Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ági!

Sajnálom,hogy Te is közénk tartozolKép
Tudtok valami konkrét dolgot,hogy mi okozta ezt a tragédiát?Ha igen,akkor szinte biztos,hogy van megoldás és soha többet nem történhet meg.
Igaz,nálunk semmi kézzelfogható magyarázat nincs,hogy miért vesztettük el a 4 napos Bálintkánkat.De itt vagyok élő példa neked,mivel azóta 2 gyönyörűséges lányom is született!
Ha érzed,hogy felkészültél egy újabb babára szerintem vágjatok bele,mert csak Õ enyhítheti kicsit is a fájdalmat!Tapasztalatból írom,mivel a megszabott fél év után az első próbálkozsa teherbe estem,és ugyan rengeteg plusz vizsgálatot írtak ki számomra,de zavartalan terhesség után meg is született egészségesen a nagyobb lányom.Hidd el nagyon fognak figyelni rátok és sokkal alaposabb lesz mindenki.
Szívből kívánom,hogy minnél hamarabb sikerüljön!!!

petergabi
 
 


Szia Petergabi!

Örülök, hogy írtál. Köszönöm. Azt mondták, hogy a köldökzsínórt összecsípte, és ez okozta a tragédiát, de én ezt nem hiszem el. Egy keddi napon a CTG lapos volt. Ezt követte egy ultrahang, azt mondták nem kell aggódni, és csak következő hét hétfőn kell menni. Akkor már csomagokkal mentünk programozott császárra, mert az első kislányomat is azzal szültem. De akkor már nem találtak szívhangot. 2-3 napja minimum halott volt már. Szörnyű érzés volt. Soha nem láttam, nem érinthettem, csak a temetésen a kis úrna volt az egyetlen, amit belőle "kaphattam". Most januártól próbálkozunk újra, jelenleg még nem tudom, terhes vagyok vagy sem.
Veletek mi történt, megkérdezhetem? Nem veszed tolakodásnak? Ha fáj leírni, akkor ne írd le.

Szia, és várom jelentkezésed:
Ági
Ági76
 
 


Ági:
az arhívok közt megtalálod a történetünket:november 29-én.
Drukkolok,hogy már most terhes legyél!!!
A kislányod mennyi idős?Talán egy kicsit Õ tompíthatja a fájdalmatokat,gondolom?

petergabi
 
 

 
 

Szia Petergabi!

Elolvastam a történeteteket. Nagyon sajnálom. Nem tudom melyik szörnyűbb, 4 napig örülni, majd elveszíteni, vagy nem is látni. Én azt mondtam, jó lett volna látni, de ha láttam volna abban az állapotban (már több napja halott volt a hasamba), azt mondanám, jobb lett volna nem látni. Pont ma voltam kint a temetőbe, gyújtottam Neki egy gyertyát.

A kislányom (Dórika) volt (és most is az) a lelki támasz. Õ májusban lesz 3 éves, nagyon édes kislány. A férjemmel nagyon keveset bezsélünk a történtekről, pedig mindkettőnknek nagyon fáj. Nem tudom, hogy ez jó vagy nem. Az biztos, hogy amióta újra próbálkozunk, gyakran tör rám a sírás. Õ ezt nem tudja, és nem is tudom, terheljem-e ezzel. Tudom belül Õ is örlődik, de nem akarja a sebeket feltépni, így Õ is halgat.

Hát röviden ennyi. Írjál kérlek, mert ha beszélhetek valakivel, talán megnyugszom.

Merre éltek egyébként, mivekl foglalkozol?

Szia
Ági
Ági76
 
 


Sziasztok!

Ági!Kép

A mi történetünket az archívban megtalálod (augusztus 15-16), most nincs időm leírni. Remélem segítek vele egy kicsitKép
Örülj neki, hogy nem láttad a babádat!!! Lizát én nem láttam, a férjem viszont többször, és őt jobban megviselte mint engem. Mi sem beszélünk róla, illetve nagyon ritkán... Szerintem egy dolog van, ami segíthet (közhely a köbön, de igaz), az idő. És egy újabb, immár sikeres terhesség.
Drukkolok nagyon, hogy mielőbb jöjjön a pocaklakó, hidd el, a legjobb gyógyszerKép

Bea
Vendég
 


Kedves Bea!

Köszönöm a bíztatást, és megígérem, szólok, ha egy piciny élet elkezd növekedni a hasamban.

Ági
Ági76
 
 


Ági,
elmondani nem tudom, mennyire sajnálom, ami veled történt. Borzalmas lehetett/lehet, nagyon-nagyon sok erőt kivánok nektek az elkövetkező időre, és szívből remélem, hogy mihamarabb új baba költözik be hozzátok!!!

vera
kisün
 
 


Sziasztok!
Szeretném én is megosztani Veletek a mi történetünket és kérdeznék is, ha lehet.

Lassan öt éve vagyunk házasok a párommal és már elég régóta szeretnénk babát. Kb. másfél éve járunk orvosokhoz, meddőségi kezelésekre. 5 inszem után november végén pozitív lett a tesztem. Repdestem a boldogságtól.Minden rendben is ment egészen a 12. heti UH-ig. Én semmi rosszra nem számítottam, annál nagyobb sokként ért a dolog, amikor a doki azt mondta, hogy életképtelen a baba és haldoklik. Az a szörnyű benne, én is láttam a monitoron,hogy baj van. Teljesen ödémás volt a teste. Genetikai kp-ban is megnézték, ugyanazt látták, (sőt már szegénynek a teste alig volt felismerhető a képen), biopsziát végeztek, majd az orvosom műtéttel befejezte a terhességet a 13. héten. A vizsgálat eredménye: kromoszóma-rendellenesség, Down szindróma. Azzal vígasztaltak, hogy ez teljesen véletlen dolog, nem örökölhető, én voltam a peches 750. És hogy örüljek neki, hogy nem később jött ki a baj, mert akkor halva kellett volna megszülnöm. Négy hete volt a műtét, de még most is nagyon rossz állapotban vagyok. Annyit vártunk a babára. Én azt hittem, hogy ha már megkaptuk, nem lehet baja. Kifelé már nem mutatom, de belül nagyon szenvedek még.Már a férjem előtt sem akarom mutatni. Nagyon szeretnék minél hamarabb újra próbálkozni (3 hónap várakozást mondtak), ugyanakkor rettegek is, nehogy újra baj legyen.

Van olyan, akinek a babája hasonlóan volt beteg?

Remélem, jár még erre valaki.

KépKép
nanett
 
 


Nanett!
Nagyon sajnalom!
Az en babam is kromoszoma rendelleneseg miatt halt meg, bar nem Down kor miatt. Nekunk is az elso volt, igy nehez elhinni, hogy a kovetkezovel nem lesz semmi baj. Szerintem en mar orokke aggodni fogok, eloszor, hogy teherbe essek, aztan hogy minden rendben legyen, aztan a szules...

Engem is villamcsapaskent ert, egyatalan nem gondoltam, hogy ez megtortenhet velem. Annal is inkabb mert annyira szerettuk volna mar, almomban sem gondoltam hogy elveszithetem.

Mi nemsokara belevagunk megint, ugy erzem mas nem segithet rajtam, csak egy egeszseges terhesseg.

Nekem nem volt inszemem, mas a tortenetunk is de ha barmiben segithetek, csak szolj. En neha a falat kapartam, csak hogy valaki meghallgasson, aki erti mirol beszelek...

Meg egyszer nagyon sajnalom!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Szia Õzi!
Köszi a bíztató szavakat és az együttérzést. Ahogy visszaolvastam, veled is frissen történt meg ez a szomorú esemény, úgyhogy sajnos biztosan ismered ezeket az érzéseket. Én is nagyon sajnálom, hogy sorstársaknak kell lennünk. Ugyanakkor nekem egy kicsit "jó", hogy vannak mások is, akik megértik az embert - persze, ha lehetett volna, mindannyian kihagytuk volna ezt az életünkből. Nekem a családom, a munkatársaim úgy tesznek, mintha nem is vártam volna babát, kerülik az ilyen témákat is. Úgy tesznek, mintha semmi sem történt volna. Ez alól a közvetlen családom sem kivétel. Gondolom úgy vélik, így könnyítik meg a felejtést. Bár senki nem kérdezte meg, hogy nekem mire lett volna szükségem - hallgassunk vagy beszéljünk róla. Szerintem "érzelmi kitöréseket" sem akarnak látni. Így csak a férjem maradt, akivel meg tudom beszélni a tépelődéseimet..., de már szegény kicsit soknak találta, nem nagyon nyaggatom már vele. Tudom, hogy jót akar és a jövőbe néz, de nekem ez még nehéz.

Valahogy meg kell próbálnom (majd) csökkenteni az aggódást, mert félek, hogy akkor azért nem fog összejönni a baba. Így is olyan sokára sikerült.

Jó Neked, hogy a műtétet elkerülhetted. Nekem ez is megnehezíti a felejtést. Főleg a mellettem levő abortuszosok, a nővérek hozzáállása és a műtétet követő üresség jut eszembe sokszor. És hogy ami nekem tragédia, az a "rendszerben" csak vizsgálat, ténymegállapítás és kisműtét volt.

Honnan tudod, hogy kromoszóma rendellenessége volt a babátoknak?

Kívánom, hogy Nektek mielőbb sikerüljön és ne legyen gond. Nektek is nézik majd a köv. baba kromoszómáit az előzmény miatt?

Szia: Anett

KépKép
nanett
 
 


Nanett!
Milyen erdekes az ahogy a baratok es ismerosok reagalnak, ugye? En azert nem panaszkodhatom, mert a legvaratlanabb emberek karoltak fel. Volt aki felhivott Skypon, ki-ki a maga modjan segitett. De azert sokan elfordultak tolem emiatt, mondvan hogy kellemetlen, vagy hogy kimelni akarnak... es ok tolem sem kerdeztek meg, hogy nekem mi lenne jo. En pedig arra jutottam, hogy nem igazi barat az akivel csak az oromomet tudom megosztani es a szorakozast, meg kellemes dolgokat. Ez nagyon fajt.

Valahogy letisztult, hogy kire szamithatok igazan, anyukamra, a ferjemre es nehany baratra. Erdekes, hogy uj baratokat is talaltam, csak emiatt... nekik viszont orokke halas lehetek, mely nyomot hagyott bennem, hogy mellettem altak.
A ferjem mar nekem is faradt kicsit a tepelodeseimtol, en is kimelni probalom, de mivel o all hozzam a legkozelebb, nem mindig sikerul.

Pontosan tudom mire gondolsz az abortuszosokkal kapcsolatban. Annyira duhito, hogy ok ezt akarjak, igaz? Igazsagtalan, hogy nekik nem kell es megis van, el is dobhatjak, mi pedig...
En szerencsere nem talalkoztam ilyennel, mi ketten csinaltuk ezt vegig a ferjemmel. Viszont ha kesobb tortent volna, akkor vszleg en sem kerulhettem volna el a mutetet.

Nalunk kizarasos alapon veltek ugy, hogy kromoszomahiba lehetett a gond. Nem tudom, hogy nezik-e a kov babanal, de itt altalaban az van, hogy ha valamit kerek akkor megcsinlajak. De eddig meg nem beszeltunk rola. Egyenlore szeretnek ujra terhes lenni. Csak olyan elkeserito, hogy nem tudok semmit maskent, vagy jobban csinalni mint ennel a terhessegnel, mert nem ezzel volt a gond. Olyan mintha mindent a szerencsere kellene biznom.

Neked milyen vizsgalatok voltak a mutet utan?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Õzi!
Szerintem sem nevezhető az igazi barátnak, akit csak a kellemes együttlétek érdekelnek. Most láttam, hogy mennyire kevés ember érzi át a másik baját. Például egyik barátnőmnek Szilveszter napján született meg a babája. Annyira éreztem a hangján, hogy egy cseppet sem tudja átérezni a fájdalmamat, amikor neki olyan "egyszerűen" sikerült és ő ebben az örömteli állapotban van, amit egy kisbaba jelent. Csak annyit mondott, hogy majd lesz nemsokára másik. Hát, ez azért nem olyan egyszerű.

Vagy pl. rajta voltam egy levelező-listán, amin az augusztusban szülő kismamák vannak rajta (akkor született volna a babám). Az események után megírtam, mi történt velünk. Talán egy ember írt egy sajnálomot, majd tovább folyt a társalgás a hízásról meg más ilyen volumenű dolgokról. Kész, el is felejtettek. Előtte naponta "beszélgettünk".

Most úgy érzem, hogy olyan jó lenne, ha már próbálkozhatnánk a babával, annyira szeretnék újra "babás" lenni. Nagyon türelmetlen vagyok.

A műtét után két hetes kontrollra mentem a dokimhoz vissza, mindent rendben talált. Kb. egy hónap múlva megyek rákszűrésre és a TORCH vizsgálatot is meg akarom csináltatni. Az igaz, hogy tudom a baj okát, de azért szerintem ezt is érdemes megcsináltatni.Legalábbis próbálok már minden bajt (amit lehet), kivédeni. Ha 2-3 hónapig nem jön össze a baba, hormonvizsgálat lesz. Addig is szedem a Bromocriptint, mert magas volt a prolactin-szintem.

A mensid rendben van már? Nekem még mindig nem jött meg, már nagyon türelmetlen vagyok.

Szép napot!

KépKép
nanett
 
 


Nanett!

Nekem is augusztusi babam lett volna Kép es en is megtapasztaltam ezt a levlistas dolgot...

Kepzeld nekem sem jott meg meg. Pontosabban veteles utan normal ciklus szerint megjott, de azota nem. Nagyon aggodom mar, mert ma van a ciklusom 30 napja, de semmi jele, hogy mostanaban megjonne. Normal esetben mindig pontosan 24 naposak a ciklusaim. Akarhogy is szamolom, a 4-6 het mar letelt. Ugy varom a a mensimet mint valami messiast, tenyleg masra sem tudok gondolni, mint hogy gyereket varjak megint. Sokszor ugy erzem, hogy nem tudom kivarni a 3 honapot...

Mostanaban probalok sok programot szervezni magamnak, amik hol jol esnek hol nem. Mindenesetre ajanlom neked is, na nem mintha ettol az ember egy pillanatra is elfelejtene, hogy mi tortent, de valahogy gyorsabban telik az ido.

Nagyon jo hogy beszelgetuk.
Szep estet neked is!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Õzi!

Én is örülök neki, hogy beszélgetni tudok Veled ezekről a dolgokról.

Akkor együtt drukkolhatunk, hogy érkezzen már meg a Mikulás. Azzal is közelebb lennénk a babához és megnyugodhatnánk, hogy minden rendben.

Én is próbálom lekötni az időmet mindenféle programmal, hogy ne filózzak túl sokat. De azért nem könnyű, hogy ne ezen járjon az eszem. Pl. fogyókúrába is kezdtem, mert sajnos van rajtam pár fölös kiló és gondoltam a babásodáshoz is jobb lenne, ha fittebb lennék. Inkább mozogni, tornázni próbálok, mint koplalni, az amúgy sem megy nekem. Meg persze más dolgokat is "kieszelek" a figyelemelterelésre.

Szia: Anett

KépKép
nanett
 
 


Nanett!

En is probalok megszabadulni attol az 5 kg-tol amit az elmult 3 honapban szedtem fel. Ez is egy elfoglaltsag Kép . A heten pedig laborba megyek, pajzsmirigy es progeszteron lesz a tema. Valoszinuleg sok felesleges kort futok ezzel a sok vizsgalattal, de nem szamit. Ugy ahogy te is, en is ki akarok vedeni minden kivedheto problemat.

Ami meg erdekes, hogy feszit a hasam, nagyon remelem hogy azert, mert meg fog jonni. De jo lenne meg egy lepessel kozelebb lenni...

Addig is dukkolok magunknak!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Nekem sajnos nem könnyű a szabadulás a kilóktól, nem vagyok egy koplalós fajta. Meg a férjecském is megnehezíti, olyan jóízűen tud falatozni, hogy nehéz megállni mellette az evést.

A pajzsmirigyet a doki mondta, hogy meg kéne nézni?

Képzeld, úgy néz ki, hogy megjön, bár még nem teljesen döntötte el. Még sosem örültem ennek ennyire.

Mit találtál még ki figyelem-elterelésre? Mi pl. voltunk moziban, színházban (már rég nem jutottunk el), könyvet olvasok, rokon-látogatóban voltunk és vásárolgatni mentem (ez egyáltalán nem jellemző rám). Hétvégén Activity-partira készülünk barátokkal. Kb. ennyi jutott eszembe.

KépKép
nanett
 
 


Nanett!

Nalunk is az a gond, hogy ketfele fozok, idonkent pedig a konyhamalac szerepet is en toltom be. Igy kicsit nehez lefogyni, akarmennyit is tornazik az ember.

A helyzet az hogy a dokim szerint nem nagyon kene kivizsgalas a rutinon kivul, de mivel engem ez megnyugtatna belement.

Hat mi nagyon szerencset hozunk egymasnak! Nekem megjott, remelem teged sem varat mar sokaig! Most epp gorcsolok, mint ahogy mindig ilyenkor, de kit erdekel! Kép

Hat igen, en mar 3X mentem bevasarlokorutra, ez ram sem jellemzo. Elvi kerdes nalam, hogy csak azt veszem meg ami kell, elfogy, hordom... stb. Most viszont van itthon jo par dolog, ami nem illik ebbe a kategoriaba. Amugy, hajszinvaltas, frizuravaltas, kosarazunk es teniszezunk a parommal, jazz-koncertek, kavezas baratokkal, vacsora baratokkal, forum Kép , kirandulas, termeszetjaras, es sok sok filmnezes. Nagyjabol ezeket csinalom a mindenapi dolgokon kivul. Konyvet olvasni nincs idegzetem, pedig az lenne a legjobb.

De az erzekenysegem nem mulik. Minden csipcsup, vagy egyenesen csopogos es teatralis jeleneten meghatodom. Emelett alig birok meglenni a parom nelkul, allandoan igenylem a jelenletet, kozben azert igyekszem eleg teret adni neki.

De most nagyon fel vagyok dobva, hogy megjott. Par napja elkezdtem homerozi is, meglatjuk majd mennyire valik be, meg sosem csinaltam.

Te mered a hodet?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Nagyon örülök, hogy meghoztam Neked a piros szerencsét. Nekem még mindig nem vergődött zöldágra, görcsölök tegnap óta, de semmi. Most már kezdek nagyon türelmetlen lenni.

A hajszín és frizuraváltásra én is készülök, egy-két héten belül elmegyek a fodrászhoz. Csak most zárás van a melóhelyen, úgyhogy tolódik a dolog. De ezt én is szükségesnek tartom, látszódjon kívülről is, hogy változni akarok.

Az érzékenységgel én is így vagyok, ezért próbálom filmeken... kerülni az ilyen jeleneteket, helyzeteket (elkapcsolom...). Persze nem mindig lehet. Meg a kisbabás reklámok, műsorok készítenek ki. Párom is rögtön kapcsolja el, ha ilyet lát - gondolom, inkább miattam.

Annak idején mértem a hőmet, de nagyon összevissza volt, val.színű a rendetlen peteérésem meg a hormonproblémák miatt. Úgyhogy egy idő után feladtam. Nálam sajnos ez nem volt elég, dokihoz kellett mennem. De azt hiszem most újra megpróbálom, hátha rendbejöttek a hormonjaim.

Remélem, hogy azért nem szenvedtettet meg nagyon a mensi. És hogy jól telik a napod.
Szia

KépKép
nanett
 
 


Szia Nanett!

Hogy vagy? Remelem hamarosan megnyugszol kicsit te is, ha vegre megjon.

En ma voltam dokinal, nagyon rendes volt, ha az eredmenyeim rendben lesznek, akkor jovo honapban belevagunk megint. Addig viszont nagyon kell vigyaznunk, mert abszolut fals eredmenyeket fogunk kapni, ha kozben esetleg teherbe esek...
Mindenesetre annak orulok, hogy most rendesen a vegere jarunk a dolgoknak.

Drukkolok neked es legyen szep napod holnap!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Szia Õzi!

Képzeld, most már megnyugodhatok. Hát még sosem örültem ennek ennyire.

Jó nektek, hogy ilyen hamar belevághattok újra a próbálkozásba. Lehet, hogy én sem bírom ki, hogy 3 hónapot várjunk. Ez az első is milyen sokáig kitolódott.

Továbbra is hőmérőzöl?

Szép napot és jó hétvégét kívánok!

KépKép
nanett
 
 


Szia Nanett!

De jo, nagyon orulok! Remelem a kovetkezo mensid mar idoben jon, es akkor mar csak egyet kell varnotok... Kitartas, latod most mar megjott, megnyugodhatsz.

Hat igen nem konnyu 3 ciklust kivarni. Aprilis is olyan messze van meg... na mindegy majdcsak kibirjuk valahogy. En homerozok, de hat eleg maceras, minden nap ugyanabban az idoben merni, ha fel kell kelni, ha nem.

Figyelemelterelesben gazdag hetveget kivanok! Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Uj vagyok itt es ha lehet csatlakoznek Hozzatok!
Nekem most volt egy vetelesem 2hete mutottek a Kutvolgyiben, 6hetben fejeztek be mert 1 het alatt nem nott semmit es csak petezsak volt!
Vhol azt mondom picit konnyebb volt mert egyszer sem hallottam a picim szivhangjat...de igy is kivagyok, neha eszembe jutt es akkor kicsordul a konnyem... 3 honap mulva probalkohatunk ujra es remelem tavaszi babusunk lesz! Elevitet szedek 2 naponta, mert nem nagyon merem minden nap mert aztan jonnek a kilo, de szeretnem felkesziteni magam a kovetkezo terhessegre ami remelem tovabb tart!
Koszonom hogy leirhattam!
Udv: Vera

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Szia Cirkuszka,
Mit is mondhatnek, nagyon sajnalom!!! Nagyon jol allsz hozza, jol teszed, hogy nem hagyod abba az Elevit szedeset, koncentralj a kovetkezo terhessegedre! Itt tobben is vagyunk hasonlo helyzetben, gondolom mar visszaolvastad a korabbi beszelgeteseket. Szerintem mindannyiunknak sokat jelent, hogy itt oszinten meg tudjuk beszelni az erzeseinket es problemainkat. Szoval ha barmiben segithetek/tunk, csak szolj!!!
Addig is sok erot es kitartast kivanok neked!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Szia Cirkuszka/Vera!

Sajnálom, hogy körünkben üdvözölhetünk. Kívánom, hogy hamar bizakodó tudj lenni és próbálj meg a következő babára felkészülni. Mi is ezt próbáljuk. Írjál, ha valami kérdésed van.

Hányadik babád volt? Fizikailag rendbe jöttél már? Tényleg jó, hogy szeded az Elevitet, az biztos segít a regenerálódásban is. Én majd egy ciklus múlva akarom elkezdeni az Elevitet vagy a folsavat. És remélem, hogy nem kell majd sokáig hiába bevennünk.

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok!

Nanett!
Ezt a hozzászólást neked írnám,mert olvasva a történetedet eszembe jutottak a velem történt dolgok.Remélem nem haragszol érte.Nálunk is öt év házassák után maradtam terhes.Szintén meddőségi kezelésre jártam és a harmadik inszemináci hozott pozitív eredményt(ez 2002-ben történt).Én voltam a legboldogabb ember a földön.A 10.héten mentem ultrahang vizsgálatra mikor közölte a dokim hogy a magzat már legalább egy hete elhalt.Leírhatatlan amit éreztm.Még most is úgy emlékszem rá mintha tegnap történt volna.Ültem a széken az orvossal szemben és csak az járt az eszemben hogy biztosan nem jól látta.Könnyekkel küszködtem,s mikor a párom megfogta a kezem el is sírtam magam.Õ pontosan tudta hogy mit éreztem.Megbeszéltük az orvossal a műtéti befelyezést,ami pár nap múlva történt meg.Ezután még szörnyűbben éreztem magam.Vagy öten voltunk a szobában de én voltam az egyetlen aki kisbabát szeretett volna a többieknek nem kellet.Igazságtalannak éreztem az életet,hogy miéret velem történt ez.Miért van az,hogy aki foggal-körömmel harcol annak nem sikerül!?
Átérzem a helyzetedet tudom milyen érzések kavarognak benned és csak azt tudom mondani SOSE ADD FEL.Tudom már eleged van ebből,mert mindenki ezt mondja.Én is mindig utáltam az ilyen tanácsokat.Én is sokszor reménytelennek éreztem a helyzetet de a lelkem mélyén mindig bíztam abban,hogy egyszer nekem is sikerülni fog.És sikerült. Igaz hosszú volt az út,de megérte.Szinte napra pontosan két év elteltével ismét terhes lettem.Ma két gyönyörű gyermekem van,ikrek 17 hónaposak.Sokat küzdöttem értük.
Kívánom neked is hogy minél előbb teljesüljön az álmod,a vágyad.Légy erős és mindig bízz magadban.
Remélem nem haragszol amiért ezt neked leírtam.

Üdv.Emina

Kép
emina
 
 


Sziasztok!

Február 4-én este spontán vetélésem volt, amit erős vérzés miatt műtéttel fejeztek be.(erről már írtam itt nektek II.10-én) A dokim azt mondta 4 hét múlva várható a következő menstruációm, ami még nem jelentkezett.
Nálatok ez hogy volt?
kriszta_
 
 


Szia Kriszta!

Sajnálom a veled történteket,nehéz időszak ez most neked és a férjednek.Kívánom,hogy minél hamarabb anyuka lehessél.
Nekem a 20 hetes terhességemet kellett befejezni októberben,mert meghalt a magzatom.Nem volt könnyű,azóta sem tudok másra gondolni.
Pontosan rá 31 napra volt egy vérzésem,aztán januárban csak barnázásom volt egy hétig és februárban megjött rendesen.Szerintem várj még 1 hetet,csinálj egy tesztet,hátha...Ha negatív az eredmény,várj még,hátha magától megjön.Az én orvosom rendes volt,nem akart hormonnal beavatkozni,a szervezetemre bízta.Van akinek beáll magától,másoknak idő kell hozzá.Megint mások pedig rögtön teherbeesnek egy vetélés után.
Nem egy ilyen esetről hallottam,olvastam és egészséges gyerekek születtek belőle.
Sok sikert kívánok neked-és erőt.
Legyen szép napod.Edina

Kép
szekeres
 
 


Emina!
Először is gratulálok a babákhoz, biztos gyönyörűek. Jó olvasni, hogy végül sikerült.

Köszönöm a bíztató szavakat, valóban rám fér. Tényleg sok hasonlóság van köztünk - sajnos. Nagyon reménykedek, hogy nekünk is lesz babánk valamikor, bár most még nagyon távolinak tűnik. Csak reménykedhetek egyenlőre. De jó érzés tudni, hogy Nektek is sikerült, sőt, ikreitek lettek!

Köszönöm.

Kriszta!
Nekem múlt héten jött meg először a műtét után, tobb, mint 5 hetet vártam rá. Remélem, Neked is rendben jelentkezik nemsokára.

KépKép
nanett
 
 


Kedves Edina és Nanett!

Köszi hogy írtatok nekem. Sokat segítettetek.
Szép estét nektek.
Kriszta :-)
kriszta_
 
 


Sziasztok!

Brigi, ha jársz még erre, írd meg légyszi mi van Veled! Már elvileg van eredménye az immunológiának is, ha jól emlékszem. Megírod?

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Kriszta!

Nekem november elején fejezték be az elhalt terhességemet. Az én orvosom azt mondta, hogy műtét után 4-6 hét múlva jön meg a következő menstruáció. De végül majd 8 hét lett belőle.
sithonia
 
 


Sziasztok Lányok!
6 év próbálkozás után a 3. lombik sikerült, de igen korán elvetéltem. Hála Istennek spontán befejeződött, így nem kellett a dokinak hozzányúlni.
Egy hete történt. Nagyon bízom abban, hogy hamarosan tényleg sikerülni fog. De egyelőre nem vagyok a legjobb állapotban. Napokig erősen fájt, úgy véreztem, azóta semmi.
Mit mondtak Nektek az okokról???
sziasztok, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Anna!
Nekem azt mondtak, hogy legtobbszor nem derul ki miert...Most sem tudom miert volt anno a vetelesem. Talan gomba, vagy csak fejlodesi rendelenesseg vagy egyszeruen csak nem jokor jott a szervezetemnek es kilokte. Az eros verzes miatt en sokaig rosszul voltam. Haziorvossal 3 hetre kiirattam magam. Csak akkor menjel dolgozni ha jol vagy. Nekem azt mondtak, hogy eszre fogom venni, mert egyszer csak felkelek es ujra eros leszek. Sajnalom, hogy ennyit probalkoztal, de biztosan sikerulni fog:

beatrix
Vendég
 


Sziasztok! Koszonom a sok biztato valaszt!
Most mar kezdek lelkileg oke lenni de nagyon erdekes hogy a korulottem levo ismeros lanyok sorban terhesek lettek utanam! Ennek orulok de neha amikro beszelek veluk hat akkor utana van sira de csak picit!
MA MEGJOTT AMINEK NAGYON NAGYON ORULOK!!!! Meg 2 ciklus! 5het utan jott meg a mutettol szamitva! De remelem normalis ciklusom lesz vhogy 28nap kozott! Remelem jol vagytok?
Udv Vera

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy ilyen sokáig eltüntem!Mostanság sokat dolgozom és kevés időm jut a netezésre.Jelentem 2,5 honap után meglett az immunologia eredménye,nem termelek semmilyen ellenanyagot,minden rendben.Jobban örülök ennek az eredménynek,mintha találtak volna valamit,bár ez azt jelenti,hogy már minden létező vizsgálaton tul vagyunk,és mégsincs magyarázat a sok kudarcért,de probálkozunk tovább.Talán 1 héten belül kezembe lesz az eredmény is,és akkor megyek a dokimhoz, elkezdjük ujra a hormonszint ellenörzést ,beállitást,és reményeim szerint nyár végére ujra probálkozhatunk.
Üdv az újaknak,sajnálom,amin keresztül kellett menniük.Fel a fejjel!

Jövö héten több időm lesz,szabin leszek!
Szép hétvégét mindenkinek!

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi, jó hogy jelentkeztél és örülök, hogy nem találtak problémát! A trombózis hajlamot is nézték? NEkem van valami eltérés, ami talán felelős lehet a sok kudarcért. Heparinnal kell majd szúrnom magam és több folsavat kell szednem.

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Szia!
Egy nagyon kis foku eltérés nekem is van,ezért a legutobbi két terhességnél,én is szurtam magam heparinnal és szedtem aszpirin protectet,ezeket a véralvadásos értékeket azota is havonta ellenörzik,nagyon a határértéken mozog,az immunologus szerint nagyobb adagba kellene kapnom majd a heparint.Kicsit aggodom ez miatt,bár az orvos szerint nem okoz vérzékenységet a nagyobb adag,de én kicsit tartok tőle.9 hónap hosszu idő nagy adag heparin mellett.De majd meglátjuk.

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok lányok!
Szomorúan olvasom, hogy kivel mi történt, szeretném én is leírni a történetemet és erőt szeretnék küldeni vele NektekKépKépKép
Az első babámmal elég korán 20 évesen lettem terhes, bár nem terveztük nagyon örültünk neki. Sajnos esküvő utáni első hetet rögtön a kórházban kezdtem, mert alulfekvő méhlepénnyel bevéreztem.
8 heti benntfekvés után az orvoson "jó passzban" volt, és nagyon durván vizsgált meg aminek az lett az eredménye, hogy elkezdett szivárogni a magzatvíz.
2 hetet jártam a nyakára, hogy ez most mi, de mindíg volt válasz, méhlepény miatt, utána fertőzés(kenet neg.lett), utána azt modja, hogy mit tudja ő. Szombati nap volt amikor már nagyon fájt a hasam az ügyeletes fiatal orvos megvizsgált, és rögtön mondta, hogy magzatvíz felküldött az 1. sz. Női Kl-ra, ahol 26 hétre meg kellett szülni a fiamat. Ott világosítottak föl, hogy alulfekvő méhlepénnyel nem is lehetett volna hüvelyi vizsg-ot végezni.(nekem hetente nézték)
A fiam 5 órát élt én nem láttam ami jobb is szerintem. Koraszülöttoszt-on is a magzvíz menny.re kérdeztek, mert arra utaló tünetei voltak a picinek. Boncolási jegy.könyvet a nőgyógyász vagy a házi orvos kérhette volna le, de a nőgy.-hoz vissza nem mentem az előzmények után a háziorv-om meg nem kérte le.
6 hónap után rögtön teherbe estem persze más városba mentem orvoshoz. Egy nagyon jó ismerős orvos javasolta kollégáját aki eldöntötte, hogy nem hajlandó genetikára küldeni, mert szerinte méhszájelégtelenség miatt született meg a fiam korábban. 33 héten elegem lett belőle, és nem nála szültem. Mind két terhesség máj-ban kezdődött 1 hét különbséggel. Gyönyörü, de nagyon hosszú volt a 9 hónap 1 nappal a kiírt időpont előtt született a lányom egészségesen.KépKépKép
Mikor 2és fél éves lett ujra terhes lettem.
6 hetesen már lehett, hogy láttak valami rendelleneset, de azt nekem nem mondták 2 hét mulva kontroll ahol kiderült, hogy nincs szívhang. Az orvosom várt de 11 hetesen műtéttel kellett befejezni a terhességet.
Ekkor megcsinálták a TORCH vizs-ot, majd a genetikán is fogadtak hiába, hogy nem volt még 3 vetélés, mert az első koroaszül-és volt.
Lekérték a boncolási jegyzőkönyvet, amiből kiderült amit én végig tudtam, hogy semmilyen genetikai rendellenessége nem volt a fiamnak.
Ez után másfél évet vártunk egy ujabb terhességgel. Akkor is rögtön terhes lettem, és itt már odafigyeltek rám. Genetika, magzatvízvétel, és a kiírt időpont után 5 nappal egészséges KISFIAM született.
Most nagyon szeretnék 3. babát remélem ott nem lesz már semmilyen gond.
Néha nagyon sokat kell várni, vagy nagyon sok szenvedésen kell átesni, hogy az végre egy pici babát foghasson az ember, de megéri.ÍKépKépKép
Amikor először ottfekszik Õ az ember hasán akkor feledésbe merül a sok szenvedés.
Kívánom Nektek, hogy legyen sok egészséges pici babátok.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!Kép

Brigi
pbriguci
 
 


Szia Mindenkinek!
Megdöbbenve olvasom írásaitokat, különféle eseteiteket. Én hasonló cipőben járok, ez év januárjában, 11 hetesen "fejezték be" terhességemet, mert 6 hetes elhalt magzatot hordtam. Nagyon megviselt bennünket a férjemmel. Első babát vártuk, első próbálkozásra. A műtét után 4-5 hónapot mondott az orvosom, hogy várni kell. Azóta kezel mindenféle gyógyszerekkel, streptococcus + még valami (amit a páromtól kaptam el) volt az én bajom is, az okozta a magzatelhalást. Most már csak pár nap van hátra, hogy megtudjam az bakteriológiai eredményeket, és ha minden rendben lesz, jöhet az újabb próbálkozás. Már nagyon várom.
Ahogy Nanett is és a többiek, én is állandóan kismamás-kisbabás reklámokat láttam mindenhol, mindenki terhes lett körülöttem, a tv-ben, a rádióban mindenki babát várt!!! Ez őrület volt valóban. De higgyétek el, ez csak azért van (volt)így, mert ilyen szörnyű eset után minden nő így érez. Sokkal kifinomultabb a figyelmünk ha kismamáról van szó, fokozottabb a kisbaba iránti igény, vágy, minduntalan arra figyelünk, mindenhol észrevesszük, szinte keressük azokat a helyzeteket, embereket, ahol terhességről, babáról van szó.
De ez is elmúlik idővel. Én már boldogan (igaz irigykedve) nézek rá más kismamákra, és úgy, hogy közben nincs bennem az a fájdalom, az a sokk, amit akkor átéltem, az a sok-sok kérdés, hogy miért pont én? miért pont az enyém? mire nem vigyáztam? én betartottam mindent.... stb-stb. - gondolom tudjátok milyen érzés ez.
Most már én is vágyom ez újabb terhességre, de egy szebbre, mert érzem, hogy nekem is szükségem van rá. Biztos nehéz lesz az elején, főleg addig az időig, amíg az előző kisbaba megvolt, de túl kell rajta esni.
Remélem ti is (akik így jártatok) így gondoljátok ezt.
Benita
benita
 
 


Benita,
Eloszor is sajnalom, hogy neked is van okod irni ebbe a topikba. Annak viszont orulok, hogy ilyen pozitivan allsz hozza es tultetted magad a tortenteken. Remelem rendben lesznek az eredmenyeid es hamarosan udvozolhetunk a "2007-ben akarok szülni" topikban...

Nanett,
Nem tudom jarsz-e erre meg...jol vagy? Mi van veled?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!
Most találtam ezt a topikot, Ha nem haragszatok, szeretném Veletek megosztani történetemet.
2005. január 25-én megszületett első gyermekünk egészségesen. A neve Temesi Mór. 2006. október közepén meg is fogant a kistesó, nagyon örültünk. Hamar elrontották az örömünket, mert bárkinek újságoltuk a jó hírt, mindenki azt kérdezte: „és becsúszott?” Nagyon felháborított az emberek viselkedése, nem értettem, hogyan képzelik? Mindenki csak az ő elvárásaik szerint szülhet gyereket? 3 év korkülönbségnek kell lennie??? Később már nem mondtuk senkinek, el voltunk foglalva a költözködéssel, Mór első karácsonyával, vizsgaidőszakom volt stb. Ultrahangvizsgálatokra, védőnőhöz jártam, de sokkal kevesebbet foglalkoztam a magzattal, mint annak idején Mórral, most nem idegeskedtem annyit azért, hogy valami baj van stb. Esténként azért énekeltem neki, és mindig mondogattam, ne haragudj, hogy csak este szeretgetlek, de a bátyád nem hagy egy kis időt sem.
A 18 hetes ultrahangon mindent rendben talált az orvosom, és kiderült kislányunk lesz. Zsolti hosszú combokat vélt felfedezni az ultrahangos felvételen, kért is az orvostól egy sztárfotót. 20hetesen rávettem a férjemet, menjünk el máshová is ultrahangra, mert hátha mégsem kislány- bár első pillanattól éreztem, hogy ő lány lesz.
Február 14-én, Valentin napon került sor az ultrahangra Szombathelyen.Nézi, nézi az orvos Éduát. Csend már 5 perce. Nézem a férjemet kétségbe esve, ő meg csak int, hogy nyugi, nincs semmi baj. Csend megint 5 percig. Akkor már elkezdtem sírni. Kérdezem az orvost:”valami baj van?” Nem válaszol. Egyszer csak odafordul az asszisztensnőhöz, és diktálja: „ bal vese nem ábrázolódik stb. „ a többit nem értettem, mert latinul volt. Könyörögtem az orvosnak, mondja el, mi van, de úgy csinált, mintha ott sem lennék, csak azt hajtogatta, el kell menni Pestre ultrahangra, ahol eldöntik, műthető-e ez a rendellenesség vagy sem. Romokban hevertem. Szegény férjem, próbált lelket önteni belém. Szerinte hülye ez a doki, nincs is semmi baj. Másnap 2-re kaptunk időpontot Pesten. Ott a doktornő tényleg nagyon emberséges volt. Megmutatott,mindent. Lyukas szívét, a sorvadt aortáját, bal kamráját Éduánknak. 22-es kromoszóma-rendellenesség valószínűleg, ami egy véletlen mutáció a megtermékenyüléskor. Én nem tudtam mást csinálni, mint sírni, és az ultrahangon már nem akartam látni a kislányomat, mert annyira sajnáltam szegényt. A doktornő átküldött minket a genetikára a diagnózissal. Elmondta az orvos, nem is kell döntenünk, mert meghalna Édua egyszerre, ha megszületne.
Másnap kellett befeküdnöm.
26 órát vajúdtam, nem akartam megszülni Éduát, egész végig bocsánatáért esedeztem, és könyörögtem neki, ne ficánkoljon, mert minden rúgásába belehalok. A vajúdás végén már nem élt szegényke. Nagyon fájt a szülés, nem is nagyon voltam magamnál. A férjem már sírva könyörgött, engedjem el Éduát, próbáljak koncentrálni arra, hogy táguljak, mert már megszenvedtem a magamét. Nem voltam képes rá. Könyörögtem, császározzanak meg, mert annyira féltem attól az élménytől,hogy kibújik. Nem akartak segíteni. Egyszer csak kaptam egy hatalmas nyugtató injekciót, majd egyik orvos felnyúlt kitágított kézzel, és kiemelték az én angyalkámat magzati életének 21. hetében február 17-én 23 óra 15 perckor. Elaltattak, megkapartak. Ébredéskor hazaküldtem a férjemet, hogy gyújtson azonnal gyertyát a kislányunkért.
Azóta megjött a bonceredmény is, nagyon sok baja volt szegény kislányunknak, azt kell, hogy mondjam, alig volt egészséges szerve. És nem tudom, hogyan történhetett meg ez az egész.

Ne haragudjatok, hogy negterheltelek Benneteket, de Ti talán jobban megértetetek, mint azok, akik soha nem veszítették el gyermeküket.

Üdvözlettel: Patri
móranya
 
 


Móranya!
Nem tudok erre mit irni csak azt hogy EGY NAGYON NAGYON EROS NO VAGY!!! Elsirtam magam, de szerintem itt tobben lesznek olyanok akik elsirjak magukat a Te torteneteden!
Nagyon sajnalom....

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Kedves Móranya!

Részvétem. Sajnos tudom, hogy ilyenkor bármit is mondanak, ugyanolyan nehéz. Hiába az a sok együttérző szó. Valahol jól esik, de legbelül nem nyugtat meg. Fentebb (a legutolsó archívum több pontjában) megtalálod a történetemet. Az idő kicsit enyhíti a fájdalmat, de meg nem szünteti. Kicsi emléke mindig ott él benned. Próbálj meg tőle elbúcsúzni, próbálj meg örülni az egészséges kisfiadnak. Koncentrálj egy egészséges kicsi életre, aki nemsokára megfoganhat, és ott fejlődhet a szíved alatt. Õ fogja Neked a legnagyobb megnyugvást hozni.
Ha szeretnél írhatsz priviben is: budaagnes@dunaweb.hu.

Nagyon sok egészséget és kitartást kívánok Neked:
Ági
Ági76
 
 


Moranya,

Nem tudom mit mondjak. Nagyon sajnalom. Nagyon meghato ahogy a lanykadrol irsz, megkonnyeztem en is. Nem terheltel senkit a torteneteddel, remelem jol esett leirni nekunk, akik a legkozelebb allunk ahhoz hogy ertsuk es erezzuk min mentel keresztul.
Nem tudom ismered-e ezt az oldalt: www.angyalokszulei.hu . Nekem es a paromnak sokat segitett amiket itt olvastunk. Minden baratnak es csaladtagnak is a figyelmebe ajanlom.

Sok kitartast es erot kivanok neked en is!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Kedves Moranya,

én is olvasom néha ezt a topicot, tavaly szeptember 16-án én a 22 hetes magzatomat, kicsi fiamat kellett a világra hozzam, neki a 18. kromoszóma triszómiája (Edwards szindróma) volt. Bár már január óta próbálkozunk, hogy megint kisbabánk lehessen, de még sajnos nem jött össze.
Nagyon sajnálom, hogy rajtam kívűl Neked is át kellett élned ezt a borzalmat, amit egy gyermek elvesztése jelent, ha szükséged van valakire,aki meghallgat, írj nyugodtan: susanna.uhrin@hubertus.com
Ilyenkor senki nem tud segíteni, de az is sokat segít, ha beszélsz,írsz róla. Az idő csak enyhíti a fájdalmat, de tényleg soha nem lehet őket többé elfelejteni, nem telik úgy el nap, hogy ne jutna eszembe, most mekkora lenne, hogy nézne ki. Nagyon fáj még mindig a hiánya.

Sok erőt kívánok neked és a férjednek.
zsizsik
 
 


Szia Moranya!
Hát igen,én is megsírattalak TiteketKép
Valóban nagyon szépen írsz a kislányodról és az érzéseidről.Amíg olvastam végig pörgött bennem a mi kicsi Bálintkánk emléke is!Õ születése után 4 napig lehetett csak velünk,utána angyallá változott...
Sok erőt kívánok,valamint egy egészségesen megszületett kisbabát!
Igaz,hogy a mi kisfiúnk már 13éves lenne,de örökké itt van velünk,hiány még mindig nagyon fáj,de a hugai enyhítik kicsit ezt a fájdalmat.

petergabi
 
 


Kedves Lányok!
Segítsetek légyszives. 5 hetes terhes lennék, ill. tegnap a doktorúr egy kis petezsákot látott UH-n. Viszont tegnap estéről ma reggelre teljesen megszüntek a koraterhességi tüneteim. Az eddigi erős hasfájás, haspuffadás, pisilés egy csapásra elmúlt. Semmit nem érzek, amit az elmúlt 3 hétben tapasztaltam. Szerintetek ez normális, vagy a vetélés első tünete lehet? Nagyon izgulok, segítsetek légyszi.
Köszönöm
Kitti
qwe123
 
 


Kitti!
Lehet, hogy annyira izgultán amiatt, hogy vársz e babát, hogy idegesen produkáltad csak ezeket a tüneteket.
Most, hogy megnyugodtál ezek elmaradnakKép, ne sajnáldKép
Ugyhogy ne idegeskedj! A picivel nincs gond.
Ha van kedved többet beszélgetni, én a Fogamzás-Babagyártásban 2006 a mi évünk topicban vagyok.
Nagyon jó a társaság, szívesen várunk!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kitti,
a terhességi tünetek egyik napról a másikra változnak, lehet, hogy egyik nap marha rosszul vagy, másnap meg semmit sem érzel. Ez egyáltalán nem jelenti, hogy baj lenne! Kép Nyugi!
Az orvos mit mondott? Akkora a baba, amekkorának lennie kellene?

vera
kisün
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: