Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Én 2hete szűltem meg a 14 hetes babámat. Beteg volt .Nekem szerdán este rakták fel a tágítót, és csütörtök reggel 9-kor infúzió,10.30-ra meglett.Utána altatás és kiti
sztítottak.Borzasztó voltminden.
sütõtök
 
 


Haga!Nálad mi volt a baj?Nálam a nyaki redő volt nagyon vastag.Csináltak choronbiopsziát és kimutatta hogy beteg.
sütõtök
 
 


Szia Sütőtök!

Sajnálom, ami Veled történt. :(

Hogy nálunk mi volt a baj?
A 18 hetes uh-n szívfejlődési rendellenességet állapított meg a doki.Másnap ismét uh, hogy másik doki is lássa. Sajnos ő is ugyanazt mondta. Következő nap felmentünk pestre az 1s sz.női klinikára egy docensnőhöz, az ő véleménye volt a mérvadó. A férjemet is behívták, és sírva jöttünk ki a vizsgálatról.Addig reménykedtünk, de sajnos az olyan kemény szavak, hogy életképtelen lenne születése után, javasolt a terhességmegszakítás, minden reményünket szerteoszlatták. Pár nap múlva ismét pest, ezúttal a genetikai tanácsadó. A felajánlott magzatvíz vizsgálatot nem fogadtam el, mondván mire annak meglenne az ereménye, már nem lehetne megszakítani a terhességet, és amúgy is megállapították a baba súlyos szívfejlődési rendellenességét. Hagyjanak minket békén, és adják oda a vetélés inductiohoz szükséges papírt.
Rá 2 napra feküdtem be a kórházba, és kezdődött a "szülés" körüli tortúra.
20 hetes terhes voltam.
Vendég
 

 
 

Haga!Nekünk is azt mondták ha nem találnak kromoszóma rendellenességet,még lehet szívbeteg.A nyaki redő utalhat arra is.Nekem annyiból volt könnyebb,hülyén hangzik,hogy már nem élt amikor indították.Elötte 1-2-nappal halhatott meg ,mert a méretei 14-hetesnek feleltek meg.Mikor lehet próbálkoznotok?Melyik kórházban voltál?és hol voltál genetikán?én a Schöfiben.
sütõtök
 
 


Sütőtök,
Én januárban vesztettem el a babámat, a 13. héten. Nyaki redő 8,5 volt, már haldoklott a 12. heti UH-on. Én is a Schöfiben voltam genetikán, kimutatták, hogy Down kóros. De nekem nem kellett megszülnöm, műtét volt. Gondolom, neked már annyival nagyobb volt a babád.

Nagyon drukkolok, hogy mihamarabb túllegyél rajta. Nekem nagyon nehezen ment, kb. 3 hónap kellett ahhoz, hogy újra optimistán lássam a dolgokat. Most 11 hetes terhes vagyok, jövőhéten jön a tarkóredő-mérés. Rettegek tőle.

KépKép
nanett
 
 


Szia Nanett!Ez nagyon durva azt hittem 5.8-nál nincs nagyobb.Nekünk annyi volt.Azt mondták nagyon minimális,hogy ez mégegyszer előforduljon.Nekem a vigaszom a 2-éves gyönyörű lányom.Mi is probálkozunk októberben.Csináltak neked is biopsziát?Hol voltál kórházban?
sütõtök
 
 


Sziasztok!

Nanett :)
Nyugi. Tudod, a rettegéssel többet ártasz mind a babának, mind magadnak. Nem lehet gond, nem szabad, hogy megismétlődjön még egyszer!!!
Drukkolok Neked/ Nektek+++++++++++++++++++++++++++

Sütőtök :)
Mi az 1s számún voltunk genetikán, előtte pedig magzati szívultrahangon. Amúgy én nem pesti vagyok, veszprémbe jártam dokihoz is, meg kórházban is ott voltam.
Nekem még előtte 1évet mondott a dokim. De aztán a kórházban kérdezgettem a szülésznőket, és ők a következőt ajánlják mindenkinek:
a kötelező 6 hetes szünet után lehet próbálkozni már. De utána még 1 mensi után mindenképpen. Hisz csak az idő telik, és a petesejtek fogynak. És egy baba elvesztésére ez az egyetlen gyógyszer!!!
Azoknak ajánlanak 3hónap kihagyást, akiknél magától ment el a baba.
Van, ahol fél évet ajánlanak. Főleg a lelki okok miatt.
Nekünk úgymond azért van szerencsénk, mert beletörődtünk, hogy ha megszületne, egyből meghalna, és emiatt jobb ha elvetetjük félidőben. És a legtöbbet az segít, hogy már augusztusban próbálkozhatunk. Ez hihetetlen erőt ad!!!
Csak bízni lehet, bízni kell. Mást nem nagyon tehet az ember.

Beszéltem, azaz chateltem nőgyógyászokkal. Elvileg semmi nem történhet ha már most rögtön sikerülne a 6hét után. És hiába 5% az ismétlődés esélye, nem valószínű, hogy megismétlődik a következő babánál. Hát nagyon reméljük!


Nektek miket mondtak? Próbálkozás terén?

Remélem minden oké lesz a következő babánál.

Puszi
Vendég
 


Sziasztok!Nekem az orvosom 3hónapot mondott.Szerintem kell ennyi idő mind lelkilrg mind fizikailag.Mi is próbáljuk elfogadni a történteket. A dokim a 12.ik uh-án mondta 3%-az esély hogy egészséges.Nekem az a 2-hét míg megcsinálták a biopsziát és megjött az eredmény arra volt elég,hogy lassan elengedjem.A genetikus azt mondta ,hogy max a 21.-hétig élt volna tehát meg sem születhetett volna.A megindítás elötti napon meg már nem is élt.Már nem ért váratlanul valahogy éreztem.Borzasztó volt úgy élni még ha csak egy napot is ,hogy egy halott baba van a hasamban,de arra gondoltam hogy nemsokára túl leszek rajta.Már nem tudtam sírni gondolkodni csak vártam a reggelt.Aztán amikor túl lettem rajta megkönnyebbültem.2-nap múlva engedtek haza.Itthon jött ki minden sokat sírdogáltam.Fájt a hasam a derekam,nem tudtam aludni több mint egy hétig.Most már jobban vagyok.Bocs hogy ennyit írtam,de azt hiszem most tudtam előszőr kiírni magamból a fájdalmat.
sütõtök
 
 


Kedves Ági, Zsu és Edina!

Köszönöm soraitokat igazán sokat jelentenek és segítenek ! Probálom végigolvasni utólag a hozzászólásokat, megkönnyeztem mindazt a veletek és másokkal történt.

Milyen sok erő kell , hogy vki ezt végig és átélje, most érzem csak milyen erős tud lenni az anyai ösztön.
Szerintem ezt nem szabad és nem is lehet kiiktatni az ember gondolataiból, de remélem, hogy majd mérséklődik. Az utóbbi pár napban kicsit rosszabbul bírom lelkileg. Hatalmas remény és hit van bennem, hogy megint terhes legyek/leszek , hogy gyerkeket szüljek. Nekem nagyon nehéz volt a hasamra úgy tekinteni, mint vmi normális dologra a szülés után. Ez biztos érthetetlenül hangzik, lehet, ogy az önvád okozta. Ha ránéztem a hasamra ami már nem feszült és nem mozgott azonnal elbögtem magam. Néha utáltam is bevallom.
Ma úgy érzem mintha az egész sok sok évvel ezelőtt történt volna, pedig csak 2 és fél hete.
Azért jó olvasni, hogy mások is terveznek babát. Nem szabad aggódni és rosszra gondolni. Én azt hiszem ki kell engednem mindent ami megmaradt bennem a tragégiával kapcsolatban és csak a szép emléket szabad megtartanom. Nem szeretném az elkövetkező terhességem és a kisbabát rossz emlékkel vagy állandó aggódalommal terhelni. Hiszen mindent éreznek. Persze az elméletből a gyakorlatba biztosan nehéz és gyötrelmes ezt áttenni. Csak szeretném, ha képes lennék majd nem folyton aggódni, ha terhes leszek.

Bocsánat, hogy hosszú és kusza lettem. Mindenkinek sok sok pozitív energiát , kitartást és sok erőt kivánok hoszzútávon, meg kellemes hétvégét így rövid távon.

Üdv: D.
dinnyécske
 
 


Sütőtök!
Jó neked, hogy ott a lányod. Nekünk még nincs. Igen, a Schöpfiben csináltak biopsziát, az mutatta ki, hogy Down kóros volt. Engem is azzal vígasztaltak, hogy nagyon kicsi az esélye az ismétlődésnek. Azért reménykedek, hogy tényleg így lesz. Remélem, nektek is gyorsan újra sikerül az újabb baba és az egészséges lesz. Az segíteni fog.

Köszi Haga a bíztatást. Nem semmi, hogy még erre is van erőd. Próbálok nyugis lenni azért.

Nekem 3 hónap várakozást mondtak, de a harmadikban már próbálkoztunk, csak nem jött össze.

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok! Dinnyécske!Ez felfoghatatlan ami veletek történt.Miért nem tettek meg mindent értetek?Talán egy gyors császár vagy valami.Nem hiszem el ,hogy nem felel valaki ezért.Adtak valami magyarázatot?Velem a Schöfiben nagyon rendes volt mindenki.Azért kellett megszűlnöm mert mondták ,hogy még jó lenne ha szülnék és nem esne ki belőlem a baba a negyedik hónapban mondván nem bírná a méhszájam.Csak reménykedni tudunk,hogy nem lesz gond a következővel.Remélem pár hónap múlva boldogan irogatunk egymásnak és minden rendben lesz.Talpra kell állnunk!!!!!
sütõtök
 
 


Sziasztok!
nekem az a véleményem, hogy a testnek csak annyi időt kell adni, amíg az orvos vissza nem igazolja azt, hogy minden rendben van. Ha nincs annak oka, hogy újabb hónapokat várni kelljen, akkor érdemes probálkozni, amit lehet.

Én most úgy érzem, ha sokat várunk a félelem a tanácstalanság, a rossz érzés nőni fog, nem pedig enyhülni. A kislányom sosem felejtem, mindig ő lesz az első gyermekem, hálás vagyok neki minden percért, de el kell, hogy engedjem.
Azt érzem, ha a felesleges várakozás győz, akkor megmarad a depresszió, az üresség.
Ki tudja mikor áll készen egy petesejt és vár arra, hogy megtermékenyülhessen ? Erre nincsen garancia, minden hónap egy új esély és én nem szeretnék egyet sem kihagyni.
Az én dokim egyenlőre azt mondta, ha 6 hét után minden rendben, akkor lehet probálkozni megint, csak nem szabad azonnali eredményt várni, mert arra nincsen garancia mikor találkozhatnak a megfelelő sejtek.

Kedves Sütőtök!
Orvosilag senki sem hibás. Jobb körülményeket, jobb orvosi csapatot nem találhat senki sem ebben az országban. Ha egy bemosakodott csapat várná minden percben- minden kórházban, hogy ilyen esetben császározzon, akkor is legalább 15 percig oxigénhiányban lenne egy baba.
Teljesen egészséges baba volt testileg, de nem kívánhatom senkitől, hogy élőhalottként éljen le egy életet. Az én kislányom sok csodás dologra megtanított, nem csak engem, mindazokat akik várták, hogy megszülessen. Mivel más magyarázat nem létezik, hiszen nincsen, hiszem, hogy nem volt értelmetlen a halála. Csak a feladat amit a sors neki adott ilyen rövid ideig tartott. Még akkor is, ha mindezt iszonyatosan nehéz elfogadnom.

üdv:T.
dinnyécske
 
 


Szia Dinnyécske!

Összeszorul a szívem,ahogy a kislányodról írsz.Hasonlókat gondoltam én is az enyémről tavaly.
A várakozási időt tekintve szerintem igazad van,ha nem adjuk meg a reményt magunknak,akkor csak tétlenül telnek a hetek és nem adjuk meg az esélyt két sejtnek,hogy találkozzanak.
Nekem a genetikán és a kórházban a 20 hetes babám megszülése után 6 hónap szünetet mondtak,de az orvosom itthon azt mondta 2 hónap múlva,hogy ha gondolom ne védekezzünk.Már előre kétségbeejtő volt a hat hónapba belegondolni,örülök,hogy ráhallgattam.
Most a 9 hetes babám elvesztése után is csak a következő terhesség tartja bennem a lelket.Soha nem fogjuk feladni a férjemmel!
Mihamarabbi lelki megnyugvást és szép napokat kívánok neked-már ha ezekben a napokban lehet ilyet kívánni!
szekeres
 
 


sziasztok!

Hullámvasút ez az egésze lelkileg. Vannak jobb és rosszabb napok. A reményt a leendő terhesség gondolata adja/adhatja.
Nem szabad félni, mert az árt a babának, bizni kell abban, hogy minden rendben lesz. Azt hiszem ez a legnagyobb és legnehezebb része. Én remélem, hogy nem lesz bennem félelem ha lesz legközelebb.

Nem szabad feladni, a terhesség a világ egyik legszebb csodája.

Mindenkinek egészséget és boldog terhességet kívánok. remélem, hogy hamarosan mindannyian babázni fogunk.

Üdv: D.
dinnyécske
 
 


Nanett!!!!!! Mi van veled?jelentkezz!!!!!!!!
sütõtök
 
 


Kedves Lányok!

Elolvastam a történeteiteket és mindenkinek kitartást és mihamarabbi babásodást kívánok!
Én a babaproject előtt topicból jöttem. Én 6 napja vesztettem el a kisbabánkat. 13 hetes voltam, a babánk viszont csak 9. Semmit nem éreztem. Elsőre összejött a baba, terveztük is, nagyon nagy volt az öröm. Jövő hónapi esküvőnket is már Vele terveztük. Múlt szerdán voltam a 12. heti UH-n. Boldogan mentünk a párommal, vártuk a nagy találkozást. (én is az 1-es nőire járok) Semmi gond nem volt a terhességem alatt, nem voltam rosszul, csak álmos voltam. Illetve a 7. héten elkapott egy vírus, amitől hánytam és 1 napig lázas voltam, de azt mondták,h. ez nem okozhat gondot.
Bementem az UH-ra és kiderült,h. a babám már lassan 4 hete nem él. Soha életemben még akkora fájdalmat nem éltem át. Pénteken volt a műtét. Reggel bementem, felrakták a lamináriát, 3.5 óra múlva már túl voltam az egészen.
Most nagyon nehéz, nem hiszem el,h. ez megtörtént, keresem a miértet, bár az orvosok nem tudják. Viszont próbálok előretekinteni, és az esküvőnknek örülni és bízni abban,h. a kontrollon minden rendben lesz és utánna októbertől lehet megint próbálkozni. És bízok abban is,h a következő babával már nem lesz (nem lehet) baj!

Nanett!
Nagyon szorítok a jövő heti UH-don. Hidd el minden rendben lesz!

Remélem mindannyian minél hamarabb megint babások leszünk!
Vendég
 


Mindenkinek köszönöm a drukkot, nagyon kedvesek vagytok. Képzeljétek, minden rendben volt az UH-n!! A tarkóredő 1,2 volt, a baba 52 mm. Majdnem sírtam, mikor mutatta a doki, hogy minden rendben. Megvan a két keze, a két lába, szépen ver a szíve. Óriási kő esett le a szívemről. Persze tudom, hogy még messze a vége, és még bármi lehet, de legalább most ezen túl vagyunk. Szerencsére úgy néz ki, tényleg nem ismétlődött meg a baj, legalábbis eddig nem látszik semmi.

Mindannyiótoknak nagyon drukkolok, hogy minél előbb sikerüljön a babásodásotok. Annyi időt várjatok csak tényleg, amennyi inkább a lelketek miatt kell.

Ja, Sütőtök, még a régebbi kérdésedre válaszolva, a biopsziát a Schöpf-Méreiben végezték, a műtétet pedig a Dél-Pestiben.

KépKép
nanett
 
 


Nanett!

Annyira örülök,h. minden rendben. Komolyan! Olyan mintha nekem mondták volna. További problémamentes és boldog pocakosodást kívánok Neked!
És ha időd engedi kérlek írj majd még magatokról. És ha tudsz a képeket is szívesen várom.

Sütőtök!Dinnyécske!Szekeres!
Veletek mi a helyzet???
Vendég
 


Pupy!
Köszönöm szépen, nagyon jólesett. Ígérem, hogy majd jövök, főleg, hogy tudjam, mi van veletek. Remélem, csupa jó hírek lesz.

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok!

Pupy nagyon sajnálom ami veled történt, biztosan hamarosan együtt izgulunk majd a a babavárás apró cseprő dolgain.
Gratulálok az esküvőhöz, gondolom már izgulsz az események miatt.. Lesz templomi? Sok vendég lesz?
Biztosan nagyon szép leszel, és sok boldogságot kívánok nektek!!!

Nanett!!
Nagyon örülök a jó eredmény miatt, meg a babának is, olyan szép amikor az ember látja a kérernyön azt a kis csodát... :D


szép napot mindenkinek!!
D.
dinnyécske
 
 


Sziasztok,

a "2006-ban akarok szülni" topicba szoktam irni. Hagával már találkoztam is.

Kérdezni szeretnék tőletek!
Ultrahangon ma azt mondták, hogy meghalt a babám. 8 hetes terhes vagyok. Azt hogy veszik el? Még soha nem voltam ilyen műtéten...

Köszi előre is...
csné
 
 


Szia csné! Nagyon sajnálom ami veled történt.Vákummal veszik el.Elaltatnak kb 15perc az egész semmit nem fogsz érezni fizikailag. Lelkileg viszont nagyon kiborító.
sütõtök
 
 


Szia Csné :(

Nagyon sajnálom, fogadd őszinte részvétem.
Úgy tudom, hogy kapsz a műtét előtt tágító pálcikákat, lamináriát. Ezzel picit tágulsz. Másnap altatás, majd műtét. Nem tart sokáig, de utána nagyon rossz lesz lelkileg.
Én nagyon üresnek éreztem magam szülés után.

Sok erőt kívánok Nektek, és mielőbbi sikeres pocakosodást!!!
Vendég
 


Sziasztok ! Én 9 hetes voltam mikor az uh kiderült nincs szivverése a babának. Ez volt pénteken. Akkor azt mondták hogy menjek vissza hétfőn és ha nincs változás akkor megműtenek. :cry:
De ha nincs szivverése pénteken akkor mi változna két nap alatt? Hétfőn bementem és két órát vártam az uh-on. Aztán megvizsgált az orvos, megirták a papirokat és megműtöttek. Nem derült ki hogy mi volt a baj a babával.
most 7 hetes terhes vagyok de most hála az égnek van szivverése, de az előzmények miatt 2 hetente mennem kell uh-ra.
Tavaly vetéltem el és közel egy évre rá megint terhes lettem.
Úgyhogy mindenkinek azt üzenem fel a fejjel.[/b][/i]
klara28
 
 


Sziasztok!

Még leírni is nagyon nehéz, mert egyáltalán nem vagyok túl rajta, de ti tudjátok, mit érzek. Tegap ugyanis én is elveszítettem a babánkat. Minden előjel nélkül kicsit vérezgetni kezdtem, bementünk a kórházba és az ultrahangra várva iszonyatos erővel , görcsökkel ömleni kezdett belőlem a vér. Így az ultrahangra már nem került sor, kiderült, hogy 2 óra alatt teljesen kinyílt a méhszáj, és azonnal megműtöttek.
Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy tegnap még ott volt bent a hasamban és ma már nincs. 11 hetes és 3 napos volt. Van,aki nem érti, miért fáj annyira egy ilyen kicsi baba elvesztése, hiszen még nem is éreztem, ahogy mozog. Pedig a puszta jelenléte elég, hogy az ember szíve megszakadjon, amikor elhagy minket.
Remélem, idővel jobb lesz.
Minden jót nektek: Bobek
bobek
 
 


Szia Bobek!Nagyon sajnálom ami veled történt,de biztos volt valami baja a babádnak,hiszen ezért kritikus az első 12hét .Én a 14.hétig húztam ha visszaolvasol megtudhatod a történetemet.
sütõtök
 
 


csné!
kb 10-15 perces műtét lesz altatásban. Ha még nem szültél akkor tesznek fel előző este tágítót. Semmit nem fogsz érezni.

Mindenkinek kitartás a babaprojecthez. Csak azért jöttem be, hogy jelezzem, 2 elhalt terhesség után júlis 11.-én megszületett a kislányom. Egészséges és gyönyörű. :)

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

másfél éven belül... 3x ra sem sikerült.. ismét elhalt a terhességem kb 10. héten...
és nem tudják miért.. csináltak nálunk genetikát, kétszer is...
egy rahedli vizsgálaton vagyok túl.. ahogy kiderült a terhességem csináltak laborokat, hormonszintet ellenőriztek, rákszürés félét, kiegészítve mindenféle gyulladásra vírusokra, fertőzésekre néztek. Minden tökéletes volt ...

két napja túl vagyok a befejezésen.. de felkelni sincs kedvem.. semmit nem tudok enni semmit nem tudok csinálni... egyfolytában csak sírnék...

Segítsetek.. mi lehet az oka? Aki hasonlóan többször járt így mit tett ????
valamikor a nyár folyamán volt egy műsor a tv- ben vagy az RTl vagy a T2 - n.. egy doktornőt mutattak be, akinek van valami módszere a meddő nők kezelésére valami inekció kúra... látta valaki?? Tud róla valaki többet ???

Krisztina
balthis
 
 


Haga!

Olvastam egy korábbi írásodban, chateltél nőgyogyászokkal.
Hol lehet melyik chaten? mikor?
Segítséged köszi

Krisztina
balthis
 
 


balthis!
Itt pl lehet chatelni nőgyógyászokkal:
http://www.scheringclub.hu/azorvosvalaszol.php?action=k

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Köszönöm!
balthis
 
 


Balthis
Gynevac szurira gondolsz? A "fogamzás".on belül van egy külön topic, ott érdeklődj!

Nagyon sajnálom, ami Veled, Veletek történt. Nekem 6 hetesen halt el a terhességem májusban. :cry: De nem adom fel! Nagyon várjuk a kistesót.
Vendég
 


Szia!

Köszönöm az együtt érzést..

Nem tudom mi a neve a gyógyszernek.. annyit meséltek róla aki látta a Tv műsort, hogy egy doktornő alkalmazza valami talán magyar találmány, és nem is nagyon friss.. több 10 éves.. és nem terjedt el.. holott Ő a hozzá fordult nők legtöbbjének megoldja a problémáját..
Főleg olyan párok akiknél nem tudták mi az oka hogy nem jön össze a baba, mert minden rendben elméletileg illetve a vetélésekre is szintén megoldás....
Én nem láttam a műsort, barátnőm mesélt róla... de akkor nem érdekelt happy voltam.. és biztam minden rendben lesz :-(

De köszönöm a infót, utánanézek.

Krisztina
balthis
 
 


Szia Balthis!

Nagyon sajnálom, ami Veled történt. Tudom milyen érzés :cry:

Privátban válaszolok a kérdésedre.
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos en is elvesztettem a babamat egy hete, 16 hetes volt, gyonyoru, egeszseges kisfiu.
Hugyuti fertozest kaptam, rament a mehemre, elfolyt a magzatviz es mar nem volt mit tenni, rovid ido alatt megszuletett a kicsi akkor mar halottan.
Szeretnek kerdezni Toletek hogy akinek meg kellett szulnie a babajat utana mennyi ideig verzett es mennyi ideig volt teje.
Mennyi ido mulva kezdtetek el ujra probalkozni es mikorra sikerult akinek sikerult.

A masik dolog ami miatt aggodom egy kicsit hogy tegnap este egy jo nagy darab plancenta jott ki belollem aminek szerintem nem kellett volna bentmaradnia hisz kikapartak, szerintetek menjek el orvoshoz minnel elobb nehogy baj legyen?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Balthis

Csináltass olyan vérvizsgálatot,ami kimutatja,hogy nem kórosan gyorsan alvad-e a véred!
Nem emlékszem a betegség pontos nevére,de majd utána nézek.
Tipikusan 10. hét környékén hal el a baba,mert a lepényt tápláló erekben alvad a vér és nem jut át az oxigén és a tápanyag.
Belgyógyász csinál ilyen vizsgálatot,ha gondolod,írok priviben többet!

Üdv,Anyapoc
anyapoc
 
 


Szia Tontica :)

Nagyon nagyon sajnálom, hogy Te is ebbe a topicba kényszerültél, fogadd mély együttérzésemet! :cry: :cry: :cry:

Nekem június végén kellett megszülnöm a kisfiamat. Az egész procedúra után 2napig volt enyhe mensi szerű vérzésem, és 3-4 hétig színes, rózsaszínes, barnás folyás féle. A cicim a szülés után 3nappal bedurrant, becsomósodott,de még ezután eltelt kb. 3nap, mire a tejem beindult. 3napig fejnem kellett, aztán elmúlt. Azt mondták, hgoy ha pár nap alatt nem áll el, akkor menjek vissza a kórházba, hogy felírhassák a gyógyszert.

Próbálkozás téma:
A szülésznők 6hetet és plusz 1 mensit mondtak. Más dokik 3hónapot. A nőgyógyászom fél évet. Azt a fél évet azért mondta a dokim, mert nem szabad a lelket azzal nyugtatni, hogy mielőbb teherbe essek, mondván, hogy csak végig izgulnánk a terhességet. De könyörgöm, fél év letelte után nem???
Még a kórházban mesélték a szülésznők, hogy ők mindenkinek a 6hét+1mensit mondják, és nagyon sokan mennek vissza, hogy sikerült nekik :)
Mi most kezdtünk újra próbálkozni...

Mielőbbi felépülést kívánok!!!

Üdv:
Gabi
Vendég
 


Szia Tontica!
Én május 30-án vesztettem el 17 hetes babámat. Nekem is elfolyt a magzatvíz, de nem derült ki hogy miért... Neked hogy derült ki a húgyuti fertőzés? Az első vizeletvizsgálatkor nekem is több baktériumot mutattak ki, de csak annyit mondtak, hogy biztos sokáig állt a vizelet vizsgálat elött. Megismételték, és akkor rendben volt. De nekem azért gyanús.
Nekem a vérés nagyon lassan múlt el. Talán 2 hét is volt. Persze fokozatosan kevesebb lett..
A doki fél év után ajánlotta az újrapróbálkozást, de én még szeretnék néháyn vizsgálatot elvégeztetni... MAjd meglátjuk! Jobbulást neked!
faul
 
 


Sziasztok!

Utoljára lassan 2 hónapja jelentkeztem hozzátok, és szomorúan látom,h azóta csak többen lettünk. Én lassan feldolgozom a baba elvesztését, igazából teljesen előre tekintek és elfogadtam,h valamiért így történt. 2 hete volt az esküvőnk, és jövő hónapban újra próbálkozhatunk, már nagyon várom. :D

Haga!
Sok sikert és várom a fejleményeket!

És mindenkinek kitartást kívánok és soha ne adjátok fel egyszer mi is leszünk anyukák!

Puszi!

Ja képzeljétek kirúgtak az állásomból,miután visszamentem a vetélés miatti táppénzről, jó nem? De már 1 hete van új munkahelyem, remélem minden rendben lesz...:D

Nanett!
Hogy vagytok??
Vendég
 


Szia Pupy!

Örülök neki, hogy jobban vagy már. Nagyon drukkolok, hogy minél hamarabb sikerüljön a baba és ne kelljen sokáig próbálkozni. Meg persze, hogy utána minden rendben legyen.

Köszönöm szépen, eddig úgy néz ki, minden rendben. De amíg nem születik meg, addig nagyon izgulok. Egy hetet vakbél gyulladás gyanúval kórházban töltöttem, nem volt kellemes. Állandóan kérdéses volt, hogy műtenek vagy sem. Végül is megúsztam infúziókkal.

Remélem, hogy nem kell sokunknak ebbe a fórumba kerülnie. És mindenkinek jobbulást kívánok.

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok!

Én vasárnap éjjel vesztettem el a 2. kisbabámat, 10 hetes volt. Hétfőn már meg is műtöttek és haza is engedtek!
Az eszem lassan kezdi felfogni, de a szívemnek még sok időre van szüksége.

Aki hasonlón esett át, attól kérdezném, hogy milyen vizsgálatokra küldik ilyenkor az embert, mit érdemes kivizsgáltatni!

Kicsit megnyugtatnak azok a hírek, ahol azt hallom, hogy 2 vetélés után egészséges gyermeket hozott vki világra. Ez ad erőt!!!!

mindenkinek kitartást!
Tombi
tombi
 
 


Sziasztok!

Szomorú, hogy sajnos nekem is van történetem.

2004. szeptember 23-án a kiírt nap után egy nappal, 1 hónapos kórházi bentlét után, még a pocakomban halt meg a kisfiam. Nem tudom leírni azt a mérhetetlen fájdalmat, amit akkor és azóta is érzünk. Egy egészséges gyermeket vesztettünk el, orvosi segédlettel. Túl vagyunk az első bírósági tárgyaláson, tartozunk ennyivel a fiúnknak és sok más babának is, akik orvosi hanyagság következtében nem lehetnek a szüleikkel. Azóta született egy kisfiúnk, de nincs nap, hogy ne jutna eszembe, hogy ketten is lehetnének. Nagy teher ez, amit cipelünk egész életünkön keresztül.
wick
 
 


Wick: Borzalmasan sajnalom, fogadd oszinte reszvetem. Tenyleg borzalmas hogy az orvosok nemtorodomsege es tudatlansaga miatt ilyenek tortennek.
Az en babam is megmentheto lett volna ha idoben befektetnek es kezelnek de gondolom sietos volt a dokinak!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


tontica: köszönöm a kedves szavakat! Olvastam a ti tragédiátokról és szörnyú, hogy a nem törödömség miatt megtörténhet ez.

Rendbe jöttél, mi volt a gond, próbálkoztok már? Nekünk egy évet mondtak, de én nem hittem az orvosoknak és fél év után megfogant Levente, szinte az első alkalommal. Azt hiszem, hogy ő is nagyon akarta, hogy legyen nekünk.
wick
 
 


Sziasztok!

Nem semmi, hogy ennyi baba meghal.
Sajnos mi így jártunk.
Egy héttel voltunk a kiírt dátum előtt. Pénteken még voltam nst-n, minden rendben volt, szombaton is sokat mozgott, vasárnap délután már nem éreztem a mozgását. Aztán hétfőn mentem a dokimhoz, hogy kiiratom magam szülési szabira és szóltam neki, hogy nem érzem a mozgását. Gyorsan csinált ultrahangot, nem volt szívhang. Azt mondta, irány a szülőszoba. hosszú napnak néztünk elébe. Beértünk, megvizsgáltak, aztán egy darabig felénk sem néztek, aztán két óra várakozás után burkot repesztettek, rá öt órára kaptam méhszáj puhító gélt és csak uána indultak be a fájások. Aztán vajúdtunk a zuhanyzóba, a labdán. Utána átmentünk egy másik szülőszobába, és egy szülőszéken vajúdtunk tovább. Már elmúlt este kilenc óra, mikor indultak a tolófájások és fél 10-re 12 óra vajúdás után megszültük halva a kisfiunkat. 3,17kg és 57 cm volt. Nekünk azt tanácsolták, hogy nézzük meg, mert így könnyebben elbúcsúzunk tőle. Meg is néztük, több, mint egy órát ott volt velünk a szülőszobán. Gyönyörű kisfiú volt!Mindez november 20-án történt. Mondanom sem kell, hogy borzasztó karácsonyunk volt. Nekünk ő lett volna az ajándék, be akartuk tenni a fa alá és lefényképezni. Pont ma két hónapja. Úgy érezzük, hogy elég jól viseljük. Rengeteget beszélünk és beszéltünk róla és nagyon sokat segített. Ajánlom mindenkinek!
Nagyon sokat mi sem akarunk várni, sőt nem is fogunk.
Szülés után 4,5 hétre megjött először, két napig óránként eláztam, de aztán a hat hetes kontrollon minden rendben volt és azt mondta a doki, hogy ha szeretnénk újra babát, akkor hajrá!
Ja, még annyit kifelejtettem, hogy semmi tünetem nem volt, csak nem jött meg. Minta terhességem volt, első baba, korán (16 hetesen) megmozdult és olyan aktívan mozgott, hogy a nap 24 órájából 25-öt mozgott. Egész végig minden rendben volt.
Szüléssel kapcsolatban csak annyit szeretnék nektek mondani, hogy apás szülés legyen és, hogy szülőszéken szüljetek!
Nagyon jó, mind a babának, mind a mamának. A gravitáció sokat segít. Én kisnövésű vagyok, és sovány is, de nem kellett gátat metszeni, pedig nem volt kicsi a fiam hozzám képest.

Bocsánat mindenkitől, hogy ilyen hosszúra sikerült!

Sok erőt, kitartást kiívánok minden sorstársamnak, de eljön a mi időnk és egyszer, remélhetőleg hamarosan a karjainkban tarthatjuk gyermekünket!

Üdv: Krisztina
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Nem is tudom hól kezdjem.
Először is iszonyatos ami veletek történt,amíg olvastam alig láttam a könnyemtöl,szörnyü dolgok ezek lányok,de kitartást és sok-sok erőt kívánok mindannyiótoknak!!!!!!! :( :roll:
Nemtudom le-e merjem írni,hogy nekem három egészséges gyermekem van de én is úgyan úgy mentem ell mind a három gyermeknél a kötelező szürővizsgállatokra mint ti!!!
Ha nagyon rosszúl esik nektek olvasni a gyerekekről akkor többet nem írok,de muszály volt hozzászolnom a témához annyira felkavart az egész amit olvastam!!! :oops: :cry:
Mégegyszer KITARTÁS LÁNYOK!!!!!!!!!!! :!:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


chrissyy: nagyon sajnálom, ami veled is megtörtént. Ha látogatod még ezt a fórumot, javaslom gyere át az Élet a vetélés után fórumba. Ott folyamatosan jelen vagyunk és tartjuk egymásban a lelket, próbáljuk támogatni egymást. Sajnos amin keresztülmentél csak azok értik meg igazán, akik úgy jártak mint Te. :(

Kép
Kép
tündér09
 
 


Chrissyy: borzalmas ami Veled tortent, fogadd oszinte reszvetem, nem is tudom hogyan lehet egy ilyen tragediat atveszelni! Tenyleg gyere at a masik topikba, szivesen latunk!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Végigolvastam az egész fórumot, sajnos ide illik a történetem. Január 22.-én elvesztettem a 15 hetes kisbabám. Előző héten vírusos beteg voltam, arra fogták a dolgot. Én már nem vagyok benne enyire biztos. Szeretnék én is mindent kivizsgáltatni, hogy, ha tudom, megelőzhessem a következő tragédiát. Most orvost keresek, mer az előzővel nem igazán voltam megelégedve, nem nagyon foglakozott velünk.
Nem tudom, tudnátok -e arra válaszolni, hogy műtéti befejezés után meddig normális a vérzés? 15 napja volt a dolog, lassan csökkenni látszott, szinte el is múlt, de ma felerősödött, ezért kicsit megilyedtem. Hasam nem fáj, hőemelkedésem sincs. Kicsit gyanús, mintha menstruálnék. A terhesség előtt 21 napos volt kb. a ciklusom. A műtét után, használtam minimikroszkópot, ami szerint a 10. nap környékén volt peteérésem, aztán leesett a hőm, vérzés meg erős lett. Szerintetek? Irány az orvos?
Múlt hét végén már egyszer visszamentem, mert fájta a hasam. Akkor mondtam, hogy még vérzek, de nem mondott rá semmit. Megnézett, u-val is, de azt mondta, hogy minden ok. Aztán kiderült, hogy a hasfájásnak nincs köze a petefészekhez, csak az antibiotikum tett be a gyomromnak. Azt mondta az orvos, hogy akkor menjek, ha lázas vagyok, különben csak 2 hét múlva esedékes kontrollra..
zsálya*
 
 


Sziasztok!

Én is elvesztettem a babámat.Két hete beteg lettem,influenza,bár nem tudom van,volt e összefüggés.Rá egy napra barnás pecsételésem volt,Kkor még élt a baba.Egy pár nap múlva újra barnás vérzés,és már nem volt szívműködés.Műszeres befejezéssel ért véget az álmom most hétfőn.Azóta az okokat kutatom. :cry:

Szerencsére nagy fiam és drága férjem mindenben mellettem állnak.

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: