Új privát üzeneted érkezett!

Ahugika ezt jo h. mondod a veradassal kapcsolatban :) Bar en 2 eve adtam utoljara, a tavalyi kullancsugy miatt tiltasban vagyok ami most jar le..

Viszont ha nem az okozza akkor mi a fene?? en annyira orultam h. nem fajt, most meg majd megorultem, bar ez mara mintha enyhult volna..

voltam a nagyrendeloben kerni beutalot.. tele volt kismamaval ill mas nem is volt, vagy idosebb nenik..
20140211131327
 
 


Sziasztok!

Na kivel mi újság mostanában?
Nálunk munka van ezerrel, ez a 10. nap hogy reggel 8tól este 10ig dolgozom, végig a hosszúhétvégét is... remélem a vasárnapot megadják (természetesen szombaton is dolgozunk, bár a hosszúhétvégén is bent csücsültünk). Amúgy sajnos elkezdtem barnázni szóval lassan megjön... Vasárnapra nem várom. Szomorú vagyok :(

Kép
samimi
 
 


Sziasztok!

Meg vagyok én is ám, sajna nálam sincs semmi változás babafronton. Végre úgy vettem észre, hogy volt már múlt héten peteérésem, de lemaradtunk róla, elég sok sz@rság összejött mostanában nálunk. Már azon is gondolkodom, hogy nem is biztos, hogy kell már a 3. baba, most nagyon vegyesek az érzéseim.
Kezdek hozzá szokni, hogy a kisfiam 2.-tól megy bölcsibe:(.
A
Az újakat üdvözlöm, a régiek meg le ne lépjenek!


Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 

 
 

Én is túlestem a hosszú hétvégén és egy rendezvény lebonyolításán.
Este lesz egy utolsó Afterparti, utána meg ovinyitás ezerrel.

Lassan a Kaálit is utolérem, hogy kérdezősködjek, hogy mire is számíthatunk majd...

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Sziasztok!

Kérdezni szeretném, hogy a cickafarok teát pontosan mikor kell elkezdeni inni. Nekem a mensimnél 2 napig barnaság van utána jön meg rendesen. A barnázástól számoljam, vagy mikor meg jön rendesen?
csepp24
 
 


Nálam csak a vér számít menzinek

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Nálam is. Pláne hogy most én vasárnapra várom a mensit és pár napja volt barnázásom. Most meg semmi. Pedig már 3 hónapja szedem a premenst. Kezd elegem lenni a hormonjaimból :(

Amúgy szerintetek jó ez a cickafark meg palástfű tea? Érdemes megpróbálkozni vele: Úgy is hogy ennyiféle bajom van?

Kép
samimi
 
 


Köszi válaszokat!
Samimi én is 3 hónapja szedem a premenst. Úgy döntöttem, hogy most leteszem és kipróbálom a teát. Még tapasztalt nincs róla, majd a köv. hó-ban tudok nyilatkozni.
csepp24
 
 


Sziasztok,
nekem nincs tapasztalatom errol a teakrol.. marmint ilyen kombinacioban :) en csak a cickafarkat szoktam inni amikor megjon, megvan, azert h. szepen tisztuljak, ill ne legyenek eros gorcseim.
Gorcsoldonak jo :) es azt hiszem tisztit is de ezt majd meglatjuk, hogy a polipgyanu elmult e vagy megvan e meg.
20140211131327
 
 


Sziasztok!
Én is azért nem írok,mert nincs miről... olvasgatom néha a fórumot,de írni semmi kedvem,mert nem történik erre semmi. :(
Előző hónapban mi is lecsúsztunk az esélyes napokról,nem is voltunk egy városban,így nehéz :D


Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Eszti,
valahogy igy van, nem tortenik semmi: csak varjuk a csodat, az meg marha soka jon el :)

Ma voltam a vv eredmenyekert: prolaktinom, most alacsonyabb mint a ref. ertek: 102 az also hatar, nekem meg 74,28 mIU/L
sztetek ez jo, v rossz?

a progeszteronom sztem jo: 78 nmol/l , a ref. 3,5- 80
a 19. npon voltam, igy azt gondolom h volt PÉ.

Mi a velemeny?
20140211131327
 
 


Sziasztok!

Velünk sem történik semmi, ma este kell visszamenni a párommal ellenőrzésre. Nem tudom mondtam e már, vele soha semmi baj nem volt egészen májusig. Akkor egy mellékheregyulladás miatt kidőltek a kiskatonák. Azt kikezelték és vártuk a 3 hónap regenerálódási időt, ami most telt le...

Reginand! Progeszteron az nagyon jó, valószínű, hogy volt peteérés. Prolaktint nem tudom, nálam is ugyanaz a helyzet, csak még nem jutottam vissza a dokihoz

Teákról semmit tapasztalatom...

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


ahugika, nem is szedett semmit? ez csak egy sima kontroll ?

meg mi is az elott allunk ill a parom, de o kapott fer14 et. Most kellene mar visszamennie, de nem tudom mikor akar vagy megvarja e bmc s idopontot..
20140211131327
 
 


De szedett ő is Fer14et, eredménye most tökéletes lett 50millió/ml :)

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Nálam a helyzet, hogy megjött, azért egy kicsit örülök is neki, mert nem kellett rá várni 3 hónapot, jó lenne, ha beállna a mensim erre a 30 napos ciklusra. Tudtam, hogy lemaradtunk erről a hónapról, remélem jövő hónapban el tudjuk csípni a peteérésemet.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Nekem már 2 hete ömlik. 4 hónap után nem is csoda, de azért elmúlhatna már. Ha nem apad lassan, akkor kérnem.kell megint norculutot, ami elmulasztja.



vicky79
 
 


Vicky Én helyedben hagynám, jöjjön csak ki, aminek ki kell jönnie. Nekem egyszer 4 hónapig nem jött meg, majd pontosan 1 hónapig megvolt utána. Nekem egyébként 3 hóig nem jött meg, majd utána 3 hétre jött meg, most meg végre szépen norm. időre.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


ahugika, hat ez nagyon jo eredmeny! :) akkor hajra :) ill lehet h. mar sikerult is ?:)

Vicky, nem irigyellek, szerencsere nekem ilyen gondom soha nem volt..
sem olyan h. omlik, sem h. nem jon idore..


20140211131327
 
 


orsi: Így vagyok én is vele, de ez már a harmadik ilyen mensim. Tavaly decemberben volt meg, idén áprilisban és most augusztusban jött meg. Egyszer már meg volt a beutalóm kaparásra, de szerencsére a norculut leállította. Még várok egy kicsit, de ha nem akar apadni, akkor kérek gyógyszert.



vicky79
 
 


nekem a napokban kellene megjönnie.
úgy alakult az életünk, hogy költözünk a szomszéd településre, takarítok, amikor az ovit kellene nyitni. debrecenben pedig megkeresem a palit, aki biopsziázni fog és szeretnék előre dolgozni apával

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Helenka, hogy hogy koltoztok?

Lassan mar ovinyitas igen, gondolom lesz tennivalo boven..

Hogy szeretnel elore dolgozni? elmentek meg mielott barmit tudnal herebiopsziara?


Kepzeljetek, nem tudom mi tortent de meg soha ilyen nem volt: ma reggel eszrevettem vmi barnas nyakot a fehernemun.. most a 13. napomon vagyok, igy meg a mensi korai. Nem is voltunk egyutt 2 napja, szoval az sem lehet. Ez a Pe-s jel? eddig meg soha nem volt ilyen.. be is paraztam rendesen.
Azota semmi nem tortent, a wc papir is tiszta..

20140211131327
 
 


Helenka, én sem értem mit dolgoztok előre? Költözéshez kitartást, jó kis meló... pffff

Reginand! Simán elképzelhető, hogy a pé, több embertől hallottam már, hogy volt ilyen tünete pékor. Szóval hajrá-hajrá ma este!!

Vicky, ha marad még az "ömlő" mensi kérj gyógyszert, nehogy nagyon sok vért veszíts!

Én 2 napja görcsölgetek, szombaton, v. vasárnap kell megjönnie. Férjem kedden megy HBA vizsgálatra, mivel nagyon régen nem jön a baba. Ha ott minden oks, akkor mehetünk megint inszemre.

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


ahugika, hat sztem mar megvolt a a pe kb 2 napja.. ez ezert furcsa.. hetfon volt poz az LH teszt, kedd szerda negativ..

mi az aHBA?
20140211131327
 
 


A pozitív teszt után valószínűleg 24-48 óra a pé. Lehet este volt, és csak reggelre jelent meg a fehérneműn.

HBA: megtermékenyítőképesség vizsgálat. Azt nézik képes e a spermium a petesejthez kötődni, mert ha nem akkor csak lombik jöhet szóba és ott is csak olyan amikor a spermiumot "átszuszakolják" a petesejt burkán egy tűvel  (vagy valami ilyesmi)

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


ahugika: Szerencsére ma már apadt a vérzés, remélem hamarosan teljesen elmúlik végre.



vicky79
 
 


ahugika, ezt mindenhol elvegzik vagy ti kulon kertetek? ill ez a kerdes mint problema mikor merulhet fel?
Emlekszem baratnomek is voltak ilyenen, ok jartak lombikra. Sot meg vmi olyan vizsgalata is volt h. az o huvelyfloraja atengedi e a parja spermait, hogy nincs e vmi ellenreakcio vagy micsoda..
20140211131327
 
 


Páromat andrológushoz küldték, mert katasztrofális volt az eredménye az utolsó inszemen. A doki honlapján láttam ezt a vizsgálatot, de azt csak jó spermakép esetén nézik. Most végre szupertek lettek az eredményei és megkérdeztem a dokit, hogy mivel 5 éve nincs pozi tesztem nem kéne e esetleg ez a vizsgálat. Erre ő azt mondta, éppen javasolni akarta. Nem tudom, ha mondjuk 2 év után megyünk akkor ajánlja e. De mivel ezt a vizsgálatot a tb nem támogatja, szerintem nyugodtan bejelentkezhettek egy ilyenre valamelyik magándokinál, aki végez ilyet.
A másik vizsgálat amiről beszélsz az a házasélet utáni teszt(PCT). Sok helyen elvégzik, de sok helyen nem. Állítolag elég megbízhatatlan. Leírom röviden hogy mi is ez,próbálom úgy megfogalmazni, hogy érthető legyen. A spermiumon LEHET úgynevezett antigén, ami ellen a nő méhnyakán(?) található sejtek ellenanyagot termelHETnek. Ha az ellenanyag és a sperma találkozik, akkor a sperma elpusztul. De nem minden férfi spermáján van ez az antigén, és ha van is nem egyforma erősen tud hozzá kötődni az ellenanyag. Minél erősebb ez a kötődés, annál biztosabb sajnos a sperma elpusztulása. Némely női szervezet valamiért ellenanyagot termel, és ha sajnos egy ilyen nőnek olyan férje van akinek a spermája nagyon érzékeny az ellenanyagra, akkor szinte egyetlen "katona" sem élheti túl ezt a csatát! Szóval a MAR teszt keretében azt vizsgálják, hogy a sperma elpusztítható e ezzel az ellenanyaggal. Akinek erősen pozitív eredménye lett, ott nem nagyon maradtak "túlélők". És ilyenkor azért van szükség a PCT-re, hogy megtudják a nő termel e ellenanyagot, mert ha igen akkor szinte esélytelen a teherbeesés természetes úton. Ilyenkor kerül szóba az inszem, mert így kikerülhető a méhnyak, és a sperma nem találkozik az "ellenséggel"!! Remélem érthető voltam! :D
 Nálunk a férjem spermája erősen kötödik az ellenanyaghoz, szóval könnyen elpusztítható, de szerencsére az én szervezetem nem termel ellenanyagot, Reggeli(hajnali) együttlét után 5-6 óra múlva kenetet vesznek és nézik a méhnyakon lévő túlélők arányát.

Most várjuk a keddi eredményeket, és annak tükrében meglátjuk hogyan tovább...

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


ahugika, koszi az infokat. esetleg ha megyunk a bmcbe erre rakerdezek mi a velemenyuk..
20140211131327
 
 


Ahugika, ujssag?

en ugy erzem ez a honap sem volt sikeres :(
20140211131327
 
 


Tiger23-t nem latta valaki? ugy el van tunve..
20140211131327
 
 


Újság? Volt ezen a HBA teszten, 80%os kötödés felett írja a nagykönyv, hogy jó az eredmény. Doki több száz tesztet végzette már de mindössze 4-5 volt afeletti, így kollegákkal egyeztetve 60%ot már elfodahatónak tartanak. Páromnak 50% volt. DE, ugye volt az a fertőzése, még mindig van 1-2 fehérvérsejt a mintában, még most tisztul ki teljesen. Így azt mondta, szerinte még 1 hónap és lesz az 60%, ezért ősz végén folytathatjuk az inszemet. De kérdem én, akkor miért nem mondta, hogy várjunk ezzel a vizsgálattal még egy hónapot? Most kidobtunk egy csomó pénzt, és igazából nem kaptunk megnyugtató eredményt


És miért mondod hogy nem volt sikeres? Még van egy hét a nemvártig, már ha jó a vonalzód

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Sajnalom, hogy nem jo hirek...

mindig ez van, beugratnak vmivel aztan kesobb rajossz h." felesleges". Bar lehet h. doki arra szamitott h. mar nincsenek meg ezek a kis"piszkok"

Mennyi ido volt a kitisztulas? paromnak is volt, meg februarban! egy magas lazas napokig tarto fertozes, azt mondta a doki az 3 honap.. ja, utana nemsokkal csinaltatott egy tenyeszteses vizsgalatot ott nem volt elteres. Dehat ugye akkor a hosegben elpusztultak a katonak..

kivancsian varom az idopontot, mit mondanak.
20140211131327
 
 


Ja, most nezem, miert is irtam h. nem volt sikeres? hat mar most is erzem h. jonnek a gorcsok :(
20140211131327
 
 


SZiasztok!


 


Szeretnék csatlakozni hozzátok :) Hsrmadik babánkat tervezzük, két kislányunk van, 4,5 és 2 évesek.


Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
fsildi
 
 


Szia fsildi,
Sok sikert! :) jelenleg ahogy nezem eleg kihalt a topik.
20140211131327
 
 


Köszi szépen :) Neked is!


 


Látom :(


Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
fsildi
 
 


azt hiszem besokkaltunk :( Mar tavaly kezdtuk, akkor meg a 2013 ban szeretnenk csoportban :(
20140211131327
 
 


Értem :( Én is besokaltam volna...Mi a múlt hónapban álltunk rá a harmadik babóra, aztán egy halvány pozitív teszt után megjött:( Nagyon reményekdünk ebben a hónapban!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
fsildi
 
 


Biztos sikerulni fog :)
20140211131327
 
 


Nagyon jó lenne, mert utána jó darabig nem próbálkozhatunk.

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
fsildi
 
 


miert nem? mar ha nem titkos
20140211131327
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek továbbra is sok sikert a próbálkozáshoz!
Nálunk is minden változatlan,ugyanúgy megjött 8 napja,mint eddig,még a vonalzóm se tökély...
Szóval 8.napomon vagyok,ismét reménykedünk,mint eddig is.
Eltelt egy év,hogy ismét próbálkozunk,ennek ellenére még hiszem,hogy lehetséges,csak nem tudom,Isten mikorra szánja ezt az ajándékot :)

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


én is ott voltam a 2013-as topicban is,sőt a 2013. júniusiban is,azt hittem sikerrel jártunk,de még mindig ugyanott tartunk :)

nekünk spontán még nem sikerült terhesség (talán indult már el,de ezt se tudjuk 100%-ra,csak sejtjük),de szeretnénk bebizonyítani,hogy lehetséges! :D

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Sziasztok!

Mi is szeretnénk babát 2014-ben. 
Már egy ideje olvasgatlak Titeket, de nem mertem csatlakozni, mivel nekem már van 3 fiam, és látom sokan még az elsőért küzdenek. 
Sajnos a látszat ellenére nekem sem volt sima ügy egyik terhességem sem, és többször elvetéltem, legutóbb 3 hete. :( 

Most arra várok, hogy újra beinduljanak a ciklusaim, lesz néhány vérvétel, kivizsgálás, hogy lehetőleg ne kelljen többször átélnem a vetélés borzalmait. De nagyon lassan telnek a napok, és mindig eszembe jut, hogy már mekkorának kellene lennie a kicsinek.

Ennyit röviden rólam.
És szóljatok, ha nagyon nem illek bele a csapatba, akkor nem írok többet.




Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Reginand: azért, mert a férjemnek lesz egy elég komoly műtétje sajnos :(


Boeske: ilyen alapon én sem illek ide, nekem is van két kislányom már...


 


Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
fsildi
 
 


Nagyon drukkolok Nektek!

Tudom, rossz érzés, ha  korlátozott az idő, és az ember lánya nagyon akarja azt a babát.

Az a baj, hogy most én is így érzem, bárcsak eltelne ez az 1-2 hónap, és újra megpróbálhatnánk.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


fsildi, boeske üdv itt!
Én is ritkán jövök, igaz még elég újnak számítok. Főleg, ha kérdésem van. Nekem is van már két lányom 10 és 7 évesek lesznek most novemberben.
csepp24
 
 


Boeske: nagyon sajnálom, ami Veled történt :( NEkem az a pozitív teszt utáni mensi is nagyon mellbe vágó volt, bele sem szeretnék gondolnio, milyen egy nagyobb babát elveszteni :( Drukkolok, hogy mihamarabb  beköltözzön a picurka!

Valaki tudna segíteni, hogy a palástfű teát mi módon kell elkészíteni? (hány kanál, mennyi vízhez és mennyit kell inni egy nap belőle?) Peteérés után szeretném a beágyazódás elősegítésére.

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
fsildi
 
 


Boeske, sajnalom :(
amugy meg tokre irigyellek, es jo h. meg vallatok meg 1 babat ! :)
Ja, nekem a sima mensi is mellbe vag..:(
mint ma is.. na mindegy.. kideritettem nagyon ugyesen sok honap utan, h. az egyik ertekem marhara nem lesz jo igy az eletbe nem lesz baba :( kar h. a doki nem mondott semmit.. kicsit el vagyok kenodve.. de ezt nekem honnan a fenebol kellett volna tudni?? rakerdeztem h. jo e. nem mondta h. nem azt sem h. menjek endoshoz vagy a fenebe a szar leletemmel..
amugy a TSH lett kicsit magasabb a kivanatosnal.. meg februarban..
20140211131327
 
 


fsildi, sajnalom, akkor nagyon hajra h. sikeruljon ez a honap :)
20140211131327
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: