Új privát üzeneted érkezett!

Moranya,
ez borzasztó, nagyon sajnálom!!!! Kép

vera
kisün
 
 


Őzi!

Sajnos idáig nem tudtam jönni, mert a munkahelyen betiltották a net-használatot. Tegnap óta van otthon netünk, így most már életjelen tudok küldeni magamról. Te hogy vagy? Próbálkoztok? Egészségileg teljesen rendbe jöttél?

Képzeljétek, tegnap kétcsíkosat teszteltem. De sajnos nem felhőtlen az örömöm, mert ma elkezdtem görcsölni és barnázni. Elrohantam a dokimhoz. Folyadékot talált a hasüregemben. Szerinte ez a sárgatest maradványa és ez okozhatja a görcsöt. Vér nem jött a méhemből, így még reménykedhetek. Leghamarabb egy hét múlva lehet látni, van-e baba. Már ha addig nem történik nagy baj.

Kérlek Titeket, drukkoljatok nekem, hátha csoda történik és megmarad a baba.

Moranya! Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Borzalmas lehetett átélni ezt az egészet. Remélem, hogy minél hamarabb fel tudsz gyógyulni lelkileg is.

NAnett
nanett
 
 


Nanett,

De jo hogy irtal!!! Olyan sokat gondoltam rad!!! Nagyon drukkolok neked!!! Mi a megoldas erre a folyadekra? Varni kell mig felszivodik? Ha nem mehedbol jon a ver, az azert jo...

Igen, egeszsegileg rendben vagyok, amugy sokat szorongok. Fura ez a sok parhuzam koztunk, en is terhes vagyok!!! En nem barnazok, latszolag minden rendben van, de nincs egy nyugodt percem. Progeszteront szedek, aminek ugye fontos szerepe van a terhesseg megtartasaban, ugyanakkor ha meghal a baba a vetelest keslelteti, igy nem tudom, ha baj van... Hetfon megyek dokihoz, te is drukkolj nekem. Ja azt nem mondtam, hogy lattam a szivet!!! Sajnos az elozo baboval nem jutottunk eddig, mikor eloszor lattuk mar nem elt.

Meselek valami biztatot is, a 2007-es topikba nezz be ha van egy kis idod, sot irhatnal is ha van kedved, szeretettel varunk. Szoval ebben a topikban nem en vagyok az egyetlen korabban mar vetelt kismama!!! Hidd el olyan sokat tudunk segiteni egymasnak... szoval megegyszer, gyere at!!!

Inszemed volt, vagy siman lettel terhes? Jaj, nagyon szoritok neked, igazi csoda lenne, ha egyutt veszelnek at ezt az idoszakot is.

Megegyszer nagyon orulok, hogy hallottam rolad es mennek a drukkok!!! Irj majd mi volt a dokinal!

Őzi
Õzi
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap végig sírtam az estét, mert elolvastam több hozzászólást és az angyalokszülei.hu oldalt. Nekem is van egy Angyalom. Három hete véget ért a boldogságom, pont amikor kezdtem megnyugodni és élvezni a terhességet. Tervezett , első babánkról 5 hetesen tudtuk meg, hogy létezik február elején. Megijedtem, mert már 1 hete influenzás voltam és még egy hétig feküdtem. Azt mondták nem lesz baj. Febr.végén bárányhimlő járvány a munkahelyemen, nem lehet baj, mondták, mert voltam gyerekként. Tíz hetes uh: egy membrán van a burok szélén nagyon kell figyelni. Megint félelem, hogy mi lesz. 12 hetes uh: látszik a membrán, de már nem okozhat gondot. Hurrá, kezdtem örülni, elmondani mindenkinek, hogy baba lesz. De azért bejelentkeztünk egy 3D-s uh-ra a biztonság kedvéért ,16 hetes voltam. Az orvos mondta, hogy baj van a babával, mert nagyobb a feje, az agykamrák nagyon kitágultak és sok bennük a víz. Hydrocephalia ,valószínü,hogy fertőzéstől.LÁsson genetikus.Irány az orvosomhoz, ő is megnézett és mondta, hogy menthetetlen, de a genetikus szava dönt.Rohanás a Szabolcs u-ba, ahol végleg eldőlt a kisbabám sorsa.Genetikai szempontból indokolt a terhesség megszakítás...
Péntek volt, végig bőgtem a hétvégét. Hétfőn már bent voltam a kórházban.Megkaptam a laminariát,fájdalom.Éjféltől göcsök,mégnagyobb fájdalom.Reggel burokrepesztés,oxitocin, nem bírom.Hála az orvosoknak kaptam EDÁ-t. Fél óra múlva kivették az Angyalomat. Azóta üres vagyok és szomorú.Úgy hiányzik. A legújabb kutatások szerint nem okozhatja fertőzés -mondták.De nem indokolt a genetikai vizsgálat sem. Bizonytalan vagyok. Szeretnénk megint próbálkozni, de mi lesz ha megint....
Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.Köszi, hogy elolvastál.
mamen
 
 


Maman
sajnálom ami veletek történt :(
Nekünk amikor a kisfiam meghalt(1.sz Nőibe) azt mondták, hogy ha genetikai rendellenessége volt, akkor 1% esély van arra, hogy ismét előforduljon nálunk ugyanez a rendell.
Szerintem az az 1 % nem olyan sok, bátran próbálkozhattok :)
sajnos genetikát tényleg nem csinálnak 1 sikertelen terhesség után :( :(
Nekem 2 volt ebből az egyik 26 hétre született baba volt és ezért próbáltuk meg hátha csinálnak genetikai vizsgálatot. Tényleg csak ezért csináltak. Nálunk a javasolt 6 hónap után rögtön összejött a lányom. :)
Remélem tudtam Neked segíteni:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

Köszönöm az infókat és a bíztatást. Ha nekem is lenne már két ilyen szép gyerkőcöm jobban örülnék. De nem panaszkodom hanem próbálkozunk újra (talán már augusztusban). Csak ez a hülye bizonytalanság rossz, hogy nem tudjuk mitől lett beteg az én Angyalom. Amikor mondta a dokim, hogy mégsem fertőzés okozta teljesen elbizonytalanottam.Addig legalább magamat okoltam, hogy nem vigyáztam eléggé. De így nem tudok semmit. Már ítram a Czeizel doktornak is, de még nem válaszolt.
Köszi a segítséget. üdv.:Mamen
mamen
 
 


Szia Gabi!

Köszönöm az infókat és a bíztatást. Ha nekem is lenne már két ilyen szép gyerkőcöm jobban örülnék. De nem panaszkodom hanem próbálkozunk újra (talán már augusztusban). Csak ez a hülye bizonytalanság rossz, hogy nem tudjuk mitől lett beteg az én Angyalom. Amikor mondta a dokim, hogy mégsem fertőzés okozta teljesen elbizonytalanottam.Addig legalább magamat okoltam, hogy nem vigyáztam eléggé. De így nem tudok semmit. Már ítram a Czeizel doktornak is, de még nem válaszolt.
Köszi a segítséget. üdv.:Mamen
mamen
 
 


Szia Gabi!

Köszönöm az infókat és a bíztatást. Ha nekem is lenne már két ilyen szép gyerkőcöm jobban örülnék. De nem panaszkodom hanem próbálkozunk újra (talán már augusztusban). Csak ez a hülye bizonytalanság rossz, hogy nem tudjuk mitől lett beteg az én Angyalom. Amikor mondta a dokim, hogy mégsem fertőzés okozta teljesen elbizonytalanottam.Addig legalább magamat okoltam, hogy nem vigyáztam eléggé. De így nem tudok semmit. Már ítram a Czeizel doktornak is, de még nem válaszolt.
Köszi a segítséget. üdv.:Mamen
mamen
 
 


Maman!

Elolvastam a történeted.. nagyon szomorú!! Sajnálom !!
- én húsvétkor vesztettem el a babám, 14 hetesen meghalt.. egy orvos gondatlansága miatt!
Tudom, mit érzel.

Genetikai rendellenesség nem feltétlen öröklődik. Sőt ha öröklödik sem 100 % hogy ismétlődik.
A Szabolcs u- ban van egy kedves idős doki Dr Tóth Andrásnak hívják. Tőle kérhetsz időpontot beszélgetni, mit javasol..
Százszor jobban javaslom mint Czeizel doktort.
Nekem a kisfiam rendellenességgel született, 7 éves, több genetikussal is találkoztam általa. Ő volt a leg emberibb, a leg normálisabb, segítőkészebb!!

-esetleg neked és a párodnak kéne vizsgálat, hogy Ti együtt hordoztok, vagy örökítetek e nagyobb valószínűséggel bármilyen betegséget vagy hajlamot.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen a jövőben!!

Krisztina
balthis
 
 


Szia Krisztina!

Sajnálom, hogy veled is megtörtént. A Czeizel még nem válaszolt, de nem is erőltetem a kapcsolat felvételt. Más fórumon olvastam negatív tapasztalatot róla, de nem írták le, hogy miért. Neked volt ilyen? A lényeg, hogy először én is a Szabolcs u-ba akartam visszamenni, ahhoz aki megvizsgált.De az orvosom mondta, hogy ő csak terhesekkel foglalkozik. Én pedig magunkat szerettem volna kivizsgáltatni. Köszönöm a segítséget, fel fogom hívni dr.Tóthot.
mamen
mamen
 
 


Szia Mamen!

Engem is Ő vizsgált ki, Dr Tóth és a családunkban másokat is. Minden kérdésünkre mindent elmondott világosan!!


Czeizelről, jártam nála olyan 7 éve, fiacskám olyan 6-7 hónapos lehetett.. egyszerüen megkérdezte miért nem adom be valahova a gyereket és szülök másikat!!!!!! Miután szerinte semmit sem fog önálóan csinálni, nem fog járni, beszélni, nem lesz szobatiszta.. stb.. jól elkeserített anno.. nos 3 évesen szobatiszta volt a Dávid, egészségesekkel járt óvodába, úszik, lovagol, szalad, biciglizik.. igaz ,még nem beszél folyamatosan, de szavakat régóta mond. Ennyit a diagnozisáról!
Több szülőt ismerek akik hasonló tapasztalatokkal bírnak a diagnózisát illetően.

Puszi
balthis
 
 


Szia Krisztina!

Teljesen ledöbbentem a Czeizelen, nem is tudom mit mondjak.De örülök, hogy nem vált be a jóslata és a kisfiad így fejlődik. Nektek meg tudták mondani, hogy mi okozta a rendellenességet? ( nem akarok tolakodó lenni) A "húsvéti dolog" nagyon megviselt? Én most kezdem összeszedni magam. Szeretnénk újra babát.Remélem összejön.
puszi: Mamen
mamen
 
 


Mamen!

Húsvéti dolog, a kisbaba elvesztése szörnyű volt. S amikor kiderült, hogy vércsoport összeférhetetlenség miatt, a szervezetem ellenanyegot termelt, és egy laborvizsgálat megelőzte volna.. nos itt érzem a kiszolgáltatottságot, a tehetetlenséget..
7 éve ikreim születtek. Kisfiam Dávid down szindrómával. Kislányom egészséges. Dávid ugynevezett rejtett down. -Mert a 47. kis kromoszómája transzlokálodott, teljesen beépült egy másik kromoszóma párba. Ez rettenetesen ritka rendellenesség.
Nincs gond hogy megkérdezted.

Szia
balthis
 
 


Sziasztok!

Egy hétnek kellett eltelnie hogy tudjak erre a fórumra írni. Sajnos én is közétek tartozom. Januárban 5. lombik beültetésre sikerült végre teherbe esnem. A dolog duplán sikerült és egy fiú egy lány csücsült a pocakomban. Nem ment könnyen a dolog. Már az elején kórházban feküdtem mert bevéreztem. A vérömleny ami a vérzést okozta felszívódott. Jött 1 egész örömteli hónap. Szintre mindennap bőgtem a boldogságtól hogy végre anya lehetek. 18 hetesen mentünk 4D-s UH-t csináltatni hogy feledhetetlen örömöt okozzunk a családunknak is. Kiderült hogy méhszáj teljesen nyitva. Másnap kórház. Öszzevartak. A varrat gyönyörűen tartott, de... Sajnos fertőzés jutott a méhbe ami a 20. héten megrepesztette a burkot. És ennyi... Vége lett...
Próbálok talpra állni és mindenki büszkén néz rám hogy én mennyire erős vagyok, de legbelül annyira fáj és nem tudom hogy szembenézzek a problémámmal vagy nyeljek és menjek tovább a jövő felé. Nem tudom mi a jó... Mindenki azt mondja ne gondoljak rájuk. És én próbálom feledni, ilyenkor tzalán könnyebb a felszínen. De belül:(... Hátha tudtok nekem tanácsot adni...

A másik: fizikailag hogyan alakul ilyenkor az ember? normális ha fáj és szúr néha? Meddig fogok vérezni és mikor jön a következő mensi? Mennyit hagyjunk ki?

Előre is köszi!
És mindenkinek kitartást!!!

Zsu!
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Egy hétnek kellett eltelnie hogy tudjak erre a fórumra írni. Sajnos én is közétek tartozom. Januárban 5. lombik beültetésre sikerült végre teherbe esnem. A dolog duplán sikerült és egy fiú egy lány csücsült a pocakomban. Nem ment könnyen a dolog. Már az elején kórházban feküdtem mert bevéreztem. A vérömleny ami a vérzést okozta felszívódott. Jött 1 egész örömteli hónap. Szintre mindennap bőgtem a boldogságtól hogy végre anya lehetek. 18 hetesen mentünk 4D-s UH-t csináltatni hogy feledhetetlen örömöt okozzunk a családunknak is. Kiderült hogy méhszáj teljesen nyitva. Másnap kórház. Öszzevartak. A varrat gyönyörűen tartott, de... Sajnos fertőzés jutott a méhbe ami a 20. héten megrepesztette a burkot. És ennyi... Vége lett...
Próbálok talpra állni és mindenki büszkén néz rám hogy én mennyire erős vagyok, de legbelül annyira fáj és nem tudom hogy szembenézzek a problémámmal vagy nyeljek és menjek tovább a jövő felé. Nem tudom mi a jó... Mindenki azt mondja ne gondoljak rájuk. És én próbálom feledni, ilyenkor tzalán könnyebb a felszínen. De belül:(... Hátha tudtok nekem tanácsot adni...

A másik: fizikailag hogyan alakul ilyenkor az ember? normális ha fáj és szúr néha? Meddig fogok vérezni és mikor jön a következő mensi? Mennyit hagyjunk ki?

Előre is köszi!
És mindenkinek kitartást!!!

Zsu!
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Egy hétnek kellett eltelnie hogy tudjak erre a fórumra írni. Sajnos én is közétek tartozom. Januárban 5. lombik beültetésre sikerült végre teherbe esnem. A dolog duplán sikerült és egy fiú egy lány csücsült a pocakomban. Nem ment könnyen a dolog. Már az elején kórházban feküdtem mert bevéreztem. A vérömleny ami a vérzést okozta felszívódott. Jött 1 egész örömteli hónap. Szintre mindennap bőgtem a boldogságtól hogy végre anya lehetek. 18 hetesen mentünk 4D-s UH-t csináltatni hogy feledhetetlen örömöt okozzunk a családunknak is. Kiderült hogy méhszáj teljesen nyitva. Másnap kórház. Öszzevartak. A varrat gyönyörűen tartott, de... Sajnos fertőzés jutott a méhbe ami a 20. héten megrepesztette a burkot. És ennyi... Vége lett...
Próbálok talpra állni és mindenki büszkén néz rám hogy én mennyire erős vagyok, de legbelül annyira fáj és nem tudom hogy szembenézzek a problémámmal vagy nyeljek és menjek tovább a jövő felé. Nem tudom mi a jó... Mindenki azt mondja ne gondoljak rájuk. És én próbálom feledni, ilyenkor tzalán könnyebb a felszínen. De belül:(... Hátha tudtok nekem tanácsot adni...

A másik: fizikailag hogyan alakul ilyenkor az ember? normális ha fáj és szúr néha? Meddig fogok vérezni és mikor jön a következő mensi? Mennyit hagyjunk ki?

Előre is köszi!
És mindenkinek kitartást!!!

Zsu!
bzsuska
 
 


Szia Zsu!

Nagyon szomorú, ami veled történt és nagyon erős vagy!!! Én két hétig csak sírtam és vissza akartam kapni a kisbabámat ( beteg volt, meg kellett szülnöm 4 hónaposan). Biztosan nehéz és sokáig az lesz, de kitartás!!! Nekem azt javasolta a védőnőm, hogy sírjam ki magam és gyászoljam meg akkor, hogy ne maradjon bennem a fájdalom. Tényleg használt. Szóval HÜLYESÉG, hogy ne gondolj rá! Szerintem igenis gondolj rá, mert még nagyon korai lenne felejteni. Adj időt magadnak, szép lassan múlik csak a fájdalom. Legalábbis nálam így van. Egy hónapja vesztettem el Őt és még most is szoktam sírni. De remélem, Neked könnyebb lesz!
Szerencsére nekem nem voltak fájdalmaim utána, viszont a mensit most várom türelmetlenül. A dokim azt mondta 4-6 hét mire megjön. Igaz 3 hétig tisztultam, abból egy hét volt a vérzés.
Ezek az én tapasztalataim és remélem tudtam segíteni. Légy továbbra is erős, de nyugodtan sírd ki magad! Minden jót : Mamen
mamen
 
 


Mamen
látom ide is írtál, akkor ide írok részletesebbet, ha nem baj. :)
Na olvasom, hogy a tisztulás nálad hosszabb ideig volt.
Nálam az első terhesség után ugye ott 26 hétre szültem nekem is volt egy hosszabb tisztulási idő, és ténylegesen 6-7 héttel a szülés után volt a mensim, de az akkor nagyon erős volt :cry:
Meg is ijedtem, hogy olyan fog maradni, de az orvosom megnyugtatott, hogy ez normális.
Viszont utána beállt a mennyiség normálisra.
Remélem tudtam segíteni :)
Gyere nyugodtam hozzánk beszélgetni a Babagyártós topicba is, szeretettel várunk :)

Zsu
nagyon sajnálom ami Veled történt.
A sírás és az, ha kibeszéled magadból az nagyon sokat jelent.
Tapasztalatból mondom, hogy sokszor a család nem ért meg ugy dolgokat mint olyan valaki aki már ezen végigment. :(
Nálunk a párom családja bennem kereste a hibát, mert, hogy az az orvos akihez jártam jó orvos, ő biztosan nem hibázhatott ekkorát.
Pedig megtette, és közben ugye ki is derült, hogy nem lett volna beteg a kicsi :(
Kívánom, hogy minnél előbb érezd magad annyira erősnek, hogy ujra vállalj babát.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

Köszönöm, hogy részletezted a dolgot és remélem, hogy nekem is hamarosan megjön. Az az igazság, hogy még csak most kezdem tanulni a fórumozást és egy kicsit félénk vagyok. Szóval jól esett a meghívásod a másik oldalra, köszi.
Mamen
mamen
 
 


Zsu!
Veletlenul beneztem ide, mert sajnos mar en is laktam itt. Sajnalom, hogy az oszi topicbol ismerossel talalkozom. Tenyleg feldolgozhatatlan a veszteseg.

En is azt irom, hogy sirjal nyugodtan! En egy evig sirtam. Csak ne vadold magad! Aztan ugyanugy mint a verzes, a rosszkedv is egyre ritkabb lesz. Helyette johet a remeny. Mert igenis, csak ugy lehet elni tovabb.

Drukkolok neked, hogy az elet adja meg amire vagysz: egy draga pici babat!

HA konkret kerdesed van meg irjal ide nyugodtan.

Beatrix
Vendég
 


Sziasztok!
Úgy tudtuk nem lehet term uton babánk vérzésem szinte egyáltalán nem volt. csoda történt terhes lettem vasárnap vetélésem volt utána derült ki hogy baba volt, de 5-10% az esély h megmaradt, mi ebben remánykedünk, de kijött egy nagy db.
nem értemaz egészet. Ikrek lehettek?
Ma megkérdem a dokit tegnap nem voltam magamnál.
Val hogy művi bef kell............
Félek
Segítsetek.
puszi mindenkinek
hukmuk
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását. Hát sikerült a kezdeti lendületemmel teljesen elnyomni a rossz érzéseket és most kúsznak be hozzám megint. Elég rossz kedvem van mondhatni letargiás, de próbálom lekötni magam mindenfélével. Hála hogy éppen most építkezünk és így mindenféle apróságokban be tudok segíteni. Ez a vigaszom és a jövő, hogy újra lehet majd babánk.
Nagyon várom már a mensimet. A tragédia után 10 napig szedtem a bromo-t hogy ne induljon be a tejem. Most már egy hete nem szedem és most megint bedurrantak a melleim és folyik a tejem. :( Borogatom vizesruhával, keveset iszom de a gyogyit nem akarom tovább szedni mert nagyon rosszul vagyok tőle és egyébként is elegem van a gyógyszerekből, hormonokból. Van aki tud ebben segíteni nekem? Már baromira elegem van. Fürdővízben fürödni, tornázni és házaséletet élni mikortól szabad? Mert nekem azt mondták a dokik hogy a következő mensiig. De én már nem bírok tovább várni. :( Jó lenne már normál életet élni, ha már egyszer így alakult.:(

Hukmuk!

Nagyon sajnálom ami történt veled! Most nem értem ha vetélésed volt akkor hogy lehet hogy reménykedtek? Nem lehet hogy csak fenyegető vetélésed volt? Én hat hetesen kerültem kórházba mert ömlött belőlem a vér. És bizony kijöttek belőlem nagyon csúnya darabok amire én is azt hittem hogy vége:(. Ilyen zöldes színű pár centis kis izé volt(már bocsi) . De az nem baba volt hanem egy hatalmas alvadt vérrög. Kiderült hogy az egyik babám alatt volt egy vérömleny. Egy hónap alatt felszívódott. És a babáim éltek normálisan és hatalmas nagyok voltak. 20 hetesen fél kilós volt az egyik a másik 400g ami hatalmasnak minősül. Szóval ha még nincs minden veszve lehet hogy neked is csak vérömlenyed van. Amit ki kell feküdni és bízni a szerencsében. UH-n nem voltatok? Látták a babát? Hát nem egészen értem hogy mit írtál. Biztos ideges vagy . De próbálj meg megnyugodni. Tudom könnyű mondani.

Zsu!
bzsuska
 
 


Zsu!
6 hetig no sex stb. Utana mindent szabad. Igazabol a 4 het a biztos szovetgyogyulas, a +2 a biztonsag kedveert van.

Nagyon drukkolok neked, hogy sikeruljon jovore. Hidd el sikerulni fog. Tudom hogy nagyon nehez, de legyen elotted a sok-sok pozitiv pelda!

Hukmuk, irjal hogy mit mondott a doki! Volt UH??

Beatrix
Vendég
 


Kedves Bzsuska!

Nem akarlak elkeseríteni, de jobban jársz, ha szeded a gyógyszert. Én is viszonylag sokáig szedtem, csak fokozatosan lehet abbahagyni. De nekem is bedurrant mikor már nem szedtem, Akkor újra kellet kezdenem. Ezután viszonylag rövid ideig szedtem, de akkor is fokozatosan hagytam abba. Fürödni akkor lehet, ha már nem vérzel. Szerintem. A házas életet Te is érzed mikor lehet. Igazából 3 hónapot mondanak, de szerintem hamarabb is lehet. Legalábbis nekünk hamarabb is ment. De Te érzed, hogy fáj vagy nem.

Fel a fejjel. Kitartás. Az idő csak segít, de a sebet nem gyógyítja. De túl kell lépned, és bízni, egy szebb jövőbe. Az építkezés segít, nekem is segített.

Vigyázz magadra!

Szia:
Ági
ági 76
 
 


Sziasztok!

Bzsuska
A tejem nekem is elindult és a kórházban 10 napig mondták, hogy szedni kell. Viszont ahogy abbahagytam nekem is ujra bedurrantak a melleim. Na, akkor azt mondták, hogy szedjem be még a maradék gyógyszereket is. Már a nevére nem emlékszem valami "b" betűs, Bromoxicilin v. vlmi hasonló.
Nekem is sokára apadt el teljesen :( , borogattam én is.

Nálam a tisztulás után volt egy erős vérzés, ami zárta a tisztulási -folyamatot. :(

A házaséletet ugyis Te érzed, hogy mikor. A 3 hónap amit itt előttem írtak nekem soknak tűnik. Én nem emlékszem mi mikor kezdtük ujra, de sokkal korábban. Nekem is szükségem volt akkor nagyon a páromra :wink:
Viszont a terhességgel a javasolt 6 hónapot kivártuk :wink: , de van aki nem szokta.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!
Tényleg az szerepelt a leleten, hogy fenyegető vetélés. Ez mit jelent? Nem tudom, hogy ezt csak a vizsgálatok miatt írta-e. Volt hüvelyi UH-m, és ott azt mondta, hogy vagy terhes vagyok, vagy voltam, nem látta egyértelműen, és kb. 10% esélyem van arra, hogy megmaradjon a baba. Azt is mondta, hogy kb. 4 hetes, vagy 4 hetes volt a terhesség. De egyébként nekem sem tiszta az egész. Nem értettem, hogy most jelen vagy múlt időben értette. Lehetséges-e, hogy 4 hetesen még nem tudja megállapítani? Ami kijött belőlem, az egy kb 5 cm hosszú és 2 cm átmérőjű valami volt, az egyik fele olyan, mintha hártya lett volna, a másik fele meg szemcsés. Elég kemény volt az egész, de nem láttam a belsejébe. Csináltak vérvételt, meg hCG vizsgálatot, de eredmény csak holnap lesz. A jövő hét elején meg kell ismételni a hCG vizsgálatot, és abból látszani fog (elvileg), hogy nő avagy csökken. Az UH-ra azt mondta, hogy bármi lehet. A hasam feszül, és a melleim is egy picit. A vetélés (ha az volt) után mire kell figyelni?
hukmuk
 
 


Bzsuszka!
Altalaban nem is az orvosi, hanem a lelki tenyezo szab hatart a hazaseletnek, es a probalkozasoknak is. Valahogy ugy mondta nekem egy orvos ismerosom, hogy egyik nap felkelek es ujra jobban leszek (fizikailag). Lelkiekben meg mindenkinek mas es mas kell. van aki minel elobb probalkozik, van akit a hosszabb kihagyas tesz magabiztossa.

Hukmuk, a fenyegeto veteles meg nem veteles, hanem az eros verzes miatt irtak. De ez lehet azert is mert valahol a mehszaj korul tapadt meg a baba, de lehet ezer mas dologtol. Szinte a legtobb no verzik valamennyit a terhesseg alatt. Veteles akkor lenne, ha az eros verzes mellett ritmusos eros gorcseid lettek volna. Mivel ilyenkor meg uh-n is alig latszik ezert nem tudnak semmit. Mindenestre nem tudom, hogy a hcg eredmenye mennyit mond, mert ha jol tudom ilyenkor meg egy darabig fenn marad a szint... Majd ird meg mit mondtak. Altalaban nem kell semmi extrara figyelned, ha meg van verzesed, akkor arra, hogy ne erosodjon, hanem gyenguljon fokozatosan. En is elkepzelhetonek tartom, hogy nem tortent meg a veteles (drukk), de nem merlek biztatni hogy eldd bele magad 100%ra. Az a 10 sajnos realisabbnak tunik.

beatrix
Vendég
 


sziasztok!
Olyan jó hogy vagytok! DE tényleg.
sajnos szo éjjel voltak priódikus összehúzódások görcsök azóta nem, ami sajnos nagyobb baj az ami kijött belőlem szerintetek az volt a mi kis babónk?
Nálatok mi a helyzet nem volt még időm olvasgatni.
puszka
hukmuk
 
 


Drága Hukmuk!

Mivel a terhességed még igen fiatalka ezért én kizártnak tartom hogy a bab lett volna hiszen ebben az időszakban csak pár mm-es még a petezsákocska is. A HCG szintből megtudják majd mondani hogy egyáltalán terhességről van-e szó. És ha a HCG szint emelkedett akkor egy újabb vérvételből megtudják majd mondani hogy a szint nő vagy csökken. A 4 hetes terhességet hogy érted? Az utolsó mensitől számolod vagy a fogamzástól? Ha mensitől számolod akkor már látszódnia kell az UH-n. Ha a mensitől számolod akkor még az UH-n sem látszik. A vérzés az bizony nem jó jel de rengetegen véreznek terhességük alatt. Állandó ágynyugalom, csak pisilni és tusolni kelj föl!!!!!! Nagyon fontos! És szedj rutascorbint ami vérzéscsillapító(recept nélkül kapható)! Kitartást!

Zsu!
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Én eddig másik topicba írogattam, de sajnos ide fogok kerülni hamarosan.
18+5 hetes terhes vagyok, és súlyos szívfejlődési rendellenességet állapítottak meg a genetikai uh-n, majd az 1s sz.női klinikán is. Szegény baba szíve műthetetlen lenne, emiatt a terhességet meg kell szakítani a 22.hétig legkésőbb.
Szeretnék ötletet, tanácsot, vagy nem is tudom mit kérni, hogy egy ilyen borzalmat hogyan lehet feldolgozni?
Már most is iszonyat, de ha megszülöm, meg utána, biztos hogy még rosszabb lesz!!!

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Drága Haga!

Borzalmasan sajnálom! Én 3 hete szültem meg 20 hetes ikerbabóimat. :( Az igazság az hogy nem tudom a kérdésedre a választ. Még én sem jöttem rá. Talán az idő majd segít! Muszály nagyon erősnek lenned és ne hagyd el magad. Ezt most végig kell csinálni. ÁÁÁ de nem is tudom mit írjak. Nagyon nehéz lesz és az idő majd segít! Kapaszkodj a családodba és a férjedbe!

Isten óvja a kis lelked és a babáét is!

Zsu!
(jajj remélem jól teszem hogy elküldöm ezt az üzenetet, mert nem biztos hogy ezt akartad hallani)
bzsuska
 
 


Haga, és Bzsuska!

Arra tanács nem létezik ilyenkor mit kellene, csinálni gondolni :cry:

Haga nagyon sajnálom, hogy ezt így kell átélned.
Így nagyon rossz. Nekem szombaton mondták, hogy meg kell szülnöm a fiamat, aki hétfő este született meg :(
Ráadásul élt 5 órát. :cry: Utólag anyakönyveztetni kellett, halotti biz. és el kellett temetnünk. Akkor nekem az volt a legrosszabb.

De lányok, az idő tényleg segít és beszéljetek erről a párotokkal, mert szenvednek ám ők is, de ők befelé általában. Próbálnak erősnek mutatkozni. Mi sokat beszélgettünk, és bár az életkörülményeink elég rosszul alakultak (nem tudtam visszamenni dolgozni, munkanélkülim letelte után pár nappal derült ki, hogy ismét babát várok) de egy percig nem volt kérdés, hogy a 6 hónap letelte után vállalunk másik babát.

Talán az a legjobb gyógyszer, de, hogy erre ki mikor érzi magát erősnek ez változó.

A másik dolog tudni kell elengedni a babákat is.

Tudom, én is azt mondtam amikor még a pocakomban volt, hogy legyen akármilyen beteg az enyém, és éljen. De amikor elolvastam a koraszülöttosztályról kapott eredményt akkor el tudtam engedni, mert jobb így neki. Ő nem tudott volna élni sajnos, a magzatvízhiány miatt leállt a csontfejlődés, és elkezdett deformálódni. :cry:

Ne haragudjatok, hogy ezt itt leírtam, de talán a jövő szempontjából segíthet.

Sok erőt kívánok nektek a következő hónapokra!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok

Egy másik topikból néztem át ide, pár hónapja én is tagja voltam ennek a topiknak. Ezért át tudom érezni és élni a fájdalmatokat. Nagyon nehéz volt végigolvasni ezeket a sorokat, annál is inkább, mert tudom, hogy én is ide irogattam sokat. De akkor megerősítést adott nekem. Az a tudat, hogy nem vagyok egyedül ilyen gondokkal, az, hogy megoszthatom fájdalmamat, sokat segített. Napról napra olvastam vissza a "híreket", és írtam magamról, másoknak válaszokat, stb., mert könnyebbé tették a lelkemet. Igaz a fájdalom emléke ma sem múlt el, még most is beleborzongok azokba az órákba, pillanatokba, amiket a kórházban és a vizsgálóasztalon akkor átéltem. :(

Haga
Téged olvastalak a '2006-os' topikban is. Egyszerűen tragédia. Nem is tudom, mit írjak. Nem könnyű. Könnyezem most is. Tudom téged nem vigasztal most semmi és senki, de remélem, érzed soraimban a teljes együttérzésemet. Nyilván mindenki megpróbál valamit írni, hogy könnyebb legyen. De biztos mindenki tudja közülük, hogy egy ilyen dolog feldolgozása iszonyatos. Iszonyatos erő, energia, rettentő fájdalom, elkeseredés, csalódás és a sok MIÉRT-kérdés. Egyedül tudod (idővel) átértékelni a történetet, és term. kicsit "feldolgozni". Családod, férjed támasza feltétlenül szükséges hozzá. De igazán csak te tudod magadban, a lelkedben lezárni (ahogy lehet), elfogadni a megváltoztathatatlant. Muszály lesz, annál is inkább, hogy pár hónap után egy új babát, egy apró parányi életet tudjál ismét elfogadni. Ő fogja neked igazából szebbé, boldogabbá tenni a lelkedet, az életedet. Nem fogod elfelejteni, nem is kell, nem is lehet, az emléke mindig veled lesz, de hidd el, egy új baba erőt fog adni. Tudom, egy kicsit előreszaladtam, de gondolj arra, hogy ezzel a problémával, ha a babád megszületne, nem sokat élne, ha egyáltalán megérné a megszületését. De mire idáig eljutnál, már lehet, hogy egy újabb magzatot hordhatsz, akivel megleled boldogságodat. TUDOM, ez nem vigasztal, és egyenlőre nem ezen gondolkodsz, és tudom, hogy neked csak most következik a legnehezebb időszak, de úgy érzem, erre is szükséged van vagy lesz, ezt is meg kellett írnom.
Nagyon nagy erőt, kitartást és mielőbbi "gyógyulást" (lelkileg is) kívánok neked. Gondolok rád. :wink: (Szeretettel várunk a 2007-es topicba)

BZsuska
Neked is ugyanezeket tudom írni, annyi különbséggel, hogy te "már" túl vagy rajta, biztos iszonyú lehet, hiszen még friss a dolog. Ikerbabáknál meg pláne! :( :( Nálatok mi volt a gond?

Benita, a "2007-ben akarok szülni" - topikból
benita
 
 


Szia Haga!
Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Benita mindent leírt amit én is mondanék, nagyon szépen fogalmazott. Szóval én csak csatlakozom hozzá. Sok erőt és kitartást kívánok hozzá! Mamen
mamen
 
 


Sziasztok! Hát elolvastam az utolsó oldalt nagyjából.
Én is terhes vagyok, de egyre kevesebb az esély arra, hogy él a baba. Eddig a 2007-ben akarok szülni topicba írogattam-és még most is...
Velem az a helyzet, hogy 6 napja mentem az első uh-ra, ahol azt mondta a szonográfus, szerinte nem élő terhesség, mert 7 hetesnek kellene lennie és 5-6 hetesnek látja, nincs szívműködés. Akkor még kapálóztam, hogy dehát hosszabb ciklusaim voltak, ezért visszarendelt. 6 napja petezsák 25x20 mm, crl: 2,4 mm
Ma petezsák 29x19mm, crl: 4,1 mm-szívműködés, életjelenség nem látható. Plusz odaírták, hogy missed ab. Az előző uh leleten kérdőjellel szerepel, most már nem. Felhívtam a dokimat, azt mondta, nem akar bíztatni, de mivel nem vérzek, várhatok kb csütörtök-péntekig és elmehetek megint uh-ra. Hátha. De ma megtaláltam a lányom uh-leletét, ami 7 hetesen készült. Crl: 13 mm, szívműködés látható.
És aránytalanul kicsi a babám a petezsákhoz képest, ráadásul egyre halványabban látszik. Szerintetek lehet, hogy felszívódik és nem kell kikaparni? Nekem a doki azt mondta, hogy ha nem él, befejezik a terhességet és fél év múlva próbálkozhatunk. De én nem értem, ilyen fiatal terhességnél miért mondott fél évet!
Lányok, sokan közületek sokkal durvább dolgon ment keresztül, mint amin talán most én fogok. Nem is tudom, mit mondjak!
Vio
vio
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztató szavakat, nagyon jól esnek, de komolyan!!!
Holnap megyünk a kórházba, nem tudom mi vár rám, milyen lesz az egész szülés.
Lehet, hogy furcsán hangzik, de már most azon "aggódunk" a férjemmel, hogy mikor lehet minél előbb próbálkozni egy következő babával. A nődokim említettt 1évet, na de annyit nem fogunk várni. Még a fél hónap is sok lenne. Tényleg csak az tartja bennünk a lelket, hogy minél előbb próbálkozhassunk, és EGÉSZSÉGES legyen!!! Úgy szeretnénk már karácsonykor egy pozitív tesztet...........
Vendég
 


Sziasztok!

Először is köszi mindenkinek a hozzászólásokat. Sokat segítenek.

Haga!

Tudom hülyén hangzik, de én is szülés közben kérdezgettem a dokit hogy mennyit kell kihagyni stb, stb. Bennem is ez az egy tartja a lelket. Nálunk ugye kicsit bonyolultabb a helyzet merthát lombikozunk ugye és ez az utolsó lehetőségünk. Elkeserítő. De mégis megpróbálok pozitívan állni a dolgokhoz, másképp nem sikerülhet. Nekünk az itteni kórházban min. 6 hónapot mondtak, de pesti orvosom már augusztusban vár konzultációra hogy mikor kezdjük a következőt.

Lányok nálam ma eltört a mécses. Megbeszéltem a dokimmal hogy ma 9-re megyek be hozzá a kórházba papírokért. 1 órát vártam rá, majd föl küldtek a szülőszoba elé hogy várjam ott. Hát mit mondjak... Már a lépcsőfordulóban halottam a vajúdást és azzal a lendülettel elkezdtem kirohanni a kórházból bőgve. Szóval dokival nem sikerült találkoznom de nem is érdekel. Már az az egy óra is elég volt nézegetni a nagypocakos kismamákat, és szépen kúsztak be az emlékek is amiket a kórházban szereztem. Mindenki csak nézett hogy ez a lány meg miért bőg? Hisztis picsa vagyok nyílván...

Vio!
Nagyon sajnálom ami veletek történt...

Hukmuk!

Mi van veled? Kérlek írj valamit!!!

Zsu!
bzsuska
 
 


Kedves Zsuska!!!

Eggyütt érzek veled, tényleg kegyetlen érzés! Engem is elkap a bőgés ha egy pocakost látok, vagy ha egy kisgyereket, és teljes gyűlölet lesz rajtam úrrá. Pedig ők nem tehetnek róla, hogy mással mi történik. De valahogy mégis ez a reakcióm. Tegnap az 1s számú klinikán csak pocakosokat láttam, kisgyerekeket, stb. Mindenki vidáman jött ki a vizsgálatokról. Alig tudtam magam türtőztetni! Legszívesebben kiugrottam volna az ablakon!!! De ezt az érzész nem érti az, aki sosem esett át rajta!!!
Ismerősöm, aki 10hetesen vetélt el, ugyanezt érezte annak idején. Talán, normális jelenség, hogy több nő érez így...

Tényleg csak bízni, reménykedni lehet, hogy egyszer egy egészséges kisbabát tarthatunk a kezünkben. Csak a pozitív gondolatoknak szabad helyet adni, mert a rosszra nem szabad ilyenkor gondolni. Valami kell, hogy tarsa az emberben a lelket, valami kell hogy erőt adjon. Baromi nehéz persze, de....

Ha nem haragszol meg, privátban tudnánk beszélni?
Vendég
 


Vio

Meglepve olvaslak (bár számítottam rá, azért is néztem be) a rovatban. Valahogy gondoltam, hogy ide is írsz. Fájdalmas sorokat lehet itt olvasni, nem jó. De úgy gondolom, az itt lévő (volt) kismamiknak az is nagy megnyugvást és erőt ad, hogy egymással leveleznek. Megírják gondjukat, problémáikat, keservüket, bánatukat, fájdalmukat.... :? Nagyon jó alkalom és lehetőség a szomorúság kibeszélésére. Egymásba próbálnak lelket önteni, segíteni, vigasztalni. Ezért is írok ide be néha. Egykor én is ide tartoztam.
Ne keseredj el, ha rosszul alakul a köv. orvosi vizsgálat :(, vigasztaljon az, hogy legalább nem később történt ez. Hiszen láthatod, olvashatod, milyen nagy trauma egy későbbi időszakban elveszíteni a babát.
Ebben a rovatban nem sokat vannak az érintett csajok, mert többük átmegy a 2006-os ill. a 2007-es topikba egy köv. baba reményében.

Remélem hamar visszatérsz hozzánk! És közben is írsz....

Haga
A holnapi napra gondolva összeszorul a szívem. Gondolom, mit érzel. Igazából nem tudok, mit tanácsolni. Nem is lehet, nem is akarok. Együttérzek. :? :( :( :( :( :(
Ja, és szerintem fél év untig elég. Sőt, azt majd úgyis te érzed, mikor vagy rá képes. Nagy szeretettel várunk a 2007-es kismamák között.

Benita, a 2007-es topikból
benita
 
 


Hogy kell privit írni?????

Zsu!
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Habár nem tartozok szorosan véve közétek (csak egy utólag valószínűsített vetélésem volt), de szeretnék mindenkinek megmutatni valamit, jobban mondva valakiket.

Nézzétek meg a www.kissvirag.hu honlapot. Az ott szereplők mind-mind nagyon jó barátaink, a történetüket testközelből kísértük, éltük meg. Az ő hitük és erejük, ahogy a világ dolgait képesek szemlélni, még ma is sok embernek segít.

Ági
Ági73
 
 


bzsuska
Bocs, hogy "beleszólok" a rovatba, már írtam ide nemrég. Sokszor elolvaslak benneteket, hiszen hasonlókat éltek át, mint mi a 2007-es topicban.
Szóval, kérdezted, hogy kell privit írni. Akinek szeretnél, az ő üzenete alján van egy kis ikon: pü . Ezt ha megnyitod, írhatod az üzit, és küldheted. Csak ő kapja meg, és csak ő tudja elolvasni.

Ja, és ha választ kapsz rá, jelzi e-mailen, és meg tudod nézni a rovat tetején. :wink: :wink:

Remélem, érthetően írtam le és segítettem.

Benita, a 2007-es topic-ból
benita
 
 


Haga drága!

Hogy vagy? Írj bármit magadról és szívesen beszélgetek bármiről és segíteni is megpróbálok, hátha tudok...
Tudom most kurva szar de hidd el idővel tényleg jobb lesz. Én sem hittem el. :(

Várom a leveled!

Zsu!
bzsuska
 
 


Sziasztok!
Sajnos én is idekerültem... :(
május 30-án szültem meg a 17 hetes babámat. Máig is érthetetlen a dolog. 4 napot feküdtem úgy kórházban, hogy folyott a magzatvizem (szakaszosan) és az orvosok nem hitték el! Se uh, se vizsgálat... Nektek mi a tapasztalatotok? Amíg a fogadott orvosom nem jött be (szabin volt) addig semmit nem tettek. Akkor meg már nem volt semennyi magzavíz. Amikor először bementem csináltak egy uh-ot, akkor még minden normális volt, tehát 4 nap alatt szép fokozatosan folyt el.... Nem hiszem hogy ez az eljárás normális volt. :?:
faul
 
 


Sziasztok!

Elöszőr is mindenkinek kitartást és egészséges gyermekeket kívánok, meg sok erőt ahhoz,hogy feldolgozza azt, ami történt vele. Azoknak pedig akik babát várnak sok sok örömet a kisbabában.

Az én történetem a következő, 38 hetesen és 5 naposan - 2 hete szerda reggel - egy fura érzés kerített hatalmába, hogy vmi nem stimmel ezért a férjemmel bementünk a kórházba, hogy CTG-vel ellenőrizzék a kisbabánkat. Elsőre nehezen de halkan szívhangot találtak a CTG-n, lefektettek, hátha úgy jobb lesz a szívhang - mivel egyre kevésbé volt hallható leküldtek az UH-ra. Mire az UH-ra leértünk már meghalt a kislányom. Olyan sokkot kaptam a hírtől, hogy a következő 1 óra eseményeiről fogalmam nincs.
Orvosilag vagy inkább tudományosan az esetem megmagyarázhatatlan, a terhesség alatt minden lelet negatív volt, problémamentes és minden szokásos terhességi jeltől is mentes csodás 9 hónapom volt.
Végülis 9 óra vajúdás megszültem a kislányunkat. Az orvosom csodásan viselkedett velem, a szülésznő szintén. Hálás vagyok nekik, amiért ilyen támogatást nyújtottak és végig mellettem voltak.

Most és akkor is azt éreztem, hogy ha tudtam volna, hogy ez a vége, akkor is újból és újból végig szeretném csinálni. Az a 9 hónap mindennél szebb, ami valaha történt velem.

Az életünk energiák kiegyenlítődése, néha kevesebb, néha több, de az egyensúly mindig visszaáll.. nem akarok titokzatos lenni, de mindenek felett bizni kell, előre tekinteni, ahhoz, hogy az ember vállalni merje a következő terhességet, nem szabad feladni.
Csak kitartás meg sok sok erő kell ahhoz, hogy az ember véghezvigye úgy, ahogy az meg van írva.

Szívből remélem, hogy hamarosan csupa boldog és egészséges babát tarthat mindenki a kezében.

üdv : Dinnyécske
dinnyécske
 
 


Drága Dinnyécske!

Erre nem találok szavakat!Beleborzongtam ahogy olvastam a történetedet.Nem tudom elmondani mennyire sajnálom,hogy ilyen véget ért ez a gyönyörű 9 hónap.
Igazad van,nem szabad feladni soha!
Nekem eddig két terhességem szakadt meg,az első 20 hetesen,a második hat hete 9 hetesen.Nagyon nehéz az újrakezdés,most is türelmetlenül várom a következő terhességet,egyetlen nap sem telik el úgy,hogy ne gondolnék a babáimra.
Néha elkeseredek,hogy nekem már nem is lesz gyermekem,de aztán jön egy optimistább nap,amikor szebbnek látom a jövőt.
Nagyon sok erőt kívánok neked,hogy fel tudd dolgozni a történteket(nekem nagyon sok időbe tellett,talán még most sem sikerült igazán),sirasd meg,gyászold el a babádat ahogy neked jólesik.Azt mondják,igazán majd akkor leszel jól lelkileg ha újra várandós leszel és a karodban tarthatod a gyermekedet.
Nekem sokat segítettek a lányok itt ebben a topicban és a 36 éven felüliekben,ezúton is köszönöm nekik!
Sokszor még az is jólesik,ha leírhatod az érzéseidet,amiket másnak nem tudnál elmondani,mert nem értenének meg.Itt megértenek.
Kedves Faul!
Neked is szántam ezeket a sorokat,remélem ahogy telik az idő,a te fájdalmaid is enyhülnek majd.
Nagyon sok erőt kívánok mindkettőtöknek!Bocs ha hosszú voltam.

Edina
szekeres
 
 


Sziasztok lányok! Sajnálom hogy ebbe topicba sodort a szél benneteket!

Dinnyécske!
Folytak a könnyeim amikor olvastalak. Ez borzalmas. És amit írtál, hogy mégegyszer bevállalnád a 9 hónapot,... tudod elgondolkoztam. Lehet az én babóimnak is az volt a szerepe hogy felkészítsenek egy következő terhességre, és hogy megmutassák nekem az anyaság gyönyörű pillanatait. És azt is csodálom hogy ennyi ennyi energia van benned!!! Biztos nagyon erős csajszi vagy. Örülök hogy megpróbálsz előre nézni és nagyon sok sikert kívánok a következő terhességhez!

Faul!
Nálam is folyt a magzatvíz és először nekem sem hittek sőt engem vittek UH-ra is és ott sem volt semmi eltérés. De utólag kiderült hogy nekem volt igazam. Lehet kapni a gyógyszertárakban egy olyan betétet ami kimutatja ha szivárog a magzatvíz. Elég drága de lehet hogy a következő terhességgednél megnyugtató lehetne!

Mindenkinek sok erőt és kitartást kívánok!

Zsu!
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Már lassan 2hét telt el azóta, hogy nincs velünk a mi kis Angyalkánk :( :cry:
A kórházban mindenki nagyon rendes volt, nővérek, szülésznők, orvosok, és hát a szobatársak is. A bent töltött 5-6 nap alatt sokan megfordultak a kórtermünkben, és nagyon érdekes sztorikat hallottunk.
Szerdán 2kor kaptam meg a tágító pálcákat, csütörtök reggel 9kor indították az infúziót, este 6kor kezdődtek a fájások, éjjel fél 12kor ment el a magzatvíz, utána megszüntek a fájások.Majd hajnali fél 4kor azt éreztem, hogy összesz...m magam, wczni akartam, de egyből lefektettek.A baba elindult kifelé, de megállt, és mivel se fájás, semmi, ezért a doki az összes erejével nyomta a hasamat a kezével, a másik kezével meg bentről húzta kifelé. Nagyon fájt :cry: Majd miután kijött, kis idő múlva megint kezdte az egészet, hogy a lepény is kijöjjön. Borzalmas volt az egész, de csak arra gondoltam, hogy túlleszek rajta, és akkor már könnyebb lesz. Tényleg nagyon fájt, amikor belém tenyerelt, meg a jó ég tudja mit csinált. Megkérdeztem, kisfiú volt. H.Roland István lett volna a neve :cry:
Utána negyed óra várakozás, majd vittek a műtőbe. Nagyon nehezen akartam elaludni, de aztán 15-20perc múlva már ébren is voltam. Elég érdekesen hat rám az altatógáz. Múltkor is, és most is vigyorogtam és integettem mindenkinek, hablatyoltam, ép hogy csak vicceket nem meséltem, amikor magamhoz tértem. Persze sírni tudtam volna inkább...
Aztán visszavittek a kórterembe, hajnali 5kor. Kértem vizes borogatást, és 5perc múlva mint ha mi sem történt volna velem, teljesen magamnál voltam. Na, ekkor rámtört a sírógörcs, olyan üresnek éreztem magam, stb... :cry: :cry: :cry:
Vajúdás közben beszélgettem a szülésznőkkel, hogy mennyit kell várni a következő próbálkozásig, miért mond mindenki mást, a 3hónaptól kezdve az 1évig. Egyből lehurrogtak, hogy miért kéne annyit várni, hisz csak telik az idő, és hónapról hónapra fogynak a petesejtek. Ők mindenkinek azt tanácsolják, hogy a kötelező 6 hetet várják meg, de utána 1 vérzés után legkésőbb próbálkozni kell, mert az az egyetlen gyógyszer ilyenkor.
Bevallom, ez nagyon sokat segít, ez a tudat, hogy akár nemsokára ismét egy pici baba kezdheti meg a fejlődését bennem. Sokat gondolunk, és még most is néha, bár már ritkábban sírjuk el magunkat az elvesztett kisfiunk miatt, de nagyon sok erőt merítünk abból a tudatból, hogy már augusztusban akár próbálkozhatunk. Mások biztos furcsának tartanak minket amiatt, hogy már a következő babára gondolunk, de hihetetlenül sok erőt ad. CSak arra gondolunk szinte.
Még soha nem voltam ennyire optimista, vagy nem is tudom mi a megfelelő szó erre. Mindig csak a rosszra gondoltam, de MOST?....


Picit hosszúra nyúltam, ne hari érte.


Kívánok mindenkinek minden jót, a lehető legjobbakat!!!


Puszi
Haga
Vendég
 


Kedves Dinnyécske!

Én hasonló körülmények között vesztettem el Angyalkámat 2005. június 6-án. Még most is nagyon fáj, és csak azt mondom MIÉRT? Ráadásul nagyon úgy fest, hogy orvosi hiba miatt. Azóta nem sikerült még sajnos teherbe esnem, de nagyon várom. Talán az, és egy egészséges baba a kezembe, majd megnyugvást hoz. Sírd ki Magad, beszéld meg valakivel, öntsd ki szíved-lelked. Ne tartsd Magadba a fájdalmad. Ha úgy gondolod írhatsz privit: budaagnes@dunaweb.hu.

Lélekben Veled vagyok, légy nagyon erős!
Szeretettel:
Ági
ági 76
 
 


Sziasztok! Én 2hete szűltem meg a 14 hetes babámat. Beteg volt .Nekem szerdán este rakták fel a tágítót, és csütörtök reggel 9-kor infúzió,10.30-ra meglett.Utána altatás és kiti
sztítottak.Borzasztó voltminden.
sütõtök
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: