Új privát üzeneted érkezett!

Bocs picibaba.hu

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@sodrika:


Remélem sikerült....



Kép
minka87
Győr
 
 


@sodrika:


Áh, köszi a segítséget!! 

Kép
minka87
Győr
 
 

 
 

@minka87:


Jó lett!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok! 
Ki hogy van? 
Én végül bementem 21-én kora reggel az Istvánba mert éjjel is nagyon fájt a hasam, derekam...A dokim szabin van, ezért az osztályra mentem kora reggel. Mondtam a doki utasításai szerint, hogy kinek vagyok a betege, ez a bajom és a dr. úr azt mondta, hogy szabadság alatt a kollégái el fognak látni. Hát a rettenetesen huzatos helyen vártam majdnem 2 órát, ígérgették, hogy behívnak, de semmi. Már úgy voltam hogy ott ájulok el, végül miután ott unatkozott 2 órát több orvos és nővér is (láttuk egymást ment a reggeli dumálás és kávézás), bejelentették, hogy inkább menjek a -1-re az ambulanciára. Ott is küldtek egyik szobából a másikba (alíg tudtam járni a fájdalomtól) többször telefonáltak a dokinak, hogy jöjjön már, végül megvizsgált egy doki, némi túlzással lehet, hogy 2 perc is volt, de inkább 1,5 beszélgetéssel együtt. Annyi volt, hogy méhszáj zárva, babának van szívhangja (nem hallottam a 3 másodperc alatt), szedjek több magnéziumot és ad papírt, hogy menjek táppénzre. Amíg ott várakoztam néztem a műtéteseket, orvosokat, nővéreket, betegeket, akik minden alkalommal el kell kérjék a zuhanyzó kulcsát, hideg volt...Na ehhez képest az uzsokis élméyem 5 csillagos szálloda. Orvosok, nővérek jönnek-mennek, dolgoznak, tiszta és sokkal újabb, mosdó-zuhanyzó van minden szobában...
Sajnos a fájdalmaim nem enyhültek így este elmentem egy magán ambulanciára - Róbert Károly Klinika -, ahol a doki alaposan megvizsgált és hát nem rózsás a helyzet - aranyeres göbök a végbélben, mióma a végbél-méhnyak-hlyag háromszögben és erre a miómára teljesen rátapadva aludt a kicsi:) Nekem káprázik a szemem továbbra is a fájdalomtól, de nagyon édesen aludt A magán helyen még azt is elmondta korrektül a doki, hogy a lakóhelyemhez legközelebb hova menjek ha nagyobb baj van - ne hozzájuk, mert pl. nincs vérellátó központ akárcsak sok állami intézményben sem, nem tudnak mit kezdeni koraszülés esetén stb., nagyon korrektül tájékoztatott. Szóval nagyon remélem, hogy nem kerülök az Istvánba a császárral, mert egyáltalán nem tett rám jó benyomást az ottani környezet és személyzet hozzáállása. A bajaimat tekintve pedig diétát javasoltak, kupokat, pihenést. Az a baj, hogy ülni és feküdni nagyon fájdalmas, állva és járkálva meg nem ideális aludni
Szóval ez egy vacak kombo, hogy az aranyerek is tetőzik még a kellemetlen helyen elhelyezkedő miómás fájásokat...
Van valakinek tapasztalata aranyér tekintetében? Nekem eddig nem volt, vagy nem tudtam róla, de tünetek sem voltak, székrekedésem is csak korábban volt a terhesség első trimeszterében.
Szép szombat estét és kellemes vasárnapot!

Kép
moncsih2
 
 


@sodrika:


Köszi a tippet! Én is követtem az utasításokat és összeraktam az első vonalzómat és még ide is sikerült beszúrni az aláírásba:) Köszi még1x!

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok, megjöttünk a nyaralásból. Csajok nagyon jól érezték magukat, jókat aludtak a fárasztó napok után. Ma érkeztünk meg kb. kettő körül, azóta főztem, pakoltam, és már most mosom a harmadik adag ruhát....

Üdvözlet az újaknak, még nem oly pörgős a topik, de szerintem ez addig tart, amíg az asszonyok a dolgozóban vannak :D.

Moncsih2, hát ezek nem jó hírek, amiket írtál. Elég rossz kombó, főleg, hogy még sosem volt ilyened. Figyelj minden apró jelre, fájdalomra, azonnal fordulj orvoshoz, ha valamid nagyon fáj.

Én utoljára aug. 5én voltam a dokimnál, akkor nem látta rendesen a baba gyomrát. Nem tudta megállapítani pontosan, hogy a rekeszizom megvan-e és hogy telítődik-e rendesen a gyomor. Mennem kellett uh konrollra, de még nyaralás előtt elmentem itt Miskolcon egy magán uh-ra, ahol én is láttam, hogy rekeszizom a helyén, gyomor telített volt. Megnyugodtam. A mi Mazsolánk elég élénk, most már, nagyon korán éreztem, hogy mozog, de ő már haramdik baba, így nem csodálkoztam annyira, viszont mindig olyan kis óvatos volt, na most már kb egy hete azért beindult. Öhömköhöm, hát rajtam elég sok zsír van, a második gyermek után közel 20 kg maradt fent, Hát igyekszem nem hízni.
Megismerkedtem a miskolci dokival is, de azt mondta, hogy nem kell hozzá járnom, csak ha valami kínom van, és még hogy az nst-t is itt helyben intézném, azt mondta, hogy Leiden miatt már a 34-35. héttől megkezdjük. Halleluja. Egyébként egész jó fejnek tűnt, még a kiskönyvemben is bepecsételt, hogy elérhessék, ha van valami. 

Hát kb. ennyi van  nálunk, most futok teregetni.

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


@moncsih2:


Hú, nem hangzik valami jól a dolog... Aranyér elleni kúpot javasolt gondolom a doki. A patikában biztosan segítenek, de nekem a Sperti bevált, de még jobb volt a Reparon. Gondolom ez egyéni kérdés, hogy kinek mi válik be a legjobban. Esetleg még a házidoki írhat ki olyan szert, amit a patikában csinálnak. Nekem anno volt egy kencém, ami csodákat művelt, de állítólag már nem gyártják egy bizonyos hozzátevő hiánya miatt, sajnos...
Magnéziumot meg feltétlenül szedjél! Nekem napi 1500 mg van írva, bár nem mindig kell. De szükség esetén simán mehet a 3000 mg is! Magnesii citritet szedek 3x1 adagban írva, de vannak más mg készítmények is. Érdemes megnézni a mg tartalmát is! Magneb6 pl. ilyen tekintetben nagyon-nagyon gyenge! Sokan Magnerotot szednek, de azt hiszem azt csak vényre lehet kapni.

Kép
Kép
molmar
 
 


@moncsih2:


Húúú basszus ezt hogy hoztad össze ??? Hát kitartás jobbulást !!!!!!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@pimpoka:


De jó hogy rátaláltál egy ilyen dokira ez azért megnyugtató!

Úgy tűnik azért mindenkinek beimndultak a bébik és hála az égnek izegnek mozognak nekem is cirka egy hete igen intenzív lett!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@molmar:


Én is magnerotot szednék ha be tudnám venni megvettem jó pénzért mert a dokim ajánlotta (nem vényköteles) ,de senki nem mondta hogy ez rágótabletta hááát valami förtelem egyszerűen nem tudom megenni! Mintha egy tabletta lisztet kellene szétrágnom! Boááá.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Na, ez így a harmadik terhesség alatt biztos hülyén fog hangzani, de mi a szűzmáriáért szedtek annyi magnéziumot? Nyugtató hatása vagy izomlazító hatása vagy görcsoldó hatása végett vagy miért? 
Ezeket a mennyiségeket a dokik mondják vagy ezt mindenki tudja és szedi?

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


@sodrika:


Rágótablettát kaptál? Juj, elhiszem, hogy nem lehet valami jó rágcsálni. Nem tudod egyben lenyelni?

Pimpoka: Gondolom izomlazító hatása van, mert pocakkeményedésre lehet szedni. Lehet, te kivétel vagy, de sokunknak keményedik a pocak, és az nem jó. Megnyithatja a méhszájat, beindíthatja a fájásokat, hamarabb megindulhat a szülés. Általában dokik írják elő a mennyiségeket. Nekem napi 1500 mg van előírva, de nincs rá mindig szükség. Olyankor nem is szedek annyit. Ha tudom, hogy húzós napom lesz, akkor igen. Sőt amnió utánra a dokim ajánlotta, hogy pár napig nyugodtan duplázzam a mennyiséget, hogy elkerüljük az esetleges vetélést.

Kép
Kép
molmar
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék. Január 19-re várom a második gyermekemet. Jövő héten lesz ultrahang vizsgálat, akkor talán kiderül, hogy fiú lesz vagy lány.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


@moncsih2:


Szegényke, jól megjártad.... Azért hihetetlen, hogy mennyire le tudják sz@rni az embert hogyha nem lobogtatsz egy köteg pénzt....persze tisztelet a kivételnek! Reméljük most már minden rendben lesz!:)



Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok!

Nekem a védőnő a magnéziumból a Magne B6-ot ajánlotta. Azt mondta, hogy szedjek napi egyet reggelente, és szüksége esetén még egyet, max kettőt. Na nálam ez úgy néz ki, hogy ha nem fáj a hasam, nem szedem. Már úgy 10 napja egyet sem vettem be, szerencsére nem érzek semmiféle húzódást, illetve néha igen, de eddig is az volt a tendencióa, hogy ha tehetem, pihenek. Ha nem tudok pihenni, és nem múlik el, vagy sokat pihenek és úgysem múlik, akkor egyet beveszek. De soha nem veszek be napi kettőnél többet.
 Úgy gondolom, hogy a vitaminhoz is hozzászokhat az ember szervezete, és egy idő után az adagokat növelni kellene, ami egy ördögi kör... Ezt nem szeretném :) De mindiv van nálam a biztonság kedvéért. :)

Hm... aranyér... Rettegek tőle. Anyámnak volt a terhességek idején, a visszereket is sikerült örökölnöm, ha ebben is hasonlóak leszünk, annak már végképp nem örülnék. Nem tudom, mi lenne ilyenkor jó. Néha szorulásom van, de inkább nem erölködöm, nehogy kijöjjön az aranyér. De gyógyszert meg nem szeretnék a szorulásra, a fent részletezett, hozzászokós elméletem miatt...

Mi holnap megyünk a 18 hetes UH-ra. Már nagyon izgulok, alig várom, hogy láthassam :)

Szép napot nektek! :)


Kriszti
kriszti112
 
 


@pimpoka:


Jó kis pörgős az élet 2 kicsivel és egy harmadik picivel nálatok + ez a Miskolc-Budapest, de jó hogy jól sikerült a nyaralás és jól vagytok.
Igen dokihoz kellene fordulni valahányszor gáz van, de én elég nehezen veszem rá magam. Nem akarom túl aggódni a dolgokat, így előbb tűröm a fájdalmat egy darabig aztán ha nagyon kell megyek

Kép
moncsih2
 
 


@molmar: Magnesolv-ot szedek, állítólag ez nagyon jól felszívódik (vízben oldódó por).

@pimpoka: egy bizonyos kor felett már nem olyan rugalmas a méh és nem ugyanúgy tágul (+nekem a műtéti hegeim miatt is megelőzendő, hogy elkezdjen repedni a súlytól és növekedéstől) ezért fontos a magnézium - ha meg keményedik a pocak, azért, szóval van oka a sok magnéziumnak. Mondjuk én napi 1 tasakot vettem eddig, most 2...Mielőtt még bármi fájdalmam lett volna, a védőnő minden alkalommal elmondta, hogy nagyon fontos, szedjem végig a terhesség alatt. Igaz természetes szülés esetén azt hiszem 34-36. hét környékén abba kell hagyni.

@kismacko81: Te hogy viseled a várandóságot? 

@kriszti112: a MagnéB6 felnőtt adagja naponta max. 6, tehát jóval alatta vagy:) Beszéld meg a dokiddal, védőnővel ők a mérvadók. Én nem vagyok pánikoló és gyógyszereket is elkerülöm ha mód van rá, de ha beindul egy koraszülés, akkor már hiába vennél be 1 szemet:)))A magnézium nem okoz függőséget, viszont sokat segít a terhességi tünetek enyhítésében, vetélés és koraszülés megelőzésében is van szerepe. Némi magnéziumot tudsz természetes módon is bekebelezni, de ahhoz tényleg kell a banán, olajos magvak, teljes kiörlésű dolgok evése és annyit nem tudunk bevinni a szervezetbe.
Ha például túl sok magnéziumot vennél be, annak kb. csak annyi a mellékhatása, hogy megy tőle a hasad, szóval a szorulás is megoldva 

Kép
moncsih2
 
 


moncsih2, hát már én azon a bizonyos koron biztos túl vagyok... :D. Folyton azon kattog most az agyam, hogy a negyediket hogyan kellene bevállni, hogy még 40 éves koromig letudjam, hát nem sok évem marad a haramdik lány után addig, kb 2 :D 
Én nem vagyok egy nagy karrierhajhász, habár tanultam eleget, mert a harmadik diplomám még csak félig van készen, még azt is be kellene fejeznem. Viszont most így elég sok időt fogok itthon tölteni, ha még jönne egy negyedik mazsola is. De úgy gondolom, hogy még bőven lesz kb. 20 évem arra, hogy tovább dolgozhassak, az is pont elég lesz :D
A nővéremnek hármasikrei vannak, ő arra vár, hogy oviba menjenek és egy fél évig csak aludjon :D mondtam neki, hogy arra kb még vagy 25 évet várhat....

Majd lehet beszerzek én is egy dobozka magnéziumot, mert azért az emelgetés nem esik olyan jól, viszont a két évesnek sem, ha nem veszem fel. 

Jelenleg nem szedek semmilyen várandós vitamint sem, a vérvételi eredményeim jók, vas, minden rendben van, majd októberben, ha elfogy a friss áru, akkor folytatom a gravidát.

Legjobb lenne, ha nem kellene minden nap szúrni magam, de az nem megoldott. Uh, még nyaralás előtt olyan rossz helyre adtam be, hogy egy tenyérnyi lángoló duzzanat volt a combomon és nehezen múlt el, még egy göb most is van benne. Mindkét combom úgy néz ki, mintha az uram ütne.

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Kismacko: Ahogy nézem a vonalzóidat, úgy látom nem lesz sok korkülönbség a két gyerkőc között.

Kriszti: Igaaza van Moncsinak a mg-tól nem leszel függő, legfeljebb megoldja a szorulási problémákat.

Pimpoka: És ha egy-két évvel a 40 után jönne a negyedik? Szerintem már a mostani időkben az sem ritka...

Moncsi: Azért ne vedd félvállról a dolgokat. Ha valami van, inkább menj be feleslegesen, mint hogy baj legyen, mert nem mentél be időben.

Ma voltam a "18." heti uh-on. Ja, 21. hetesen kaptam időpontot. Na, mindegy. Az uh. szerint minden rendben. Na, de az nem, hogy 8-ra volt időpontom és csak fél 10-kor jutottam be! Addig jöttek szépen sorban a protekciósok... Eddig se volt a szívem csücske a kórház, de most kivételesen rühelltem. Beterveztem egy csomó orvost és miattuk nem jött össze szinte semmi. Áhh...hagyjuk...

Kép
Kép
molmar
 
 


Jó reggelt!

Köszi,lányok, egyelőre nem fájdogál egy jó ideje szerencsére. :)

Én ma megyek a 18.heti uh-ra. 11 és dél között csinálják csak. Szokásomnak megfelelően fél 11 körül ott leszek. Hát nagyon kíváncsi vagyok, hány ezren lesznek, és meddig kell majd várnom. Időpontot nem adtak... Majd beszámolok. :)

Szép napot!

Kriszti
kriszti112
 
 


Sziasztok, jó reggelt!
Gyors reggeli bekszönés mielőtt készülök munkába.

@pimpoka, a Te méhed lehet hogy a többszöri szüléstől már rugalmasabb, mint valakinek aki 35-nél kezdi, mint én De jó olvasni, hogy már a következőn gondolkodsz, van benned energia, ezek szerint a 2-3 egyáltalán nem riasztott el

@molmar, nem veszem félvállról, nálam ez inkább a rossz tapasztalatok miatt van - úgy vagyok vele, hogy azidő alatt amit én bent eltöltök az orvosra várakozással és idegeskedéssel, otthon sokkal jobban tudok pihenni. De ha pl. begörcsölnék, vagy egy csepp vért látnék, biztos, hogy rohannék. Várandós még nem voltam, így ezt nem ismerem és óvatós vagyok, mert már nem csak magamra kell vigyáznom. Attól tartok, hogy a pánikolás csak többet árt a babának ezért nem akarok rágörcsölni mindenre. Most közeli barátságba kerültem a Reparon kúppal és igyekszem még jobban odafigyelni a rostos étkezésre is.
Te Melyik kórházba jársz? Ez a várakozás engem is kikészít, ennél jobban csak attól akadok ki amikor magánhelyre megyek időpontra és nem tartják De az a legfontosabb, hogy rendben vagytok
@kriszti112 érkezési sorrendben jelentkeztek be, aztán valahogyan sorra kerültök? Türelmet a várakozáshoz és remélem minden rendben lesz:)

Én majd csütörtökön megyek 11.30-ra és most először a párom is jön, ki kellett ezért vennie egy szabit, de előtte/utána még elintézünk pár dolgot és elutazunk családot látogatni. Így csütörtökön csak reggel dolgozom és péntek is csak részben a szüleimtől
Szép és könnyű napo mindenkinek!

Kép
moncsih2
 
 


Igen, Moncsih2, valahogy így tudom elképzelni, mert nem magánrenedelésre megyek, és tanácsadáson is így van, és ha sima UH-ra mész is így van, kivéve ugye, ha magán. Itt is ugyan az a helyzet amúgy, a protekciósok mindig előrébb járnak. De ezt én már megszoktam. Nálunk egyszer volt férjem, a 12 hetesen, és egyszer a 4D-n. Jön most is, nem tudom, hogy be lehet-e jönni vagy sem, erre az uh-ra a szülészeti osztályra kell menni, gőzöm sincs, hogy mennek a dolgok... Mindenesetre Apa nagyon élvezte a dolgot, meglepetésemre már a 12 hetesen egyből felismert minden tesztrészt, már amennyire ugye ki lehetett venni a képet :) Biztos párod is nagyon fogja élvezni :)

Pimpoka, mi hatan vagyunk tesók. Csodálatra méltó, hogy bevállalod a nagy családot! De tényleg. :) Én imádom, hogy van négy kisebb testvérem, a legkisebb 10 éves. meg a bátyámnak is van már egy kisfia, ő öt éves, így remélem, lesz majd kivel játszania az én Hercegnőmnek is :D 
mi egyelőre még másodikat sem tervezünk, de a jövő még bármit hozhat. Eröltetni nem fogom, ha párom nem szeretné, akkor nem lesz. Ha meg szeretné, akkor szól úgy is :)




Kriszti
kriszti112
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom vannak történések. Magnézium témában, én a Magnesi Citricit szedem, napi 2 szemet, de valami eszméletlen íze van, ahogy a számba veszem. Reggel egy külön produkció lenyelni, de legalább tènyleg ellazít. :-)

Én meg tegnap Apával elmentem kirándulni a Tisza tóhoz, de képzeljétek, kb. 2 óra oda kocsival, ott 4 órás csónakázás, 2 óra vissza. Ráadásul Apa ötlete volt, hogy motorcsónakot béreljünk, aminek olyan hangja volt, hogy alig vártam, hogy kikössünk végre. A sok üléstől keményedett a pocak, este azon aggódtam, hogy a baba megúszta-e épségben ezt a szenvedést. Sajnos azt hittem, hogy ez nem nagy dolog, valaki 8 órát ül a munkahelyén terhesen, de nekem nagyon kényelmetlen volt. Ennyit a kiruccanásról. :? Nem volt sajnos a legjobb ötlet...

Viszont múlt héten voltunk ultrahangon, gyönyörű kis ficánkánk van és az integrált vérvétel eredménye is nagyon jó lett. :-)

Sógornőimtől már most kaptam egy csomó babarucit és cuccokat, egyelőre azt sem tudom, hogy hová tegyem őket. Első babásoknak mikor érdemes elkezdeni beszerezni a dolgokat? Majd a 30. hét körül?

Szèp napot Nektek! :-)
viktria
 
 


Kriszti, amikor már gyerektémáztunk, akkor ez volt a cél, én kicsit feladtam, hogy későn válltuk az elsőt (28 voltam) a másodikkésőbb jött a tervezettnél (34 voltam) most mire a harmadik születik 36 is túl leszek. Tudom, hogy vannak olyanok akik sokkal később vállalnak gyereket, de valószínű nem is négyet szeretnének. 40 év fölött nem szeretnék már szülni, nem azért mert nem lennék képes rá, totál öreg leszek már akkor mármint úgy leszek öreg saját magamnak, hogy ha belegondolok, hogy amikor a negyedik is érettségizik, akkor 60 éves leszek. Ez sokkol benne :D

Viktria, hát jó kis túra volt akkor. :)

Mi az első gyermeknél nem vártunk időket, hogy mikor érdemes stb. ha megláttam valamit és tetszett, megvettem neki. Ami nagyobb befektetés volt, azokat havonta vettünk valamit, ilyenekre gondolok, hogy bútor, légzésfigyelő, aztán ha akciós volt ez-az, akkor azt megvettem. Mondjuk a kiságya az szülés előtt érkezett meg.... 

A másodiknál azt hittem, hogy mindenem megvan a nagytól, majd 38 hetesen elkezdtem a szobáját kifesteni, bebútorozni stb, aztán elő akartam szedni a cuccokat és rájöttem, hogy mindent kölcsön adtam szinte, de semmi nem jött vissza. Na még elkezdtem visszagyűjteni a cuccokat elég gáz volt és csomó mindent vissza sem adtak, vagy már nem működött. Így szülés után rendeltem meg a Brendonból mindent ami kellett. 

Most remélhetőleg jobb lesz a helyzet, mert közben jöttek a tesóm hármasikrei a húgom kislánya, és vettem már most egy-két dolgot a kistesónak is.

Nálunk most szobarendezgetés lesz, a két nagyobb egy szobába költözik, tudom, hogy nem a legjobb ötlet, de a 8 évest nem merem még egy emelettel lentebb tenni egyedül. Az emeleten 3 szoba van, azon osztozunk majd. Így a két nagy pár évig együtt lesz, aztán a középső költözik össze a kicsivel a nagy jön le kb. 10 évesen a földszintre. A dolgozóba kerül a tanulós része, hogy a középső ne piszkálja majd. Ezek a tervek, de a férjem csak pár nap szabadságot tud kivenni szeptemberben, hát meglátjuk, mire jutunk.

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Kriszti: remélem elég hamar sorra kerültél az uh-on. Várjuk a beszámolót!

Moncsi! Az jó, ha nem pánikolsz feleslegesen, mert az is árthat. Ha nincs választott orvosod, akkor a védőnő is tud segíteni, támpontot adni, hogy mire figyelj ha valamit furcsát tapasztalsz. Már ha megadta a telefonszámát. Mondjuk nekem nagyon szuper, rendes védőnőm van, ha valamit nem tudtam, mindig segített telefonon keresztül is. Melyik kórház? Azt inkább priviben...

Viktria! Nincs előírás, hogy mikortól szerezd  be a cuccokat. Függ az anyagiaktól, helytől, helyzettől... Mivel a kislányom ruháit továbbadtam a családban, lassan jeleznem kell, hogy mire is van szükségem. Felmérni, hogy mi van itthon, mi kell, mit szeretnék, stb. És hát ugye lassan előkészíteni a baba helyét otthon... Lánykám szobája pl. festés, felújítás miatt a 38. héten lett kész. Előtte való 2-4 hétben vettük a kiságyat, pelenkázókomódot, stb. Most így utólag ilyen rohamtempóban, nagypocakosan nem volt könnyű a készülődés, szóval a tesóra egy kicsit hamarabb kéne rákészülni.

Pimpoka! Jó rendezgetést! Én is próbálok agyban felkészülni, hogy mi hova, merre és hogyan...

Kép
Kép
molmar
 
 


Jó reggelt! :)

Minden rendben van szerencsére, jók az eredmények:) Már elég nagy a Drágám.
Nagyon jó volt látni.

A lepény kissé mélyen fekszik, de azt mondta a doki, az ülő munka nem árt. Azért figyelem magam. :) Ha bármi rosszat érzek, rohanok dokihoz.

Túl sokat nem kellett várnom. Ez meglepett, sokkal rosszabbra készültem.

Már mi is megvettünk ezt azt. Ruhát is fogunk kapni, szerintem elég sokat. Csak menni kéne válogatni, nyúznak már egy ideje érte. :)
Anyum jelezte, hogy ágynemű huzatok is maradtak,szépek, szóval, mi sem vártunk túl sokat a beszerzésekkel.
És mi is úgy csináljuk, hogy ha valami tetszik, azt megvesszük. A nagy dolgokat havonta.

Kriszti
kriszti112
 
 


Van már babakocsink, bébiőrünk, most a kiságyprojekten vagyunk nagyon rajta.

Anno kaptam is hideget-meleget, hogy így a babona, meg úgy. De mi nem vagyunk babonások, és szeretünk felkészülni a dolgokra :)

Pimpoka,
Igen, általában,aki 40 éves koráig vár, vagy azért teszi, mert nem is akar több gyereket, vagy végre már annak is örülne, ha az egy sikerülne... De tényleg szép dolog a nagy család. És remek, hogy még van, aki bevállalja. :)
Mondjuk hármasikrekkel nahycsaládádossá válni is szép dolog lehet :) Nem kis feladat.

Szép napot! :)

Kriszti
kriszti112
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem de a fiaim napok óta nagyon betegek!

Épp tegnap hívott a kislány anyukája akire tavaly vigyáztam hogy összeszedett nekem egy csomó cuccot a kicsilánytól ami már nem kell nekik, úgyhogy van kiságy matrac hordozó légzésfigyelő ruhák játékok etetőszék egy csomó minden ami azért tök jó hogy nem kell ezeket megvennem.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Kriszti, nagyon szupi, hogy minden rendben van! 
Igen, a másik verzió, a 40 éves korig, ha akár egyetlen egy is végre összejönne. A barátnőmék már 10 éves szenvednek, nagy valószínűséggel nem is lesz. 

Én kedden megyek a dokihoz, a nagy már iskolában lesz, de nem tudom meddig lesznek, így tök nehézkes, hogy a kicsit is vinnem kell magammal, az iskolából pedig nem tudom, mikor kell majd hazahozni Lellét. Már nem is tudom, hogy tavaly egész nap voltak-e a második napon. 

Sodrika, ez nagyon rendes dolog volt az ismerősödtől, hogy ennyi mindent odaadott nektek. Meglehetősen sokat segített, hogy nem kell ezekre egy rahedli pénzt kiadni. 

Egy új légzésfigyelőbe fogok beruházni megint, minden gyermeknél újat vettem. A nagyét nem mertem használni, mert már majd 6 éves volt a készülék, Mesónál gondok voltak, ő apnoe-s. Sokat jártam vele kórházba, Miskolcon és Pesten is, sajnos akadt olyan eset is, amikor mentőre volt szükség. Na de ebbe itt nem megyek bele, nem paráztatok senkit. 

Muszáj vasalnom megint, de más csak 3-4 adag ruhám van, hurrá.....

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


@pimpoka:


Nézd meg a baby control oldalát ha újat veszel egy év múlva visszavásrolják, vagy vehetsz felújítottat amire szintén garanciát vállalnak 1-2 évet már nem emlékszem, szerintem jobban megéri venni mint bérelni!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Hello bocsi, hogy ilyen későn jelentkezek, de nem voltunk itthon :) Velünk minden ok, most vagyunk a 20. hétben és minden rendben van, nagyon sokat mozog a kis pocaklakó, már apa kezét is rugdossa keményen kis édes, néha sikerül elcsípni mikor hullámzik a hasam is, de az ritkaság mert mikor lesem, akkor bezzeg nem akar mozogni :D már most kis huncut a lelkem. És hát úgy néz ki, hogy KISFIÚ lesz :) nagy az öröm itthon, jövő hét után megyek megint orvoshoz és akkor még meglesi jobban :) Az előző ultrahangon már apuci is bent volt, nagyon jó volt hogy ott volt velem és láthatta a kis bogyót :)

Remélem mindenki jól van, igyekszem többször jelentkezni mostmár :) Szép napot mindenkinek 

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Nekünk az angel care légzésfigyelőket ajánlották. Férjem kétlaposat szeretne, rajta vagyunk a témán :D

@Edina,
Gratula a kis tököshöz! :)

Kriszti
kriszti112
 
 


Tegnap megvolt a 18. heti UH, megint fiú lesz. Most léptem a 19. hétbe (az ultrahang szerint). 10-re volt időpontom, amit 3 héttel korábban adtak, ehhez képest másfél órát kellett várni. (a Dél-pestiben voltam) Csak tudnám minek adnak időpontot. Na mindegy.

@moncsih2: kicsit nehezebben viselem, mint az előzőt, fáradékonyabb is vagyok, meg a hányinger még néha kerülget, ha sokáig nem eszek. De ezeken a tüneteken kívül szerencsére más negatívum nincs. A hegem remélem majd jól bírja a kistesó növekedését.

@molmar: gyorsan jött a kistesó. De talán jobb is így, mert még benne vagyok a "gyakorlatban".


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok Kismamik! :) Mi még nem szereztünk be semmit, kicsit félek is hogy a végén kell majd  kapkodnunk..... De eldöntöttük hogy a jövő heti uh után már tényleg belevágunk a vásárlásba!! 
Sok kölcsönkapott cuccra nem számítok, mert csak egy kismama ismerősöm van és kb fél év lesz a korkülönbség a gyerekeink között, úgyhogy 1-2 babaruhán kívül mást nem tud adni... A légzésfigyelővel kapcsolatban mi eddig úgy állunk, hogy bérelünk majd egyet, de a baby control oldalát majd meglesem én is, köszi az infót Sodrika!:)
Egyébként mi is jól vagyunk, most már rendesen mocorog a Pirinyócska, már Apuci kezét is megrugdalta!
Egyetlen problémám hogy a hétvégén megcsípte valami a nyakam, egy kis piros foltból mára nagy piros folt lett, és nagyon viszket... vettem be kalciumot, remélem hamar elmúlik....
Puszi Mindenkinek!:)

Kép
minka87
Győr
 
 


@kismacko81:


Te ott is fogsz szülni? A Dél-pestiben?

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@sodrika:

Igen. Az első gyermekemet is ott szültem. Miért?

Kép

Kép
kismacko81
 
 


@kismacko81:


Mert én is ott fogok szülni!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@sodrika:

Nagyszerű! Van választott orvosod vagy szülésznőd?

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Van saját orvosom pont azért szülök majd ott a város másik felén mert ő csak ott vezet le szüléseket Dr. Gombos Sándor, azt mondta majd bevisz megmutatja az osztályt, minden kismamáját elviszi hogy megnézzék. Most jöttem tőle genetikai uh.-ról minden oké azt mondta szép baba, de a neme az ő számára egyelőre titok mert annyira összeszorította a lábát picurkám. Január 16-ra vagyok kiírva!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Mit szeretnél? Fiút vagy lányt? Másodjára örültem volna, ha lány lesz, de a legfontosabb persze az, hogy a baba egészséges legyen.  Elvileg január 19-re vagyok kiírva, de azt mondták, hogy nem várhatják meg, hogy beinduljon a vajúdás az előző császármetszés időpontjának közelsége miatt.

Tavaly fogadott szülésznőm volt, de a végén mégis császár lett, ezért most nem lesz szülésznőm. Ajánlott egy orvost, majd október elején bemutatja, akkor eldől, hogy ő lesz-e a dokim. Ha nem, akkor keresnem kell egy másik orvost.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


@kismacko81:
kislányt szeretnénk a két fiú után, a babamozi alapján kiscsaj de vártam a megerősítést a dokimtól is, de most nagyon szégyenlős volt a babókám.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok! Tegnap voltunk dokinal, megmutatta megat a pici Laszlo Zalan :) most derult ki, hogy kisfiu. Miota megmozdult hanyok, es neki fogtam fogyni :(, az elso 2 honapban 10 kgot szedtem fel, most meg mar 4 et fogytam....a doki erre nem mondott semmit, csak jhazt, hogy szedjek vas tablettat, a...amugy jo nagy babanak igerkezik, az uh. szerint 19 hetes vagyok, a naptar szerint 18, majdnem 20 cm a pici :)
zzssuu
 
 


Sziasztok! Bővíteném én is a januári babák létszámát. :) Az utolsó menstruáció szerint decemberre várhatnánk kisfiúnkat, de hála a rendszertelen ciklusnak így január 5. a megállapított időpont.:) Bár már ebben is kételkedem, kissé el is keserít a dolog és biztosan rágódni fogok a következő vizsgálatig , mert most 5 nappal kisebbnek mérte a méreteket az orvos.. Azt mondta, hogy minden rendben van, engem mégis zavar ez a dolog. Amúgy is elég "idegbeteg" szoktam lenni , pedig az elejétől fogva semmi problémám a terhességgel csak ez az átkozott stressz. Rajtam kívül van aki hajlamos elsírni magát egy rossz szón? A hormonoknak tudom be az egészet , de néha már megrémülök magamtól is, le a kalappal a párom előtt is, hogy ilyen megértő velem és így bírja! Borzasztóak ezek a hangulatingadozások; egy hét nyugi , aztán egy nap , de akkor reggeltől estig csak bőgök, negatív gondolatok tömkelege...a védőnőm mondta, hogy növelhetem a magnézium bevitelt 2x2-re a stressz ellen , de azt egy kicsit sokallom. Van valami tippetek ezellen? Egyébként a legfrissebb vizsgálat szerint 21 hét 5 napos kismama vagyok.


Kép
baudry
 
 
 


Zzssuu! Gratulálok a kisfiúhoz, nekem is az lesz és nálam is van még reggelente émelygés. Hányni nem hánytam korábban sem, csak mindig inger volt, de állítólag a 12. hét után a vércukorszint leesése okozhat hányingert. Én reggel kaja után már nem émelygek. Próbáltad már? Nálam ébredés után szinte az evés az első, különben nálam is előjön a hányinger sajnos.. :( Tényleg jó nagy a babó, ha 18 hetesen 20 cm. :D

Baudry! Üdv. itt és gratulálok a babához! :-) Én csak könnyebben elérzékenyülök és könnyezem olyanon is, amelyek eddig nem hatottak meg. Dolgozol még? Nyugodtak a körülmények otthon? Én viszonylag hamar abbahagytam a melót, mert a stresszes munkakör miatt féltettem a babát. Megmondom őszintén, hogy nem kapok sokkal kevesebb pènzt és nagyon nyugodt lettem. Szerintem most a baba a legfontosabb. Nem bántam meg, hogy itthon maradtam. A magne b6 tényleg jó az idegekre, ha nem szokott fájni a pocid, akkor elég az is. Amúgy a hormonok is okozzák ez tuti, hisz megváltozik minden odabent.. Arra gondolj, hogy kismama vagy és veled van minden percben a babád. :-) Párod tud lelkileg segíteni?
Kitartást Neked! Majd írd meg, hogy segített-e a magnézium!?
viktria
 
 


@viktria:


Lehet furcsán hangzik , de ez a rossz hangulat általában frontok érkezésekor jön rám :) 16. héten én is eljöttem táppénzre pont a stressz végett, bár azóta meg túl sokat van időm gondolkodni, hogy minden rendben van - e :) Itthon minden a legnagyobb rendben, párom meg a lehető legmegértőbb és segítőkészebb, amennyire csak lehet, úgyhogy csak a hormonokra tudok gondolni. :)

Kép
baudry
 
 
 


baudry: Gratulálok én is a picihez, nagyon vigyázz magadra, és próbálj  meg megnyugodni, mert az nem tesz jót se neked, se a pocaklakódnak. 100% hogy a hormonok is közrejátszanak, mert nekem is vannak depis napjaim, holott boldognak kéne lennem. De majd csak átmegy. Én is kivagyok írva a 15. héttől, de ez se jobb, igaz sokat tudok pihenni, de ez az otthonlt már néha sok :( de ki kell bírni

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Igen, én is ha megyünk ide- oda teljesen másképp érzem magam, mint mikor egyedül vagyok itthon:)

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!
Csütörtökön voltunk genetikai ultrahangon, még mindig kislányt látunk, úgy tűnik minden rendben. Tegnap meg voltam a dokimnál. Mondta, hogy egyek sok húst, zöldséget, beszélgessek a babával:) Jobban vagyok, mint az elmúlt 2 hétben, de azért ülni továbbra sem kényelmes
Mi sem vásároltunk még semmit. De ma kaptam ismerőstől egy ajánlatot használt babakocsira. Hát nekem fogalmam nincs, hogy melyik jó vagy rossz, csak azt látom, hogy 1 vagyonba kerülnek. Valakinek tapasztalata a Bugaboo Cameleon babakocsival? Ezt ajánlotta az ismerősöm használtan.
@baudry a hangulat gondok természetesek a hormonok miatt. Nekem terhesség előtt a PMS nagyon erős volt és abban is volt bőven kiborulás, de most valahogyan sokkal jobban el tudom dönteni fejben, hogy mi árthat és visszafogom magam amikor csak lehet.
Én is startból veszélyeztetett vagyok, de én nem éltem még a táppénz lehetőségével. Magamat ismerve, azt gondolom, hogy nekem sokkal jobb ha aktív maradok. Utóbbi 2 hétben amikor vacakabbul voltam lemondtam órákat és lassítottam, de még egy darabig szeretnék dolgozgatni. Mondjuk én itthon is 1000 dolgot tudok csinálni, biztos nem unatkoznék. Persze egyedül lenni egész nap nem könnyű. De lehet olvasni, pakolni, főzni, tervezgetni, nyelvet tanulni, tévézni, virágokat ültetgetni:) Szóval nekem annyi ötletem lenne, hogy mindjárt abba is hagyom a munkát
Na megyek pihenni, vagy enni valamit


Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok! Hangulatilag egész rendbe jöttem, mostmár nagyon tervezgetem a kuckó kialakítását, az ágyneműgarnitúrát is kinéztük, csak még korainak tartom megvenni ezeket a dolgokat.:) Egyre határozottabbak a rúgások, bukfencek apát már egyik reggel jól arcon is nyomta :) és bizony megérkeztek az apró keményedések is...Viszont , hogy ne legyen felhőtlen a boldogságom , míg másnak a székrekedéssel van problémája nekem pont az ellenkezője. Már július végén volt egy hasmenéses időszak először görccsel kísérve majd  minden reggel az első széklet hasmenés volt,semmi görcs, semmi fájdalom...Akkor normaflore-t javasolt a védőnő, ami után jobb lett a helyzet, ettől függetlenül mai napig úgy kelek , hogy az első utam a mosdóba vezet csak nem megy a hasam ( aminek örülök is ). Aztán tegnap is így kelltem, majd attól ,hogy izgultam a fogászattól , vagy nem tudom, de bizony rohannom kellett, utána láss csodát elmúlt... Ma reggel felkeltem "megvolt a szokásos :) " , erre a jó finom bundáskenyér, gyümölcstea után eszméletlen görcs és hasmenés.Azóta semmi. Itthoniak az epére gyanakodnak, de majd a doki megmondja, hogy mi a helyzet. Mondjuk szilvaevészetből sem volt hiány.

Moncsih2!Örülök , hogy jobban vagy. Neveken még nem gondolkoztatok? Hát szívem szerint még én is maradtam volna egy hónapot dolgozni, de a munkakörömet tekintve a pocaklakómnak meg magamnak is jobb , hogy júliussal befejeztem. :)Bár biztos nem agyalnék minden apró kis fájdalmon.. Nagyon örülök , hogy a keresztgyerekektől "megörököltük" a kiságyat, pelenkázót, babakocsit stb.. mert ahogy mondod ez mind egy vagyonba kerülne, nem elég az egész terhesség meg a szülést finanszírozni :) Szerintem ha jó állapotban van, nem ütött- kopott , szakadt élj a lehetőséggel , a vázon kívül a többi része úgyis mosható elvileg.

Kép
baudry
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: