Új privát üzeneted érkezett!

:oops: :oops: imádják suzukit :lol: :lol: (Apának volt egy meloja kipotolta a 10ftost) :P :lol:
nekünk száritos a mosogép, ritkán használjuk sztem gyüri a ruhákat vagy én vagyok béna :oops: :lol: de aminek nem számit annak tök jo ha már nincs hova teregetni én csak ezeket rakom be konyharuha, törölközö

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Nyulasz: a mosógép-szárítógép egyben gyűri a ruhát, akárhogy rakod be. :wink: Teregetni meg szépen kell! :wink:

Nálunk is van nyomás bilire, de én sem hagyom magam. Csak tudom, hogy amikor ott vannak mamánál, akkor folyton pelus le-pelus föl megy. Remélem nem fogja ez őket visszavetni majd. Este fürdés előtt van bilibe pisilés, de még Alexa arra sem hajlandó. Majd nyáron! Én is úgy gondolom, ha egyszer levesszük, akkor már nem fogjuk visszavenni, legalábbis nappalra biztosan.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt!

Bilizés! nálunk nincs nyomás senki részéről, egyszerűen Réka gondol egyet és amikor pisilni kell, akkor ül a bilire, este meg ha 6 - 7 körül pisil,
akkor már nem engedi, hogy visszategyük, és fürdésig pelus nélkül van
közben 1x2x pisil
ha véletlen becsurran, akkor viszont visszakéri a pelenkát

ha ezek után nem engedném bilibe pisilni, csak pelenkába, az szerintem sokkal rosszabb lenne
eddig meg még csak látni sem akarta a bilit
szóval ez 22 es csapdája, én is jobb szeretném ha nyáron pikk pakk lemenne a dolog

én alulművelt vagyok, még sosem láttam ilyen zhuzhut :lol: :lol:

nekem megváltás lenne a szárítógép, mert nincs hely a fregolinak, és minden nap mosok, nem kevés bosszankodással jár, hogy a szárítótól mo
zdulni sem tudunk

vasalni mondjuk szeretek, de amióta megszülettek, azóta én sem erőltetem a dolgot

Babus! ez az a tcm overál Rékán amit ősszel itt nézegettünk, nagyon szeretem nem ázik át és meleg
jövőre ilyet veszek Laurának is ha találok normális áron

Móni
KépKép
reunion
 
 

 
 

Móni: nagyon ügyes Réka, hogy ilyen önállóan pisil, itt már tényleg rossz lenne, ha nem engednéd. Ő ezt az utat választotta. :wink:

Zsófi: én is fél éves korukig vasaltam. Jobbulást a gyerkőknek!

Nem tudom mikor fog ez a magnézium hatni Alexának -már ha egyáltalán hat! A mai éjszakánk is 2-től csak rugdosásból, sírásból állt. :( Este lehet megpróbálkozom a citromfű teával. Néztem a rágófogakat, de nem látok mozgolódást, aztán ki tudja mi zajlik, lehet mozgolódnak és az a baja. Reggel kérdeztem fáj-e valami, azt mondta a foga és kér gyógyszert, de nem merek hinni neki. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi: A. a saját fogát mondta és meg is mutatta, ha esetleg nem érteném, dehát ő már kerek sokszavas mondatokban beszél és a személyes névmásokat sem keveri. Fáj a fogam, fáj foga Manónak. Igen. Kérek gyógyszert. Szó szerint ez hangzott el. Én csak ezek után kérdeztem, hogy biztos fáj-e, de félreérthetetlenül megerősítette. Csak nem merem elhinni, hogy tényleg fáj-e neki. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!!!!!!

Hát ez a fáj dolog elég nehezen hihető nekem is sokszor, mert ezeknek a csajoknak mindig fáj valami, imádják az epres Panadolt, ragasztatják az ujjukat a legkisebb bibire is, és mindig nyafognak valamiért. :? Pedig eskü én nem vagyok egy magamat elengedő fajta, aki folyton fájlalna valamit.

Zsófi, jaj szegénykék, hogy ilyen nehezen lábaltok ki :( Remélem keddtől tudtok már menni akkor.
Hát azok a szánkózós képek :lol: :lol:
Mikoris kezdesz?

Timi, én imádom a szárítót, bár csak úgy használtuk, hogy kivettük a vizes ruhákat, visszapakoltuk az ingeket, vagy amiket még szárítani akartuk, de apró dolgokat nem. Aztán azonnal kivettük a meleg ruhákat, mikor végzett, kiráztuk és úgy akasztottuk fel. De a mosási program végéhez sosem csaptunk szárító programot.
A mostani gépemhez megjegyzem nincsen ilyen program.

Nyuszi, csajok éjszaka kapnak még pelust, sokszor Emmáé száraz, Míráé szinte sosem. Pedig ő szokott le 3 nap alatt a pelusról napközben.
Ez a vissza nem rakod a pelust, legalábbis Te így képzeled el, ez majd adja magát. Mikor két gyerek után már hatodszor mosol fel, akkor lehet, hogy elgurul a gyógyszer :lol: :lol: :lol:
Nálunk ez mondjuk úgy működött, hogy megkérdeztem, levegyük-e. Aztán első bepisilés után nem tettem vissza, még második után sem, de a harmadiknál megkérdeztem kéri-e. És ők megmondták, mennyire elszántak aznap. Persze a sok bepisi között voltak sikerek is.
Ebéd utáni alvásnál sosem volt pelus, azt az elejétől elutasították.
De az biztos, hogy nyáron egyszer tudatosan nekiálltam, hogy most akkor leszokunk... persze nem sok sikerrel. Aztán rá egy hónapra magától szólt Míra, hogy most akkor levesszük. Érdekes, mert előtte nem volt sok bilis sikerélményünk. De nem mondom, hogy egyszerű, ha egy ikerpár egyszerre kezd leszokni a pelusról :lol: :lol: :lol: :lol:
mi mostanra jutottunk el augusztustól odáig, hogy végre Emma is szól, ha kakilni kell, és nincs minden második nap baleset. Megúsztuk a szorulásos rémtörténeteket is elég hamar, így mondhatni már csak az éjszakai pelenkáról kell leszoknunk.

Babus, Ti hogy alakultok e téren?
Zhut ismerem, de még nem jöttem rá, hosszú távon mennyire lenne érdekes számukra, így nagyon várom a beszámolód!

Móni, nagyon ügyesek vagytok a bilizéssel. Szerintem teljesen jól csinálod. Ha kéri, hogy bili, akkor legyen az, ha meg pelust akar, akkor kapja vissza. Én lehetetlennek tartottam anno, hogy pl. elinduljak pelus nélkül velük autózni mondjuk. Pedig amúgy már simán szóltak, ha pisilni kellett. De nem tudtam, meddig bírják visszatartani, ha egyszer már érzik, hogy kell. De hallottam barátnőmtől, hogy az ő kislánya sokat autózott, és megtévesztette, hogy van-e vagy nincsen pelus rajta. Hát bepisilt. Épp nem volt pelus :lol:
Ügyes a csajod, hagyd csak, majd ő irányítja, mi a jó neki.

Mi kihasználtuk a hétvégi jó időt, nagyot csatangoltunk a faluban, tegnap meg a januári elmaradt szüliapokat tartottuk. Jó buli volt, csajok szerint is :lol: :lol: :lol:
Panaszom kaja téren nem lehet, hétvégente délben 3 fogásos kajákat vágnak be, és még este is jókat esznek vacsira.
Alvás annál érdekesebb. Délután megvan a minimum 2 óra, de este hihetetlenek. Elalvással még nem lenne gond, de aztán egyszer csak megjelenik Emma, és ha én még nem vagyok az ágyamban, akkor le akar jönni hozzám. :shock:
Aztán tegnap végül addig ordított, hogy le akar jönni (miközben én már éppen felfele készülődtem, így nem akartam levinni), hogy Mírát is felkeltette. Nos, reggel négyen ébredtünk, a két törpi rám borult, úgy aludt, így apjuk nem szorult az ágykeretre :lol: Nem tudom, mit tehetnék, lehet, hogy ez is csak ideiglenes, leszoknak róla, ki kéne várnom türelemmel. Mert megvallom, ha egy kicsit nagyobb lenne az ágyunk, nem is zavarna, mert imádom, ha hozzám bújnak. De tudom, ez így azért nem jó, a gyereknek a saját ágyában a helye :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


no és akkor pár kép, bár én farsangról már tettem.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Zsofi, kitol kaptad meg ezt, hogy ez igy nem fog meni? Marmint, hogy ki fognak rugni. G? Szulok? Melohely?
Mit ne mondjak, nem tul kedves.
Egyszer tortent eddig olyan, hogy ejjel lazasodott be Emma, es en is egesz hajnalban agyaltam, hogy oldjam meg. Vegul teljesen zavarban felhivtam a fonokom es szabit kertem. Termeszetesen felesleges volt a para, nagyon megertoek voltak.
Bevallom, en nagyon szarul erzem magam, hogy folyamatosan mas vigyaz a gyerekemre, ha beteg, de ok legalabb nem lazas, nyugos, anyas betegek voltak legutobb. Na meg nekem van segitsegem, nagyon nagy, dedi szemelyeben, aki konkretan idekoltozik ilyenkor akar egy hetre.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: gyönyörű királykisasszonyok! :D Utolsó képért irigy, mi most ott tartunk, hogy mindkét gyerekem visítva menekül, ha 1 m-es közelségbe érek, hogy "anya nem jóóóóó". Semmire sem vagyok jó, már alapfunkciókra sem. :( Nem részletezem az érzéseimet, szívem szerint mennék dolgozni, hogy ne kelljen itthon lennem. :(

Zsófi: ki volt ez a "kedves" ember? :twisted: Nagyon nehéz lehet segítség nélkül, márciustól nekünk is nehezebb lesz, anyóst átszervezték 3 műszakba, gyakorlatilag sosem lesz itthon, anyu meg csak hétvégén bevethető, akkor is módjával. Kaja: én nagyon ódzkodtam a rendelős kajától, bevallom, már nem bánom, kb. fél éve azt esszük és csak hétvégén főzök. Anyagilag is jobban kijövünk így. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


jó reggelt ;)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Na, látom ma sem vagytok bőbeszédűek! :lol:

Nekünk eddíg felültöltős mosógépünk volt, így az új gép nagyon bejön, nem kell mese sem, elég ha elindítom a mosást! :wink:
Kép

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi! vaááááu az új gép :)
aranyosak hogy figyelnek! :lol: :lol: egy ideig tart még majd a "varázsforgósdoboz" varázsa

aztaaa tényleg hogy nőnek a gyerkőcök
tényleg nagyon jó Törpi a 3 gráciás képed :D :D :D
most világosodott meg bennem, hogy Míra nagyon hasonlít Rád

Ma intéztem a munka alkalmasságimat, hát nem mondom, a saját mhelyemen mennyire rugalmatlanok az emberek
majdnem nem csináltak tüdőszűrést, mert nem tudtam semmivel igazolni, hogy Bajcsys dolgozó vagyok :twisted:

a bölcsit is így indítottuk reggel, vittük csajokat de nem volt biztos, hogy ott maradhatnak, mert megint nem volt igazolásunk de most miattuk, mert visszarángattak minket Pestre a kaja befizetés miatt
na mindegy hosszú, de tegnap egész estém ráment a bosszankodásra

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni: ez tényleg bosszantó! Az eü. alapból rugalmatlan, hát még a saját dolgozóival. Amint látom a pár év alatt amióta kikerültem semmi nem változott. :(
(az első mosást mi is így néztük K-val.) :oops: :lol:

Alexa ebéd közben közölte: "nem akar aludni a Manó!" Aztán mentek lefeküdni és most a Manó idekint nézi a mesét, mert bármivel próbálkoztam, közölte, hogy "nem akar aludni a Manó, oda kimegyünk" és mutatott a nappali felé. Ringattam a vállamon, felajánlottam, hogy leülök mellé, esetleg alhat apa-anya ágyában. Szó sem lehetett egyikről sem. :shock: Az éjszakát végigaludta, negyed 8-kor kelt a saját ágyában, úgy ette az ebédet, hogy ilyet tőle még nem láttam, még amit Hanga hagyott abból is lapátolt. Nem értem én ezt a gyereket. Tele a pocak, kint is voltunk délelőtt, így a délutánra gondolni sem merek. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi! szavad nem lehet, Ő előre közölte, így ne is gondold hogy máshogy lesz :lol: :lol: :lol:

Ja és a másik
2012 jan 1-től mindkét szülőnek jár a pótszabadság, ennek ellenére kaptam nyilatkozatot hogy írassa alá apa a munkahelyén, hogy ki veszi igénybe julius 1-ig merhogy akkor lép hatályba a törvény
és megjegyzem, igaz hogy, benn van mind a 2 szül. any. kivonat, de nincs benne a gépükben, hogy a gyerekek után 4 nap szabadságom lenne
ez nem automatikus

Móni
KépKép
reunion
 
 


ja és még valami
megkaptam a fizetés papírom, ami egy a4 es lap ferdén 4 be hajtva, gémkapoccsal összekapcsolva, és bele lehet látni
főnököm mondta, kénytelenek voltak elzárni (eddig ki volt rakva és csak alá kellett írni és elvenni leporellós zárt indigós papír volt)
mert mindenki azt leste, hogy vajon mennyi a másik bére, és főleg mennyi a diplomásoké

Móni
KépKép
reunion
 
 


Helló!

Hú,kicsit lemaradtam :oops:

Törpikém,ezek a csajok :D Annyira nagy mindig a harmónia a képeken,tényleg ennyire jó testvérek,vagy ügyesen válagatod nekünk a cuki képeket? :lol:

Timi,király a gép! :lol: enyémek is szeretik nézni :lol:

Na,majd visszaolvasok,de nemsokára ébrednek,már nem állok neki...így is mindig úgy járok,hogy elolvasom,írni nincs időm,aztán megint elolvasom,mert a felére nem emlékszem,de megint elmarad az írás,és aztán újra el kell este olvasnom,hogy tudjam mit is akarok írni. :?

Még ezt leírom,hátha nem jönnek ki addig...mit tegyek a következőnél:

Balázs elesik,sírva jön hozzám,én vígasztalom,ő mondogatja,hogy fáj...abban a pillanatban Noémi földhöz vágja magát,de csak óvatosan,majd jön,műsírással,hogy fáj...Balázs megkarcolta az állát,és ebédnél odacsurgott a főzelék,mondta csípi,én letörölgettem vizes konyharuhával,következő pillanatban Noémi is fogja az állát,és műsír,hogy csípi.Neki is megtörölgetem,de annyira behergelte magát,hogy mennyire fáj,végül az ebédet se ette meg...nálatok van ilyen?Ilyenkor szóljak rá,vagy csináljak úgy,mint aki elhitte,és Balázs után őt is vígasztaljam meg? :roll:

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyulasz: a műsírással én nem szoktam foglalkozni, max. annyi, hogy elmondom, hogy nem is fáj és ne csinálja ezt, mert, ha tényleg valami baj van nem fogom elhinni. Mondjuk egyik gyerekem sem csinálja ilyen profi módon, mint Nonó és ilyen téren terelhetőek is. Nem tudom a könyvek mit írnak, de én azt nem tartom jónak, hogy műbalhéval vígasztaljam, csak megerősítést nyer, hogy így kell ezt csinálni, egy kis sírás, jajveszékelés és máris minden körülötte forog. :? Aztán lehet én gondolom rosszul, csak nekem így logikus. :?
Azért nagy színművésznő ez a lány! :lol: Én lehet megkockáztatnám, hogy, mint egy jó előadást megtapsolom. Ha a várt reakcióval ellentéteset kap lehet meglepődik és elgondolkozik, máris lehet terelni. Na, csak okoskodom. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Fekszenek a kanapén, nézik B&B-t. Alexa ráfekszik a plédre és szól: Hanga takarj be! Hanga elbambulva nézi a mesét, szempillája sem rezdül, szája is alig mozog mikor válaszol: nem érek rá. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:

Móni
KépKép
reunion
 
 


Babus,és vettetek hozzá valami zhuzhu-lakot is?Vagy csak a hörcsögöket?
Jó lenne azt a bölcsis játszócsoportot is megnézni,de még nem keveredtünk ki a takonyból :(

Móni,szerintem jól csinálod,ha bilizni akarnak,akkor csak hajrá,én arra gondolok,hogy most elkezdem,pedig semmi affinitásuk nincs még rá,és akkor végig se csinálom...
Nincs a fürdőben fregolitok?Mikor panelban laktam,igazából2003-ig,akkor mi ott teregettünk a kád fölött.Múltkor láttam a bauhausban olyan jópofa fregolit,nem az a vékony madzagos,hanem a vastag rúd,nekem a ruhaszárítón is az van,és nem marad meg a csík a ruhákon.

Én 1 hónapos korukig vasaltam :oops:


Törpi,igenigen,asszem az a lényeg a szárítón,amit te leírtál,hogy nem az egész adag ruhát amit mosol szárítasz,hanem kevesebbet.
Alváshoz próbáld ki valamelyik variációt,utána kéne olvasni.Asszem az egyik az,hogy elöször megfogod,visszaviszed,és elmondod,hogy éjszaka van,és alszunk.Kijössz.Legközelebb visszaviszed,és csak annyit mondasz,alszunk.A következőnél szó nélkül viszed vissza,és kijössz,és ezt még annyiszor,ahányszor előfordul.Nem mész bele beszélgetésbe,semmibe,elvileg ezzel leszokik,mert semmi érdekeset nem talál majd az egészben.Első nap lehet ötvenszer kell visszavinned,de ez napról-napra kevesebb lesz.Bár ezek ugye jól hangzanak egy gyereknél,meg ha nem ordít,csak jön(mint nálunk hajnal 3kor Nonó),szóval nem tudom mennyire működik.A másik asszem egy olyan volt,hogy leülsz az ágya mellé,és megvárod míg elalszik(újra-és újra)és minden nap kicsit távolabb az ágyától,de közelebb az ajtóhoz ülsz le,és egyszercsak már le se ülsz,mert kívül vagy.Persze ezt sem próbáltam,szerencsére nálunk az a néhány bepróbálkozás halkan történik,és szó nélkül mennek vissza az ágyukba,ha észreveszem őket,és felkelek...Illetve minden este el kell mondani,hogy ez itt a ti ágyatok,az ott apáé-anyáé,mindenki alszik az ágyában,és reggel lehet csak jönni.De úgy veszem ki a szavaidból,hogy azért annyira nem is bánod,vagy legalábbis nem mindig,hogy jönnek át,ezt ugye tudják ők is.Hát nem egyszerű...én azon csodálkozom,hogy 7 hónap(13-20 hónapos korukig) éjszakai evés után 3 nap alatt sikerült Nonót leszoktatnom,fokozatosan kezdtük mi is,elöször kivittem,átpelenkáztam mint addig mindig,beültettem picit az etetőszékbe,aztán visszavittem tápi nélkül.Másnap csak kivettem,persze ordított,és mutogatott az ajtó felé,hogy arra,arra,kimentünk,de nem cseréltem pelust se,mentünk is vissza,aztán harmadik nap csak kivettem,megsimogattam,elmondtam,hogy éjszaka van,és alszunk,persze akkor is ordított kicsit,de megnyugodott,és onnantól nem eszik éjjel.Igaz akkor még rácsos ágy volt...Na nem könnyű,de elöször magadat kell elhatározni. :wink:

Zsófi,a nagyszülők már nem főznek?Ők hangoltak le ennyire?
Nálunk virsli és krumpli meg hagyma mindig van itthon,így paprikáskrumplit bármikor hamar meg lehet csinálni,vagy egy krumplistésztát esetleg...nagyon nehéz ha nincs segítség,sajnos nemsokára mi is hasonló cipőben fogunk járni :(

Timi,tényleg jobban jöttök ki anyagilag a rendelős kajával?Mennyi egy hóra?
Sajnálom,hogy ilyen rosszul állnak a dolgok a csajokkal,meglátod változni fog!
Manó tényleg nem aludt?Néha Balázs is bepróbálkozott,de olyankor szólok,hogy jön az ággyártó bácsi,és elviszi annak az ágyát,aki nem szeretné használni :oops:
Műbalhé megtapsolása jó ötlet :lol: igazad van,nem jó,ha ilyenkor engedek,de végülis a műbalhé néha olyan jól sikerül,hogy tényleg megüti magát,pedig csak úgy akart csinálni :shock: :? :twisted:

BésB akkor bejött :lol: nagyon nagy dumájuk van :lol: :lol: :lol:

Nálunk most meglepő változás történt.A fa kockák,amik kis kocsiban vannak,Timi te tudod mire gondolok :lol: szóval kipakolgatták a kockákat,beletettek valami állatot,és húzták fel alá...rettenetes.Egyszercsak leültem,és csináltam a kockákból egy vonatot,egymás mögé raktam 6 kockát,az elejét,hátulját kicsit magasabbra csináltam,és ráültettük a pici bábukat utasoknak.Elvarázsolva nézték,Balázs azóta(4 napja)mindennap épít,hol vonatot,hol várat,hol repülőt,rakosgatja a kis bábukat,szóval el se hiszem,apa pont száműzni akarta a nyárikonyhába,mert idegesítő a kocsi hangja,és tessék...kedvenc játék lett,eddig max tornyot építettünk,de most,kész műalkotások születnek,és egész nap:nézd anya,nézd anya,és mutatja éppen mit sikerült építeni. :D

Épp most szaladtam be,Noémi felsírt,vagy rosszat álmodott,vagy nem tudom,de holnap fel kell hívnom a gyerekdokit.Még mindig nem keveredtünk ki a takonyból,és ilyen még nem volt,nem bírom kiszívni az orrát.Ülve semmi,de semmi nem jön,fekve egy kicsi,3-4x is fújok sterimár,szívok,fújok-szívok,és semmi.Ugyanúgy nem kap levegőt.Rosszat sejtek,valahol lerakódott,vagy nem tudom,de eddig arra gondolam,hogy a sterimárban már kevés van,és csak épp spriccel,így a hétvégén nem igazán haladtunk,de ma vett apa,és így sem.Most is alig valami jött,de levegőt nem kap...pedig van rutinom orrszívásban,ilyet még nem tapasztaltam :( Ilyenkor a szuper neomicines gyógyszertári orrcsepp,az átjárhatóvá teszi,de visszadugul mhamar neki,és abból sem lehetne sokszor,így is többet kap szegény.Ketejüknek elkezdtem adni a fenistil cseppet,benyaltak egy üveggel,akkor úgy is nézett ki,hogy már kijövünk ebbőlaztán csak rosszabb lett,én hülye meg elfelejtettem folytatni a fenistilt,most jutott csak eszembe.Eddig mindig alap volt,tiszta zizi vagyok.Lehet javulna is a helyzet,de most meg már nem merek adni,mert az van a papírján,hog közvetlen evés elött...na majd reggel!

KépKép
noba
Budapest
 
 


Na,senki nem beszélget velem? :lol: Akkor jóéjt!

KépKép
noba
Budapest
 
 


Hát jó reggelt! Már akinek sikerült aludni, nekem gyakorlatilag lefeküdni sem. :( Egész éjjel hánytak a lányok felváltva, egyszerre. Én még az életben nem mostam, takarítottam ennyi hányást, arról nem beszélve (bár ez kit érdekel, amikor a gyerekéről van szó), hogy mindent bírok, csak a hányást nem. Tele a kád ágyneművel, takarókkal, ruhákkal, a mosógép folyamatosan megy, a szőnyeg a teraszon szárad. Soha nem hánytak még, de ez elképesztő mennyiség. Apa délután palacsintát sütött, asszem ebben az életben én ránézni sem fogok többé palacsintára. :( Azon gondolkozom, hogy mit adjak majd ma enni nekik. Tejet nyilván nem kapnak reggel, csak félek kitör a balhé. Kapnak kekszet meg kamillateát. Ebédre főtt rizst? Vagy mi az amit ilyenkor lehet. Szerintem ez egy kiadós gyomorrontás, legalábbis remélem és nem déditől kapták el a hányós-fosós vírust, bár hasmenésük nincs szerencsére. Amikor dédinél voltunk már napok óta nem volt semmi baja. :? Gondolom majd ma kiderül. Ők sem aludtak semmit, talán most már.....koppkoppkopp.

Nyulasz: én beszélgettem volna veled, csak a fenti okok miatt nem értem ide. :wink: Bár ha meg nincs ez, akkor én alszok.
Heti 7100 Ft négyőnknek az ebéd. Van amikor a drágábbat rendeljük, akkor 8300. És változatos, ízletes is.
Építővel ügyesek, mi már régen vettük elő, enyémek tornyot vagy garázst szoktak építeni, de a tornyot jobban élvezik, mert az nagyobbat csattan, ha rombolnak. :lol: A kiskocsi nálunk száműzve lett. :wink:

Na, megyek teregetni. :twisted:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


hú,Timi,nagyon sajnálom :( okosat nem tudok mondani,mert nekünk se volt még ilyen,lámyok majd biztos írnak ötleteket.probiotikumot adjál,és nagyon sok folyadék,ez minden amit tudok.Remélem kihányták magukat,és rendeződnek a pocik...szegénykéim.

KépKép
noba
Budapest
 
 


Timi: jaj :( millio gyogypuszi drukkolok ne folytatodjon ;)
keksz, ropi, rizs, krumpli igenigen probio
Móni irta multkor almalevet jol emlékszem?
Nyulasz: na extra hosszu takonykor akkor :( gyogypuszik
hörcsöglak természetesen nincs aszem nem is lesz 10enezrek :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsófi: Ti már jobban? bölcsiztek már?
Törpi: Csajok csudaszépek imádom a 3 gráciás képeteket falra kikerül??? :lol:
Móni: hát nem semmi h ilyen bonyolult elintézni az alkalmasságit :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi! szegénykéim...remélem nem vírus
ha ma is hánynak akkor menjetek ügyeletre
jaja és 12% os szűrt gyümölcslé, (alma szőlő) az nem savas, és van benne cukor meg ilyesmi, hogy nem boruljon az ionháztartás
de ha éhes akkor adj enni szerintem száraz kaját

dedalonetta kúpot szoktak adni erős hányásnál, és ha utána is hány 1 óra múlva is, akkor már ügyeletre kell menni

Nyulasz én is itt voltam még, de már nem volt erőm írni
nálunk is így volt, van, a takony
már nem igazán jön semmi porszívóval, mégis fullákolva köhögnek + hánynak ha visszafolyik valami

Móni
KépKép
reunion
 
 


Alexa reggel kért inni, meg tejecskét akart, de csak 2 korty vizet kapott, ez 5 perc múlva jött is vissza. Aztán enni kért, de nem akárhogy sírt a kajáért, kapott 2 kekszet meg kamilla-borsmenta teát. Na ez még bent van, remélem már marad is. Hangának semmi baja, ugrál kajla, vidám, Alexa mosott sz@r, mint anyja, ő sem aludt, de nem is akar aludni. Arany szivem a végére megtanulta, hogy ha érzi, hogy jön, akkor kijön az ágyból, hogy az ne legyen olyan. Annyira sajnálom! :( Apa persze nem tudott itthon maradni, Alexa meg le sem jön rólam, ragad, mint a bélyeg, úgyhogy hívtam anyóst, jöttek is apóssal együtt, most meg tudom inni a kávémat. meg kiteregetni a 4. mosást (csak tudnám hová?), meg begyújtani a kandallóba, meg főzni majd nekik rizst. Azt hiszem ez az a nap, amikor lefekszem velük délben, már ha lesz alvás egyáltalán. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


jaj Timi ne is mondd még mindig elöttem van a tavalyi sztorink :( inni csak kortyonként lassan ;) aszem soha nem fogom elfelejteni h inni kérnek sirnak de nem lehet :(

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsófi! mi is azért tartottuk őket itthon múlt héten, hogy helyre jöjjenek teljesen, sajnos ezt más nem teszi meg, vagy nem tudja a munka miatt

nálunk az lett az eredménye, hogy most nem akarnak menni

és valami történhetett tegnap
Réka délután többször is sírt, ha kicsit magasabb helyre került, pl még a bölcsiben az öltöztető asztalra, vagy ma reggel a cipősre, és mondogatta félek leesek

Ma reggel mindketten sírtak nagyon nagyon, és Ildi néni ilyet mondott Laurának, hogy "ne félj a Benő még nincs itt" :shock:
(Benő aki utánuk szokott be)

aztán kérdeztem Ildi nénit leesett-e Réka valahonnan, vagy mással történt-e valami, de nem tudott semmiről persze

nem legyek negatív tudom,
de szerintem a gnők mindig szépítenek, gondolom amíg nincs látható sérülés a gyereken addig nem kell tudnunk semmiről, és olyat is mondanak amit mi akarunk hallani, de meg sem történik

ez a sokat evett a gyerek dolog is fura, mivel egész délután csak esznek, meg isznak itthon

Móni
KépKép
reunion
 
 


Na, már alszanak -remélem! Az az éjszakai 4-5 óra részletekben nagyon kevés volt nekik. Háztartási keksz bent maradt, lefekvés előtt meg zöldségleves levét itták, semmi más nem kellett belőle. Remélem nem lesz gond. Inni így külön már nem adtam. Alexa nagyon odavan, annyira látszik rajta, ha beteg, vagy fáradt. Hangának meg kutya baja. De jó is lenne, ha Manó délutánra kialudná ezt az egészet! Adtam normaflort is, hátha segít.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


koppkopp ;) maradjon is igy akkor ;)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Hanga estére 38.8, Alexa 38, viszont nem hánytak reggel óta, ellenben apával, aki egész délután. Király! :twisted: Mi a nyavalyát nyeltek be? Remélem nyugodt éjszakánk lesz! :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Na sziasztok, itt a szokásos negyedéves bejelentkezésem. :P
Képeket hoztam a legkisebb kisasszonyról a pocakon belül:

Kép Kép

... és kívül:
Ankisza pocak 30+2:
Kép
hasonlításképp: Ajsa+ Aletta pocak 30+1 (sajnos a többi régi pocakfotóm nem tudom hol van :( ):
Kép
és mostani pucipocak:
Kép

Betegeskedőknek jobbulást, többieknek puszi!

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana! de jó köszönjük a képeket
A 2. képen a lábikóját dobta az égnek ?? :lol: :lol:
Nagyon szép kismama vagy :D
hogy őszinte legyek, nem tudom megállapítani mekkora különbség van korábbi és mostani pocakod között
Lányok mit szólnak hozzá? most már látható is és érezhető is hogy ott van valaki :D :D és jön egy kis trónfosztó...

Timi! tényleg nagyon bejött valami talán csak 1-2 nap és túl lesztek rajta

Móni
KépKép
reunion
 
 


Jó reggelt!

Timi,hogy vagytok?Milyen volt az éjszaka?

Rana,csini vagy kívül-belül :wink:

KépKép
noba
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Nyulasz: köszi, jól aludtunk, de lázasak a lányok, Alexa reggel a tejet sem itta meg, pedig tegnap este ivott már. Anyátalnok nagyon, csak lógnak. Apa jobban van. (és akkor sem törlöm már ki :wink: )

Rana: szép pocak-lakó.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Szia Zsófi!
Múltkor én is hívtam emiatt a Heim Pál ügyeletet, hogy egyik gyerek kihányja a hátracsorgót, a másik nem, de fullákol tőle amikor visszanyeli,
és pont ezt mondták, hogy ne aggódjak ha a széklet nyálkás lesz
mert attól van

szerintem csak hasfogós kajákat adj Neki, mást nem nagyon tudsz csinálni

Móni
KépKép
reunion
 
 


Jaj, Csajok, mire kell jonnom :(

Timi, nem kicsit ijedhettel meg tegnap ejjel. Na es hogy K is :shock: Szegenykeim, remelem, Te kitartasz!!! Panaszkodtal, hogy le sem carnak... Hat nem egeszen igy gondoltad, hogy javuljon a dolog :(
Jobbulast mindharom kisrokanak :wink:

Zsofi, hat ez a bolcsi nehezen akar beindulni :( arany Kismajom, ugy sajnalom.

Moni, nagyon ugy erzem, Neked is nehezen veszi be a gyomrod ezt a bolcsi dolgot. En sem vagyok a gondozok kedvence, de szerintem Te is hasonloan
nehezen tartod magadban, ha vmi nem tetszik.
Sajnos sok bolcsi valoban csak megorzikent mukodik, es nem lehetne kirakatb an mutogatni a gondozokat.

Rana, szep poci! En is kivancsi lennek a Csajaid reakciojara. Enyemek mondjuk yok arik, ha pici baba van a kozelemben, es ha kerdezem, akkor mondjak, h jo lenne egy kisteso, de attol felek, csak eddig tartana az orom :D

Nyuszi, akkor megsem csinalhatok kepet, mikor az egyik loki a masikat az ablakbol, mert akkor el kell kapnom az epp pottyanot... :D
De amugy egy-ket hisztisebb naptol eltrkintve igen jo tesok. Reggelente az autoban pl fogjak egymas kezet. Kizarolag egyutt hajlandoak bemenni a csoportba, es meseltek mar a gondozok olyat, hogy brturtek egymas trikojat, mrrt kinn volt a derekuk. Ha a nap vegen ketten maradnak(eleg gyakran) akkor konyvbol meselnek egymasnak...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Zsófi,szerintem is lehet a hétracsorgó váladéktól...hogy van?Jobban?

Törpi,az a lényeg,hogy jó tesók,neked megjók a reflexeid,amikor mégsem :lol:

Babus,zhuzhuk hogy vannak? :lol:

Timi,hazaértél?Kösziiiiiiiiiiiiiii :D :D :D

Móni,ti bölcsiztek?Bocsi,de nem igazán sikerül követnem :oops:

Lányok,én ma újra 16 évesnek érezhettem magam :D Timivel elmentünk korizni,közel 20 éve nem koriztam,de nagyon szuper volt :D

KépKép
noba
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Nyulasz: hazaértem! Én is kösziiiiii! :D Annyira jó volt megint fiatalnak lenni, piszokul fáj a térdem, jó piros is, de még ezen is csak vigyorogni tudok, megérte! :lol:

Törpi: hát tényleg nem így képzeltem. :(

Zsófi: jobban van K?

Nekünk tutira vírusunk van, nem a a palacsinta volt a ludas. Hangát tegnap 3x kellett délután apának átöltöztetni, mert annyira fosik, viszont nagyon jó kedvű, rossz, mint 7 ördög. Alexa ellenben nagyon ramatyul van. 3 napja semmit nem eszik, tegnap már kekszet sem, almalevet szerencsére megissza, de kedvetlen, sírós, de legalább a hasa nem megy. És totál elutasító velem, tegnap már a közelébe sem mehettem megint, csak apa. :( Éjjel azért hozzám jött aludni, most meg apjukkal alszanak még. Jó lenne már kifelé menni ebből!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,majd jelentkezz hogy van Alexa.

Lányok,interaktív akció...érdekes,5 évestől írja.szerintetek?
http://www.tulli.hu/product_info.php?pr ... 20120221v2

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyulasz: tök jó ez a koala! 3 éves kortól írja, ha jól láttam, szerintem már nagyon élveznék.

Alexa: reggel alig bírtuk felébreszteni, láza nem volt, de nagyon aluszékony, semmit nem eszik 3 napja, csak iszik. Most én is megijedtem, hívtam dokit, be az autóba irány a rendelő, soron kívűl be hozzá. Sürgős labor, szerencsére negatív, minden vizsgálat negatív, pisit nem tudtunk nézni, mert egyszerűen zacsiba sem hajlandó, visszatartja. Azért mire hazaértünk lett pisi, most várom a védőnőt, megnézi stixel. Este kell hívnom még dokibácsit, hogy hogy vannak a csajok. Alexa menni sem tud, annyira le van gyengülve. Kapott szájon át iható infúziót, azt kell belekanalaznom, csakhogy az almalén kívül semmit nem hajlandó meginni, sem kanállal, sem fecsivel, semmiből sehogy. :( Azért bele fogom tölteni. Kicsibabám alszik. Egész nap, kézben, autóban. Nagyon le van gyengülve. hangának megy a hasa, de napi 3-4x és továbbra is jókedvű, Smectat is csak akkor kell adni, ha napi 10x fosik. De ő eszik is, ill. enne mindent, dehát nem lehet. Egy kis levest ehetett délben meg kekszet. Annyira rossz ez, sosem voltak ilyen betegek. Alexát 3x szúrták a laborban, sírni sem sírt, csak mondta, hogy csíp, nagyon csíp. egyszerűen sírni sincs ereje. A szívem szakad meg. :cry: Itt bőgök, pedig ismertek, én nem vagyok ilyen. Apa meg ma délutános, anyu majd munka után eljön.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Többiek jól vagytok? Írjatok valami jót!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi! nagyon sajnálom szegénykéim
de nem gondolod, hogy be kellene vinni kórházba???
infúzióra kötni
ezek a szájon át infúziók egyébként is elég ihatatlanok

ugyanilyen volt Réka is mikor már bevittük a Lászlóba, (sírni sem volt ereje meg hadakozni a tű ellen, igaz ő 1 éjszaka alatt lett ilyen)
és ott azt mondták, már előbb kellett volna mennünk

Móni
KépKép
reunion
 
 


háát jót én nem tudok írni
nálunk is megint folyik az orruk, 3 nap bölcsi után, és randán sípolva köhög Réka 1-2 X
éjjel úgy szörcsög, meg horkol, hogy nem tudok tőle aludni

holnap viszem is őket orvoshoz inkább lássa 1 héten 2X mint egyszer sem

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni: inni iszik sokat, kiszáradva nincs. Gyulladás nincs, mert a vérképe hibátlan és én maximálisan megbízom a gyerekorvosunkban, mert ilyen alapos orvost még az életben nem láttam. Ez a Normolyt egész jó ízű, vagy legalábbis nem ihatatlan. Bízom benne, hogy hamar javulni fog, de persze ahogy a doki mondta, este hívom, hogy mi a helyzet. Azt mondja, hogy teljesen jól reagál a szervezete a betegségre, sokat alszik, mert akkor gyógyul, a szénhidrátokat meg pótoljuk. Azt mondta ne is adjunk enni, csak ha ő kér, nehogy megint visszacsússzon a hányásba, de szerencsére kedd reggel óta nem hányt és a hasa sem megy, hasnyomkodás közben mondta is a doki, hogy szorulása van, mert érzi a bogyókat. Nem hiszem hogy ezzel az állapottal a kórházban többet tudnának tenni, mint itthon én meg a doki.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Móni: ó szegények. Hát nem egyszerű ez a bölcsi, tartok tőle nekünk majd az óvoda lesz ilyen. :( Jobbulást nektek!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: jaaaj :( millio gyogypuszi!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Móni, Zsófi: na neeeeem ér betegeskedni ;) :( gyogypuszi Mindenkinek :wink:
juj én nagyon parázok mi lesz nekünk oviban majd :oops: :? uuuuutálom ha betegek :( jojo ki nem :(

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: