voltunk vérvételen, persze majdnem elájultam :S Képzeljétek el, Óbudán nem tudnak toxoplazmát meg citonemtommit nézni, levették a vért és nekünk kellett átfurikázni a kezünkben Újpestre az ÁNTSZ-hez. Azért ez pocit vicces, nem?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi! Vigyázz nagyon magatokra, pihenj sokat és akkor minden rendben lesz. Egerszegen melyik bababolt a legjobb? Gondolok itt árra, választékra stb.

Voltam ma fogdokinál is. Nagyon be van duzzadva a foginyem és rengeteget vérzik. Úgyhogy speckó fogkrémet és szájvizet kell használnom, jah és elektromos fogkefét. Már úgyis tervben volt az elektromos fogkefe vásárlás.

Zitus: vérvétellel kapcsolatban is van sztorim. A 12. heti vérvételnél volt, hogy a kezembe nyomott a laboros hölgy egy ampulla vért, hogy akkor vihetem is a véradó állomásra, én meg néztem nagyokat, hogy mi a baja. Szerencsére egy épületen belül van, de akkor is. Jah és az eredményért is két helyre kellett mennem.

Majd jövök még a friss hírekkel a dokimmal való találka után.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Zsófi sajnálom, hogy ennyi nehézséggel kell megküzdened, de biztosan minden rendben lesz. Kitartás a kórházhoz, most a pihenés a legfontosabb, és otthon biztosan a nagylányod miatt nem tudnál annyit pihennél.

Wicca mi volt a dokinál?

Vizi, én este használom csak az olajat, mert az nehezebben szívódik fel.
Vizsgák: Ha jól érzed magad, akkor szerintem próbáld majd meg a vizsgákat, mert utána sokkal nehezebb lesz, most még tanulni is jobban van időd. Nekem okt-ben volt 5 írásbelim, és amikor befizettem a vizsgadíjat (48 eFt) akkor mondták, hogyha nem tudok elmenni a szóbelikre, akkor így jártam és kezdhetem újra az összes írásbelit is, persze új vizsgadíj befizetésével. Elég stresszelős vagyok én is, de a tudat, hogy a babák miatt nem lehet nekem segített.

Zsebi még szép, hogy nagyobb a pocid, hiszen "öregebbek" vagytok :lol: Az egyik babát én is ritkábban érzem "dobolni", de viszont ő is ugyanolyan gyakran kinyomja magát, mint a tesó :-)
Belegondoltál már, hogy csak pár hét van hátra??? Olyan hihetetlen..
Amikor legutóljára voltál uh-n mennyi volt a babák súlya?

A torch vérvizsgálattal mi is megjártuk. A 21. héten határértékű agykamratágulatot találtak mind a két babánál, és elküldtek torch vizsgálatra (toxoplazma, rubeola, c...), mert az is okozhatja. Én egy kisvárosban lakok, ahová az egészségügybe még 11 község, falu tartozik. Itthon azt sem tudták, hogy miről beszélek... Bpestre kellett beutaznunk, hogy levegyék... :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Ma voltunk dokinál. Minden rendben van velem és a babákkal is. Úgyhogy a következő állomás nov. 22 -én egy uh.

Szép estét!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: akkor szuper ha minden ok :D

Látom a vérvételen mindenhol káosz van, persze ez nem vigasztal, de jó tudni hogy vannak sorstársak :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Hu, lanyok, de porog a tema, DEJOOO!!!

MEZI: kokuszmatrac: en amugy eleg bio-manias vagyok (szakmai artalom, kornyezetvedelemmel foglalkozom es sok toxikologiat tanultam...), de szerintem nem biztos, hogy meger annyival tobbet, mint amennyivel dragabb. A matracbol nem sok mereganyag megy be a bababa, ha egyaltalan... Millioszor tobbet szamit pl., hogy hasznalsz-e oblitot meg egyeb kozmetikai vagy vegyszereket, mennyi mososzert teszel a cuccainak a mosovizebe (es igy mennyi marad a ruhajaban ami szepen bemegy a boren at, de legalabbis allergiakat/ekcemat okozhat, stb). Az elso 1-2 evben pl. nem nagyon jo semmilyen kozmetika gyartmany a boruknek, a legjobbak a gyogyszertari cuccok; persze nehez megallni. Ezt a kokuszmatrac dolgot is ilyennek erzem: amit el lehet tobbert adni, akkor fontos a "bio"; de ha a finom illatokrol kell lemondani, akkor mar nem mindig ;-(

Bocsassatok meg a kicsit extrem hozzaallasomert... Mar ezen az oldalon is kicsit furanak tartom a sok belevagott kozmetikai es egyebb cucc kepet: egy kicsit ugy erzem magam, mint abban az amcsi filmben, ami a nyaron volt meno (sajnos nem emlexem a cimere, talan valami feleseges cime volt; de az egyik legmenobb es jokepubb amcsi pasi szinesz volt benne, sajnos szineszeket sem ismerek tulzottan...) - ahol a gazdag kisvarosba odakoltozik egy "csalad", megprobal beepulni az eletukbe, es ugy marketingelnek nekik mindenfele cuccot, mintha csak elnek a mindennapi eletuket, de kozben mindenfele cikk vasarlasara veszik oket ra ;-) (aztan kiderul, hogy csak ugynokok mind a negyen, es csak tetetik, hogy csalad ;-)

na visszaterve komoly dolgokhoz: LITTLEMOMMY:
igen, jo lenne vajudni legalabb egy kicsit, de nekem mar nagyon veszelyes; volt mar egy csaszarom, tobb kaparasom, tehat a mehem valoszinuleg csupa heg, tehat pont ez a lenyeg, hogy nem szabad hagyni, hogy elkezdjek vajudni, vagy hogy tulsagosan kitaguljon a mehem, nehogy a hegeknel repedjen... (aztan igy is repedhet sajnos... ;-(. Ez az egy talan, amiben eddig minden egyes orvos megegyezett teljesen, aki eddig latott ;-(

VEDONOk: szerintem dontsetek el, hogy a Tietek olyan-e, akiben tudtok bizni; es ha nem, egyszeruen figyelmen kivul kell oket hagyni. Nekem eddig volt egy, akitol rengeteget tanultam es nagyon lelkiismeretes volt; aztan a kovetkezo az olyan feluletes volt, talan az egesz terhesseg/gyerekagy stb alatt 3-szor, ha lattam; csak idonkent levelet kaptam (kb. 400 m a rendelo...), hogy aktualis az oltas... Most pedig olyan nagy tudasunak tunik az uj vedonom, hogy o csipobol megmondta, mit jelent az a vervizsgalat, amit az osztrak dokim akar (valami TPHA), mig a Telki korhaz laborvezetojenek meg masik laborosanak/vervetelezojenek goze sem volt... Semmikepp sem olyan az atlag vedono kepzettsege, hogy emiatt aggasszatok magatok, ha hulyesegnek erzitek, amit mond...

Zitus: en sem aggodnek az elirt kiirasi datum miatt nagyon; Littlemommynak igaza van, hogy a menses datumbol szoktak szamolni, es nem a kiskonyvet nezni annyira; raadasul legkozelebb a dokidat megkerheted, ellenorizze le.

Vervetelek: hat tenyleg kabare. Mondom, az osztrak dokim nem is irt elo semmilyen vercukorvizsgalatot (pedig minden eselyem megvan a terhessegi cukbet-re); viszont addig nem nyugodott, mig a toxoplazma, HIV, rubeola, stb, meg nincsenek, amiket otthon letojnak.... Itt nem tudtam meg kitalalni, hol csinalnak vervizsgalatokat (a korhazakban nem...), inkabb elmentem otthon, de inkabb nem is folytatom...

Talan az egyetlen jo/vicces dolog itt, hogy megkertem a dokim asszisztenset, hogy akkor adja a korhazi listat, mert csomagolnam a korhazi taskam, erre nezett ram, mint a moziban, hogy mirol beszelek... Nem ertette, miert kellene barmit bevinnem a korhazba ;-)

Babakocsi: en attol ijedtem meg, hogy akar hasznaltan, akar ujan rettenetes arakon latom oket. (a neten a jobb ikerkocsik meg ebayen is kozel ezer euroert mennek...).. Nekem eddig nem volt gondom a hasznalt kocsikkal sem; ujat tobbet volt modom "kiprobalni", mert a legitarsasag elhagyta a vadonatuj Chicco kocsink aljat, igy gyorsan kellett egy uj. Akkor vegulis halas voltam, mert a ferjemmel vettuk, akinek mar nem volt turelme kiprobalni a kocsit a boltban, es rem nehezen volt nyithato-csukhato a meregdraga divatos Chicco modell. Aztan a twinnynk volt, azt szerettem, de a hattamlajat volt bonyolult allitani... Eddig a legolcsobb kocsijaink voltak talan a legkonnyebben kezelhetok (hauck, graco) egy kezzel.

A neten en azert azt lattam az egymas melletiekrol, hogy van 80 cm-es is, es az allitolag minden ajton atfer - ez igaz? Az Auchanban stb mekkora tenyleg a kasszanal a hely? En jobb szeretnek egymas mellettit, de az tenyleg fontos, hogy azert a helyek tobbsegen atferjen (kiveve a repteri rontgengepeken - azt utaltam a legjobban, mikor 5 biztonsagi or nezi es diktalja, hogy vegyem ki a babat - es most majd 2-t -, az osszes cuccot, es ezutan meg csukjam egyedul ossze a kocsit es tegyem be a gepbe... ); mindehhez vegyem elo a rejtett masik 4 kezem....

ANI - azert nincs olyan sok koztunk, talan 3 het? (en elvileg jan 4-re voltam kiirva). Igen, nagyon panikolok, hogy most mar johetnek minden nap; max is csak 1 honap, es meg milyen sokmindenunk nincs meg... Es tudom, utso terhessegem, meg a veget ki kene "elvezni"...

Sajnos ma elestem - szerencsere a hasam nem utottem meg, de a terdem ugy faj, hogy nem birok a labamra allni. Ezt csak azert irom, hogy kismamik VIGYAZZATOK!! volt ikerterhes baratnem, akinek elesestol indult be koran a szules - a nagyon nagy pocakkal tenyleg sokkal labilisabb az ember, nem is igazan latja, hova lep... Nekem egy tok sima folyoson bicsaklott ki a labam - es vegulis gondolhattam volna elore ra, mert ebben a cipoben (pedig Medicus, direkt osszel vettem a kenyelmes terhesseg miatt - de ugy latszik, nem eleg stabil ;-(. ) mar tobbszor megbicsakolgatott a bokam; de nem tul sok kedvem volt megint sok(tiz)ezerert uj cipot venni meg keresgelni... De ugy tunik, van, amin nem szabad sporolni ;-(

Bocs a hosszu levelert, de mar reg nem tudtam bekukkantani!

szoval vigyazzatok magatokra, es ne foglalkozzatok a betokosodott vedonokkel! csak ha jot fogtatok ki! Itt Ausztriaban nincs is semmi ilyesmi ;-(
zsebibabak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: